105×148: Dary radary

Není to tak dávno, kdy jsem si nad posledním „úlovkem“ Lucky V. povzdechla v mailu přítelkyni, že to přece není možné, aby byl někdo takhle chronickým a vyhlášeným zachráncem zvířat. Není přece statisticky pravděpodobné, aby někteří lidé (na Zvířetníku to zdaleka není jen Lucka V.) potkávali potřebná zvířata pomalu na každém kroku, kdežto já jsem zachránila jen Rozárku.

A to „zachránila“ je velmi nadnesené, protože Rozárka se prostě jen rozhodla, že u nás bude bydlet. Moje přítelkyně mi odpověděla, že já zas vidím něco jiného, a nakonec jsme svorně konstatovaly, že různí lidé v sobě mívají různé radary.

Vlastně jsem podobnou myšlenku našla už kdysi dávno ve své oblíbené knize Paní Parkingtonová. Že jsou lidé, jimž se dostalo daru většího citu, síly a nadání. A tito lidé pak těchto svých darů musí užívat ku prospěchu svých bližních, jinak by je zmarnili, a zmarnili by i sami sebe.

Myslím, že vím, proč je společenství Zvířetníků tak výjimečné. V hospůdce U Dede se totiž scházejí lidé obdaření radary. Ne, nemáme je všichni stejně silné, jsou s různým dosahem a každý je zaměřen někam jinam. Naštěstí. Protože díky tomu jako celek vidíme věci malé i velké, blízké i vzdálené, a protože si navíc umíme navzájem naslouchat a umíme na sebe slyšet, dokážeme velmi účinně pomoct zvířátkům i lidem v nouzi.

Zítra je Štědrý den. Někdo bude slavit příchod Ježíška, jiný příchod Mojžíška, jak říká laskavě jeden můj kamarád, a další lidé se prostě budou radovat ze Slunovratu a Vánoc. A až budete večer po celém světě rozsvěcet své vánoční stromečky nebo svíčky na slavnostně prostřeném stole a vytvářet tak spojený Zvířetníkový kruh, myslete na to, že nikdo z nás ve skutečnosti nesedí u stolu sám – s každým z nás sedí všichni Hejničtí a kolem nohou se nám motá spousta zachráněných zvířat.

Děkuju vám, milí Zvířetníci. Krásné Vánoce a pokoj lidem dobré vůle.

Aktualizováno: 22.12.2010 — 13:29

57 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Mila Vavilo – diky za krasnou stopetku. (h) Mavam Zviretnickemu kruhu a zviratkum – za Duhou i pred ni.

 2. Děkuju vám všem za laskavá slova i za přání, moji milí Zvířetníci. (h) Jsem tak ráda, že jste. 🙂 (f) (sun) (wave)

 3. Všem zvířetníkům přeju krásné vánoční svátky a rok 2011 bez pohrom. Ráda patřím mezi lidičky tohoto společenství.

  (inlove) (wave)

 4. Vavísku, Tvoje 105 mi skoro vehnala slzy do očí- ne smutkem ale dojetím ze zvířetnické pospolitosti jak jsi napsala. Hodně zdraví, elánu a stopětek.

 5. Milá Vave, díky za krásnou vánoční stopětku i za všechny stopětky minulé (a těším se velmi na ty budoucí 😉 ).
  Jsem moc ráda, že mohu být jedním z dílků zvířetnického řetízku, že se mohu podílet na tak úžasných akcích jako byla naše akce Hejnice. Zpráva od baty o předání dárků mi vehnala slzy do očí.
  Děkuju všem, od nichž mi přišlo PF, a omlouvám se, že jsem neposlala svoje – my jsme letos nestihli žádné vytvořit (naši mladí měli delší pauzu v návštěvách a já je k tomu nutně potřebuji 🙂 . Mohla bych je zaúkolovat mezi svátky – to ještě není tak pozdě na PF, ne? )
  Milí Zvířetníci, přeji vám všem, abyste se o Vánocích mohli radovat z toho, co máte na dosah! (h)

 6. Poděkování naší úžasné Vave a i já Ferdýsek, díky CD, budu letos součástí spojeného Zvířetnického kruhu a čučet u štedrovečerního stolu.
  Všem, všem, krásné svátky! (cat)

 7. Využívám chvilky, kdy mi jakž takž jde internet, abych vám všem rychle popřála krásné a klidné svátky. Odpočiňte si, užívejte si přítomnost svých blízkých, dvou i čtyřnohých.

 8. Milí Zvířetníci,

  všem přeji příjemné a klidné prožití vánočních svátků. Nástup do nové práce a opět do školy mě na chvilku zahnal za buk, ale pomalu se vše , nejen doma… 🙂 vrací do normálu. Vave vždy umíš vystihnout a napsat co si myslíme a cítíme i za nás. Jsem moc ráda, že všichni jste a máváme všem z Brna

 9. Další heboučká stopětka. Díky. A díky za zvířetník vůbec. A vůbec dík.
  Jinak přeju všem zvířetníkům, aby ten jejich radar uměl vždycky najít to radostné ve všech situacích, do kterých nás život ten (nejen) příští rok zavěje.
  (wave)

 10. Nádherná stopětka. Krásná slova pro zvířetnické společenství dobrých a citlivých lidí. Děkuji, že jste, děkuji i za to, jací jste.
  Šťastné Vánoce Vám všem, Vám kdo žijete vánoční idylou, Vám kdo v těchto dnech vidíte jen spoustu práce navíc, i Vám, kdo nemáte Vánoce rádi. Ze všeho nejvíc Vám přeji ať nejste nikdy sami.

 11. Vaví, co dodat? (inlove) Snad aby síť byla hustá a radary jemné, aby se dostalo podpory každému zrovna potřebnému v pravý čas (h) .

  Jj, taktéž je mi ctí a potěšením (a vepřovými hody – ahoj zano (wave) ) patřit do zdejší hospůdky (inlove) .
  Omlouvám se, pokud jsem někomu nedopatřením neposlala péefko. Je tady http://louk.rajce.idnes.cz/PF_2011/

 12. Krásné a hřejivé, jak to jen Vavíla umí (inlove) Milí Zvířetníci, i když se tu poslední dobou moc neozývám, jsem s vámi každý den. Jste pro mne moc důležití a díky, že vás mám (h) Přeju vám krásné a pohodové Vánoce a véééliké poděkování Dede za tuhle hospůdku (rose1) (rose1) (rose1)

 13. Milá Vave – moc krásná stopětka.

  Já budu zítra slavit narození lidského děťátka jako symbolu nového života (no jo – na bohy moc nevěřím) – a budu u „stromečku“ (letos z objektivních důvodů – divočák Brooke – nemáme klasiku, leč jenom ozdobenou kytici chvojí) vzpomínat na všechny své blízké – tudíž i na Zvířetníky – jste moje rozšířená rodina.

  A všem přeji krásné a radostné vánoce, moji drazí.

 14. Milá Vave (inlove) , i já mám velmi ráda Paní Parkingtonovou a je zajímavé, kolik jsem v ní nacházela nového, jak jsem ji postupně opakovaně četla – začala jsem někdy v šestnácti… Děkuju za vánoční zamyšlení a jen mi prosím řekni, co teď mám, chudák já (wasntme) , napsat na zítra! 😀

  1. Co napíšeš? No přece něco krásného a pohledem pod povrch, jak to umíš jen Ty. (nod) (y) (h) Těším se!
   (ufff, konečně jsem doma a bordel nebordel, dám si polední klid. alespoň maličký)

 15. Všem, kterým jsem nestačila nebo nechtě zapomněla napsat přání i těm, na které nemám adresu přeji vše nejlepší. Užijte si svátky a ať je ten příští rok přece jen kapičku lepší, než ten letošní. Letos se nám moc nevyvedl a konec není lepší než začátek. ale třeba se to vylepší. Tak kdo můžete, užívejte a važte si pohody a kdo má trápení, tak ať je brzy lépe. (h) (sun)

 16. Milá Vave,všichni to tady řekli za mne,je to tak krásné a laskavé, děkuji Ti, jsem moc ráda, že tu mohu s Tebou i Zvířetníky pobýt.
  Chtěla bych se dožít stáří paní Parkigtonové,tak jak ji to dovolil hodný pán Bromfield a moci rozdávat lidem ty radary životem nabyté,pokud budou svolní mně slyšet. Všechno se odvíjí od vzájemné lásky, z toho se dá žít velmi dlouho všem bytostem. (inlove) (hug) (h)
  Přeji všem krásné Vánoce, jedeme si zítra zavzpomínat do rodného Přerova na Pavla Nováka, tradiční koncert na náměstí. Budu na Vás na všechny myslet a ti co odešli za duhový most tam budou s námi.
  Dede díky, že nám tohle všechno umožňuješ sdílet. (h) (wave)

 17. Krásné svátky milí Zvířetníčci. Budu na všechny myslet – přesně jak říká Vavíla. Tak abyste neškytali 😀 Nebo vám nezaskočila kostička (shake)
  Jsem ráda, že máme tuhle hospůdku a že tady mohu být štamgastem. Dede, děkuji (h)

 18. Milá Vave, napsala jsi to krásně. I Ty máš dar svými slovy i činy potěšit všechny kolem sebe. (h)
  Zvířetníčci, jsem moc ráda, že vás mám! (inlove)

 19. K článečku Vave není co dodat, to se dá jen sdílet. (u)
  Jsem vyjímečně doma, zadělala jsem na vánočky a snažím se při té dnešní superoblevě naladit nějak vánočně, ale moc mi to nejde. Myslím na mladší dceru, jak a kdy dorazí z Plzně zase po 2 měsících domů, a vzpoměla jsem si na soucitná slova mojí tchyně : Ty už vlastně nikoho nemáš, že, jenom bratra…
  Ale já mám mnohem víc, mám spoustu dvounohých a čtyřnohých přátel, se kterými sdílím jejich radosti, smutky, přání, humor a smích, i slzy, díky Zvířetníku, díky že jsi a dáváš dohromady spousty lidí, kteří by se jinak vůbec nepoznali.
  Moji milí Zvířetníci, přeji vám krásné svátky, ať už je nazýváte jakkoliv, klid, pohodu, úsměv a optimismus, a těším se na další setkání, ať už virtuální nebo to opravdové, lidské. (h) (h) (h)

 20. Neumím napsat tak hřejivé věty. Tak jen děkuju, že jste (inlove) . Zítra budu sedět u večeře i s Vámi. (sun)

 21. Zvířetníci milí (inlove) , moc děkuji za všechna přání – já nestíííhááám. Naše přáníčko se dodělá dneska (až někdy dorazí polovička) a prostě ho šoupnu sem… odpovídat opravdu nestíhám, i když mě to moc mrzí. Do školy půjdu i 27…. přestože mám dovolenou (a hodně mi jí zbývá), dneska jsem sice doma, ale to tak stačí na největší resty. No resty – šly jsme hlavně ráno s Kosaticí do lesa (rofl) a teď tedy dodělávám trošku vánoční pohody (nod) …

  Fouká teplý vítr, všude teče voda a pod ní je led a ušlapaný sníh… Hrozně to klouže (tmi) . Dopiju si s vámi kafíčko a zase jdu (wave)

 22. Vave, napsala jsi to moc krásně. A protože všichni pomáháte i mým Myšátkům a tím i mně, moc vám děkuju a přeju krásné vánoce. Já jsem si je prožila už včera, když Ježíšek naděloval ve třídě. Byla to nádhera. Měla jsem třídu plnou šťastných Myšátek a jednoho zblázněného Čertíka Bertíka, který byl ve svém živlu. Snad to přes prázdniny stihnu a bude z toho povídání na Zvířetník s pár fotečkama.

 23. Milí Zvířetníci, k Vave se už nic přidat nedá. Děkuju za všechny krásná přání a ze srdce je pětuju.
  Pro ty, kdo tu včera nebyli – pověste si na stromeček krásnou zlatou hvězdičku za všechny nevěřícné překvapené pohledy, úsměvy i slzičky, které vyvolala včerejší zvířetnická nadílka v Hejnicích. Musela se na ni půjčit dodávka a někam se brodilo pěšky stovky metrů půlmetrovými závějemi, ale všechno dorazilo do těch nejsprávnějších rukou a snad je trošku ohřálo. Ještě jednou dík.

 24. Miluju knížku Paní Parkingtonová. Odnesla jsem si z ní 2 zásady:
  Když můžeš, tak musíš.
  Když něco děláš, dělej to pořádně.
  Snažila jsem se tak vychovat své dcery a teď s potěšením vidím, že stejně tak vyrůstají mé vnučky…

  Zdravím všechny!! (h)

   1. Ty jeden realisto otřesnej, skeptiku skeptičácká, just Ti přeju krááááásný svátky, abys věděl! 🙂 (wave) 😛

    1. My to mame v rodine. I me milovane sestre obcas rikali spoluzaci „kriticka, smrt klinicka“. Modri uz vedi … rymuje se nam to s prijmenim.

 25. Jé, taky oblibuješ paní Parkingtonovou? Já taky (inlove)
  Vave, trefilas to jako obvykle. (h)

 26. Krasne Vave, ako vždy. (h) A keby každý človek zachránil len jedno potrebné zviera, za chvíľu by nebolo koho zachraňovať a všetky útulky a podobné zariadenia by boli zbytočné.

  Šťastné Vianoce

 27. hezkou předvánoční středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Vaví – krásně napsané (inlove) Dík (nod)

  Je nad nulou – snad poprvé v letošním prosinci. Je dobře, že ze stromů odtály ty obrovské nánosy sněhu, na zemi ho je stále ažaž

 28. Jako vždy Vaví, ty být střelec, tak co slovo to zásah….
  vstala jsem o něco dřív, abych dala vařit brambory na salát a měla trošku náskok, který se mi během dne bude hodit, ještě kapra a dojet pro cukroví,pak všechno udělat a dovézt i s nákupem mámě, se kterou jsem se včera po telefonu stačila pohádat, zajít na hřbitov za rodinou a pak jít dodělávat vánoční výzdobu, kterou kočky snad nechají na pokoji…takový všední den..poslední před tím Štědrým….a vánoce pořád přešlapují jako nezvaný host na té rohožce přede dveřmi.. a to těšení se na ně pořád nejde a nejde…. (rose2)

 29. Děkuju Ti, milá Vave.

  Dostala jsi mne a dojala…tak jako už mnohokrát svými 105. Máš neuvěřitelný dar jasnými, srozumitelnými a vzácně empatickými slovy vyjádřit pocity i skutečnosti, které my druzí vnímáme stejně, ale tak jako Ty je vyjádřit nedovedem.

  A vůbec děkuju..za Zvířetník, vám, milí Zvířetníci. Jsem tu a čtu a spoluprožívám a směju se i lovím slzami vyplavené kontaktní čočky ( při téhle 105 se levá čočice přilepila symbolicky na V..jako Vave? Nebo Vánoce? ) a i když mi v poslední době práce, jakož i jiné události, trochu bránily psát komentáře a víc reagovat, jsem tu fakt denně a jsem tu s vámi ráda. Moc ráda.

  A tak vězte, že v pátečním večeru budete sedět u svých Ježíškovských, Mojžíškovských, Slunovratových, prostě svátečních stolů se svými blízkými, ale zároveň také budete s námi sedět u našeho stolu… a bude tu živo, neb tu budou také Kazan a Berryška a Borůvka a Betka a Zrzínek a Melíšek a Ešus ( si určitě hošíček zrzavohubý pěkně povykládá s klučíčkem profesorským mouratým ) a Terrovic kočkosmečka a Krejg a …. ne, nebudu vypisovat všechny , to by byl komentář dlouhý jak F.L. Věk….

  Prostě, milí Zvířetníčci…díky, že jste…

  V ten večer zázraků, večer štědrosti,
  lásky a štěstí, ticha a moudrosti,
  ať chvějivá zář svíček
  vejde nám tiše do srdíček
  a už tam navždy zůstane.
  Větší zázrak se asi nestane,
  než ve chvílích lidských setkání
  dát druhým teplo a světlo a srdce na dlani.

  Krásné svátky.

  1. Melíšek a Zrzínek moc děkují za to, že jste si na ně vzpomněli. (cat) (cat) (h)
   Budou to jejich první společné vánoce, možná první pohodové vánoce pro Zrzínka, určitě první pohodové vánoce pro Melíška, kterého jsem loni odložila do zvířecího hotelu a bylo nám oběma strašně smutno. První moje vánoce po 23 letech v Praze budou pro mne nezvyklé, ale už je to tak. Nějak to přežiju a nějak si to užiju! Hlavně, že budu s kocourky a tím pádem v klidu.

   1. A na stropě se Ti bude třpytit spousta hejnických hvězdiček. A vůbec, je známo, že vánoce jsopu svátky klidu (nezkoušejte naši třídu). (wave)

    1. Ano, Hejnické hvězdičky budou zářit u mne, u Tebe, u Veram, u Sharky68, všech Zvířetníků, kteří přiložili ruku k dílu a přidali nějaký dáreček, ale hlavně budou zářit naše dárečky pod Hejnickými stromečky. A to mám radost a pořád jsem z toho celá naměkko!
     P.S.: v seznamu byli Uhurovi. V Jindřichovicích pod Smrkem je domov pro seniory, jehož ředitelem je pan Uhura. Tomu voda vzala nově zrekonstruovaný domeček. Fotky toho neštěstí mi poslal e-mailem. Snad je to on a možná ani netuší, že za tou akcí jsem taky já. Má firma jim tam dělá servis na přístroje. Tak hodně štěstí všem postiženým.

 30. Všem všechno nejlepší:
  http://www.youtube.com/watch?v=CJwzYPj5VDE

  A dovolte i vzpomínku na ty, které máme stále rádi, i když jsou už moc daleko…
  Doufám že i za Duhou teď všichni koukají na monitor, na totéž na co koukáme teď my, a usmívají se. A že nám od nich přijde mejlík, přestože v doručené poště ho vidět nebude…

  1. Ten mailík nám totiž nepřijde do počítače, ale přímo do srdíček, kdykoli si na ně vzpomeneme (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN