KOČKY: Dominantní kočka

Jojo – za dobré skutky musí být člověk náležitě potrestán! A ne, abyste se smáli!

Neprozřetelně jsem se uvolila, pohlídat jistým zdejším Holanďanům kočičku, na pár týdnů, kdy budou v Holandsku. Už nenápadné protahování počtu týdnů, kdy tu měla kočka bytovat, mne mělo varovat. Nevarovalo – moje chyba.

Pooki je sice jen čtyřkilová peršanka, ale díky chlupům vypadá obrovská. Černobílá a jak jinak – s pěšinkou! Předpokládala jsem, že v prvních dnech zaleze někam pod gauč a naši kočičáci + Blesk, vycvičení průvody zaběhlých koťat, že k cizincům se chováme slušně, nebudou dělat problémy.

Omyl! Pooki (jména jako Pooki a Poopy, jsou zřejmě osudová) vylezla z přenosky, očuchala místnost a za gaučem byla zalezlá jen první den. Druhý den ráno vyrazila na další průzkum a okamžitě všem vysvětlila, že pánem je tu ona. Evelín odvracel hlavičku a vyčítavě na mne houkal, co jsem to, proboha, zase přitáhla. Chudák tak velkou kočku v životě neviděl.

Pooki odmítala respektovat jejich zavedené trasy a místa odpočinku, sprosťačila a kolty měla proklatě nízko. Snažili se jí nevšímat, ale bylo to málo platné. Během týdne celou smečku z pokoje vyfackovala do předsíně. Na Bleska si naštěstí netroufla, ale ten tu kupu načuřených chlupů rozumně ignoroval. A Holanďani už byli samozřejmě v Holandsku, takže odtamtud mi žádná naděje nekynula.

Žofík, Evelín i Sára posedávali v předsíni. Vydrželi jeden den, vydrželi druhý, ale pak už toho měli dost a ukuli pomstu velikou a strašlivou. S odpuštěním – skutečně se to nedá jinak nazvat – zesrali co se dalo, až přecházel zrak! Tedy spíš čuch. Od sklepa po půdu, na každém schodu bobek. Tedy skoro na každém. „Odhovňovala“ jsem, seč stačily síly, ale když už jsem hovínko našla i na pokličce od kastrolu, bylo jasné, že se situace musí řešit.

Možná i vadilo, že čistotná Pooki zcela ignorovala páníky jí přivezený vlastní záchod a zásadně chodila jen do těch našich. Ovšem, jak tomu zabránit jsem nevymyslela. A jak přemluvit Pooki taky ne.

Během 10 dnů se naštěstí situace uklidnila, protože už jsem vážně uvažovala, že Pooki zavřu do oddělené místnosti, kde těch zbývajích cca 5 týdnů pobude – což by jí jistě nebylo nijak příjemné. Dneska už situace došla tak daleko, že baští s ostatními kočičáky z jedné misky, i když jinak s nimi moc nekamarádí.

Za to se ovšem snaží kamarádit se mnou. Prostě přijde a zavalí mne, obejme kolem krku a vylíže z povrchu zemského. Je až kupodivu, že starší kočka (je prý jí asi 10) tak málo truchlí po svých pánících.

Páníci vlastní kemp a mám silné podezření, že hlavní Pookinčinou činností je obcházet hosty, zavalit a dyndat. Páníci určitě ušetří za krmení. Kdo by odolal krásné, něžné kočičce, která vás vášnivě zulíbá a pak vám vyrve zubama z ruky chleba se sýrem? Já tedy určitě, ale většina lidí není cvičená a tak snadno podlehnou. A moment překvapení tu jistě hraje svou roli.

Ledva ovšem odpadl jeden problém, objevil se další. Jak jsem psala, je Pooki černobílá a když ji přinesli, měla na bocích pod černou „dečkou“ pruh hnědavý pruh chlupů. Brzy jsem si všimla, že nějak dost pelichá – trochu divné uprostřed zimy. A před pár dny jsem s hrůzou zjistila, že hnědé pruhy se nějak rozšířily a že je to prostě jen podsada. Děs!

Zablešená není, odblešila jsem, pro jistotu, hned po příchodu. Možná psychické, ale na to nevypadá, tváří se celkem spokojeně. Pro každý případ jsem naordinovala žloutek, ovesnou kaši a nějakou tu olejovku. Je celkem jasné, že pelichat začala už doma, ale to hlavní se odehrává tady a bude to, jak jinak, moje vina! Ach jo.

Takže teď se jen modlím, aby se to spravilo, než páníci přijedou a já jim nepředala nahatou kočku. Držte mi palce.

Aktualizováno: 19.12.2010 — 19:06

224 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dalsi Kocici kes je venovana plemenu Mainska myvali. Kes je umistena tam,kde by leckdy kocka s rychlosti sveho behu nestacila.

 2. Rputiiiii to bylo kouzelnýýýýý 🙂 promiň, ale musela jsem se děsně smát tomu trefnému popisu 😀 kočička je opravdu spíš mix s norskou lesní a to jsou teda KOČKY!! ( pamatujete na Šlitra: Herdek, to je baba!!!) čičince se u tebe nepochybně velice líbí, ale původní smečka… přeložit , co si jednoznačně myslí, tak se červená i poručík od dělostřelců :… tož ale: co jinýho si s tebou mají počít, když jim necháš zavléct takové nadělení do baráku… a ještě do misky aby jim to lezlo!!! no to dovol, to je ale vážně k…p…. chybka, asi nemáš doma žádnou tiskovou mňaučí, jako úřaduje u Sharky Pitina!!! ale zase – ta by ti to nandala, že by ses snad radši odstěhovala i s Pooky a servis domácím nechala poskytovat najatou osobou :-Držíme tlapky, aby to domácí smečka brzy schroupla… Ježíšek se sice prý narodil ve chlívě… ale zas tak do detailů si tu Vánoční atmosféru nepředstavuješ, že ne?

 3. Milá Rputi, je jasné že takové návštěvy si tvoji čtyřnožci nepřejí a jejich protest je zcela pochopitelný. A asi milou krasavici Pooki uřkli když teď ztrácí na kráse.

  Jo a prý zítra ve 20:40 tu bude zatmění měsíce. Ale neberte mne tak vážně, jednak blbě slyším a pak jsem babča zapomněnka a známá popleta. Jak to vlastně je bude vědět dozajista veram. (wave) (wave)

 4. Nejprve všem oslavencům popřeju, zdraví, štěstí, dlouhá léta…
  pak si oddechnu, protože jak u HanyW tak u Lapilů se věci zdají na dobré cestě…
  nebudu se smát Rputi, protože jsem se nepohodla s Kočkou, co je dalmatin. Sice jsem své názory prosadila, ale bylo to Pyrrhovo vítězství, protože kočka není poškrabaná ani pokousaná, já jo …
  a nakonec taky trošku ukážu drobné šití
  http://gwendyvitmar.rajce.idnes.cz/Ruzne/#s50_6706.jpg
  a o nedošitém pomlčím 🙂
  Ha, sedm, to je znamení …

 5. O.T. dotaz: kde byste sháněli dřevěnou mističku? No spíš misku – asi jako větší podšálek.

   1. Ještě bych zkusila domácí potřeby v |Kotvě, to máš přes ulici a mají tam všechno možné.

  1. Já bych zkusila vánoční trhy, aspoň u nás mívají spoustu dřevěných věcí, nebo případně IKEU. Tam to teda bude z takovýho zvláštního lehkýho dřeva, rozhodně ne z lipovýho špalíku, ale zato to máš jistý.

  2. Díky všem. Problém je, že to nechci kupovat po netu. Misky potřebuju vpodstatě dvě, každou jinou: na chleba (tam jde hlavně o údržbu) – a neříkejte mi, že košík je lepší. Chci dřevěnou 😀 .
   Ale důležitější je ta druhá 😉 . Mám plnej pytel dřevěnejch kuliček a potřebuju na ně nutně misku – asi tak velikost tý zvířetníkový z coursingu. Hlavně se mi musí líbit, a to tak, že i po hmatu. Na dřevo mám úchylku.
   Obrážela jsem poctivě vánoční trhy, nikde jsem nesehnala (žádnou). V Manufaktuře jsem před časem viděla jednu, co by šla na chleba, ale teď před svátky se tam bojím. Ale pak tam určitě zajdu.
   Takže kdybyste někdo nějakou potkal, tak mi dejte vědět, jo? Dík (blush) (inlove)

  3. Můj muž viděl dnes dřevěné misky buď Plusu, nebo v Lidlu a prý nevypadaly až tak zle. Pak jsme viděli lisované misky různé z bambusu v Asku, jak se tam prodávají doplňky do bytu. Tak to je můj tip 😉

   1. Nojo, ale ten název „Drobný piškvork“ znamená ještě jednu (naprosto nepodstatnou) informaci. 8-| On existuje ještě jiný, než DROBNÝ poškvork. A to jsou učednické deky. (blush) Dílka a díla od Vave jsou úžasná. Jen mi není jasné, kdy chodí do práce a kdy si hraje s chlapečky a kdy chodí na procházku s Ankou. Nemá ta Vave nějak delší dny??? Jinak mi není jasné, kdy to všechno stíhá. (h)

  1. (f) milá Vave, to je nádhera, ty květinové polštářky na sněhu, ty mně dostaly (h) a mám dojem, že jsi minimálně třikrát co toho stíháš (rose1)

  2. Děkuju vám. Mám radost, že se líbí. (nod) (h)
   Milá Ejško, fotím venku, protože mám doma mizerné světlo. Ale je fakt, že fotky na sněhu jsou vždycky mimořádně působivé.

 6. UF – tak jsem se vrátila z „vejletu“ do Tábora. Sněží vodorovně a na silnici už je tak 5cm.

  Pokud jsem nestihla někomu blahopřát, gratulovat nebo jásat, tak tak činím dodatečně.
  A jdu si dát frťana!

  1. Rputi, kocicku k opatrovani mas krasnou, ale mam ten pocit, ze jeji kocici kolegove z tve domacnosti jsou jineho nazoru. : )

  1. Hehehe, to je geniální!

   Jo a všechny slavice a slavíci, (f) a ať vám vydrží do příštího zatmění Měsíce za slunovratu. 🙂

  2. Tedy Alex (rofl) Tohle je k popukání. Já jsem před pár lety viděla „Riverdance“ , bylo to úžasné, ale tohle je úžasná parodie a začala jsem se hlasitě smát hned při prvním vběhnutí toho chudáka co nutně musel… Murffyho zákon praví „Délka minuty záleží na tom, na které straně zavřených dveří na záchod právě jste“.

 7. Téééda Rputi. Tak zkušená kočičí expertka a podlehnout kočce s pěšinkoua dvojitým o ve jméně (chuckle) . Ale my dobře víme, že důvěru, v Tebe vloženou, určitě nezklameš. 😀 (h) (cat) (sun) (dance)

  1. Ona Pooki asi taky nezklame (clap) (clap) .
   Rputi, taky jsem se nasmála (cos taky čekala, že). Držím palce, ať se kočičí plešatost vyřeší buď tak, nebo onak 😉

 8. Předně přeju oslavenkyním (rose1) (h) (rose1) – jako jedna z posledních, ale já to věděla a náhodou jsem na vás myslela a v duchu vám už přála, abyste si to dneska moc moc užily, krásně oslavily (makeup) a ještě dlouho se radovaly z dárků (aspoň do vánoc, než přijde nová várka (chuckle) ).

  1. Zano, nejsi poslední. Poslední jsem já. Ploužila jsem se po Praze a dorazila až se setměním. Hmm, já vím, při dnešní délce dne to zase není takový výkon. 😛 Pozdě, ale přece:
   Všechno nejlepší všem slavícím. (rose1) (rose1) (rose1) (^) (d) (dance)

   1. Zdeni, posledni jsem ja s pranim peo veram. Mota;li se mi tady zdravotni sestra a therapeut, tak jsem se k tomu driv nedostala.

    Hodne slunicek, mila Veram. (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (h)

    A vzpomeneme so na tebe, jestli uvidime zatmeni mesice – zatom je furt jasno, tak by to melo vyjit.

 9. Především se zpožděním vřele gratuluji dnešním oslavenkyním – Veram k narozeninám a Dede k svátku (party) (party) (party) Věřím, že jste si slavnostní den krásně užily a tak vám přeji, aby se vám ještě navíc zdály sladké sny, až vyčerpaní gratulacemi a rozbalovaním dárků půjdete do hajan.

  Rputi – ano, přiznávám, že i já jsem se musela smát, abychom na tou tvoji spouští plakali, to bys to nesměla podat tak „zvesela“. 🙂

  Proč kočička tak silně pelichá bohužel nevím, možná se trochu opožděně odívá do zimního kožichu, i když to by nedělala takhle „okatě“. Tak držím palce, aby jsi kočku nepředávala vysvlečenou do naha, ale hlavně, abys jí opravdu předala a ze strany Holanďanů to nebyl nějaký podraz.

 10. Oslavencům všechno co si přejí, hodně zrdavíčka, málo starostí a hodně radosti. (rose1) (h) (^) (d)

 11. Dotaz Betlémový:
  Prosím, asi všichni znáte tyto keramické figurky http://krejg.rajce.idnes.cz/Betlem_2010/
  Sháním název výrobce, bylo to tuším nějaké družstvo. Také sháním další figurky do sbírky. Nemáte někdo tušení, zda se ještě někde prodávají, či snad víte o někom, kdo by nám je prodal? Děkuju (blush)

 12. Všem oslavenkyním přeji krásný zbytek dne, krasné oslavy, hodně zdravíčka,pohody a splnění všech přání, za celou naši smečku z moravské
  vísky. (h) (cat) (cat) (dog) (wave)

 13. Milá Rputinko, vysloužila sis pěknou kočičku na hlídání, jak ten co sloužil už kdovíkolikáté léto a to máš teď za to.Hotová Tondádo Lů.
  (rofl) (rofl) Nebój, Holanďani jsou jistě dobře vychovaní, proto kočičku taky dopředu nepomluvili. To pelichání má jistě ze smutku, chudinka malá. Domácí kočičí komando se chovalo taky správně, přeci můj dům, můj hrad, můj záchůdek. Úžasně napsáno, dík. (rofl) (y) (h)

  1. Verenko, gratulujeme a vítáme Terezičku, šťastnou plavbu životem ať ji vánoční hvězdy svítí na cestu. (h)

 14. Uplne,ale uplne OT-lenze hrozne radostne.Vcera sa rozrastol Cesky narod o jednu prislusnicku menom Terezka,vazi 3030gr,meria 49 cm a ma vsetko,ako sa patri/po 5 prstekov,dve ocka,trosku vlaskov a stastnu celu rodinu/Prosim dajte to vediet najma Vilikovi,Rysikovi a dalsim nadejnzy napadnikom-vychovame ju dobre a snad aj nejake hmotne statky pridame/Boze ja snad budem sluzit do 100 rokov!!!/

  1. Vítej, Terezko, nejspíš u nás v Brně a buď celý život hodně šťastná!
   (rose1) (sun) (h) (cat) (dog) (toivo) (heidy)

  2. Verenko, to je nádherná zpráva! (inlove) Tak ať vám Terezka jen kvete a netrápí maminku (angel) Taková hezká zpráva chvilku před Vánocema, vy jste ji prostě dostali od ježíška (chuckle)

  3. Vítej, Terezko! Taky jsi vánoční dáreček pod stromeček, viď? Tak moc moc moc zdraví tobě i mamince (a babičce a celé rodině) a ať se ti na světě líbí.
   (sun) (f) (f) (h) (h) (h) (f) (f) (sun)

  4. Nazdar Terezko, měli bychom tu jednoho Jeníčka narozeného v červenci letošního roku. (jeho dvojče je Iva)

   1. Tak, milá netřesku, nevzpomínám si, že bychom je vítali. Tak aspoň teď, hodně zdraví a ať rostou k radosti všech!
    (f) (f) (h) (heidy) (h) (f) (f)

  5. Ať se na ní svět jen směje (inlove) ! A hodně zdraví jí i mamce (a Verenko, tobě samozřejmě taky) (h) (f)

  6. Milá Verenko – zpráva o narození miminka je vždycky krásná – takže v Brně bude další živý betlém – hurá hurá hurá. Ať Terezce šťastná hvězda září … (*)

   Tak Verenko – do batohu zlato, myrhu a kadidlo a můžeš si zahrát na Tři krále – jééé, že ty patříš už do kategorie „pratetiček“ – toš vitaj do klubu (nod)

 15. Tak jsme vyrazily s holkama po ránu do obchodu, že jako nakoupíme a Ježíšky ulovíme a že v pondělí ráno nebudou ty davy všude. Byly 🙁 . Všude 🙁 . Tak jsme zajely na dlouho slibovanou návštěvu, navzájem s hostitelkou jsme si zanadávaly na ty davy a uklidnily jsme se, že ani jedna nemáme nakoupeno a zabaleno, zdrbly jsme kdekoho, shodly jsme se, že učit na státnice se začnem a po svátcích (do února času dost přece 😀 ) .
  Další pokus provedu zítra ráno, povede-li se mi vykopat holky z postýlek -jsou to děsný povalečky |-) , jedna z mála věcí, co mají po mně.
  Jinak, holky jsou čím dál víc stejný, i ty grimasy a koulení očima, jen Sváťa není taková běloba a asi bude mít ty oči o fous tmavší.

 16. Celý den jsem někde lítala, takže až teď všem oslavenkyním (i případným oslavencům!) přeji vše nejlepší (f) (h)

 17. Sorry, Rputinko, smála jsem se. (rofl) (rofl) (rofl) To nešlo. Zesr…. barák a ještě enóno na pokličce! Chudery domácí kočeny, tohle vymyslet už dá práci. (chuckle)
  Ale jinak je kočka holandská velká krasavice. Držím palce, ať se línání zastaví.

  Měla bych dotaz na kočkaře: je normální, když si slečna hrábinka Prachová „zahrabává misku“? Semo tamo ji to popadne a když dostane krmení, dojde si k misce s dlabancem a začne si zahrabávat okolo misky. Na plovoucí podlaze se jí toho moc zahrabat nepovede, ale to ji neodradí.

  Všechno nejlepší pro Veram! (h) (f) (sun)

  Všechno nejlepší pro Dede a všechny ostatní Dagmar (třeba Terra-san). (h) (f) (sun)

  1. Melíšek své výtvory vystavuje na odiv, tudíž nezahrabává. Vytrůní to pěkně nahoru, aby všichni viděli, jak dobrou peristaltiku má, že konzistence je v pořádku, žádný průjmík, žádné trable, barva odpovídající atd. atd. To Zrzínek je pečlivka!!!! Ten si svůj exkrement zahrabe div se neprohrabe dnem záchůdku. Melda tedy stelivo ignoruje, zato hrabe všechno jiné okolo – kobereček, na kterém záchůdek je umístěn, aby se dalo vyhrabané stelivo lépe vytřepat a nenapadalo do zátěžáku, který na podlaze máme a hodně blbě se udržuje. Hrabe na psacím stole televizní program, hrabe vedle misky s jídlem tácek, na kterém mističky stojí, hrabe mi papíry, když mám doma počítač a pracuju, prostě hrabe všechno, o čem si myslí, že se hrabat má. Takže Prachovka to možná pojímá stejně.

   1. Prašivka velmi pečlivě nahrabe kupičku steliva, na tu kupičku vyrobí, co musí a zase pečlivě zahrabe. Kocour Prcek, použije domácí wc, když už to jinak nejde, ale zásadně nezahrabává. Vleze pouze zadní částí kocoura do boudy, přidřepne, upustí a odchází.
    Prcek nehrabe. Prachovka ve wc a okolo misky.

  2. Bubu, že si to zahrabává většinou znamená, že teď nemá chuť a schovává si na potom.
   Měla jsem ale kočenku, která hrabala se zásadním opovržením, že teda ty granule si můžu strčit za čepici… 🙂

   1. Tak to má blbý, u nás žádné napotom není. Co kočky neslupnou, dorazí čuba. Kočkám je sice nasypáno ještě i mimo snídani a večeři, ale nějaký neustálý bufet pro kočky nemám.
    Možná mi chtěla naznačit, že jí mám místo granulí nakrájet kus té hovězí plece, co mám v lednici….

    1. Naše Viki to taky dělá. Dostávají každé ráno k snídani kapsičku, ona olíže šťávu a zbytek jako zahrabe. Má ale smůlu, Mourek sní svoji, pak se otočí a zbodne ještě její.
     Podotýkám, ona pouze olíže šťávu – živí se granulemi

  3. Bubu, zahrabávání mimo záchůdek a velmi často u misky s jídlem má ještě jeden význam – podle švagra veta, je to když má kočička „prdíky“. Jak jsou miciny čistotné, ve chvíli kdy „pustí ducha“ to pěkně uklidí… jak jsem koupila tak prodávám…

  4. Bubu, naše Dixie také občas zahrabává jídlo, Smoky to zatím neudělala nikdy. Dixie dojde k misce, pár kousků granulí sbaští, pak přes misku natáhne packu a začne zahrabávat. Při tom jsou to stejné granule, které jindy sní bez zaváhání. A ještě dost často dělá to, že přijde k misce, posadí se u ní, natáhne pacičku z misky vyhrábne jednu granulku ven, sní jí, hrábne pro další atd. Také nevím, proč to dělá. Kočky mají misku jak v kuchyni, tak v naší ložnici. Když přijdou v noci k té misce v ložnici a já ještě nespím, jak zaslechnu to vyhrabávní granlek, vím, že u misky sedí Dixie, protože ani tohle Smoky nikdy nedělá. Nevím proč.

  1. Á, taky honem spěchám s přáním všem oslavenkyním…

   Milá hvězdná Veram, všechno nejlepší! (h) Zdravíčko ať slouží a užíváš si spoustu radosti s taičením, vnoučky i vším ostatním, co máš ráda (f) (sun) (f) .

   Milé Dede a Terro-san, všechno nejlepší! Užijte si krásný sváteční den a hýčkejte se (f) (inlove) (f)

  2. smím se připojit??

   Milé Dagmary a neméně milá Veram, přeji vám všechno nejlepší. (rose1) (sun)

 18. Milí moji, děkuju moc za přání (inlove) a sama posílám (f) svým dalším jmenovkyním, které sem očko hodí 🙂 Terra-san je na dovolené, takže té jen na dálku virtuálně mávám (sun)

  Jinak k probíranému – milá Rputi, mně připadá, jako by Pooky v sobě měla kus norské lesní kočky, ty bývají velké, chlupaté a většinou bílo-mouraté, tedy jak jsem je vídala já. Chudáci tvoji kočičáci, ti si s madam užili! (angel) Pokud jde o to línání, tak třeba Vave není daleko od pravdy a je to stresové – ono převzít vládu nad novým královstvím dá i kočce s pěšinkou zabrat 😀 Každopádně vylepšená strava neuškodí 🙂

  1. Dede, to by mohlo být s tou norskou lesní – nemá tak výrazný stop na čenichu jako mají peršanky mít. Norky jsou nosatější.

 19. Dede, veram a všichni „slavíci i slavice“ 😉 – vše nejlepší!!! (h) (rose1) (sun)

  Rputi – nebude to nějaká rodina s našim přitoulavším Knížepánem? Barvy se shodnou, oprsklý je hrozně, ale když potvora něco chce, tak se dovede jo vnutit 😀 Každopádně tam někde dole ty rady ohledně účtů jsou dobrý, ty si zapamatuj 😀

  1. když ono JarkoF, čeho je prostě moc, toho je příliš..takže tomu šrapnelu rozumím a plně jen chápu a Rpuť nezatracuji 😀

   1. Čeho je moc toho je příliš myslíš? Přindi k nám někdy po ránu na zahradu, jak to vypadá, když se vyšrapneluje 150 kg psů 🙂

    1. ale jo, já to znám, roky jsem chodila ke koním, ne se jen vozit, vykat, poklízet,pucovat…takže vím .-)
     není to zas takovej rozdíl… 😉 kavkazani jsou prostě velcí,tak mají větší ….. (rofl)

  2. Kdepak, trvám na použité terminologii!
   Ona čeština je sic bohatá, ale pro tohle jiný výraz těžko použít. Pokakali jaksi nevystihuje množství. Poexkrementovali je takové aseptické, což rozhodně neodpovídá zjištěnému stavu. Podělali zas nevytihuje hrůznost stavu.

   Ale víš co? Zavři si těch 150kg psů doma a ráno mi napiš, co tě při tom napadlo?
   😉

   1. Rpuťko, nebuj, dáma zeshora jen hecuje. Dotyčnou terminologii dobře zná a ovládá (rofl) .

    Heleď, ale nedá mi to než konstatovat, že co se týče páchání dobrých skutků, seš mistr nad mistry (chuckle) . Jojo, co čekat od takového jména a podoby… Jen aby ti to (Pooky) nezůstala, fakt bych se vůbec nedivila… Ovšem díky, při líčení jsem se pobavila tradičně náramně! (rofl)

   2. Rpuť: A kde myslíš, že je v noci mám? I většinu dne? Pravda, několikrát jsem zaspala až tak, že výsledek byl jako kdyby se mi tu POEXKREMENTOVAL (vidíš že to jde když se chce) slon…
    Louk: Víš jistě, že su to já???

       1. Téměř na BAN, viď. Louk – příště radši na Mlsotníku, když nám neudělajó rubriku Exkrementovník 🙁

 20. Oslavencům dnešním i dřívějším přeju hodně zdraví, radosti a stálý úsměv 🙂
  A aby jste neměli pocit, že jste v katastrofách sami:
  protože teprve dnes se cítím jakž takž po drobnějším zákroku, tak jsem si naplánovala, že vstanu a začnu něco dělat a opravdu: začalo to zvesela. Při hledání dárků po mamku, která má za chvíli dorazit na oběd, jsem zavadila o dárkové balení panenského olivového oleje… to co rozbitá láhev oleje provede v ložnici nebudu komentovat… snad jen, že ta vůně je pravděpodobně o hodně méně výrazná. (tmi)

  1. Jejda, tohle znám důvěrně dobře. Kdysi mi jeden náš kocourek shodil z linky otevřenou láhem s olejem, byla plná, ve skle, to se rozbilo, olej se vylil. Uklízet střepy v oleji…. (headbang) .

    1. Co naolejovaný kocourek, taková choďanda, která si lehne do plechovky s vyjetým motorovým olejem…..

     1. A roční Mína, když při honičce spadne do škopku s vyjetým olejem. Jen obličejík měla čistý. A přišla si stěžovat jedno nedělní ráno kočičím okénkem až k posteli. To byl hukot. (wasntme)

 21. Rputinko, i přes tvé varování hned v prvním odstavci jsem se smíchu neubránila – byť provinilému, neb mi ze mně neznámých důvodů 😉 přišel lehce zlomyslný

  chůďátka domácí smečka – zes*at celý barák musela, aby se novicka zklidnila (chuckle)

  jinak je Pooki moc krásná kočička (h) (h) (h) , jen doufej, že se ti Holanďani skutečně vrátěj a ne že tam zůstanou, jako ti níže od Inky na Novém Zélandu 8) … i když věřím, že ty bys ji nakonec zvládla 🙂

  a na tu „plešatost“ má skvělou radu o kousek níž Vave (y)

 22. Moji milí, díky za gratulace! A abych nezapomněla na Dedé a ostatní, co s námi slaví, tak všechno nejlepší, zdraví, zdraví, zdraví a pohodu vevvánoční čas. Dedé,ať ti tvá čtyřnohá i dvounohá rodina působí jen radost a štěstí. (Ti čtyřnozí, zvláště někteří, mají povoleno i prima zlobení)
  Nebe nám přineslo zajímavost, zatmění Měsíce ve slunovratu. Poslední takové bylo v roce 1554, kdy bude další, jsem zatím nenašla. Škoda, to dnešní asi moc neuvidíme, Měsíc u nás vstoupí do polostínu až když bude jen třiapůl stupně nad obzorem a za půl hodiny zapadne. Líp bude vidět od nás směrem na západ, třeba nad Anglií, ale celé ho bude možné vidět třeba v Severní Americe. Ale APOD nám přinesl obrázek – dnes ne fotku, ale upravenou kompozici z fotografií, jakou bychom stejně očima neviděli. Museli bychom mít oči mnohem citlivější. Ale líbí se mi.
  http://www.astro.cz/apod/ap101220.html

  1. Milá (*) Veram – přeji ti krásné narozeniny a hodně štěstí a zdraví a splnění jednoho tajného přání (rose1) (rose1)

   1. prilepim sa trebars sem:vsetkym oslavenkyniam prajem vsetko stastie sveta,A dakujem,ye ste aj pre mna.

 23. No, spíš budeme držet palce, aby se Holanďani neřekli, že je u vás doma děsně spokojená a byla by škoda ji brát pryč.

 24. Krásný exemplář kočičího tvora. Ovšem, jak se znám, host nehost, postavila bych se, jako jeden muž, do čela vlastní smečky proti vetřelci. Zvlášť, když smečka domácí (vytlačená z vlastních pozi) byla nastalou situací přinucena zahájit partyzánskou válku.
  S tou srstí se Ti nedivím, že máš obavy, milá Rputi. Jako kočkočlověk- elév, nemám rady. Ale věřím, že to dobře dopadne (y) .

  Píše se mi velmi špatně, protože mňouk Jiljí se stal tak drzý, že mi sedí před monitorem a loví kurzor.

  1. Že mu přeji dobrý lov , ale Tobě hlavně pevné nervy. Tohle dělá Dareček od svého mládí. I nyní ve dvanácti letech je kurzor na monitoru výborná hračka.

 25. vrrrr – to že kotel odchází pravidelně za mrazů a ve svátky jsem si zvykla (a servisák tady byl před měsícem a prý se NIC nestane) , ale že odejde čerpadlo přečerpávací jímky… to mě naštvalo. Nám je hej (my jsme přímo na kanalizaci, ale děda s babčou mají u přístavby jímku a „tlačné“ čerpadlo… (ve skále jiné řešení nebylo). Ale naštěstí firma, co to dělala před 11 lety funguje – podle čísla zakázky hned zjistili, že i náhradní díly mají a když to nestihnou dneska odpoledne, tak prý zítra ráno určitě.
  Jen jsem musela zpod sněhu vykopat dekl – to by jeden neřek, jak se blbě odhaduje, kam se v té závěji zanořit…

  A to jsme si říkala, že budu mít príma odpočinkové dopoledne s balením dárků… a od rána lítám kvůli kanálu…

  1. To tě teda lituju, já jsem si tyhle radosti užívala celý podzim. Včera jsme jen tak lehce odpočinkově položili plovoucí podlahu u mě v pracovně, smontovali nové knihovny a na dnešek večer my bylo naplánováno tam všechno naskládat- některé části se ještě musí sešroubovat k sobě a včera večer došly šrouby- aby to vypadalo esteticky. Silným hlasem jsem řekla, že se v tom musím hlavně vyznat. Psací stůl, kterému se při vystěhování z pracovny rozložila noha, je v řešení- snad bude dneska i dořešen- a já píšu z notebooku v kuchyni na stole a zvažuju, jestli mám radši doplácat cukroví nebo debordelizovat. Vánočky peču až zítra nebo spíš pozítří. Našla jsem recept na Betí mazance a budu zkoušet vánočky. Ještě nikdy jsem vánočky nepekla, ale mazanec už jo.

  2. A jej, vy na tyhle skvěle načasové radůstky máte fakt štígro. Ať je všechno brzy v cajku (y) (y)

 26. ………………………….. :* (rose1) :* ………………………..

  ……….. (rose1) Milá Dede, také k Tobě (rose1) …………..
  ……………….. letí přání v předvánoční době…………………….
  …………….. (d) …..Všechno nejlepší….. (d) ……………..
  ………… (wave) (sun) (wave) (sun) (wave) ……….

 27. Dovolím si mimo téma:

  …………………….. (*) (*) (*) (*) (*) ………………….
  …………. ……… (sun) Drahá Veram (sun) ……………..
  ……… (^) přeji Ti všechno nejlepší, ať se daří (^) …..
  ………………na co vzpomeneš a splní se všechna přání. ……
  ……….. (d) živijoo (d) živijoo (d) živijoo (d) ….

 28. Posílám naší milé Veram přání k narozeninám, hodně zdraví a štěstí a pohody a stále tak krásný úsměv! (rose1) (^) (h) (d) 🙂 (sun)
  Dede taktéž vše nejlepší k svátku (f)

  1. Milá Veram má narozeniny ? Tak všechno nejlepší, zdraví a tak .. (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*) (*) jiné hvězdičky neumím tak ještě (rose1)

   1. (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) no prostě náruč květim, hodně zdraví a (hug) :* (y)

  2. Dovolte prosím, abych se se svým upřímným přáním přidal k dlouhé řadě gratulantů. Tak všechno nejlepší! (d) (rose1) (h)

  3. Jéje – milá Veram hodně zdravíčka a spokojenosti, ať se Ti všechno daří (*) (*) (*) (rose1) (rose1) (*) (*) (sun) star

   A milé Dede vše nejlepší k svátku a hodně radosti z čtyřnohých i dvounohých zlatíček 🙂 (toivo) (f) (sun)

  4. milá naše sluníčková veram, i já přeju vše nejlepší k narozeninám!! (h) (h) (h) (h) (rose1)

   a kapitánce naší lodi, milé Dede, zase vše nejlepší k svátku (h) (h) (h) (h) (rose1)

   1. Bedulko (inlove) , tu sluníčkovou Veram jsem neopsala, viselo mi tady blahopřání nejmíň hodinu rozepsané a ne a ne ho dopsat. (whew)

  5. Milá naše sluníčková dvorní fotografko, drahá Taj-či Veram (h) , přeju Ti všechno nejlepší, hlavně hodně pohody a optimismu a pevné zdraví. (h) (h) (h)

  6. Milá Veram (inlove) , přeju všechno nejlepší, buď stále takové sluníčko naše usměvavé, zvídavé, radostně hledící ke hvezdám a při tai-chi cvičení meditující (sun) (h) (party) (f) (rose1) Děkuju zvlášť za astronomické okénko – bez tebe bych moc a moc zajímavých věcí minula (a myslím, že nemluvím jen za sebe 🙂 )

  7. Milá Veram, všechno nejvíc nejlepší a tak vůbec! (h) (rose1) (^)
   Dede (a ostatní Dáši, Dagmarky, Dajdy atd.), vám všem přeji krásný svátek! (h) (rose1)

 29. Rputinko,není možné,že Pooki má Poopíšovu školu? 🙂 😉

  P.S.:Dede,všechno nej k svátku (f) (inlove) !

 30. Rputi, „musela“ jsem si to přečíst, právě kvůli té větě „A ne, abyste se smáli!“ – bylo mi jasné, že se smát budu 😀
  Pooki je nádherná a popis toho, jak vstoupila do TVojí domácnosti je skvostný! S pelicháním neporadím, s kočkami nemám zkušensotim mě napadlo jen toto:
  a) nějací parazité
  b) nedostatek nějakých minerálů

  Ale to napadlo určitě i Tebe, takže nic nového 🙂 Držíme všechny tlapky, ať se pelichání brzy vyřeší.

 31. Všem oslavencům i za poslední týden vše nej. (f) Tak nějak jsem nezvládal reagovat 🙁 , ale už je to lepší, skoro dobrý. I ty počty jsou příznivé 🙂 1+3 zvládnu

 32. Zviretnici, dekuju vsem za palcodrznu, modlitby a mile vzkazy. Jsem uz doma, rehabilitacni spital se nekona, neb ho pry nepotrebuju. Misto toho mi budou od pondelka posilat domu terapeuta. 3 dny po operaci mam min bolesti nez dlouhe mesice pred tim. Ovsem zas mam silnejsi prasky. Jak Chet napsal, cela operace byla podstatne kratsi nez bylo planovano a mene slozita. Coz neni nutne plus. Ale ta panevni kost, od narozeni podvyvinuta a ridka, po letech rajtovani, tezkem urazu, ctyrech operacich a steroidovych injekcich a uvolnene kovove soucasti, ktera do toho tloukla, je uz tak unavena, ze nejaky vetsi a slozity zakrok by asi nebyl vhodny. Mel tam ten chirurg s sebou kolegu z jine praxe, s kterym ale resi slozite pripady a nakonec volali jeste jednoho, ktery se cirou nahodou v tom spitale taky chystal operovat zna mne, spolecne studovali otevrenou panevni kost a rozhodli se, ze do toho extra moc stouchat neradno. Ale jiste upravy byly udelany, toz uvidime.

  Tak ted si uzivam, tu a tam udelam vyzadovanou serii cviku, neco pojim, otevru knizku, usnu,probudim se, zacvicim a tak furt dokola. 🙂

  1. Hezky odpočívej a hoj se. Snad to bude dobrý. Teplé živé obklady přikládej uvážlivě a noha s mašličkou pod stromečkem ať nebolí. (h)

  2. Hurrrrrá! (party) Naše milá Hana (inlove) s opravenou nohou je už doma! (y) (h) (y) Vítám Tě zpátky a přeju Ti, aby Tě to nebolelo a aby soft oprava pomohla nafurt. (nod)

  3. huráááá, Hanka už je na síti (y) (clap) (h)

   tak na sebe dávej dobrý pozor, nožka ať nebojí a co nejdřív se zahojí (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  4. Hani, myslím na tebe furt a furt jsem čekal, kdy se ozveš. Držím dál, aby rehabilitace dopadla co nejlíp!

  5. To vypadá, jako že doktoři věděli, co dělají. Tak ať rehabilitace probíhá, jak má, oni tihle cvičitelé jsou zázračníci.

   Přidám zprávu o nás – Tonča už je doma, Hanka/Eržika dnes chodila po chodbě – hrozně si to libovala, protože ji sestřička na to chození půjčila aktuální návštěvě a holky zdrbly, co se dalo. Trénuje se vstávání z postele a nahlas se už mluví o tom, že na vánoce bude doma, pokud něco atd. atd. Klepy klep.

  6. Ahojka Haňulko! Zase mi něco uniklo. A tak jsem v zástupu palcodržničů chyběla. (bow) se Ti omlouvám. Zato silně přeji brzé zhojení a správné těla fungování. (h) (wave)

  7. Hanicka,to je skvela sprava,odpocivaj,cvic,citaj,spi a furt dokola.Tesim sa,ze to takto dobre dopadlo.

  8. Milá Hanko (inlove) , i já mám z tebe radost už od rána, jen jsem to zapomněla napsat (wasntme) Tak se šetři, hezky cvič a doufám, že i tato oprava bude znamenat pohodlnou chůzi bez bolestí. Prosím, nikde nelítej a nezkoušej doma cokoliv honem udělat, poslouchej pana doktora – ať máš čas se pořádně zahojit (sun)

   A Eržice a Tonče blahopřeju k pokrokům, ať je máš, milý Lapile, na Vánoce doma (inlove)

  9. Milá Hanko (inlove) , i já mám z tebe radost už od rána, jen jsem to zapomněla napsat (wasntme) Tak se šetři, hezky cvič a doufám, že i tato oprava bude znamenat pohodlnou chůzi bez bolestí. Prosím, nikde nelítej a nezkoušej doma cokoliv honem udělat, poslouchej pana doktora – ať máš čas se pořádně zahojit (sun)

   A Eržice a Tonče blahopřeju k pokrokům, ať je máš, milý Lapile, na Vánoce doma (inlove)

 33. Milá Rputinko (h) , měla bych dělat, že jsem charakter a že jsem se nesmála cizímu neštěstí, ale to už bych měla hříchy dva, a to si pře Vánoci přece jen netroufnu. (shake) Smála jsem se (blush) , doma a pak i cestou v autě. (chuckle) (rofl) (whew)
  Ale palce držím ze všech sil (y) (y) (y) (y) , no a kdyby náhodou kočinda stejně oplešatěla, musíš říct, že dle veta je to steskem po majitelích. Jednak to zní pravděpodobně, jednak to může zapůsobit jako preventivní opatření. (nod)
  Přeju všem krásný den! (h)

 34. Smála jsem se, smála, ale jen trochu. Hlídám totiž momentálně tajfun. Tedy tajfun psí, černý cca 30 kg veeelmi živé váhy. Co jsem si odchovala, to mám. Ano, správně. Máme na hlídání na 4 dny Elíse – Elwooda, Divíška, zlatíčko naše prdlý černý pubertální, Ájina syna 11 měsíčního puberťáka (možná i poberťáka.) Po návštěvě záchodu jsme bouřlivě a nadšeně přivítáni, že jsme se nespláchli, kibicuje u většiny činností. Jen výjimečně usne, jinak lítá ven, dovnitř, ven dovnitř…. Hlavně nastávající matka dává oči v sloup, „co je to za třeštiprdlo?!“ – ostatně ona už s břichem nemá šanci mu stačit. V létě ho s chutí proháněla. Matka rodná ho toleruje, jen občas umravní. Ale on obě holky respektuje. Nás poslouchá až překvapivě. I jsme trochu pocvičili. Zkouší, jestli nepůjde nějaký cvik odfláknout – tak ho musíme upozorňovat, že fakt nepůjde. Bára sice hledla, kde je to geniální štěňátko z léta, ale on umí ještě víc, než v létě. Jen zkouší naši trpělivost. Ale je pořád nádherně vstřícný a spolupracující, je radost s ním pracovat a je strašně milý i doma. Nechal si ostříhat chlupy na uších (aniž bych mu při tom nedopatřením kupírovala uši, což je nedovolený zákrok). Nechal si vyčistit oči. V pátek to vypadalo, ža na tyto operace bude třeba použít poutací klec nebo aspoň 4 dospělé silné muže. To byl v excitační fázi z přijezdu do nového inspirujícího prostředí. V neděli jsem na to stačila sama.
  Budeme ho muset vrátit. Podobně jako Rpuť, bohužel. Ale k nám se Elís vrací, páníček má občas aktivity, kam se psem nemůže. No, myslím, že si nikdo z nás nestěžuje

 35. krásná číča, krásná číča, krásná číča, bez ohledu na jméno. Jak už jsem ondymo psala, Anče přejmenovala Jáju na Pupo-čímž vznikají oslovení jako Pupík, Pupino, Pupíš apod.
  S dovolením sem přilípnu ještě jednou holky http://faustyna.rajce.idnes.cz/rijen-listopad-prosinec/ , jak jsem včera večer ukazovala Ferdovi, jak na Rajče, tak se nám to povedlo tak zauzlit (headbang) , že se tam pak nikdo nedostal (ani já) a tak jestli jste zvědaví, jak nám holky rostou?

  1. holky jsou krásné (nod) Moc se vám povedly (nod) Jen tak dál (chuckle) třeba bratříčka (chuckle)

   1. Ještě ty začínej :O . V současném počtu jsem docela spokojená, i když Anče chce – eště malýho kuka miminkó mami viš plo Áňu chce

    1. No když si Aňa tak hezky o malýho kuka miminkó říká, tak by ses nad její žádostí měla vážně zamyslet, milá Týno. (inlove)
     Holčičky máš překrásné! (sun) Jedině takováto kukadla mohla někoho inspirovat k písničce Holka modrooká. 🙂 A nepřestane mě fascinovat, jak jsou si podobné a celý táta. (nod) (y)

     (Ehmmm, od kdy není 2+8 jedenáct? Asi mám dnes kritický den. (chuckle) )

  2. Týno, vážně jsou okaté holčičky moc povedené (inlove) . Chi, ale kuka by to chtělo… zvlášť když si o něj Áňa tak hezky říká (sun) .

 36. Úplně vidím svoji kamarádku Alenku, která slíbila že pohlídá dvě kočičky měsíc a majitelé jeli na dovolenou na Nový Zéland, kde setrvali. Dvě kočičky – britka a peršanka – se tvrdě nesnášely, takže po celý zbytek života bydlely každá v jednom poschodí rodinného domku.
  Když k nám přišla Shame, měli jsme VŠECHNO očůrané, tedy označkované.
  Když k nám začala na dvorek chodit Valinka, museli jsme ji ostříhat, protože se z ní zadredovaná srst vylupovala z kůže.
  Dneska Kačka úpí, protože Valinka ji zavalí a líže a dýchá do obličeje. Jazyk má jako rašpli a její dech není vánkem letní louky. Specielně ne po syrových játrech jako včera.

 37. Milá Vave,hodně zdravíčka!
  Všem krásné,české vánoce s českým Ježíškem a českými koledami,do nového roku co nejpevnější zdraví a spoustu drobných radostí všedních dnů.

  1. Milá Zkumavko (inlove) , já dnes nic nemám – to dede má svátek! Nicméně moc děkuju, zdravíčka není nikdy dost! 🙂

 38. Samozrejme, že som sa smiala, kto by odolal. (chuckle) 😀
  No a stále platí, že každá iniciatíva má byť po zásluhe potrestaná. (rofl) (rofl)

 39. Zdravim,u nas je jeste nedele,ale chystam se jit spat.Taky mam doma takovou dominu.Kdyby byla Mia jednokocka,byla by nejlepsi kocka na svete.Ma dobry charakter,ale ostatni kocicaky u nas doma prohani.Kdyz ji nacapam,ze zase nekomu „vnucuje sve nazory“tak po ni vystartuji ja.Jenze ona se polozi a ceka,ze ji placnu a ja misto toho,abych ji placla,tak mi ji v ten moment zabyde lito,jak se krci a jsem na ustupu.Kdovi co si prozila nez se dostala k nam.Uz je to taky kocka v letech(cca7 let) tak ma pravo byt trochu protivna.Navic ty jeji akce nejdou do krve,jen syceni a machani tlapkama 🙂
  Jinak pocasi se u nas zblaznilo.Od ctvrtka prsi a ma to vydrzet jeste dalsi 3 dny.Prsi nonstop.Dest mi nevadi,Californie vodu potrebuje.Co mi ale vadi je jezdeni po dalnicich v tomto pocasi. (sweat).Tak preji uspesny predvanocni tyden.

 40. Teda Rputinko, já vím, že se člověk nemá smát cizímu neštěstí, ale to fakt nejde… chechtala jsem se od třetího odstavce. Ale jinak s Tebou samozřejmě soucítím. Hlavně jim nepředat nahatou kočku…

 41. hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  chicht – hlídání mazlíků je někdy za trest… Aronka byla zvyklá na kamarády i jejich malamuta. Přesto, když mi JEDEN VEČER !! hlídali dogušu u nich doma, prokvílela u dveří celou dobu. Horší bylo, že malutík se přidal k pláči a vyli stereo. Chudáci sousedi… Od té doby jsme chodili jen tam, kam mohl pes a výjimečně dovolené bezpsí vždy zařídila mlaďaska, když dorostla. Jinak vždy na noc domů. Vypuštění na zahradu při krátkodobé nepřítomnosti zvládne i zbytek příbuzenstva.

  1. Borůvka má hlídací babičku, kde je naprosto zvyklá a ještě tam jezdí ráda- no a jiné hlídání jsme zatím nezkoušeli (chuckle)
   Rputi, nemáš to jednoduchý, teď jen doufej, že si ji ti Holanďani i vyzvednou- aby ti ji třeba nechtěli dát jako vánoční dárek. (wait)

  1. Mila Dede, vsechno nejlepsi svatku, pohodicku, zdravi, stesti a splnene prani. A preju, at se i ti tvi chlupaci postavi do rady a Vuvu zamava ouskem. (^) (d) (sun) (rose1) (h)

  2. Milá Dede, k svátku ti přejeme všechno nej nej nej, hodně zdraví a málo starostí (h) (f) (sun) (dog) (dog)

  3. Taktéž se připojuji s přáním všeho nejlepšího, hlavně ať slouží zdraví! (rose1)

   A využiju této příležitosti, abych se pro letošek rozloučila s přáteli Zvířetníky – všem Vám přeji krásné a klidné Vánoce, v novém roce hlavně hodně zdraví, štěstí a spokojenosti a věřte: BUDE LÍP! (sun)

  4. Všechno nejlepší, milá Dede. (h) Hlavně klid, pohodu a zdraví celé rodině.
   (h) (f) (h) (sun) (h) (music) (h) (*) (h)

  5. Milá a nám všem drahá Dede – krásný sváteční den (a přeji splnění jednoho tajného prání). (h) (rose1)

   1. Sa pridávam – zdravie šťastie a splnenie nielen tajného ale aj jedného malého verejného! (d) (rose1) (dog) (f)

   1. Dede, všechno nejlepší (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

 42. Nějak získávám pocit, že by byla nejraději, kdybys odevzdala ty ostatní a jí si nechala…. (angel)

 43. Ještě jednou se vlezu (wave)
  Jest-li koukám dobře tak Dede má dnes svátek (f)
  Tak všechno nej nej nej (d) (^) (beer) (coffee)

 44. :-DDD bobek na pokličce 😀 no to mě dostalo, ještě že si to ty moje nemůžou přečíst. Fakt dobrá sestava 🙂

 45. Teda Rputi, takový defétismus bych nečekal. Jak „Bude to moje vina“? Zaútočit první: Co jste mi to sem dali? Účet za veterinu. Účet za odhovnění. Účet za odchlupení bytu. Účet za psychickou újmu domácí zvěře. Účet od doktora za poškrábané ruce. Účet za lázně spravující duševní rovnováhu. Účet za obnovu šatníku… 8)

  Ještě budou rádi, kempaři, že budou moci ubytovat většinu přátel a příbuzných v nejprudší sezóně, s občerstvením (beer) a zadarmo!!!

  1. Nijak jinak! Napsáno s hlubokou znalostí průměrného Holanďana, hned ve dveřích dát vědět, jak ses jim starala o to ubohý nemocný zvíře, co ti strčili. Článek je samozřejmě úžasnej, jak já vzpomínám na Poopíší časy, tos psávala víc.
   Lapile, moc pozdravů a neutuchající podporu oběma děvčatům i Tobě.

 46. A ještě se s dovolením přílípnu, neb nebudu dost dlouho na PC a tak…

  ZVÍŘETNÍCI MOJI MILÍ
  ZASTAVTE SE V TUTO CHVÍLI
  MÁME TADY PO ROCE
  ZASE ZNOVU VÁNOCE…..
  PŘEJME SI JE KLIDNÉ ,KRÁSNÉ
  BYŤ NEBE NENÍ VŽDYCKY JASNÉ.

  V PŘÍSTÍM ROCE SE MĚJTE DOBŘE
  NEPŘEJI VÁM ŽÁDNÉ HOŘE
  VŠICHNI BLÍZCÍ NECHŤ VÁM PROSPÍVAJÍ
  A S VÁMI SE DOBŘE MAJÍ
  PEJSKOVÉ A KOČIČKY
  AŤ MAJÍ ŠŤASTNÉ OČIČKY (wasntme)
  A S NIMI VŠECHNA ZVÍŘÁTKA
  CO ZAKLEPOU VÁM NA VRÁTKA

  PROSTĚ KRÁSNÝ KAŽDÝ DEN
  TO VINŠUJI JÁ
  AKDEN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN