PUPÍCI: Noční lov II

Pamatujete?  Tak chudák křečíček už mezi námi není, ale užil si své čtyři roky (!) v pohodlí a zahrnován péčí. Takže o něm to nebude. Shoda je pouze v čase – pozdní večer.

Chystali jsme se jít spát, což znamená vyvenčit psy, aby nás nechali do rána spát. Psi vysprintovali na zahradu a po schodech do verandy se blížila-plížila Ťapka. Nebylo to neobvyklé – když chce ven hned po večeři, pokouší se vydyndat ještě nášup. Vplížila se do verandy a položila mi k nohám myš. Bohužel zcela živou a rozhodnutou přežít.

Dveře do zbytku domu byly naštěstí zavřené, jenže těsně za nimi stála MLP. Říkám jí ať neotevírá. Chyba. Však to znáte – čím déle s někým žijete, tím víc trpí utkvělou představou, že mu chcete něco zatlouct. MLP samozřejmě dveře otevřela a vstoupila. Myš naštěstí nevyužila situace na rozšíření teritoria a zmizela pod botníkem. Ťapka se nechápavě dívala co že to jako blbnem, mrkla pod botník a seznala, že se už postarala dost a že teď máme lovit my.

Spolužití s hlodavcem nepřicházelo v úvahu a tak MLP zavolala Příšeru, takto našeho hlavního lovce – zabijáka. Ta okamžitě odhalila vetřelce, jenže botník je jen asi 10 cm nad podlahou, takže začala hlásit, což jednak otrávilo Ťapku tak, že se dala na ústup a myš se pokusila o výpad pod psí pelech. To se Příšeře naprosto nelíbilo, hupsla po myši, která s hrůzou zjistila, že pod pelech se nedá vlézt a nabrala čáru pod druhý konec botníku. Přes moje nohy.

Zvedl jsem tedy psí pelech, abych zmenšil šanci k úniku. Myš zatvrzele pod botníkem. No co, řekl jsem si, však já ji Šerince nadeženu. Vzal jsem štylo (= násadu) od smetáku a strčil pod botník z opačné strany, než byl pes. Myš vyběhla středem, mým nohám se tentokrát vyhnula, proběhla napříč přes verandu a zmizela pod trojdílnou skříní.

Vzal jsem lištu připravenou na lepení a vrazil pod skříň. Zavrtal jsem na jedné straně. Nic. Na druhé straně. Nic. Zavrtal jsem napříč a málem jsem dostal přes ústa, protože jsem zapomněl na střední nohu skříně. MLP vzala druhou lištu a začali jsme vrtat do kříže. Myš nic, Příšera to vzala jako bezva verzi hry umyj páníčka.

Byla seřvána, upozorněna na myš. MLP otevřela jedny dveře skříně a zjistili jsme, že zadní stěna je odchlíplá, MLP se věnovala průzkumu vnitřku, ale bez psí dopomoci. Myš tedy byla stále pod skříní. Vztek se mnou zacloumal natolik, že jsem celou skříň odtáhl od zdi. Na svou obhajobu musím říct, že není z největších a navíc zdaleka ne plná. Navíc má nožičky ve tvaru polokoule, takže po dlažbě hezky klouže. Myš ale nikde.

MLP začala prohlížet další oddělení skříně. Upozornil jsem ji, že se tama myš dostat nemohla, ale když už otevřela, nic myši nebrání. No jo, vím, byl jsem drzý… Akorát vážně nechápu, jak by se myš dostala do zásuvky. Posunul jsem skříň ještě dál, Šerinka skočila, nadhodila myš v hubě a plác ji na zem.

Myš byla sice trochu pochroumaná, ale zdaleka ne bez života. Šerinka naštěstí dobře věděla, co se od ní čeká, myška se ještě jednou v životě proletěla a bylo po všem. MLP vynesla pozůstatky nebohého hlodavce, já s menšími problémy usadil skříň na místě.

Příšera se smála a čekala. Odměna samozřejmě byla, jsme uznalí pánečci. Dokonce i Ťapka dostala svou druhou večeři. Raději ať myši nosí domů, než aby sežrala nějakou otrávenou, ne?

Spát jsem šel kolem půlnoci, takže budík v obvyklých 5,30 byl shledán velmi nepřátelským…

Aktualizováno: 2.12.2010 — 15:07

167 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
    1. Možná už jim na meteopressu taky trochu hrabe 🙂 Dnes jsem pracně vysvětlovala Víle, jak je to s uklízením ranvejí na letišti. „To voni tam určitě taky dávají nějaký hadry na zem, aby to vysušili, že jo?“ (rofl)

     1. Copak letiště, ale včera ráno kolem sedmé takové Masarykovo nádraží, to byla lahůdka křížená s adrenalinem. Bylo tam umyto a teninká vrstvička ledu. Naprosto zrcadélko. To by se nasmála, kdyby viděla ty davy, jak všichni mávají a kácí se.

      1. Ona by běžela zvedat padlé (a přitom by se asi i smála) 🙂 Některé povrchy jsou v tomhle počasí pekelné, třeba ty leštěné žuly v horních vestibulech v metru.

 1. Právě skončila 13.komnata Consuely Morávkové, ve které zmiňovala i svoji starší sestru žijící ve Švédsku, čili Velkou Kočku. Jistě by ten pořad byl pro Kočku zajímavý.

  1. Velká Kočka o tom ví, má všechna avíza, dokonce mne sama upozornila, abych nezapomněla.

   A já zapomněla, pod spádem událostí. 🙂
   No eště je repríza a eště se to dá dohledat na domovských stránkách pořadu. Jsem halt byla vytočená z vlastních koček.

   1. Ona mi to pro zvláštní dnešek odpustí a ví, že se vzorně podívám, viď, Velká Kočí?

 2. Promiňte OT, ale máme zapnutou televizi a na Primě je film Jak jsem se stal psem. Ten herec to hraje úžasně, já tady mohu prasknout smíchy.

 3. O.T. Vracejí se mi e-maily jako nedoručené od Sylvy a Emtesky. Nevíte někdo, zda nezměnily emily? Díky.

  1. Mě dneska pošta úplně blázní. Otevře se, něco píšu, samo to spadne – ach jo. Snad se umoudří.

 4. Pitrýsku, to je úúúúúúžasný drobeček, celý Melíšek (strejda pozdravuje). Kouřový kocourek, velké oči, akorát zelené, Melda byl přesně takový, jen oči má oranžové, připadám si, jako kdybych se vrátila o rok a kus zpátky, když toho Tvého drobka vidím. To je tak dobře, že jsi mu pomohla.
  K tomu stelivu. Já nemám Mikeše ráda, protože mi přišlo, že hodně znečišťuje okolí. Používám z drogerie PeMi takové speciální stelivo, doporučila mi ho Beda a kocourkům vyhovuje. Jiné tam prakticky nemají, ale Ty asi nebudeš mít tuhle drogerii, myslím, že jsou jen v Praze a jen 2. Vyber si ale takové, které bude dobře hrudkovat, bude hrubší, nebude dráždit tlapky a bude dobře pohlcovat pachy. Je toho na internetu dost, ale také nemusíš platit zbytečně za něco, co tu hodnotu nemá. Jinak k záchůdku – mám 2 kryté, jsou lepší, není z nich nic cítit. Ale možná stačí i ten klasický, jen by měl mít lem zahnutý dovnitř, aby při hrabání nelítalo stelivo ven.
  Vodu, na to jsem zapomněla, by opravdu mělo mít kotě vlastní a hlavně čerstvou.
  To, co udělalo pod postelí, to může být jednak ze stresu a jednak z toho, že má nějaké zažívací problémy. Kdoví, co si prožilo a co jedlo atd. atd. Takže bych určitě doporučila lehkou dietku, ono slupne teď všechno, je vyhládlé, ale může se to podepsat na jeho zdraví.
  Chce to teplíčko, jestliže kýchá, může to znamenat, že nastydlo, ale pozor, může to být i signál něčeho vážnějšího. Určitě bych neváhala s vetem.
  Co se týče kapsiček, tak to je asi u každého živočicha jiné. Mí zlatíčkové baští jen kapsičky Whiskas drůbeží výběr v želé, nic jiného z kapsiček nejedí, když jim dám cokoliv jiného, nechají to a já z toho pak dělám jídlo pro toulavé kočičky u nás v údolí v Krkonoších. Konzervičky baští pouze Gourmetky, a to ne paštiky, to prý si na chleba mám mazat já, ale pouze kousky. A ještě nesmí být grilované a nesmí v tom být zelenina. Granule máme od Puriny, kupuji pro kočky „indoor“, tudíž žijící v bytě, s vitamíny na srst, na zlepšení zraku a s přípravky pro rozpouštění bezoárů – slízaných chlupů, které se usazují v žaludku a kočka je pak vyvrhne. K tomu mají různé pasty – sýrovou, proti bezoárům, vitamínovou apod., syrové masíčko (občas), sýr, smetanový jogurt (s tím bych teď počkala), pacholíčka atd. Ale znám kočky, které baští klidně i nakládanou okurku a tváří se u toho, že nic lepšího jim panička nemůže naservírovat, takže ono je to s jejich chutěmi dost odlišné. Určitě bych ale nekupovala žádné jídlo pro kočky v LIDLu, v TESCO apod., stojí 4,90, ale to o něčem svědčí, že? Točený salám 100 gr za Kč 4,99, který tuhle prodávali naproti u řezníka bych si určitě k večeři nepořídila. Jo, tuhle jsem to spočítala, že můj oběd v pizzerii naproti – meníčko za 65,- Káčé i s dvoudeckou vody bez bublinek je levnější, nežli kocouří! Lituju? Nelituju, naopak, dopřávám jim to nejlepší a taky je to na nich vidět!
  Tak Pitrýsku, hodně štěstí s tím kouzelným stvořeníčkem, moc Ti ho přeju a moc mu to sluší, neboj, on se za chvíli osmělí a bude z něj domácí mazel. Mistříčka si omotá kolem tlapičky a ten bude šťastný, že jsi ho donesla. To není, jako u nás, tam by byl vyhozen oknem zase zpátky na mráz.

  1. Děkuji za rady. Až ni z nich jde hlava kolem. Ale neva, já jsem mazaná. Všechny si přetahuji do zvláštní složky. Však příjde čas..

   1. Já nejsem expert, taky se učím, pořád se ptám, každou chvilku volám Bedu nebo JanuBu, aby poradily, když si nejsem jistá. Ale asi 10 let odebírám odborný časopis Kočky, četla jsem desítky knih, protože jsem kočku vždycky strašně moc chtěla, takže něco nastudované mám, ale známe to: praxe je úplně jiná! To zvládneš. Neboj. Papa, hladím koťátko po hlavičce. A jestli s Tebou skončí v posteli, tak máte oba našlápnuto na pěkného mazla.

    1. Pcháááááááááá, asi neskončí v posteli, neb tam jsou zabydlené Shelmi a Týna. Garuška už to vzdala, přetlačovat se s nimi a spí vedle válendy na křesle. Takže, pokud se Jiljí nasáčkuje na válendu, musím se přeměnit v netopýra a spát zavěšená za paty. Už tak mi zbývá méně, než půlka pelíšku. A to ještě jak ulehnu, tak se ráno probudím.Nějaké otáčení nebo, nedaj rukapáně, pokrčení kolena, je přítomnými dámami kvitováno velmi nelibě.

 5. Hlásím nástup na značku! Hlásím, že zákrok proběhl bez komplikací a statečný Tádošek už je doma u maminky. Děkuju vám všem za držení palců. (h)

  Hanýsku (inlove) – to bylo drámo! (whew) Moc se mi líbilo, jak jsi podlehl lovecké vášni, ve které bys byl schopen snad i domek rozebrat, jen aby kořist byla ulovena. (chuckle) To je na vás mužských moc pěkné (a současně i děsné (chuckle) :* )

  Pitrýsková! (inlove) (y) JJ, Boží mlejny možná melou pomalu, ale CD koná velmi rychle, jak se již nejeden Zvířetníček přesvědčil na vlastní kůži. Tvůj Jiljí je úžasný!!!! Gratuluju mocmoc! (h) Co se týče granulek, zkus českou značku Brit ( například je vidět tady: http://www.akarazoo.cz/Brit-Care-Cat-Kitten-Chicken-and-Rice/d8210 ), prý je velmi kvalitní, přitom ale levnější než některé cizí.

  Co se týče pití, u nás kočky pijí z Ančiny vodní mísy, jen Rozárka se v ní i koupe. (chuckle) Jídlo dávej Jiljí někam nahoru, stejně potřebuje mít v mističce stále granulky + v druhé mističce nějaké to další jídlo. K pití neslazenou Tatru napůl s vodou, kysanou smetanu, kousek sýra, zkus vločky v Tatře nebo ve vývaru.

  1. Ahojda, babíVílko! Tak jsou konečně kostky v šuplíku a ryby na sádce anebo jak to říct, že když víme, že už je po všem a Ty jsi v pohodě doma, že může víkend začít?

   Já přišla o mandle v třech měsících, neměla jsem u sebe nikoho, natož Vílu, a možná právě ta mi dodnes chybí. Teda teď už nechybí. Muck. :*

  2. Vitaj Vavísku. To je dobrá a radostná zpráva, že už jste doma. Tak to je všechno vpořádku. Sláváááááá! (dance) (y)

   1. Milá Pitrýsková! (h) Čék tu chvilku není – a když se vrátí, Pitrýskovi jsou okocení. (chuckle)
    Zajdi určitě k vetovi, asi to bude chtít nějaký spotík proti parazitům, chce to prohlédnout i ouška. A za pár dnů na očkování. … Pááááni, je ale rozkošné! (h) Zachránila jsi mu život, a tak máš nahoře další bílou čárku. (nod)

    1. No, nemuselo to kocení být až tak překotné. Fakt je, že to bylo za pět minut dvanáct. Dnes by, asi, venku noc nepřežilo. Ono to kotě je z nemocniční zahrady, kde bydlíkovalo pod větveni okrasné borovice a odbíhalo (přes silnici) k pečovatelskému domu na papu . Jenže dnes mu zpáteční cestu zahrnul pluh a ono bylo v tom marastu úplně zmatené, mokré a studené. Fakt bylo dost vyděšené a doslova plakalo. Když jsem ho vstrčila pod bundu začalo vrnět jako by bylo na baterky. A zdá se, že to bude pěkný oprsklík. Podruhé se napapalo a začalo kňourat. Tak jsem ho vytáhla z domečku a dala k písku. Přešlo ho, zastavilo se, otočilo, vlezlo zpátky a tam se činilo, až mu očka lezla z důlků. A pak to ZAHRABALO!!! Tak suším další dávku písku, abych ten zneuctěný mohla vyměnit.

    2. Začnu nejdřív varováníám!!!!! Nškteré spoty se do třech měsíců kotěte NESMÍ použít!!! Má to souvislost s dorůstající hlavičkou a nezavřenou fontanelou (tedy, jestli se tomu tak říká i u koťat). Na odčervení existuje pro koťata pasta. Blešky radši mechanicky.
     Jinak velice gratuluji Pitrýskovi, že je vyslyšen tak promtně. A i barva je na objednávku (inlove) (h) (dog) (dog) (dog) (cat)

     1. Sámo, vyfasuješ ohyzdně zelenou barvu, už nevim v čem jsem ji vyfasovala já, a stříkačku, a tou pufneš mimísovi do tlamky dávku a on ji sblafne, neboj, jde to jak po másle. A asi za tři týdny pufneš dávku druhou, on Ti vet poví. Neznámé koťásko se opravdu v první řadě musí odčervit, i kdyby jen pro jistotu.

      Mimochodem, ta obyčejná stříkačka se mi ještě mockrát hodila – vymýt, vypařit, nevyhazovat. Hodí se na necucající mimina, nepijící kočky, aplikaci léku a podobně.

      1. Je takový růžový spotík pro malá kočičí miminka, léčí právě i ouška a část vnitřních parazitů, na ostatní parazity pak pasta ala Bětulásková a je hotovo – ale on stejně každý drvet preferuje něco jiného. Takže bude nejlepší, když Pitrýsková poslechne toho jejich. (nod)

       1. Už vím, vyfasovala jsem to rovnou v té stříkačce, pět centimetrů té hmoty. Ustříkla jsem do jedné tlamky po jednu čárku, do druhé po druhou a po pár týdnech stejně dostříkla, bylo to plus mínus, ale kočky jsou dodnes zdravé a hravé a zavolat jim do klubu pochopitelně můžeš. Chňá!

  1. Je to usmevne. Spanelsko je Katalancum male (protoze prece maji jinou historii a ekonomickou situaci nez Galicijci, Okcitanci, Asutirjci …), ovsem EU, ze ktere uz ted chodi valna vetsina narizeni ovlivnujici jejich zivot, je nam vsem naprosto akorat. Ze mame historii i ekonomickou situaci jeste mnohem rozmanitejsi je nepodstatne.
   Takze se mozna Katalanci „osvobodi“ od Barcelony. Jen aby nezjistili, ze jim byla jeste pred par letyBarcelona schopna a ochotna dat vic svobody a nezavislosti nez Brusel ted.

 6. NAPROSTÉ OT!! Příšerka promine, musí…

  Já nevěřím vlastním zrakům. Zechrula se nám s bráchou na hlavu taková nehezkost a to už ten tejden vypadal tak „uklizenej.“ Tak jsme už ve tmě vylítli řešit chcíplý auto, nemocnou přítulku, já myslela, že do pondělního rána z pyžama nevylezu a vono prdlajz, znova do holin, znova do sněhu – ale dořešili, vymysleli, ještě jsem si cestou domů dokoupila nutnosti a přijdu, vybalím nákup, pobubám kočenky (bubu na kočenky = zachrastím na ně polévkovými nudlemi nebo něčím podobným, abych mohla v klidu uložit poživatiny, aniž se mi po lince a stole navzájem přelejzají tři kočky), naleju panáka, páč fakt mám za ten tejden dost, usednu k počítači, že vana a kafe počkají, vidím Pitrýskovo mimíska, řečním, a –

  – a já jsem tuhle psala, že po měsících nenávisti, dalších měsících chladu a posledních měsících tolerance mezi Bětou a Pusou jsem je s překvapením převčírem načapala, jak se přitištěné na sebe vyhřívají na topení. Dobře, brala jsem to jako daň počasí. Fakt je všude hnusně a rohový byt trochu prochladl a i když tu mám tolik topných těles, kolik koček, a na každém plyš nebo jinou věc, aby se na hrbolech dalo ležet, tady bylo nejteplejš. Jasně.

  To ovšem nevysvětluje, proč se před chvílí a drahnou chvíli Běta s Pusinou honily, bafaly na sebe a zjevně se dobře bavily.
  Pusa s dcerou Babí se honí a muchluje furtumfurt, ty jsou neoddělitelné. Babetka cibetka divoká se s tetou Bětou také honívá, odmala. Babetka je prostě tak směšnej tajtrlik, že ani Běta jí neodolala.

  Ale aby se úmyslně, pro radost, ze srandy, z dobré nálady po dobrém jídle honila Běta s Pusou? V to jsem ani nedoufala. Vlastně jsem si doteď byla jista, že to se nikdy nestane!!
  Po roce a třičtvrtě se to ale stalo.

  Právě teď. (cat) (cat) (party)

  1. No bodejď! (nod) Když je někde Láskovo, tak je tam láskovo – dokonce i pro Bětulí a Pusí. (h)
   Moc Ti to přeju, Jani (inlove) , je to úžasná zpráva – vlastně už druhá úžasná zpráva z Láskova v poslední době. Tak ťukám na dřevo, abych to nezakřikla, a jsem ráda, že se to konečně trochu dost otočilo. (nod) (y) (h)

 7. Ahoj všichni!
  Příšerka je krásná a šikovná (y) ! Navíc je lov skvěle popsán 😀 . Pitrýskovi gratuluju k záchraně koťátka (h) a Tádoškovi i Vavíbabí držím palce,aby všechno šlo dobře a bez komplikací (h) (sun) !

 8. Re: Potřebujeme takové, co může mít holka i kluk

  Co třeba Leucanthemum nigra (niger, pokud kluk) ?

  1. Což o to, kytička je to pěkná, ale kdo si na tom jméně má jazyk lámat? Obávám se, že toto vznešené pojmenování neprojde (chuckle)

   1. Pitrýsku, gratuluju CD i tobě (clap) …. a výběr jména je zásadní, my nevěděli, jestli z Prahy přijede kluk nebo holka, tak jsme taky vybírali neutrální (chuckle)

  1. Ořešník kropenatý ?? Na té fotce mi připadá malý. Ale takhle puntíkatý je pak už snad jen datlík tříprstý. Moc hezký „úlovek“ (nod)

   1. Ořešník asi ne, ten je výrazně bílý (světlý) pod ocáskem… pořád mi to vychází na toho zapomenutého špačka… :O

    1. jo, souhlas, to bylo provní,co jsem řekla po rozkliknutí fotky- špaček, měli jsm eho doma, Šarik jednoho taky zachraňoval, bylo to mládě a vypadalo zrovna tak (nod)

    2. terro,
     byl velký asi jako kos, ty rukavice zkreslují velikost. Na zádech výrazně hnědý s čenými tečkami na břiše šedočerný s bílými tečkami. Nožičky takové do červena, černé jsou od sazí. Nejvíc mě překvapil hodně dlouhý hodně tenký zobák

     1. ořešník je dost velký – velikostí „hrdlička“. Mně jen připadá, že má na špačka hodně mohutné nohy – ale na toho datlíka zase nemá prouhatou hlavu a taky ocas je nedatlí… asi fakt špaček :O (velikost by odpovídala kosákovi)

  2. Ono to tam spadlo? Nebo jak se tam ten ptáček dostal? A vůbec, co je to? Je to paní špačková? To je ostuda, že znám kdejakého exota a domácí ptactvo ne.
   Ještě štěstí, že jsi si ho všimnul! Vždyť sám by se nezachránil. Fotky, jako vždy, senzační! (y)

   1. špaček mě taky napadnul, ale myslela jsem, že už musí být dávno pryč… Ale je pravda, že odlétá poslední a přilítá první… Od nás už odletěli… leda nějaký zapomenutý přezimující otužilec

    1. Mě napadl v první chvíli drozd, kvůli velikosti a taky barvě, ale ten dlouhý tenký zobák neodpovídá. Nejsem znalec ptáčků, poznám tak různé sýkorky, pěnkavu, zvonka a to je tak všechno (sweat)

      1. Jo, ta černá páska přes oči, nos jako šídlo, asi fakt špaček. Copak s ním bude? Co když dám ke krmítku jablko … nebo koupím v supermarketu hroznové víno … no co, kolegyně nosí papouškovi granátové jablíčko (dětem asi taky, nejsem si jistá 😉 )

    2. Vida, špaček mě nenapadl ani na vteřinu, myslela jsem, že už jsou pryč. Já myslela, že ořešník, ale podle knížky je větší. Neviděla jsem ho, jen obrázky, ale jestli to byl špaček … páník ho venku pustil a on odletěl. To mu asi taky moc nepomohlo. Nebo může přežít? Bude mu stačit to co vrabcům a sýkorkám v krmítku?

     1. Jsou každý rok zaznamenány případy zimujících špačků. Je to výjimka, ale existuje. U nás se často špačci z jihu vrací v době, kdy se ještě do hor vrátí zima. Létají pak na zachumelené krmítko stejně, jako jiní ptáci. Nepohrdnou slunečnicí, tvrdou houskou na kostičky a hlavně milují lůj. Takže lojové koule nejen věším pro sýkorky a brhlíky, ale i přidělávám do rozsoch větví tak, aby i ostatní ptáci (kteří neumí viset na točící se zavěšené kouli) se mohli lojem nacpat. Pravda – spotřeba pak skokem narůstá…
      Rozkrojené jablko ocení i kosáci, tím nic nezkazíš.
      Jen kosáci (a vrabci) raději vše naservírované na zemi – kromě krmítek sypu zrní, housku (a dávám jablíčka) i na zem, pod husté větve, kam málo sněží… Ale nemáme kočky !!

      1. Co se týče malých ptáčků, máme nejen kočky ale i slepice a ty taky umí přičinlivě lovit. Něco vymyslím (sun)

      2. No, sypeme ptáčkům směs do krmítek, většinu rozházejí vrabci dolů na zem a když není moc sněhu jako teď, už tam na to čekají slepice. Ve směsi je slunečnice, proso, oves,… Tady je vidět sýkorka (trochu rozmazaná, fotil jsem to z ruky 300 mm ohnisko, nebylo dost světla a vše se houpalo) a v krmítku směs.
       http://share.kubela.cz/20101202sykorka/sykorka_w.html
       Lůj dostávají taky, teď mají kokosový ořech plněný lojem se semínkama. Visel na tom dneska i zvonek a ten vloni běhal jen po zemi. A když jsme přivezli jehňata k snědku, zbylo spoustu skopového loje, je v mražáku a budou ho dostávat 🙂

   2. Určitě to tam spadlo, komín je v podstatě 5m dlouhá 30 cm tlustá nerezová hladká trubka. Jen jsem si fakt myslel, že máme myš za vodárnou a že je něco v komíně jsem přišel až po 10 minutovém hledání

 9. Tak mám zase nedostatky, zase nedočteno. Jen jsem přejela povídání o Příšerce kouzelné. Ono to kouřové nebo pepř a sůl zbarvení mě nějak víc bere za srdce. A už zase letím, protože musím studovat. Jenže musím Vám, Zvířetnictvo vážené a milé, něco sdělit. A do první řady si sednou Boxíková, Karolínka a……. vůbec lidi kočičí.

  Musím Vám nadatlovat, že ta CD je je mrcha žákeřná a až zbytečně rychlá. Dnes jsem šla do obchodu. V tom hnusném počasí, kdy umetená cestička zapadne dřív, než je dometena na druhý konec chodníku. Kamiony stály v kopci k benzince. No, prostě, brrrrrrrrr! Všude hromady sněhu a sněhové bariery. Už když jsem šla do obchodu, tak jsem to zaslechla, ale jela auta, tak jsem si myslela… Když jsem šla zpět, tak zas, takový tichoulinký zvuk. Sedělo to za hromadou sněhu, třepalo se to zimou a mělo to zoufalá očička. Malilinkaté koťátečko. Celé černé. Chvíli to popošlo za mnou, ale natažené ruky se bálo. Bořilo se do sněhu a bylo celé mokré. Tak bylo otázkou pár minutek, kdy skončilo za bundou. To koťato jsem tady viděla už chodit před pár dny u domova soc. péče. No, tak jim dám za dveře lísteček, že je u nás. Buď aby se babičky nebály, že se mu něco stalo, nebo, kdyby ho chtěly mermo mocí zpět. Tak jsem se otočila na patě a hajdy pro konzervičky, aspoň na dnešek.
  Když jsme přišli (-Y?) domů, požádala jsem mistříčka, aby mě nezabíjel, ale, že jsem to mimí nemohla v tom chladu a břečce nechat. Akorát zavrčel, ať mu ho ani neukazuju. Šla jsem představit černocha Chipsám, nastalo silné funění, opatrné, ale nadšené podupávání všech tlapiček. Ani se moc nebálo. Ocásek jak hromosvůdek, zádíčka do obloučku, ale motůrek to nahodilo už pod bundou a nevypnulo ani před tou fousatou stěnou, která ho zavřela v koutku. Mimí jsem pustila a to se, kolem zdi odloudalo pod válendu, kde setrvává dosud. Přišla jsem do kuchyně dodělat oběd a mistříček ohříval v míšeňském hrníčku mléčko. Říkám: „Ty budeš k čočce mléko?“ A zarputilec odpověděl, že je to pro kotě. Tak jsem si řekla, že nebudu protiva, kdo ví, čím se mimí živilo dosud, že troška toho napití nemůže uškodit. A tak jsem vlažné mléčko v mističce šupla pod válendu. Může kotě mlaskat? Chipsy to nebyly. Byly všechny tři venku. A tak je, zatím, klid. Kůťáto je pod válendou (tedy, jsou u nás lepčí místečka), ale říkám si, že je tam v bezpečí a zima je venku rozhodně o hodně větší. Zatím nemám záchůdek. Tak jsem v troubě vysušila trochu písku ve starém plechu na pečení. A teď musím někde najít, jak to udělat, aby mimí vědělo, že tam, právě tam se dělá eeééééé… Nemohli byste pár větami poradit? Prosím!! Kde já to budu hledat, v té spoustě internetových informací!! Ani nevím, jest-li je to holka nebo kluk. Jenom vím, že je to nejušlechtilejší ráce – evropská krátkosrstá, pozdní sběr a přirozený výběr. Barva černá a špičky některých pesíků má bílé. ……..Zatím nemá ani jméno. Potřebujeme takové, co může mít holka i kluk. Chtěla jsem kocoura Záviše. Holt ta stará, zapomenutá jména, to zní! Asi mu budu říkat Jiljí (pokud si mistříček neprosadí třeba Macka). A teď se těším, co napíšete…..

  1. Pitrýskuuuuuuu! To je krásné čtení, černěkouřový Melíšek moc hladí tlapičkou to chůdě malé opuštěné, Zrzínek posílá čumákovku. Ty jsi tak zlatá, že ses ho ujala, až mi tu vyhrkly slzičky. Už jsem chtěla zavřít počítadlo a jít domů k těm svým rošťákům, něco mi našeptlo, že mám ještě otevřít Zvířetník, byla bych se sem dostala až večer.
   Trocha mlíčka vlažného určitě koťátku nezaškodí, i když vhodná potrava to není. Ale určitě bylo hladové a aspoň si zahřálo žaloudek. Je možné, že Ti udělá loužičku nebo šišku někde pod tou postelí, netrestej ho, nemůže za to. Jednak je vyděšené a také možná nebude vědět, kam s tím nadělením. Dej mu poblíž místa, kde se zdržuje, plech nebo krabici s pískem nebo kočkolitem a hrábni v tom několikrát rukou, aby slyšelo ten zvuk. Možná, že je zvyklé, možná mu to dojde a zkusí to. Určitě ho zkus vylákat na nějaký pamlsek nebo na nějakou baštu, bude mít jistě hlad. Ale nepřežeň to s dávkami hned od začátku, mohlo by mu být špatně. Nejlepší je ale si ho nevšímat, nesnažit se ho zpod postele vyštourat, prostě tomu nechat volný průběh, ať se živočich rozhodne, kdy vyleze, sám. Být v klidu, netřískat s nádobím ani židlemi, nemluvit hlasitě a prostě vytvořit takovou pohodovou domácí atmosféru. To bude cítit jako bezpečí. Když se nebálo pejsinek hned na začátku, tak to už se bát nebude vůbec. A foť a foť a foť, ať vidíme nový přírůstek do rodiny, já Ti to tak přeju! Pejsci, zvláště knírači, to je má slabost, jsou fajn, ale není nad hebkost kočičího kožíšku, jemnost jejich tlapiček, radost z předení a mazlení, přivřené blažené oči, které se vzápětí rozvinou do obrovských kukadel, když jim hodiš nějakou oblíbenou nebo novou hračku, teplé kočičí tělíčko, přitulené k Tobě v noci v posteli, je úplně něco jiného, nežli psí, projevy kočičí lásky a přízně jsou také úplně jiné. Každý má své, ale to, co člověku dá kočka, to je, alespoň pro mne, to nejkrásnější, co v životě znám.

  2. Juhůůůů! Tak milý Pitrýsku, pěkně pozdravuj Jiljího, příště může přednosta z důvodu urychlení procesu krmení kotěte to mlíčko (zkus mu podstrčit Tatru) ohřát naředěním vlažnou vodou, a bude bez dalšího pomoženo všem… Kdyby se ti náhodou podařilo „odchytit“ chvíli, kdy zoufalé kotě pobíhá od ničeho k ničemu a zkouší hrabat i na dlaždicích, popadni ho a posaď na písek. Ono pochopí. Kdepak CD, ta se nezakecá… a přednosta si zvykne možná rychleji, než to kotě… Tak díky za mrňouska (h) a ať je vám spoju všem krásně.

   1. Naštěstí i Chipsy nechávají prďouska v klidu a všichni čekáme, až sám vyleze a představí se. Myslím, že tak dlouho, jako u Zrzínka, to trvat nebude. První pokus už byl učiněn. Už není až za skříní, ale jen pod válendou. Prosím, jaká značka krmiva je dobrá? Na Hillsku asi mít nebudu, ale šunty krmit a odbourat mu pajšlíček nechci. Nejpozději v pondělí navštívíme panveta, určitě očkované není, ani odčervené. Bříško je pevné, tak se bojím, co v něm je. Že mléko není to nejlepší, vím, na to jste mě, kočičí lidé, už dost vyškolili. Ale je to mládě, nedlouho po odstavu, tak jsem si řekla, že to neublíží. Patrně na zítra nachystám slavnostní papů na seznámení pro všechny čtvernožce. Lehce uvařím trochu kuřecího masíčka s rýží?? Do měkka, ale nevyvařit. Koťátku porci nadrobno nasekám
    A, prosím, jak často krmit? Nemohu to nechat položené jen tak, Chipsy by pomohly.
    Dík za návod s venčením. Nějak tak bych to, pravděpodobně řešila, ale zatím se pobíhání nekoná. Nechci ho násilím tahat ven, abych ho „nezradila“, musíme všichni čekat. Že se mu něco „povede“ tam, kde nemá, s tím počítám. Je to dítě, které výchova a soužití teprve čeká. Naštěstí návštěvy k nám nechodí a mistříček (bohužel) ztratil čich. Tak nám držte palce.

    1. Takhle malé kotě krmit ještě tak asi 3-4x denně a po menších dávkách 🙂 Pokud jde o ty značky, objevilo se teď pár nových, cenově příznivějších než Hill´s nebo RC, a to i v kotěcí verzi – chce to zkusit – ale docela bych věděl, co raději ne: levné konzervy z hypersuper (pokud možno ještě se „značkou“ řetězce) a kupodivu Whiskas. Ostatní projde, zvlášť pokud to nebude jediné krmení, se kterým se kotě potká…

     1. kapsičky Dla radostnych Urwisov….jsou bílé, jedna okolo 18 kaček, ale pro koťata skvělé….želé s kuřecím …koťatům šlo k duhu….whiskasí Junior nebo Friskies Junior….taky nejsou marné

      1. a dej mu někam taky misku s vodou…ze psí pít asi nebude, strč mu ji pod tu váledu…

      2. Veterinář mě před Friskies varoval, spíš na základě zkušenosti. A jelikož mi nenabízel žádné „své“ krmivo, vzala jsem to v potaz.
       K Mňoukovi Jiljí zvanému Traktůrek blahopřeji. Měl štěstí. (whew)

     2. Tady už to s radama jede… granule Friskies junior budou levné a budou chutnat. Zkus koupit třeba Iams, to je poloviční cena HIllsek nebo Royalek a ověřená kvalita (mají kuřecí a rybí – kotěcí myslím) a prostě mu namíchej směs. Když mu hodláš sem tam uvařit kousek kuřete nebo rybky, koupíš nějakou paštičku (já kupuju Atheny za 13 a drogerijní A.S. /Schlecker, či jak se to píše/ za 11 a jakej slavíme úspěch a kotěcí dělají taky), prdneš mu občas lžičku zakysané smetany, nakrájíš pár střípků smetanového sýra, co takhle vanilkový pribináček? Rozmíchat žloutek… tak bude mít stravu právě tak přepestrou, že jí nebude co vytknout. Jen ještě kousek trávy nebo šáchoru.

      A znova jsem nedočetla, znova jdu pořádně číst. 🙂

  3. to takhle jedna jednou chtěla černé kůtě (rofl) Tak ho má – a zdá se, že ji to překvapilo (rofl) Hlavně podrbej čipsinky, ať si na nového mimíška brzy zvyknou (inlove) To už bude dobrá smečka (dog) (dog) (dog) (cat)

   1. Tedy, vážně mě ten fofr, s jakým CD pracuje, trochu vyrazil dech. Opravdu jsem překvapená. A mile, protože všichni čtyři vousáči ( mistříček + Chipsy) se zachovali nečekaně vlídně.

  4. Jůůů – já zjistila až teď, že je u tebe Černuška! Jsem ráda, že se nebojí pejsek a že pejsky se nebojí koťátka (clap) .

   Myslím, že trochu mlíka kočce neuškodí (jak začala sibérie, tak venkovním kočičkám taky nosím teplé mlíko a jak Odetka tak Čárlík nikdy nepohrdnou – jenom Tedíček čeká na to, až navalím maso (chuckle) ). Kdysi jsem poslouchala rádio, kde nějaký pan veterinář říkal, že dost masožravců mléko snáší (Toya ho snášela a milovala do té doby, než byla vykastrovaná – pak nastal po požití tří lžiček řídký případ s hustým běháním) a tudíž není třeba ho těmto odolníkům nedávat.

   A s tím záchůdkem – jak říkala Karolínka, stačí dát písek někde poblíž a parkrát do něj hrábnout rukou – a kočička to pochopí (Zikmund na to přišel okamžitě a střelhbitě – taky první den chodil na písek do starého kotchanu, neb kočkolit po ruce nebyl). Já si myslím, že kočka to má tak nějak v genech, chodit na záchod tam, kde je měkko (nod) .

   Tak přeju pěkné spolunažívání a že mistříčka obdivuju, že má tak dobré sérdce (h) .

   1. Kočka co měla matku učitelku a ne ztracené kotě nebo opuštěné, tak od ní umí vyhrabat jamku a po potřebě ji zase zahrabat…ty druhé ji nehrabou, pokud je to někdo nenaučí… 😉 a možná bych tam stříkla trošku kozlíkových kapek nebo zamíchala trošku šanty…..

   2. Určitě mlíko neuškodí a časem prostě zřeďte vodou Tatra mlíko nebo smetanu nebo cokoli, co si lejete do kafe. Všechny moje kočky jsou po smetaně žhavý a ani tři kamarádčiny nemají z mléka průjem. Smetanu dávám třikrát tejdně a než se otočím, je talířek vyžehlenej.

  5. No tak vidis, Pitrysku, jak to CD zaridila!!!! (y) (cat) (sun) . Karoliny rada zahrabat rukou v pisku tak aby to kote videlo, je dobra. Pokud se da mladeznik chytit do ruky, tak ho na to posad. Dalsi vec, co bych si poridila, je skrabadlo, nevim, jak by mistricek nahlizel na oskrabane potahy. I kdyz si asi holt bude muset zvyknout. na druhou stranu, nez k nam dorazil Kuliferda, tak potahy byly v poradku – bratru 20 let zadne kocici nehody. Taky bych mu pripadne osahala brisko – je-li jak buben, ma cerviky. Vzhledem k pocasi blechy by snad nemely byt problem, ale nez bych to zjistila, tak bych se pokusila nechat nekde oddelene. Urcite by kote nepohrdlo skatuli s rucnikem

   A gratuluju a preju ti kocicku – no prece jsi to nemohla nechat v te zime, ze jo? (clap)

   1. No vidíte, tak jsem ještě Boxíkovou nakonec předběhla. Akorát ty ponožtičky se jaksi nekonají…

  6. Čtu v chvatu (taky jsem měla divoké odpoledne) a smekám a za chvíli dočtu pozorněji. Cipíska postav na pekáč do písku a zahrabej mu tlapkama, ať to slyší chrastit a vidí, že to hrabat jde. Držím drobečkovi kalamitnímu palce a všechny moje rozmazlené holky taky zatnou drápek. (h)

  7. http://pitrysek13.rajce.idnes.cz/Jilji/
   Abraka dabra, otevři se!
   Hlásím, že krmit budu různými značkami, neb mám zkušenost, co v jedné chybí, dodá druhá. Díky Terro za varování. To se neboj, že bych kupovala v marketu. Pro Chipsy si objednávám ve Spokojeném psu a zrovna tento týden mi krmení na další měsíc došlo domů. No, koupím něco u veta a pak objednám spolu s pejsčím.
   Dík za návrh s vodou. Myslela jsem, že bude stačit s holkami. Ale raději jsem už dala zvlášť.
   Plech s pískem se osvědčil. Už se podařilo. Ukázala jsem mu píseček a prohrábla rukou, postavila tam kůtě a ta vděčná očička.
   Mléko způsobilo, že se pod válendou objevilo něco, co nemohu rozeznat. Buď průjmík nebo blinkání. A asi je drobet nachlazené ( kdo by také nebyl). Trošku kýchá.

   1. Už ho vidím, broučínka malinkýho ukejchanýho – zachránila jsi mu asi život, vzhledem k tomu, jak má být dnes v noci, tak už jsi halt zvodpovědná. A bude klásnej. Až vyloste. :*

    Ještě Ti (abys neměla furt hlavu v pejru z tisíce navzájem si místy odporujících rad) dám avízo na místo, kam chodím čerpat já: dycky si tam počtu, co s čím kdo kdy udělal, pak vrazím k veterinářce a zahrnu ji dokonalou anamnézou, z níž jsem vzápětí vyvedena a odcházím se zcela jiným lékem. A tak je to se vším. 😉

    http://www.modrykocour.cz/forum/

    No a teď snad KONEČNĚ můžu postavit na kafe, vzhledem k tomu, že ještě před půlhodinou jsem se plazila závějemi…

    1. Bětulásková lásková, díky za stránky, už jsem nahlédla, už jsem uložila.

     Ještě prosím o jednu radu a už dám dnes pokoj (aspoň doufám). Jaký kočkolit? Nikdy jsem si nevšimla, kolik těch značek je. Abych nekoupila nějaký blééééééééévajz. A raději bych uzavřený záchůdek, abych ho mohla otočit dvířky do rohu, protože Chipsy jsou zvědaé a čičí by se mohlo stydět. Koho by naplňovalo nadšením, že je, v tak intimní chvíli, napjatě sledován? A kolik kapek kápnout těch kozlíků?

     1. To je krása, musím aspoň trochu přispět k obecnému nadšení. Moc děkuju, Pitrýsku, koťátko venku v téhle zimě, to by moc dobře nedopadlo. A přidám s dovolením radu, moje Mrňa byla hubená a moc nežravá, tak dostává do dneška ráno jogurt s Glukopurem. Sice ho už nepotřebuje, docela přibrala, ale dostává ho pořád, protože jí chutná a nakonec prospívá. Poradil mi to veterinář a dost dobrý, že to je taková rychlá energie pro nežravce nebo rekonvalescenty.
      Stelivo osobně používám Mikeše, hrudkovací, ale třeba někdo poradí lepší, tím, že moje kočky mají kdykoliv přístup ven, slouží záchod jen jako nouzovka. A řekla bych, že docela dobré granule jsou Perfect Fit, mají velký obsah masa a cenově nejsou devastující.
      Mám radost, když si představím, jak se ten (ta) chudinka ohřívá v teplíčku-.

     2. Pitrýsku, my používáme hrudkující, kup na zkoušku jeden nebo dva pytle a uvidíš jak se ti osvědčí (u některých se karbošky hrozně rozpadají, to se pak špatně vybírá)… dva proto, že při prvním naplnění padne skoro celý pytel, pak už se jen průběžně dosypává… hmmm, značka? třeba Biokats, Zverlit – ono taky co u vás budou mít… třeba já používám AmbiPet, ale nevím jestli ho u vás mají

      někdo si chválí dokonce i Mikeše, nám se to hrozně rozpadalo, takže toho znečištěného hodně zůstalo v záchůdku a časem to bylo provlhlé a bylo to cítit.. ale říkám, vím o lidech, co si ho chválí

      s otočením záchůdku směrem do rohu opatrně, aby ho (ji?) to neodradilo… diváci mu vůbec nemusej vadit (teda pokud mu nebudou až dovnitř strkat hlavu)… je maličké, snadno si zvykne 🙂

     3. Kočkolit vůbec neřeším, mně holky chodí vzorně na všechno, kupuju Dante, protože ho tady na kopci mají a nesu deset kilo za 60 kaček jen dvě ulice. Už jsem měla asi deset druhů a žádnej nebyl problém, jen dva moc prášily (Luisa a nějakej extra EKO), tak ty jsem zavrhla kvůli sobě a tomu, že nechci umývat chodbičku každý den.
      Prochází mi i Mikeš (to je fakt to nejlevnější a mají to v každým marketu), nebo, že mám nejblíž Billu, Clever z Billy – a ani nevím, kdo to pro ně vyrábí.
      Mohou se vyskytnout náročnější kočky, ale mejm holkám z ulice je to prostě u vocásku. Hlavně, že je v čem pohrabat.

      Záchůdky mám otevřené, ale když si Tvé mrně zvykne na zavřený, bude to fajn. Nech ten zavřený záchůdek zprvu (tři dny?) bez stříšky, aby se tam nebál vlézt. Budeš mít rozhodně míň vykopaného písku na okolí. Babeta je „kopačka“ a tak já procitám tak, že postavím na kafe jako první věc a jako druhou věc beru do ruky smetáček a lopatku. 😀

      Kozlík kapu na hračky a škrabadlo. Někdy kápnu i na kočky, aspoň mají den dva o čem dumat – stočené. Jednou tejdně báj vočko přikápnu jednu dvě kapky na tři čtyři místa, na žužlací uzel a podobně (kozlíkové kapky stojí dvacku, nenech se nachytat a nekup tresť, která stojí víc než 100 peněz) a osobně je ani nevnímám. Mně ten odér nevadí, ale jsou lidé, kterým vadí.

      Ke všem dalším dotazům jsem nadšeně pohotova zodpovědět. Jak psala výš Karolína: zachráněné kotě je i moje kotě. Hlavně ať je mimouš zdravej, a když už si ho Chipsy a parťák natolik „natrávili,“ snad už se nic zlého nemůže stát. (inlove)

     4. kozlíkový kapky..stačí 1-2 neředěný…a za píseček kupuju Benticat nebo silicagel..jen nevím s tím krytým hajzlíkem, aby se ho nebál, mě na něj holky chodit odmítly….tak mají nekryté, krytej jsem prodala.

     5. K tomu stelivu – příznávám, že kupuju ten nejobyčejnější a Zikmund si nikdy nestěžoval – radši přidám peníze na papůůů.
      A s tím koukáním při vyprazdňování – no, asi mám doma exhibicionistu – Zikouš na hajzlík chodí zásadně tehdy, když je někdo v koupelně (rofl)

   2. Kotatko je prevelmi roztomile, takovy chomacek nezny s vykulenyma ocima. Bodejt, dostalo se do Chipsina.

   3. Pitrýskuuuuuuu, to je roztomilé kůtě (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h)

    neboj, všechno spolu zvládnete (y) , moc ti ho přeju a díky ti za něj!!!!!!!!!! (f)

  8. „…nejušlechtilejší ráce – evropská krátkosrstá, pozdní sběr a přirozený výběr …“ hi hi hi, bezva

 10. Příšera je krásná!
  Lovení myši na pokračování taky. 😀
  Penny loví okamžitě do mrtva – poté co jsem ji to naučila, předtím dělala pískací hračky s tahacíma zadníma nohama. (Jednu takovou hračku chytila náhodou za hlavu, já jí lapla tlamu, stiskla, hračka dopískala a Penny po mě hodila oko: Tys mi zničila hračku, jsi hnusná!) Ulovené přinese ukázat, nechá si schválit a sežere.
  Zato má první, Rikina, vynikala v hloubení tunelů a jiných zákopových pracech, což ji bavilo mnohem víc než vlastní lov. Ale když bylo zle, taky lovit zvládla. Jednou nám na chatě vlezla myš do kbelíku na špinavou vodu a jak byl smaltovanej, nemohla ven. Kbelík byl vynesen, pes nadšeně tancoval kolem, kbelík byl vyklopen, hop, CVAK!!! a jaká byla myš. Takže jsme se psovi pak přestali posmívat.

  1. Jistě, že Příšera je krásná. Zvlášť na té fotce, kde vyvaluje pupíček. Však je z každého slova patrno, že to oslovení Příšera je plné lásky a něhy. Jenom nechápu, proč si myslíš, že by bylo na závadu, říkat jí Sherry, když u sousedů mají alkahólu plný dům? Já se Ti, j.Honzo omlouvám, že jsem Ti s kůtičáčkem vlezla do tématu, ale … nedalo sa, však víš.

 11. A vubec, proc ta zvirata musi vzdycky pachat nekalosti v noci? (bat) Dnes ve 3 rano Kuliferda shodil zehlici prkno na podestu u krbu. Trefil se tak dobre, ze prkno skoncilo jen 1 cm od prosklenych krbovych dvirek, ale shodilo jine predmety. Coz probudilo Jackmana, ktery to sel udatne ostekat. Probudilo to i mne, zrovna kdyz zacal zabirat prasek na nohu a nez jsem to uklidila, tak zas bylo po ucinku a po spanku.

  Rada slysim, ze Prisera po operaci pookrala. (h) Nevim, jake prasky ji davate na artrozu, ale opakuju svou mantru – zkuste ji taky davat glukosamin. Na Grizzly artrozu to delalo divy – vysledek neni patrny ihned, ale dlouhodobe nastalo prevelike zlepseni.

  1. Hani, z toho si nic nedělej. Já včera v noci slyšela ránu jak z děla – Zrzínek se snažil celého kocoura nasoukat do uzoučké police a moc se mu to nepovedlo. Vzadu byla vázička, tak ji shodil, naštěstí spadla na koberec a nerozbila se, ale v té tmavé noci to bylo jak rána z děla. Taky mne to probralo!

 12. Honzo, Sherry alias Příšera je moc hezká psová, a jak to tak vypadá, tak i šikovná. Moc pěkný popis večerní bojovky s tématem „Najdi si svou myš.“ 😀
  Nemohu než na tomto místě vzpomenout kocoura jménem Kapitán Flint – když jsem ho poznal, bylo mu už asi tak 15 let, v důsledku bojů při obraně teritoria přišel o jedno oko a věk ho připravil o většinu zubů. Nicméně byl skvělý lovec a myš dokázal zabít naprosto bryskně i s těmi troskami chrupu, které mu zbývaly. Problém byl, že SEŽRAT už ji nedokázal. A tak nosil kořist domů, předkládal pánečkům, a vyměňoval za paštiky, pribináčky a měkké konzervy. Při provozování tohoto směnného obchodu se v pohodě dožil asi 21 let…

  1. Úžasný kocour a nádherný věk. Asi přestani Mínu starostlivě pozorovat, protože mám ještě 10 let čas (inlove)
   A vychází mi součet 10 (dance)

 13. Jak jsem psala,naše Ciči je lovec s velkým L.Přinese vše co uloví a protože máme kočičí dvířka,má s úlovkem volný přístup do bytu.Jednou,při návratu z práce jsem na schodech objevila peříčko,více peříček v chodbě,hodně peříček v kuchyni a nejvíc v obýváku.I hledala jsem oběť a ta nikde,až v ložnici jsem našla sedícího kosa,nezraněného,jen trochu oškubaného.Jindy jsem takto měla doma špačka a vrabce nepočítám.Myší bylo hodně a jejich lov obtížný neboť se musel přemisťovat nábytek.Podotýkám,že téměř vždy jsme myši lovili v noci.Jsou ti kočičáci naši miláčci.

 14. Taky to znám. Pořídil jsem si kočku Kanimůru z útulku na vychytání myšstva v baráku. Zjistil jsem, že myši chytá, ale nezabíjí, takže je spíš utahá. A když vychytala barák, tak si začala „brát práci domů“. (happy) Jednou jí takhle jedna myška utekla a ona na ní číhala u jedné skříňky. Tak jsem jí trochu upravil prostor aby měla více prostoru. A když jsem tu trochu náročnější operaci vykonal, podíval se na mě s nevyřčenými slovy „Tak tohle je už moc lehký“ (envy) a zmizela relaxovat. Jelikož žádné štrachání v noci neslyším, svoji povinnost zřejmě vykonala později.

  1. Honzo, ona kočka Kanimůra z útulku taky kdo ví, co měla za sebou – jestli ji to konečné zakousnutí nestihla naučit máma kočka, tak to prostě neuměla – kočky loví kořist instinktivně, ale to zlomení vazu se učí od mámy… a nebo na něj přijdou až později více méně náhodou.

 15. POZORTE HLÁSÁNÍ (*) Vave vzkazuje, že Tadošek trochu plakal, ale už je dobře a koukají oba na pohádku (inlove) Vave v se nemocnici chová velmi ukázněně a od devíti večer spinkala do šesti ráno. 🙂 (sun) (heidy) (cat) KONEC HLÁSÁNÍ (h)

  1. Tak to už bude dobře a Vaví může vybírat, kterou zmrzkou v neděli zchladí utrápený krček. (f)

  2. „do šesti ráno“ … jak se má člověk uzdravit, když ho ti šílenci budí vprostřed noci?!?
   A to obvykle naprosto zbytečně, protože najíst dostane až o dvě hodiny pozdejc. agrrr.

   1. No, možná, že Vave najíst dostala, ale Tádošek šel na trhání mandlí, tak žádné papů, ale na sál. :@

  3. Děkujeme za zprávy, to je dobře, že tam má Táda babičku, s tou jde hned všechno líp. A Vave si aspoň trošku odpočine, když tak dlouho spí. Normálně určitě vůbec nespí, podle toho co všechno stíhá.

  4. Ani jsem nevěděla. že Tádoškovi trhali mandle! Budu mu silně palcodržnit, aby to nebolelo. Však, když má u sebe Vavíbabí, tak to určitě ten velký mužský vydrží. Tádošku, vzpomínám na Tebe (h) (y) (y) (y)

 16. Jj, živé úlovky taky dobře znám. Když uprostřed noci slyším, že je nesena kořist (poznám to okamžitě podle hrdého mručení Mouryna i mňoučení, které je Mínou vyhraženo jen pro tuto příležitost) tak vysílám do prostoru prosby. KÉŽ JE TO MRTVÝÝÝ, nebo aspoň tak zblblý, abych to ulovila rychle (wasntme) Naposledy přinesl Mouryn hraboše a bojoval pok kuchyňským stolem. Vzbudila jsem se velmi svižně a vystěhovala stůl. Myš se nechal Mourynem zahnat do malého koutečku u trubky topení. Kocou na myšovi držel packu a ohlížel se, jestli mu pomůžu. Jo, společně jsme ho skolili (envy) Ale není to můj koníček. Snad nejhorší úlovek přinesla předloni Mína. Dolepila jsem pozdě večer vánoční cukroví, uklidila všechno co bylo k jídlu a za 2 hodiny Mína pod stolem bojovně řičela. Měla uloveného (díky Bohu opravdu mrtvého) POTKANA. Tak jsem do rána dezinfikovala okénko kterým toho velemyše propasírovala, koupelnu a kuchyň. Hrozný zážitek.

 17. Tyhle noční atrakce miluju! Zvednou mi adrenalin a pak nemůžu usnout. Ráno je pak člověk jak po koťatech.
  U nás loví myšenky Prachovka. A jen koťatům je nosila živé. Jinak je má vždycky perfektně ubezdušené.
  Bára je retrívr s měkkou mordou a kořist odevzdává živou. Několikrát odebrala živou myšenku kočce a nechala si myš běhat po zaklapnuté hubě. A jednou takhle přiběhla z venku, vyskočila si vedle mne na gauč a místo roztlemené huby měla zaklapnuto, ale nafouknuto. A z koutku jí čouhal ocásek. „co to máš v hubě, čuně?!“ Bára vcucla ocásek jak makarón. „Vyplivni to, ty dobytku!“ Bára odklopila spodní čelist a na gauč vypadla myš. Naštěstí dost ocumlaná a zblbá, takže byla pomalá. Myša byla uchopena přes kapesníček za ocásek a vynesena ven. Tam ji Junior zlikvidoval.

  1. Ginny dělá totéž. A když ji myš v hubě rejdí, tak se děsně šklebí, ale papulu neotevře. Co kdybychom ji chtěli myš sebrat.

   1. Jasně že jí chtěli myš sebrat. A ještě dotaz. To máš s ssebou stále kapesníček připravený na ochopení myše?! To zírám. Já než bych kapesník našla a vylovila, myš by se vzpamatovala a utekla. Já bych chytala myš do ruky holé… Ale u nás jsou prasta nejen psi, jedem v tom všickni. (chuckle)

     1. No dyk furt řikám, že nejsem žádná dáma… (rofl) I když mi Vave přezdívá dáma s kachnou Kdyby ji viděla (tu kachnu), a co hůř, někdy cítila, tak to nikdá neřekně. (rofl)

      1. Chichi…. vždyť píšu, že jsem seděla na gauči. A jako věčný usmrkanec mívám po ruce škatuli s kapesníky. Takže vytáhnout šňuptychl ze škatule bylo dílem okamžiku. Přece nebudu na kdejakýho myša sahat holou rukou, ble.

       A to jste neviděli tuhle příhodu vyprávět Mého nejdražšího. Tak krásně předvádí Barušku s myšenkou v tlamce a vcucává ocásek…

  2. 😀
   (rofl)
   Nad tím tady řičím smíchy – když si to představím – jak retrívřice vtáhla ocásek jak makarón – jsi SUPER, to fakt nemá chybu…

 18. U žabek pro změnu co? Poměrně hustě sněží. Vypadá to, že si to dneska zase užijeme. 🙁

  1. Jo a perlička ze středeční kalamity- personalistka z firmy, kde pracuje Mušketýr, byla ve středu v Brně na školení. Nakoupila ještě nějaké dárky a stihla poslední autobus domů. Autobusák se při dojíždění k dálnici dozvěděl, že přes celou šířku dálnice leží kamión. I vyslal dotaz do davu, že by to objel, jen některé lidi, co budou vystupovat hodně brzy, může zavézt zpátky do Brna. Těm se to teda moc nelíbilo, ale nakonec se cestující s řidičem dohodli na objízdné trase přes Dvorska a Sokolnice. (Můj nejdražší tudy jel půl hodiny před nimi poté, co mě vysadil v jazykovce- my jsme jeli závějemi, vichrem a bílou tmou, nicméně proti těm Dvorskám to prý byla sranda). Lidi v autobuse prý byli naprosto zticha a modlili se, aby dojeli. Když z té objížďky vyjeli na normální silnici, hlasitě jásali a tleskali řidiči jako v letadle po úspěšném přistání. Sice dojeli na místo určení o víc jak dvě hodiny později, ale všichni byli šťastní, že vůbec dojeli.

   1. no, my jsme si středu vybrali jako den, kdy je třeba zásobit starší osoby v rodině: vyjeli jsme z proseka (praha, severní město) v půl čtvrté odpoledne, nakoupili dle seznamu a pokračovali směr jižní město. rychlost by umožňovala použít historizujícího běžce s praporkem před automobilem. tedy spíš chodce s praporkem. hlavně na začátku jsme spíš stáli a občas popojeli půlmetr.
    trasa bláznivá, naštěstí se nám vždy před ucpanou silnicí podařilo uhnout někam, kde to ještě jelo, takže prosek – vysočany, harfa – odbočení na poděbradskou (špatné rozhodnutí) – odbočka na průmyslovou totál stojka – takže dál černý most – kyje na hutích – dál do malešic (vlastně kousek nad harfou, ach jo) – limuzská – zahradní město – nutně pumpa – hostivař – jižní město. hurá, je 20,00.

     1. …ani jeden dojez nebyl bez problémů. Místo na Staroměstsku jen do Podolí a pak do kopců na Pražského povstání. Místo vláčkem přes Modřany domů…autobusem na Zbraslav (35 km/hod) a pak 4 km pěšky na podpatcích…. zima je moc hezká, ale opravdu ne v Praze… Mám to jako trénink na horské tůry. Mimochodem v tu středu jsem jela taky autem. Z Pankráce do Vraného 1,5 hodiny v podstatě horským terénem ve který se proměnila Jižní spojka. Jela jsem pomaličku a kochala se tichem a prázdnotou. Za celou dobu jsem nezahlédla jediný shrnovač… (rofl)

     2. Já byla včera taky na cestách. Vyjela jsem metrem z Vysočan na nám. I.P.Pavlova. Metro nesnáším, tím jsem pověstná, takže cestu jsem přetrpěla, ale rozhodla se, že zpátky pojedu tramvají. 10 přijela, já nastoupila, na nám.Míru jsme se zastavili o druhou tramvaj a vše stálo v nekonečném řadu. Vystoupila jsem a zkontrolovala schody dolů do metra, byly plné sněhu, odmítla jsem riskovat volný pád, tak jsem šla dolů na Vinohradskou na 11. Cestou jsem utratila asi 2.000,- za oblečení a pokračovala. Na Vinohradské stála dlouhá řada tramvají a aut a ticho! Tak jsem se rozhodla, že dojdu na nám.Jiřího z Poděbrad a vlezu do metra, jsou tam aspoň jezdící schody, takže tam bych mohla vydržet. Když jsem se tam doplácala, je to od budovy rozhlasu docela dálka, metro mělo výluku, protože někdo někde jinde spadl do kolejiště. Tak jsem šla dál až na Floru, mezitím se rozjely ty tramvaje č. 11 a já do jedné vlezla, dojela na Želivského, že si sednu do 19 a pojedu krásně až před dům. Hmmmm, jenže na Krejcárku je výluka tramvají a 19 jezdí smyčkou z Ohrady doprava do Hrdlořez. To jsem se dozvěděla až v té tramvaji, takže jsem dole na Ohradě vystoupila, přešla na autobus X10 a dojela na Palmovku. Tam mi mezitím ujelo vše, co mohlo, takže po 15 minutách jsem se teprve dostala do tramvaje č. 12 a dojela do místa, kam jsem potřebovala. Já to metro snad vezmu na milost: zatímco metrem jsem i s přestupem jela asi 20 minut, těmi povrchovými dopravami včetně svých nohou 2,5 hodiny!

      1. Vezmi na milost Metro. V těchto podmínkách je to to jediné, co opravdu jezdí. Nicméně ten člověk v kolejišti, to byla blbá smůla. Ale chápu tě, má máma také nerada leze do Metra, raději jede tramvají. Jako důchodkyně si to ovšem může dovolit, času má dost. Co mě ale rozesmálo, když mi včera ráno v televizi ve zprávách doporučovali, ať jedu metrem. Do Ruzyně opravdu těžko přetěžko, ledaže by se tam ten metrovláček bleskurychle prokutal (rofl) (rofl) (rofl) . Oni si snad myslí, že stanice metra je opravdu všude (fubar)

      2. (rofl) … to nemá chybu… Hercule Poirot by řekl mon ami, že je třeba potrénovat šedou kůru mozkovou. Změna trasy do práce a nenapsání si lístku co mám koupit, ale naopak jeho zapamatování, prý kůru pocvičí velmi dobře. No vidíš a nám stačí, když nasněží… (chuckle) (chuckle)

 19. Jiný Honzo, vy se doma opravdu nenudíte (rofl) ! My doma myši nemáme, tak nevím, jestli je Zikmund lovec či ne. Toya už pár myší ulovila – venku. Je zastánce rychlé a bezbolestné smrti – myšuli chytí za hlavu, klapne zuby a odloží – hraboš je v pánu.

  Tuhle jsem venčila obě holky a súsed mi hlásil „Tak my máme taky nové zvířátko – myšičku!“ A já prohodila „To máš dobrý, nemusíš ji venčit.“ A myslela jsem, že pastorek opět dotáhl domů zvěřa. Leč pravda byla jinde, jak mi osvětlila na druhý den súseda – protože bydlí v přízemí, tak se jim na zimu do bytu nakvartýrovala venkovní myška a usídlila se v koupelně – nejprve byl do koupelny vyslán kocour Mikeš, který vůbec nechápal, co se po něm chce. Byl vyexpedován a na lov byl pozván jezevčík Daník. Jenže je to už staroušek a nějaká myš mu může být ukradená – spíš kontroloval, jestli tam není v koši na prádlo schované uzené ucho. Tudíž nastoupily hlava a krk rodiny – vystěhovali pračku a prádelňák, odmontovali přední kryt vany – myšák mickey lítal snad i po stropě, ale odlovit se nedal – myslím, že tento mač skončil tři nula pro myšáka (chuckle) . Zkrátka, ten den se nezadařilo. Budu se muset zeptat, jak to dopadlo (nod)

 20. Šarik taky tahal zviřátka domů živá…ale odmítal je vracet ven. někdy to bylo moc velké dobrodružství, odchovat mladýho špačka,ježka,vrátit krtka ven…udat želvičku… (angel)

 21. No ne, vlčí špicka. To jsou suproví myšilovci. Ten můj je chytá od štěněte, ale teda taky navíc je i rovnou slupne jak jednohubku. 🙂

  1. U Příšery není rasa jistá – je nalezenec. Ale vzhled je přesný (jen má výšku psa 51 cm). U povahy jsme četl, že špic neloví. (chuckle) Tak teď už vím o dvou, kteří loví. Mayo, napiš něco o tom svém, prosím.

   1. Myši loví skoro všichni špicové. Že špic neloví je myšleno, že ho nezajímá zvěř, tedy většinou, výjimky se najdou, prostě nejde po stopě, nehoní ji a když už, tak ho to po pár metrech přestane bavit a vrátí se. Ale myšky, to je jiná, však je to původem pes ze statku a hájit dvůr a dům před invazí cizích zvířat byla jeho práce. Proto taky hodně jich jde třeba po cizích kočkách na hlídaném pozemku, ačkoliv s domácíma kočkama jsou kamarádi.
    Tak ta vaše je nalezenec? To bych fakt neřekla, vypadá opravdu jak vlčí špic.
    Nevím, co mám napsat o tom svém. 🙂 Jmenuje se Kim, je to dobrodruh bez pudu sebezáchovy 😀 a k němu mám ještě vlkošedého střeďáka Dorina, to je mazlínek a vyčůránek. 😀
    Stránky, i když už dlouho neaktualizované, mají tady, tak se můžete podívat http://assil.sweb.cz/

    1. Jako by si z oka vypadli. (chuckle) Jen na okraj: Příšera má artrózu v obou loktech. Zatím stačí prášky a pokud moc neprochladne (nebo nedělá blbiny), tak ani nekulhá.

     1. Vždycky, když jsi psal o Příšeře, představovala jsem si opravdu nějakou trochuPříšerku. Ale vona je krásná! :*

     2. Tak ať jí zdravíčko ještě dlouho slouží, pokud stačí prášky, tak to ještě jde.
      A Příšera je náhodou originální jméno. 😉

      1. V očkováku má napsáno Sherry, ale díky své přehnané aktivitě jsem ji kapánek překřtil. MLP jí říká Šela – bála se, že by jméno mohlo vadit sousedům – měli tehdy Whisky a Brandy. (rofl)

       1. No to je škandál, v jaký alkoholický čtvrti to bydlíte? Ale zase samý lepší pití. (rofl) (rofl) (rofl)

       2. Jsem se teď nasmála, jsem si představila, jak se sousedama venčíte a vyřváváte do okolí Sherryyy, Whiskyyyy, Brandyyy 😀
        A kde jste Příšeru vůbec vzali? Je z útulku a nebo opravdu někde nalezená?

         1. Fakt pěkná Příšera. (h) A uši dolů, stejně jako můj Kim když se fotí, taky to nesnáší. (rofl)

 22. Problém retrívřic je, že mají od přírody zakódováno „nosit s měkkou mordou“, to znamená, že kořist přinesou živou a neubezduší ji – paničko, to už je tvoje starost. Ginny už takhle aportovala myš 2x (Ája na ně kašle)
  To dalmatini udělali s myší rychlý proces. Nick i Kora takhle chytli opakovaně i krysu (potkana). Jednou jsme pomocí psa lovili potkana v předsíni. Nick byl vášnivý lovec na „přerovnal“ stohy papíru do sběru, aby dotyčnou krysu chytil. Pak už to bylo na jeden cvak. Bekina se myší trochu bála a nelovila. Ta vůbec byla pes civilizovaný. Nesnášela živou ořist, nežrala syrové. Pěkně vše vařené a v misce. Ta by se v přírodě určitě neuživila.

  1. Naše dalmatinka Niki byla taky lovec zabiják. Měla na kontě spoustu potkanů, ondatru, domácího králíka. Fila – správný hovík – byla zásadní odpůrce zabíjení a kdysi i psích rvaček. Příšera je perfektní lovec – jak se něco hýbe (a pokud možno prchá), okamžitě jde po tom.

   1. Mě pořád přivádíš do rozpaků se „správným hovíkem“ který neloví a odmítá rvačky. Hovíci kolem nás se lovu zásadně nevyhýbají (prohnat kočku nebo zajíce provozují s chutí). A rvačky – no, ne že by je vyhledávali. Ale mají sklon rovnat ostatní psy.

  2. Eiša byla taky lovec, myši i hraboši neměli šanci, bohužel nepřežila ani ve vinohradeh se toulající kočka. Na ni už byly feny 2, Gina nadehnala a Ejša skočila a uničtóžila. Jinak sedících koček si nevšímaly.
   Gina je myšilov a na kontě má i křečka (tedy venkovního, ne domácího). (dog)

 23. Ještě že máte myšilovného psa 🙂 Jak já tyhle noční akce nemusím, ráno aby mě z postele páčil heverem… ale myš byla odlovena, klid domova zachráněn, co víc si přát- snad jen příště trochu víc zakousnutou myš 😀

 24. Krásne dobré ráno všetkým! U nás na mesto neobvykle snežno a hlásia dnes celodenné padanie toho bléé. U nás myši nie sú alebo som žiadnu nevidela. Ostatne Muro s Cicúrom vedia čo majú robiť. No a z toho blééé je to u nás nefungujúca doprava a kopa dopravných nehôd. (rain) (dog)

 25. Přeji pohodový den všem.
  Nám taky kočky nosily a nosí myšky živé.Dokud byla Dyna,bylo vše OK,ale Nany myšky ne,protivily se jí a vraždit odmítala.Černé potěšení už prokázalo své vlohy a má už dva zářezy.Nejlepší zážitek s myškou jsme měli v zimě,na poli.Myška utíkala a chtěla se schovat do dírky,byla s námi Jesi,bratrova čivavka.Ta strčila čumáček do dirky a myšku přes její odpor vytáhla a parádně,s nadhozem,ubezdušila.A vůbec za ta léta soužití s miláčky je podobných zážitků hafo.

 26. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  No nevím nevím, kdo by lovil u nás… Kočky nemáme, Riček zestárnul a Betka by to asi nebyla. I když je možné, že pokud by myš počkala, až se Kosatice rozkouká, tak pak by hlodavce Beta omylem umordovala zvědavou prackou. Nejpravděpodobnější je, že by nastoupil páník se vzduchovkou… (chuckle)

 27. OT pro aidu: napiš mi prosím mail, mám akutní dotaz a nemám adresu, je v jiném scíplém compu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN