KOČKY: O Mikešovi

Kdysi jsem vám tvrdila, že CD (centrální distribuce) se postará o tom, abyste včas potkali své zvíře. Pokud tento moment prošvihnete, vaše škoda. Možná dostanete další šanci – možná už ne. Moje kolegyně paní D. svou chvíli nepropásla.

Odstěhovala se nedávno s manželem na kraj Prahy (no – hodně vzdálený okraj, ale proč ne), do baráčku, k tomu patřičná zahrádka s výhledem, že pes jednoho s dítek tu najde azyl, pokud bude potřeba, a zabydlela se. A co k baráčku patří? No kočka přece! Samozřejmě že se zjevila, nečekána, nezvána, z nebe spadlá.

Jednou k večeru se na zápraží paní D. zjevilo malé kotě, po svém kotěcím způsobu si hledalo páníčky (čti: otroky) a patřičně kvílelo. Ke kotěti se nikdo neměl a sousedé se ke kotěti neznali. Manželé D. neměli nervy na to, zavřít před nosem ubohému zvířátku, když tak děsně pláče, je celé promoklé a bezpochyby hladové.

A nastal klasický kolotoč: kde vzít nahonem nějakou kálecí misku – kam ji umístit – co bude žrát (pardon: papat) a manželé D. začali horečně shánět informace o tom, jak si poradit s kotětem. Zatímco manželé D. na všech stranách konzultovali zásadní otázky ohledně veterináře, krmení, výchovy, mladej se zabydlel. Chvíli trvalo, než se přišlo na to, že je to kocourek a tak se z Míci stal Mikeš. Vzhledem k barevnému kožíšku to není stylové, ale budiž.

Domácnost manželů D. se seznámila s blechami a návodem, jak se jich zbavit. Vyrovnala se s kotěcím blinkáním, než se ustálilo krmení a paní D. se musela rozhodnout, buď bude mít načančané vlající záclony a závěsy, nebo bude mít doma kočku. Rozhodla se pro kočku, tedy pro kocoura. Manželé D. rovněž museli vyřešit dilema – budeme mít kocoura domácího nebo venkovního?          

Kocourek v tom měl jasno, nejdřív se zabydlím doma a pak, když chci ven, tak půjdu, a vy jste tady od toho, abyste mi zas otevřeli, když chci domů. Ze začátku mu stačila zahrada a byl ochoten přiběhnout při cinkání lžičky na misku, ale vysvětlete dorostenci, že kolem baráčku jezdí auta! Mikešovi přišlo nanejvýš zábavné rozvalit se uprostřed silnice a čekat, co to udělá s paničkou, když se blíží auto. Takže domácnost paní D. musela najít způsob, jak kocourka venčit a nenechat ho přejet.

Mikeš není žádný blbeček, stačilo pár dnů, aby pochopil, že na stole se může vyskytovat jen tehdy, když ho nikdo nevidí a záclony jsou vhodné ke šplhání jen bez přítomnosti někoho, komu to vadí.

Když kocourek zdomácněl a manželé D. se přesvědčili, že ten mrňavec ví, kde je doma, nastal další problém – manželé D. měli odjet na dovolenou. Co s kocourkem? Tak muselo nastoupit jedno z dospělých dítek a převzít hlídací službu. Jo on má syn alergii na kočky? To má tedy blbý, dva týdny to musí nějak vydržet.

Manželé D. si oddechli, když po návratu z dovolené našli kocourka živého a zdravého a s nelibostí si vyslechli cosi o zpovykaném rozmazlenci a o tom, že dětem se toho netrpělo tolik, co té malé příšeře. Pro humanisty: syn to taky přežil.

Další dilema – na návštěvu přijelo další dítko manželů D. i s pejskem. Co tomu řekne Mikeš? Tomu se pes tuze nelíbil, dva dny vydržel trucovat a vrčet a prskat. Pak jednou, když pes spal, se Mikeš zapomněl a slezl z patra do kuchyně. To bylo překvápko, najednou je tu funící pes za kočičím zadkem! Fena, povahy vlídné a přátelské, kocourka nesežrala a smířila se s tím, že se bude muset o přízeň dělit s tou prskající a poskakující potvorou.

A milý Mikeš, pod pečlivou péčí manželů D., roste, nabývá sebevědomí a dostává se do puberty. Přítulnost je mu vlastní, patří zřejmě k těm kočkám, které vyžadují setrvalé mazlení. Svou lásku dává najevo zejména ožužláváním paničky či kohokoliv, kdo je tak neprozíravý, že ho vezme do náručí. A pokud ho nikdo nemíní dobrovolně pochovat, Mikeš si počká, až se návštěva posadí a nešťastníka svou přízní oblaží.

Vztah k psovi se stabilizoval natolik, že pes respektuje potravinářskou kontrolu zhmotněnou do Mikeše a když dostane mlsotku, honem se s ní schová pod gauč nebo někam do rohu a fofrem to do sebe nasouká. Za psím ocasem přešlapuje Mikeš a hledá způsob, jak se k té mlsotce dostat.

Teď Mikeš poprvé ve svém krátkém kočičím živůtku viděl sníh a považuje ho za osobní zlomyslnost. Chvíli v té hnusotě zvysoka našlapoval a pak se rozhodl, že zimu bude nejlépe přečkat na stromě. No jo, jenže na tom stromě za chvíli začala být jednomu malému kocourkovi zima, tak se nechal milostivě sundat a nejspíš si ty procházky rozmyslí, protože v teplé kuchyni je rozhodně líp.

Domácnost paní D. bude muset vyřešit další nezvyklou situaci, totiž vánoční výzdobu a hravého kočičího puberťáka. Já pevně věřím, že Mikeš si poradí i s přivázaným vánočním stromkem a sem-tam pro obveselení rodiny sestřelí nějakou tu vánoční ozdobu a že mu jeho rodina připraví zábavné chvíle s vánočním cukrovím a hromadou vánočních papírů a krabic, aby měl možnost do nich po kočičím způsobu vletět a rozmetat je po celé místnosti.

Nepochybuji, že Mikeš dostane nějaký ten kočičí vánoční dárek a že domácnost paní D. stráví veselé vánoce s pubertálním kočičím rozmazlencem.

Aktualizováno: 13.12.2010 — 18:23

184 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Moc hezky napsáno! Naše Míša (kočičí dáma), která je převážně bytová (když říkám převážně, tak tím myslím v zimních měsících, v období jaro – podzim pobívá na chalupě) byla ze sněhu nadšená. Tedy byla z něj nadšená, když ho viděla za okne, strašně jí zajímalo, co že to tam venku poletuje. Tak jsme ji jednou vzali na vodítko ven, jako aby tedy viděla, co je to za krásu pěkně z blízka 😉 Nadšení velmi rychle pominulo a od té doby jí sněžné hrátky ponechávají chladnou a blbnutí ve sněhu přenechává Robinovi.
  Krásný den a ať nezapadáte!!!

  1. Úžasné, jen na těch fotkách je pořád nějaký černý flíček s žlutými tečkami.
   (chuckle) (rofl) (cat) . Kosourci jsou dobří baliči a ještě lepší vybalovači,tašky a krabice miluje i Mia s Čitou. Taky Melíšek se pěkně snaží ale chudáček malý, je tak hubený. (rofl) (inlove) (hug) (h) (wave)

  2. Tedy to jsou dva pomocníci, ještě, že je Karolína omylem nepřibalila!
   Karolíno, tip na zoohit, který jsi uvedla v diskusi dnes odpo jsem už využila a objednala dárky pro milášky, velké díky!

   1. Taky jsem objednala…jo a jinak Kaufland má naše whiskas kapsy teď v akci-necelejch 6 kaček kus

  3. Vave – to je úžasné, u Karolínky to vypadá jako u Ježíška v jeho dílně – tolik dárků! Doufám, že to v Hejnicích zvedne náladu. Moc ráda bych byla u toho, až u lidí zazvoní paní z úřadu a předají balíčky. Tak nějak jsem zas dojatá (nod) .

   1. Ygo, já jsem už bréča trvalá, jak se dovídám pořád znova, jací jsou Zviřetníci senzační a jak to jede pořád pryč. A těch kocourů, koček a jiné zvířeny, co se toho účastní, to je taky věc!

  4. Vave moc děkuji, že jsi fotky dala do diskuse a slibuji, ŽE SE TO TAKY JEDNOU NAUČÍM!!!! (wait)

 2. Krásné a povzbudivé písání pro všechny kočičky, co se potřebují dobře nasadit. (rofl) Mikešku, ty jsi osobnost, to je hned vidět. Jéžíšek na Tebe určitě nezapomene ani se stromkem. (chuckle) (wave)
  Teď jsem od rána dokvačila domů, vnučka měla ve škole vánoční trhy s vlastnoručními výrobky žáků a s programem. Nemělo to chybu akorát mně syn zapomněl jaksi oznámit, že vyměnili zámek od bytu kvůli ztrátě klíčů a tak jsem musela zpět pro nové klíče, dal mi svůj a další měl zamknutý doma, což taky opomněl, tak jsem musela znovu zpátky k nim a odvézt klíč ,abych mohla odjet, vnučka měla mít tu sešlost údajně v 18:00, pak si vzpomněla, že je to už v 16:30, zase jsme přišly pozdě, prostě takový krásný ničím nerušený prosincový den, však stejně nemám co dělat. (sweat) (sweat)

  1. Nonazdar. Jenny, po takovéhle prosincové idylce je nutné se odměnit (inlove) . Chicht, ale zahřátá jsi asi byla dost, že?

    1. Jsem myslela, žes byla tak splavená, že sis mohla dopřát i vychlazený drink (rofl) . Promiň. Milá Jenny, ať jsou ostatní dny pokud možno klidnější (h) .

 3. Zdeno, na poslední chvíli, ale pochválit musím. Fakt máš nádherný smysl pro humor a každý čtení od tebe je osvěžující a klávesnici nebezpečné. Humanista a spol. mě moc pobavily. Dík a jen houšť (y) 😀

 4. OT: jak jsem slíbila, tak jsem udělala. Avizované balíčky jsem v poledne odeslala, prosím všechny o hlášení 🙂

 5. Zdravim,moc hezke cteni.Vcera vecer jsem to klikla a nebyl zadny komentar a dneska rano uz111.Prosvihla jsem to,mohla jsem byt prvni 🙂
  Chystam se,ze napisu clanek o moji dokonale ciste domacnosti a o nazoru,ze zvirata domu nepatri.Hahaha-historie.Momentalne jsem ve vlastnictvi 5 kozichu a za posledni rok jsem zachranila 15 kotatek.A moje domacnost je vsechno jen ne dokonala,ale koho by to zajimalo,kdyz kocule tak krasne predou a otiraji se o nohy.
  No nechci provokovat,ale u nas bylo v sobotu 28,v nedeli 25 a dneska je taky krasne.Ja Vam ten snih vlastne zavidm.Mate doma poradnou vanocni atmosferu.Tady je to vsechno takove komercni a o penezich.Sice domecky jsou krasne osvicene,ale pamatuji si na slova moji dcery,ktera prohlasila,ze jit kupovat vanocni stromek v kratasich a v tricku vubec neni zabavne 🙁 .Tak podrbani vsem chlupacum a dvounozcum co jak nejmin stresu .

  1. Aha, zase nějaký zabukista a tentokrát z končin, kde teď mají teplo! (Co to vlastně je?)
   Zdravím, vítám a doufám, že se tu uvidíme častěji. (f) (cz)

   1. Dekuji Veram,
    spravne je moje jmeno Jana,ale pocitac uz je antic,tak obcas se rozhodne nejake pismenko vynechat.Mozna,ze Jezisek prinese neco novejsiho i kdyz pro me je to skoda.Ja technice moc nefandim 😀

  2. provokacéééééé (rofl) (rofl) Tady sype a sype a sype… a hlavně fouká a tak vyházený prašan po chvíli opět zaujme svoje původní umístění… a padá a padá a padá… Momentálně máme komplet vyházeno (tak na 10 minut), další kolo brzy ráno

   1. To snad ani není provokace, ale sci-fi. Momentálně si umím představit jedině pětadvacet pod nulou 😛 .

    Chtělo by to bývalou vypíglovanou domácnost představit (sun)

    1. chůdě Pedroň musí mít prašanu vysoko nad hlavu (tmi) Betka na zahradě lítá jak sněžná rolba – hrudníkem razí cestu záplavou sněhu (má to tak do půlky hřbetu) . Naštěstí je to lehké, tak to jde. Ričkovi udržujeme dálnice po celé zahradě – jinak není možné ho v jeho věku dostat ven… Takže k sektoru I (veřejný chodník a cestičky k dědovi) a sektoru II – prostory před garáží a výjezd… přibyl sektor III. – Ričkova dálnice zahradou (fubar) (hojně užívaná i (bat) )

     1. No, u nás přeci jen není tak zle jako na severu. Prašan ale zavál ledovky a buldočíkovi se co metr rozjedou nohy. Už se mu, chuděrovi, ani nesměju.

      Betka jako rolba – to sedí (rofl) . A jestli takhle bude zima pokračovat, můžeš za chvíli vyrazit na kulturistickou soutěž (chuckle) .

      Jo, Xerxová, díky za nedávné varování s mlaďošem bernardýnem. Mám pořád tendenci médi podceňovat, resp. spoléhat na jejich dobromyslnost…

     2. Xerxová, vzpomínáme s pánečkem celý den, jak s Betkou uklízíte oba sektory a hele už je třetí. Není nad krásně vypracované zádové svalstvo, to potom záda ani nebolí 😉 .
      Louk u vás na Západě také zasněženo, že? U nás naštěstí nee, jenom starý rozměklý sníh zmrzl na kost a po těch hrbatých zmrazcích se špatně chodí. Bez hůlek chodiček, ani krok. Klérka se drží všemi drápky.

      1. Alex, u nás hrbolaté zmrazky nemají dostatečné překrytí, takže cesty podobné vašim. Zatím je permanentně na tlamě jen buldočík. Zatím 😛 .
       Pevný krok a dobrý balanc! (wave)

    2. Dneska 21 (nad nulou), na zítra máme slíbeno 24. Ideální počasí na pečení kynutého těsta (Stollen). Poprvé po dlouhých letech jsem nemusela péci cukroví při teplotách kolem čtyřiceti stupňů – bylo pouhých 20.

   1. Moje řeč…vylezla jsem z kanceláře na Staromák a viděla ten prašan na kočičích hlavách a bylo mi jasné, že se budu pohybovat jako šnek… tááákže mám první letošní potvrzenej sestřel. Vymázla jsem se těsně vedle křížů u radnice, ale dobrý, jsem živá další přidělávat nemusej….

  3. Ahoj do Kalifornie (nepletu-li se) ze zmrzle Jizni Karoliny. Ze tady obcas zamrzne, to zas neni takova novinka, ale ze mrzne kazdou noc uz asi 10 dnu a bude mrznout az do vanoc, to je novinka. Dnes na noc predpovidaji minus 10 a i pres den to neni nic moc, fici neuveritelne (na nas) studeny vitr.

   Jo, to strojeni stromecku, kdy je kolem 20 stupnu, a takovy ten odtazeny pocit, ze by mel byt snih nebo aspon zima, za ta leta tady znam. Co mne tady dost esteticky (ne)rajcuje , zejmena v chudsich, resp. velmi chudych oblastech je zaplava umelych venkovnich ozdob, jako nafukovaci snehulaci, hejna umelych srnek, Santa na sankach pod rozkvetlou kamelii… Ja vim, ze to tem lidem jednou do roka udela radost, ale stejne… Asi jsem snob. 🙁

   1. Hanko W,je to Kalifornie.Manzel se v nedeli vratil ze statu New York,kde bylo minus 12 a do takoveho tepla.
    Ty nafukovaci Santaci jsou srandovni.tady ziji mexici a ti maji ve zvyku vsechno zmixovat do kupy.V podstate ty svetylka na barak nahazou,estetika zadna,ale hlavne,ze to sviti.Taky jsou tady nacionalisti,ti maji na vanoce palmy nazdobene v barvach americke vlajky.Kdyz vecer projizidim bohatsimi ctvrtemi a sleduji kde kdo co ma nasvicene,tak premyslim a jejich uctu za elektrinu.U nas vzdycky sviti stromecek doma,ale venku se mi to zdobit nechce.
    Tak nespalte cukrovi a hura na odhazovani snehu.Ja musim jit pustit vodu na travu,aby byla zelena 🙂

    1. Herdek – děvčata (a kluci) ze zámoří a protinoží … je načase napsat o tom, jak vypadají vaše vánoce v létě. A chce to taky fotky a tak dále – já jenom, jestli to vypadá stejně, jako v amerických filmech (australské vánoční jsem neviděla)!

 6. OT pod roztomilého Mikeška z Gorilkova.

  Až na trochu žďuchání a prsení (v případě Mojky prsíčkování) pohoda den. Všichni se furt hemžili a přemisťovali, Bikira se zas trochu pomazlinkovala s Mojou a jednu chvíli se muchlovaly ségry Shinda a Kijivu jak za mlada a děsně se u toho řehtaly (a možná dobře, že si trochu upustily páru).
  Naštěstí nepostřehly, že tu dobu strávili Bikira s Richardem sami v ložnicích a Nejvyšší gorilák suď, co tam dělali. Chňa. :*

  1. A jeden pohyblivý obrázek. Takhle se muchlí ségry Shinda a Kijivu, jinak nejstrašnější strašidelnice. Máma všech pražských dětí Kijivu vlevo, tedy zprvu, než se začnou převalovat po sobě. Poznáte ji podle toho, že jí ze zad vyčuhuje mimíšek Kibísek, občas se ale, obávám se, mimíšek octl na dně mezi Ďoučatama. Ale ony už se umějí muchlit i s miminem na hřbetě…

   http://dana999.rajce.idnes.cz/Video_-_sestry_si_hraji/#VideoJoiner101214142320.jpg

  2. Musím NUTNĚ ještě jeden hejbací obrázek. 🙂
   Protože jsem celej den ťapala městem, odmetala sníh nebo stála fronty na poště (pozdrav do Hejnic!), až teď jsem si o miláčkování Bikirky a Mojky v „Bufetu na dvou špalcích u přípravny“ nejen početla, ale se i mrkla.
   Koho z Vás to zajímá – to za pokoukání stojí. (O týden dřív toutéž dobou dostala Bikira první a TAK příšernou nakládačku, že stydla krev.)

   http://fananek.rajce.idnes.cz/14.12.2010_-_VIDEO_-_Dnesni_sblizovani_Mojky_a_Bikiry/#14.12.2010_-_Dnesni_sblizovani_Mojky_a_Bikirky.jpg

   1. Bětuláskovo, díky (y) , bezva zprávy – nakonec to rodinka zvládne (inlove) a snad i docela rychle.

    1. Vono mi možná dnešní obalování a sesypávání dárků a připísávání doporučení udělalo víc radosti, než co jinýho.
     No hlavně aby se to líbilo, aby se nad tím jeden usmál, takhle jsem to vybrala. 😀

    1. Určitě klid nebude, Hani, určo se macandy ještě stokrát servou, rvaly se semo tamo i bez Bikiry, týden – to by bylo moc málo, to prostě není možné.
     Konflikty budou, ale Bikira díky své bezedné trpělivosti je přežije. Nebo se jim vyhne. Všechny ostatní holky ve skupině jsou mnohem náladovější, než ona. Ona je prostě zlatíčko, dokonale smířené, v pozitivním slova smyslu. A s předtuchami – někdy zjevně tuší. Že třeba dostane nabančíno, ať půjde na jih, na sever, inam..
     Hlavně, že ji přijal Richard. Kdyby ji odmítl, tak by ji mohl i zabít, však váží snad třikrát víc, než ona. Biki je droboučká, štíhlá holčina.

     Vzpomněla jsem si na Tadaa (abych nepopsala posloupnost špatně, kdyby jo, předem omlouvám), Tadao v pražské zoo všechny bil hlava nehlava. Holky i kluky. Proto také zemřel krásný a geneticky vzácný sameček Pong, protože se bál za ostatními při povodních 2002 utéci na věž.
     Tadao je nyní ve Dvoře Králové, společnicí je mu Shinda (shoda jmen s pražskou Shindou), kterou zprvu také prý bil, ale pak se uklidnil a dnes spolu dovádějí jak koťata. Asi děti už mít nebudou (snad někdo z nich ani nemůže), ale hlavně, že jsou spokojení…

     Když furt chválím Bikiru, jak je vnímavá, jak přesto, že není odchována v gorilí rodině, přesně ví, kdy si může dovolit máchnout tlapou a kdy se má skrčit, zapomínám chválit Richarda. Ten někdejší lenochod skutečně už týden nevypnul a furt střeží.
     Asi se mu Bikira hodně líbí – nedivím se, lidi, co se na ni došli podívat, říkají, že je fakt moc krásná a zvláštní.
     A on se líbí jí. Celá rodina se jí líbí, to je znát. Chce mezi ně. Nemohlo se to povést lépe a jestli sem tam bude ňákej šrám, no bóže… Bikču by teď ve skutečné krizi bránil nejen Richard, ale asi i Moja, a možná i Shinda, první dáma.
     Jsou ty vztahy děsně poutavé, možná proto, že vzdáleně podobné, ale složité vztahy jsem řešila tak rok a půl mezi svejma kočkama, čéče.
     Je to zvláštní svět. Člověk si ho nesmí moc polidšťovat, což děláme a tím chybujeme.

     Ale ano, v souhrnu ano. Bikirka je tak hodňoučká a pokorná a rozumná (a né že by neuměla mít vlastní hlavu), že to nemůže dopadnout jinak, než skvěle. Za nějakou dobu.

     Dejte mi sem někdo brzdu, proboha. Tak zamilovaně nepíšu snad ani o Bětě a jak TU miluju! (inlove)

     1. Žádná brzda! Jenom piš! Že ti málo vodpovídám, neznamená, že tě nečtu nebo že mě nezajímáš!

   2. Bětuláskovo, byla doba kdy jsem měla gorilky puštěné skoro celý den na monitoru – i přes úklid, to tam ještě byl Marek. Lítala jsem do ZOO s foťákem jako blázen. Proplakala narození Mojenky, pak nešťastně koukala na Kambinu tragédii s miminkem (prožívala jsem to opravdu hodně) a Tatunkovo narození jsem viděla on-line i to jak Kijivu onemocněla a rodina se snažila Tatunka ji vnutit alespoň na kojení… Bylo toho tolik – narozeniny, nový pavilón. Pak najednou přestal být čas a dnes už jen velmi zřídka čtu zprávy na webu ZOO. Tvoje komentování života smečky je famózní a vrací mě to do doby minulé. Pustila jsem si video a nestačila se divit jak je Mojí veliká slečna a jak dojemné a laskavé jsou doteky s irskou tetou.Jsou nádherní.

    1. Moja je praštěnej puberťák, ale pořád je sladká. Je stejně sladké potkat někoho z „dřevních“ dob. Leny…

     Všichni lidi před příchodem Bikiry hlavně volali a psali, co to udělá s mláďaty. No s mláďaty to neudělalo lautr nic, akorát Tatunek je čím dál zvědavější na novou tetu a už by ji i objal, kdybychom se všichni nebáli reakce Kamby, a ta UMÍ reagovat…
     … dění za poslední týden je slovem nepopsatelné. To se musí jen zažít, nebo aspoň zpětně vidět. Nebo aspoň číst.

     Všichni lidi, co psali a volali obavy o mláďata, teď píší a volají obavy o Biki. Každej už Biki miluje. Najedla se dnes, vyspala se, má dobrou náladu, neuhodil ji někdo?

     Bikirka je tak statečná a hodná holka, že to může dopadnout už jen dobře. A než si budeme lámat hlavu nad budoucností – myslím, že Moja se zamilovala. Není divu. Jestli spolu holky stráví i jen rok (nevím, kolik času zbejvá), budou obohacené na doživotí. Obě.

     S pozdravem „Děkuji za zprávu a miluji Tvé kotě“ se vrhám do pelechu. Dneska mám teda fakt plný brejle. 🙂

   1. Je dokonalé zlatíčko, milá Jenny naše ztrápená.
    Lepší holku by nikdo nevymyslel, ani kdyby ji namaloval. 🙂

 7. Tak teda já vám nevím, ale prostě ty hodinky dětský s ručičkama (o) , zelený a s koněm nemůžu nikde sehnat. Chudák neteř moje, jak to má asi Ježíšek zařídit (whew) ?
  A balíček do Hejnic posílám zítra, je tam něco pro velikýho chlapa, menšího chlapa, malýho kluka a velkou holku. Tak snad pošta nezklame a doručí ještě včas
  Jinak padá a padá a padá, Ferda zlepšil můj rekord v dojezdu-jel z Liberce dvě hodiny, když normálně to máme slabou půlhodinku. A to máme jet s Áňou zítra ráno LBC do hudebky, nevím nevím, jestli radši nepůjdem za školu (blush) . Když ona se tak těší, že bude buben a triangl

    1. Veram – jsi skvělá hledačka (nod) Hodinky s koníčkem a ještě zelené… paráda (nod)

     Týno – bojím se bojím, že sněžení ještě neřeklo poslední slovo. Ta cesta do Liberce nebude nicmoc, fakt se čerti ženěj… Asi si pořiď jeden buben domů – ať může Áňa cvičit, když škola zapadne do závějí…

     1. Doporučuju spíš triangl, i když na druhou stranu – buben se dá v případě potřeby prokopnout (rofl)

 8. Tak momentálně Mikešovi (inlove) závidím – teď jsem byla s Ferdou venku a spíš jsem bruslila :O ,než chodila po ledových zmrazcích mistrně ukrytých pod čerstvě napadaným sněhem a bylo mi jasné,že nesmím upadnout,protože by se mně nikdo neujal a nevzal k sobě domů (wasntme) .Jsem dříve narozená a prostorově výrazná ženská ; sice by mně nemuseli odblešit,ale vzít si mě na klín by bylo riskantní jak pro osobu,tak pro židli (chuckle) .Tak jsem to musela zvládnout a odtáhnout domů úplně zasněženého psa,který ač rovněž stár,řádí ve sněhu,tlapky ho nezebou a nechápe,proč panička tak pospíchá…

  1. (inlove) Fallowo, fakt ani jednu blešku tulačku? A nemohla by ses propasírovat sem ke mně na kafe? mám i bez kofeinu (h) (sun) Velký pozdrav i Ferdovi. (h)

   1. Blešky fakt doma nemáme,jen jednou kdysi Ferda přinesl jednu od ježka,s kterým se chtěl kamarádit 🙂 .Jinak dík za pozvání,ale teď se psychicky a fyzicky chystám na poslední venčení (wasntme) a pak budu celá ráda,že už nikam nemusím (clap) .Hezký večer přeju (inlove) !

 9. Zdravím a přeji pohodový podvečer a večer.
  Před chvilkou jsme se vrátily z procházky.černé potěšení i kočice jsou po večeři,já ještě čekám až se dovaří.Venku je umrzlo a na venčícím poli je to zledovatělé,šlo se hodně špatně.Moje číči nejvíc dostávají kapsičky Kitekat,nejraději s lososem,teď jsem koupila Felixe,někdy Gourmet,K tomu syrové maso,ale jsou už zmlsané,dnes se ofňovali na hovězím.Dnes jsem taky poslala balík do Hejnic,jsem ráda,že jsem to stihla včas.

   1. Taky dnes hlásím z Kočetie balík se sedmi balíčky. Každá (cat) dala dva a já to zavokrouhlila. 😉

    1. Jejda, tak ještě díky (cat) ! Ty teda na poště nestály, jako Ty, ale co by se jim tak líbilo – netopejr na honičku, to bude ono (rose1) (bat)

 10. Promiňte mi mou smělost: to je ale krásné vyprávění! Něco asi my všichni, osvojení kočkou nebo kocourkem, známe: když si hodné lidi najde kočičí stvoření, dokáže se zabydlit a své člověky si vychovat, a zpravidla mu to nedá moc práce a úsilí. Zde je ale to počáteční i pozdější spolužití nejen zdařile, ale přímo rozkošně popsáno… Díky, díky, to nebylo počtení, to bylo pochutnání! (sun) (cat) (h)

  1. K tomu se rada pridam, taky jsem se uculovala, kdyz jsem cetla. Mikes je sikulka, ze si nasel panicky k sobe.

   A vsem novym kocourkum a jejich panickum preju zdravi, stesti, notnou davku humoru a PEVNE NERVY. Prijdou vhod. (cat) (h) 🙂

 11. Terro, dovolím si jemně oponovat. Víš dobře, že živočenichové (y) s pěšinkou jsou obzvláště vypečení… 😀

   1. To nevadí, Rputi, já se si najdu 😀 A pokud jde o ty černé s pěšinkou, tak máš dozajista pravdu – opravdový nálet v podání CD je ovšemť živelní pohroma,jakkoliv barevná…

  1. A pojednání o živočeniších s pěšinkami z pohledu Tvých přebohatých zkušeností, by byl balzám na chovatelské duše. (cat)
   Tak tu čekám na Českou poštu a opraváře praček. Nemůžu na nákup, tak obědvám, co dům, vyžraný jak zub dal. Ovocný čaj a chleba s máslem (psali jsme vždycky s málem) a kremžskou. To už jsem neměla desetiletí (chuckle)
   A stejně mi to Mína závidí a loudí, až jsem si to pleskla na mikinu. (dance) (sun)

   1. No vida ji! :O Než by dala nebohé zvěři ubohé soustečko, radši si to rozpatlá po sobě. (wasntme) To už je vrchol dekadence! (chuckle) (rofl) (rofl) (rofl)

    1. TSSS, dekadence. Pořád lepší moje mikina (zatouchá to jako v hořčicárně (clap) ), než aby to přistálo Míně na hlavě. A bylo od toho kousíček.

    1. Jj, nedám, sama jsem sežpapinkala. A mně už jede práááááčka. A počťáci balíkáři jeli kolem, ale ani nepřibrzdili. Naše pošta nezklame. (inlove) Nojo, stejně tam musím, tak mi to není líto. (chuckle)

 12. O.T. Geniální manažerka a obětavá zabalovačka Karolina, Melda a Zrzínek + kupodivu Česká pošta bodují – včera se posílaly 3 vánoční balíky do Hejnic, ráno byly na místě!!!!!!!!
  Na městském úřadě je drobet pozdvižení, nikdo nečekal tolik a tak krásných dárků, kromě zatím pěti balíků expedovaných od Karoliny chodí i balíčky individuální. Mají vytipovaných 24 rodin, kam dárky přivezou příští týden.
  ZVÍŘETNÍCI DÍKY, JSTE ÚÚÚŽASNÍ (handshake) (h) (handshake)

 13. Mám slabost pro Zdenin (inlove) suchý humor a v každém článku je něco, co mě dostane. Dnes to byla hláška „Pro humanisty: syn to taky přežil.“ (rofl)

  1. Jo, vyloudilo mi to uznalé zaskučení, chechtat se brzo ráno nedalo, aby se nebudilo. Jiskřivý článek a spokojený kočičák.

  2. Mně se líbilo,že se domácnost manželů D seznámila s blechami a s návodem, jak se jich zbavit (chuckle) .Skvělý popis dění při záchraně kocourka (y) !

   1. Taky se přidám. Zdena má velmi osobitý a úderný humor. (sun) (h) Ale ono těch humoristek je tu víc. Každá se třpytí jinak, neopakovatelně a každá krásně.

    1. Přesně tak. Já ani nemusím nic psát, vždycky to někdo řekne resp. napíše za mne, ba co víc, napíše to výstižněji (clap)

   1. Ne, myslím psí granule- španělské, mají celkem slušné hodnocení, nabídli mi je normálně ve Zverimexu.

     1. Z jakéhokoliv Opticatu z LIDLu nesnědli ani vzorek. Prý si to mám nejdřív vyzkoušet sama! No, vonělo mi to, ale ztratila jsem zájem, když jsem viděla ty protáhlé kocouří xichtíky.

       1. Z DM baští Polárka kapsičky a příchuť nějak neřeší- protože co si kdo nesežere, to nemá, protože opuštění misky znamená, že je to volné a okamžitě to dojede Borůvka. 🙂

        1. Já jsem dneska dostala zásilku přes net objednaných kapsiček z Německa. Jsou to Whiskas drůbeží variace v želé (to oni moooooc rádi oba). Když jsem to rozbalila, tak jsem zjistila, že opravdu je to tak, jak už jsem mnohokrát slyšela od lidí, kteří si kupovali krmení venku, že sem se dodává něco úplně jiného. nežli se prodává tam. Kapsičky mají jiný obal a také naprosto jinou vůni a složení. Nevydržela jsem a jednu jsem rozbalila, že jim jí později dám, ale byla jsem zvědavá, jestli je tam opravdu rozdíl. To se nedá srovnat s tím, co kupujeme tady! Přitom jedna kapsička z německého obchodu vyjde na 9,- Káčé, což je úžasná cena ve srovnání s tím, kolik stojí ve velkoobchodu nebo v Makru. I s tím, že mám 30% slevu ve velkoobchodu, vyjde mne kapsička na 10,- Káčé, v Makru tak cca stejně. Hovínkovač mne stál třetinu (tady vůbec nikdo tohle zařízení neprodává), protože byla akce. Teď se chystáme na fontánku na elektriku a taky pořídíme ještě jednu koulodráhu, abychom nestěhovali tuhle. Jsem ráda, že jsem tenhle obchod objevila a kdybyste někdy někdo chtěl, tak navštivte http://www.zoohit.cz.

         1. Karolínko ! Já čekám zásilku zítra…a taky jsem zvědavá. Zoohit mě úplně dostal. Hlavně stelivo…kdo se s tím má pořád tahat, když zrovna není po ruce auto. A skutečně to všechno vyjde levněji…ne závratně (peníze za kočky- a teď mám 4! moc nepočítám), ale je to tak. Jen mám obr problém s dodáním. Celý den jsme všichni v Praze a už jsem 3x volala jak se dohodneme se závozem. Zítra je zboží v autě tak prý až potom s řidičem. Ovšem dovolenou si kvůli tomu fakt brát nejen že nemůžu, ale ani nechci. Tohle není vůbec vychytaný….

          1. To máš pravdu, v tomhle mám štěstí, že od rána od 7.00 jsme tu a do 17.00 je někdo na prodejně a pak je tu recepce, takže co přijde třeba v 18.30, což se taky stává, tak to převezmou v recepci a vydají třeba ráno. Ale to dosílání musí být pro obyč.smrtelníka hrozné. Já jsem to urgovala už 3x, naštěstí už došlo. Zoohit je super a určitě přestanu kupovat věci „normálně“ sleva nesleva, ale budu objednávat tady. Sice ty rozdíly velké nejsou, ale jak u čeho!!! A hlavně – spousta věcí tu vůbec na trhu není! Třeba ty elektrické fontánky, to je úžo, to budou kludi koukat!

         2. Ano, ano, u zoohitu občas nakupuju, nechávám si posílat do práce, doma by mě nezastihli 🙂

        2. Z DM kapsičky, mističky i pixličky dlabe Prašivka i Prcek plnou tlamkou. A teď mi ve zveráku pán nabídl nějaké pixličky (400g) tuším za 22 kaček a miciny je braly útokem. Ta značka byla nějak jako kippy (pořád jsem si říkala, že jsou nejspíš z klokana). Musím se tam pro ně zase zastavit.

  1. Matyldo, Optimu baští Linda a je nadmíru spokojená. Kupujeme jehněčí s rýží a také rybí. Namáčíme a psina se olizuje. Samozřejmě by to nebyla ona, aby si dávku jednoho talíře nerozložila na čtyřikrát, aby smlsla víc odměňovacích špalíčků kostiček na čištění zoubků, ale tyhle její finty mi už dávno nevadí.

 14. Zdeno, i když jsem pejskař skalní a doživotní, tak manželé D. mají mé velké sympatie. Letí k nim srdečný pozdrav z brněnského štatlu!

 15. OT: dneska mi přišly vydražené ozdobičky – jsou úžasný 🙂 🙂 (h) Vave – díky za poslání – moje původní myšlenka že se stavíme na Mikuláškém venčení už ráno předtím než vyrazíte vzala za svý a k večeru když jsme se tam konečně dohrabali už vás tam moc nebylo (think) .

  Přeji všem krásnej den. (rose1)

  1. Ale ten zbytek celou rodinku moc rád viděl, prcek je úžasné mímo, taková maličká Júlinka to je! Aspoň na tu chvilenku, bylo to milé, že jste vážili tak dlouhou cestu.

   1. nám to bylo milé taktéž 🙂 , ale pořád mám černý svědomí, že jsem ty dárky nezabalila a nechala to všechno na tobě (blush)

 16. A jéje! Černobílý kocourek s pěšinkou! A zdá se, že je to moc šikovný černobílý kocourek… D-ovi a Mikeši, s mírně škodolibým zábleskem v oku vám všem přeji krásné svátky, a Zdeno, díky, za hlásání lehkým perem napsané 🙂 Kdepak CD, ta se nezakecá.
  K vánočnímu stromku – jako dlouhodobě kočkouří domácnost máme stromek (zvící 1 m) každoročně zavěšen špičkou dolů na poctivém lustrháku, zvlášť k tomu účelu upevněném. Zdobí se stejně, jen tu „špic“ s blýskavými zvonečky si musíme odpustit. Místo toho věším dolů na špičku velkou korálkovou hvězdu po prababičce MLP – má dobře 20 cm v průměru a moc se mi líbí. A místo stojanu do kmínku zavrtám háček příslušné nosnosti…
  Záclony vypracovala terra-san k dokonalosti – dolní vitrážky jsou mezi špaletovými okny a „vnitřní“ záclony začínají až nad nimi, tak vysoko, aby to kočkoury nelákalo (a že zvláště Célinka by si dala říct.)
  A mimochodem, hlásání z kocouřího pelechu: Dalí a Cedrik stolují vedle sebe a spí vedle sebe, konečně jsou černo-zrzavo-šedobílá smečka, jen Célina to trochu kazí, ale ta semňouká všechny a všechno, majordoma v to počítajíc… Krásné dny a mňááááúúú! (wave)

 17. a padá a padá… Teď jsem doklusala (doslova) domů – neboť za půl hoďky zase musím jít učit… Měla jsem dědovi dát oběd (babča je v Hradci na kontrole – jezdí tam jednou za půl roku – běžně autem a s dědou. Jenže v tomhle počasí jela sama rychlíkem), ale děda právě vstal a v pohodě snídá…
  Tak jsme shltla oběd sama a jdu si k němu uvařit kafe. Proházím nejnutnější a poklušu dávat zápočty…
  A padá a padá a já padáááám (rofl)

  1. U žabek začalo lehce sněit- hned poté, co jsem za sebou zaklapla dveře po návratu z nákupu 🙂

   1. chicht – cestu zpátky mi zpestřilo cvičení záchranářů – výsadek z vrtulníku na cvičnou věž „Jakub“. Moc hezký pohled na šikovné a statečné lidičky – ale protože moje cesta vedla hned vedle, tak jsem díky sněhové vánici způsobené helikoptérou přišla jak sněhulák a kape mi sníh z vlasů (ještě není počasí na čepici 😉 ) do klávesnice.
    A padá a padá… :O

    1. Včera cestou domů jsem si na vás vzpomněla. V rádiu si nějaká ženská přála od Ježíška, aby pořád sněžilo, celý den a celý večer. Možná by po jednom odhazování za Betynčina bedlivého dozoru (kontrola muší bejt) změnila názor.

  2. Heč, u nás na Moravě ani vločka 🙂 , na zbytcích skoro kompletně odtátého sněhu (letos už podruhé) je dvoucentimetrová vrstvička. Ale mám rodiče u Nového Boru a ti naříkají, že to tam taky pořád valí.

  3. Už mě to sněžení sejří. Včera jsme přišel domů kolem půl 9, sedl jsem na traktor, ale bylo málo benzínu, tak jsem musel i kus ručně, skončil jsem v 10 večera a ráno nebylo vidět, že bych něco dělal, takže dnes pokračování. Fakt mě to nebaví. 🙁

 18. Zdeno, omlouvám se za O.T. – jen dva prstíčky sem strčím a připomenu, že předměty z aukce by se měly zaplatit do ZÍTRA (nod) !
  a mažu pryč (think)

 19. Co se divíte, vždyť je to kocour černobílý a s pěšinkou. (cat) Ti přece jsou ze všech kocourů nejmazanější 😀 Tak hodně zdraví a zábavy a pohybu. (h) Prostě krásné dny. (sun)

 20. K CD bych jen poznamenala, že občas se jí utrhne ruka a zahájí bombardování. A to pak jeden vážně neví …… 😉

  1. Jj, myslím, že právě Ty bys o tom mohla napsat knížku. A to by bylo počteníčko. (chuckle) (h)

   1. Díky, třeba se tak stane – jen co najdu troichu času, chichi…
    Věříš, že se na to chystám? Budou to detekvitní povídky a vypořádám se v nich s řadou svých „nepříjemných“.
    :@ (rofl)

  2. Milá Rputi, u nás loni pršeli mourovato-bílí kocouři, jako by si z oka vypadli… Krásní, sytě vybarvení a s bílými ponožkami na všech tlapkách. Celkem jsme „umístili“ čtyři, jeden zůstal, protože se mu podařilo vymknout si kyčel, pak uzavřel pakt o neútočení s Kulichem II a se Sigim (černobílý s pěšinkou) a nakonec se rozhodl obývat sousedův altán, kde je v podstatě vítán a ponechán v klidu, protože soused má ke zvířectvu takový neutrální vztah – nevadí mu, občas ho podrbe, ale psa ani kočku si nepořídí, protože celkem oprávněně tvrdí, že má „cestovací“ zaměstnání, nezvířecí rodiče a když už by si nějakého chlupatce pořizoval, byl by to pes a chtěl by se mu věnovat. Vzácně rozumný názor, myslím. Nicméně jsem původně chtěl říci, že pokud CD zahájí bombardování, není obrany a na barvě a někdy ani druhu živočenicha příliš nesejde.

 21. Zase o jednoho rozcapence víc. To je skvělé. Alespoň vidím, že v tom nejsem sama.
  Prašivka už se odrazila, ráno se i pomuchlit nechala. Tak jí do těch uší zas nakapu až zítra. 😉
  Ráno nutně potřebovala jít ven. Říkám jí, neblbi, je tam kosa, sníh zebe a vůbec je tam hnusně, na gauči to máš lepší…. Nevěřila mi. Tak jsem jí ty dveře otevřela. Nakročila, zarazila se ve dveřích (-8 je -8), ohlédla se po mě „tos přehnala, můro!“, pokrčila jsem rameny a se slovy „padej, chtělas ven, tak nevětrej“ jsem ji vystrčila ven. Prašivka nadhodila kožuch, našponovala ocas do vykřičníku a odkráčela. Za chvilku jsem otevřela dveře, jednou číčla a madam vběhla dovnitř třetí kosmickou. V předsíni po ní zbyl jen xicht „s tím se shledáš, jen počkej“

  1. Jo, to jsem ráno zažil ataky a stačilo otevřít na 3 minuty okno,abych trošku vyvětrala..nahrnuly s ek němu všechny, nasály vzduch,nasály znova a mazaly pryč…pak na mne dělaly takové ty hadí voči,jako ,že chci, aby byly nemocný a zmrzly….a že mi na to přišly a že mi to nedarujou….tak se tak nějak bojím jít domů….

   1. Zrzínek leží na parapetu a táhne mu na záda! Zespoda má relativní teplo od radiátoru, ale od oken má ledová zádíčka. Sundám ho a usadím na křesle, šup a je tam zase zpátky. Bude mít hexnšůs inteligent jeden zrzavej! To Melda raději hnípe v posteli, tam je teplíčko! A nevětrám! Větrá se mi tam samo, protože tam tak zběsile táhne, že nemusím vůbec myslet na otevírání oken. A už zase mrzne, takže nám doteď příjemná teplota zase klesla, opět jsem vyjmula flísovou deku přes peřinu. Přeci jen je to podstatně teplejší pospání.

     1. Já bych taky vymyslela – odstěhovat se do normálního bydlení!
      Jenže to má háček – chybí bohatý sponzor. V mém věku nehrozí, takže sebou buď budu muset mrsknout, abych na to vydělala nebo se s tím zkrátka smířit, vzít si teplou mikču a jednu deku navíc a přežít zimu co nejlépe.

      1. A co takhle nalepit nějaké těsnění a kocourovi dát na okno polštář? My máme ušitý takový buřt vyplněný flisem, dáváme ho na jedno z našich eurooken, páč i po seřízení a výměně těsnění je dost profukovací (kecám, jen když přijde vánice ze severu 😀 ) a na tom buřtu si střídavě hoví kocouři. Vešli by se oba, ale to je na ně moc složité.

       1. Ivo snad si o mně nemyslíš, že ten ubožáček opuštěný leží jen tak na parapetu bez ničeho? 😡 Parapet je obložený zátěžákem, je hodně široký, pod ním je topení. Okna jsou stará, špaletová, v hrozném stavu. Dírami táhne i přesto, že mezi oknem vnějším a oknem vnitřním je vycpávka ze starých dek a prostěradel. Zrzínek tam má teplou deku (ona to byla součást zavinovačky pro miminko, to podědil po sousedčiných klucích), kterou jsem zahnula směrem k těm oknům, jenže on je kocour stepní, takže si to vždycky nahrabe pod sebe a táhne mu na záda. Ale asi to tak hrozné není, protože zespoda ho hřeje to topení a na zádech má pěknej kožuch! (chuckle) Už jsem i uvažovala, že ušiju vycpávku z nějakého molitanu, větší, nežli je vnitřní rozměr, aby se ta díra dokonale ucpala, jenže ono táhne celými okny! Je tam takové to kovové těsnění, které netěsní, musíme to vydržet.

        1. Kovotěs je děs. Na koleji jsme to měli a v zoufalství jsme na zimu okna oblepili širokou izolepou.

        2. stačí silikon v tubě, nanést na celý rám okna, přes to igelit a zavřít okna, za 24 hodin otevřít, sundat igelit a zavřít, zjistit kudy táhne a na těch místech zopakovat….rámu to neublíží, vidět to nebude a funguje to…. 😉

     1. Silikonové těsnění jsem měla na starých shnilých kastlových oknech a táhlo tam jen o krapet míň. Stejně mi u okna bylo celou zimu chladno.

      1. Hmmm, ono jich je více druhů, možná na tom taky záleží, nevím. Nám se docela osvědčilo, i když nová okna by asi byla poněkud lepší 😉 .

     2. Silikonové těsnění je opravdu účinné, ale musí to dělat odborník, který posoudí, jak tlustý profil do drážky vsadit. Mám tohle těsnění asi 5 let a stále funguje výborně.

 22. Tak je to spravne a tak to ma byť…. všichni pánečci musí být soustavně a důkladně vychováváni k obrazu kočičímu či psímu!!! Všem Zvířetníkům a jejich zvířátkům přeji hezký den, protože už mi dnes nebude přáno se sem vrátit!!!

 23. Á, další, co si vychoval své páníky. Tak ať se mají společně vesele 🙂
  Pokud jde o sundávání ze stromu- když byla Polárka menší a hrála to na nás, že neumí slézt, tak jen odpověděla na volání a nechala se sundat. Když jsem se jí na to vykašlala, hlídala ji na stromě Borůvka, aby dobře slezla a pořád úzkostlivě kvílela pod stromem, že tam ta kočka je. Psí spokojenost nastala, až kočka slezla a mohly obě odejít domů. Aby jim bylo otevřeno, Borůvka dvakrát praští tlapkou o skleněné dveře a pak ještě počká, aby ta kočka šla taky domů, pokud se k tomu Polárka nemá, psice na ni venku čeká, což mě obvykle u těch otevřených dveří přestane bavit, popadnu kočku a můžeme jít do tepla 😀

  1. Jen trošičku OT: naši pesové taky bouchají packami na dveře, když chtějí domů, a pokud dlouho neotevíráme, tak začnou kvílet. Ale když je jeden doma a zbytek venku, tak ten, co je doma, přiletí za nejblíže se vyskytujícím páníkem a urputně huhlomumlá (vypůjčila jsem si od PetryK (h) , z čehož páník usoudí, že je třeba jít otevřít některému z našich veličenstev domovní dveře. No a za tuhle službu je pak patřičně vřítivším se psem seštěkán, že to tak dlouho trvalo (dog) Tím chci jen doložit, že u nás jsou páníci fakt vychováni dobře (dance)

   1. Já jak nestíhám, tak ani nevím, zda už máš zase smečku doplněnou do počtu???? Vím, že tu něco proběhlo o útulku a pejskovi, ale konec už neznám.

    1. Karolínko, nic jsi nepropásla, protože z „logistických“ důvodů jsme smečku doplnili teprve včera večer. Přivezli jsme si z útulku v Srbcích cca šestiletou Blackynku černou jak uhel (prostě nomen omen), která se zatím snaží být nejmenší na celém světě, ale protože naše Polča je víc než přátelský pejsek a celý večer zuřivě vrtíc ocáskem vodila Blackynku po bytě a předváděla, kde je mistička s vodičkou i granulkami vč. mističky na hlavní chod – kuře s burizony a zeleninou – a taky, jak se sedí před páníky s výrazem: Doufám, že nezapomenete z té večeře nechat malý desátek i pro nás, tak pevně věřím, že se u nás rychle zabydlíkuje.

 24. Lidičky, nevíte, proč je mi Mikeškův půříběh tak povědomý, tak blízký? Jen ten práh vyměníme za rozbředlý sníh a trochu pozměníme barvu kabátku. Mikeškovi posílá náš Jiljí packou zamávání. A hlásání, že také on se pomalu, ale jistě, staví zatím do první řady naší smečky. Zaujmout místo v čele voje brání Garuška. Ovšem hrubá síla (Garuška je tak 10x těžší, než Mňouk) bude přehrána mazaností a mrštností malého tvora. Shelminka je zpacifikována, Týna je divoška, tak té se ještě trochu bojí. Jinak Mňouk opouští postupně svůj azýlek v boudičce a vydává se na hlubší a hlubší průzkumy domečku a tak nastává období zvýšené bdělosti pohybu za patami. Dlouhé záclony jsou zavázány na uzel, protože se na nich hezky houpalo, ale také vytahovaly nitečky. Snad již brzy se zadaří snímek čtyř mističek a čtyř hlaviček, protože už baští spolu.
  Zdeni, moc hezky jsi to napsala. Článek na řád Úsměvu od ucha k uchu.

   1. Tak to Tě, zdeni, zklamu. Nevím. ale je umrzlo a lehoulince posněhává. Celé ženské osazenstvo odchází, než se to bude lepit do nožiček. Doma necháváme oba mužské. Ale jak se vátíme, budeme stavět hrad pro kočkouna. Dostane ho k Vánocům. Trámek vlastníme, koberec a sešívačka (konečně) je zakoupen. Tak musím vyrobit boudičku, balkonek a hamaku. Bez obav; vyfotím a zašlu ku schválení.

   2. Celziovych,alebo tych druhych? Celziovych bolo rano o 5.25 negativnych 10-to som sadala do sanitky,ze jeden ……sa citi tak slaby a ma pocit,ze bude vracat a asi sa mu bude aj hlava tocit,aq vonku je zima,tak nemoze ist na obvod,ale zachranka-donaska do domu.Som stara,nevrla a rozhodla som sa ho vychovavat a riekla som mu,ze nemam prave dobre skoly a neviem zistit co by mu mohlo byt,ale mohlo by to byt vazne.20 km vzdialena nemocnica je plna odbornikov i specialistov,ktori jeho problem vyriesia.0 6.30 pri celziovych negativnych 9 stal na zastavke MHD,ked som okolo svistala zavratnou rychlostou 30 km/ v hodine,aby som si ho vychutnala./bol dostatocne silny,schuleny pred vetrom,nevracal a hlava mi neklimbala/Verte mi,to nie je cynizmus-to je vychova neprisposobivych spoluobcanov.Uvidim,ci pomohla.

    1. Verenko, Verenko – i ty jedna, ty se nezdáš – chichi. Myslím, že tvoje medikamenty jsou pro mnohé tvé pacienty ty nejlepší (chmchm – „pani, ja nejsu cyganka, ja su taka opalena!“ )

 25. OT: hlásání Sama z Vraného. Packuju to na monitor, ale bříško je v pořádku, futrujeme se dietními konzervami. Hlad máme strašnej ! Vrníme si o první cenu v této disciplíně a především, dnes ráno tu byl po 10ti dnech náznak, že si chceme hrát. Proháněl zatím nesměle, ale přeci jen kuličku a párkrát kousnul myš. Bříško má napucnutý jak balón a věnuje se intenzivně trávení a tedy sílení. Nezbývá než potichu říct: „díkybohu“. Kočky po gándhiovsku přešly do tichého: „…tak dobře nechte si ho…“ Vánoce za dveřmi… Život je krásnej !

  1. Leny to je hned zrána překrásná zpráva. (h) Já tu občas proběhnu, ale teď opravdu vidím svá vlastní záda, takže nestíhám číst všechny příspěvky. Ale ráno jsem drbkala Melíška na pupíčku (už trochu shodil špek, zahájili jsme předvánoční redukci váhy, protože byl jak koule) a myslela na to, co musím udělat a první, co jsem si psala v hlavě do poznámek bylo, že chci napsat dotaz, co je se Samíkem. (cat)
   Předběhla mne Tvá zpráva, moc mi to rozjasnilo den. (rose1)

  2. Hezká zpráva od pobratima Sama. To, že si začíná hrát, je patrně ta nejlepší zpráva. Řekla bych, že to značí, že je Samovi dobře. A to je moc dobře.
   Náš panvet je jako dětský lékař. Za statečnost při pigárku dostal Mňouk hračku. Pružný drát a na jednom konci placatou pacičku a na druhém malinké tyčinky do střapečku. Drát mění směr letu konce naprosto nevyzpytatelně a kočkoun se může zbláznit radostí z lovu. Také žtlutá plyšová kostička, kterou mistříček zavěsil na sňůrce od stropu, je neustále připravena ke hře. Takže, pokud Shelminka nepůjčí k lovení ocásek, přece je o zábavu postaráno.

   1. Pytrísku, to je teda parádní mít takového veta. Náš je moc hodný, někdy hodná… to podle služby, ale hračky nerozdávají ani když se brečelo po pígu moc a moc a moc…Teď mi došlo jak lehké bylo Samovi píchnout kožich když má 60 dkg. Když jsme to před rokem zkoušeli praktikovat na Jidáškovi – měl tehdy 7,5 kg drželi jsme ho tři a stejně to byla pranice, že nebylo jasný kde je kdo na tom stole…Mám radost, že náš bratr na Moravě je objevitel a věnuje se té činnosti zřejmě svědomitě. Moc zdravíme a přejeme hezké dny.

    1. Tak to upřímnou soustrast! Náš Ferda (kočkour, dvacet let, 8 kg) nejen, že se s vetem pomazlí, ale po injekci spokojeně zavrní a loni podstoupil chirurgický zákrok, vzhledem k věku bez jakékoli anestezie a ani nekníkl. Stačilo mu vysvětlit, že to sice bude bolet, ale potom mu bude líp a bude zdravý kocourek.

     1. Nebožík Mikeš – Čičík si nechal zaživa vytáhnout diabolek, který měl pod kůží na břiše. Ani nepípl, počkal až bylo po všem, já ho pustil a on s rozmyslem a naprosto cíleně rafl vetku všema 4 packama a přidal i zuby. Měla z toho, chudera, 2 týdny nemocenské.

      1. To dělal moje nejmilejší nebožka Pipinka. Byla to předchůdkyně všech našich koček. Nesnášela nejen veterináře, které pravidelně napadala hned ani nečekala na ošetření, ale taky nesnášela, když jsem hudrovala děti, tehdy ještě nebyly dospělé a hudrovat se daly. Jakmile jsem zvýšila hlas, počkala až přestanu a pak mě totálně zamordovala. Visela mi na nohách všemi 20ti drápy – jedno jestli jsem byla nebo nebyla oblečená (někdy jsem na ně ječela v noční košilce ) a přidávala zuby. Je v pánu už 4 roky, ale nad kotníkem mám jízvy dodnes… Byla moje nejvíc kamarádka…nejvíc, nejvíc. Spala například na polštáři u mé hlavy a já se ráno probouzela s vykroucenou hlavou a tupou bolestí za krkem. Pokud jsem ji vyhodila, počkala až usnu a pak… jsem ve spánku zase uhnula. Měly jsme spolu hezký život, alespoň z mé strany to tak bylo. Jo a zpívat jsem nesměla, kdepak…ani notičku… (chuckle)

       1. Bětulka mi taky spí na polštáři. Kdysi utekla i po přetočení na druhý bok, dneska se nehne, ani když se rozkašlu. Spíš čekám, že mi jednoho krásnýho dne – och, pardon – jedné krásné noci podá kapesník a kapky a možná mi ten frňák sama utře, abysme rychle mohly spát dál…

      2. Ferdík se nechal pochválit, načež důstojně vstoupil do přepravky a hlasitým EEeeEEÉ se dožadoval jejího uzavření. Kdyby se rozhodl někoho kousnout, dokázal by bez problémů prokousnout dlaň skrz naskrz, ve dvaceti má všechny zuby zdravé a tesáky jak hrom (4 cm z každé strany). Teď zrovna se lísá a vrní, což dělá ze všeho nejraději. Další oblíbené činnosti jsou žebrání o pamlsky, lov hraček, pokud mu je házím a válení na prkénku, upevněném na radiátor u okna.

     2. Tak to závidím. Sisinka (váha 2 kg) pro takovéhle věci neměla vůbec pochopení, i na pouhé odčervení by bylo vhodné povolat URNU a to si ještě nejsem jistá, kdo by vyhrál. Hugo je klidnější, tam stačí 2 dospělí lidé.

    2. Zdravím, to jsme teď také očkovali velkého kocoura, Mikeše (to aby mohl jít na umisťovací výstavu příští neděli v Praze Hostivaři – kdo jej chcete obdivivat, určo přijďte 😉 ). Mikešek má hrubě přes 5 kg, je nesmírně mazlivý a hravý, ale jakákoliv pozornost jeho kožichu je nežádoucí, Po několika marných pokusech o jeho pacifikaci jsem to vzdala, vzala jsem ho do náručí, začala ho muchlat…. že mezitím dostal dírku do kožichu, tak toho si vůbec nevšiml….
     A vím o několika dalších kočkourech, co na ně tohle zabíralo. Třeba to pomůže i u vás…

  3. Same a Leny, tak to je moc fajn, dobrá zpráva z pelechu 🙂 A koukám, že máš taky „zenové kočky“ – …tak dobře, nechte si ho… A ť je vám všem hebce a po kočičím… (cat)

 26. hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Hezké čtení o dalším zvířecím rozcapenci 😉

  A já jdu kam ? Ven… Dělat co?? Házet sníh… Sektor I už je sněhuprostý, ještě čeká sektor II – tj. další půlhoďka tělocviku.
  A padá a padá (rofl)

  1. Milá Xerxová, jsem naprosto OT, ale řeším problém. Majda nechce granule a tak budeme muset zkusit jiné. Před 12ti lety byl stav zcela jiný a já momentálně sháním něco vhodného pro obříky. Vy jste sice atletický typ, ale i tak. Co se u vás nejvíce preferuje, s čím jsou dobré zkušenosti. Připomínám, že je to jen polovina denního příjmu, druhá je měkká. Jo a v pátek nám bude rok.
   Děkuji Inka inusanka@seznam.cz

   1. Eh, v tomto věku bych suché granule do Borůvky nedostala a klidně by si počkala na to druhé lepší. Mimochodem, granule bez ničeho nežere ani teď. U nás na ochucení granulí stačí kousek nadrobeného Eidamu (v případě prťavky Borůvky je to opravdu co člověk nehtem urýpne, je to opravdu je na zavonění), dřív jsem jí do granulí dávala lžičku psí paštiky. Nepomohlo by to?

    1. Já bych na těch granulích taky netrvala, asi bych si dokázala s krmnou dávkou pohrát, ale chceme hodně jezdit a to se bez granulí neobejdeme.

    1. Děkuji, majlíka jkśem četla i dalšího od někoho hodného, ale odpovědět mi počítač nedovolí, nějak nám to tu dneska blbne.

 27. Hihi, tento příběh by se dal popsat stručně slovy: veni, vidi, vici. (chuckle)
  Něčím mi ten malý voprsklík připomíná Rozárku (ta ale teď není moc k poznání, v prubanu chodí, jako když našlapuje do vody, po každém kroku otřepává příslušnou tlapku a NEasistuje u pečení ani u činností, které si přes můj nesouhlas vybrala k osvěžení svého života), ta se taky nikdy na nic moc neptala a zabydlela se. (h)
  Modřanská smečka zdraví smečku D-ových a Mikeš Modřanský vzkazuje, že je to jen pověra, že nositel tohoto jména by měl být černý kocourek. Jméno Mikeš totiž ladí s úplně každým kočičím kožíškem. (nod)
  Mila Zdeno (inlove) , děkuju Ti za osvěžující ranní povídání 🙂 a přeju všem krásný den. (h)

 28. Tak Mikešku a D-ovi, přeji Vám nejen krásné vánoce, ale hodně,hodně vzájemné radosti (y) (h)
  PS: trocha adrenalinu každý den neškodí…budete jako Nick Carter – furt ve střehu 😉

 29. OT: dnes odejdou balíčky pro jinéhoHonzu, Nightlily, KláruS, Vitra a Kocourovou. Vyhlížejte pošťáka! Snažila jsem se zabalit poštovzdorně, dejte vědět! Pro jinéhoHonzu: do schránky se to fakt nevejde, to by do toho museli bacit opravdu velkým kladivem (rofl)

  1. Připojím se k OT: obálka pro Kláru S odešla minulý týden, včera pak velká obálka pro Hanču a krabice pro LA. Zůstávají u mě podložky pro Sharku, protože nevím, kam je poslat. 8-|

    1. Budu v Praze, ale nejspíš v práci až do čtyř. 🙁 Dám Ti ještě vědět, v kolik budu doma, až budu mít sama jasno. (nod)

     1. A ty si myslíš, že u tebe budu stepovat po ránu? No to ne, to je tak akorát po tý čtvrtý, blíž k páté…stačí říct…. (wave)

   1. Vaví, pojedu k Evě do ČEZu, tzn. směr k Tobě, zavolám, vezmu podložky, Šárka se u mne staví v 27.12., tak jí je předám o 3 dny dřív! (h)

     1. Neva, tak to nebudeme komplikovat, stejně se k Vave špatně zajíždí tou uzoučkou uličkou, špatně se tam otáčí a vždycky děsně překážím.
      Večeře: raclette?
      Oběd: hovězí na houbičkách s rýží a knedlíčková? Nebo zelňačka – stejně jí musím uvařit pro Evu.

      1. Nepiš jim to sem, nebo na nás nezbyde..Baty nás zákeřně skolí rohlíkem a pod nohy nám hodí mrkev..
       Já souhlasím, to bude skvělý jídlo…něco tekutýho přivezu já (clap)
       a dík..na podložky se těším…..

       1. Jééééé 😛 mňam!, já jsem pro cokoli (nod) – a že bude rozvoz po Praze a přilehlých obcích? (Mám na mysli Brno, Ostravu a tak. (chuckle) )

        1. Hele, ženské, vy mě tady normálně… Takhle si tady domlouvat hostinu, no to je vrchol! Že vás přijedu vyž… jíst! (rofl) (rofl) (rofl)

         1. Už jsme to přehodily na maily, tam nikdo nevidí, co si domlouváme.
          Nicméně – popíšeme barvitě až hostina skončí! A asi nezbude!
          Pápá :* 😛

          1. Fajn Šárko, já uklidím! To aby mně nepomluvili! (rofl)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN