KOČKY: Mňautobiografie pana Profesora (16) – Celebrace

3. 12. 2006 Holka je rafinovaná jak cukr!! Už hodinu hladí Tsunamissy. Nejdřív jsem chtěl žárlit. Ale došlo mi, že to bude asi metoda na vyřešení kalamity v bytě. Prostě chce Tsunamissy vyhladit. Nejvyšší čas. Brzy budou vánoce. Rád bych je prožil v klidu.

6. 12. 2006
Tak nic. Tsunamissy nevyhlazeno. Naopak. Vzrostlo mu sebevědomí. Asi mu taky zase ještě zesílily zadní okopáváky. Zrovna je využilo na efektní odraz. Odrazilo se od břicha holky, když ho chtěla poponést z terasy. Nebudu se koukat, jak se holka svíjí. Čekat na to, až se jí odlepí žaludek od páteře, taky nebudu. Jdu psát zásadní spis na téma Milý Ježíšku, přál bych si pro myš Evelínu kámoše.

10. 12. 2006 10.20
Jsem mírně znechucenej kocour. Ono není dost jedné katastrofy. K Tsunamissy přibyla ještě jedna. Holka tomu říká předvánoční úklid. Myslím, že to zbytečně prožívá. Leze po čtyřech a smejčí všechny kouty. Už našla osm hopíků, pět ožužlaných myší a asi dvacet propisek. Postupuje systematicky. Odhaduji, že mám asi tak deset minut na to, abych se bezpečně zaparkoval na skříň v kočičárně. Nemusím být u všeho. Až se dosmejčí k mé skrýši bukvic, budu už spát spánkem nevinných nevědomých.

10.31
Tady se nedá spát!! Že by tak nadávala kvůli několika, asi šedesáti, bukvicím?

13. 12. 2006 14.30
Jsem z toho tumpachovej! Kocour!! Prostřední holka má najednou na hlavě místo dlouhé srsti dva ocasy. Spletené. Na jejich koncích má nějaké kroužky. Barevné. Prý gumičky. Tsunamissy je zblejsklo, vydalo bojový pokřik a šlo po nich. To znám. Po mém ocasu jde co chvíli. Když mu jednu plesknu, odskáče. Za chvíli zase přiskáče a zase loví mou ozdobu.

Po ocasech holky skáče taky. Pořád. Chce servat ty kroužky. Skáče jak písečná blecha. Visí jako netopejr. Na ocasu. Když strhne gumičku, hraje s ní fotbal. Prostřední holka kvičí jako podsvinče. Prý ji to tahá. Měl bych jí poradit, aby Tsunamissy jednu pleskla. Těch pár minut klidu za to stojí. Ale co. Nebudu si třepit tlamku zbytečnými radami. Hlavně, že můj chvost je chvíli mimo ohrožení.

14.45
JAU! Kruci! Jdu psát spis na téma O relativitě pojmu chvíle a bolestivosti konce ocasu.

15. 12. 2006
Nesnáším násilí. Ale bude k němu muset dojít. Tsunamissy skáče holce po lýtkách. Bubu leží uprostřed kuchyně jako předložka. Přesně mezi linkou a sporákem tak, aby se o něj holka spolehlivě přerazila, kdykoliv uhýbá před drápy vetknutými do svalstva. Nemůžu se na to dívat. Půjdu to řešit. Takhle ty vanilkové rohlíčky neupeče. A co asi budu krást z tácu?

22. 12. 2006 11.20
Dnes poprvé jsem ocenil přítomnost Tsunamissy. Sám bych tu tašku s kapry do kočičárny neodtáhl. Až zpracujeme šupinatou kořist, půjdu napsat objevný spis na téma „Ve dvou se to lépe táhne“.

11.30
Holka vytírá celou trasu kapřího transportu. Myslím, že o vánocích by se nemělo ošklivě nadávat.

23. 12. 2006 10.40
Podle mne holka plýtvá. Slovy. Říkat Tsunamissy, aby ho ani nenapadlo se k tomu zelenému stromu v obýváku přiblížit, bylo zcela zbytečné. Spíš ho měla holka místo řečí připevnit. Ke stropu. Takhle musí plýtvat dál. Energií. Na opakované zvedání stromu ze země. Čekám, jestli Tsunamissy dojde, že až na špičku se fakt nedostane.

14.35
Strom odnesla holka do druhého pokoje. Zavřela dveře. Řekla, že teď už snad bude pokoj. Řekla Tsunamissy, aby sklaplo a přestalo se ječením dožadovat vstupu. Že podvacáté druhé strom zvedat nebude. A že napíše výrobci těch barevných koulí, aby příště deklaroval nerozbitnost svých výrobků až po řádném otestování kočkou bengálskou a jinými živelnými pohromami.

24. 12. 2006
Miluju slavnostní příležitosti. Miluju rybí řízky. Letos se holce zvlášť povedly. A nasmažila jich hodně. To je dobře. Vůbec si nevšimla, že z té hromady jeden zmizel. A až najde jeho zbytky pod sedačkou, bude nakonec ještě ráda, že jsem šikovnej a nezapíchl si kůstku do krku!
Zvonek. Ježíšek, stromek. Tsunamissy vlítlo do haldy dárků jak kanec do kukuřice. Z jednoho roztrženého balíčku vykoukl myšák. František. Jenže není pro mě, abych ho dal Evelíně. Je pro nejmenší holku. Ježíšek to popletl. Jsem nervózní. Jestli mně nadělil to, o co si psala nejmenší holka, tak nastane další katastrofa. Psala si totiž o elektrický zubní kartáček.

Piškot Pišutka v. t.

Aktualizováno: 16.9.2010 — 22:36

84 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Luci a pane profesore, diky za nutne potrebne zvyseni nalady. A jeho ctihodnost je velmi fotogenicka. (y)

 2. Milí Zvířetníci, máme poslední dobou nějaké technické problémy (jak jste si někteří z Vás všimli) – stránky se načítají pomalu a dlouho. Není to naší vinou, je to na straně providera, s nímž to řešíme, zatím to vypadá, že je problém s nedostatečným počtem parlalelních připojení pro náš server. Abychom to potvrdili nebo vyvrátili, musíme přestat na nějaký čas používat některé velké datové toky, v tom případě Rádio Dede a všechna případná videa.

  Děkujeme za pochopení 🙂

  1. Zatínáme drápky, ať se zadaří. Mě to už hodinu zkouší z trpělivosti. Jen vložení malé pochvaly na adresu pana profesora, byla akce na mnoho pokusů (whew)

   1. Je to dost zoufalé, já se už druhý den prakticky na stránky nedostanu a články posílám Andymu, který se tam dostává lépe. Sbíráme chybové hlášky a stále vyjednáváme, server je prostě zahlcený, naše stránky jsou v pořádku. Rádio zítra z pochopitelných důvodů nebude – převtělilo se v BTW 😛

    Jsem ráda, že jsem se sem na moment dostala, takže hlásám, že jedu i s Nazgúlama (?) no prostě s Kazanem a s Berry na čtyři dny do Walesu kochat se zase jednou nějakými horami a jako obvykle také mořem 🙂 Nocleh mám zamluvený ve 400 let staré hospodě kdesi u jezera, kde prý není ani televize, takže o připojení na net si iluze nedělám 😀 Zkusím občas od někud nakouknout, ale fakticky budu do úterního večera pryč. Stránky cele přebírá Andy – kontakt na něj je v tiráži 🙂 Buďte tu hodní, čert nikdy nespí a já můžu nakouknout kdykoliv! (inlove)

    1. Nutně ku svému štěstí potřebuju asi tak 46 aktuálních vuvuzelích fotek, a je mi srdečně jedno, bude-li se walesat nebo jinak lesat. Fotky, fotky, fotky, jinak HAM!! :*

      1. Ano. Děkuji. Zas jsem na týden dva ukonejšena. Když vona je ta vuvuzela ták srandovní a ták vošklivá – až je k zulibání. 🙂
       Kazan je ovšem za decentního pána, ten se hned tak do nějaký hroudy nebo kaluže nezahrabe. Jako někdo…
       Kazan je ten krásnej a zdobnej a vona je ta praštěná a věčně něčím olepená, tak to máš aspoň strategicky rozdělený, viď? (clap)

 3. Pane profesore Pišutku. Nechala jsem si tě hezky až na večer, abych se měla celý den na co těšit. Jsi úžasné rozjařovadlo. (inlove) A všichni z vaší smečky taky :* (sun)

 4. Vážený pane profesore, Vaše skvělé přednášky o kočičím životě by měly být pravidelnou součástí všech vědeckých sympozií (podařilo se mi teď nedávno se dostat na jeden velkej kongres a tak pěkně tam usínajícímu posluchačstvu klinkaly hlavičky během přednášek – to by se u Vašeho vyprávění rozhodně nestalo)
  Jinak jsem přečetla nadpis a přemejšlela – co to je decerebrace vím, ale co to je cerebrace? A už jsem na to přišla – to je zkřížená profesionální deformace s dyslexií 🙂
  Díky za krásné psaní

  1. Vzhledem k chudé výbavě domácího počítače jsem se o náhledy musela doslova porvat s několika programy a jejich aktualizacemi (zřejmě, suď bůh, co jsem to odklepla), ale už je tu mám. Ten Krejg je ale fotogenickej, čéče!

 5. Milí Zvířetníci, před časem jsem se svěřila s příchodem kotěte Adélky a reakcí domácích koček zejména Šelmičky a dnes jsem dostala zprávu z nové Adélčiny rodiny: „Dobrý den,
  Adélka se má moc dobře. Je to umazlenec největší. Děcka i já s manželem ji milujeme, je fakt skvělá.
  Myslím si, že si zvykla velmi rychle, i na to kde je kuchyň a kde by jí třeba něco mohlo kápnout. Dost jsme si jí rozmazlili, spává se synem v posteli. Jak to jen trochu půjde, pošlu fotečky. Trochu jsem se bála, jak se snesou s naším bafanem, ale je to v poho, takže Adélka má kámošku, která Adélku musí poslouchat. Máme kocourka, ale ten se Adélce nelíbí, takže ho vždy někam zažene, třeba to chce jen čas. Jinak moooc zdravíme mamču a jěště jednou děkujeme, ať se nebojí- myslím, že se u nás má Adélka moc dobře a je šťastná. Jinak Adélka je extrémě šikovná, vyskočí si úplně všude, nedávno si odnesla z plechu kus kuřete :o)
  Slyšíte tu ránu, jak mi padl kámen ze srdce?

 6. SNAD MI PIŠKOT PROMINE. ČETLA JSEM A CHECHTALA SE MOC. MÁM ŽIVOT ZAS O NĚKOLIK LET DELŠÍ, TAKŽE DÍK VELIKÝ. NYNÍ MÁM VŠAK JEDNO DŮLEŽITÉ OT. MÁM VEKLOU PROSBU O RADU PRO VŠECHNY ZVÍŘÁTKOMILOVNÉ LIDIČKY. OD RÁNA ŘEŠÍ VELKÝ JEŠTĚRKOVÝ PROBLÉM. ANIŽ BYCH TO CHTĚLA, NĚJAKOU NÁHODOU ČI OMYLEM JSEM SI DONESLA ZE ZAHRÁDKY )pATRNĚ V KÝBLU S RAJČÁTKY NEB ŘEDKVIČKAMI) NAŠI HNĚDOU ZAHRADNÍ JEŠTĚRKU. UŽ POTŘETÍ JSEM JI VIDĚLA ODPOČÍVAT PŘED NAŠÍM SPORÁKEM V KUCHYNI. JE ZŘEJMĚ DOSTI HYBERNOVANÁ, ALE STEJNĚ MI PŘI POKUSECH O ODCHYT ZAS PRCHLA ZA KUCHYŇSKOU,LINKU, KDE SE PATRNĚ ROZHODLA BYDLIT. JEŠTĚRKA V PŘÍRODĚ ANI DOMA MI VŮBEC NEVADÍ, ALE MÁM OPRÁVNĚNÉ OBAVY O JEJÍ ŽIVOT. KVŮLI HOKINKOVI SE U NÁS NIKDE PO BYTĚ NEZAVÍRAJÍ DVEŘE, TAKŽE JE OTÁZKOU ČASU, KDY HOKIN MALOU CHUDINKU HNĚDOU JEŠTĚŘIČKU ULOVÍ . NETRUŠÍTE NĚKDO, NAČ BY SE JEŠTĚRKA DALA ZPOZA KUCHYŇSKÉ LINKY VYLÁKAT A ODLOVIT, ABY MOHLA BÝT ODNESENA NA ZAHRADU , KAM PATŘÍ? VÍM, ŽE JE TO HMYZOŽRAVEC, ALE NETUŠÍM, CO ZA LAHŮDKU JEŠTĚŘIČCE PŘEDLOŽIT, ABY VYLEZKLA VEN? DÍKMZA RADY VŠEM. DOST TO SPĚCHÁ, JELIKOŽBHOKINN U ZAVŘENÝCH DVEŘÍ KUCHYBNĚ NWEUSTÁLE, VYTRVALE A NEPŘÍJEMNĚ PÍSKÁ A NEDÁ SE NIJAK ODEHNAT ANI UTIŠIT. ZAHNÁNÍ DO PELECHU A STÁLÉ HUBOVÁNÍ NEÚČINKUJE. ON TIU NAŠI NÁVŠTĚVNICI VELICE DOBŘE CÍTÍ, I KDYŽ JI ANI NEVIDÍ ANI NESKLYŠÍ. BYLO BY TO PŘÍLIŠ LÁKAVÉ SOUSTO ZEJMÉNA PRO NĚJ, DOŽIVOTNÍHO GRANULOVÉHO ODSOUZENCE.

  1. NOVÉ HLÁSÁNÍ O JEŠTĚRCE. HOKIN SE PROTÁHL KOLEM MÝCH NOVOU A PROPAŠOVAT SE DO KYCHYNĚ K JEŠTĚRČÍMU BYDLENÍ.JEŠTĚŘIČKA NA MNE JUKALA ZPOD LEDNIČKY. KAM TAKY OKAMŽITĚ A BLESKOVĚ ZAPLULA, KDYŽ DORAZIL PSÍ LOVEC. OPĚT HOKIN VEJSKÁ U ZAVŘENÝCHKYCHYŇSKÝCH DVEŘÍ A JÁ JSEM POMALU NA BLBINEC., TAKŽE VŠE NECHÁM, AŽ DORAZÍ JIŘÍ A JDU S TÍM NAŠÍM LOVCEM VEN

  2. JÁ MYSLÍM, ŽE BY JÍ MOHL CHUTNAT NĚJAKÝ TEN ČERVÍK (chuckle) , ALE POKUD NENÍ PO RUCE, ZKUSILA BYCH NITKY SYROVÉHO MASA. CHUDÁK HOKINEK, UPLNĚ HO SLYŠÍM, JAK PÍSKÁ U DVEŘÍ.

   1. YGO, DÍKY, JSI ZATÍM JEDINÁ PORADKYNĚ.NITKY MASA PO RUCE NEMÁM, ALE MÁ TU ROZMRAŽENÁ KUŘECÍ JATÝRKY , KTERÁ BUDOU DNES K OBĚDU. ZKUSÍM JÍ KOUSEK NABÍDNOUT A UVIDÍM. ASI Z TIOHO PÍSKACÍHO ČOKLA ZA CHVÍLI ZBLBNU.

  3. JEDNOU JSME TAKÉ VYKOPALI V LISTOPADU HYBERNOVANOU JEŠTĚRKU. PROTOŽE JSME NEVĚDĚLI, JAK JI BEZPEČNĚ ULOŽIT DO ZEMĚ ZPÁTKY, NAKONEC JSME JI ROZMRAZILI A VZALI DO PRAHY. MĚLA JSEM JI CELOU ZIMU V TERÁRKU A KRMILA JI CVRČKY, KTERÉ MI DALI V ZOO. ON BYL TENKRÁT JEŠTĚ ZVERIMÁCKÝ STŘEDOVĚK, TAK PŘELOM 70. A 80. LET A STRAVA PRO JEŠTĚRKY NEBYLA K NALEZENÍ. TAKÉ DOSTÁVALA MOUČNÉ ČERVY. PAK BOHUŽEL V ZOO TOTO KRMENÍ DOŠLO, NEBO HO MĚLI MÁLO A DALI MI PRO NI POUZE ŠVÁBY, ALE TO JÍ ASI NEUDĚLALO DOBŘE, PROTOŽE UŽ JSEM JI CHTĚLA VYPUSTIT, KDYŽ SE JÍ UDĚLAL NÁDOR NA BŘIŠE A UHYNULA. ASI JSEM UDĚLALA I JINÉ CHYBY, I KDYŽ JSEM SE RADILA V ZOO, PROTOŽE JSEM S TÍMHLE ZKUŠENOSTI NEMĚLA. TAK NEVÍM, PROČ SE JÍ TEN NÁDOR UDĚLAL. BYLO MI TO LÍTO, PROTOŽE UŽ BYL KVĚTEN A UŽ JSEM SE CHYSTALA, JAK JI ODVEZU DO NAŠEHO DOMEČKU A VYPUSTÍM. NEJLEPŠÍ BY BYLO, KDYBY SE NĚKTWRÝ ZE ZBÝVAJÍCÍCH TEPLÝCH DNŮ JEŠTĚŘIČKU PODAŘILO DOSTAT VEN, ABY SE JEŠTĚ STIHLA NĚKDE ZAHRABAT.

   1. APINO, TAK TOHLE JÁ DOBŘE VÍM, ALE NEDOKÁŽU JI ODLOVIT, JELIKOŽ NETUŠÍM, NAČ JI ZPOD TÉ LEDNIČKY NEBO ZPOZA LINKY VYLÁKAT, ABYCH JI ODLOVILAONA JE NYNÍ BOHUŽEL ČILÁ A RYCHLÁ AŽAŽ. MÁME DOMA DOCELA TEPLO, ALE JE TU HOKIN.

  4. Zkuste třeba nastrouhat trochu filé, namlet maso, roztát trochu špenátu. Nechte svítit na zemi třeba stolní lampičku (půjde za světlem a teplem), zkuste ji pak chytit do síťky, pytle, látkové tašky, vypusťte ji někde, kde je hodně trávy, mechu a nedaleko voda, nejlépe stojatá. Držím palce.

   1. BĚTULÁSKOVO, VELICE DĚKUJU ZA NÁPAD. ODPOLEDNE JSEM ZE ZAHRADY DONESLA KLUBKO HOUSENEK BĚLÁSKA ZELNÉHO, KTERÉ MI NA ZAHRÁDCE SPÁSAJÍ LISTY KEDLUBNY GIGANT. NECHALA JSEM HOUSENKY NA MISTIČCEN A ODEŠLA JSEM S HOKINEK. KDYŽ JSEM DORAZILA ZPĚT, BYLA MISKA PRÁZDNÁ, ALE JEŠTĚRKA BYLA FUČ TAKY. TO SVĚTLO LAMPIČKY A FILÁTKO VYZKOUŠÍMM DNES VEČER. U MNE ŽIJÍ JEŠTRKY BĚŽNEĚ NA ZAHRÁDCE A DAŘÍ SE JIM TAM SKVĚLE, JELIKOŽ NEUŽÍVÁM ŽÁDNOUZBYTEČNOU CHEMII. TOHLE BYL VŠAK JEN TAKOVÝ JEŠTĚRČÍ OMYL. ZALEZLA SI DO KÝBLE POD RAJČATA, JELIKOŽ JSEM INKRIMINOVANÝ KÝBL POLOŽILA NA DŘEVĚNOU LAVIČKU, NA NÍŽ SE JEŠTĚRKA SLUNÍ A VYHŘÍVÁ ČASTO. DNES VEČER SE POKUSÍME S jIŘÍM JEŠTĚŘIČKU ODLOVIT A ZÍTRA NEBO JEŠTĚ HNED PO ULOVENÍ(ZAHRADU MÁM VELICE BLIZOUČKO OD BYTU, TAKŽE ŽÁDNÁ DLOUHÁ A SLOŽITÁ CESTA TO NEBUDE) POPUTUJE TAM, ODKUD BYLA OMYLEM ODNEŠENA.

    1. MUSÍŠ MÍT, LENI, TRPĚLIVOST. ZHASNĚTE VŠUDE A VŠECHNO A NECHTE JEN SVÍTIT A HŘÁT LAMPIČKU NA PODLAHU, OZDOBENOU KOUSKY JÍDLA. TIŠE A TRPĚLIVĚ A DLOUHO ČEKEJTE.
     JSOU TO HOLKY NENECHAVÉ, ALE LEKAVÉ; ONA ZA TÍM JÍDLEM A TEPLEM NAKONEC VYLEZE, ALE CHCE TO ČAS A KLID.
     NEBOJ SE JI VZÍT I DO RUKY, KDYBY TI NÁHODOU VYBĚHLA JINDY A JINAK, VŠAK ONA TROCHU BUDE FUNĚT, ALE TEN ÚLEK PŘEKONÁ. 🙂

     1. BĚTTULÁSKOVO, JEŠTĚRKY SE NEBOJÍM, JELIKOŽ UŽ JSEM JI MOCKRÁT V RUCE MĚLA A DOKONCE JI JIŘÍM IM FOTIL, KDYŽ JSME JI NA ZAHRADĚ TAKY OMYLEM VYHRABALI Z ČERNÉ FÓLIE. BYLA SICE TEHDY DOCELA HYBERNOVANÁ, ALE TEPLO MÉ RUKY JI OŽIVILO. JIŘÍ OPRAVDU FOTIL JAK O ŽIVOT A JUÁ TU MALIČKOU JEŠTĚŘIČKU HŘÁLA NA SVÉ DLANI. JEN MÁM PROBLÉM S OČIMA, TAKŽE JE DOCELA MOŽNÉ, ŽE JI NECHYTÍM TAK SNADNO JAKO DOBŘE VIDOUCÍ ČLOVÍČEK. ALE NAŠE VĚRKA MI RADILA, ABYCH NA NI ZKUILA HODIT HADR , ABYCH JI JI SNÁZ CHYTILA. DĚLÁNÍ LOEDNIČKY V KUCHYNI NENÍ PRŮCHOZÍ. JIŘÍ TO NEDOVOLIL, TAKŽE LEDNICE MÍSTO KUCHYNĚ SE KONAT NEBUDE.PŘED CHVÍLÍ JSME ZAPNULI LAMPIČKU A DOSTALA I FILÁTKOVOU BAŠTU SE ŠPENÁTKEM Z VLASTNÍ ZAHRÁDKY. HOKINEK DÁVNO CHRNÍ, TAKŽE SNAD BUDU ÚSPĚŠNĚJŠÍ. NEŽ BĚHEM DNE.

 7. Že jsou „kecánky“ panprofa Piškota bezva na počteníčko ( zvláště v ubrečený pátek, kdy kol samé bláto se rozprostírá) to je stará vesta. Ale ta uchechtaná proužkovaná tlamička je naprostá paráda.

  1. PITRÝSKU, MŮŽEŠ JEN TĚŽCE ZÁVIDĚT, NEBO’T U NÁS JE NÁDHERNÝ PROSLUNĚNÝ DEN UŽ OD RÁNA. V NOCI VŠAK TEPLOTA PADLA K NULE, ALE NEPRŠÍ UŽ TŘETÍ DEN A JE PŘENÁDHERNÉ BABÍ LÉTO.JDU NĚCO DĚLAT NA ZAHRÁDKU. PŘES VÍKEND NEBUDE ČAS, JELIKOŽ MÁME ODE DNEŠKA V BĚLÉ POU´T A POROGRAM JE OPRAVDU PĚKNÝ A PESTRÝ. NENMŮŽU SI NECHAT NĚKTERÉ VĚCI UJÍT, TAKŽE JSEM NAPEKLA KOLÁČE A NAVAŘILA DOPŘEDU, ABY SE DALO JEN OHŽÍVAT. ZDRAVÍM VŠECHNY, PŘEJU STEJNÉ SLUNÍČKO PO CELÝ VÍKEND A ČEKÁM NETRPĚLIVĚ NA JAKOUKOLI RADU OHLEDNĚ NAŠÍ NOVÉ NEDOBROVOLNÉ NÁJEMNICE.

   1. LENI NEZÁVIDÍM, PŘEJU. PĚKNĚ SI BABČÍ LÉTO I S POUTÍ UŽIJTE. U NÁS BYLO PĚKNĚ

    JEŠTĚ VČERA, ALE TO JSEM SE S CHIPSAMI VEN NEDOSTALA. PROTOŽE NÁM (NAŠTĚSTÍ

    V ZÁRUCE) KLEKLA LEDNIČKA – SCHVÁLNĚ NEPÍŠI LEDNICE, ABY NEDOŠLO K ZÁMĚNĚ S

    BLÍZKOU OBCÍ.

    TECHNIK NAPSAL PROTOKOL, ŽE JE NEOPRAVITELNÁ A TAK JSEM 4x PENDLOVALA DO

    BŘECLAVI A ZPĚT, NEŽ JSME PŘIVEZLI NOVOU. UŽ JE VYMYDLENÁ, POSTAVENÁ NA SVÉM

    MÍSTĚ A ODOLNĚJŠÍ POTRAVINY JSOU ULOŽENY NA SVÝCH MÍSTECH. JEŠTĚ DVĚ

    HODINY (BYLO NÁM KLADENO NA SRDCE DODRŽET 24 HODINOVOU DOBU, ABY SE

    CHLADÍCÍ MEDIUM SPRÁVNĚ USADILO) A ZAPNEME. SNAD S NÍ BUDEME MÍT VĚTŠÍ

    ŠTĚSTÍ, NEŽ S TOU PŘEDEŠLOU.

 8. OT kočičí: včera jsem byla s Rozárkou na očkování, páááni!, ta ječela jak Viktorka, že bude mít dírku v kožíšku. :O Držela jí sestřička, chtěla jsem vypomoct a nějak se mi tam připletla ruka a Rozárka chňapla – ale potěšilo mě, že vůbec nestiskla, nic. (nod) Sestřička byla krásou Rozárku naprosto okouzlená, ptala se, jestli maminka byla černá a tatínek zrzavý, tak to jsem posloužit nemohla, ale myšlenka mě zaujala. (nod)
  Doma pak si šel Mikeš vyzvednou Rozárku k přepravce, skoro bych řekla, že je rád. S Bertíkem se večer Rozárka honila, až na ni nakonec zasyčel, protože už si šel lehnout a ta Mrňa po něm hopkala v košíčku. (wasntme)

  1. Furt vidím povahovou blízkost s Babetou, která taky výlet za injekcí dycky proječí. (rofl)

 9. Piškota by měli dávat na recept (clap)
  Skvělý páteční čtení :*

  Lidošku (rose1) (h) (h)

  1. počasí zatím vypadá slibně (sun) . Betka začíná dneškem hárat, možná budeme po horách chodit s psím doprovodem (tmi) Těšíš se ?? (rofl)

   1. JINDRÓO, SOS!! MÁM DA OD VČEREJŠKY JEŠTĚŘIČKU, KTERÁ NORMÁLNĚ BYDLÍ NA ZAHRÁDCE. NĚJAKÝM NEDOPATŘENÍM SE DOSTALA K NÁM DO BYTU. VÍC JE VÝŠ. DOKÁZALA BYS PORADIT, JASA A NA JAKÝ PAMLSEK JEŠTĚRKU VYLÁKAT, ABY MOHLA BÝT ODLOVENA A VRÁCENA NA ZAHRÁDKU?

    1. na hmyz ji asi nechytíš, je moc hbitá… Asi bych na noc vypla topení, otevřela okno dokořán – vytvořila doma „ledničku“ a ráno ztuhlou nájemnici sebrala a odnesla ven… Bojím se bojím, že rychlou ještěrku nemáš v teple jak odchytit…

 10. Promiňte, pane profesre, malé OT- taky máte alergii na určitá slova? Já díky probíhajícím stavebním činnostem hlavně na slovesa. Protože například tvar TO SE JENOM VYSEKÁ znamená, že z toho budou aspoň tři kýble suti. TO SE ZAŠKRÁBNE vyprodukuje zhruba jeden kbelík suti. Mno. Koupili jsme v odborné prodejně otopné žebříky do koupelny. Měli rovné a prohnuté. Mušketýr se jich ptal- je to jedno, který si vyberu? Je tam všechno stejné? Odpověděl zněla ano. Ale není! Prohnuté žebříky mají jinou rozteč připojovacích trubek! Takže když včera přišel vodař a zjistil, že nepřipojí žebříky na předchystané trubky, protože rozteč je jiná, pronesl větu „Tak se to tady přisekne a zandá se trubka do zdi.“ V nově obložené koupelně! Muselo mě být slyšet až do té koupelny, když jsem hlasitě hovořila něco o tom, že co se bude sakra zase sekat? A tak se Mušketýr rozhodl, že ty žebříky radši vymění za rovné. Kdyby nechtěli vyměnit, prostě je zkusí ukecat, že by u nás došlo k vraždě. Před chvílí volal, vyměnili je. Nezavřou mě. 🙂

  1. Milá Matyldo, tohle Ti fakt nezávidím. Jak já ráda něco nového buduju, při představě, že se někde něco bude kopat se mi dělá špatně. Takže má koupelna v Maršově, kde neteče voda, protože praskla někde ve zdi trubka a vyplavuju sousedy, mne děsí. Navíc je to o to zajímavější, že nemám ty kachlíčky a už prý se nevyrábějí. Tak to bude veselé – vůbec si neumím představit, co budu dělat. A hlavně – kdy to mám stíhat? :@

    1. Promiň, já jsem měla probémy jak s telefonem, tak s počítačem. Teď mi paní, co se nám o počítače stará, přehodila e-maily na Mozillu a je to lepší, už mi chodí pošta bez problémů. Ale stihla se mi vymazat část té staré. Klekl mi telefon, všechny kontakty zůstaly, což mne překvapilo, ale potěšilo a jen se vymazaly všechny SMS, včetně těch uložených, které jsem mazat nechtěla! Nevím, co s tím krámem je.
     Takže se omlouvám, příští týden by se Ti to hodilo?

  2. Se ti divím, Matyldo, že se nezeptáš odborníků – třebas mne (chuckle) – a já bych ti řekla, že si na to musíš dát majzla (ne všude jsou všechny rozteče stejné 😉 ) – taky je rozdíl, jestli do toho žebříku budete dávat otopné elektrické patrony a pokud jo, tak ať máte i el. zásuvku po ruce a ne na protější stěně.

   Hmm – teď je to už jedno, ale nebylo by lepší si zjednat firmu, která nakoupí i zabuduje naráz – je to sice dražší, ale až dojde na reklamaci (teda JESTLI dojde – já věřím, že ne), tak pak se nemusíš dohadovat, kde udělali soudruzi chybu (teda – u SERIÓZNÍ firmy by ses nemusela dohadovat – jednu takovou znám (nod) , ale ta je od vás dost daleko).

   1. Tak tu eletriku ne- měla jsem ji v minulém žebříku a použila jsem ji dvakrát v životě. Tady si totiž můžu zatopit, protože si zatopím sama a ne že čekám, až se TEZA laskavě uráčí. Jsme nevěděla, že jsi odborník- prostě jsem tě měla zařazenou jako úřednici na magistrátě- nevím proč 🙂

    1. Seš vedle, jak ta jedle. YGa není žádný magistrátník, alébrž fachá ve firmě jíž je ona, či její drahouš spolumajitel (si myslím). A v jakémže to obůrku?? H8dej, hádej hadači. Vodička, topeníčko a podobné ingredience. A ffčíl tepr čuč…
     YGOOOOO do halvičky néééééééééééé….

     1. Ach – jak ráda bych byla magistrátnicí (nod) ! A spolumajitelka už vůbec nejsem (shake) – já jsem taková ta pani, co chodí tam, neví kam a nosí to, neví co (rofl) .

      1. To kdybych byla bývala věděla! :O Já tady furt něco řeším, pomyslně vraždím řemeslníky a přitom mám odborníka na netu!

      2. YGi, vstávaja, lehaja, děkuj Pánu za to, co máš! Vzpomeň na ženské co dělají třeba pod komínem fabriky který vidíš z okna své kanceláře.

    2. Matyldo, Yga je za ta léta spolupodnikání odbornice. Člověk se musí naučit mnohé aby s ním zaměstnanci nemávali, viď? Já jsem nebyla asi na příspěvcích podrobně – jen přelétávám.

   2. Ona se nějaká chybka asi najde vždycky (think) . Když nám před časem předělávali byt (obě jádra, úžasnej zážitek), tak větší maléry nezpůsobili, vlastně to udělali docela hezky. Nicméně máme dlouho předsíň a v ní dvě lampy. Chtěla jsem, aby každá měla vlastní klapku na dvojvypínači. Stalo se, ale zadní lampa se rozsvěcí předním vypínačem a naopak.
    Což to je spíš lapálie, ale že nám divně bzučí světlo v koupelně, toho jsem si všimla taky až v kompletně obložený a dodělaný :@ .

   3. jestli do toho žebříku budete dávat otopné elektrické patrony a pokud jo, tak ať máte i el. zásuvku po ruce a ne na protější stěně

    YGO, tys byla u nás v koupelně? (rofl)

  3. MATYLDO, MOC TĚ LITUJU. PODOTÝKÁM VŠAK, ŽE MNE VYTÁČÍ A ROZPALUJE DOBĚLA UŽ JEN POUHÉ VYSLOVENÍ SLŮVKA SE. JIŘÍ TOHLE SLOVO POUŽÍVÁ VELICE ČASTO A V JAKÉKOLI SITUACI: MNĚ SE ROZBIL ZIP. SE MI ROZTRHLY GATĚ, BUNDA, SVETR, MIKINA, SE BY MĚL VYNÉST KOŠ, SE BY MĚLY VYNÉST VĚCI DO KONTEJNERU, SE BY MĚLO SE BY MLO KOUPIT TO A TO, VYPRAT APOD. JIŘÍ MNE MNE TÍMHLE SLOVEM TÚRUJE JAKO MOTOR AUTA A JÁ PAK TAKY TAK JAK TO NAŠE AUTO ŘVU.

   1. To já vždycky říkám, že ono se to rozbilo apod. je příklad na použití trpného rodu v angličtině, kde není znám konatel, tudíž nechápu, o čem je řeč. 🙂

  4. Jediný zásadně správný postup je: Napřed armatury (vodovodní baterie, radiátory, žebříky, osvětlovací, nebo jiná topná tělesa a t. d.) a teprve potom dělat rozvody! Nikdy se nespoléhejte na to, že armatury budou na předem zazděná potrubí pasovat! (devil)

 11. Týýý, Piškotku profesorskej, tys mně zase dostal,jen jim dej , nenech se usurpovat, zdá se že Tsunami je dobře ofouklé, šáák ty jim ukážeš.
  Čte se to , jakoby to byl zrovinka teď, je to krásné , taky Bubu vypadá impozatně. Díky Vám mám pěkný pátek. (y) (handshake) (h)

  Naše (cat) Mia zase vyžaduje vlastní leh na zádička, ruky za hlavu, nožky natáhnout a starávíla jenny musí dělat fuky fuk na bříško a přitom mrlat, tóoo je ale vééékááá kóoočka, toje ale…. , jak přestanu, jde mně její veličenstvo pokusovat kotník, až povolím. (rofl)
  To Čituška mně jen dusí kolem krku věčně namotána. Holky moje (cat) (cat) zlatý.

   1. To bude parádní akce. Škoda, že jste daleko, přijela bych na kukačku… Tak ať všichni ve zdraví dojedou.

 12. Úplně jsem si to představila a tlemila se, zatímco Borůvice do mě drcá plyšákem, když už jsem se teda laskavě dostavila. Proč jsem přijela domů? Podle ní určitě proto, abych já házela různé plyšové vobludy a tenisák! 🙂 A já mám zatím dělat korektury…

 13. A že napíše výrobci těch barevných koulí, aby příště deklaroval nerozbitnost svých výrobků až po řádném otestování kočkou bengálskou a jinými živelnými pohromami. (rofl) (rofl) (rofl)
  Pečlivě jsem odložil vše jedlé, zavřel dveře kanclu a četl. Díky za krásný pátek a prodloužení života! (y)

  1. Jedlé i pitné, to hlavně. Dále jsem ze svého dosahu odstranila i vše rozbitné. A poslala mančaft na sváču, aby si neťukali na čelo, že se paní majitelka dočista dočista zbláznila. (fubar)

 14. Moji milí Zvířetníčkové (h) Včerejší kytice mě dostala (h) (h) (h) Díky díky moc, jste báječní a úžasní, ale to jen opakuju „staré“ známé pravdy 🙂 (h) Nevím co bych si bez vás počala. A ten polštářek!!!! (h)

 15. Bubu, ty se válíš na zádíčkách se zalomenýma ručičkama úplně jako Melíšek. To je jeho oblíbená poloha, když nutně potřebuje drbkat na pupíčku.
  Povídání Piškotkovo je opět krásné, akční, život se mu s příchodem Tsunamissy asi opravdu hodně zpestřil.
  (rofl) (rofl) (rofl)

  1. Teď jsem se lekla, že se Bubu (ta Bubu, ne hrošík) válí na zádíčkách.. (rofl) Jen ty pacičky mi k tomu neseděly..
   Nó možná by se jí to chvíli líbilo, i když na hrošíka má značné rezervy. Jenže obávám se, že když se některá z nás válí na zádíčkách, nikoho to nevede k tomu, aby se nad námi rozplýval. No není to nespravedlivé ?! (rofl)

   1. ale ještě pořád se s účastí ptají,jestli mi něco není…až přestanou, bude hůř … 😉

    1. Až přestanou, už ti to bude jedno. 😉 Vidím v tom jasně účelový dotaz, zda budeš schopna udělat večeři (uklidit… cokoliv). 😉

   2. No – taky jsem si představila naši Bubu na zádíčkách se zalomenýma ručičkama (chuckle) ! Ikdyž – ona JE kočka, o tym žadna (clap)

  2. Holkýýýýýýý, vy jste mne teda dostaly!!!!! (chuckle)
   Já úplně zapomněla na naši Bubu. (rofl)
   Bubu ležíš taky občas tak krásně rozprostřená na zádíčkách se zalomenýma ručičkama??????? (tmi)

   1. Bubu teď možná leží se zalomenýma ručičkama v autobuse a jede za hranice naší kotlinky okukovat mezinárodní piškvorkovou výstavu. Úplně nehorázně jí to závidím.

    1. Týjo – a nám se NIC neřekne! Doufám, že má nabitou baterku a ve foťáku prostornou kartu (clap) !

    2. No, myslím, že si Piškotkovo povídání ujít nenechá a nad mým příspěvkem se ještě pořádně zasměje.

 16. Piškote, a dostal´s zubní kartáček pro zářivě bílý kočičí chrup? 😀
  Celá vaše smečka jste čísla. Hrošík Bubu už vypadá, že vydá za dva, aspoň pupíkem. 😉 Čtení o vás spolehlivě zvedne náladu.

 17. (rofl) Myslím, že o vánocích by se nemělo ošklivě nadávat. (rofl)

  tak to mě dostalo.
  Profesor Piškot nádherně píše o kočičím životě a krásně se to čte.

 18. pomooooooooooooooooooooooc !(rofl) (rofl) (rofl) 😀 (rofl) 😀 ešče, že jsou tu ti smajlíci, páč to je nejvýstižnější komentář, který se k Piškotovi dá napsat. Díky, díky, díky.
  A taky díky za fotku přeložky Hrocha – ta rovněž nemá chybu (rofl) (rofl) (rofl)

 19. Páně profesorovy (inlove) příspěvky mi vždycky zvednou koutky úst i náladu, stačí jen vidět, že vyšla další dlouho očekávaná kapitola sebraných spisů pana Piškota Pišutky. 🙂
  Milý Piškotku, čím dál víc jsem přesvědčená, že CD se postarala, aby byla kočičími aktivitami (i ležení na zemi v kuchyni je za jistých okolností aktiviita) naprosto vyplněna každá skulinka času a prostoru tvých holek. Proto Ti také přidělila přesně takové báječné parťáky, jako jsi ty. Teda, skoro tak báječné! Protože ty jsi jednoznačně nejlepší a všude mají všichni rádi jen tebe. (h)
  Milá Luci (inlove) , děkuju Ti za včerejší velmi příjemná a milá slova.

  Přeju všem krásný den! (h)

 20. Piškot vždycky spolehlivě pobaví 😀 Prostě kocour charakter. Jen doufám, že si deníček psal i následující roky a budu se mít stále na co těšit 🙂

 21. Hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Paráda (rofl) (rofl) A ta fotka hrošíka Bubu je úžasná (chuckle)

 22. No, to je ono po ránu!
  Mně zas plivník včera spadnul do kafe – všude kafové ťápoty a pocákaná zeď – ještě, že budem malovat! 😉

 23. Milá Luci – tentokrát si Piškotkovu životní ságu nechám až na ráno. Naše návětěva dneska po dvou týdnech a všestranné spokojenosti odletěla, ale my jsme s chotěm řádně unavení. A protože si to počteníčko chci vychutnat, musí to počkat až na zítra, až budu hezky vyhajaná. Ale usmívala jsem se už předem, jakmile jsem viděla nadpis. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN