ROZCESTNÍK: Turon River, listopad 2010

Rok se chýlí ke konci a kamarádi s kamarádkami jsou zase o rok starší. Tyto události je radno patřičně oslavit, neboť nevíme, co bude do roka a do dne. Zvláště v našem věku nikdo neví. A tak jsme se už tradičně rozjeli slavit nějaké ty narozeniny do údolí zlatonosné řeky Turon.

Datum vybíral jako loni, Miloš, jeden z oslavenců. Mívá o víkendech služby a tak aby mu to ladilo se zaměstnavatelem. Předloni, když jsme slavili na stejném místě, vybíral datum také on, a tenkrát nás málem spláchla velká voda. Loni pro změnu nás málem odfoukly velké větry, co duly po tři dny, co jsme byli venku. Letos se však počasí vydařilo k všeobecné spokojenosti. Do třetice všeho dobrého i zlého, jak praví lidové úsloví.

Protože su slepica a navíc trpím stařeckou nespavostí už od svých asi patnácti let, tak jsem z domu vyjížděl v pátek, před šestou ranní. Obloha nic moc, spíš hrozil déšť a vyrazil jsem přes Modré hory na západ po Great Western Highway. Místy dokonce i pršelo a byla hustá mlha. Připadal jsem si jako někde na Šumavě u Kvildy. Po necelé hodině pohodlné jízdy projíždím městečkem Lithgow, co už leží za Modrými horami směrem do vnitrozemí, a mířím dál směr město Bathurst. Asi po 35km odbočuju z Great Western Highway doprava na osadu Sunny Corner. Osada malebná, jen pár domečků, škola a hřbitov. Nedaleko je pak ještě menší lokalita zvaná Dark Corner. To aby byla rovnováha. V jazyku lidu Perunova by to znělo jako Slunečné zákoutí a Temné zákoutí. Malebné to názvy a ještě malebnější krajina.

Úzká, ale pěkně vyasfaltovaná silnička se vine převážně po hřebeni mezi farmami. Funí od západu a těžké, hrozivé, šedočerné mraky letí oblohou na dosah. Jsme tu téměř 1 200 metrů nad mořem a tak je spíš chladno než horko. Projíždím piniovými plantážemi, borové lesy kam oko dohlédne se střídají s pastvinami farem. Krajina je zajímavě zvlněná a tak je na co se dívat.

Po deseti letech největšího sucha za posledních 100 let, kdy většina koryt potoků a řek se proměnila v suché žlaby nám letos nad Pacifikem vládne La Niňa a to u Klokanů znamená že skoro furt prší. Po vlhké zimě tak máme i neobyčejně vlhké jaro a příroda se jako kouzlem proměnila. Hnědá, vyschlá a sluníčkem spálená krajina se zazelenala až oči přecházejí.

Buš zarostl čerstvým podrostem tak, že se téměř projít nedá, na pastvinách se vlní vysoká tráva. Pasoucí dobytek vypadá jako by v ní plaval. V nevypasených pastvinách je vidět krávy jen od boků nahoru. Tráva je do pasu dospělého člověka i výše a dítě by se v ní pohodlně ztratilo. V každé úžlabině zurčí potůček, nebo bystřina. V těchto jsou ryby a raci, v řece Turon jsou opět plevelní kapři a žádoucí pstruzi. Život v přírodě díky vodě explodoval a tak je více hmyzu, včetně drzých much a komárů. Pavouků je v buši nepočítaně a na každém kroku procházíte pavučinou.

Po ranní procházce bušem s Habsburky jsme jimi obalení. Nyní už jen čekáme, kdy nás postihne bleší kalamita a krajina se začne hýbat miliardami blech. Na pastvinách je hodně telat a jehňat, v buši malých klokáňat, kterým se tu říká joey. Jak jsme na vlastní kůži poznali tak je také více hadů a hadic, povětšině jedovatých jako utrejch. Proto je radno se ve vysoké trávě dobře dívat kam jeden šlape a dělat melu. To pak každej rozumnej had i hadice raději z cesty uhne.

Cestou nikam nespěchám a tak často zastavuju a fotím stále se měnící a oku lahodící krajinu. Těsně před devátou ranní dojíždím na rozcestí, kde se napojuju na prašnou cestu nevalné kvality spojující Capertee se Sofalou. Tato vede na jednu stranu přes brody, hory a doly na Turon Gates a pak do Capertee. Na druhou stranu sleduje údolí řeky Turon do bývalé zlatokopecké osady Sofala. Povrch je hodně hrubý, plný velkých a ostrých kamenů a tak je třeba zvolnit a mít oči na stopkách aby snad jeden neprorazil některou z gum.

Po projetí bránou to už je jen cestou do kopečka krokem po skále, abych nahoře v zatáčce odbočil bušem po prudkém svahu dolů k řece, kde je „náš“ flek. Tentokrát neparkuju přibližovalo ve stínu pod mohutnými sheoaky, nedaleko pěkné tůně, která je pod skalou, co se vypíná na druhém břehu řeky, ale výše na velké louce. V řece proudí hodně vody, a kdyby více zapršelo tak by se mohla i zvednout a oblíbené místo zatopit. Nerad bych pak lovil automobil ze dna řeky. Je kolem deváté hodiny ráno a vydávám se rekognoskovat terén.

V řece voda nezvykle klokotá a zpívá, koryto je plné až po okraj. Proud je prudký a okolní krajina je urousaná po nedávném dešti. Louka je zarostlá vysokou travou, zeleno až oči přecházejí a v trávě kvete spousta kytek, včetně bodláků.

Asi kolem půl jedenácté jsem se vrátil k autu a jen jsem se zabydlel, tak dojeli Chlupatci a kamarád Charley, náš bard. Zalomili jsme si palce a hodili řeč. Dojeli i Marcela a Jirka Dobrovští, jinak Kolmani i s výmarskou ohařicí Teegan, která nás všechny hned nadšeně vítá. Než si Kolmani stačí postavit stan, tak dojíždí Petr, kamarád co to má nejblíž, žije se svojí ženou Lucy na farmě jen 40 minut jízdy, nedaleko osady Capertee. Takže všichni penzisti jsou už na fleku. Jako poslední, pozdě odpoledne, tedy spíš k večeru, dojíždí rodinka naší schovanky Blanky, jediní pracující, co odjeli z domu po práci. Těch je plné auto. Miloš, její muž, syn Míša, nejmladší účastník těchto oslav, a psice jezevčice Jessi.

Protože občas hrozí buď déšť nebo prudké sluníčko, tak stavíme nedaleko ohně šapitó. Jakýsi přístřešek z plachet. Charley vyčistil zaneřáděné ohniště a zapaluje ohýnek. Je na čase uvařit si čaj, že ano. Posedáváme u útulného ohýnku, klábosíme a Charley občas hrábne do strun a zapěje nám něco pěkně nostalgickýho. To nedalo Petrovi a donesl z jeho auta staré banjo, které kdysi koncem let padesátých kupoval v Brně u Lídla na Zelném trhu.

Nástroj sice nic moc, ale ta jeho nostalgická hodnota je přímo monumentální! Charley se uvolil banjo pomocí elektronického udělátka, co dostal darem, naladit a dokonce i na ně zkusil něco zahrát. To se jistě panu Lídlovi ani nesnilo, kde se budou linout libé tóny banja u něho koupeného. V každém případě ladily s okolní libou krajinou a ještě libější společností.

Večer, kolem sedmé hodiny se Petr i s banjem sbalil a odebral domů, má to přece za rohem, že ano a je třeba postarat se o dobytek. Zatím se setmělo a u ohýnku bylo velmi přívětivě, protože se také značně ochladilo a pofukoval ledový větřík, tak se balíme do toho co kdo má. Charley čas od času hrábne do strun a zapěje, my se pobrukováním přidáváme a pak jen tak klábosíme. Oslavenci také dostávají dárky a za pojídání rožněných uzenin, popíjení jantarového moku a jiných chutných alkoholických nápojů vládne všeobecná pohoda. Odcházím do hajan něco po půlnoci, aby to kamarádi zabalili kolem druhé hodiny ranní.

Sobotní ráno věští pěkný den, což se později potvrzuje. Obloha je skoro celá modrá, vzduch se ohřívá a po snídani s kamarády u ohníčku se vydávám na krátkou procházku po okolí. Buš je ale nezvykle zarostlý, v řece voda vysoká a jaksepatří rychlá a tak se zanedlouho vracím zpět k ohni. Svojí návštěvou nás poctil místní, asi dvoumetrový černý had s červeným břichem, který se tu nazývá red bellied black snake (Pseudechis porphyriacus). Je to pakobra náležitě jedovatá co si libuje u vody. Více je o ní zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Red-bellied_Black_Snake

Den jinak trávíme tím, proč jsme sem přijeli. To je klábosením u ohně, vyráběním různých pochoutek a jejich požíráním, popíjením dobrých tekutin, aby nám snad neoschly hlasivky a pochopitelně i zpěvem při Charleyho kytaře. Kolman s Milošem a malým Míšou se vydali vyzkoušet nově modifikovaný detektor kovů, zda najde něco, co dříve nenašel. Jsou to naši zlatohledači, kteří jsou ochotni pobíhat s minohledačkou celý den po krajině a kopat v místech kde jim přístroj do sluchátek zapípá. Neškodná zábava jak pro ty co hledají, tak i kamarády co si o tom myslí své.

Mezi tím dojíždí kamarád Lupen, co farmaří asi 1,5 hodiny cesty, nedaleko osady Kandos. Vítáme se, mě zarostlého fousisky nepoznal, až asi po deseti minutách mu došlo, kdo su. Dojel jen přes noc, doma se mu telily krávy a tak byl jaksi nervózní. Den tak utekl a večer pokračujeme ve stejném, mínus hledání zlata. Bylo mnohem tepleji než minulou noc a tak byl pobyt u ohýnku příjemnější. Mě však kolem desáté hodiny chytil hexenšůs a tak jsem si vzal prášky proti bolesti a šel do hajan. Kamarádi to opět sbalili kolem druhé hodiny ranní.

Nedělní ráno je krásné jako to sobotní, ale je už ve znamení odjezdu. Lupen se sbalil za úsvitu, napil se čaje a při východu slunka odjíždí na farmu za povinnostmi. Ostatní ještě máme společnou snídani u ohýnku, trochu pokecáme a pak se někteří začínáme pomalu pakovat, navzájem se loučíme a postupně odjíždíme.

Jedu pomalu, čumím po okolí, často zastavuji a fotím zelenou krajinu, brod přes potok a okolní budovy farem. Zhruba za hodinku se ocitám na Great Western Highway a odtud za necelé 2 hodinky jsem doma.

S uspokojením jsme všichni prohlásili, že letos se oslavy, díky přízni počasí, nadmíru vydařily. Takže ahóóój za rok! A nebo snad: „Lomikare, Lomikare, do roka a do dne, hin sa hukáže!??!“

Další fotky najdete zde

George Yetti Švehla

Aktualizováno: 6.12.2010 — 13:13

28 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Tady je diskuse sama sranda, jako by vsichni prave shledli kabaretni predstaveni a jsem si myslel, ze rozcestnik jsou cestopisy. Z Australie jsem se vratil koncem rijna a musim dat za pravdu, ze zeme to byla opravdu zelena. Musim vsechny nadsence trochu zchladit, je to zeme velice draha, asi jako Svycarsko. Australsky dolar se totiz vyrovnal americkemu, kdyz predtim byval jeho polovina. V horke suche zemi porad ziznite a hledate piti a vlada si to uvedomila a tak ten chlast nalezite zdanila. Basa piva tam stoji 40-50$ a dokonce i pul litru koly je 3$. Je to tezko pochopitelne, protoze v tom samem krame dostanete za 2$ 2 litry mleka. Tak ty vase oslavy Jirko, prisly asi dost draho. Jinak ale maso na barbeque je stale dost lacine … jen ten chlast. Take ubytovani je drahe. Nejlevnejsi cimra v motelu za 80$. V hotelu se pivo popiji z miniaturnich vinnych sklenicek o 2dl.! O tomhle se v cestopisech nedoctete, tak jsem vas chtel varovat. Doufejme ale, ze se ten kurz dolaru trochu srovna, protoze Australie za tu navstevu stoji !!

 2. Georgi UMÍÍÍÍÍ, jen by to ještě chtělo zvukovou dokumentaci 🙂 To by se mi líbilo.
  A velice vítám početné zabukisty. Vidíš, Georgi, jak jsi je vylákal (inlove) Tak moc doufám, že se odtajní a pošlou vyprávění. (*)

 3. Georgi, krásný článek jako vždycky, kromě jedoušů k uzávidění. Vítejte Krhúti nad odvěsnou a novozélandští hosté. Pište taky, svět je velikej, ať o něm něco víme my, co musíme už spíš jen sedět na pozadí na jižní Moravě! (handshake) (wave)

  1. Baty, můžu se přidat? Líp bych za všechno to psaní Jiřímu stejně nepoděkoval. Články tisknu, čtu, zakládám, a to i ty ze zimních zápočtovek (ty spíš se vzpomínkou na tátu), přátele vykukující zpoza buku zdravím a jsem strašně rád, jaké to tu nabralo cestopisné obrátky. Smečka (cat) hedvábná zdraví vládkyni smečky plyšové a všichni dohromady všem přejeme klidný Advent… (h)

 4. Milý Georgi (inlove) , Tvůj článek hřeje nejen proto, že na rozdíl od nás máte v Klokánii léto, ale hlavně tou nádhernou člověčinou. (h)
  Přeju vám všem ještě hodně setkání a potlachů a společných oslav. (party) Obdivuju vaši soudržnost a činorodost. (y)

 5. Vidíš, Georgi, tvoje povídání dokáže vylákat i nové zabukisty zpoza toho jejich buku, smrku, eukalyptu či čeho. (y) (y) (y)
  Nové zvířetníky moc vítám (f) (cz) (f) objevujte se tu častěji a odhodlejte se a pište!

  1. Taky vítám milé zabukisty (inlove) – 🙂 dnes se jich ale urodilo pod článečky (y) , to je dobře, to je dobře! (h)

 6. Krásná zelená krajina, Georgi, kterou závidím hlavně teď- tady leží tající sníh a já zimu moc nemusím… jen teda ty hady a jedovaté mnohonožky bych teda nemusela (whew)

 7. no já zírám :O 😉 Tady nakukují úplně nová jména… a kde je povídání o Kanadě, o Zélandu? No kde?? Nejen číst, ale i psát je třeba (chuckle) Z Georga si berte příklad (nod)

  K počasí – Liberec hlásí mínus dva stupně, slabé mokré sněžení, právě jsem odházela asi 3 nové cenťáčky sněhové nadílky

 8. Jiri, to mne potesilo z rady duvodu. Jednak je to liba krajina na pohled, druhak ta pohoda setkani z toho dycha a nakonec – nejen v Americe jsou ty osamocene farmy zabordelene a ozdobene zahradnimi ornamenty aut davno odeslych. Kdepak jsou moravske predzahradky.

 9. Ahoj Yetti,
  Tvoje články se opravdu krásně čtou, a to i u nás ve zmrzlé Kanadě (momentálně máme 35 cm sněhu a -26 C). Jen tak pokračuj dokud zdraví slouží. Snad jen jeden doplněk: věta kosínová skutečně zní, Lomikare, Lomikare, toho bohdá nebude aby český král ponořen do kapaliny vytlačil součet čtverců nad odvěsnami (a takto čtverec nad přeponou :-))! Kdybys ji změnil na Lomikeli, Lomikeli, do roku krhútského sa hukáže zda Ty nebo Kvrdlo, tak by bylo šecko v rychtiku, teda okeju. By the way, už Ti a Petrovi píšu vánoční lejstro.
  Nyní mám před sebou těžký problém. Okénko Ochrana proti spamu vyžaduje moji doktorandskou duši abych odpověděl na otázku kolik je 6 + 9. Nevím, zda-li mám k tomuto složitému problému přistoupit analysou množinovou, generací šumu (náhodných čísel) nebo metodou konečných prvků. Nabízí se ještě krhútská aritmetika, podle níž 6 + 9 = 69, oblíbená to pozice škaloudů a čibrid při sdělování nejdůvěrnějších informací. No, zkusím 15, to už jsem věděl před nástupem do první obecné…
  Ahoj, Celda

  1. GERGI,ČLÁNEČEK JSEM SI PŘEČETLA UŽ V NOCI A MUSÍM ŘÍCI, ŽE NYNÍ BOHAPUSTĚ ZÁVÍDÍM TO TEPLÍČKO.TAKY VÍTÁM NOVĚ VYLÁKANÉ ZABUKISTY A MÁM HNEDLE DOTAZ NA GREGORA- CELOFÁNA . JMENOVALA JSEM SE ZA SVOBODNA GREGOROVÁ A MUSÍM PŘIZNAT, ŽE LIDÍ TOHOHLE PŘÍJMENÍ PO ČESKU ZROVNA MOC NEBĚHALO A NEBĚHÁ. MÁ SESTŘENKA ZJISTILA, ŽE MÁME PRÁVĚ KDESI V KANADĚ NĚJAKÉ PŘÍBUZNÉ, ALE KONTAKT ZATÍM NEBYL. SMÍM SE ZEPTAT, ZE KTERÉ ČÁSTI ČESKA POCHÁZÍŠ? NÁŠ ROD MÁ KOŘENY NA VYSOČINĚ ČESKOMORAVSKÉ.

   1. Milá Lenko,
    co se mého původu týče, ti starší z mých početných přátel a kamarádů tvrdí, že jsem se nenarodil, ale (a) blesk mě vyrazil ze senkrovně (septiku) resp. (b) slunko mě vytáhlo z lejna. Všichni se shodují na tom, že jsem neměl žádné mládí, že jsem se narodil už jako starý vepř. Já sám mám podezření, že jsem vznikl z opice, kterou proto stále přikrmuji — člověk nemůže nechat matku zemřít žízní :-).
    Ale nyní vážně. Jsem kluk z Brna, ze Štatlu. Moje příjmení je po matce, nikoliv po otci. Po svém rodokmenu jsem nikdy nepátral, tím se zajímala moje zemřelá sestřenice. Dostala se až do XV. stol. a snad k nějakým vztahům s Lichtensteiny. V Česku jsem znal resp. znám čtyři rodiny Gregorů, ale ty s mým vymřelým rodem nemají, alespon podle mých současných znalostí, cokoliv společného. Vymřelým — nemám na světě jediného pokrevního příbuzného, jsem poslední svého rodu. To jest, mimo dcery, která si příjmení Gregor ponechala i po svatbě, a vnučky — Gregor je součástí jejího příjmení.
    S Jirkou (George), pro mne Yetti-m, kamarádím nejméně od r. 1965. To jsme byli členy horolezeckého oddílu Spoj Brno a častými partnery na skalách a na laně. Jeho články na Zvířetníku pravidelně čtu, ale dosud jsem na ně veřejně nereagoval — jsme v soukromém styku.
    Do Zvířetníku bych měl určitě co přispět. Za 32 let v Kanadě a našich cestách po celé Americe jsme hodně viděli a zažili. Navíc jsme 17 let žili na našem quarter section (64 ha) ranči ztraceném v lesích Cariboo Country v Britské Kolumbii. Vedle domácího zvířectva, včetně bafánků a koní, jsme se kamarádili a občas i potýkali s lesními obyvateli včetně medvědů (i grizzly), kuguárů, losů, vlků, kojotů, kun a lasiček, no a nesmím zapomenout na myši a moskyty.
    Jenomže — jsem geolog a v první řadě se snažím dokončit a vypublikovat svoje odborné práce z nichž se řada týká mého milovaného Moravského krasu. Takže na Zvířetník zatím nezbývá čas. Občas propadnu nostalgii a napíši nějakou historickou vzpomínku do časopisu nebo na vybrané webpages. Reference nemohu přiložit — bylo by jich mnoho a computer by je odfiltroval jako spam.
    Takže hezké Vánoce a příznivý celý Nový rok přeje
    Celofán (Celda for short 🙂

    1. S temi kuguary, grizzly a vlky to trochu prehanite – to uz jste mohl rovnou napsat tu o lisce bystrousce. Naopak – tam se muzete toulat lesem od slunka do slunka a nezahlednout ani zivacka !

     1. Vážený pane,
      dělám si srandu téměř ze všeho, především ze sebe samého, ale když píši vážně, tak neznám bratra natož srandu. Nevím kterými kanadskými lesy a jak dlouho jste se toulal Vy, ale upřímně pochybuji, že tolika lesy a horami jako já za těch 32 let co v této zemi žiju — od severniho Ontaria přes albertské Foothills a Rockies, z Northwest Territories na Yukon a do pralesů Britské Kolumbie. Jedno však přiznám: za všechny naše potulky kanadskou divočinou jsme neviděli tolik wildlife — když opominu stáda sobů v NWT — jako za 17 let života na našem ranči v Cariboo Country.
      Jen o černých medvědech bych mohl napsat knihu: o medvědovi sedícím před barn a dělajícím paci-paci-pacičky; o medvědovi „flying over the fence“ naší kozí ohrady; o medvědici Elvíře — té jsme v mládí zachránili život a pak dlouhá léta bydlela na naší Medvědí louce; o medvědovi bubnujícím na prázdný barel od nafty, o našich nesčetných setkáních s medvědy při osamělých potulkách na koních; o zlém medvědu Pepovi — vzalo to dva výstřely nad hlavu a dva před něj do hlíny aby se konečně spustil na všechny čtyři a rozvážně odešel (jen proto aby ho za dva dny zastřelil soused), no raději toho nechám…
      Grizzly? To je další kapitola. Jenom poslední zážitek z března 2005. To jsem měl čerstvě po amputaci pravé nohy a ještě jsem neměl protézu. Přiběhla za mnou moje žena s tím, že sousedovi utekli bisoni a tři leží na našem polním airstrip. Dobulhal jsem se na východní verandu — cihlová se třemi velikými okny — a viděl, jak se na sněhu povalují tři velké hnědé kupy, 30 m od baráku. Leč ouha! — nebyli to buffalos, ale veliká, nám již dříve známá grizzly sow se dvěma dorostlými cubs, just before separation. Váleli se na zádech a cpali si do úst zmrzlý konský trus. Byl jsem rád že stojím; na to abych mohl vystřelit nebylo ani pomyšlení. To musela udělat, proti své vůli, moje statečná žena. Samozřejmě jen do vzduchu, na zastrašení, ale Winchester high power 30-06 má dost silný zpětný ráz. Všichni tři grizzly se zvedli a pomalu a pohrdavě odešli — takovejch jsme viděli a slyšeli, říkal jejich postoj. Matka se nevrátila, ale ti dva byli během 5 minut zpět. Co jsme měli dělat? Posadili jsme se na verandě, otevřeli pivo a koukali se na živou televizi…
      Mohl bych povídat o tom, jak nám cougar ukradl a zabil dvě kozy. O tom jak nám v zimě chodil po střeše chalupy. Mohl bych vzpomínat na losici Aloisii, kterou jsme vypletli z high tense wire plotu našeho konského corralu. Také o tom, jaký je to zážitek vstávat do -35 C rána, startovat snowmobil a vézt dceru 2 km lesem na zastávku školního autobusu. Vzbudit na cestě ležícího losa — a ten, naštěstí (rozzlobený los je horší než medvěd), kráčí zvolna před vámi, nemůžete se přiblížit, nemůžete ho předjet, nechcete ho zastřelit a tak přijede téměř zmrzlí na zastávku jen proto aby jste zahlédli koncová světla odjíždějícího autobusu…
      Takže, milý Josefe Marco Polo, více se při svých cestách rozhlížejte, myslete dvakrát než něco napíšete a tu lišku Bystroušku si v Česku pozdravujte sám 🙂

      1. Celofáne, určitě pište, sím! To je úžasné bohatství pestrobarevných zážitků 🙂 . A je moc prima, že se objevuje stará parta (sun) .

   2. V Chrudimi jsem chodila do školy s Lenkou Gregorovou,co se později provdala za Pavla Šustra, zkusím ji mezi bývalými spolužáky vypátrat…a můj zesnulý bratranec, na ZVS v Chrudimi,kamarádil na posádce s vojákem,co byl taky Gregor, ale to mi bylo 5 a pamatuju si jen, jak mi Gregor dal košík borůvek a řekl,že nejkrásnější jsou, když se koulejí po „linu“ (papírové lino) a šlape se po nich, že dělají nádherné obrázky…řekněte tohle 5ti letýmu dítěti,které všechno zkouší..on k tetě od té doby nesměl a já byla bita jako žito.

  2. Krhút v Kanadě? Když mi MLP dal číst krhútskou kroniku,tak jsem se válela smíchy…ale že natrefím na krhúta i tady? :O

   1. Ahoj Sharko,
    ano, Krhút v Kanadě. Vojtěch A. Gregor, Utecha voje Řehořova. Jeden z mála zbývajících krhútských burcovatelů, prarapl, věrozvěst a atavár, šiřitel Prakršna něhom i rachlíkem, nehodný pokračovatel v díle Bohdana Krhy Šumavanského, Ervína Kulověje Hrycha, Dr. Jana Kršny Kloboučníka, Prof. Ladislava Morhy Novotného, Mgr. Vladimíra Kemlinga Jančíka, Bohuslava Docka Dokoupila a dalších krhútologů, jejichž sláva se nebes dotýká.
    Krhútská kronika zaujímá čestné místo v mojí kněmuhovně, spolu s díly dalších krhútologů a lomikelozpytců včetně Járy da Cimrmana, Kašpara Krásy Blanenského, T. R. Fielda a mých vlastních.
    Rád bych Ti poslal kopii mého recentního díla o moravské větvi Krhútů a jejich střetu s jinou, východní kulturou v Býčí skále v Mor. krasu — tzv. halštatský pohřeb. Dílo obsahuje řadu krhútologických referencí, takže by jsi byla v obraze. Jenomže jak? Nikdo z nás nespěchá zveřejnit e-mail adresu na Internetu. Yetti, tedy Jirka, samozřejmě moji adresu zná. Pokud jste v kontaktu tak Ti ji dá — dávám mu svolení. Pokud nejste v osobním kontaktu, zkus se dotázat redakce Zvířetníku. Dávám jim vyjímečné svolení. Rád uvítám nové krhútozpytce.
    A nyní ten těžký matematický problém: kolik je 6 + 10 ? Podle krhútských kupeckých počtů 106 držgrešlí…
    Hezké Vánoce a dobrý Nový rok přeje
    Celda

    1. Když jde o Krhúty, tak jde o všechno. (nod) Pošlu Jirkovi adresu Sharky, aby jí mohl poslat Tvé dílo. 🙂 Arciť, není to nezištně podaná ruka, ráda bych, aby mi v ní zůstal jeden výtisk, je-li to možné. 🙂
     Zdravím krajana z Kanady (wave) (inlove) – jsem ráda, že Zvířetník všude bratra či sestru má. (nod)

 10. Velmi rada ctu vase clanky na NZ, kde ziji uz 5o let. Tak piste Jiricku, jaste hodne dlouho

  1. Ani jsem netušil, že to taky čte Kiwi a Kiwilandu. Ze severního a nebo jižního? Pokud jste byla na nějaké diskuzi, tak jsem vás zatím nějak míjel. Vždyť jsme vlastně sousedi.
   Psát se pokusím pokud to půjde a pokud bude mezi lidem zájem.
   Taky vám tam letos stále prší jako tady u nás?

   1. To by mě moc zajímalo, co si takoví sousedé AUS / NZ mohou povídat. Ale pište, moje neteř se na NZ chystá, tak ať má teplé zprávy… Ahoj, Karel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN