BTW: To jsi ale ráda, že mě máš!

Naše malá vlčka nevrostla se svými osmi měsíci jen do puberty, ale také velmi pevně do našich životů. Jsme všichni poskákaní, pošlapaní, oslintaní a zahrnovaní láskou a pozorností. Kdo by odolal?

***

Kazane, Kazane! Paničce se něco stalo! Je to vážný, fakt!

Co blázníš, jen se snaží spát.

Ale kde, nespí, to poznám! Leží a heká. A kvílí. A nepřestala, ani když jsem do ní dloubla čumákem.

Neplaš… jeden neúspěšnej dloubanec jaro nedělá!

Hele, nesnaž se mě splést – je zima, přece! A panička jen hekla, když jsem na ni skočila…

Tys na ni skočila???

No jen tak trochu…

Jak můžeš skočit na někoho trochu??? Buď skočíš, nebo neskočíš!

No já jenom tak napůl – zadní nohy jsem ještě měla na zemi, chápeš? A ona NIC! Ani mi neřekla, abych si postavila ucho! Kazane, to je vážný, co když jí něco fakt je?

Hm, to zní divně. A co to kvílela – teda než jsi na ni trochu skočila?

No prej, že to byl úplně blbej nápad!

A co?

Já nevím! Kazane, co budeme dělat? Že ji prej bolej i ty svaly, o kterých zatím neměla ani tušení, že je má!

Aha, já vím! To byla zumba!

Co to je? Ukaž mi to a já to zakousnu! Jsem strašlivá!

Já jí říkal, ať si to rozmyslí! Ať myslí taky na svůj věk…

A co ti na to řekla?

Pche!

No počkej, já se tě úplně slušně ptám!

Ale to odpověděla ona mě! Prý pche! A tady vidíš ty konce. Já jí říkal, že se akorát zničí.

Tak to tedy ne. To nedovolím. Žádná zumba – jestli má paničku někdo zničit, tak to budu já!

Kdepak, naši Berrýšku doma nepřehlédnu, ani kdybych chtěla. Pokud zrovna nespí (zavedli jsme povel „spinkat!“, který se vydává vždy po jídle a v noci před zhasnutím a kupodivu funguje 🙂 ), asistuje u všeho. Svůj dlouhý černý čenich mi strká do vaření, asistuje mi v koupelně, loví mi myš, když se pokouším pracovat.

Každé ráno kvílí v ložnici u toaletky, když se snažím získat přijatelný denní vzhled. Těžko říct proč – když nepomáhalo vysvětlení, že make-up se na chlupatou tvář nehodí, tak jsem jí trochu nabídla. Odfrkla si a kvílela dál. Tak nevím. Že bych změnila značku?

Když se koupu, tak už zoufale nekontroluje, jestli se nevypustím, ale místo toho touží po sdílení. Začíná to snahou ochutnat pěnu do koupele a (zatím) to končí velikýma mourovatýma tlapama na kraji vany a zkoumavým pohledem, kterým mi říká, ať se ještě trochu pošoupnu a vejdeme se obě. A to jsem se jí jen zeptala, co v té koupelně vlastně chce!

Je to parádnice, která se ale nerada češe a zoufale kňouká, když jí suším ostříkaný podvozek. Zato když potřebuje namazat zimou rozpraskané tlapy, tak je nastavuje se zjevnou rozkoší a do značky ošetřovacího krému mi nekecá. Aspoň něco.

Když si sednu nebo lehnu s knížkou, tak mám na sobě půlpsa. Velmi brzy. Velmi často také oslintaného plyšáka. Když se ji snažím ignorovat, tak se plíží kolem, oči přeplněné smutkem a nadějí, v hubě svírá plyšáka a čeká na chvíli, kdy změknu. Musím uznat, že se dočká dost často 🙂 Když ji k sobě pozvu, tak na mě – přeplněna nadšením – skočí. Když ležím, tak ji už nezvu. Třicet kilo není moc, ale když vám přistanou na obličeji…

Jak jsme my olizováni a umazleni k modřinám a škrábancům, Kazan je ke svému štěstí doskákán, dožvýkán, dolízán a došťouchán. Nám by se ho nikdy nepodařilo s jeho bolavými klouby rozhýbat tak, jak to umí Berry. Každou vycházku ho aspoň jednou vyprovokuje k hravým rvačkám a divoké honičce. Protože se procházíme převážně na měkkých loukách či pružné lesní půdě, Kazan pohyb zvládá a navzdory bolestem si tak udržuje vhodnou váhu a slušnou kondici. A dobrou náladu.

Svoji dominaci Kazan uplatňuje láskyplně a s rozvahou – rozhodně se nedá mluvit o žádné šikaně. Když už mu holka doslova skáče po hlavně, tak ji odhodí – překvapivě snadno na to, že už jsou stejně velcí. Když ta se jak odražený míček skokem vrátí, tak ji štípne. Slečna uraženě vykvikne a dá mu na dvě vteřiny pokoj.

A pokud i tomuto dobromyslnému psovi dojde na první pohled nekonečná trpělivost, tak se rozeběhne a s nečekanou silou rozdováděnou psici zpacifikuje – bleskově ji chytí, poválí, přišlápne a na moment ji tak znehybní. A já úplně slyším, jak říká – tak teď už mám toho vážně dost! Zkroušená Vuvu kňourá, že už jako bude hodná, a že vlastně byla hodná a je hodná jak je den dlouhej, a nikdo ji nechápe. Kazan ji pustí a všechno začne nanovo.  

Kazane?

Hm.

Já bych chtěla být úplně jako panička! Ale ona mi nic nepůjčí – skříň přede mnou zavírá, udělátka strká do šuplíčků a ani drápky mi nenamaluje!

Proboha, proč by ses zrovna ty chtěla malovat? Buď ráda, že jsi přirozeně chlupatá a nedopadlas jako panička, která se, chudák, kvůli nedostatečnému osrstění musí balit do haldy hadrů a stejně furt kvílí, že je jí zima!

Nejde o zimu, jde o krásu. Děvče jako já potřebuje vzory, idoly!

Jak jsi zase přišla na tohle???

Říkali to v televizi! Jsem prý rozvíjející se osobnost a potřebuju čerpat jistotu z pevného zázemí, které mě podporuje a o kterém vím, že tam bezpečně patřím. Chápeš??

A proto se chceš podobat paničce??

No když já nevím. To je těžké, ona se mi směje, že vůbec nevypadám jako vlčák, že jsem srandovní… a já pak cítím existenciální nejistotu!

Teda kam ty na tyhle výrazy chodíš… No tak, hlavu vzhůru, já ti to vysvětlím.

?

Podívej se na sebe. Vypadáš… no dobře, začínáš vypadat jako pořádnej pes. Uši ti sice pořádně nestojej, ale jinak jsi pěkná, urostlá, řádně chlupatá, správně černá… zubiska máš působivý, hlas zvučnej…

??

Když tak nad tím přemýšlím, tak ty jsi prostě celá já!          

***

Další fotky najdete tady

Aktualizováno: 15.12.2010 — 23:19

193 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dede, vždycky se těšíme na povídání o soužití pejsanů a Tebe. Je to radost číst. Naše dvojka není a nemůže být tak akční- Luxík by chtěl a Don už je pomalý. Na procházky ale chce chodit a tak chodí svým tempem a Luxík lítá. Teď ráno se honili po obýváku. Don chodil pomalu a cvakal zbylýma zubama po Luxíkovi a Lux po něm skákal a běhal okolo něj. Jsem ráda i za to. Vadí mi jen, že Lux málo jí, uř to není nomen omen, Doník naopak se mu to snaží sníst, tak je musím hlídat u jídla abych měla přehled.
  Fotky jsou moc pěkné až nejpěknější. Psiska mají tu zimu rádi mě už leze krkem a to je teprve začátek.

 2. Právě jsem si půlkou kočičí kapsičky a psími granulkami s pár drobky Eidamu žehlila křivdy spáchané na zvířatech- že se nestydím. Polárka dostala antikoncepční pigáro, aby nepřišla s outěžkem, než dospěje do věku, kdy ji vet vykastruje (máme v plánu druhou půlku února), neb je kočka venkovní, a Borůvce zase mačkali prdelku (to absolvujeme cca co měsíc a půl.) Vet říkal, že dokud to bude bez zánětu, preferoval by manuální vyprazdňování, kdyby to začalo nějak zlobit, došlo by nejspíš na operaci. To budu radši hlídat. (whew)

 3. Milá Dede, na té první fotce u článku tančí Berrynka s Kazanem taky nějaký taneček asi psí čtverylku, páč ty nožky ladně zdvižené ve stejné výši svědčí o mimořádné souhře. Ale spíše to bude nějaký vločkový sněhotaneček .
  (rofl)
  Bezvadné vyprávěni, pěkné řeči vedou ty dva. (dog) (dog) (h)
  Po tom dnešním krušném dnu, jsem trochu pookřála díky Tobě a Berrynce s Kazanem. Dej jim za mně hubču. :* (inlove) (hug)

 4. Páni , ta ale vyrostla a zesílila a je daleko souměrnější než dřív 🙂 ! A uši jí, Berrince, hned na první fotce stojí obě a úplně předpisově. Je to moc hezká vlčka! (h) – Ta první fotka je zvlášť povedená – Kazan se tváří tak přísně a zaujatě – tam vepředu bylo jistě něco, co si zasloužilo důkladné prozkoumání.
  Díky Berry máš, milá Dede, (ať chceš nebo ne 🙂 ) o zábavu postaráno – no řekni, zajímal se někdy někdo o tvoje malovátka? Chodil si někdo s tebou popovídat do vany? 🙂 To se hned pozná ženská! Takového Denise například můj kosmetický kufřík vůbec nezajímá, on mě při ranním malování neustále vyrušuje šťoucháním do nohy a házením svého hnusného hadru s uzlem do klína.

  1. Víš Hančo, že máš pravdu? Vždyť já měla doma vždycky jen chlapy 😀 Ale je fakt, že rozdíl v chování psa a fenky je veliký, Já to samozřejmě teoreticky věděla, ale v praxi je to mnohem hezčí a zajímavější 🙂

 5. Gorila report čtvrtek.

  Vím kulový. Vůbec jsem se nestihla soustředit. Vím jen, že v noci na dnešek přišli/y do obýváčku na pár či více hodin pospat k Bikiře všichni členové klanu, vyjma Richarda. (Pohodlný Richard nespal na své palandě ode dne, kdy přišla Biki. Furt rytíř ve střehu. Ovšem i Richard má své postoje a tak od příchodu Bikiry a zvotvíraných šubrech spí v ložnici. Nepohodlně. Nezbývá než čekat, až co řekne Richard…)

  Bikira spala pochopitelně nahoře na schodech, stále ještě, ostatní se velebili až uvelebili na štěpkách a obaleni dřevitkou u oken, to je to pohodlné správné spaní. Již třetí noc spala u Bikiry Kamba s Tatunkem – ostatní ale prvně. (Aby vzala Moja Bikiru za rukáv a odvedla ji k výlohám na dřevítku a spinkaly tam spolu – no – to ještě fakt potrvá. 🙂 )

  Courali se celou noc sem a tam, ale chvilku tam pospal každej. Zas Krůček.
  Vono se píše ložnice, ale do ložnic se chodí jíst, ložnice jsou proto, aby se mohlo uklidit v pavilonu, ložnice jsou pro nemoc a podobné věci. V ložnicích není až tak pohodlně, pokud si tam člověk, ech, chci říci gorila, nenatahá dost dřevítky. Do příchodu Bikiry všichni vždy spali v obýváčku.

  Dnes bylo příměří, pokud nestartovala Kamba. Kamba, poslední v hierarchii dospělých, těžce nese zájem Tatunka o novou tetu a Mojino přátelení. Vlastně je docela dost vzteklá, ale vzhledem k tomu, že děti odpečovala odmala, aby Kijivu mohla znova v klidu kojit jen jedno mládě, jsou její vztek (a žárlivost) pochopitelné.
  Babička chůvička Kambička je, obávám se, rizikový prvek ve srůstání Bikirky s rodinou. Tohle teda nečekala, že jí někdo bude odlákávat Tatunka… a Mojku… a všechno, co si kdy budovala…

  Biki umí jógu. Co ta Bikinka provádí s tělem a nožkama, svět neviděl. Imrvére je v nějaké nenapodobitelné poloze.
  Biki neumí jíst vločky, dnes se sypaly vločky a Biki je jedla stejně blbě, jako malinkej Kiburek. S prdelinkou vystrčenou ke světu lízala pracně jednu za druhou ze schodů. Holky si nabírají nasliněným prstem, Richard hrne na kupičky.

  Biki září oči.
  Dnes jsem zjistila, že jsem se s pár lidmi od goril shodla v pocitu, tak jak psali na gorilím chatu: Bikira je čím dál šťastnější a spokojenější. Už pochopila aspoň některá pravidla, už si nepřipadá tak cizí, a má zjevnou radost, když se o ni rodina zajímá – a rodina se zajímá furt. Dnes chodila dolů ze schodů do pavilonu mezi „lidi“. Stále nevtíravá, stále něžná jak stín, stále poblíž.

  Viděla jsem Bikiru unavenou, smutnou a opuštěnou, zmořenou samotou, a to nemělo nic společného s výprasky, které dostala. Teď dnes ji vidím usměvavou, relaxujíxí, odhodlanou.

  Vidíš, Panenko, šlo to docela rychle. Roztržené obočí zarostlo. Stále víš, kdy se jak chovat, jsi tak opatrná a nenápadná, jak jen je možno. Neztrácíš trpělivost, jesi Ty fakt nebudeš svatá, helé… 🙂
  Eště bude hodně bouřek, ale už máš kámoše. Mezi lidma jich máš spousty. Vlastně všecky. 😀 Tu Kambu taky jednou zlomíš. I tu hysterickou Kičku, co furt volá do Irska, ať si Tě odvezou zpátky. Ty oblomíš každého, zlatuško naše moudrá a hodná. Bude to dobrý, Bikčo!

  19:20 Všichni spí v pavilónu u Bikči, pod Bikčou na schodech, akorát Richard nevím, kde je. Jesi vona mu rodina tak ňák nevypověděla poslušnost? 😀

  1. Úžasné hlášení jak to umíš jen Ty! (y) (sun)
   Jak jsou ty vztahy člověčí i gorilčí složité a jak je každý tvor, byť jednoho druhu, jedinečný a neopakovatelný a jak má každý v sobě namíchané všelijaké různorodé vlastnosti! 🙂

  2. Milá Lásková Janičko , na Tvé gorilkové hlášení se večer vždycky těším, protože píšeš nezaměnitelně krásně a pozitivně. (y) (nod) (h) Kdyby nebylo Tebe, příchod Biki bych dočista promeškala, a přitom je to tak zajímavé!
   Děkuju Ti. (f)

   1. Vave má pravdu, Lásková (inlove) , nebýt tebe, tak mně to ušlo taky 🙂 Píšeš moc krásně a já se na tvoje povídání vždycky moc těším (h) Jen mi tam chybí aspoň občas tvoje ďábelské „chňá!“ 😀

   2. Už jen šeptám: všechny nafučené holky se všemi dětmi opět spí v obýváku. U Bikirky. Sice je Biki daleko a vysoko, ale je to u ní a to je to je to hlavní.

  3. Díky za gorilí hlásání, taky bych to promeškala- jsem nějak v kalupu a do toho mi nemocnějí ty děcka….

   1. Roky se mi nic nezdálo, ale díky Bětuláskové jsem už druhou noc pokecala u gorilek. Jen nevím se kterou. Já je prostě mimo přednosty harému (blush) nepoznám.

    1. Nic si z toho nedělej, já před týdnem kupovala na dražbě bráchovi mikrovlnku, v nabídce byla i kytara.
     V noci po dražbě se mi zdálo, že přišel někdo a že vydražil kytaru Jima Morrisona za dvěstě padesát tisíc a já říkala, že je to blbost, že takhle by ta kytara nevypadala a von tudy nikdy nejel.

 6. Dede, Beruška malá starostlivá je úplně úžasná, prosmála jsem se článkem (chuckle) . Už se těším, jak si užije vánoce 😉

 7. Teda já nevím, ale na fotce na zmrzlé trávě má Berrinka oušánka krásně v pozoru, co pořád ta Dede má?

 8. TAK HLÁSÍM POSLUŠNĚ …. Knedlíček má teplotu normální, ovíjím, chladím, chlácholím a zpívám…patrně můj zpěv vyrušil vira. PeDra prohlásila, že nic na Seanovi nevidí, nic neslyší, krk má v normě (jak to píšu tak to klepu o hlavu, o stůl, o psa) a že teplotka může ještě vylítnout. Co jsem netušila ovšem je to, že milá naše paní doktorka má manžela veta a ví toho hodně o psech…koukla na Abbie, které se udělal kulovitý málosrstý flek na boku (cca před měsícem) a prohlásila, že to vypadá jako plíseň a jestli to plíseň je, tak je to přenosný na lidi. (sweat) Jsem zcela vykulena a chystám se pořídit fungicid…postříkám zdi, rostlinu, vánoční stromek (člověk nikdy neví) a i pca. KRUCIPÍSEK!
  DRŽÍM PALCE NADÁLE VŠEM POTŘEBNÝM! (y) (y) (y) (h)

  1. Tak já taky hlásím, že přítel byl prozkoumán horem dolem a propuštěn do domácího ošetřování, no něco tam je, jsou tam: kolísání tlaku, výpadky paměti, koordinace, sebeneuvědomění, ale néé jako nádor – ten už je vyloučen, bude tam nějakej maličkej ořech, záhadnej. Možná anafylaktický šok, možná vadná céva někde v krku, kdo ví…
   Už se mu vaří polívka a je obkládán polštáři, no vánoční lyžování v Alpách letos asi nebude a já nepojedu na Silvestra hlídat spřátelené kočky, nehoda typu sjetí do příkopu, naštěstí vystlaného metrovým sněhem, byla zřejmě způsobena nějakým krátkým zatměním. Mrtvička se taky nenašla.
   Bude se pachatel hledat dál, kámoška je lékárnice, ta bude svému muži měřit tlak celé noci ob půl hodinu, to je mi jasný.

   No aspoň tak, aspoň tak!

   1. No, na tomhle případě vidíme, že všechno zlé (masy sněhu) je občas k něčemu dobré (zde jako peřina při nehodě). Držím palce! – Ono nevysvětlených zdravotních kiksů je poměrně dost – shodou okolností jsem dnes o podobném slyšela jinde…

  2. Kačí – K PLÍSŇI, ČTI, PLÍS!!

   Ježiš, já vůbec nevnímám, zkus, Kačírku, Betadine roztok. V každé lekárně bez recepisu. Potírej Betadinem třikrát denně na vatě, i méně častěji, moc se mi na plíseň u Babetky osvědčil, ohyzdno mizelo málem před očima po snad třech potřeních.

   1. Nikoho ničím nestříkej. Že eště čtu. Stejně není vymyšlení stříkání na všechny plísně. Potírej Abbii a vono to přende, doufám. Malé balení Betadine bude stát tak 80 kaček, ale vystačí Ti na dlouho, i na nehojící se škrábance na lidech.

     1. Jasně, ale to by se po prvním pomazání poznalo. Nemusí mít každej alergii na všechno, že jo.
      Jinak se mi Betadine fakt osvědčil. Až jsem mrkala na drát, jak to bylo rychlý.

  3. jestli se ti zítra osype, tak je to prý „pátá“ nemoc- za pár dní vyrážka odezní a bude to dobrý 🙂

  4. Kačírku, než budeš pesu něčím patlat, tak raději navštiv veterináře. Zkoušet několik léků, který zabere a který ne, je tak akorát zadělat Abbie na pořádný kožní průšvih (wait) . Radostná zpráva, že Seanovi spadly horečky (y) .

   1. Kačíííí, než budeš doma řádit s fungicidy, tak se radši rozhlídni, jestli u vás neseženeš (nebo na netu) SUBIO „Stop plísním“ Je to biologický odstraňovač plísní, zejména na stěnách. Nezapáchá a neškodí ani kytkám, ani živočichům. Je to na (jsem naprostý mimoň) bázi enzymů. Určitě bych volila radši tohle.

 9. Dnes jsem myslela, že dočtu dřív a budu moct něco napsat dřív, než všichni zalehnou do postelí. Ale ani jsem nedošla na konec a honem oznamuju, že držím usilovně palce všem nemocným a běžím zapálit svíčku. Hance (Eržice) ještě jednu navíc.

   1. Taky se honem připojím k palcodržně (y) , zvlášť intenzivně držím Eržice! A prosím o zprávu.

 10. Dede, všichni už všechno napsali , hned má člověk lepší náladu, dostala mě “ zumba ničitelka “ (mm)
  Jinak asi fakt den blbec…jsem zdatná migrenička a dnes to tedy fakt stálo za to, po půlnoci me to chytlo a (puke) jsem přestala asi tak ve 14h , tak jsem sem jen nakoukla a hned je mi lépe a totéž přeji všem marůdkům (wave)

 11. Milá Dede,hovory Kazana a Berry jsou fantastické 😀 , fotky rovněž (nod) . A se zumbou opatrně 🙂 ,ať nemá Berry o paničku obavy (happy) .
  VŠEM MARODNÝM DRŽÍM PALCE,ABY SE BRZY UZDRAVILI (y) (y) (y) (h)

 12. Dede dá tak krásný čtení a Vuvuzelka tak roste do krásy, že je skoro krásná jak Kazan – a to je co říct! – ale tady těžko najít náladu vychutnat fotky; furt jsou mí přátelé, také kočkoví lidé, v nemocnici, furt probíhá vyšetření, to je zas teda tejden blbec.

 13. Tak to dneska tedy vypíšu ještě jednou : těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Lidičky – už by těch špatných zpráv stačilo (wait) Všem lékařům držím palce, ať se dílo podaří a pacientům i pacientíčkům přeji rychlý návrat do vánoční pohody (wave) (inlove)

 14. Zcela OT. Kdo má zájem je k nahlédnutí na Rajčeti pár fotek ze zasněženého Slavkova u Brna. Ať se chmury trochu rozptýlí.

  http://dig.rajce.idnes.cz/Predvanocni_Slavkov./

  Jinak já si při té cestě uhnala parádního housera v bedrech, takže se cítím jako Dede po zumbě. Dostala jsem od neurologa injekce, léky, naprostý klid na lůžku v suchém teple. Ono to jinak ani nejde, tak tak se doploužím na záchod. Umím si vybrat čas na „válení“ v posteli, že?

  1. Šmankote, Alex! Soucítím převelice a přeju brzké nahození nervíků na správná místa (h) . Chicht, časově si to vybrat umíš (chuckle) .

   Fotky jsou moc povedené (y) 🙂 . Tomu se říká být ve správný čas na správném místě. A umět se dívat!

  2. A ještě palce pro Alex (inlove) a samozřejmě pro Kubu (inlove) od Matyldy! (y) (h) (y)
   Milá Alex, musím říct naprosto upřímně, že poleženíčko v teplíčku v tomto čase je sen každé české hospodyně, ba i hospodáře, a že Ti ho z celého srdce závidím. (nod) Pravda, záda by u toho jednu bolet nemusela, ale jinak je to činnost náramná, vychutnej si ji – doba hájení nikdy není dlouhá. (wasntme) (chuckle)

  3. Teda Alex… opatruj se, buď na sebe hodná – a ne abys začala hned svištět po baráku, jak bude o chlup líp! (inlove) (h) (y)

  4. Milá Alex, taky nadáváš? 😀 Jinak lity lity, houser je hnusnej a bolí. Tak zalez do suchého tepla a buď na sebe hodná! (inlove) Možná mi nebudeš věřit, ale ta práce ti doopravdy neuteče… 😛
   Na fotky kouknu později, net je lepší než byl (no jo, je obleva – tedy tady 🙂 ), ale na fotky je to tak v noci…

 15. Ufff! :O Člověk chvilku nenahlídne, a pak jen kouká! Co jste si to jen před Váoci vymysleli, lidičky drazí? (whew)

  Honem držím palce Haně W, Lapilově Hance-Eržice, houstičce Seanovi, muži kamarádky od Láskové a vůbec všem potřebným. Je toho dneska hodně, ale všechno se zvládne, nebojte. (nod) (y) (h) (y)

 16. Dede, jako vždy za 1 s *******. Nedalo by se to tvoje povídání vydat, jako to dělával Ondřej Neff se svým pravidelným vyprávěním o Bartovi? Já myslím, že by se po takové publikaci na pultech jen zaprášilo (clap) A taky si myslím, že ta vaše vuvuzelí dračenička bude naopak o to krásnější a roztomilejší, když jí to jedno ouško zůstane lehce přehnuté. Když koukám na její kouzelný výraz na fotkách, tak mi to připomíná zfilmované kreslené pohádky O pejskovi a kočičce od pana Čapka. A protože je to černuška černá, tak i pro nepsí lidi, bude její lehce odklopené ouško znakem, že je to taková velká psí mazlinka (dog)

 17. Milá Dede, my tě nemít, tak si tě i s tvými hafany musíme vymyslet! (inlove) Ty psí dialogy s tvými poznámkami jsou prostě kouzelné!

 18. Co je to dneska za divnej den? Kamarádky muž měl nehodu, snad ne moc velkou, čekám na zprávu – utíkala z oběda, na který jsme po drahné době našly čas, úplně vyklepaná.
  Tak Lapilům, Haně, zapáleným dětem a všem dnes potřebným! (y)

 19. Tak místo do práce jsem jela k pídr dětské. Po třech dnech léčení kašle se Kuba zhoršil a dneska vyfasoval atb, hrozí zápal plic. Kde to nabral…

  1. Tedy to je dneska den… 🙁 Milá Matyldo, šoupni Kubu do pelechu, ať víc sedí než, leží, zvlhčuj vzduch a tvař se přísně rozmazlujíc ho (inlove) Dobře, že jste k tomu doktorovi jeli…

   1. Zdravím Kubu moc, mokrej hadr na radiátor, posedávat v posteli s noťasem nebo knížkou a hodně pít akorát vlažné pití, ne moc horké.
    A jak říkal starý pan doktor naší mamince v téhle situaci „a tuny pomerančů, milostpaní“.

 20. Dede, tak zumby se ti zachtělo? No, jestli jsi předtím necvičila (a to docela dost), tak budeš mít tak čtrnáct dnů (nejmíň) všecko bolavé. Ale pokud nepolevíš, přejde to.

  1. Milá Veram (inlove) , skoro půl roku jsem se hýbala jen tak tak kvůli kloubům bolavým po jedné obzvlášť vypečené viróze. Někdy v říjnu jsem zase začala chodit do tělocvičny a pomalinku se rozhýbávala. A tohle byla zkouška, kolik vydržím! (wasntme) No, vydržela jsem celou hodinu, ani jsem moc nelapala po dechu, ale ty konce další dva dny… 😀

   1. Část našich holek z týmu taky na zumbu vloni chodila a popisovaly to samé. Letos jsme se daly na posilování, Pump fx se to jmenuje a je to docela záhul – po včerejší lekci s novou lektorkou mě dneska bolí i svaly, o kterých jsem nevěděla, že je mám – přitom jsem si myslela, že když na to chodím skoro dva měsíce, už jsem zaběhlá.

 21. Dede milá, četla jsem už v noci a měla díky tobě krásné sny (inlove) . Všechny hovory Berrýšky s Kazanem jsou báječné, ale tenhleten je mistrovský! Ani se nedá citovat, musela bych kopírovat všechno. A pravda, spíš než čtení tě slyším vyprávět (nod) . Fotodokumentace je tradičně bezvadná. Díky za projasnění dne (sun) . Chich, televize je nebezpečná věc… (rofl)

  1. Tedááááá! To je jak z Kanady. Až ta spousta sněhu vylákala zabukistu, který se objevil v úplně prvním novém Zvířetníku a pak už ne :). Tak vydržte zdraví!
   A ty chytráky, co tak báječně ušetřili za uhlí, když si zatopili zábranama, by patřilo jen v plavkách v tom sněhu vykutálet! :@
   (wave) (wave) (y)

  2. Propána,vždyť je ještě podzim! Co si na nás ta příroda vymýšlí… Tak to přežijte ve zdraví. (h)
   A ozvěte se někdy, zvířetník je tu pořád!

  3. Vydržte! (inlove) A dej vědět, jak to jde dál – sem se naštěstí dá zaskočit i přes závěje valící se na svět venku… 🙂

  4. Panejo, Vy jste jako u broučků. Určitě dejte vědět, jak se s touhle záplavou poperete. Kéž jste všichni zdraví (sun)

 22. Dede, ta Tvoje černá holka je parádní 🙂 a na té druhé fotce s Kazanem ve sněhu vypadá jako kdyby ho koulovala 🙂 (h)

 23. Prosím, prosím – palečky.

  Předevčírem sundalo moji milovanou i s dcerou auto. Tonča (10 let) cekem dobrý – sešitá pusa, zítra se v nemocnici zjistí, jestli už je dostatečně málo opuchlá, aby se zjistilo, jestli jí bude nebo nebude třeba narovnat nos. U doktora prej slíbila, že když na to šití neuvidí, tak nebude ječet, i nafasovala nějaké neprůhledné brýle a fakt vydržela.

  Hanku znáte z dražby coby Eržiku – vypadá dobře a tváří se statečně, ale budou se jí zítra vrtat a šroubovat v obratlech, až mě polilo horko, když jsem viděl rentgen s tím úlomkem nacpaným k míše. Na jednu stranu to vypadá, že všechno bude v pořádku (mícha volná, doktoři se tvářej jako zkušený rutinéři, jimiž, doufám, jsou), na druhou stranu to všechno bude dost blízko, aby drobná chybka mohla znamenat velký průšvih.

  Takže trocha magie rozhodně neuškodí. Díky

  1. (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (h) (hug) (hug) (hug) (hug) držíme všechny co máme. Šárka a 4 holky (cat)

  2. Až mi z toho zaskočilo! Držím (y) (y) A angažuji i Rysíka (y) (y) . Je mi to moc líto a doufám, že se povede napravit škody. (h)

  3. (y) (y) (y) (y) (y) (y)

   Tak tohle mi snad projde, už mi zmizly tři komentáře. Zatracený spojení!

  4. (y) za mne (inlove)
   (y) za Melíška (cat)
   (y) za Zrzínka (cat)
   určitě všechno dobře dopadne!

  5. Ježišmarjááááá Lapile (sweat) DRŽÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) a sama alespoň o jeden palec na noze, Sean má 39.8 po odečtu, vůbec chudička nespal, nalila jsem do něj asi půl litru ředěnýho čajíku a čekám na doktorku. :S

   1. Hmm, taky hezký…

    Pan Frýbort má na Neviditelném psu moc pěkný článek. My, děti Kainovy se to jmenuje. O tom, že my jsme ti, kteří se pokoušejí vidět dopředu, dumají, co by kdyby, a když se něco nepovede, neházejí to na pánaboha, ale zkoumají, jak to příště udělat líp. A že úpadek víry není tak úplně to, že málo lidí chodí do kostela.
    Zrovna dnes mi to udělalo hodně dobře. Ono to bude vlastně úplně jednoduché. Provrtat obratel navrch a vespod, provlíct po šroubu a přidělat rozpěrky, takže ten špatný obratel nebude namáhán a může se v klidu hojit a vlastně už se mu nikdy nic nestane. Že při tom musí ty tři hodiny někdo toho člověka udržet naživu, to je taková vedlejší brnkačka, to už mi přijde úplně samozřejmé. Žádné spoléhání na pánaboha, schválně píšu s malým písmenem, a upřímně – myslím tím Alláha a fatalismus.
    Do kostela nepůjdu a modlit se neumím a nebudu a stejně bych si připadal blbě, vůbec ne před lidmi, a vlastně ani před sebou ne, ale tak nějak počítám s tím, že ten Bůh, na kterého moc nevěřím, do mně vidí a že se mu to, co vidí, z větší části líbí a včera jsem koupil a očaroval a předal talismánek a o ty palečky jsem požádal a jestli zítra něco v práci udělám, tak to bude teprv ten správný zázrak 😉 .
    Spam podruhé deset. Že by znamení? Dobré? Určitě dobré, když mě to napadlo jako první. Můžu napsat takovou blbost, jako Dobré zdraví vespolek?

    1. Myslím, že můžeš, milý Lapile. Stejně si myslím, že s vírou nemusíš chodit do kostela nebo se veřejně prezentovat. Stačí, když se snažíš být tak dobrý sám o sobě i k ostatním jak dokážeš, umíš poděkovat, tak proč bys ve svém srdci i nepoprosil? (h) Budeme na tvoji nejmilejší myslet, budeme se za ni modlit, aby tu nehodu přestála úplně nejlíp, jak to jen jde. Prostě budeme s vámi (inlove) stejně jako dnes myslíme na Hanku (h) A jestli ta síla je, a ona nějaká určitě je, tak ji dostanete…
     (taky deset! 🙂 )

   2. Kačenko (h) , mimi umějí zatopit až o strach, ale zase to bývá rychle pryč. Tak fouky na maličkého a už aby tam doktorka byla. Dávají se jště dnes miminkám zábaly? když byly moje děti malé, tak se při vysokých horečkách začala doporučovat vlažná sprcha (ne studený zábal, který jsem dostávala já 😉 ), ale nevím, co se radí dnes…

    1. Dede a Kači, my s tímto bojovali před týdnem, po odečtu 40,2, samozřejmě žádný spánek a na pohotovosti nám doporučili obklady a sprchování chladnou vodou. Řev byl při tom nesmírný. Ještě sirup paralen a nurofen střídat po třech hodinách, ve dvojité dávce, než je na obalu. Dr. říkal, že viróza, zapálenej krk. Po třech dnech v pořádku:-) Tak držím palce, ať to není nic vážného! Bohužel u nás Dr. domů nejezdí, tak jsme s teplotou cestovali:-(

     1. U nás v rodině se taky dodnes používají vlažné sprchy a fungovalo to i na dospěláka, který měl před dvěma roky v rámci hnusné chřipajzny na rtuťovém teploměru 40,5 !!!! Jenom byl hrozný problém ho udržet ve sprše ve svislém stavu hlavou nahoru…..

  6. Taky jsem jednou dostala operaci zad „pod stromeček“. Tak ať dopadne stejně dobře, jako ta moje. (h) Troje palce a čtyři tlapky drží, co to jen jde. (y)

  7. LAPILE, TO JE VÁŽNĚ VELIKÝ MALÉR.POSÍLÁM TVÉ POLOVIČCE VŠECHNU SVOU PŘEBYTEČNOU POZITIVNÍ ENERGII A ZAKLÍNÁM DOKTORY, ALBY NIC NEZKAZILI A NEPROŠVIHLI. DRŽTE SE VŠICHNI! PALCE NEDRŽÍM, JELIKOŽ ZATÍNÁM PĚSTI PRO ŠTĚSTÍ.

  8. Ale ne! Tak to držíme mocně všechno, co máme (y) (y) (y) jakož i drápky a ocásky našich (cat) Ať je líp…

    1. Achjejda! Modlím se ze všech sil a nepřestanu, dokud to nebude v pořádku. (h) (h) (h) (y) (y) (y)

  9. Šmánkote Lapile! Držím palce lékařům, oběma holkám (y) (h) a na Tebe usilovně myslím, aby jsi to také všechno zvládnul (f) !

  10. Propánakrále! Držím, držím, držím palce a pokud existuje nějaká positivní energie na posílání, posílám, co můžu!!!
   (y) (y) (y) (h) (h) (h) (y) (y) (y)

  11. Taky držím (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) je to za úplně celou naši smečku! A taky mám součet deset!!!!

  12. Lapile, opravdu moc drzim dcerce a pani palce. (y) (y) A vam pevne nervy.

   Dekuju fsem za prani a pozitivni myslenky. (h) Jsem nachystana k autu a mavam na vsechny svetove strany. (sun)

  13. Šiš, já napřed poslala emilka a teď teprve čtu, to jsem ale lama lamovitá, tak se omlouvám. Budu na Vás na všechny myslet Lapilovi, strašně moc držím palce a všechno co můžu, jen ať to dobře dopadne. Ty tam nahoře pomož prosíííím. (h) (h) (h) (hug) (hug) (hug) (h)

   1. Jenny, to JE v pořádku. Život JDE dál, i když někdy ty boty dřou víc, než jindy, ale hospoda je dneska na dohled, z komína se kouří a vypadá to, že poutníci jsou vítáni.
    Nějak se mi čím dál víc líbí dávný zvyk, snad starých Řeků, nejspíš mnou romanticky dotvořený, že první, čeho se hostu dostane, je, že mu paní domu umyje nohy. Ta představa, jak si sundám boty, pokud jaké mám, sednu, postavím je do lavóru s vodou přiměřené teploty a nechám si je ošplíchat… Kam se hrabe uiskyend dzóda…

    1. Milý Lapil,roky som viedla anestezy u takychto fraktur-neboj sa,je to dobre s dobrou perspektivou/teda bez nasledkov/Pokial nie je porusena miecha,tak ako hovoria neurochirurgovia kost ako kost.Fakt bude to dobre.
     Odbavim vsetko naraz:Hanke drzim palce,Matylda:ak nahodou by sa Kubikovi stav skomplikoval/ co je sice nepravdepodobne/ sestra je pediater-infektolog v C.Polich v Brne,ozvi sa,nieco zariadime.
     Dnes je to na take dialkove konzilium,som patricne hrda,takze dalsie moje „rozumy“:ten kamarat od Betulaskovej to mohla byt prechodna nedostatocnost mozg.cirkulacie-prve varovanie od Najvyssieho,ze treba zmenit sposob zivota:racionalna strava,zvolnit tempo,udrzovat TK v medziach normy,zena lekarnice urcite doda vazodilatancia do liecby s prioritnym ucinkom na mozgovu cirkulaciu.Prepacte,ye sa do toho montujem,ale po tych neprisposobivych-zrazu medicina.

  14. Kašlu na magii. Modlím se za ni i za lékaře, který bude operovat. A to moc. A určitě nebudu sama. (h) Lapile, vzpomínala jsem na Tvoji ženu, protože jsem ukořistila tu úžasnou zdobenou lampičku – skleničku na svíčku. Prosím, pozdravuj ji.

   1. Antispam mě varuje (4+9), ale já si stejně myslím, že modlení je odrůda magie. Ale že na názvu až tak nezáleží. A že se v tom nemám šťourat. Ale pěkně poděkovat 🙂 . Všem. Díky. Fakt. Podám zprávu.

  15. Palce drží 16 ! tlapek a 4 palce z Vraného … to nemůže dopadnout nedobře !
   (cat) Jidášek
   (cat) Mošenka
   (cat) Mášenka
   (cat) Samuel Veliký
   (bat) a Já

 24. Dede, Berrynka je šikovná a skvělá kamarádka. Puberta přejde a bude z ní prímovní společnice. A o nové značce kosmetiky bys měla vážně uvažovat 😉 .
  Fotky mě dostaly, ta krajina je taková klidná, vyrovnaná. Kruhy v ledu na rybníku mám vyfocené také, u nás v Babích dolech, jakoby si z oka (tedy z krystalu ledu) vypadly. Psí honičky jsou nezapomenutelné a člověk by se hned nejraději účastnil.

 25. Jééé Kzánek s Berruškou, to mám určitě za odměnu, že jsem ty okna přece jenom včera umyla 😀 . Moc krásná dvojka a nádherné hřejivé povídání.

  Trošku OT:
  Já vím, že je toho moc, ale netoužíte někdo po krásném kříženci ovčáka a huskyho? Rodina mlaďasčiny spolužačky byla přesvědčena, že pejsek je ještě příliš mladý na to, aby museli háravou fenku nějak zvlášť důkladně oddělovat. No, nebyl. (think) Minulý týden se narodilo pět štěňátek. K výběru jsou kluci i holky. Speciálně pro Verenku do Bratislavy jezdíme často …. (chuckle)

 26. Když tak nad tím přemýšlím, tak ty jsi prostě celá já! (rofl) (rofl) (rofl)
  Dede, já tě miluju! (rofl)

 27. moc hezkej svižnej článeček, bezva fotky, no a psí dialogy NEMAJÍ CHYBU – je vidět, Dede, že je máš dobře „naposlouchaný“ 8) (y) (h) (h) (h) (h)

  hahaaaaaa – „Ani mi neřekla, abych si postavila ucho!“ (rofl) (rofl) (rofl)

 28. Mně připadá komické, jak se nakonec u zvířat místo původního pečlivě vybraného jména uchytí nějaké jiné, v podstatě i náhodně vyslovené 😀 Moje macánky samozřejmě nevyjímajíc.
  Musím si pořídit silnější brejle, u fotek jsem chválila Berrynku, jak jí krásně stojí uši, než jsem ze sluncem osvíceného monitoru vyluštila, že jde o krásného Kazana (chuckle). Fotky jsou nádherné a čiší z nich skvělá pohoda. V dobrém závidím a přeju!

 29. Holčička šikovná, Vuvuzelí…. Jak si pěkně se strejdou Kazánkem povídají. Ovšem tu její existenciální nejistotu jí nezávidím a panička jí nechce ani nalakovat drápky. Mě jednou Bára tak douho otravovala, když jsem si lakovala nehty, že jsem jí dva drápky taky nalakoval. Čuchla k tomu, zatvářila se znechuceně a šla sebou plácnout na pelíšek. Od té doby mi u manikůry neasistuje. ale dostalo mne „A ona NIC! Ani mi neřekla, abych si postavila ucho!“ (chuckle)

  Jo u nás dnes ráno -14 a už zase chumelí….. To už je vyložená schválnost!

  1. Bubu, tys jí je fakt namalovala? 😀 Já jsem měla kolikrát chuť, ta její dychtivost… ale vždycky jsem se ovládla. Jenže teď nevím, jak dlouho mi tato kázeň vydrží! (chuckle) Když si představím ty její mourované tlapy s růžovými drápky… (rofl)

   1. Jo, namalovala! A měla jsem na pazourkách zrovna korálově červený lak. Co myslíš, šla jsem pro jiný? Jasně že ne. Měla na každé pacině dva drápy červené. A vydrželo jí to dlouho….. (chuckle)
    Jednou prudila, když jsem si na nehty lepila kytičky, tak jsem jí na jeden dráp taky jednu nalepila a přelákla bezbarvým lakem. (f) Chlapi si ťukali na čelo, ale dozvěděli se „ťukej si na svou“.

   2. Dede, naši přátelé, když ještě měli pudlinku April, nosili jí pravidelně na ostříhání. A pokaždé, když se vrátila, měla všechny drápky nalakované na červeno a na šešulce červenou mašličku 🙂 A prý měli vždy v barvách na vybranou. Když může mít pudlinka červené drápky, proč ne Berrinka ? 🙂 Stejně by z těch jejich chlupatých pacek jen decentně koukaly špičky drápků. A tu mašličku do hlavy jí zase tak nutně dávat nemusíš.

 30. Taky jsem si projasnila ráno. Ten dialog je úžasný. Obrázky si nechám až bude chtít prohlížet Rysík.
  Ráno jsem si přivstala, abych odházela sníh, než se Rysík vzbudí, a on tam skoro žádný nebyl!
  Dneska sedíme doma a čekáme, až nám přivezou knihovnu. Konečně nějaké knihy opustí krabice. Všechny asi ne, na to zatím dost místa nebude. Tak u toho sezení doma budeme držet palce HaněW a číst povídání od Li. Včera jsem se začetla až do 6. kapitoly!

  1. Tiež mám slušnú obrazotvornosť, myslím. Chechtám sa ako blázon, ešte že som tu sama! 😀

  2. TÝ BRĎO! (rofl)
   No to je ale nářez! Já si taky přeji pod stromeček „Pukyho“ – ale tohle… No stát se to může snadno…. Ach jo, to bych zažít nepotřebovala.

  3. (rofl) (rofl) Myslím, že obvyklé maléry tohohle druhu zná každý, kdo má nějaké zvíře. Ovšem v robotizované úpravě a tímti stylem řečené… (rofl)

  4. Zde platí nomen omen – nejsem si jistá, zda robot mluvil česky, a Puky připomíná anglické „puke“. Jména jsou mocná! :O

  5. No tedy, to je horší, než když se do toho po ránu v rozespalosti šlápne. A bosou nohou.
   Robotocida a psocida (chuckle) .

  6. Opravdu nepříjemné probuzení 😀 Velice zvláštní název robotka? V americké angličtině „puke“ znamená zvracet. Třeba u doktora bych řekla „I’m going to be sick“, ale lidovější je „I’m going to puke“.

 31. Berry je úžasná potrhloška a Kazan nádherně trpělivý-skvostná kombinace. Dede, tebe nuda rozhodně nečeká 🙂
  Chtěla bych tu s vámi pobejt, ale musím oškrabat auto a do práce (wave)

 32. Milá Dede, opět vřelé díky za nádherné dialogy, Tvoji chlupáči jsou prostě oba naprosto výjimeční a úžasní. (sun) Také díky za krásné fotky – máš dar vystihnout atmosféru a chvíli okamžiku. (rose1)
  A moc držím palce Haně, ať operace dobře dopadne a na Štědrý den už je doma u stromečku a Cheta… (h)

 33. už jste měli v kuchyni na podlaze kilo a půl slunečnice ? (rofl) ? Pytlík nevydržel… (chuckle) Betce se to vůbec nelíbilo – opustila kuchyň a ze za rohu dozorovala, jestli ten binec správně odstraním.

  Včera jsem upekla bažanta a obírala jsem čisté maso pro další zpracování (bažantí karbanátky budou dneska). Jasně, že mi hodně „masa“ zbylo i pro Betku. A ona co ? Naše všežravka pravila, že bažanta tedy nee. Že to není k žrádlu a že ani mastný pekáček vonící po bažantovi nevylíže… Nebyla indisponována, vše ostatní v ní mizelo rychlostí blesku…

  A na závěr – k ránu se tu oteplilo (je jen mínus jedenáct). Proč? No protože se zatáhlo a slabě SNĚŽÍ !! :O

  1. Ó vy se máte jen -11, to my tu máme skoro 20, všechno zamrzá. Všera jsem kupovala slunečnici a s obavami jsem koukala zda ten pytlík vydrží. Začaly se v něm dělat trhlinkym ža jsem se ho bála vyndat z auta, honem jsem hledala igelitku. Jsou takové mrazy a náš Lux zlobí s jídlem. Ale sníh by žral pořád, rovněž Don. Včera mě mrzelo, že jsem neměla foťák, vypadalo to, že uklízí z hramady sníh.

   1. No, vzalas na to smetáček a lopatku a fťáci si to přeberou, ne?
    Tatánek jednou cosi hledal ve špajzu, stál na židli a rochal v nejvyšším patře. A vypadnul na něj pytlík s mákem. Zježily se mi všechny chlupy, když jsem slyšela, jak ten mák propadává jednotlivými patry špajzu…. Tatánek cholerik se vzteknul, popadl pytlík se zbylým mákem a užuž s tím mrsknul o zem. Bryskně jsem přiskočila, pytlík odebrala a rozhodným hlasem vykázala tatánka z kuchyně.
    A pak jsem přerovnávala celý špajz.
    A ten zatracenej mák jsme vymetávali ještě při malování.

  2. Ts 1.5kg slunečnice 😀 , větší nářez je 10 kg kočkolitu pečlivě roztahaného po garáži a v něm nacupovaný pytel od téhož.

  3. Kilo a půl ne, ale taky jí bylo hodně. Dráček a Frodo mají přes den misku s jídlem nahoře na kleci a jelikož spolu furt soupeří, dost často se o ni přetahují. Končí to pravidelně pádem misky a jednoho z papouchů. Papouch použije křídla, miska nikoliv 😛 No a už vám někdy někomu opeřenec vybalil z pytlíku kilo mouky a poté vzlétl? Taky dost dobrý… (whew)

 34. Milá Dede, vychutnám si Tvé písání až večer za odměnu, teď už jen prolétám, jedu k lékaři,tak mám nervy. Moc se těším. (h) (wave)

 35. Milá Dede,
  ty po mě chceš,abych napsala o Šaričkovi a přitom ho máš doma v Berynčině vydání minimálně z 80%….Ják já Ti to přeju a zároveň v dobrém závidím. (h) (y) (rose1) (angel)

  PS: podrbej za mne oba dva a Kazanovi řekni,že je to nejtrpělivější pes na světě (dog) a jestli je Beruška tak trochu hodně Šaričkovatá, projevy lásky a nadšení se moc nezmění…nezapomenutelné jsou zabořené packy 40ti kilovýho psa v tvém žaludku, důvěrný pocit prokopnuté ledviny(jedno které) a ve dvě ráno umytý obličej od pesana, co si řekl,že se mu nechce spát,tak ti ten ranní spěch trochu zmírní… (blush)

 36. Štuclík hezky roste, už nevypadá jako štuclík. (h) Co mi to jen ta koupelna připomíná? Aha, už vím. Anežku. Také se mnou kdysi lezla do sprchy. Ale hlavu vzhůru. Trpělivostí a důsledností se dá dosáhnout toho, že psisko pochopí, že ve vaně může být buď jen panička, nebo jen pes, obě najednou ne. (angel)

 37. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Dede, jsem moc ráda, že je Berry sice občas plískavice a sviňucha (kosatku nedám (wave) ) , ale že je to mazlivka tulivá (inlove) . Kazan je jednička, jak zvládá s přehledem nájezdy milované puberťačky (nod)

  Mrzne, ale nemusím jít dneska házet… jen půjdu dosypat krmítka.

 38. Když byl Blesánek-pesánek medvídkovaté miminko, zavedla jsem neprozřetelně povel „Hají“. Jaksi mě nedošlo, že povel se zafixuje a že hulákat o půlnoci na 50kg hovado „hají“ už zdaleka nevyzní tak roztomile. 😀

 39. Milá Dede (inlove) , dialogy Vuvu s Kazanem a s Tebou bych poslouchala od rána do večera. Já je totiž nečtu, v hlavě se mi písmenka hned proměňují ve zvukovou stopu, a tak každé ráno, kdy takové povídání vyjde, se tak trošku mění v ráno nedělní. 🙂 (inlove) 🙂
  (Ale bohužel jen trošku, protože do té práce přece jen musím. Ale je to vlastně dobré, od večera nenasněžilo, auto mám čisté, u domu už mám umeteno, nikam nevyjíždím a konzultanta nemám – co víc si mohu přát? … Leda snad doopravdickou neděli. (wasntme) )
  Přeju všem krásný den. (h)

 40. Ahoj Zviretnici mili: Za prve chci podekovat vsem, co mi prali stastnou a povedenou operaci at uz zde na strankach nebo soukrome. Nestihla jsem kazdemu odpovedet a za to se omlouvam. Az se Chet ve ctvrtek vecer dostane domu, tak ma za ukol podat zde zpravu. Tak kdyby to pak nekdo za neho prelozil. 🙂 Muze to byt dost pozde, protoze operace se ma odehravat od 11 dopoledne a odhadovana doba se pohybuje od 3 do 6 hodin trvani, podle miry poskozeni. Plus cekani v pooperacni stanici 🙂 a pak mne ulozit do pokojiku – to bude trvat.

  Za druhe vam vsem preju moc pekne vanoce – od nas letos zadne elektronicke pranicko nepoleti, protoze jsme se k tomu nedostali. Teoreticky bych mela byt zpatky doma na Stedry den, ale kdo vi? Tak si to uzijte v pohode a v lasce. Jsem rada, ze vas znam. (h)

  1. Milá Hano (inlove) , jsem moc ráda, že jsem Tě ještě zastihla. (nod) Moc na Tebe myslím a držím Ti palce, aby Tvá nová noha byla včas s mašlí pod stromečkem. 🙂 (y) (h) (h) (h)

  2. Milá Hanko, držím palce a moc na tebe myslím. Vydrž! Ať brzy chodíš jako křepelička (inlove) (h) (h) (h)

  3. Držím, moc a moc držím všechny palce, ať je nožička jako nová.
   (y) (y) (h) (y) (y) (h) (y) (y)

  4. Hani, držím palce, ať se všechno v dobré obrátí a můžeš běhat. Těším se jak dostaneme od Tebe na Štědrý den pozdrav (h) .

  5. Hani, všechny palce zapojeny! Ať jde vše hladce a ty jsi na Štědrý den doma s mašlí na spravené nožce (h) .

 41. HankoW, nevím, jestli se ještě do rána jukneš sem, jestli ano držím palce, aby náprava kloubu dopadla na výbornou. (y)

 42. Milá Dede, krásné povídání 🙂 Berrinka si vaše i Kazanovo srdce už dávno omotala mašličkou a když za ní zatáhne, všem se rozjasní den. (h)

  „Kazan je ke svému štěstí doskákán, dožvýkán, dolízán a došťouchán. Nám by se ho nikdy nepodařilo s jeho bolavými klouby rozhýbat tak, jak to umí Berry.“. K tomu mohu přidat jen další srdíčka (h) (h) (h)

  Fotky ze zasněžené Anglie jsou krásné a všichni pejsánkové si to na nich skvěle užívají. Ale že i v té zimě ti tvoji vlezli dobrovolně do potoka – tak z toho se klepu zimou už jen při pohledu.

 43. Ach Dede,Berry,Kazan-ste fantastickí!!!Teraz v noci to bolo hojive na moje studene telo a dusu.Co myslite,ta vsemocna CD mozno prideli nieco aj mne,nie?
  Kedze som prva,tak Vam prajem krasny den

  1. Milá Verenko (inlove) , právě jsi dráždila CD bosou nohou a to má vždy nějaké následky! (rofl) Teď už stačí jen čekat, co to bude… (chuckle)

  2. Verenko, CD je rychlá jako blesk – viz můj příspěvek výše. Štěňátka, ač neplánovaná, budou náležitě vymazlená. Jestli chceš pošlu fotku rodičů….. (inlove)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN