KOČKY: Lvíček – lví srdce

„Crrr, crrr, crrr“ – ozýval se zvuk mobilního telefonu. Je sobota ráno, běžím z prvního patra dolů, beru mobil a… Marika: „Kristý, prosím tě, jsem venku na sídlišti v Kladně. No a tady leží nějaké hodně poraněné kotě, ale vypadá opravdu bídně. Leží tady pod stromem. Jenže, Luboš není doma, a tak nevím, jak ho chytím. Mám strach, že se odplazí pod auto a už ho neuvidím.“

Já: „Mariko, vydrž!“ … Zase já: „Michalééé, prosím tě, vezmi si podběrák a jeď na Kladno, ulici a vše mám. Je to na sídláku, jeď přesně tam, kde jsme tenkrát vraceli tu přepravku, víš kde?“ Naštěstí byl víkend. Narychlo Michalovi líčím historku a pro jistotu píši na papír ulici, kde se Marika zdržuje. Nějaká paní ze sídliště v Kladně nezapomněla Marice sdělit, že tam kocourek leží už asi třetí den. No hrůza, pomysleli jsme si, to nemohla paní zavolat nějakou pomoc? To se nemohla o malého postarat?

Z Kladna volal Michal a sděloval mi, že se mu podařilo odchytit ukrutně zdevastovaného tvorečka, údajně ve velmi, ale velmi zuboženém stavu. Průběžně jsem mluvila s Marikou, průběžně s Michalem. Michal byl právě na cestě na veterinu do Slaného.

Mezitím, co Michal čekal na RTG snímky a výsledky vyšetření, jsme si opět volali. Michal mi líčil stav maličkého zuboženého koťátka, proto se nabízela také jedna z variant možností, že necháme ubožáčka uspat, jak se mimo jiné zmínil sám pan veterinář. Michal však také dodal, že čistý pohled koťátka jakoby říkal, že chce maličký žít. Opravdu jsem se poté doma přesvědčila, že má koťátko naprosto jasný a čistý pohled, ale také velmi vyděšený. Byl to krásně a výrazně vybarvený zrzavý kočičí klouček, ale především tuze statečný. Kocourka jsme pojmenovali Lvíček. Od prvního okamžiku bylo totiž zřejmé, že jde o velkého bojovníka.

Lvíček měl obrovský zánět v podbřišku. V okolí zlomeniny pánve měl navíc také hnisavá a zánětlivá ložiska. Při prvním ošetření z kocourka vyteklo hnisu o velikosti pěsti ženské ruky. Kocourek měl tříštivou zlomeninu pánve, uhnilý konec ocásku a uhnilý kus ouška. Jedna zadní tlapka nereagovala na dotyk vůbec, druhá velmi špatně. V prvních dnech jsme se domnívali, že jedna tlapička zřejmě zůstane nadobro chromá. Kloubek na více postižené tlapičce byl totiž i s kusem pánve velmi nešikovně zkřížený a zaražený dovnitř tělíčka. Po RTG vyšetření bylo zjištěno, že byl Lvíček s největší pravděpodobností pořádně nakopnut, možná poraněn psem. Mnohočetná zranění totiž vůbec neodpovídala úrazu, který by způsobil náraz automobilu.

Začalo martyrium. Nejdřív se musel Lvíček poprat se zánětem. Museli jsme kocourka zbavit hnisavých ložisek, až následně mohla být provedena komplikovaná operace, odstranění uhnilého ocásku a ošetření ouška.

Delší dobu za sebou Lvíček tahal zadní tlapičky. První dny vylučoval kocourek pod sebe, neboť se nedoplazil ani k záchodku. Další dny už záchodek navštívil, ale problém nastal s obyčejným stelivem, které jsme používali. Obyčejné stelivo se kocourkovi lepilo na rány a způsobovalo mu značné potíže. Bylo nutné začít používat stelivo silikonové, které je však velmi drahé. Ihned po zveřejnění zprávy o tom, že Lvíček musí používat jedině silikon, nám byla zaslána celá krabice speciálního steliva od paní Bartošové, která si nakonec Lvíčka také virtuálně adoptovala. Dalších několik pytlů silikonu Lvíčkovi přinesli lidé, kteří nás jezdili navštěvovat za účelem prohlídky našeho útulku.

Lvíčkovi bylo nutné před operací několikrát denně čistit rány. Tohoto specifického a nepříjemného úkolu se ujal Michal. Kdybychom rány nečistili pravidelně doma, museli bychom dojíždět denně na veterinární kliniku. Pro nás však bylo přijatelnější variantou využít domácího prostředí bez toho, abychom bychom museli Lvíčka denně stresovat návštěvami na klinice. Hnisající rány bylo nutné čistit a nářezem v kůži popouštět hnis i s krví z pod kůže ven. Poté bylo nutné ránu desinfikovat. Tato nepříjemná záležitost trvala několik dlouhých týdnů. Další hnisavé ložisko bylo nalezeno na ocásku. Celá situace by se dala zhodnotit jako velmi žalostná. Po celou dobu byl Lvíček ubytován v karanténní kleci.

Přišel den D a Lvíček prodělal očekávanou operaci. Po operaci se Lvíčkovi krásně hojily rány a postupem času se kocourek dával dohromady. Nutno zmínit, že už po probuzení z narkózy začal Lvíček chodit. Bohužel, následující den Lvíček za sebou tahal zadní tlapičku, říkali jsme si, že tlapička zůstane zřejmě postižená. Následovaly opět kontroly u pana veterináře, ale nakonec se vše v dobré obrátilo. Lvíček opravdu začal běhat po všech čtyřech.

Lvíčka jsme po všech prodělaných patáliích zařadili do skupiny kočiček k postižené Agátce, zasloužilé mamince Lentilce a mnoha koťátkům. Handicapovaný Lvíček se upnul k adoptivní kočičí mámě Lentilce. Kam šla Lentilka, tam šel také Lvíček. Nutno dodat, že Lentilka moc chodící nebyla, spíše se jednalo o kočičku věčně odpočívající, a proto Lvíček odpočíval spolu s Lentilkou a nanejvýš se kočičky přesunuly o pár metrů dál. Vrcholem aktivity kočičky Lentilky totiž bylo, když vyskočila na stolek, seděla vedle televize a koukala.

Čas plynul a Lvíček se stále zdržoval v blízkosti tříbarevné zasloužilé kočičí maminky Lentilky. Aktivita kočičky Lentilky se postupem času stupňovala a mohli jsme tak vidět Lentilku a Lvíčka, jak se mezi sebou z legrace perou a zápasí, jak si hrají, spolu papají i dovádí.

Je moc krásné cítit a na vlastní oči vidět, jak se ze schoulené hromádky neštěstí stává pomalu a jistě krásný velký a zdravý kocourek. Lvíček vyroste opravdu ve velkého krasavce, o tom není žádných pochyb. Co na tom, že kocourkovi chybí kus ocásku a má jen část jednoho ouška? Vždyť kočička Sachmet, kterou jsme nedávno umístili, ta neměla jedno ouško vůbec a k tomu špatně viděla. Přesto všechno si ji odvezla úžasná panička, která ji má velmi ráda a s láskou o ni pečuje.

Jaký je vlastně kocourek Lvíček? Jak žije, jak se má a jak je na tom právě teď?

Kocourek Lvíček bydlí u nás v ložnici, spinká v posteli a hraje si s koťátky a někdy také s dorůstající postiženou kočičkou Agátkou. Nejraději má Lvíček mrňavého mourovaného kocourka Hráška s bílými ponožkami. S Hráškem nejvíce dovádí a řádí. Kocourek Hrášek je oproti Lvíčkovi opravdu mrňavé miminko, a tak ho Lvíček velmi šetří, dokonce občas nechá Hráška v souboji vyhrát, poté v objetí usínají.

Na dotyk je Lvíček ještě malinko zdrženlivější a občas ucukne, ale není se co divit, po všech prodělaných patáliích. Brzy z kocourka bude prvotřídní mazlíček. Lvíček je vděčný za každé pohlazení a plnou mističku granulek. Má také své způsoby. Velmi legračně působí jeho hra a zároveň součást Lvíčka samotného tzv. „pacičkovaná“. Všechno si testuje pacičkou, nejdřív vše poklepat a prověřit několika plácanečky, pak teprve důvěřovat.

Zde naleznete fotogalerii kocourka Lvíčka:

http://srdcemprokocky.rajce.idnes.cz/Lvicek/

Chtěli bychom tímto poděkovat všem dárcům, kteří se finančně podíleli na operaci kocourka Lvíčka, penízky zbyly také na pooperační péči a Lvíčkovo očkování.

Lvíčkovi hledáme nový a trvalý domov. Domov u páníčků, kterým nebude vadit, že je Lvíček handicapovaný. Handicapovaný jen proto, že nemá kousek ouška a kousek ocásku. Na druhou stranu, tak nádherného zrzečka, aby jeden pohledal. Lvíček je opravdu nádherně vybarvený, velmi výrazně zrzavý a vypadá jako skutečný „Lvíček“, jak už se nejeden návštěvník našeho útulku o Lvíčkovi zmínil.

Co myslíte, usměje se také na Lvíčka štěstí v podobě nového domova? My bychom si to moc a moc přáli.

Za srdíčkové kočičky,

Kristýna Kacálková

www.kocky-utulek.cz

www.srdcemprokocky.cz

Aktualizováno: 6.1.2011 — 13:24

112 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. tak jsme se vrátily z večerního venčení. Betka je naštvaná – leje (vodu v kožichu nemusí), ztěžklého sněhu je všude mocmoc (tudíž se nedá chodit mimo cestičky) a cestičky jsou odmyté v překrásné kluziště (takže třeba čůrající Betě se všechny končetiny rozjíždějí (chuckle) a ona je pěkně naštvaná na celý svět…)

  Jen jsme dorazily domů, tak se oklepala a odkráčela do ložnice, že prý do rána nechce býti rozhodně rušena… Naštěstí u nás zatím žádné bahno nehrozí, od konce listopadu má zcela čisté nožičky

 2. Uplny zazrak, jak Levicek se probojoval s pomoci vzacnych lidi zpatky do zivota a do krasy. (h) (Muj synovec rikal levicek – pojd, pujdeme si hrat, ty budes lev a ja budu tvuj levicek. 🙂 ) .

  A jeste OT – musim pochvalit Jakeyho. Jakey je plasmuska a chvili mu trva, nez si zvykne na lidi, co nezna – to se pak jen tak smrdla v bezpecne vzdalenosti. Na druhou stranu Jakey ma pocit, ze je muj ochrance, coz u neho propukne zejmena, kdyz vyciti, ze se mnou neco neni v poradku. Ted po operaci kloubu mi domu chodi therapeutista, ktery zaroven obcas odebere krev na test srazlivosti a zmeri tlak. Od prvniho dne, co sem prisel a osahaval mne, Jakey se mi nehnul od boku. Krapet se asi bal, protoze se mu trosku cukala zadni noha, ale prekonal strach a stal u mne. Kdyz mi berou krev, tak poprve se najezil a udelal na sestru/bratra BUFFF. Bylo mu vysvetleno, ze je to OK, tak uz nebufal, ale chlupy na zadech mu staly. Stetoskopu taky moc neveri. I pri cviceni taky stoji a vsechno sleduje pozornym okem. Kdyz therapeut odejde, tak si psisko viditelne oddechne – vidis, panicko, tak jsme to zas dneska zvladli. Je to moje zlaticko odvazne, ze prekona prirozenou ostychavost a velikanskou opatrnost. (inlove)

 3. Moc děkuji za tento příběh a za záchranu kocourka. Sama jsem měla v létě příhodu s naší 16.letou kočičí princeznou která se jmenuje Mňají /Mňajda protože moje vnoučata když byla malá tak neříkali čičí nebo kočka ale mňají protože tak kočičky mluví/.Naše Mňaudáma už je díky věku trošku neohrabaná a tak asi o víkendu někde na zahradě spadla. Ráno neloudila u snídaně, což bylo samo o sobě silně podezřelé.Když se odhodlala vstát z mé židle tak naříkala. Hned jsme ji odvezli k veterináři a ten diagnostikoval že jí asi bolí nožka že se někde narazila. Podle pohmatu neměla nic zlomeného Dostala injekci proti bolesti a když si odpočinula běhala i jedla normálně. Asi po týdnu sice neplakala, chovala se celkem normálně ale přestala o sebe pečovat . Nečesala se byla celá naježená, ale při pohlazení a chování neprotestovala. Asi za 10 dní ze dne na den se jí objevila na přední tlapce krvavá skvrna a protože ji to si silně bolelo zalezla pod veliký keř a nedala se přivolat ani nalákat na její oblíbené masíčko , a nějak násilně ji vystrkat jsme se báli abychom jí neublížili. Byl večer a nedalo se víc dělat. Nechali jsme dveře chaty dokořán otevřené, zapřené židlí aby se nezavřely a spali jsme na jedno oko . K ránu přišla lehla si do nohou postel ale tak že tu ránu nebylo vidět. Ráno už z ní kapal hnis. Zabalila jsem ji do ručníku a ujížděli jsme k veterináři, ale jinému. Ten ji okamžitě napíchal sedativa, ránu až na kost vyčistil a nařídíl že musíme ránu čistit odvarem z řepíku. Přesto že ji to asi velice bolelo a přesto že je to velice ostrá kočička dva dny si to nechala líbit až se rána začala zatahovat.Vůbec jsem nedoufala že se ji podaří zachránit a dokonce při té operaci jsem panu doktorovi říkala aby zvážil jestli jí neposlat do kočičího nebíčka, že ji mám natolik ráda že nechci aby zbytečně trpěla. Rána se zcela zacelila byla velká jako dětská dlaň . Dnes po 6 měsících není vůbec stopa po zranění , pouze prohlubinka kde jí chybí svalová hmota , vyholená srst úplně dorostla a naše kočinka je opět ve své kondici. Přeji vašemu kocourkovi stejné štěstíčko.

  1. To je problem s kockama, co se zdrzujou vic venku – kdyz jim neco je, tak se nekde zasijou az k nenalezeni. Na druhou stranu je pravda, ze nejak kdyz vi, ze cosi jim pomaha, tak si to na chvili nechaji libit. Ja jsem takhle vymackavala v podstate divoke kocce hnis ze zhnisanych ceciku, kdyz mela kotata. Ona si uz i rano prisla pro vymackani, pekne se oprela pacinkama o mou nohu, nastavila ceciky a uz to jelo. Jen co ceciky byly v poradku, tak zadne dalsi ochmatavani se nekonalo.

   Jsem rada, ze se kocicka starenka z toho vylizala. Nekdy mam pocit, ze kdyz se kocka dozije tolika let, tak musi byt prirozene odolna, protoze jinak by se uz neco objevilo driv.

  1. Máme je už od loňska, za tisícovku z hudy sportu a prostě nemají chybu, led, sníh, všecko jedno, koukají na mě jak na ufona, když si vyšlapuju. Má to bodce z nějakýho kosmonautskýho kovu a klidně se v tom dá vejít do krámu nebo k doktorovi, na botách to není skoro vidět.

 4. Já už jsem to párkrát psala, že lidé jako Kristýna musí mít kolem hlavy svatozář, že se s ní ani nemohou vejít do dveří za to všechno, co dělají pro ty zvířecí trpitele!!! Jinak, protože jsem tu od před vánoc nebyla, tak přeju s Novým rokem všem Zvířetníkům a jejich blízkým i jejich zvížátkům, aby ten nový rok byl zase o něco lepší než ten loňský, a protože jsem nestihla přečíst, co se tu od té doby událo, tak dodatečně foukám na bolístky všem, kteří to mezitím potřebovali a raduju se s těmi, kterým se něco dobrého podařilo či hezkého přihodilo. Co nejdřív pošlu info a foto naší nové „starší“ útulkové holčičky Backynky, která už se s naší smečkou stačila od 20. 12. v pohodě sžít…

  1. Laďko, to je úžasná zpráva, moc se těším, až se nový (dog) přírůstek do rodiny představí. (clap)
   Jinak Lvíček je úžasný kocourek. To, že nemá ocásek celý, nevadí. Zrzínek má z ocásku jen maličký pahýlek a taky vypadá jak lázeňský švihák. Přeražená bederní páteř mu srostla, chodí naprosto normálně, jen je hmatatelná boule na páteři, ale vůbec mu to nevadí. Po totálním prosvrabení mu slezla veškerá srst a boláky prý měl do hloubky kůže. Po vyléčení má srst, že by mu ji mohli všichni závidět. Hustou, bohatou, zabořím do ní prsty a jen cítím, jak je úžasně hebký. Fakt je, že půl roku baští to nejlepší, co můžou kočičí konzervičky a kapsičky a granulky a další mlsky nabídnout, takže ani není divu. Melda je lesklý a hlaďoučký, ale má srst naprosto jinou. No a Ríša, ten je heboučký, neuvěřitelně hebký kožíšek připomíná chmýří. Ale za chvíli, až si zvykne na dobré papu, tak bude taky lesklý a nádherný.
   Jsem moc ráda, že Lvíček takhle dopadl. Je děsné, jak jsou lidé necitelní, ale nedivme se. Dneska jsem viděla záznam z nalezení malého chlapečka Čtvrtka, kterého našel bezdomovec po narození vyhozeného v kontejneru. Když prosil okolojdoucí, aby zavolali policii a záchranku, čekal 20 minut, nežli se někdo vůbec našel, kdo by jeho prosbám vyhověl!!!!! Tak jak by se pak někdo staral o bezmocné kotě. Vždyť je to jenom blbá kočka, že! Když si vzpomenu, jak mi vymrzlý a vyhladovělý Béďa skočil do auta a prosil o pomoc, jak jsem jela po požití přes celou obec do hospody, ze které jsem před hodinou po večeři odešla, abych mu zajistila nějaké jídlo, jak na mne místní koukali, když jsem jim vysvětlovala, proč chci koupit kuřecí prsíčka, že mám doma hladové bezprizorné kotě, jak si ťukali na čelo, že se ta bláznivá pražačka už zbláznila doopravdy……………. tak jsem fakt asi nějaká divná!
   No, dneska je Béďa oblíbeným postelovým kocourkem JanyBu (JANI, JEŠTĚ JEDNOU MOOOOOOC DÍKY!!!!) a já mám dobrý pocit, že zvířátko přežilo. Rady typu „měla jsi ho kopnout do pr…….. a vyhodit, co se staráš, on si něco uloví……., koček tu je“ apod. od místních domorodců jsem vzala jen tak hákem, jinak bych je asi povýšila na své úhlavní nepřátele.

  2. Ahoj Ladko, vitej zpet i s pejskovou. Uz se tesim na povidani a fotky. Stejne jste zlati, ze si berete pejsky starsi. (h)

 5. Dva prubany na ni, nejmíň dva! (wait)
  Už zase chodila v kytkách na zakázané poličce a posunovala květináče (zábradlíčko už je ve výrobě) a kdyby jenom to! Vyrvala pracně pěstovaný výhonek, který jsem cca před 10 minutami v duchu pochválila, jak se pěkně činí, a hodila ho dolů (na můj stůl) strýčkům, jako bohatýr psovi kost. A zase štípala Bertíčka do zadnice, já jsem ji viděla, můru kanimůru jednu!

  1. To je toho, no tak ať se Bertíček nedá, že jo, a ty taky nemáš pěstovat kytky v místech, kde se má rozvíjet kočičí osobnost. Do dokončení zábradlíčka musí být malá hájená, tak. Buď ráda, že je zdravá.

  2. Ale prosím Tě, asi chce být zahradnicí, má jen odlišné představy o uspořádání rostlinek než Ty. 😉 nemůžeš mít pro ni pochopení? (do hlavy ne)

  3. Přišla jsem z návštěvy u sousedů. Před odchodem jsem si odložila zastřihovač srsti (té mé, nikoliv kocouří), neboli odchlupovač na pračku. Na ní je ručník, jako vrchní kryt před prachem apod. No, napadlo mne, že by některý z chlupatých výtečníků mohl mít chuť si tam vyskočit a zastřihovač by spadl na dlažbu a mohl se poškodit…………. ale nedbala, odešla. A jak to dopadlo? Ze zastřihovače za 600,- mám dva nesourodé kousky, které můžu vyhodit. Kdo to byl? Cikán černý cikán – nepochybně Melíšek, Ríša chrápe ve skříni a Zrzínek je zalezlý v bydlíku! Celý den. Vypadá, že tuší, že zítra jedeme domů a nechce se mu ven, aby nemusel být zase potupně nacpán do přenosky a odvezen. To jsem zvědavá, jak ho zítra budu šťourat ráno ven.
   Kytka, dosud bez poskvrnky, má prokousané listy – to zase Ríša zkoušel, jestli je jedlá. Musela jsem z parapetu odstranit veškeré dekorace, Ríšánek tam moc ráda hajá! No, takže nějaká kytka? Dopřej Rozárce tu radost!

  4. Jsem se odmlčela, neboť se zde konaly přípravy na protirozárkové opatření. :o) Je to můra, objevila jsem, že mi zasedla i klubající se prví lísteček begonie, která mi předtím byla opadala až na jeden list. A i ten už je zlomený, ehm, nemusím říkat, kdo je pachatel, že ne? (tmi)
   Je to můra můratá, ale když jsem se chvíli natáhla, přišla mi zapříst a koukala na mě jantarovýna očima a nechala se drbat pod medovým krčkem, chjo, má mě pěkně omotanou, dáreček Rozárka-korzárka. (h) (cat)

   1. Opet se pridam s radou, kterou jsem rikala nedavno, a netlucte mne, nejsem necita. 🙂 Nemam rada kocky na kuchynskem stole a na lince a nemam rada, kdyz mi shazujou predmety, ktere chci mit, kde jsou. Pravda, mam to promyslene, takze nektere kusy nabytku jsou zastavene fotkama a svicnama, tudiz milackove nemaji pristavaci prostor, ale zase maji prostor vymezeny, kudy mohou koukat ven. Z jinych mist, kde je nechci, je nemilosrdne vyhanim, zejmena Kuliferdu Oprskleho. Funguje lehky sprej z toho spreje se stlacenym vzduchem na cisteni elektroniky. Ono jako kdyby je stipla vcelicka…. a uz se kluci ztracej. Postupne se naucili asociaci sprej = vcelicka, a tak staci strategicky rozmistit par kontejneru a ono jim to v te makovicce zapne. Ale opakovani je matka moudrosti, jak jsem zjistila, kdyz jsem byla nejakou dobu skoro nechodici pred operaci (a bylo mi vsechno suma fuk). Propukla oprsklost, Kuliferda opet zacal shazovat predmety podle nej nevhodne ci zavazejici a nocoval na kuchynskem stole. Uz jsem ale pookrala, tak si opakujeme vcelicky. (chuckle)

    1. Ten sprej neznám, Hani (inlove) . Zkoušela jsem na Rozinku vodu – ale ona se vymyká průměru, mrká na mě očima – a nic. Případně upřeně hledí a sune květináč k okraji. Ona se nebojí ani nebezpečného a hlučného vysavače, který její strýčky vždy donutí k úprku do ukrytu.
     Zastavěnou plochu jsem zkoušela (pamatuju na Tou radu), ale ona spoléhá na to, že se někam vejde. A vejde se, samozřejmě na úkor rozestavěných věcí. (whew) (chuckle)

     1. Vavi, Kuliferda na vodu reagoval pratelsky, on vodu rad. 😀 Tohle o cem mluvim musi mit v kazdem kseftu s elektronikou. Je to proste jenom vzduch pod tlakem a kdyz se tim strikne, tak tim uvolnenim je velmi studeny a ma to dost grady. Ja tim treba vysmydlavam drobky z klavesnice. Tak jsem pro to zasla do Chetova pocitacoveho kamrliku a jen jsem jsem s tim zamavala v ruce, tak Kuliferda se fofrem pakoval pod sofa. (rofl)

      1. Hani,my žijeme v Čechách, takovej sprej jsem v prodejnách s elektronikou neviděla….podobnej sprej mám na ledování otoků při sportu, ale ten bych na holky nestříkala….. (shake)

        1. To je presne ono – vcetne te nasazovaci uzounke tycinky. fakt to zveri neskodi, jen pred tim maji respekt – spis je to zastudi a pac to vydava sycici zvuk, treba si mysli – had??? (bat) . Krom toho vynikajici na cisteni klavesnice a odstraneni prachu z pocitadel, prehravacu, apod.

       1. Já ho viděla v Datartu – NC Arkády Pankrác – cca za 100 Kč.
        Vypadá to jako lak na vlasy. 😉

        1. Jsem se na to ptala u nás v KB elektro , koukali na mne jak …. a v prodejně počítačů mi řekli,že stačí štětec a bordel vymést….tak jsem takticky zamlčela,že je to na kočky (think)

 6. OT – mám dotaz – myslím, že jste tu někdo říkal, že nekupujete přes net u zoohitu a já mám otázku 🙂 Posílají balíky poštou nebo nějakou kurýrní službou? Potřebuju koupit a poslat domů předem pytle s granulema a nevím,jak zařídit dodání, když v domě zrovna nikdo nebude. S pošťáky mám trvalou dohodu o doručování k sousedům, ale s kurýrem bych to musela řešit jinak… ostatně jaké s nimi máte zkušenosti?

  1. Může se napsat doručovací adresa – odlišná od fakturační. Když tam napíšete adresu k sousedům, tak to pošlou k sousedům 😉

   1. O doručovací adrese vím (používám jejich britský klon zooplus.co.uk), ale když to není pošta, ale kurýr, tak někdo musí být v danou dobu doma a já většina sousedů taky chodí do práce… Máme v sousedství jednoho starého pána, co doma bývá, ale zase on už moc není na telefonování nebo zařizování v případě, že něco nevyjde. Hm. Musím to nějak vymyslet. (whew) A jak jsem zjistila, tak se na českém zoohitu nedá platit po netu kartou, což u zooplus normálně dělám…

    1. Dede (inlove) , platím tam výhradně kartou!
     Obávám se ale, že v Čechách to vždycky budou chtít předat proti podpisu, nedají Ti to za dveře jako v Anglii mléko. (shake)

    2. jde platit kartou – ale předem si to z ní vezmou, pokud to máš povolené,pokud ne, platím předem…..dobírky slibují,ale moc v ně něvěřím…..ale mě platba předem nevadí…

  2. Nakupujeme granule na Profizoo – dohoda s nimi v poho. Dodávají i přes poštu (fakt je to tu druhý den) a platíme předem převodem (jde i na dobírku, ale to by tě asi sousedka nepochválila). Způsob platby i doručovatele lze navolit.
   Pepa vzkazuje, že si je máš koupit cestou, že to pobereš (rofl)

    1. Profizoo taky znám, ale zoohit má výhodu tu, že prodávají výrobky, které jsou určeny pro německý a vůbec „západní“ trh, tudíž jsou podstatně kvalitnější. Nedají se např. srovnat kapsičky whiskas, koupené u nás s popiskami v jazycích typu čeština, slovenština, maďarština, polština apod. s těmi, které vypadají trochu jinak, jsou popsány jazyky jako němčina, angličtina, holandština, italština, francouzština apod. a obsah je naprosto odlišný. Dám do jedné mističky českou verzi whiskas kapsičky drůbežího výběru v želé a do druhé dám tu od zoohitu a co myslíte, že kocouři zbaští nejdříve? Ta česká verze to rozhodně není. Alex mi to napsala do mailu správně: jeden vet jí to potvrdil, že ta česká verze je jak vývar z okousaných kostí. Je to nebetyčný rozdíl v kvalitě. Ale granule jsou celkem v pohodě, tam není žádný rozdíl v těch, které koupím tady ve velkoobchodu nebo přes internet v zoohitu.

  3. Kurýr ZOOHIT to taky nechá u sousedů, když si přečteš smluvní podmínky dodání,najdeš to tam…a nebo uveď rovnou dosílací adresu k sousedům .-)
   telefon i mail na toho kurýra po Čechách mám..pošlu ti ho z domova mailem .-)
   Šárka

  4. ta služba je GSL a sídlí v Humpolci, závoz – nezdařený, dodá znovu po dohodě do 5 dnů, když se nepovede druhý závoz,vrací zboží do ZOOHIT…
   aby to bylo levné,tak ZOOHIT uvádí,že nevyužívá možnost,že by ti kurýr volal nebo smskoval…ale máš pak ve schránce lístek,že u tebe byl a kde nechal balík nebo , že mu máš zavolat, když to zvládne na cestě zpět,tak ti to složí později,když ne,domluvíš si jiný termín…

  5. Dede já objednávám u zoohitu a nechávám si balíky poslat do kanceláře. Vždycky tam někdo min. do 16.00 je. Funguje to bezchybně. Ale je fakt, že jsem slyšela od spousty klientů, kterým jsem zoohit doporučila, že to s tou dodací firmou, tuším PPL, nefunguje, naposledy mi to potvrdila Šárka. Je zapotřebí trvat důsledně na tom, aby před dovozem volali a informovali o termínu dodání. Jinak to fakt nefunguje a jim je to celkem šumák. Zoohit je super, ale ten dopravce už méně.
   Jinak zdravím z Krkonoš, kde začala obleva. Jsou 2°C nad 0 a vše taje. Ovšem jen v určité výšce. Silnice jsou zmrzlé stále, takže má cesta do obce na úřad se změnila trochu v horor. Mostek přes Úpu je jak cesta po laně. Určitě si teď nemohu dovolit volný pád na držťku výdrž, protože se mi opravdu nechce zabírat potřebnějším lůžko v nemocnici a rušit ubohé pány doktory v balení při odjezdu za lepšími zítřky. Je mlha, padá jemný deštík, všechno to mrzne. Ráno bych mohla někomu věnovat ledovou karoserii svého auta. Led jsem teď sundavala asi hodinu, rozmrazovala všechno, vrstva byla více než centimentr tlustá. Je tu doopravdy hnusně.
   Zítra ráno odjíždím, tak snad nebude pršet a do toho mrznout, abych si tu dnešní odledovací akci nemusela zopakovat.

   1. je to GSL karolíno a když si přečteš podmínky ZOOHIT,tak je dodržují…ale už jsem se domluvila přímo a jinak 😉

  6. Jak už jsem včera říkala, Terka nakupuje přes Spokojeného psa a je i ona spokojená (chuckle) . Doprava je přes Českou poštu a přesto to funguje – zrovna dnes byl doručen balík, jež byl avizován přes mail dopředu – a jednou jí dokonce volali, neb jedna položka nebyla zrovna k mání, tak se domlouvali, jak to poslat (čekat – nečekat).
   Odkaz je zde
   http://www.spokojenypes.cz/
   A vlastně proč to píšu – doručovací adresa je na naši firmu, aby se nemuselo pro balík na poštu. Takže kam zadáš doručadresu, tam ti to složí (nod) .

  7. Dede, přesně jak píše Karolína. Jsou to výrobky vyráběné „na Západě“, určené pro prodej tam. Už jsme si to s Karolínou oddiskutovaly v mejlech 😉 . Vozí to dodávkou, zatím jsme neměli problém. Já zatím platím přes poštu poukázkou, ale zařídím si PayPal, nebo něco jiného.

  8. Zoohit posílá přes GLS, telefonní číslo na balík nenapíše, cestu balíku k hranicím lze sledovat na stránce GLS. Zjisti si kde máš nejbližší depo GLS, a domluv se jestli by Ti řidič zavolal ten den, kdy ho bude nakládat. Tu v Brně jsem s řidičem domluvená že si předem zavoláme, a kdybych nebyla doma, řeknu mu třeba „za roh do galanterie“). Dodání tu máme cca 5 dní od zaplacení.

 7. Malý Lve, já už ti můžu jenom přát, abys našel krásné a klidné doma po tom všem – a lidičkám, kteří tě vypiplali do krásy, velikánské poděkování (h) A že je chlap s jizvami sexy? No jasně – svého času (asi tak před 400 lety) byl největším lvem francouzských salonů jakýsi generál, kterému v důsledku válečných zranění chyběla část pravénohy a levé ruky, měl silně pohmožděné a prakticky slepé levé oko a polámaný nos, ze kterého mu neustále teklo. A přesto, když vstoupil, dámy omdlévaly vzrušením… tož tak, milý Lve. Hodně štěstí.

 8. Ty fotky mne dostaly – po zhlédnutí první poloviny jsem nebyla připravená na fotky zdevastovaného Lvíčka – chudinka malinký, jak musel strašně trpět.

  Ale je z něj krásný kocour, ani to, že mu chybí kousek ouška a ocásku mu nic z krásy neubralo – konečně všecky vaše kočky jsou fešné (no, vlastně, VŠECKY kočky mají v sobě kus elegance a kouzla). Věřím, že se dostane k dobrým lidem!

  A ještě počasohlásání – jih Jižní Moravy p.l. – je kolem nuly, ale neprší a tudíž není náledí – ó my se máme.

  1. YGO, OPRAVDU SE TAM NA ÚJJM MÁTE SKVĚLE,!!TADY UŽ VČERA VEČER VYLEZLA TEPLOTA NA +4 UŽ OD VEČERA LIJE ,TAKŽE VENKU JE LEDOVÉ KLUZIŠTĚ . BNYNÍ TEPLOMĚR UKAZUJE +8 CELSIOVÝCH A DROBOUNCE PRŠÍ STÁLE ,COŽ JE HODNĚ VELIKÝ PRŮŠVIH , PROTOOŽE VŠUDE LEŽÍ OBROVSKÉ SPOUSTY SNĚHU. ZEM POD SNĚHEM JE ZATÍM ZMRAŽENÁ NA KÁMEN, TAKŽE SE DO PŮDY VLÁHA NEDOSTANE VŮBEC. POČÍTÁM, ŽE BĚHEM NĚKOLIKA MÁLO DNÍ SE VODA Z ROZVODNĚNÉ RADBUZY POZVE NA NÁVŠTĚVU DO MNOHA PŘÍBYTKŮ PO CELÉM SVÉM TOKU , A ŽE NEBUDOU POVODNĚ JEN NA RADBUZE. ZKRÁTKA UŽ PŘEDEM LITUJU CHUDÁKY, CO BUDOU PLAVAT. NÁS NA HORNÍM TOKU RADBUZY POVODNĚ TOLIK NEZASÁHNOU, ALE SMĚREM PO TOKU TO BÝVÁ ČASTO KATASTROFA. MY ROZVODNĚNOU ŘEKU NA NÁVŠTĚVĚ DOMA NIKDY NEMĚLI, JELIKOŽ BYDLÍME HODNĚ DALEKO OD NÍ A JEŠTĚ NÁŠ PANELÁK STOJÍ NA DOSTI VYSOKÉM KOPCI, TAKŽE KE KOTRYTU ŘEKY MÁME OPRAVDU DALEKO. UŽ NYÍ MYSLÍM NA VŠECHNY TY UBOŽÁKY, CO JE LETOS JAKÁKOLI VODA NAVŠTÍVILA UŽ VÍCEKRÁT. ZSRAVÍM A PŘEJU VŠEM PĚKNÝ A KLIDNÝ VÍKEND.

   1. MILÁ LENKO – DRŽÍM PALCE, ABY SE TÁNÍ ZPOMALILO A NEDOŠLO K ZÁPLAVÁM (y) !
    U NÁS JE MOMENTÁLNĚ RELATIVNĚ KRÁSNĚ – SVÍTÍ SLUNÍČKO A NEFOUKÁ VÍTR. RELATIVNĚ ŘÍKÁM PROTO, ŽE NA POLI TAJE HORNÍ VRSTVA HLÍNY (SNĚHU TU MÁME OPRAVDU POHŘÍCHU MÁLO) A PĚKNĚ SE TO MATLE. NAVÍC SI JÁ NETROUFÁM POUŠTĚT BROOKE UPLNĚ NAVOLNO A TAK ZA SEBOU TÁHNE STOPOVAČKU – A JE TI JASNÉ, JAK PO PROTAŽENÍ V TOM SAJRAJTU VYPADÁ. TAKŽE JÁ JSEM JEŠTĚ FURT PRO MÍRNÝ MRÁZ (ANEBO OKAMŽITÝCH A TRVALÝCH +15°C (chuckle) ).

    1. YGO, TY MÁŠ K TOYENCE JEŠTĚ DALŠÍHO PEJSKA? NĚJAK JSEM TO PŘEHLÍDLA, JELIKOŽ NORMÁLNĚ ZVÍŘETNÍK NESTÍHÁM. ZDRAVÍM ,DRBU VŠECHNY TVOJE CHLUPATCE A HLÁSÍM, ŽE SNÍH TU MIZÍ VALEM, I KDYŽ HO BYLO PŘEDTÍM HODNĚ. UŽ NĚKDE I KOUKÁ TRÁVA A JIŘÍ DNESKA POPRVNĚ VZDAL LÍTÁNÍ NA BĚŽKÁCH. JE TO HROZNĚ TĚŽKÝ A LEPIVÝ JAK ŽVEJKAČKA, TAKŽE STEJNĚ BY MU LYŽE NEJELY. TEPLOTA NEKLESÁ ANI NYNÍ, V PŮL ŠESTÝ VEČER.

 9. Naprosto nechápu ty tři dny… kdyby byl kočičák na pohled zdravý a chodil, tak jo, ale nechat jakékoliv zvíře tři dny ležet a umírat? (envy) (fubar) (n)
  Ta fotka s Hráškem v objetí je kouzelná, přála bych Lvíčkovi aby v novém domově měl taky kamaráda, je vidět že je hodně kontaktní a s lidmi si asi ještě moc netroufá.

  1. Máš pravdu Petro, když jsem četla tento článek, tak mě to taky nazvedlo. O tom, co Kacálkovi (inlove) dělají pro kočky vím, takže jejich obětavost a péče mě nepřekvapily, ale tohle… (devil)

  2. Nechápu jak toto někdo dokáže – bez jakékoli emoce projít xkrát!!!! kolem evidentně trpícího tvora. (shake) (n)
   Díky za zrzečka Lvíčka, moc mu přeju milující pánečky a svoje doma. (inlove)

   1. Já mám bohužel podobnou čerstvou informaci z vesnice, kde máme chalupu a trávili jsme vánoční dovolenou. Sousedka tam našla hned po Novém roce kousek za vesnicí u silnice zoufale promrzlé a zubožené štěně, které zatím kurýruje a doufá, že si ho někdo vezme, protože sama už má tři pesy a několik čičin…. No a řekla mi, že jí už několik sousedů potvrdilo, že tam to štěně cestou jejich „autíčky“ vidělo už před Silvestrem… to je na víc než grrrr (devil) – ale, já až je potkám, tak jim to fakt vytmavím, že si to za klobouček nedají, i když vím, že se mi jen uleví a s nimi to asi ani nehne…. kdyby to aspoň ti momentálně zavostalíci řekli někomu z nás pejskařů!!!

 10. Lvíček je krásně vybarvený a má kouzelný pohled – přeju mu dobrý domov. (h)

  U nás je dost ledovka; jsou sice místa, kde není, ale jsou to malé ostrůvky, ku kterým se skrzevá led nedá dostat. (wasntme) Auto mám v ledové jamce a tak jsem ráda, že nikam nemusím. (wave)

  Přeju všem krásný den. (h)

 11. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Přeji Lvíčkovi hezký domov (nod)

  hovňousstupnice má nový dílek – hovňous v elegantním „skleněném“ obalu. Ale díky sněhu na chodnících i cestách se dá chodit asi podstatně lépe, než tam, kde je čistý led. Někde je sníh ještě pod ledovou krustou, někde už začíná být nahoře měkounce sněhulákovitý (tj. skvělý na sněhuláky a kouličky) Ale stále máme sněhu mocmoc… doufám, že na konci oblevy budou alespoň některé cesty s pevnou půdou pod nohama

  1. Dík za info! „v elegantním skleněném obalu“ – jó, to jsem dosud neznala. Ano ano, celý život se člověk musí učit…

 12. ledovka pokryla ČR, ale moji cestu do práce nikoli , děkuju Ti pane Bože! (rose1)

  Lvíčku,ty nádhernej kocourku,přeju ti skvělý páníky a abys na všechno to ošklivý zapomněl..a pak, chlapi s jizvami a šrámy, jsou ohromně sexy (blush)

 13. Máte můj obdiv že jste to ubožátko tak vypiplali !!! Lvíček vypadá s tou půlkou ouška velice lumpácky a ani se nenadějeme a bude z něho pěkný kus kocoura. Z Lvíčka bude zkrátka Lev. 😉

  Tak jsem zase po dlouhém čase nakoukla, oči už mi nehnisají a zase vidím. Zanícené levé zápěstí už se taky lepší. Dede to bylo ze solidarity, vytvořily bychom bývaly fungující jednotku. A tak se mi nevrátil jenom hlas a kašlu a kašlu a kašlu. To bude ještě nějaký týden trvat.
  Jsme tu dál zasněžení ale oteplilo se a sníh začíná roztávat. Je nebezpečí že zase přituhne a budeme mít kluziště. Garyk trpěl jako pes protože pitomci s kapsami plnými peněz a prázdnou hlavou nakoupili zlevněné rachejtle a střílí dál v čas i nečas, prostě kdykoli je napadne. A hlavně vždycky když vyjdeme z domu na procházku.

  Přeji vám všem „dobré pokračování“ míněno tedy dobré pokračování nového roku jak se tady ve Švédsku říká. (h) (sun) (h)

 14. Takhle krásný kocourek určitě svého pánička najde. Vždyť tady patří právě „orange tabby cats“ – tihle zrzaví mourci mezi nejoblíbenější, právě pro svoji vyhlášenou přítulnost a mazlivou povahu.
  Moc držím Lvíčkovi palečku, posílám mu podrbání za obě ouška a máte můj obdiv za Vaší lásku, trpělivost a nekonečnou práci pro dobro koček (h)

 15. Kristyno, jste skveli. Opravdu skveli. Uz jsem pred nejakou dobou sledovala a trochu se snazila pomoci v pripade Palecka ( jak s ema?). Skoda, ze nejsem bliz, Lvicka bych brala hned…slibenou navstevu jsme v lete nezvladla ( ostuda ja), ale urcite se prijeu nejen podivat, ale i zjistit, jak muzu pomoci. Drzim vam i vsem kockounkum palce

 16. Zpráva z Podkaního království : Na západní ( ehm.. severní) frontě klid — zatím. (wave) Vážení ,kdosi mi tu nabízel štěnice (fubar) že abych byla in. Tak to prosím pěkně néééééééééé (whew) Nacházím se mezi dvěmi tzv. vyloučenými lokalitami Chanov a Janov , tam už jsou in . Já nemusím mít šecko. To bych snad šla i odprosit své současné nevítané navštěvníky (nod) (nod) (nod) (shake)
  přeji klidný poslední pracovní den a krásný víkend

  1. Na západní frontě klid? Hele Akden,tak moc nezvedej hlavu…víš, že zvědavost někdy i zabíjí..bigmyšům zdar (wave) a štěnice (bug) dorazej….to je otázka času…to budou články.. (chuckle) , jen se domluv s Madonnou, možná by stála za to výměna zkušeností (angel)

 17. Já tohle nemůžu ani číst, já bych si nejraději vzala všechny ty plyšáčky (wasntme) Jste úžasní, (y) to jak se z hromádky nešťěstí stává krásné zvířátko ,se moc krásně poslouchá, natož když to prožíváte.

  1. Proc ne stenice, v NY jsou velmi popularni 😀 ? Takze fouskackove to vzali avykliili pole?

   1. Ahojky Domi,
    no snad ani nepřijdu na návštěvu, kdybych snad měla cestu kolem. (shake) Když tam máte ty štěnice tak populární. 😡 Bigmyšové možná jen sbírají armádu na útok…. (talk)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN