PSI: Bony – stravování a dobrůtky

Dokud jsme neměli žádné pořádné domácí zvíře (křečky a rybičky nepočítám), měli jsme velmi klamnou představu o tom, co kočičkám a pejskům chutná a čím se krmí. Prostě standardní klišé: kočka pije mléko, pes rád maso a kost.

Máme čubiznu, českou strakatou slečnu Bony, a stařičkého Kocoura. A dospěli jsme k poznání, že jim chutná skoro všechno, ovšem Kocourovi nesmíme dávat mléko a naší čubě kosti. A nechápu tu matku přírodu – proč něco zvířátku extra chutná, když mu to zároveň škodí?

Kocour měl potíže s pískem v ledvinách, i přešli jsme před lety na C/D diet kočičí suché, po konzervách – s odpuštěním – blinkal. On vůbec odjakživa blinkal, zejména po syrovém hovězím mase a játrech, ovšem vždycky se po tom mohl utlouct. Díky jeho neodbytnosti jsme si museli pořídit velké kuchyňské poličky, aby bylo kam odložit misku či prkénko s tím, co on by tuze rád a co by vzápětí bylo na koberci.

Vařené hovězí? Vařené kuře? To ani omylem! Z vařené stravy ještě tak rybu a zeleninu. Nebylo většího kocouřího potěšení než celá vařená mrkev, k níž se choval jak k myšičce – nadhodit, honit packami a roztrhat, půlku sežrat. Totéž brambora vařená ve slupce. Zbytek ať si panička zamete.

A takový košťál z květáku? To bylo vždycky pro něj. No a tím, říkal náš pan VET, jsme mu ublížili, protože v těch košťálech jsou poukládané ty škodliviny, co z nich má ten písek v ledvinách. Mezi škodlivosti musím zařadit taky olivy a vodu z oliv. A taky bramborový salát a dušené kyselé zelí. To Kocour taky rád.

Trvale jsme přešli na dietu, tu si Kocour občas zpestří zeleninovou polévkou, kterou si poslouží k nehlídané misky nebo prázdného hrnce po polévce. Sem-tak dostane kousek filé, když si řekne. Totiž občas si Kocour vzpomene, že z mikrovlnky se vytahuje talířek s rozehřátým filé, a tak cokoliv, co vytahuju z mikrovlnky, uzurpuje a to filé usilovně hledá. Tak holt jdu, koupím filé a kousek dostane.

Ovšem pozor – jen vybraný druh. Tuhle jsme koupila lisované kostky filé, bylo inzerováno, že je to bez přidané vody. A opravdu – na talířku se rozehřálo filé a bylo opravdu, opravdu bez vody! Paráda. Kocour si čuchl a šel od toho. Ani si nekous‘, darebák.

Čubizna, česká strakatá slečna Bony má svou příslušnou psí stravu, ovšem nic lidského jí není cizí. Jakmile kdokoliv odtrhne víčko mléčného výrobku, zhmotní se mu za zády čubizna a dožaduje se olízání víčka a pak té piksly. Musím dbát na to, abych jí nejdřív dala netučný tvaroh a pak až ten tučný, protože opačný postup znamená, že krabičku od netučného tvarohu si mohu vylízat sama.

Čerstvé ovoce a zelenina, to je pro ni potěšení. Jsou-li rajčata pěkná, přírodní, nikoliv unifikovaná z obchoďáku, to si ráda dá. Taktéž papriku, pokud možno červenou – zelená jí tolik nejede. Okurku může, ale opět jen pěkně čerstvou, ty okurky z igelitu nebaští. Naše šelma miluje syrové cukety, jablka, hrušky a meloun, čím dražší, tím lepší.

Jediné, co nemusí, jsou jahody a maliny, zato kanadské borůvky si už jako štěně chodila trhat. Naše čubizna a ptactvo nebeské, to je pohroma pro mou úrodu. V jedné hospodě sklidila uznalý potlesk, když se mnou baštila ledový salát. Ale já se teď přiznám, my jsme švindlovaly – byl ovoněný jakýmsi majolkovým dresingem.

Letos jsme neměli vlašské ořechy, tak čubizna utřela nos a já nemusela tolik vysávat. Její oblíbený trik je vzít si ořech ze sušáku, odnést si ho na koberec a tam pěkně vylouskat, šlupky roztrousit všude kolem a pak si jít pro další. Jak na tohle mohla přijít? Nepochopím.

Máte rádi vařené zelené fazolky? Část naší rodiny ano, část ne. Když jsem si je uvařila, Kocour se domáhal aspoň jednoho lusku a náramně si pochutnával. Čubizna samozřejmě nezaváhala a když to baští panička i Kocour, jistě to bude dobrota veliká. Tak si taky vzala, chvíli to moulala v tlamě a pak znechuceně vyplivla.

Manžel se smál a říkat Vidíš, vidíš, ani ten pes to nežere! Jó omyl, jakmile čubizna zjistila, že jak panička, tak Kocour si na té divné hmotě opravdu pochutnávají, chtěla znovu a hle, ono je to jedlé a dobré! Tak jsme se u toho hrnce sešli tři, každému z nás trčel z huby? z pusy? z tlamy ? zelený lusk a páníčkovi se dělalo nevolno.

Abych udělala radost naší čubizně a všem psím kamarádům, pravidelně peču játroví. Znáte, ne? Kuřecí játra, vajíčka, vločky, kousíček česneku, cibule a trocha majoránky. To vše prohnat sekacím strojem a natřít na pečicí papír. Výsledek pak uchovávám v mrazáku, protože je to bez vody, snadno to rozmrzne a je z toho mlsek na vycházku. Musím přiznat, že jsem svou levou kapsou rozmazlila řadu psů, co se s nimi pravidelně potkáváme venku. Čuba si asi myslí, že má tolik kamarádů, protože se k nám psi hrnou zdálky a ona se s nimi šťastně zdraví. No jo, jenže oni vědí, že v levé kapce bydlí krabička a nakrájeným játrovím a ta naše čubizna u toho, to je taková daň za dobrůtku.

Aktualizováno: 27.12.2010 — 19:09

82 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ahoj, zdravim ze zasnezeneho vychodniho pobrezi, to se fakt neda psat….alespon mavam packou pro vsechny zviretniky

 2. OT – Gorila report.
  Jo jídlo?
  Bikira radši ovoce a větve, zeleninu často vrací. Nezahazuje přes rameno, sbírá, vrací ošetřovatelům do kuchyně a reklamuje sváču. 😛
  Tatunek rád křížaly, Kibísek momentálně miluje banány. Všechny gorily rády „koule“ – rýžová kaše nebo rýže s ovocem, a kvůli jogurtům se vzájemně v rodině mohou umlátit. Gorilí jídelníček je prý na pomezí mezi opičím a lidským, takže naši praprapředci se krmili hodně podobně, jako gorily.
  Akorát my už nerecyklujeme – vysvětlím na požádání, ale nechtějte to vědět. 😀

  Co dnes dělají gorilky – to jsem popsala níže pod Velkou Kočkou: kymácel se jeden parkos a tak odpoledne přišla četa s pilou a podřezala ho a zničila, než by se stal úraz. Ten se stejně stal, jedna z ošetřovatelek uklouzla a uhodila se, chuděrka. 🙁
  Takže všichni chlupáči jsou zavření v ložnicích a tam kamery nevedou.

  Dnes jsem se dozvěděla, že až po příjezdu do Prahy začala Biki cyklovat (hodně laicky přeloženo menstruovat); ona dříve ty samce, s nimiž se potkala, považovala totiž spíš za bratry. No asi se jí Riči líbí, no bodejť! Bejt já gorila, taky ho beru – a řídím! (mm)
  Naštěstí neměla nikdy antikoncepci, která je pravděpodobně u Shindy vinna její neplodností, a tak asi všichni doufají v zrzavostříbřité gorilátko, tak za rok, za rok a půl. Gorily jsou březí skoro tak dlouho jak lidé. Takže kdyby zjara Bikča třeba otěhotněla, za rok bychom mohli slavit zrození.
  Ale to je jen malba na zdi, sen, eště je čas. Hlavně, že pokračuje sžívání, a že Biki je stále zdomácnělejší a pražštější – všem nám na ní záleží a tak snad může v Belfastu klidně spát i její původní ošetřovatelka. Už ji tu nebijeme. Aspoň né furt. :*

  1. Dík za gorilčí jídelníček! (inlove) Celkem bych se mohla stravovat s nimi – včetně toho sem tam vracení zeleniny 😉

 3. S těmi ořechy to velmi dobře známe. Nejlepší louskáček je Buffinka, louská i pro ostatní. Bohužel nejradši v obýváku na koberci 😛
  No a já se musím dodatečně omluvit, že jsem nestihla poslat přáníčka ani vánočně pozdravit na Štědrý den. Přesně od té doby jsme totiž poněkud v rozkladu. Abychom se nenudili, právě o Štědrém dnu nám zkolaboval kotel. Vypustil vodu do chodby a přestal topit. Opravář přišel až dneska, zkonstatoval vadný ventil a že ho snad zítra sežene… Takže Štědrý večer jsme ještě prožili celkem v teple, ale ráno jsme se skomplet stěhovali do dva roky neobývaného patra. MLP měl jakýsi tradiční fotbalový turnaj, ale měla jsem pocit, že to s Péťou v pohodě zvládneme. Jo, byla to pohoda. povedlo se nám tu zatopit, uklidit, dokonce vánočně nazdobit a těšili jsme se, že odpoledne dorazí mládež… Pak jsem nahoře pustila vodu a tím dole vyplavila kuchyň, neb dva roky nepoužívaná stoupačka vykonala své. S čištěním místních odpadů mám bohaté zkušenosti. Znamená to na dvoře zvednout zhruba sedmdesátikilový poklop a za pomoci instalatérského pera prošťouchnout odpadní trubku… v -8 stupních super. když už to vypadalo nadějně, projevila se i zanesená trubka z kuchyně… takže jsem to zaprasené pero musela vzít do bytu a za pomoci Péti to protáhnout i odtud… ale jsme holky šikovné, povedlo se. Jen ten poklop od kanálu jsem si hodila na nohu (wasntme) Momentálně tedy přebýváme ve dvou místnostech ve složení čtyři lidi, tři hafani, dva papoušci a dvě želvy. Je to trochu psychicky náročnější, ale je tu celkem teplo 🙂 A máme vlastně pocit takového prázdninového dobrodružství (rofl)
  Milí zvířetníčci, jsem moc ráda, že vás mám. S hlavou vraženou v kanálu a omrzajícími koleny jsem si říkala, že si budu mít komu postěžovat a nakonec na to všechno budu vzpomínat se smíchem! Tak tedy dodatečně KRÁSNÉ VÁNOCE přeje Buffí smečka (*) (h) (*) (h) (*)

  1. A to se najdou jedinci, co za adrenalin platěj (chuckle) . Lucko, brzo se vraťe k nudnýmu pohodlí (y) .

  2. Lucko, to Tě lituji, letos se s kalamitami roztrhl pytel. Ten předvánoční týden se vydařil leckde. (h) (hug)

    1. U nás už je relativně dobře, Don se s námi slitoval a řekl si, že to s námi ještě chvíli vydrží. Ale měli jsme taky moc a moc perný předvánoční týden. ;(

  3. To nezbývá než politovat, těch příhod je víc než dost.
   Mně stačilo, že po poruše vodovodu o ulici níž byla bez varování na den zavřena voda. Ještě že jsou minerálky, ale to další, že. Po spuštění ta hnědá tekutina s pískem uvedla mimo provoz obě WC, nic nenatéká do nádrží, jsou ucpané, všechna sítka na bateriích odmontovat a vyčistit a i po dnešním dnu v provozu teče kapalina neurčitého vzhledu.
   Kromě naštvání, práce, bylo nutno odříci návštěvy, protože všechno je v tu chvíli naruby.

  4. Tak takové ozvláštnění svátků je až moc originální. Takový řetěz pohrom rozhodně není na vánoční povídku. Při tomhle pracovním úsilí jste v malé místnosti museli mít teplo i bez topení. Hm, já vím. Kecám, ale lituju vás úplně všechny. (h) (sun)

  5. Jo, to jsou takove ty udalosti, na ktere se po letech vzpomina lepe, nez se to proziva. U Rputi zas bouchly kamna. … Ovsem v tech mrazech, co tam mate – auuuuuuu. Pevne nervy preju.

   Nam se az do nedavna temer s jistotou kolem Dikuvzdani, ne-li primo vecer pred, zaseknul septik. taky radost, kdyz jeden splachne nebo pusti sprchu a vsechen sajrajt se tlaci trubkama do koupelny. (punch) Nakopnec jsem to vzdala a vykaceli jsme krasny ohromny ker tzv. konfederacni ruze, coz je druh ibisku. Kvetla na podzim prekrasne kvety. Chybi mi, ale holt rostla do trubek.

   1. Milá Hano, když něco proroste do kanalizačního odpadu, to je veselo vždy.
    Měli jsme v předzahrádce krásnou malou smuteční vrbu, podotýkám, že už tu byla když jsme domek koupili. Nic, nic, až jednou suterén plný …., to sem snad bylo spádováno z celé čtvrti. Je to gusto.
    Plány jsme neměli, pracovníci kanalizace pravili bez obav, zjistíme si v archivu na úřadě i začali kutat. Je tu jíl a skála. Kutali a kutali, no začali o 1 a 1/2 m mimo.
    Takže mám vyzděný bunkr pod celou předzahrádkou. Uvedení do normálního provozu trvalo 3 měsíce.
    Bez vody je to špatné, ale bez odpadu? (flex)

    1. No, Nelinko, ona ta konfederacni ruze tam byla taky, kdyz uz jsme to koupili a odpadove trubky do septiku byly jeste jakoby cihlove, tak to tim pekne prorustalo. Tak jsme to cele vymenili.

  6. Na mě o štědrém večeru vyskočila ze stupaček na záchodě krysa.Záchůdek o rozměrech asi metr na metr a půl a dveře se otvírají dnu ( tedy dovnitř ) ]:) V baráku si museli myslet že zpívám koledy. Já to přežila ta mrcha ne, do rána scípla. Ovšem ten smrad co dokázala vytvořit (headbang) Puchlo to až do dneška, kdy jsme zjistili prokousaný odpad a další zdechlinu (puke) Doufám že nemá rozvětvenou rodinku…

   1. Nóó Akden – tak tím bych se moc nechlubila (wait) – že po tvém opuštění toalety tam do rána chcípla krysa (chuckle) (chuckle) (teda podotýkám, že to byl spíš potkan, neb krysy jsou u nás dost vzácné, neb mají rády sucho a teplo – tedy útulné půdy, kterých začíná být nedostatek) . Žes jí nepustila ventilaci (rofl) ?!

 4. Palcodržna fungovala, děkuji vám moc. (h) (h) (h) Nemám ucpané dutiny (zhnisané oči na to ukazovaly) nemám zápal plic. Já vám do té nemocnice šla snad hodinu, tak jsem byla vyřízená. jinak tam jsem za 15-20 minut.Zkou3ky krve, změření krevního tlaku (zase byl vysoký 175/65), teplotu jsem měla 37.9. Paní doktorka mě poslechla plíce a pak mě ještě poslala na rentgen plic a dutin. Dostala jsem antibiotické kapky do očí a ještě užívat ATB. Ale je mi stále mizerně, zalepenýma očima mžourám na text který píši. Číst články a komentáře se ani neodvažuji. To až bude zase dobře.
  Tak se mějte a připravujte si sliby do nového rok, s novým rokem musí přijít něco nového do našich životů.. 😉 Za chvíli tu je ten dva tisíce jedenáctý. (o) (d) (d) Kvůli ATB vám budu připíjet jenom ovocnou šťávou. 😉

  1. Velká kočko – tak to jsou vesměs dobré zprávy! Držím palce, aby ta léčba co nejrychleji zabrala! A posílám pohlazení 😀

  2. Jé, Velká kočko, to nevadí, že přípitek bude moštíkem, nebo limonádou. Hlavně že Ty jsi bez vážné choroby. Gratuluju. 🙂 (h) (sun) (rose1)

  3. Pámbuzaplať že tak! (h)
   Doufám, že Garyk i kosí sestřičky si patřičně považují, že jim paničku neuvěznili v nemocnici, a moc Tě nezlobí. Tak se důkladně opatruj a toho panáka si teď dám na Tvé zdraví já, k Noci na Karlštejně.

   Pusinka před chvílí kuckla, pufla, seskočila z křesla, hupla na gauč a jala se chystat na dávení. Eště jsem ji stihla chytit a přemístit aspoň nad parkety. A pak jsem jí jako náplast na spravení chuti pufla já kousek velmi šťavnaté kapsičky.

   U Gorilků se dnes bydlí povinně v ložnicích, viklal se jeden pařez a po uříznutí zůstala v betonu díra a ostré okraje, tak aby si některé mrně neublížilo, je zatím zavřeno. Nicméně v poledne, za asistence Richarda a vodní sprchy mířené na Moju a Shindu, si Bikira prvně vzala oběd u „dámské“ mříže. V přípravně roztomile jásaly a nadšením poskakovaly ošetřovatelky – to je velký krok pro gorily i lidstvo. Poté bylo vidět na povodňových schodech hodinovou schůzi všech mamin a dětí, které tam tu strašnou křivdu rozebíraly. Cizinka ujídá z našeho a eště prší! (rofl)

 5. Tak hlasim,ze Mourina nakracela do kuchyne,posadila se pred lednicku a kde pry je ta dobra sunka,kterou krmim cele mesto.Darebacka jedna!

  1. Sem ti to rikala! 🙂 (y) Ona mysl puvodne velmi divoke kocky je nekdy tezko citelna, ale pud sebezachovy vetsinou zvitezi. Kdyby ten pud nemely, tak by venku na divoko dlouho neprezily.

 6. Jo vlašáky, ty naše čubina (http://www.hafici.cz/profily/detail/1558/) taky perfektně loupe a zbodne. Falko je trouba, který čeká , co milostslečně upadne od huby. Ale měli jsme foxla (Cord Hvězda Vysočiny) , dávno tomu, nar 1978, zemřel 1992, a ten miloval angrešt a rybíz. Sám si to trhal z keříků. Babička se vždy zlobila.: „Mizerové, když už chodíte na rybíz, tak to utrhněte i s tou šťopkou“ Až jednou ráno vypustila z chalupy hafa, aby zkontroloval zahradu a pesan zmizel za rohem. Tak přešla k jinému oknu, aby viděla co činí. A co neviděla. Pejsek se postavil k rybízu, našel si pěkně zralý hrozen, jemně skousl u šťopky a kuličky stáhl přímo do huby. Dokonale rozeznával zralé a nezralé, ty nám nechával. Angrešt zase trhal odspodu opřený packama o tyčku. Že si tu hubu nepopíchal….

  1. Nase Grizzly byla tez absolutne vsezrava – mam pocit, ze v jeji bezmezne duvere, ze co ji dame, musi byt dobre. Experimentovali jsme, jestli je neco, co ten pesi neji. Ano, syrovou cibuli nejedla. Jeji nejmilejsi ovsem byla rajcata. Pestovali jsme jich vzdycky spoustu. A taky si je sbirala primo „od pramene“ z keriku. Rovnez milovala hrozny, ktere se ji ovsem spatne jedly, protoze to nemohla rozkousnout. Vypadavali ji bokem tlamky, ale byla vytrvala, az se je naucila napichnout na tesak a mela vyslovene radost, jak ji z toho tekla ta stava.

   Jakey je pejsek opatrny, a to po dlouhou dobu platilo i na jidlo. I v granulich se rejpal jako stenatko- byla jsem z toho na nervy, protoze podle tlapek jsem usoudila, ze bude dost velky a jeho vyziva, kdyz zili nekolik mesicu volne s nemocnou mamkou (srdecni cerv) na divoko ve skarpach a skruzich nebyla idealni. Proto, kdyz byli konecne odchyceni, tak vet doporucil velmi kvalitni steneci granule, aby tam bylo dobre vyvazeni vitaminu, mineralu a vseho, co stenik potrebuje. Na jakykoli pridavek do granuli pohlizel s hlubokou neduverou a stahnul se pod postel, kde trucoval a mezitim mu to snedli nenazrane kocky. Takze dlouhou dobu ani v kuchyni pri vareni neotravoval. Bejvavalo. 🙂 Uz si hoch rozsiril repertoar a v kychyni prekazi kdykoliv se tam neco sustne. Ale je srandovni. Pokazde, kdyz dostane neco, co jeste nemel, tak to vezme velmi opatrne do drzticky, tak jen za konec a odnese si to nekam jinam, tam si to polozi mezi tlapky a ocucha to, olizne, pak medituje, pripadne to strci zas do drzticky, vyplivne, medituje a pak to bud schvali a zmizi to v nem jak malina, nebo odejde. Az uz to zna a schvalil si to, tak pak uz nevaha. Zeleninu a ovoce neschvaluje, ale obcas mu propasuju do jidla roznahnanou varenou mrkev z polivky. Sice dela ksichty, ale sni to. Jo, a nedavno schvalil jablko, ale musi byt sladke a kruplave.

 7. Zdravim,vcera jsem se snazila pridat komentar pod Matyldin clanek.Ale nechtelo me to pustit.8+4 je snad 12?Je nejaky navod jak na to vyzrat?
  Tak u nas co se tyka stravy vedou granule.Jogurty ignoruji,ale salamy jsou v kurzu.Mourina je porad venku.Klidnou me to nedela.ale chytit se neda.Uz na to padlo pul kila kruti sunky.Preddevcirem manzel nainstaloval provizorni klec.Rano sunka sezrana,klec prazdna.Zustaly tam akorat granule.Na ty se snazil dostat sousedovic bily kocour a chytil se.Tak jsem ho po navratu z prace osvobodila.Myslela jsem,ze kdyz je kocka doma vic nez rok a necha se hladit,tak se da chytit i venku.ALe ona je jako divoka kocka.Kdyz ji vidim na zahrade a jen otevru dvere ,tak prcha.Nemate nejaky napad jak ji chytit?
  Preji Vam vsem prijemny den.

 8. Někteří psi asi mají zvláštní talent na louskání vlašských ořechů.
  Měli jsme 2 velké ořešáky. Úroda byla vždy, naše nejstarší čubina nanosila na hromádku několik ořechů (opakovala několikrát), 3 ostatní psi si sedli do půlkruhu kolem ní, ona je prefektně rozlouskávala tak, že ta jádra téměř vypadla, sama je nežrala a ostatní se obsluhovali. Zuby měli všichni perfektní, tak jestli to neuměli nebo byli líní, to jsme se nedozvěděli. Akce jim vydržela vždy na hodiny.
  Záznamy jsou, bohužel, ještě na staré kameře.

 9. Pěkné, Zdeno, pěkné. Zdá se, že i u vás jsou zvířátka týrána hladem…. Něco mi to připomíná. (chuckle)
  A s těma fazolkama pánečka chápu. Jak můžeš dávat zvířátkům tak jedovatou věc?! Fazolky jsou na žebříčku vrtnosti na nejvyšší šprušli.
  (Vrtnost = schopnost potraviny provrtat se z žaludku ven skrz břicho)

 10. Vařím uzený vepřový ocásek. Najednou slyším podivné zvuky, jaké obvykle papiňák nevydává i běžela jsem se honem podívat, že abych nevybouchla. I bylo mi uzříti plivníka Sárinku, ana usilovně hraboší na sklokeramické desce a snaží se do toho kastrolu prohrabat odspoda ….. 😀

 11. Borůvka žere všechno- zákaz má jen na syrová rajčata, coby mrně se po nich dvakrát poblinkala. Jinak žere syrové ovoce i zeleninu, maso, sýry, vařenou zeleninu, ryby a občas i nějaký ten zbytek z kuchyně- a v Ostravě jí babička podstrkovala cukroví, takže momentálně zase vyfasovala dietku- vařené hovězí s hodně velkým množstvím mrkve a troškou rýže- před Vánoci po tomhle zhubla, tak si nechci kazit úsilí, navíc Borůvka jasně naznačila, že i tohle považuje za prudce jedlé 😀
  Polárka žere maso, sýry, zakysanku, kočičí kapsičky a velké množství granulí- řekla bych, že jich sežere pomalu víc jak Borůvka. Navíc rychle pochopila, že kdo si misku nevymete včas, nemá nic- strakatice to dojede 🙂

 12. my máme doma dva kočičí kousky. Kocoura Honáse a kočku Hepču. Mlsní jsou oba dva. Ale Honás žil nějaký čas na ulici, takže v něm zůstal ten neodbytný pocit “ voják se snaží, voják má „.
  V neděli využil nestřeženého okamžiku a okousal zbytek kuřecího stehna z talíře. Včera jsem já zapoměla zbytek kuřete zabalit do novin a hodila ho jen tak do koše. Pozdě večer jsem našla koš v kuchyni povalený, zbytek kuřete bezvadně okousaný a kosti se válely po zemi. Kocour seděl pod stolem a olizoval se. Moc dobře věděl, že to nesmí. Ale odolejte tomu, že. Vysloužil si přezdívku čorkář a bufeťák.

  Jinak na kelímky od jogurtu na vylízání čeká, sedíc u mé nohy, od chvíle co kelímek otevřu. A pořvává na mě, ať už mu to proboha dám.
  Hepča zase miluje žloudek z vařeného vajíčka. Pro ten by dala život. Přiběhne a milostně kouká. Na ten žloudek, to dá rozum.

 13. OT – děkuju vám moc za včerejší palcodržení; zdá se, že bylo opravdu účinné. (y) (h) Tak teď ještě palce přidržte, prosím, ať je marod brzo fit a doma. 🙂 (sun) (h)

 14. Zdeni (inlove) , jako vždycky skvělé! (y) (nod)
  Hihi, ještě jsem si to vylepšila svým rychločtením: Čubizna, česká strakatá slečna Bony má svou příslušnou STRAKATOU stravu …. chvilku jsem si nad tím lámala hlavu a pak četla znovu pořádně. (chuckle)
  Přeju všem krásný den! (h) (mávám bohužel z práce 🙁 )

 15. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)
  Betka má skvělé zažívání (nod) . Ať už žere granule nebo maso nabo zeleninu a ovoce a nebo zbytky z kuchyně… tak z ní padají relativně malé tuhé bobky (uklízím se svačinovým pytlíkem). Žere snad úplně všechno – jen nedávno odmítla pečeného bažanta… a musela jsme jí z něj udělat sekanou (rofl)
  Teď tedy granule nežere… hlavy a ocásky z 13 pstruhů, zbytky z krůty (tam se tedy o část masa dělila s Vilémem 😛 ), domácí paštička na vece namazaná, maso z polívky, odkrojky masa, spousta ovoce, zeleniny a mlsů… Doufala tedy i ve zbytky po mrňousovi – ale co je v zelenině maso, tak příkrmy nezbývají a sladká kašička k večeři… tam taky Kosatka nemá šanci. Sedí a hypnotizuje mimíše, a doufá, že by ta lžička v talířku nemusela vyškrabovat dno. Čeká marně…

  Napadlo toho ažaž… jdu házet

   1. no – čivaví nejsou… ale když vidím, co dokáže padat z jiných (i výrazně menších) psisek… (tmi) No jo no – to jsem zase šlápla do … no do tématu (chuckle)
    mimochodem u nás je stupnice hovňousteploměru nastavena „na krumpáč“ (rofl)

    1. „Krumpáč“ – no, u vás v horách by ani stupeň „sbíječka“ nepřekvapil.
     Hele, a skvělé oddychové téma je taky na cz-psovi, v chlívku „Štěňata a štěňátka“, vlákno „Prdí a prdí“. (Jéééžišmarjáá, to zas bude…)

   2. Á, oblíbené téma. To nemůžu chybět 😛 . A zrovínka mám drobnou odpolední historku. Cca den na výspě nechumelilo, takže psí louka začíná být zdobená rozličnými trofejemi. A myšilovka Sára, nemohouc se pro silnou ledovou krustu věnovat své nejoblíbenější činnosti, začala pátrat po zmrzlých, pečlivě tvarově vybraných kouscích, které chroupe jako eskymo. K veliké libosti své paničky, pochopitelně. To Pedrouš radši jahody se smetanou. Jestli on nebude převtělený hobit.

     1. Bodejť. Taky Pedrouš není jen tak hej, nebo počkej. Pro něj nějaká revoluce ve Francii nic neznamená. Vždyť je to šlechtic. A já bych si taky radši dala ty jahody 🙂

      1. Vy žvíža, člověk se po celým dnu dostane na chvíli k čopítači a tady takový šrapnely! Já jsem starej, unavenej člověk, copak se můžu tak strašně řehtat?????
       Jo, a eště prej 5+7 není třináct, já du zase radši pryč.

 16. Omlouvám se, podržte mi prosím palce. Z nastuzení či chřipky se ani ne po týdnu vyvinula podivná nemoc. V krku mám jak v polepšovně a nemohu polykat. Pravé oko oteklo a hnisá. Ted už hnisají obě a já sotva vidím co píšu. Zajdu teď ráno na infekční kliniku a kvůli zvířatům doufám že si mne tam nenechají a že mi pomohou. Je mi opravdu neuvěřitelně zle. (sweat) ;( ;(

  1. Mila Velka Kocko, moc ti drzim palce. Vypada to, ze to potrebuje radikalni ATB lecbu. Drz se devce. (h) (y)

  2. Zdeni (inlove) , jako vždycky skvělé! (y)
   Hihi, ještě jsem si to vylepšila svým rychločtením: Čubizna, česká strakatá slečna Bony má svou příslušnou STRAKATOU stravu …. chvilku jsem si nad tím lámala hlavu a pak četla znovu pořádně. (chuckle)

  3. Velká Kočko – moc na tebe myslím – (y) (y) ať je hnusná nemoc pryč a ty do nového roku vykročíš křepkým krokem. (h) (h)

  4. Velká Kočko, drž se – my ti tady držíme pěstičky i tlapičky ve složení (hug) (cat) (cat)
   (y) (y) (y) (y) (y) (y) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN