PŘÍRODA: Zážitek takykočičí – a s pozvánkou

Setkání jsou různá, běžná i neběžná, třetího či nevím kterého druhu. To moje bylo ale vskutku jedinečné – hladila jsem si geparda.

Začalo to jedním videem, při které jsem jen vzdechla a nasucho polkla. A zmocnila se mne závist převeliká a taky touha. Bylo to video, které natočila a na internet umístila Vave, a bylo z jedné návštěvy ZOO s Tadeáškem. A já se začala okamžitě pídit, co to je, kde to je, jestli je TOHLE v oné ZOO běžné a jestli to můžu prožít i já. Po krátké výměně informací jsem dokonce do ZOO napsala, že jsem byla velmi okouzlena a že miluju kočky a zvířata vůbec, a jak moc jsem kamarádce záviděla pobyt u „velké kočky“, a jestli by snad, případně…

Skoro jsem to ani nečekala, ale přišla mi odpověď, která byla zároveň pozváním, a ve mně se začala vzmáhat nervozita spojená s těšením a hned jsem začala plánovat svou cestu. Z Prahy to není vůbec daleko (informace na konci článku), takže v den D stačila hodinka vláčkem a pak kousíček autobusem a byla jsem na místě.

A znovu jsem začala pochybovat, jestli to vyjde, jestli mne tam pustí (ovšem ten „zvací dopis“ jsem si vezla vytištěný). Pána v pokladně jsem ihned identifikovala jako příslušného ošetřovatele a po zakoupení lístku mi padl zrak na magnet na lednici s obrázkem geparda – no ten musím mít!!! A pán sám od sebe povídá – a nechcete se k ní podívat? No, myslím že jsem souhlasila velice překotně, možná až nápadně rychle, ale konstatování, že přece právě kvůli tomu jsem přijela až z Prahy, jsem si odpustila.

Za chvíli už jsme byli ve výběhu, kde pospávaly dvě šelmy: krásný plavý barzoj a – no a „moje“ Mzuri!!! Abych nevypadala AŽ TAK dychtivě, slušně jsem se zeptala, jestli opravdu můžu až k ní a jestli si teda můžu odložit věci, abych ji neplašila… Ležela a spala hlavou ke zdi, tak jsem ji začala rozechvěle hladit po boku. Jenže znáte to, s jídlem roste chuť. Tak jsem se protáhla za barzojem až k její hlavě a zabořila ruce do takové té „šešulky“ co mají gepardi na hlavě, hladila ji po tvářích, pod bradou – a ona se ve spánku nastavovala jako moje kočičky doma.

Fotila jsem a točila i na video, jak se kočka blaženě nastavuje, a pán se zeptal, jestli chci vyfotit, prý aby mi věřili, že ta ruka je skutečně moje. Tak to si teda pište, že jsem chtěla! Takže mám fotky i video s gepardicí jako upomínku na ten krásný zážitek. Vydržela jsem u ní asi půl hodiny (chicht), pán mezitím dvakrát odešel do kasy prodat příchozím lístky. Potom už mi to bylo hloupé, tak jsem řekla, že si projdu celou ZOO a před odchodem se ještě stavím.

Jak jsem řekla, tak jsem i udělala – a Mzuri byla už tou dobou vzhůru, a taky otočená do „příznivější polohy“, takže jsem jí přešla přímo ke zvednuté hlavě a ona začala okamžitě převelice, neskutečně hlasitě příst! Mimochodem, gepard je jediná z tzv. „velkých koček“, která přede. Musel to být krásný pohled – předoucí gepardice, nastavující tu hlavu, tu bradičky a tváře, ukázala i břicho a lízala mi ruku, když jsem jí nastavila dlaň. Taky si mě hezky „pohladila“ tlapou a do ruky lehce přátelsky kousla – jako bych už byla její. Další půlhodina utekla, ani jsem nevěděla jak.

Potom už jsem se rozloučila, moc moc moc poděkovala, zakoupila ještě turistickou známku ZOO a vyrazila na cestu domů. Zážitek ve mně tiše dozníval a ještě večer jsem usínala a cítila na rukách gepardí srst, v dlani šimravý pocit draplavého jazyka, na klíně položenou gepardí hlavu a slyšela hlasité hluboké předení, které mě ukolébalo do snu.

A nyní ty slíbené informace:

Jde o Zoologickou zahradu Chleby, asi 10 km od Nymburka (pozor, Chleby jsou dvoje). Mzuri oslaví teď 30. září své první narozeniny a v ZOO ji mají od dvou měsíců, takže proto je tak dokonale ochočená, jak mi bylo řečeno. V sobotu 25. září bude slavnostně (prasátko a pivo zdarma) otevřen nový větší výběh – ale i tam bude možné přímo k ní vejít. Kdo byste měl volný čas a hledal program, vřele doporučuji.

Webové stránky zde: http://www.zoochleby.cz/

Více fotografií najdete tady a video zde.

 

Aktualizováno: 24.9.2010 — 18:11

154 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ahoj – tak už jsem na značce.
  Včera odpoledne začalo pršet a prší s menšími přestávkami až do teď. Svatý Petře, děkuju ti, že nad námi držíš ruku a nebeská stavidla spouštíš až v okamžiku, kdy končí zvířetnické setkání.

  A tady pár fotek ze včerejška
  http://yga.rajce.idnes.cz/2010_svatovaclavske_venceni_Mikulov/

  Děcka – bylo to opět takové krásné setkání a dá-li bůh (jak to dole inzeruje JoVásek) na rok na jaře Moravská sekce vyhlásí další místo a čas, kde se sejdeme (clap) .

  1. no to to trvalo (rofl)
   hezké fotky z krásné akce. Škoda, že to máme tak z ruky. Mikulov a okolí máme mocmoc rádi – ale naposled jsme tam chodili s Aronkou… tj. dáááávno tomu již.

   1. No ták, zvědavá dušička v peří, sem se nemohla dočkat. Přemlouvala jsem svatýho Petra už od večera, aby vám to vyšlo 🙂

   1. Škoda, že ti nevyšla ta fotka, jak Pedro v kavárně obešel Borůvku zezadu, nenápadně už je předníma obkročil… a vtom byl přistižen 😉

    1. Ale jinak máš ty fotky moc hezký a Yga taky- myslím, že všichni fotili víc než já :S

     1. Dva úlovky, které se mi docela – docela jsou 1) Yga s Toyou 2) Pepa s Maxem. (Ale o něm jsem to tušila už při činu)

  2. A mně stávkuje domácí počitadlo, bé, tak fotky budou až někdy v týdnu. Ale bylo to krásné setkání a počasí vyšlo tak tak akorát.

  3. Ygo a Zdeno, moc hezké fotečky. A sobotní výlet byl krásný. Moc děkujeme
   Bobeš od dnešního velmi ranního rána blinká, blinká a ještě jednou blinká. A tak má dietku….

  4. To muselo byt moc pekne setkani. Mikulov je krasny – i kdyz, jak uz jsem poznamenala vcera, kdyz jsem tam byla naposledy, tak jeste nebyl tak zcela vyspraveny. A ta Palava. Moc casto jsem tam jezdila s nasima.

   A fotky jsou fajn, tech hemzicich se pejsku a lidicek.

 2. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Letadlo společnosti EI AI odlétá z New Yorku a pilot osloví cestující takto: „Šolem-alejchem, dámy a pánové, vítám vás na palubě letadla společnosti EI AI. Jsem váš kapitán a jmenuji se Jicchak Levin. Přeji vám příjemný a pohodlný let, který jistě budeme mít, dá-Ii Bůh. Kdybychom se nicméně dostali do potíží – Bože chraň! -, pak nepropadejte panice a zachovejte klid. Záchrannou vestu máte pod sedadlem. Kdybyste si ji museli navléct, ať vám slouží ke zdraví!“ .(*)

  ~o) Všem přítomným vinšuju hezký zbytek večera a ať vám slouží zdraví! ~o)

 3. Milá Bedo, to musel být zážitek (rofl) (y)

  a malá prosbička na naše americké zvířetníky, chtěla bych se zeptat něco 🙂 ohledně americké obdoby naší FCI…… 🙂

  1. No jo, Pajo, ale ja nevim, co je ceska FCI , takze bez blizsiho vysvetleni pomuct nemuzu. (think)

   1. a můžem raději přes mailík? můj je medkovatečkapavlaačkovsačkuseznamčeský

    děkuji moc

 4. Zdravím všechny milé Zvířetníky, číst budu později. Včera jsem byla celý den v porotě na letošním Dýňobraní u sousedů , hodnotila i moje Adélka,
  Dýňobraní 2010 . Dnes jsme zase vítali 7 nových občánků do svazku obce, už mně to nějak zmáhá. (wave) a do vezli nám burčák (chuckle) (rofl)
  Vzpomínala jsem na pejskovou procházku na jihu Moravy. Podívám se na fotky.
  Bedo, s gepardicí to muselo být nádherné, asi bych z toho nemohla hodně dlouho usnout. Krásné fotky. To zvíře nusí mít úžasnou důvěru v lidi. to obdivuji. Barzoj vedle kočky, nááádhera. (h) (y) (cat) (dog) (h)

   1. To je úžasná tradice. Na jedné fotce Hradílkovi č.p. 63 mě zaujal kočárek pro panenky- měla jsem úplně stejný! Kde je mu konec….

   2. Jernny, to nemá chybu! Moc jsem se bavila a závidím. Kde berete inspiraci? Aspoň jednu dýni byste mohli přikulit.

 5. Hezký podzim přeji všem. Setkání s tak neskutečně krásným zvířetem je zážitek na celý život! Měl jsem to štěstí a poduchlal jsem se s kocourem dospělé pumy. Na ten zážitek nezapomenu, krása. Přeji to všem.

  1. Velice zdravím! Není to tak dlouho, co jsem vzpomínala na Vaše rybičkové vyprávění. Jak jde u Vás život? A co Píšek? 🙂

 6. Teda já neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde. na tom venčení byla asi Matylda sama. Nějací lidi se tam asi mihli, ale ti nemají foťáky, neumí abecedu a asi vůůůbec nejsou ze Zvířetníku, žejo? (shake) (nod) 😛

 7. Děkuju moc a moc všem za rady a názory, předám je. Je to rodina na které mi záleží, děkuju.

  1. jsem se podívala na nadpis toho videjka a říkala jsem si, kde proboha vzali kvagy… když už jsou nějaký ten pátek vyhubené :O Už je mi to jasné… (rofl)

 8. Hezké písání o hezkém koťátku 🙂
  V souvislosti s tím mě napadlo něco skoro ani ne tak moc OT – mám teď trochu absence, takže jsem to možná minula, ale mám dojem, že už se hodně dlouho neohlásila Velká kočka. Doufám, že je v pořádku.

  Jinak díky i za betíčky a hlásání z Mikulova – milé počtení a pokoukání. 🙂

  1. Velká kočka se ozvala přibližně někdy před měsícem – po delší odmlce. Byla v pořádku, tak doufám, že to tak stále je.

 9. Myslíte, že kocourek či kočka může pomoci spát dítěti, které se strachy budí a volá rodiče ? Nejedná se o klasický pavor nocturnus, prostě se probudí, bojí se (čeho přesně, neví) a volá. Je to chlapeček a je mu 7 let.

  1. Podle mě ano, ono by stačilo asi cokoli, čemu dítě uvěří, že ho to ochrání. Ale s živou bytostí to půjde snadněji uvěřit, milý Pů. 🙂

   1. To bezesporu, jen se ptám zda konkrétně je vhodná kočka. Já se domnívám že ne, že by lepší byl pejsek.

    1. čistě jako neznalec bych tipla spíš pejska – kočička přecejen odchází „kdy se jí zachce“ a problém by byl zpět… :S

    2. To hrozně moc záleží na tom, jestli je rodina schopná se o pejska postarat se vším všudy. Jestli ano, tak pejsek, malý do postele mazlící.

    3. Kočka může malého kluka také ignorovat – na ni může malý kluk být moc hrr a třeba se důstojně uklidí stranou – tedy kromě malého kotěte. Záleží samozřejmě na konkrétní kočičce, některá by se mohla tulit, ale jsou kočky, které opravdu nejsou utěšitelky. Chlapec by potřeboval něco do náručí, ale počítám, že plyšáků má určitě spoustu jako dnes všechny děti. Pokud by rodina zvládla péči o pejska, asi by to bylo lepší, protože pejsek spíše komunikuje a jeho chování by pro chlapce bylo čitelnější. Ale nevím, zda je rodina příštích 12-15 let ochotna ráno vstávat a venčit, během dne i večer chodit venčit. Komunikovat s pejskem, vyhcovávat ho a dát mu všechno, co potřebuje.
     Ještě mě z koček napadá plemeno Ragdol – ty prý jsou takové chovací a v náručí se úplně uvolní – prý až doslova povolí svaly a jsou z nich takoví hadráci. Vlastní zkušenost ale nemám. Nicméně tyto kočky by možná tak nejvíce mohly vyhovovat – počítám, že jsou asi pěkně drahé.

     1. Myslím, že Apina to řekla přesně – u kočky to záleží na její volbě, jestli by se nechala mazlilt a stala se „nočním ochráncem“, takže šance je těžko odhadnutelná. Pes by myslím fungoval na hodně hodně procent (mám vynikající zkušenost, byť s čtyřletým dítětem), ale problém jsou ty další roky péče a odpovídajícícho životního stylu. Není třeba v rodině nějaký přátelský pejsek, který by moh přijet na časově omezenou návštěvu? Třeba by to mohla být cesta… Rozhodně podle mé zkušenosti je na noční úzkosti zvíře nejlepším lékem – a bez vedlejších účinků 🙂 Tedy pokud nepočítáme za účinek, že dítě to zvíře bude nejpíš milovat (inlove) , a rodičům nezbude než se smířit s dalším členem rodiny (a další prací navíc – ovšem vyváženou velkým potěšením)

       1. Ano, ano, to mohu potvrdit. A vůbec k dětem jsou to výborní pejsci. Nenároční, jen je potřeba nezanedbat údržbu kožíšku.

   2. Ještě mě napadlo, někdo tu měl zaklínadlo na večer, které zahánělo zlé duchy z dětského pokoje. To by šlo taky použít. Večer před spaním, a kdyby se dítě v noci vzbudilo, aby mělo nějakou svou „litanii proti strachu“.

     1. Rrrrotace rrrrotace rrrovná se grrradient diverrrgence mínus LAPLAS !!!
      A jak to funguje na všecka strašidla!
      😀 😀 😀

    1. Mně se při nastěhování vyplatilo „tady bydlím já a koho tu nechci, ten tady nemá co dělat, takže okamžitě vypadni!!!“ (blush) Já vím, je to trochu dlouhý, není to žádnou speciál nesrozumitelnou cizinštinou, nepálí se u toho žádný smrdutý látky, nemává kolem žádnýma speci artefaktama a nečmárá po zemi, ale stejně to fungovalo. 🙂

  2. Když se náš kamarád asi před třemi lety rozváděl, řešil podobný problém. Jejich, tehdy myslím 8 letá dcera z toho měla noční můry (od té doby bydlí pravidelně dva týdny u otce a dva u matky – tak rozhodl soud). Když byla dcera u otce, v noci se budila a plakala, volala, že jí někdo chce ukrást atd (ráno si to ale nepamatovala), dokonce s ní otec byl u psych. Měli sice už asi 5 letou fenku-retrievra (dcera jí dostala k Vánocům) ale ta do domu moc nesměla (pouští chlupy atd..) a v noci spala na verandě, matka přísně zakázala, že pes do ložnice, natož do postele v žádném případě nesmí. Po rozvodu pes zůstal našemu příteli a on už ze zvyku dále držel psa na noc venku. A tak, když nám vyprávěl o nočním buzení své dcerky, doporučili jsme mu, ať pustí psa nejen do domu, ale hlavně na noc i do ložnice malé. Nechal se přemluvit a zabralo to téměř okamžitě. Malá nejprve fenku brala s velkou radostí až do postele, ale pak už byla klidná, když pes spal jen u postele. Takže myslím, že jak kočička, tak pejsek by byli velcí pomocníci. Ano, kočka by se asi nenechala držet v posteli proti své vůli, ale kdyby byla mazel, třeba by to vydržela alespoň do té doby, než by malý usnul – to by mohlo stačit jako „léčba“. Jen jde o to, zda by se zvířeti věnovali pak i dále, až by se hošík z nočního buzení vyléčil. Moc přeji, aby se malý uklidnil.

   1. Mno – a je vůbec nutné, aby dítě spalo samo v pokoji, pokud má období ošklivých snů? Rodičovská tlapka je ta nejlepší náplast na noční můry.

    1. Noční můry mívaly střídavě obě mé děti, a v tom případě bylo možno přijít a vlézt do postele rodičům. Časem to přešlo. I když si myslím, že pejsek v posteli by fungoval úplně stejně dobře. Plyšáků měly metrák, ale plyšák nebyl ono, prostě nebyl živý.

     1. S těmi rodiči to úplně nefunguje, nevím proč. Naše děti běžně chodily v noci do naší postele za námi, když se jim něco špatného zdálo nebo se prostě probudily a cítily se samy. Jenže když přišla noční můra, nebo úzkost, tak ze spaní křičely a já je musela budit a konejšit. Když u nich byl pes, tak ten největší rozdíl byl v tom, že ta noční můra prostě nepřišla…

  3. Myslím, že kočička by mohla perfektně zafungovat, zažila jsem několik, které by se na to skvěle hodily – ale je třeba pořádně vybrat! Musí to být mazlící „tahací“ kočička, poraďte se s tím, u koho kočička vyrůstá. Je možná kočička z útulku, tam doporučuji z menšího domácího depozita ( jako bylo u mě 🙂 ), kde kočičky bydlí v bytě s pečovatelkou v menším počtu a ona o nich a jejich povaze má dokonalý přehled. Držím palce!

 10. U žabek dneska prší, prší jen se leje, to asi vinaři nejásají. Už jsem viděla pár traktůrků odážet z vinhradů sklizeň, což v dešti půjde asi dost špatně. Borůvka po včerejším výletě spala do devíti, pak to ještě šla na chvíli zalomit,no ale nakonec slečna vstala, když páník s paničkou dovezli z obchodu teplé bagetky….

  1. počasí vám vyšlo – to je dobře, že jste se „venčili“ v suchu. Chůdě Borůvka – setkání s včelou si mohla odpustit… Věřím, že čerstvé bagetky zaženou únavu i bolest z tlapátka 😉

   1. Pršet začalo ve chvíli, kdy jsme opouštěli zahrádku v kavárně- vyšlo nám to stejně jako při Krasování 🙂 Na tlapku zabral led, takže madam pak už neskákala po třech- no možná i Pedrova soustavná pozornost (chuckle) Takže pak už to bylo hlavně o únavě- jenže já sama jsem na včely a vosy alergik, a tak plaším víc než ostatní lidi…. (wait)

 11. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Betí týdeníček vyšel. Zdravíme „hostku z Prahy“ (i když vím, že tyto dny výletí podstatně dál než v Lužkách a Jizerkách (nod) ) No a nepřehlédněte odkaz na Kvílíka – včera jsme s ním jezdili hodinu a půl po Jizerkách (byli na svatbě na Královce). Jednak jsme háravou čubu odvezli mimo pejsky – a dorozili přesně do centra čtyřdenné psí akce dogtreku (rofl) . To jsme fakt nevěděli. Tak jsme narychlo měnili směr procházky. A Kosatka mě nesmírně překvapila – do strmého stoupání jsem ji zapřáhla do kočáru (páník tlačil, já jistila Betu – v případě nouze bych ji ihned odepla) a ona táhla jak profík – napnuté vodítko, žádny trysk a úskoky – šla rovně svižně. Fotky nejsou moc „tažné“ – neriskla jsem fotit rychlou chůzi – přeci jen v tom kočárku byl mimíš…) A nepršelo nám.

  http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/0910/index.html

  Zato od večera leje a leje a leje

  1. A ty myslíš, že Beta nevěděla, že v kočáru je mimíš, se kterým nutno zacházet opatrně? Krom toho se podílela na jeho péči, tedy na činnosti smečky. Řekla bych, vzhledem k těm jejím faleškám, že si to i náležitě užívala. (sun)

   1. určitě to věděla a pyšně se nesla…ale stejně jsem Kosatku dravou jistila… náhoda je blbec, proletí kolem cyklista, vyskočí jí před čumák srna… stačí, aby se prudce otočila, uskočila… nee, kočár je lehký a mimíš rozbitný (wait)

    1. Kvílík je krásný „obrovský chlap“ (clap) a Beta, tak Beta vypadá na fotkách nejen impozantně jako vždycky, ale ona působí doslova imperátorsky. (y) (bat)

     Praha taky (rain) í, už od včerejška. Je správní šicí počasí. (wasntme)
     Přeju všem krásný den! (h)

  2. jako vždy senza, fotkama jsem se pokochala (to prosvítající slunce skrz stromy, mmmmmmm (h) )

   u prezentace Hele páník jsem ovšem čekala, že skončí čenichem připlácnutým na objektiv (chuckle)

   Kvílík je moc hezké miminko!!! (h)

   1. Páník už umí včas dát foťák stranou… (chuckle) A ona ví, že se loví ruka a ne foťák… To jsme byly na „babském“ výletě se zanou a páník nám šel naproti od parkoviště. Takže se Beta zarazila, že jde někdo proti nám (automaticky čekala, že jí přidržím za kšandy a převedu – dělám to tak u všech cizích – mají právo se bát dogy na volno) a já jí místo toho nadšeně řekla „no kdo to je ??“ a už jela… (rofl)

  3. Milá Betynko, škoda, že to párkování co chystá páník není k jídlu ale ty určitě přiložíš packu k dílu. (rofl) Kvílík ti odjuchal do Prahy, tak teď musíš být hodná na pánčičku, páč ji bude určo smutno. Máte u Vás krásný houbičky, teď teda už opršený.
   U nás leje od včerejška od večera. (rain) (wave)

 12. Bedo, nádhera! Přávidím moc! To musí být fakt zážitek …Kočička překrásná, k mazlení jak stvořená.

 13. Milá Bédo, to tedy musel být zážitek (h) A to skvělé video s mohutným gepardím vrněním (clap) Věřím, že na takovéhle zážitky se prostě nezapomíná a ne každému se poštěstí, splnit si sen, nebo přání. Moc ti to přeju, mně by ty minuty také utíkaly až moc rychle, asi bych se nedokázala od téhle rozkošné, poněkud větší kočičky oddělit.

  Jsem ráda, že Mikulov se vydařil – Matyldo, díky za fotky.

 14. Teda, delegace z Království na venčení, to byly kalibry! Už jste v pořádku dorazily dom?

  1. My jo, Karolína přiložila pod kotlem, zaroštovala a můj výsadek byl 2 hoďky po násadku (dance)

 15. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Překročení limitu Jede takhle chlápek autem a přehlédne nějakou značku omezující rychlost. Za chvíli ho stopne policajt, dojde k němu a zeptá se ho, zda umí číst. A ten chlap na to: „Ale jistě, co potřebujete?“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomný hezký večer a pěkné sny. ~o)

  1. Zdravím večerně, byl to moc hezký výlet! Lehce jsme zmokly až po cestě z kopečka a na závěr si též zamlsaly ve Zdravé kavárně, tam se mi moc líbilo a ta jejich pravá šlehačka na kávě, hmmmmmm, no smajlík sliňťa tu holt chybí! (chuckle) Děkuji organizátorkám i všem přítomným za krásnou, ale bohužel strašně rychle uteklou sobotu! 🙂

  2. 🙂 Koukam, ze Boruvka s Pedronikem si uzili. A znovu jsem si pripomnela, jak krasne mesto je Mikulov. Nadherne posazene a spousta zajimavych veci. Uz je to dost dlouho, co jsem tam byla. Budu to muset casem napravit.

   Tofu se zeleninou aji slo – mozna proto, ze jsem byla naprosto vyhladla na teple jidlo. 🙂 To by bylo, aby nebylo…

  3. Matyldo, vy jste snad museli nějak uprosit svatého Petra, že vám vydrželo počasí. Fotky jsou samozřejmě moc hezké. Moc se mi líbily ty sochy a vlastně všechno. Je to Kačka na fotce s Borůvkou? To je taková pěkná holka.

  4. Jsem moc ráda, že Vám vyšlo nádherné počasí, škoda, že mně to nevyšlo, tak snad až příště.
   Krásné fotečky, pěkně jste se užili navzájem, to je vidět. Přávidím …
   (h) (h) (h) (wave)

 16. ioannino a případně další – video na YouTube už je opraveno, zobrazuje se opět všem (y)

  můžu za to já (blush) , kvůli kamarádce jsem zkoušela odpoledne (náhodně zrovna u Mzuri, heršvec) možnosti znepřístupnění a takhle to dopadlo :O 🙁 , zapomněla jsem to vrátit zpět pro všechny (bat)

  už je to (doufám) zase v pořádku (nod)

 17. Hlásím se doma z Venčení. Borůvka nezklamala, před jeskyní ječela jak Viktorka, ale když ji Louk vzala na procházku, tak tu tlamajznu dokonce i zavřela a obdivovala s Louk šutráky. Hrobka byla zvláštní, ale nejdepresivněji působily dětské rakve. Nicméně to kafe a pohár na závěr stály za to- se zcela nezdravou šlehačkou ve Zdravé kavárně 🙂 Navíc Borůvka utrpěla úraz- včela ji štípla do tlapky, což se dozvědělo celé mikulovské náměstí s přilehlým okolím- u oběda jsem si musela dát minerálku s ledem, aby byl úraz vyléčen… Úplně nakonec mě potěšil průvodčí ve vlaku- polospící Borůvka mi ležela na klíně a jemu bylo totál puténka, jestli má náhubek nebo ne (neměla, samozřejmě.) 🙂

 18. Jedno OT pre Vave:balicek bol dnes poslany z Brna na adresu Li.Su v nom aj trochu sprane bavlnene rukavicky na tie krasne deky/guiltovanie,ci tak nejak/
  tesim sa fotky z vencenia a co sa preboha stalo Alex?

  1. Díky moc, Verenko! (h) Rukaviček na šití není nikdy dost! 🙂

   Taky jedno OT: dnes poprvé seděli M (cat) – B (cat) – R (cat) svorně na kraji stolu a čekali na jídlo, jako schůdečky. 🙂 Ovšem když jsem zapnula foťák, hlásilo to vybité baterie, a než se vyměnily, tak už to nebylo ono.
   http://vave-ri1.rajce.idnes.cz/Rozarka/#IMG_1279.JPG

   1. Vavísku, nádhera, tleskám!!!! (clap)

    Mikešek s Bertíkem vypadají ooooooobrovský (chuckle) (rofl) (h)

     1. No, Vavisku, kosourci jsou velci mali- mali pro tebe, velci – a krasni – na pohled. Rozarka ma co dohanet. Jo, a MMCH – vnoucci jsou rozkosni a Matysek okaty pankac se zamyslenym vyrazem mi rozjasnil rano. (h)

      1. To mám radost, Hani. (h) Jak se povedlo tofu se zeleninou? Jedla jsem párkrát uzené tofu a to zas nebylo tak špatné. Jinak mi soja moc nejede, ale to se dalo. (nod)

     2. máš pravdu, Vavísku – jsou malí… malí obříci (chuckle) (rofl) (inlove) 😀 (h) (h) (h)

      1. Je ale fakt, že je všechno relativní, Bedulko. (inlove) Teprve s Rozárkou mi došlo, že tou jsou pěkní kousci. (chuckle) Rozárka je teď Mrňa a je lehounká jako pírko a křehká – ovšem když mi ráno dupe po močáku, je s kosourky srovnatelná. (rofl)

   2. Další rychlé a úspěšné sžívání kočičky a kocourků – ze srdce přeji a Rozárka roste do krásy.

    A vnoučci jsou krásní kluci jako buci.

 19. Ahoj – tak už jsem ze Svatováclavského venčení doma – bylo to téměř super (no jedna chybka se vloudila a odnesla to Alex (shake) , ale o tom až později – jinak to bylo super superior – i to počasí nám vyšĺo (ano ano, dobrá zvířetníkovská tradice). Doufám, že i ostatním se líbilo – a byla s námi i početná Česká skupina zvířetnická (clap)

  1. No jasně, že jste měli pěkně, když kvůli vám pršíme (rain) celý den v Praze. (wasntme) Jsme rádi, že naše velvyslankyně dorazily v hojném počtu – Louk slíbila přednést zdravici a (dance) tradiční sudetský taneček, doufám, že to udělala! (chuckle)

   Co je s Alex (h) ? :O Jsi děsná (wait) , milá YGO (inlove) , že nás takhle napínáš!

   1. Jo tak taneček byl přislíben … a kde nic tu nic /asi si ho střihla před našim příjezdem – chichi/ – kdybych to bývala byla věděla …

    Jo Alex – ještě že měla zásoby z domova …

    1. Mně to čekání na jídlo dlouhé nepřipadalo, já jsem chladila ledem otékající psí tlapku, Alex bohužel dopadla hůř- té to jídlo prostě nepřinesli… 🙁

      1. Borůvku píchla včela včelovská píchavá….
       Borůvka moc ;( ;( ;( , ale panička ji ošetřila a ledový obkladek v restauraci přiložila…

       1. Jooo, a ve finále přišel lidový léčitel – soukmenovec a taky léčil (clap) (rofl) (rofl)

          1. Myslím, že všichni vědí, jaké má Pedro sklony. 😀

          2. ¨ščščščščščščščščščšč – pravila Rozárka. 🙂

           Jasně, že vím, Zdeni (inlove) . Pedro zná jediný lék, a to je sex, sex, SEX! (chuckle) (rofl) (rofl) (rofl)

        1. Nevím jak léčil Pedro, ale přitočil se k Borůvce Bobeš a poštípanou nožku jí počůral

 20. Slinivka a ja jdeme experimentovat jak nam bude chutnat dusena mrazena zelenina a tofu. Oh happy days….. (think)

  1. Ježíš Hanko, cos provedla tak strašného, že jsi trestána zrovna tofu?
   Ale nezoufej, jsem se dočetla, že tofu je ceněné hlavně pro schopnost přejímat chuť dalších ingrediencí. A ta zelenina snad nemusí být přímo udušená, restované by stačilo. Já bych to tofu asi nakrájela na kousínky a zamíchala do chutně orestované mrkvičky, eventuelně i kukuřice (obé dietní) atp.

   1. Mám nějaké potíže se štítnou žlázou a tak tyto různé sojové ,,pochoutky“ se nedoporučují -nezakazují ale nedoporučují. Mají se omezit a to já moc ráda omezuji.

   2. MIla Rputi, popadl mne ne amok, ale zanet slinivky. A to je nadherna diagnoza ve srovnani s pracovnimi hypotezami pred par dny. Zatim Jakey the dog se zamiloval do tofu. Muj pes SNEDL TOFU A RAD. A to mel snidani. Zebral u linky, tak jsem mu ze srandy kus toho tofu jen tak z krabicky dala a pes se jen obliznul a hned nastavoval cumak, ze by rad vic. Rikam, ze je cvok…

    Jo, ja jsem ve svych rannych americkych letech varila v japonske restauraci a tak jsem se naucila to tofu ochucovat – fakt to nasakne tim, co na to das. Akorat, ze vetsinu mych oblibenych ochucovadel mam docasne zakazano a nejlepsi stejne bylo na platky osmazene a zalite pikantni zazvorovou omackou.

 21. To je krása!
  Kdysi jako malá jsem snila o velké kočce doma, a až dodnes jsem nevěděla, že je opravdu možný nějakou muchlat!
  Jak to popisuješ, je mi, jako bych tu srst v rukách sama cítila.

  (Mimo: to je nějaká novinka na youtube, že po mě vyžaduje registraci, nebo se to týká jenom tohohle videjka?)

   1. ráno jsem se videem od Bedy kochala (a zááááááááviděla), teď chce i po mně registraci. Video od Vave registraci nechce.
    Kočky jsou nádherné, ať je to venkovská micina nebo velká. Vždycky mě fascinuje, jak stejný mají krok ty malé i ty velké

 22. No to je nadhera. Taky bych si pohladila. Prednosta mel reci, ze jeden nikdy nevi, a co kdyby, a ze je to nebezpecny… Tak mne potesilo, ze Xerxova rikala, ze kdyz je gepard s lidma od malinka, tak se s nim da.

 23. Tak to je teda něco! Článek zakládám a určitě se musím někdy za gepardicí vypravit. Taky miluji kočkovité šelmy. Mám to štěstí, že u nás občas potkávám pána s pumami a vždycky neodolám, se k nim na chvíli připojit a kochat se.

 24. To je nádhera, to je zážitek! Ona vážně předla? A na procházku ji nepůjčujou? Mašličku z papíru jsi za sebou na provázku netahala? To je otázek, co?

  1. Aleno, netahala – já jsem ji jen usilovně „muchlila“ (h) (h) (h) (h)

   a to předení – zvuk ve videu skutečně není hluk z foťáku, ale reálné předení této kočky (cat) – naopak je to ještě zeslabeno, s kamerou by to bylo věrnější…. bylo to vrčivé, dunivé, hluboké – a nesmírně uklidňující

   až tak, že jsem si nechala i kousat tu ruku (inlove)

  1. Rputinko, ani ti to nebudu vyvracet – takto já jsem zaviděla Vave, dokud jsem si nesplnila přání taky (y) (cat) (h)

 25. Tak to je nádhera!!! Takú “ kočku“ mať doma! Len kto by ju krmil? Závidím. (cat) (cat) (cat)

 26. Milá Bedulko (inlove) , jsem moc ráda, že se Ti dlouho připravovaná pouť za velkou košiškou tak vydařila. A přeju Ti, že Mzuri byla vzhůru (nod) ; mně na rozdíl od Kolbena Daňka spala stále. ;( Stejně jako YGA mám pocit, že jsi v Chlebech nebyla naposledy. (nod) (h)
  Co na to Zuzanka a Nyjonka? Tentokrát Tvoje „nevěra“ byla vskutku velká! (chuckle)
  Přeju všem krásný den! (h) … Plánovali jsme houby, ale je tak zataženo, že je skoro tma, a přednosta spí a spí, tak nevím nevím, co bude k obědu. 🙂

  1. Mám Ti poslat nějaký houby mailem? Nevím jak půjdou nacpat do PC aby zůstaly poživatelné.

   1. Jéé, škoda, že to nejde, milá Marsko. (inlove) Nakonec jsme nikam nejeli, je tak divný tlak, mám pocit, že plavu. 🙁

  2. Milá Vave, včera jsem si na tebe vzpomněla, sekala jsem sad a to tak, že včetně bedel. Skutečně, mně tam rostou bedly a už je nikdo nechce, tak jsem je vzala sekačkou. Muselo ti zvonit v uších.

   1. Ali (inlove) , rádi bychom přijeli k Tobě příští sobotu, posekáme si trochu bedel, jo? (chuckle)

  3. Vavísku, byla jsem trochu překvapená – vůbec mě neočichávaly, zřejmě geparda nepovažují za kočku 😀 😀 😀

 27. Hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Bedo – přeju ti pohlazení té velké kočičky (cat) . Ne nadarmo byl (a stále je) gepard chován nejen jako lovecký pomocník, ale i jako domácí mazlík. Je to kočka přítulka, pokud je lidmi vychována, tak jí nedělá potíže chovat se „slušně“ ani v pokročilém věku.

  1. bylo mi řečeno, že kdyby přišel ve 3měsících, ochočí se, ale třeba jen pro ošetřovatele… Mzuri měli od 2měsíců a mazlí se se všemi (h) (cat)

 28. Bedo – kdo jiný než ty by si měl pohladit gepardíka?! Moc ti ten zážitek přeju a má takový nejasný dojem (chuckle) , že v Chlebech jsi nebyla naposledy (nod) !

  P.s.: jestlipak není Ustík smutný, že se všechny návštěvy točí jenom kolem Mzuri (wait) ?

  1. Ygo, nevím jestli je smutný… mně ho bylo tak trošku líto, ale jen má (cat) duše zvítězila

   je to možné, že tam ještě někdy zajedu, třeba někoho i přiberu, ať mám pořádné fotky, až doma jsem zjistila, že se dlouho natáčelo společné video bez zmáčknutí spouště ;( – taky proto mám jen ten jeden maličký kousínek, ruku jsem si točila sama 😀 (inlove)

 29. Hlasim se z belize! Máme tu wifi free a dan ma blacberry,tak jsme prozatim online.
  Jde na nas tropicka boure matthew, co by taky pro prazaky neudelala,ze:) uz tu fici vichry a desne leje,prejit ma zitra a v nedeli.predpovedi se furt meni,tak to máme takovy vesely. Jak to pujde,tak se ozvu:) zdravim do prahy!

 30. Bedo,to je naaaadhera!!!! Moc ten zazitek pravidim!!!

  Nastesti jen 4, do vic bych dneska uz nedopocitala

 31. Teeeda, to je úúúúúža (clap)
  Zoo Chleby máme „za barákem“, ale bohužel máme taky schopnost přijet tam zrovínka v době, kdy mají zavřeno. Je to záhada. Všichni naši známí už tam byli. Tak nevím, když to v sobotu zkusíme … nezavřou?
  😀

  1. ri, měli by mít otevřeno každý den, v létě (duben – říjen) od 8 do 18 h a v zimě (listopad – březen) od 8 do 16 h

   tak neváhej a jdi do toho! a užij si to jako já!!!! (h) (cat)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN