KOČKY: Vánoce zase přicházejí…

Sobotní ráno, už jen dva týdny zbývají do vánoc. Mamča se vypravila „ulovit“ kapry do rybářství, já s Darkem a Alím na ranní procházku do parku. Noční obleva změnila včerejší sněhovou nadílku na pouhou vrstvičku bílé mokré hmoty. Ale z oblohy se už zas sype bílé nadělení. Vločky jsou mokré a těžké, ve větru ostře bodají do obličeje.

Psům nečas nevadí. Chlad je pouze zrychlil, běhají kolem mě ve zběsilých kruzích. Chvíli honí Darek s mohutným štěkotem Alíka a v příštím okamžiku se role obrátí a Alí bezhlesně štve prchajícího Dara. Nemají čas značkovat, nemají čas „hodit bobek“, jen šťastně a zběsile rotují prostorem. Bavím se pohledem na ta dvě pružné svalnaté těla, na jejich radost z nespoutaného pohybu.

Přitom jako radar neustále monitoruju okolí, hlídám, jestli nejsou na dohled černí strážci maloměstských zákonů, velcí zlí psi nebo naopak malí jedlí pejsci. Společnému venčení tady situace nepřeje, většina psíků je čistě vodítkových. Máme jen pár běhacích psích kamarádek, ale nečekám, že bychom se potkali v tuto dobu.

Na naší obvyklé trase, zrovna na „našem“ prostranství oblíbeném k aportkování, se courá člověk s dobrmanem na vodítku. Nechce se mi kazit ohařiskům honičku, tak odbočuju po cestičce ke středu parku. Psi plynule mění směr se mnou, Darek je nadšen, protože tady rostou rododendronové křoviska a běhání okolo, případně přímo křovím, je pro něj obrovská výzva.

Sleduju okolí, sleduju psiska. Darek víří s šíleným výrazem ve svém zběsilém slalomu. Alí stojí zkamenělý u jiné křoviny. Hlava skloněná, čelo samá vráska, vrtící ocas. Co to tam má? Upoutal Darkovu pozornost. Černý kašpar poskakuje v bezpečné vzdálenosti a dodává si odvahu občasným hromovým baf!

Zrychlím, ptám se Alího, co to tam má?! Vidím na bílém sněhu šedočerný stín. Že by mrtvá veverka?? Alí miluje honit veverky! Soustředím se na to černé chlupaté shora pokryté sněhem. Pořád nepoznávám, co to je. Dva kroky před hromádkou zůstávám nevěřícně zírat. Asi jako Alí. Nad černým nic se z bílošedého nic otevřou dvě obrovské hnědozelené oči. Taky to má obrovské uši a malinký čumáček. „Kotě, chudáčku, kde se tu bereš??!“

Sundávám rukavice a beru to do dlaně, je lehounké jako pírko. Je špinavé od kočičinců a patřičně smrdí, ale obrovské oči, které na mě upírá, jsou čisté a jasné, nosíček taky tak. Droboučké tělíčko se chvěje, obrovské uši a malinké tlapičky jsou ledově studené. Ale téměř okamžitě se rozjíždí tichý motůrek, smrduté nic přede. „Neboj se bobečku, už bude dobře. Nenechám tě tady…“

Alí je celý radostný pes, chce svůj nález očichat, olízat, za zády mi jako na pružinkách péruje černé těleso s údivem vypoulenýma očima a občas to řekne baf. Moc si jich nevšímám. Hledím na smutné tiché tělíčko ve sněhu. Živé koťátko na něm dřepělo jako na matraci. Těžko říct jak dlouho. Od večera, od noci?? Proč je to druhé mrtvé?? Zdá se mi větší, ale nezkoumám, jestli to náhodou není drobounká dospělá kočička.

Mám problém, když se mám dotknout mrtvého těla. Ono to je stejně jedno, co to leží bez života přede mnou. Stejně jako je jedno, jak se to dostalo doprostřed parku. Nepochybuju, že po vlastních to nepřišlo. Důležité je dostat do tepla prcka přitisknutého k mé hrudi. Hlavou mi víří různé myšlenky a hodně hrubé slova na účet toho, kdo mohl koťátkům toto udělat.

Napadá mě, že koťat může být víc. Pohledem zkoumám křoviny, ale nic nenacházím. Alí bohužel odmítá cokoli hledat, on už si svého prcka přece našel. Darek se změnil v pružinku. Koťátku vůbec nevadí jeho bafání ani občasný dotek studených čumáků.“Kluci, jdeme domů! A ty prcku, co ty jsi zač? Kocour! Tak ty už jsi náš, tebe nedám…“

Psi se mi motají kolem nohou, kocourek přede, tulí se a živě se rozhlíží. Vzpomínám na loňskou kočičku Lili. Po dvou měsících doma jsem jí našla nový domov. Konečně už byla trochu spřátelená s Elsou, mamča si na ni taky zvykla, i když pořád chtěla, ať jde někam bydlet… nakonec jsme z toho byly smutné. Kocouřího kluka nedám. Alí si ho našel, je to ještě mimino, nedám ho…

Bude to krásný kocour, jestli doroste do svých obrovských uší. Šedý mourek s bílým podvozkem a obličejem.

„Jsme doma prcku, už bude dobře. Kluci, nechte ho už! Darku, Alí, běžte na místečka…“ Páneček kuchá kapry, nalezenec ho vůbec nevyvádí z klidu. Jen odtuší, že budeme mít kocoura a že smrdí a kam ho dám.

Nejdřív kocourka dám do vany. Slepený kožíšek musím omýt vodou. Kotě neprotestuje, nemáčím ho úplně. Je čistý a vesele smrdí dál. Nesu ho ukázat opět panečkovi do sklepa ke kaprům. Prý že pořád smrdí. Jo, a taky pořád přede a tiskne se ke mně. Sedí mi na dlani. A už zas je mu zima a začal se třást jak osika. Zhltnul kousek nabídnutého kapra a jdem do tepla.

Mamča dorazila z obchodu. Ani ona se moc nediví, skoro mám pocit, že má z pidi kocoura radost. Elsa není kočka k mazlení a my pořád vzpomínáme na jejího předchůdce Lukiho. KOCOURA…

***

Kotě jsem ubytovala na záchodě. Místnůstka je to malinká, teplá, s oknem. A jediná, kam dobrovolně neleze Elsa a nechodí tam volně psi. Našel tam útočiště kdysi malinký nalezenec Luki, z nejhoršího se tam vzpamatovala příšerná přijdilka Elsička, tak mě přišlo úplně v pořádku, že záchod na čas zabydlí pidikocour. Pravda, tohle životné mládě hned po rozmrznutí dost důrazně protestovalo, že nechce být samo, kdykoli zaslechlo někoho za dveřmi.

Myslela jsem, že život vklouzne do starých kolejí, akorát bude veseleji s kotětem. Omyl! Že bude mnohem veseleji se ukázalo už odpoledne. Pánečkovi to nedalo a s dotazem, zda jsem to tam pořádně prohledala vyrazil do parku s Gerdou. Chystala jsem se opět ke koníkům, u branky mě zastavil telefón. A že prý jsem hledala špatně a ať si pro to další kotě přijdu, protože se bojí Gerdičky a nemůže ho sebrat.

Chvíli jsem doufala, že si dělá srandu. Nedělal. Došla jsem za ním. Kotě sedělo vmáčknuté v patě stromu. Pár metrů od smutné zasněžené mrtvolky. Zrzavo bílý kulatý kukuč. Krátká ouška, obrovské kulaté oranžovo zrzavé oči. Nic jiného nebylo vidět. Prve jsem šla kolem stromu z druhé strany a psi si hleděli našeho nalezence, proto jsem zrzečka neviděla. Pánečkovi ho našla Gerdička. Našla mrtvolku a potom vyštěkala živého zrzka. Prý další kotě už tam zaručeně není…

Došla jsem na metr ke stromu a oslovila to vyplašené nádherné stvoření. A kotě jako na povel na úplně toporných nohách vyšlo ze svého úkrytu. Vztyčilo krátký ocásek a řeklo jsem tvůj. A byl. Nádherný zrzavý kožíšek s bílým podvozkem zamazaným od starého mokrého listí, které bylo v dolíku v kořenech stromu. Dolík byl tak akorát na tělíčko kotěte. Však byl chudák celý ztuhlý. Taky to je kocourek. Ale je starší. Už začal přezubovat do druhých špičáků. Určitě má v blízkých předcích britku.

Domů jsem ho odnesla s odhodláním, že ten půjde z domu. Co nejdřív. Taky proto jsem ho ubytovala v bývalé přechodné stájce Zorky. Bydlela tam loni Lili, kocourek se zdál v dobré kondici, tak jsem usoudila, že to bude dobrá přechodná noclehárna. Mamča se nejdříve zděsila, že druhý kocour, potom pronesla něco ve smyslu, že rezavého kocoura jsme přece vždycky chtěli… Pokusila jsem se ho vnutit kolegyňce, ale na rozdíl ode mě má rozum a prohlásila, že ke dvěma kocourům a dospívajícím dětem se už další kocour do bytečku nevejde.

Jednu noc bydlel zrzek ve stájce. Druhý večer ho páneček donesl k televizi. Oba kocourci skončili spolu u mě na klíně. Řekli si čau „brácho“ a zrzek se přestěhoval na záchodek k prckovi. Tedy, jít na onu místnůstku skrz původní určení je docela humorné…

Kocourky jsem vzala ukázat na veterinu. Jen tak pro formu, protože až na ušní svrab a nějakou tu blechu nevypadali, že by jim něco chybělo. Ani průjem neměli! Nafasovali jsme pipety na parazity a paní doktorka nám kocoury připsala do karty pod pracovními jmény Felix a Eduardo. Trochu jsem protestovala, že si je asi nemůžeme nechat oba. Prý žádný problém, změnit zápis jde vždycky. Felix vážil 1kg, Eduardo 1,60 Kg. Felixovi se smála, že má obrovské uši a nacpaný pupík, Eduardo ji okouzlil. Svorně jsme si zanadávaly na lidi-nelidi.

Co bude s kocoury dál, netuším. S Elsou se rychle sžili. Felix si z ní nic nedělá, Eduardo je k ní přitahován jako magnetem. Naše šestiletá černá dáma se omezila pouze na několik výstražných pchááá a už se začíná zapojovat do kocouřích honiček. Alí je koťaty fascinován. Miluje svého nalezence.

Běhá za Felixem, nechá ho, ať se mu motá mezi nohama, když ho dožene, olizuje mu celou hlavu. Felix se ho vůbec nebál a nebojí se ani třeštiprdla Darka. Ten taky není ubližný, jen je trochu hrrr. Bojím se já, aby kotě nezašlápl. Eduardo se už taky psů nebojí, ale do honiček se psy se nepouští, chová se jako zdrženlivý aristokrat. Borek mi připadá, jako by byl udiven a pobaven, co jsme to zas dotáhli domů.

Mamču si zcela ochočil Eduardo. Je to nádherný a neskutečně něžný kocourek. Po návštěvě veteriny na něm bylo vidět, jak je rád, že jsem ho přinesla zase domů. Mamča pořád odhodlaně razí teorii, že tři kočky jsou moc. No, má pravdu. Asi.

Ale Felixka stejně nikdo nechce a nedokážu si představit, že to naprosto bezelstné a vysmáté kotě dám někomu cizímu a neuvidím, jaký krasavec z něho vyroste. Je jedna osoba, které bych ho dala bez váhání a ráda, aby jí přinesl radost a úsměv. Boxíková, poznala ses? Jinak fakt nevím. My přece nemůžeme mít tři kočky! A nebo můžeme??

Budou vánoce. Pro dvě kocouří dušičky velmi šťastné a pro nás skrz ně nejspíš hodně veselé. Přeju vám všem, aby ty vaše vánoční svátky byly také plné radosti a pohody a do nového roku vykročte zvesela a s pevným zdravím.

Vaše Ap s mamčou, pánečkem a smečkou z Bohumínské mokřiny.

Aktualizováno: 22.12.2010 — 13:37

201 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ještě jednou mockrát všem děkuji za vyjádření upřímné soustrasti a za kytičky a srdíčka, všechny jsem si pomyslně převzala.

  Jako každý z vás, i já si během svátků vzpomínám na lidi, kteří se Vánoc nedožili. Každý rok jich nějak víc přibívá, v tom letošním jich bylo snad nejvíce (a když připočtu ještě všechny pejsky a kočičky Zvířetníků, je to opravdu dlouhá řádka). Letos na seznam přibude i moje maminka, opláču to, ale vím, že čas bolest zhojí a mamince je dobře tam, kde je. Děkuji všem za milá slova, pomohli jste mi, je mi lépe, však já dobře vím, že snad každý z vás si tenhle smutek už prožil, někteří i víckrát (h)

  1. Maričko, četla jsem teprve teď. Prosím, přijmi mou upřímnou a hlubokou soustrast. (u) (u) (u) (u) (u)

  2. Milá Maričko, promiň, nevěděla jsem… Moc na tebe myslím, děvče zlaté, já vím, že v tomto věku i stavu už smrt přichází spíš jako vlídný průvodce tam na druhou stranu, kde už nic nebolí, ale ty pozůstalé to bolí vždy – a když jde o maminku tak dlouho a krutě (u) Vyplač se a zkus myslet na to, že je tam, kde už nic nebolí. (h) (f)

 2. Mám dilema. Na záchodě nám bydlí vypasený pavouk, kterého si jaksi … hýčkáme a pozorujeme. V rámci vánočního úklidu jsem vymetla všechny pavučiny až na tu jednu, která je ovšem pohledově velmi exponovaná. Mám k ní přilepit cedulku „toto je náš mazlíček“, aby mě příbuzenstvo nepomluvilo? (rofl)

   1. Jménem si nejsem jistá, nevím, zda je to ona či on. V pavučině se vyskytuje ještě něco jako pavoučí kostra. Buď se náš mazlíček svlékl nebo sežral partnera. Schválně jsem nestudovala na netu, zda se pavouci svlékají. Spřádáme si totiž různé pavoučí příběhy 🙂 Asi tam tu cedulku přilepím (rofl)

    1. V tom pripade navrhuji rikat mu Vlasta 😉

     „Ty nejsi Vlasta … ty jsi Vlasta?!?“ – J. da Cimrman

 3. Milá Ap, jak se na ty fotky plyšáčků dívám, tak se mi oba líbí čím dál víc. (inlove)

 4. Děkuji všem za upřímnou soustrast. Maminku koncem října postihla malá mozková mrtvice. Sice se po měsíci v nemocnici (s rehabilitací) vrátila do svého domova důchodců, ale ochrnutá noha a ruka jí nedovolovaly žít už tak velmi omezený život. Vždycky se mi sice podařilo mamince dlouhými telefonáty zvednout náladu, ale bylo už delší dobu jasné, že život jí přestal bavit – zrak se jí rychle ztrácel (rozpad sítnice), Parkinsonova nemoc jí zhoršovala chůzi, pouze mysl měla stále čilou a bohužel si uvědomovala a vsugerovala, že už je jen všem přítěží. Včera jí odvezli do nemocnice s ucpanými střevy způsobené nějakým nádore. Břicho se jí nadouvalo, tak museli operovat a maminka umřela na sále. Tak si říkám, že alesoň umřela ve spánku, i když uměle vyvolaném. Ale už delší dobu mě prosila, ať se nemodlím za její zdraví, ale aby si jí Pán Bůh už vzal. Asi je to úděl všech starých lidí, kteří „přežívají“ jak ona to nazvala. Rozum mi říká, že je jí už dobře, ale srdce to špatně přijímá. Do Prahy nepoletím, přes ty sněhové kalamity bych to nezvládla. Zúčastním se až někdy později uložení urny do hrobu k tatínkovi. Ještě jednou vám všem děkuji za soustrasti, nechtěla jsem vám kazit svátky, ale ono to přes všechno chápání tolik bolí. ;(

  1. Jak, nechtěla jsi kazit svátky? Udělala jsi to správně, že jsi nám svoji bolest napsala. (inlove)

  2. Maričko, sem přece nepatřej jen veselý příhody. Snad ti můžeme být aspoň trošku oporou (h) .

  3. Maričko (inlove) , a komu už bys to měla říct, když ne nám? Jsme sice daleko, ale v myšlenkách u Tebe, a objímáme Tě. (hug)

  4. Kam to přicházím a co to vidím? Vidím smířenou starou dámu, která odchází, a její dceru, která to bere statečně.

   (*)

  5. Maricko,tak to je mi moc lito.Zrovna na vanoce.Ja se bojim kazdeho telefonatu po 9 vecerni,ze se doma neco stalo.Mamince je 75 a mam pocit,ze kdybych byla doma,tak jeji zivot by byl bohatejsi.Kazdy rok si rikam,ze tady v Californii jsou to posledni vanoce,ze ty pristi uz budu urcite doma.Nekdy mam hruzu,ze prijedu pozde.

  6. Maričko, je dobře, že jsi nám o svém trápení řekla. Budu na Tebe a na Tvou maminku zítra vzpomínat u zapálených svíček. Vzpomeň, že nejsi s tou bolestí sama.

  7. Milá Maričko, myslím na Tebe a Tvého bratra v těžké chvíli.

   To, že blízký člověk odejde fyzicky, neznamená, že zmizí z našeho života. (rose1)

 5. Omlouvám se za další smutné O.T., ale dneska ráno zemřela v nemocnici moje milovana maminka. Není to pro nas s bratrem necekana zprava, preji ji ten klid a mir po kterem v poslednich letech tolik touzila, ale moc a moc mi bude chybet. ;(

  1. Upřímnou soustrast (u) Na Vánoce to bolí ještě o něco víc (u) .
   Mně umřel v srpnu muž (znali jsme se bez pár dní 40 let) a tak jsem také ve smutném rozpoložení.

  2. Milá Maričko (u) , je mi to moc líto, objímám Tě. Dnešek je smutný den i pro mě, je výročí tatínkovy smrti. Už je to dávno, tenkrát mi bylo osmnáct a jeden den. Trvalo mi pak desítky let, než jsem se naučila přijímat Vánoce bez smutku a prázdna v duši. (u)
   Je moc dobře, že ses s maminkou na podzim ještě potěšila. Dožila se požehnaného věku a s bratrem jste se o ni velice dobře starali do poslední chvíle. Teď je v klidu a bez bolesti za Duhovým mostem. (u)

  3. Maricko zlata, myslim na tebe moc. (u) A ta dalka tomu pocitu bezmoci nepomuze, vim…

   Slova mi chybi, tha snad jen: To every thing there is a season, and a time to every purpose under the heaven: A time to be born, and a time to die; a time to plant, and a time to pluck up that which is planted…

  4. Maričko, moc na Tebe myslím a na dálku tě držím za ruku. Postupně to přestane bolet, ale scházet ti bude pořád. Je to už 15 let, co mi maminka umřela a já se co chvíli přistihnu při myšlence: Na to se musím zeptat maminky…
   (rose1) (rose2) (rose1)

  5. Maričko v myšlenkách jsem s Tebou. Maminka se dožila požehnaného věku. (handshake) (h) (hug)

  6. Maričko, moc dobře vím, jak Ti teď je, a je mi líto, že budete mít smutné Vánoce. Objímám Tě! (h)

  7. ;( Maričko drahá, maminka se za Duhou potkala s Jiřím a Li a se všemi pro ni již teď blízkými…oni se o ni postarají a i když Vám tady bude smutno, ona by si jistě přála, abyste věděli,že jí je tam za Duhou dobře…nebude Vás vyhlížet, ale přijde Vás přivítat,až přijde i čas vaší cesty….přeji Ti hodně dobroty a lásky a přátelského tepla, které by tuto náhlou ztrátu dokázaly zmírnit….a na dálku Tě (hug) (h) (rose1)

 6. Psi jsou na hledání koček v nouzi machři.
  (Teda psi jsou machři na upozorňování na *cokoli* divnýho kolem, abych nekřivdila…)
  Krásný předčasný dárky jsi našla pod stromečkem. 🙂

  (A já si postěžuju. Oskenovali mandalu, to jo, a pak jí, ti pitomci, uřízli kraj. Grrrr. Tak tam musím znova. No fajn.)

  Pitrýsku – já neumím utěšovat – ale myslím na tebe.

 7. Sakrafík! Já se sem za celej den nedostanu a když už ano, tak než dopíšu komentář, tak mi to zmizne.
  Takže honem honem Pitrýskovi držím palce a vůbec zdravím!

 8. Prosím poradu-Ferda letos ulovil mečouna a že bude k salátu. No a co já s mečounem? Kdo ví a poradí?
  A teď jdu lovit PPL, ať chudák nebloudí v uličkách ledovatých

  1. Tyno, mecoun je velmi velika ryba (a krasna a udatna) a ma dost pevne tmavsi maso, takze se ti nebude rozsypavat na vidlicce. Podle mne to neni idealni ryba na smazeni, ale urcite to tomu neuskodi. Tehle rybe pomuze marinada s necim citrusovym – jako citronova stava, olivovy olej, nejaka bylinka, cesnecek – dle chuti. Kdyz marinuju ryby v citr. stave, tak je nenecham vic jak pul hodiny – vic, a narusi to konsistenci masa. Ovsem u mecouna, podle toho, jak silne jsou platky, bych to klidne nechala dyl. Aby to slo k salatu, a pokud nechces smazit, tak napr. pomalu udelat na panvi s maslem a oliv. olejem, sul, pepr, zalet vypek bilym vinem, nechat vyvarit a podavat s lehce opecenou strouhankou, hodne zelene petrzelky a prelit cerstve rozpustenym maslem a strouhanou citronovou kurou. Pripadne obmenit ze misto citronu se pouzije pomeranc – v tom pripade bych vynechala cesnek. Tahle ryba se take dobre zapeka. Treba po franc. zpusobu – na litinovou panvicku se spekem nebo slaninou, maslem a bilym vinem, dost vysoka teplota a casto podlevat. Ta kombinace speku (nebo slaniny), masla a vina vypecena je moc dobra. A tak mne napada, ze v tehle kombinaci neco mleteho kminu by nezaskodilo. Dobrou chut.

  2. Nám se podařilo před pár lety koupit mečouna v makru. Opepřili jsme, osolili, obalili v mouce a opekli na pánvi jako přírodní řízek. Jako příloha opečené brambory, trošku zeleniny (č.zelí,paprika na proužky, cibule na kroužky, mírně osolit a přestříknout vinným octem) na ozdobu. K bramborovému salátu se mi to jeví jako barbarství.

 9. Milí Zvířetníci, přátelé a kamarádi. (h)
  Všem moc děkuji za PF a přáníčka, která mi došla e-mailem, nějak nemám sílu odpovídat. Letošní konec roku byl opět honička a stress pracovní, do toho přibyly další starosti osobní a už je toho nějak moc najednou. Poprvé po 27 letech budu vánoce trávit v Praze, bude to velký nezvyk, ale přežiju to. Velkým plusem bude to, že budu s oběma kocourky. Abych jela sama na chaloupku, vyhrabávala cestu od silnice ke dveřím, díru pro auto, pak pendlovala mezi dřevníkem a kamny, na to nemám sílu. Je tam prý tolik sněhu, že sousedi hrabali díru pro auto i prostup do chalupy 5 hodin. A to na to byli dva chlapi. Takže letos budou pro mne vánoce zvláštní – milovaná chaloupka zůstane zavřená, studená, smutná, opuštěná a bez světýlek, kterými září do noci každý rok. Slibuju ti, milý domečku, že se ti to budu snažit vynahradit hned, jakmile ten bílý sajrajt sleze a místo světýlek budeš zářit rozkvetlou zahradou. Budeme s koucourky jezdit každý víkend, vracet se až v pondělí rovnou do kanceláře a to bude času na zvelebení zahrady! Zkrátka letos je všechno jinak, nějak se to vyvinulo jiným směrem, nežli jsem očekávala. Asi to tak mělo být.
  Přeji Vám všem krásné vánoce, každý, kdo má nějakou bolest, ať pomine co nejdříve, užijte si klidné a pohodové vánoce a do Nového roku vstupte plni energie, odpočatí a připravení na další boj. Já totiž mám pocit, že každý rok už je jen ten boj.
  My pojedeme v pondělí do Maršova, jsem zvědavá, jak Zrzínek přežije cestu autem, svojí první, ale věřím, že bude v pořádku s doporučeným Sedalinem, který by ho měl zklidnit a lehce uspat. Bude si muset pomalu zvykat, protože od jara ho podobné cestování bude čekat každý víkend. A já hodlám těch 10 dnů strávit spaním, čtením, rovnáním receptů, čištěním počítače, jídlem, pitím a možná nějakou tou zdravotní procházkou, abych úplně nezakrněla. A samozřejmě – mazlit mazlit mazlit ty své dva chlupaté poklady.
  Děkuji všem za krásná psaníčka, e-maily, SMS, jsem moc ráda, že Vás všechny znám a pyšná na to, že mohu být členem takovéto „smečky“ lidiček se zlatým srdcem. (h)

  1. Karolínko nesmutni, v Praze s kocourky budeš mít pohodlnější vánoce. Tady je spousta mokrého těžkého sněhu a jak teprve u vás v Krkonoších. Chaloupka je pod bílou peřinkou a neumím si představit, že sama holka by musela vyhazovat ty hory sněhu. A než bys to vytopila! Přeji Ti tedy pohodové vánoce v Praze a mezisváteční čas v horách, to už snad bude příznivěji, už nebude tolik tmy. Vždyť na Boží narození o bleší převalení. No, jsem jak teta v Saturninovi. Hezké vánoce dvěma kocourkům a jedné zlaté kočičce dvounohé !

 10. OT pro RenatuE – dneska přišel balíček 🙂 Krásné – dííky. 🙂

  Pro všechny ostatní – nevím, jestli se sem ještě dostanu, tak Vám chci všem za sebe a celou naši smečku popřát krásné a pohodové Vánoce. (inlove) Jsem ráda že tu jste… (h)

   1. TO jsem si tedy oddechla, pošta v Paskově drží rekord v pomalosti. Co si o nich opravdu myslím, to sem nenapíšu, anžto jsou Vánoce 🙂

 11. „My přece nemůžeme mít tři kočky! A nebo můžeme??“ samozrejme, že môžete (rofl) Keď sa nenájde dosť rúk na hladenie, pomôže Alí. Predsa by si mu nevzala jeho obľúbeného kocúrika?!? (cat) A budete mať naozaj veselé Vianoce (rofl) (cat) (rofl)

 12. Šmánkote, Ap. Teprve nyní jsem se dostala k počítači. Loni to myslím byl uteklý kůň a před tím zase něco atd. Ty fakt ty chlupaté nešťastníky přitahuješ. Ráda bych Ti od některého odlehčila, ale nevím jak by reagoval Darek. Bude mu třináct a tak jak byl bezkočičí (nové kočky nemusí) tak si na tom zatvrzele trvá. Venku ano, to chodí po kočičích chodničcích, ale doma je jeho, Darkovo. Jo starý kocour je starý kocour, má svoje vrtochy a chce už klídek.
  Jsem ráda, že jsi ta dvě koťata zachránila. Dík i Alímu a Gerdičce.
  Posílám mnoho pozdravů na sever Moravy.

 13. Milí zvířetníčci, jen na skok. Moc se na net nedostanu… Děkuju všem, co mi poslali krásné PF, omlouvám se, že moc neodpovídám a nejsem slyšet, ale myslím na Vás všechny.
  No a pěkně děkuju, jak nám přejete ty kluky kocouří (rofl) , jenomže mě už vážně chybí ruce na hlazení. Takže kdyby někdo chtěl ušouna Felixe a s ním kupu srandy, máte ho u mě 😀 .
  Mějte se krásně, mizííím…

  1. Ap, ty seš na tyhle situace vážně magnet (inlove) .

   Je báječné, že radar fungoval a vytáhli jste dodatečně z bryndy i Eduarda. A jak dole trefně poznamenala Sylva, vždyť ty vlastně žádnou kočendu nemáš, tak o čem je řeč? (rofl)

 14. Api, to je o sud, nebo o vrata 😕 Nepřekvapilo by mě, kdyby v tom parku na Tebe čekal opuštěný kůň, prostě by byla doma správná trojka.
  Dík za to , jaká jsi. (h)

 15. Ap, ty to snad děláš schválně (rofl) (h) . Pozdravuj oba kocourky – určitě budete mít krásný vánooce (a víš, že nejobvyklejší přání je, aby vánoce byly „veselé“ (chuckle) ).
  Hezký vánoce všem (h) , při týhle příležitosti prostě vykouknu, snad po mně nikdo neskočí 😛 .

 16. Ap, to je nádherný vánoční příběh. A stejně tuším, jak to dopadne. (inlove) Krásné Vánoce Vám všem. A moc pozdravuj maminku.

 17. Jedno kotě chce maminka, druhé pes – vždyť ty vlastně nemáš vůbec žádné kotě (chuckle) . Neměla by sis nějaké pořídit? (rofl)

 18. AP promiň.

  Drazí Zvířetníci, obracím se na Vás v předvánoční době plné těšení s naléhavou prosbou o Vaši duchovní podporu a palcodržení. Prožívám jednu z nejsmutnějších dob svého života. Má nejdražší teta, kmotra a svědkyně, leží od úterý v brněnské nomocnici U Milosrdných bratří na JIP. Slova paní doktorky byla velice vážná. Nenám co dodat…….

  1. Myslím na Tebe, (h) ale jsou věci nezměnitelné a neřešitelné, netrap se, prosím Tě, nad nevyhnutelným, smečka Tě potřebuje.

  2. Pitrýsku, co mám říct? Tak moc přeju, aby se to v dobré obrátilo! Ale je -li to tak psáno . . . (rose1) (h) (rose1)
   Drž se, děvče!

  3. Trápení si nedá pokoj ani o svátcích. Budu myslet na tvou tetu i na tebe Pitrýsku. (h) (h) (h)

  4. Pitrýsku, myslím na vás (h) (y) (h) .
   Někdy to jinak nejde a naši nejbližší odcházejí. Moc ych ti přála, aby to ještě nemuselo být teď.

  5. Ajajaj, ono to (rain) putuje. Já už mám holky doma a vymejšlej` co jim mám přivést, aby byly zítra ještě krásnější, než obvykle, a teď zas tohle.

   Ale vypadá to nadějně, „jejich“ palcodržna házela antispam 10, a teď ho tu mám taky. (h) (h) (h)

  6. To je mi líto, milá Pitrýsku, tyhle věci sí čas nevybírají a na Vánoce nehledí. (h) Budu myslet na tebe i na ni, aby se zase uzdravila… a ať to dopadne jakkoliv, ať je trápení co nejmenší (h) (f)

 19. Pravý vánoční příběh. Milá Ap, děkovat ti za tvůj čin nemusím, to obstarají dva předoucí kocourci. Uvidíš jak se věci vyvinou, ale číslo tři je krásná číslice. U nás se trojka skládá z jednoho psa a dvou kočenek. (dog) (cat) (cat) Velká kočka už je přebytečná. 😉 😀 (rofl)

  1. Milá Velká kočko (inlove) , děkuju Ti za krásné přáníčko, které mi včera přišlo. Udělalo mi velkou radost. (h)

  2. Ty a přebytečná? Tak to si tvá smečka úúúúúrčitě nemyslí, zeptej se jich!
   😀 (f) (hug) (f) 😀

  3. Milá Velká kočko, nic nevzdávej a drže se a opatruj se. Kdysi jsem viděla v TV Maju Pliseckou, v 75 tančila Labutí jezero, sice jenom půvabně a pomalu mávala rukama ale bylo to úžasné. Ještě máš tedy fůru času . (sun)
   My Tě tady máme moc rádi, jsi vtipná, hezky píšeš, miluješ svýho psího divocha, tolik pozitiva máš v sobě. Jsi prostě Velká kočka , krásné Vánoce přejeme. (inlove) (hug) (y) (cz)

  4. Myslim, ze staci tam ty chlupatce nechat pul dne samotne a oni uz ti pri navratu sami reknou jestli jsi prebytecna 🙂

 20. Inu koček není nikdy dost…
  Včera tu vyšel článek o mé kamarádce paní J. a JEJÍCH 4 KOČKÁCH. Co myslíte? Dala kotě Pískle na umisťovací výstavu? NO NEDALA! Bude holt mít 4 kočky.
  Říkám jí: Jsi blázen? 4 kočky?
  A ona na to: Pískle je ošklivá, nikdo by si jí nevzal. Na výstavě by jí bylo smutno. A jí bych jí stejně nikomu cizímu nedala…
  Tak logiku to nemá, že… Nebo ano?

  1. Má! 4 kočky jsou akorát dobrý počet. Dvě hebké hlavičky na jednu mazlicí ruku je tak akorát. (clap)

  2. VRRRR, neexistuje ošklivá kočka. A paní J. to dobře ví. (inlove) A dobře vedených kočiček není nikdy dost. Jééé tam musí být veselo. (dance)

 21. Teda Ap, někteří lidi snad mají na nalezence radar. Nejspíš se druhého kotěte nezbavíte, protože jednoho chce maminka a druhého pes… tak vám přejeme hezké spolunažívání celé smečky 🙂

 22. když někdo ukáže ve městě ulovit ztraceného splašeného koně… , tak najít dvě kůťátka je pro něj už hračka. Jste skvělá smečka lidí i zvířat (nod)
  Dík (inlove)

 23. Tak tomu se říká vánoční nadělení! 🙂 (h)
  Milá Ap, k těch ne-lidem, kteří nechali koťata v parku, se vůbec nehodlám vyjadřovat. Tobě pak patří dík a obdiv – jsi jedna z těch, kteří mě unspirovali k dnešní 105.
  Co se týče nabídce kotěte Boxíkové, jestli bude mít čas nahlédnou, řekne Ti to sama, že u ní na Vánoce budou běhat dva statečně vytrčené ocásky. (y) 🙂 (h) Asi budou muset „bráškpvé“ zůstat spolu u Tebe. Ostatně, já už taky mám tři kočenky, tak proč ne Ty? (chuckle) (h)
  Přeju všem krásný a pohodový den. (h)

  1. Jj, ještě se to tutlá (PŠŠŠŠ) (chuckle) Ale Boxíková se nám zamilovala do kosích bratrů. 😀 (cat) (cat)

    1. Rputi, asi je to blbej nápad a asi jste to zkoušeli, ale neuměl by ji najít Blesk? Držím moc (y) (y) (y) .

 24. A PAK , ŽE ZÁZRAKY NEJSOU…A PŘITOM SE DĚJÍ DENNĚ KOLEM NÁS…DĚKUJU ZA KOŤATA… (h) (y) (rose1)

 25. Zdravim,tak takove zpravy ctu nejradeji.I kdyz slzim(a ja slzim vzdycky),hreje me,ze kotatka jsou v teple.Lidi jsou opravdu necitelni.Vanoce budete mit vesele.Ja bych taky chtela takove nejake kotako pritulne,protoze tech mych 5 kozichu jsou vsechno jen ne mazlici milacci.Znaji me jen kdyz maji hlad ,darebaci.Prisla jsem k nim ani nevim jak.Ale nedam je.Jednou ,az se opravdu usidlim na trvalo nekde v Beskydech,tak urcite jeste jedno ,opravdu posledni kote si nekde sezenu.Nebo si me mozna najde samo.Drzim Vam palce at se Vam dobre zije.
  Jinak bych chtela vsem Zviretnikum poprat vesele vanoce,bohateho Jeziska a do noveho roku hodne stesti,zdravi a uspechu.
  Z Californie Jana, Prskavka,Mia,Mourinka,Tygrik,Medik a manzel

 26. Zase jednou měly kočky štěstí. To se tak často nestává. Díky za ně.
  A jasně že můžete mít tři kočky. U nás to vychází čtyři kočky na tři psy 😀
  Přes léto je to fuk, chodí jen na večeři a přes zimu taky, protože když si chci taky sednout na gauč, stejně je musím rozhrnout. Jen v době bláta je těch tlap a tlapek hodně.

 27. Dvě nebo tři, to už je jedno. Největší rozdíl je mezi žádnou a jednou kočkou a potom mezi jednou a dvěma, od dvou výše, jak pravil můj syn, se to už moc nepozná (blush)

  1. Razím teorii, že jedna kočka je žalostně málo. Zejména, když má zůstávat doma sama. Nejkrásnější čas je, když příjdou dvě koťata – sourozenci. (cat) (cat)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN