KOČKY: Zásah kocourem

Psala jsem před třemi lety o paní J., která ke kocourovi přišla náhodou, aniž by měla jakékoliv předchozí zkušenosti se zvířaty v bytě. Připomenu: mladí na studie, paní J. kocoura Samuela na hlídání a když se mladí vrátili, paní J. kocoura už nevrátila. Potud příběh končil. No jo, jenže ono to má legrační pokračování:

Kocour Samuel, tedy Samko, byl kdysi divoké kotě, pak odchycen a předán do klecového útulku. Odtud si ho „mladej“ od paní J. vzal. Samko, stižen řadou nešťastných vlastností typických pro kočky podobného osudu, nejdřív strávil týden zalezlý za WC mísou a když se s lidmi sžil, dostal se k paní J., kde byl hýčkán a rozmazlován. Samko nemá skoro žádné zuby, o to větší důvod k hýčkání.

Protože další mladí od paní J. spolupracují s nejrůznějšími pečovateli o kočky, rozhodla se paní J. – nikoliv zcela dobrovolně – k tomu, že si vezme ještě další zvíře. Vybrala si nakonec kočičku z již zrušeného útulku ve Zdibech a do domácnosti po dvou letech Samkovy vlády přibyla Mia.

To Samko tedy zíral – vetřelec! A jak se o něj pečuje! Najednou se musel snažit, aby na něj v misce zbylo a musel se přičinit, aby se mu dostalo pohlazení a lásky. Protože Mia byla taky plachá a tuze bázlivá, chvíli trvalo, než se z nich stal tandem, a naučili se si hrát. Soužití se dvěma kočkami přišlo paní J. príma, aspoň se zvěř zabaví, zatímco panička vydělává na živobytí. Kočky víc zkočkovatěly a začaly lépe prospívat. Jistě mi dáte za pravdu, že dvě kočky vymyslí čtyřikrát víc volovinek že kočka jedna. Do bytu přibyla další škrabadla, hračky a všechno, co ke kočkám patří.

Paní J. tedy šťastně pečovala o dvě kočky a jakousi hrou osudu se jí do cesty připletl Erik. Bílý kocour, který v bázlivosti i těl esné velikosti překonal všechno, co dosud paní J. zažila. Někdo ho vyhodil, Erik žil na ulici a naštěstí se dostal do útulku a odtud zase přes „mladý“ k paní J.

Zkrátím to, Erik zvaný Pupík žil dva měsíce pod postelí, odkud se vyplížil jen v noci a jen za účelem příjmu a výdeje. Půl roku mu trvalo, než prošel celý byt. Zbytek domácnosti si ho ostentativně nevšímal, ovšem Erik se taky časem ochočil a začal projevovat svou pravou povahu. Zamiloval se do Samka. Dvakrát tak velký bílý kocour se snažil černého Sama oblíznout, podlézal mu, chodil v jeho stopách a kočka Mia mu mohla být ukradená. Inu jiná orientace, proč ne.

To samozřejmě pořád ještě není konec. Mladí od paní J. provozují domácí depozit, vychovají malá opuštěná koťata a pak se je snaží rozdat. Zatím to všechno klapalo, akorát jedno kotě nikdo nechtěl. Taková malá černá příšerka je to, ušatec a drzoun, tak ta jaksi zbyla. Tušíte správně, už jí má paní J. Prý: „na chvilku, jen co odjedeme a zas přijedeme, domov jí najdeme“, říkali mladí. Zájemci se nehrnou, i když mají možnost vzít si zvíře s tím, že když se nesžijí, budou ho moci k paní J. vrátit.

Samko i Mia se s kotětem nechtějí smířit, Samko nesnáší žádnou změnu, všechno nové ho znervózňuje a on se pak z rozrušení půl dne horečně olizuje. Dokonce se i párkrát vyčůral záměrně tam, kam nemá, jen aby dal najevo svůj postoj. No neprošlo mu to, tak se zas vrátil na kálecí misku, ale zatím mu další vetřelec moc velkou radost nedělá.

Mia nemá jakékoliv mateřské pudy a hravé kotě jí prostě obtěžuje. Ovšem Erik, kocour s postavou zápasníka, se našel. V něm se evidentně mateřské pudy probudily a začal o kotě pečovat. Kotě Pískle bázlivostí netrpí, drze vleze na jakýkoliv cizí pelech k nelibosti vlastníka a samozřejmě, co vezme do ruky panička, to považuje za novou hračku.

Panička balí na cesty? No prima, tak jí trochu pomůžeme tím, že roztaháme zabalené prádlo a do tašky se jedno kotě hned vejde. Kartáček na zuby lze tahat za držadlo, ovšem když se vzpříčí za nohu židle, pak se s ním kotě popere, protože ta potvora je taky chlupatá a určitě to dělá naschvál. No a kdo vyhraje, co myslíte?

Pískle si chce hrát, ovšem Sam na to neslyší, a když ho kotě provokuje, zuřivě mává packami do vzduchu a syčí. To je obzvlášť legrační, když, chudák, nemá zuby a chtěl by je vycenit. Mia se raději někam zašije, a tak je zase na velikém bílém Erikovi Pupíkovi, aby se s kotětem zabavil.

Nevím, jestli se podaří Pískle udat, snad to vyjde na umisťovací výstavě koček. Určitě z ní vyroste pěkná černá kočka a bude mít sociální návyky vhodné do bytu. Ničeho se nebojí a má ráda lidi. Já osobně se domnívám, že už u paní J. zůstane. „Neblázni, čtyři kočky je do bytu moc!“ protestuje paní J. No to asi jo, ale zase té srandy s nimi!

Správně tušíte, že tenhle můj příspěvek se mohl jmenovat trochu jinak, například „Praštěná kočkama“, ale to by vypadalo neuctivě a já mám paní J. ráda a moc si jí vážím a s údivem sleduji, jak jí ta zvěř zábavně změnila život.

Aktualizováno: 21.12.2010 — 14:32

151 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Chtěla bych informovat o super projektu:

  Na stránce http://kociciprani.cz/ můžete splnit vánoční přání Vámi vybrané kočičce/kocourkovi/kočičkám z útulků.
  Udělejte i kočičkám pěkné Vánoce .

  1. Vánoce už nestihnu, ale po neděli koupím některé holčičce zásobu kočkolitu – letos si to mohu dovolit. 🙂

 2. OT – držte mi, prosím palce. Včera „pufly“ kamna saze do pokoje a dneska zdrhla Pooki. Myslete na mne v dobrém, neb asi skočím do záchoda a přiklopím se deklem…… :@

  1. Ach Rputi. ;( To je vždycky malér. A před Vánoci to je obzvláštní radost. :S Ale tak mě napadá, není v té explozi a zmizením Pooky souvislost. Že ne? (cat)

  2. Rputi, to je hrozné :O mě „pufly“ kamna do pokoje zjara (a mohli za to kominíci). Málem mě ranila mrtvice … jak jinak, měla jsem tam roztahané šití. Vzpamatovávala jsem se dva dny.
   Pooki se schovává někde blízko. Kdo jiný by našel kočku, když ne ty?
   Musíme tomu věřit

  3. Oops. Tak drzim palce at se najde. A dobre nervy pri uklidu.
   Jen s tim zachodem mi pripomelo … kdysi jsem byl na tabore a nas oddilovy vedouci tam mel sebou syna. Myslim tak petileteho. A ten desne zlobil a kdyz uz zlobil fakt moc (a otec nebyl k dispozici), tak jsme ho popadli a s prohlasenim, ze ho posleme zachodovym rychlovlakem domu k mamince jsme ho odnaseli na zachod … a zajimave bylo to, ze nerval, ze nechce do zachoda ale ze nechce domu 😉

  4. Rputinko, držím! (h) Sazové „potěšení“ už mám také za sebou, bylo to natolik zoufalé, že ač je to už mnoho let, tak vzpomínka nevybledla (tmi) A Pooky snad nebude daleko, už u tebe zvyklá, tak snad kouká někde za rohem. Je normálně aspoň polovenkovní? Moc na tebe i tu bláznivou kočku myslím! (y) (cat)

  5. Milá Rputi, jak já s tebou cítím. Vím jak tyto náhlé události dokážou ubrat síl. Prosím tě neztrať je, kočenka se navrátí a saze po čase zmůžeš. Držím ti palce v tento předvánoční čas. (y) (y) (y) (h)

 3. Hláška dne:
  Kačka dneska psala referát o Noci na Karlštejně. A zeptala se svého bratra: „Kubo, co bys řekl o hře Noc na Karlštejně?“ a bratr, který očividně myslel na něco jiného, odvětil: „No, tak tu jsem ještě nehrál.“ 🙂

  1. Milá Vave, tak ty jsi byla předčasný vánoční dáreček? 🙂 Doufám, že sis užila a ještě si užíváš svůj dnešní sváteční den a ještě přijímáš gratulace – tak tedy všechno nej nej nej ! (rose1) (h)

  2. Já také přeju skoro už opožděně všechno nejlepší! (sun) (f) (cat) (dog)
   Mezi jiným neumdlévající oči k těm patchworkovým zázrakům! Očko jako smajlík není…
   Mám jednu dceru také narozenou týden před vánocema a žádnou pochvalu jsem za to nesklidila 😉 .

 4. U Gorilků už nevědí, co by provedli nečekaného. Dnes rodina odcházela do ložnic a Tatunek se pelešil u výlohy a nenaskočil si na Kambu. Prostě kluka zapomněli v obýváku.
  Bikirka, která odchází jinými dveřmi až po ostatních, šla prťouse uklidnit a – výsledek si pusťte. Tatunek se z laskavé tety dočista zhroutil. A ztište si zvuk. (rofl)
  Naštěstí ošetřovatelky rychle zjistily, co se stalo a vpustili záchrannou výpravu zpátky. Všimněte si, že záchranu řídila ředitelka Shinda a pak střežila, že tentokrát odcházejí všichni. Myslím, že teď bude klouček pár dní hodně vzornej.
  http://leteckaposta.cz/593334571

 5. O.T. – nezištně nabízím možnost zasmát se cizímu – no ne neštěstí, spíš cizí blbosti (fubar) : dala jsem si vařit vejce. Do salátu, že. A protože na ně mám minutku, spokojeně buším do pecka … a protože jsem si ji zapomněla nastavit, zaslechla jsem teď takový slabý prasknutí….
  Ano, skořápka nasucho praženého vejce (tmi) 🙁

  1. No, řekla bych, že jsi zatím pouhý začátečník. Slyšela jsi prasknutí. To já jsem mnohem dál, odcházím totiž z domu a podobné věci odhalím teprve v okamžiku, kdy se mi z oken valí smrdutý dým.
   Ale pobavila jsi mě, ne že ne.

   1. No, jsem jednou dala varit vodu s hodne cukru na sirup pro kolibriky. mezitim Cheta napadlo, ze zajedem pro neco do blizkeho zelzarstvi. Po navratu jsme volali hasice ze mame dum plny koure. Teprv pak jsem si vsimla, ze zdroj je z plotny….

  2. Zano, to jsi vejce neměla vylítaný po celý kuchyni, prostě se vařily, vařily až se katapultovaly

  3. No boooze … jak uz jsem tu uz urcite psal spolubydličovi na koleji se kdysi povedlo rozpalit olej na panvi na tak vysokou teplotu, ze mu chytnul. A hadejte copak chlapec udelal …

   1. ze by do toho chrstnul vodu a pak se musel krýt před deštěm z rozžhaveného oleje??? Není to vtipný, není to vtipný, není to vtipný (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

    1. No dest nebyl, na to byl ten olej rozpraseny na prilis drobne kapicky. Ovsem plamen to byl poradny, az do stropu.
     A smrad a bily dym po celem patre. Barak nastesti nechytl, v kuchyni tam celkem nemelo co chytnout. Uz vidim jak evakuuji dvacetipatrovou kolej …

 6. Zdeno, moc pěkný čtení, vrací to člověku víru v lidstvo. Doufám, že paní J. tam nahoře malujou červený puntíky, až se od tužky práší.

  Milá Vave (inlove) , přeju ti všecko nejlepší, hodně zdraví, elánu, štěstí a radosti (rose1) (rose1) (rose1) (d) .
  Ehm, to je teda nápad, narodit se takhle těsně před vánocema – už jsi to někdy v poklidu oslavila? (chuckle)

 7. Jejda, jejda, já zapomnětlivka (fubar)

  Tak honem dodávám velikánskou gratulaci milé, nenahraditelné Vavíle, která by svoje srdce rozdala jiným, která přináší radost všude, kam vstoupí, rozzáří každý tmavý kout a nejen její vnoučci, ale všichni kolem ní se mohou radovat, že jí mají. (sun) (h) (party)

  1. Se s dovolením přilípnu a popřeju též všechno nejnejnej, hoooodně zdraví a vůbec všechno, co si Vavíla přeje, zaslouží si to měrou vrchovatou! 🙂

 8. Ano, ano, my kteří jsme zasvětili svůj život kočkám, paní J. dokonale rozumíme. Jsem velmi ráda, že se k nám přidala a přeji všem jejím schovancům dlouhý a spojojený život. (h)

  Jelikož mi mohutný Pupíček svým vzhledem připomněl Kotě, mám otázku pro Sharku ohledně jiné kočičky. Nevíš, zda ta krásná bílá kočička, co může být dvojnicí naší garážové Indy už našla nový domov? (cat)

  A ještě jeden dotaz. Už dlouho jsem tu nečetla nic od Apiny – víte o ní někdo něco ?

 9. Moji milí!
  Moc děkuju za PFka (já letos žádné nemám) a přeju všem Zvířetníkům a jejich mazlíčkům hezké vánoce a všechno nejlepší do roku 2011 ! (wave) 🙂 (happy)

 10. O.T. HEJNICE
  Milí Zvířetníci, osmadvacet rodin z Hejnic totál pod sněhem jste dneska potěšili svými dárky, vánoce po potopě u nich budou veselejší.
  DĚKUJU všem (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h)

 11. Tahle povídání vždycky pohladí po duši – díky moc za ně!!! A ještě jednou všem pohodové vánoční svátky a do nového roku jen to dobré!!!

 12. MILÍ ZVÍŘETNÍCÍ, PROBÍHÁM V CVALU A PŘEJI VŠEM MOC KRÁSNÉ A KLIDNÉ VÁNOCE A DO NOVÉHO ROKU HODNĚ ZDRAVÍ A ŠTĚSTÍ A POHODY.

  PETRA

 13. Jo jo, to tak bývá. Napřed jeden malinkatý skorojeyevčík, pak akvárko s domácíma rybkama, pak kocourek, pak zahradní rybník s venkovníma rybama, pak kníračka, pak….. pak už mě MLP držel pod krkem a vyhrožoval, že ovdoví vlastní rukou, kdykoli jsem se jen podívala na zvířecí obrázek.
  Hlubokosklon před paní J. (h)

 14. Jj, Zdeno, čte se to móc pěkně 🙂 . Na dálku skvělé.

  Jakožto jednu z potrefených é omylem praštěných kočkama, mě obzvlášť zaujala pasáž o dobrovolnosti. Plíživej mor by se mi chtělo říct. Vyměním tři kočky za psa. I plyšovýho 😛 .

 15. Krásné povídání – paní J. je velice obětavá, proto ji patří obrovské poděkování (h) .

 16. Krásné písání, dovedu si to představit naživo. Oni zvířátka dobře vědí, kde jim bude dobře. Myslím si, že Pískle se už zabydlelo. (h)
  U nás ve vísce se ale jeden kocour se svoji rodinou rozvedl, když přišli mladí a donesli dalšího pejska ke třem stálým a dvěma kočkám. Zrzek se asi naštval a odešel do družstva (bý.ZD). Občas chodí po dědině , je pěkně vypasený, vyladá jak malý rys ale vrátit se odmítá, na zavolání se ohlédne a pak pyšně kráčí dál. Možná v noci, když ho nikdo nevidí….. co my víme. 🙂

 17. Krásné povídání, teplé a hladivé, jako kočičí tlapičky. Copak mi to jen připomíná????? (cat) (cat)
  Pidibyteček je více než přezařízen pro kocouří hrátky a přebývání – máme celkem 6 pelíšků, 3 záchůdky, 2 mističky na vodu, 2 mističky na granulky, 2 mističky na kapsičky, 1 velké šplhadlo, 3 škrábadla……… lidičky, vůbec nechápu, jak se tam ještě vejdu já s pár kousky oblečení! (chuckle)

  1. Karolíno, ty se tam vejdeš bez problémů, páč ty nejsi člobrdík, tys přece jen třetí kočka. (rofl) (inlove) (y)

   1. No, občas ten pocit mám, to když se proplétám mezi oběma kocourky, překračuju je v tom nejužším místě, protože právě tam se jim nejlíp hajá, oči přilepené k podlaze, abych nešlápla Meldovi na ocásek nebo na tlapičku, Zrzkovi na záda, ten leží jak přilepený a neuhne, na to, jak se bojí, když se usalaší, tak se nehne. Spíš mám pocit, že než třetí kočka, jsem čáp.

   1. (rofl) (rofl) (rofl) … vždyť umísťovačka už byla. Tož se Karolínko pochlub. Našel se někdo vhodnější ( než Ty)??

  1. Pěkně jim to jde, bobečkům malinkatým, Bikirka je nadaná holčička. Je to na velmi dobré cestě. (h)

   1. Jak běží Bikirka po dvou, to je pěkné! A to mě přivedlo na myšlenku, že možná podle gorilčího pohybu lze jednotlivé gorilky dobře rozeznat, jako se dají lidi rozeznat podle chůze.

 18. Zdeni, moc pěkné. A, od určitého a nepříliš vzdáleného dne, bližší. Jenom, místo bílé mističky máme malou nerezovou s pryžovým protiskluzovým kroužkem, ale ta černá tvář je tolik povědomá, že už se ani s focením nemusím namáhat.. Bohužel, z mnohých důvodů je u nás vyhlášen stopstav. CD, ať Tě ani nenapadne……!!!!! Co je to, když kotě syčí? To neznám. Náš prďolka syčet neumí i když je jinak velice ukecaný. Ale už se umí schovávat do skříňky s granulemi, lézt na kočičí hrad (fotodokumentace se zpracovává) a „přísámvačku“, přivolávačku má lepší než Chipsy.

 19. OT – Dotaz: prosím, víte někdo o útulku, který by upotřebil zachovalé hrnce (nerez, smalt) různých velikostí? Doručím v rámci celé ČR.

  1. Před časem jsem si všimla, že konkrétně hrnce shání Brněnský Max http://www.brnenskymax.estranky.cz/ (když sjedete po stránce trochu níž). Vidím, že jdu už s křížkem po funuse, ale se kdyby třeba ještě někdo z okolí Brna zbavoval funkčních hrnců, tady by je asi uvítali.

 20. ……….. (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) ……….
  …. Sestřičko kníračová, milá rudovlásko, prostě……..
  ……………… (rose1) VAVE (rose1) ……………………
  ……..Osudem bylo rozhodnuto, že dnešního dne…….
  …….. se Ti bude ze (h) a srdečně přát…………….
  ……………Abys dlouho zdráva a živa byla……………….
  ….. (d) a plnila se Ti všechna přání (d) ……..
  …..abys pro své kouzelné vnoučky i pro všechny, …..
  ..které máš ráda, byla stále milovanou kouzelnou …
  ……………… (*) Vavílou (*) ……………………….
  ….. (^) (d) (^) (d) (^) (d) (^) …………

  1. Áno, dnes je Vavílí den (sun)

   Vave milá, všechno jen to nejlepší! A ať si ti přání plní… (f) (h) (f)

  2. Tak sem se přidám. Koukám, že Pitrýsek vypiloval grafickou úpravu k dokonalosti :*
   Vavísku: Pevné zdraví, hodně radosti a lásky a penízky a čas na piškvorky a na mladíky. A splnění nejmíň 3 přání. (h) (sun) (^) (d) (dance) (rose1)

   1. Milá Vaví, moc moc zdravíčka, elánu a pohody, dvě štěstíčka už máš (h) (h) (h) ,ať Ti pořád vzkvétá všechno pod rukama (rose1) (rose1) (rose1)

  3. Milá Vave, zvolni a krásně si užij dnešní den i všechny následující. Splnění alespoň jednoho tajného přání a mnoha veřejných ti přejí spolu se mnou i (dog) Max, (cat) Mauglí a především strašlivá pohroma, aneb (cat) Malá Mrninka.

  4. Milá Vave, krásně si užij nejen narozeninový den, ale i svátky, a do nového roku všechno nej (f) (f) (f) (h)

  5. Milá Vavísku – hoooodně štěstí a zdraví a spokojenosti. Užij si svůj den co nejlépe – a přeji splnění jednoho tajného přáníčka.

  6. Vavísku náš nejmilejší a nejpracovitější, všechno nejlepší a hodně zdravíčka. Prosím Tě, šetři se, už si aspoň chviličku odpočni.
   Máme Tě moc rádi, užij si krásně dnešní den. (inlove) (hug) (d) (handshake) (h) (music) (music) (h)

  7. Milá Vave slaví (^) (d) –
   tak přeju hodně zdraví (f)
   žádné vrásky,hodně lásky (h)
   Radosti ať tě neminou
   s celou tvojí rodinou (*) (h) (sun) !

  8. Milá Vave (inlove) , všechno nejlepší k narozeninám, ať se ti splní i tvá tajná přání (sun) a ve zdraví je dokážeš přežít! 😀 Jsi úžasná žena mnoha talentů a velmi dobrého srdce a mně je ctí tě znát (h) (f) (party) (party) (^) (cat) (cat) (cat) (dog)

   1. Líp bych to nenapsala..takže zdraví a energii Vavílo…. ode mne i od 4 (cat) přijmi (hug) :* (rose1)

   2. Sem se lípnu taky! (cat) Melíšek (cat) Zrzínek a má maličkost. Hodně zdraví a lásky a pohody s kočičáky a Ankou přejeme. (^)

  9. Všechno nejlepší, Vavísku, hodně zdraví a splněná přání, ať můžeš uskutečňovat své plány (h) (f) (sun) (^) (d) (cat) (cat) (cat) (dog)

  10. Děkuju vám hrozně moc, dojala mě vaše přání. (h)
   Moc se omlouvám, ale zase celý den sedím s konzultantem nad implementací a nemůžu se dostat ani na Zvířetník, ani do mailů, až večer doma.
   děkuju a objímám vás.. (h)

  11. Fšici už to vypřáli za mě, takže jen (rose1) (rose1) (rose1) a taky hodně (sun) (sun) (sun)

  12. Vave posílám přání všeho nehjlepšího k narozeninám 🙂 (f) (rose1) (h) (*) (^) (beer) (d) (dance)

   1. Drahá Vave, už ani jedno přání na mě nezbylo, tak Ti přeju desetkrát všechno dohromady, co je tady napsané (h) (rose1) (^) (d)

    1. Mila Vave, vsechno nejlepsi k narozeninam, zdravi, stesti, splnene prani a radost. (h) (rose1) (rose1) (h)

   2. Také Sissinka i já přejeme všechno nejlepší k narozeninám, splnění všech přání a hodně pohody se všemi chlupatci i holátky co máš ráda a oni mají rádi tebe.
    Hodně štěstí. (dog) (cat) (sun) (h) (rose1) (^) (d)

 21. Po včerejšku můžu napsat, že jsem skutečně praštěná dvěma psy. Když jdu ven s Ginou, občas se k nám připojí nějaký pes-volnomyšlenkář, kterému se nechce trčet na dvorku a tak, jak může, zdrhne. Tentokrát to byl krásný německý ovčák jménem Ron. Nebylo to poprvé, dobře se známe, tak jsem nepředpokládala těžkosti. Roneček se přivítal s Ginou, pak přiběhl ke mně, stoupnul si na zadní a láskyplně mi položil packy na ramena. Za normálních okolností by to bylo v pohodě, ale já stála na kraji meze a pod sněhem byl led. Uklouzla mi noha a já sjela po pjerdoli dolů z meze. Ani to by nevadilo, projela jsem jen sněhem, ale koutkem oka jsem zahledla, jak Gina po Ronovi skočila. Víc nevím, něco neuvěřitelně těžkého mi dopadlo na hlavu, sražilo čepici přes oči a zamáčklo mě do sněhu. Prvotní pocit, že na mě dopadl kůň, jsem musela opustit, při pokusu o nádech jsem vdechla směsici psích chlupů. S třeštící hlavou, poslepu a zavalena vahou živých 80 kg psů, kteří se na mě rvali, jsem se pokusila vyprostit. Podařilo se mi servat z krku vodítko a poslepu jsem kolem sebe začala mlátit. Následné zaječení a možnost volně se zase nadechnout, to těžká karabina některého z aktérů zasáhla. Když jsem vyplivla směsici chlupů několika barev a uschopnila hlas, to , co ze mě vypadlo, by zde nešlo zveřejnit. Vytřepala jsem sníh z míst, odkud vytřepat šel, (ze spodního prádla jsem ho dostala až doma), zatímco oba psi stáli z každé strany u mě a chvílemi se pokoušeli vlísat se a ošetřovat mě. Když se mi podařilo vstát, uviděla jsem asi 20 od sebe ve vinohradě 2 lidi, zřejmě dobře se bavící tím, co viděli. Když jsem slušně pozdravila, pán se omluvně usmál a pravil : “ My byzme vám pomohli, ale báli zme sa tých psů.“. Podotkla jsem, že to nic a belhala se domů. Roneček ukázněně vběhl svým humnem na dvůr a Gina šlapala jak hodinky bez vodítka u nohy až dom. Ještě že je doma zásoba meruňkovice, pár pohárků mě dalo do pořádku. (wave)

  1. Emtesko!!! To musela být bombová groteska (rofl) (rofl) . Eh, chtěla jsem říct, že mám radost, že jsi celá (inlove) .

   1. Ale jistá škodolibost je v tom skryta, že. Kdyby nezůstala celá, nebyly by další šumné zážitky v (doufejme že blízké) budoucnosti, že.

  2. Tak tomu říkám „ozvláštněná procházka“. (chuckle) V té závěj, zproštěna dýchání, tak to musel být nehynoucí zážitek. :O

  3. (rofl) (rofl) se můžu smát, protože kdybys nebyla celá,tak to sem nepíšeš… (clap) (rofl)

  4. No,to tedy byla situace (wasntme) ! Ale Ginu chápu (h) – co má kdo na její paničku nejen skákat,ale ještě jí porážet :^) ? Já bych doma odškodnila Ginu aspoň piškotkem …

  5. Emtesko! (rofl) (rofl) (rofl) je opravdu fajn, že nám tu příhodu můžeš vyprávět, páč zůstat po takové scénce celá je opravdu klika (chuckle) Když člověk žije s většími psy, tak se prostě takové situace naskytnou a já si vždycky vzpomenu na Georgův výstižný termín „nukleární hovada“ 😀 Včera mě takhle málem složily Berry a Cookie, bylo to jen o fous…

  6. Uááá, to je mazec! No ale to se pozná dobrá konstituce, když jsi zůstala v celku, jen otlučená, pošlapaná a naštvaná 🙂

  7. Tak tohle vyprávění nemá chybu a připomnělo mi to dobu, kdy se mnou a našimi dvěma kokřány chodíval na vycházky křížený mamutík ze sousední chalupy. Jednou v zimě jsem si vzala běžky a psi šlapali pěkně za mnou ve stopě, protože sníh byl jinak pokryt ledovicí. Jenže já jsem ten den měla něco jako zatmění těch mých pár mozkových buněk a když jsem pracně vyšlapala na kopec, rozhodla jsem se svézt ve své stopě dolů doufajíc, že psi zůstanou dole pod kopcem, kde zuřivě čenichali myšičku vedle mé stopy. Po nabrání rychlosti v té hluboké brázdě v ledovici jsem ale s hrůzou zjistila, že právě mamutík se rozhodl mi nadšeně vyběhnout naproti přímo v mé stopě. Na běžkách umím hlavně chodit, takže se mi nejen nepodařilo z ledovice odbočit, ale zastavena jsem byla díky tomu, že jsem se čelně s mamutíkem srazila. Jemu se nestalo nic, mně v podstatě taky, ale skončilo to ulomenými špicemi na obou běžkách a od té doby už jsem na běžkách zase jen chodila

 22. Ono i zapsení může být plíživé a nenápadné. Včera jsme vrátili Elíse a zjistili, že je doma takový zvláštní klid a hodně prostoru (blush) .
  S kočkami je to snazší, nemusí se venčit, výcvik není nutný (ba ani možný), jsou provozně levnější. Mít doma 4 dekorativní kočky lze, jít na vodítku se čtyčmi psy po ulici už je umění. A navíc – z koček se neplatí daň (podle mě pokuta za držení psa, protže magistrát není schopen ani dát do parků dostatek košů a pak se diví, že dost lidí nesbírá po psech – ostatně, zkoušeli jste nosit pytlík se psím ho.. půl hodiny? Dát ho do kapsy je riziko, jeden náš známý to udělal, na pytlík zapomněl a pak druhý den… ale je ráno a detaily ponechám na fantazii PT čtenářů. Ke cti mu budiž připsáno, že po psoví sbírá pořád)

  1. K tomu mám historku z Pavlovic.
   Bydlí tu 2 bráši, staří mládenci, trošičku podivíni, vlastnící smečku opečovávaných a milovaných teriérků-vestíků. skotíků a selyhamů, dohromady asi 9 kousků. Poctivě je venčí a jsou jedni ze tří lidí v Pavlovicích, sbírajících hovínka po svých psech. No a jeden z těch bráchů kráčel asi tak s půlkou směčky po silničce vedoucí od mysliveckého kutlochu do městečka. Naráz se za ním objevilo jedoucí auto a než stačil s tou smečkou uhnout, auto zastavilo a ozvalo se za ním: “ Jestli tých psú uvidím volně běhat, bez milosti vám jich postřílám „. Páneček se otočil, z kapsy vytáhl pytlík s hovňousama a rozmatlal je onomu zelenému blbovi po předním skle,připlácnul k tomu pytlík a odkráčel i se smečkou k domovu. Když se asi tak po 50m otočil, auto tam furt stálo i s řidičem vevnitř.

   1. Nádhera, úplně to vidím.
    Mimi chodilo i jako mladé prakticky do 10ti metrů od nás. Pravda, v této vzdálenosti bylo i rákosí okolo potoka, ze kterého občas zdvihlo bažanty. Ale splést si ho s kancem – uznávám že barva i velikost odpovídala – to se stalo několikrát . Ještě že u nás po něm nestřelili. Nemám ráda myslivce, kteří bez zaváhání střelí po psovi a ani se nepodívají, zda někde nějaký páníček jde, navíc většinou na vesnici venčí málo lidí a všichni se známe i s našimi psy. Nemám ráda myslivce,. kteří střelí spárkatou a pak se s ní vyfotí a těmi fotkami se chlubí!! Jasně, mám ráda srnčí a jsem všežravec, takže vím, že něco musí zemřít, abych to já mohla sežrat Ovšem spíše bych se styděla než chlubila

   2. (rofl) (rofl) (rofl) Ježkovo oko, Emtesko, Ty dnes válíš. Už při psí lavině jsem se čuřila skorem kolem celé hlavy, ale pří představě hnědavého nátěru na předním skla autka jsi mi opravdu rozjasnila den. (rofl) (rofl) (rofl)

   3. Dala jsem to přečíst kamarádce, konkretně té, od nichž mají výše uvedení bratři 2 sealyhamí kluky, (dog) (dog) moc se jí to líbilo!!! (clap) (clap) (clap) Pozdravuje do Pavlovic!!! (handshake) (wave) :*

     1. Tedy, Emtesko, doufám, že to nečte TLP – aby si nemyslel, že občas drbeš pod krčkem i ty dva dvounohé!!!! 😀

      1. (chuckle) třeba by to staří mládenci, aspoň na vánoce, taky uvítali (chuckle) ! Podrbej Emtesko, podrbej, hlavně že se psí kluci mají dobře. A kolegyňka kamarádka tady škemrá , jestli bys mohla chlapcům lidím říct, aby se někdy ozvali (call) pí chovatelce (toivo) , zašantročila děva poplatená (fubar) na ně všechny kontakty (headbang) (mp) . A vůbec, pozdravuju v tomto svátečním čase svoju Moravu (wave) , kterou jsem nevděčně opustila ;( !

  2. a helemese (wait) , zjistila, že tři fletíci se vejdou… 😉 a má podezřele prázdno… (nod) No, však ona ti Gínuše nějaké to miminko nadělí (jedenáctka to jistí 😛 ) a třeba se ti nějaká ta holčička zalíbí… 😡
   Máte šanci na hnědé mimíše??

   1. Na hnědé máme šanci půl na půl. Táta hnědou nese, Ginnin táta taky. Jen nevíme, co naše mamutka podědila, jestli obě černé nebo namíchané geny pro hnědou a černou. Za dva týdny budeme vědět (tu barvu).

  3. Chachá, to známe – nejdříve stav „pes nikdy“, pak dostanete nepotřebnou psí boudu (stalo se nám) a do ní přeci patří pes. Za rok – „pořídíme ještě jednu, aby jí nebylo smutno“ 😀 😀 . Pak se neplánovaně vrátí štěně – “ no přeci nebudeme prodávat půlroční štěně, kdo by ho chtěl“. 😉 A tak už máme tři chodské baby..

   1. My přeskočili fázi pes nikdy. Já neměla psa jen když jsem nebyla pánem domu a nemohla jsem ho prosadit. Taky jsem tahala všechny psy v okolí… Od dob co můžu psa mít jsem byla bez psa po smrti Bekiny od pondělí do pátku (a to už v úterý jsem Áju zaplatila, aby mi ji nikdo nevyfouk).

    1. No když já jsem se psů a vlastně všech zvířat vždycky strašně bála. Doma jsme žádné zvířátko neměli, protože máti asi trpěla profesionální deformací (zdravotní sestra), pak jsem se vdala a bydleli jsme v paneláku a až po 6 letech bydlení ve vlastním domě si mě psí CD našla. 😀 😀

     1. U nás byla nejdřív zvířata jen klecová. Pes nikdy a kočka už vůbec ne. Pak byl pes, ale kočka že teda ne. Teď máme kočku i psa a spřádám tajné plány na rozšíření smečky 🙂

 23. hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jo jo, chudák paní (rofl) Odkládací stanice kočičáků mládežníků (ne mládežníků kočičáků, ale kočičáků od mládežníků 😉 ) Ale jak je vidět, tak jí to vůbec neva… (inlove) (cat) (cat) (cat) (cat)

  Betka při večerní obchůzce zahrady vyplašila velkého černobílého kocoura. Sranda byla, že on zdrhal a ona za ním v těch proházených cestičkách… ani jednomu se nechtělo to vzít zkratkou přes ten půlmetr sněhové pláně (rofl)

   1. co tlapičky… ale i pupíček a hrudníček a bůčky… prostě sněhu máme stále hodně (chuckle) Zatím žádná extra obleva nedorazila. Trošku to sedlo, kape z rampouchů, ale stále je všude kolem bílý svět sněhu a ledu…

  1. Xerxová, z prohrábnuté cestičky neslezou ani Francouzi ( viz nebdávno běžící videíčko), tož coby Betynka s kocourem.

    1. Emtesko, to je nááádhera. Tam u Vás je krásně a milo i v zimě. Puntikatej pejsík na sněhu je velmi interesantní. Úžasné fotky, fakt se ti povidly. (y) (handshake) (h)

    2. Milá Emtesko (inlove) , snažila jsem se tě pochválit již výše a napsat, žes mi rozjasnila den, leč poté, co mi to sežralo třetí příspěvek za sebou ještě s nejapnou poznámkou, že tento komentář je duplicitní a prý jestli jsem ho už neposlala, tak jsem to vzdala (headbang) Dozfám, že aspoň tenhle projde!

    3. To jsou krásné fotky a je vidět, že si to sněhové nadělení umí puntíkatá holčička fakt krásně užít!!! Tak ať vám to vydrží i přes předpovídanou oblevu!!

    4. Bóže – že je ale u nás v „Modrých horách“ krásně – mezi tema vinohradama. Výborné fotky a Gina je krasavice inteligentní

 24. Dnes ráno jsem potřebovala pořádný dopink a hle! Vyprávění Zdeny (inlove) je tu jako dar z nebes. (nod) Díky! (h) (f)

  Je zvláštní, jak člověk snadno propadne kočkám. U psů je to trochu jinak, málokdo je Lucka V., Radanova nebo Beňa st. (a jim podobní), aby oplýval třemi a více psy. Ovšem vícekočkových bychom mezi námi našli více. Jejich společným znakem je to, že se stali vícekočkovými jaksi mimochodem, plíživě, jak poznamenala trefně Sharka. Člověk než se naděje zjistí, že všude kolem něj posedávají samé kočky (u někoho i sem tam nějaká ta PesAnka 🙂 ) . Současně člověk zjistí, že ty kočky posedávají natolik dekorativně, že netřeba nějakých křehkých, prach lapajících ozdůbek. Třeba naopak je bytelných plyšových (prach lapajících) sedáků, visutých lůžek a spousty drobných předmětů, na které se dobře šlape a kterými se kočka dokáže zabavit ve chvíli, kdy potřebuje předvést, že je krásná, hravá a roztomilá a že rozhodně není třeba jí spílat za to, že si v naší nepřítomnosti v bytě trochu pohrála a upravila si ho k obrazu svému.
  Lidu kočičímu, psímu i bezzvířecímu přeju krásný den. (h)

 25. Jj – jak velmi je mi to povědomé! 😉

  U nás se situace pomalu zklidňuje. Pooki se rozhodla, že mi bude sedět na psacím stole, což při její velikosti znamená, že jsem téměř bez stolu. Včera se tu chtěla usadit i Sára (pokud možno na klávesnici) a Pooki, po ní máchala packou. Byla pokárána a rozhodla se to napravit – vrhla se k Sárince a celou jí olízala dočista dočista. Chudák Sára vypadala, jak když ji osprchuje… 😀

 26. JAsně, vstoupily mi do života jako plíživá kontrarevoluce a zůstaly….a já jim přece neřeknu, spíš nepřiznám, že by mi bez nich ten byt už připadal moc veliký a prázdný…. 😉

  1. Kočky mohou vstoupit plíživě. Psa nepřehlídneš (ostatně máš své zkušenosti 😀 ), Ten se domovem neplíží, ten prolítne razancí průměrné vichřice. (rofl)

 27. 🙂 jednoznačná práce Nejvyššího kočky!! viděl vhodnou, dosud kočiprostou domácnost – šup,pošlu tam kožichy jednoho po druhém… pěkně nenápadně 🙂 praštěná kočkami ? nene, kočičky přece vcházejí do domácnosti něžně a mile – takže třeba “ Zakočičena proti své vůli “ ? (cat)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN