PSI: Majdiní hlásání

Víte vlastně proč? Proč potřebujete mít vedle sebe zvířátko? Já vím, že pro Zvířetníky je taková otázka zcela nesmyslná, ale přiměla mne k tomu včera Majda, jak se tak roztahovala na gauči, protože „ její“ křeslo je malé a pes se do něj vejde jen složený. Jak pravil Kuba, je tady někde místo, které není Majdy? Když jsme mu řekli, že jí zasedl gauč. A vzpomněla jsem si na jednu kolegyni, která se vyděsila při odpovědi na otázku „a to ji máte doma?“

Vy všichni víte, že jsem mohla odpovědět jen ano, i když má možnost být pochopitelně venku. Za těch 18 let spolužití s tímto božským plemenem jsme také díky akumulačním kamnům najeli na zimní teplotu 20°C, což již vyhovuje nám a ještě psovi. Nakonec se může jít chladit do chodby, dílny, chodbičky – ale tam není bezprostředně v centru dění.

Mimochodem ta kolegyně má dva bulmastify, holčička je asi tak stará jako Majda a tak jsem se tuhle zeptala, jak dlouhé procházky dělají. Prý se dost vyběhá na zahradě. To jiný kolega je kynolog, léta cvičí psy a vždycky je to boxer. Teď má poprvé holku, která asi nenašla cestičku do jeho srdéčka. To že jeho psi jsou samozřejmě jen venku, maximálně na verandě – ale tahle teda ne, protože je to prasátko a bobkuje tam – to mne až tak nepřekvapilo.

Ovšem dodala mi jeho odpověď na moji otázku, jak dlouho chodí ráno – myšleno na procházku. Odpověď já ji vidím až odpoledne když přijdu z práce, mne doslova uzemnila. Proč si pořizuje psa, když s ním tráví maximálně hodinu denně? Proč nutí svého psa žít na dvorečku, který je tak utopený, že spíše připomíná šachtu?

Já nevím, proč jsem spokojená, jen když mne obklopují slintající tlamy a píchací nožičky, byť jsou noci – jako ta dnešní – kdy bych tu ušlapanou Princeznu vyhodila tím oknem, co jím přišla a padla do mé postele. A že malá tříkilová kočička pádem na močový měchýř uprostřed noci je miláčkem nejmilovanějším, to jistě všichni pochopí. Je tohle důvod, proč ji musím mít kolem sebe?

Ale abych příliš neodbíhala od hlásání, to je předmětem tohodle písání. Takže hlásáme, že jsme přibraly 4kg za ten měsíc – tedy Majda, já jsem díky obnoveným dlouhým procházkám asi 4g zhubla. Že poznala spoustu věcí, které neznala a něco se i naučila. Že to, co leze po cestičce je šnek a není nutno se ho bát a štěkat na něj, ovšem ze šoku ze šneka se probírala dlouho. Když už jsem ji přesvědčila, že to je malý neškodný šnek a ona si k němu chtěla čuchnout a ne mu blafat do boudičky, tak milý šnek vysunul oči a podíval se na ni.

Škoda že člověk nemá v očích foťák, protože to byl tedy výraz – naprosto nevěděla, co si o tom má myslet, takže se radši zase bála. Ona to vůbec umí nádherně, teda bát se, podezřívám ji z toho, že to vše jen hraje, abychom kolem ní ještě více s Kačkou kvokaly. Ze začátku se bála větší kompelace lidí, zejména když měli v rukou nářadí. Teď se na ranní procházce bojí stínů, ono je opravdu v šest houby vidět.

Miluje jídlo – tedy vše ostatní jen ne granule. Miluje tříděný odpad, který skladuji v kuchyni v pěti oddělených nádobách a v noci z něj dělá na koberci v obýváku odpad komunální ovšem většinou upravený. Miluje procházky a vrací se z nich jako nevábně vonící bezdomovec.

Taky se na procházce dá potkat nějaký ten kumpán, se kterým lze si trochu zadovádět, že jo. Miluje vítání – stačí se na pár minut zavřít na záchodě a vítá mne, jako bych byla 8 hodin v práci. A to tak že skokem na hlavu a okousáním všech dostupných výčnělků včetně uší, nosu a zadku. Já vím, že by na nás pes neměl skákat, kynologové omdlívají, ale ona je tak šťastná…

Jediné co jí opravdu chybí, jsou křídla. Máme takový malý rituálek – před jedním statkem se denně popelí holubi a ona má dovoleno je rozehnat. Vždycky strašně smutně za nimi kouká do nebe a mám pocit, že by se nejraději rozletěla. Ptáci ji fascinují obecně, prostě jen se za nimi vznést.

Provozuje různé sporty, zejména gaučink a křeslink. Ale už přišla na chuť i přetahované a judu. Jediné co se jí zcela určitě u nás nelíbí, je to, že musí být 8 hodin doma sama. Teda doma – na dvorku s hromadou hraček a druhou hromadou krámů, které si ke hraní našla, čtyřma kočkama a hlavně vratama, ze kterých se dá viset a pozorovat cvrkot. Prý přes den tak dvakrát zapláče, ale když ji ráno nechávám samotnou, provází mne tak otřesný pohled, že bych nejraději zůstala doma.

Je prostě naprosto úúúúúúúúúžasná, jak jste asi všichni poznali. Pochopitelně má své chyby a není to mohutný pes ale stále drobná fenečka. Ale CD asi určitě věděla, že takhle to má být. Pokud byste se někdo chtěl podívat, tady jsou fotky za celý ten měsíc.

 

Aktualizováno: 28.9.2010 — 21:28

133 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. je male meteorologicke hlasani – je to legrace!!!!! Floridu prave miji dalsi tropicka boure Nicol a v Karibiku se formuji minimalne dve dalsi. Uz druhy den nam tu zatracene prsi….no co nadelame 8) stonasobne lepsi nez trcet v Belize na ostrove 8-|
  mejte seeee a drzte si klabouky, pojedeme z kopceeeeee (bow)

 2. Jedno naprosté OT:
  Příšera ve druhém týdnu hárání začala strašně moc krvácet. Zítra k večeru jdeme na sono. Kdyby zůstal nějaký ten paleček volný, moc prosím. Letos to začíná být už trochu drsné.

  1. Taky držím všechny (y) , z vlastní (rozuměj – psí) zkušenosti vím, že „ženské“ problémy jsou sviňa.

 3. Děkujeme vám všem s Márinkou za krásná slova, teď konečně upadla uprostřed své hromady odpadků. Nejenom že ji páníček vzal na návštěvu, ale ještě jí sousedi přivedli živou hračku – tedy dvouletou holčičku. Oba otcové měli co dělat, aby jedno mládě zpacifikovali a druhé uchránili alespoň trochu vcelku. Já jsem si lebedila ve vaně, kam mi Majda chodila průběžně sdělovat dojmy. Na večeři nedošlo, snad ty granule spocívá v noci. Kdyby mi tolik nešlo o to, aby na ně byla alespoň trochu zvyklá, tak bych se s tím nemordovala, ale plánujeme si cestování a to teda s vařeným moc nejde.

  1. Je to spousta starostí, vím, ale dáváš holčičce ten správnej domov, kde může řádit a zlobit a křeslit. Fotka roztahaných odpadků mne zaujala, asi jsem to tady doma taky viděla. Stane se.

   Hlavně že máš svou holku a že Tvá medvíďatá holka má bohatý a šťastný život, sledovali jsme, jak ji hledáš a nacházíš a tak je tak trochu naše, pindula jedna zlobivá. 😀

  2. Inka: Granule milostslečně nejedou? Doporučila bych lisované za studena (zoohit – Lukullus, Baron – Fit-Croc). Jednak se dá předpokládat, že jsou zdravější než klasika, druhak v mém okolí se na ně vrhají i psi, kteří jinak klasické jen v krajní nouzi, třeťak není žádný problém při střídání maso / granule lisované za studena.

  3. Cestování s mlsnou čubou znám (fubar) . Arona byla od malinkata vybíravý nežravec. Uznávala jen maso – vařené i syrové, někdy snědla trošku přílohy (rýže, rohlík, kolínka). Milovala uzenou makrelu a smažená játra – jediné dvě věci, které byla ochotna pozřít, když držela protestní hladovku při falešné březosti… Na skautský tábor jí děda s babičkou dováželi občas masíčko (měla se líp, než skautíci). Při dovolených v Čechách jsme jí kupovali občas syrové kuře (dostávala celé – a to jsme o BARFu tenkrát neslyšela (rofl) ), nebo kus hovězího, občas do kolínek dostala jen jednu rybičkovou konzervu… Horší byly dovolené zahraniční. Do auta se kromě lidí a věcí musela nacpat doga a doma zavařené konzervy masíčka… My měli polívku pytlíkovku, ona hovězí ve vlastní šťávě…
   Zlatý Xerxes a zlatá Beta…
   Mimochodem – Arona byla naše první zvíře vůbec. Tím, jak hrozně byla vybíravá (už chovatel nás varoval, že přestože byla z 8 štěňat, tak třeba nikdy nechtěla tvaroh či jogurt), tak vyrostla jen na mase. Hlavně na hovězí kusové svalovině. Nevěděla jsem tehdy o správných poměrech vápník fosfor, ona nejedla ovoce ani zeleninu (výjimečně najemno nastrouhanou mrkev) i vitamínová směs udělala jídlo v misce nejedlé – a na tom si trvala. Takže ani ten Roboran nedostávala. A vyrostla !! Proti všem poučkám vyrostla v krásnou dogu s rovnýma nohama a skvělým pohybem. Beta měla od narození opravdu stravu dle pouček moderní psí výživy a nohy máme jaké ?? 😉

   1. Nohy máte obě fotogenní čili hezké. Nepomlouvej ji pořád, je veliká tak Tě přepere.

  1. Ále je, ty šedý mraky nad Volterrou, to je uchvancancující fotka. Jo, ty veterány byly románský nebo renesanční?????

  1. Myslím, že to bude nebezpečná kombinace. Prostě krasavice enteligentní, to se budou páníkové otáčet (inlove)

 4. Meďulka Márinka! 🙂
  Zahlídla jsem, že už níž někdo psal, jak to medvídě umí zahrát ubohou, opuštěnou, nepodrbanou holčičku, to teda taky umí, ono vůbec co fotka – to ksichtík, ale já obdivuju křesling. Tak vycizelovanej křesling neovládají ani moje kočky.
  Je srandovní, člověk zapomíná, jaký je to obřík, furt v ní vidím plyšáčka. (f)

  1. Rputinko (inlove) , ten Ámosek je ale krasavec! (h) Ty voči – to musejí všem kočkám změknout kolena. I ségře od Inky. 🙂

   1. Vyroste z něj krásnej kocour a navíc se zdá, že je moc hodnej. Nehádá se, nepere, ale nebojí ani Blesana – prostě tak nějak zaplul. Vzdor tomu že, že Evelín láteří a huhlá a Sárinka je z toho celá na větvi.

    1. Já jsem známá ctitelka každého kočičího chlupu, ale tohle je opravdový krasavec. (h) (cat)

 5. OT – tak jsme se s Ámosem vrátili od veta. Dostal ATB a framykoin do očiček. Tak snad bude v pořádku. (sun)

 6. Inko, je vůbec legální „pěstovat“ doma MEDVÍDKA ? Oči má tak krásný ( a nejen oči.. i uši jsou k sežrání), že bych při každým jejím pohledu sypala pytlíky piškotů a drbala bříškobradičkuzádička dokavád bych neomdlíla vyčerpáním. Je prostě nádherná.

  1. Žejo, Majda je prostě meďan (drobná fenečka jako stodola). A krásně zvládá etudu „já chudinka malá, nepodrbaná, opuštěná, hladová, vymrzlá…..“ Vyloženě ubožátko nepodrbané. (taky máme doma takovou chudinku nepodrbanou, že si nestříhám nehty, protože je mám obroušené od drbání, nikoho nezajímá).
   Majda se má viditelně báječně. A vy taky. Aby ne, s takovou Majdou. Ta CD věděla, co dělá.
   Jo a na téhle fotce http://mermaid19.rajce.idnes.cz/Marinka/#P9198125.JPG vypadá jako divoké prase (chuckle) (chuckle) (rofl)

   1. Bubís, zítra do Litomyšle nejedu, přesunuli to na pátek. V pátek mám nástup v 10.00 na zaškolení obsluhy přístrojů a pak potřebuju projednat dodávku spotřebního materiálu. Musím ale nejdéle ve 14.00 odjet, protože musím uložit Modráska do dvora a pospíchat na Pražení. Ale budu tam znovu příští středu, budeme domontovávat ještě nějaké drobnosti. Tak to by případně to naše setkání šlo!

   2. Katka se snažila o foto v běhu, chtěla jsem ji ukázat chovatelce.Jedna je tam zase jako pitbul s hodně krátkým čumákem.

    1. Zrovna jsem chtěla napsat, že jsi vyfotila krásnou studii Majdičtina běhu (clap) . A chtěla jsem se zeptat, takový „dětský výraz“ v čumáčku maji NF v popisu práce? Já že stále vypadá jako štěňátko.

   3. tak to je fór… někdy pes, někdy medvěd a někdy koukám bububu divoké čuně… jak musí být romantické, když v běhu za pánčičkou opře něžné přední tlapy do ramen a políbí radostně cokoliv se dá… (rofl) (rofl)

 7. O.T., ale musím se podělit o zážitek: Moje velké praštěné dítko si přineslo domů vakoveverku. Půlročního kluka, kterého dostala od majitele té plazí expozice, kde pracuje. Ještě k němu dostane slečnu, nebo lépe dvě. Jsou chudinkové, z volné přírody, na jednu stranu je to pro ně určitě šílené, transport atd, na druhou stranu je to legální odchyt na oživení chovů v ZOO. No ale je to kouzelné zvířátko. Strašně rychle si zvykl, už si bere jídlo z ruky a bydlí ve veliké mušli, kterou dostal do voliéry. Vypadá jak chlupatej poustevníček s ocáskem 🙂 Je jako hračka – krásně plyšová srst, dlouhý ocásek, veliké oči a uši, když dostane piškot, lehne si na záda, zabalí se do volné kůže jak do županu a baští. Když se lekne, tak roztáhne tlapky a dělá, že je velikej a ještě si z ocásku udělá šálu. A bezvadně nadává 🙂 Na včerejší návštěvě u nich jsem byla nepoužitelná, neb jsem s přiblblým úsměvem asi hodinu koukala do voliéry. A až mu dorazí kámošky, asi už naši mladí nebudou potřebovat televizi.

  1. Jééé, tu jsem vždycky chtěla…jako harant. Mě se moc líbila…jenže tenkrát nebyly a pak jsem si splnila větší sen- psa..no a teď ke kočkám, nevím nevím….až bude ještě víc vochočenej- že ho nafotíš…. (rose1) (h)

   1. Myslím, že mládežníci už na fotkách pracujou a určitě něco pošlou. A až panu Vakoušovi dorazí harém, třeba se časem dočkají i potomstva. On jak je zatím sám se začal fixovat na Lucku, věčně na ní doráží, aby si hrála (akorát trochu neodhadne sílu, jakou kouše do jejích prstů 😀 ) nebo se jí smotá do dlaně, přikryje si oči ocáskem a spí (h)

    1. Vakoveverka (clap) (clap) – tak tu bych taky chtěla! Já bych do volierky hleděla aj víc než hodinu.

     A co jsem to … jestli ten vakovlk fakt nevymřel, tak možná do vánoc je u vás taky (chuckle)

     1. To naštěstí není u nás, ale u našich dospěláckejch mláďat v Praze. Fotky dodám, jen co mi budou dodány 🙂

 8. Teda Majda je úžasná hafuška! Moc jí to na fotkách sluší a spokojenost z ní vyzařuje na dálku (h) (dog) (h)

 9. Máš pravdu milá Inko, taky nechápu, proč si někteří (mnoho – bohužel) lidé psy pořizují. Vždyť si u nich nemohou užít to, co je na nich nejúžasnější! A zbyde jim vlastně jen ta práce kolem, kterou člověk, který se svým psem skutečně žije, vnímá jen tak mimochodem. Márinka se má, že má vás a skutečně je na fotkách vidět, jak kvete (inlove) Kolik jí vlastně je?

 10. Inko, díky za krásné hlásání. Majda u vás fakt rozkvetla (inlove) . Je nádherná! (A já velkého dobromyslného huňáče tiše závidím, i když samozřejmě přeju).

  Nojo, jak už bylo mnohokrát řečeno, pejskařství je životní styl. Člověk psovi podřizuje a zdánlivě obětuje ledacost. Zdánlivě. Protože drobná (mno a někdy trochu větší) nepohodlí jsou mnohonásobně vynahrazována jinde.

  OT – dokumentace několika báječných dní na Moravě, o které se zasloužila Alex (inlove) najdete tady http://louk.rajce.idnes.cz/Moravske_putovani_2010/

  1. Krasne fotky z krasneho kraje – a ten ranni podzim moc slusivy. Tak si tady tise snim… Hodne tech mist znam, ale Rosa Coeli ne. Ani jsem nevedela, ze to tam je. A to jsem musela byt parkrat dost blizko. Tak nekdy priste. Ale vzala jsem Cheta, uz je to let, na vylet na Pernstejn a do Tisnova.

   Umis, mila Louk, vystihnout atmosferu. (y)

 11. Milá děvčata, protože my už opravdu momentálně kočičí smečku nemůžeme rozhojňovat, navíc Márina se zatím nezžila s těma našima seniorama, nebo spíš oni s ní. Ale veškeré požadavky jsem hodila dále a doufám, že moje rodná sestra jednoho z těch bezdomovců ubytuje. Já bych klidně měla kočičinec, ale Bimbo a sousedi nesdílejí moje nadšení……

 12. Majda je úžasná a spokojená psová a vaše smečka je úplně normální (ve zvířetnickém smyslu, pravda) smečka. Vyprávění se četlo taky skvěle,jen ta „drobná fenečka“ mě trochu rozesmála. Ale jo – každý prostě máme trochu jiné měřítko 🙂 A všichni dohromady spolu s diskutujícími jste tu shrnuli důvody, proč naše smečka v současné době nemá a nebude mít psího člena: pes musí mít společnost, smečku. Pes není automat na hlídání, venku má být, když chce, a ne když musí, pracovat a vyběhat se potřebuje a nesocializuje se sám. Možná jednou, až nám dcerenky jemně naznačí, že tedy na dovolenou s námi už ani omylem, zaměstnavatel nám třeba už ne tak jemně sdělí, že bychom si měli zacvičit někoho za sebe a decentně uvolnit prostor… prostě pak přijde čas na terrovy velšáčky. Dřív asi ne…

  1. Moje milovaná Šumava! A košík na kole mě inspiroval, to si budu muset zařídit, todleto, protože Borůvková není zrovna ohař běhací 😛

   1. Matyldo, protože jsme nesehnali psí koš odpovídající velikosti, použili jsme koš prádelní…. Do kopce Bobeš běžel, čí spíše šel, vedle kola, protože já kolo tlačila vedle sebe. Ale každý kopec má svůj konec, takže nahoře šup do košíku a frčeli jsme dolů….

    1. On existuje i psí koš na kolo? :O Moje psice jezdí v normálním košíku na kolo, jenom má na dně podprdelník, aby jí neprolejzaly tlapy. 🙂 Teďka teda už nenaskakuje ze země, ale z lavičky, a nevyskakuje za jízdy (to bylo nějakýho trápení, naučit ji, že za jízdy se smí vyskočit jenom tehdy, když to ten u řídítek povolí), teďka už si hraje na důstojnou šedobradou… 😀 Ale jinak je to taky skvělá alternativa rozedřenejch tlapek, zvlášť když se sejde cvok panička, pro kterou pod 20 km je procházka a teprv nad 20 tůra… a cvok pes, kterej prostě podává výkony, dokud dejchá.

     1. Našeho prvního kavalíra Matýska jsme vozili v nákupním košíku (byl prostorově méně výrazný), který byl připevněný na nosiči kola. Koukala jsem se po zvířecích prodejnách, ale všude měli košíky na pejsky velikosti yorka nebo toy pudlíka. Do nákupního košíku se Bobeš nevešel a tak jsme situaci řešili košem prádelním (prostřední velikost). Bobeš ze začátku, než si zvykl, chtěl stát, po kratším nácviku začal sedět a potom i ležet…. Taky párkrát vyskočil a skokem shodil i páníka, který ho vezl…

      1. Však jsem okukovala fotky a říkám si, ten prádelní koš má něco do sebe, jednak větší, jednak pevný dno… 🙂 Akorát si nejsem jistá, jestli by vydržel moje zacházení. Přece jenom takovej plast – a takovej kov… 😉
       Největší šílenost pes + kolo, který jsem se dopustila, byla moje psice v zadním košíku a mátina v předním. Ta moje se umí nevrtět, jenom mi oddaně tiskne čumák k boku, abych jako věděla, že tam je, ale ta mátina měla potřebu komunikovat výrazněji. 😀 Tak jsem je na chvíli narvala obě dozadu, neměly tam místo a když se rvaly, přiletěla zepředu facka – a když se pak malé dostalo znovu výsady vlastního koše, už dala konečně pokoj. 😀

     2. Zkus se podívat u barona, tam psí košíky na kolo určitě mají, jen nevím velikosti. U nás kolo použití nemá a navíc nemáme ani vhodného psa na ježdění v košíku na kole.

      1. Dík, ale to bych musela vědět, kde je u barona. 😉
       (Já jsem v podstatě se svým víceúčelovým kovovým košem spokojená, on přežil i mě, jako sedící a vezoucí se uvnitř, to se jen tak nějakýmu koši nepovede 😉 . No je teda od tý doby trošku vyboulenější, ale zase v něm má pes víc místa, žejo. 😀 )
       Máš moc velkýho psa? Připřáhni za kolo rikšičku… 😛

       1. http://www.baron.cz

        Já nemám vůbec kolo a hlavně nemám kam na něm ject. Na nákup? Moc malý kufr a moc o ústa = příliš frekventovaná silnice. Do práce? Dtto + příliš daleko (52 km jedna cesta). A jinam se vlastně nedostanu.

  2. Dík za fotky Bobeše v košíku na kole, v létě jsem taky dumala, jestli by se Reny nevešel a rodina si klepala významně na čelo. Musím jim to ukázat 🙂

  3. Epulko, mám velikou radost, že je chuděra pažravka Bobeš v pořádku (h) . Nojono, drahá pecka a nejen penězi (wasntme) . Hezká dokumentace!

  4. Epulko, ani nevíš, jak jsem ráda, že vidím Bobeše v sice pooperračním slušivém tričku, ale JE!! Od Tvého prvního oznámení na vás stále myslím. Pozdravuj doma a podbej Bobeše. Bude to zase dobré.

 13. Paráda (sun) CD má vůbec cestičky nevypočitatelné…k nám právě přivedla na kost vyhublé 3 měsíční kotě – kočičku (cat) …tak už má jméno, je odčervená, zbavená ušního svrabu a začíná se roztahovat po bytě. Jess byla ze začátku nervozní, ale teď jí začíná být nadšená (dog). Lítají s kočkou po našem minibytě i s Quidošem a za nimi potopa… 😀 ale jak říkala přeslicová babička: „Bordel v bytě, šťasné dítě…“ a já dodávám, že i pes a kočka… (chuckle)

 14. Majda je kouzelná psí holčička, s nevinně rošťáckým a sladkým ksichtíkem. 🙂 (inlove) A na fotkách je vidět pokrok, u vás dočista rozkvetla, milá Inko. (h) Jsem ráda, že vás CD svedla dohromady. (y) 🙂 (h)
  U nás je celá smečka pořád pohromadě, jen Anka má privilegium chodit ven. 🙂 Ovšem ta malá Můra-kanimůra Rozárovičová začala kájinkovat a snaží se prchnout na chodbu – je to Bertík v sukni, a ještě o tu (chuckle) ženskou v sobě horší. Dneska ráno asi od půl páté se mi na dece (rozuměj na močáku) střídali všichni tři kočičáci na polospánkovém drbáníčku, pěkně podle velikosti a věku. 🙂 Anka, která spává poslední dobou u páníka, nastoupila po otevření dveří. Chjo, pak nemám být samej Vochvilka. :o)

  Rputímu nadělení držím palce a třikrát hurrrááá a sláva Bobešovi – víte už, co bylo tou překážkou?

  Přeju všem krásný den! (h)

    1. Pravděpodobně to je nejdražší broskvová pecka, co kdy budeš mít (rofl) (rofl) (rofl)

      1. Fuj tajbl, broskvová pecka! Mám radost, že je Bobeš v pořádku.

       Jo, znáte to o té opici, co si vezme broskev, strčí si ji do zadku a teprve pak sežere? Návštěvník Zoo se diví a ošetřovatel vypráví: víte, ona je hrozně chytrá, jednou si takhle vzala broskev a spolkla i pecku. a pak musela na operaci, protože se v ní ta pecka zasekla a nešla ven. tak teď napřed zkouší, jestli projde“

       Promiň, já vím, že vám do smíchu nebylo, taky jsem o něj měla strach. Tak ať se Bobeš pěkně hojí (y) (h)

 15. Hurá, hurá. Jedu si pro Bobeše. Operaci zvládl a začal jíst . Ještě jednou děkujeme za palcodržení. (inlove) (wave) (sun)

    1. Bezva, díky, milá Epulko! (h) Páni, musím najít nějaké vhodné zavazadlo na převoz velmi různorodého nákladu, včetně dosud u mě depozitovaných kalendářů. (wasntme)

 16. Ono se to fakt nezdá, ale NF je sice pracovní – a pracovitý – pes, ale je to společenské plemeno a bez smečky opravdu duševně trpí. Nejlépe mi to ukázal ten pejsek, pro kterého jsme jeli a přivezli Majdu a spousta jiných psů, které jsem za svůj život poznala. Jasně že na vesnici je normální se psem nechodit, dvorek je dostačující. Jasně že na vesnici se občas stane, že starý pes v zimě prostě zmrzne. Jak praví můj známý – příroda je mocná a pomůže si. Proto on kočky zásadně nekastruje a nechává to na přírodě. Z letošních 4 koťat poslední minulý týden omylem zajel………Omlouvám se kočkounům, ale prostě takhle to funguje a je úplně jedno, že ten pán je MUDr. A proto máme momentálně rozcapeného a rozmazleného skřeta, se kterým jdu 2x denně ven a dalších x hodin je se mnou. Teda mimo té postele, do strmých schodů se bojí a kočky se mají kde schovat a mít nás taky trochu pro sebe. V noci naše postel jedbnoznačně patří bráškovi a princezně

  1. Každý pes bez smečky trpí!
   Já si teď beru Barouše i do práce, samozřejmě spí v posteli (kočka Micka taky), v obýváku má „své“ křeslo, na cestách spíme v jednom spacáku…
   Jen doporučuji neloučit se se psem při odchodu, brzdit vítání – zaděláváš si na nesamostatnost psa. Svoje odchody a příchody prostě neřeš – do práce jít musíš, někdo na ty granule (maso,…) vydělávat musí, takže žádné výčitky, žádné „chudinko tys tady byla dlouho sama“, spíš „klídek, neťapej na mne, převlíknu se a jdem“.

   1. Odcházení je jasné – po procházce se já převléknu, ohřeju jídlo pro ni, nakrmím kočky, dám jídlo na dvorek a ona prostě již ví a nechce se jí tam. Nijak to nehrotím, prostě až tam jde tak ji pohladím, řeknu buď hodná a zavřu. Problém je, že auto mám na ulici kam vede průjezd, takže Majda visící ze vrat je to, co mne do práce vyprovází. Prvné domů doráží Bimbo a je vraty zbystřen a i když se nejprve převleče, může potom vše rovnou hodit do pračky. Že by ovšem byla nesamostatná to nehrozí. Ona se jen chová jako řádný NF. Mimi nám nosilo u příležitosti návratu domů DARY, což jsme mohli někdy s hrůzou pozorovat přes plot. S hrůzou tehdy, když dar byl šestimetrová větev držená uprostřed nebo pětilitrový kanystr s benzínem. Běžný dar byl kbelík, hadr, kost, houska, jablko, menší větev a pod

    1. (rofl) Vy kanystr s benzínem….to já jednou dostala dárek od Šarika, on to měl za míček, ale byla to kočičí hlavička-černá… ;( málem mě tenkrát trefil šlak a ruku jsem si myla a dezinfikovala hodinu, tělíčko jsem nenašla. Dala jsem mu znát, že mě dárek vůbec nepotěšil a že se mi ani nelíbil… (puke) jenže jemu tenkrát byl rok a něco a od té doby to neudělal…snad mu to za Duhovým mostem prominuli….. (angel)

     1. ježiš jak psa nebiju a i když vím že by to nemělo prakticky žádný smysl, asi bych ho z šoku strašně (STRAŠNĚ) ztřískala… brrr, no po tomhle se mi teda nebude moc dobře usínat… ;(

      1. problém byl v tom, že on ji jen donesl, na dvoře s ním byli ještě další dva – jeho rodiče a kdo to spáchal..to se určit nepodařilo. 🙁

    2. To je zajímavé, holky mi taky někdy ráno nosí dary – většinou nějakou svoji hračku (patřičně oslintanou a špinavou mi cpou do postele (chuckle) ). Kanystr s benzínem naštěstí neeee (whew) Větev občas tahají na procházce – člověk je pak samá modřina. Pokud máme aporty, je to s větvemi lepší – holky je zjevně mají jako náhražku nějaké podle nich rozumné činnosti – to je hledání a aportování. Když jsme balvani a zapomeneme aporty, tak si něco najdou – to něco je nejčastěji větev. Ale není to ono, my s klacky a větvemi neházíme. Jednak to trochu kazí aport, ale hlavně je to nebezpečné, znám už dva psy, kteří se na hozený klacek napíchli. Jeden se blbě zranil (velké krvácení), druhý si klackem při nárazu propíchl průdušnici a jícen a nepřežil. Proto před klacky varuji na potkání. Do vody to ještě jde, ale hlavně na poli, kde se může klacek zapíchnout, je to riziko. Co si najdou, to jim nebereme, ale nespolupracujeme. Takže se o klacky tahají někdy samy a já jen doufám, že se nic nestane.

 17. Majda je hezká pejsina a má se. Znám jednu paní, co má nalezence stejného plemene, ale ten musí být v kotci na zahradě, protože psi do domu nepatří. A na zahradě prý si pěkně poběhá, a tak ho dvakrát týdně vezme na procházku…
  I nás se tu už občas někdo zeptal, jestli máme Borůvku na zahradě nebo v domě. Docela je udivilo, že v domě, ale prý je asi z bytu zvyklá- argument, že tohle není plemeno na ven, očividně nezabíral. Myslím, že tady na venkově jsou psi prostě na hlídání a do domu nepatří. Nikdy. Slyšela jsem o tom, že předchozí majitelé domu měli něco jako chrta a ten jim jednou v zimě prostě zmrzl. 🙁

 18. No jasně, že pes patří domů – do smečky. Tu postel jim nedopřeji moc často, mám špatné spaní a vrtící se obluda mě budí. Přitom obě holky jsou vcelku vycvičené a pracují.
  MLP jednou dostal jednoho kamaráda, myslivce, příznivce přísnosti na psa (i když odpoledne s ním fena také občas tráví na kanapi, takže ta přísnost je s určitými výhradami), když mu řelk: „víš, se psem to máš jako se ženskou. Když chceš, aby poslechla, tak ji občas musíš vzít do postele…“ Kamarád je dost výřečný a vtipný, ale tehdy mu došla řeč (chuckle)
  A to byl kdysi můj muž nepsí (do té doby, než pojal šílený nápad si vybrat mě).
  Majda je kouzelná psová a správná parťačka.

 19. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)
  Márinka je nádherná paní psová (inlove) . Sice není pes amerického typu, ale třeba jí jednou pořídíte kámoše, aby se měla na dvorku s kým bavit 😉
  Taky znám spoustu psů, co jsou krásní, vychovaní, opečovávaní, svým způsobem i milovaní… ale do smečky prostě nesmí. Tedy můžou – na procházku hoďku denně a pak ještě chviličku, třeba pokud rodina pracuje na zahradě…
  Než jsme si pořídili prvního psa, tak jsme seděli a dohadovali se, jestli vše, co potřebujeme dělat zvládneme i se psem. Jasně – někdy pustí Kosatici na zahradu babička zdejší, včera došla vyhnat psa ven babička buřtová, dokonce i celé dvě dovolené hlídala psa mlaďaska. Za těch skoro sedmnáct psích let by se ale dny bezpsí daly spočítat velmi snadno… A při troše dobré vůle jde dělat s psiskem téměř vše (nod) Koneckonců Dede se svým výletem (i velmi cestovním životním stylem) se dvěma velkými psy taky ukazuje, že když se chce, tak to jde.

  1. Xerxová, mluvíš mi z duše. Za třicet let se psy, jsme byli na „dovolené“ bez psa pouze ve velkých městech, to ještě mohli hlídat mí rodiče. Stejně jsme tam nevydrželi a spěchali domů (chuckle) . Jenom jednou jsme nepředloženě v osmdesátých letech vyjeli bez psa do Tater a za tři dny jsme jeli domů. Nešlo to ;( ! Vždy mi bylo líto ráno opouštět domov a nechávat tam psího kámoše. Takže každá volná chvilka po příchodu z práce patřila se vším všudy psovi. Jak píše Inka, nikdy jsem nepochopila, proč si lidé pořizují psa, když jej potom nechají celý život někde bokem na zahradě, nebo ve výběhu.

 20. Zdravím všechny do snad slunečného dne.
  Inko, jsme jedné krve a stejným životním postojem. U nás je poslední dobou Klérkou provozován ještě posteling 🙂 . Brzy, k ránu se jde dospinkat ke mně a tak spolu svorně pofukujeme ještě těch pár desítek minut. A mě je dobře.

  1. Sluníčko tady nehrozí – je šedo, chladno, větrno. V noci ještě dost pršelo, ale teď nic z nebe nepadá… Slůňo by bylo dobré, ale zatím nám stačí, že neleje… snad ta voda bude rychle klesat

   1. U žabek máme sluníčko- konečně to trochu vyschne. O víkendu tu lilo tak, že květináče na zahradě, co mají keramické obaly, v těch obalech volně plavaly.

 21. Myslím, že Majda je šťastná psová, protože má skvělou paničku. Také je mi líto, že musím nechávat Ginu doma samotou, ale aspoň se jí to snažíme vynahradit, když dojdeme z práce, no a potom samozřejmě o víkendech. (h)
  No a tady jsou konečně fotky z Mikulovského venčení : http://emteska.rajce.idnes.cz/Mikulovske_venceni/

 22. Majda je nadherná pejsková a má se jak v nebi. Taky nechápu lidi, co si pořídí psa, když na něj nemají čas….já mívám výčitky, že jsem od kočičích holek v práci nebo na akci,protože ony tak vítají a vinou se jak réva a ukazují,jak moc se tu bály, když tu byly samy, že musely vytvořit tu barikádu bot v předsíni a stáhnout si deky z gauče, aby se měly kam před tím strachem schovat a odkud na něj útočit…. (y) CD ví, co dělá…. (f)

  1. S tímhle musím souhlasit, taky je mi ráno smutno při odcházení. Musím Melíška odlákat na bonbónky s vitamíny a droždím, ty miluje. Dám mu je do kuchyňky, což je opačná strana bytečku, on se do nich pustí a já bleskově mizím. Ještě mi to pořád baští, tu moji léčku. Jakmile totiž vezmu na nohy boty a svetr nebo bundu na sebe, v momentě stojí u domovních dveří a „mami jdeme“. Zrzínek moc ke dveřím nechodí, ten si po snídani raději rozvalí pupík na posteli na mém polštářku, ale Melda ví moc dobře, že za mnou klapnou dveře a budou tam sami. HURÁ!!! ZAČALI NÁM TOPIT!!! Asi si lidé na svobodárně ubytovaní stěžovali, protože už to hřeje. Už můžu uklidit přihřívací zařízení, měla jsem tam 13°. A v těch našich suterénních prostorách, kde máme kanceláře a prodejnu byla taky pěkná kosa. Tak sláva, bude líp!

 23. Jj – lidi jsou dobytek!
  Jj – někteří lidi jsou dobytek a když srazí kotě autem, tak ho hodí do popelnice! Takže tu mám cca 3měsíčního kocourka Amose. V té popelnici se probral, má strženou kůži na oušku a naražený bok. Byl tam asi dlouho, protože k tomu ještě nastydnul. A hledá páníka, protože jinak už tu fakt budu mít kočičinec …
  (Fotky dodám během dne na rajče)

  1. (inlove) Myslím, že se Tojefuk dostává do formy… Posílá jich letos nějak víc (chuckle) Držím palečky, ať se najde dobrý domov a tobě se uvolní ubytovací a stravovací kapacita pro další potřebné (nod)

   1. U nás přes prázdniny „napršeli“ dva mourovatí kočkouři s bílými ponožkami (cat), zjevně letošní, májoví. Jsou aktuálně ve skvělé kondici, ale stejně jim hledáme byt a stravu… smečka začíná být nevrlá.

   1. Dodám, ze včerejška mám jen se zavřenýma očima – večer to bez blesku nešlo. Zkusím dneska.

 24. Jj – drobné štěndo 😀 Znám, znám! Lidi lezou na strom nebo skáčou do řeky, za hlasitého volání: „Uvažte si tu obludu, než mě sežere!“ (rofl)

 25. OT: Dede, šel mail s článkem, nevím, jestli se mi to podařilo poslat, zkusila jsem dvakrát z cizího compu.

  1. Milá Heduš, o tobě člověk půl roku neslyší, ale jak vyjedeš za hranice všedních dnů, tak se začínáme těšit! Doufám, že ty svoje poznámky opravdu zpracuješ pro naši potěchu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN