PSI: Kterak Penny k paničce přišla

Jak jsem se ocitla v tom lese, to už radši nevím. Po lidech, ke kterým jsem vlastně nepatřila, mi zbyl jenom obojek a překousaný provaz. A vzpomínka na zápach té divné vody, po které mají pejsci osm nožiček, a každá chce utíkat jinam. Nemám ráda ten zápach.

A taky nemám ráda čerstvě dospělé chlapy. Některé. Ty, co mají podobné držení těla jako tamten, co si na něj nechci pamatovat.

V lese nebylo špatně, jeden si tam mohl nalovit myší dost a dost. Ale něco tam chybělo. Jiní psi. A lidi. Stýskalo se mi, a nevěděla jsem po čem.

A tak když jsem uslyšela poblíž dva psy, dvě lidská štěňata a vůdce smečky, co je všechny pořád svolával, aby se mu nerozutekli, přidala jsem se k nim.

Ne, rozhodně si nepředstavujte, že jsem se nějak lísala, lichotila, chodila kolem horké kaše nebo tak něco. To já neumím. To je na mě moc zdlouhavé. Prostě jsem přiběhla, očichala psy, očichala děti, odběhla, přiběhla, odběhla… jeden se musí pohybovat, nač by ty nohy jinak měl… No, a protože to vypadalo, že nejsou až tak špatná smečka, šla jsem s nimi.

Doma měli paní domu. Ta mě sice hned strčila do vany, ale pak mě večer vzala do postele, aby mi nebylo zima. Zima mi, pravda, nebylo vůbec, když jeden nějaký ten týden nebo měsíc přespává v lese, tak se celkem slušně otuží, ale viděla jsem, že si bere do postele i svoje štěňata, tak jsem to snesla. Koneckonců, odkopat se můžu vždycky, že.

Ostatně i já jsem byla štěně. Odrostlé, ale štěně. Rostly mi právě druhé zuby, úplně stejně jako jim. Holá štěňata nakonec musela do vlastních pelechů a já směla zůstat v tom velkém. Říkala jsem si, že to vypadá dobře. Smečka, teplo, žrádlo (i když na čerstvé myši to nemělo), žádná divná smradlavá voda…

Jenomže jsem se spletla. Ta smečka byla prima, o to nic, ale taky jsem k nim vlastně nepatřila. Měli svoje dva psy a mě už nechtěli.

Začali psát spoustu papírků a lepit je po sloupech všude kolem. Posílali svoje štěňata, aby se ptala, jestli někdo nechce štěně, jako mě. A ta jejich štěňata byla hodně aktivní. Musela mě vychvalovat až do nebe, protože se o mě lidi málem drali.

Jenže.

Já byla hezké štěně, teda aspoň mi to říkali, ale prý bylo těžké si mě prohlídnout. Prý jsem byla rozmazaná šmouha všude dokola.

Jak, rozmazaná šmouha?

Já je viděla, slyšela a čichala dost dobře!

Ti lidi jsou ale divní… Nač by jeden měl nohy, kdyby nemohl běhat a skákat, no ne?

Takže jsem šla se dvěma nebo třemi lidmi do jejich domů. Nepatřila jsem k nim a divím se, že to nepoznali stejně rychle jako já. I když jsem se snažila být slušná.

Já nezlobím.

Když se mi vysvětlí, co se po mně nechce, tak to nedělám. Vážně.

Ono se to tak nějak… samo spikne.

No můžu já za to, že rostu a nevím, jak jsem zrovna velká?

V lese nic takového jako skleněné vázičky nebylo.

Nečurám doma. Jsem už velká holka. To je prosím pomluva.

Já si to tam značkovala.

A lidi taky okusují kytky! Říkají jim pažitka.

Jo tak toto pažitka nebyla? A jak já to mám vědět? Vy lidi jste strašně nevyzpytatelní.

A proč si nesmím hrát s hračkou lidských štěňat?

No dobře, zkrátím to. Vždycky jsem se vrátila k té první smečce. Tak po dni nebo dvou. Celkem jsem takhle obešla myslím… dvakrát tolik domů, kolik mám tlapek. Nebo tak nějak.

Divoká. Pche.

Zkusili si někdy honit zajíce? Ten běhá rychleji a skáče do stran mnohem víc.

Do toho posledního domu mě dovedla jejich štěňata.

Když přišel domů jejich otec, začal strašně řvát, lapl mě, přivázal na provaz a odtáhl na nějaké místo, kde byl samý plot.

Sedla jsem si k tomu plotu, prostrčila čumák ven a přemýšlela, jak je toto možné. Nejspíš jsem i trochu fňukala. Jednomu to uleví, když si povídá. Vy lidi si povídáte pořád.

Seděla jsem tam přes celou noc a ještě půl dalšího dne. Donesli mi žrádlo. Prostě mi ho strčili za můj plot, ani mi neřekli tím jménem, co mi dala štěňata z té první smečky, nic. Všude kolem bylo spousta dalších psů. Všem nám bylo smutno. Některým víc a některým míň. Ani jeden jsme tam nepatřili.

A to žrádlo bylo hnusné.

Granule.

Děkuju pěkně.

To si chroupejte sami. Já chci čerstvou myš.

Seděla jsem u plotu a žalovala světu, jak je zlý.

A víte co? Pomohlo to! Svět mi poslal paní z té první smečky! Šla kolem – kolem toho mého plotu – i s oběma jejich psy. Ti mě uslyšeli a honem jí to utíkali říct, kluci zlatí, kamarádi moji. A ona mě poznala a zavolala kluky a šla rychle pryč, ale já věděla, že ne na dlouho, a měla jsem pravdu, protože se hned vrátila bez kluků a, lidi, hned mě z toho zadrátovaného místa odvedla! Vážně, vážně, vážně! Já se vám mohla ulítat radostí.

A pak přišla ze školy jejich štěňata a z práce jejich táta a ta paní prohlásila, že mě do toho zadrátovaného místa nevrátí, a on řekl, že s nimi zůstat nemůžu, a ona řekla a on řekl a ona řekla a on…

… vzal krabičku, co jí vy lidi říkáte telefon, a začal mluvit do ní.

Já to slyšela.

Já umím být hrozně nenápadná, když si dám pozor a neskáču.

Z té krabičky. Hlas.

Já hned věděla, že to je člověka, ke které patřím.

Říkala: Já ti nevím, a: No, jestli je to nalezenec, a: Já bych nezvládla mít doma zbabělýho psa, to bych ji neměla ráda, a: Říkáš, malá, černá, s bílým flekem na hrudi?

A on říkal: To zvládneš, a: Uvidíš, ona je hrozně milá, a: Ne, jenom trochu divoká a docela cvok…

A ona: To jsem já taky, a pak se smála. A potom řekla: Víš, že se mi už tři roky stýská po cvakání drápů na linu?

A on řekl: Vím. Tak já ji přivezu.

A ona řekla: Na týden. Pak přijedeš, a když to nepůjde, tak si ji vezmeš zpátky.

A on řekl: Dobře, ale já věděla, že to tak nemyslí.

Vy lidi byste občas potřebovali náš čich.

I když myslím, že přes krabičku telefon se čichat nedá…

I když možná že ona tak trochu čichala, protože povídá: Ale určitě!

A on řekl: Jasně že určitě. Ale myslel si pořád svoje a to už neříkal.

A ona řekla: Tak jo.

No a druhý den jsme šli někam, kde bylo hrozně moc lidí, vlezli jsme do takového velkého zvířete, co běhá po kovových klaccích a mlátí s nimi o hodně víc, než mlátím těmi dřevěnými já, a seděli jsme mu v břiše a on mi pořád říkal, ať se nebojím, ale já se nebála.

A když jsme vylezli ven, tak tam bylo ještě víc lidí a on mě vedl na řemenu a, lidi, na tom se vůbec nedá běhat. Jak se má jeden radovat a těšit, když nemůže běhat? Pak jsme vlezli do břicha ještě jednomu kovovému zvířeti a ono zase bušilo do klacků a lidi tam byli hrozně namačkaní a pořád mi šlapali na packy.

 A potom jsme došli k tomu domu, kam jsem patřila, on mě pustil z toho řemenu, já si zalezla do keříčků a čichala si tam a konečně jsem mohla taky běhat. A čekali jsme.

Byla už trochu tma, to se čichá nejlíp.

A pak se ozval její hlas. Ahoj.

Ahoj.

Kde máš psa?

Zavolej si na ni.

A ona zavolala: Penny!

Já zaharašila, jak jsem se vymotávala z toho křoví.

Ona se ke mně obrátila. Já se rozběhla a skočila jsem jí na hlavu.

A ona mě chytla.

Nikdo mě ještě nikdy při tomhle skoku nechytil.

A nechtěla mě pustit. Zabořila mi čumák do srsti a čenichala.

Vážně. Jako pes.

Ještě něco mluvili a ona mě taky nakonec nechala skočit na zem a trochu jsme všichni chodili kolem – moje člověka taky musí běhat, když je ráda, já prostě věděla, že k ní patřím! – a on jí dal do ruky ten řemen a ona řekla: Děkuju, ale strčila ho do kapsy.

A on řekl: Radši si ji přivaž, není zvyklá ve městě.

A ona řekla. Jo, jasně. A přivázala mě, ale za chviličku mě zase pustila.

A on už nic neříkal, až nakonec prohlásil, že musí domů, a ona řekla: Tak fajn, a on se se mnou chtěl rozloučit, ale já se držela u mé člověky, protože co kdyby si to rozmyslel? Vy lidi jste někdy hrozně divní!

A pak už byl pryč a ona řekla: Pojď, půjdeme ti koupit nějaký žrádlo. A před obchodem se zamyslela a uvázala mě, a já tam seděla, no dobře, poskakovala, ale vlastně jsem půlku doby seděla, protože jsem si po každým tom skoku sedla. Na chvilku. Docela dlouhou, delší než mrknutí. A ona pak vyšla ven s taškou a pustila mě a povídá: Pojď, jdeme domů.

A já si to namířila domů.

A ona se divila, jakto, že tam běžím tak ráda. Jakto, že si prý pamatuju cestu. Vždyť jsem tudy šla jenom jednou.

Jak, jakto. Nejsem přece pitomá. Vím, kde jsem doma. Však mi trvalo pěkně dlouho, než jsem se sem dostala.

Jsou věci, co stojí za to si zapamatovat hned napoprvé a navždycky.

(Podle vyprávění své Penny sepsala Ioannina.)

Aktualizováno: 13.1.2011 — 13:14

214 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Take jsem se dojmula, jak jste se vy dve nasly. Nekdy se veci prihodi presne tak, jak by mely. 🙂 Je jasne, ze si navzajem rozumite a k sobe patrite.

   1. Rampouchy na severni strane domu a na terase se furt drzi a zrovna tak i zmrzly snih. Rehabilituju dobre, ale s rozvahou. Mam pocit, ze bych mohla delat vic, ale zachazeji se mnou jak kdyby kloub a panev byly z porcelanu. Tak si uzivam jeste doma a naznacuju Chetovi, co je nutne potreba vyspravit. 😀

    1. Jenom si užívej! Ať tlapka pěkně sroste a pak pořádně (dance)
     My jsme se s Penny najít musely, to jinak nešlo. 🙂

 2. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Potká gadžo cikána a povídá: „Kampak jdeš cikáne?“ Cikán na to odpoví: „Ale do kina.“ Gadžo se ptá: „A co dávaj?“ „Cikáni jdou do nebe.“ Gadžo se usměje a po chvíli povídá: „A co takhle, cikáni jdou do práce.“
  „Cikán na to: „Na vědeckofantastický filmy nechodím!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem klidný večer, hezké sny a pěkně se vyspinkejte. ~o)

  1. (rofl)
   Tak přídavek:
   Přijde cikán na úřad práce, jestli pro něj něco nemají. Úřednice povídá: Ale samozřejmě, máme tu jednu nabídku právě pro vás, ředitel firmy, tolik tisíc měsíčně, jako benefity budete mít mobil a služební auto s řidičem, nastoupit můžete okamžitě…
   Cikán: To si ze mě nedělejte prču!
   Úřednice: Vy jste si začal.

   1. Mám zpoždění, ale nedá mi to nepřipsat jeden příběh ze života. Kamarádka dělala na pracovním úřadě a někdo jí tam donesl posudek od obvodního lékaře se závěrem manus sinistra bilat. (tj. že dotyčná osoba má obě ruce levý)

 3. Ioannino, to bylo tak krásné čtení, že jsem u toho slzela ráno před odchodem do práce a teď jsem to musela přečíst znovu, a znovu tu slzím jak slza největší. Sepsala jsi to překrásně (h) (h) (h)
  centrální distribuce v tomto případě moc dobře věděla, co dělá (dog) (chuckle)

  1. Jé, no tak lidičky, co si moje žblepty čtou podruhý, to je… (inlove)
   CD se vyzná. 🙂

 4. Ioannino, chtěla bych k tomu krásnýmu čtení napsat něco, aby to mělo úroveň…jenže to by ses taky nemusela dočkat 😛 .

  Díky :* – moc líbilo.

  1. Pro takovýhle milý lidi, jako jsou tady, se píše dobře a skoro samo. 🙂
   *právě se dozvěděla, že má další termín na povídku do konce února*
   *to stihne i nějaký to povídání o Penny, určitě*
   🙂 (inlove)

     1. Tu mám nakliknutou už dááávno (chuckle) .Jsem se dokonce hecovala, že bych obdivnou větičku vypotila, ale se nějak nezadařilo…
      Normálně mi fialová spíš nevyhovuje, ale tahle fakt svítí. A ty hadi jsou takový ňuníci (clap) .
      Krásná!

      1. Zanoooo, ty jsi ÚŇ (think) Já tady celý večer spoře dejchám, abych třeba i usnula, když si koketuju s tím průdušákem a teď hadi – ňuníci. A mám to spočítanýýýýý eheheheh (chuckle) (bat) (headbang) (whew)

       1. Ňuníci. (rofl) (rofl) (rofl) (bat)
        To si budu pamatovat a vono se to někde vobjeví. 😀
        Víš co, já fialovou taky nijak zvlášť nerada… *nechápe, proč jí ta pastelka furt do tý ruky skáče*

     2. Jak se to pomalu rozbaluje, tak ten mrňavej náhled nahoře ukáže prvně čumák a oči, až pak je vidět, že je to hadí hlava. Jak na mě koukl a čumák a voko, tak mě napadl beránek z Malého prince… ani nevím proč.

      1. Bingho! Tam odtud je inspirace!
       Akorát jak je vidno, já umím jenom otevřenýho hada, zavřenýho hada, zauzlovanýho hada a možná klobouk. 😉

      2. Teda ale nevím, nevím, jestli kvůli těm hadům nebudeš mít tady problémy. Copak ten, co se kouká zezdola, ten je bez problémů. Ale cos to udělala tomu chůďovi, co se kouká shora. Víš, jak strašně ho musí bolet záda? Teda celý had ho musí bolet, takhle mít proplantanou páteř! Chuďátko ubohý! A takový je to ňunínek krásný!
       🙂 😀 🙂
       Jinak jsem si v refugiu už početla dost, specielně tu mixáž Bradavic a Bjørkhallenu a i další. Dóóóst dobrý. Jen ti nevěřím tu proměnu charakteru Snapa. Že je v jádru klaďas,beru. Fajn. To se mi líbí.
       Ale že z ironika, prima jedovatého glosátora a brilantního učitele bude až něžným opečovávatelem studentů, to mi k němu nesedí, to se mi zdá, že to není on.

       1. Ňunínek totiž cvičí jógu, asi. 🙂
        U Severuska já vidím starost o fyzický bezpečí děcek – a tyhlety, co tam má kolem, má speciálně rád. A taky mám dojem, že je pro něj klíčovej respekt. A taky princip „za náklonnost náklonností“. Oni mu ukázali respekt a talent a zájem. On je pustil do svatyně.
        (Však to jsou taky vybraní jedinci – těch jeho „několik pár, kdo má předpoklady“ … nebo jak to říkal. )
        Jsem ráda, když zjistím, že si tam někdo čte!

        1. Jo, jo, já tam si chodím počíst, ale nejvíc jsem četla na Silvestra. MLP se se sestrou, co u nás čas od času bývá, dívali na pořady a mě líp bavilo čtení v refugiu. Jenom přiťuknout šampáněm jsem šla a pak jsme všichni koukali na rachejtle.

         1. Jééé… (inlove)
          (bow)
          A jestlipak víš, že právě takovíhle čtenáři, ti, co se ozvou, mě inspirujou pro další tvorbu?
          (h)

          1. No prima. Tak bys tam mohla třeba vpašovat nějakého hvězdopravce. Horoskopy, ascendent, konjunkce, první kvadril, Coda Serpens a podobně A za svou uznávanou a často navštěvovanou astrologickou chýší má ukrytou observatoř a tajně a skrytě tam studuje a vytváří astrofyziku, sférickou astronomii a teoretickou fyziku. (*) (sun) (*) (sun) (*)
           😀 (rofl) 😀

          2. Nabízíš se jako odbornej poradce?
           Beru tě všema dvaceti mejma a osmnácti Penynčinejma!
           (Jedna už existující postava má mít pravdivý sny.)
           (Astrologové tam jsou, ale schovávaj se. Zatím!)

     3. tady prosím… našla by se i pro kočky z Pětikočičína jedna mandala? můžeme si o tom popsat.? hadi jako infinite dreams… ti mě teda dostali, ta mandala úplně září!!!

      1. Speciálně pro kočky z Pětikočičína? Našla, a čím víc mi řekneš, tím víc pro tebe bude. Můžem si o tom napsat. Kam?

  1. Já prostě zírám :O :O Je to paráda!!!!!!!!!!!!!!!! Skvěléééééééééééé!!!!! A to je rychlost (y) (y)

   1. Přesně. Nádhera! A rychlost!
    (Já se flákám někde v oblasti „mám málo zbytků, musím jít koupit látku“. ) 🙂

  2. Podle mě je to nádherné. (y)

   A musím se pochlubit také úspěchem: přese všechny překážky se mi podařilo dotáhnout do konce a předat dárek k dědovo zítřejší osmdesátce – králičího samce (já už jsem tak zatížená na ty praktické dárky). Jednoho jsme měli už měsíc zamluveného, ale chovatel předevčírem večer cukl s tím, že předávat bude až v dubnu. Tak jsme narychlo sháněli jiného, podařilo se a děda byl dárkem nadšen.

   1. Teda LA přizne se, vy jste toho králičího prince někde odlovili a majitel to zjistil až večer. Přiznej barvu, my to neřekneme (inlove)

    1. Neodlovili, při mých bolavých kloubech a astmatických potížích nemám šanci uhnat králíka, navíc jsme potřebovali kalifornského. Zato se mi v noci zdály divoké sny: pořád jsem někomu ukazovala ve sněhu zajíce větší než Anežka.

  3. ˇYůůůva to je fofr. Já tady neměla ani odvahu pomyslet na realizaci a tobě se povede tak skvělý a v neuvěřitelným termínu. (*)

  4. musím říct, že nás to celkem bavilo. nejvíc asi kluky, když si vlezli do lavoru s molitanem a hráli si na kombajn…ehm, ucpali jsme pak při úklidu vysavač (chuckle)
   takže kdyby někdo chtěl a nevadila mu ta nedokonalost, tak to zkusím znova 😉

   1. Nedokonalost? Kde? Budeš-li tvořit a nebudeš-li mít koho balonkem udeřit-já se hlásím, holky milujou balony a balonky a já jim určitě žádnej nevyrobím

  5. Teda Štěti, jseš úžasná. to je neuvěřitelné. Taková rychlost. A je krááásný.
   Kluci jsou šikulky, že pomáhali.

  1. King Kong a košíková vedooooou!!!
   Že lidi pletou košíky, aby si měly gorilky s čím hrát – to mě dostalo, to je prostě… (h)
   *idealista jásá*

 5. Uf,uf, už 2x mi to pojedlo příspěvek.
  Ioannino, to je krásné povídání o Penny. Mám jakási mokrá oka.
  Jak se dva na sebe podívaji a ví, že k sobě patří, to je nejkrásnější. Taky jsem hned věděla, které štěně odneseme domů a taky že jo.
  Vždycky to bylo to pravé. Jak čichneš a zaboříš čumáček do plyše, je to jasné. No a náš Daník (dog) si nás našel a kočičí slečinky (cat) (cat) přidělila CD. (inlove) (wave)

  1. Přesně, jak očicháš, víš. 🙂
   Tady sedí nějakej obr a žere písmenka, určitě. 🙂

 6. Tu první vteřinu moc dobře znám.
  V útulku jsem měla vyhlídnutou sněhobílou holčičku. Zřejmě mě osvítil duch svatý či čo a já vybrala i náhradníka kdyby něco. Byla jsem zklamaná když mi sdělili že holčičku stáhli z nabídky, ale když přivedli Oldu, padla jsem k zemi a VĚDĚLA že to je ON. Už je u nás rok a půl!!
  (h) (sun) (h)

 7. Nádhera. Je to super, když se najdou dvě bytosti, které si tak dokonale pasují. A i když to hledání trvalo Pennynce trochu déle, oplatilo se. (h) (h) (h) Doufám, že spolu budete v psaní pokračovat. Je to nádherné pohlazení po duši.

  1. Když bude o další příhody zájem, tak budem. Jenom musím někoho ukecat na další fotky. 🙂

   1. Tady taky zájem 🙂 . Vono je to takový jako když… Prostě takhle bych psal, kdybych to uměl (sun)

 8. Tak, už jsem tu! A už tu budu až do večera. 🙂
  Penynka moc děkuje, že se vám všem příběh líbil. Demoliční jednopsí četa, tak to bývalo. „Chcete levně zničit byt? Přijdeme k vám s naším psem.“
  Těch krásných společných roků bylo už 14 a z celého srdce doufám, že jich ještě pár bude.

 9. to bylo krásnýýýý, dámy naše psí 🙂 od půlky jsem brečela…se přiznám 🙂 „a ona mě chytla… ještě nikdy nikdo mě při tomhle skoku nechytil“…to byl zásah CD!! pro černé voříšky s velkýma zvědavýma ušima mám slabost a Penny je obzvlášť povedená holčička 🙂 doufám, že dorazíte spolu na dubnové Perníčkování, aqby ji všichni přítomní Zvířetníci mohli hladit drbat za ouškama, šimrat, házet míčky…? (f)

  1. My bychom přijely rády, ale ono to závisí i na vnějších okolnostech. Třeba termín a peníze navíc. 🙂 Uvidíme a budem doufat.

 10. Tak už jsem zase „na značce“, od rána tu probíhá palácová revoluce. Paní asistentce v zadní kanceláři, kde jsme spolu seděly, táhlo na záda, takže prý se na zimu odstěhuje do vedlejší místnosti, kde je topení bez krytu a tudíž je tam tepleji. Já jsem začala pošilhávat po stole, u kterého předtím seděla, protože je lépe situovaný a v tom našem suterénu mít světlo zleva je přeci jen výhodnější, nežli zprava. I tak ho je málo. A tak jsem v týdnu nesměle navrhla, že by tam mohla i zůstat, kupodivu to přijala docela s jásotem, takže dneska vypuklo stěhování nábytku, čištění koberců, stěhování šanonů a hlavně techniky. Od ranního příchodu do kanceláře jsme tu cvičili jak stěhováci, umývači, uklízeči a montéři v jednom, teď jsme likvidátoři a vyhazovači. Lidičky, všechno špatné pro něco dobré. Nejen, že se odstranila asi 13tiletá špína ze všeho, ale co už se toho vyházelo! A co se ještě vyhází! Hned jsme mokrou cestou i vyčistili koberce, konečně se přišroubovala skřínka na klíče, k čemuž jsme se chystali už hooooodně dlouho, konečně jsem si pověsila všechna zarámovaná školení a absolvované odborné semináře, abych je nemusela hledat a konečně se dala dohromady také ta hromada bezprizorných věcí, která se tu válela různě po skřínkách. Je tu čisťoučko a zatímco ostatní už normálně pracují, největší chaos a bordel mám já, protože co zbylo, skončilo na mém stole. Takže víkend je jasně daný – dneska odpoledne začnu uklízet u sebe doma, tam je taky pěkný chlívek a sobota-neděle budu vyhazovat, trhat papíry a dávat dohromady své nové pracoviště. No, člověk by se neměl nudit, to je pravda!

  1. Tak makej za dva ségra, já se budu celej víkend válet v posteli s tuberáckým kašlem, tak to za mne alespoň někdo nažene….foukla jsem si už 2 x 4 dávky bioparoxu, třetí šetřím na odpoledne a poslední čtvrtou na noc…plíce mám někde v krku a mám pocit,že je brzo vykašlu… (sweat)

   1. No, s tím si nehraj, vylež to, ale opravdu vylež. Dobrá rada: nejlepší je přiložit z každé strany Sharky jednu kočku, další kočku navrch mezi ty dvě a tu poslední můžeš muchlat. Polohy doporučuji kočkám i Tobě často střídat. Držím Ti palce!

    1. Chachacha, to dělaly včera, Pitina poslouchala,jak mi pískaj plíce stylem-když si na ně lehnu,třeba to přejde..připadalas jsem si,jako když už trénuju tu hlínu na prsou. Když jsem se chtěla otočit,protože sebou v noci melu, lehla jsem si na břicho a kočky se usalašily: Pitina na lopatkách,Noriska na ledvinách,Kačenka pod zadkem na stehnech a Pidikočka na kotnících. Když jsem pohnula nohama,na kterejch jsme měla 2 traverzy, tak mě ta menší dolní flákla packou a na noze mám pěkně vidět dva drápance. Když jsem zakašlala,Pitina na mejch lopatkách nadskakkovala a něco mručela o tom, že to má jeden za to,že jde nahřejvat. Noriska se chodila dívat s vykulenejma vočima, co to vydávám za děsný zvuky a jak mi strkala čumák k nosu i s těma svejma fouskama,ke kašli s epřidalo kejchání…Kačenka si vesele za zadkem spala dál…tak jsem se bála pustit ten vzduch jinudy, abych neměla zdrápanou i pr..l. V tom se nedá marodit. Dneska přijede tati,tak sjede pro zázvor a citrony a budeme čajíčkovat …..a spinkat. Hlavu mám jak střep,oči mě bolej a jsem ztahaná jak KOrčagin, když tavil ocel. :S

     1. Na druhou stranu buď ráda, že máš všechny 3 nasáčkované v posteli. Se mnou spinká jen Melíšek. Zrzínek má svůj dolní parapet, na kterém usne, ale pravidelně ráno je na svém křesílku. Ríša zabral na nocování horní parapet. Dneska projevil zájem vlézt za Melíškem do postele, seděl chvíli na horním opěrném polštáři, koukal na Meldu, jak vrní při hlazení, hlavičku mi podstrkuje na další drbkání, oči blaženě přimhouřené. Pak posunul tlapičku z polštáře, že si jako skočí na tu peřinu, Melda zafuněl, vrnění se změnilo v hrdelní vrčení, Ríša stáhnul tlapičku a hurá zase na ten parapet s výrazem „no cococo, já nic, já muzikant, já tam nechci, to byl omyl……..“ Melda se opět rozprostřel a nechal se drbkat.

     2. jooo to jsou ty statečný bojovníci, co „zázvor + citron“ a pak zápal plic!! nesvědomitost, tohleto, vzkazují kočky z Pětikočičína 😀 prej máš upalovat k doktoru nebo jestli chceš tak k vetovi ( že jseš stejně půl kočky) a pěkně se doma vyležet!!! výmluvy se nepřipouští!!! jak by k tomu kočičky přišly, kdybys potom marodila hooodně a moc a nemohla hladit s pouštět vodičku a tak? a mám taky vyřídit, že kdyby něco, tak jsou tu beránci přes ulici, nějaký nákup a tak není problém 🙂 (cat) (bat) (cat)

      1. Presne tak, neprechazet, nekuryrovat po domacku, padat k dochtorovi … dobiram druhy antibiotika … pred vanoci jsem kuryroval svepomoci.

      2. Tam jsem byla…když já na to, co beru, abych nemusela na operaci, moc jinejch pilulí nesmím, nafasovala jsem foukátko, abych si ATB dostala rovnou na průdušky a radu..hádejte jakou? vařit si zázvorovej čaj,přímo z kořene 😀

  2. To vypadá na velký jarní úklid… připomínáš mi ty línající psy, že by fakt jaro :O

   1. Však také Ríša pěkně pelichá! Ale to je také dané tím, že žil venku a měl kožuch jako medvěd, ale teď, co bydlí doma v teplíčku, tak ho tolik hustý asi nepotřebuje, tuhle jsem z ně vyčesala dalšího Richarda. Zrzínek má kožuch taky krásný, Melíšek vůbec. Ten byl vždy jen doma, takže nikdy nepelichal. Pouštěl trochu chlupy, to ano, ale když ho přejedu furminátorem, tak je čistý. Když přejedu Zrzínka nebo Ríšu, tak je plný chlupů.
    Ale hlavně ten zátěžák je strašný handicap v tom bytě a mám ho všude kromě šatny a koupelny. Strašně se do něj zašlapává všechno, hlavně když Ríša hrabe stelivo. On je snad křížený s nějakým tarbíkem nebo podobným živočichem, když hrabe, tak hrabe. A to to lítá! Krytý záchůdek jsem koupila, takže je to lepší, ale i tak se neomylně strefí právě do té díry v poklopu. Tam je třeba fakt luxovat 2-3x týdně. Na to nemám ani náladu ani nervy, ale 1x to udělat musím!

     1. Já si říkala, že by Ríša měl po těle holé fleky… ale jsem v klídku, jinak by už Karolína spustila poplach (inlove)

      1. Hihi, to jsem tu dobře profláknutá s tím svým staráním!!! (whew) Ale myslím, že je lepší se podělit o starost, se kterou si nevím rady a poděkovat za účast sdělením, že je vše v pořádku, nežli se tím trápit. Ostatně – od toho tu jste, ne? (h)

       1. Já nad kurníkem v seníku. U dědečka. Nechrápou, ale strašně haraší. Ne sexuálně, na bidýlkách!
        Hele, zase 10.

  3. Karolínko, tohle mám za sebou před vánocemi, Stěhovali jsme 2 kanceláře a vzorkovnu a pod. do nové budovy. Ve starých prostorách se malovalo, nové lino se dávalo a prostě se stěhovalo jak o život. V původní budově bydlíme. Do toho ,,besídka“ pro zaměstance, když se to trochu uklidnilo, tak přišla rychlovka zakázka a dovolená nedovolená se muselo do práce. Těsně před svátky onemocněl Don a to tak, že moc. Nakonec se z toho dostal, svátky strašně rychle uběhly a už je kus dalšího roku. Karolínko, cítím s Tebou. Jsi mladá šikovná tak to přestojíte (cat) (cat) (cat) . (h)

 11. Tak si to,lidi,představte. Připravila jsem na jednu akci několik jmenných seznamů (dle nejrůznějších hledisek, takže některá jména byla v několika seznamech současně). Jedna z dam se jmenuje Lapková. Myslím, že jde o zcela běžné jméno, u kterého by mě vůbec nenapadly etymologické či jinak lingvistické souvislosti (teda ne že bych nevěděla, co by mohl takový případný „lapka“ být zač). A jak jsem tak mnohočetně, mnohostranně všelijak jinak mnohozvířecí, tak jsem všude v těch seznamen vytrvale psala „paní Tlapková“. Teda mě by to přímo hřálo a těšilo takhle něžně se jmanovat. A ona madam se URAZILA – prý její muž je “ pan Lapka“ !!! (No hlavně že není ten „lapka“, co :D. No, chápete to?

   1. Než se ozve nějaká rodilá mluvčí, tak sem dám svoje. Myslím, že to je labka – laba. (blush)

    1. Myslíš spravne a uplne presne.Tie sluzobne cesty k nam,tie boli uspesne./co sa lingvistiky tyka/

  1. No, kdybych měla spočítat ty zkomoleniny, kterými jsem od doby, co jsem vyvdala jméno, které nosím, byla počastována, tak je z toho docela slušný telefonní seznam. Přitom to jméno není nikterak složité, ale……… Např. paní profesorka, podobný typ, jako stařičký pan profesor z filmu Marečku, podejte mi pero, která mne připravovala na závěrečné zkoušky z němčiny na Institutu zahraničního obchodu mi zarputile říkala Zálešáková. Když jsem ji upozornila, že mé příjmení je naprosto odlišné, zasmála se, 2x mne oslovila tak, jak se skutečně jmenuju a potřetí jsem byla zase Zálešáková. Tak jsem jí nechala, hlavně jsem si dala pozor na to, aby při testech neměla tu výbornou Zálešáková a já neostrouhala mrkvičku. No a kdybych se měla pokaždé, když mi dojde ta zkomolenina do mailu nebo dopisem, urazit, tak měřím asi 4 cm.

 12. Penny, Ty holko statecna do nepohody a hlavne do pohody, moc to tem Vasim tapinkam pod jednou dekou slusi. :* Mnam, to se cetlo jednim dechem.

  1. Bětulásková, možná ten tvůj taliánskej počítač je nějaké vyšší znamení? Možno očekávati dalekou cestu do Itálie? Vstoupí ti do cesty krásný vysoký cizinec mluvící italsky? Náhody prý nejsou…

   OT: Sleduji Bikiru a spol. (pracovní morálka je od té doby tam dole). Nevíš náhodou, jaké jsou ohlasy od irských ošetřovatelů? Mně osobně to připadá wellmi dobré 🙂

   1. Talianskej pocitac je leda znamenim toho, ze brachuv kamos Dario je Ital, ktery tu ma pobliz pritelkyni. Kamoseji se uz spoustu let a panbuzaplat, mohl to bejt taky Japonec… 😉

    Jsou ohlasy z Belfastu, jsou, a nadsene, hlavne od Noveho roku, kdy byl sex, ale uz predtim meli radost treba z Mojky, ze se kamaradi. A taky vedi, ze se na svou holcicku mohou kdykoli podivat, to u nich neni, kamerkovani – vsak u nas to taky delaji dobrovolnici.
    Moc si preji, aby Bikirka mela miminko, kdyz to u nich nevyslo, ale to si prejeme vsichni. Oni by k tem svym dvema klukum taky meli dostat holku a treba taky budou mit mimi. (inlove)

    1. No, ona CD nějaký záměr tvým výcvikem v italštině určitě sleduje 😀

     S Bikirou je to fajn, i kdyby se nezadařilo hned (y)

    2. Jo, jo, já jsem gorilky začala sledovat za časů Odhalených, pak nám to zostřili, prostě v práci se na ně nenapojím, ostatně taé na Youtube a pár dalších věcí. V zásadě chápu, že se tam pracovní záležitosti nevyskytují. Do fanklubu jsem se, pravda, nedala, ale alespoň po očku jsem nikdy nepřestala sledovat. A všichni, kdo vodí ty kamerky mají neuvěřitelnou výdrž. A vždycky se těším na další gorilácké zpravodajství – od té doby, co je to na IDnesu, je těch informací pro nezasvěcence celkem málo. A takhle to mám v kostce pěkně všechno pohromadě (y) (h)

     1. Take nejsem ve fanklubu a odrazuje mne povinnost sbirat dukaty na nejakym Idnesu, abych se mohla ucastnit chatu. Divat se a videt a treba sem tam pomoci malinkym prispevkem mohu preci i tak…
      A to jsem sem jeste neprinesla pribeh Padyho a Upity, nasich orangutanu, a jestli se moc nemylim, staraji se o ne stejni osetrovatele, co Bikirusku a Gorilkovy vubec. To taky bere dech, co tam se deje – akorat tam nevede kamera. Treba z toho jednou neco sesmolim na clanek… 🙂

      1. To má takovejhle složitej fanklub? 8-|
       Já gorilky sleduju krzevá tebe. 🙂 Betulaskovo repporto italiano magnissimo primissimo!

       1. Nene, fanclub je jedna vec a chat na idnes druha – hehee! Nasla jsem kulaty zavorky!! )()()()()( – akce Pomahame gorilam je vec dalsi. Problem je jen s Idnesem, ve fanklubu verim, ze je kazda nova duse vitana s rozevrenou naruci a dostatecnym utajenim, akorat jsem zatim nemela tu potrebu.

        Ale moc se mi libi, ze jsou lidi, co pro gorilky ustavicne pletou dost pevne kose, aby si s nimi mohly nejakou dobu hrat, ze matlaji dorty z ryzove kase a navlekaji na kazdou oslavu kazdych narozenin metry paprik a ovoce na takove snurky, ktere neuskodi pri pripadnem poziti.
        Ze kameramanky ihned volaji do zoo, kdyz se vikla spalek nebo kdyz Tatunek se nebezpecne skrti na uvolnenem provazu.

        Von kazdej rika, ze kazdej tady jen krade a jen mysli na svuj prospech, ale Gorilkovi, nebo Zviretnikovi, nebo i jini lide jsou dokladem, ze jsou…
        lidi taky nekdy POKLADEM.

        1. TOhle gorilí společenství je neuvěřitelné. Mám dojem, že nejvíce se to dalo dohromady behem sledování březosti Kamby a jejího nešťastného porodu Pak už to jelo tak nějak samospádem, ale je prima, že se drží pořád tak krásně pohromadě. Co by za to jiné ZOO daly…

         A byla jsem hodná, mám to za 6

    3. Jo a kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. Asi má někdo nahoře ten názor, že bys jednoho „člověka“ – neboli italštinu – měla přidat a tak se k tobě dostal ten italsky hovořící počítač.

  2. Ten obličej pod dekou 😀 , to je na fotícího kamaráda. 😀 (Musím se řehtat, protože ten ksicht důvěrně znám. Penynčin, myslím.) 😀 To je: „Já *vím*, kde jsem. Já *vím*, kde mám svůj pelech. Já *vím*, že mi dala pelech těsně vedle postele, aby mohla jenom natáhnout ruku a už se mě dotkla. NEBUĎ ji!!!“ 😀 😀

 13. Poutavě napsaný článek, samozřejmě vydatně slzím, akční demoliční štěně moc dobře znám, některé popisy mi hooodně připomínaly naši Arinku 🙂 . To je dobře, že jste se našly.
  Bohužel mám v opravě počítač, takže víkend bude bez internetu, ach jo, asi už jsem závislá 🙁 . A ke všemu to strašné počasí – v parku na kopci kloužeme buďto po blátě nebo po zbytcích ještě neroztátého ledu, ale je to poněkud vyčerpávající. Tedy pro mě. Arinka vždycky vyleze v horní části parku na vyvýšené místo a vyhlíží: jdou kamarádi? Naštěstí většinou někdo přijde a vracím se domů se zabláceným, ale spokojeným psem.

 14. Ioannino, sepsala jsi to úžasně. Však ona Penny má co vyprávět. (inlove) Takové potkání není v životě často. Spoustu krásných let. (sun)

 15. zcela OT:Máte někdo nějaké zkušenosti s venku hysterickým psem?Jako že se bojí, kňučí, nedá se nikam dostat, zato domů táhne jako osel?Je to 9ti týdenní fenka AUO.

  1. TTak jednak chci podotknout,že fenka není hysterická.Jde o malé štěně které nemá žádné zkušenosti a tak se bojí.Na procházky to chce postupně zvykat,chodit tam,kde je klid,možnost pohybu.Třeba i nějaký vhodný psí kámoš pomůže.Na fenku mluvit,hlavně klidně,konejšivě a seznamovat s okolím.Zdůrazňuji POSTUPNĚ.Musítě si uvědomit,že je to psí mimino a podle toho se ke psu chovat a snažit se mu porozumět.

  2. v tomto věku se u některých štěníků objevuje „období strachu“. Je to pozůstatek přírodního chování (a australani jsou dost přírodní plemeno), kdy matka už musí chodit na lov se smečkou a malí (ale už pohybliví a veselí) štěníci se mají držet doma a nikam se nevzdalovat. Pokud není štěně bázlivé doma, nebojí se hluku, návštěv… je hravé, veselé a komunikativní… tak bych počkala. Za pár dní se jeho chování prudce změní a bude se těšit na každou procházku.
   Ale pokud je bojácné i doma – tak to bude složitější… ale v tomto věku by to mělo jít „snadno“ odstranit

  3. Ona se bojí, je maličká, svoje teritorium si buduje a ty jí táhneš do něčeho, co ještě není schopná ve své hlavičce obsáhnout a tak se nediv,že chce do bezpečí,kde to zná…domů… jdi s ní několikrát denně ven, o víkendu…interval prodlužuj…jděte na 5-10 minut, pak na 15-20. Ale nechoď s ní nikam daleko. Ze začátku jděte stejnou trasu, aby si ji zafixovala…vem jí sebou její hračku, aby měla něco svýho a mluv na ni, musí vědět,že jsi klidná a nic jí nehrozí…..

   1. To my jsme to přece měli s Luxíkem taky. Z procházky jen a jen domů a teď by byl venku pořád i za toho hnusnýho deště jako je dneska. A zas má někdy mozek na výletě /to mám od Evy Ž/ a zase nechce jít domů a utíká ode dveří. Teď momentálně se od Dona naučil, že nechce chodit přes práh. Donovi ty nožičky už tak neslouží tak jde veeelmi opatrně a Lux to dělá po něm a někdy nechce po schodech, protože Don jde taky pomalu. Je to spíš sranda než legrace.

  4. Jo, to se Borůvka bála taky. Procházky byly krátké a opravdu pomáhalo, když tu trasu znala.

  5. Mazlit, otužovat zvykáním na bezprostřední okolí, neuklidňovat, spíš rozptylovat – ukazovat, že svět nekouše (většinou) 🙂 Je to ještě mimi – podle toho k ní přistupuj! Může být i rychle unavená, pokud nejste na úplně klidém místě, takže zpočátku chodit na kratší vycházky a dát jí příležitost všechno pomaličku poznávat – každý pes (i člověk) potřebuje různě dlouhou dobu na poznávání a otrkání. 🙂 Když budeš teď trpělivá a dáš si s ní práci, bude z ní fajn psík s přiměřeným sebevědomím. Jinak ti hrozí ustrašený pes s fóbiemi, s kterým bude mnohem víc práce.

  6. Je to ještě malá berunka, milá Plivnice, chce to chodit ven na krátkou dobu a na klidnější místo, hodně na ni mluvit a nechat očuchávat okolí – prostě dojít na příslušné místo a tam ji nechat rozkoukávat a povídat si s ní, chválit a hladit.
   Těším se na povídání, u nás jsou australští kluci, moc krásní. 🙂
   Jak se náš nový přírustek jmenuje? (dog)

   1. Přírustek je Coralina ze Zárybského dvora, a doma je to vyloženě švec prťavec, nebojí se hluku, vysavač ani fén neřeší, na televizi kouká ale neštěká, teď učíme samostatnost, umí sedni lehni(v závislosti na odměně 😀 ), a hlavně učím Kori ke mě 😀 ale venku je to bojínek, na lidi kouká z uctivé vzdálenosti, cízi psi jsou PROBLÉM (sweat) , a pokud se někdo moc přiblíží tak hystericky piští a kňučí, pohladit se nenechá…A 7+8 je ošklivé 🙂

    1. Tak ještě do třetice .Z druhého příspěvku je cítit,že na štěně máte velké nároky.Není dobré jej cvičit,je nutné ho vychovávat a to tak,že postupně.Zvyknout si na nový domov,na jméno,na obojek a potom na vodítko,na přivolání.Je třeba se štěnětem navázat vztah,že k sobě patříme,že je na mě spoleh.A cvičit až později.Dítě se také nejdříve učí mluvit,chodit a teprve potom od něj můžeme chtít aby psalo,četlo a počítalo.

    2. Cizí psi, hlavně velcí, byli problém i u nás. Nakonec jsem na procházkách, když měla asi o měsíc víc, vyhmátla paní s velikým klidným zlatým retrívrem, který trpělivě čekal, až se to praštěné štěně odváží k němu přijít a čuchnout. od té doby to byl největší kámoš, byť mu byla Borůvka po kolena. Aportovali tenisák společně tak, že Míša ho v letu chytil a položil před Borůvku. Ta ho popadla a donesla. 😀
     Mrňavka se bojí, chce to trpělivost.

  7. Já jsem našeho (dog) ze začátku nosila, chodili jsme ven pravidelně a stejnou trasu, dokud chtěl, šel po svých, když odmítal jít dál vzala jsem ho do náruče a venčicí kolečko jsme prošli celé (kdyby se začal bát i v náručí tak bychom se hned vrátili), během cesty jsem si několikrát sedla na zem a nechala ho, jestli se sám odváží slézt a prozkoumat okolí. Při jedné vycházce se začal v náručí vrtět a rozhodl se, že už půjde sám.

   1. Ještě k dotazu Plivnice.Něco v tom textu se mě nelíbí.Mít takhle malé štěně a vyjádřit se o něm,že je hysterické,že ho nemohu nikam dostat a táhne jak osel,to neukazuje zrovna na dobrý vztah ke štěněti.Co vy na to??

    1. Já zcela souhlasím. A zrovna taková plachá citlivá rasa. Skoro bych se bála, že je zaděláno na problémového neurotického psa, který za to ovšem vůbec nemůže.

    2. Já Jiřino doufám, že Plivnice to nemyslela zle, jen jí tohle nešťastné přirovnání napadlo….i když jestli kori vyvine takovou sílu,jako osel při tažení..tak to je velikej strach a chce velmi,velmi domů! (wait)

     1. Já jen,že jde o devítitýdenní štěně,to přece ještě ani neumí pořádně chodit na vodítku,na obojek se teprve má učit a ne chodit na procházku na vodítku.I to cvičení sedni,lehni ukazuje na velké nároky a příliš brzy.

      1. Asi první štěně? Však Plivnici poradíme, vysvětlíme…..jen se musí ptát,klidně na všechno….takhle malá pejsková,úpotgřebuje hoooodně spát,dooobře papat a výchova tak nějak pomalinku…jako dítě ve školce..pozvolna…..a něco taky dělá dobře…hlavně, aby jí maličká teď v tomhle marastu nenastydla….

      2. No ale pokud bydlí v paneláku, tak nezbývá nic jiného než ji vzít ven a na vodítku. Obvykle je kolem plno aut a taky aktivních strážců, kteří kontrolují, jestli má člověk psa na védítku, na věk se u toho nehledí.

     2. pokud se nepletu, tak je Plivnice juniorka (nod) Tudíž to bude její opravdu VLASTNÍ první psisko. Ruku na srdce – milé Zvířetnice… věděly jste si vždy rady u svého prvního psa ?? Vůbec mě její dotaz nepřekvapil a jsem ráda, že se nebojí zeptat. Mně taky (a to jsem byla dospělá a měla jsem toho sestudovaného hodně) překvapilo, že to 11 kilové dogátko není nadšené z toho, že může jít na procházku… Pravda – pronesla se (rofl)
      A že trénují sedni na pamlsek a samotu a jméno… to ještě žádnému štěníkovi neublížilo. Výcvik je jedna věc, ale tohle bych brala jako výchovu – a to 9 týdenímu zdravému štěníkovi neublíží. Však ony to holky zvládnou (nod)

      1. Ano, ohledně tohoto bych já mohla vyprávět- taky jsem si nevěděla rady s tím, že se štěně venku bojí- holt první pes. A dotazů mi tady byly zodpovězeny spousty 🙂 A jako vedlejší studijní materiál k nim jsem používala začátek Betího týdeníčku 😀

     3. Máte pravdu, nemyslela sem to zle, skoro rok jsem na pejska šetřila, miluju ji, protože je prostě skvělá(upířice moje), jen mi tou reakcí na některé podněty připomněla mou mamku s arachnofobií, a hysterka jí říkáme s láskou.Je to moje první štěně a nerada bych ji zkazila!Proto se ptám.A k tomu táhnutí domů, chápu že se venku bojí, snažím se jí nabízet dobrotky pokud zpomalí, otočí se atd…Bohužel obojek i vodítko je nutnost, bydlíme v paneláku, sice na slepé ulici, ale je tu problém s jedním sousedem(strážce pořádku (envy) )který moc rád posílá udání, volá polici a pod. Cvičíme tak že několikrát za den si ji posadím a volám k sobě, sedni lehni dáme tak 5x za den.Je to snad moc?Nevím ale chtěla bych mít ovladatelnou pejskovou a ne nezkrotnou psici které se každý bojí.

      1. ještě jedna rada. Určitě znáš lidi a psy z okolí. Třeba ne osobně, ale od vidění. Najdi si lidi (klidně věku zcela odlišného), kteří mají ovladatelné, dobře vychované psy. To poznáš, jak jim psiska „šlapou“ – nejde o dril, ale o vztah těch dvou. Zkus se od těchto lidiček něco naučit. I tvé štěně může hodně odkoukat a kontakt s vychovaným psím kámošem je k nezaplacení. Ti lidé tě to naučí zcela přirozeně, pochopíš spoustu věcí, které fungují a na dálku internetu se špatně vysvětlují. Většina pejskařů tě „nezažene“, když slušně požádáš, jestli ti nepomůžou se správnou psí socializací a můžete se domluvit třeba na čas společných procházek (rozhodně to nemusí být každý den)
       Střídej procházky psí i bez psí, ty hodně odpočinkové i ty hodně cvičící. Hrajte si, blbněte… ale přivolání a přivolání a socializace a socializace budou hesla vašich následujících dnů (chuckle)
       Zatím nespěchej – máš ještě chvilku čas. Ale jen chvilku… za pár týdnů už budete muset být v plné „práci“

      2. Musíš ji cvičit i hodně mazlit, aby věděla, že je Tvoje zlatíčko. Jak dlouho jste spolu? Určitě jen chvilinku, viď? Dej jí čas, je toho pro ni moc nového najednou. Je to určitě moc moc šikovná holčička a bude se snažit Ti vyhovět, ale Tvé tempo nesmí být příliš ostré.
       Na všechno se tady ptej – je tu moc a moc zkušených pejskařů a pejskařek. Každý jsme nějak začínal a nějak se učil.
       Když se Ti zdá, že se bojí, povídej si s ní venku – je maličká, že začátku ji třeba i kousek popones do klidnějšího místa, za pár dnů to už bude všechno lepší. Držím Ti palce. (y) (h)

       1. Určitě se ozvu, díky všem za rady, samozřejmě že vím že žádný učený z nebe nespad a ptát se budu určitě dál 🙂

        1. V cemkoli jinem se poucuj sama, jen ne v peci o psa!
         Moc Ti drzim palce, Plivnice – co je todle za nick? – abys holcicku dobre vychovala, ale zatim na ni bud opravdu nezna. Je jeste miminko a nez prikazy, vic potrebuje lasku a lasku. A lasku.

  8. Lákat, zabavovat. Kus odnést. My první venčení štěňat došli asi 5 metrů Pak se báli a dál nechtěli. V klidu, psa nikam netáhnout. Vybírat si klidná zákoutí tam pejska odvézt (odnést) a hrát si s ním. Vlečením kamkoliv se nic nedosáhne, spíš ztratí důvěru. Svět je tááák veliký a možná i nebezpečný 😉 . Pidištěně se holt nedá ještě „vychovávat“. Tomu se musí občas ustoupit (ne v zásadních otázkách, co se smí a nesmí, ale tam, kde se bojí určitě ustoupit, nenutit). Přitlačit se dá až si doma dokonale zvykne.
   Je to individuální. Např Nick byl suverén od prvního dne (no možná druhého), Áje to trvalo pár dní (1-2 týdny, ale už jí byly 3 měsíce). Bekina nebyla suverén nikdy, ta se usela ve vypjaté situaci uklidňovat pořád. Ale nikdy mi venku nehysterčila, vždy jsem ji dokázala přes „nebezpečné“ místo celkem v klidu převést.

 16. Ioannino, tak tomu říkám povídání. Jste s Penny úžasná dvojka. Kdybyste ale chtěly kamarádky, věděl bych hned o dvou. Obě černé mladičké a milé. Nebyl by zájem?

  1. Díky, ale my s Penynkou zvířata jenom zachraňujem a posíláme dál. Penynka je naučená se starat (původně o lidi, ale my to nerozlišujem, živej tvor jako živej tvor) a je hrozně poctivá a přehání to; na druhou stranu by tu zase vzniklo demoliční komando; na třetí stranu, ona by se nechala odstrčit („No tak si teda hraj se štěňatama, když chceš, vidíš, jaká jsem JÁ hodná, že se nevnucuju, vidíš, jak trpím???“)… a na poslední stranu je nás v tom 1+1 akorát. 🙂
   (Ona je hroznej závislák a má mnohem radši na hraní lidi, protože… já vlastně nevím přesně proč, třeba se k tomu někdy propíšu.)
   Až přijde ten šílenej den, kdy se mi zase bude stýskat po drápech na parketách, však ona se CD ozve.

   1. O tom, že se CD ozve v pravou chvíli nepochybuj! Jen jsem jí chtěl trochu popostrčit. (chuckle)

    1. Jako víš co, já bych totiž ráda, akorát ta racionální část mozku mi říká, počkej, až zvládneš zbytky Chaosu 2010…
     A taky bych moc nerada ublížila Penny, ona už stárne a bude mě potřebovat… aby se necítila odstrčená, nahrazená… ona už nemůže „být užitečná“, jak byla zvyklá, a je na ní vidět, že jí to dělá starosti… teď už jsem já ten, kdo si všimne dřív a upozorňuje ji…
     Však já spolíhám na místní odnože CD, jen se neboj! 🙂

 17. Penny, si šikovná múdra sučinka a ako krásne píšeš, prosím, prosím zajtra pokračovanie (inlove)

 18. Já taky očichávám psy. štěňata jsou vysloveně voňavá a i dospělé holky mi voní (tedy z kožichu, ne ze zadního otvoru.. :O … ) Zajímavé je, že flet nesmrdí ani když je mokrý (pach mokrého psa je dokonce terminus technicus). Asi je to nějaká ochrana nebo vlastnost srsti, protože by jinak smrděl furt 😀 Suchého fleta uvidíte jen na poušti nebo za mrazu, kdy je voda zmrzlá.
  Penny má krásný uličnický výraz. Je prima, že jste se našly

  1. Já si taky rád čichnu. Ono to přitulení se psem je něco úžasně příjemného. Tedy pokud pejsek zrovna netrpí meteorismem nebo nepapal kuřince (u nás v poslední době obojí. (puke)

  2. Milá Evo, tak Berry nemá jen fletí čumák, ale i srst 😀 Mokrá je pořád a taky nesmrdí – pokud se tedy nevyválí v něčem odporném 😛

   1. Zajímavé. Známých NO – fena (psi, páni prominou, smrdí víc) je víc cítit.
    Berry je ještě štěně. On se osobní pach postupně rozvíjí. Ale Ája nesmrdí ani ve skoro 6 letech. Tedy nesmrdí. Mě pes nesmrdí, ale Ája je fakt velmi málo cítit. Proti jiným plemenům (i retrívrům). Samo, pokud se nenavoní. Ale ona neplýtvá na sebe tím, co lze dostat do sebe. Radši to sežere (puke) .

   1. Kamarád razí heslo, že kočka má vonět senem. Tak tento parfém ty moji plyšáci nikde v okolí nemají, ale když se vrátí ze služby na zahradě, tak jim kožichy voní jako čerstvě sebrané prádlo. Sluníčkem a větrem.

  3. To si musím někdy k fletovi čichnout!
   Já si ji očichávám pořád ještě a pořád ještě mi voní. 🙂

 19. Velmi dobře napsané a krásný příběh. Jo, štěněcí kožíšek voní… i když já k psici chodím čuchat furt, ona voní psinou tak nějak jemně… 🙂
  Tady prší tak, že jsem musela kočku utřít, když přišla z venku. Sice byla schovaná- ano, opět sousedovic přístřešek- ale než proběhla zahradu, byla jak vodník.

 20. Je super že jste se takhle našly! Ale zase – pokud teda Penny nekecá – to si fakt lidi vezmou štěně a vrátí ho po dvou dnech? Za rozbitou vázičku, loužičku nebo rozkousanou kytku? Takovým maximálně plyšáka… Vím o lidech co jim pes udělal z bytu holobyt, přesto psa mají, nevzdávají to, mají ho rádi a ani by je nenapadlo psejka vrátit.

  1. Petro, to je jen o tom, jestli chceš psa jako doplněk (bytu, imidže…) nebo jako přítele. Ne, že bych zrovna u tebe váhal, která jsi skupina. (chuckle)

  2. S podobným přístupem bych musela vrátit i děti 😉 Není to tak dávno, co přišla velká holčička s provinilým výrazem: ,,Nebudeš se zlobit, že jsem ti rozbila hrneček? …No, víš, on se rozbil i ten druhej, protože ten první ho při pádu sestřelil….. A jak máš tu skleněnou mísu…tak ta to tak trochu nevydržela, když ty hrnečky dopadly do ní…Ale všechno jsem to zametla a uklidila….“ No a to už jsem si smíchy musela sednout (rofl)

   1. No, když se přesně tohle mým dětem stalo taky, tak jediný dotaz, který jsem vznesla, byl ten, proč rozbíjejí hezký hrnky a nikdy nerozbijou ty hnusný od tchýně…. 😛 Ovšem je pravda, že když rozbijí něco fakt hezkého, při nejbližších narozkách mi koupí tutéž věc a taky hezkou …..

   2. (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (whew)
    To je dokonalý!
    To je ještě lepší než ta příhoda s tím mistrem šermířem, žákem a čajovým hrnečkem!
    (Mistře, proč musí všechno na světě skončit a umřít?
    Takový je pořádek. Všechno na světě má svůj čas.
    Mistře, víte, myslím, že zrovna před chvilkou vypršel čas vašeho šálku na čaj…)

  3. Víš, to si ji totiž neumíš představit. Oni ti lidi tvrdili, že je nezvladatelná. Blbost, nebyla; od malinka má ohromnou snahu vyhovět a má obrovskou radost, když může spolupracovat. Ale. Muselo se, zvlášť první rok, přesně vystihnout ten moment, kdy zrovna byla uprostřed skoku, nezabavená ničím dalším. Ona ti vykonala každej povel, hned a raketovou rychlostí – jenže tím to považovala za hotový a zas letěla někam dál. Potřebovala: 1. někoho se stejně kratičkou reakční dobou, jako má sama, 2. někoho, kdo by ji dokázal zaměstnat/zabavit (to nerozlišuje, pro ni je práce s člověkem ta nejlepší zábava), aby si nehledala „práci“ sama…
   Ti lidi na to zkrátka neměli nervy.
   To nebylo štěně, to byla smršť. Hyperaktivní tornádo. 🙂

 21. Penny, že ty ale umíš vyprávět!! Já jsem si rozmazala monitor, když se tvoje přisouzená po třech letech nadýchla vůně psího kožíšku. Jeden je holt měkota ;( .

  1. Když přišla, měla dospělý zuby a právě měnila štěněcí srst. Veterinář to odhadl na něco mezi půl rokem a rokem.
   Na ten skok v životě nezapomenu. Tam jsme se obě rozhodly. 🙂 🙂

 22. To je moc pěkný příběh, takový milý. Tvá Penny si prošla těžkými časy, ale hlavně, že jste se našly.

 23. Ale Penninko, (skoro jsem napsala Apeninko), to musel bejt skok! Skok konečně DOMŮ. Čerstvá myš je sice čerstvá myš, ale takovouhle očichávací paničku, tu zas hned tak nikdo nemá!

 24. Některé dvojice páruje samo nebe. Jak jsi čenichala, ta musela být nadšená! Konečně někdo, kdo se chová po psím 🙂

  1. Západ nápodobně, venčící cesty jsou teď děsnej fujtajbl. Místy zbytky ledovek, spousta vody a hlavně bažina. Všudypřítomné bláto. Hmm :S .

 25. Ty, Ioannino, když je po vánočním povídkovém maratonu, tak by ses mohla snáz vybičovat k dalšímu psaní sem, ne? Teda jo! Síím 🙂 . Nojo, povedlo se, hlásím se do řady k plačkám é dojatým příběhem. Kéž by měli všichni tolik štěstí jako Penny (inlove) . Takže – divoká a docela cvok, pravíš? (chuckle)

 26. Já vydržela až do té doby, než ti Penny skočila do náručí a tys ji chytila – a už se zvedla stavidla a brečím. Samosebou jsou to slzy štěstí, protože vidím, že se k sobě dostaly dvě dušičky, které si byly souzeny. Přeji vám hodně krásných společných roků. (h)

  1. Jo, byla jsem na tom při prvním čtení podobně (inlove) , při dalším jsem ocenila literární úroveň příběhu (nod)

 27. Moc dojemný příběh, úžasně napsané. Ať vás čekají jen samé hezké zážitky.
  A jestli můžu zcela OT: Včera se k nám nastěhovalo odrostlejší kotě – cca 4-5 měsíců, zcela socializovaná kočička, evidentně zvyklá na psy. Myslím si, že ji někto musel vyhodit z auta, protože byla sice hladová a promočená, ale jinak naprosto zdravá. Nechcete ji někdo? My už máme 3 kočky a čtvrtou už nééé! Prosím, pomozte.

  1. Bohužel nemohu – Rozinka už je nad stav. 🙂 Mimo to bych asi další podobnou kočenku nemusela přežít, dnes ráno by se o ní dal natočit film „Spadla z povlakov“ – povlíkala jsem a kočičáci měli hravou, nejvíc Rozinka, která se snad vždycky prolnula dovnitř zapnutým flanelem. 8-| Skončila jsem zpocená, ale kočenky byly všechny nadšené, a co prý budeme dělat teď? (chuckle) (inlove)

   1. Já vím, že se kočky udávají špatně, takhle nám už zůstal ten třetí kocour v pořadí. Zkusím ještě dnes napsat krátký článeček s fotkou, snad se někdo zamiluje na dálku.

   2. Nojo, v tom sou holky zase stejny, Babeta se pririti kazdy rano sibrou, kdyz natrasam deku – je v ty posteli driv, nez deka poprve dopadne, cili se obvykle ocitne pod ni, a miluje, kdyz se vecer v kresle prehodim dekou, to je jednak bunkr pod kreslem na hrani a hejbajici se palce nohou na loveni, pac skrz deku se to lovi veselejs, vono totiz cim vetsi hromada pradla, tim vetsi sranda. Mimochodem, Babeta sebe i ostatni kocky naucila, ze setrvalym dorazenim se nektere skrinky, pribouchnute jen na magnetku, daji otevrit, takze dnes jsem v loznici nasla dve otevrene skrinky, v kterych se mimo jine zarucene i spalo, a na zemi zavrazdenou bilou halenku /bohate zachlupacenou/ z dolni a par mrtvych uterek z horni skrinky. A este neskutecne jedou po salach a prisla jsem na to, proc – ony jim voni lidske parfemy a jak na sebe caknu pred odchodem kolinskou, chytne nejvic kapek sala. Sala kociciho strejdy to samy v blede modrym: tudle jsem dumala, proc Pusince voni hlava… bodejt by nevonela, kdyz se cely odpoledne mrouskala o strejdovu salu. (wasntme)

    1. to je pravda, u nás se střída Nina Ricci a Carolina Herrera ….a já pak říkám, ž eholky krásně voněj..no bodejť by ne…. (chuckle)

     1. Hehe. No matne si vybavuji, ze mne kdysi schvalila maminka pritele m.j. proto, ze jeji dve jinak dost neuroticke kocky se se mnou mazlily. Ofsemye to bylo Gabrielou Sabatini na zapestich. Ale to jsem neprozradila… bych si pokazila renome.
      Na podzim mi Babetka chodila do postele zvejkat ofinu. Pak jsem zmenila lak na vlasy a prestala. 😛
      Ted mam zavislacku Pusinku: desne ji rajcuje muj novy balzam na vlasy, je to obycejna Nivea s vitaminem B5, co nekde byla ve sleve, pouzila jsem zatim jen trikrat a pokazde se IHNED Puska priplizila, vyplizila na rameno a jala se fetovat. Rozumis, nakej Garnier nezajem, Nivea jede! (makeup)

    2. u nás se střídá všechno možný, protože panička je do parfémů trošku ulítlá… ale nejčastěji voníme po čerstvě vypraném prádle ( ve kterém se chrní v kompletní sestavě) nebo po čerstvě vyžehleném prádle( které paničce statečně krademe, abychom se v něm mohli válet) proč panička nemíá radost, jak jsme si krásně navoněli kožichy a jí do prádla přidali mohér??? (cat) (bat) (cat) (h) (f)

     1. No jo, ty mohery. Vychazim rano z domu, v domneni, ze jsem oklepana a snad i boty mam pretreny, a kontroluju si hrud, a pravem, nebot mirim do banky a nechci vypadat jak vylezla ze skladky. Na cerne sametove klope kabatu jsou nescetne bile vzkazy od Babet a na bilem rolaku cerne od Bety. Logicky. Takze prvni dve ulice furt slinim prsty a smetavam kocici zpravy.
      Musim si poridit ty lepici valecky, co tu vsichni zminujete, akorat nevim, kde je koupim. ?

      1. Já na ně občas narazila v nějaký drogerce, větší…
       Samozřejmě, černý chlupy na bílej podklad a bílý na černej, zvířata přece nejsou blbá! 🙂

      2. anooooo a potom třeba člověk kočičí dorazí na jednání k soudu ( jako strana žalující) a aniž to tuší, celou dobu má na klopě saka sněhobílý 10cm dlouhý hmatový vousek…luxusní brož, nemyslíte? Snížek si to samozřejmě myslí, proto mi ho dal s sebou pro štěstí 😀 (cat)

        1. no zdaliž!!! strana žalovaná odešla naštvaná, protože to projela ( dlužné nájemné za nebyt + za služby). a říkala jsem si,proč na mě advokát i soudce můžou oči nechat??? 😀 kolik právníků chodí k soudu s kočičím fouskem 😀

 28. O.T Ďakujem všetkým za včerajšie blahoželania k „českým“ meninám. Nejako v poslednej dobe všeličo nestíham, ani čítať komentáre 🙂

 29. Vždy ma tak zahreje pri srdci keď sa dostane k sebe tá správna dvojica. (h) (h) Veľa a veľa štastných spoločných rokov. (dog) (rose1)

 30. Ioannino, to je opravdu krásně vyprávěný příběh, ostatně jako všechno Tvoje psaní. Moc přeji pejsce i Tobě dlouhé společné soužití a ne soužení. (h) (dog) (h) . Je moc hezká a určitě chytrá.

  1. Díky!
   No však bude pokračování… jak mi pomáhala se státnicema a podobný legrace. 🙂

 31. Ano, vyšlo jim to. Jako to vyšlo nám s Bohouškem a mnohým dalším. Prostě k sobě patří a je to krásné, že je Penny ještě malá. Hodně a hodně krásných společných let přeji

 32. Ioannino, já tu brečím jak želva…..moc krásně to Penny vypravuje, i to zlý a hlavně to dobrý…..ať jste spolu dlouhá léta….. (y) (h) (hug)

 33. hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Ioannino – to je krásné povídání (inlove) Opravdu (nod) Prostě Penny měla kliku (a ty koneckonců taky). protože je jasné, že vám je spolu mocmoc dobře (wave)

 34. Krásně napsaný silný příběh, milá Ioannino. (inlove) Tvá pejska je kouzelná … a kdo ví proč mi trošinku připomíná Vuvu. (chuckle)
  U Tebe má Penny to pravé doma, to je vždycky moc fajn, když se k sobě dostanou ti praví lidijové a žvížové. (h)
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. Ano, Vave, mně také připomíná Vuvu, to je asi tím, že obě jsou stejné, veselé a milé lumpačky, ta rozesmátá hlava to jen potvrzuje. A kdo by se neradoval, když má paničku stejné krevní skupiny-
   tak, Penny drž se. Přeji děvčatům krásné, klidné, láskyplné časy.

   1. Mně taky připomíná Vuvu, i když teda ten Vuvuzelčí čenich, ten je nepřekonatelnej.
    Ale Vuvu má zase víc stojatý uši. Teda jako že obě. Penny jenom jedno a půl. 😉

 35. info o popáleném kocourkovi: Šárko a Zvířetníci, nebojte, dám vědět, jak mu je….Plamínek je statečný – jenže, bohužel, někdy statečnost nestačí. Jako nestačila mé milované statečné nešťastné kočičce Esmeraldě, kterou nějací hnusní debilové připravili o oči. Bojovaly jsme spolu 5 měsíců, myslela jsem, že máme vyhráno – a najednou konec.
  Plamínka jsem viděla, u paní B. je v těch nejlepších rukách, s doktorem Benešem, který kocourka neutratil, se znám a on dobře zná Kočičí naději, proto volal… Avšak spousta veterinářů klidně utratí zcela zdravé zvíře, když si to nějaký blbec přeje…
  Zdravím, ozvu se, držte mu pěsti…
  Vaše Hanka Smejkalová

  1. Kujeme – vsak jesi jsem holkam pred chvili pri vitani nevypravela, ze k nim nikdy zadnyho osklivyho cloveka nepustim. Drz se, broucku!

  2. Kujeme! Informuuuuuj! Já jak viděla tu fotku, měla jsem chuť na něj i přes obrazovku dávat tlapky…

 36. Když se Ronie vracel z první procházky se svým novým pánem, tak taky běžel napřed k té „své“ brance domů ….

  Ioannino, to je príma, že jste se našly! (sun)

 37. Zdravim,pekne povidani.Prala bych kazdemu zviratku svoje doma.Nekdy to vyjde na poprve,nekdy az na nekolikaty pokus a nekomu nikdy.Tech mi je lito nejvic.
  Jeste jsem chtela reagovat na navod na japonsky balonek.Srozumitelne napsane,jen bych potrebovala jeste navod na sikovne vlastni ruce.Ale moje kamaradka prohlasila,ze to je jednoduche,ze to sfoukne.Tak snad taky jeden dostanu.
  Pro Sharku68;dekuji za radu na moji podrapanou sedacku.Isolepu a alobal mam a citrony jsem nafasovala u souseda na zahrade.
  Vidim,ze krome Verenky jsme vsichni pritomni zpoza velke louze.
  Takze dobrou a vam preji pekny den

 38. Milá Ioannino, další dojemná, hřejivá a láskyplná zpověď dalšího šťastného pejska o tom, kterak ku štěstí přišel. A že ta jeho cesta byla opravdu dlouhá a klikatá. No hlavně, že měla dobrý konec. Díky za malou Penny a podle fotek je mi jasné, že si svojí člověky váží a má se u tebe moc krásně. (h)

 39. Ioannino,
  krasne vypraveni, Penny musi byt skvela psova (a jaky pes, takovy pan, teda pani, teda jeji cloveka (inlove) ). A taky dik za dobre rady a hlavne soucitna slova ohledne krkoboleni. Jdu to vsechno hnedle vyzkouset. Pozdravuj Penny a mejte spolu krasny den, ja pujdu brzy do hajan

 40. A zase o trosku viac rozumiem psikom.vyhnalo mi toto rozpravanie slzy do oci.A este som aj prva!No,idem este trosku driemat.Tym,co sa zobudia prajem prijemny den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN