ROZHLEDNÍK: Kterak vyhotovit japonský balónek

Tak já vám to teda prozradím. Ale nesmějte se mi, asi to bude spíš zajímavost pro ty, kteří se na balónky nechystají a proto si na netu postup gúglit nebudou.

Takže moje verze vypadá takhle:

Balónek je vlastně hrozně jednoduchý, ale rozhodně potřebujeme šablonu:

Nejlepší je rýsovací podložka. Ta se sebere ve školním sešitě školou povinného dítka. Sice bude postupně zničena, ale pochybuju, že si dítko všimne. Maminky premiantů a osoby, nemající děti ve vhodném věku podložku zakoupí v papírnictví. Dále ze školní brašny uzmeme nůžky, kružítko, trojúhelník s ryskou a tenký fix. Pokud nejsme významně nešikovní, tyto předměty v pořádku vrátíme, takže poznámek v žákajdě netřeba se obávat.

Na podložku, za pomoci trojúhelníku a kružítka narýsujeme dva čtverce o straně a.

Velikost strany čtverce a záleží na vás. Je lepší, když se na položku vejde a vzhledem k tomu, že balónek bude nakonec dvojnásobného průměru a jeho určení je pro malé děti, bude lepší, když nestvoříme medicinbal. Mezi 8 a 12 centimetry je tak akorát.

Když máme čtverce, znovu vezmeme kružítko, odměříme rozměr a a zapíchneme do jednoho z vrcholů.

Pěkně z rohu do rohu narýsujeme oblouček, vzniklá kruhová výseč – kulatý trojúhelník je jedna část šablony. Zopakujeme akci i v druhém čtverci, ale kreslíme oblouky ze dvou protilehlých rohů. Tím dostaneme tvar čočky, nebo buřtíku, nebo rozplácnutého kolečka. Kulatý trojúhelník a čočku vystřihneme a zbylé nástroje vrátíme do školních brašen. Tím jsme získali šablonky pro opakované použití, jednalo se tedy o investici.

OBR.1: Šablonky

Teď si můžeme zajistit materiál. Alespoň dvě barvy látky, raději bavlněné, ne moc třepivé, nit, špendlíky, jehlu, větší jehlu a vycpávku, třeba stříhaný molitan (ale jsou i jiné materiály, a všechny určitě lepší).

Na rubovou stranu látky obkreslíme šablonky. Na jednu čočku připadnou dva trojúhelníky, takže čoček je dvanáct, trojúhelníků dvacet čtyři. Tvar vyznačíme na všechny kousky, nejlíp tenkým fixem, který se nepropije na druhou stranu, ale ani při častém namáhání nezmizí.

Čočky jsou z jedné barvy, trojúhelníky z druhé, ale myslím, že to není žádné dogma.

Fifáckým se mi jeví ušetřit si práci a nakreslit tři trojúhelníky vedle sebe, takže vznikne třičtvrtěkruhová výseč. I v tomhle případě je potřeba nakreslit každý dílek, i když stříhat se budou všechny dohromady. Výsledkem pak je osm třičtvrtěkruhů a dvanáct čoček. Látku podle nákresů vystříháme, a přidáváme na švy, podle třepivosti látky a předpokládaného konečného namáhání… no asi centimetr. Tahle akce trvá asi jeden film na Nově, počítáno včetně reklam.

OBR.2: Vystřižené čočky a kruhy

A můžeme šít. Teda pokud ještě není příliš pozdě. Lícem na líc položíme čočku na první segment třičtvrtěkruhu a pomocí tří špendlíků nastavíme rožek na rožek a oblouk na oblouk. Zafixujeme a oblouk prošijeme, zase pouze po vyznačené linii, od rožku k rožku. Vzhledem ke konstrukci šablony jsou oba oblouky stejné, leží na sobě a při šití nekladou odpor. Takto přišijeme na kruhový díl tři čočky. Práci obrátíme a přeložíme první trojúhelníkový díl v polovině čočky tak, že celý nesešitý oblouk od kraje ke kraji je volně přístupný. Přiložíme druhý třičtvrtěkruh a zase pomocí špendlíků nastavíme rožky do rožků, oblouky na sebe a podle nákresu prošijeme. Každý z oblouků se ohnout dá, všechny dohromady ne, takže musíme postupovat po jednom. Když jsou přišité všechny tři čočky z obou stran, sešijeme na jedné straně třičtvrtěkruh až ke středu, na druhé jen kousek. To co zbude nesešité, poslouží k plnění balónku molitanem, nenechte proto otvor příliš malý. Po převrácení naruby, lícem ven, vznikla jakási podivná ponožka, tu uschováme a celou akci opakujeme ještě třikrát. Celkový čas je taky asi na jeden film včetně reklam, ale možná na programu, kde je reklam trochu víc.

OBR.3: Sešívání 1

OBR.4: Sešívání 2

Teď nastává dlouhá pauza, během které se postupně ujistíte, že nikdo z rodiny ani okolí netouží po souboji s molitanovou drtí. Že se rozhodně nehodlá účastnit plnění žádných nesmyslů a už vůbec ne vašeho privátního šití, a to ani v případě, že si neochotný pomocník balónek sám objednal. Když se ujistíte, že pokračovat budete sami a jen sami, můžete přistoupit k plnění.

Jak dostanete molitan dovnitř, nechám na vás. Jak dostanete jemné drobečky a úlomky ze svých šatů, stolu, židle, psů, koček a lustru, taky. Jen při nadívání nezapomeňte, že vždycky po nacpání jednoho segmentu je potřeba dílek od čočky ke středu třičtvrtěkruhu prošít, a to nejlépe podle čar, které jsou v této chvíli uvnitř „ponožky“, takže běžnému zraku nedostupné.

Vyžaduje to špendlík, fantazii a správně nacpaný segmentík, aby balónek nebyl „hubený“ a aby se naopak dal ještě dobře sešít. Příliš tvrdě nacpaný balónek navíc láká dospělé k vylomeninám. My jsme například při simulaci kancelářské odbíjené, (za síť dobře posloužily zavěšené zářivky), málem rozbily obrázek a květináč, to vše během asi dvaceti vteřin. Pak jsme nebezpečný předmět odložily.

Zpět od volejbalu. Postupně naplňte a zapošijte všechny tři díly na každé ponožce, uzavřete otvor a vzniklý trojbuřtík ručně, větší jehlou sešijte do trojhranného kornoutku.

OBR.5: Prázdná ponožka

 

OBR.6: Naplněné a sešité segmenty

 

Závěrečné sešití asi není třeba popisovat. Na dotaz svých kolegyněk jak se to vlastně sešívá, odpovídám jedním slovem: blbě. Ale není to tak dramatické. Samozřejmou výhodou jsou větší ruce a delší prsty. Pánovi však šití nejspíš nepředáte, takže nezbývá, než vždy dva kornoutky položit švem nebo prošitím na šev a prošít. Fakt, že od určitého okamžiku se nedostanete do vnitřní části balónku a nemůžete to dobře sešít, bych pominula. On se tam nedostane ani případný kritik, takže to nezjistí. Tahle část už netrvá dlouho, asi tak půl filmu. Mě tedy rozhodně pohání vědomí, že už ve vzduchu cítím konec.

A balónek je hotov.

OBR.7: Hotový balónek

 

Tak hodně štěstí při šití 🙂

Aktualizováno: 12.1.2011 — 14:23

274 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Super návod. Hned jdu dělat šablonu a hledat zbytky látek.Snad to moje prsty a nervy přežijou. Přiznám se – balonek bude pro naší fenku, aby se nenudila schovám jí do toho pamlsky.

 2. Super postup a komentář, díky za něj.Jdu na věc a budu na vás vzpomínat…
  Atanulik

 3. Tak tento návod je suprovní, a ještě ke všemu i velice vtipný! Chválím..bezva !! (inlove) (clap) (clap)

  1. Podle mne takový list z tvrdého plastu – asi se vkládá do sešitu, aby se dítko neprorýsovalo až na poslední stranu – možná, že by na šablonu stačil i starý výkres nebo tvrdší desky ze sešitu.

 4. Pri obdivovavi balonku a rozjimani nad sikovnosti jinejch lidi mi oko padlo na latkovy vanocni zvonek, ktery Bubu rozdavala v Thalii pred 2 roky na vanocnim Brneni. Visi mi nad krbem a rovnez zasnu, jak se neco takoveho muze dat dohromady.

  1. Já jsem zase dostala látkovou šišku, nevím jak, ale složenou z takových jakoby růžků- techniku jsem nepochopila.

 5. Četla jsem už ráno, ale trvale přitulený Rysík s horečkou mi neumožnil psát.
  Systém závěrečného spojení jsem pochopila až při třetím čtení, chyběla mi tam ta jedna fotka ;). Asi bych to dokázala ušít ty trojrozměrné ponožky, možná kournoutky. Ale jak bych to pak definitivně složila, tím si nejsem jistá. Ne že bych nepochopila návod, ale na takové věci nejsem moc šikovná. Momentálně mám ale mnohoměsíční skluz v dodacích lhůtách, tak balopnky možná jednou ….
  Z toho dočítání za celý den mám v hlavě takový maglajz, že nevím na co reagovat dřív, tak to asi vzdám a půjdu zkusit dospat včerejší bezesnou noc.
  Přičítat jedničku ovšem umím i v tomto stavu. Heč!

  1. Teda ne že bych normálně psala bez chyb a překlepů, ale tohle už fakt ne. Jdu spát a hned!
   A za trest mám 5+7.

 6. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) ,,Paní sousedko, proč máte na televizoru zpětné zrcátko?“ ,,Abych mohla sledovat, jestli můj manžel žehlí prádlo, nebo už umývá nádobí.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným hezký večer, sežeňte si zpětná zrcátka k TV a pěkně se vyspinkejte. ~o)

 7. Ri, tenhle článek je pro mne („pro ty, kteří se na balónky nechystají“) (chuckle) . Teda taky jsem za totáče šila, ale pouze a jen z nutnosti, relaxaci hledám jinde (chuckle)
  Takže obdivuju velice velmi, na aukci bych si balonek koupila s chutí (inlove) .
  A tvůj článek jsem spokojeně přečetla asi jako detektivku (taky se zásadně při čtení netrápím hledáním vraha – od toho je autor, ne?) (clap)
  Prima čtení a líbí se mi znát takový šikovný lidi (wave) (y)

  1. Zano, k Tobě se přidám. Mám velmi stejné pocity. Ale moooc pěkný. To jo. A skvěle se to četlo. (envy) (sun)

  2. Jj, někteří pánové bez žehlícího prkna nedají ani ránu (rofl) A kontrola nad Přednostou muší bejt. 😛 Bo by zvlčil, ne?

 8. OT: velmi, ale velmi tiše se tu směju! Chrápou mi kocouři! Ten drobínek Melíšek chrápe tak, že se pod ním pomalu otřásá bydlík, za mnou na parapetu pochrupuje Zrzínek a Ríša si ulevuje na parapetu u malého okna. Mám pocit, že tu mám chlapa!

  1. Hezky, pěkně Karolínko… proč jsou moje kočky tichý jak pěna ? No protože to skutečnej chlap vobstará za ně ! A pořádně, není žádnej troškař. Kdyby měl bydlík šel by s ním k zemi, ale má fortelnou dubovou postel… a já kruhy pod očima. 😀

 9. Tak jsem přišla z práce, vyvenčila psy, vykoupala psy, odbahnila podlahu, dala ručníky do pračky a teď konečně čtu komentáře …
  Děkuju moc, jste hodní. (f)
  Moc jsem se snažila být srozumitelná, ale asi ne dost. Možná tam chybí fotka sešitých kornoutků, bylo by to jasnější, ale já ji prostě nemám. Nějak jsem byla rychlejší než páník s foťákem. Časem to napravím, třeba na rajčeti.
  Musela jsem přečíst všechno, abych zjistila o jaké perličky se jedná. A pohankový polštářek? Tam je fakt to zrní?

  1. Ri (inlove) , mám polštářek plněný pšenicí. Když je ouvej, dávám do MW na 2 minuty na dvojku 🙂 a pak ho dám ještě do ručníku, aby moc nepálil, a přikládám, kam je třeba, nebo dávám pod deku, když se potřebuju zahřát. Nádherně to voní a pomáhá. Vřele doporučuju.

    1. Krční pšeniční polštářek váží 323 g a má rozměr 11,5 cm x 31 cm. Slouží též jako žlučníkový a ohřívací a tak vůbec. 🙂

  2. Ri, Ty taky patříš do klanu těch hrozně moc šikovných. Popis je vynikající ale já bych se asi zašila do toho míčku. Až bude aukce, stavím se do řady žádostivých

  3. Polštářky se špaldou nebo pohankou jsou plněné slupkami z těchto plodin. Jsou proto lehké a velmi tvárné. Nejde o plnění klasickým zrním, to by bylo těžké a asi ne zrovna použitelné. Mohou se přizpůsobit krční páteři, jakémukoliv kloubu, při prohřátí dlouho drží teplo, lze je ale i s úspěchem používat pro kryoterapii, tzn. terapii chladem, když se dají na pár hodin do mrazáku. Je to přírodní materiál v BIO kvalitě, ošetřený tak, aby nebyl napaden nějakými škůdci a dlouhodobě sloužil. Ideální je prohřívání na sluníčku, načerpaná energie podpoří účinky přírodního materiálu. Tož tak.

   1. Bane, Karolíno. Taky mně Vavís podarovala srdíčkovým polštářkem jitrnicoidním a v něm je zrní. A je výborný. (h)

   2. Pomohl by ten polštářek na zaseknutý bolavý krk? Ne ane se uvolnit, ani cvičení nepomáhá.. 🙁 sama si nic neušiju, ale obdivuju….. (clap)

    1. Domi, spíše zručné a zlaté ručičky masérky nebo maséra, ale opravdovského, spíše rehabilitačního odborníka. Potom teprve cvičit a cvičit a cvičit …..

    2. Ano, tenhle polstarek ci rucnik z mikrovlnky na zaseknuty krk pomuze, ale hlavne to, co rika Alex – cvicit. I kdyz mne z desive zaseknuteho krku dostala pred dvema lety akupunktura do te miry, ze krk je funkcni a nezasekava se.

     1. Máser se snaží a pomáhá to, ale jen na chvíli..prý je to stres, tak se zklidnit! Jenže to nejde a povel. Zkusím se nahřívat. Přeji vám krásnou dobrou noc.

      1. To znám. To jsou ty bolesti, kdy se pak hrbíš a oči ti jdou každý jinam, co? Zkus pravidelně několikrát denně zařadit vlastnoruční mnutí svalů mezi krkem a ramenním kloubem, vždycky protilehlou rukou, prostě je vem do hrsti a ždímej, ono si tělo samo řekne, to samý se svalama vzadu na krku. Snaž se přitom vědomě ty svaly povolit. Je to super, protože pod rukama hned cítíš, jak se ti to daří. Hodně si protahuj hlavu do všech možných úhlů – jenom do napětí/bolesti. Nepomůže to úplně, ale rozhodně to potíže zmírní.
       A masér, a nahřívání – a zkus, jestli máš dobře nažvachlanej polštář pod hlavou, když usínáš, každej kousínek mezi lopatkama a temenem hlavy by měl být podloženej, aby chudáci svaly zrelaxovaly. Třeba to bude chtít jinak žvachlat polštář. A taky jestli nemáš moc tvrdý nebo měkký na spaní.
       Vysloveně s tebou soucítím, sestro v utrpení.

       1. Ano, mile damy, polstare a jejich umisteni a moje umisteni na nich se stava pro mne vedou a posedlosti. A pokus hokus jsem taky dospela k zaveru, ze to chce mit podlozene i pod lopatkou. Tez soucitim.

  1. Na rozdíl od toho z minulého týdne nepřišel, někde se courá. Že se mu chce, v takovém nečase

 10. Celý postup jsem pochopila, až na ten úplný konec- ale tam předpokládám, že to dorazí do hlavy, až to uvidím v reále. Vono to nějak půjde, až budu mít chvilku volno (což nevidím na nejbližší pětiletku, protože neteřka vznesla žádost, že kdyby si koupila v Americe látky, jestli bych jí nenačančala pokoj a neušila tašku), tak to potom zkusím. Ovšem na rozdíl od suchopárných návodů ten od Ri má šmrnc 🙂

 11. Ri: za prve se hlasim k obdivovatelum, za druhe k jedincum, kteri by tohle asi nespachali, i kdyby se moc snazili. Moje graficka predstavivost konci u ctvercu a obdelniku. 🙂 Ale je to moc pekne.

 12. se mi daří… nejprve jsem si při loupání pomela vnořila špičku nože do dlaně (dost hluboko, ale po vytažení ani kapka krve a prsty se hýbou všechny…) a teď jsme se kočkovaly s Betuší (je hnusně a tak je nevylítaná) a nějak jí to nevyšlo a rejpla mě zubem na kloubu ukazováku. Šrám malý, ale pro změnu krve jak z vola… Naštěstí je to stejná ruka, a tak mám pořád ještě jednu plně funkční (wave)

  Jo a ještě jeden dotaz. Začala mi línat Beta. A to tak, že mocmoc – prostě jarně. Je to normální ?? (běžně kožich shazuje až v dubnu či květnu :O ) Zase takové jaro mi nepřipadá… ?? !!

  1. Mam ten samy problem s Jakeym – jen co se u nas vyhradne ochladilo (snih, co napadnul z nedele na pondeli se ve stinu jeste drzi a zrovna tak i rampuchy na kameliich), mrzne furt, tak Jakey zacal spontanne linat tu hustou spodni srst (podsadu) a to tak, ze se mu cele chuchvalce spontanne zjevuji na hrbete, uz uvolnene. Mozna je to tim, ze on do te zimy moc nechce, spis i,tise protestuje, a kdyz uz je vyhnan ven, tak dela neboheho chudaka psicka a piska. Cili hnipa doma v teple. a treba si ty chlupy mysli, ze uz nastal cas. V kazdem pripade se dnes odehraje akce furminator.

   Co je POMELO?

  2. Jana už z Dona vyčesala plný pytlík podsady koncem min. týdne. Je mi to velmi podivné nikdy v lednu nelínal. Ale ptáci už se taky ozývají. Kolik sněhu máte v Liberci?

   1. Na zahradě na trávníku asi 10 cm. Není jen tam, kde bylo vyházeno. V lesoparku je to různé. Kde bylo vyfoukáno a na jižních svazích už sníh zmizel, naopak kam nesvítí, je ho ještě ke kolenům.
    Ale pokud bude pršet, tak to asi všechno odteče.

  3. Děvčátka krásná (inlove) , nevzbuzujte ve mně marnou naději! …. ale, kosourci jsou taky celí zachmíření a ty ptáky, ty jsem taky slyšela. (nod) (y)

   1. Hlásím se do klubu. Moji plyšáci začali línat hned po třech králích. Chlupy mám naprosto všude a už statečně mávám furfuj česátkem. Včera se Mouryn protáhl na židli u zeleného ubrusu a ubrus je mohérový. Ale vzpomínáte si, že to byl takhle popletený termín i loni? (cat) (dog) (bat)

    1. u Bobeše mám pocit, že kožíšek mění stále a pořád.
     Jeho chloupky máme všude, celoročně

    2. Právě že letos má Borůvka kožich kvality ledního medvěda a zatím drží. Pouze vztekle čumí ven, že prší, totéž kočková. Obě dvě jsou toho názoru, že do tohodle počasí by zvířátko nevyhnal. 😀

 13. Mòc pekny, to my Talijani neumime. (happy)

  Richard se vcera nejak nervozne ohnal po Bikirce. Ono se neco opravovalo v loznicich, nesl si tam remeslnik kybl, hmotu a spachtli, asi zase Shinda vycloumala palandu ze zdi, a jak donde na cizi lidi, Richard dycky znervozni. Ale bylo to takovy kratky bububu, i kdyz zrejme Kamba stihla rafnout Bikirku do zadelky, pac si ji pak drbala. Bikca hned zajecela jak hurikan/ka, tak po ni zaverem Richard jen hodil naruc drevitky. To zas von je statecnej jen vocad pocad.
  A kousek ranniho muclinkovani:

  http://jimik222.rajce.idnes.cz/Objimani_-_Bikirka_a_Mojenka_-_video_z_kamer_13.1.2011/#Objimani.jpg

   1. No jestli! 😀
    Zkusil este vcera vecer kocici strejda preklopit klavesnici do neceho srozumitelnejsiho – a von je mnohem sikovnejsi – a nic. Nadto krabice si startuje furt v jinem rezimu, takze ze mi nekdo vytahl na plochu Seznam.cz a Explorer, abych z nich dal mohla jet na jine, mnou citelne stranky, je mi burt platny. Plocha se neukazuje. Ukazuje se logo Dario & Paolina. Chichi. Musim kopat, strkat, zkouset a pokud mozno nevymazat zadnej program. Pak se ukaze par fotek zen a zejmena aut /inu Ital/a pak se casem proklepu nekam, odkud se doklepu sem.
    Proste si to zije svym zivotem.

    P.S. Kulaty zavorky, kdybych se rozkrajela, nemam. Zato jsem prave nalezla uvozovky, hle: „““““““““““““““““““““““““““““““
    (chuckle)

    1. překrásný úvozovky “ …fakt moc pěkný…tak posílám pár závorek…můžeš kopírovat (((( ))))

  1. Vypadam jak debil, ze davam veselou zpravicku hned za tak desivou, ale to je tim, ze kazdy vzkaz klepu deset minut – nez to vsecko opravim do citelna.
   Dnes jsem dochazela domu v mirnem seru a na vedlejsim travniku vidim cernou hromadku. A ja blbe vidim, za sera zejmena. Zatrnulo mi: „To je na kosa moc velky. Havran? Kote? Ten cernej kocour, co jsem ho zahlidla v lete o ulici dal? Co jen budu delat, veterinarka pod kopcem v ordinaci je, sla jsem prave okolo a videla auto, ale Beta dalsi zvire nevydejcha, uz s Pusou to bylo dilo vsech dil, no ale kdyby bylo potreba…“ S desem prelezu zbytky snehu, opatrne kvuli kolenu, a JUPI!! – je to JEN kus hadru. Jak mne, lidi, VODLEHLO!
   Ale jeden se nevyhne a stejne se neco zleho stalo a palcu potrebny kocourek visi hned pod zpravou od Gorilku. Achjo. :-/

  2. Lásková (inlove) , to je hezké objímání! 🙂 (y) A že j hned vedle popáleného kocourka? No to je jen dobře, protože člověk musí nějak přehlušit tu strašnou pachuť z takového hrozného jednání.

   1. Asi hodinu, mozna dve, ne-li tri, se Ti pokousim odepsat – furt mne to vykopava, ale ja jsem odolna. GHRMBRM!

    Vis, teda Ty nevis, Vavi, Ty jsi mela z hradu kliku – nekdy se zviratka neshodnou a je s nimi potom desne prace. Ktera leckdy nenese vysledky, kdyby ses rozpoltil nebo rozdal.
    Nespoctu hodiny, kdy jsem Bete provysvetlovala, ze nesmi bafat na kocenku Pusinku ani na jeji mladatka. Marne.
    Musely jsme si tim projit. Zamykanim, oddelovanim, hlidanim. Pranim, placem, revem, jizvami.

    Asi je tu spousta lidi, co takhle pracne, po mesice ci roky, zvykali kocky na kocky a psy na psy a kocky na psy a naopak a na lidi navzajem, to jen v pohadkach a u Matyldy plati, ze si ji vezmu nahodne ya odstrasujici pripad: prinde kote a pes je ihned adoptuje.

    Tak je to i u goril. Prijmou – neprijmou – je to hadanka. Kdy zasahnout, co este nechat bejt. Popravde gorily umeji i zabit, kdyz maji pocit ohrozeni. Von taky Richard ma skorem dva metraky a jesi ma Bikirka 70 kilo, at uz nikdy nezeru.

    Objeti Bikiry a Moji, ktere Vam obecne prijde bezne a vesele a jako normalni nudna zprava, je totez, jako byste doma na sebe zvykali dve dominantni kocky, nebo feny, a vony by si najednou spolu zacly evidentne hrat. Nebo jist z jedne misky. Je DULEZITE.

    Kdo jste precetl do-sem, dekuji. To je cely, fakt. Slo mi jen o uvedomeni si situace. S timdle pocitacem je takova fuska psat, ze fakt uz rada pro dnesek koncim… 😉

 14. Ri: promiň za tohle OT: chudáček maličkej:
  http://kocicinadeje.rajce.idnes.cz/Ohorely_kocourek/#IMG_5377_resize.jpg

  Dne 12.1.2011 přijalo depozitum paní Hany B.v Novém Městě popáleného a ohořelého kocourka. Na veterinu ho přinesly dvě děti utratit, veterinář však toto odmítl a požádal Kočičí naději, zda by se nešťastného kocourka neujala. Paní Hana B. pro něj hned jela. Kocourek je v zoufalém stavu, celé tělo má popálené, srst ohořelou, tlapky i obličej krvavý. Navíc je velmi vyhublý, unavený a vyděšený. Azyl u paní B.však přijal s velkou vděčností, najedl se a usnul. Budeme o něj bojovat a doufat, že se nám ho podaří zachránit.

  1. Radši se ani neptám, jak k tomu přišel… (swear) na výsledku to nic nezmění. Držím mu palce a děkuji paní B. (h)

  2. Bože, to je hrozný!!! ani jsem neměla odvahu na ten článek kliknout…určitě by pomohla Aloe vera a asi i ten gelík, co jsi i o něm vyprávěla, ten všehojivý… máš nějaký kontakt na paní B., aby se jí to řeklo nebo obstaralo? zbytek nekomentuju, toho zmetka, co za to může, bych ráda poskytla na hraní naší Martince, když je naštvaná… (fubar)

   1. Taky jsem neklikla, stačí to, co jsem četla. Jdu mazlit mazlit!
    A předělávat ceníky, to je jak u blbejch, zase rok pryč a zase se všechno přepočítává :@

    1. a je to moureček,víš jakou já mám pro ně slabost…a tak tu brečím a myslím na ty moje Gotky a držím mu palečky a obvolávám, jestli někdo nepojede do Polska,aby koupil v líkárně balsam Ratownik (je to mastička z rakytníku a s popáleninama a spáleninama dělá hotový zázraky) – to mám odzkoušeno na svý kůži.

      1. Dá se u nás koupit mastička i rakytníkový olej. Mají je ve většině bylinkářství. Já s bylinkami kamarádím dost. Dají se koupit i různé konopné krémy a masti.

      2. není, možná to je podobné..ale já mám na svojí kůži odzkoušenou právě tu licenční ,co se prodává v Polsku…..tak doporučuju to,co vím, že funguje…

   2. poslala jsem odkaz na tu mastičku Hance Smejkalový, ona to předá, blbý je,že ji mají jen v Polsku!!! :@

    1. Vynikající na popáleniny je vepřové sádlo s mařenou. Vyzkoušeno na lidech i zvířeně. Bohužel nemám už zdroj bylinek.

  3. Toho dotyčného bych rád poznal. Představil bych mu s chutí svou baseballovou pálku! (devil)

  4. Jezisikriste, nektery lidi bych kopala celou cestu az za Ural, taky nemam odvahu se podivat, uplne se mi votocil zaludek.

   1. Ach jo, taky nemám odvahu číst odkaz…to je běs!!Držím kocourkovi palce a poklonan paníB,i vetovi, že to nevzdal Ale proč, proč, proč?????

  5. Říkám si, jestli bude malej vidět…?
   (Jinak nesmím nahlas říkat nic, jelikož zbytek je nepublikovatelný.) (swear)

   1. Na jedný z fotek má očíčko pootevřený a pěkný i se zorničkou, nepoškozený,tak na to jo…ale myslím, že na obě uvidí…kdyby neměl oči OK,tak ho asi vet uspal…

    1. Jak se bude léčit, mazáním nebo je ještě jiná možnost? Tohle už je na žalobu z týrání zvířat! Odkudd ho ty děti přinesly? Ono asi je to už fuk, ale stejně by lidi měli mít pocit, že jim něco hrozí za takovéhle sviňárny( z prominutím). V Polsku někdo dal na net jak dítě trápí kočku a zvedla se taková vlna odporu, že polici vypátralia rodinu a zabavili jim další zvířata včetně té kočičky a jsou vyšetřování z podezření na týrání. Rodiče tvrdí, že o ničem nevěděli, ale stejně, nějak se to prostě vyšetřuje.

     1. To je dobře.
      Oboje je dobře. Že vidí i že se týrání aspoň někdy a někde vyšetřuje.

      1. Držím kulíškovi palce, ať už nikdy nezažije nic špatného a má se dobře. Jen aby se vylízal.

  6. Chudáček malý! (h) Snad se z toho dostane. (y) (h) (y)
   Tyhle stvůry jsou ne-lidé a s jako takovými by s nimi mělo být nakládáno. (punch)

  7. Nevím, netroufám si fotky rozkliknout, ale nebylo rozumnější kočičína uspat? Jestli je opravdu hodně popálený, bude se dlouho trápit léčbou a mít kdovíjaké doživotní následky… oči, čenich, tlamka, packy… jestli to náhodou není spíš prodlužování trápení než záchrana…

   1. Zřejmě to vet odborně vyhodnotil, když odmítl uspání. Nemyslím, že by tak postupoval, kdyby neměl naději na slušnou prognózu.

    1. bohužel jsou i veti co za tím uvidí jen hromadu peněz které dostanou za léčbu (envy) … no snad tenhle ne, snad se z toho (cat) brzo vylíže

     1. Ne, tenhle vet ví co dělá..to já zunám takový,co uspí i zdravý zvíře, protože si to přeje majitel a ani mu nenavrhnou možnost – útulek.

   2. Tohle je tak strašný, že to nedokážu ani komentovat. Mně straší v hlavě je velikánský „PROČ“ ???

    1. V tomhle případě, když posílal kocourka do útulku, mu snad fakt nešlo jen o peníze! Doufám, jeden už fakt neví.

    2. Jsem asi zbabělec ale nejsem schopna obrázek rozkliknout, držím palce a doufám že ten zmetek který mu to udělal dojde své odplaty

   3. určitě to vet posoudil zodpovědně… pamatuji si na několik případů z pražských depozit, kam moje kamarádka dodávala aloe vera gel – jedno kotě spadlo a popálilo si čeníšek a tlapky, ty ostatní byly obtížně se hojící rány, dopadlo to na jedničku -bohužel, to už je tak tři roky a já nemám na tu osůbku už kontakt, nějak jsme si zmizely, když jsme obě měnily práci. jinak jsem se přinutila být naprosto nad věcí a řešit, jak a co by se dalo zařídit… jinak bych tu lítala vzteky bez sebe metr vysoko. myslím na to, že na Boží mlýny je spoleh a jdu mazlíkovat ty moje kožichy….

 15. musím se přiznat, že tohle jsem teda nepobrala a někde od půlky už jen rezignovaně posouvala oči po textu, který už ani drátama neprocházel až k mozku – byl vytříděn jako zcela nepoživatelný 🙁

  Ri, hezky píšeš (to mi v první půlce neuniklo), ale bohužel jsem zůstala naprostý mimoň 🙁 (n)

 16. OT – DĚKUJI všem za držení palců. Zkoušku z anatomie má dítko v kapse. A musím se pochlubit, že udělala za B. Moc se jí ulevilo , mě tedy velmi…. 8) 8)

 17. A malé O.T. ke včerejšímu vyhazovu z obchodupřed chcílí mi volala paní majitelka, s velikou omluvou (bow) -no, on můj pan šéf tam k ní chodí tak čtyřikrát do roka obnovovat svůj šatník a rozhodně na sobě nešetří (a vlastně i já tam už nechala hromadu peněz za „montérky“, když jsem byla ještě v procesu) – a když se dopátrala, co jsem vlastně chtěla a kolik jsem za to utratila jinde, tak mi jako odškodnění morální újmy nabídla, že si k ní mám přijít vybrat třeba doplňky (nebo cokoliv jinýho) v hodnotě poloviny včerejšího nákupu.
  Jo, a slečna prodavačka dostala výpověď, protože jsem nebyla její první vyhozenej zákazník a tak byla v podmínce. Když je někdo nepoučitelnej (punch)
  A navíc mám 1+2, no není dnes hezkej den? 😀

  1. Proč to po sobě čtu vždycky až po odeslání? Patří tam přece -z obchodu před chvílí.

   A balonek je úžasnej, akorát já ho šít nebudu, neb jsem manuální tup 🙁 a celoživotně tím trpím

  2. No, nechci být zlomyslná, zlá nebo jinak zaměřená, ale slečna prodavačka si to plně zaslouží. Já moc dobře vím, proč se ke mně do prodejny zákazníci vracejí! A proč jsou spokojení. Mnou, jako majitelkou, to rozhodně není, v prodejně se mihnu a to je vše.

   1. Však já se tam taky vracela, i když po dlouhé době. Ale dám jim ještě šanci, koneckonců když se tak hezky omluvila. Proti prodavačkám nic nemám, akorát nechápu, proč prodávají, když je to nebaví a jenom otravujou život ostatním.
    Taky jsem jednu dobu prodávala a ne každý zákazník mi seděl, ale nikdy jsem nikoho nevyhodila. A to mýmu tehdejšímu šéfovi by to bylo šumák, ten se fakt nestaral, jen si jezdil pro tržbu, kontroloval dodržování otvírací doby a objednával nesmyslný zboží, co nikdo nechtěl a pak trval na tom, že se musí prodat bez slevy.

    1. Právě – úcta k zákazníkovi, to je třeba. Doufám, že si to slečna prodavačka bude pamatovat, pokud se ještě někdy pokusí něco prodávat.
     Před časem jsem častěji průvodcovala (mám to pořád v záloze jako krizový plán), turisti byli velmi příjemní, méně příjemní, tak normálně příjemní, trochu nepříjemní, velmi nepříjemní, totální prudiči. Prostě vzorek lidstva jako asi všude. Jedna totální a vůči mně vyloženě sprostá prudička mě naštvala tak, že kdyby to nebylo pro agenturu, byla bych se na fleku otočila a odešla pryč. To už totiž byly urážky a zesměšňování mé maličkosti, co si dovolila. Protože to bylo pro agenturu bez ceknutí jsem to vydržela. Navíc o naší milé zemičce nevěděla zhola nic. Po mnoha invektivách směřovaných na mě, mimo jiné prohlásila: „Jsem v této TAK KATOLICKÉ zemi již dva dny a ještě jsem nebyla v kostele!“ Tak jsem chvíli počkala a pak začala s pasáží o našem nebohém Mistru Janovi, kterého ti zločinní katolíci upálili jen proto, že chtěl, aby se církev chovala podle božích principů a o husitských válkách a hrdinném Žizkovi – no podala jsem to tak, jak mě to za totáče učili (sice už mám na to dnes jiný názor, ale tenkrát se to hodilo). Je zajímavé, že prudička pak relativně ztichla, i když buzerovala dál, třeba že nakonec chtěla vysadit mimo plánovanou trasu (vyhověli jsme jí) a dalo se to do konce trasy vydržet (vlastně jsem měla kliku, že to byla pouze 3 hodinovka). Ale nedovedu si představit, kdybych bývala tu práci nedovedla do konce. Počítám, že by to byla poslední práce pro danou agenturu a možná i pro ostatní agentury.

     1. Člověk se musí umět ozvat! Jestliže jsem prodavačka, průvodčí, jakákoliv profese, která přichází do styku s lidmi a někdo si na mne dovoluje, musím dát najevo svůj názor na jeho chování. Ale to je jiný případ, nežli když si zajdeš do butiku něco koupit a někdo se k Tobě chová takhle. To se prostě tolerovat nedá. Ani v řeznictví ne! Já si taky dobře pamatuju, jak jsem na jednom jednání, vedené s německým pot. obch. partnerem byla neustále středem jeho narážek, že jsem něco řekla špatně, špatný přízvuk, „no jo, takový slovanský“ a „vaše němčina mi připadá jako mix mezi ostdeutsch a oberösterreich“ atd., atd., pořád mi opravoval kraviny. Tak jsem se na něj s milým úsměvem obrátila a požádala ho, abychom vedli jednání v angličtině. Pro něj to bude také cizí jazyk, který se musel naučit, tak, jako pro mne a pokračovala jsem dál v hovoru plynně anglicky. Zaraženě koktal angličtinou typu „massa Bob“ a bylo vymalováno. Když jsme skončili, tak jsem mu poděkovala a vlídně mu sdělila, že takových firem, jakou má on, je v Německu, potažmo ve světě, hafo a tudíž jsme si moc pěkně popovídali, ale obrátím se jinam. Z jednání odcházel malý človíček, který neměl odpověď.

      1. Tak to byla věc! (rofl) Ten to nejspíš probíral v hlavě ještě hodně dlouho. (chuckle)

      2. Máš samozřejmě pravdu, že v Týnou popisované zkušenosti ta prodavačka neměla nejměnší právo jí dávat cokoli najevo, ale měla se snažit jí poradit a vybrat to nejlepší.

       Ale „Massa Bob“.. (rofl) (rofl) to mě rozesmálo nahlas. To mu patřilo německému vejtahovi. Ono je v tom dodnes něco z té německé nadřazenosti vůči slovanskému „póvlu“. Krásně jsi ho usadila. (y) (y)

  3. Já si teď před Vánoci hrála 3 měsíce na prodavačku v jednom obchodě se superluxusním zbožím na Vinohradský. (Jen pro představu, cena za kus 20 tis. a výš – strop nebyl). Nejvíc pyšná jsem byla na to, že se zákazníci vraceli, třeba mi jen popřát hezký den. A když se rozhodovali o koupi, byli pohoštěni, vybídnuti k posezení a probírala jsem s nimi vše třeba hodinu, nebo i déle. A jasně, chodilo spoustu lidí s batohem a trekovejch botách. A Ti mi byli nejmilejší (rofl)

   Nad balónkem jsem zauvažovala, za jakých podmínek bych vůbec byla ochotná a schopná ho vyrobit. A vymyslela jsem to. Ve vězení! A to bych tam musela bejt zavřená nejmíň na doživotí…

   1. pořád lepší šít tohle,než sloupávat staniol z papíru….(to není výmysl,to je fakt)

    1. Kaštan je to jedno..než by to ušila 😉 pro ni by byl každej žalář v tomto případcě těžkej 😉

     1. jsem myslela pro mě. Ale zas bychom mohly sedět spolu a podporovat se 😀 a pak trumfovat, kdo je šikovnější. A navíc by mohlo být propuštění podmíněno ušitím aspoň dvou balonků, který mají správný tvar (rofl) . To bych se ovšem z basy nevyhrabala nikdy

  4. Je mi sice slečny prodavačky kapku líto, ale kdo chce kam, pomozme mu tam. Když jsem včera četla, jak se zachovala, „křivák se mi v kapce otvíral“. („kapce“ není překlep, ale jak mi zobák narůstl)

   Balonky jsou opravdu něco!! Jen si nedovedu představit konečnou montáž. Ovšem že bych se o podobný výtvor pokoušela, to skutečně nehrozí.

   Piškvorkářky, šikovnice, poraďte mi, prosím. Jak se v piškvorkářském jazyku nazývá výtvor určený k zavěšení na zeď? Použil by se výraz gobelín nebo tapisérie?? Nebo nějaký úplně jiný? Autor textu, na kterém pracuji, použil gobelín, ale mně to nějak nesedí.

   1. Je to prostě nástěnný quilt, milá MaRi. Nepřekládá se to. Na výstavě najdeš pouze quilty – ať už to jsou přikrývky nebo dekorace na zeď. Vše je quilt, a bašta. 🙂

  5. Mě by teda vážně zajímaly duševní pochody té prodavačky… Jaká úvaha ji k takovému jednání vlastně vede???

    1. Jako že dbá na imyč krámu potažmo svou? Á, už jsem na to kápla – snobárna kombinovaná s blbostí.

   1. lenost – když tam nikoho nemá, může dál nerušeně podpírat pult… a telefonovat, číst si… Takové prodejny opouštíme taky velmi rychle… Přitom moje polovička těch obleků vždy spotřebovával mocmoc a rád využívá každou chvilku, když je na sobě mít nemusí. Tudíž oblek chodí kupovat v riflích (a blbých botách (chuckle) ) . Přesto některé obchody navštívíte rádi a opakovaně… a od některých raději rychle pryč. Mě to taky čeká, vyrazit si pro nějaký kostým. Můj „zimní“ opouští podšívka…

  6. Moje historky z tohoto oboru taky stojí za to. V pultovce v potravinách jsme se mladé protivné prodavačky zeptala, proč to dělá, když ji to nebaví. Pak mě zdravila i na ulici.
   Kubova trenérka z karate vlastní obchod s konfekcí. Navštívíli jsme ho a dopadla podobně jako Týna, nehledě na to, že bunda pro Mušketýra měla dlouhé rukávy a bylo nám řečeno, že pokud máme šikovnou švdlenu, tak ji máme nechat opravit. Dodnes mám před očima ty barvy, co trenérka vystřídala, když jsem jí líčila jednání prodavaček. Druhý den měly bojové rozdílení 😀 jelikož dámy si týden předtím řekly o zvýšení platu… A to prý nám mohly nabídnout úpravu oděvu, zaslání opraveného poštou… asi jsem to prodavačkám kapek tehdy zavařila…. 😀 Ale majitelé zase byli rádi, že vědí, jak prodavačky jednají s normálními zákazníky, protože já jsme se na nikoho neodvolávala a tvářila jsem se jako řadový zákazník…

 18. Všem zájemkyním o kyblíčky: až dojde pytel, naporcuju spravedlivě a rozhlásím, pak se domluvíme, kolik toho je a kam poslat či kdo si vyzvedne osobně.

  1. Karolíno, napadlo mne, že perličkový polštář by možná byl dobrý na spaní, máš povědomost kde koupit? V Praze bych mohla zainteresovat Kačku, ještě sanad chvíli studovat bude

   1. Je na spaní opravdu výborný. Můžeš mi napsat rozměr, já Ti ho objednám a přijde na prodejnu. Předpokládám, že žádné kostičky nebo zvířátka, ale klasický bavlněný bílý potah, aby sis ho mohla povléknout podle potřeby.

 19. Ale to je moc krásný míček. To musím zkusit, tedy až to přelouskám pomalu podruhé, protože jsem se v půlce ztratila a pak to jen přelétla, ale já se nedám a třeba to pochopím. 8-|

  1. Vždyť je to úplně jednoduché ;), horší to bude správně obklíčit, aby někde nezůstala mezera a nesypaly se kuličky ven

   1. Já si říkám, že tam zřejmě na první pokus budu rvát takovou tu umělou vatu z IKEového posštáře, co mě štve, protože se mi podařilo ho za roky používání sesednout do placky. 🙂
    (Tady sešije všechno ručně, stroj není. Proto se tady šije děsně pomalu.)

 20. Hlásání o perličkách: u výrobce jsem zatím zajistila 5 kg materiálu, přičemž 1 kg odpovídá obsahu velkého kbelíku na vodu. Je to lehký materiál, takže na 1 kg je toho opravdu hafo. Na ceně prý se dohodneme. Tak si myslím, že cena bude více nežli příznivá a jinak se perličky nekoupí jako např. molitan lze pořídit v různých těch prodejnách pro kutily nebo i např. v OBI v pytlích a tomu podobných obchodech. Takže dám vědět a kdo bude mít zájem, tak se ozve a já budu rozdělovat.

  1. Plha se hlásí….2-3 kyblíky…teda když toho bude víc, nerada bych to vyžrala dalším zájemcům….. (happy)

   1. Hliník se vrátil z Humpolce a taky se hlásí! Kyblíkem se myslí objem 8-10 litrů? Určitě bych taky brala 2 😀 Ale bude stačit i míň, aspoň na polštářek či dva… nebo podle úvahy vrchního rozdělovatele:-)

  2. Zatím mám přislíbeno 5-10 kyblíků (oni to normálně neprodávají, ale to jsou takové zbytky, které se různě seberou a hlavně je to ze známosti), což odpovídá 5-10 kg. Pak se uvidí, kdy zase nějaké přebytky budou. Takže jsem demokraticky rozhodla, že každý zájemce dostane zatím po kyblíku, tím se nasytí prvních 5-10 lidiček, což bude pro začátek stačit a pak bude další várka.

  3. Taky by se mi kyblíček hodil, balonky jsou úžasné a příbuzenstvo plné malých dětí. (clap)

  4. já z pochopitelných důvodů nic nechci (chuckle) :O , ale docela ráda bych se pozvala zdokumentovat, jak to Karolína po těch kýblech rozděluje (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

   1. Jenže ona to bude přesejpat v kanclu, ne u kosourků…připraví je o skvělou zábavu ;(

   2. Bedo beru Tě za slovo!!!! Přijď a můžeš držet pytle, do kterých ty kyblíky budu přemísťovat! Každá ruka se hodí, ty kuličky jsou jak živé.

    1. výborně, hlásím se jako dobrovolník a dokumentátor, snad se neuřehtám k smrti (chuckle)

     jen sobotu 29.1. slavíme tatínkovy kulatiny (už 85 (inlove) ), tak to nemůžu

     1. Ono to tak rychle z té Ostravy nedojde, neboj! Ale myslím, že kdybych to vzala do Ferdinandy, tak by se řehtalo lidí víc! (chuckle)
      Ostatně – kuře jsme tam už vykošťovali. Proč si v hospodě nenapytlíkovat kyblíky???? 😉

      1. (clap) (clap) (clap)

       ochrana proti spamu ví, jak na tom dnes jsem. První součet 1 + 2, druhý součet 2 + 4

      2. Já jsem pro, přece si nebudeš dělat nepořádek doma nebo v práci (happy) . A doma se pak budou divit, až přijdeme obalené kuličkami (chuckle)

      3. Heleďte, že jsme ve Ferdinandě neměli žádný panenky? Jsem to tam dneska zamlouvala a říkám: „My k vám chodíme“ a ten chlápek (si ho taky pamatuju) se mě ptal, jestli prej jsme ty s panenkama :O :O
       Jsem řekla, že nééé.

       1. Dalmi tam minule měla náhradní hlavu (chuckle) Krásnou hlavičku od šité panenky (nod)

 21. MJe vidět, že rodiče mi do vínku koupili hodně dlouhé vedení. Jinak bych určitě nepřemýšlela tak strasně dlouhou dobu nad tím, jak se spojují ty naplněné trojsegmenty (whew) . Poté, co informace soklopýtala na konec tohoto dlouhatánského vedení, tak mi to došlo, ale stejně je neuvěřitelné, jak se to dá postupně sešít takhle dokonale do koule. Holt některé druhy talentu mě minuly – kromě matematických a ekonomických věd to jsou i takovéhle úžasné výtvory. ;(
  A mám to za 3 – to umím sečíst i já 😛

 22. Eh, přiznám se, že jak se mi fotky ukrutně líbily, tak s textem jsem byla vděčná za to, že Ri píše dobře a nedělá chyby, protože pokud jde o význam čteného, tak jsem se někde v půlce beznadějně ztratila. Po trojím přečtení si MYSLÍM, že jsem to pochopila, ale jistá si nejsem 😀 Neumím šít, takže mi jen zbývá vzdychat – to je ale krása! Milá Ri, jsi moc šikovná a jak tu kdosi napsal, měla bys psát častěji (inlove)

  1. Milá Dede, jsem na tom úplně stejně!!!!!! Až po druhé kávě a trojím čtení jsem to jakž takž pochopila. Neva, šít to stejně nebudu (chuckle) i když se mi to moc líbí.

 23. Ri, máš můj hlubokosklon! (bow) Parádní věcička výborně popsaná. MLP už nešila několik let, takže budu tiše doufat, že se nějaký balonek dostane do aukce, móc by se mi líbil. (y)

  1. hmmm, obávám se že v aukci bude bitka… dámy co jsou schopné tuto nádheru vytvořit by mohly klidně začít s výrobou už teď, aby pak při aukci vyšlo aspoň na půlku zájemců…

 24. No joo… vyšší dívčí… (clap)
  Naštěstí pro mne i široké okolí jsem nešicí (odvozeno od slova nešika 😛 ) takže mi takováto hrůzná práce nehrozí.
  Ale přede všemi, kdo to dovedou, hluboce smekám 😀
  a přeji pěkný den fšem (sun)

  P.S. 7+8 se blbě počítá…

 25. Tak tohle je pro mne Ceské Vysoké Učení Technické. Já „nechápám“, ale zase umím zarecitovar básničku. Taky dobrý co?

 26. Teda Ri, jsi geniální. Během čtení jsem nabyla dojmu, že i já, absolutní antitalent na šití, pro kterého je i přišití knoflíku životunebezpečná činnost, bych to mohla zvládnout. Synovečci jsou akorát v tom správném věku na takovéto hračky. Jen se obávám, že bych to nedokončila dřív, než budou maturovat. (chuckle)

   1. Mno, raději budu doufat, že v příští aukci nějaký vybojuju. Bude to méně život ohrozující, než kdybych se ho pokusila vyrobit. Ale návod jsem přeposlala ségře, doufám, že z toho jemného náznaku pochopila, že ho chci 😀

    1. Já taky doufám, že z mého přeposlaného náznaku,to skorotchyně taky pochopila (rofl)

 27. malé OT k ZOOHIT:
  poku dbudete objednávat v dohledné době (nemají tam platnost a tento banner s uplatněním není moc výrazný – asi je to jen pro šmejdily a šťourty,jako já 😉 ), zkuste při přejití k pokladně, využít toto: překročí-li Váš nákup 2.500, vložte do políčka kupon: nad-2500 a odklikněte UPLATNIT !!!! Dostanete slevu 5%. Teď jsem odklikávala a s platbou předem jsem ušetřila nejen 5% z nákupu, ale ještě 2% za platbu předem a bez poštovného a vztahuje se to i na věcičky, co jsou ve slevě již v průběhu nákupu…takže 700 k dobru. To je skvělé , že? 😉

  1. No tedy , sharko, díky, to by mě asi nedošlo. A nenapadlo by mě to vyšmejdit. Jsem stále neponaučená. Úspora perfektní (y) .

  2. Hmmmm, pozdě! (envy) Už jsem to ráno zaplatila, bylo to za 2.600,- (swear) Tak si počkám na další nákup, stejně to za chvíli bude protaženo kocouřími mlsnými držtičkami, takže za chvíli nakupujeme zas! (whew)

   1. to stornuj, to ještě jde a objednej to znova,za den-dva!!!!! Teda jestli jsi to nezaplatila!!!!

    1. Zaplatila..no jo, to se nedá nic dělat, ale já to našla taky až dneska,takže jsem to taky jednou prošvihla…. (fubar)

  3. Díky Sharko, já se tam musím zaregistrovat (registrace ze zooplus.co.uk mi asi platit nebude), tak důkladněji prostuduju stránky 🙂

   1. Dede, osobně si myslím, že registrace platit bude – je to přece jeden a ten samý obchod? ufidííííš 🙂 naše kočky tady teď řádí v krabici od steliva a krmení, neobyčejně je zajímá pevná zelená páska, kterou byla krabice přetažená, aby se nerozjela…dvě něžné černobílé kočičky a jeden důstojný majordomus v činčilím kožiše dělají takový binec, že to vypadá, jako by tu měla karneval mateřská školka. ŠTASTNOU CESTU DOMŮŮŮŮ (cat) (bat) (cat)
    míček je parádní, ovšem na toto už vážně nervy nemám 😀

  4. Shari, díky za upozornění… pohlídám si to na příští objednávku.. zase jsem to ale zapoměla: odkud je ta úžasná kočičí budka ve tvaru tlapky??? já ji chcíííííííí taky!!

    1. teeeda to je bentonit 😀 vždyť na MALLu pravidelně nakupuju 🙂 díky dala jsem to do oblíbených, až budou penízečky (cat)

  5. Sharko, oni tam mají psáno, že expedice a vrácení zboží je v Mimoni tzn. u České Lípy. To nejde přímo z Mnichova? Jsem trubka, možná jsem to blbě pochopila. Už mi asi chybí sluníčko.

   1. Firma sídlí v Mnichově- tedy německý ZOOHIT, balík mi byl vypravován spedicí GLS odsud: 07.01.2011 07:36 DE 420 Wesel, Deutschland …11.1. jsem si ho v Pardubicích přebírala v 16:45h..
    Do Mimoně, vracíš jen ty,pokud po vybalení zásilka nebyla v pořádku nebo ti dodali něco jiného…do Němec by jsi se nedoplatila….

 28. Ri, jsi moc šikovná, a během Tvého barvitého popisu jsem dokonce chvílemi vykřikovala „Já chápám!“ Balónek vyloženě svádí, přímo cítím, jak dobře padne do ruky a už by to jelo… Zrovna jsem dumala, jak se to asi pere, ale Karolinino perličkové řešení to asi hodně usnadní.

 29. Kdybych už dávno nevěděla, že nejen nemusím, ale nemohu umět všechno, tak mám komplexy. TOHLE bych tedy nikdy nezvládla. (nebo jsem jen líná?)
  Ale jsem konečně zpět a začínám se oklepávat. Sjezd skončil vcelku dobře (žádné organizační prů… se nekonaly), páník je doma, štěňata na skoro trojnásobku porodní váhy. Postupně dočtu a zkulturním domácnost (po večerech jsem stačila jen nakrmit psy, vyměnit hadry štěňatům a vyprat, jinak to u nás vzhledem k počasí vypadá jak v chlívě)

  1. to je dobře, že jsi přežila ve zdraví ten nápor předchozích dní (inlove) Relaxuj u štěnítek – teď to ještě jde, za pár týdnů už budeš mít místo mazlíčků muchlíčků likvidační komando (chuckle)

  2. Evi, s tím chlívem je to u nás také tak. Zjistila jsem, že největší binec se nosí domů na nejmenších tlapičkách, našeho milovaného kocourka (cat) .

  3. Milá Evo, vítám zpět do všední reality (inlove) O bahně všude ani nemluvím, protože ho všude mám! (whew) Denně 4 psí ručníky končí v pračce – nasáklé vodou a bahnem, moje kalhoty se perou obden a bundu nechávám zabahněnou, jen ji občas s pocitem bezmoci kartáčuju, páč tímhle tempem bych ji brzy vyprala z povrchu zemského (chuckle) Ale neodvažuju si stěžovat (ani v duchu), protože sníh by tu byl při výhledu na stěhování katastrofou (tmi)

  4. Dámy, s tím bincem jsem na tom stejně, venčící hadry nechám uschnout a pak je odřu kartáčem, jinak bych se nedoprala. (envy)
   Evo, černoušci už prohlídli a rozlízají se po bedně ?

   1. Rozlézají se, pokoušejí se o první kroky – ne lezení. Občas balancují na všech čtyřech, případně udělají pár krůčků, pak sebou prásknou. Ale včera ještě nekoukali, ráno jsem je moc neprohlížela. Prohlídnou brzy – do 2-3 dnů. Ale přelezli první prkno – musela jsem zvyšovat přední stěnu…

 30. (inlove) Všem Vám děkuji za včerejší milá přáníčka. Vyskytuji se zatím málo, nemám ještě doma spojení (ale asi se něco chystá na sobotu, ty kulatiny hýbou rodinou) a v pracovním procesu jsem povětšinou v terénu, což mně postihlo i včera, a tak jsem nemohla hned reagovat, omlouvám se, ale mám Vás pořád stejně ráda (rose1)

  1. Ejško, dodatečně, jsem tady až dnes. Všechno nej a nej, hlavně hodně zdraví. A tu oslavovací pohromu přežij bez újmy na zdraví i duchu (h) (rose1) .

 31. Milá Editko (inlove) ze Slovenska i všechny další zde přítomné Editky, přeju vám všechno nejlepší k svátku. (f) (h) (sun)

  1. Pro naši Editu kočičí (inlove) (party) (cat) i všechny případné Edity dosud zalezlé v bukovém lese (inlove) posílám přání všeho nej (f) (sun) (dance) (^)

 32. Milá Ri (inlove) , pro mě je to stále magie. Dokud jsi kradla dítkám pomůcky a na placato rýsovala a stříhala, tak vcelku dobrý. Jak jsi ale začala otáčet ponožky, bylo mi jasné, že já bych z nich vyrobila leda tak stonožky, rozhodně ne míčky. Ledaže by mi to někdo průběžně názorně předváděl. (blush)
  Ale jsou krásné, to jo, zvláště když jich je víc pohromadě, tak jsou neodolatelné. (y) (clap) 🙂
  A musím pochválit nejen názorný (pro většinu lidí) postup, ale i Tvůj nezaměnitelný a neodolatelný styl (y) – proč nepíšeš častěji? (wait)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Ri, je to krásné a skvěle popsané. Vave, copak hlava, ta mi to bere, ono je to prostorová geometrie a zřejmě to vzniklo z platonského tělesa oktahedronu, jinak oktaedru 😀 😀 😀
   http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Octahedron.gif
   Jen ty moje nešikovné pracky! ! ! Tuhle krásu určo nezvládnu. To je nad moje možnosti. ;( 😀 ;(
   Nebo že bych se přece pokusila? Tak moc bych ho chtěla, že možná jo. Ale ten by vypadal, ach jo…

   1. Nešikovné packy? Ty, která umíš z papíru udělat nafukovací míč? Raději rouvnou řekni, že se to do toho nechce. (chuckle)

     1. (tmi) Promiň, nechtěl jsem se tě dotknout, já tě fakt mám za úžasně zručnou bytůstku s nezaměnitelným úsměvem. (h)

       1. A máš úplnou pravdu, především jsem líná (rofl) , ale nešikovná na šití taky. Jo, kdybys potřeboval něco od elektřiny, to umím spíš… 😀

        1. Elektriku si na baráku udělám sám, ale díky za nabídku. Potřeboval bych někoho k sekání vedení. (rofl) (rofl) (rofl)

         1. Predpokladam, ze to nedopadne jak kdyz se tahalo nove vedeni na stabu nejmenovaneho vojenskeho utvaru … z bezpecnostnich duvodu ma byt telefoni kabel minimalne 10cm hluboko ve zdi … tak sekali 10 cm hluboky „zarez“ … do PATNACKY PRICKY!

          1. Tak to měli ještě pět čísel k dobru, ne? (rofl) (rofl) (rofl)

          2. No, dost dobrý . 😛 Tak naposledy jsem klofala elektřinu při rekonstrukci bytu. A už to fakt není pro mne. Já se na těch štaflích kroutila jak užovka pod splavem.

   2. HA, a aby toho nebylo dost tak se objeví Veram se svou teorií původu a spustí něco o okta…nevím co. 8-|
    Jindy jsem tak průměrně sebevědomá, ale dnes zalézám do hlubin a vykouknu až zítra – doufám, že budě něco méně náročného a lépe stravitelného o zvířátkách… (cat) (dog) (heidy) (hug)

  2. Tedy Vave, zrovna od tebe to nepochopení sděleného těžko beru vážně! Člověk, který šije zrakové klamy (ano, přísahám, viděla jsem na fotkách, když to jen zkoušela, výsledek mě nejspíš zauzluje oči :O ) se přece musí umět poprat s komplikovanější trojrozměrnou ponožkou! (rofl)

   1. Milá Dede (inlove) , jsi opět velmi laskavá, ale magické krychle jsou samý pot, krev a slzy a i když to tak nevypadá, jsou pořád placaté, kdežto tady se obšívá prostor, a to je na mě vážně moc. 8-|

 33. Dobré ráno všem Zvířetníkům 🙂 (coffee)

  Prosím moc a přidržení palečků….(vím, že to funguje) směr Brno – Masarykova univerzita – lékařská fakulta…učebna se zkoušejícím.
  Dcérenka dneska dělá zkoušku z anatomie…

  Předem děkuji moc (rose1) (rose1) (rose1)

  1. Ale to dopadne dobře (y) – počkej, až ti dcerenka vzkáže po sousedce, že má anču (nod) !
   Tak, malá epulku – natři jim to tam!!!

  2. na značce!!! sice asi trošku ex post… ale snad to taky pomůže 🙂 (y) (cat) (bat) (cat) aby bylo večer (party)

 34. No, sice jsem se pěkně „pochválila“, jaký jsem tupouš, ale zapomněla jsem pochválit. Je to krásně napsané (clap) a míček vypadá moc hezky. Sama bych takový chtěla, no jenže………..

 35. A nenašel by se někdo,kdo by to těm tupejm, vysvětlil ještě jednou nebo to natočil na videjko ,jako výrobní postup? Tohle je nad moje síly…ale je to moc krásný a pár by se mi jich hodilo…já raději vizuelně a pak ten popis pochopím okamžitě a střelhbitě. (angel)

  1. Sharkooooo, kde jsi byla celou tu dobu, než jsme se tu potkaly???? (think)
   Já jsem to dočetla do půlky, pak jsem přestala chápat. Dočetla jsem do konce, zmatená jak lesní včera v sídlišti a začala číst znovu, že přeci jen snad to IQ nemám tak nízké……….. no, asi bych se měla jít zahrabat do chroští, protože zřejmě mám! :@
   Taky bych to potřebovala vidět. Ne, že se chystám o víkendu si dojet do Krkonoš pro stroj a začít vyrábět míčky, to asi nehrozí, ale jen tak čistě ze zájmu bych postup vidět chtěla. No, někdy se domluvíme a uděláme šicí kroužek.
   Jo, plnila bych místo molitanem perličkami. Je to příjemnější. Perličkové podložky např. dobře slouží při polohování apod., dají se vyprat, rychle schnou, protože nenasáknou vodu jako molitan, častým praním se perličky provzdušňují a jsou stále příjemné. Můžu sehnat, mám kontakt na výrobce perličkových polohovacích pomůcek, takže získat pytel perliček není problém.

   1. Kde jsem byla? Já ti ani nevím, prostě CD nerozdává jen zviřátka, ale asi i lidi (chuckle) . Perličkovej polštářek mám, je skvělej, kolipak stojí takovej pytel perliček? Asi na 4-6 polštářů 40 x 70 cm? Pěkně prosím….

    1. Zjistím v průběhu dneška, zatím jsem to nepotřebovala, neb nešiju a perličkový polštářek jsem si koupila u nich. Ale majlant to nebude, neboj!

     1. Taky by mě to zajímalo, Karolínko (inlove) , nacpala bych si tím „hada“ na míru – dlouhý polštářek pod krk, běžné podkovičky mi totiž moc nevyhovují. Mám jeden podobný nacpaný obilím; ten když se nahřeje v MW, to je úleva – nejen na krku, ale kdekoli, kam se polštářek přiloží. (nod)

      1. My prodáváme polštářky plněné pohankou nebo špaldou. Při nahřívání na sluníčku, např. na okně, se krásně nabijí energií, kterou pak v noci vyzařují. Jsou teploučké, náplň mile šustí, když k tomu přidáš pytlíček se sušenou levandulí, tak je spánek dokonalý i bez prášků.
       Hned jak budu něco vědět od výrobce, písnu to sem. Už jsem jim poslala mailík.

       1. Karolíno, našla jsem výrobce polohovacích perličkových pomůcek z Ostravy – to je on? Mají tam bezva věci (nejlepší na nich je, že se dají celé vyvařit).

        1. V Ostravě jich je víc – CSO Ostrava, MAXIM Ostrava a ještě jeden výrobce, jméno mi teď vypadlo. Já spolupracuji s CSO Ostrava.
         S tím vyvářením je to pravda. Ty pomůcky jsou určeny i pro inkontinentní a jinak postižené klienty a tudíž je maximální hygiena velmi nutná.

         1. Tak doufám, že až k nim pojedeš (nebo ke komukoli jinému), tak se k nám pozveš na kafe! 8-|

       2. tak tohle jooooo!!! jen co pojedu do Prahy a budu při penězích, hnedka tě, Karolínko, přepadnu a budou aspoň tři polštářky! na tom se taaak krááásně spí! a jeden věnuju dětičkám do košíku , ať si taky užijí krásného válení 🙂

        1. Pokud myslíš špaldové nebo pohankové, tak ty máme běžně. Ale perličkové objednáváme na zakázku podle zadaných tvarů nebo rozměrů, skladem běžně nejsou, možná 1-2 kousky by se našly, ale většinou jsou na objednávku.

 36. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Musím (wait) mocmoc pochválit popis. Je úžasně chytře napsaný (nod) . Jen nevím, jestli mě to vybudí k činnosti. Nejsem na šití nešikovná (shake) … ale ukrutně líná (nod) (chuckle) To bych musela udělat větší balonek pro Betku a menší pro Viléma a oni by si je kradli… a tak nic nebude (rofl) A nebo že by přeci jenom…

 37. Obdivuji, ale jen obdivuji protože na to bych neměla. Já jsem šicí nešika. Bývaly doby kdy nás to šít a přešívat nutilo. Už ani nevím jak jsem to zvládala a to docela obstojně. Včera jsem chtěla zakoupit sešit na pletení, potřebovala jsem poradit a paní za pultem se na mě koukala jako na mimozemšťana…

 38. neuveritelne…moc bych chtela balonek, ale co my nesici nesiky? Je to jako nejake kouzlo…tak preju moc uspechu…jen tak mimochodem, k cemu prosim slouzi ta kouzelna roztomila vec?

  1. záleží na tom ,jak je velká..někdo se po ní válí,někdo se o ní opírá..někdo si udělá takovej malej jehelníček,někdo má takové bambule nas ozdobu nebo na zavěšení….

  2. je to měkké, lehké, prací … ideální pro malá dítka (jde to dobře uchopit) i pro pejsky či kočičky (pro ty, co to nesežerou a nerozcupují)

   1. Dostala jsem tento krásný míček pro Natálku na jaře v Doksech. Co začala sedět a teď (dneska poprvé sama 6 kroků) chodit (sun) (hug) (inlove) dochází plného uplatnění. Krásná hračka od šikovných zvířetnic!!! (happy) (f)

  3. Milá Domi, díky za krásné povídání o Jing Jang Kočičce, byla nádherná kočičí dáma. (cat) (h)
   Nestíhám, tak teprve postupně dočítám. (wave)

 39. Milá ri, to je skvělé! Když jsem v komentáři u tvých fotek vyplivla větu, že si konstrukci nedovedu představit, ani ve snu by mě nenapadlo, že to takhle krásně a vtipně popíšeš! Tisknu a předávám mamince, která narozdíl ode mě šije. A když si u ní vnoučátka balónky objednají … 🙂
  Bez dovolení přidám odkaz na plnou židli balónků http://gwendyvitmar.rajce.idnes.cz/Ruzne/#s50_6708.jpg
  A jak tak na to tvoje rajče koukám, vidím, že tvoříš chňapky nad plán 🙂 Tak to už máme do příští aukce nejen polštářek, ale třeba i nějaká chňapička a balónek (rofl) Předběžně objednávám (y)

  1. Teď jsem si všimla, že určení je pro malé děti (wait) Ale snad bychom i my, větší, velké až dospělé děti, mohly mít takový balónek (chuckle)

   1. RenatoE, já bych to řekla takhle: děti mají svejch hraček dost, ale my veliké děti, jich máme nedostatek 😉

  2. Opravdu jsou balonky kouzelně přitažlivé (clap) , možná se pokusím o výtvor … zatím mi to ale hlava nebere, jak se to dá složit (chuckle)

   1. Blbě, ale nakonec z toho vznikne něco nádhernýho…herdek,jak je možný, že mají Japonci při svém workoholismu čas ještě na tohle???? (fubar)

 40. Ouvej. To mě láká.
  Obrázky jsou prima. Dokonce mám pocit, že to místy chápu a ten zbytek „uvidí“ ruce, až to budou osahávat.
  Možná mám i nějaký zbytky látek.
  To bude mrtvejch!
  Díky!!! (bow)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN