KOČKY: Norinka píše (5)

Milé tety a strejdové, říjen uběhl jako voda a pak listípad a je sněžinec a maminka mi řekla, že jestli jí i teď řeknu, že nemám čas nebo, že se mi bilancovat nechce, že se na mě vyprdne (ona to řekla hůř) a napíše vám sama. Což teda nemůžu dopustit, protože by vám určitě psala o katastrofách v naší rodině.

Někdy koncem září, když odjela na nějakou výstavu do Prahy, nás zase hlídal strejda Zapadlo. Bylo to príma, uplácel nás pamlskama, protože jsme měly s Pitinou takovou kočičí chandru a zbavovaly se jí pleněním. Ona se totiž maminka vracela poslední dobou domů a byla cejtit cizejma kočkama.

Pitina teda říkala, že cejtí i Matese, kterýho já neznám, takže byla za tatim u Věrušky v Praze. Věruška je tatiho maminka, co u ní Pitina občas pobývala, když ještě byla jedináček. Pcheee, to je pěkně nespravedlivý, když mě na žádnej vejlet nevezmou. A to jsem v Praze taky nějakej čásek bydlíkovala. 

Ještě s Nelinkou, ale ta pak jednoho dne odešla někam přes Duhovej most, říkala mi teta Dáša, co se o mě starala. Když jsem se tuhle ptala maminky, jak se tam jde, řekla mi, že přijde den, kdy tu cestu budu mít před sebou, ale že doufá, že to bude za móóóóc dlouho. A Nelinka, že bude čekat u brány, na konci tý cesty. Pak mi řekla Ty můj malej rozumbrado, na takový myšlénky máš dost času.

Potom nám každej večer vypravovala o kočkách a koťatech, co jsou u Věrušky, než vyrostou, aby se pak mohly vrátit na zahradu nebo si najít maminku jako my máme ji. A o jejich maminkách, co jim je jen o trošku víc jak mě a míň jak Pitině. A říkala, jak rostou a hrajou si a zlobí… a o maličké kočce, co jí říká slečno Knoflíčková nebo Bonsajko. Pitina zbystřila, šťouchla do mě a povídá – dávej bacha, tohle už znám, to mi taky říkala, než tě přinesla… určitě nám sem chce donést další kočku. Zarazilo mě to. Jak další? To jako, že už ji nebavíme?

Jenže pak se nic nedělo, tak jsme na to nějak zapomněly. No aby ne, když nám maminka přinesla dva velký balíky a řekla, že je to pro nás. To jsme zapomněly na všechno…

V jednom byla koulodráha. No teda nějaký kusy něčeho, co měla být koulodráha,tak jsem nad nima seděla a pomňoukávala, že to přišlo rozbitý a že to nikdo nedá dohromady. Ale maminka to dokázala. U všech svatejch koček, ta je tak šikovná. Sestavila nám z toho takovýho kroucenýho hada a schovala do něj kouličku. Je to až k vzteku, že nejde vyndat.

Páčíme ji s Pitinou jak to jde, ale když už ji držíme, ona se nám vysmekne a jede si v tom tunelu sem a zase tam… občas ji zastavíme a strčíme do ní packou. To jede rychleji nebo pomaleji. Domluvily jsme se na ni, že ji unavíme a tak sedíme každá z jednoho konce toho hada – maminka pořád, že koulodráha, a strkáme do kouličky tak rychle, že lítá jako šílená, strkáme a šťouráme až nás packy brní a jí to nijak zvlášť nevadí. Nikdy není unavená. No bodejť by byla, když se jen válí a kutálí.

Takže jsme nastolily kočičí tortúrovej režim. Budily jsme kuličku v noci a proháněly jí. Střídaly jsme se u ní, abychom na ni jedna byla vždy odpočatá… až se maminka rozhodla ji chránit a na noc nám hada s kouličkou zabavovala. Ale taky se moc nevyspala, protože jsme ji s Pitinou chodily budit, aby nám hada vrátila. Mumlala do polštáře něco jako sviněprouhatý a čertmi vásbyldlužen, ale to jsme jí asi špatně rozuměly.

Jo a v tom druhým balíku byla boudička. My teda máme svoji papírovou, s obrázkama, je na ní něco jako Dirty Devils´ a červenej lux. Někdy v ní na střídačku spíme, jindy je to branka, co do ní čutáme míčky nebo se do ní schováváme a pak vybafáváme na maminku nebo na sebe. Ale tahle je potažená plyšem a vchod je jako polštářky kočičí tlapky a má takovej krásnej tvar, jako taková kapka a je na ní škrabadlo.

Tam se vám tak krásně brousej drápky, teda alespoň mě, Pitina si je chodí brousit na kmen, co ho máme v předsíni. Ten je taky fajn, ale tohle je takový prďácký. Vydává to nádherný zvuky. Mělo to bejt překvapení k nějakejm vánocům, ale maminka to nevydržela. Co jsou to vánoce?

Vánice, to znám, to už nechci znova zažít, to mě záblo a foukalo i pod kožíšek a tlapky mě ztuhly a bolely, ušíčka mi namrzla. Ale asi to bude něco, po čem jsou plný poplenice šustivých provázků a papírů a krabiček a je tam i spousta jídla. Hlavně ryby. To si pamatuju. Ještě jako venkovní malý kůtě, jsme tam s kočičí maminkou a Nelinkou chodily. Do těch poplenic.

(Noriska říká důsledně poplenice, protože jsou tam prý věci po člověčím plenění)

 

Jenže pak nám při podávání besťácký grilovaný tyčinky z krůtího masíčka řekla, že ve čtvrtek přijede tati a přiveze nám sestřičky. Pitina v úžasu nad tou zprávou vyplivla rozžvýkaný kousek masíčka (a to je co říct) a vyvřískla: Co jsem ti říkala! Že to není samo sebou! To je to její víkendový odjíždění! Si vzpomeň, jak se vracela a smrděla cizejma kočkama a Matesem! Pak se podívala na nedojedené kousky tyčinky, udělala TSSS! a odešla trucovat do papírový boudičky. Kdepak Pitina je zásadní.

To já jsem si dojedla svoji tyčinku a dorazila aj ten zbyteček, co Pitina nechala. Protože jedna tyčka na půl je víc než jedna tyčka na čtvrtiny a zbytky asi taky nebudou jistý. Potom jsem se přišmajchlovala k mamince a brblala, jako, jestli jí nestačíme nebo jestli nás náhodou nevyžene na ulici. Protože už tolik nezlobím a dokonce jsem se nechala i pochovat.

Maminka mi dala pusu mezi uši a povídala: Norísku, ty drndo moje, jak bych vás mohla vyhnat? Já vás mám moc ráda, jen se o tu lásku a papání ještě zkusíme podělit i s jinýma kočičkama, co hledají svoji maminku. Jsou taky mourovatý a uvidíš, zvyknete si na sebe. Pitina vylezla z boudičky a šla mi špitat do ucha, že se máme na co těšit.

Večer dělala uraženou (Pitina) a spala na křesle v dece, teprvá v noci, si přelezla do postele a vlezla si k nám. Ráno jsme dostaly vařený kuře s rejží a nastrouhanou mrkví a na celej den pak do vedlejší misky pribiňák. Dokonce nám mami dosypala moc dobrý granule, abychom měly co křupat. Nadešel totiž Dendé. (lidi mluvějí tak divně, když chtějí, abychom jim nerozuměly) Operace Vizigot začala.

http://ryba42.rajce.idnes.cz/Jak_jsme_se_stehovaly_do_Pardubic_-_Kacenka_a_Pidikocka/#DSCF8697.JPG

Od západu se blížil tati s nám dobře známou přepravkou a v ní vezl dvě malý kočky.Maminka vyluxovala, vypucovala nám záchůdky, vydrbala mističky, dala čistou vodu a snažila se být klidná. No, moc jí to nešlo a my se jí na poslední chvíli pokoušely přesvědčit, že si fakt takhle vystačíme. Že má jen dvě ruce na hlazení a šmajchlování, že máme jen dvě misky, dva písečky a postel je tak akorát.

Mami bychom možná zviklaly, ale tati už byl tady i s bednou. A aby nezdržoval, tak ji otevřel a z bedny vylezly dvě kočky. Pitina na ně udělala CHÉÉÉÉ, já jsem zavrčela a pak jsme hrdinně ustoupily do předem vytipovaných pozic. Pitina pod postel, já za televízi.

Pitina pod postel: http://ryba42.rajce.idnes.cz/Jak_jsme_se_stehovaly_do_Pardubic_-_Kacenka_a_Pidikocka/#DSCF8701.JPG

Noriska za TV: http://ryba42.rajce.idnes.cz/Jak_jsme_se_stehovaly_do_Pardubic_-_Kacenka_a_Pidikocka/#DSCF8705.JPG

Na tatiho přemlouvání, ať jdeme Vizogotky ze západu přivítat, odpověděla za nás obě Pitina:

http://ryba42.rajce.idnes.cz/Jak_jsme_se_stehovaly_do_Pardubic_-_Kacenka_a_Pidikocka/#DSCF8712.JPG

Těm dvěma vofouklejm cizejm kočkám to bylo stejně jedno. Prošly se naším výsostným územím a zaparkovaly v křesle na dece, kterou jim tam maminka připravila.

http://ryba42.rajce.idnes.cz/Jak_jsme_se_stehovaly_do_Pardubic_-_Kacenka_a_Pidikocka/#DSCF8799.JPG

a pak unavené usnuly.

http://ryba42.rajce.idnes.cz/Jak_jsme_se_stehovaly_do_Pardubic_-_Kacenka_a_Pidikocka/#DSCF8812.JPG

Tati nás pořád přemlouval a maminka mu říkala,ať nás nechá na pokoji,protože to dělá jen horší. Tak to uznal, a aby se neřeklo, zdokumentoval nám to všechno. My zase po zjištění, že Vizigotky (prej Kačenka a Bonsajka) spí, opatrně vylezly, na chvilku,ujistit se,že nám nic nevzaly. A obsadily jsme svoje pelíšky.

http://ryba42.rajce.idnes.cz/Jak_jsme_se_stehovaly_do_Pardubic_-_Kacenka_a_Pidikocka/#DSCF8822.JPG

Pitina umí nádhernýho spacího šneka. http://ryba42.rajce.idnes.cz/Jak_jsme_se_stehovaly_do_Pardubic_-_Kacenka_a_Pidikocka/#DSCF8824.JPG

Jsme spaly tak tvrdě, že jsem ani nezaregistrovaly, že se ty nový kočky přestěhovaly z křesla na postel.

Maminka nás pak opatrně vzbudila a dala nám Gurmetky se pstruhem a nakrájela nám do něj černou olivu. Tak jsme to milostivě snědly. Abychom měly sílu si bránit naše hračky, pelíšky a maminku. Tatiho Pitina sekla drápama, protože se jí smál, že je posera. Což teda není vůbec žádná pravda, protože Pitina je statečná. Když k nám přišla ta divoká Káča a chtěla do mýho pelíšku, tak jí Pitina zahnala.

Tak nějak to šlo den za dnem. Už jsme tolik nezalejzaly a nesyčely, když si nový kočky hrály s našima hračkami a dokonce jsme obdivovaly tu kačenku, jak nádherně skáče a loví papouška. Malá Bonsajka zase obdivně koukala na nás, jak si hrajeme s koulodráhou a když jsme odešly, šla si to zkusit. No, trochu jsem na ni vrčela… ale jen tak pro formu, aby si nemyslela, že je to její hračka.

Pitina jako nejstarší rozdala pár herd do zad, abychom pochopily, kde je naše místo a od té doby bylo příměří a klid. Maminka říká, kde jsou ty nádherný časy. Teď už řádíme společně a někdy fakt moc, hlavně v noci. Protože když není s náma nikdo doma, tak spíme.

Takhle spí Kačenka: http://sharka-68.rajce.idnes.cz/Kociciny/#DSCF7039.JPG

Takhle zase Bonsajka: http://sharka-68.rajce.idnes.cz/Kociciny/#DSCF7041.JPG

Pitina spí na televízi: http://sharka-68.rajce.idnes.cz/Kociciny/#DSCF7061.JPG

A já: http://sharka-68.rajce.idnes.cz/Kociciny/#DSCF7072.JPG

Ale taky si s náma víc užije. Malá Bonsajka už okoukala, jaký to je prímovní se šmajchlovat a Kačenka si s námi chodí lehat do postele k mamince. Malá kočka se to taky za chvíli naučí a nám to s Pitinou nevadí, protože my Ostrogotky, máme svoje místečka u maminky jistá. Nejen ve spacím bydlíku.

A ještě Vám sem dám jednu fotku, mě se moc líbí….

http://sharka-68.rajce.idnes.cz/Kociciny/#kdyz_kocka_spi,krysy_maji_pre.jpg

abyste věděli, že Pitina není zlá kočka. A taky pořád na tý televízi nespí…

http://sharka-68.rajce.idnes.cz/Kociciny/#DSCF7129.JPG

 Ale o výrazu Kačenky, už pochybuje i maminka.

http://sharka-68.rajce.idnes.cz/Kociciny/#DSCF7055.JPG

Za pár dní budou ty vánoce, domů přibyla veliká krabice a prej je to pro nás 4. Tak vám pak dám vědět. Budou to moje první vánoce v teple.

v.p. Vaše Norinka

Aktualizováno: 16.12.2010 — 18:27

79 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Sharko pomoooooc prosím zavolej mi nebo mě teda jen prozvoň – vypláchla jsem si mobil ve vodě na vytírání a jsem úúúúplně a asi beznadějně BEZ KONTAKTŮ co byly v mobííílku protože úúúplně cííííp vydal jen FOTEČKY co jich tam bylo asi 365 😀 (cat) posléze si přečtu a napíšu zas!!!

 2. Zdravím krásně mouraté kočičky (takovýhle mouráček vyrostl z Pusinčina Tygříka) a podávám Gorilčí report.

  Dneska se nějak všichni blbě vyspali, či co, tak bylo trochu křiku a nahánění. Bikirka chuděra schytala dokonce dvě herdy od Richarda a pak smutně poštěkávala jak psík, na kterýho se neprávem obořil páník. Zřejmě mu překážela v jídle a u jídla gorily obvykle neznají bratra. Aniž sestru, tetu, parťáka, ba i dítě.
  Dále je třeba uznat, že Bikira má opravdu šťavnatý irský soprán, a když cítí nebezpečí, huláká prostě preventivně, von takovej alarm leckoho odradí. (rofl)
  Pak se o poledním klidu přišla zas pomazlit Mojka a všechno si opět lehlo do sedu. U Bikirky zas spí všechny tetky s dětmi, jen Moja s tátou stále trucují vzádu v ložnicích. Richard se už musí každým dnem vrátit na palandu, dyk to je strašný, jak ho ty kotrmelíny neposlouchají… Ošetřovatelky chválí Bikiru, jak se vzorně chová – tedy ke gorilám. Vzhledem k tomu, že nevyrůstala v gorilí rodině, byly obavy, jestli bude rozumět všemu chování. Protože vyrůstala u lidí, je ale drzá k lidem, a tak se denní režim řídí podle ní, když si holka postaví hlavu, že tudyma teď nepude, tak s ní nehnou nejsladší jména, že jsem dnes na vlastní uši zaslechla, jak ji holky něžně volaly na sváču.
  Zjistila jsem dnes zajímavou věc: jak Richardův, tak Bikiřin otec pocházeli z volné přírody. Nejenže budou dětičky krásné, ale budou geneticky taky pořádně cenné.

  Dnes přídavkem krásná fotogalerie ze včerejška:
  http://gemik.blog.cz/1012/fotostory-gorily-zoo-praha

  1. Víš Lásková, co mě na tom štve? Že so TV se dostala jen ta rvačka, ale aby tam dali něco z toho, jaké Biki a ostatní dělají pokroky ve sbližováníá, to ne..to tak akční asi není…. 🙁

 3. Sharko, máš krásnou smečku štráfatých kočiček, ta fotka dvou mourinek je úžasná (h) Tak ať je vám všem dohromady stále moc dobře a Norince viřiď, že ať zase brzy napíše, jak si všichni vedete. Moc se mi líbily také ty krásné pelíšky zavěšené na topení – to se to v nich musí měkce hajat.

  1. O pelíšky na topení je permanentní zájem, máme jen dva, a teď 4 kočky, někdy se tam nahňacají všechny, něškdy chtějí ležet solo a pak ty dvě chudiny bezprizorní chodí okolo a šťourají packou nebo poplakávají…no prostě nemám delší topení,fakt nemám, aby se na něj vešly 4 postýlky..a do kuchyně to na radiátor nasadit nemůžu a do šatny s pracovnou(ostatní tam mají dětský pokoj) se vejde jen jedna postýlka, ale tam zas nechodí kočky..no teda chodí,když mi tam prolezou, ale jsou vyháněny nebo vynášeny (blush)

 4. ufff – už jsem doma. A šly jsme se hned s Kosaticí projít. Nikde nikdo, a tak jsme se v lesoparku honily a „rvaly“ spolu. Jakmile jedna stála na pevné vyšlapané cestičce, tak se ji ta druhá snažila vyšoupnout do závěje… Protože obě vedle sebe jít nemůžeme a kdo šlápne vedle, zaboří se nad kolena do sněhu a při postrčení padne… (chuckle) Dost dobrý – jen jsem neměla rukavice, neměla čepici, v nohavicích jsem měla brzy nacpaný sníh až nad kolena… a protože jsme měla jen fleesku na tričku s krátkým rukávem… (fubar) tak jsem se relativně brzy rozhodla pro návrat. Ale bude se nám dobře spinkat – utahaly jsme se solidně (rofl)
  Dnešní nový sníh odpoledne vyházela Betka s páníkem… a tak na nás zbyla místo hrabla jen procházka (wave)

 5. Krásně namňoukáno. A čtyřkočičín má úplně nejkrásnější dresy. Taky mám mančaft mourovatý. A není problém poznat, kdo je kdo. Už podle doskoku při příchodu domů, nebo podle kroků. Každý jinak „mluví“ a má jinou kvalitu kabátku. To si jen sousedi mysleli, že mám jednu kočku. Až jednou jsme byli pod stromem a moji mouratci naklusali na „kafe“. To obnáší dvě lžíce smetanového jogurtu na talířky. Ale pozor, musím jim každému dát jen jednu lžíci a za chvíli se přidává. Bez přídavku to prý není ono (chuckle)

 6. Sharko, bezvadně se mouratky sžily. A ještě je veselo a podělíš se. Co víc si přát (rofl) .

 7. Milí moji Zvířetníci, zdravíme Ostrogótky i Vizigótky a především jejich neodolatelnou tiskovou mluvčí Norinku (cat) Neustáváme v palců držení všem potřebným, radujeme se ze zjištění, že Hančina operace proběhla dobře, že Žofík od Rputi snad jen chytil nějakého vira a tak vůbec… Snažte se tu vzkvétat – hlásím, že naše smečka mizí přibližně na dva týdny od PC do závějí, tam, kde lišky ani technické služby už nedávají dobrou noc, užít si první letošní opravdu společnou dovolenou. Přejeme všem krásné svátky podle jejich nejtajnějších představ a co nejhladší start do Nového roku.
  A abych nezapomněl – myslete trochu na MLP v pozdní večer Štědrého dne – asi bude při Rybovce sedět za varhanami, a bude tam zima a zima a zima… a svařák… doufám, že s „amen“ nespadne do pedálů zcela na plech… 😀 Opatrujte se (h) a nashledanou, mňáááúúú!

 8. Tak jsme zpátky od veta, Žofík má zvýšenou teplotu, jinak žádné jiné příznaky nezjištěny. Takže dostal ATB a dál se uvidí. Snad to fakt bude jen viroza.

 9. Když jsem viděla fotky téhle prouhato-tečkované smečky, tak mi doslova oči přecházely 😀 Je až neuvěřitelné, že se Ostrogótek Vizigótek tak rychle staly prostě Gótky! (inlove) Myslím, milá Sharko, že medvídka mývala opravdu nepotřebuješ! (chuckle)

  1. Milá dede,
   někdy ano, mohl by mi poskytovat první pomoc a přikládat studené obklady 😉

 10. To je prima další kouzelné pokračování kočičího deníčku! Jinak mě osobně připadají jako kočičí čtyřčata různé velikosti. Asi bych jako dosud více člověk psí měla taky dost problém je od sebe rozeznat, takže, Šárko, držím palce, ať celá smečka i nadále funguje tak krásně pospolitě, jak se to právě jeví!!! Kocúr našich mladých dostane taky pod stromeček koulodráhu, tak jsem zvědavá na jeho reakci….

  1. U nás je koulodráha pořád v záběhu, holky šťouchají do kuličky denně, v noci taky, ale už ten zvuk skoro nevnímám…jen se zaposlouchám, řeknu si koulodráha a spím dál… (angel)
   jen když do ní chce Kačenka narvat papouška na gumičce a on tam nechce zůstat a pak skáče koulodráha i s papouškem, to mě ještě dokáže šoknout, snad se mi to jednou podaří i natočit… (chuckle)

 11. Chet, that´s super news!! We are sending he our best regards, crossing our fingers and unpatiently waiting for her let us know about her healthy status (h)

 12. Teda, Norinko, ty si nemáš na co stěžovat! Takovýhle luxus! To abych raději ani našim kočkám nečetl nebo mi ještě utečou k vám. (chuckle) Ale napsalas to moc hezky!

 13. OT – Prosba o palečky.
  Žofíkovi je už 14,5. Asi tak dva roky je už takovej stařecky vychrtlej, i když baští pořád stejně a chová se jako důstojný starý pán. Ale teď už dva dny pozoruju, že ho něco bolí, ale nevím co. Jen je takový vnitřně napjatý a pořád přimhuřuje oči. Tak jdem odpoledne k vetovi. Nelíbí se mi to :S

  1. Držíme celkem 20 (y) , tak to musí zabrat – teď před vánoci opravdu žádné zdravotní problémy!!!! (headbang)

  2. Rputííí, držím palce (y) (y) (y) a hlásím ke včerejšímu plísňovému poplachu. Původ plešatého fleku odhalen…je to odřený od kšírů!!! Na jedný straně je taková ta utahovací přezka a má to přesně v tom místě. (chuckle)

   1. Kačírku, tak to je bezva, myslím s tou plísní. Kožní problémy jsou hrozná otrava.
    A s Žofíkem holt uvidíme …. je to prostě starej pán. Ale chvíli by ještě moh pobejt.

   2. Už jsem to volala i našemu veterináři, tak se smál. A já si koupím něco na hlavu, vitamíny či co, že jsem si toho nevšimla dřív? Kšíry nosí víc než rok a to kolečko má asi měsíc až 2. Chudák…ještě že jsem ji nezačala stříkat protiplesnivkou :-)))) Rputí, Žofík by měl pobejt…třeba je to revma…je zima, můžou ho bolet okončetiny 🙂 Držím držím já i „plesnivý“ Major, který hlídá pod Seanovou postýlkou. Malej spí po O. a mám takovej dojem, že Abbie nehlídá…ale chrápe…slyším to až sem . Pak se má na ní člověk spolehnout 😛

    1. Husiti ztaky zaháněly křižáky zpěvem..tak ona chrápáním zahání a odrazuje „zloděje“

     1. To snad ne..píšu jako nedostudovaný žák Zvláštní školy (fubar) …Husiti taky zpívali…atd (tmi)

  3. Milá Rputi, palce radši držím pořádně, protože v tomhle věku to může být problém. (h) Tak ať se vrátíte s dobrou zprávou! (inlove)

 14. Krásná smečka!
  Nás to skamaráďování čeká dnes večer, přivezeme Rozárce malýho kocourka. Tak snad ho vezme na milost. A psi taky 🙂
  Sharko, dík za odkaz na kotě, nakonec jsme vybrali jinde.

 15. Great! I am so glad to hear it! Our Hana is well! I wish her all good and health, health, health.
  (h) (f) (h) (f) (h) (f) (h) (f) (h)

 16. 4 Kočkotýři z Vraného zdraví 4 kámošky od Sharky! Tak co jak se tam máte, teplo ? Plný misky? Maminka drbe? U nás dobrý… zatím to ženská stíhá ve třídě 1A, tak doufáme, že nepoleví a nebudeme ji muset strhávat body !
  (cat) + (cat) + (cat) + (cat) + (makeup)

  1. Ostrogotky a Vizigotky zdraví do Vraného…venku je moc zima, ale doma je teplíčko a maminka nám dala dva velikánský ovečkový kožíšky, tak v nich bydlíkujeme a je nám fajn..taky nám dává ráno nahřátý kapsičky, ale má jedno velký mínus,pořád od nás chodí do nějaký práce (fubar) ..říká,že nám vydělává na jídlo a hračky….Pchééé,jakoby nestačilo,že tam taky chodí tati (wasntme) (cat) , ale když se vrací,tak se s náma šmajchluje,teda,když Kačenka nemá demoliční chvilku, ale tu ona má te´dka každej den, tak to maminka napřed rozdejchává,pak uklízí,pak se mazlí a Kačena vulgo Tornado Lou se skrývá pod vanou… (angel)

 17. Pro ty, co nevládnou angličtinou, dovolím si nabídnout rychlý překlad zprávy od Četa o Hanině operaci:

  Hanina operace proběhla dobře. Nebyla tak komplikovaná, jak se (původně) očekávalo. Zítra vám o tom napíše. V nemocnici si pobude několik dní. Dneska večer se cítí velmi dobře.

  Jinak za sebe přeji bezproblémovou rekonvalescenci.

  1. Jinak za sebe přeji bezproblémovou rekonvalescenci.

   Ta věta nepatří do píekladu – omlouvám se.

 18. Krásné kočiny, i když fakt je to pruhaté nadělení… A moc pěkné fotky 🙂
  Mně kočka stačí jedna, úplně. I když se včera na veterině chovala mravně a nadávala doktorovi, až tu injekci měla píchnutou. Následně se vervala do transportky, protože tam jí nikdo nic nedělá 🙂 Mimochodem, transportku se svou kočkou si Borůvka v čekárně hlídala. Sice to klasicky vzala jako společenskou záležitost a vinula se hlavně k obrovskému ridgebackovi, který rozvrtěným ocasem málem sejmul vitrínu, zato když přišel velký černý ustrašený pes, tak na něho dokonce zavrčela a dostala vynadáno.

 19. Tahle kočičí smečka je nádherná, díky za povídání!
  Držím palce a myslím na všechny, kteří potřebují vyzdravit, aby se všechno jen dařilo a všichni mohli strávit krásné a klidné Vánoce se svými blízkými. (sun)

 20. Asi tam je napsáno, že je Hana v pořádku, ale mohu poprosit o překlad pro neangličtináře? Děkuji předem!

 21. hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)
  Tak – Hanka je úspěšně po operaci, tak teď palečky pro Eržiku, aby i pražští neurochirurgové odvedli skvělý výkon (inlove)

  Ostrogótky a vizigótky vyhlásily příměří a co víc, rozjely krásnou spolupráci. Těším se na další díl pardubického deníčku (nod)

  Dneska budu mít príma den – shodou náhod se mi potkaly dva kurzy dálkařů. Takže ráno „normální“ studentíci a pak dálkaři a dálkaři a dálkaři… Od sedmi do devatenácti třiceti… Ještě že máme dlouhé přestávky – tak se sem budu chodit uklidňovat.

  1. Já to asi nějak prozmatkoval: Hanka a Eržika jsou jedna osoba a pražští neurochirurgové s tím mají společného to, že jezdím do Prahy do práce.
   Ale to nic, palečky se budou hodit i tam, nepochybně i dnes v Praze je na operaci někdo, koho to bolí a kdo se bojí a kolem pobíhá spousta jeho přátel, kteří by zrovna dnes na moji jinak oblíbenou hlášku, že nejhorší smrt je z vyplašení, s největší pravděpodobností reagovali – řekněme – nepřívětivě.

 22. Teda Sharko (inlove) , musela jsem culit od začátku do konce. 🙂 To Tvé pruhované mužstvo – vlastně ženstvo, no zkrátka ty Tvé sestry v triku, ty čtyři mušketýrky, ty jsou senzační. Jen si říkám, jak je v akci rozeznáš? (chuckle) Já jsem si prála každou kočenku jinou a naštěstí se mi to podařilo. (nod) Ačkoli, když přijde na lámání chleba, stejně na ně hulákám, že to jsou macouři (kocour-macour) mizerní. Ačkoli pravý kocour mezi nimi není ani jeden, zejména pak Rozárka k tomu má hodně daleko. (už aby bylo pondělí a vyndali jí svorku, furt si olizuje pruban a ten lehce páchne, taky mám pocit, že se dvakrát vyčůrala mimo záchod, asi se kvůli tomu na mě zlobí).
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. Vaví, ony jsou k poznání,každá je jinak veliká,jinak pruhovaná,jinej odstín, jiný způsob chůze..to jen ve tmě poznám jen Norisku a Pitinu, ale kačenka když přijde,tak místo mňau,udělá Mrrrrrru a tak vím, že je to ona, pak podle hmatu – každá má úplně jinou skladbu srsti. kdybys s nima byla den-dva,taky bys je poznala (wave)

 23. Chet, thank you for your message. I’m glad it went well. Please say hi to Hana.
  (y) (h) (hug) (h) (y)

  1. Pro jistotu jsem si to pracně přeložila – to je ale cvičení mozkové kůry po ránu. Tak príma, vánoce Hana určitě v klídku stihne. (rose1)
   Thank you, Chet! :*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN