ZPRÁVA: Na závěr Akce Hejnice

Milí Zvířetníci, právě před měsícem jsme uzavřeli sbírku na povodňovou pomoc Městu Hejnice v Jizerských horách na Liberecku. V první fázi jsme odeslali 56 tisíc korun, v druhé fázi se sešly ještě čtyři a půl tisíce, které 20. 9. 10 odputovaly na sever.

Mezihlášení v půlce září vás informovalo o prospěšnosti a vděčném přijetí uhlí na zimu, stolu, vestavné trouby, nějaké pračky, ledničky a vysavačů. Vše účetně a personálně doloženo, doklady dnes v držení strážkyně pokladu. Pak bylo z Hejnic chvíli ticho – i pracovníci městského úřadu mívají od zimy zaplacenou dovolenou v krajích teplejších, než jsou Jizerky, a přípravy komunálních voleb jim pak dají hned po návratu pěkně zabrat.

A hned v pondělí po volbách – které mimochodem dopadly dobře, staré zastupitelstvo v podstatě pokračuje – se mi v poště objevil email se skenem posledních dokladů. Naše původní rodina byla adresátem poslední částky, takže se ohřejou z uhlí a posadí kolem stolu v kuchyni s novou linkou. Pracovnice MÚ ji sehnaly ji tak šikovně, že „naši“ doplatili ze svého jen pětistovku.

A na závěr ještě story, jako v bulváru. Když se hrnula voda naší rodině do domečku, aby ho nakonec komplet vypláchla, stačili zachránit to, za co dali nejvíc – elektroniku. Schovali si ji u sousedů v suchu a dva měsíce bydleli v městském bytě a sušili a opravovali domek.

Na začátku října měli hotovo, zařídili, z čeho se dalo, a šli se naposled vyspat do městského bytu. Ráno byli vykradení, právě ta elektronika byla pryč, nic víc v domku moc cenu nemělo. Ale jsou nad tím a mají radost z nové kuchyňské linky a z toho, že jsou zase doma a pohromadě. Tož tak.

Aktualizováno: 19.10.2010 — 15:58

48 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Baty, musím ti poděkovat za organizaci celé akce Hejnice. Díky za zkontaktování místa, které bylo celou dobu opomenuto a dostalo se tam určitě méně prostředků, díky zorganizování naprosto konkrétní podpory a zpětnou vazbu, která je dokonale ověřena účtenkami … Myslím, že i paní v Hejnicích (teď mi vypadlo jméno), která to všechno organizovala na místě, zaslouží poděkování – že potřební dostali to, co měli, že si dala práci ty účtenky ofotit a poslat. Já vím slíbila to, ale také dodržela. To je dáma na svém místě a přeji jí do dalšího volebního období hodně štěstí a hlavně už ne povodňové starosti.

 2. Když tohle čtu, jsem moc rád, že znám osobně tyhlencty Zvířetníky. Báječná partička! (h)
  A co se týče těch zlodějů – doporučoval bych si přečíst Hvězdnou pěchotu, resp. její filosofické pasáže – on měl pan R. A. Heinlein (neplést s jistým Konrádem, to příjmení bylo trochu jiné) docela nadhled a dost přesně odhadl vývoj společnosti. Jen doufám,že to nedojde tak daleko jako v knize a společnost se uzdraví dřív.
  A o Příšeře – včera jsem jel na otočku do Prahy (tedy nějakých 860 km za volantem), večer jsem se těšil na relax. Pak se MLP vrátila z veteriny – vet Příšeře vyndal první dva stehy – prý jí nesrosla kůže s podkožím. Jenže po odstranění bandáže jsme zjistili, že dírkou se dostává na světlo něco, co patří schovat – prostě jí vylezla dírou ven tkáň držící za normálních okolností střevo na svém místě. Tak honem zpátky na veterinu, pigáro a sál. Doma jsme byli cca v 11 zmrzlí jako drozdi – v čekárně se netopí. Příšera ještě 2x blila – než jsme zjistili, že je zle, stihla vdechnout rohlík – spát jsem šel (po 22 hodinách vzhůru) v 1 ráno. Dnes padám ústy na tvář. Příšera prý je OK, pije, venčí se a pokusila se kočkám vyluxovat misky, prostě typicky nemocný pes. Tak snad už to bude OK.

  1. Doufám, že si už nic jiného nevymyslí, chudák Příšera. A ty jdi dneska spát po Večerníčku 🙂

  2. citace: Když tohle čtu, jsem moc rád, že znám osobně tyhlencty Zvířetníky. Báječná partička!
   Ano, taky to tak cítím. Děkuji moc Baty a všem ostatním, člověka to trošku uklidňuje, že jsou na světě i jiní lidé než takoví, co se neštítí okrást lidi poškozené povodní.
   Příšerce držím palce, ať dobře srůstá a rychle se hojí.

  3. jinýHonzo, držím Příšerce všechny tlapky, a´t už je zdravá, chuďa moje, teda Vaše. (h) (y)

  4. Teda, ta Příšera (dog) (h) je příšerná! Takhle všechny strašit. No, hlavně že už se chová jako „typicky nemocný pes“ (chuckle) , to je nadějné. (y)
   A v tanečních nechoď na pomalé kousky, drahý Hanýsku (inlove) , mohl bys během tance usnout partnerce na rameni. (chuckle)

  5. Příšerce vzkaz od mých kratinožek – nechej páníky vydechnout, mají tě moc rádi i bez toho, aby ti to museli dokazovat ponocováním u veta!!! Jedině, pokud bys byla i nadále nemocný pejsek, který baští, běhá a užívá si!!!! A páníčkovi řekni, že u nás máme Roberta Heinleina taky moc rádi – ale nejvíc se mi líbily Dveře do léta.

   1. Joo – Dveře do léta jsou strašně fajn – hlavně kvůli tomu kocourovi, co měl rád zázvorové pivo (clap)

 3. Milí Zvířetníci, (blush) (blush) (blush) , díky za hromadu zlaťáků, které jste tak rychle poslali. A když bylo co rozdělovat, tak se to rozdělilo, holt jsem měla maminku s organizačním talentem a nějakej ten gen tam zůstal, no. Je to strašně fajn, patřit do téhle party.

 4. Baty, velký hlubokosklon za za ohromnou práci. (h)
  No, a co se týká těch zrůd zlodějských, tak historka z Istambulu. Vyprávěl nám průvodce, že pár tureckých klacků posprejovalo místní nové tramvaje. Když je chytili, tak jim jednoduše pozpřeráželi ruce. Od té doby mají od sprejařů pokoj. Jo, a léčení si museli zaplatit a tramvaje vyčistit. Tak, neškodilo by párkrát to udělat s podobnejma šmejdama u nás. (devil)

 5. Baty – obrovské díky. Myslím, že právě v takovýchle situacích se potvrzuje, co je vlastně to pravé být člověku člověkem (a v některých případech pak i zvířeti člověkem). A co se týká těch kreatur, které si dovolují nazývat se lidmi, tak já osobně bych byla pro určitou formu stanného práva při takovýchto katastrofách. Ale protože vím, že v naší kotlině se něčeho podobného rozhodně nedočkáme, tak budu jen doufat v práci těch tzv. božích mlýnů. A jsem moc ráda, že ti postižení to dokázali vzít s nadhledem, protože já bych od nich po prožitých útrapách očekávala pravý opak….

  1. Těm zlodějům bych „přála“ – ani tu kaši, ale suchý chleba s pilinami a studenou vodu. K tomu kouli na nohu a s tím je poslat odklízet škody po povodních, a mezi tím do lomu. Navíc to byl zaručeně někdo místní. Doufám, že to majitelé nahlásili policajtům. Tyhle věci mají výrobní čísla… i když po těch povodních asi nejsou k dispozivi záručáky, ale i tak by se ta elektronika jistě dala poznat.
   Jinak docela chápu, že se nad to ta rodina v této chvíli dokázala povznést. I když přijít o to takovouhle zlodějnou je ještě horší než ty povodně. Při těchto příležitostech člověk nakonec ty skříně nebo elektroniku oželí. Koneckonců to jsou věci, ač drahé, spotřební a relativně neosobní. Co nikdy nepřestane bolet jsou osobní věci – třeba váza, dečka nebo hodiny po babičce nebo mamince, fotky, oblíbený polštářek nebo jako u mě kdysi vánoční ozdoby – to je podle osobnosti každého. To jsou ty osobní vzpomínky, které voda bohužel dokáže totálně vyzmizíkovat.

 6. Milá baty a ostatní pomocníčci (h) ještě jsem nikde nenapsal, že to, co jste dohromady udělali, mám za úžasné, chytré a na pravém místě… A že jsem to napsat chtěl. Přiznám se, že tahle „Akce Hejnice“ šla v létě úplně mimo mě, vedli jsme totiž zrovna soukromou válku s jinou, podstatně menší “ potopou“ , tentokrát na Zlínsku. Místní „povodničky“ nám totiž na několika (mnoha) místech zničily terénní práci – materiál odplaval, živočeniši zdrhli a poté se chovali naprosto neobvykle, do potoků a říček se nedalo, protože místo 50 cm měly 2 metry vody… a tak nám práce šla co psovi pastva. To už bylo letos podruhé, jsme tam pod Vizovickými vrchy nějak prokletí…
  YGO, pražská (ba asi přímo žižkovská) verze pořekadla vašeho stařečka zní: aby mu Pánbůh hnáty uraziti ráčil až u samý pr…! Konec konců, mlátit by se ti syčáci dali i něčím tvrdším – co takhle potěh? Ale nejhorší je, že ten pacholek musel být z nejbližšího okolí, protože náhodný „typař“ by o přemístění elektroniky nevěděl… Grrr! :@

 7. Batýsku – jsi opravdu úžasná, jak jsi zorganizovala tuto akci – napříč republikou a napříč našimi srdci.

  Co se týká toho zloděje – paprče mu urazit u samé zadele a mlátit ho s nima až do Brna (pořekadlo našeho stařečka, akorát slovo zadel nepoužili). Tak mne napadá, že by nebylo marné jít na návštěvu k sousedům, jestli nemají podobnou televizi …

 8. Baty moc Ti děkuji za organizaci pomoci pro zatopené a díky všem co pomáhali. V takové tíživé chvíli je dobré vědět, že na Vás někdo myslí a že nejste sami. (h)

 9. Baty, skvěle jsi vybrala cílovou stanici a zorganizovala skutečně PRŮHLEDNOU pomoc. Měla jsem opravdu dobrý pocit, že sebrané penízky opravdu pomáhají tam, kde mají. Díky (inlove) Xerxová má pravdu. Co takhle lázňování v Libverdě? Třeba by někdo z Hejnice přijel na kafe 🙂
  Co napsat na adresu zlodějů? Snad někdo zahlédl, jak tu elektroniku stěhují. Jinak musí být zloději – praktikovi jasné, že po vodě už nic nenajde.

 10. Moc děkuji Baty za organizaci pomoci a všem ostatním za příspěvky, díky kterým je několika lidem lépe…
  A co se týká té krádeže – ony by opravdu měly být tyhle věci v rámci povodní posuzovány přísněji, protože apelovat na morálku zlodějů nelze… 😐

  1. Je nádherný pomáhat tam, kde je třeba, bez velkých gest a slov, je nádherný to dělat prostřednictvím Zvířetníku a jeho lidiček, je nádherný,být jednou z Vás…(y) (h) (angel) (clap)
   a ty zlodějský parchanty bych nechala v řetězech makat od nevidím do nevidím na těch živlem zpustošenejch místech (flex) …ona by jim energie na zlodějnu nezbyla. A k jídlu chleba a voda,k obědu kaše a nějaká teplá polívka. A jejich ksichty bych dávala na informační tabule a zveřejňovala je na netu…..žádná ochrana osobních údajů. (punch)

   1. Hrachovou? Kaši k obědu? (chuckle) Jinak samozřejmě nechci zlehčovat, pro tyhle hyeny by měly být tvrdé tresty – novela trestního zákona s nimi snad počítá.

    Baty, díky! Odvedla jsi veliký kus práce (h) . Je příjemné vědět, že snažení mělo smysl. Jó, a láznění v Libverdě by určitě stálo za úvahu 🙂 .

    1. trest smrti pro ně nezavedou..nic jiného si nezaslouží…a ani jim nemůžu říct hyenyx, protože hyena je nádherný a starostlivý zvíře….
     a kaši – hrachovou i jáhlovou,pohankovou, kroupovou..zdravá strava!

    2. Louk, Libverda, proč ne – ale nikdo by mě nesměl honit výběhem na Smrk! Mívali jsme v Libverdě sportovní soustředění… 😀 Tak jsou ty vzpomínky takové… jak to napsat… zadýchané?

   2. Tak pod tohle se podepíšu, až na tu kaši a teplou polívku. Chleba by jim musel stačit, šmejdům mizernejm.
    Jsem mocmoc ráda, že můžu být jednou z Vás. Jste všichni skvělí!

 11. Baty – dík za organizaci pomoci (inlove) Moc bych ti přála, abys někdy mohla pár dní v lázních Libverda nebo v Hejnicích pobýt a vidět prostředí, kam jsi nasměrovala kus svého (u)

 12. Milá Batýsku (inlove) a všichni, děkuju moc. (h) (f) (h)
  Co se týče té elektroniky, nemám slov. Ale přeju těm neskutečným ne-lidem něco hodně škaredého. (punch)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN