KOČKY: Mňautobiografie pana Profesora (19) – Optimalizace

16. 7. 2007 Jsem rozhořčenej. Kocour. Holka zapomněla doma slovník. A zrovna se nutně potřebuji podívat, co to je „somálská vesnice“. Prý by jí to maso, co jsme si s Tsunamissy a Hrochem půjčili z almary, stačilo na týden.

20. 7. 2007
Vzal jsem myš Evelínu na procházku. Do rybízů. Když jsem se vrátil, zjistil jsem, že za holkami přijela návštěva. Seděli venku u kafe. Šel jsem předvést, jakého pěkného mourovatého kocoura holky mají. Nikdo si mě nevšiml. Návštěva: Nějaká zajímavá krajinná vzácnost? Nepřekáží při sekání trávy? Holka zavolala: „Bubu, jídlo!“ Kámen se zvedl a klusal k chalupě.

23. 7. 2007
Vymyslel jsem novou hru. Nedá se hrát moc často, ale stojí za to. Potřebujeme velký kastrol guláše, který holka vaří večer, aby byl na druhý den. Dále potřebujeme jednoho kocoura. Dále potřebujeme skříň, která je v kuchyni hned u dveří. Dále potřebujeme holku, která trvá na tom, že večer už nesmí být kocour venku a musí být v kuchyni. Podle herních pravidel zrovna kocour chce za každou cenu ven. Holka se protahuje dveřmi tak, aby kocour ven nemohl. Kocour vyčkává. Zaujme strategickou pozici. Na skříni. Je trpělivý. Ví, že jeho chvíle přijde. Jakmile holka vezme hrnec plný guláše a chce ho vynést na chodbu do chladna, kocour se připraví. Přesně vystihne okamžik, kdy holka drží hrnec, plný guláše. Holka si otvírá loktem.

Holka vykřikne: „Piškote, opovaž se.“ Na tento povel se kocour opováží. Skočí. Přesně ve chvíli, kdy holka je napůl ze dveří venku. Kocour skočí. Ze skříně. Skočí přesně doprostřed hrnce. Sečtením gravitace a váhy kocoura docílíme, že hrnec vylítne holce z rukou. Skončí na zemi. Převržený. Hra končí ve chvíli, kdy kocour mizí do tmy, aby nemusel poslouchat spílání holky, která z části kuchyně a chodby vytírá guláš. Výrazy jako „pitomej kazisvět, zběsilá poletucha a splašenej pablb“ jistě patří guláši, který neukázněně opustil hrnec a rozmístil se po dlaždicích, natekl dvířky do sklípku a zalezl pod práh.

24. 7. 2007
Holky obědvají polívku. Z pytlíku. Asi jim moc nechutná. Holka za každým polknutím syčí. Ještě pořád se zlobí na guláš. Prý byl z kila masa a kila cibule. Ještě, že nám na tácek vybrala jen maso. Cibuli já teda dost nerad.

26. 7. 2007
Do kuchyně vletěla můra. Tučná. Na zpestření stravy vynikající. Proteiny a tak. Nevěděl jsem, že je holka tak nepřející. Nepřeje mi obohacení stravy. Tak zas ten lustr pověsí. Kus stropu, který se vyrval i s lustrem, taky nějak přilepí zpátky. Můžu já za to, že můra si sedla zrovna na lustr, můra jedna?

28. 7. 2007
Přijela další návštěva. Holka a kluk. Šli jsme je s Tsunamissy okouknout. Holka začala ňuchmat mne. Kluk se rozhodl, že si pochová Tsunamissy. Moje holka řekla, že to není dobrý nápad. Že se Tsunamissy nerado chová. Že nemá rádo cizí lidi. Že má dost silné zadní nohy.Že má víc než hodně silné zadní nohy a zrovna na ně holka žádá o vydání zbrojního pasu. No. Kluk řekl, že dělá už 8 let karate. Že si tedy snad poradí s jednou kočkou. No. Nebyl to dobrý nápad. Kluk chodí už půl hodiny v předklonu.Holka řekla, že bude muset žádost o zbrojní pas zaurgovat, aby ještě neměla oplétačky pro držení nepovolené zbraně.

30. 7. 2007
Myslím, že nejsem žádný mejdlo. Myslím, že jsem dost šikovnej kocour. Myslím, že jsem to zařídil geniálně. Díky mně má osada unikátní atrakci. Vlastní strašidlo. Bílou paní. Chodí o půlnoci kolem chalupy. Má na sobě dlouhou noční košili. Bílou. Svítí si baterkou. A nejdřív naštvaně, a pak už vyděšeně, volá svého milovaného kocourka, který kvalitu výkonu sleduje z bezpečného úkrytu pod střechou.
Výkřiky strašidla do tmy, že jestli kocour okamžitě nevyleze, tak bude přes noc venku, netřeba brát vážně. Strašidla bývají vytrvalá. To naše vydrželo obcházet hodinu a půl. Po zjevení se kocoura strašidlo nejen nerealizovalo předchozí výhrůžky, ale dokonce dalo kocourovi pusu čumákovku. Asi z radosti, že už může jít spát. Strašidlo. Ne kocour. Ten ještě úspěšně zahájenou noc prodloužil o procházku na polici s hrnky. Starodávnými. No co. Střepy prý znamenají štěstí.

2. 8. 2007
Nemám to lehké. Zrovna jsem zaujal oblíbenou meditační polohu na schodech. Mám odtud přehled. Také mám naději, že některá holka si nevšimne, že tam jsem, lehce na mne šlápne a když pochytá balanc, donese na omluvu šunku. Holka šla po schodech. Měla zřejmě dost bystrý den. Nešlápla na mne. Sešla do chodby. Řekla, že jde do lesa. Že si vezme gumovky.A kruci! Pud sebezáchovy spustil alarm. Usoudil jsem, že zrovna musím nutně ven. Už jen koutkem oka jsem zahlédl, jak holka vlítla do gumovek. Jak z nich vylítla, už jsem neviděl. Jak za mnou volá, že jí nemám dávat do gumovek myš Evelínu, to jsem ještě zaslechl. To další už jsem radši slyšet nechtěl.
Upaloval jsem velmi rychle.
Nebyla to Evelína.
Byla to opravdová myš.

Piškot Pišutka v.t.

Aktualizováno: 29.11.2010 — 00:17

162 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Já jsem chtěla ještě Myší poštářek ale nepospíšila jsem si a večer mi padá internet asi je to nějaké přetížené a najednou se nikam nedostanu. No, počkáme si na další aukci. 🙁

 2. Dnes je opravdu den blbec, tedy pro mne večer blbec. Kdo neviděl neuvěří. Protože už znám kočenky nenechávám klávesnici ležící ale postavím ji. Šla jsem jenom dolů do sklepa na záchod, to se nemůže nic stát myslela jsem. vrátím se k počítači a co nevidím. Všechno je na monitoru vzhůru nohama. Chci nalézt co udělat ale když pohybuji myší normálně hýbe se šipka v protisměru. Po chvíli velké mozkové námahy jsem šipku jak takž řídila správným směrem a hledala návod k otočení obrazu. Čtení obráceného textu taky nebyl žádný med, jenže mi to stejně nepomohlo. Nenašla jsem na co kliknout nebo který tangent zmáčknout. Na co ty moje kouzelnice šláply se nedozvím. V zoufalství jsem zavolala syna, ale jako bych ho před sebou viděla jak stojí s otevřenou pusou nad maminčinými vylomeninami. Tedy maminčinými, kočičími že ano. A pak suše prohlásil ať otočím monitor. A nebo bych mohla na stole před monitorem udělat stojku, dodala jsem já.
  Takže tak,zase nebudu moci číst články na Zvířetníku. Zítra zavolám support ať se mají čemu smát. A třeba mi i pomůžou.

  1. to znám, taky mi to kočky už přepli :-)) zmáčkněte tlačítko AltGr a zároveň šipku nahoru ( a nebo taky do strany a nebo taky dolů) podle toho se přesouvá zobrazení na obrazovce…

   1. Děkuji převelice, fungovalo to. Ale stejně budu klávesnici stavět a to i když si mám odběhnout jen na pidichviličku. Asi holky viděly jak panička chátrá a tak ji připravily trochu cvičení stařičkého mozku a pokřivených prstů. Čiperky moje zlaté chlupaté. (cat) (cat) Takové aby pohledal. Budiž jim chvála za tu starost o mne. (chuckle)

  2. Ach, Kočí. Ano, ty mladé mizérie klávesnice obzvláště přitahují. To potvrzuji. Mně pod ni Babí furt cpe šedou pastelku.

   Jsou to příšerky neřízené, že? 🙂

 3. VÍM, ŽE TU UŽ NIDKO NHEBUDE, ALE STEJNĚ MUSÍM PODĚKOVAT ZA VESELÉ POVÍDÁNÍ. pIŠKOTKU DÍK. TVOJE ŘÍKÁNÍ MI DALO ASPOŇ NA CHVÍLI ZAPOMENOUT, ŽE ZÍTRA,30.11 BY BYLO MÉ NEBOHÉ SETŘIČCE POUHÝCH 59 LET, KDYBY JÍ BYLO DOVOLENO DOŽÍT SE JICH. MŠJTE SE VŠICHNI KRÁSNĚ. NA DNEŠNÍM DNI JE PĚKNÉ , ŽE PRÁVĚ DNESKA 29.11. MŮJ MANŽEL JIŘÍ SLAVÍ 58 LET ŽIVOTA.. ČAS LETÍ JAK SVĚTLO.

 4. Ještě upřesnění k časovým nesrovnalostem, které se mohly objevit. Posledních 5 minut jsem zapisovala VŠECHNY ZOBRAZENÉ PŘÍHOZY ručně. Netuším, jak to mají na rajčeti udělané, ale občas se opravdu stane, že se komentář zobrazí až později, ale se správným časovým údajem. Doufám, že se nikdo necítí poškozen, to by mě mrzelo. Pokusila jsem se to udělat co nejspravedlivěji – co vidím, to počítám.

  1. Renato, děkuji za obrovskou spoustu práce, kterou tě tahle hra musela stát, klobouk dolů (clap)… a přispěvatelům taktéž, šikovnost mohých je neuvěřitelná a já smekám, co všechno zvládnou (y)

  2. Je jasné, že rajče má přece jen své mouchy, proto byl zřízen velitelský čas a ten je platný, i když se to někomu (i mně) na monitoru zobrazí jinak.
   Ale zas na druhou stranu rajče uneslo už 524 komentářů, což je úžasné. (y)

 5. Znovu děkuji Piškotkovi za shovívavost, neboť si jej teprve pročtu. Pokusila jsem se prohlodat na Rajče, ale chtělo to po mně moc. Tak já zas ty dojemný, ale technicky šeredný fotky pošlu Vaví a když najde čas, ona nám album i s tím minulým udělá, a když nenajde, neudělá (v životě jsem nečetla tak hnusné vydírání, natož, abych je sama psala!).
  Coby láik jsu teprve kupit fotky do pošty Vaví. :-

  1. Nejde mi to ani přeposlat. Tak nic. Prostě holky se muchlaly v chodbě na botníku v malinkém jednokočkovém pelíšku a když tiskly ksichtíky na sebe, bylo vidět, jak ho máma Pusa má třetinovej vůči dceři Babí; nic jiného se nestalo. Navíc to byly stejnak strašně strašný fotky ze strašně osvětlený chodby…

 6. Příště budeme končit ve dvě ráno, málem mě klepla pepka (rofl)

  Vítězové aukce jsou na rajčeti, pozdější příhozy jsem nebrala v potaz. Vzhledem k tomu, že velitelský čas byl na mém počítači, rozhodla jsem o vítězi podle odečtu času, který se zobrazuje mně. Závěrečná bitva byla opravdu lítá (y)

  1. RenatoE, díky, díky, díky a hlubokosklon (toivo) všem co na aukci spolupracovali. (inlove) (handshake) (hug) (clap) (h)
   Byl to boj lítý ale čestný. Tak strašně jsem chtěla Janiččiny kočičky s konopíčkem , stačila chvilička a je to v háji. Nu což. 🙂
   Přeji všem aby měli z tak nádherných věcí,které jste udělátkovali velkou radost, mimískům ať slouží dečky a penízky všem dobrým lidem a zvířátkům. (handshake) (inlove) (y)
   Ještě jednou všem díky. (h) (handshake) (h)

 7. Piškotku, ty jsi sen, báječný sen na dobrou noc za velmi ošklivým obdobím, kdy se nic nedařilo a teď člověk usíná s úsměvěm, děkuji ti (inlove) (clap)

 8. To je nespravedlivé – někteří museli NUTNĚ odejít, neb čtyřnožci pro aukci nemají pochopení – a gorále jsou v háji – a já si na ně myslela velice velmi ;( – ještě že ten podnos jsem uhájila (wait) . Ale bojovalo se do krve (whew)

  1. Ale co jsem to … doufám, že jistá korálovka na mikulášení dojede s véééélikou kabelou plnou takové krásy – já si na ně šetřím do pančochy.

  2. YGO, nebudeš věřit, ale Ri čtvrt hodiny před koncem chcípnul počítač a 10 minut před koncem nevydržel napětí ani internet a ani náhrádní spojení přes telefon nešlo, až teď už je to zase OK. 😀

  3. Já jsem se samou nervozitou zrestartovala právě v minutu M. (fubar) (whew) Byly to nervy!

   RENÁTKO (inlove) , DÍKY MOC ZA ČTYŘDENNÍ SEZENÍ U POČÍTAČE A HLÍDÁNÍ A ZAPISOVÁNÍ VŠECH PŘÍHOZŮ. (bow) (f) 🙂

  4. Ygo, vždyť ty gorále zůstanou doma… Teda na Moravě. Kocourové budou úžasně slušet (inlove)

   1. Taky si myslím 😛 Uf, ale ulevilo se mi, když se zobrazilo první vyhlíšení, říkala jsem si, tož to nechňápu, jak je toto možné (whew) , pak se vysvětlilo (dance) Yveto, však se zadařilo jinde, né? 😉

 9. Milovaný Piškotku.
  Až teď jsem se dohrabala ke čtení – a neučetla nic – CO JE?, JAKEJ BOJ?, KEREJ BOJ? GDE SOU MÝ CHŇAPKY, UÁÁ!!

   1. Jaké dečky? Jestli myslíš přehozy miminčí, tak ty tam jsou, musíš si rozbalit všechny komentáře. A jestli tam nejsou, tak já je mám dávno v tabulce 🙂

  1. Jiný Honzo, doufám, že TLP udělá stejnou radost, jako by udělala mně, je opravdu krásná 🙂 …. a já evidentně potřebuju novější a rychlejší poč, on už má stařeček dobře 7 či 8 let , jdu psát synkovi 😀

 10. Přidávám se k davům, kterejm Piškot zlepšil mizerný pindělí (clap) . Zejména ta část o odvážení se je fakt dobrá (rofl) (rofl)
  Jinak ještě před chvílí tu sníh drobounce padal. U nás na severu se chodilo poměrně dobře, ale v centru to docela hnusně klouže…

 11. Zprávy z aukční síně: Vypukla hromadná rvačka psů a koček! (rofl)

  (wait) Aukce končí ve 22.00 (wait)

  1. zato já jsem teď perlila – jediný komentář do rajčete jsem třikrát přepisovala… (fubar) , nebyla jsem schopná napsat správně jedinou větu. Prostě od rána do večera ve škole a ještě jsem dostala rýmu … |-(

   1. Tsss, mně povídej, tak jsem se zaheslila až jsem dokukačkovala úplně všechno a musela jsem založit nový účet. Z těch hesel se jednou opupínkuji zcela. Moje,Tvoje Teta Parole…. jsem hotová. Od 04 ráno odmetáme, odmetáme ,plužíme. Jak je u Vás ? (wave)

 12. Jojo, pamatuju doby, kdy jsme říkali: Chcete levně zničit byt? Přijdeme k vám s naší zvěří. 😀
  Gulášovej skok, můj dnešní favorit.

 13. Děkuji,Piškotku, jen díky tobě jsem přežila dnešní den. Ta závěrečná myš mně dostala zcela. Piškotek v guláši óóó, guláš vem čert ale kdo odmastil Piškotka. (cat) (h) (clap) (inlove) (wave)

  1. Jenny, nemusel jsem být odmaštěnej kocour! jsem šikovnej kocour a svůj skok jsem vyměřil pečlivě, takže jsem ve spolupráci s gravitací docílil pád hrnce k zemi, ale své tlapky jsem si uchoval v relativní čistotě. Drobné stopy chutného pokrmu ( jo, jo, holka dělá guláš poctivej, nešidí ho) částečně utkvěly na podlaze chodby při mé urychlené autoevakuaci, co neulpělo, dočista jsem dočistil jazykem. Rozhodně mi to trvalo mnohem kratší dobu, než trvalo holce pachtění se s úklidem . A už vůbec mne u toho nenapadlo užívat takové nepěkné výrazy, jakými holka spílala neposlušnému guláši…jsem slušnej kocour!!

   Piškot Pišutka v.t.

   1. Piškotku, jsi velmi čistotný a velmi slušný kocourek. holka by si z tebe měla vzít příklad a já se budu taky učit. No ale představa guláše po celé chodbě či kuchyni – jejda, to by se i lesy červenaly z mé květomluvy, to se přiznám.

   2. Já Ti teda něco řeknu, to kdyby se stalo mojemu přednostovi (chuckle) , tak bys měla chodbu dočista,dočista, určo by to slízal, takovou škodu by prostě nedovolil. (rofl) (rofl)

    1. Jenny a Myši, jo, jenže Pišuta má rád guláš s houbami, ale ten neposlušný, hrnec opustivší guláš byl jak na potvoru s kapií a to on nemusí. Navíc byl po večeři a navíc věděl moc dobře, že tohle tedy vymňoukl . A ještě ke všemu, kdyby se ten gulášek prostě jen tak vylil a rozprskl na normální podlahu…jenže…v chodbě je dlažba, staré, původní šumavské dlaždice s už hodně vydrolenými spárami. V kuchyni, kam část guláše též dopadla, je podlaha dřevěná a úplně navrch je tam dekl od minisklípku v podlaze, kamž gulášek, ač náležitě hustý, hezky zatekl. Byl to fakt mazec , úklidové práce trvaly snad hodinu .a jak jsem tam lezla po čtyřech a stírala a vytírala, tak jsem co chvíli zahlédla u vchodových dveří mourovatou hlavičku, kterak nakukuje….Už to uklidila? Ještě nadává? Ještě to neuklidila? To je doba….

     Piškotí gulášový skok vešel do chalupnicko – osadnických legend a ještě dnes bývají zvláště zdařilé skoky osadní mládeže do naší šumavské říčky kvitovány obdivným : Týýý jo, skočil tam jak Piškot do guláše . (rofl)

     1. Vy jste prostě nezapomenutelní miláškové. 😀
      A to věřím, že jste již zaživa legendami. Dokud Vás Piškot nepohřbí… holky nezdárné… 😉

 14. Vylomeniny mých kocicích sestricek bílých pacicek jsem jeste neztrávila natolik aby z toho bylo humorné vyprávení. Asi to potrebuje odstup casu a nebo je moje trpelivost s jejich rádením velmi omezená. Mela jsem poslední roky jenom starsí rozvázné kocicky. Ale jen at se mládí vydovádí !!! (cat) (cat)
  Koukám co jsem to napsala ze prej „mých“? Jako bych dlouholetou zkuseností nevedela ze já jsem prece jejich. 😉 (happy)

  1. Když je nemůžeš zmoci – tak jim nech volnost, ať se holky vydovádějí. Snad už sis všechno cenné pouschovala a to ostatní holt ať rozmělní. Já to s čertí Babetou taky tak dělám. Schovala jsem jeden dva prstýnky a pas a vostatní ajť si slečna rozdrásá a přenese ku své potřebě. Šak co já s bytem, kdyby nebyl pro kočku. 😉
   (f)

   1. Máš velice příkladný postoj k životu – já to taky tak beru, leč v domácnosti jsem jediná (chudák Jenda, co za cuchtu se ze mne po těch téměř dvaadvacetí lety vyklubalo (chuckle) ). Například dnes u nás nasněžilo – a to nejen venku, ale i v bytě – někdy řeknu, kdo to má na svědomí (happy)

  1. Milá veram, dekujeme za nové vedomosti. Já jsem o výzkumu DNA kocek prímo v terénu videla televisní program.
   A jeste jsem jednou cetla ze kocka k dosazení svých prání pouzívá takových zvuku, které jsou práve dotycnému príjemné. To znamená ze pouzívá ruzné zvuky na ruzné cleny rodiny. Ze jsme takovou zkusenost za sto tisíc let nedokázali sami vyuzít o necem také svedcí, ze? 😀 (rofl) (rofl) (rofl)

 15. Jen prolétávám – Piškůtka si užiju až zítra!!!

  OT hlásání pro Baty a Veram: Zítra ráno odchází z Brna velká krabice s celkovým počtem 22 ks vánočně zabalených dárečků s nalepeným (ale odlepitelným) info, co každý dáreček obsahuje – pomohli moji blízcí, kamarádka a moje spolupracovnice. Teď už jen doufat, že to fakt udělá radost. Hezký den všem Zvířetníkům a jejich zvířecím kámošům!

  1. Ahojky, Laďko posíláš to k nám do hromadné zásilky nebo přímo do Hejnic? Jsi zlatá, že to máš zabalené. Já balila o víkendu, moc se to povedlo! (inlove)

  2. Díky, Laďko, jste strašně hodné všechny. Karolino, to bude sólo brněnská akce směr rovnou Hejnice. (h) (rose1)

 16. Milý profesore Piškotku, je mi ctí se s vámi seznámit (nod) . Ani jsem netušila,že za mé půlroční nepřítomnosti se tu objevil skvělý kočičí vypravěč (wave) ! Dík za rozjasnění tohoto „kalamitního“ dne (clap) . Též dík Dede, která umí naordinovat smích na ten správný den (y) !Mám vás ráda,Zvířetníci (h) !

  1. Vřele doporučuji nastudovat i předchozí díly. POZOR! Je velmi vhodné napřed uklidit vrškeré jídlo a pití z dosahu – hrozí nebezpečí zadušení eventuálně znečištění počítače! (rofl) (rofl) (rofl)

    1. Fallowo, to jsou zkušenosti! Každý z nás už čistil klábosnici i obrazovku, šel se převléknout z trika či košile s vyprsknutou kávou, já jednou prskala špagety s rajskou omáčkou, to už nešlo vyprat vůbec. (rofl) Takže vidím Piškotka a nechávám si ho na „vychutnání“ pro chvíle, kdy nebude v dosahu nic, co by se dalo poprskáním zničit.

  2. Milá holko Falowo,

   taky jsem poctěnej kocour! Jsem poctěnej, že se poznáváme a na stvrzení svého tvrzení posílám pusu čumákovku! Velkou!

   S úctou Piškot Pišutka v. t. ( vlastní tlapkou)

 17. Děcka pozorte! (wait) AUKCE KONČÍ DNES VE 22.00! (wait)
  A na hadech máte průběžnou rekapitulaci, těm, kdo mají špatný den, doporučuji nahlédnout, hned se vám zvedne nálada (inlove)

  1. „Špatný den“ je hooooodně slabé slovo! A k tomu jsem jezdila MHD a chodila v těch břečkách co po ulicích tečou pěšky a mám totálně mokré nohy, rozlepené jediné zdravotní boty, které byly ještě k něčemu a dělaly mi dobře na nohu, černé ponožky od barvy, kterou byly napuštěny, náladu pod psa…… :@

   1. Karolíno – cizí neštěstí potěší – tak se trochu potěš 😉 – včera jsem uklízela na balkóně, na který vedou okna z jednoho pokoje a mají plechové parapety. Samozřejmě jsem se zvedala trochu rychleji než jsem měla a hlavinku jsem si vrazila přesně do té nejostřejší hrany dotyčného parapetu – přesně do rožku. Čili jsem si rozsekla svou ctěnou hlavinku, červená tekla proudem po mém roztomilém obličejíčku, vypadala jsem jako Komanč na válečné stezce a pak jsem si odborně zastavovala krvácení přikládáním tlakových obvazů (rofl) . Pak se mi má hlavinka celé odpoledne pěkně motala. A dnes mám bouli velikou jako celá Afrika. No ona ta díra zase tak velká nebyla, ale hlavinka je dobře prokrvená….. A když se mi hlavinka domotala, náš milý kocourek se slastně natáhl a zatnul mi dráp pod nehet u nohy. Tak jsem zase zařvala a tančila jako Indián (možná ten Komanč) okolo mučednického kůlu, přičemž ten mučedník jsem byla já (rofl) . Takže jsem krvácela podruhé – tentokrát z druhého konce těla. Já vím, že oproti tvým starostem to nic není, ale snad se alespoň trochu usměješ.

    1. Jak je to napsané mě fakt pobavilo 😀 ,ale pak jsem si to živě představila a zašimralo mně kolem žaludku – ta bolest musela být hrozná :S ! Foukám aspoň virtuálně na bolístky a přeju rychlé uzdravení (nod) (inlove) !

 18. OT Pomóóóóc, prosím, zapojila jsem se do vánoční dražby a přihodila ke dvěma věcem ale bohužel jsem si já blbka (headbang) nepřečetla návod až do konce , sem si nevšimla, že vyjel ještě jeden papír z tiskárny, že se n e m a j í dávat kulaté sumy, chtěla jsem to napravit, mezitím jsem asi něco pokazila a teď ať se přihlašuji jak chci nemůžu se tam dostat. Můžete mi prosím!!! někdo poradit.
  Zana mně zabije. (bat)

  1. Nezabije, když budeš s kulatými sumami sama, tak Tě stejně pozná; ). Ale jak jsem si všimla, tak na miminčí deky kulaté sumy dává každý.

   Už podruhé dnes sčítám 3+8 a podruhé to mám až na druhý pokus. Asi bych se měla nad sebou zamyslet.

   1. Já se vždy, když mi padne 6+10 musím krotit, abych nenapsala 610, jak tu kdysi krásně radil, tuším, Jenda. Na otázku „kolik je 6+10“, odvětil 610 a já to teď píšu podvědomě vždy, když tuhle kombinaci mám, což je poměrně často. 😀

  2. V pohodě, stačí při platbě čátky identifikovat (200 č. X, 300 č. Y). Pokud máš potíže se tam znovu dostat, celé to shoď a začni znovu.

 19. Zdravím všechny. Hlavně ty, co mají Den Blbec, stejně jako já. Ráno jsem se jen koukla na parapet, pohoda, žádný sníh, tak jsem to neřešila a utíkala na poslední chvíli (jako každý všední den) k autu. Těch 5 cm sněhu venku mne trochu překvapilo, ale co, nejsem máslo, tak jsem to v téměř celoročních sandálech doběhla k řadě aut.
  Máte nějaké poznávací znamení svého auta (pokud na vás tedy neblikne)? Já to poznávala podle koule na vozík, takže jsem oprášila zadek ne osmi aut, ale jen tří prvních.
  Ale nakonec to nebylo tak špatné, protože Piškotův deníček je vždy nedostižný. Jen bych se měla konečně naučit, že než otevu Zvířetník, je nutné zavřít dveře kanceláře….

  A vlastně, pane Profesore, nemáš náááhodou připravené nějaké tématické, zasněžené historky? když už je ten bílý sajrajt všude…

  1. Poznávací znamení? Mno, je bývalé firemní a ten obrovský nápis, co je přes oboje dveře, jsem tam přesně z těchto důvodů nechala…

   1. u nás ráno „na samotě u lesa“ stály dvě auta, kupodivu obě moje, tak jsem ti odházela to menší a frčela do práce, bylo to jak v pohádce, všude bílo….
    no a jelikož jsem úspěšně ten zasněžený kopec i vyjela tak zatím pěju ody na nový zimní obutí na autku a sníh mi zatím toli nevadí

  2. Teď momentálně zahrádka, to pomáhá i v podzemních garážích, jenže ta na něm není trvale … Jinak je to naprosto nepoznatelné tmavě modré auto, kterých je kolem veletucet. Parkuje pokaždé jinde v oblasti několik set metrů čtverečních a jezdíme s ním dva. Občas prostě najít nejde a musí se zavolat tomu druhému, kde ho proboha nechal. Včera teda mělo na kapotě krásné srdce ve sněhu, ale to už zase zapadalo.

   1. Nerozpoznatelné tmavě modré auto? Já jen, že MLP se předvčerem před tescem dobývala do cizího auta, já seděl v tom vedle. (chuckle)

    1. Dobrá, upřesním: jaké je poznávací znamení auta, které je pokryté cca 10 cm sněhu, a to prosím ze všech stran. Já totiž také jezdím služebkou, počmáranou až hanba… ale dnes ráno to jaksi efekt nemělo…

      1. Tak to jsem přesně udělala. Jen jsem byla moc ráda, že mám auto s koulí. Tak jsem si uřetřila oprašování pěti aut navíc 😉 , a to se počítá.

       1. Ahoj, zřejmě došlo k nějaké chybce na tvém kompu, asi ti nepíše správně celý nick – „kim“ už jsem já, akorát málokdy příšu.

        1. Áááááááááááá, tak to pardon, ještě jsem tu tento nick neviděla, a PC mne normálně a bez ptaní pustil. nebylo to úmyslné, takže právě teď došlo k rozšíření jména, a to z Kim na Kimmi.

  3. Unás na firemním parkovišti stojí cca 50 víceméně stejných aut (kupujou se jen dva modely), tak chodím s klíčkama, mačkám tlačítko odmykání a koukám, které bliká 🙂

 20. Vážený pane Profesore,

  předem mého dopisu Vám z celého srdce mnohokráte, kráte, kráte a děleno děkuji za Váš dnešní plnohodnotný příspěvek. Nebýt totiž Vás, zcela jistě bych se dneska ani vůbec nezasmála. Mám totiž již od rána den vědecky nazývaný „Den blbec!“ Na cokoliv sáhnu zcela úspěšně znehodnotím, vše se vymyká kontrole, nic se mi nedaří a jsem nebezpečná i za rohem.
  Takže jen a jen díky Vašemu vědeckému pojednání se tady tlemím jako naprostý idiot.

  Děkuji Vám tímto ještě jednou a přeji mnoho dalších úspěšných seskoků do goulage.

  S úctou Vaše nyní již opěto optimisticky naložená,

  Ešusová

  1. Petro, s dovolením se přilípnu – nemám sice den blbec, ale práce až nad hlavu, Myšátka jsou ze sněhu rozhozená, jak kdyby ho viděla prvně v životě, takže přitlačit je k nějaké práci je téměř nad Myší síly. Teď už si užívá paní vychovatelka a já jsem si smlsla na Piškotkovi. Paráda a papule kolem celý hlavy. Děkuji. Jo a zítra jdeme bobovat.

   1. Tak ať vám vydrží níh.

    Tady furt pada a pada a pada … a břečkuje … už aby bylo jaro. Bleargh. Svinstvo bily.

    1. My si snížku užíváme, na Vysočině je čistý a křupavý a dá se v něm bezvadně váletm jak moji miláčkové zjistili na procházce, takže na oběd jsme dorazili – no hanba povídat!

 21. Jinak jsme se právě s Berry vrátily od veterináře. kromě toho, že nám holčička zase vyrostla (už má 30 kg 🙂 ), tak z ní pan doktor udělal Psa polobaskervillského… :O Má totiž v jednom oku zánět (Berry, ne doktor – ach ta čeština |-( ) a když se vet chtěl přesvědčit, jestli oko není poranené, použil diagnostické kapičky s výrazně fluorescenční barvou… Sice to potom z nejhoršího utřel, ale i tak Berry vylezla ven s jedním okem mírně žluto-zeleně světélkujícím (rofl)

  1. ………k Berry vylezla ven s jedním okem mírně žluto-zeleně světélkujícím……

   Mno Dede, a pak že toho svýho strrrrrrrrrašlivýho vlčáka nenajdeš, viď? 😀

   1. Ehm… kdybys viděla, jak se nadšeně vřítila do čekárny (kde tou dobou díky bohu nikdo nebyl), nechala se radostně omuchlat od sestřičky i paní recepční, aby se vzápětí nadšeně vřítila do ordinace olízat si pana doktora, tak bys měla o strašlivém vlčákovi taky svoje pochyby – světélkující oko sem, světélkující oko tam… (rofl)

  2. Berry vylezla ven s jedním okem mírně žluto-zeleně světélkujícím
   Fotodokumnetace není? Prosím, prosím, smutně koukám…

   1. Je mi líto, dokumentaci nemám – měla jsem plné ruce rozdováděné psice a také, jak je zvykem, účtenek (wasntme)

  3. Chuděrka Berryška, posílám jí poňuchňání vydatné. Heč, já mám zase ščastnou pejskovou – venku je hromada sněhu a zase se v něm dá řádit. Kam zmizela důstojnost staré paní, která v pátek kulhala a něvěděla, kterou přední tlapku si k tomu vybrat, to netuším. Vím jen, že jsem ráno dovalila domů sněhový válec místo chlupatky.

  4. Berryško, Vuvu, já vůbec nejsem zlomyslná a mám ráda pejsky – ale chechtám se tu zcela bezuzdně. Světélkující očko bych tedy chtěla vidět, na tvém černém špičatém obličejíčku to musel být pohled pro všechny psí bohy. Ale jinak přeju, ať je zánět co nejdřív zase fuč!

  5. Vuvu milovaná, tak očíko ti ten chlap v bílým pláštíku kapal? Bude dobře, uvidíš..a ten sajrajt barvící a světélkující taky brzo zmizne…i když , že by sis alespoň chvilku hrála na strááááášlivou psovou? (chuckle) (y) (h)

   PS: a řekli ti o tom, že pejskovejm, co viděj na jedno oko,protože druhý mají nemocinkaný,čte panička pohádky nebo drbe bříško a případně zpívá? 😀

    1. jo, tak tiše,něžně….je to něco mezi broukáním a předením….Šarik to miloval….zívání beze slov, jen to brumendo….

  6. Chudinenka Berrynka…. žlutozelené světélkující očičko …. (chuckle) to jí musí sluuuušet.
   Tak hlavně abyste zánět rychle pořešili.

  7. Ano, ano, tyhle kapičky známe- z doby, kdy měla Borůvka poraněnou rohovku- ale světélkující oko na kavalírovi nevypadá tak hrozivě 🙂

 22. Jééé, pan profesor, už se těším, dám si ho po obědě.
  Praha se oděla do zimního kožíšku. Sice je olověná obloha, ale jak jinak, když se z ní sype sníh? Já vím, někteří to nemáte rádi, ale já sníh můžu. Teda ten čerstvý a čistý. Pěkně nám s Rysíkem křupal pod nohama, když jsme šli krmit kačenky k Vltavě. A pak na hřišti. Věřili byste, že trval na zhoupnutí? Musela jsem smést sníh z houpačky. A postavili jsme sněhuláčka. Tohle je super sníh, ten loňský lednový bylpřemrzlý a vůbec z něj nešla udělat koule, natož sněhulák. Aspoň tak první týden možná dýl, než mráz trochu polevil.
  A zítra vytáhneme boby, máme za domem kopeček tak akorát pro Rysíka. Lidi jáse těším :).
  Přeji pěkný den, jdu servírovat oběd, ještě se vrátím. Piškot je přece ideální moučník!!

   1. Nebyls to Ty, kdo si tu loni stěžoval na nedostatek sněhuláků? Buď jsem to tenkrát našla pozdě, nebo nevím, proč jsem neodepsala, ale tenkrát opravdu stavět nešli! Zkoušela jsem to několikrát. Dokonce ani koule na koulování nedržela pohromadě.A opravdu tenhle stav držel déle než týden, to jsem nikdy před tím nezažila. Ale letos to jde, zatím jen zkušební 20 cm vysoký, ale zítra uděláme většího.

    1. jo jo, to jsem byl ja. Ona to neni jenom zalezitost lonska. Rekl bych, ze dlouhodobe je v Praze ponekud nedosnehulakovano.
     I kdyz jinde mozna taky.

     Ono za nas bylo i vic deti (ja jsem jeste „silny rocnik“ … na zakladce tri tridy po petatriciti, ted jsou dve a je v nich min deti).

   2. Staví!!! Péťa mi před chvílí hlásila, že s panem třídním učitelem rozhodli, že matiku mají pořád, ale sníh padá jen občas, takže místo matiky postavili obrovského sněhuláka a poté vyhlásili sněhovou bitvu 😀

 23. Piškotku, krásně jsi to namňouknul, ale nechtěl bys taky někdy pustit ke slovu parťáka Bubu-hrošíčka? (chuckle) Třeba by nám o Tobě mňouknul něco zajímavého, co na sebe neprozradíš. A je to krásný černý kocoureček se zeleným kukučem. (cat) (rose1)

 24. Dobré dopoledne fšem!
  U nás na severovýchodě sněží vytrvale, mňaužel už odhrnoval traktorem, aby mohl dovézt mládež do školky… Venkovní psi se tváří, že pod sněžným kabátem jim to sluší víc 😉 A já jen doufám, že ta klouzačka, co zatím je na naší venkovské cestě, se do odpoledne umoudří, protože jinak houby auto, ale sáňky… :@

 25. Jojo, 8 let karate je houbec příprava na takovou Tsunamissy… (chuckle) A zase se navážejí do Bubíska, mého oblíbence…. když slyším „Bubu, jídlo“, vstávám a jdu, co taky jiného?! Navíc mu to na té fotce tak sluší. Že jo, YGO?
  Ale můru bych ti přála, Piškůtku. I na lustru. Každý lustr má být přece ukotven řádně. (rofl) (rofl)
  Myš v botce už jsem taky viděla. (chuckle) To ještě Timůra si odložila myšenku Juniorovi do botky. On ji předtím zlobil a to se přece kočenkám nedělá. 😉 A řval taky kvalitně.

  1. Že já nejdřív nečtu než píšu! (chuckle) Teď jsem sem dala příspěvek, kde vyzývám Bubu-hrošíka k mňouknutí něčeho do diskuse. Byla bych se připojila k Tobě. Ten kukuč je fakt nádhernej! (wave)

   1. Bubu na výzvědách je úžasný, a k té prosbě o nějaké zprávy přímo od něj bych se taky přidala. Konec konců, musí mít tenhle černočerný krasavec zcela odlišné povahy taky přece jen trochu jiný úhel pohledu, ne? (cat)

 26. Není nad pondělní ráno s panem profesorem… kdepak. Zvlášť když venku padá a padá, a jak tak člověk nebyl zvyklý se mnohovrstevnatě oblékat, najednou shledává různé vrstvy. A zjišťuje, že neví, kam je loni touhle dobou dal. Byla s námi dneska ráno výprava jak na severní točnu. Takže pane Profesore, jen houšť a větší kapky…éééé… vločky chci říci, jistě. Díky za úsměvy po ránu (sun)

  1. Jo s těmi svršky…. sestra se vloni v zimě přestěhovala do nového bytu. Samožřejmě mají vestavěné skříně. I sáhla do šuplíku, kam odložila rukavičky a šály a zjistila, že všechny kožené rukavičky má plesnivé. Jen jedny jediné žinylkové to přežily. A tak sáhla do vedlešího šuplíku s kabelkama a co byste řekli? No jasně, byla tam! Ta plíseň. To by se jeden picnul.

   I u nás sněží asněží. Ráno bylo jen asi 6cm a -3°. Ale sněží pořád. Jsem zvědavá, jak to bude vypadat odpoledne…..

   1. Tak u nás to naštěstí nebyla plíseň, jen momentální ztráta střednědobé paměti a pár očekávatelných překvapení (jsou to vůbec ještě překvapení, nebo už blbost?), jako že se mladší ratolest nevejde do bundy, která jí loni na jaře byla akorát… 😀 Ať žije zima!

    1. My zase dnes ráno zaspali, takže až v autě se zjistilo, že si mladý pán zapomněl čepici. Tedy zapomněl, kde ji má. Ještě, že je odpoledne vyzvedávám opět autmo!

   2. To je v nových bytech klasika. Okna v novostavbách těsní mnohem lépe a než si lidi navyknou, že musí opravdu intenzivně větrat, chvíli to trvá. V horších případech nezplesniví rukavičky, ale zvedne se podlaha. Při reklamaci se dostaví technik s vlhkoměrem, naměří 76% i více a reklamaci tudíž neuzná.

    1. tak tak…a nebo se od bezelstné paní dozvíš: Ty: Větráte? Ona: Větráme. Ty: Jak dlouho? Ona: No tak ty 2-3 minutky denně.
     (sweat)

      1. Za ni bych vraždila..proč těm nebohejm nevědomejm lidem někdo nevysvětlí,že pokud nebude funkční centrální odvětrávání – nebo nezacpou-li ty mřížky v koupelně,na WC hadrama,aby jima neodcházelo teplo, že budou mít doma plísně a smrad? Protože mikroventilace bez pomoci větrání tlakového prostě nefunguje???? (whew)

       1. Mi vykládej. V našem baráku podnikavci vyřadili z provozu centrální větrák v koupelnovým systému, protože byl prý moc hlučnej. Prý ať si každej byt namontuje vlastní větrák, bude to každýmu hučet doma a ne jenom jim, chudinkám v posledním patře. No a – funguje? Houby. Ta věc, co táhla proud vzduchu nahoru, prostě chybí.
        Ale některým, kteří sežrali moudrost světa, prostě nevysvětlíš. Oni bydlí nahoře, jim to jejich minivětráček zvládne.

       2. Ale vysvětlí, v návodu k užívání bytu to je (tedy alespoň u některých developerů). Jenomže když si přece koupím byt za 2-5 milionů, co bych ještě četl návod, že jo? Ten si přečtu jen u televize za pár tisíc.

 27. Já jsem věděla, co vám na pondělí naordinovat 😀 A ze všech perel mě osobně nejvíc dostal ten závěr… (rofl)

  Jinak u nás tále jen mrzne, napadl jen elegantní poprašek, takže pokračuje nevídané období čistých psů. Ovšem jak jsem myslela, že Martin včera z Prahy kalamitě uletí, tak neuletěl – zpozdilo se letadlo z Londýna a než ho vypravili zpět, tak začalo sněžit. Pořádně. Takže přílet původně v 22.50 se nakonec povedl až v půl druhé ráno… A protože na netu byl, když jsem podle plánu musela odjet, avizován přílet v 00.20, tak jsem strávila zajímavý čas na pospávajícím letišti, s čajem v jedné ruce a kýmsi odloženým Sunday Mirror v druhé 😛 (tedy ke čtení to moc nebylo, ale když čekáte, je i tohle dobré (chuckle) ) Takže jsem si svým způsobem váš sníh užila taky 🙂

  1. To ano, užila – takovým anglickým způsobem: u šálku čaje a s nedělními novinami 😀 Jen mám podezření, Dede, že ty dvě hodiny ráno k podobnému anglickému obřadu jaksi nepatří… tak raději už žádné kalamity. Tady momentálně sněží jako o život a za oknem mi pod sněhem žlutě kvete jasmín, který sice pravda obvykle kvete v únoru, ale průběh teplot letošního podzimu ho krutě pomýlil. Je to zvláštní pohled.

 28. Profesore Piškotku, dala jsem si Tvé povídání až po sněhovém hodu. (h) Nádherná odměna. Čte se to báááječně. Hlavně, že ti moji plyšaci nejsou tak akční. Ale ty jsi sluníčko i za přechodu tlakové níže. (sun) Tobě i smečce a všem Zvířetníkům přeju krásné bílé pindělní ráno. (dance)

 29. Panprésor!
  Jsem ráda, že jsi mne svým povídáním (a fotkami) přenesl opět do léta (fňuk fňuk – na jih Jižní Moravy p.l. už taky dorazila paní zima s hnusně mokrým sněhem). Tentokrám musí vypíchnout hlavně fotku miláčka Bubíčka, protože mu to moc sluší – má velmi oduševnělý výraz (wait) – a prý že jedna mozková buňka (think) !

 30. (rofl) Tohle NE-MÁ CHY-BU!

  100% čtení na blbý sněhový ráno, kdy ten hnus bílá klouže, lepí se na všechno a cestou autem do Prahy potkáte aspoň tři lidi, kteří Vás chtějí zabít, ačkoliv je neznáte, grrrr… :@

  Piškotek je náramně chytré stvoření a moc se snaží, aby své smečce zpestřil každý den. Tak to má být!

  Budu muset napsat o jednom vorachlém kotěti, které se vmňoukalo do přízně rodiny mé kolegyně a protože je právě ve věku superkočičí puberty, začíná jim vysvětlovat, pro koho ten barák vlastně stavěli. Pokud to ještě neví moje kolegyně, rozhodně to ví pes, který tam má občasné domovské právo, chichi…

 31. Krásne dobré ráno všetkým. Je dobre byť v dôchodku a neutekať do toho blé blé, čo napadalo ( len vek je blbý faktor ). Piškot Pišutka, krásne. (cat) (f) (f)

 32. Mám ode dneška „týden blbec“, takže jsem ráno vstávala s tím, že kdyby náhodou bylo povídání Piškotkovo………. a ono bylo! Tak aspoň ten týden dobře začal, když už pak to pokračování nebude nic moc. Už aby ten rok 2010 skončil! Tak všem krásné bílé ráno (cat) .

   1. Šárko díky za přání, teď svitlo, že by i líp být mohlo, že to ustojím, tak snad……… Dám vědět, pošlu Ti zprávičku. (h)

 33. Piškote – nádhera. Chtěla bych mít doma takového pana profesora. Mám doma kocoura uražence, který nepůjde ven, nepůjde na kočkolit, po….. se na skříni just když jsme dotáhli tu bestii. Nemůžeš mi poradit, jak domluvit Brašulkovi že Majda ho nesežere?

 34. Samozřejmě jako vždy, můj milovaný Piškotek perlí v každé větě, ale tohle je vážně skvost, který mě rozplakal: (whew) (rofl)
  Holka vykřikne: „Piškote, opovaž se.“ Na tento povel se kocour opováží. Skočí.

  Uffffff! (chuckle) (h) Vyhlašuju na dnešek heslo: S Piškotkem jde všechno líp! I ta kalamita, pane Jonáš! (chuckle)

  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Připojuji se k Vave, líp bych to nenapsala. Ať žije profesor Piškot, který dokáže rozjasnit i ten nejzachmuřenější den! (sun)

  2. Áno, přesně tak, drahá příbuzná. Jen dusit jsem se tolik nemusel (kdybych si včas zavřel dveře na chodbu). (rofl) (rofl) (rofl)

 35. Piškotku, nádhera, děkuji za krásné ráno (naštěstí jsem už byla po snídani (rofl) . Tvoje hlášky nemají chybu (rofl) (rofl) (rofl)

 36. Piškotek potěšil jako vždy…. přes noc napadlo tak 5 cm, ale zatímco před půl hodinou se nesypalo nic, tak teď to vypadá, že se tam nahoře někdo do toho řádně opřel a teď sype nahusto ty velký vločky. Konec konců, přestat sněžit má až večer, že…

 37. Holka vykřikne: „Piškote, opovaž se.“ Na tento povel se kocour opováží (clap) (rofl) já ví, že u Piškota nemám pít čaj a jíst ranní rohlík z pekárny…ach jo…zase abych se převlíkla a vyčistila monitor…ten kašel skoroutopence mne už přešel. Piškote (h) ,jsi naprosto skvělej…. (y)

 38. (rofl) 😀 (rofl)

  Pane Profesore, zaúkolujte holku, až bude na lov tyčinek, aby sáhla i do regálu vedle s psími pamlsky a přinesla tubu játrovky. Doporučuji zavést podávání z tuby přímo do čumáčku. Pak nám, prosím, referujte o učenlivosti a pokrocích Bubu. Jsem na to velmi zvědavá.

 39. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)
  Profesore, zdravím Vás. Opět vydařená publikace… jen tak dál (nod)

  Jak kalamitíte ?? Sem zatím vlna srážek nedorazila, my máme docela klííídek. Jsem si dala budík na brzo na házení a ten trošek jde rychle (chuckle)

  1. U nás tak 10 čísel… a nechala jsem si lopatu v garáži (blb, věděla jsem, že bude sněžit, ale byla jsem líná si tam večer pro ni dojít…) – takže 1. kolo koště, než jsem se k ní dopracovala. Je to mokrý a padá dál. Asi si letos fakt ty sněhule koupím – teď mne čeká 15 min pěšky na metro. Za sucha je to samozřejmě míň.

   1. U nás 25-30 cm, ale jelikož bylo vše avizováno, překvapení se nekoná – technické služby odhrnují už od čtyř od rána. Ale je to moc pěkný sníh – sypký a lehounký, ve větru krásně tančí… 😀

    1. Kdyby byl lehký a sypký- jenže ten náš je mokrý a těžký, co dělá blemsty na silnicích…

   1. Tak na severu Brna droboulince chumelí od večera a kde nic, tu nic, mokré chodníky a silnice, lehce pocukrované střechy a trávníky, pomaloučku se to začíná lepit na větvičky.

    1. Praha stihla před sněhem trošku zamrznout. Dost na to, aby to teď netálo, ale zato to místy klouže :/. A pořád padá! Chodí tu někdo čistit chodníky s takovým motorovým „kartáčem“, ale nejen, že bere jen úzkou pěšinu, ale hned zaním to zase zapadá.

     1. …hned zaním to zas zapadá…
      Už jsem si říkala, že bys bydlela blízko zany? Měla bych číst pozorněji 🙂

      1. To není tebou, to je klávesnicí, které se musí do mezerníku řádně bouchnout, aby byla mezera. Většinu chybějících mezer najdu, ale sem tam nějaká mi uteče. Od Zany bydlím řádně daleko. Momentálně sídlím v Podolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN