PROFESOR PIŠKOT: Nikoliv Mňautobiografie, ale Mňaularm!!

Jsem kocour! Jsem dost šťastnej kocour, protože mám své holky. Velkou, prostřední a nejmladší. Mám své území, kde je dostatek spisoven, relaxačních míst i dostatek hřišť na fotbálek a jiné kratochvilné zábavy. Taky mám téměř jistotu, že nevyhynu, protože holka umí venku ulovit celkem chutná sousta a spolehlivě mi je nosí. Tak. Jsem šťastnej kocour, ale nejsem lhostejnej kocour. Není mi jedno, že jsou některé kočlegyně a kočlegové, kteří šťastní nejsou, protože nemají své holky, nebo kluky, to je jedno, nemají své teplé spisovny a své jistoty plných misek.

A jedné takové kočlegyni je věnován můj dnešní Mňaularm!! Nejdřív jsem se zmňaularmoval já, to když holka zas koukala ma mňounitor a najednou vykvikla a rozčileně řekla: „Proboha… to je přece bengálka!!“ Okamžitě jsem byl zmňaularmovanej ! Co?? COOO? Další tečkovaná kalamita? Další neřízená střela, která nemá na zadní hrabáky zbrojní pas, což je zásadní pochybení?? Šel jsem se holky zeptat, jestli fakt definitivně pozbyla už tak malého pudu mnězáchovy.

Vysvětlila mi to. Holka. Velká. Našla na jedné kočkostránce na Facebooku odkaz – prosbu o pomoc pro kočku Doninku, která je v útulku Felca Louny. A kočka Doninka je kočka bengálská, kočka , které je rok, ale už má za sebou porod císařským řezem, koťata se narodila mrtvá, Doninka je vykastrovaná… Doninka je v útulku velmi nešťastná, protože se hůře snáší s jeho ostatními svěřenci, Doninka by potřebovala pozornost a péči útulkové paní Čermákové jen pro sebe… a to samozřejmě nejde , když těch kožichů na péči a starost a mazlení je v útulku hodně.

No. I velká holka i já samozřejmě víme, že kočiček v útulcích je strašně moc a všechny potřebují pomoc… Ale tím, že povahu a specifika tečkatek známe ( já teda na vlastní kožich, jo, jo), tak víme, že Doninka by moc moc potřebovala svůj domov, svou holku nebo svého kluka nebo oba klidně…ale měl by to být takový kluk nebo holka, kteří by o velmi svébytné povaze a temperamentu tečkovaných kalamit něco věděli….Aby si Doninku nevzal někdo jen kvůli její kráse a tečkovanému kožíšku a za pár týdnů ji zase nevracel s tím, že její temperament a šelmí povahu nezvládá.To by pro ni bylo moc špatné. Doninka je vystresovaná a bude potřebovat čas, aby mohla být tak veselou, hravou a ehm… dravou kalamitou, jakou tečkatky jsou.

A tak tady mňaularmuji a mňaupeluji na vás, kteří byste mohli pomoci – jakkoliv, především tím, že tuto informaci rozšíříte dál mezi kočkomilné holky a kluky…nebo tím, že Doninku virtuálně mňaudoptujete…nebo úplně nejlépe, tím, že byste jí poskytli domov…

Doninka moc potřebuje pomoci… a všem, kteří pomůžete, budu vděčnej. Kocour.

http://www.felca.cz/index.php?page=11&stav_id=6&ev_nr=10

PS: Pro pořádek podotýkám, že užití slov z kočičtiny mám schváleno a povoleno od Kalassymity, kterážto tím též vyjadřuje Donince podporu. Solidaritu s kočlegyní projevilo i Tsunamissy, které se vyjádřilo v tom smyslu, že toho, kdo současnou situaci Doninky zavinil, by nakoplo zadními hrabáky s velikou chutí a že je dobře, že v neštěstí měla Doninka štěstí a v útulku se jí ujali. Hrošík stanovisko nesdělil, protože měl zrovna napilno u misky s kranulemi a navíc bude potřebovat více času, aby shromáždil své dvě mozkové buňky a nějaký názor vyprodukoval. Nepochybuji ale, že i on Doninku podpoří. A vy?

Piškot Pišutka v. t.

Aktualizováno: 20.10.2010 — 12:55

102 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milí Zvířetníčci, díky moc za držení tlapek pro Doninku , jste skvělí ( no to se ví dávno, že jo, ale ono je třeba to pořád opakovat) . Omlouvám se, že reaguji až teď , moje permanentní nestíhání začíná nabývat už skoro nezvladatelné rozměry. :S

  Doninku si vezme pán, který už 1 tečkatku a tedy zkušenosti má. Držení palců, pěstiček, tlapiček je stále potřebné a prosím o ně…aby se sžívání obou holek povedlo….

  Jinak, ač nestíhám komentovat, tak číst stíhám a jsem s vámi. 🙂

 2. Musím se vracet k fotkám Doninky. Ta je tak nádherná. (*) Tak hodně štěstí a trpělivé a milující páníky. (h)

 3. To je skvělá zpráva, že Doninka už je zamluvená a ty se Piškotku zase můžeš soustředit na svoje další osobité reportáže.

  Jiný Honzo – zpětně jsem v diskuzích četla o Příšeře, chtěla se hned zeptat, jak se jí daří. Pak jsem na to zapomněla a včera jsi sám podával hlášení. No a to dnešní je zase plné starostí. Ale ten peroxid také mohu jen vřele doporučit – když ne přímo na „zacelení“, tak alespoň na vyčištění případné zanešené nečistoty. Moc držím palce, ať se fenka dobře zahojí.

  Sharko.68 – gratuluji k dalším členům domácnosti a mačkám palce, aby se všechny kočenky brzy spřátelily.

 4. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Ptá se malé velblouďátko maminky: „Proč máme na zádech ten hrb?“A maminka odpoví: „No, víš, to je tak. Když jdeme po poušti, tak z něj čerpáme vodu a neumřeme jako ostatní zvířátka.““A proč máme kopýtka do V?“Maminka se nedá a odpoví: To je tak. Když jdeme po poušti, tak se nám neboří nohy do písku a neumřeme jako ostatní zvířátka.““A mami, tady, v ZOO, je nám to stejně na nic, viď?“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným hezký večer a pěkné sny. ~o)

 5. Tak hlásím: Z ezápadu přijeli Vizigóti (rozumněj z Prahy) a ovládli celé území. Domácí jsou v šoku. Pitina je zalezlá pod gaučem a syčí na všechno,co se pohne..Noriska se ukrývá za televizí a taky syčí…jen Kačenka si hraje s papuškem na gumičce, Bonsajka se dívá…teď se napráskly kapsičkou s lososem a pstruhem a ulehly na křeslo,kde jsem jim připravila deku na pelíšek a Kačenka líže Bonsajce hlavičku….a nervní jsem tady já,protože jsem nešťastná z těch domácích,že jsou zalezlý…

  1. Moc vám držím palce, ať se kočenky co nejdříve pěkně kamarádí (y) . A prosím o průběžné zpravodajství – možná, možná, když budu hodně hodná (a výmluvná), se mě to bude týkat také – a i my našemu Kocouřímu Veličenstvu pořídíme nějakého kámoše 😉 .

  2. Vydrž, ono se to zlomí, u někoho za měsíc, u někoho za půl roku, u mne se to viditelně lámalo skoro až po roce – myslím tím, aby jako člověk viděl a cejtil, že kočkám už neva bejt spolu v jedné místnosti, ba na jednom stole či gauči. Postát si ve frontě, než ta první učiní bobek.
   🙂
   Opravdu to trvá nepředvídatelně dlouho (nebo krátce) a doporučovala bych všem útulkům a chovatelům na to upozorňovat. Že když přichází nová kočka k původní kočce, mohou se dít věci doposud nevídané – a že mohou přejít do neděle, anebo taky do roka.

   My jsme v roce a půl věku Babetky dospěly až tak daleko, že vrchní šéfová Bětule ji nepřizabije, když k ní přiskočí k misce. Uhne, čuchne jí k prdelce a znechuceně odskočí. A to je VÝKON! Sámo vzápětí dostane svou misku s tímtéž jídlem do ložnice do poklídku a pak se ukáže, že vlastně hlad nemá.

   Ještě se tu občas zasyčí, ano, ještě se tu občas máchne packou, ano, ale posledních několik měsíců už nezaznamenávám stroupky kolem hlavy u nikoho, už na sebe jen tak výhružně mávají, ale výslovně se neperou.

   Kdysi vyplašená a uzavřená pražská pouliční boudová holka Bětulka si zvykla být mou majitelkou a tak když přišla březí Pusinka, bylo fakt zle, to byl oheň na stropě pro cokoli. Bětu s Pusí se nadále spíše míjejí, než vnímají, ale už jsem kolikrát viděla Bětušku s Babetkou se regulérně honit pro radost nebo čichat si navzájem k prdelkám. Ještě nikdy nespaly v jednom klubku jako spávají Pusí s Babí a asi se toho nikdy nedočkám, ale vo to nejde, přeci druhé klubko jsme Bětulka a já. Už jsem je viděla si spolu hrát a to jsem, pane, paní!, byla hrdá. Vlastně si spolu hrají aspoň na tu Hoňku každý den.

   První měsíce jsem holky oddělovala i v tom případě, kdy jsem šla na tři minuty do koupelny. Dnes přijdu domů a už vidím, jak za dveřmi do pokoje postává Běta. Otevřu do chodby a prolítne Babetka, zahuláká, rozvalí se, začne tahat tkaničky bot nebo se dobývat do nákupu, za ní vstoupí Běta a jde očuchat, odkud jsem přišla, a pak přijde i Pusina a dozoruje, jestli se tu nerozdává nějaké jídlo bez ní. Nebo jestli někdo neubližuje dcerce. S celým kočičím národem pod nohama a za zády tedy jdu na záchod a převlékám se, porvu se s Babetkou o ponožku a pak můžeme jít nadělovat z nákupu…

   A tak jsme se nakonec v bytečku porovnaly. Náročná a vybíravá Bětuška mne má vždy, když chce, pro sebe. Zejména spolu spíme, ona nafutrovaná zadelkou k mému obličeji – eštěže nejsem alergik!
   Kdykoli jsem volná, mám v klíně Pusinku mazlivou, tu můžeme v půli noci zvednout z vyhřátého pelechu a ona bude chrčet blahem, že je u člověka. Ta chrčí blahem, i když jí vytírám oči a pucuju uši a natírám pastou dásně, prosím! A pak tu je Babetka, která se mazlit odmítá a všechno odmítá a furt křičí a my všechny furt čekáme, jestli ta puberta třebás nepřejde. Teď právě Babetka chrní metr od mé ruky pod lampičkou a na pohlazení zadelky reaguje jemným zabrumláním.

   Už se moc těším na povídání o cizinkách a našincích! 😉

  3. Neboj, milá Sharko (inlove) , to se jen domácí trochu urazily, cos jim to nasadila do pelíšku. 🙂 Ale ony se srovnají, uvidíš. Je dobré, že první reakcí není vyložené nepřátelství a útok. Tohle je dobré znamení, i když to v první chvíli tak nevypadá. (nod) (y) (h)

  4. Vidíš, a u nás je to naopak, jen s paničkami a ne kočkami. Starší panička si odjela do domečku bez Jeho Výsosti Micánka I. Mladší ovšem nestačí, tedy jako služka ujde, ale jinak…. Tu starší je nutné hledat, a to i za vchodovými dveřmi nebo na balkóně. Je třeba se přesvědčit na vlastní oči, že jsem ji za těmi dveřmi opravdu neschovala. Je třeba mňoukat a koukat s beznadějí v očích na postýlku starší paničky. Jak to, že je zastlaná, jak to, že v ní ta panička večer není? Přitom sardinkovou kapsičkou se dnes také Jeho Výsost nepohrdla, ale pak je nutné jít hned zase někam plakat.

   Jinak přeji, ať si nové příchozí u tebe zvyknou a všechny kočenky se brzy skamarádí. (h)

  5. Věří, že to holky přestane bavit a pak bude tanec, to si piš. (sun) (dance) (cat) (cat) (cat) (cat)

  6. Shari, to je ale úúúúplně normální kočičí reakce, to holky musí udělat… kdyby tam přírůstky OPRAVDU nechtěly, vyjely by po nich jinak – určitě svoje mourinky, dobře živené, pěkně hýčkané, statné kočky s ostrými drápy nepodceňuj 🙂 na alarmu dojde, jestli vrčavky budou trvat déle a holky by třeba nejedly nebo dělaly záchodové neplechy… ale zatím průběh standardní… nech tomu čas 🙂 mluv na ně, až vylezou a ufidí se 🙂 taky by třeba nebylo později od věci, rozdělit si zonu přízně -Ostrogótky Piťa + Noriska jsou tvoje a ty je hladíš, Vizigótky jsou Dana, ten si všímá jich… jídlo každému národu zvlášť… ale zatím klid…a podávej pravidelně zprávy:::!!! telefon mám, vytáhnu tě na kafe – chceme pdrobnosti z první ruky 🙂

  7. ježišmarjáááá co jsem to tam nacpala z smajlíka??? vždyť ten tu ani není!!! to měl být smíšek se srdíčky, ne tahle příšera 😀 😛

   1. noc jsme přežili v klidu,Pitina spala u mnem, Noriska za TV, Vizogótky na křesle v dece a celou noc se nehly….ráno se přišla pošmajchlovat Noriska,Vizigotkz se cpou a Pitina zase zalezla pod gauč…

 6. Jupííí, další kočičí princezna má domov a to díky Tobě Piškotku, ještě, že si to tak pěkně zařídil. Díky ! (y) (handshake) (h) (inlove)

 7. Drahý pane profesore Piškotku, tvůj mňaularm a mňauapel mě vzal u srdce – i když už vlastně v tuto chvíli není naštěstí potřebný. (h) Tak si myslím, že bys měl kandidovat na ombudsmňauka, protože si nedovedu představit nikoho vhodnějšího na tuto pozici. (y) 🙂 Umíš se brát nejen za svá nezpochybnitelná práva na dostatek spisoven, relaxačních míst i dostatek hřišť na fotbálek a jiné kratochvilné zábavy, jakož i jídlo a vlastní holky, ale i za práva tečkatek, a to už je co říct, když všichni víme, jak moc tečkatky zasáhly do Tvého života. (chuckle) Ba dokonce se bereš i za práva šumavských hrochů, i když to občas na první pohled tak nevypadá. (nod)
  Doufám, že už příště nebude třeba žádných mňauapelů, ale že budeš pokračovat ve své mňautobiografii, neboť v tomto posledním textu jsem objevila dosud neznámé, léč napovídající jméno Kalassymity – mám pocit, že se máme na co těšit. (chuckle)
  Přeju všem krásný den!

  1. Jo taky jsem si všimla dosud neznámého jména. Kalssimity – To je jako by tam byly Kalamity missy a Tsunami missy. No potref pánbů. (rofl) Už se těším na vyprávění

 8. Lidi, já už nevím, co mám dělat. Příšeře zase mokvá šití na břiše. Zase ve stejném místě. Jestli ani napodruhé nesroste břišní stěna… Bojím, moc bojím. ;( ;( ;(

  1. Honzo,
   naší Gině mokvala rána po kastraci a vet nám na to dal nějakou enzymatickou mast, je to humánní přípravek, ale z hlavy si nepamatuju ten názen.Perfektně to pomohlo.Jak se dostanu domů, tak ti sem písnu název. Jinak Příšeře držím (y) (y) .

   1. Flamigel je enzymatický gel. Jinak doporučuji lokálně buď betadine nebo něco podobného případně jinou lokální desinfekci (ne Ajatin nebo Septonex. to je na nic). Dobré je i opalchovat peroxidem (podle potřeby a možností – to není ATB) případně nabrat peroxid do stříkačky a pokud je tam dírka, tak propláchnout proudem a nechat vybublat. Proxid samozřejmě 3%, lékárenský.
    Lokální léba je účinnější než celková ATB i když pro jistotu lze kombinovat. A trpělivost, oplachovat to a čistit tak 2-3x denně.
    Držím palce.

    1. Ten peroxid je dobrý jednak na potlačení případné infekce, jednak odstraní odumřelou tkáň (prostě to vybublá i se svinstvem) a jednak to podpoří tvorbu nové tkáně a nespálí ji to. V tomhle je lepší než betadine, který je hlavně proti infekci (což jak jsem pochopila z následné diskuse není hlavní problém). Ta stěna nesrostla ne kvůli extrémní námaze (určitě jste na Příšeru dávali pozor) ale spíš tam byla trochu infekce, která zablokovala hojení. Proto ten peroxid. (neboj, štípe jen na poprvé, používala jsem to na Koru a už podruhé si ochotně lehla a vystrčila ránu – skoro beznadějný rozpad jsme tím pěkně zahojili – po těžkém zánětu dělohy a kastraci při infekci).
     Mastičky a spol jsou problém – v ošetřování ran platí – na mokré mokré. Oplachy, obklady…. I ten gel jde. ale mast jen udělá film, pod kterým se snáz udělá infekce. Na jizvu už pak ano (aspoň jizva nepraská). Na mokrou ránu ne.
     Často fungují levné a zdánlivě staré postupy.

     1. Ten peroxid zní zajímavě. Předtím se to něčím vyplachovalo, ale byla to spíš řídká mast. Jméno nevím. Proberu s vetem, díky za tip.

     2. Evi, nechci oponovat, ale enzymatickou mast jsem několikrát s úspěchem použila na „mokrou“ ránu, právě třeba když se špatně hojila rána po kastraci, vnější stehy povolily a byla díra do břicha. Ta mast se jmenuje panawexal, ale neručím, že jsem to napsala správně.

      Příšeře držím palce (h)

   2. Ta mast se jmenuje IRUXOL MONO a píše se v návodu, že je to sterilní mast k enzymovému čištění a hojení ran.

  2. Ach jo, Hanýsku. (h) Držím všechny palce! (y) (h) (y) Zkusím písnout Dalmi, jestli by nevěděla, jak se ta emtesčina mast jmenuje.

  3. sakra, to je dobrý průšvih… písni mi na eva.beran@centrum.cz, odepíšu ti mobil na kamarádku – paní, co pracuje s čínskou medicinou, na to má přípravek – vyzkoušeno u jejích koček po kastraci, u mého psa po zranění – zaryla se mu pod kůži osina a celé to hnisalo…nic nebylo vidět, ( (dog) je šicáček, chlupy až na zem, až najednou bum, bříško vyhlásilo stávku! naštěstí osina mrcha vystrčila špičku, takže byla vylovena, bříško posypáno hustě a rána se zatáhla během jedné noci + půl den. a jako na mrchu, kamarádka šicí – sousedka o dva domy vedle o něco později totéž! šla k vetovi, protože osina nechtěla ven a řešili to malým zákrokem.

  4. zkus rakytník…tohle měla kdysi naše Barunka, pomohl jí,jenže tu mastičku u nás nekoupíš, ta je v Polsku,Německu….v Polsku je to Balsam Ratownik , prodává se v lékárnách cca za 200 kaček a je skvělej…
   http://www.rescue-ranger.com.pl

   1. V bylinkářství je spousta věcí z rakytníku od oleje po mastičky, mohla bych se pozeptat a případně poslat.

  5. Jste moc hodní, jenže ono to asi bude tím, že opět povolilo šití břišní stěny, takže mastička asi nepomůže. MLP ji byla doma zkontrolovat – opět je to s krví. Vet pravil, že nechá srůst co půjde a zbytek až se zhojí popraskaná tkáň. ;(

   1. Honzo, nechci strašit, ale nemůže to být nebezpečné?? možná je to blbý dotaz, ale jako jestli to třeba nemůže nějak prasknout…?

    1. Hlavně se do té štěrbiny nesmí dostat střevní klička, jinak kus střevního úpnu jí lezl z břicha předvčerem, proto ta reoperace.

   2. no právě na to ti pomůže ta mastička z rakytníku…Bárě povolilo šití,protože to stěna neudržela..po mastičce -patlala jsem jí to 2x denně , byla do týdne nádherně zahojená…jen si to nesměla blízat a dávala jsem jí nějakej oblbovák, aby ležela a nebzvedala se a nenamáhala se…

  6. Vím, že ostatní asi poradili líp, ale mně se u naší Boniny a sousedům u jejich kokřáčka osvědčil na zhojení jizvy a zklidnění hnisající rány lidský Wobenzym – jenom jsme dávali po dohodě s vetem 5 tablet denně (lidské dávky jsou po 15 – 20 denně). Držíme pořád všech (y) co máme!!!!

  7. Myslím na Příšerku i na Tebe, držíme pěstičky a tlapky. Na kysličnník nedám dopustit, vážně všechno vybublá, moje zubařka to používal na všechno, na všechno a obstřikovala zuby se zánětem, pškně se to čistilo.
   (y) (h)

   1. My jsme léčili Kimče šití po operaci koupelemi střídavě v heřmánku a v řepíku. Příšerce přeju uzdravení a tečkatce bezva domov. Panu mňaufesorovi hlubokosklon (wave) (cat)

 9. Jenom OT k venkovní smečce – vypadá to, že ji letos přejmenujeme na kočičí traumatologii. Před pár měsíci dorazil Kulich II. Zenový s přetrhanými šlachami v zápěstí levé přední packy. Byl předhozen vetovi, slátán a v rámci rehabilitace vypušten zpět na lokalitu 🙂 tedy, na zahradu. Předevčírem dorazila bílomourovatá Sherry s vykloubenou pravou zadní kyčlí. Byla předhozena vetovi, kloub vrácen, bolest utišena a čičina odložena do pelechu na terase k dalšímu zotavení. V podstatě žádná katastrofa – jen by mě zajímalo, kam ty zatr… kočky ty své hnátky pořád strkají. Na vybranou je pletivo, větve stromů, ale taky pytlácká oka…

  1. Zrzínek zase měl nedávno přivřené očičko a tvrdě mu slzelo, v koutku měl takový černý chuchvalec, jako ospalek, ale tmavý. Tak jsem zazmatkovala, protože mi bylo jasné, že na sebe nechá sáhnout jen rukou mazlivou, ale rukou, která mu bude chtít něco „provádět“, byť by to bylo pro jeho dobro, na sebe nenechá vztáhnout. Opatrně jsem ho odlovila, hladila a drbala pod bradičkou a za ouškem, ale ještě opatrněji jsem se mu snažila to cosi, co měl v očičku, vytáhnout. Kupodivu držel. Byl to tvrdý chlup z koberce. Ospalek jsme taky odstranili a dokonce jsme kápli lehce opthalmoseptonexu. Pak už se mu to přestalo líbit a ohnal se po mně, to už mi bylo jedno. Chvíli měl očičko zavřené a slzelo mu, pak se pomalu rozkoukával a za hodinu už na mne zírala obě hnědožlutá kukadla jak dvoukoruny. Už je mnohem kontaktnější, nežli byl a už i sebou plácne na zádíčka a vyšpulí pupík – no, spíš pupek a nechá si sáhnout na bříško, podrbat ten heboučký kožíšek a vypadá, že se mu to docela líbí. Přehodnotil to, chlapeček, přehodnotil. Nebo odkoukal od Meldy.

   1. ZÁÁÁVIDÍM Karolínko, Máša když je opatrně odlovena spustí naříkavou…že jako… pusť mě, nech mě, ušpiníš mi kožíšek… já nešťastná kočka co sem komu provedla. Dneska ráno jsem ji jako mazlila…jemně přitisknutou na hruď, protože chytit už jde přeci jen snáz, jsem jí domlouvala a lehounce do ní ducala. Vypadala tak nešťastně…, ale když jsem jí položila na zem neměla jsem na sobě skoro žádný chlup. Dáma přestala strachy“pelichat“, když je v náručí. Oslavila jsem to panákem borovičky !

    1. No vždyť už je u nás 5 měsíců! To už je pokrok, že na sebe takhle nechá sáhnout, že vůbec ten pupíček půjčí, Beda mi zase vynadá, že „furt pupíček“, každá kočka to nemá ráda, já vím, ale když to je pro mne takové ujištění, že mi věří, když odhalí to nejcitlivější místečko na těle. Nehledě na ten heboučký kožíšek co tam má! Ale jde to s ním mílovými kroky kupředu. Nedá se vzít do náručí, to nesnese, ale hladit se nechá ochotně a drbat také, to by si nechal vydrbat díru do kožichu. Chodí vítat do předsíňky a neutíká, když na něj vztáhnu ruku.

     1. Já teda nevím Karolíno…neutíká, když na něj vztahuju ruku – to jako ,že se strachy nemůže pohnout? (chuckle)

      1. No jo, působím na něj jako strašidlo! Ne, to ne, spíš ho někdo uhodil, bál se prostě vztažené ruky. Kdoví co si vytrpěl.

       1. Jo, už nezjistíš, co se Zrzínkovi kdy stalo, ale reagovat na to bude asi do konce života. jestli ho někdo praštil, zkopal, přivřel mu ocas, věznil ho, nechal hladovět…. těch možností bohužel je a někde v hlavince to má navěky uložené. U tebe naštěstí Zrzínek nepřijde ven, takže na to může pomalu zapomínat, ale čas od času si na to může při nějaké příležitosti vzpomenout.
        Když si vzpomenu na čubinku, kterou jsme měli někdy před 40 lety… byla z útulku, přišla k nám jako čtyřměsíční štěně a byla hrozně nemocná. vykřesala se, ale z čeho měla doživotně hrůzu, to byli opilci – to se vysmekla z vodítka (tátovi zůstalo v ruce i s obojkem) a utekla až pod půdu, kde se třásla strachy. S mámou (milovanou paničkou) se přestávala bavit v okamžiku, kdy se dotkla alkoholu. To byla naše milá čubinka až zlá. Prostě, když si máma dala skleničku, nesměla na ni sáhnout. Co té naší čubince který opilec jako štěněti udělal, to jsme nikdy nezjistili, ale muselo to být hrozné.

       2. ale ne, já si vzpomněla na Polednici: ..již vztahuje po něm ruku….(ale nic ve zlém) (angel)

   2. Karolíno, já bych řekl, že Zrzín věci poněkud přehodnotil. Kočky jsou celou duší a většinou svého srdce pragmatické (ten zbytek srdce mají pro nás…) a ani tenhle plašánek nakonec nebude výjimka. Ať se vám daří pořád líp, hebce a spolu (h)

    1. On je v té své kulaté obrovské kocouří palici přehodnocuje pořád! Zaplať pánbu směrem správným. (clap)

  1. Ale to je sqělá zpráva! Já jsem se dnes ráno na Piškůtka těšila, co mu zase jeho fraucimor vyvedl, a zatím to bylo SOS, takže je vlastně moc fajn, že to SOS už neplatí!!! Hezký den všem z větrného Brna (Polča se dnes na ranní vycházce, kterou absolvujeme od 5 do 6 hod., stále ohlížela, kdo jí to do té dírky pod ocáskem pořád a pořád fouká |-(

  2. No, přiznávám, že jsem se taky „cvičně“ kouknul a jsem moc rád, že Doninka bude mít svého „kluka nebo holku, nebo klidně i oba“, že Piškotku? Bengálky jsou svéráz a pouštní oheň sám, našinec aby na ně měl jedny nervy do rezervy… viď, Piškotku? A holky – všechny? (h) Ještě jsem žádnou nikdy neviděl ozdobně spočívat. Vždycky jen velmi ozdobně vířit 🙂 Tak Doni, šťastnou cestu do nového „doma“ a skvělé chápající majordomy přeju.

 10. Promiň Piškotku, nedá mi to, nejsi Ty na toho Hrošíka nějak moc zlý! Chudáček Hrošík nemá asi s Tebou ani Tsunamissy lehký život! Mám dojem, že ještě ani nic na Zvířetník nenamňoukal. Vy dva ho stíháte převálcovat, co? 🙂

    1. Taky mi přijde, že jste na Hrošíka pěkně šeredný. On má prostě rád svůj klid. Hezky se napapat a pak si zchrupnout. Co může být lepšího. To jen ty příšery nepokojný si ze své nevyrovnanosti udělaly přednost. A vyrovnaný klidný hrošík je za debila. 😉

   1. Jen tak mimochodem – Ešus má jen jednu, jak PetraK často zmiňuje. A jakej to je génius a jak pěkně píše! Bubu dotoho, Bubu dotoho!!! Myslím čtyřnohého černého Bubu, ne aby tu zase došlo k diskusi. I když – Prachovka dlouho nic nemňoukala.

    1. Taky Hrošíkovi fandím. Co na tom, že nemá Profesorův vzlet a šarm? Určitě taky umí něco skvělého a krásného – třeba příst? Nebo překážet? Ale docela určitě by o sobě měl něco mňouknout – vždycky se přece mají vyslechnout OBĚ strany, ne? 😀

  1. Milá holko Karolíno , nejsem! Škaredej! Kocour! Nejsem na Hrošíka Bubíka škaredej, Hrošík Bubík je u nás vážen, ctěn a milován. Holka, velká, říká, že on jediný je tu vzorem rozvahy, vážnosti (skoro 8 kg, no) a jistoty, že na rozdíl od nás ostatních není nikdy zdrojem katastrof, kalamit, vynálezů a pokusů odevakuovat holku. Velkou. Do blázince. Jsem ale vědecky poctivě založenej kocour a tedy píši své spisy nepřikrášleně a Bubíka Hrošíka popisuji takového, jaký je. On je fakt rozvážnej…někdy třeba stojí mezi dveřmi a až půl hodiny rozvažuje, jestli půjde ven nebo dovnitř….je-li mu hozen míček, dvacet minut vleže zvažuje, co vlastně s ním…a někdy po 20 minutách zvolna vstane, popoběhne za míčkem a zcela vyčerpán ulehne. Více bude popsáno v mých spisech….V dokonalé úctě Piškot Pišutka v.t.

 11. Je nádherná, ale nemůžu Piškotku,já dneska svejm dvěma holkám představím dvě nový sestřičky..teda ony jsou to vlastně sestřenice-jejich maminky jsou sestry, přiveze je z Prahy tati Dan..a taky mám staženej žaludek,co to udělá…jaký budou reakce..protože Bonsajka a Kačenka jsou taky krásný mourinky a když je Pitina s Norinkou přijmou,tak se mi uleví…já Tobě Piškotku i Vám písnu,jak to probíhalo…a fotky dám na Rajče… (wave)

  1. Strašně moc na Tebe myslím a držím Ti palce, aby se holky spolu sžily a aby Noriska s Pitinou nežárlily na nové přírůstky. Budeš to mít chvilku napínavé! Ale to zvládnete. Jen mne tak napadlo, že tahle kočička by k těm Tvým pasovala obličejíčkem i postavou. Jsou si docela dost podobné. Tak se držte a určitě dej vědět, jak vše probíhá.
   (y) (f)

   1. Jo tak třetího kocoura ne ale tahle by pasovala do smečky někam…. Co takhle ji vzít klukům? To by ubytobna viděla tajfun

    1. 😀 Hele, ono docela stačí to, co chlapečkové vyprodukují za hluk když mají náladu se honit. Dupou jak malí sloni! (chuckle)

  2. Shari, žaludek zase spokojeně roztáhni…holky jsou společenské a v pohodě – a kdyby nááááhodou nebyly Kačka +Bonsajka podle jejich vkusu, prostě uděláš z bytu kočičí dvojdomek – teda rozdělenou domácnost. takhle jsme to měli vždycky, když přišel do domu nový přírustek a většinou za hodinu už se sedělo a hřadovalo u dveří : tam je kámoš (cat) pusť nás k němu!!
   Piškot je fakt spisovatel.. u jeho písánek se vždycky střežím píti kafe 🙂 už jsem ho mockrát utírala k klábosky a monitoru 🙂

   1. Souhlas, EvoB., i když my jsme takhle měli „horní a dolní kočky“ víc jak půl roku, ale za to mohl ten poděs a plašan Cedrik (cat) Teď už jsou taky smečka…

    1. terro, jak bych na tohle vyprávění mohla zapomenout 😀 u nás naštěstí vždycky došlo k dohodě.. jen když přišel do Tříkočičína dámského první kočkour Sigmund, vždycky první dva měsíce znechucoval dámy svými plyny, které pravidelně vypouštěl před a po jídle… holky se vždycky zvedly od misek a se zdviženými ocásky ostentativně odcházely… při pohledu na výraz odcházející Sheily jsem tedy měla pocit, že by mu nejradši jednu pacičkou lištila za ucho, nezdvořákovi 😉 to byla opravdová (cat) dáma… stejně jako ty nemůžeš zapomenout na Tazíka, vždycky mu bude chybět ona…vytáhli jsme jí hrobníkovi z lopaty… po maximálně spokojeném životě První dámy Kočičína odešla v 8mi letech na cukrovku..kacířské myšlenky hlavu neopouší, to znáš, že? i když je Pětikočičín skvěle vyladěné společenství v čele se Snížkem ( tiše, Luisa si myslí, že šéf je ona :-D), stejně…něžná kouřová kočička s elegantně malým sosáčkem…dost 😀

     1. 😀 Kouřová kočička s elegantně malým sosáčkem… ale jo, na první lásky se nezapomíná, i když jsou chlupaté a mňoukají (h) Třeba na ni taky dojde. Ale jestli to bude taková baba princmetálová, jako vyrostla z té dvouapůlkilové Célinky, tak „Varúj dušu na doline!“

      Pokud jde o plynovou válku, tak na to je expert Dalí – bohužel měl trochu rozhašené zažívání, a když jsme konečně přišli na to, co v misce smí mít a co ne, alespoň nám čas od času vyhlásí chemický poplach…

      Naše smečka zdraví vaši smečku a přeje krásný, hebký kočičí podzim (sun)

   2. Hm, když my máme dveře jen do bytu a pak záchodové a do ložnice..ono to nějak dopadne..nový se schovaj pod vanu – dostanou do koupelny misky s jídlem a vodou a záchůdek a pak se uvidí…
    PS: koupelna dveře nemá,ale pod vanu se koťata vejdou,jak se zvětšej, tak už ne…já si nechám ten žaludek staženej,když se bojím tak to dopadne dobře..když ne,je to průšvih…. 😉

    1. To bude dobré, milá Sharko (inlove) , uvidíš! Je fajn, že to jsou dvojice, nikdo nebude sám. (h)

     1. No právě, proto jsem to tak brala, žádný 2+1 ale 2+2 ….už jsou na cestě..tak to jdu říct Pitině a Norisce, že už je tati veze…a připravit něco na uvítanou…a hlavně jsem teď neluxovala,takže těm doma za odměnu pustím lux, abych pak nestresovala o víkendu ty nové.. (rofl)

      1. No, to by Ti Zrzínek pěkně poděkoval za takovouhle „odměnu“. Ten luxování nesnáší, jak ten krám přinesu, tak zapadne pod pohovku a vyleze až když spolehlivě za tím uřvaným nebezpečím zapadnou dveře. Melíšek se chvíli zvědavě dívá, co to ta mamča dělá, ale jak se k němu ta klepací hlavice přiblíží, tak zbaběle prchne do vyšších sfér, odkud nonšalantně hledí na nepřítele, který mu už nemůže ublížit. Jen když jdu vylít z nádoby vodu se špínou a nabrat si novou, tak seskočí a jde si to očuchat. Obluda je tichá, tak to jdeme zvědavě skouknout, co ono to vlastně je. A pochopitelně nesmí chybět u toho vylévání do WC, vybírání namotaných chlupů a nalévání nové vody. Kocouří dozor je zkrátka nutný! Pak se pustí přístroj, zapne klepací hlavice a rázem mám zhmotněnou černou placičku nahoře v pelíšku se zhnuseným výrazem v očích – „hele, nechtěla bys už toho randálu fakt nechat? Kdo tu má relaxovat?“ No, čeká je to tuto sobotu! (chuckle)

       1. Noriska zdrhne,Pitina se jde občas i svézt..nasedne na lux jako na sedlo koně a je geroj komandir Čapajev.

         1. Jo, Zrzín taky uzří tu potvoru obrovskou – on je ten vysavač fakt velikánský a už ladně pluje za pohovku. Jen z něj vidím pahýlek ocásku mizet za polštářem a jsme rázem jednokocouroví. Melda to jde zkontrolovat, jestli tam náhodou někdo něco nepřidal nebo naopak neubral a chvíli to vydrží. Než ho to začne ohrožovat na životě.
          Jeden známý má takový ten robotický vysavač – ten kulatý nesmysl, co si putuje sám bytem, uklízí – smetá chlupy a prach a sám se dobíjí. Jeho kočka si s ním ráda hraje. Viděla jsem kdysi videa, jak na tom kočka sedí a nechá se vozit sem a tam, tak tohle nedělá, ale tlapičkou ho „porovnává“ tak, že se točí pořád dokolečka, dokud se nevybije, pak jí to přestane bavit. A má 2 pejsky, 1 teriéra, už hluchého, stařičkého pejska, tomu je to šumák, ale zatoulaného nalezence černého křížence, moc príma pejsek, rarášci mu koukají z očí a ten musí být mimo místnost, když robůtek uklízí, protože jinak má tendence ho lovit.

        1. my jsme zrušili koberce a jen zametáme a vytíráme… a Snížek nenávidí MOP !!! jakýkoliv bílý mop, na značce nezáleží, prostě je bělejší než Sníh a to se neodpouští!šmajchluju mopem podlahu a Sníh před ním couvá a vrčí tak, že přivřít oči, připadá si jeden jako v africké savaně na sklonku dne 😀 nemůžu mít i-robota, vozily by se na něm všechny!!!

 12. Jediné co mne “ těší “ je fakt, že tahle kočička určitě potřebuje sice domov, ale ne ten náš. Jinak by měla u nás zlaté dny, poměrně bezpečno, miska plná dobrůtek, venku jak by chtěla a hlavně si myslím, že by konečně někdo Majdě vysvětlil proč u nás žijí kočičky a pejsek společně!!!!!
  Jinak pochopitelně kopat kopat kopat a ne jen do zadečku

 13. Ach jo! Rputi, máš zase pravdu! Několik vět a všechno jimi vyjádříš! Tak držím (cat) palce, víc dělat nemůžu (y) :@

 14. Ach jo, Piškotku …. ach jo….!
  Tooo je ta potíž, že množina kočičáků je pořád větší než množina plných misek s laskavou rukou páníka …. ach jo …
  Oddaný Jaroušek, který by se oddával až by brečel, kdyby bylo komu.
  Superplivník Sárinka, která pochopila, dřív než samotný kočičák, že ten nový kocourek se jmenuje Ámos, oddaně pečuje o jeho zanícená očíčka a usilovně hledá někoho, koho by umazlila k smrti.
  Něžný Ámosek, který se posadí přede mne, ducne, pacičkou něžně pohladí po tváři a jemně mě kousne do nosu.
  A teď ještě Doninka….
  Ach jo…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN