BTW: Jak se zakousnout do nového roku

Tři, dva, jedna… a je to tady. Co???

***

Berry, jestlipak víš, že za chvíli tu bude novej rok?
Prima. Myslíš, že nám přinese nějaký dobroty?
Jo, to nikdo neví. Ale já bych řekl, že jo.
Fajn, pošlapu mu nohy. To já dělám vždycky pánečkovi, když mám radost, že přišel domů.
Komu chceš šlapat na nohy? Novýmu roku?
No jasně, vždyť jsi říkal, že přijde a přinese nám dobroty – třeba jako Jana s Karlem, ti mají plné ruce ještě předtím, než vlezou do domu!
Tedy ty jsi ale popleta – nový rok není člověk…
A proč sem potom leze? Já ho kousnu, jo?
Ale no tak, ještě kousat! Prostě začne nové období.
Jakože bude zase hezky a teplo?
No… ne hned.
Tak co se vlastně změní?
Číslo! Změní se číslo. Lidi si svoje doby číslují. A neříkej, že ho kousneš!
Hm. Nic se nezmění, kousnout se to nedá… tak proč to lidi slaví?
To je tak, lidi se snaží mít v čase pořádek. Představ si to asi tak, jako by rok byl velikánská kost, která někde začíná a někde končí.
Jak veliká kost?
Obrovská, dlouhá, mnohem větší, než náš dům… vždyť všechno, cos zatím prožila od narození nevydá ani na jeden rok!
Nechci tak velikánskou kost! Ta je potom strašlivá… a nedá se ani kousat ani nosit. Jak můžou lidi snášet tak veliké roky?
Jednoduše, berou to po malejch kouskách.
Teda je to spíš jako plno malejch kostí?
No… asi ano.
Takže to znamená, že celej rok budou samé dobroty! Kostičky jsou mňam, jen panička s nima nějak zbytečně šetří.
Eh, jak bych ti to vysvětlil…
Neříkej, že nebudou žádné kosti!
Ale budou! Jenom ne pořád, tak to na světě prostě nechodí.
Ale já chci, aby to tak chodilo!
No, chtít můžeš, ale to je tak všechno. Já ti to zkusím vysvětlit jinak. Představ si, že je rok taková dlouhá cestička a na ní hromádky granulí.
Fuj! Granule já nerada!
Neruš pořád! Sem tam je mezi granulema kostička nebo jiná mlsota, sem tam tam nejsou ani ty granule. A ty..
Vyjím ty kostičky a mlsoty a granule nechám!
No a to právě nejde! Z roku si musíš brát ty dobré i ty špatné kousky, jinak to neplatí. Musíš prostě doufat, že od jedné kostičky s trochou štěstí uvidíš na další. Nebo ji aspoň v dálce ucítíš!
Hm. Ale to není žádná legrace. Já nechci novej rok, mě se ten starej líbí! Protože je plnej kostiček a mlsot.
To ti jen tak připadá.
Nepřipadá, já je jedla!
Ale to víš, že jo. Ale taky nebyly každej den, že ne? Však jsi říkala, že s nima panička šetří! To jen když se koukáš zpátky, tak to vypadá všechno líp.
Nebo hůř! Víš jen, kolikrát mě panička vykoupala??? Naposledy mě drhla svým šampónem za ušima a říkala neslušná slova, jaký bych já neměla vůbec slyšet! A páneček mě zradil – polejval mě a navíc říkal, že děsně smrdím. To se říká citlivé dívce???
Když se citlivá dívka vyválí… no víš v čem, tak to oni potom tyhle věci říkají. A panička tě koupala jen asi šestkrát, pokud dobře počítám. Jenže při pohledu zpátky to špatný prostě vidíš jako častější, než to bylo ve skutečnosti.
Bodejť bych neviděla! Tebe panička nedrhla za ušima až ti prokluzovaly oči!
Já jsem se taky ne… No nechme toho. Prostě nový rok je vlastně něco jako starý rok, akorát lidi si většinou myslí, že musí být lepší, když je nový. Protože nové věci jsou taky na pohled hezčí a lepší než ty staré. Ale ono akorát záleží na to, jak se k nim jeden chová.
No, nemusíš hned bejt takovej!
Jakovej?
Jako panička! To bylo furt řečí, když jsem – tedy úplnou náhodou, já za to nemohla – roztrhala ten povlak na pelech…
Ehm, nerad tě opravuju, ale to nebyl jen povlak a ten pelech byl můj! Jestli se budeš k novému roku chovat jako k mému pelechu, tak to nás teda čekají pěkné věci! Měla by sis dát předsevzetí, že nebudeš kousat co nemáš!
A jak bych jako měla kousat, co nemám??? Já koušu jen věci, které mám, abys věděl! A vůbec, co je to předsevzetí?
No, to si řekneš, co bys v příštím roce chtěla dělat, nebo zlepšit a tak…
A ono se to pak udělá?
Neudělá. To musíš ty!
Tak proč si to mám předsevzít, když to nepomůže? To už to rovnou můžu udělat, ne?

***

Ohlížejte se jen za tím pěkným z roku 2010...

A já vám, milí Zvířetníci, přeju, aby byl váš nový rok bezpečně plný granulek pro každý den, abyste vždy od jedné kostičky už viděli tu další, a těch nepříjemných nebo špatných kousků bylo co nejméně a přestáli jste je ve zdraví.

Všechno nejlepší Vám přeje Dede, vrtěním ocasů potvrzují Kazan a Berry 🙂

A s elánem vyražte vstříc roku 2011

Aktualizováno: 31.12.2010 — 00:52

293 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Zdravím vespolek (sun) .

  Milá Dede, krásně sepsané zakousnutí (inlove) . S jedním článkem pohodlně vydržíme, hlavně ať jsi brzy v pořádku! Velký dík za všechnu tu spoustu práce, kterou pro nás děláš Ty i celá rodina (f) .

  Pomalu dočítám resty, zvlášť musím pochválit fotky – Zano, bedřichovské album je bezkonkurenční! Ale samozřejmě i Alex, Yga a Xerxovic mají krásné obrázky. Dík za krásné pokoukání! 🙂

  Tak ještě dodatečně – cink, za bystřejší budoucnost! Všem hodně zdaru v letošním roce (h) .

  1. Milá Dede, dodatečně děkuju za krásnou novoroční úvahu. Berrynka nám to všechno názorně vylíčila 🙂 Asi si dám jako novoroční předsevzení, že začnu trénovat čmuchání, abych tu kostičku v dálce vyčmuchala, i když ještě nebude vidět 🙂

 2. OT… moc prosím až se tu objeví Boxíková (možná jsem přehlédla)… ráda bych věděla jak se mají Samovy bráškové. Sam děsně prospívá, je to nebojsa, bojovník pak zas mazel největší. Naprosto skvěle dal dohromady zbývající kočky. Nestačíme se divit jak se teď holky Máša s Mošou kamarádí, hrají si všichni společně a taky se pěkně perou – jemňoučce, aby si neublížily. Je to neuvěřitelné. Koulodráha a myši jsou neustále v provozu. Jidášek už se smířil, her se neúčastní, Sam má obrovský respekt, ale Jíďa by mu neublížil…stačí napřáhnout packu a Sam se hned zklidní.
  Jinak moc gratuluju k psím miminkům a k obětavým maminkám a „skoromaminkám“ . Je to hodně půvabné čtení.

  1. Boxíková asi není na příjmu, tak s dovolením odpovím, jelikož jsme s kosími bratry v uplynulých dnech pobyli.

   Je vidět, že se Samíkem jsou z jednoho hnízda. Nebojí se čerta nic a přitom jsou ohromně mazliví a podnikaví. Jsou naprosto úžasní, na zakázku vyrobení, z podobné várky jako třeba Vavískovic korzárka Rozárka. Fakt dárečci (rofl) . A vede se jim náramně dobře (inlove) .

   1. Moc děkuju za psaní. Jsem tak ráda, že jsou klucí v pohodě, zdraví a spokojení. S kosourem je psina nebo spíš kočkovina ? Jeho veličenstvo se rychle učí vychytávky od „velkejch“ a poměrně rychle naučil „velký“ chovat se jak „malý“. Sladce konstatuju, že celou rodinu mají ve svý moci. Jo a zvopákli jsme si s manželem co to je vstávat ráno v šest ( k dětem), když zmetek nedá pokoj…olizuje, žužlá, kníká, drápkama vyrejvá vzkazy do stehen… dokud se nevstane a nenaplní miska. Pak milostivě zalehne a dospí.

 3. Přeju všem Zvířetníkům do nového roku hodně zdraví a štěstí a zítra ráno vykročení pravou nohou 🙂

  1. Hihi, já tedy vykročím k tomu odpadovému kontejneru s pytlíčkem kocouřích enónek tou pravou, jo? (rofl)
   Mám ještě týden volno a tak si to hodlám užít. (y)
   Jinak Vás všechny mám moc a moc pozdravovat od JanyBu, která se stěhuje a stěhuje a stěhuje…. do nového domečku. Nestíhá komunikovat a také ještě nemá připojený internet, takže i kdyby stíhala, nemá na čem.
   Hezký večer všem!

   1. To je zajímavé, zrovna jsem si dnes na ni vzpomněla (při přemýšlení o kočkách), že už jsem ji dlouho neviděla v diskusi! 🙂 Určitě to zvládne!

 4. Hano W. jak dopadlo pečení vepřového po striptýzu??? (rofl) Nebo jsem to přehlédla?

  1. Zdeni, dopadlo to vyborne – i nad ocekavani. Jednak maso bylo prochucene skrz naskrz, protoze sul, pepr, mlety kmin a dost utreneho cesneku slo pod tu tlustou kuzicku (a sedelo to v chladnu pres noc a dopoledne) a neuveritelne stavnate. Druhak, ten odchlipnuty tucny kabatek se mnohem lip propece (zarezy udelane asi po 15 min. peceni, az to zmekne a lip se kraji), takze z toho byly velmi chutne skvarecky s celym kminem a hrubou soli. Pri krajeni jsem oddelala z kabatku paratka a skvarecky byly bokem – hlavne pro Cheta, ja si jeste krapet chranim slinivku, abych to presprilis nepokousela (ale je holka hodna 🙂 . Technologicky trik je napred nechat zatahnout v dost horke troube, pak udelat zarezy do kuzicky, snizit teplotu, zakryt, obcas podlejt – na podlivaci zaklad jsem mela tmave pivo, a pak tak poslednich 20 min. odkryt a opet zvysit teplotu, aby to zeskvarkovalo. Idealni je vrstva tuku asi 1 cm – to co bylo silnejsi, se do hloubky nepropeklo, jak bych to chtela. S kubou, skocnym Jenikem a sladkokyselym kysanym zelim a odtucnenou zredukovanou stavou to bylo opravdu vyborne.

   1. Takovéhle pečení masa jsem objevila až tady – ale u hovězího. Tady ho prodávají coby „brisket“, tedy vždy zabalené do rolky nebo jinak kompaktní a navrchu nechávají lůj, či jak se tomu vlastně říká. Sice se při této úpravě hůř dostává koření pod lojovou pokličku, ale pomalu pečené maso ani nepotřebuje nijak zvláštní kořenit, aby bylo šťavnaté a velmi dobré. A péct se může prakticky s čímkoliv 🙂 Já jsem třeba objevila, že k opečené cibuli, celeru a jablkům je úžasné přidat mangové čatní – ono se to pod masem všechno prakticky rozpeče a s bramborami prakticky v jakékoliv podobě to nemá chybu – mňam!

 5. Jeste OT PRO DEDE: nechci si hrat na doktora, ale zkus na tu ruku akupunkturu. Ja mam tri naprosto vyjete krcni obratle (artroza) a asi pred dvema roky se mi tam skriply nejake nervy, co ovladaji pravou ruku a to tak, ze jsem se probouzela se vsema prstama zatnutyma v pest a kdyz jsem je rozmotala, tak zas se zakroutili. Obcas to bylo zpestreno tim, ze 4 prsty zustaly zakroucene, ale prostredni stal natuho v onom symbolickem gestu (rofl). Neurologove a ortopedi si nevedeli rady, psali prasky ale bylo to furt na nic. Az jsem zabrousila na akupunkturu – dala jsem si cas najit spravneho s dobryma referencema, a po dvou sedankach se to zklidnilo, po dalsich dvou problem zmizel. Teda ty obratle jsou jake jsou, ale ty doprovodne problemy nejsou. A kdyz mam pocit, ze mi krk tuhne, tak zabrousim na jehlicky a je to v pohode. Jestli mas narusenej nebo zanicenej nerv v tom karpalnim tunelu, tak by to za pokus stalo. (h)

  1. Milá Hanko, já zatím pořád doufám, že je to následek používání vadného počitadla (čekajícího na Andyho zásah) a mojí vlastní blbosti, když jsem šla hrát hodinu squash bez jakéhokoliv tréninku v historicky dohledné době. Takže to snad spraví klid, pokud ho dokážu dodržet 🙂
   Což mj. znamená, že Zvířetník bude ještě nějaký čas vycházet jednočlánkově… obávám se, že víc sotva zvládnu. (shake) Novoroční článek jsem sice nakosáčila, ale zbytek dělal Andy a jemu zase začíná pracovní zápřah, tak to po něm nemůžu chtít. Omlouvám se, ale jinak to nejde (f)

   1. Dede, pokud je to namožené, zkus si na noc nastrouhat syrovou bramboru na plátky, tím si tu tuku oplácej a zavaž a nech přes noc působit.

   2. Dede, tvoje zápěstí je důležitější, než články. A nezapomeň, bude stěhování, musíš být fit! (h) Přeji, ať se to zklidní. Nemám moc ráda myš, bolí mě z ní krk. Co jde, dělám na klávesnici.

   3. Dede, šetři se, fakt to není sranda. S jedním článkem vydržíme v pohodě (inlove) . Mně trvalo ROK, než jsem obdobně zhuntovaný rameno dala jakž takž dohromady.

    1. Jj, Ják koukám, tak na zhuntovaný rameno je rok běžná míra. Já si ho vykurýrovala třemi mazlíky 🙂 Ne to není vtip. Nedokázala jsem bolestí zavřít oka, až mě napadlo si lehnout na levý bok a do náruče nacpat malé polštářky. 3 ks byly akorát. Moje pravé rameno bylo vlastně v poloze – úžedpaženo a nebolelo. Polštářky jsou moje běžná výbava postele a zánět v rameni se cca po roce úspěšně vyléčil. Když někam vyrazím, tak objímám do svetru nacpanou garderóbu (dance)

     1. hmmm, asi mám málo mazlíků – ani po osmi letech si rameno nedá říct a zrovna dnes ráno se připomínalo obzvlášť silně… holt se zlomeninou chodí k doktorovi jen srabi, že ano (fubar) . Naštěstí to nebolí pořád, občas je klid i několik měsíců, nedávno ale naopak měsíc v kuse…
      Dede, je otázka co to tam vlastně máš poškozeného, ale pokud je to od námahy, tak protizánětlivé prášky (nevím jak se u vás jmenují, účinná látka Ibuprofenum) a KLID – to beze srandy, pokud nechceš dopadnout podobně jak já. Po prášcích to přestane bolet, ale musí se to vyléčit, pak teprve znovu zatěžovat. Možná by pomohla ortéza, nebo aspoň stahovací návlek… ale klid v každém případě. Raději si na články počkáme než abys pak měla trvalé problémy…

      1. Jo, to mi raději nepřipomínej. Když jsem kdysi sletěla z koně, myslela jsem si, že mám rameno pouze namožené, takže jsem 5 týdnů chodila s vazy v ramenu utrženými i s kostí a samozřejmě k tomu jezdila i na koni. Že ručka byla jaksi od ramene k lokti nepoužitelná mi nepřišlo divné, hlavně, že otěže šly držet r ruce. No, já mám v čudu také koleno, takže mi nějaká bolest ani nepřišla. Na koně jsem lezla tak, že jsem na sedlo nejdříve hodila tu ruku a teprve potom jsem nasedala. Po 5 týdnech jsem si pro velký úspěch udělala to samé. To už jsem šla k doktorovi, ten mě chtěl nejdříve poslat domů, že mi nic není, ale pak přece jen postřehl, že nepředpažím ani neupažím a rentgen ukázal…

   4. Fakt dopřej pravé ruce klid. Já to před pár lety neudělala – myslela jsem si, že to rozhejbu… ani náhodou. Přivodila jsem si nějaký zánět – šlachy kolem palce pravé ruky – karpální tunel? asi tam došlo k nějakému srůstu. Lítala jsem po doktorech snad rok, už to vypadalo na operaci a pak jsem náhodou něco dělala na zahradě a touhle chromou rukou chtěla vyrvat semenáč ořechu… Jak jsem zabrala, tak jsem ten srůst urvala – viděla jsem všechny svaté, ale ruka pomalu začala normálně fungovat. Jakmile se ale ozve – šup do ortézy a klid. Většinou stačí přes noc. Od té doby myšuju levou – nemám přehozené tlačítka, jen myš vlevo od klávesnice. Teda mohla bych i pravou :-))), ale už jsem si zvykla myšovat takhle.

    1. Já se budu snažit, peklíčko se šlachami a karpálním tunelem jsem si užívala coby teenager na obou rukou zároveň (sportem k trvalé invaliditě, že 😛 ), ale nakonec jsem se o fous vyhnula operaci a s pomocí rehabilitace se to dalo do pořádku. Až jsem si to rozbouřila teď – ale za to pořádně, už začíná trucovat i levička, že je prej přepracovaná (wasntme) Tabletky polykám a místo ortézy používám pružné obinadlo a zápěstní chránič na brusle (chuckle) Jak tak čtu všechny vaše zkušenosti, tak asi budu fakt hodná 🙂

     1. Ještě je docela fajn to nějakým antiflogistikem mazat – třeba veral gel a pod.
      Tak držím palce, ať je brzy líp. Hlavně vydržet v klidu (to se lehko řekne, já vím).

      Jinak mám takovej pocit, že když čtu o blechách začnu se drbat, když čtu o myšitidě, začne mě bolet zápěstí…

 6. OT – ad Zvířetnická aukce

  mám milou povinnost vyřídit od lucYnky její obrovské poděkování všem Zvířetníkům (h) – za peníze, za důvěru 🙂 … bez těchto peněz počítala s tím, že bude letos nutno kastrace výrazně omezit, a takto se bude moci v tomto pokračovat (clap) (cat) (h)

  něco víc ještě k tomuto je na Hadech v příslušném „chlívečku, tak prosím jukněte 8)

  1. To musela být krásná procházka s tolika krásnými motivačními cíly. Škoda té ukradené sošky. Tady se začíná zatahovat, tak nevím nevím, jetli má smysl se škrábat do skal na rozhlednu, která rozhlednou nebude. Stejně bych nemohla brát Klérku s námi a jeden z pejsků má 14 týdnů, to by bylo také nad jeho síly. Ono v lese bude také krásně, jako vždy.

  2. To musela být moc hezká procházka. 🙂
   Plecháček sice nebude tak pěknej, ale zato víc vydrží.

  3. Zasněžená křížová cesta získává další rozměr, nádhera, milá Xerxová. (y) (inlove) A první letošní Betíček je prima – co je to tam za světelný strom? To je nějaký trik nebo to tam někde máte? 8-|

   1. to se půlnoční ohňostroj opticky potkal se sousedovic modřínem (chuckle) … Vypadá to, jako by ho někdo ozdobil (nod)

    1. Ale krásně, ta křížová cesta je moc pěkná. Ani o ní nevím. No, já toho nevím. ..

     Třeba teď na procházce – chtěli jsme ji o kousek prodloužit a Doník nalednou začal strašně kulhat, tak jsem se lekla a říkám Janě že jsme neměli jít tak daleko. Jana řekla, že ho tedy kousek ponese /24 kg/ a že půjdeme tedy domů. Jen slyšel, že jdeme domů, tak se otočil a nabral třetí kosmickou, že jsem ho sotva dohnala. A to nám předvedl ještě jednou když ho Jana hubovala, že tam čuchá k nějakému fujtajblu. V poledne somroval u oběda masíčko a když jsem na něm chtěla aby mi dal packu za to, tak se sebral a odešel masíčko nemasíčko. Je to možné aby byli psové tak vyčůraní?

     1. Já nevím, jak jiní psi, ale mazák Don je pěěěkně vypečenej 😀 Prostě Tvoje sluníčko, no (sun)

 7. Trochu OT: mám na kalendáři pořád ještě Prosinec 2010! Bude se sám nějak aktualizovat?
  Zase 7, že by ten rok opravdu začínal lépe! No, ještě aby taky lépe skončil!

 8. Tak jsem se právě vrátila od autobusu do Prahy, vezla jsem na něj Evu, jely 3 spoje, naprosto narvané. Co jsem nepochopila, to je fakt, že pendlují mezi Prahou a Pecí p.Sněžkou, sněhu hafo, zimní lyžovací sezóna v plném proudu a ty autobusy nemají vzadu žádný zásobník na lyže! Takže každý, kdo jede do Prahy, nacpe lyže dolů do těch boxů, většinou mají jak snowboardy, tak ještě lyže a k tomu někdo i běžky a boxy jsou rázem nacpané až do vrchu. Ostatní bagáž – tašky a bágly už se nikam nevejdou, takže si je lidé ukládají v uličce mezi sedačkami. Když náhodou někdo vystupuje dřív, musí se nejdřív všechny bágly vytahat, aby dotyčný mohl vůbec projít a pak zase uložit. Autobus je „courák“ a staví ve kdejaké vsi, zákonem schválnosti sedí ti, co vystupují nejdříve, až úplně vzadu, takže je to jasné, kolikrát se akce opakuje. Hlava mi to nebere. Přitom k už tak dost drahé místence za každé zavazadlo chce přepravce dalších 15,- Káčé navíc, takže kdo má 2x lyže a bágl je to dalších témě 50,- navíc. No, nevím, asi si zařídím přepravu zavazadel za autobusem, to bude rejžo a cestující budou v pohodlíčku!
  Jinak je tu inverze – nahoře hnusná mlha a dole ve vsi máme překrásné slúňo a +1°C. Už vím, co Zrzínek sežral a vyblinkal – okousal umělou trávu! Ale už je v pořádku, baští, oblíbil si pokojíčkový parapet, kde se vyhřívá, jo, kdyby tohle tak měli doma, aby jim do kožíšků svítilo sluníčko. Doma do toho našeho dvora nezasvitne, tady si to užívají. Melda tu chodí jak tělo bez duše, kouká, co by kde zbaštil, takže dopucoval mističku po Zrzínkovi a teď se chystá honit čvončík. Ríša zbaštil svoji mističku a vyluxoval kousek granulí a teď kouká na Receptář, moudře pokyvuje, protože rychlení konvalinek je pro kocoura úžasné téma.
  Já jdu ohřát zelňačku a pak se ještě pěkně natáhnu, dlouho jsem se neflákala, naposledy včera, takže proč si to nezopakovat, že?

  1. hele hele, tady furt nějakej Ríša či co :O – ty už nechceš Jarouška?????? 😉 😀

    1. hele, nejsi ty nějaká vybíravá? :O

     chudáček Jaroušek 🙁 – asi budu plakat ;( 😡

     1. Jarda byl, nebo možná ještě je, můj strýc! S touto částí příbuzenstva jsem skončila. Nebudu oslovovat milého čtvernožce jménem, které mi ho připomíná. Ríša mu sedí víc!

      1. Ríša je vhodnější jméno pro kocourka do trojice – Melíšek, Zrzínek a – Ríša. Nebude si připadat jako když k nim nepatří. Udělala jsi dobře Karolínko, určitě se to líbí i kocourkovi. Hezký a klidný zbytek dovolené (sun) , potřebuješ ji jako sůl. (sun)

       1. Ano, jméno Ríša mu sedí líp. A je to pohodář! Teď je rozvalený po baště na parapetu a chrupká. Zrzínek si vybral místo pod postelí, ale ne proto, že by se schovával, ale chce mít klid na trávení dobrého papání. Melda leží rozvalený na zádíčkách v pelíšku nahoře na šplhadle, tlapičky nahoru a sladce spinká. No, to bude zase veselá noc! Včera hnípali celý den a v noci si hráli se vším, co našli. Ten golfový míček dělal úžasný randál. (chuckle)

        1. Šmárjá, mně něco uteklo? Ríša!!!! Já nevím nic o Ríšovi!!!!!!! tedy znám pouze goriláka, ale to asi není ten případ :O

  2. To je ale pytlík, ten Zrzínek. Umělá tráva! :O
   Jinak Ti blahopřeju k Ríšovi, tak nějak bylo jasné, že ho CD nastrčila do cesty Tobě. (h) Nemohla jsi jinak. 🙂 (hug) Zvládnete to, hlavně když se kluci dobře snášejí.

  3. sem si nefšim – muuuuuhahaaaaaaaaaaaaa, rychlení konvalinek (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

 9. Tak jsme všichni doma. UZ dopadl podle očekávání dobře, Ginny pochválili, jak dobře po tolika štěńatech vypadá. Zatím ještě neví přesně, jak si k nim lehnout a nezamáčknout je. Ája se nastěhovala do bedny. Leží, hlídá, olizuje Ginny i štěňata. Teď jsem zjistila, že jeden mrňous začal od ní sát. Dostala taky mléko. Jen si musím dát pozor, aby se štěňata střídala, mléko od matky je v prvních dnech cennější. Ginny je mlíkárna, Ája jen tak přicmrdává. Ale při tomhle počtu to zase není tak špatné řešení. Když se holky bez problémů snesou… Větší bedna se nám do kuchyně nevejde a strčit psy do sklepa (i když suchého a vytápěného) se mi nechce. Zatím se vcelku vejdou, ozději bychom museli něco vymyslet. Ale buď bych musela Áju zabít, nebo ji musím s ostatními nechat. Vata do uší by nestačila, ona se šíleně dožaduje, aby mohla ke štěňatům, nejen jekem. Tohle jsem nečekala, že ji to tak vezme.
  Ony jsou tři základní možnosti, když má štěňata podřízená fena. Může se stát, že nadřízená fena ji terorizuje a může dokonce štěňata zabít. Druhá možnost je, že podřízená je zoufale chrání a vyjíždí a je nervní a mohou se i porvat. Možnost, že má podřízená fena štěňata a nadřízená dělá takhle nenásilně chůvu je třetí a nejlepší, ne úplně častá možnost. Měla jsem kliku. Ája je neurotik, ale charakter. Ginny je daleko klidnější.
  Konečně jsme doma všichni. Trochu to byly nervy.

  1. Jo jěště na dotaz o UZ. Vezu k vetovi fenu bez štěňat. Pojízdný UZ existuje, ale obvykle ho veti nemají a neradi by s ním jezdili (není to úplně levný přístroj). Navíc je to zbytečné, telefonicky to domluvím a vezmou nás skoro hned. I Áji štěňata tu 1/2 hodinu až hodinu doma vydržela sama. Většinou je dám do koše do flanelové podložky. Zahřejou se a hlad nemají. Oni stejně nejedí pořád, hlavně spí.

   1. Evo to je krásné počtení, hlavně, že jsou štěňátka i mamča a náhradní mamča v pořádku, že se snášejí a že všecho funguje. Držela jsem palce a jsem ráda, že to Ginny má za sebou takhle pohodově. Už mají alespoň nějaká štěnda nové páníky? Přeju jim milující a pohodové rodiny, kde prožijí krásný život, jako jejich mamča a babča s Vámi. Pozdravují K, (cat) M, Z a Ríša.

   2. Náš vet UZ běžně vozí, dělá veterinární dohled na bývalých JZD. Přístroj není větší než notebook.

    1. Já vím, že existuje přenosný UZ, ale náš ho nemá. A dojet ten kousek není problém ani pro mě, ani pro fenu, ani pro štěnda

  2. Při tomhle počtu má Ginny kliku, bych řekla. Nakrmit takovou bandu, to dá pěkně zabrat. Tak ať vám to dál klape! 🙂

  3. Evi (inlove) , jsem tak ráda, že štěníci už mají obě chůvičky. (h) (y) (h)
   Ája mě nadchla – nevydržela nebýt při tom, ale respektuje to, že je až „druhá“ matka. Myslím, že Ginny jí bude časem velmi vděčná, protože tolik mimísů dá zabrat. (nod)
   Tak až jsou všichni zdraví a v pořádku – a pozdravuj, prosím, a taky si trochu odpočiň, měla jsi poslední týden velmi perný. (hug) (h)

   1. Mimina už pendlují mezi mámou a bábou a krmí se od obou. Dohlížím, aby se střídali, přece jen má Ginny hodnotnější mléko. Holky leží proti sobě v bedně, štěňata mezi sebou. Zatím se až divím, jak je to v klidu. Doufám, že žádné nezalehnou. Ale Ája je šikovnější, to Ginny neví, jak si lehnout, neumí pořádně nastavit břicho, aby mohli pít. Zjevně je ale mezi psisky naprostá spokojenost, tak to takhle nechám. Áju bych musela někam zavřít násilím a i Ginny je takhle klidnější. Doufám, že tím nic nezkazím.

    1. Víš Evo, já bych řekla, že ti holky nedaly na vybranou (inlove) Kdyby bylo zle, tak bys zasahovala nekompromisně, ale takhle? Tak ať je celá rodina pohromadě a vy budete mít ještě napínavější program v bedně než loni 😀

     1. Tak tak, Dede (inlove) to napsala přesně, na vybranou jsi fakt neměla. (chuckle) Ája je prostě šéfová, bez které se nic neobejde, ani mimina ne. 🙂 Myslím, že to budou velmi šťatsní mrňouskové. A Ginny se naučí, však Ája napoprvé taky nebyla stoprocentní, štěňata rodila do sněhu a tak podobně. (chuckle) (nod) (h)

      1. Do sněhu porodila podruhé a štěně aportovala do bedny. To je docela výkon, hodně fen by ho tam nechalo, za to má Ája obdiv všech znalých. Že je Ginny trochu nešikovná mě netrápí. Každý se musí učit. Ale stará se. Nejvíc jí dělá problémy, jak se k nim složit. Nějak ví, že by je mohla zalehnout a tak je opatrná. Není zdaleka takový neurotik, jako Ája, bere to s nadhledem. Dnes šla i na krátkou procházku. Zatím je jako matka dobrá.
       Mrňousci jsou zatím nejdrobnější z našich štěňat. Předchozí vážili kolem 390 – 400g, tihle průměrně kolem 350. Ono těch 10-15% je vidět, jsou hubeňouři. Ale kromě jedné holčičky přibrali všichni. A ta drobná se teď začala cpát. Tak to pravděpodobně dožene. Všichni vypadají docela živě. Proti tomu loňskému chudinkovi je to rozdíl. Ten sice vážil tolik, jako tihle, ale byl jak hadr. Tihle se hrnou do života. Kritický je první týden. Po dvou týdnech už hynou jen úrazem nebo opravdu nemocní, na kterých je to vidět. Tak ještě pár dní přidržte miminům palečky, hlavně drobné růžové holčičce (pracovně zatím Cinderella – Cindy – Popelka)

       1. Evo, taky bych chtěla pogratulovat k (dog) nadílce i k pečlivé mamince Ginny a babičce Aje. Moc ráda bych se jako nějaká malá muška dívala na to vaše hemženíčko (inlove)

       2. (y) (inlove) (y) ať to u vás jde jak na drátkách (h)
        A Popelka ať se chová podle literární předlohy (inlove)

       3. Držíme hlavně tlapky apak všechny palce co máme aby dobře mimíši dobře odrostli (sun) (y) (sun)

 10. tak jsme vyrazili do hor. Parkoviště na Maliníku bylo ráno příjemně poloprázdné (zato když jsme se vraceli, tak už bylo beznadějně plné), v plánu byla „hřebenová“ zelená cesta od Maliníku, kolem všech vleků až na křížovou cestu nad Janovem. Bála jsem se, že to nebude šlápnuté a že se budeme předčasně vracet, ale byla jsem mile překvapená (wave) – celá cesta byla upravená rolbou, takže žádné brodění sněhem nad kolena… Stejně se nejde moc dobře (asi jako na pláži v písku), ale těch 6 kiláků jsme v pohodě zvládli. Slabě sněžilo. Beta nejdřív vrčela na vleky, vůbec se jí nechtělo pod nimi probíhat (je to značená cesta, ale všechny vleky mají točny až za cestou), když jsme se vraceli, tak už byla profík, už jí sjezdaři i kotvy byly ukradené. Křížová cesta je moc pěkná – malá keramická zastavení (z roku 1996) na původních žulových sloupech starého poutního místa u studánky nad Janovem. Klid, ticho, spousta sněhu, jen pramínek zurčel… Chtěla jsme se napít, ale porcelánový hrneček ve výklenku nevydržel sílu ledu. Někdo v něm nechal vodu… Až půjdeme příště, vezmu klasický plecháček (nod)
  Bylo to fajn. Jen cestou zpátky padla mlha a nebylo vidět na krok. Inu hory.

  1. Máte príma dokumentaci. Taky se tam budu muset podívat, o křížový cestě jsem nevěděla.

   Hlásím, že Veram mi upřesnila, že „duha“ na fotkách z prosince byla ve skutečnosti sluneční halo (sun) .

   1. nebylo to způsobené sněhovými děly?? Ty gejzíry mrznoucí vody a slůňo vytváří zajímavé efekty…

    Křížová cesta byla za totáče zcela zničená. Obnovená je za pomoci Němců (jak jinak tady u nás (happy) ) od roku 1996. Je kousek od bývalé Hašlerovy chaty (dneska dost šílený betonový hotel Murano). To místo je opravdu hezké. A fakt mě potěšila ta upravená cesta pro pěší.
    Takže příště to vezměte z Bedřichova na druhou stranu než minule 😉

    1. Kopíruju sem, co mi Veram napsala, protože je to fakt zajímavý: nafotila jsi pěkný úkaz, ale duha to není, je to sluneční halo. Při něm ohyb světla, který tu „duhu“ tvoří, nastává ne na kapičkách vody v ovzduší, jako u běžné duhy, ale na ledových krystalcích, které se vznášejí ve vyšších vrstvách atmosféry, nad 6 km. Proto bývá častěji vidět v zimě, i když i může být vidět i jindy, stačí, aby se ve výšce vytvořily ledové krystalky.
     Halo a duha se liší od sebe vznikem a protože se v kapkách vody láme světlo jinak, než v krystalcích, tak rozměrem a umístěním. Duha bývá vždycky na opačné straně, než je Slunce a výška oblouku duhy závisí na výšce Slunce nad obzorem, čím je Slunce výš, je duha nižší a naopak.
     Halové jevy nastávají kolem zdroje světla (Slunce, ale i Měsíce). První halový oblouk, případně kruh, má poloměr 22 úhlových stupňů, bývá protnut slabým křížem, procházejícím průmětem Slunce (ten je vidět málokdy) a tam, kde se ty přímky kříže protnou s halovým obloukem, se vytvoří paslunce (jasné zářící skvrny). Podle okolností může být halový jev i značně složitý.
     http://ukazy.astro.cz/obr/012003hmi.jpg
     http://ukazy.astro.cz/galerie-supralateralni-oblouk.php
     Tys vyfotila malý oblouk a paslunce.

     Murano znám (děsná obluda), příležitostně zkusíme. Nahoře ty cesty byly taky pěkný.

    2. Ach jo, nakopírovala jsem sem, co mi napsala Veram, je to moc zajímavý. Ale byly v tom dva odkazy, takže to čeká na schválení (DEDE, vykašli se na to, dám to sem znova).
     „nafotila jsi pěkný úkaz, ale duha to není, je to sluneční halo. Při něm ohyb světla, který tu „duhu“ tvoří, nastává ne na kapičkách vody v ovzduší, jako u běžné duhy, ale na ledových krystalcích, které se vznášejí ve vyšších vrstvách atmosféry, nad 6 km. Proto bývá častěji vidět v zimě, i když i může být vidět i jindy, stačí, aby se ve výšce vytvořily ledové krystalky.
     Halo a duha se liší od sebe vznikem a protože se v kapkách vody láme světlo jinak, než v krystalcích, tak rozměrem a umístěním. Duha bývá vždycky na opačné straně, než je Slunce a výška oblouku duhy závisí na výšce Slunce nad obzorem, čím je Slunce výš, je duha nižší a naopak.
     Halové jevy nastávají kolem zdroje světla (Slunce, ale i Měsíce). První halový oblouk, případně kruh, má poloměr 22 úhlových stupňů, bývá protnut slabým křížem, procházejícím průmětem Slunce (ten je vidět málokdy) a tam, kde se ty přímky kříže protnou s halovým obloukem, se vytvoří paslunce (jasné zářící skvrny). Podle okolností může být halový jev i značně složitý.
     http://ukazy.astro.cz/obr/012003hmi.jpg

     Tys vyfotila malý oblouk a paslunce.“

     Murano znám (děsná obluda), příležitostně zkusíme. Nahoře ty cesty byly taky pěkný.

     1. pokud znáš Muráno – tak ta křížová cesta se studánkou je na dohled 😉 Fakt je to asi 200 metrů. Jen se to moc nevědělo (taky co – zpustlé kapličky bez sošek, zanesený pramen a žulové sloupky bez obrázků…). Dneska to má i hezkou informační tabuli a prý i řadu laviček. To nemůžeme potvrdit – sněhu bylo nad lavičky (rofl)
      Polovička si při focení šlápnul jednou nohou mimo ušlapaný stezníček a už ležel na zádech (rofl) Ale foťák nepustil a ani do sněhu nenamočil (rofl)

      1. Xerxová, vzpomínáš? Asi tak před rokem jsi mě upozornila na krásné halo kolem Měsíce. Opravdu vyjímečný jev. Stálo to za koukání.

 11. Sever od Brna hlásí slunečno, trochu opar, nemrzne.
  Po obědě, odpoledne se snad vyškrábeme na Babí lom, přijdou známí i se psy, tak bude veselo. Vyzkouším pevnost mých zad.

 12. Hlásání o zdravotním stavu Zrzka.
  Jsme opět po kontrole u veta. Zrzek je lepší,sám se vyčůral takže léčba a ATB zabrala.Má dietu a zítra opět kontrola.
  Hlásání meteo: pošmourno,něco padá občas a je 2 stupně nad nulou.
  Za chvilku jdeme s černým potěšením na cvičák agility.

 13. U žabek skoro jasno, ale mrzne jen trochu. Zahrada je stále nedůvěryhodná (proboha proč?) a venčit se byla slečna na druhé straně domu, kde blbošila bez vodítka a lítala na poli s místním rezavým hafíkem. Poslouchala, nechala se přivolat, i když kolem běžel nějaký místní černý chundelatý frajer, co ale útočí na jiné psy, ale zřejmě je majitelem neodolatelného osobního kouzla, protože se vždycky má snahu k němu hrnout.

 14. Zpráva o stavu štěňat. Spokojená, napitá. Áju jsem musela nechat k nim vlézt. Čistí hlavně Ginny, ale i štěňata, nepokouší se jí je brát. Je opatrná, ví že nejsou její. Ginny to nevadí a Ája aspoň neječí celý den (v noci jsme musely jít aspoň 4x kontrolovat, jestli jsou v pořádku, ta potvora mě nenechala vyspat, protože bez její kontroly by to mladá určitě nezvládla. Dcera říkala, že já snad tak děsná vlezlá babička nebudu 😉 ) Kojit se Ája nepokouší.
  Ale radši sjedem na ultrazvuk. Dnes ještě vyšla jedna placenta. Infekce tam není, navíc jsem to radši přikryla dávkou ATB. Ginny je jinak v pořádku, žere, pije normálně, jen je unavená. Přece jen to byl hodně početný vrh. Tak si netroufnu to nezkontrolovat.

  1. Milá Evo (inlove) , držím pro jistotu palce, aby bylo vše OK – to vezeš k vetovi Ginny i se štěňaty nebo bude hlídat nadšená babička Ája? Nějak si to neumím představit, že by vet doběhl i se sonem, ale třeba nejsem v obraze pokud jde o dnešní techniku. Ája je kouzelná – ne proto, že tě nenechá vyspat, ale protože se stará a zároveň respektuje, že mimina nejsou její. Máš skvělé holky 🙂 A taky ať se páneček vrátí v pořádku domů (h)

   U nás pokračuje obleva (včera po ranní sluneční naději večer dokonce lilo), jsou +2 stupně a moje ruka se pomaličku (ale fakt pomalu) moudří. Stále ťukám do klávesnice jak kosák do záhonu, na myš se radši ani nedívám 😛 Maso u novoročního oběda mi Martin musel nakrájet (blush)

   1. Dede, vydrž stále s klidovým režimem, co nejdéle. Já to měla jednou také, nevydržela jsem, opakovalo se to a skončila jsem se sádrou a to je potom teprve mazec-na pravé ruce a já pravák. Je fakt, že ta sádra pomohla a byl pokoj. Naučila jsem se s myší i „vyšívat“ ve Photoshopu levou rukou, jde to. Potom jsem v práci ruce střídala. Čtvrt roku levá ruka, čtvrt roku pravá ruka a šlo to bez dalších bolestivých problémů. Držím (y) na trpělivost!

    1. Jéžiš, já myslela že si Dede dělá srandu :O To fakt existuje ? Zničená ruka od myši?? 😐 To já jí snad zahodím, potvoru (nod)

     1. jo, eistuje, mám z myši zmršený zápěstí a kolega „tenisovej loket“….poradili mi koupit si trackballlmouse, to je taková myš, co má v horní části kuličku a tou se rejdí…ale, je to drahý jak mrcha…a podložku s takovým opěrátkem, ale tu mám už spoustu let, měním je po 2 letech, takže se snažím ruce ulevit…..

     2. Také jsem si zničila ruku od myši. Tehdy jsem ještě používala pravou ruku – dělala jsem disertaci a upravovala do ní cca 150 grafů – část jsem jich pak dávala po deseti jako jeden graf. Prostě jsem si při úpravách úplně odrovnala část pravé ruky od zápěstí po první tři prsty – křeče, brnění v ruce…. Už se to nikdy dokonale nespravilo, když mám myš náhodou v pravé ruce, cítím, že to není to pravé. Pak jsem si vzpomněla, že jsem vlastně ortodoxní levák a přehodila jsem myš do levé ruky. Mám obrácená tlačítka a z toho je každý, kdo mi vleze na počítač, tumpachový. Jenže tento pravoruký svět není pro leváky stavěný – při startu počítače je nutné používat běžná tlačítka od myši – ta obrácená fungují až při osobním nastavení a potom některé myši jsou „pravoruké“ – prostě jsou otočeny tak, aby šly do pravé ruky, takže si musím vybírat neutrální myši.

    2. To zírám, je fakt že jsem v poměrně mladém věku prodělala operaci karpálního tunelu, kdy už jsem ruku téměř neovládala. Nastěstí pro mě , na levé ruce. Kdyby to bylo na pravé asi bych se teď dost bála. I tak jste mě poměrně vyděsily. „Myším“ taky docela často

    3. No já jsem „echt“ pravák, levou mám nešikovnou a představa myši v levé ruce tak vypadá dost hrůzostrašně (chuckle) Opravdu se snažím být trpělivá, ale nikdy mě nenapadlo, kolik toho doma vlastně dělám. Když úkoluju kluky (a to jen nezbytné věci), tak na mě koukají jako bych je šikanovala (rofl)

     1. Dede, nedej se!!!! A ta levá ruka se poddá. Když máš neutrální myš, jak píše Apina, tak se to dá nastavit na levou ruku. (Ano, Apino, též byli kolegové ajťáci napřed tumpachoví než jim došlo, že mám nastavenou levou ruku (chuckle) ). Nu a potom tvrdě pracovat jenom levou, ono to půjde. Lepší, než jít časem na operaci 😐 .

     2. Ono to půjde i levou rukou. Jde o zvyk a mezitím si ta pravá odpočine. Můžeš si nechat ta tlačítka jak jsou a ovládat levé tlačítko prsteníčkem, občas to tak dělám u jiných počítačů (prosím nebít, já to zvládám, ale asi to není tak jednoduché….). Já jsem na ten pravoruký svět tak zvyklá, že mi zpočátku ani nedošlo, že bych mohla tu myš mít v levé ruce, a to jsem opravdu vyhraněná – pro mě strčit třeba jen klíče pravou rukou do zámku je problém, o zapalování u auta ani nemluvím. Jenže já mám za sebou léta klavíru, proto jsem tu myš v pravé asi zvládala. Držím palečky, ať se ta spávná pravá ruka brzy uzdraví (y) (h)

      1. Dede, já jsem taky pravák a tu levačku jsem s myší skamarádila. Upřímně řečeno – je to tak na 95%, ale na běžnej provoz to stačí.
       Ono ti totiž nic jinýho nezbývá – jestli začne zase myšit pravou, tak si to bohužel zopakuješ… :@

     3. Chicht, s tim ukolovanim je to vesele i tady po operaci. Ja se zas nesmim jeste ohnout anebo casto stridat pozice – jako ze sezeni vstavat a tak dokola. A pohybuju se o holi, cili za pohybu jen jednu ruku k dispozici. Chet se furt divi – no ale kocici zachod jsem cistil vcera rano – ano, mily zlaty, ale ted je dnes vecer. Vzdyt jsem koupelnu vytrel pred tydnem…. Ale v ramci moznosti se snazi.

      1. Joj, Hano, tohle důvěrně znám. Začala jsem Frantu honit po nákupech (měl prázdniny, že). To bylo nářku – vždyť jsem chleba kupoval včera. A mlíka jsem koupil čtyři litry (chuckle)

    1. Znám, synek ho má. Ale upřímně řečeno, ten jeho (nevím, jestli jsou i slabší verze), mi přijde dost „chlapskej“, měla jsem strach, že ho neudržím, když se rozjede.

     1. V popisu jsem četla, že se právě otáčky dají regulovat a platí že čím větší otáčky tím větší zátěž – max dokonce až 18 kg.
      Chce to začínat pomalu a nepřehánět. Každopádně bych ho chtěla – popisované potíže zatím nemám, ale co není může být cobydup!! 8-|

  2. Opožděně gratuluju k miminkům, úroda je to veliká, to bude práce. Ale radostná. Kamarádky dcera chová hovíky, na podzim jich měla 12, tak vím, jak si s nimi užila.

  3. Dobrý zprávy (inlove) , tak ať to tak pokračuje na všech frontách (y) .
   Pořiďte si větší bednu 😉 😀

  4. Evo, jste všichni obdivuhodní, zana má pravdu, pořiďte větší bednu a budeš to mít bez práce 😛 . Držím palce, aby sono dopadlo dobře, ale věřím, že už jsi to dobře pojistila, i přes nedej bože kdyby něco.
   Páníkovi držím palce do návratu domů 😀 . To bude mít veselou domácnost. Nejlepší rekonvalescence.

  5. držím palečky – ať je všechno v pořádku. Je fajn, že Ája pomůže, ale nepřekáží (inlove)

  6. Evo, Ty máš tak chytré psové… když se skoro domluví na hlídání. Ony vědí, že máš náročné povolání. (h) Já je obdivuju a nemohla bych štěníky mít já bych je pak nemohla dát pryč. Pak bych byla ve večerním zpravodajství na Nově.

   1. No, když ti demoluje 10 pejsků byt, tak nakonec usoudíš, že z domu musí. Ale vždy uroním slzu a mívám oblíbence, kterého ořvu. Jednoho já, jednoho dcera 😉 . Ale fakt, že bychom už měli 30 psů…. ne takový blázen přece jen nejsem.

  1. Sever prahy hlásí šedivo s modrým proužkem na západě, tak třeba… Je těsně nad nulou, zatím nic nepadá.

 15. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Nic nepadá, je těsně pod nulou. Takže vlastně paráda.

  1. Zdravím z Podještědí, tady to ráno vypadalo docela slušně, ale to lepší počasí si asi zase stáhli za Ještěd. Už zase je pošmourno. /to je ale slovo co ze mne vypadlo!/ (wave) Teplota je tak kolem nuly. Jeden pes spí a druhý běhá venku s pánečkem uklízí sníh a chystají topení.

  2. Helou, tady taky stupeň „lopatka“. Tedy – konkrétněji – ona je to spíše „uhlířská lopata“…

 16. Téééda, to je krásný návod, jak se zakousnout do nového roku 🙂

  Do nového roku přejeme všem Zvířetníkům zdraví a pohodu. (d) tosca + Tiger + minitosca + minitiger

 17. Přeji všem Zvířetníkům krásný a pohodový rok 2011 – ať máte všichni pořád cestu dlážděnou nejen obyčejnými granulkami, ale i laskominami mezi nimi, ať máte všichni své pohodlné domácí pelíšky, střechu nad hlavou a teplo doma nejen u kamen, ale i v duších a hlavně ať smečky zvířecí i lidské spolu všechny dobře vycházejí. (h)

 18. Krásný první večer roku dvoutisícího jedenáctého vám všem, milí Zvířetníci ! A taky příštích 364 jasných a bystrých rán, barevných dnů, smírných večerů a klidných nocí. Ať ve všech důležitých okamžicích nastávajícího roku stojí štěstí na vaší straně a velké smutky se vám obloukem vyhnou! Máme vás rádi – Hanča (inlove) a Denis (dog) . A těšíme se z narození fleťátek i navrácení tulačky Pooki!
  Ad Denis – silvestrovská kanonáda ho děsně čílila, lítal zběsile, štěkal do všech stran, vypadal, že snad z toho zcvokne. Tak jsme si hned po půlnoci naordinovali společný klid na lůžku a to už byl tak unavený, že ležel v klidu, když pominul největší randál, usnul. Ráno vyhajaný dorůžova a příjemně naladěn tím, že spal v naší posteli, mi začal lovit a zakusovat prsty u nohou, a když v rámci boje skočil páníčkovi na hlavu, byli jsme oba vykázáni z ložnice.
  P.S. Tentokrát jsem si nenechala ujít pohádku O medvědu Ondřejovi – je to zvláštní, nikdy předtím jsem ji neviděla, ale děti ji znají, zvlášť ten mladší, Ondřej 🙂 . Páni, princezna Blanka byla ale opravdu půvabná!

 19. Jsme po kontrole u vet.Cévka včera zavedená vypadla,nyní je Zrzek bez cévky a čekáme jestli se do zítra vyčůrá.Tak ¨ještě, prosím,držte palce.Zítra je zase kontrola.Napil se a snad se bude zajímat o jídlo.uvidíme.

 20. Už jsem opět doma, den byl poněkud rušný, ve skutečnosti i u Zvířetníků, jak jsem četla.
  Evo, gratuluji ke zdravému vrhu prvorodičce Ginušce, posílám podrbáníčko za uši (h) .
  Rputi, to je snad fakt jako zázrak. Deset dnů pryč a najednou se zhmotní na okně, mne by snad samou radostí trefilo (rofl) .
  Ráno, než jsme odjeli, tak jsme se byli trochu projít, fotky jsou zde
  http://dig.rajce.idnes.cz/Jak_na_Novy_rok,_tak_…/

  1. krásné fotky máš ty i Yga. Docela vám závidím tu pevnou půdu pod nohama… My stále máme i tady dole ve městě sněhu nad Betí pupíček (wasntme) Žádná z jejích dosavadních zim (viz archív v deníčku) neměla tak zasněžený prosinec…
   Blbé je, že sníh má zhruba uprostřed ledovou krustu (před vánoční oblevou a nový povánoční sníh) a pokud se stoupne mimo ušlapanou cestu, tak to řeže lýtka (mně) a hlezna (Betce) do krve… Takže dnešní lítání s laboušem zanechalo stopy na každé tlapce… Jsou to sice jen lehké odřeniny, ale je to protivná nepříjemnost jinak krásných výletů.
   Dneska jsme konečně „osiřeli“ , takže zítra plánujeme nějakou odpočinkovou výpravu do Jizerek…

   1. Koukla jsem na Týdeníček. Sněhu máte opravdu moc a moc 🙁 , však na Tě stále myslím, jak uklízíte a stále hážeš a hážeš. To, že to není na procházky je jasné, věřím, že Betce tlapátka něčím natíráš. Ono na fotkách to vypadá parádně (viz včerejší zaniny fotky z předvánoc), ale po oblevách a dalším zledovatěním nic moc. Ani pro koně ani pro psy. Rozumím Ti, co myslíš tou pevnou zemí 🙂 .

   2. My kvůli Donovi můžeme chodit jen po vypluhované cestě, pořád stejné. Jinak je tu hodně sněhu, jako v Liberci. Psí kluci totiž nechtějí jeden bez druhého chodit. Lux skáče do sněhu jak blázen.

    1. Posílám Donečkovi podrbáníčko, hlavně, že chodí (h) . Vím, zimní povrch je pro staroušky, nejenom ty lidské, mnohem horší. A že toho sněhového nadělení letos máte!

 21. Ahá – tak od teď si budu rok představovat coby šňůru mističek s granulkami semtam proloženou mlsacími kostičkami. Tak snad rok 2011 nebude tak špatný (shake) !

  Dnes na jihu Jižní Moravy bylo celkem slunečno – tady je doklad. Fotila jsem Jendovým novým foťákem, který si pořídil z pracovních důvodů, takže žádný zázrak, ale je mrňavý – tak akorát do kapsy od košile.

  http://yga.rajce.net/2011_-_Novy_rok

   1. Ygo fotky „unavených“ zvířátek jsou kouzelné, zvláště Zikmundovi to moc sluší.
    My tu dneska celý den krásně „hnijeme“. Všichni! Chtěly jsme s Evou jít ven, ale moc to foukalo, takže jsme se rozhodly, že až později odpoledne, po novoročním projevu pana prezidenta. Ovšem nějak se pozdní odpoledne přehouplo moc rychle do časného večera a výsledek byl ten, že jsme nešly nikam. Takže tu poleháváme, dojídáme jednohubky ze včerejška, do toho mlsáme cukroví, daly jsme si první novoroční lahvičku šampáňa, neb jsme se včera chovaly mravně a tak to můžeme klidně dohnat dneska a je nám dobře. Zrzínek je snad v pohodě, snad to ze sebe dostal všechno, ale co to bylo, to ví pánbůh a všichni svatí. Teď hnípe u pohovky a vypadá spokojeně. Melíšek hnípe v pelíšku a cosi si přitom vykládá. Ríša hnípe za poličkou s cédéčky a vypadá jak vycpanina. To jejich spaní je nakažlivé, asi toho moc v televizi dneska nepokoukáme!

   2. YGO, čau! A co takhle nějaká fotka „Nohy YGY“ – nebyla by? Jen pro porovnání 🙂

      1. Sím, jak si to mám opravit??? YZE se tímto omlouvám za nepatřičný komentář (tmi) .

       1. Alex – díky za upozornění, už jsem to opravila. Nevím, jak to, že jsou naležato – už jsem to jednou upravovala.

   3. Ygo, to muselo být zážitků 😀 (party) Zikmund vypadá nesmírně noblesní i po oslavách 8)

  1. YGO, pozdrav celou smečku (i páníka 😉 ) s jeho psem mu to sluší, jenom ho postavit na nohy. Že by ještě dobíhaly oslavy Silvestra (chuckle) ?

 22. Tak se zpožděním všem přeji, aby letošní rok byl lepší než minulý. (f)

  Letošní Silvestr byl kupodivu velmi klidný. Odpoledne vypálili jen asi 3x, pak až do půlnoci klid. O půlnoci mě sice vzbudili, ale nebylo to příliš dlouhé ani příliš intensivní, pak až do rána ticho. O půlnoci jsem se mátožně rozhlédla po (dog) , ale Anežka spořádaně ležela v pelechu (mém samozřejmě).

  Berrynko, tenhle začátek roku by se ti líbil: až do odpoledne nám netekla voda, takže by ses mohla vyválet v čemkoliv a nikdo by tě nekoupal. (angel)

 23. OT vareni. Chystam novorocni krmi na pozdni odpoledne. Bude starocesky kuba (jeste mam krkonosske susene houby od Karoliny (inlove) ), Skocny Honza se zbytkem ceskeho speku z mrazaku, zeli a veprova pecene. A skrz tu peceni to pisu. Na peceni kupuju veprove raminko – tady se tomu rika Boston butt – vcelku je to velky flak masa, ktery na jedne strane ma i klicni kost. Takove to maso idealni na rizky, gulas, kotliky, cinu. Stavnate a tmavsi. A delam klasiku s kminem a cesnekem. A tady je trik, ktery mne nedavno zaujal a musim to vyzkouset. Videla jsem to v televizi, kdyz pekli neco z Jamaiky – pravda, s jinym korenim. Ta flakota ma nahore krasnou silnou pokryvku ze sadla. Ostrym nozem se ten tuk zacne odkrajovat od masa, aby zustal v jednom kusu. Dokrojime az skoro ke konci, ale aby se ten tukovy kabatek jeste drzel masa. Odklopime, a korenime maso pod kabatkem. V tomto pripade mlety kmin, hrubo mlety pepr, neco strouhane citronove kury a cesnek utreny se soli. Takto okorenime maso kolem dokola. Pak se kabatek zase pripne tam, odkud prisel a pomuzeme mu paratkama, aby se ta kuzicka pri peceni nesunula. Kuzi zase zasolime, pocesnekujeme a posypeme vydatne celym kminem a nechame v zakrytem pekaci spolu s dost kolecky cibule nasavat vune. Zatim jsem ve fazi, kdy maso jeste absorbuje chute, ale fakt mne zaujal ten postup korenit a solit pod kuzi. Do trouby pocestuje tak za dve hodiny. Podam zpravu jak to dopadlo.

  1. Toto je zajímavej nápad!
   To zkusím!
   Já si tuhle chtěla ušetřit práci, takže jsem k masu na poslední půl hodinky přihodila kyselý zelí a nakolečkovaný brambory. Něco se sice připeklo na pekáč, ale to ostatní natáhlo sádlíčko (mňam) a vůničku (mňam!) a…

    1. Já zatím disponuju pouze obyčejnou plynovou troubou, ale i tam to jde, když člověk dobře odhadne čas a hlídá. 🙂
     (Chybí tu slintací smajlík.)
     (Nesmím žvanit o žrádle, nebo budu brzo bourat nový dveře, nesmím žvanit o žrádle, nebo…)
     (Marná práce.)
     😀

    2. Římský hrnec je dobrý ale málo vydrží , ;( , já mám jen půlku , jen tu spodní, asi do ní nasadím nějaký kytky. Tohle masíčko se zelím taky dělám. Peču to ve skleněným pekáčku.

     1. kámošovi prasknulo víko,římského hrnce, tak si sehnal cihlářskou hlínu, slepil to – nechal zaschnout a dal vypálit, nechal si to odrátkovat a používá ho vesele dál….

  2. Čekáme na hlásání. Já tu kůži jen klasicky nakrojím kostičkovaně a posolím a pokmínuju. Upečené kostičky jsou sice veeelmi nezdravé, ale o to větší mňamka. No, nepeču vepřové zase tak často. 🙂

   1. Zdeni, pisu ti psani. Ale v te rekonvalescenci mi drobne ukony trvaji vecnost a mezi vecnostma si musim nohu vykuchanou natahnout. (inlove)

  3. Hanko, já obdobně postupouju, když peču kuře – opatrně prstem odloupnu kůžičku a příslušné koření nastrkám pod ní.
   A myslím, že ten tvůj nápad je vynikající. Špíček nasákne kořením a při pečení se pak rozpouští a sákne do masíčka. Joj cigán! To bude dobrota! 🙂

 24. Přeji všem mimíškům člověčím i zvířátkovým, stejně tak všem ostatním všech věkových kategorií, těm dobré vůle, i těm trošku zlobivým, těm blízko i těm dál, a úplně nejdál až za oceány, všem holátkům, všem více i méně chlupatým, s ušima i žubama naholu i dolů, s ocáskama i bez, no prostě všem zvířetníkům a zvířetníčkůmý a jejich blízkým, šťastné vykročení do nového roku a celý rok hlavně zdraví, a ještě víc zdraví, lásku a ještě lásku, a sem tam trošku toho štěstí… (h)

 25. Milí Zvířetníci,
  v roce 2011 Vám všem přeji jen to nejlepší. Kočiček, pejsků a jiných zvířátek kolik chcete. Ať se Vám žádná zvířátka neztrácí, nemarodí a zlobí pouze v míře přiměřené.

 26. Také se honem přídávám s prosbou o celoroční pohodu, radost a hlavně zdraví. Ať nad námi ty dvě vzpřímené jedničky po celý rok drží stráž a ochrání od všeho zlého.

  Rputi, to jsem zajásala, že se tulačka Poky vrátila, tvůj odhad, jak to asi bylo je myslím správný. (h) . Malým Giňatům přeji hodně mámina mlíčka a, a, a….. prostě všeho co jim třeba.

  A hned ráno jsem si pověsila zvířetnický kalendář. Sice visí v mojí koupelně, ale tam se mu dostane nejčastějšího obdivu. Tam totiž chodím často a v jídelně, kde visí „hlavní“ kalendář musí viset ten s anglickým rozdělením – tedy týden začíná nedělí. Jinak by se nám to oběma pletlo.

  A já musím honem končit a vypnout to, žene se pořádná bouřka, už to tam tříská až hrůza a je tam tma jak večer. Po tom včerejším teplém dnu nám to slibovali. I dneska je vlaho a protože se blíží zase studená fronta, ta tu teplou vyždycky vyžene s rachotem. Užjite si krásně zbytek 1.1. 2011.

 27. Díky všem za přání našim Novoročenkám – Giňatům. Štěňata si jen tak spokojeně švitoří (ti je takové kňouravé popískávání, ono se to blbě popisuje, ale znamená to spokojené štěně, nespokojené umí slušně ječet už jako novorozeně), vypadají napapaně. Matka je v pořádku, už se nacpala i masem (trochu mě tím překvapila, protože sežrala většinu placent a čekala jsem, že dnes ještě jíst nebude). Jasně, že jí podstrojuju. Vzhledem k datu (vet má službu jen na telefonu) to risknu bez kontrolního ultrazvuku, fena vypadá úplně normálně.
  Z koho mě trefí, je Ája. Furt píská a chtěla by ke štěňatům. Ginny ji nechá, ale bojím se, že by jednak mohly štěňata ušlapat (bedna je dimenzovaná na jednu fenu) a jednak by si je mohla přivlastňovat (a nemá čím krmit i když čekám, že spustí laktaci.) Ale holky spolu vycházejí i v zátěži perfektně, žádný náznak neshod. Chůvička je dobrá věc, ale mrňata potřebují klid a jídlo. A v této fázi by dvě pečovatelky byly spíš horší. Áju musím mít v noci u sebe, to zas bude noc! Doufám, že ji nezabiju 😉
  Ale zítra nám pustí páníka. (Chudák, z téhle ječící příšery ho trefí, no snad se Ája umoudří – ale moc tomu nevěřím)
  Takže díky za palce i gratulace (h) . Když tak ještě tak 2 dny přidržte. Poporodní komplikace bývají do 3 dnů. Dělám vše pro prevenci, to už celkem umím, ale palce nikdy nezaškodí. A ještě jednou díky za vše (h)

  1. Evo, gratuluju k novorocni nadilce. 11 stenat na 1. ledna 2011 (clap) Preju stenikum a matce udernici hodne zdravi a panikum pevne nervy.

   Rputi, verim, ze ten kamen, co ti spadl ze srdce, byl veliky.

   Vsem starikum zviratkum a jejich panickum preju hodne peknych chvil pohromade.

   1. Přidávám se s velkou gratulací. (f) Páni tolik mrňat najednou!!! Ať všichni rostou jako z vody a ať to všichni včetně matinky ve zdraví zvládnete!!! (inlove) (rose1)

  2. Držíme palce i drápky, chlupatým i holatému.
   Prd tomu rozumím, neměvši sama nikdy štěňat, ale neulevilo by Ginny, kdyby i Ája kojila? Jde to vůbec? Stojí to mlíko za něco, nebo je to jenom pár kapek jako při falešný březosti?

  3. Gratulujeme a bude držet tlapky. (y)

   11 štěňat narozených 1. 1. 2011 (dvě 11 v datu), to se dobře pamatuje.

  4. Gratuluji k Giňatům. To se to krásně povedlo – 11 štěňátek 1.1.2011. To je jedenáctek!!!!! Hlavně, aby Byli všichni zdraví a spokojení. Babičce Áje se nedivím, to musí být nervák moci se jen koukat na štěňata své dcery, navíc jak chápu v psí hierarchii vlastně také své podřízené. Tak mám pocit, že si na ně vlastně dělá nárok skoro oprávněně – tedy když pominu ty důležité biologické faktory jako je laktace a hlavně v těchto dnech tvorba mleziva. Jestli tu pak ale budou dvě kojící feny, možná by to Ginny mohlo paradoxně ulevit… je to jen taková má úvaha.

  1. Musím uznat, že Beta je rozumná majitelka Xerxové, krom toho, že nevyžaduje pravidelně cvičák a dovolí, aby místo toho X. odhazovala sníh, trpí příval ne-svých příbuzných a toleruje je. Také se statečně postaví té útočící bestii, snad by mohla trochu přitvrdit na páníka s tím focením, uvidíme.
   Drahé/drazí moji, krásný nový rok a jen dobré zprávy od vás.

 28. Ahóóój lidi!
  Tak to nám ten nový rok začíná docela dobře – najdená číča, 11 štěňat a to rok teprve začíná! Když přidržíme palce marodům, to by bylo, aby nebylo! Jej, jak já jsme rád, že vás všechny mám!

 29. Díky za začátek roku: vrátila se činda domů, narodilo se hafo hafíků, venku je obstojně, Zvířetníci na značkách, a hlavně- to všechno nám zabezpečuje krásná a statečná Vuvu- protože zakousne i nový rok, když nedonese kostičky, a to jí ani Kazan nevysvětlí.
  A znova jen díky, díky.
  A všem jen nejlepší z dobrého.Mám vás ráda, milí Zvířetníci, už jsem to napsala snad stokrát a pořád to platí a čím dál víc.
  Tak vzhůru do nového roku, Vuvu nás vede.

 30. No teda vuvuzelko, Tobě to ale na tom sněhu sekne, kóčo. Vlastně pesóčo! :*

  A 11 malých černoušků u Ginny, tédy, to smekám a už vyhlížím fotogalerii! (rose1)

  Gorilky téměř nespaly, Richard noc skoro celou protoužil a ráno svou irskou Julii konečně ukecal, kotrmelíny střežily, děti vykulený, že jó, ohňostroj v Tróji taky klidu nepřidal, nicméně erotické dusno pokračuje, od rána se Richardovi dvakrát vnutila Shinda, náladové dusno už snad vyrábí jen ta Kamba vzteklička. Myslím, že jestli konečně broučci dneska usnou, budou chrnět 30 hodin v tahu. (blush)

  Kočetijský holky překvapivě dobrý, jen Babeta byla ňáká vykulená. Ráno jsem ji našla kousek od mý hlavy a ona do postele nechodí, tu a mne používá jen k odrazům na knihovnu a přistáním z parapetu. Celý dopoledne chodila hlásit každý auto startující pod oknem, každý větší bouchnutí dveří na chodbě nebo zvonky z televize, ale pak se nechala ukecat na gourmetí paštičku, mamča Puska ji důkladně objala a olízala, a teď už vysedává docela spokojeně na okně a počítá vrány. Včera jsme jim nadrobily housky, tak asi ještě přidrobím, ať máme nějaký dobrý skutek a dívadlo pod oknem.

  1. Jůůůů, Lásková (inlove) hlásá Novoroční gorilkovou lásku, to je skvělá zpráva. (y) Jen se milujte, gorilky, budou gorilčata. (chuckle)

 31. Drahí Kazan a Berry.Krasne mudre vety-aj ja mam radsej len mlsky-teraz budem vsak vdacna aj za granule s vyhladom na mlsky.Tu v Brne je dost zima,obcas vykukne slniecko.Terezka nam robi radost.A ked rozmyslam.nebol ten uplynuly rok pre mna velmi zly.Nebol.Stratila som nieco,ale nasla som aj nove dobre veci.Dostala som krasnu sms:spravodlivost pre nase skutky,mier nasim dusiam.A tak by to malo byt.Stastny a pokojny cely tento rok,som rada medzi Vami.

 32. Dobré poledne novoroční všem. Krásně nám to začíná.
  Gratulujeme ke Giňátkům, to se jim tedy povidlo, samý jednóšky v datu narozenin. (inlove) (y) (h) 11111111111111111111111111111111111

  Dede a Berynko, krásně jste nám ten NJ zakousli, ještě trochu prosím přidusit až je povolnější. (handshake) (h)
  Letošní Silvestr pro mně bude už navždy datem, kdy Richard a Bikirka se oženili. (h) (hug) (inlove) Bětuláskovo, díky za zprávy.
  (cat) divoká jedna, sama přišla za Rputinkou, takže ty radary fungají, Vave má zase pravdu, ostatně jako vždy. (cat) (inlove)

  Všechny moc a moc zdravíme, přežili jsme letošní pumelice hurrrááá . (headbang) (cat) (cat) (dog) (inlove) (hug) (wave)

 33. Všechny zdravím, jen pár hodin nesleduju cvrkot a to je novinek! To nám přibylo chlupatých kožíšků! To je fajn, že se Pooki vrátila, a co teprve ta nadílka u Evy, přeju ať jsou v pořádku, Ginny ať to zvládá a všem do budoucna bezvadné páníčky a trochu závidím těm, kde přibyla kočičí stvoření.
  A ještě jednou pevné zdraví a spokojený rok 2011 (i ty další)

 34. Novoročně mávám z teplých a slunečných ostrovů a raduji se velice velmi z Ginniny (inlove) fotbalové jedenáctky (já to taky říkala (rofl) ) a dokonce 3 holčiček!!! A Rputi (inlove) , zpráva o Pooki je báječná a ví Bůh, že si dobré zprávy zasloužíš. Řekla bych, že se madam vydala užívat si svobody a až rachejtle ji zahnaly zpět domů… (h) Hurá a přeju všem krásný den (h) (sun) (f)

 35. Novoročně zdravím a přeji, ať je vám všem v novém roce dobře, zdravě a co nejčastěji spokojeně 🙂

 36. Zdravím a mávám s Novým rokem, jenom probíhám, páneček mě honí, chvátáme za maminkou (wave) . Stavím se až navečer.

 37. Ginušce my všichni 3 (cat) moc gratulujeme k mimíškům. Máme radost, že vše proběhlo v pořádku, škoda prvního štěňátka, ale to už je zkrátka někdy tak.
  Taky jsme všichni 3 moc rádi, že se kočička od tety Rputi našla.
  A kocourkovi a všem, co mají nějaké bebí fouky fouky a :* (h)
  My si teď hrajeme, Melíšek mně honí, já mu zdrhám a občas na sebe skočíme a ve výšce se obejmeme pacičkami a pak dopadneme na zem a tam se válíme a Zrzínek na to kouká jako vyoraná myš a ne kocour.
  Ale dneska byloe ráno tak trochu drámo. Zrzínek zase blinkal. Blínkal už hodně včera, mamča si myslela, že to jsou slízané chlupy a nevěnovala tomu moc velkou pozornost. Ale dneska ráno podrobila vyblinkaný flák kontrole a našla v něm jakési divné plastové věci. Zrzínek musel něco někde sníst. Ale co, to mamče hlava nebere. Tak mu dává hodně pít a nechává ho odpočívat. Ach jo, nemůže být pořád veselo, že?
  Vaši Melíšek, Ríša a Zrzínek

  1. Mě bleje matka a to nic plastovýho nesnědla..to nám ten rok pěkně začíná… (sweat)

 38. Všetkým Zvíťetníkom želá veľa šťastia, zdravia a spokojnosti
  celá naša dvoj a štvornohá svorka (rose1)

  1. 🙂 (h) Děkuju! Tobě i dětem taky přeju šťastný rok. …. Všem Zvířetníkům přeju dobrý rok! (h)

 39. Ani Xerxová není vědma, nebo věštila jen živé?! Už jich máme živých 11, z toho 3 fenky. Je to vyrovnaný vrh. Ginny je unavená, ale v pořádku. Ája se snaží pomáhat (až ji musíme vyhánět). Jak se to říká, hrnečku dooost!!! Jo a jsou samí černí. Doufala jsem, že by mohla Ginny nést hnědý gen, ale zřejmě ne.
  Rputi, gratuluji. Je prima, že se Pooki našla.
  Součet už je konečně 5, tak snad už je konec! (už tam nic nehmatám.)

   1. Tak to přeju novoročním psím mimískům ať hezky prospívají a najdou dobré a hodné páníky.A psí mamince výdrž a sílu k péči o potomstvo.A Evě Ž ať to psí nadělení v pohodě zvládne.

   2. Když ona si vybrala blbý termín. Po poradě se zkušenějšími se na sono vykašlu, ono by se sice dalo na klinice, kam chodíme sehnat, ale maj službu jen na telefon a kvůli sonu je tahat z domova mi připadá zbytečný. Břicho je měkké, nebolí, čistí se normálně, žádné hnusy, nemá stahy, začala žrát i normální maso, nejen kalcium s medem lipánek, piškot a podobné sladké energetické věci, teplota normální, porod trval něco málo přes 6 hodin. Takže pokud bude jakékoliv podezření, skočíme na sono zítra, ale pokud bude vše normální, tentokrát to risknu a budem bez něj (a to jsem vždy poctivě nevrlou psici dovlekla na sono i když bylo vše bez problémů, ale Ája nerodila na Nový rok).

  1. Jůůů, to je teda novoroční naděleníčko! 🙂 (h) 🙂
   Evi (inlove) , blahopřeju z celého srdce. Teď ještě aby ke štěníkům do služby co nejdřív nastoupila chůvička, a začátek roku u vás nebude mít chybu. 🙂 (h) (sun) (f)

  2. To je novoroční nadělení (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog)
   Gratulace veliká. To bude hemžení!

  3. Tak ať jsou novoroční štěňata zdravý a páník se k nim brzo vrátí (h) (dog) (h) (y)

 40. Všechno nejlepší v novém roce, hlavně hodně zdraví všem Zvířetníkům dvounohým, čtyřnohým i jakkoliv jinak „nohým“ přeje z poza buku vykukující alimo (d) 🙂

 41. Nový rok, plný kostiček, přeji vám všem. Tohle je extra povedené peské vyprávění 😀 (h) Moc se pejskům povedlo (y)
  U nás vzácně svítí sluníčko, půjdeme to omrknout ven.

  1. u nás slůňo není, poletuje sníh, ale je docela teplo a klidno.
   V lese bylo ráno krásně, jen pár pejsků. Mladý labouš za náma zdrhnul – pak se našel páník a psík dostal za trest facku a pořadová cvičení. Ale chvilku s Kosaticí stihli poběhat, než se páník ze zasněženého lesa vynořil… Aby bylo jasno – nekazili jsme výcvik – většinou místní labíci mají páníky zcela mimo dosah… prostě se cizí psisko přiřítí, chvilku si pohraje, poběhá a zase individuálně zmizí otravovat někam jinam…

  2. Tady bylo ráno a dopoledne krásně, sluníčko svítilo a dokonce i trochu hřálo. Ale po poledni se začalo zatahovat a fičet, asi to skončí tím slibovaným sněžením. No jo, no…to jsou ty kostičky a granule 😛

 42. Slyšeli jste to žuchnutí ? 🙂
  To mě spad kámen ze srdce!

  Rozhodla jsem se, že vyvětrám, nechala jsem otevřené okno a šla do kuchyně. Když jsem se vrátila, nevěřila jsem svým očím – na okně seděla Poekie a tvářila se provinile…. 😀
  Je v pořádku, jen trochu hladová.

  1. Týýýýý jo …… nebo jak se vlastně vyjadřuje radost a úleva a překvapení dohromady.
   Tak rok nám začal dobře (y) teď aby to vydrželo.

   Ještě že kočky jsou taková chytrá stvoření a vědí, že všude dobře, u Rputi nejlíp (y)

  2. Fakt ,to nám ten rok začíná moc hezky (nod) On sice nebude setrvalý stav, ale každá dobrá ba vynikají zpravička je (y) (wave)

  3. Ááá, už nepokračuju ve čtení a radostně volám hurá! Krásný začátek nového roku, gratuluju, Rputi!

  4. Teda, ta Poekie má smysl pro drama, jen co je pravda! (wasntme)
   Docela by mě zajímalo, Rputinko (inlove) , jestli odněkud za Tebou utekla nebo kde se celou tu dobu toulala. Hlavně ale, že je v pořádku a že máš dobrý začátek roku. 🙂 (y)

   1. Vave, já myslím, že u někoho byla. 10 dní bez jídla by nevydržela. Je sice pohublá, ale kožíšek má čistý a je v pořádku. Já bych řekla, že ten dotyčnej jí neměl vůbec v úmyslu vrátit (plakáty visely na strategických místech), ale že na Silvestra prostě přestal dávat pozor a Poekie mu zdrhla.
    Teď chce strašlivě mazlit a je vidět, jak je celá šťastná, že je zpátky. 🙂

    1. To je tak báječné, že si Tě našla, Rputinko (inlove) . Je to víc než státní vyznamenání. (nod) (y)

 43. Dobré ráno od žabek. Máme za sebou ranní procházku, zahrada byla vyhodnocena jako nespolehlivá. Borůvka byla po půlnoci chvíli sama doma- asi 15 minut- a i v hodně dobře zvukově zaizolovaném domě to stačilo. Pěkný stresík nám to hodilo. Celou noc sice cestovala po postelích všech členů rodiny, ale spala a ráno se v pohodě nažrala i vyvenčila, ani stresový průjmík z toho nebyl. Takže už víme, že i hodně unavené psisko petardy řeší a schová se do koupelny. Nicméně teď už vypadá v pohodě. (whew)

  1. Dobrý den, první v novém roce. U nás se nekonalo drama, ale Mína hlavní ohněstrůjný program „prořvala“. (devil) Mouryn se schoval do nejtemnějšího kouta pod kuchyňský stůl, ale Míně nepomohlo ani rádio. Rozhodně odmítala jakýkoliv kontakt a ječela. (doh) A měla dojem, že by tomu unikla, kdyby šla ven. V tom jsme rozhodně nebyly za jedno, tak byla zavřená doma. Jen došla munice, tak pohoda. Už ani ven nechtěla. Achjo. No, už se nemáme na co těšit. 😉

   1. U nás se psi moc nebáli, jen mlaďas asi nevěděl co se děje. Vzali jsme ho na chvilku ven a hrubě se mu to nelíbilo. ,,Fšude to práskalo a blejskalo „a tak radši domů do bezpečí. Ale neklepal se ani se neschovával. A Don, že se nebál Lux tak to taky statečně přežil.

   2. Moje zvíře trávilo střelbu s hlavou v mým podpaždí. (Takhle zvládne i osobní přítomnost na velkým ohňostroji. Třepe se, ale jak to dobouchá, oklepe se a dobrý. Když jsem ji naopak zkusila nechat doma samu, třásla se pak ještě dlouho.)

 44. VŠETKO NAJLEPŠIE DO NOVÉHO ROKU 2011 ZVIERATNÍKOM A ZVIERATKÁM ŽELÁ snežná žena Yetti 🙂

 45. OT – prosbička: Kdo už četl nebo čte fantasy, kterou Li napsala – uvítala bych dojmy, jak na vás působí. Třeba na meil – lajdn zavináč seznam cz.

  1. Pouvažuju nad tím. Na nějakou aspoň trochu smysluplnou reakci to budu muset znovu prolistovat.

  2. Mám dočteno už několik dní a počáteční pocit, že se o dojmy musím dělit, už trochu přešel. Bylo to úžasný a dalo by se to číst jedním dechem, kdybych na to měla ten kus času v celku. Možná něco napíšu, uvidím. Ale mně to padlo do vkusu a totální vyprahlosti, na takovouhle literaturu už nějak nemám čas.

 46. Čtení si nechám na později. Máme novoroční štěňata – Giňata. První fenka byla veliká a narodila se bohužel mrtvá. Zatím máme 9 živých z toho zase jen 2 feny!!! Nevím, co naše holky dělají, ale obě mají skoro jen kluky. A nejsem si stoprocentně jistá jestli je to konec. Xerxová!!!! Kdo to prorokoval těch 11!!! :@ . Jsi vědma. A bohužel uhynula tentokrát vzácná fenka (co budeme zase s těma klukama dělat?!)
  Ale Ginny je sice unavená, ale v pořádku a je vidět, že je nezkušená, ale stará se. Byla se vyvenčit (tentokrát jsem na ni nespoléhala a hlídala) a pak se jí moc do bedny nechtělo. Poslední štěně už taky vytlačila a k ošetření se moc neměla.
  Ája je na zabití, chtěla by pomáhat. Nejradši by všechnu péči přebrala sama a pořád kvílí.
  Letím hlídat, ještě se stavím.

  1. Ajajaj, tak Giňata si vybrala pro začátek života začátek roku. Moc na vás myslím. Ať se nekoná žádné drama. Ginulka to určitě zvládne a jen co se trochu rozkouká, tak bude šikovná mamina. (inlove) (sun)

  2. Evo, to jsi měla rušný začátek roku, vám všem zdraví a šťastný start do života ! (h) (dog)

  3. A to je radosti hned z kraje roku 😉 😉 😉 A také starosti (chuckle)
   V každém případě držím palečky psékům dobrý vstup do života (dog)

  4. Tak novoroční nadílka je tady! (h) Hlavně zdraví a odpočinek pro všechny a hodné zodpovědné páníky (y)
   Péťův spolužák bydlí s rodiči na farmě a rodili na Štědrý den telátko, dali mu jméno Ježíšek a na Silvestra čekali další, to ještě nevím, jak dopadlo.

  5. Blahopřejeme, Gina to určitě zvládne. Škoda té fenky, no ale co naděláš. Tak držíme palečky, ať už je vše dál bez problémů (y)

  6. gratuluji k miminkům (inlove)

   Já jsem v tom nevinně – to někdo jiný vymyslel fotbalovou jedenáctku (chuckle) Mně se to jen moc líbilo…

   Tak ať už je porodu konec, Ginny v pořádku, miminka klidná a zdravá a dobře přibírající… a hlavně ať se páník brzy vrátí z nemocnice zpátky do smečky (inlove)

  7. Já to říkala, že to bude dneska!
   (Ale za jedenáctku taky nemůžu.)
   Gratuluju všem čtyřnohým a dvounohým členům smečky! Ať vám zdárně rostou.

 47. Krásné novoroční ráno, tady sluníčkové. Linda dospává rachejtle, Bertík vystrčil čumáček z bydlíku, který si v noci opět přestěhoval ( po kom to zvíře je???) a zase zalezl a já jdu zase pracovat na změnách v ŠVP.
  Rputi, držím pěsti Žofíkovi, aby se mu udělalo líp. Naši stařečkové nám dělají trošku starosti.

 48. Už už jsem chtěla jásat, jak Dede krásně stojí uši 😀 No jo, novoroční ránko (party) Přeji pěkné novoranní procházky, tady už mrzne jen tak zlehka, aby se neřeklo.

 49. Krásné novoroční ránko! Přeju všem sluníčko a pohodu a protože i „metrológové“ hlásaj, že se příští týden oteplí, tak to snad i vyjde! (sun)

  U nás včera neveselo, Žofíkovi bylo večer zas hodně zle. Do rána se, zaplať bůh, vylepšil a jí dobře. Ale je vidět, že svíčička dohořívá.

  1. Rputinko, snad se to ještě na chvilku zlepší. My jsme měli moc ošklivý týden předvánoční. Skoro jsme se modlili aby Don /15a1/4/ přežil alespoň do vánoc. Zase se to na chvíli vylepšilo. Chodíme už zase i na procházky a sám sejde schody.

   Přeji všem pohodové ráno. U nás opět zataženo . jsme jak v mléce.

 50. to je tady samé CINK CINK (d) (d) a kdo za mě půjde házet sníh ?? (chuckle) Nehlaste se všichni… Včera ho napadlo sice jen trošku, ale uklidit se musí.

  Máme teplo – jsou jen dva pod nulou, takže hovňousstupnice by byla v pohodě na lopatku. Ale u přhlídnutých starých dobře promrzlých stupeň krumpáč ještě trvá…

  Jo a na rozdíl od noční je ta ranní procházka krásně klidná, tichá a bezlidnatá. Na Nový rok ráno chodíme ven moc rádi. Slyším, že i polovička už vstává… tudíž za chvilku jdeme (wave)

  1. Stará dobře promrzlá přehlédnouti? Takovému nežádoucímu jednání musíš zabránit včas! Nesmíš je nechat zestárnout a dobře promrznout! Věř mi, JDE TO.

 51. CINK se zpozdenim, musela jsem si napred cinknout s maminkou a synovcem. (d) Mamince se nechtelo otvirat sampansky, tak od synovce vysomrovala skotskou – odvazna a zdatna to zena. !! (Synovec sampanske nepije.)

  Dede s Kazanem a Beryskou to rekli spravne. Preju vam vsem co nejlepsi Novy rok a silu se vyporadat s neprizni, kdyz si nejaka takova k vam najde cestu. A mila Dede, dekuju moc za udrzovani hospudky. (h)

  U nas u pastvin zatim klid, ale v ocekavani strelby. Loni na Silvestra sousedi z druhe strany strileli z pusek do vzduchu. To nastvalo i Jakeyho – petardy ho vicemene nechavaji v klidu, ale strelne zbrane neeee.

 52. hezký Nový rok všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Betka poměrně v pohodě (nod) Jen ven tedy nevylezla – monitorovala nás ze dveří – krk vytažený jak žirafa, ale tělo v bezpečí (rofl)

 53. CINK! (party)
  Přejeme všem všechno nejlepší z Ostrovů a ještě ze starého roku 😉 (inlove)
  Dede, Marek, Andy & Martin

 54. (d) (cat) Melíšek – relativně v pohodě, ale nervózní a nesvůj
  (d) (cat) Zrzínek – naprosto vystresovaný, blinkal, je za postelí, ale úplně mimo,……….. grrrr, nenávidím petardy
  (d) Karolína – naštvaná kvůli petardám a chudáčkovi Zrzínkovi a tak vůbec………
  a nově: (cat) RÍŠA, kdysi Jaroušek! Momentálně pod postelník neviditelný!
  Podrobnosti zítra.
  Tak lepší Nový rok 2011 přejeme!!!!

  1. OOOOOO, co to vidí moje bystré oči, že by pocestný???? 🙂 Tak to se těším na hlásání. Podívej, Mína je opravdu stará mazačka a letos ty kanonády nese opravdu špatně. Už půl hodiny tady brečí a nejradši by utekla ven. Jenomže tam ji opravdu nepustím. Mám s ní špatné zkušenosti. To jsem ji jednoho silvestra nepustila a odchod jsem dovolila až 1. někdy kolem 10. hodiny. A chlapečkové dělali dodernou. Všechno, co nevyhořelo v noci, tak zapálili a házeli i po zvířatech. Mína tenkrát přišla za půl hodiny a měla ohořelý kožíšek od krku po ocásek. No, neprohořelo to až na kůži, ale Mína chodila půl roku nahatá. |-(

  2. Karolínko! (h) Jestli jsem si to z těch tajuplných náznaků nemyslela! Tak že bys měla tři chlapy (cat) (cat) (cat) v chalupě? (y) Těším se na hlásání! (nod)

   1. Konečně to řekla….to budete koukat, až se dozvíte, kdo to Richard – kočičí srdce , vlastně je 😉

 55. Jaktože to tu bylo před půlnocí? :O Taková krása, a už to všichni četli! Jen já zase pozdě. 8-|
  Dede (inlove) , to je paráda! 🙂 Vidíš, ještě že máš ty své chlupatce! Když Tě bolí tlapky, tak to vzali za Tebe a je z toho parádní novoroční povídání. (y) (h) (y)
  Máš pravdu – připojuji se s přáním, aby bylo hodně granulek a kostiček a abychom pojímali svět stejně radostně jako Vuvu a se stejným nadhledem jako Kazan. (h)

  1. To je výborný nápad. Vyřiď Dede plyšákům poděkování za nasměrování na dlouhé štrece (inlove)

 56. ………………… (d) (d) (d) ……………….
  Ještě jednou. Všem dobrým všechno dobré

  1. (d) (d) (d) evropský cink všem Zvířetníkům, pro nás předběžný, my si na ten americký musíme ještě 7 hodin musíme počkat.

 57. Kazan i Berunka jsou nádherní a tak nejen jim, ale Vám všem a Vašim zviřátkům přeju hodně zdraví a pohody v tom roce 2011, zkrátka: Ať se Vám daří a studna nápadů a skutků nevysychá… (rose1) (y) (*) (d) (h)

 58. Dede, ta fotka s běžícím Kazanem je boží. Stejně jako tvoje povídání. Takže díky za ten starý rok a do toho nového Tobě, Tvým blízkým jakož i všem Zvířetníkům všechno nejlepší! (h) (y)

 59. Cink, cink, my jeste budeme muset par hodin pockat, ale i tak preju vse nejlepsi a nashledanou v novem roce!At je fakt dobry (d) (dance)

 60. Já taky Zvířetníkům přeji, aby ten nový rok byl lepší, než ten starý. Snad se některým povede vybřednout z hory smůly a těm ostatním se jí povede rovnou vyhnout. A zvířátka a děti a vůbecvšichni vám dělají jen radost.
  Přáníčko jsem tradičně nevyrobila, ač jsem na to do poslední chvíle myslela.
  Já tu sedím sama. Vedle spí Rysík a MLP šel s našimi kamarády ven. Chvíli to vypadalo, že Rysík dneska nepůjde spát, protože: „Rána! Byla! Tam!“ A to se musí Tuli Tuli! A těch ran je tolik … Ale když jsem si ho servala z krku a položila do postýlky, tak v tu ránu usnul. Bylo toho na něj dneska dost.
  Klidnou noc a příjemné ráno přeje karakal (h)

 61. MILÁ DEDE A VŠICHNI OSTATNÍ ZVÍŘETNÍCI, ZVÍŘETNICE A ZVÍŘETNÍČKOVÉ, PŘEJU VÁM HODNĚ ŽIVOTNÍHO ELÁNU A TAKY HEJNA ŠTĚSTÍČKOVÝCH ZLATÝCH MUŠEK, KTERÁ BUDOU UNAVENA LETEM TOLIK, ŽE NA VÁS SPÍŠE ULPÍ NEŽ JEN USEDNOU.
  DĚKUJI VELICE VŠEM ZA ZASLANÁ PŘÁNÍČKA A PÉEFKY. NĚJAK JSEM NESTIHLA ODPOVĚDĚT, JELIKOŽ SI SE SVÝM STARONOVÝM PECKEM STÁLE JEŠTĚ DOCELA NEROZUMÍM. MÁVÁM VŠEM A DRBU ASPOŇ VIRTUÁLNĚ VŠECHNY CHLUPATÉ ÚPŘÁTELE A ČLENY RODIN. MĚJTE SE KRÁSNĚ, STYDÍM SE A ZALÉZÁM ZAS ZA BUK.

 62. Díky Dede, „jaková“ paničko (clap) (h)

  A Berrince stojí obě uši a je z ní rázem černá vlčice (party)

 63. Dedeeee (inlove) !!! Všecko nejlepší v Novým roce (a tobě začne až za víc jak chodinu, čudinko(.
  Všecko nejlepší všem (h) (h) (h) !

 64. Milá Dede, Tobě, celé rodině i chlupaté smečce, hodně, hodně zdraví (já vím bolí od myši ruka) ;( . Díky za trpělivost s námi, našemu webmasterovi (wave) , Marku. Mávám k Albionu z mrazivého, bouchajícího brněnska.

 65. Linda a Myš přejí jen to nejlepšejší v novém roce, ať je pro všechny šťastnější a plný sluníčka než ten končící. (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN