PSI: Jak to jenom doma řeknu aneb nový přírůstek do rodiny

Mnozí z nás, kdož mají doma dítko, se dostanou do prekérní situace, kdy ono ohlásí, že od určité doby bude byt obývat jeden člen rodiny navíc.

I mne se stalo, že díftka téměř na vdávání přišla a svěřila se mi, že prostě ani neví jak se to stalo, ale vypadá to, že časem přivede do rodiny nového malinkatého tvorečka. Po kříšení matky rodu – tedy mne – a nějakém tom panáku, začal rozhovor – spíš můj monolog „jak je toto možné, jak si to tak představuješ, kdo se bude starat o mimčo a hlavně – jak to řekneme tatínkovi!“

Terka prohodila, že ona za to vlastně ani nemůže „to ti chlapi v konírně! – prý potřebujeme nějakého maskota“, že se postará sama (cháááá!) a vysvětlení pro taťku nechá plně na mně. „A je to naprosto jisté?“ … „No, tak na devadesát procent!“ … „Tak počkáme, až to bude na beton a až potom začneme znepokojovat hlavu rodiny!“ prohodila jsem a s hrůzou si připomněla, jak Jenda prohlásil, že nás je už v bytě tak akorát a že se nevleze ani chlup a nenápadně cenil zuby! 

Sešel se týden s týdnem, dcera milená ležela na internetu a sháněla informace, které mi šeptem „nenápadně“ sdělovala. Otec vypadal, že zatím nic netuší, ač se vyptával, co si to tam šuškáme – vždycky jsme to zamluvily. Ale nadešel den dé, kdy bylo jasno – ve středu se ukáže, jak to s novým členem rodiny bude. „Tak už mu to naznač!“ 

Řeknu vám, že to bylo pro mne velice těžké! A Jenda po prvotním zamítavém údivu zachoval ledové mlčení – snad si říkal, že když se nebude o problému mluvit, sám od sebe zmizí. Tudíž nastoupila dceruška „Tati, tak to vypadá, že tady bude jedna holčička navíc – ale neboj, bude se ti líbit. Jo – bude černá!“ Pro změnu jsme křísily otce.

No – a na druhý den se do bytu vevalil hurikán jménem Brooke bel Faaro – pětiměsíční štěňátko německého pinče – černá holčička s pikantním pálením.

S rodinou se pomalu sžila – lidé ji tak nějak přijali hned (i tatínek – už na druhý den spolu sledovali TV, leže oba na zádech vedle sebe na gauči), Toya jí velmi jasně vysvětlila „odtud až potud“ a Brooke je velice chápavá a už ji nevyzývá k hrám (navíc na štěněti vydělala, neb má další venčení navíc a těch piškotků!) a Zikmund … och chudák Zikmund!

Tři dny žil jen po nocích, kdy štěňátko spinkalo se svou malou paničkou – v noci žral, používal záchod a pohyboval se po bytě. Ve dne ležel připláclý v naší posteli pod všemi dekami, které byly k dispozici. Když už jsem si začínala zoufat, vzmužil se a nyní už žije téměř stejným životem jako dřív, akorát hrátky s Toyou skončily, protože teď jsou proti němu dvě a tudíž se stahuje do vyšších pater našeho bytu.

Takže, až vám vaše dítě nahlásí, že vás bude nečekaně o jednoho víc, přijměte tuto zprávu vlídně, neb nový přírůstek do rodiny si jistě zamilujete.

Další fotky najdete zde  

Přeji vám krásný advent – vaše YGA

Aktualizováno: 1.12.2010 — 08:16

92 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. hledala jsem, jestli Yga napsala slíbený článek o Zikmundovi na NZ 😀 a našla tohle, nějak mě to prve asi minulo

  no, tam začátek mě teda dostal!!!!!!! hned jsem přemýšlela, jak to že jsem propásla, že Yga už je taky bába (rofl) (rofl) … o Brooke samozřejmě vím, ale její příchod mi asi nějak unikl – moc pěkný článeček (y) (h)

 2. O.T. a trochu ke ztraceným věcem. Včera jsem byla služebně v Hradci, cestou na vlak se zastavila v Tescu a když jsem vyšla – dvě igelitky, kabela – zazvonil jeden z mobilů. Používám dva – soukromý a služební, celkem se mi to osvědčilo, nemusím po měsící zoufale nad vyúčtováním vzpomínat, které číslo kam patří. Mobily nosím v takové malé taštičce. tedy hendikepována zavazadly, tmou a zimou, vydolovala jsem z kabely taštičku, otevřela a vylovila mobil. Hovor – jobovka (whew) . Takže celkem otřesená poslouchám a tu mi jakási osoba cpe něco pod nos. Udělám odmítavé gesto, jako že nic nekupuju. „To je Vaše, říká“ paní a strká mi flešku, která mi vypadla z té taštičky, kterou sdílí s mobily, pilníkem na nehty a seznamem nákupu. Hlesla jsem jenom „ježíšikriste“ a než jsem se zmohla na cokoliv, paní zmizela v davu. Na té flešce mám spoustu veledůležitých věcí, přednášky, dopisy, smlouvy, fotky svých zvířátek, jak zesnulých, tak živých – no obestřely mě mrákoty. Naštěstí jsem paní dohonila kousek od nádraží, tak jsem se k ní vrhla s děkovnou řečí. Řekla, že ne ona, ale vedle dcera si všimla, že mi fleška vypadla. No představte si – ve tmě, v davu, na zasněženém chodníku. Takže já jsem včera potkala dva anděly a moje chmůry nad stavem lidstva malinko zesvětlaly (rofl) . Takže se tady svěřuju spřízněným duším – mějte, prosím radost se mnou (h) (rose1) .
  Jinak dnes zde uvedená trojka je kouzelná!

 3. Jen probíhám než vyrazím do vánice a do hajan, ale nedá mi to – všimla jsem si té poslední fotky v článku – to je Zvířetník na Zvířetníku 🙂 to je hezký (rofl)
  Tak brou noc (wave)

 4. Nevím, jak jinde, ale tady hnusně sype a fučí. Právě jsem si dal hodinku půl práce s traktorem a hrablem. MLP zazvonil telefon – volá Vítek. Jenže on stál vedle ní. Mobil ztratil včera v autobuse (myslel, že ho má doma), někdo ho našel, nabil a zavolal mamince. Bojím se, co Vítek ztratí příště… (sweat)

  1. Tady je nádherně – sype a fučí 😀 , psejk dělal nadšeného klokana, museli jsme jít lítat ještě jednou a večerní venčení vidím taky na dýl než obvyklé kolečko.
   PS: není nad to umět se na věci podívat z pozitivního úhlu – i když máš sníh v úsměvu, za krkem i v nohavicích 😉

  2. Jj, taky jsem nedávno předávala mobil nějaké mamince, která si pro něj přijela z Neratovic. Jenomže ten byl bez kreditu, tak jsem jí volala ze svého. Nejdřív zněl její hlas trochu nechápavě 🙂

 5. Jééé, štěnátko 😀

  My taky venčíme jen cizí psy. Gweny je našeho mlaďáka (nebo ona si to tak představuje), půůůdlik Bonnie je dcery a Ronyho jsme koupili Gwendě. Že aby na zahradě nebyla chudák celý den sama.
  Ještě že aspoň kočky jsou moje 😀

 6. Milá YGo, gratuluji k čtyřnohému, ušatému a ocasatému přírůstku do rodiny, přeji moc a moc radostí a co nejméně starostí. Brooke je krásná holčička s odzbrojujícím kukuč. A fotky jsou krásné – velice výmluvné. Moc se těším na reportáž z „dvojpsína+1kocour“ (dog) (dog) (cat)

  1. Díky za pochvalu fotek. Většinu z nich dělala Terezka – ona opravdu umí fotit zvířátka, to mně zas tak moc nejde.

 7. Pane jo, YGO, ty se nezdáš 😀 . Hmmmm, jak si tak čtu diskuzi, začínám se těšit na tvoje příhody (chuckle) (clap) .

  1. Zano – moje příhody :O ?! Já doufám, že to budou příhody Terky (nod) ! No co, nějaká tajná přání můžu mít i já, ne?

   1. Taky přeju spoustu radostí s novým členem domácnosti 🙂 A moc se těším na další povídání, v pejskách se moc nevyznám, ale tahle psí holčička vypadá i na obrázkách jako malej čertík. Tak ať je vám spolu všem dobře. (sun)

 8. jé přírůstek a taková krásná holčička (y) přeju moc a moc krásných společných chvil a že dva jsou lepší než jeden ??nebo vlastně dvě než jedna psina?? (rofl)

  u nás zatím stav nezměněn ale doufám, že je to stav pouze dočasný bo já se hrozně těšíím (h)

 9. Júúúú, gratuluji k psí holčičce! Je sladká a když spinká, je to hotový andělíček! (h)
  Zajímavé je, že jsou to většinou chlapi, kteří se brání rozšíření smečky. Čím to asi je? MLP taky snášel spoustu rozumných důvodů proti pořízení psa – a dnes je Denis jeho miláček a ani s vlastními dětmi se nemazlil tak jako s Denouškem. 🙂

  1. ad „Zajímavé je, že jsou to většinou chlapi, kteří se brání rozšíření smečky. Čím to asi je? “ Že by tím, že chlapi vidí zvýšený odliv pozornosti od vlastní osoby, kdežto ženské zvýšený příliv lásky (chuckle) ?

 10. Ygo, i já gratuluju k novému přírůstku do rodiny. Trohcu mi to připomnělo naší Kačku, která touží po vlkodavech a aby chudinkovi malému nebylo smutno, má v plánu hned dva drobečky. Mně naplánovala funkci „hlídací babičky“. Má jediný štěstí, že tihle „koníci“ střapatí se mi taky moc líbí. Jen nevím, jestli se se mnou rozdělí o mojí vlastní postel. Naštěstí to je v plánu, až dokončí školu a bude mít svoje bydlení. Takže se mám čas duševně připravit …

  1. jsou krásní – jen stejně krátkověcí jako dogy. Musí se s tím počítat… život vysokých elegantních mamutů je prostě krátký

   1. Obávám se, že ještě kratší. Jednoho mají kousek od nás – prý tak asi 6 let. Já ho taky chtěl…

 11. Vítej do kategorie „dvojpes“. Doufám, že si brzo přečteme veselé příhody z natáčení, pardon, ze soužití. Až dva psi Ti ukážou, co umí smečka. Když máš jen jednoho, jako by jsi neměla žádného. Je to stejné jako s dětma. Je propastný rozdíl mezi jedním a dvěma, nebo třema… Dětma, psama nebo kočkama? Ale co, vždyť je to jedno. Kde je láska, tam se jich vejde hodně. A drbat se můžou postupně, tak jako je to u nás (teď myslím zvířata, ne děti). Mějte se tam dole hezky a pište.

  1. Strašně záleží na povaze obou psů, pokud je ten první vychovaný a vycvičený a ten druhý „kopírovací“, máš s ním mnohem míň práce než s tím prvním. Pokud je nezvládnutý první, je velmi pravděpodobné, že přichází katastrofa. Pokud je první vychovaný, ale „kopírovací“ a druhý výchovou nedotčený, musíš dát bacha a zezačátku raději víc venčit odděleně…

   1. To máš pravdu. My jsme si dva roky, než jsme si pořídili druhého psa, mysleli, že je Šeri (holčička promine) hloupá. Základní poslušnost – výsledek tristní, natož něco složitějšího. Tak jsme se smířili s tím, že je sice milá, ale ta jedna mozková buňka je plně zaměstnaná očima a to další už nepobere. Když jsme začali cvičit druhého psa, tak jsme se nestačili divit. Když holka zjistila, že si pomáháme drobnými odměnami, tak si bleskurychle vzpomněla, co jsme do ní „vtloukali“ v mládí a předváděla plnění pokynů tak vzorně, že by mohla jít v minutě na zkoušky. Teď je z ní vzorná pejska a naopak vyžaduje okamžité plnění povelů po naši druhé fence a dokáže ji po psím způsobu potrestat, když neposlechne hned.

 12. Jéje. Ygo! Smím říct namísto gratulace no nazdar? Sbohem kochací fotící vycházky… Eh, nechlubila ses ondyno, že máš hodná zviřátka? Jestli tě náhodou nějaký vtipálek od CD neslyšel (chuckle) .

  Brooke je moc hezká psová, s bystrýma očkama a čipernou náturou 🙂 . Držím všechny pěsti, ať se vám povede udržet všestrannou pohodu ve smečce (h) .

  1. Milá Louk – JÁ MÁM HODNÁ ZVÍŘÁTKA (nod) ! Toto je zvěř mé nehodné dcery (chuckle) – a podle toho to taky vypadá (whew) .

   A jinak všechno zlé je pro něco dobré – ty hnusné tinkťonkáčské pantofle, které si Jenda vyspravil tak, že provázkem svázal podešev se stélkou, tak ty jsou vhodné již jen jako výchovný prostředek 😉

   1. Ano, taky mne Jakey potesil, kdyz v mladsim veku sezral Chetovi dvoje pantofle, ktere jsem chtela uz davno vyhodit, ale prednosta je branil vlastnim telem. Az to Jakey vyresil a byl pokoj. Ted navadim Jackmana na dalsi krajne nevhodnou obuv. Ale uz zmoudrel – tedy Jakey…

 13. Ygo, gratuluju k novému přírůstku! Je moc hezká, holčička a určitě si s ní dost užijete:-) A Zimkund je fotkách ( určitě i ve skutečnosti ) moooc velký fešák!

  1. Zikin je zlatíčko a miláček – a zcela nekriticky musím říct, že je široko daleko nejkrásnější kocour (clap)

 14. YGO, moc pěkný přírůstek, vyhlíží na fotočce tak bezbranně, no ale asi to bude trošku jinak. Tak přeji krásné soužití. (h)

  OT U nás je sněhová vánice, zuřím, musím svolat rychlou rotu a tak moc se mi nechce ven. (wave)

  1. Milá jenny – to víš, když spí, ani chleba neptá! Jinak u nás na jihu Jižní Moravy p.l. už sněží tři hodiny – a rychlé roty nikde! Na silnicích to už kapánek klouže, ovšem temposácký posýpač nepotkáš – asi má ještě letní obutí čičo?!

 15. Jejda, tak tohle plemeno taky neznám… Vypadá slečna moc pěkně, ale ten soustředěný pohled na druhé fotce mi až nebezpečně připomíná kočičího samorosta Molly – a ta si tedy rozhodně nedala foukat do polívky… Těším se na vyprávění, jak Brooke poroste a jak se vám s ní bude dařit. Jako „talisman“ ke koni si ji ale umím představit velice snadno, musí mít krásný běh. Tak hodně štěstí s novým členem domácnosti – a dík za seznámení (wave)

  1. Zatím běhá jako houpací kůň skřížený s tryskomyší … a byla bych opravdu moc ráda, kdyby své běhy převáděla jenom na širých rodných lánech a ne v hlubokém lese (chuckle) – tam je to na pepku.

 16. Teda, Ygo, ty klameš tělem – ten začátek tvého článku byl na žinfarkt – já jsem trnula, jak tatínek „rozdejchá“, že bude dědečkem … a ono se jednalo o čtyřnohý přírůstek!!!! Ale jaký krásný přírůstek! No a Zikmundovi teď budeme držet všechny (y) , aby ho ty psí holky nepřeválcovávaly a aby jim časem ukázal, kdo je ve vašem harému hlavním pašou (cat)

  1. No víš – pokud je Toya se Zikim sama, tak se očmuchávají a je pohoda, pokud je Brooke se Zikim sama, tak ju tak seřve a sesyčí, že hledá, kde nechal tesař vrátka – ale jak jsou v místnosti obě holky, tak se Zikmund klidí na nedostupná místa – třebas moji hlavu atd. (nod)

 17. Brooke je krásná holka, je malý nebo střední pinč?
  Jen bych chtěla varovat, povahově spíš nebude jako Toya, bývají daleko tvrdší a ostřejší. Není výjimka, že kousnou i v rodině. Je třeba ji fakt důsledně šéfovat, jinak začne šéfovat vám. Znám kluka, který nepustil paničku do její vlastní postele a kousl ji, jiný kousl vlastní lidi, kteří se natahovali ke stolu pro kafe – přes pana psa. Ale je fakt, že ve většině případů šlo o psy. které nevychovávali a dovolili jim vše. Ale je to na výchovu dost náročné plemeno. Ovšem vychovat lze každého psa, jen je nutné začít hned!
  Přeji hodně radosti a co nejméně starostí s půvabnou mladou dámou. Toya si ji chvíli ošéfuje, ale co bude za rok neodhadnu. Věřím, že to zvládnete.

  1. Jojo, (handshake) přesně tohle potvrzuju! Náš nebožtíček Kamýček kousl – tedy vystřelil tlamou, stiskl, pak mu to došlo a schoval se – synka páníčků, když si chtěl ze stolu vzít koláč a natáhl se PŔES PANA PSA. U nás kousl obdobným stylem, když ho manžel vyhazoval z křesla, chichi…
   U našeho pinčíka byl problém, že on nijak nevaroval – nezačal vrčet nebo nějak podobně hrozit – jen se tak blbě podíval a vystřelil tu zubatou tlamisnu a rafl si, stiskl a pustil a hned věděl, že je zle.
   Je zajímavé, že třeba nikdy nekousl starou babičku, která ho taky občas hlídala a nikdy se na ní ani nezašklebil, ani jí neutekl.
   A nejenže nijak nevrčel, nevaroval, ani neměl moc smysl pro humor, bral všechno děsně vážně a byl docela problém naučit ho si hrát… Zato když se potřeboval pomazlit, to nebylo oddanějšího pejska. Oni se ti pinčlíci umějí moc pěkně podívat a přišmajchlovat…
   Tak ať se vám, YGO, daří! (y)

   1. ani já nemám dobré zkušenosti, v mém okolí se pohybují 2 pinčové, oba sice psi ale ani jeden není bezproblémový, toho mladšího jsme dokonce museli vykázat ze cvičáku, teda z mé školky pro štěníky, protože normálně ty mladší pejsky drtil, přitom při středu s dospělým psem se bál, taky když si nebyl sám sebou jistý tak se bál…..taková divná povaha

    no a ten starší za mlada taky dobře řádil, schopný kousnout když měl být omezen, a vlastně ani teď ho jeho panička neodvede za obojek protože by ji kousl

    no a ten nejhorší je už mrtvý ale doma musel být s náhubkem

    tím Tě ovšem nechci nijak lekat, co si vychováte to budete mít (y) a já Ti přeju, aby tito moji „známí“ byli jen 3 vyjímky a když to tak přejdu zpátky ani jedna panička není úplně vyrovnaná sama se sebou….

  2. No – je to německý pinč velikosti středního knírače. A jinak jste mne velice potěšily vizí krvácející rodiny … ;(

 18. Zato informace zde ráno nebyla! :O
  Milá YGO (inlove) , jen v pauze nahlížím, co je nového, a hle! Ona je nová celá krásná černavá holčička. 🙂 (h) Tak blahopřeju moc! …. A jsi pro mě živoucí důkaz, že i do zcela kompletní smečky se občas ještě nějaký ten nový přírůstek docela dobře vejde. (nod) (h) 🙂

  1. Milá Vavísku – když ona ta smečka nikdy nebude kompletní 😉 – toho koně prostě do bytu nedostanu ;( !

 19. Srandicky srandicky … jsem zvedavy kdy „díftka téměř na vdávání“ přijde a zacne pronaset neco velmi podobneho … jen teda nevim jestli mezi chlapy v konirne je k dispozici nejaky ten cernoch 😉

 20. Tak tak, mládež chce své… (chuckle) A ty mamčo živ a venči! (chuckle) Nic si z toho nedělej, Dasty je za těch 10 let už víc náš než Verči. Tedy když slečna majitelka přijde milostivě sem tam přespat k rodičům (bydlí u přítele), Dasty ji přivítá, ale v posteli spí s námi a když odjíždí, tak se ani neloučí.
  Pinč je fajn, uvidíš, že vše bude OK (tedy pokud si holky navzájem nezačnou přebírat velení).

  1. jiný Honzo – tady tě musím trošku poopravit – Terka si Brůču živí sama a třikrát denně s ní chodí ven (nod) – no a já chodím mezi tím (pst – jsem totiž chorlavá).

 21. Milá Ygo(inlove) , blahopřeju k holčičce psí a neboj, ono i na to mimino jednou dojde! (rofl) Jinak mně se pochopitelně líbit musí, pro apartní kombinaci black and tan mám dlouhodobou slabost 😛 Je krásná a má moc chytrý kukuč – věřím, že máte doma a hlavně na vycházkách opravdu živo (chuckle)

  1. Víš, Dede, s tím miminem raději později než dříve – ještě se tak nějak na babču necítím (chuckle)

 22. Blahopřeji ke krásnému přírustku do rodiny! (h)
  A někdy mi řekneš podrobně, jak jsi to Jendovi vysvětlila – náš přednosta taktéž tvrdí, že je nás v domácnosti akorát… 😀

  1. Já ti ani nevím Alčo, jak to, že mi ta zvířata doma prochází – Jenda je totiž absolutně nezvířecí. A jak se tak na něj dívám, myslím, že vidím, jak má kolem hlavy takovou jako by polární záři a na zádech takové divné hrboly, skoro jako by mu pučela křídla (rofl)

 23. Milá YGO, na to držím palce!
  My jsme Kamýčka milovali, láskou velikou, u nás měl vždycky domov, i když jsme si třeba posunuli dovolenou, jen aby ho páníčci nemuseli dávat do hotelu – tam byl jednou, my jsme ho s manželem vyzvedávali a tolik štěstí, jako když nás uviděl, už pohromadě nespatřím.
  Jenže byl opravdu pitomec – potvora kousavá a jak si budoval místo ve smečce, neváhal se vytahovat na naše dorůstající děti. Ke stáru nakonec skončil tak, že byl-li doma syn páníčků, pes měl na hubě košík. On to i ten pes považoval za lepší řešení, než aby zas něco spáchal… Byl učenlivý, všechno chápal, ale prostě si nemohl pomoct, buď utekl nebo kousl. To měl přesně vyměřené, venku na vycházce. Jakmile se vzdálenost od člověka ku psu cca 30 m zvětšila o 10 cm, už na přivolání reagoval tím, že pohodil hlavou a zmizel a pak se vrátil za pár hodin a zoufale chtěl domů do tepla. Když to bylo pod 30 m, vzorně přiklusal a byl tuze hodnej pes.
  Znala jsem jiné 2 pinče, otec a syn to byli, kteří sice vzrůstem malí, ale duší to byli psi baskervilští a taky si z páníčků dělali srandu, poslechli jen vybraného jedince, který je neváhal chytit každého za kůži na krku, zvednout a třepat, než jim došlo, že se FAKT bude poslouchat. Vydrželo jim to na pár dnů a pak zas vymysleli nějakou čertovinu.

 24. Jééé, tak pro mne je to třeskutá novinka. Páni, málem jsem Ti to Ygo v úvodu slupla. Ještě že to bylo zařazeno do psí rubriky. Já už si představovala jak budeš venčit Toenku a kočárek (clap) Tak tohle dítko si pošlape samo a ještě nás bude často obveselovat 😀 Tak pivínko a drožďovou pomatlánku na nervík a hodně pedagogických úspěchů. (inlove)

  1. Chichi – on mi to v úvodu málem slupnul i choť – tak vytřeštěné oči v životě neměl :O

 25. Krásné „minidobrmanče“, blahopřeju. S výchovou si poradíte hravě, vždyť knírač a pinč si nejsou povahově tak vzdálení – i když Toyenka je ta sladká výjimka potvrzující pravidlo 🙂 . Jen si musíš dát pozor aby to nedopadlo jak u nás – všechna zvěř co si Sarin přinesla domů skončila jako moje. Pouze kocourovi bylo vysvětleno, že mi musí říkat babičko a ne mami (rofl)

  1. Jo – že podobná povaha. Tak nevím, ale teďkom každou chvíli říkám „Taková Toya NIKDY!!! nebývala!“ (chuckle) (chuckle)

   1. Vždyt píšu, že taková výjimka z pravidla jako je Toyenka se hned tak nenajde. (h) Ale NORMÁLNÍ knírač je skoro jako pinč (chuckle)

 26. Jo pinčová? (f) To je paráda! 😛
  Jak už níže psala XER, je to složité plemeno, hrdá duše a statečné srdce! Chce to pevnou ruku a pevné nervy a důslednost, jinak přeroste přes hlavu, i když skoro není vidět, chichi…
  Náš půlpes – byl sousedovi, ale u nás měl domovské právo – byl PAN PINČ – bohužel z množírny, nikoliv z dobrého chovu. Přestože měl pevné vedení, chodilo se s ním na cvičák, ale byl to blázen pes, co nejdřív rafnul a pak se, chudák, děsně divil a styděl. No jak ten uměl zareagovat na povel FUJ PES!
  Teprve posléze jsme se dozvěděli, že jeho otec byl pro agresivitu trvale zavřený ve výběhu a pak utracen…
  Ovšem náš Camus (Kamýček) byl pes, co jsem se s ním nebála vůbec nikde. Šly jsme s jeho paničkou večer do kempu, proti nám parta opilců a hulákali Jé ženský, no pocem! Jak zvedli ruce, že nás lapí, Kamýček tak vystartoval na vodítku, že opilci vystřízlivěli a hupli do příkopu a my prošli jak dámy, chichi… Jo to byl zlatej kousavej pitomeček…

 27. YGO, moc sikovna pejska s rozvernym lec dojemnym kukucem. Vypada, ze ji bude kus. Ale co tvoje courani luznimi lesy s Toyenkou? Zjevne to budou vice akcni zalezitosti. 🙂

  Jo, a moc jsem se smala v uvodu – bude nas o jednoho vic (chuckle) . Tak at se dari.

  1. Hano – tak courat se opravdu můžu jenom s Toyou – minulý týden mi v Brooke v lese zvedla srnce … a tím i můj adrenalin, tlak a já nevím co ještě – běh v terénu jsme si vyzkoušely všechny tři – já, Toya i Brooke.

   Jinak – dle všeho by už moc narůst neměla – jenom by jí předek měl dorůst k zadku (jo – i my máme zdrogovaného klokana jako Dede).

 28. Moc pěkná pejsková. Tak snad si porozumí nejen s páníky a domácím zvěřincem, ale i s koníkama a bude plnit svou funkci stájového maskota. A Terka si ji musí vychovat, aby byla její a ne maminčina ;). Držím palečky, aby se jí to povedlo.

  1. Jsem ráda, že tě snídaně pobavila – nás dneska méně, neb Bruča se rozhodla, že ty nehorázně drahé granule už nebude tolerovat (shake) !

 29. Tak blahopřeju k novému žvížátkovi. A učenlivá holčička to je, jak už umí krásně spinuškovat! 🙂

 30. Báječně jsi to napsala YGO. Nebudu tady hrát překvapenou, neb jsem byla zasvěcena. Fotky jsem shlédla a… co napsat, že je nádherná! Fakt správný talismánek. Již se těším, až potkám v lese lehce poklusávajícího koníka s mladou jezdkyní doprovázenou elegantním psíkem. Jinak, co jsem chtěla napsat, to mi vyfoukla Xerxová. Pinč je hladkosrstý bratránek hrubosrstého pinče – knírače. Tak se Terinka nijak neodrodila.

  (y) Ať je Vám spolu moc fajn (y)

  1. Poklusávajícím koníkem :O ?! Spíš tryskajícím koníkem – ten pes má dvě rychlosti – buď spí nebo rotuje prostorem (think)

 31. No Ygo, to je překvápko, a to moc pěkné živé překvápko. Toya s ní určitě ožije a vy budete mít doma ostrého hlídače. (wave)

  1. Jestli hlídače, to nevím, ale ostrá je dost – už to předvedla na sluchátkách, dvou peřinkách a Jendových pantoflích (whew)

 32. Krásná štěnice, má hodně chytrej kukuč. (h)
  Tak ať je vám spolu dobře a očekávám seriál na téma Výchova štěnic na Moravě. O Výchově štěnic za Kanálem jsme zpravováni průběžně. Třeba včera. ani jsem nestihla pochválit, ale bavila jsem se. A dnes neméně.

 33. No sláva- o Brooke jsem věděla od Terky, když mi to anglicky líčila, ale nechtěla jsem nic říkat, protože maminka prý píše článek (přítomný čas průběhový použila správně). Tak jsem se konečně dočkala! Vypadá moc hezky, taková rošťanda. Toya je prý až moc maminčin pes. Tak má Terka vlastniho animála- no a předpokládám, že to dopadlo jako všude- Yga venčí dva psy… 😀

  1. „Yga venčí dva psy“ – jako bys mne viděla (whew) – ještě že je Toya už natolik spolehlivá, že na ni vlastně nemusím dávat pozor.

   1. Chichi 🙂 Aby se ti Toyenka na stará kolena nenaučila novým trikům – když bude mladá přesvědčivá (rofl)

    1. Tady se přilípnu, protože u nás se vždycky těm špatným návykům učili ti starší pesové od těch mladších – a jak rychle!!!

 34. Vzhledem k tomu, že většinou si představujeme toto plemeno se starou paní, uniká nám jeho služebnost a ohromná statečnost, vytrvalost a energie. Jako jsme neudělali z jorkšírů úplné gaučáky a teriér v nich vystrčí rohy při každé vhodné příležitosti. Blahopřeji, hned mne hřeje že i někdo jiný má dítě stejné jako já – Márinka chce se mnou .

   1. Před deseti lety dětičky nutně potřebovaly koťata a co mám na krku? Dvy seniory rozmazlené a nafučené. Kačenka nemohla nechat Márinku na dvorku a co mám doma? Rozmazlenou ( já nevím, jak jsme to za ty tři měsíce zvládli ) pejsku, momentálně tvrdě prožívající pubertu. No a miláčkové jeden na škole a druhý vyfičený s vlastním hnízdem.l

 35. jé – gratulace veliká (inlove) Terka má štěnici (chuckle) Jen bacha – je to „minidobrman“ – chce to dobře vychovat, nenechat přerůst přes hlavu. Pak je to skvělý, fyzicky i psychicky zdatný kamarád do pohody i nepohody. Už je dost velká na učení – nezanedbat!! Znám jich několik – dobří hlídači, skvělí kámoši a v pohybu úžasně elegantní tvorečkové (mám pro ty hladkosrsté elegány slabost)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN