KOČKY: Měl jsem psa a kočku…

Měl jsem psa a kočku… tedy vlastně: Máme kocoura a čubu. Snad pan Čapek promine, že parafrázuji titul jeho krásné knížky, ono se to tak nabízí, zvláště když ani o čubizně a kocourovi asi nenapíšu nic, co by se svými zvířátky pan Čapek nezažil.

Kdysi, v minulém století – co století, v minulém tisíciletí, přitáhlo naše dítko domů maličké hubené černé kotě, nějak se k ní připletlo kdesi ve stájích a nikdo ho nechtěl. Kotěti se nezavírala mžurka, teklo mu z nosu a blechy jím hýbaly. Žralo, chudák, studený starý bramborák a předlo u toho.

Mně si získalo tím, že ihned vědělo, k čemu použít plastovou krabici od vyvolávání fotek, do níž jsem nasypala písek, co jsem měla pro přesazování kytek. Údajně si ho vezme kamarádka – čti: milosrdná lež pro otce, který zvíře nechtěl. No kamarádka se jaksi nekonala, kotě jsme složitě a za dlouhou dobu vyléčili a náš pan veterinář si vzápětí koupil nové auto, chichi…

Z kotěte vyrostl Pan kocour, přísně nám vládl osm nerušených let, jen občas jsme mu zpestřili život návštěvou sousedovic psa. Upozorňuji, že se jedná o pána bytového, který nikdy nechodil ven a sýkory chytal jen na balkóně. Děti se vydaly na studia a kocour nám zůstal.

Pak jednoho krásného dne přibylo štěňátečko, tedy naše česká strakatá slečna Bony. Ta byla z rodného hnízda na kočky zvyklá, ovšem Pan kocour se s ní nehodlal smířit a štěně tloukl, vrčel, syčel – o strach to bylo. Pár dnů jsme je nějak oddělovali a – jak se dneska říká – monitorovali.

Jednou jsme otevřeli štěňátku konzervu a štěně mělo tolik rozumu, že počkalo, než Pan kocour ochutná z její misky a slečna Bony si pak dolízala zbytek. Pan kocour si zvykal, nicméně žádná láska ke štěněti nevznikla, pořád na Bonynku zle zahlížel a občas prsknul.

No jo, jenže se stalo, s čím Pan kocour nepočítal – štěně vyrostlo a síly se poněkud převrátily. Naše čubizna je povahy vlídné a kocoura vzala za parťáka, ostatně s ním vyrůstala v jednom bytě a co má opuštěné zvířátko dělat, když páníčci jsou v práci, tak si kocoura oblíbila.

Hravé mladé psí zvíře mělo prima živou hračku, která piští líp než koupené hračky, takže bývalý Pan kocour, dnes už jen kocour, se hodil za plyšáka. Čubizna ho nejdřív tahala za ocásek, ale pak přišla na to, že to není dobře, lépe ho chytit za celou přední packu a pohltit ji až ke kocourovu rameni, to ho docela dobře uzemní a vřeštění lapeného kocoura, který nemůže dost dobře využít některou ze svých skrýší, bylo slyšet u všech sousedů.

Čubizna proháněla – a dodnes prohání – kocoura po bytě, ten vždycky prchal tryskem, pak se vynořil a honička začala znovu. Jednou jsem čubiznu zadržela, aby kocour mohl utéci, ovšem ten se zastavil, vztyčil ocásek a ohlížel se přes rameno s výrazem „Kde to vázne?“ Tak jsem zas pustila a oba pokračovali ve svém destrukčním díle.

Kocourovo krmení jsme přestěhovali na kuchyňskou linku, aby měl alespoň nějaký azyl, ovšem štěně záhy přišlo na to, jak kocoura zlobit. Než kocour, jako každá kočka, někam skočí, obvykle si zamele packami pod sebou a skok vyměří.

A tak jakmile se kocour chystat ke skoku, čubizna nešla po něm, mazaně začala pobíhat před tou kuchyňskou linkou ve směru budoucího skoku a kocour si mohl vyměřovat, co chtěl, čuba mu křížila letovou dráhu. Jak na tohle přišla… Občas ho zachytila ve skoku a kocour se potupně rozpleskl na linu jako hromada chlupů – to vždycky spolehlivě naštvalo, zvlášť když jsme se hlasitě smáli.

Když přijedeme z nějakého pobytu venku, čuba se hned běží pozdravit s kocourem a pokud kocour nevyleze z nějaké své skrýše, čuba si ho rychle najde. Máme na to dokonce povel, na výzvu „Kde máš kocoura?“ se čuba rozběhne po bytě a hledá a hledá a najde. Nepřinese, to ne, jen ho pošťuchuje nosem a vyžaduje pochvalu.

Nepochybuji o tom, že ho má opravdu ráda. Předvedla nám to opakovaně, když jsme vloni kocoura několikrát stěhovali na veterinu. Je-li kocour umisťován do přepravky, vydává děsné a výhružné zvuky naprosté nespokojenosti a když se nelekneme, začne plačtivě mňoukat, že by se jeden slitoval.

Slečna Bony reaguje ihned, ochranitelsky pobíhá kolem přepravky a chce ho vysápnout ven. Když to nejde, začne taky žalostně kvílet a protestovat a dorážet na nás tlapkami, že takhle se s jejím kocourem zacházet nemá. Naopak je-li kocour zase přivezen zpět, může se Bony zbláznit radostí, poskakuje kolem a nosem ho vyšťouchává z té přepravky ven, aby už byl doma.

Bony se časem smířila s tím, že do postele obvykle nesmí, kdežto kocour tam má právo strávit celou noc. Taky respektuje kocourovo právo na přihlížení všemu vaření zblízka, ostatně obě zvířata na kuchyňské lince opravdu nestrpím.

Už se těším, jak si s nimi užiju vánočního kapra – dopoledne po Štědrém dnu si sednu k televizi s mísou studené smažené ryby na klíně, čubizna si sedne přede mne, kocour se usadí vedle křesla na taburetku a já budu střídavě zastrkávat vykostěné kousky kapra do otvorů v srsti. Strouhanku pak nechám pro slepičky a budu-li mít štěstí, i na mne kousek masa zbude. Nebo taky ne.

Aktualizováno: 25.11.2010 — 21:55

98 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. „Chudák týraný“ kocour 😉 že se nestydíte, nechat pána v nejlepších letech takhle „týrat“ 😉 😀 😀 😀
  Skvostně napsané! A popis zastrkávání vykostěného masa do otvorů v srsti mě teda málem složilo pod stůl (rofl)

 2. Zcela OT. Sam je již doma ve Vraném. Vrní jako kdyby to měl v placeným úkolu. Kočky se tváří spíše nepřátelsky. Jen Máša se zajímá. Moša čmuchá, ale syčí. Jidášek je zcela rozladěn a sumíruje si opozici…. Sam je sladký… založím rajče a pošlu foto z domestikace…. tuším bude to asi dobrodrůžo !

  1. To je krásná zpráva! Ať se Samíčkovi dobře daří, moc mu to přeju a těm dvěma rošťákům s bílými tlapičkami jakbysmet! (cat) (h) (h)

       1. Pché, byla jsi u mě v garáži? 56 čtverečních metrů nářadí, polic, dětských mečů, štítů…

   1. No, my nemáme ani hrablo, ani písek na posypání- došlo nám to dneska večer, že obecní hrablo v domě už jaksi nemáme. Zítra to budeme řešit. 🙂

    1. V různých bau a jiných je kolem 100 – 150 českých. Tedy pokud nemáte těch čtverečných metrů moc, pak je lepší fréza nebo traktor.

  1. I nám nasněžilo a sníh zatím leží. Nebývá tomu tak tady v Götebořicích. Zatím se dá chodit. Horší to bude jestli se sníh rozpustí a rozpuštěný zase zmrzne. Vloni jsem sebou během zimy práskla na zem třikrát. Doufám že tomu tak letos nebude. (whew)

  1. V Hobitíně mrzne, leč (díkybohu) nesněží – zatím! 🙂 je to skvělé, zmrzlo nám bahno…

 3. Krásné povídání – a přineslo vzpomínky. Když jsme se nastěhovali z bytovky do domečku (už to bude 40 let (doh) ), CD nám nadělila jezevčíka Lesana a mourovatou kočičku Káču (přinesena domů jako kocourek pro spolužačku (chuckle) ). Vycházeli spolu bezvadně, šéfovala Káča. Ona měla bydlík – košík před mým pokojem v patře, Lesan měl pelíšek pod schodama. Káča si chodila ven, na kastrace se tenkrát netrpělo, takže nás několikrát obšťastnila koťaty 😛 . A zařídila si to bezvadně. Uměla si totiž otvírat dveře (špajz jsme museli zamykat), takže na noc mi koťata nanosila do postele, a přes den, než odešla na procházku, nanosila potomky k Lesanovi a – parťáku, starej se. (rofl) A Lesánek s nimi trpělivě ležel a nechal je po sobě skákat, než se matka tulačka vrátila.

 4. „Jednou jsme otevřeli štěňátku konzervu a štěně mělo tolik rozumu, že počkalo, než Pan kocour ochutná z její misky a slečna Bony si pak dolízala zbytek. “
  Nnnno. Teda když bych dal jednomu ještě malému členovi smečky jídlo, tak bych rozhodně nedopustil aby ho jiný člen smečky arogantně odehnal, jídlo mu snědl a maličký paběrkoval. A já se tím ještě bavil. Jinak jsem houbeles vůdce smečky. :O

  1. Jo Pů, je vidět, že jsi nikdy neměl kočičáky. Pokud je kočka jediná, nebo ve spoleščnosti jiných koček Nr.1, tak nic nevyhraješ, jen rozpoutáš zášť. Když s tím počítáš a dáš císaři, co je císařovo a hned v zápětí servíruješ oddanému poddanému (který je i 3x větší), tak se žádné emoce nekonají a oni nemají důvod bojovat. To bys pochopil v praxi. 🙂

   1. On je to asi jeden z důvodů proč je nemám a mít nemohu. Nic ve zlém, cizí kočky mně mají obvykle rády a vyhrajeme si spolu ale měl-li bych pořádat smečku, tak to mám prostě v hlavě nastaveno takhle. 🙂

    1. Ale Pů, ty můžeš být maximálně jednička u psí smečky, ale ne u kočičí. Tam je třeba diplomňaucie (inlove). Ale mně to ani nepříjde. Oni jsou oba miláškové a každý úplně jiný. 🙂

     1. Jak říkám, proto nechovám s kočkami smíšené smečky. A nejde vůbec o mně, to jsem asi špatně vysvětlil. 🙂

    2. Dtto.
     Sice jsem měla možnost pobývat celkem dlouho s jednou kočkou a pak nějakou dobu s jedním kotětem, oboje v přítomnosti psa, ale ta kočka byla venkovní chatová, když přišla, přišla, dostala nažrat a zase odešla, a to kotě bylo v podstatě jenom na uzdravení a předání dál.
     Když tak vzpomínám, ta kočka naučila psici, tehdy malý štěně, (toužit) lézt po stromech a zahrabávat bobky, to kotě se naopak od mojí, tehdy už dospělý psice naučilo si hrát po psovsku s míčkem a trochu poslouchat.
     Kotě a současná psice somrovali u jídla oba, sedíce svorně na jedný židli. 😀

   2. taky v tom nevidím takový problém, halt mám jedny ruce, dvě misky, dvě kočky a jedna je žravější, ještěže je Peťa tak trpělivý a ví ,že o svoje nepřijde.

    A jestli jste to pochopili,že máme opět nový přírůstek tak ano, Zhantilka je u nových pánečků, má se výborně a vůbec jí není po nás smutno 😛 ale mě smutno bylo tak CD rozhodla a tak přišla, mňoukla,ž e by asi mohla být naše a kdy prý se podává jídlo, kde se spí a kde je písek a je tu, jmenuje se Linda a je to krásná mourinka.

    To mám za to,že jsem chtěla britskou modrou nebo nějakou tříbarevnou, tak mám černobílého Peťu a mouratou Lindušku a oba jsou báječní a krásně si hrají a vůbec skvěle doplňují oba kluky (dog) a všeci jsou super smečka

    1. To jsou krásné noviny (inlove) . Tak nezapomeň něco mňouknout o Linduši mouraté sličné. (h)

  2. Nejsem si jistá, zda vůdce psí smečky řeší takovéto vztahy mezi podřízenými. Ono i u psí smečky se mi osvědčilo nechat na psech, aby si pozice ujasnili sami, pokud si je ujasňovali takto v klidu. V případě dvou psů by tohle byl pro mě spíš signál, koho podpořit na vyšší pozici, aby byl ve smečce klid. Jako vůdce bych vstupovala mezi podřízené pouze v okamžiku, kdy by se o pozici hodlali rvát. Ale zatím se mi osvědčilo spíš podpořit postavení psů ve smečce tak, jak si to uspořádali sami, nevnucovat jim moji představu hierarchie. Jediným pevným bodem bych měla být já, jako vůdce.

   Ale v případě smečky pes, kočka, člověk bych asi moc na zákonitosti psích smeček nespoléhala. Pro psí smečku je kočka přirozenou kořistí, takže bych se spíš radovala ze vzájemné tolerance 🙂

 5. Milá jsmenovkyně -služebně starší (inlove) . Tak jsem se prochechtala Tvými postřehy z kocouro- hafušího života. Sklvostný. Copak otvor v kožichu, ale to :jsem čubiznu zadržela, aby kocour mohl utéci, ovšem ten se zastavil, vztyčil ocásek a ohlížel se přes rameno s výrazem „Kde to vázne?“
  Tak to je přímo skvost. Unás tak probíhá soužití kočky a kocoura. Honí se, až chlupy lítají a když je oddělím, tak jsem obdařena „pohledy“ za nedovolené vměšování. (sun)
  Zdeno, EŠTĚĚĚĚ 🙂

 6. Chicht, nemuzu se nepodelit o tento drobny zazitek. Mam zde znamou pani, je ji 86 let, z Cech odesla, kdyz byla velmi mlada, zila napred ve francouzskem a potom dlouhou dobu v jihoamerickem prostredi a poslednich tak 40 let v USA. Fantasticka a hodna zenska a mluvi moc dobre cesky – ale dneska mne dostala, ze jsem se kutalela smichy. Je na navsteve u syna v Ohiu a povidala, jak ma problem tam varit, protoze syn je furt na nova udelatka do kuchyne a ted si koupil novy sporak a ze ona v te troube nemuze nic poradne upict, ale ze synovi to vyhovuje, protoze jemu se nekdy libi „bejkovat pomalu a nekdy rychle.“ (rofl) Jiste, odvozeno od „bake = pect“, ale stejne. 🙂

  Dikuvzdani se povedlo, bylo nas u bazin 18 lidi a vzhledem k hojnemu vyskytu vysokych urostlych muzskych, vcetne mladeze, ty hromady jidla se snedly celkem v pohode a ze zbytku se da uzdibovat, vyrobit sandvice, polivku (to ja), zbylo mne i na sunkafleky a neco malo zamrazit. Kdyz jsem se pozdeji odpoledne chystala k odjezdu, tak trochu prselo a nad tchyni barakem smerem k bazine byla nadherna ohromna duha. Stali jsme vsichni v tichem udivu. Cestou domu prset prestalo a byl nadherny zapad slunce a videla jsem, co jsem jeste nikdy nevidela. Jak to slunko zapadalo nalevo ode mne, tak (asi) kombinaci pozici slunka a nahodnych mraku se udelala nadherna svetlohra – jakoby ze zeme zpoza stromu sly az do nebe dva silne paprsky. Jakoby u horizontu zacaly blizko u sebe a pak se naprosto geometricky rozdelily do „V“ a vypadalo jak ruce vztazene k nebi. Zastavila jsem auto u krajnice a chvili se kochala.

  1. Hani, jsem ráda, že se Vám svátek vydařil a papu chutnalo. Škoda, že jste tu přírodní krásu – hru světla – nezachytili na foto.

  2. Jedna moje kámoška takovýmu jevu říká „Bůh se dotýká země“. Je to krása. 🙂
   Ani nevím, jestli se to dá vyfotit.
   Bejkovat je nádherný sloveso! 😀

   1. Jo, to je vyjádřený úplně přesně (y) 🙂 . Vyfotit se dá jen zlomek té nadpozemské krásy…

    Jj, bejkování – z úst čiperné stařenky (rofl) .

  3. Milá HanoW, jestli jsem to správně pochopila tak se sešla k oslavě velká rodina. Dnes jsem zažila také jednu velkou rodinu. Sice na pohřbu ale ten pocit který jsem měla z jejich soudržnosti mě ještě teď objímá. Napíšu o tom ještě více.
   Ale teď k bejkování. Tohle nastává, když žijí lidé dlouho daleko od domova a nechtějí se vzdát své rodné řeči. A tak se posléze řeči začnou míchat, slova se počešťují a slova rodné i nabyté řeči dostávají jiné tvary.
   Jedna naše česká známá, která žila ve Švédsku podstatně déle než my, si nám jednou stěžovala že její synek se po cvičení „dušoval“ a spolužáci mu zatím ukradli nové rukavice. „Dusch – čti duš je tady totiž sprcha.
   A kolika omylů se člověk na začátku pobytu v nové zemi dopouští. :O 😀 (rofl)
   Můj manžel dobře vařil, to má ostatně syn po něm. Co to má co dělat se švédštinou? Hned se to dozvíte.V kursu švédštiny ho učitelé naprosto zmátli. Ono není divu. Jednou se čte „o“ jako „u“ a jinde jako „o“ (to když následují dva konsonanty). Zmatení bylo u manžela snad permanentní. I šel nakoupit do tržnice maso na čínské jídlo. Prodavačka mu stále strkala už odříznutý kus masa, ale on věděl co potřebuje a dožadoval se těmi málo slovy které tenkrát uměl porce jiné kterou by musela teprve odříznout z většího kusu masa. Boj to byl nerovný, člověka který nevládne dostatečně jazykem neberou nikde vážně. Tu manžela napadla spásná myšlenka. Řekne že je velký kuchař a prodavačka to musí vzdát. A tak ve svém zoufalství můj manžel zvolal : Jag är en stor kuk! A tam se mu právě zmotala švédská a česká „o“ a „u“, neměl to být kuk ale kock. Jeho zvolání způsobilo že všichni kolem ztuhli a nejvíce ztuhla paní prodavačka. Rychle uřízla požadovaný kus masa a bílá ve tváři jej podala přes pult manželovi. Manžel byl velice spokojen s výsledkem své strategie. Až teprve dlouho po tom se dozvěděl co to v té tržnici na prodavačku zvolal. A to bylo : „Já jsem velké přirození.“ No co, cíle dosáhl, strategie fungovala i když v tu chvíli vůbec neměl ponětí proč. 😉 😀 (rofl) (rofl) (rofl)

   1. Milá Velká kočko,

    nastoupila jsem do nové práce a mám před zkouškou z mezinárodního práva pod vedením velmi náročného profesora, takže nevím kam dřív skočit….. Články na Zvířetníku pročítám se zpožděním, ale Tvoje nádherně vylíčená příhoda mě tak rozesmála, že z vedlejšího pokoje přišel synátor s dotazem co mě tak pobavilo a že tedy netušil, že učení je taková zábava….

 7. Zdeno, diky za vesele povidani. Umis to podat. (sun) Nas Jakey a Kuliferda jsou taky nerozlucna dvojka. Kuliferda obcas prchne z domu a kdyz se za chvili nevrati, zacne akce: Jakey, utikej si najit sveho kocoura. Jakey uz skoro vyvinul schopnosti pasteveckeho psa jak toho kocoura nahani zpet do baraku. 🙂

 8. Zdeni, další krásné povídání.
  Tak jo, já tam teda, večer, zavolám, ešlivá je ještě volný. A máš mě na svědomí.
  Ješkovyoči on mě zabije až to zjistí. No, ale, co už potom, néééééééé?

  Včera v noci jsem už nechtěla čeřit vlny. Ale musím napsat, že Brnění bylo naprosto báječné. Vzdávám hold všem zúčastněným. Ale také nezapomínám a velice příjemný personál a výborného pana šéfkuchaře. Že to v Thálii „jede“ je vidět i z toho, že zase rozšiřovali prostory a přesto bylo natřískáno. A jaký byl zájem o náš stůl, než jsme se sešli! Tak tak jsme, s přispěním pana vrchního, uhájily vydobyté pozice.

  1. Pitrýsku musím se přidat ke chvále personálu. Ochotní, milí, i když jsme si se Sharkou vymýšlely fakt blbosti (navíc smetanu do polívky, pak ocet, pak worcester do tataráku – být to v Praze, zabili by nás minimálně pohledy!), tak byli tak úžasně vstřícní, že je to na potlesk. A na to, jak je to velké, je jich tam minimálně a lítají sem tam a přitom se usmívají, fakt skvělá restaurace. Jen to parkování je děs! Akorát já mám pořád absťák, že jsem si se všemi „Moravskými“ vůbec nestihla popovídat, tak snad se to někdy konečně povede. Krásný večer přeju a jdu číst dál, protože tady se asi něco chystá, o čem nevím, ale tuším………….. (h)

 9. Zdravím všechny milé Zvířetníky, jen prolétám, číst budu později. Od středy pilně chystáme adventní výstavku, bude ve škole, která kdysi byla naše , pak nám ji s chlamstl stát a superúřad pro správu majetku státu nám ji konečně pod nátlakem vrátil. Nosné téma je vánoční vločkování a hvězdičkování, vloni byli andělé, předloni Vánoce v průžezu časů. Zítra ráno otvíráme, budeme dělat medové svíčky do forem různých tvarů.
  Tak mně prosím omluvte,díky všem za krásná písání a letím pracovat. (wave)
  (inlove) (hug) (wave)
  Taky bude horký punč s jahodou . Mňam. (d)

 10. Chicht – naše statečná psice Kosatka dravá se zase předvedla (rofl) Koupili jsme Vilémovi židli – dřevěnou Alpha židličku. Pochopitelně rozloženou na placaté prvočinitele. Jakmile jsme vyklepali součástky z krabice – statečná psice opustila prostor (co to je, neznám, bojím, ublíží mě to) a sledovala nás ze za rohu – krk vytažený do úžasné délky. Ta její nejistota při jakékoli změně (třeba když sundávám záclony) je děsivá a s jejím temperamentam nejde moc dohromady… Prostě nevyrovnaný bázlivý hysterik (bat) Už ji očuchala a je v klííídku

  1. tak tohle očernění prozíravého tvora volá po omluvě .Žádná hysterie, jen malá prozíravost, která ušetří mnoho problémů – případných- co kdyby ta židle zaútočila na paničku? Aha, co pak? Kdo by byl schopný poskytnout první pomoc, doběhnout pro posily? A kdo hlídá paničku, ab y nezahučela i se záclonou někam dolů? Aha? Tak pozor na věc, neurážet.
   Znám taky ještě jednoho (-u), který si myslí, že je něco extra a tupí svého spolupoutníka životem, který ho notabene umí vést, když oslepne – ten náfuka, co nemá ani jízdenku – a ten namyšlenec o svém krásném parťakovi tvrdí nějaké bludy o počtu mozkových buněk. Spočítal si svoje? Asi jich nemá mnoho, když ani není schopen napsat nějaké povídání o svém hošíčkovi, Tak.
   Nevadí, já bdím !

   1. Aha, prozíravá, tak na tom asi něco bude… Třeba Ráchelka je taky velmi prozíravá, když se po pětapadesáté lekne toho samého pařezu a uskočí, až mi klapnou zuby (rofl) Třeba ví, že ten zápařezník strašlivý tam jednou bude a pokud v tu chvíli budu na zemi já, svedu s ním urputný boj a ona bude zachráněná (rofl)

    1. Ale kdepak – ten zápařezník napadne tebe a ona tě zachrání. Uskakuje proto, abys byla v bezpečí ty. (chuckle)

 11. Pěkné povídání, čím dál víc je mi líto, že nemůžu na Mikulášské venčení a že Arinka se se svou strakatou tetou neseznámí osobně ;( .

 12. Moc pěkné povídání. Teď je v domečku urodičů jen jedna čubizna, ale taky tam mnoho let byl pejsek a dvě kočičky. Ne všechno byla láska, někdy jen tichý respekt, ale je to moc pěkné, když se mají rádi.
  Dívala jsem se na fotografie z brnění. Moc pěkně jste si zabrnily a hlavní dvě hvězdy večera se mi líbí. Hlavně ten méďaBéďa teda pejsek Ajrin. Toho by Rysík rovnou adoptoval za koníka. 🙂

 13. Strouhanku pro slepice?!? No toto. Dyť je z celýho smaženýho kapra nejlepší… (wasntme)

  Zdeno, dík! Móc pěkný povídání při pátku 😀 .

 14. Tedy, čubinka Bonynka je úžasný parťák a vaše smečka se má, že ji má!!!! Jinak potvrzuji, co už řekli ostatní – moc milé povidání při dnešním pošmourném pátku (h) A co se týká té studené smažené ryby, tak u nás jíme tu strouhanku my, dvojnožci (páník ještě trvá na kůži z kapra, kterou nikdo jiný ze smečky nemusí) a to pěkné masínko taky vkládáme do otvorů v srsti. A když všechno dobře půjde, tak to budou už zase tři chlupaté otvory!!!!

 15. ……………..Slečna Bony reaguje ihned, ochranitelsky pobíhá kolem přepravky a chce ho vysápnout ven. Když to nejde, začne taky žalostně kvílet a protestovat a dorážet na nás tlapkami, že takhle se s jejím kocourem zacházet nemá. Naopak je-li kocour zase přivezen zpět, může se Bony zbláznit radostí, poskakuje kolem a nosem ho vyšťouchává z té přepravky ven, aby už byl doma……………..

  to je hááskýýý (h) 🙂

   1. 🙂

    to vidim spíš na to … nebotakyne 😀

    jooo a Jarko, jak jsi mi psala toho emila- nestihla jsem ešče odepsat :-(, tak oni se ty Tvoje příspěvky v diskuzi ukázaly, víš to?? Já Ti tam na ně i ten den odpovídala .

 16. To je krásná kočkopsí dvojka! (h) Myslím, že i přes občasné neshody jsou rádi, že se mají a vy si s nimi bezvadně užíváte! (cat) (dog)

 17. ….. a já budu střídavě zastrkávat kousky kapra do otvorů v srsti… 😀 jako bych se viděla. Zdeno, máte krásnou kocouro-psí domácnost a moc hezky se o ní čte. Terrův pes Míša byl od kotěte vychovaný s kocourem (Kulich I. Bojovný), a ačkoliv oba zvířecí blíženci jsou už za duhou, na jejich kočko-psí chování vzpomínáme dodnes. V kocourovi bylo kus psa a pes Michal „zkocourovatěl“ v mnoha ohledech… Krásný den přeju (sun)

 18. prej: „do otvorů v srsti“ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  Zdeno, bezva článek, mě kočkopsí soužití, navíc zdokumentované na fotkách, vždy hrozně dojímá (h) (h) (h)

 19. Úplně příkladné manželství. Jaká radost, když člověk čte, že to může fungovat… (y) 🙂

 20. Na druhé fotce je kocour a narozeninový dort pro čubiznu.
  recept:
  vepřová nožička pěkně naměkko, vývar schovat, nožičku vykostit, a celé to nechat vychladnout v malém kastrůlku, vyklopit a nahoru umístit pát plátků šunkového salámku, dozdobit kousky taveňáku a zabodnout svíčku – tedy psí tyčinku.

  Jiný dort:
  kuřecí křídla doměkka, vykostit,vývar případně zahustit trošičkou želatiny a do malého kastrůlku dát masíčko, vývar a granule. Po vychladnutí vyklopit.

   1. No ta to zhltla… na tři rázy. A my nad tím tak stáli, jak jí pěkně chutná, jak dojatí rodiče – fakt legrace!

 21. To bylo krásné vyprávění, moc jsem se u toho nasmála. Díky, krásně mne naladilo do pošmourného dne a hromad práce a papírování. (wave)

 22. Ano, čuba se kocourem i kočkou snesou bez problémů. Bára sice kocoura moc nemiluje, ale on je zaláskovaný až na půdu, otírá se o ni, ducá kebulkou a jak může, přitulí se (taková čuba topí líp než kamna), ale to Bára vstává a odchází. Kočka je hrábinka, ta si jen tak nezadá…. Ale lovit mrskající labrouší ocas nepřestala. A někdy jen tak z plezíru přeběhne přes spící čubu, cestou jí jednu dvě flákne a zajede za gauč. A Bára zvedne víko, vysloupuje voko a „ta kočka je fakt magor“ je skoro proneseno nahlas.
  Ta kočka je fakt magor. Když jsem fotila přehozy, kočka objevila pod třešní myší díru. Ale řádnou. Tam by se vešel i křeček. Nejdřív u ní seděla a ňuchala. Pak odběhla stranou a najednou tryskem doběhla k díře, vrazila tam packu, zašťárala a tryskem pokračovala dál. Nechápu…. Málem jsem si ukroutila hlavu. Tuhle taktiku jsem u kočky viděla prvně.

  Moc pěkně si tam spolu žijete. 🙂

 23. Krásne piatkové ránko všetkým želám. Musím sa pridať k Vave, akurát takýto článoček som potrebovala. Pekné nežné rozprávanie- akosi to patrí k času predvianočnému.
  A Ferdíka učím vetičku – „čo robíme? Sedíme, žereme a se…e “ Tak som zvedavá kedy to na mňa vybafne. (hug)

 24. No jasně, pes a kočka spolu mohou spokojeně nažívat… Borůvka sice kočku občas prožene, ale vzhledem k tomu, že kočka u toho dělá opičky, je jasné, že jde o hru. Jen to předení pořád nechápe a vrčí, i když u toho mává ocasem a kočka se o ni snaží otírat. Pokud skutečně zavrčí, aby vyhnala kočku ze svého somrovacího místa a je napomenuta, jde kočce na omluvu olíznout hlavu. A Polárka to trpitelsky snáší… 😀

  1. Polárka je zvyklá od malička. Kdo myslíš, že Prašivce pomáhal čistit koťata? Jen byl tehdy jeden blíz přes celé kotě.

   1. Já se přidávám – to muselo být moc fajn. A kavkazanda, coby salónní pes – úžasné. (inlove) 🙂

   1. Jarko, to je náááádherná pejsková. Tu by člověk mazlil i přes monitor. (h) (dog) Já mám slabost pro hodně chlupaté chlupatiny i když si někdo myslí, že dají víc práce. Kavkazáků jsem se vždycky bála. Když jsme chodili s Donem na procházky kolem Turnova tak jsme potkávali moskevského strážního psa, choval se slušně ale vzbuzoval ohromný respekt. Obdivuji Tě, jak jsi Eirin vymazlila.

    1. Jiný Honza: Jsi-li z Brna, není problém.
     Akorát nechoď přes plot – to by si ona poněkud pomuchlala Tebe 🙂
     Emteska: Dík!

 25. Tedy Zdeno, tohle mi proteplilo studené ráno. Oni ti naši drahouškové se fakt mají rádi. Mám opakovaně dva psy a vždy byli bezva parta. Vzhledem k tomu, že Nick mi kdysi zakázal na kočku i jen pomyslet (poté co, dvě koťata zabil, mizera) jsem výhradně psí a nějak si mírové soužití psa a kočky neumím představit. Holky by kočku nezabily, ale otravovaly a honily a snažily se ji aportovat. Tak jsou jen mezi sebou. Ale dva z Ginniných bráchů vyrůstali s kocourem. Oba se s kocourem (každý svým) mají rádi. A jeden kocour se občas nechá poponést, když na tom ten velký černý moula trvá. Další brácha má doma jezevčíka. Taky se báječně baví a flet jezevčíka taky aportuje. Jezevčík řve aby se neřeklo, ale ochotně se nechá a líbí se mu to..
  Obrázku v posteli rozumím. Ale co je to za konstrukci na druhé fotce na stoličce???

  1. Já bych řekla, že je to narozeninový dort pro psinu – šunčička v rosolu a k tomu ty hračky 😀 😀

  2. JE to narozeninový dort pro čubu, je to tak – bingo! 😛
   Kocour to musel nejdřív očichat a olíznout, pak jsme pustili čubiznu.

 26. Milá Zdeno (inlove) , pamatuju si na Tvé příspěvky, když jsi psala, jak Pan kocour „týrá“ nebohou strakatou slečnu. (chuckle) Vždycky jsem Tvá vyprávění ráda četla, protože byla plné vtipu a lásky, a to dnešní, to je dvojnásobně láskyplné a hřejivé. 🙂 (h) 🙂
  Přeju všem krásný den. (h)

 27. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Krásné povídání o životě kočkopsí smečky (inlove)

  mimo téma – týno !! – pokud nemáš očíslováno, nebo ti nejde pořádně automatický obsah, nebo ti někde něco nejde naformátovat… pošli nám na emaila celou práci a pár poznámek, jak to má vypadat. Já ne, ale polovička to udělá (chuckle) . Nebo si uděláte výlet přes kopec, pokud bys u toho chtěla asistovat. Pokud máš desky, měli by to umět svázat na počkání (nevím jak v sobotu, ale v pondělí ráno určitě) Pokud bude potřeba, taky zjistím kde a kdy a za kolik.

  1. Díky, čísla mám, včerejší poradna mi mozek dokopala k činnosti a ve 2 ráno bylo hotovo a vytištěno a huš se váže za kopcem, v pondělí ráno vyzvednu a pojedu se toho zbavit na fakultu a pak děj se vůle osudu a oponenta (whew)
   Ale proč 4+10 není 16 ?

   1. tak to je fajn, že už máš práci hotovou (nod) Budu držet palečky, aby mohly holky vyrazit brzy mamce na promoci (nod)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN