KOČKY: Andílci strážní

Při hledání nového domova pro dvě cizí kočičky jsem se náhodou dostala na tento web a jsem velice ráda. Jsem ráda proto, že existuje místo, kde se, ač jen v písemné podobě, setkávají lidé, kterým záleží na živých tvorech a nikdy by z úst či pera nevypustili větu „vždyť je to jen zvíře“. Jsem moc ráda i proto, že mě na živých tvorech životně záleží a cítím s příběhy, které jsou na stránkách zmíněny, jako by byly mé vlastní.

A proto jsem se rozhodla i já přispět a napsat, jen obyčejný, ale pro mě zásadní příběh, jak se k nám dostali a jak jsou pro mě důležití mí tři andílci, zlatíčka, srdíčka, kamarádi, miláčkové… prostě má rodina!

Nejprve se k nám dostal čokoládový siamák Samíček. Nutno napsat, že ne z mé iniciativy, byla to vlastně odměna za to, že přítel přestal kouřit. Navštívili jsme totiž výstavu koček v pražských Holešovicích a přítelovi se moc líbil Samíčkův tatínek. Slečna, co tam Samíčkova tatínka vystavovala, se zmínila, že mají zrovna koťata a jedno z nich je po tatínkovi – čokoládový siamský kocourek. Přítel se do něj zamiloval. Od té doby sem každý den slyšela, jak moc by ho chtěl, jak moc by ho chtěl.

Tak mě napadl geniální nápad. V domnění, že k tomu nikdy nedojde, sem přítelovi řekla, ať přestane kouřit, no a že když přestane kouřit, kocourka si může pořídit. A ejhle, co se nestalo! Přítel přestal kouřit a já musela svolit k tomu, že si Samíčka tedy koupíme. Protože byl ze čtyř brášků, a Samíček a ještě jeden z nich nebyli zadaní, přítel mě hned začal přemlouvat na kocourky dva. To jsem ale rázně odmítla. Tak jsme si pořídili Samíčka, který byl naprosto úžasný a do kterého jsem se i já zamilovala.

První smutek na mě padl ale s příchodem naší první letní dovolené, od doby, kdy jsme si pořídili Samíčka. Nejen, že se mi na ní vůbec nechtělo, ale hned od prvního dne, co jsme Samíčka opustili, jsem se kvůli němu těšila domů. Hlídala ho kamarádka, chodila za ním každý den, protože my, jako kočičí rodiče, jsme věřili, že v domácím prostředí nebude tolik strádat, jako kdyby byl bez nás a ještě v cizím prostředí. Tato dovolená mě ale přivedla k myšlence, že musíme ihned Samíčkovi pořídit kamaráda, aby nebyl sám, když budeme pryč. Tak jsme si pořídili Gilíčka.

Gilíček je čokoládový tečkovaný orientálec. Když jsme ho domů Samíčkovi po roce, co byl sám, donesli, celou noc u Gilíčka seděl, díval se na něj, chtěl se mu přiblížit… Gilíček se ale moc bál a celou noc ho odháněl. Trvalo to ale asi jen den a půl a poté už se ze Samíčka stala „vzorná máma“, Gilíčka si pořád myl, olizoval, hlídal, okousával mu asi do tří let fousky, a ještě dnes mu kouše nožičky. Prostě od chvíle, kdy jsme mu Gilíčka přinesli, jako by se usmíval.

Gilíček byl frajer a tak s ním přítel jezdil na výstavy, kde si ho vyhlídla jedna krásná kočičí nevěsta. První námluvy se ale nevyvedli, náš romantik Gilíček se bál a tak strávil před kočičkou tři dny schovaný, vždy jen hbitě vyběhl na záchůdek a pak šup zpátky se schovat. Kočička tedy jela domů. Druhý pokus už dopadl lépe, bohužel narozené koťátko do týdne umřelo. Třetí pokus už ale vyšel a 1. 1. 2006 se narodil červený siamáček Borisek.

Borisek, Borisek, pěkný jedlík, vyrůstal ve smečce více větších koček, přetahovala se o něj vlastní kočičí maminka s kočičí tetou, která nikdy koťátka neměla, jedna ho schovávala před druhou, další kočičí teta ho sekla hned jako miminko do čelíčka, kde má dodnes jizvičku…. no kam by asi mohl malý Borisek jít, než domů, ke kočičímu tátovi!

A tak je u nás plný byt štěstí. Se Samíčkem, ředitelem rodiny a smečky, už to bude devět let, s Gilíčkem, romantikem a když se nikdo nedívá s pošťuchovatelem, skoro osm let a s Boriskem, naším miminkem a velkým jedlíkem, skoro roků pět. Je to jen obyčejný příběh, ale tolik lásky a štěstí, které nám dávají, tolik světla, co každý den přinášejí. Slovy to nejde popsat, ale myslím, že každý z vás ví. Nic na světě bych nevyměnila za ty tři páry očí a tělíček, které mají takovou sílu.

…prostě mí tři andílci.

 

Aktualizováno: 22.11.2010 — 14:06

109 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Lenko, vítám tě na Zvířetníku. Krásné vyprávění o kočenkách u Vás, je snadné vycítět tu lásku k nim a všechnu péči,kterou jim věnujete.
  Mám přání, jak zpívala Sněhurka, aby i kočičí lid dosáhl lidského uznání a nemuseli jsme se dívat do očí planoucích, které venku prosí a čekají na záchranu od to vyspělého predátora jménem člověk. (y) (handshake) (h)
  Zdraví smečka ode mne , to je dvě slečinky kočičí a jeden troubeliozní pes,kterého mají děvčata pěkně na háku. (rofl) (h)

  1. Jenny, děkuji za přivítání, moc se mi tu líbí (rofl). Já sama pracuji na tom, aby nejen kočičí lid dosáhl lidského uznání, které je třeba pro každého živého tvora. Čím víc nás bude, tím to bude krásnější (sun). Zdravím Vaší kočko-psí smečku (f) (f)

 2. Vítám Lenku a prosím kočičí lid o radu (wave) !!!
  Volala mi švagrová,že jim zemřel soused a zůstal po něm kocourek (h) ,kterého se on ujal coby nalezence.Švagrová má dvě čičiny,já mám psa v utajení(dle nájemní smlouvy nesmím chovat žádné zvíře). Kocourek je šestiletý,mourovatý a mazlivý.Je vykastrovaný a zvyklý v bytě.PROSÍM,nevíte o někom hodném,kdo by chtěl mourka,nebo znáte-li kontakt na slušný útulek,napísněte mi mail – h.ritzingerova @ seznam.cz. Díky

 3. OT pejskové- dneska jsem Borůvce koupila syrovou prasečí nožku na očištění zubů a psová na mě pohlížela jako na vraha malých strakatých pejsků. Existuje pes, kterého to nezajímá?

   1. Náš Don taky syrové nikdy nejedl, to by si ten dlouhý čumák zastrčil za ucho kdyby jsme mu to nutili. 😀

   1. Uzeneho lososa? UZENEHO LOSOSA? KDE?!?
    Tak maximalne clovek sezene jakousi tresku ala losos. Ksakru!

   2. tak vítej do party, Zdeni, taktéž uzeného lososa fakt nemusím… jakkoliv jinak upraveného ano a hned 🙂 naše kočky se mnou názor zcela sdílejí… párkrát se nachomýtly k ochutnávce chlebíčku zakoupeného v Panerii… pohled jasný: nebrat, nežrat 😀 (cat)

  1. Naši Fleur tím taky neuctíme, žere to jen proto, aby to nezůstalo pro ty dvě konkurentky (wasntme)

 4. Milá Lenko, vítám Tě mezi námi a doufám, že ne naposledy. Vždyť s takovou kočičí smečkou musí být zážitků, veselých i smutných, tak jak to přináší život.

  1. Také si zase někdy ráda něco přečtu o takových krásných kocourcích. Moc hezky napsáno. 🙂

  2. Áno, ztotožňuji se s vámi, milé dámy, v plném rozsahu 🙂 . Jen houšť takových milých kočičích vyprávění (sun) .

 5. Lenko, to je krásné, že je nás tolik – pro všechny doma jsem s našimi čtyřmi kočkami cvok, tady se cítím jako doma – to není urážka, ale lichotka-

   1. Veram, díky moc!! Já jsem v téhle oblasti pořád ještě značně „netknutá“ a vždycky jen tiše zírám, co se mi to zase povidlo (handshake)

 6. Lenko, vítej do smečky – tedy do obou, Zvířetníkové i kočičí 🙂 to mám radost, že je mezi námi další osůbka s transfúzí kočičí krve!!! (h) (cat) 😉 čumáčkové jsou překrásní… a vím, jak umějí siamky úžasně vykládat 🙂 všechno okomentují 🙂 taky nějak nejsem ve své kůži, když odjedu od smečky + někam, kde se nedá nic hladit a nosit a házet tomu myškyplyšky – to je po 3-4 hodinách přímo absťák!!! naštěstí to kromě práce, kam chodím ráda, nikde nehrozí – veškerý okruh přátel a rodiny jest kožíškem heboučkým jakéhokoliv druhu saturován 😀
  Sharkoooooo co ten lavůrek s rybkami? neříkej, že to jsou rybky od knížete 🙂 o koulodráze vážně uvažujeme, spaní máme naštěstí dobré… a taky prý to je dobré proti červotoči 😀 ale spíš bude pod stromkem spousta plyšimyší, hlavně pro Martinku a Luisu, ostatní jsou pohodlníci, když mám být slušná… za lov jim stojí jen můry, co občas v létě večer přifičí 🙂

  1. nene, od knížepána néééé..občas nějaké vyžebrám na Sádkách v Bohdanči. Akvarijní jsou drahé 🙁

  2. U nás je největší povídálek Samíček (cat) doma ho nazýváme pan ředitel 🙂 nejen, že velí naší smečce, ale pořád nám něco povídá, někdy tomu říkáme skřehotání (chuckle) no a Borisek je hlavní povídálek a prosílek o granulky 😀 je slyšet až k sousedce (chuckle) a Gilíček je elegantní prosil, skoro neslyšně mňouká, jako by jen říkal hůůůůůůů (rofl)

 7. Milá Lenko, to se opravdu moc krásně četlo!! A navíc, myslím že nejsem sama, kdo si moc a moc rád počte o lidech, kteří dokáží svou lásku a péči věnovat i jinému živočišnému druhu – ono to vždycky příjemně pohladí po duši (inlove)

 8. Kočku máme jen jednu, páník by vvíc nevydejchal, ale ta jedna maká na tom, aby si ji oblíbil. To by mi spíš prošel druhý pes..

  1. To se nechce ptát, ale postavit před hotovou věc, tedy kotě 😀 . Páníci to nakonec vždycky vydejchaj 😉

  2. Přijde toulavý kocourek či kočička, bude plakat hlady u dveří, bude nemocný/á, zraněný/á………….. a je doma! (chuckle) A počkej, jak si toho domova bude považovat a jak si páníka omotá kolem tlapky.

   1. Tak nějak jsme přišli k Bertíkovi – žalostné mňoukání, venku mlha a mrholilo, otevřela jsem okno a povídám „kde jsi, kočeno?“ a už byl v okně. A je z něj nejvděčnější kocour, jakého jsme kdy měli.

  3. Jen neříkej, milá Matyldo, (inlove) však jsem viděla, jak si Mušketýr prohlížel Rozárku a jak koukal na prolejzací otvor, ve kterém se výše zmíněná předváděla jak na MS v gymnastice. 🙂 Aaaa! Ještě si zálibně prohlížel Mikeška. (chuckle)

   1. Hele, když jsem včera plakala, že jsem chudá a nemůžu si koupit druhou fenku kavalíra, kterou jsem mu předváděla na fotkách, že má těsný předkus a tudíž není výstavní- my na to fakt moc nejsme- utěšoval mě, že takovejch krásnejch pejsků ještě bude… Jenže Polárka tady dneska zas počurala kus igelitu, takže by košišku nejradši roztrhl…

 9. Lenko, vítáme nového psavce 🙂 a ještě k tomu postiženého kočkami… V okamžiku, kdy jsi napsala, jak jste odjeli od siamáčka Samíčka na dovolenou mi bylo skoro jasné pokračování: bude druhý kočkour. Ono to tak dopadne skoro vždycky… Naše domácí smečka je momentálně čtyřkočkouří a jak se zdá, je to tak akorát. Ale dlouho, dlouho jsme měli dojem, že nejsme „komplet“, že by to ještě něco chtělo. No, chtělo: černého perského kocoura pro terru, že? Jste skvělá smečka, jak to tak vypadá, takže doufám, že to dnešní hebké povídání nebylo poslední mňouknutí z vašeho pelechu… (clap)

 10. O.T.Milí Zvířetníci, z důvodů známých zatím jen veram a mně si vás dovoluji upozornit na nové téma na Hadopasech v sekci „ostatní neveřejná témata“. Tak se tam stavte, ať jsou brzo známé i vám 🙂

  1. Baty, prostě ÚŽASNÝ NÁPAD! (clap) Našli rádcové, našli a co myslíte, že tu dělám? (wasntme) Vážení – SNÁŠÍM, SNÁŠÍM a přemýšlím, co ještě dál! Vejce to ale nejsou, natož zlatá, ale myslím, že zlatem by se to tam vyvážit i dalo. (wave) Baty Veram – DÍKY!

 11. Lenko, to se čte tak krásně, každé tvoje slovo hladí a je v něm spousta lásky a něhy. Když jsem začlaa jednou kočkou,taky jsem si nedovedla představit,že bude další..no a aby jí nebylo smutno..prostě máme už 4. A já nějak zjišťuju,že se mi od nich nikam nechce. Ani na tu dovolenou..tu bych klidně prožila s nimi na zasíťované lodžii, u lavorku s malejma rybkama,koulodráhy a hraček. Stejně je to nádhernej pocit,když se Pitině rozzářej oči a jde se mi nacpat do náručí. Nebo když Norísek stojí u mne,šťuchá a dloube do mne pacičkou a říká: Mněěě … a chce taky chovat a hladit pod krčkem. Do toho vletí divoká Káča v letu udělá vrrrrrrrrru, pošmajchluje se a zase zmizí někde s hračkou. Pak přijde uvážlivá Bonsajka, sedne si, dá hlavičku na stranu a dělá „socku“ – chcete mě? Tak ji vezmu a už v dlaních mi brumlá….a když společně sedím eu koulodráhy a šťoucháme do kuličky..to je doma radosti.
  A pochopí to jen Zvířetníci…a lidi,co jsou podobně „postižení“ (inlove)

   1. Jojo, to bys tu byla tak okolo 14 té hodiny, abychom tam dojely na 16tou..předběžně s tím budu počítat, nějaké hodiny nadělané mám. (clap)

  1. Sharko !!! Prozraď co je lavor s rybkami ! Bože to by se Jíďa a jeho „fraucimor“ přeskočily blahem. Koulodráha je naše celonoční Obliba…jen ať to rachtá… jen ať to jede… Holky si k tomu lehnou jak pan režisár Krejčík ve Sněženkách k záhonku a jen tak ledabyle si to posílaj z jednoho konce na druhý. Je to nádhera je pozorovat. Obzvlášť Mášenka se strašně snaží je pozorovat a rychle se od nich učí. Ten kdo tu zná mé story určitě pochopí mou obří radost z toho, že Máša už asi 6 týdnů nepočůrala lautr vůbec NIC ! Každý den se strašně těším domů z práce až mě přivítají. Můj muž říká, že k němu takhle něžná teda nejsem ani z půlky (ale zrovna on má co povídat, vítá se s nima každý den, jak kdyby tu nebyl rok…) 😀

   1. Hihi, koulodráha dorazila právě dnes. Ale dostanou ji až pod stromeček, protože včera odjinud přišly granule psí i kočičí a samozřejmě také nějaká ta drobnější hračka, něco nového tedy na hraní mají. 🙂 Zajímavé je, že hračky a jiné věci pod stromeček pro chlapečky ještě nedorazily vůbec. :O

   2. No prosim, Máša – krasavice inteligentní!

    A Lenčini andílci jsou úplně plyšákoví plyšáci.

   3. Lavor je plastové přenosné umývadlo (chuckle) a rybky jsou v něm plevelné-.živé ve vodě nebo tam můžeš dát umělé,plovoucí malé hračky – kačenky,rybičky…vodu taky…když jsou živé,tak je Noriska s Pitinou lovily jak o život a žraly jak zjednané. Když jsou to plovoucí hračky, tak to chvilku čochní, ale největší vodník je Kačenka, té ten lavorek dávám i do vany – na ven už to není…a ona se tak krásně ráchá a honí ty plavací potvory…a zpívá u toho…a až dostane taky živé, ale až příští rok..to bude video…a rodeo.

    1. No Sharko ! Fakt, že bych miláškům koupila živou oběť mě nenapadl. Jenže… nápady koupit jim živou myš můj muž měl. Říkal to tedy nesměle, trochu provinile, ale bylo vidět, že by jim jako chtěl udělat radost. To jsem nedovolila, nebudu koukat na tu hrůzu v myším tělíčku, nehledě na to, že už vidím jak myš celkem vesele žije někde za skříní, kam ji nosím jídlo, denní tisk na cupování a pítko s vodou jako kdysi naší milované potkance Charlií. Jo žila tu v pohodě, kočky se ji pekelně bály a na potkanku se dožila fantastických 4 let ! Rybičky…plevelné…se mi zdá, je jiná. Nemusím na to teda koukat, ale zase když jim to dopřáváš i Ty … zkusíme…uvidíme. Co já se tu všechno nenaučím 😉

     1. Mám kamarádku nedaleko Tišnova, ta má 6 koček a k narozkám, každé kupuje myš – živou. nejdřív mi to přišlo morbidní…pak jsem si pořídila první kočku..no,já dávám jen ty rybky a k narozkám nějakou mňamku…ale holky by chtěly nějakýho ptáka- asi nejlíp tu straku ,co vřeští každej den na stromě,co roste proti našemu balkonu a holuba, co bydlí vedle…smůla, po stromech nelezu,ptáky nechytám… 😉

      1. ooooo stačilo by myslím holky pustit na strom… myslím, že proti 4 (cat) komandu by to straka nedala 😀 u nás byla jednou sýkorka modřinka… asi z té bandy , co bydlí na protější jabloni pod oknem. počítám, že to byla sýkorka ve stylu Broučka od p. Karafiáta (ach , on byl jistě neposlušný….) 😀 jinak jí určitě maminka sýkorka štěbetla, že do toho bytu s otevřenými dveřmi na terasu se nelétá a proč 😉 takže se hezky proletěla a pak seděla zmatena na lustru, hypnotizována čtyřmi páry sírově žlutých/ jadeitově zelených očí… než jsme ji vysvobodili. to mi Luisinka dlouho nemohla zapomenout 😀

    2. sharkoooo ty jsi musela být v minulém životě kočkou u sebe doma…rybky i s rybníčkem micinkám zadováží, aby se měly zábavně a královsky!!! smekám – a to jsem si myslela, že snášíme naší smečce první poslední 🙂 myšatka už mě taky párkrát napadla… ale stejně jako u Lenny by to dopadlo: finálně by se myši podstrojovalo a ta potvůrka by si tu žila jako v bavlnce, pořádala by překážkové běhy přes obývák a terasu a vsadím se, že Kimísek by ji nechal spát u sebe v pelechu. my totiž všechno živé doma rozmazlíme 🙂

  2. Sharko, souhlasím s každičkým slovem 🙂 Vždyť i já se od prvního dne dovolené už těším na moje tři srdíčka (h) …a s nimi je stejně nejlépe (sun)

 12. Milá Lenko – máš opravdu krásnou smečku andělíčků strážníčků (angel) a moc hezky o nich píšeš. Tak vítejte mezi nás (nod) .

  P.s.: ad „kde se, ač jen v písemné podobě, setkávají lidé, kterým záleží na živých tvorech“ – nejen v písemné podobě, my se setkáváme i in natura a zočivoči – napříklade tento čtvrtek je POSLEDNÍ LETOŠNÍ BRNĚNÍ (viz Nastěnka) – tak Brněnští a Okolobrněnští nezapomeňte (clap) (ohřívám si polívčičku).

 13. Ano, odjezdy od našich miláčků jsou kruté! Potřebovala jsem přes víkend něco zařídit doma v Krkonoších a zůstala jsem tam od soboty do pondělka, Melíšek se Zrzínkem zůstali sami, docházela chůvička. Volala v pondělí, že Zrzínek vůbec nejí, že k ní nejde, pamlsek si nevezme, leží na podlaze šplhadla, hlavičku má položenou na ručičkáh a nehne se ven, lákala ho na leccos. Odmítá i pohlazení. Že má strach, aby mu něco nebylo. Uklidnila jsem ji, že prostě se rozhodl smutit. Tak smutnil. Když jsem dojela do dvora a zaparkovala, pohlédla jsem do okna a tam seděl majestátní Zrzínek v plné kráse, čumáček nalepený na skle. Jen jsem vykročila směrem k domu, už mastil ke dveřím, kde už v plné polní seděl i Melíšek. Uvítací výbor jak pro královnu. Hned mi něco Zrzínek povídal, běžel k mističkám, zanořil do nich čumáček a baštil, pak šel loudit tyčinku, začali si hrát………. I když jsou dva, je jim smutno po mamince. A mně jakbysmet. Už nastal čas vyzkoušet, jak bude Zrzínek reagovat na převoz autem. Mám z toho hrůzu, nesnáší hluk a i když mám auto relativně tiché, hlučné, pochopitelně, je. Ale snad se to naučí, nechávat je doma mi začíná opravdu vadit – chybím já jim, chybí oni mně!

  1. My máme naštěstí úžasnou sousedku, se kterou jsou kluci kamarádi, a která, když nejsme doma, za klukama chodí (h) Už vlastně patří do naší smečky, chodíme k ní společně na návštěvy 🙂 Teda Samíček protekčně nejčastěji, protože vždy proklouzne dveřma jako myška a už už čeká na sousedky rohožce (rofl) Takže i když nejsme na víkend doma a neskutečně mi chybí, po návratu v neděli to vypadá, že byli naprosto spokojeni a vůbec nic jim nechybělo (sun)

 14. Vždycky jsem měla moc ráda kočičí povídání, protože bývá hebké a měkké a jakoby předlo. Zrovna jako to dnešní od Lenky (inlove) , kterou u nás na Zvířetníku srdečně vítám. 🙂
  Včera jsem dojatě sledovala kosourky, jak se u mě na stole na hromádce došitých dek navzájem něžně olizují … dokud tam nepřilítla Rozárka a nepocuchala oboum strýčkům peříčka. (chuckle)
  Kočenky jsou prostě krásné a Tví tři mládenci vypadají úžasně. (cat) (cat) (cat) (nod)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Vave, děkuji za přivítání 🙂 a za pochvalu mých krasavců (angel) I my máme doma přadlenky, někdy jim říkám křupíni (chuckle) Někdy to praská až lítají jiskřičky (h) A olizování tří kožíšků navzájem (angel) nádhera :*

 15. Hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Lenko – moc pěkné povídání o třech kocouřích kámoších (cat) (cat) (cat) Vítej na Zvířetníku (wave) Siamáci se mi moc líbí – štíhlá elegance malého dravce (inlove) U nás kočička nebude – neumím si představit zavřený dům – v létě máme všechny dveře do zahrady otevřené a provoz na sousední silnici je veliký… A i když všechny naše dogy v průběhu let by kočku v pohodě přijaly, tak dědův barvář, který s námi sdílí zahradu by s kočkou byl rychle hotov.

  1. Souhlasím, že je to povídání moc hezké a od srdce, taky už bych našeho Macíčka nedala… (h)
   A nesmělý dotaz: copak dnes, milá Xerxová, podnikáš kolem poledne? Nepůjdeš se projít před magistrát? (~)

   1. Projít se před magistrát asi nemůžu – učím a učím (před polednem mám sice pauzu, ale to poletím za Bětuší, aby nebyla do půl páté zavřená doma) a v půl jedné mi začíná hodina…
    Ty jsi tady ?? A jen v poledne ??

    1. mimochodem – trefila jsi se do úplně blbého dne – zítra neučím vůbec a v e čtvrtek a v pátek málo…

     1. To ne, omlouvám se za mystifikaci, ale koná (konala?) se tam jedna velmi zajímavá akce na podporu správné věci. Mě právě mrzí, že jsem tak daleko, jinak bych tam šla a připojila se…

  2. Tak ten problém s otevřeným domem a provozem na silnici jsme taky řešili. Nakonec kocourek dostal postroječek a desetimetrovou šňůru. Když bylo v létě hezky, tak spal venku pod stromem,občas si na něj vyšplhal nebo šmejdil v keřích. Teď když je hnusně, tak večer stepuje přede dveřmi a chce jít na procházku, neodradí ho ani déšť. Vypadám sice jako pako s kocourem na vodítku, ale přišli jsme během necelého roku o dva kocourky – jednoho srazilo auto, druhému asi někdo ublížil (vnitřní zranění), takže raději riskuji pověst duševně zdravého jedince než jeden kocouří život.

   1. Ale Ivo, jaképak pako? Náš černý peršan Taz chodil na vodítku běžně, a dočkal se i hlášky: „Pane, odvolejte si toho pejska, ona hárá…“ MLP tehdy smíchy málem spadl do křoví. Když opatrný majitel černé kníračky pochopil, že na vodítku je kocour, chechtali se oba jak smyslu zbavení… 😀

    A docela nedávno jsem na Národní třídě uprostřed Prahy viděla krásnou mainskou mývalí na vodítku – čekaly s paničkou na tramvaj. Tak jaképak copak.

   2. No – nevím, jak by se mi líbil kocour na šňůře… Bojím se, že by se to u nás neuhlídalo – z ložnic máme balkóny s přechodem na střechu. Od střechy až k zemi velké borovice… A je jasné, že Riček by to lovení měl ještě snazší. A třináctiletého lovce tělem i duší (teď už spíš duší… špatně slyší, vidí i chodí) nepředělám. Nene – kočičáci u nás v dohledné době nebudou. Další důvod je to cestování. S Betkou jsme zvládli i to Skotsko, plánované Burguňsko se taky hledá s psím ubytováním…

    1. Xerxová, mně je to jasné, prostě za takové kostelace kočky ani omylem, a navíc si myslím, že jestli je někdo výrazně psí člověk, jsi to ty. Já jsem jen chtěla naznačit Ivě, že s kocourem na vodítku si nemusí připadat jako cvok, protože kočkour se něco takového snadno naučí a pokud to z nějakého důvodu vyhovuje i jeho majordomovi, proč ne?

     1. 😀 Ne, s kostelem to tedy opravdu nemá nic společného. Mělo tam být KONSTELACE… Takže pardon, není nad to ovládat cizí termity, že.

      1. Taky venčím občas moje holky..Je o ně větší zájem, než o pejsky. Zdraví mne tolik dětí a maminek, že se nestačím divit. A když mě potkají bez kočky, hned se ptají – proč nemáš teto sebou kočíčku? Ale to chodíme jen na zelenou louku se stromama u rybníčka, co mu říkáme Bajkal. (sun)

     2. No já mám k tomu kocourovi ještě jednoho, který se k nám přitoulal jako kotě, tudíž je zvyklý na pohyb venku, ale většinu dne prospí doma. Kromě toho mám tři choďandy, které s námi jezdí i na nákupy. U nás nějaká dovolená nehrozí, protože by se nenašel nikdo, kdo by byl ochoten tu bandu pohlídat (wasntme)

    2. Náš Jamie má tři udatné ochránkyně 😀 , k nám na zahradu se neodváží ani žádná cizí kočka. Na postroj si zvykl velmi rychle, šňůru jsme museli čas od času jít rozmotat, protože vždy ty keře proštepoval sem a tam, ale i tak se mu ten pobyt na zahradě líbil. Chození na procházky je čerstvá novinka, chodíme tak posledních čtrnáct dní. Kocour sedí před dveřmi a vříská tak dlouho, dokud nejdeme ven. Naštěstí chodíme za tmy, takže nás snad nikdo neviděl. Bydlíme na vesnici, kde samozřejmě, tak jako všude na venkově, je kočka „jen kočka“, má si nachytat myši a když jí něco přejede, zastřelí nebo otráví, tak co, bude další…., tady jsem za cvoka, že každou obrečím.

   3. Ivooooo 😀 s dovolením odkazuji na dřívější článek terry o Ebonym a smečce…Honi soit qui mal y pense!!! a to hezky po kočičím česky 🙂 😉 (bat)

  3. …………..Siamáci se mi moc líbí – štíhlá elegance malého dravce…………..

   Xerxová – dokonale popsáno!!!

   Vzpomněla jsem si teď na jednoho siamáčka, kterého jsme v mé bývalé práci stěhovali přes půl světa a když jsme ho vyndali z jeho cestovní bedýnky byl tak , tak ščastnej, že je volnej!! Za odpoledne jsem ho naučila, že když si poplácám na stehno, postaví se na zadní nožičky a opře se o mě. Pak jsem to šla ukázat šéfovi, co už umíme :D… jenže…. siamáček mu zatnul drápečky…. (rofl) (rofl) a jeli jsme vod šéfa oba natošup (rofl) (rofl) (rofl)

   1. Zdravim Petro i vsechny ostatni.Jsem tady kazdy den nekolikrat,ale jen ta mlcici a cteci.Cetla jsem ve vasem prispevku,ze jste stehovali kocourka pres pul sveta.Jak stehovani probihalo?Autem nebo letadlem?Bydlim totiz v Californii a porad se rozhodujeme, ze se vratime domu.Nabytek a osobni veci neni problem,ale mojich 5 kozisku je problem.O podminkach dovozu kocek do CZ uz mam dostatek info(ockovani a tak),ale nemam predstavu jak cestuji zviratka v letadle.Ja vim, ze musi mit prepravku,aby se v ni postavily,ale jak chodi na zachudek.Vzdyt to je let skoro na 20 hodin.Nema nekdo zkusenost,jak prepavit kocky na tak dlouhou vzdalenost?A kdyz uz jsem se tak rozepsala,mam jeste jednu otazku:2 kocourci jsou divoci nedaji se chytit.Neexistuji nejake prasky po kterych bych je ulovila a prepravila?Bojim se,ze budou strasne stresovani.Dekuji za vsechny rady.Jana

    1. nějaké informace jsou tady http://www.zkratka-letenky.cz/clanky/letani/letani-se-zviraty/

     Důležité je, zjistit, jestli by vůbec přepravili tolik zvířat v jednom letu. Podmínky jsou různé u různých leteckých společností. Kočky by mohly letět v přepravce i na palubě (zase ne u všech přepravců)- ale vyndat se stejně nesmí ani na chvilku – možná, že by to bylo pro tebe ještě horší, než když na ně neuvidíš. A určitě by dva lidi nemohli vézt pět přepravek na palubě. Jsou přepravky, kam se vejde i minizáchůdek a závěsné misky na krmení i vodu.
     Asi opravdu vznes dotazy na konkrétní letecké společnosti. A jsou i agentury, které se na převoz mazlíků specializují – třeba se pomocí jejich služeb posílají špičková štěňátka k chovatelům a druhý konec světa. Zkus nějakou oslovit, co by ti poradili.

     Na eventuální uklidnění kočičáků se zeptej svého veterináře. Pokud někdo zná tady klidnící bezpečné prostředky, nemusí být na americkém trhu.

     1. Dekuji za odpoved.Neco uz mam nastudovane.Jen mi stale neni jasno co se zachudkem.Prepravky koupim ve velikosti Large,ale nepripada mi tam misto na zachudek.Nechci,aby lezeli ve vlastnich vykalech.Ono to neni jen prelet z Los Angeles do Prahy,ale z Prahy jeste budem pokracovat do Ostravy.
      Ty uklidnujici prasky bych asi resila z CR.Sice nemam predstavu kolik to stoji,ale asi to bude u nas levnejsi.Bojim se o ty dva divocaky a taky Mia je stara asi 7 let,tak aby to vubec prezila.
      Taky jsem zapomnela podekovat za pekny clanek o andilcich.My s manzelem jste hrozne radi cestovaly,ale ted je utrum.Nemam nikoho,kdo by se mi o kozisky postaral a kdyz mam rict pravdu,tak se z prace strasne tesim domu,az vzdycky nejakou ulapim a pomuchlam.Tak vsem preji pekny den a aby se zviratky byly jen same radosti.Jana

      1. tak vyrob do těch přepravek Large druhé dno – z mřížky…a vysyp tím silikagelem…na část dej dečku , tvrdou podložku a deku,na které kočka bude, na čtvrtinu dej zavěs misku a pítko, na poslední čtvrtinu – to kočka pochopí, to bud evolné a bude to záchůdek.
       Hele Jano,napadlo mne, když zvykala Joe Adamsonová lvici Elsu na auto a přepravu z Keni jinam, tak jí tak ybrali na vyjížďky v kleci ..stálo by za to,zvykat kočky na přepravku…aby se jí nebály a pochopily, na co je…

    2. ahojky,
     prášky nebo pasta na zklidnění kočky se jmenuje SEDALIN (u nás) nevím jak v Kalifornii.
     U přepravní bedny buď hajzlík uvnitř nebo dvojité dno a to druhé pevné a v něm silikagel…pítko a granule…nevím, jestli budou chtít spát. Více koček, pokud se snesou,přepravovat v psí přepravce-je větší a dají se tam dát i mřížky, aby každá kočka měla svůj prostor…prostě něco jako králíkárna…na 20 hodin se to dá vydržet.
     Možná se domluvit, jestli je možný přístup do zavazadlového prostoru během letu – na kontrolu zvířete. Nebo zda to někdo provádí z posádky….

     1. To dvojite dno je dobry napad.Ted jeste co na to letistni kontrola.Aby kockolit nepovazovali za bombu v prasku.Kazdy rika,ze je mam tady necht byt,ale ja to nedokazu.Delala jsem depositum.a bylo vzdycky tezke odvez kotata do Petka na adopci.Ale to je jina kapitola.Medik k nam prisel na patio jako kote a myslim si,ze by si neumel ulovit ani chrobaka.Sice se ho nemuzu ani dotknout a kdyz tak jen letmo,ale jak ho mam tady nechat byt?Zkousela jsem mu najit novy domov,ale bezvysledne.Je to skoda,protoze on zrovna vypadajako takovy misanek na mazleni.
      Preji vsem pohodovy den.U nas vrcholi Den dikuvzadani,tak se o pohode moc mluvit neda 🙂 Jana

  4. Já miluji i chlupáčky (h) V první třídě jsem si „půjčila“ od strejdy štěňátko křížence, no a Bertíček s námi byl patnáct let (h) Rodiče mají afgánského chrta, sestra argentinskou dogu…lásky máme pro všechny (inlove)

 16. Milá Lenko, krásné vyznání pravé kočičí mámy – jistě už víš, že nás tu takhle postižených je početná rodinka. (cat) (h) Podtrhnu ti každou napsanou větu (včetně problémů s dovolenou) a ani já bych naše „andílky“ za nic nedala. (h) Ti tvoji jsou krásní kluci a přávidím ti jejich vzájemné soužití. Naše Dixie a Smoky se spolu v poslední době mnohem lépe snášejí, ale že bych je někdy našla společně stočené v košíku – tak toho se asi nedočkám nikdy. Ale hlavně že je mám a že jsou zdravé. A jestli jsem to správně pochopila, tebe „pokočtil“ přítel. U nás to bylo přesně obráceně, ale teď má manžel naše zvířectvo stejně rád jako já a také by je nedal. Přeji ti ještě mnoho radostných let s vašimi chlupatými andílky.(angel) (angel) (angel)

  1. Maričko, děkuji, děkuji 😉 Jsem šťastná, že mé tři andílky mám, je to úžasně se doplňující smečka, jedno tříhlavé klubko (inlove) A děkuji za krásné přání (f)

  2. …ještě jsem zapomněla popřát i tobě spousty a spousty krásných let a chvil se všemi zvířecími kamarády (sun) …Samíček se zrovna přišel pomazlit a popusinkovat (inlove)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN