KOČKY: Popelka hledá domov

Včera dopoledne mi volal do práce můj muž a ptal se, zda nechci kotě. Když jsem opáčila, jestli se nezbláznil, když doma už máme tři a sám kolikrát brblá, že není kam šlápnout, že ta pitomá Líza zase rve gauč apod., tak mi začal vyprávět:

„Představ si, ráno přijdeme do práce (je „panský kočí“, a kancelář mají i s kolegy řidiči vedle garáží), uvaříme si kafe a jdeme před dveře na cigáro, prostě jako vždycky. Najednou přiběhne kotě, zcela suverénně vejde do kanceláře, rozhlídne se, hupne na stůl a svalí se na klávesnici. Tak jsme jí dali trochu šunky, co měl kolega ke svačině, trochu se omyla a zase spí. I když máme otevřené dveře na dvůr, tak ven nejde, co s ní mám odpoledne dělat?“

To byla podpásovka, kterou jsem opravdu nečekala. MLP moc dobře ví, jak budu reagovat a proto položil tu poslední otázku, aby měl do budoucna alibi, kdyby zase nebylo doma kam šlápnout. A to ještě nevíte, že se u nás chystá bydlení pro dalšího psa – k našim dvěma nám na jaře přibyde – údajně jen na občasné hlídání, pes naší dcery, která s ním bydlí v paneláku, ale dojíždí do práce na 12ti hodinové služby a pes tím pochopitelně strádá. Takže 3 kočky, 3 psi a jen malý dvorek. Bude to docela tlačenice.

Ale vrátím se k Popelce. Když ji večer muž přivezl – mimochodem na klíně v autě, byla naprosto klidná. Naše kokršpanělka Jesie je chůva od přírody – hned se chtěla po psím způsobu starat, tzn. očuchat, olízat, pomuchlat, odnést do svého pelíšku, tak na ni Popelka trošku prskla a to bylo všechno. Žádná panika, únik pod postel, nic takového. Jenom si zalezla do přepravky, kterou jsem ji připravila a odtamtud koukala, co se bude dít. Dostala najíst, napít, pak se umyla a zalezla zpět. V přepravce za vydatného vrnění usnula.

Dle mého odhadu je 4 – 5 měsíců stará a nic kromě nového domova jí nechybí. Bude to pohodová, vyrovnaná kočička, žádný plašánek. Naše kočky se na ni chodili postupně dívat a její reakce na tyto návštěvy bylo jen hlasitější předení.

Moc se přimlouvám u CD, aby jí našla vhodný domov a neříkejte mi, že se tak už stalo.

Aktualizováno: 14.1.2011 — 16:19

32 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. hmmmm Sharka je doma a marodí, takže osobní inzultace nehrozí.. 😀 řekla bych,že toto je mourovatá varieta, kterou ještě doma nemá! a když my jsme Pětikočičín, proč by nemohla i Sharka být mourovatá Pětikočka? provokace, že ano a velikááááá 😀 (cat)

  1. Hele, já sice marodím a ten kašel nepřeju nikomu slyšet, ale pořád jsem při smyslech.. (fubar) jen když jsi přišla,jsem byla po asi 5 minutovém chrchlání totálně hotová, takže ti otevřel tati…. (wait)

 2. Nojo, rozum mi taky velel něco jiného! Však můj příspěvek zde kdysi začínal slovy: „Nemůžu mít 3 kocoury, nemůžu mít 3 kocoury…………..“ Jak to dopadlo? Mám 3 kocoury rozum nerozum. (chuckle)
  Ríšu-Jarouška už nedám. Neznám pohodovějšího tvora, nežli je on. Ukecanějšího kocoura, mazlivějšího, hodnějšího a bezproblémového pohodáře. Taky jsem si myslela, že je to nesmysl, že se v tomto pidiprostoru nehneme a bude problém, ale nakonec se ukázalo, že jde všechno.
  Výsledek je: Melíšek s Ríšou jsou dvojka mladých kocourků, kteří si hrají, dovádějí a i v tom malém prostoru si nepřekážejí, našli si každý své místečko, které respektují a je radost se na ně dívat. Hodný strýček Zrzínek to pozoruje z parapetu nebo ze svého bydlíku ve škrabadle a myslí si své. Do her jim nezasahuje, ale nenechá se připravit o to své jisté. Takže když mu Ríša do bydlíku vleze, dostane za vyučenou. Melda zase hájí své místečko u maminky v posteli a Ríša? Ten je vděčný za to, že má parapetový pelíšek, ve kterém je mu dobře, plnou mističku, pohlazení, teplíčko, sem tam nějakou mňamku navíc, takže když ho některý ze starousedlíků usměrní, tak se stáhne, neporve, ale naopak dá najevo, že je mu líto, že někomu narušil jeho soukromí. Mé strachy pominuly. Radostně jsem po příchodu domů vítána třemi pohodovými kocourky, kteří si nevadí, neléčím žádné šrámy na těle ani na dušičce, Zrzínek mi při svém oblíbeném hnípání na dolním parapetu ochotně půjčuje pupíček k podrbkání, Melíšek je stále stejně mazlivý a Ríša? Ten by se mazlil 24 hodin denně. Ještě jsem nevyzkoumala, jak to bude probíhat při našem víkendovém cestování, ale když se vyřešilo to nejdůležitější, a to je jejich-naše společné soužití, tak vyřešíme i tohle.

  1. Na to si moc dobře pamatuju, ale ani mě později moc nepřekvapilo, když jsem se dočetla, že už jsou tři. Ten pocit, že tam tu kočku přece nemůžu nechat, přebije všechno, viď? A nebylo by pár fotek?

   1. Fotek mám dost. Mám i připravené povídání o Ríšovi. Dneska proběhne kontrolou textu a pak ho pošlu Dede k uveřejnění. I s pár fotkami. Ríša je překrásný moureček s bílou bradičkou, na všech fotkách mu to moc sluší. Čím déle je u mne, tím je hezčí, má kvalitnější srst a pěkně zmohutněl. No, však taky se má dobře – zbytky z kuchyně od hostů nahradily kvalitní kapsičky, konzervičky, občas masíčko, granulky ke stálému použití a rozhodně nekupuji ty levné v supermarketech! Mlsá tyčinky a vitamínové bonbónky s Meldou i Zrzínkem a to se nutně musí projevit. Jeho záliba v sýrové pastě bude Melíškovi vadit – hodně mu jí ubude v jeho držtičce. No, na lepší se vždycky dobře zvyká! (inlove)

 3. Tak už mě nebijte, už jsem pochopila, jak to CD vymyslela. Teď zrovna leží Popelka – Bety vedle mé levé ruky a slastně odfukuje. Celé dopoledne si rozvážně, za těsné asistence obou psů prohlížela dům a k jedinému „konfliktu“ došlo před chvílí, kdy se Líza chtěla uvelebit na tom samém místě, které Bety už před časem zabrala. Nelibě zasyčela a odkráčela jinam. Já ale musím vymyslet, jak bude probíhat zásobování, mám totiž z věčného tahání konzerv tenisové lokty. Co myslíte, strádali by kočenky moc, kdyby konzumovali pouze granule?

  1. Naši kočičáci nikdy konzervy nedostali, baští granulky, občas dostanou syrové maso (hovězí srdce), Bertík snáší mléko, takže ten několikrát denně stepuje u ledničky, aby dostal trošku do mističky. Kocouříci dorostli do úctyhodných vah a rozměrů – asi tak 6-7 kg. Srst výstavní, oči zdravé, bobky normální. 😀

   1. Ríša při posledním vážení (očkovali jsme) měl 4,80 kg, takže taky žádný úplný drobínek to není. A to ještě určitě zmohutní. Zrzínek, podle mne, má přes 5 kg, nevážili jsme se dlouho, vlastně, když o tom tak uvažuju, vůbec. Ale je to statný kocourek. Nejmenší z nich je Melíšek. Když ho vidím vedle těch dvou „halamů“, tak je to opravdu maličký, něžný kocoureček, vypdá pořád jako odrostlé kotě.

    1. bude trojportrétek??? Prosím prosím
     Já vím, že se naši drobečkové moc rádi fotografují, naprostá většina mých fotek ukazuje prázdný prostor, mizející ohon, v nejlepším případě odvrácený ksichtík.

     1. Ano, i trojportrétek bude – mám je všechny 3 na jedné fotce pohromadě, jak si užívají odpolední sluníčkové siesty.

  2. 1) nestane se vůůůbec nic.. naše komando baští jenom granulky – a pak masíčko,jogurty, šunku, ochutnávku z talíře ap. a vládne naprostá spokojenost 2) pročpak bys musela konzervy tahat, když už? Sokola zavolej…ehmmm objednej to na zoohitu 🙂 se sharkou si troufám říct, že jsme pardubické sekci ukázaly, kdo je tu větší kočka a pánové vozí až k domu/do výtahu/ke dveřím bytu 😀 spokojenost naprostá. počáteční nerf mě už pustil, klaplo to, takže u nich zase objednám. 3) rozhodnutá kočka je rozhodnutá kočka = projev vůle Nejvyššího kočky čili CD, proti kterému není žádného řádného ani mimořádného opravného prostředku, aniž ústavní stížnosti 😀 takže jestli nebude Pětikočičín Sharky Mourovaté, zdá se, že kočička už to projednala a rozhodla 🙂

   1. Začnu odspodu: K bodu 3) – pochopila jsem správně, že Sharka68 zaváhala? A vy dobré duše jí našeptáváte… Popelku – Bety až domů přivezu! K bodu 2) – na internetu neobjednávám, neboť jsme skoro pořád v práci, takže doručení do práce nic neřeší. A o bodu 1) už uvažuji delší dobu a Bety je zřejmě ta pověstná poslední kapička. A jakou značku máte vyzkoušenou? My teď sypeme Whiskas, Perfekt fit či Purinu.

    1. byli jsme na oslavě narozenin, takže odpovídám až teď 🙂 my jednoznačně a vyzkoušeně k naprosté spokojenosti Royal Canin, většinou Sensible nebo Indoor, někdy na prostřídání Purinu One – to když se stane mezera mezi koncem pytle a doručením nového. RC jsou jednička s hvězdičkou, jsou po nich krásné kožichy, úhledný bobek, Snížek po nich nemá žádné problémy se struvity. samozřejmě to chce vzít na začátek menší balení,protože nikdo nezaručí, že budou kočkám chutnat 🙂 sharčiny Gótky granulky RC nepapají vůbec, moje a Irenky Šestikočky jsou do nich divé 🙂

     1. My Purina One zelený pytlíky a bílý…nejraději lososa a indoor…..a kuřecí s ovsem.

    2. Hele a sousedi by ti balík nepřevzali? Na samotě snad nebydlíte?

     PS: Ldu – já mám pro mouratý sice slabost, ale u stavu 4 (cat) , mi to docela stačí…takže Popelka je Vaše….. (clap)

 4. CD ji přidělila „panskýmu kočímu“ , on si ji jenom přinesl domů… (clap) je nádherná. (h) (sun) To víš, já a mouratý….ale 4 (cat) holky mi fakt stačej…. (angel)

 5. Tak to je výzorom aj povahou duševná sestra našej Mandy. 😀 A Mandy sa ukázala ako požehnanie pre náš mačačinec. (h) Je to také slniečko. (sun) A podobnosť je zrejme čiste náhodná, že ju muž priniesol z práce a moja reakcia bola tiež, že sa zbláznil. A tiež už nechcel žiadnu mačku, mali sme ich 4, ale v byte. (chuckle) Jediný rozdiel je, že on ju dostal od kolegov. Dnes som im za to hlboko zaviazaná priam zauzlovaná. (rofl) Mandy zvláda našich kocúrov labkou hodvábnou a hodváb je síce hebký ale pevný. A do zástupu jej ctiteľov sa už zaradil aj Simba.

  1. Tak to vám, holky, pěkně děkuju. Pořád doufám, že se najde dobrá duše, která je jí ujme. I když…

    1. Taky bych si troufl vsadit, že proti rozhodnutý kočce CD nic nezmůže.

     Jen pro škodolibé potěšení – autorka v tom není sama. Sídlíme v baráčku na vsi, spolu se dvěma kočkami. Když je někdo doma, můžou (a obvykle jsou) vevnitř; při odchodu a na noc je nekompromisně vyhazujeme – mají volný přístup na půdu a nevypadají, že by jim to nějak vadilo. Teď mají život trochu těžší – Eržika je s operovanou páteří u rodičů (den ode dne je líp a líp; důkaz – už neřešíme, jestli bude chodit, ale jestli bude jizva v plavkách dost estetická). Takže jsem doma obvykle jednou až dvakrát za 24 hodin, z toho v polovině případů jen venku nasypu granule a pádím do práce. Samozřejmě se stalo, co se stát muselo – hrubým nátlakem místního rváče (podívej, jakej jsem ubohej hladovej kocourek, přece nechceš abych těm tvejm sežral úplně všechno) jsem byl donucen přidat třetí misku.

     Má milovaná samozřejmě remcá (zná ho – zvíře se tu pohybuje dlouhodobě), kromě jiného má námitky proti té černozrzavé pásce přes oko na jinak bílé hlavě. Tak jsem se hluboce zamyslel, prohlásil jsem, že CD má nejspíš představu, že když jsme tu čtyři, jsou dvě kočky vysloveně málo, ale ona že při svém vztahu k domácím zvířatům (jen považte – na kočky má tendenci volat KE MNĚ a jednou dokonce zkusila NESMÍŠ (chuckle) (clap) ) tady jednoho dne najde nějakou zatoulanou kostru s oddanejma očima a psí kůží.

     1. ad „na kočky má tendenci volat KE MNĚ a jednou dokonce zkusila NESMÍŠ“ – a proč ne, na kočky se tak může klidně volat (wait) – akorát že je to plat prdné (chuckle) ! Kočka přece nejlíp slyší na takovéto „ksk“, které vydává čerstvě otevíraná konzervička – ještě lepší slyší na „krhhhhk“ – to se ozývá otevíraná kapsička. Zikmund nejvíc slyší na „kmih-kmih“ – když si brousím nůž o ocílku (nod)

   1. Podobně si nás našel Bertík – skočil do okna a tvářil se, že je u nás doma odjakživa. Se stejně starým kotětem začal spát od prvního dne v krabici, s roční Fleur se očuchali bez prskání. Za týden jsme dovezli štěňátko Ellie a ti tři prcci se celé dny honili ve skalce za mohutného přispění Fleur, která jim to pískala a občas jako rozhodčí musela zasáhnout. Na jaře nebylo na skalce skoro co stříhat, levandule i tavolníky byly omleté téměř k zemi 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN