105×148: Mikulášská pouť do Dráčkova 2010

Letošní Mikulášská pouť do Dráčkova byla zvláštní hned v několika ohledech. Především se konala o pár dnů později než obvykle, a tak se nás sešlo méně než v minulých letech. O druhém adventním víkendu se obvykle peče cukroví a koná se předvánoční úklid a také bohužel začínají řádit nejrůznější choroby. Navíc počasí bylo všelijaké, všude plno sněhu, a meteorologové střídavě strašili sněhem a mrazem. O to větší obdiv a poděkování patří naším moravským sestrám, které dorazily dokonce až z nejzazšího ÚJM.

Asi nejvýraznější a nejbolestnější změnou bylo, že vlastně žádný Dráčkov už není; Darlenka a Eliška mají svůj nový domov na Moravě a Li s Jirkou odešli za Duhový most. Ale já jsem na té cestě Li všude kolem cítila, u rybníka, kde se nám v silném větru bohužel nedařilo udržet vzpomínkové svíčky zapálené, u konírny, kde jsme se tentokrát zdrželi jen malou chvilku, a dokonce i v hospodě, kde se Li vždy plaše usmívala a nikdy nezůstala mezi tolika lidmi dlouho.

Odedávna jsem přesvědčená, že lidé žijí tak dlouho, jak dlouho na ně jejich blízcí myslí a vzpomínají. Jsem ráda, že právě Mikulášské venčení je spojeno s Dráčkovem a že tedy vzpomínka na Li nevyvane brzo. Věřím totiž tomu, že se na společných pozdně podzimních vycházkách okolo Podleského rybníku budeme scházet ještě po mnohá léta.

Naopak už tradiční bylo vyhlášení výsledků Zvířetnické aukce, předvedení „předmětů zvláštního určení“, tedy přehozů přes inkubátory pro nedonošená miminka v nemocnici v Ústí nad Labem, a předání vydražených předmětů, které se stejně jako loni konalo v rámci posezení v “naší“ útulné hospůdce. Spojení venčení s aukcí je mimořádně šťastné a určitě bude zachováno do budoucna.

Letošní rok pomalu končí, pozdní Mikulášské venčení bylo posledním zvířetnickým setkáním v roce 2010. Je na místě poděkovat všem, kteří se letos na pořádání společných akcí podíleli i všem, kteří se jich účastnili. Jsem na nás pyšná, málokteré volné společenství se může pochlubit tak bohatou činností jako my. Pevně věřím, že příští rok se uvidíme stejně často jako letos. A moc se na vás všechny těším.

Aktualizováno: 15.12.2010 — 22:01

24 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milá Vavílo, také bych ti chtěla poděkovat za vše, čím jsi pomohla Li překonat poslední týdny nesnadného života. Není důležité, jak dlouho svítily lampičky na břehu rybníka. Světýlko, které zažehla Li v myslích a srdcích mnoha lidí, má a bude mít dlouhé trvání.

 2. „Odedávna jsem přesvědčená, že lidé žijí tak dlouho, jak dlouho na ně jejich blízcí myslí a vzpomínají. Jsem ráda, že právě Mikulášské venčení je spojeno s Dráčkovem a že tedy vzpomínka na Li nevyvane brzo. Věřím totiž tomu, že se na společných pozdně podzimních vycházkách okolo Podleského rybníku budeme scházet ještě po mnohá léta.“
  To by chtělo vytesat do kamene. Moc jsem vzpomínala a těším se, že příště se budeme venčit dříve a vyjde mi to. Jsem ráda, že jste zapálili svíčičky, ani není důležité, že svítily jen okamžik, ale všichni jste v tu chvíli vzpomínali, to je na tom krásné a smutné zároveň. Jako by to mikulášské venčení získalo ještě další rozměr…
  Díky Vave.

 3. Vavísku,moc hezky napsané – já jsem svíčku za Li zapálila doma,aspoň mi to vítr nemohl sfouknout.

 4. Jsem ráda, že mi to tentokrát vyšlo a mohla jsem přijet. Bylo trochu smutno, ale jen trochu. I když Li chybí moc.
  Hlavně bylo milo a přijemně.

 5. Milá Vave (inlove) , Mikulášské venčení vzniklo tak trochu náhodou a bylo příjemné ho opakovat. Svůj význam a hloubku získalo až později – s tím, jak se rozjížděly ostatní akce. A ve všech máš ty nejen prsty, ale celé ruce a nejméně půl srdce navrch! (angel) (h) O tom, kolik jsi ze svého srdce a sil dala samotné Li už ani nemluvím. Tak ti tímto moc a moc děkuju! (h) (sun)

  1. s dovolením se připojím sem, protože je to napsáno velmi krásně, líp bych to nesvedla a vystihuje to i mé pocity (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h)

  2. Já si dovolím se také přilípnout, protože Dede to řekla i za mě – a mnohem lépe, než bych to já svedla. Snad ještě jen: Vavino přesvědčení, že lidé žijí tak dlouho, jak dlouho na ně jejich blízcí myslí a vzpomínají, plně sdílím a pevně věřím, že Li bude takhle v lidech i v jejích pesinkách žít ještě opravdu moc a moc roků (h)

  3. já se pod tohle lípnu, nedokázala bych to napsat ani zdaleka tak dobře a navíc už zase bulím :S A neví někdo jak se mají holky? Darlenka a Elišák?

   1. Zatím podle všech zpráv a fotek dobře, mají co dělat, vybraly si z vinařské smečky pána a pilně pracují.
    Dede, řeklas to krásně, sem se taky přidám.

    1. Vavísku, taky se zařadím pod Dede. Já to opravdu tak napsat neumím. Jsi totiž úžasná a máš neuvěřitelné nápady. Jen mám o Tebe někdy strach, abys nedávala víc, než máš. (h) (sun) (*) (inlove) Mám Tě moc ráda.

     1. Kačer: zvykly si nečekaně rychle, asi proto, že věděly že musí, že zůstaly spolu, a že noví páni jsou dobří lidé. Fotky z druhého dne po přestěhování: http://ajrin.unas.cz/lajdn/ (pán je nový páník, té baby si nevšímej 🙂

  4. Darmo si od rána hlavu lámu co dodat. Dede vše vyjádřila nepřekonatelně (inlove) .

   Vaví, sluší se ti poděkovat (bow) (h) .

  5. Děkuju vám. (h) Se ale stydím, protože hrozně moc přeháníte. (blush) Mikulášskou vymyslela Bláže a na aukci se podílí hromada lidí. (h)

 6. Vave, shrnulas to pěkně- i když na mě udělalo dojem trdlování psů ve sněhu, honičky, naprostá pohoda v hopůdce, kde psiska volně korzovala a nic a nijak neřešila, jediná hořící svíčka pro Li- asi to tak mělo být- a ukončení aukce, která vznikla v podstatě náhodou a je podle mého názoru úžasná (Kde jinde se draží tak krásné věci? Máme tu spoustu šikulů!) a velmi smysluplná. 🙂

 7. Vavísku – co ty všechno zvládneš říct těmi pár řádky… (inlove) Krásná zkratka z krásného setkání (wave)

    1. Díky (inlove) . Vzpomínání na Li nás bude provázet (u) (h) .
     Pro pořádek upozorňuju, že hlášení k financích z aukce je na Hadech, ale ještě to není docela uzavřený. Nicméně pak budu prosit přesné instrukce.

 8. Díky za zprávu o setkání. Napřesrok se tam snad dostaneme.
  OT – Včera došel důkladně zabalení balík z Prahy s věcmi z aukce. Díky.

 9. Milá Vave, jsem moc ráda, že se setkání vydařilo a vzpomínková akce za Li byla velice důstojná. Že se nepodařilo udržet plánovaný plamínek svíček je škoda, ale vaše přítomnost a hromadná síla vzpomínek zanechaly v Dráčkově sice neviditelný, zato věčný plamínek lásky za zemřelou přítelkyni-Zvířetnici. (h) (u)

  1. S dovolením se připojím, neřekla bych to lépe, díky za krásnou leč smutnou vzpomínku. (h) (u) (rose2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN