KOČKY: Polárka

Seznamte se prosím – nová členka naší domácnosti se jmenuje Polárka. Má černou srst, pod krkem bílou hvězdičku, zvědavý čenich a do kroku si vrká. Je to téměř pětiměsíční kočka domácí, ukecaná jako hrom.

Před přestěhováním jsem si uvědomila, že jako devátý dům od pole bychom asi měli mít kočku, jinak nás ty myši časem sežerou. Otrávenou návnadu kvůli Borůvce mít nemůžu a pastím nijak nefandím- navíc myší past přiklapnutá na kavalířím čenichu taky není můj favorit. No a Prachovka od Bubu měla zrovna koťata, tak jsem si zamluvila jednu kočičí holčičku.

Bohužel jsme museli počkat, až z domu odejdou řemeslníci – nechávali věčně otevřeno na dvůr a já chci kočičku nechat asi 4 týdny v domě. Tudíž se nám termín získání nové obyvatelky zvolna posouval ze srpna na začátek října.

Když jsme k Bubu přijeli, Polárce jsme se nelíbili. Na zvědavou Borůvku prskala a před námi zalézala. To brácha Hanuš, to byla jiná – nechal se od Borůvky očuchat a tím ztratil na zajímavosti. Jenže už měl domluvený odchod do služby na další den, takže jsme si odváželi uprskanou Polárku.

V autě v přepravce kvílela a škrábala na dvířka transportky. Útlocitný Mušketýr navrhl, abych si ji vzala na klín, že bude mít kontakt a zklidní se. A tak jsem hodinu a půl škrábala a hladila kotě. Jen třikrát se mi pokusila vylézt na rameno, ale stačilo ji sundat a položit zpátky na klín. Borůvka vylítaná po setkání s panem bratrem a paní matkou spala, a tak k incidentům nedošlo.

Horší to bylo doma. Kotě jsme dle rady odnesli na připravený kočičí záchůdek, ale Borůvka nám prolítla pod nohama a strčila jí tam čenich. Kotě se vyděsilo a dodnes odmítá na toto místo vstoupit. Záchůdek jsme přemístili tedy jinam a pořídili ještě jeden z krabice, umístěný v obýváku, strategicky obestavěný květináči, aby měla dáma soukromí. Ten obývákový po pár dnech zrušila a chodí jen na krytý s boudičkou na podestě u ložnic.

Borůvka ji zřejmě nejdřív považovala za fajn aport, hýbalo se to – tak kotě občas prohnala a vrčela na ně, jelikož nedokázala vyhodnotit kočičí předení. Po pár dnech se začaly potkávat pod stolem s tím, že se jen očuchají, kotě strkající hlavu do Borůvčiny misky granulí je napomenuto a vyhozeno, jenže teď už je to Borůvce šumafuk – prostě kousek uhne hlavou a neřeší to. Sotva zhltá svoje (poprvé v životě žere granule rychle), dojde zkontrolovat kočičí misku a olíznout ji. Jestliže Polárka nemá sežráno, je psice napomenuta – ke kotěti čuchne a odloudá se, když na tom teda trváme…

U veterináře se chovala velmi mravně, až nás to překvapilo – šťourali jí v uších a dělali dírku do kožichu, přesto se nemrskala.

Zatím většinou leží v obýváku pes na jedné a kočka na druhé pohovce. Včera si mi poprvé vylezly na klín obě a nijak se navzájem neřešily. A v noci mi vylezly na postel dva stíny – jeden černý a druhý strakatý a zaujaly pozice ležícího střelce…

Aktualizováno: 21.10.2010 — 11:30

168 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dámy dneska dostaly k večeři kuřecí maso z polívky (vařím nejdřív bez soli). Borůvka na Polárku zařvala, když jí přišla čumět do misky, Polárka na Borůvku za chvilku v téže situaci zasyčela jako papiňák a sekla po ní packou. Jo, jak jde o maso a ne o granule, je nutno vymezit kompetence. 🙂

 2. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Učitel hebrejštiny si navykl dát šlofíka, vždycky když žáci odříkávali. Když se to rozkřiklo, rodiče své syny brali z jeho třídy pryč. Žena jej prosila, aby se změnil. „Přestaň pít a zase budeš mít žáky.“ Učitel si vzdychl. „Podle tebe bych měl přestat pít, abych mohl zase učit. Jenže já učím jen proto, abych mohl pít!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným hezký zbytek večera, krásné sny a pěkně se vyspinkejte. ~o)

 3. Přeji hezký zbytek neděle, u nás je stále ještě hóóódně prosluněná – asi budeme muset zase spustit klimatizaci, neb se má příští týden ještě více oteplit a i dnešní noc při otevřených oknech byla nepříjemně teplá.

  Dneska ráno mi přišel choť ohlásit, že pod stromy leží malé, živé veverče. Už se tak stalo i loni, to tam dokonce leželi dva prckové (pro obě si máma přišla). Kočky byly venku, tak jsem naklusala zachraňovat. Mrňe, sotva 10cm + ocásek se tam tiše tisklo k zemi. Mámu jsem nikde v blízkosti neviděla, tak jsem si přinesla kožené rukavice a červený lavórek. Jakmile jsem veverče jemně zvedla, začalo žalostně pištět – a hned kde se vzala, tu se vzala zhmotnila se máma a „štěkala“ na mě. Umyvadlo jsem zaklesla mezi větve (aby záchrannou akci nepokazily kočky), poodešla a sledovala. Máma se okamžitě začala blížit k lavórku, ale buď jeho barva, nebo velikost jí znejistily – různě kolem něj poskakovala jako kolem horké kaše a její potomek v něm pištěl dál. Nakonec asi překonala strach, naklonila se dovnitř, popadla dítě, které se schoulilo do malého ranečku a odhopkala s ním nahoru, nahor, nahoru – snad 10 m až do špice cedru. Pak se ale vrátila a znovu chvilku čmuchala do lavórku i kolem, jakoby hledala druhe dítě – ale ani já už jsem jiné veverče nenašla, snad to byl z její strany jen nějaký omyl. Jako loni, ani teď jsem nechápala, jak takové mrňavé veverče dokáže dopadnout z té výšky až na zem a přežít to – a to i kdyby padalo „postupně“, tedy cestou dolů se mu podařilo nějaké větve na chvilku zachytit.

  1. Milá Maričko (inlove) , jsi skvělá a požehnání pro všechny živé tvory okolo Tebe. (h) A hihi, zachraňovat veverušku v červeném lavórku by mě vážně nenapadlo. (shake) 🙂

  2. Maričko, požehnání tobě za záchranu veveřátka. To musel být tanec okolo toho červeného lavórku, ale je vidět, že mateřský pud byl silnější.
   Jen s tou klimatizací – ty se teď máš, my tady jdeme do zimy a budeme mrznout a ty máš teplo. No, v létě je to bez klimatizace asi těžko k vydržení, ale já bychsi teď dala pár teplých dnů.

 4. O.T. pečení. Jsem se pustila do tý jablečný bábovky. Momentálně chladne na balkoně, ale ty nervy :O .
  Nemám malý bábovičky. Původně jsem si říkala, dám to do remosky, ta je vysoká. Pak ovšem, co čert nechtěl – nebo asi chtěl – prostě mi někdo zapnul troubu. A já tam stála s plnou remoskou a přemejšlela, jestli ji vrazit do tý báječně rozehřátý trouby, nebo spíš do zásuvky 😛 .
  A ten úlek vždycky, když jsem se na ni šla podívat – sakra, proč nesvítí trouba (devil) ?!

  1. Před odchodem starého sporáku do věčných lovišť mi nesvítilo světýlko v troubě asi půlrok. Čelovka byla běžnou výbavou pro kvalitní pečení 😀 Zano koukejte zpívat a po vychladnutí podávej průběžné hlásání (inlove) (dance)

   1. Pěkně prosím, je to dobrý (clap) .
    Příště bych dala míň tuku. A asi je ideální dělat to v malejch bábovičkách kvůli kůrce, ta je fakt úžasná. Jinak množství je do klasický remosky tak akorát.

  2. Zano 🙂 😀 (rofl) Tak nezapomeň napsat, jaký byl výsledek, také jsem o výrobě bábovky uvažovala

   1. Taky by mne zajímalo, jestli ji snědli nebo zbylo…a jaká byla,kromě kůůrky-ta je fakt fantastická… (happy)

    1. ve třech snědli … a čekala jsem, jestli to bude mít následky (nemělo 😉 ). Mně a synkovi chutnala velmi i přes to, že fakt byla mastná dost. Máš pravdu, asi speciálně ta remoska to ještě zvýraznila (mohla jsem to dát do misky do trouby, ale v receptu se něco píše o vyšším pekáčku, tak ten nemám). Franta měl řeči stran toho mastna 😛 – ale snědl to taky.
     Myslím, že můžu doporučit (^)

  3. ahoj Zano, ona se část toho tuku do těch starejch formovejch báboviček nějak přesouvá…je zajímavý,že jinak chutná z plynový trouby ,jinak z kachlovejch kamen….v remosce jsem ji ještě nepekla…ale klidně dej tuku méně….

      1. Jsi děsná, Renátko! (inlove) Totiž (wait) , jsi žena na svém místě (y) a pro dobrou věc bys vymámila z jalové krávy tele (chuckle) , ale z mého pohledu jsi děsná! 😛 :* (wave)
       Vynasnažím se, co s Tebou mám dělat! (whew) Ale vyceníš se sama. (chuckle)

  1. Nojo, má se u vás špatně, chudinka koťátko 😉
   Já věděla, že si sednete. (h)

   A Dalmi a malá Batýsková, opožděně přeju krásné nározeniny

    1. Chudinka dneska dostala nové škrabadlo s bydlíkem, kde se vyvaluje a pouze v případě, že se mluví o ní, vystrčí hlavu a mňoukne. Se tak některý kočky mají… 🙂

 5. Ten pohled na té židli je mi povědomý, tak ať se jim oběma tlapkou společnou a nerozdílnou daří 🙂
  A aby jste měli aspoň trošku představu, co všechno umí, tak páteční večer, 23h: Z ložnice se ozve temné buchnutí, následuje druhé slabší, potom rána, několik ťápnutí a ticho. Naše nedopapaná nádhera si ulovila suchej rohlík na strouhanku a šla si ho schovat do ložnice za skříň… přitom se jí podařilo shodit naloženou ořechovku do višní a to všechno do úložiště vánočních papíru, ozdobných krabiček, celofánů, kabelek a podobných věcí. Uklízela jsem do půlnoci. Odnesl to mimo jiné i zvířetnický kalendář, je teď z poloviny hnědofialový, takže mám smůlu, chjo :S

  1. Tomu se říká „Sedm jednou ranou!“ (chuckle) Chudinko Yezinko (inlove) , čék neví, jestli se smát nebo s Tebou plakat. (h) 🙂

  1. Ta očička jsou naprosto nebezpečnou zbraní už teď. A co teprve až je bude mít slečna?
   Jak se tady říká Neuročku!!
   (kdo nezná: tak se zaklíná babka nakukující do kočárku. Je to dohromady přání všeho dobrého a zároveň něco jako slib.“neuřknu!“ nebo “ ať Tě nikdo neuřkne!“ neuškodí Ti)

  2. Je moc krásná, Natálka. (f) Já dlužím fotky i video, taky už Matýsek nějaký pátek leze, má čtyři zuby, ale sedí tak trochu naštorc. (chuckle)

  3. Krásná holčička! A šikovná! Jojo, jakmile začne lézt, skončí mamince (a babičce) klidné období ! 🙂

 6. Zase jsem byla pár dní mimo (bez signálu) a pozoruji, že je ticho vinšovací. tak já to načnu.

  ……………………….(rose1) (^) (d) (^) (rose1)………………………………

  ……Milá Dalmatin, ať máš naropzeniny, nebo ne, přešji Ti všechno …..
  …….Ať se Ti daří, zdraví slouží a kolem sebe máš samé prima lidi……..

  ………………..(f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) ………………………….

   1. Já žádnou nevidím 8) a moc děkuji.
    Honí mě RenataE, takže sedím u stroje (sweat) Čauky Renáto (toivo)

 7. Blahopřeji k rozšíření rodinky, Matyldo. Polárka je nádherná čičinka.
  Ježkovy oči, další kočkoidní kamoška. Ten kruh se, kolem mě, pěkně utahuje. :O :O
  ta fronta čekatelů přede mnou se, počertech, krátí.

 8. Máš krásnou košišku, gratuluju moc!
  Já si užívám kocourků, nikam jsem nejela, včera byla dopoledne akce „odvoz“, v pátek akce „vaření“, dneska musím domácnost důkladně uklidit. Jak chlapečkové hrabou ve stelivu, roznášejí ho všude, bohužel mám po celém bytečku zátěžový koberec – to ještě z dob, kdy jsem tam měla kancelář. Ten ochotně do sebe stelivo nasaje a já když pak chodím bosky, cítím ty kuličky pod nohama. Také kocouří chlupy se velmi dobře zapracují do koberce. Pokud se mi někdy podaří mít něco vlastního, rozhodně tam nebude žádný koberec! Sice ten můj výkonný vysavač domácnost za chvíli vyčistí, zvláště takhle mrňavou, ale Zrzínek ho nesnáší a utíká a Melda to taky nemusí. Tak jim za chvíli trochu nabourám tu pohodičku. Jeden hnípe v bydlíku – Zrzínek, je srolovaný jak roládička, jen tlapka mu čouhá ven. Hlasitě si pochrupuje. Melda hnípe na parapetu, tlapky mu visí dolů a asi se mu něco zdálo, protože sebou najednou škubl a málem z toho parapetu sletěl. Ráno se přišel pomazlit a jak tak ležel na zádíčkách, drbala jsem ho na pupíčku, vrněl a posunoval se ke kraji pohovky. Povídám mu: „Spadneš! Lehni si dál od toho okraje“ a než jsem to dopověděla, už letěl dolů. Smála jsem se do polštáře, aby se neurazil, ale nechápavě koukal, co ho to shodilo na podlahu a uraženě si šel ďobnout granulí, aby jako teda to vypadalo, že vlastně dolů chtěl.
  Včera jsem ani nedutala a pozorovala oba kocourky, jak na sobě páchali hygienu. Fotila jsem, zítra to stáhnu do počítače a snad se mi podaří sem nějakou fotečku poslat. Byli dojemní: Melíšek Zrzínkovi čistil ouška, ten držel a blaženě u toho přivíral očička a vrněl. Pak ho Melda kousnul do ucha, Zrzín mu vpálil jednu tlapkou a byl chvíli klid. Pak zase Zrzínek čistil hlavičku Melíškovi, ten si u toho spokojeně mrskal ocáskem a Zrzínek najednou chňapl po špičce ocásku a Melda jen kňoukl. Koukal na Zrzka jak vyděšená myš. Fakt jsem se bavila královsky. Pak si svorně lehli na křesílko a spánkem spravedlivých kocourů usnuli vedle sebe. Ti se teda nadřou!

  1. Krásné nedělní vyprávění, Karolínko. (inlove) Včera jsem taky bez dechu sledovala, jak Rozárka přišla k poněkud ostražitému Bertíkovi a olízla mu ouško. Bertík slastně přivřel očka a Rozárka se do toho dala, jedno ouško, druhé ouško, mezi oušky – a pak se přesunula na krk a štípla ho. Bertík kvík´a chvíli vířili bytem, pak se nebohý kosourek přišel ukrýt ke mě na klín. Přiběhla Rozárka a něžně si lehla vedle, a když to vypadalo na pikosekundu klidu a míru, štípla Bertíka do zadečku. (chuckle) Muhehe, to byl zase rachot!

   1. Jaroušek je stále ve své bedně na terase. Prodej penzionu se posunul, takže zatím mu nebezpečí nehrozí. Krabici Markéta zateplila polystyrénem, uvnitř má dostatek teplých flísových dek a Jára je objednán na kastraci. A pak se uvidí. No, už pomalu začínám řešit třetí pelíšek, kdyby bylo nejhůř!

 9. Mávám z Prahy. (wave) Prší a je ošklivo, ještě že jsem včera zvládla trávu, tedy práce na pozemku jsou hotovy, a dnes jsou na řadě práce v dílně. 🙂
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. Hlásím u žabek šedomračno. Mně čekají konečně! šicí činnosti a Mušketýr jde dál vyrábět kočičí škrabadlo (jedna část je skoro hotová). 😀

  2. Vave, je vidět, jak je ta Praha velká. Tady neprší (i když vlhko je, možná někdy v noci (rain) ) a vlastně ani moc ošklivo není 🙂 – i když včerejší sluníčko vypadalo jinak 😉 .

  1. Teda. Vážení livinkstouni, vaši včerejší výpravu lze směle považovat za úspěšnou. Že se otlouklo jen nepotřebné maso (chuckle) a kosti zůstaly cestou necestou přes polomy, vývraty, výmoly a šutérky celé… to je heroický výkon 🙂 .

  2. Ufff (whew) , to jsem se orosila! Jak jsem rolovala a mihla se mi fotka, tak se mi zdálo, že po té cestě jedeš na nebohé Betynce. (chuckle) To už mi nedělejte, takové fotky v zákrytu, ještě z toho můžu mít nějakou ouhonu. (wasntme)
   Na rozdíl od Betynky ovšem považuju vaši výpravu za úspěšnou, neb jste se do pelíšku vrátili všichni a v relativním zdraví, nějaký ten šrám se nepočítá. (happy)
   Těším se na pokračování. A nevěšte hlavy – ani Mount Everest nebyl dobyt napoprvé. (chuckle)

  3. se mi moc líbí ta fotka, jak Betu tlačíš za prdýlku a vytlačuješ jí tam ďůlek a ona je pak za tlustou, chudák ona (chuckle)

   1. Neee, to jí jen hrne kůži 😀 Ale nemá to holka lehký, nemá. Pořád jí vyčítají, jaký byl pan Xerxes vědecký typ a pak jí neumožní ani nalézt šutrák, abych dosáhla aspoň objevitelských úspěchů (rofl)

 10. hlásím: Vizigotky objevily kouzlo koulodráhy..ostrogotka Noriska pláče a žaluje, že si hrajou s její hračkou, bílou tichou a rachtací šedou myš mi nastěhovala do postele, aby si je u mě schovala, Pitina přestala syčet na Norisku a chodí loudit masíčko, protože je chudák…v noci mi Vizigotka Kačenka vrká u postele,Noris na ní zpod deky syčí a v obejváku pláče Bonsajka, že se jí ztratila Kačenka, a protože se sama bojí,tak šoupe míček v koulodráze…tati si dal před spaním panáka a usnul…

  1. To je ale kočičina! (chuckle)
   Sice to musí být občas nejen na jednoho (d) , ale v zásadě se to vyvíjí velmi dobře. (nod) Možná za týden, až se bude řítit bytem čtyřhlavé pruhované tornádo, budeš s nostagií vzpomínat na staré zlaté časy, kdy spolu všeliké Gótky tak docela nemluvily. (chuckle) (h)

  2. No, máš tam asi veselo s (cat) .
   Už mám taky objednanou koulodráhu, dostanou jí k vánocům! (chuckle)

   1. Tak to budou u nás stejné dárky!
    Objednala jsem ji minulý týden přes „Zoohit“, docela tam mají dobré ceny a zajímavé věci.

 11. Hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Prší (rain) , fouká vítr… ale nám to neva. Zase po delší době není ráno mráz (wave)

  1. Petra děkuje, dnes byla slavit u nás a rodiče jí přečtli všechny gratulace. Moc pozdravují Zvířetníky, byli ouplně naměkko.

 12. Milí moji, dovolte, abych Vás pozvala potěšit oko do mého obchůdku na Fleru: http://www.fler.cz/modry-kvet
  Těm, kdo již můj obchůdek navštívili a případně zanechali vzkaz, posílám veliké poděkování. Všem pak posílám moc pozdravů. Bojuju s nachlazením, to bych ani nebyla já, abych si nějaké nepořídila. (inlove) (sun) 🙂 (wave) (f)

  1. Milá Blážo, máš opravdu moc hezké šperky (y) Jedinou mou záchranou je, že stříbrné nenosím (chuckle)

  2. Blážo, ty šperky jsou krásné a vzhledem k tomu, že moje dcery milují náušnice, myslím, že už vím, co dostanou k vánocům. (wave)

  3. Máš nádherné šperky, Blážo, moc s emi líbí- a to jsem je neviděla na Pražení, protože to mám daaaaleko… 🙂

  4. Blážo, ty jedeš! Nádherné věci! Přeju spoustu dalších skvělých nápadů (inlove) . A bacilovi dej na frak.

  5. Ahoj Blážo! Bac bac bacilíny. Náchlada je otrava otravná. Nepřeju Ti ji, ani všem ostatní.
   Nahlédla jsem a juž cválám objednat ( jest-li ty dva křišťály pustíš někomu cizímu, tak si mě nepřej. Víš, že je to moje touha. Objednávám oba. Jeden pro já, jeden jako dárek – eště nevím komu).

   1. Chachá, já si tady sedím s blážovitým čtvrtkilovým růženínem na krku, i malá Petra pravila „babička má kámen kásnej, velkej, ůžovej, Peťa si pučí na kek“ a chodila s ním a nechtěla vrátit. 😀

  6. Blážooooo hned jsem tam nakoukla, ale odtamtud mi nejde poslat přímo mailík – nejsem zaregistrovaná 🙂 ta osůbka, co si včera zajednala tyrkys, to jsem jáááá. potřebovala bych s tebou ještě probrat něco kolem nákupu, prosím, písneš mi na mailík eva.beran@centrum.cz? děkujuuuuu (f) a máš tam samé krásné kousky… to dalo práce se ovládnout a objednat jen jeden!!!

 13. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) „Můj přítel zachránil tonoucí dívku a brzy nato si ji vzal za ženu.!“
  „A je s ní šťastný?“
  „Nevím, ale odmítá se přiblížit k vodě.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer a těšte se na neděličku. Hezky se vyspinkejte. ~o)

  1. A pritom nema proc. Bigamie neni povolena.
   Leda … leda by si myslel, ze tam muze narazit na tchyni …

 14. Matyldo, jako novopečené majitelce její kočičí milosti se Ti bude hodit tento návod:

  Pevně kočku chyťte. Její hlavu si položte na loket, jako když dáváte miminku pít z láhve. Potichu říkejte: „Hodná čičinka!“ Strčte tabletku do kočičí tlamičky.
  Sundejte kočku z lustru a vyšťárejte tabletku zpod gauče.
  Zopakujte bod 1, ale přidržujte levou rukou přední packy a pravým loktem zadní. Zastrčte tabletku do tlamky ukazováčkem.
  Vyšťárejte kočku zpod postele. Vyndejte z tuby novou tabletku. (Zapuďte myšlenku na pořízení nové kočky.)
  Znovu postupujte podle bodu 1. Tentokrát jakmile máte kočku v pozici pijícího dítěte, sedněte si na kraj křesla, nakloňte se co nejvíc nad kočku, přesuňte pravou ruku nad levý loket, zvedněte kočce horní čelist a rychle vhoďte tabletku. Protože vaše hlava spočívá prakticky na kolenou, nevidíte, co přesně děláte – na tom však nezáleží.
  Nechte kočku viset na záclonách. Nechte tabletku ve svých vlasech.
  Jste-li žena, poplačte si. Jste-li muž, poplačte si.
  Seberte se. Vezměte kočku a tabletku. V poloze 1 proneste pevným hlasem: „Tak kdo tady poroučí?!?“ Otevřte kočce pusu, vezměte tabletku a… zatraceně!
  Tak takhle to nejde. Poddejte se zhroucení a po chvíli se zamyslete. Aha! Chaos způsobují drápy.
  Připlazte se ke skříni s prádlem. Vytáhněte velkou osušku a rozprostřete ji na zem.
  Vytáhněte kočku z kuchyňské linky a tabletu z květináče.
  Natáhněte kočku na osušku hlavou u delšího okraje.
  Připlácněte kočce nohy k tělu. (Odolejte pokušení rozplácnout celou kočku.)
  Zabalte kočku do osušky. Spěchejte – čas a tabletka na nikoho nečeká.
  Opět zaujměte polohu 1. Obtočte ruku kolem osušky s kočkou, aby dosáhla k hlavě. Stiskněte kočce čelistní klouby, jako když otvíráte okvětní plátky „zaječí hubičky“.
  Pusťte tabletku do tlamky a zastrčte ji prstem dál. Konečně!!!
  Vyluxujte chlupy (kočičí). Ošetřete si šrámy (vlastní).
  Vezměte si dva aspiríny a lehněte si.

  (chuckle) 😉 (sun)

  1. Kytkóóó, oóó, jak pravdivé. (rofl) (rofl) (rofl) Pozdravuj malou princezničku a Oldu jasně taky. (h) (wave)

 15. Gratuluju k rozšíření Matyldovic smečky! Vy teda nezahálíte – nový domeček, nové kotě! 🙂 Polárka je moc hezká s tou bílou hvězdičkou pod krkem a má krásné jméno. Máme v příbuzenstvu jednu podobnou, Černochodku u našich mladých :
  http://hanca1.rajce.idnes.cz/Kocky_HK_rajce/#Kocky_102.JPG
  Mimochodem, nějaké další fotky by nebyly? Celé 2 jsou strašně málo !!!

  1. No, já jich víc prostě nemám- řeším průšvihy všeho druhu. Ten poslední má název Umřelý kotel ústředního topení. Už pět dní netopíme. Nicméně nový kotel je zakoupen a když pámbu dá, zítra ho topenář přijde zapojit.

   1. Brrrr, zesnulý kotel není v tomhle počasí nic příjemného. Ale zase lepší, než kdyby odešel do věčných topenišť, až bude venku – 20. Tak ať se zítra pořádně zahřejete!

   1. No, oficielně bílozrzavý Kocour a mouratá Blecha bydlí v přízemí u druhých rodičů a Černochodka s Peršingem nahoře u mladých. Ale jinak pendlují po celém domě dle libosti, zejména si chodí vzájemně kontrolovat misky. Pročež byl zaveden systém dole konzervičky, nahoře granulky – někteří jedinci totiž (viď, Kocoure) měli tendenci se nezřízeně přežírat.

  1. Taky vinšuji, se zpoždědím, byli jsme mimo dosah. Tak všechno nejlepším ať letí honem k batýskům. (h) (^) (*)

 16. Milá Matylko, bílá hvězdička Polárka, která září na tmavém, měkkoučkém kočíčím krčku – no hezčí jméno jste jí snad ani vybrat nemohli. Tak ať vám dělá jen samou radost a přeji denní chvilky se „Zvířecí televizí“. Takovéhle programy totiž „živě“ nedokáže přenášet žádná jiná TV a navíc to bývají jen samé krásné komedie. Díky za povídání

 17. Moc jsem se těšila na první hlásání o seznamovacím večírku. Polárka je opravdová krasavice po mamince. Princezna Borůvka a Polárka budou určitě tou správnou dvojkou pro soužití u žabulí (sun)

 18. Milá Matyldo, to je teda překvápko! (inlove) Teď je na tom vaše domácnost stejně jako u mé sestry – akorát ta má kluky: Osmiměsíčního kavalírka Tobiáše a k tomu velikýho zrzavýho kocoura 🙂 Tak ať jsou chlupatky spokojené (dog) (h) (cat)

 19. Jejda – tak Polárka je už konečně uvedena do společnosti (clap) . Je opravdu krásná a s Borůvkou ladí. Tak držím palce, ať se vám všem u žabek pěkně žije (nod) .

  P.s.: a tady je pár fotek babího léta na jihu Jižní Moravy
  http://yga.rajce.net/2010_Zacatek_rijna_…_a_konec_rijna

  1. Jo, když já letos nějak nemám čas fotit… A když se plazím autem po silnici do Brna, tak se nestíhám kochat- prostě dělat spolujezdce je mnohem lepší! A takovým krásným barevným lesem jezdím, jenže jsou v něm serpentiny a občas do silnice čouhá kousek skály… 🙁

  1. Moc a moc děkuji všem (h) Dnešní den je Petruščin a můj (jo, taky má narózeniny Pelé 😀 ) Děkuji za gratulace, jsem ráda, že jsem tady s vámi (h)

   1. Krásné narozeniny, milá Dalmatin a milá malá Petruško! (rose1)
    A protože se dole Velká Kočka ptala, dovolím si nahlásit, že Petruška slaví 2. narozeniny ( u tak mrňavých ženských se to ještě smí říct, že jo 🙂 )

   2. Markétko a Petruško, všechno nejlepší, pozdě ale přec a z celého srdce přeje naše smečka domácí. (h) (h) (sun) (wave)

  2. Mila Dalmatin, kyticka od Jovasku virtualne voni. tak k tomu se s pranim rada pripojim. Vsechno nej…….

   baty: preju hodne babickovske radosti s batyskem mrnouskem. At vam roste do krasy a do moudra.

 20. tak dneska hlásím jen částečný úspěch (chuckle) . Čertova komora nafocena, slezeno milion žulových velešutrů, rozrytá tlapátka, Betky výcvik na kamzíka (moc nevyšel – vraceli jsme se raději zpátky) … Já zjistila, že 20 kilo navíc oproti horolezecké mladosti je znát, ale ruku jsme si rozdrbla ne na skále, ale když jsem se chytala suché větve (takový suchý bukový ohlozek dokáže udělat pěkné šrámy do dlaně…). Protože terén byl opravdu čertovský, mapa zcela nepřesná (ČErtova komora je vlastně na cestě, ale značí ji daleko mimo cestu – prostě ta označení skalních útvarů jsou fakt velmi ilustrační), bylo to o tlapy i kotníky… a hlavně to děsně klouzalo, protože na vlhkých šutrech byla všude ledovka…
  Jinak krása, úžasný les, parádní žula i čedič… určitě to ještě jednou zkusíme – asi z druhé strany kopce. Betky tlapky jsem doma zkontrolovala, a jsou překvapivě celá, jen lehce sedřená. Taky pupíček má nějaký ten šrám… ale s ohledem na terén musím říct, že je mamut – šikulka. Ušli jsme jen asi 3 kiláčky, ale trvalo nám to hodinu a půl (fubar) i z toho je zřejmé, že jsme si solidně mákli (rofl)

  1. aby bylo jasno – ten viklan jsme nenašli. Jediná zmínka byla u informační cedule na Čertově komoře… takže fakt existuje

  2. tajky by se Betce na packy hodil balzam Ratownik….mě tak štve,že ho u nás neprodávaj…

   1. Na drobné oděrky a šrámy u dog i u nás se mi nejlíp osvědčuje nic s tím nedělat a moc to neřešit. Zkontroluju po návratu, jestli není někde podstatný průšvih… a jinak ať si to oblíže… za pár dní budou tlapky v pohodě. Svoji ruku jsem taky léčila plácáním bramborových knedlíků, krájením cibule (auuu) a mytím nádobí…

    1. To je škoda, že se vám viklan schoval. 🙁

     Moje psice, ač nedoga, má od malinka tendenci strkat tlapky, kam nemá, brzdit smykem na asfaltu a tak. Oplatil se nám takovej ten zázračnej kelímek od Oriflame.

    2. Tak to máme s tou léčbou šrámů podobně 😀 Jediné, co ošetřuju velmi pečlivě, jsou šrámy na koňských nožičkách, tam je to o průšvih

 21. Matyldo, moc ti to přeju. Psokočičí stav je zcela odlišný od psí i kočičího. Je legrační, jak pse i kočka přejímají zvyky toho druhého. (h)

  1. Mno, legrační, to jó, ale spíš trochu z dálky (rofl) . Ne, je to moc prima (inlove) . Kočendy se s námi chodí venčit, Pedrouš mňouká… 🙂

   JHonzo, co příšera?

   1. Líbí se mi rozdíl mezi cizí kočka a naše kočka. Před chvílí Borůvka vyhodila s řevem z naší zahrádky cizí černou kočku s takovou razancí, že dokonce vemblovala plotem (chatrným- je náš). Naše černá kočka byla včera večer olíznuta po hlavě a bylo na ní pohlíženo vlídně. 🙂

    1. „… a bylo na ni pohlizeno vlidne“. 🙂 Ono asi ze pes je tvor smeckovity, tak to vyhodnoti spravne. Co se nasi domacnosti tyce, tak Jakey a Kuliferda jsou fakt kamosi. Chudak Kuliferda ma soustavne oblemtany kozich a obcas spocinou ve spanku spolecne – Kuliferda zalezly mezi Jakeyho predni nohy. Stary Kocur se s Jakeym nekamaradi, akorat mu strka furt hlavu do vecerniho krmeni a Jakey ho jen tak hlavou odstrci. On je ten Jakey takovy dobracisko.

    2. Jo, moje psice záchranářka taky rozlišuje mezi „momentálně-moje-zachraňovaná-kočka“ a „cizí kočka“.
     Ovšem když zachraňovala i tu poštolku…

   1. Taky je oblibuju, a to tak, že si je občas pouštím pořád do kola. A směju se pokaždý (rofl)
    Jinak Borůvce gratuluju k nové hračce (chuckle)
    Když jsme kdysi dávno za jiného života pořídili k psovi dvě koťata, byla to sranda nesmírná. Než kočkám došlo, že jim ten velikej halama neublíží, že když nebudou utíkat, tak nebudou aportovány a že se na psovi výborně hajá, chvíli to trvalo…

 22. Milá Dalmatin, přeju ti všechno jen to nejlepší k narozeninám! A hodně štěstí! (h) (inlove) (sun) (rose1) (^) (d) (dance)
  Spíš by to teď ode mne znělo: Bylá Dalmatin, mám rýbu… (sweat) (sweat)

  1. Všechno nejlepší, Dalmíčku! (inlove) (f) (sun) (h) (^) (d) (music) (dance) (f) (sun) (h)
   Buééé, jak jsem přišla o mobilová data v létě, tak i o kalendář. ;(

  2. Dalmi, všechno nejlepší! A co nejdřív nějaké to chlupaté poděšení é potěšení (rofl) (h)

   A taky malé Batýskové letí gratulace (sun)

   1. Jéééé, nic nevím bez záznamů! (fubar) (blush) Taky Batýskové samozřejmě vešchno nejlepší! (h) (f) (sun)

  3. Milá Dalmatin, i já ti přeji vše nejlepší k tvým narozeninám. (rose1) (h) (rose1) (h) (rose1)
   Jak ten čas letí, kolikpak je malé Petrušce batýskové? Taky všechno nejlepší. (rose1) (h) (rose1) (h) (rose1)

   A teď musím běžet zasáhnout, Tindra objevila kde jsou tyčinky pro naše dámy a prokousává se k obsahu balení. Taková překvapení na tebe taky čekají, milá Matyldo. Hodně radosti s novým ohvězdičkovaným čtyřnožcem přeji. Jestli se dobře pamatuji tak má Borůvka na boku srdce. Máte ta zlatíčka dobře označkovaná. No a že bude teď u vás ještě veseleji je naprosto jisté. 😀 (rofl) (inlove)

  4. Krásné narozeniny !!! Dakmi (h) a malinká Batýsková (h) : Všechno nejlepší, a hodně zdraví a štěstí a vůbec splnění krásných přání. (rose1) (rose1) (^) (^) (sun) (sun) (inlove) (inlove)

  5. a to je dobře, že se tu „práská“ 😉

   milá dalmatin i batýsková, všechno nej nej (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

 23. Jéé, máme představenou Polárku. To je krása! V tomto věku se kotě se sem srovná krásně, zvláště pod tvým pečlivým dohledem. Je fakt, že kotě je schopné se naprosto nekontrolovatelně pohyvobat ve výškách – to je velký rozdíl od psa – pes ti nepoleze na skříň. A když ti leze do skříně – myslím, že občas budeš naprosto beznadějně hledat kočku, a ta si mezitím bude v klidu pochrupovat v nějaké skříni. U nás tohle prováděla hlavně Micinka. Jenže ji vždycky udal Micánek. Prostě seděl před dotyčnou skříní a mňoukal. Později asi také zjistíš, že z kapsiček, konzerviček a granulek jsou poživatelné jen některé druhy 😀 Kočka, jakmile zjistí, že se má dobře, tak se chce mít ještě lépe a některou stravu začne vylučovat. Zajímavé je, že naprosto přesně vyloučí všechnylevnější cenové kategorie a soustředí se na ty drahé. K tomu i z těch drahých je za nějakou dobu poživatelné pouze něco. Ale s kočkami je neustálá zábava, mladá kočka je půvabná a hravá, dospělá je hravá i důstojná, stará ti zase rozumí a ví, co máš na mysli ještě dříve než to víš ty sama. Tak hodně štěstí (h)

 24. Matyldo, vítej do (dog) + (cat) klubu. Jj, jsou to zásadně odlišné živočišné druhy a „prvorodič“ se musí móc učit. Zejména bych vypíchla bod 2 od Akden. (Doporučuju hlasově se neunavovat a při nežádoucích činnostech rovnou vrhat – třebas utěrkou, protože voda není vždycky vhodná nebo při ruce) . Ehm a taky bod 3 a 4 a celé desatero (rofl) . Krapet poťouchle se těším na další zprávy (chuckle) .

  Polárková je krásná jménem i vzhledem a určitě i povahově bude skvělá. Tak hezké mezidruhové sžívání (inlove) . Chi, děvenky pokračují rychle – spíš doufej, že se nespřáhnou příliš. Jo a dodací lhůty máš náhodou vzorný 🙂 .

 25. No konečně je slečna debutantka Polárková (cat) představena ve společnosti! 🙂 Souhlasím s předřečníky, že hlášení je poněkud strohé, ale jelikož já mám Rozárku o chloupek déle, tak jen velmi tiše. (blush) Ostatně, milá Matylda (inlove) je Prvokočičí, tak teprve bude mít tu čest seznamovat se s jistými drobnými, leč zásadními rozdíly mezi čtvernožcem převážně přízemním a tvorem, který vleze úplně všude. 🙂 (h)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. No, do skříně už vlezla a nemohli jsme ji najít. Včera jsme zírali, jak ji Borůvka vychovává- Polárka škubala drápky za vyčuhující kousek izolace pod plovoucí podlahou (je stará a zničená, stejně půjde pryč) a Borůvka ji od toho vyhodila. Jsou děsně srandovní, jak se učí žít spolu- jeden pes a jedna kočka se nemůžou spiknout se stejným druhem, a tak si hledají cestičky vzájemného vztahu… (inlove)

 26. Krásny dobrý deň všetkým! Na foto sú jedna krajšia ako druhá. Nech to tak vydrží dlho dlho. (cat) (dog)

 27. Tak Polárko ukazuj Mušketýrskejm jen ten dobrej směr a veď je i s Borůvkou po cestách kočičích …ať tvoje hvězdička dlouho září… (h) (y) (wave)

 28. Hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  No konečně ! To to trvalo… (chuckle) Byly jste obě (chovatelka i majitelka) tajemné jako hrad v Karpatech a Polárka už málem chodí do školy a má první pidičláneček. Tak ať se rozšířené smečce moc dobře bydlí a vše je o.k.

   1. No vis … kdyz na posledni serii konecne po nekolika pokusech dostanu na parket slecnu dokonalou a zazni tohle … kdyz zavru oci jako bych padal. A doufam ze budu padat jeste chvili a ze je dole beton.

    1. Já to mám trochu jinak – když zavřu ty oči, tak cítím, že bych na to dokázala tančit (kdyby tam byl ten chlap, kterej mě udrží a povede.) A že tam nebude beton, protože se budu vznášet 🙂

 29. Polárka – to je moc hezké jméno. Však má tu hvězdičku na prsou. A s Borůvkou to jde krásně dohromady.
  Těším se, milá Matyldo, až nám napíšeš o postupném vývoji domácího pojmenování kotěte. Napadá mě: „Hvězdičko, kdepak jsi? Zmrzlinko, tak vylez, máš tu dobrůtku! Polinko, mňaminka! Poly, kde ses zase zašila? Kdo sakra shodil tu vázu? POLČO!!!! 🙂

 30. Jj, to je ale krásná Polárka, s bílou mašličkou vpředu, s Borůvkou vyloženě ladí, to bude dobrá dvojka. Těším se další povídání. (h) (y) (inlove)

  1. Já se sem s dovolením přidám. Ať se vám spolu dobře bydlí (dog) 🙂 (cat) . Těším se na další povídání.

 31. Gratuliji k novému přírustku do rodiny.Dovolím si citovat několik kočičích vět z Desatera „Jak přežít domácí mazlíčky“ ]:)
  1) Za žádných okolností nezapomínejte na to ,že kočka má drápy.Má je it ehdy,když nejsou vidět a k jejich zviditelnění potřebuje mnohem méně času,než kolik byste potřebovali k úniku či ukrytí sama sebe

  2) Kočka slyší,rozumí,leč ignoruje.není proto třeba na kočku mluvit. Je to naprosto bezúčelné a kromě toho to kočku ruší (nod)

  3)Pohyb kočky ve vašem bytě a mimi něj nelze nijak regulovat. Kočka chodí kam chce a kdy chce a kam chce. Z tohoto úhlu pohledu je kočka neustále v pubertě.

  4)Kočka je za určitých okolností rychlejší než myšlenka. (cat)

  Přeji vám aby jste i s Borůvkou a Polárkou mohly tyto „zákony popřít (wave)

 32. Gratuluju k rozsireni domacnosti. Je moc pekna s tou hvezdickou na prsou. 🙂 A to kocici vrkani ma neco do sebe. Ano, kazda domacnost kousek od pole potrebuje aspon jednu kocku. Jedna drobna rada, i za cenu, ze uz to asi vis. Psi maji mooc radi kocici stravu, ale je pro ne velmi nevhodna. Maji to radi, protoze je to plne bilkovin, ktere kocky nutne potrebuji ke spravne strave a maji metabolismus na to uzpusobeny; ale psovi tenhle bilkovinovy festival skodi. Takze granule pro kocky k dennimu pozirani drzim na vyssich mistech, kam na to Jackman nemuze a kdyz dostavaji konzervicky, tak je to pod dohledem, aby jim to Jackman nesezral.

  Uzivejte si to, tesim se na dalsi dokumentaci.

  1. Já to vím, a proto má Polárka granule výš, aby na ně Borůvka nemohla, a kapsičku dostává pod dohledem- zároveň s Borůvkou, která má granule. Psová dostane granule, kotě jí tam cpe hlavu. Následně kotě dostane na druhou stranu kuchyně kapsičku a metelí ke své misce. Borůvka jí to jde zkontrolovat, až má sežráno svoje. Většinou to Polárka skoro stihne. 🙂

 33. Mám pocit, že ses u toho psaní úmyslně držela zpátky a krotila city. A to Ti tedy sakravyčítám. Takže máš jedna mínus a to eště ze známosti a vopovaž se vodporovat.

  Achjé, to je krásná kočenka strakatová, ach, to asi Borůvečka kukala, ach, tam muselo být půvabů a dojmů, ale halt to panička vzala zkrátka, tak furt skoro nic nevíme. Ble. Brrm. Chňa!

  1. Borůvka koukala, to jo. Rozhodně prvních pár dnů jsem se hlavně snažila mírnými zásahy kočírovat dění doma. Borůvka sesazená z postu jedináčka musela vědět, že pozornosti se jí dostává pořád stejně, ale některé věci tolerovat nebudu. Ale holubičky si to nakonec srovnaly…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN