KOČKY: Nelehká zpověď Tečkované

Já jsem Tečkovaná, ale ta Ženská co u ní bydlím, mi říká Mášo Typotvoro. Eště je tu Pruhovaná, ale je to moje nepřítelka, protože je tu služebně dýl a myslí si, že moje místo je v koutě. Není. Ten poslední, jak je celej Černej, je kluk. Jidáš se jmenuje, ale jaktěživo jsem neslyšela Ženskou říct mu jinak než Kočutkumůjzlatej, nebo Jidáškupapání.

Nevím co mě to napadlo se sem nastěhovat, furt by na mě mluvili, mazlit by se chtěli. Hlavně Ženská, furt Mášo, Mášenko (Nasťo, Nastěnko)…nevím co jí to bere. Já mám ráda klid, vysokohorskou turistiku, což by celkem šlo, je tu fůra trámů i nahoře u stropu, takže se někam rozpoložím a pak je pozoruju. Ženská říká, že mám překrásný oči a princeznovskej kožich, takže já vám říkám, že ona má oči úplně o ničem a kožich zaručeně nemá. V šatně jsem to prošmejdila celý a nic (to mohu potvrdit, na každým kousku prádla jsou po jejím průzkumu dlouhý bílý chlupy, který nejdou dolů, takže jeden nejmenovaný obchodní řetězec má radost z enormního nárůstu prodeje lepících válečků na naše hadry).

Ženská taky často říká do černý malý krabičky (jen Kočkobůh ví co to je), že jsem čuně… a to pardon, to je silná káva. Občas, ale fakt jen občas si označkuju, co mě zrovna napadne, aby Pruhovaná a Černej věděli, že nejsem žádný prdítko a že to, že jsem menší eště neznamená, že jsem neviditelná (a necítitelná, říká Ženská). Kromě drobátko pročůranejch věcí bych řekla se chovám slušně. Nesnesu, a to vám povídám, fakt moc, když by mi chtěli šahat na frizůru.

Máša

Celej den se myju, furt to rovnám zprava doleva, zleva doprava a oni si myslej, že přijdou a celý mi to shoděj. Jak se ke mně někdo začně plížit a šišlat na mě, jsem v tu ránu mimo dosah. Ženskou teda snesu dost blízko, protože ona dost často šišlá, když naděluje ty svý kapsičky a já někdy nevím, jestli už naděluje nebo by na mě chtěla jen tak sahat. Vaří teda skvěle a jak to má dycinky pěkně zabalený! Kolikrát koukám na ten obal, lesklej a s obrázkama jinejch Pruhovanejch a musím ji pochválit, nevím, jestli by se s tím ještě někdo takhle dělal.

Takže na jídlo bych si stěžovala neprávem, občas jen tak pro legraci ukradnu něco Černýmu… von má 9 kilo a je dost pomalej, takže vezmu, zdrhnu a koukám, jak von kouká a přemejšlí. Ženská říká, že je Černej nejkrásnější a úplně nejmilejší kocour pod sluncem a že vizáž blbce je jen maskování prudce inteligentní šelmy. Nevím… se celej den válí, když Ženská přijde večer domů hned k ní běží a je nechutně vlezlej. To Pruhovaná ji jen ducne a jde si po svých. Já vyběhnu do dveří haly a zase zaběhnu…to jí musí stačit.

Nejvíc ráda mám sezení na okně a pozorování co kde lítá. A lítá toho dost. Maj u oken stromy a tam se dějou panečku věci, velký ptáci, malý ptáci, včelstvo (vosa se sršněm už tu taky byli), motýli a včera, VČERA tu byl netopýr. No nevím, fakt jsem zírala, myš s křídlama. Černej se změnil v pumu (to je velký, černý… povídám vám, úplně zbytečně velká kočka), Pruhovaná měla amok, Ženská na ně křičela, Chlap zvednul hlavu od počítače… no hotový peklo. Jediná já se nebála a hotovila jsem se k odchytu, ale Ženská v poslední chvíli netopejra zahnala ven. Takže má další černej puntík.

A to vám povídám, jestli v tom bude pokračovat, balím kufry a jdu do Vršovic. Nevím přesně, co to znamená, ale nebude to špatný, protože Chlap tam chce často. A jak jsem mu tuhle načůrala do postele, říkal Ženský: „Panebože chci do Vršovic, nebo budu brzo v Bohnicích“. Ženská mu říkala, že nemusí do parku až do Bohnic, že bude stačit, když se projde po zahradě doma a bude myslet na hezký věci. Já bych řekla, že nejspíš na mě.

Taky dost zbožňuju takový šustivý, lesklý kuličky co mi Ženská přinese a to pak jsem v dobrý náladě a vesele si šustím po bytě. Pruhovaná to nemá ráda, a když šustím moc, zbije mě packou, ale má jemný packy, tak dělám jak je to hrozný a ležím přikrčená ani se nehnu a ona zas odfičí. Zajímavý je, že Černej na to dycky jen kouká, jak kdyby dohlížel, jestli Pruhovaná vykonala dobře jeho rozkaz. Pruhovaná se jmenuje Moša a Ženská ji má strašně ráda, protože ji říká Mošenkoholčičko. Pruhovaná je nějaká nemocná a dostává k jídlu jiný kapsičky, co ani nejsou kapsičky.

A tudle přijela vod dochtora (fuj tajbl) a měla packu zamotanou do fáče s červenejma křížkama (disajnově to bylo takový pěkný) a byla unavená, takže mě nezbila, když jsem k ní čuchala, a z tý packy jí čouhala hadička a Ženská vokolo ní lítala jak na sabatu… celkově k tomu chybělo jen aby ji Černej seděl za krkem. Vona má Pruhovaná taky ráda kuličky, ale jiný, takový heboučký a celkem malinký co je Ženská kupuje ve výtvarných potřebách za prej krvavý peníze.

Pruhovaná vždycky číhá až jí to Ženská hodí, pak to v letu chytí a Ženský donese zpátky do ruky a to dělaj děsně dlouho. Jenže teď tam s nima bydlím i já, tak jim to kazím, protože to taky chci chytat, ale nechci to nosit zpátky, tak se kuličky hromaděj jak ty horníci. Pruhovaná je otrávená a Ženská mele něco o pravidlech hry, a když je prý neznám tak ať to nehraju. Jak povidám.., nerozumím, je mi to jedno a kuličky chytám dál.

Další kapitolou jsou ty jejich okna na střeše, to zas vynalezl kdo? Už jsem jela jednou po střeše dolů…, ale naštěstí maj naprosto dokonale vychytaný okapy (pěkně široký a pohodlný) a těma se dá normálně chodit kolem dokola jak po dálnici. Černej to dělá normálně, ale když to chci dělat já, je Ženská hysterická a tahá mě za kožich a bejvá naštvaná. Mě to baví, ale než de do práce tak je zavře a večer hlídá, abych tam nelezla a říkala Chlapovi, že jí z toho asi přeskočí, jestli si z toho udělám Oblibu.

Zatím jsem si udělala jen dvě Obliby a to je vyhazování steliva ze záchůdku… rozuměj – všech záchůdků. Ženská pak lítá se smetáčkem a já sedím a dívám se jak pracuje. To je velká zábava a bezva Obliba. Pak mám ještě Oblibu, když se vaří. Ženská nám nic nedává, že máme jen jedny žaludky a když si je znemocníme bude nás to bolet. Proboha, nechápu, jak se dá znemocnit žaludek pěkným kouskem hovězího!!? Dost kradu, no ale když leží kuřecí na lince v kuchyni a ona se otočí… v podstatě ho ouplně opustí… tak je potřeba se postarat.

Ženská zas ječí (ví Kočkobůh, že nic jiného prakticky nedělá, kromě uklizení toho steliva) a Černej s Pruhovanou koukaj, že by si taky ukradli. Černej krade fikaně, ale pak strašně vrčí a brblá a nikdy nic nenechá. Pruhovaná krade míň, ale moc to pak nejí, tak přijdu k hotovýmu. Akorát, že když mě chytnou u hotovýho, nikdo si nenechá vysvětlit, že to ukradla Pruhovaná a já jsem nevinná jak Lilium a jen to uklizim. Já vám nevím, to by snad pro první seznámení s tím Kocourkovem tady, zatím mohlo stačilo… jestli se z toho nezblázním, nebo nepudu do Vršovic, zasejc podám hlášku.

Poznámka od Ženský:

Máša je evidentně něco extrovního. Zakřiknutá, zakletá Princezna. Do hlavy ji nevidím, ale tuším, že se v noci klidně změní na Kočkodlaka a potrestá lidstvo za to, že je nucená mě snášet 🙂  Dělá pokroky, které nejsou vždy pozitivní, ale náš kontakt je velmi pomalu intenzivnější a intenzivnější. Jednou… možná… třeba… budu moc zabořit prsty do jejího bělostného kožíšku a uslyším ji zapříst nějakou kočičí písničku. Zatím „vykřikuje“ spíš nadávky. Pohled jak jde Tečkovaná ladným krokem a přitom nahlas hudruje je komický a něžný zároveň.

Aktualizováno: 23.9.2010 — 17:24

74 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milá Mášo,
  neboj nebudu na tebe šišlat ani ti cuchat kožich, ale jedno ti řeknu. Někdy vzpomínám na dobu, kdy se Pitina a Noriska – to jsou se mnou bydlící kočky, daly pohladit jen letmo . Hlavně když mám hodně práce a ony chtějí obě drbat,vískat a cuchat kožíšky…a to si k nim ještě další dvě mourinky přivedu…to už mi ty moje dvě ruce stačit nebudou…
  Víš, chci ti tím říct,že se ti to časem začne líbit a ten kožich přijdeš nastavit..asi ne tak často, aby sis nezadala… 😉 (sun) a za toho uletělýho, ti posílám tohodle (bat) …

 2. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Jaký je rozdíl mezi klokanem a člověkem? Klokan si může vyskakovat i s prázdnou kapsou. .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, pěkně se vyspinkejte a těšte se na víkend. ~o)

 3. Milá Tečkovaná, tak jsem právě dočetla tvé stesky, jaké máš těžké začátky s Ženskou, Chlapem, Pruhovanou a Černým 🙂 Ale neber si to tak moc k srdci, oni to určitě všichni s tebou myslí dobře – jak vidíš zatím ti ani jeden neodešel ani do Vršovic, ani do těch Bohnic. A až jednou konečně necháš Ženskou na sebe sáhnout a ona ti pohladí kožíšek – pocítíš, jaký je to úžasný pocit.

  Všem účastníkům zítřejšího moravského Svatováclavského venčení (sun) a krásnou pohodu. Od nás foukám teploučko, my ho tu máme stále dost na rozdávání a ještě hodně zbyde.

 4. jako správný grafoman i sem, aby to jako nezapadlo, že?

  zcela off topic – pozvánka na víkend (sun)

  zítra, tj. v sobotu 25. září, slavnostně otevírají v Zoologické zahradě Chleby (okres Nymburk) nový výběz pro gepardy a můžu vám prozradit – návštěva tam opravdu stojí za to (y) (h) (nod)

  odkaz (snad projde) je zde: http://www.zoochleby.cz/home.htm

  zajet tam samozřejmě můžete i jindy, jenpřijdete holt o toho pečeného pašíka (rofl)

  jo a nechte se překvapit článkem na zítra, psssssst 😛 (inlove)

 5. jůůůů Mášo, ty jsi to ale pěkně všechno propíchla drápkem, jak s těmi tvými lidmi žiješ 🙂 neboj, ta moje ženská ( tedy, ona je docela trpělivá) si taky pořád myslí, že se jednou nechám hladit a nosit a tahat k vetovi na očkování a takové kočičiny… oni si to nedaj vymluvit 😀 ale protože mě vidí, jak pracuju na škrabáku a drápy mám jak háček na sumce, tak hodila zpátečku a jen na mě s obdivem kouká, že jako mám elegantní kožíšek s tečkama na zádech a patku nad čelem a kalhotky na zadních tlapkách a vůbec výzor ušlechtilé šelmy . se dohadovala tuhle s mladším páníčkem, jestli nejsem zapomenutá turecká angora. pcháááá ty prej rády koupat se a plavat, tůůůhle!! já jsem (cat) občas sova noční, žádnej tuleň ani kosatka. a má ty tři mazlíky a psa, tak co. nepotřebuje prohrabovat kožich ještě mě. ale my si je vycvičíme, na to se spolehni 🙂 jdu se uvelebit k výhledu z okna ke Snížkovi a Luise a ty zase brzy něco napiš!!! tvoje Martina černě tečkovaná z Pětikočičína 🙂

 6. …….., takže já vám říkám, že ona má oči úplně o ničem a kožich zaručeně nemá. …………
  ……………..že vizáž blbce je jen maskování prudce inteligentní šelmy……………………….
  ……………..Chlap zvednul hlavu od počítače… no hotový peklo. ………………………….
  …………….stli v tom bude pokračovat, balím kufry a jdu do Vršovic. Nevím přesně, co to znamená, ale nebude to špatný, protože Chlap tam chce často……………

  😀 (rofl) (rofl) 😀 😀 😀

  jak jsou tu kočky začíná tu bejt dost nebezpečno 😀 😀 😀

  Díky Leny Aewyn, díky. páč marnej je den, kdy se člověk neřehtal a já se teda teď řehtám fest (rofl)
  Podrbej zakletou princeznu i její parťáky. Teda takhle- podrbej její parťáky a Princeznu nedrbej, byla by zbytečně načtvatá 😀 a měla bys další černej puntik 😀

  1. To jsou krásné fotky! A pejsková je přímo úžasná, miluju knírače, sousedovic Briteček je zlatíčko mazlivé, jeho předchůdce Argo byl ostrý pes, nemazlivý, to Brit je úplně jiný, ten by láskou snědl i zloděje. Snad by mu i ukázal, kde má panička zlato a peníze a ještě by ho za odměnu přátelsky olízl. (chuckle)

   1. Dyť joooooo, pořád říkám, dejte si na naše Chipsy bacha, nebo vás užužlají k smrti. To jsou holt ty gold schnauzerhercny.

    Kočička Máša a ti ostatní = prima šelmičky.
    Ve středu jsme byli u švagrových. Mají černobílkého vomelíčka a ten má krásnou pravidelnou kresbu na pusince. On má, totiž, na čumáčku trojlístek. Jenže je chudinka smutný. Letos přišel nejen o brášku, ale i milovaného pánečka. Pohubl a jak je smutný, už o sebe tolik nedbá a bílé nožičky má od courání v trávě ušmudlané.

 7. Taky se přidávám s pozdravením. Kočenek mám 13, rovnám to, jak
  se dá. Zrovna dneska nás spalo v jednom pokoji -kolikže? 4 psi, 6 koček a taky já (jsem postavy mohutné!!). Ale nakonec to vždycky nějak dopadne, všichni jsme byli ráno živí a snad i vyspaní. Co jsem stihla spočítat, tak měla zvířátka ráno všechna po čtyřech nohách a já dokonce i vlasy na hlavě (jestli úplně všechny, to zas až tak nevím).Jinak na dvorku a zahrádce se kočky ráno porvaly, je zajímavé sledovat, jak se v té smečce vztahy různě proměňují, dle počasí, nálady čí bůhví ještě čeho. Tož jako u lidí, že.A z té střechy má občas taky některá skluzavku. Držím palce, ať se brzy
  Máša nechá drbat, hladit, mazlit…

 8. Mášo, ty jedna holka tečkovaná, to jsi nám toho hodně navykládala. To víš – soužití ve velké rodině není vždycky jednoduché (shake) – ale ty jsi tak chytrá, že to nakonec zvládneš ke své spokojenosti. A nebal kufry a nestěhuj se do Vršovic, uječená ženská by ti určitě chyběla – to víš, ne všechny kočičky mají ke snídani úhledně zabalenou kapsičku – a tož ta snídaně až pod nosík za trošku toho halasu stojí. A navíc teplo a bezpečí.
  Těším se na další reportáž (cat)

 9. Milá Tečkovaná. Taky jsem na sebe nenechal šáhnout a to jsem moc dobře věděl, jak by si maminka ráda zabořila ruce do mého kožíšku. Ale postupně jsem přišel na to, že ta vztažená ruka jen pohladí, už neuhodí. A noha, míhající se okolo, když sedím na koberci, nekopne, opatrně se vyhne a šouravým krokem se přiblíží třeba k misce s baštou. Takže si už celkem ochotně nechávám pocuchat tu frizúru, co jsem si celý den pracně upravoval. Vůbec mi to neva, je to tak příjemné, cítit tu hladící ruku. To už nastavím bradičku, levé ouško, pravé ouško, občas už si nechám i sjet tu ruku na hrudníček, pupíček ještě nedám! To Melíšek, ten sebou flákne na záda, ručičky-nožičky nahoru, to já ještě ne, ale už i o tomhle začínám fakt vážně uvažovat. A v posteli je dobře, zatím tam lezu jen když tam maminka není, ale zato jsem tam pořád. Když mamča není doma, ignoruju pelíšek a stulím se na její deku. Neboj, zvykneš si, přestaneš dělat neplechy a uvidíš, jak je to příjemné, když Tě někdo mazlí. Ale třeba taky ne, třeba nebudeš chtít nikdy, ale rozmysli si to, já už to v té své zrzavé hlavičce taky hodně přehodnocuju. Nevím, jestli chci být úplný mazel, jako je Melíšek, ten teda by umazlil do bezvědomí, to možná ne, ale rozhodně už vím, že chci být ve větším a větším kontaktu, nežli před těmi skoro 4 měsíci – včera to bylo 15 týdnů, co jsem do té domácnosti přišel. Tak přemýšlej, jsi přece nejen krásná, ale i chytrá kočička. Ahoj, Zrzínek

  1. Tý jofka – Zrzínku, to už jsou 4 měsíce? Ani se mi nechce věřit, že už tak dlouho máš svoje doma! A mamince vyřiď, ať není smutná, když se nebudeš chtít nechat drbat na bříšku – Ziki to taky nechce a to je už u nás víc jak dva roky (taky tomu nemůžu uvěřit a přemýšlela jsem, jestli jsou to fakt DVA roky?! Jojo – roky letí jak splašené koně) a břiško drbat nechce – tak mám dojem, že je na něm kapánek lechtivý.

   1. Mňoujo, to už je fakt tak dlouho, co tu mám toho zrzavého chlupatce s velkou hlavou a malýma ouškama, bez ocásku, velké tlapky, krátké nožičky – já zase mám hlavičku aristokratickou úzkou trojúhelníkovou a velká ouška, to abych líp slyšel, když jde maminka domů, dlouhé nohy a malé tlapičky a dlouhý ocásek si ladně nesu. Chudák Zrzínek za to nemůže, že nemá ocásek, asi to muselo moc bolet. Jsme halt každý jiný, ale to neva, zvykl jsem si na jeho společnost a hrajeme si a nejsem přes den sám, i když stejně většinou spíme. Teď, co máme tu rouru, tak v ní teda řádíme oba, lovíme se navzájem, to nám maminka udělala mooooc dobře, že to přinesla domů. Ale je to fakt rozdíl v jeho chování. Když přišel, skutečně se bál všeho. Dneska už se mnou pozoruje maminku, kdyš si suší v koupelně vlasy a neutíká před hlukem fénu, už neutíká, když na nás maminka pouští teplo z takové bílé hlučné skřínky, protože tam máme fakt děsnou zimu. Jen vysavač nechce, to uteče za postel, ale jinak už je v poho. Učí se ode mne rychle, lump jeden zrzavej. A už je taky „vítací“, už se mnou sedí v předíňce a čeká, když slyšíme, že venku zní známé kroky nebo do dvora přijelo známé auto. To se jdeme oba svorně podívat na parapet, tam zjistíme, že přijel Modrásek, bouchnou dveře a cvakne zámek a už mažeme oba ke dveřím, protože přijde maminka a bude nás hladit. Já sebou plácnu na zádíčka, Zrzínek nastrčí hlavičku a teď si, mámo, poraď, máš 2 ruce a 2 kocourky! Trochu žárlím, protože dříve jsem byl já na ruce a drbán a hlazen nekonečně dlouho, ale teď maminka dělí svou pozornost mezi nás oba a tak se občas trochu naštvu a odejdu, když nejsem středem pozornosti. No, ale zase si to kompenzuju v posteli, protože tam Zrzínek zatím nespinká, tak já si to užiju, tak mu tu trochu pozornosti po příchodu domů dopřeju. Melíšek

  2. Kájo, to je tak hezký co píšeš. No, ale Mášule je trochu jiný případ, ona nikdy nepoznala nikoho zlého. Z útulku odkud přišla znala od chvíle narození vždy plné bříško, péči, povídání a při tý kupě jiných potřebných Kožichů určitě i občasné pohlazené-podrbání. Ona je prostě takový introvert. A má smůlu, že já jsem společenská 😀 Slyším Mášu jak říká Zrzínkovi: “ …a ty jsi zrzavej jo ? No potěš, to by nešlo, já blondýna, ty do zrz, to by byly děti !“

   1. Dovoluji si nesouhlasit! Náhodou, já jsem překrásně světloučce zrzavě mourovatý, a to pravidelně mourovatý, zádíčka, tlapičky proužkované a bříško mám puntíčkované. Očička orámovaná světlými linkami, jsem nejkrásnější Zrzek na světě. Tobě to ovšem taky moc sluší. Kdyby děti být mohly, jakože nemohou, byly by s Tebou určitě bílozrzavé, neznám hezčí spojení barev! Vždyť maminka hlavně chtěla zrzavého kocourka. Tak si to nech, ty jedna protivo introvertní. To já jsem asi taky trochu, ale myslím, že je lepší být jako Melíšek, tak se snažím. Když se budeš trochu víc snažit, uvidíš, jak je to príma. Aspoň žes něco o sobě vůbec mňoukla. Tak zas někdy, jo, mňauk, Zrzínek – no jo, Melíšek taky tady něco přimňouk.

    1. To bude povahou kočičky. Zrzínek byl a stále ještě je opatrný, protože nepoznal nic moc hezkého. Už se z toho pomalu dostává, ale stejně povahově bude naprosto jiný, nežli je ten věčný hračička a mazel Melíšek. Je víc klidný, rozvážný, Melda když se za něčím honí je schopen proletět i skleněnými dveřmi skříně nebo se dokáže praštit o rám dveří, musím být sakra opatrná, kam mu směřuju laserový paprsek. Zrzínek si nejdřív pořádně rozmyslí, jestli mu ta honička stojí vůbec za to a pak teprve jde na věc. Melíšek kdykoliv je vzat do náručí, začne se šmajchlovat a nikam se nesnaží zdrhat. Zrzínka lehce přizdvihnu (pomalu chci, aby si zvykal!), ale vzít ho do náručí asi nepůjde nikdy, možná o to vůbec nestojí. Proč ho teda k tomu nutit, že? Ani lidé nejsou všichni stejní. Třeba se to s Mášou ještě zlepší.

 10. OT ke včerejší diskusi o očkování „proti rakovině“ čípku děložního. Je to očkování proti několika málo nejběžnějším typům papillomaviru. Většinou jsou tam 2-4 nejběžnější typy. Jedna vakcína obsahuje i očkování proti genitálním bradavicím, jiná jen proti některým high risk (vysoko rizikovým) typům. Je to složitý problém a nevím přesně, jak se k tomu postavit.
  Na jedné straně se prokazuje imunita i 5 a více let po očkování. Ale jen proti typům obsaženým ve vekcíně – to znamená, že existují i jiné High risk typy, proti kterým není očkovaná chráněná. Nikdo neví, jak dlouho imunita vydrží. 5 let, 10 let? A co bude potom? Navíc nikdo neočkuje přenašeče – muže (muž neonemocní, ale je nosič). Nikdo neví, proč jen zlomek infikovaných onemocní. Bude to fungovat dlouhodobě? Co bude z ženskými po 30? Mám pořád hodně otázek a málo odpovědí.
  Na druhé straně – očkování je pravděpodobně neškodné. Tubeta je jiný problém. Jednak se očkuje živou vakcínou, takže bývá problém zhnisaného vpichu, někdy i uzlin. Jednak se očkuje ve velmi útlém věku a mění imunitní ladění organizmu. Imunita je složitá a dozrává během života (prakticky do puberty).
  Dyndám z MLP článek o imunitě. Ještě zkusíme napsat o očkování… někdy

  1. muž neonemocní, ale je nosič
   Teď nedávno jsem četl o nějaké studii, že to snad není úplně pravda – prý u muže může jít o větší pravděpodobnost rakoviny (nevím přesně) hrtanu, jícnu? Prý v souvislosti s rostoucí oblibou orálního sexu. Zní to tak pitomě, že to snad i může být pravda.

   1. Ono je to zamotané. Papillomavirů je hodně, některé jsou tu genitální, některé dělají bradavice na genitálu, jiné v dutině ústní. Vše jsou domněnky a bez podrobné typizace to nejde dokázat A jako ve všem, podrobné vyšetření lidí, kterým „nic není“ je drahé a nikdo to nezaplatí. Podrobné vyšetření stojí několik tisíc.
    Jinak se ví z různých programů, že až 70% žen po 20, sexuálně aktivních, nosí papillomavirus měsíce až roky. Do 30 jim většinou zmizí. Významné je až nosičství po 35. Jenže… jsou holky s rakovinou čípku v 18. Byla popsaná (rakovina čípku) dokonce i u jeptišek, které byly panny. Takže vše je o pravděpodobnosti a statistice. A u statistiky záleží hlavně, jaká máš zdrojová čísla. S blbými nebo upravenými čísly dokážeš cokoliv.
    Bohužel to není jednoduché…

    1. Jo, o té statistice něco vím. Slovy jednoho profesora: „dejte mi číselnou řadu a řekněte, co mám dokázat.“

   2. Fakt je to zamotaný, ale je pravda, že ty high risk HVP se nechají prokázat ve značném procentu dlaždicobuněčných karcinomů. U čípku to je hodně vysoký číslo (myslím, že přes 90 % – ale berte to s rezervou, čísla si nepamatuju), u dlaždicobuněčných karcinomů hlavy a krku je to taky dost vysoký číslo (tak bych odhadovala 70 % – liší se to podle lokality, nejvyšší mají krční mandle), ale může bejt i u dlaždicobuněčnýho karcinomu plic, ale jen v nějakejch 30-50 % (já to používám i prakticky, když mám vzorek z plíce s dlaždicobuněčným karcinomem od paní, co měla karcinom čípku, tak vyšetřuju jeden návaznej protein na tu HPV infekci, když mi vyjde negativní, tak je velká pravděpodobnost, že to je novej primární tumor a ne metastáza toho karcinomu z čípku – morfologicky to vypadá stejně)

   1. tak trochu mimo,
    milá HCHO, má ten nick něco společného s profesí? Formaldehyd zabíjí většinu bakterií, proto se používá také jako čisticí, desinfekční, konzervační a sterilizační prostředek, v lékařství i ve veterinární praxi.

 11. … chlap zvednul hlavu od počítače- hotový peklo… (rofl) (rofl) (rofl)
  Ta tahle hláška mě dostala nejvíc, jako by někdo znal mého IT bratříka!
  U některých zvířat ta cesta za přátelstvím holt může být delší, no… Ale na fotce je to nádherná kočka! 🙂

  1. To mě taky dostalo….. (chuckle) (chuckle) (chuckle)
   Třeba se Mášenka taky časem naučí mazlíkovat. Ale je pravda, že některé kočky nejsou až tak plaché, prostě jsou jen nespolečenské a jsou spokojené, že mohou sledovat jen sledovat.

 12. Aspoň vyfotit se dala, tak ouplně plachá nebude. Ale vypadá to na delší cestu za přátelstvím, co? Ovšem zbytečně velká kočka (rofl) – on má fakt 9 kilo?! :O

  1. Evi, jasně že má 9 kilo. Pro kus žvance by byl počítám schopen se naučit povely Lehni Sedni, Přines… ne nadarmo má jméno Jidášek, za pár kapes by nás klidně prodal, vyměnil, opustil. No jo, jenže je to tak děsnej Mazel. Včera večer měl takovou radost, že jsem dneska v půl jedný přišla domů 😀 , že mu kapalo z nosu, jak mi slintal na rameno, kde se pevně držel. Pronese se chlapec, pronese 😀

 13. počet stran poznámek není důležitý (shake) Důležitý je to, jestli z tebe vypadne alespoň jedna stránečka Rozcestníku (nod) (rofl)

  hezky dovolenkujte (wave)

 14. Milá Tečkovaná (cat) (h) , píšeš krásně: „Černej se změnil v pumu (to je velký, černý… povídám vám, úplně zbytečně velká kočka), Pruhovaná měla amok, Ženská na ně křičela, Chlap zvednul hlavu od počítače… no hotový peklo. “ Spojení zvednuté hlavy a pekla mě skutečně dostalo, stejně jako další mnohé pedly. 🙂
  Tvé Obliby jsou senzační (chuckle) , jen s tím značkováním bys měla přestat, co kdyby ti odešli Chlap do těch Vršovic nebo Bohnic, protože kdo by ti vařil tak krásně zabalená jídla? 🙂
  Parádní povídání na pátek! (y) (clap) Ovšem jsem zas chytla Vochvilku, chjo. (wasntme)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Huš, Ty strašidlo na cestách! 🙂 (inlove) (hezky si to užij, foť a ano, poznámky jsou velmi správné, milá Heduš (nod) )

   Ovšem vsadím se, že LA (inlove) je na (tmi) připravena, to už má všechno, aj s mašlí. :O (wasntme)

   1. Některé lidi je třeba ubezdušit – ty, co připomínají (tmi) i ty, co už mají mašle – je to nesportovní a nečestné (wait) – a a a vůbec, tady, na jihu Jižní Moravy p.l. je eště furt léto a bude taky zejtra, a to aj kdyby tragaře padaly!

 15. Ahoj, tak zdravime z Panama City, mame osm vecer a pujdeme asi za chvili spat, anzto se zitra presunujeme na Caye Caulker, a to letem pres Salvador do Belize City.
  Zatim same zajimave zazitky, Xerxove prosim vyrizuji, ze mam uz 19 stran poznamek A6 formatu tedy 😛 tak z toho snad neco bude 8)
  tak se tu mejte hezky a tesim se, brzo budem zpet 🙂

 16. Milá Leny Aewyn, začala jsem dneska číst od Mlsotníku a protože je tvůj článek delší, přečtu si ho až zítra. Nechci ho jen tak fofrem prolítnout, ale vychutnat a teď už na to nemám dostatek elánu. Ale těším se, také jsem jednu Mášenku měla, ale ta byla černá jako uhel.

  Před půl hodinkou jsme se vrátili z restaurace, kde jsme byli oslavit naše 39. výročí svatby a jsem tak napucnutá, že si asi budu muset dát becherovku na lepší zažití a pak se svalím do postele.

  1. GRATULACE VELIKÁ ! Sákryš to je výdrž… ale já měla 17.9. s mým chotěm 27 let od sobášení. Nevypadal na to původně můj milovanej, ale nakonec drží! On má výdrž, já svatozář 😀

    1. Veram !!! Dalších 20 let ? … no to nevím…to asi nedám (rofl) (rofl) Ten muší být zlatýstříbrný, ten Tvůj muž, když o něj tááákovou dobu pečuješ… (rofl) (rofl)

     1. Všem gatuluju, páááni, jste anjelky (angel) , že jste to tak dlouho vydržely. (chuckle) Nebo pánové jsou anjelíci (angel) ? (chuckle)
      Nejspíš mají vždycky svatozář oba dva. (h)

       1. (y) Matyldo, gratuluju. A začínám si myslet, že tu nejsme tak úplně reprezentativní vzorek proklamované rozvodovosti v ČR ! No fakt, hážeme tu pěkně vysoký čísla….

         1. u nás to bude v říjnu 33 let… nějak to utíká
          a mám 1+2 🙂
          a na klíně mi spí světle rezavý (cat)

        1. Myslím, že jsme dost specifický vzorek- zatímco Mušketýrovy sestřenice a bratranci se stihli aspoň dvakrát rozvést za dobu trvání našeho manželství, při pohledu na jejich nové partnery je nutno říct- nepolepšili si. A to je asi značně odstrašující. Jedna sestřenice třeba svým dětem umožnila ten luxus, že každé má svého otce (každé jiného a jsou celkem 4).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN