KOČKY: Mňautobiografie pana Profesora (17) – Centralizace

23. 3. 2007 Jsem objevnej kocour!! Učinil jsem objev. Tsunamissy v minulém životě bylo Kolumbem. Kryštofem. Holka říká, že za pár týdnů tady Tsunamissy objevilo věci, o kterých prý já za rok ani netuším, že je tady máme. No. Smůla, že Tsunamissy objeví vždy něco jiného, než objevit chce.

Jako Kryštof. Kolumbus. Amerika nebyla Indie. Řízky na lince nebyly večeře pro Tsunamissy. Komoda s vzorně vyskládanými ručníky nebyla pelech. Holčin hedvábný šátek nebyla kořist, vhodná k rozdrásání. Lejstra na stole holky nebyly určeny k rozcupování na prvočástice. Holka není ze železa. Indiáni taky nevydrželi všechno.

2. 4. 2007 15.20
Jogurt. Borůvkovej. Jasně jsem řekl, že ten nerad. Rád malinovej. Jahodovej. Třešňovej taky můžu. Holka schválně nosí z lovu borůvkovej. Prý jinej nebyl. Nevěřim. Dělá mi to schválně. Nechce se dělit. Nesnáším schválnosti! Jdu se nějak odreagovat.

15.30
Nevim, proč se holka ptá, kolikrát mi řekla, že do truhlíku s gazániemi se nečůrá? Řekla to mockrát. Nepočítal jsem to. Určitě tolikrát, kolikrát já jí řekl, že borůvkový jogurt nejim.

15. 5. 2007
Prostřední holka se mnou laškuje. Teda laškovala. Teď syčí. Asi ji pálí ta hnědá voda, kterou se snaží zvýraznit můj drápodpis na předloktí a dlani. Prý až uklidí Jodisol, tak uvidim. Pche. To těžko. Právě jsem zahájil hru Hádej, kam se na 4 hodiny schoval mourovatý kocour.

19. 5. 2007
Jsem pracovitej kocour. Začal jsem pracovat na brilantním spisu. Nazvu ho Oko za oko, zub za zub. Oko vydrápnu tomu ohavnému doktorovi příště. Dnes jsem pouze za díru, kterou on mi pod průhlednou záminkou očkování udělal do kožichu, vyrobil čtyři díry. Zuby. Taky do kožichu. Jeho. Měl strašně chlupatý ruce.

23. 5. 2007
Tsunamissy má zase letecký den. Hjústne, tady nikdo není. Provedl jsem autoevakuaci. Nerad bych ukončil slibně rozvinutou dráhu badatele. Stačí šlupka do hlavy a úhyn mozkových buněk bude nevratný. Kromě Tsunamissy vzduchem poletují předměty. Ty, které buď Tsunamissy zkříží letovou dráhu, nebo ty, od kterých se odráží zadními pancéřovými pěstmi. Právě jedna zvláště objemná a těžká encyklopedie málem zplacatila hrocha. Myslím, že bychom byli jediná domácnost, která vlastní hroší předložku.

20. 6. 2007
Konečně. Dozrály třešně! Vlítnul jsem na terasu. Nasadil jsem osvědčený postup. Stoupnu si pod větev s třešněmi. Teskně kvílím tak dlouho, až to holce docvakne. Utrhne třešeň. Hodí třešeň. Ulovím třešeň. Pustím třešeň. Kutálím, honím, přihrávám a proháním třešeň. Když už je prokousaná a nekutálí se, stoupnu pod větev. Kvílím. Cvak… a už je tu další třešeň. Ulovím třešeň. Dá se to hrát dlouho. Letos to holku přestalo bavit brzy. Nahnala mne do obýváku. I s třešní. Rozehrál jsem zdařilý herní moment. Přihrávka. Ulovení. Výkop. Běh za míčem… A sakra. Pozdě. Míč se dokutálel přímo před hroší tlamu. Hroch otevřel, chňapl, polkl. I s peckou. Ani nekousal.

21. 6. 2007
Jsem rozladěnej. A znepokojenej. Nemám rád konkurenci. Doteď jsem byl jediným badatelem v rodině já. Holka se opičí. Už třetí den se věnuje výzkumné činnosti. Bádá nad našimi kadibudkami. Zkoumá, jestli už z hrocha vyšla pecka. Zatím nevyšla.

22. 6. 2007
Pořád nevyšla.

23. 6. 2007
Vyšla. To by kocour neřekl, jak málo stačí k lidské radosti.

29. 6. 2007
Konečně! Dočkal jsem se. Holka vyndala tašky. Prý budeme balit. Na chalupu. Jde to rychle. To hlavní má sbaleno. V tašce jsem já a myš Evelína. Ostatních pár nepodstatných krámů sbalí snadno. Netřeba to protahovat. Čím dřív odjedeme, tím lépe. Letos to bude zvláště zajímavé. Tsunamissy ještě nikdy nebylo na chalupě. Tsunamissy ještě nikdy nebylo venku. Něco mi říká, že to bude dílo. Zkázy.

Mňautobiografie pana Profesora (18) – Automatizace

29. 6. 2007

Provedl jsem kontrolu. Střecha, bříza, řeka. Vše na svém místě. Jediné, co není na svém místě, jsou baterky. Vypadly Tsunamissy, když ho holka poprvé postavila do trávy. Holka pořád ještě vysvětluje Tsunamissy, že tohle je tráva, tohle stromy a tohle naše chalupa. Jak u blbejch na dvorku. Holka řekla, že se tady Tsunamissy bude líbit. Že jí všechno ukážu. No to určitě. Už letim. Za Jiřinou. Tam vyčkám, až holku ty nápady, že mám dělat Tsunamissy ukazatele, přejdou.

3. 7. 2007

Nejsem lakomej. Když je masa dost, proč bych se nerozdělil. Celkem jsme si s Tsunamissy a Bubu pochutnali. Marcela není špatná kuchařka. Trochu by kořením mohla šetřit, ale jíst se to nakonec dalo. Otřeli jsme to z nejhoršího o trávu. Ještě něco zbylo na později. Ted mám pěkně plné bříško. Můžu zalehnout na lavici. Trávení si zpestřím sledováním toho, jak všichni z osady něco hledají. Hledají hodně intenzivně. Nejvíc hledá Marcela. Tvrdí, že přece není pitomá. Přece ví, že než si odběhla pro něco do kuchyně, tak ty stejky, připravené na grilování, na venkovním stole byly.

6. 7. 2007

S Tsunamissy je na chalupě větší legrace, než s hrochem. Hroch vyvíjí pohyb jen při zašustění pytle s granulemi nebo klapnutí víka konzervy. Tsunamissy se pohybuje pořád. Dnes jsme dali dost dobrou honičku kolem chalupy. Při třetím okruhu jsme zasprintovali do chodby. Narazili jsme na nepřírodní překážku. Holka zrovna nesla k venkovnímu sezení tác s kafem. Její chyba. Nemá se pohybovat v běžecké dráze.

16.20

Mizím do rybízů. Holka pořád ještě vede řeči kvůli rozbitým hrnkům a rozlitému kafi.

10. 7. 2007

Vyšel jsem před chalupu. Pod nejvyšší vrbou stály všechny holky. Všechny vzhlížely někam hodně vzhůru. Zmátlo mne to. Ke komu vzhlíží, když já jsem tady dole?? Vedly divné řeči. Prý kolik stojí výjezd hasičů? Co budou dělat, když spadne? Jak dlouho vydrží kočka na stromě bez jídla? Kouknul jsem hodně vzhůru. Nahoře na tenkých větvích balancovalo Tsunamissy. Něco kvílelo. Vypadalo, že nějak neví, jak dolu. Jsem útlocitný kocour. Pohled na rozpláclé Tsunamissy bych neunesl. Radši půjdu do kuchyně zkontrolovat, jestli se nekazí ta šunka, kterou holka měla na chlebu, než se Tsunamissy dalo na výškové aktivity.

17.10   Nemám rád, když holka mluví nesrozumitelně. Kdo je kopyto, pro které musela vlézt na strom, to bych ještě tušil. Ale koho myslí tím nenažrancem, který jí zhltal svačinu, to fakt nevim.

12. 7. 2007

Zašel jsem na návštěvu k Jiřině. Byl jsem náležitě přivítán. Se všemi poctami. Občerstvení ucházející. Jen jsem jí řekl, že příště má koupit místo šunkového salámu šunku. Snad to pochopila. Že mne svačinka zmohla, pochopila hned. Nabídla mi k odpočinku svou postel. Abych neurazil, lehnul jsem si. Hodil jsem prima chrupku. Zdály se mi pěkné sny. Zdálo se mi, že mne holka volá. Zdálo se mi, že mne volá hodně holek. Převalil jsem se na druhý bok. Házel jsem chrupku dlouho.

Vzbudilo mně až klapnutí dveří a zařvání holky Tady je!! My ho všude hledáme už 3 hodiny a on si tady chrápe. Tss. Tss. Nevim, co to mele! Vůbec jsem nechrápal!!

13. 7. 2007

Tsunamissy se cpe na moje místo na skříni. Navíc zjistilo, že na skříni má holka svíčky bouřkovky. Tsunamissy aportuje svíčky ze skříně. Vezme svíčku do zubů a šup s ní dolu. Holka vezme svíčku do ruky a šup s ní nahoru. Tsunamissy do zubů, šup dolů, holka do ruky, šup nahoru. Mají výdrž. Klidně se vsadím, že vím, která to vzdá první.

Prostřední holka vešla do kuchyně. Jela až k almaře. Holt stoupla na svíčku. Svíčka je na prvočástice. Holka je na infarkt. Tsunamissy je na sříni. Jsem v klidu. Jestli bude bouřka a vypadne elektrika, posvítím si očima. Velká holka říká, že si bude svítit svatozáří, která se jí dělá kolem hlavy soužitím s námi. Pche!! Co by za to jiní dali!!

Piškot Pišutka v. t.

Aktualizováno: 1.11.2010 — 16:43

109 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
    1. Já mám Nikla moc ráda.
     P.S. To je bývalý, nebo bratr, nějak se neorientuju. Jestli nechceš, nemusíš odpovídat, vím, že je to impertinenetní dotaz.

   1. Aha, tak to jsem si nepřečetla, to mě fakt nenapadlo; jen o tom v posledních dnech pořád slýchám v rádiu (tomu se fakt nedá uniknout, i na té ctihodné Vltavě), a tak jsem chtěla, abyste to třeba nepropásli, no.

    1. Jsi moc hodná, na mě to zatím odnikud nevyskočilo (nepočítám vstupenky visící na lednici). U nás pokud něco hraje, tak je to skupina Kiss nebo Povídky Šimka a Grossmanna, případně Cimrman 🙂

     1. No, já si pouštím rádio jen v práci, doma je buď ticho nebo nedefinovatelné cosi z „holčičáku“, Š+G a JC tu nejmohutněji proběhli tak před 8 lety, oba to znají nazpamět. Jen ať se Tvoje dětičky učí, bude se jim to časem hodit. Hudební vkus se taky časem dostaví (no, i když o tom při poslechu těch zvuků ze zadního pokoje občas s úspěchem pochybuju, teď už naštěstí spí).

 1. OT: Nepletu-li se, Zana ma zitra zubarsky chirurgicky zakrok. Zminovala se o tom minuly tyden. Drzime palecky. (y)

  1. Pane profesore Piškotku Pišutko, je nádherný, vědět, že po světě chodíš a že kolem tebe je tak skvostná smečka. Díky, díky, díky. Asi by tě měli klonovat. (inlove)

  2. No to jsem ale momentálně voslabenááá. Kam já to vyznání prof. Pišutkovi nalepila? Achjo.
   Tady jsem chtěla napsat, že na Zanu budu zítra myslet. (y)

  3. No jo vlastně, to je ta služebka se zubařem (rofl) Držím (y) (wave) Dnes jsem při příležitosti návštěvy několika lékařů s Vílou i Bezhřívnatcem držela přednášku o názvech jednotlivých lékařských specializací, obzvlášť výživná byla proktologie v podání pro 2. třídu (rofl) Dětičkám nic není (Víla poněkud chrchle), ale naše přepečlivá pediatrička nás poslala pro sichr na ORL a bystrý pan ORL žádal zkontrolovat i druhé dítě, zda na sebe vzájemně neplivou pneumokoka, ocenila jsem (y)

 2. Skvělé, ostatně jako vždy !! (handshake) Piškotku, ty seš číslo,na té spodní fotce vypadáš jako můj přednosta u TV, důležitej jak nádraží a řádně usazen.
  Hrošíku, hošíku, je vidět, že je máš na háku, přece nebudeš komentovat to jejich blbnutí, jen ať se snažej, kdo se směje naposled ….., máš moji podporu. (inlove)
  Konečně mám lepšejší náladu, tak díky ! (clap) (h)

 3. Pišotku (h) všichni tě vychválili 🙂 tak abych neopisovala, tak posílám jen pohlazení po kožíšku a pusu na čumáček a díky (f)

  1. Milá Vave, nestihla jsem popřát chlapečkovi, tak za mne oba pozdrav po babičkovsku. (inlove) Kosourkům a kočičí slečince posílám polochtání pod krčkem. (h) (wave)

  2. Taky jsem se s dovolením na chlapečky mrkla, jsou moc hezcí, a hlavně ten mladší je celá maminka.

 4. pane profesore, vaše povídání je úžasné jako vždy, pobavila jsem se krásně (h) (h) (h) (h) (h) (h) … a psssst, já si je kopíruju, myslím že mám všechny – a hezky pohromadě, heč (rofl)

  OT k Nyny – dnes máme píchnutý druhý inzulín… ona má strašně hustý kožich jako medvěd, musím říct že při píchání bych ocenila sphynxe 😉 – vůbec nevím, jestli už jsem v kůži nebo jí to posílám jen do kožíšku, ale snažím se

  nes odpoledne jdeme na další měření cukru – první po aplikaci inzulinu, tak jsem zvědavá, držte nám palečky prosím … a zpráva – snad dobrá??? – přestale se nalejvat tou vodou, beruška moje (h)

  1. Tak to je dobře, ono se to při pravidelném podávání ještě vylepší. (inlove)

   Holt takovej je život – duhovej propletenec, bolest, naděje, umírání a trápení, ale taky legrace s Piškotkem – ještě, že tak (sun)

   1. Rputi, je mi to moc líto. Žádná rada, žádné utěšování teď nic nezmůže. Jsem v (u) s Tebou.

   2. Rputinko, hladíme po tlapičce…můžeš jen co zmůžeš a ostatní je na Nejvyšším kočkovi…(h) (f) (f) snad nám náffštěva u tebe příští jaro vyjde 🙂

  1. Ach Bože, to šlo rychle. (u) Krásnoočko malé (u) – alespoň nějakou dobu měl pohodový a bezpečný život u Tebe, Rputinko. (h)

   1. Vave napsala úplně přesně to, co cítím i já, tak se pod ni připojím (h) (h) (h) (h) (h) (h)

    Ámosku, pozdravuj tam za Duhou moji první Zuzanku (h) (h) (h) (h) (h)

   1. O to víc jsem teď šťastnější, že ten čtvrteční Maršovský nalezeneček má nový domov u JanyBu! I když byl zdravý a jen strašně vyhublý a hladový, doufám, že byl zdravý! Kdoví, co by se mu na té vsi v mrazu mohlo přihodit. Tak to je místo Amoska jeden zachráněný kocourek. (h)

  2. Byla to otrava Furadonem či sajrajtem podobného složení. Selhání ledvin, voda na plicích …. tak to vet ukončil ….

   1. další otrava tady? božátko malé ;( ;( ;( ;(

    Rputinko, nedalo se nic dělat, ušetřila jsi mu trápení (h)

  3. Rputi, co říci? Včera ráno jsem doprovodila malého kocourka za duhový most a srdce se mi svírá čím dál víc. Myslela jsem na něj, když jsem držela palce pro dnešní marody, aby nikdo neměl bolest. Co dělat? Ani ten knedlík v krku, ani sevření srdce nic neodstraní.

  4. Ach neee, Amosku,miláčku maličký….poznal jsi za svůj krátkej život všechno, jen té lásky jsi mohl poznávat ještě víc….pozdravuj tam mého Šarika, je to sice pes,ale nemusíš se ho bát…;( (u)
   Rputinko, drž se….dala jsi mu domov,lásku a péči a pohlazení..tak tě na dálku (hug)

 5. Chudák pan doktor! A černý kocourek, lovící třešně, to nemá chybu! Ten náš sice doktory neloví, ale třešně mu naprosto nic neříkají, dokonce ani když jsou zralé.

 6. ………………..Prostřední holka vešla do kuchyně. Jela až k almaře. Holt stoupla na svíčku. Svíčka je na prvočástice. Holka je na infarkt………………………

  (rofl) 😀 (rofl) 😀
  já už ani nemůžu volat pomoc!! (clap) (y)
  díkec, díkec, huba kolem celý hlavy jest (y)

 7. Piškotku, seš (*) a jednička a … a vždycky spolehlivě pobavíš a den projasníš! Ď. (happy)

  Myslím na všechny marody (y) (h)

 8. jejda!!! držím (y) všem nemocným čumáčkům… ať to dopadne!!! Amosku, bojuj, kožíšku statečný!!! (h) věřím, že Pitinka Ostrogotka se jen na oslavu vítězství na domácím poli děsně přecpala… ono grilované kuře je nářez pro lidičky ( teda pokud není grilované vlastnoručo v troubě doma!!) natož pro jemné kočičí zažívání, zvyklé jen na to nejlepší, co dodá řezník, mlékárna a strejda Zapadlo ( prostřednictvím paničky, samozřejmě!! )
  Šári, co čtvrtek jedno velké (coffee) ??? takhle někdy po 18?
  a panu Profesorovi jednu velkou :* za ouško za dokonalé psaníčko!!!

  1. ahoj EvoB: jo to by šlo, klidně i 2 menší (coffee) ….snad se fakt jen přežrala..kuře jsem grilovala já,nedostávají kořeněné,ani kůži..jen maso..myslím, že kdyby nespucnula to hovězí,že by se nepřežrala a následně by nepukala (puke) …vydržím dva dny,uvařím jí nějakej vývar a uvidím..ostatní prostě dostanou najíst někde jinde..je mi jí líto, ale nedá se nic dělat…může být i trošku přistydlá,otevírám jim okno, cca na 15 minut denně, když přijdu z práce…když se mi nebude zdát po dnešním návratu z práce, půjdeme na veterinu..

   1. hmmm okno v tom bude nevinně – naše dětičky se ještě pořád o víkendu celý den a odpoledne v týdnu vyvalují na lodžii, to kožíškové zvládají 🙂 ufidíííš a vývar z rejže to jistí…

    1. a ten mám do ní nalejt? Ona ho dobrovolně lemtat nebude… 🙁
     to abych našla kožený rukavice….

     1. krajní varianta praví kožené rukavice motorkářské + stříkačka injekční 🙂 ale snad je lepší počekat, než riskovat ruce nohy a okolí 🙂 soudila jsem podla našich dětiček, když to voní, je dobré v misce cokoliv, co tam panička insertla 😀

      1. zkusím jí dát rejži jako takovou,ve vývaru z masa-bez tuku a bez toho masa – to dám ostatním a držet basu budou,taky dostanoou tu rejži…a nastrouhám jim do toho trošku mrkve…to zas budou ksichty… že jsem se zbláznila (fubar)

       1. Meldovi naservírovat mrkvičku, tak dobrovolně zahajuje hladovku! Když, nedejbože, má v mističce kapsičku hovězího se zeleninou, tak pečlivě vypreparuje všechny hrášky a mrkvičky a vysune je na okraj, pak do nich, jakoby omylem, strčí a mám co uklízet. Na zeleninku ho teda fakt nedostanu.

  2. Šmarjá, to je tady marodů!
   Koukejte se dát do pořádku a nedělejte nám starosti! Držím…. (y) (y) (y) (h) (h) (h)

  1. Jj, nelehko. Seřízení psisek si žádá trochu času. Zato kočeny se zimním časem problém nemají. Jestlivá to nebude tím, že prospí 23hod. denně? (wasntme) Chtěla bych bejt vlastní kocour…

   Podrbkání Donovi i Luxíkovi a paničce pozdravení (inlove) . A což takhle nějaká čerstvá fotečka kluků ušatých, nebyla by? 😉

  2. Jednou jsem vyměkla tak, že jsem kreslila Šarikovi hodiny a ručičky..koukal na to s obdivem, co svejma packama dokážu…ale nechápal..on měl svoje hodiny a ty se neposouvaly… 😉

 9. Milá Luci (inlove) , musím Ti nejdřív pochválit báječné fotky, kterými ilustruješ páně profesorovy spisky. (y)
  Co se týče spisků samotných, už mi pomalu docházejí superlativy, kterými bych mohla náležitě ocenit Piškotkovo (cat) (inlove) dílo. Je čirá blaženost číst takové zápisky, potěcha ducha i srdce. (h) Nejen mého – tak mě napadlo, že budu z Tvých spisků předčítat kosourkům, aby viděli, že jsou na světě i větší pohromy než jedna mrňavá Rozárka. (chuckle)

  (OT, omlouvám se: odkaz na nové fotky jsem dávala včera v noci pod Psí abecedou)

  1. Jéé, nejen Piškotek, ale i moje oblíbená Rozárka korzárka s vystrčeným jazýčkem. No dobře, je to přetrhdílo podobně jako Babetka, ale zábavnější kočičí holčičku sis k sobě nemohla vydumat. Kosourci to časem taky pochopí. (f)

   1. Ten přikousnutý plajzáček je boží. Prašivka to taky dělá. Jenže Rozárka u toho vypadá roztomile, Prachovka jako polointeligent nebo spíš momentálně zavostalá…. (chuckle)

  2. Vave, Tvoji vnoučkové jsou krásný kluci, jsou to (h) (h) , celá rodinka je moc pěkná. Maýsek je tak krásně okatý a už není tak vážný spíš soustředěný a Táda ten už je tak velký- když jsi mu šila ten závěs za postýlku tak to byl ještě takový mrňousek. Fotky jsem prohlížela v noci a ráno ještě jednou.

  3. Že jo, na tyhle hlody, jen tak něco nemá. 😀 (rofl)
   Ovšem zase se profesor navážel do hrošíka Bubu. To nemohu tolerovat. 😉 V něm ta genialita zatím dříme, ale až se probere, to bude rána pro Pišutkovo sebevědomí. (chuckle) Kam se hrabou Tsunamissiny zadní hrabáky. 😛

   1. Bubu dvounohá, máš moje sympatie, Bubu hrošíku nedej se! Mám chuť tady založit Klub příznivců Bubu-hrošíka (cat) . Furt mu někdo ubližuje a on je tak krásný (má slabost pro černé kocourky) (h) to je! A ten růžový jazýček – něco by slupnul nebo právě něco slupnul (chuckle)

    1. Dámy děkuji za podporu Bubu-hrošíka. Určitě si toho bude považovat a dá nám taky vědět, že není takový moula s jednou mozkovou buňkou, jakou z něj pan Profesor Piškotek dělá! Na to se fakt moc těším. Ostatně – i Tsunamissy by mohla něco mňouknout, ne?

     1. Karolíno, ne ne!!! Ne s jednou, buňkou, mozkovou.Bubu má dvě . Jen prostě dlouho trvá, než se potkají….. 🙂

      1. (rofl) Jo, tak to nějak bude! Ty mé mají semtam taky hoňku! Tam zase jde občas o vzájemnou srážku, není jich moc, ale v tom uzavřeném prostoru?! (punch) Když se srazí ty pozůstalé s pohřebním průvodem těch odcházejících tak je z toho ještě větší masakr! Většinou.

   2. souhlas, dámy!!! vyhlašuji sbírku tlapkomávání, ouškohlazení a všudepusinkování (cat) za účelem založení Ligy na podporu Hrošíka Bubupíra!!! jelikož je jednoznačně a neomluvitelně podceňován ve své nesporné ( utajeně dřímající) genialitě, hebkosti kožíšku a rychlosti kroku k pelíšku a misce, jakož i výtěžnosti denní siesty, je třeba ho všestranně podpořit!!! Piškote Pišutko, klidně dál pomlouvej, Bubísek bude mít na vyrovnání svoji suitu oddaných pochvalovačů!! (h) (h) (h) beránci milují černé (cat) !!! kdo se přidá???

    1. Děkuji za podporu, už dlouho mi připadalo, že se ten vejtaha s melírem ňák moc naváží do pohodového černého krasavce nezanedbatelných avšak vyvážených proporcí, dřímajícího génia Bubu. 😉

    2. Tak tak – černý Bubu, co natahuje hubu (ale ne, to je z jiné písničky!) – teda znovu – krásný černý prostorově výrazný Bubu má moje sympatie a podporu.

     1. černá kočka = krásná kočka
      černý pes = krásný pes
      černý koník = krásný koník

      V rodině musí být aspoň jeden klidný, aby vyvážil tři adrenalinové.

      1. Ano ano ano, jen Prachovka u nás ruší toto barevné schema – černá panička, černá čuba, černý kocour…. a šedá kočka!
       Ovšem šedá je vlastně světlá černá, nebo ne?

    3. Piškot Pišutka: Milé velké zvířetnické holky! Jsem nepomlouvavej. Kocour. Kočlegu Bubu líčím ve svých spisech zcela věrně ! Vědecky přesné objektivní postřehy jsou mi nade vše!! K pomluvám bych se nesnížil, ostatně, Bubu Hrošík nám bývá dáván holkou za vzor , vzor klidu, neakčnosti a rozvážnosti.
     Dosud není jasné, jestli je to Bubíkova životní filozofie, nebo důsledek absence většího počtu mozkových buněk…..v každém případě však netřeba se obávat, že by v našem kočlektivu Bubu byl přehlížen…. osmikilového Hročíka fakt přehlídnout v prostoru nelze .

     V úctě Piškot Pišutka v.t.

    4. Mylé holki, chtěl bisem vás pozdravyt a poděkovat, že mně hájýte. Pýšu vám tajně, moje dvounoškině řýká, že nikam psát nemám, že to je pro vostudu. Nevym, co je to provostudu, ale asy to neňy k jýdlu, to bich o tom musel něco vědět.Jo, chcy vám napsat, že se nemusýte bát, já tady nejsem to…deskriptiv….dygrafi…ne…jak vono se to …JO!! Dyskrymynovanej!! Nejsem!! Mám svuj hlavní smisl žyvota, mysku s kranulemi…..myslym mysku jako mysku, ne mysku jako Missy….rozumýte, jo? A jynak můžu hezki ležet a odpočývat , abich nabral sýlu na dalšý jýdlo…Jo a zrovna se asy potkaly moje dvje buňky a hlásý, že se sem blýžý moje dvounoškině, tak to já radšy myzym jo a kdibi jste doma měli nějakí jýdlo, kterí nepotřebujete, tak my ho pošlete….Zdravý Bubýk Hrošýk

     1. Muhehe! (chuckle) Milý miláčku Bubu (h) , rozhodně si mě přypyš do svého fan klubu, jo? Budu se Ti pokoušet nějaké jídlo shromažďovat a poslat, ale u nás je to těžké, je tu moc zájemců o kapsičky i granulky, tak uvidíme, jestli se mi povede nějaké jídlo pro Tebe zašít. 🙂
      Jsi zlatíčko, že jsi nám tak krásně napsal. 🙂 (inlove) (cat)

 10. Vážený a ctěný profesore, je mi ctí, že se mohu řadit k zástupu vašich obdivovatelek a dovoluji si vyslovit neskromné přání, aby vaše vědecká publikační činnost měla stále tak vysokou úroveň. Budu se moc těšit na další pojednání! (wave)

 11. 1 kočka = potěšení
  2 kočky = poděšení? Potěšení na druhou?

  To jsou moc hezká povídání, vždycky se moc těším! Piš a piš!

 12. Ahoj všem! (wave) Jen v rychlosti nakukuji, ale ty fotky se přehlédnout nedají. Jsou super! (inlove)

 13. Piškotku, po tvém vyprávění snad uběhne i ten nekonečný den.
  Mimochodem, jízda na svíčce mě pobavila- i já mám za sebou několik podobných katastrof, kde strůjcem nebyl kocour, nýbrž malé děti- a taky to stačilo…

 14. Piškotku, dík za krásně veselé ráno! (inlove)

  OT – Ámos se zase zhoršil, zdá se mi, že má bolesti. Jedem na rentgen…. :S

  1. Piškote,profesůrku,zahnal jsi mi na chvíli vrásku z čela…takže Ti moc děkuju. (handshake) (cat)
   Amosku,miláčku…bojuj….bojuj chlapečku…. (h) (y) (h) (y) (h) (y)

   A trošku držte palce i Pitině, včera se zeblila – ukradla mi mletý hovězí a dorazila se kuřetem-grilovaným, pochoppila bych,že to vyhodí na 3x, protože se přecpala, ale ráno jsem našla ještě hromádku křupinek a vyblitou snídani…bohužel zase asi od ní,protože měla rozmačkanéu konzervu,ostatní si berou kousky..a včera si asi tak 7x kejchla, když spí,tak chrápe (to normálně nedělá)..není to předení…ale pečuje o sebe,oči má jasný,čumáček čistej,průjem nemá…asi s ní po práci taky vyrazím k vetovi. 🙁

   1. Milá, držím palce, věřím, že to je dietní chyba, ale pozor – aby nebyla rýma, zkuste toho veta, jestli se nezlepší. Jinak opakuji – držím vše co jde. a pobídnu i smečku, aby se zapojila. Držím fest. (h) (h) (h)

     1. Milá hexe – mezeruj! Jak už tady nápaditě nadhodila Vave „před smajlíkem, za smajlíkem nikdo nesmí stát, nebo nebudu hrát“

  2. Také držím palce a držím a držím, dnes nepracuji, abych mohla pomoci těm dvěma marodům. Jak dobře vím, co to je strach a nejistota, ale vy to vyhrajete, jistě- (y) (y) (h)

  3. to bylo pro Rpuť, kam se to usadilo? Asi bych také měla navštívit veta, ale se sebou, takovou slepici pohledat

  4. Chudáček malý! Držíme (y) i tlapičky, samozřejmě i Pitině (h)
   Zrzínek vyhodil taky včera ráno natrávené granule, ale byly v tom chupy jak se olizuje.
   Pčíkal asi před 2 týdny, naštěstí to přešlo samo.
   Když jsem přišla na ty vyblinkané granule, popadla jsem furminátor a vyčesala druhého kocoura! Nechá si to, zaplať pánbu, líbit, takže to jde dobře, neutíká, spíš mám pocit, že mu to dělá příjemně. Natahuje se, kroutí a spokojeně vrní, když ho češu. Jen pupík nedá, ale na zádíčkách a bocích se vyčeše spousta chlupů.
   Meldu jsem zkusila také přejet, tomu se to moc nelíbí, ale hlavně tam bylo pár chloupečků, on vůbec chlupy nepouští. Také ale má stále stejnou srst, to Zrzínek nám hooodně zachlupatěl na zimu.
   Tak bojuj Amosku a Pitinko ty ať máš jen ty problémy zažívací, spojené s přežráním a ať to není nic vážnějšího!

  5. Milí kočičáčci – dejte se co nejdřív do kupy, ať vaši chovatelé nejsou smutní – držím vám všem palce (y) (y) a posílám (h)

  6. Ámosku chlapečku, moc na tebe myslím a držím palečky!!!! (y) (y) (y) (y) (h) (h) (h) (h)

   Pitince samozřejmě taky, snad to bude jen z toho jídla (y) (y) (y) (y) (h) (h) (h) (h)

 15. Hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Profesore Piškote, dík za další úžasnou studii o soužití vaší smečky. Vědecký svět je okouzlen a těší se na další výsledky Vaší badatelské činnosti (wave)

 16. Buuuhéééhééé, Piškotku to je náramné dílo. (chuckle) Vyřiď prosím holce, že tyhle Vaše spisy, jsou životabudič první kategorie, ať Vám poskytne na další sepisování zejména klid a dostatek šunky a neruší Vás nevhodnými hlasovými a jinými projevy!!!!!!!!!!!!
  8)
  PARÁDA (cat) (inlove)

  A všem přeji krásný den kolem dokola 🙂

 17. Piškotku, moc děkuju za prosluníčkovaný den. Budu ho mít hodně náročný a tohle mi pomůže k lepšejšímu zvládání. Jo a borůvkovej já ráda, co kdybychom se šábli??? Zase brzy něco napiš, těším se. A pozdravuj další kočičí kožíšky a samozřejmě holky.

 18. Bože,Profesore kam na ty hlášky chodíte (happy) Málem jsem se udusila při večeřosnídani (wave)

  … jasně jsem řek a kolikrát , že borůvkovej nejím….. díra za díru… nemá se pohybovat v běžecké dráze,mizím do rybízů….
  Je to úžo,hned mi to tady lépe utíká

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN