105×148: Rozárka aneb jak se plní přání

Určitě to každý znáte, něco si moc přejete, snažíte se, děláte pro to možné i nemožné – a nic. Ať už se týká hubnutí, kýženého zaměstnání nebo tajné lásky, veškerá snaha je marná. Ale pak přijde den, kdy se člověk znenadání vejde do starých kalhot (nebo naopak do úplně nových nových, zakoupených před rokem v záchvatu optimismu), dostane lukrativní lano či pozvání na rande a nebo…

…nebo chce udělat změny na zahrádce, místo vyhlédnutého keříku na nožce koupí úplně jiný, tedy ne místo, jaksi navíc ho koupí a pak chodí sem a tam venku před panelákem a v duchu stěhuje rostliny. Takže stojím u záhonu, drbu si hlavu a najednou se mi u nohy objeví kotě, vlastně už skoro slečna, nohatá želvička, otře se mi o nohavici a začne příst jako dva Bertíci dohromady.

Skloním se a pohladím ji a říkám, která pak ty jsi, co? A ona se usměje a způsobně odpoví, že se jmenuje Rozárka. A i když krmím podobné toulavé kočičky vždy venku, tuhle vezmu na svačinu dovnitř, ukazuju ji přednostovi – ale marně, po jídle musí želvička ven. Potom přijede syn zahrát si fotbal, tak mu to vyprávím, a večer, když už za tmy odejde, zase se vrátí a povídá, asi bych ti to neměl ukazovat, ale podívej se.

A venku za domovními dveřmi stála Rozárka a bouchala tlapkou na sklo, a když syn otevřel dveře, tak vlítla do domu a hned k bytu. Nechala jsem ji za dveřmi a šla za ni orodovat, ale zase nic. Vašek měl jasno: tři zvířata a dost. Tak jsme ji se synem vynesli ven – a pak se doma ve mně něco vzepřelo a řekla jsem, že u nás kočička bydlet bude a basta, Vašek neochotně kývl a já jsem pro ni šla. Už za dveřmi nebyla, zavolala jsem ale „Rozárko“, ona vyběhla po schodech a otevřenými dveřmi do bytu, domů.

Prý je Rozárka dárek za něco, psali jste mi. Já si zas myslím, že je to dárek od někoho. Nebo je to prostě ta pravá kočička, kterou mi CD už bůhvíkdy přidělila a na kterou jsem si musela počkat. Každopádně to dárek je. Nebo spíš pěkný dáreček. Plachtí bytem pod stropem, vyšplhá i tam, kam to Bertíka ještě nenapadlo, padá z míst, kam se ještě nikdo nikdy nedostal, celý byt má v malíčku od první chvíle a od té doby, co se naučila procházet kočičími dvířky, už před ní kosourci nemají úniku. Ale naštěstí si je už začíná omotávat kolem tlapky, stejně jako si omotala přednostu. Andulku si ani omotávat nemusela; Rozárka je první kočka doma, na kterou od začátku Anka vrtí ocáskem.

Prý se splní přání, když vidíte padat hvězdu. Možná; už je to tak dávno, co jsem si něco takhle přála, že už ani nevím, zda se mi to splnilo a zda to tak bylo dobře. Ale vím, že často se mi splní přání, když si něco opravdu přeju. I když to někdy trvá hrozně dlouho. Chce to jen věřit a čekat, a když přijde správný čas, vyjít svému přání vstříc.

Fotky Rozárky najdete zde

Aktualizováno: 15.9.2010 — 12:40

125 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Vave, to je přece jasné… Rozárka je krásný dárek od CD za Tvé úžasné „stopětky“. Ještě jsem Ti ani nestihla poděkovat za tu minulou, nestihla jsem napsat, že mám ráda Tebe a Tvé 105 a vida, už je tu další stopětkový hladivý článeček….Díky, Vave.

 2. Vave, Rozárka je krásná a máte s ní pěkně veselo! Tak ať se jí daří, přeju jí dlouhý a šťastný život tam, kde si sama našla to svoje „doma“. Víš, že máme taky kočičku Rozárku? Když nám letos v březnu umřel kocour Pepíček, vzali jsme si v dubnu z útulku tříletou kočičku Rozárku. Je to klasická trojbarevka. Takže Matýsek už zase není sám. A Rozárka je skvělá, akční, ale i mazlivá kočička. Tam, kde byla kdysi doma, ji prostě nechtěli a ona z toho byla nešťastná. Teď je moc šťastná a spokojená.
  Život se zvířaty je strašně fajn!

 3. Vave, moc moc hezké psaní, je to takový odlehčení k druhému velmi poučnému článku. Tvé 105 x 148 jsou vždycky přesně to, co člověk potřebuje. Děkuji

 4. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) „Táta včera tak zuřil,“ povídá Pepíček, „že mi pětkrát chtěl dát facku.“ „Jak víš, že přesně pětkrát?“ „Počítal jsem to.“ „Ale co jsi počítal?“ „No přece kolikrát mě praštil.“ „Ale ty jsi říkal, že ti chtěl dát facku.“ „Jasně. Copak by mě fackoval, kdyby nechtěl?“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer a hezké sny. ~o)

  1. (y) (rofl) (rofl) (rofl)
   No, ale někdy je to s tím chci a nechci složité – nechci jíst, a přece se při tom přistihnu. :O

 5. Milá Vave. Já vím moc dobře, co jsou to splněná přání. Celý život jsem milovala zvířata, ale kočky byly vždy mými favority. Pejsky jsem nějak nemusela – Zvířetníci psí mi jistě odpustí, jsme „KOČIČÍ“ nebo „PSÍ“, nebo „PODOBOJÍ“ – to jsi právě Ty. Hebký kožíšek kočičí, tlapičky a jejich nezávislost a samostatnost mne ale od dětství fascinoval a kdejakou mindu na ulici jsem jako dítě otravovala a snažila se jí hladit a vysvětlit, že jsem kamarádka, to v případě, že se jí hlazení moc nezamlouvalo. Nikdy mi to nebylo dopřáno, nikdy jsem doma neměla toho „Vaška“, který sice nechtěl, ale nakonec podlehl. Ale už měl doma 2 kocourky a 1 pejskovou, takže to pro něj zase nebylo až tak nové. Až jsem se vzepřela a dneska mám Melíška a Zrzínka a je mi s nimi moc dobře. Jsme sice tak trochu mimo domácnost, ale kluci vědí, že jsou s milující maminkou a já vím, že oni vědí. Zrzínek si zvyká, Melíšek je moje sluníčko. Vlastně to byla taky taková „láska na první pohled“, kdybych byla nepoznala tohohle kocourka, nevím, asi by to tak neskončilo a já bych nikdy žádnou kočku neměla. Díky, JanoBu. Dneska vidím, co mi oba dávají. V dobách zlých, kdy nebylo dobře, mi pomohli udržet se nad vodou a všechno přežít. Vyplakat se do kocouřího kožíšku je mnohem větší úleva, nežli do polštáře a všichni, kdo máte doma zvířátko, mi potvrdíte, že vědí! Vědí, cítí, pomohou, i když jen tlapičkou pohladí, pusinku dají, olíznou nebo se přitulí. I to stačí, aby člověk přežil své peklo. Vave, přeji Ti s Rozárkou krásné dny a věř mi, že jsem šťastná, že se Ti to povedlo. (h)

 6. Vsem, co dnes slavi, vsechno nej. At je vam vsem pekne. Ale nejvetsi prani jde Lidoskovi – z tech pozdnich nocnich hovoru s Tojefukem, Lenkou S, WWW, obcas i Dede maminky. (h) (h) (h) (h) (h) (h)

 7. Všem oslavenkyním všechno nej nej nej (h) (sun) (f) (d)
  Rozárka je dárek, nebo spíš dáreček? Asi obojí (chuckle) ale vím, jak moc jsi ji chtěla a nejspíš to pochopil i Vašek. Takže se těším, jak ti bude vylepšovat život- protože o kočce křížené s létajícím Čestmírem nelze nevyprávět :*

 8. Dík všem za přáníčka (inlove) Dneska se po třech dnech lijavců vynořilo i (sun) Doufám, že vydrží i na víkend (nod)

  1. Všecko nejlepší (rose1) (d) (rose1) .
   A úúúplně nesobecky ti na víkend přeju krásný počasí (rofl) (rofl)

   1. =)) Předpověď počasí na příští dny:

    PRAVDĚPODOBNÉ POČASÍ, PRAVDĚPODOBNĚ VYDRŽÍ !!! (sun) (rain) =))

 9. Ahojky lidičkové – narozeninoví i svátkoví – mnoho štěstí přeji.
  Rozárka je štěstíčko, které se k Vavískovi přikulilo a září odevšad :* Máme krásný den, zdravím všechny.

 10. ,,Chce to jen věřit a čekat, a když přijde správný čas, vyjít svému přání vstříc.“ (h) (cat) (cat)
  Milá Vave, zase jsi to napsala moc krásně! Mě vlastně postihlo něco podobného s Dráčkem – když si Terka odvážela Froda, já, tvor racionálně uvažující a celkem nesentimentální, jsem to strašně obrečela. A chyběl mi opravdu hodně, takže jsem začala tajně uvažovat, že možná… jednou…. No a za necelý měsíc mi kapsu u košile obsadilo dračí mládě 🙂

   1. Dráče už je velký papouch, ale chováním je to pořád mimčo, nebo spíš takový předškolák 🙂 Krásně si hraje, ale umí se i strašně rozzlobit a pak většinou nějakou hračku zmlátí a vynadá jí. Pokud jsem doma, nehne se ode mě, prostě mám zelenej ukecanej přívěšek 🙂 (h) A pohled, kdy mi z pokoje jdou naproti tři ušatci a za nima ťape Dráček, je taky výbornej!

    1. Lucko (inlove) , prosím, zkus to vyfotit! Dráček se mi od začátku líbí a fandím mu, už od chvíle, kdy to bylo zelené nic. 🙂

 11. Milá Vave, Rozárka to je dar, vážně, konečně jste na ty chlapy aspoň dvě ženský, nejvyšší čas je trošku tlapkami srovnat. (chuckle)
  Rozárka je krásné jméno pro krásnou slečinku kočičí. (y) (h)

 12. Milá Vave, ať už je Rozárka od někoho nebo za něco, dáreček je to pořádný (chuckle) . (Snad se nedopracuje k přívlastku dunajský (rofl) ). K přírůstku gratuluju a spoustu společné radosti přeju (inlove) .

  Milá Pudlíková, i tobě všechno nejlepší! (f) (sun) (f) Se nám dnes s oslavenci roztrhnul pytel 🙂 .

  1. Ahóój, milá Louk, pozdrav za mně Winstona (rofl) (inlove) , včera jsem mrkla na tu hroznou horu tebou vzpomínanou, s tím hororovým jménem, co o tom kde píšou, pak se mně zdály šílený sny. (bat) (bat) (bat)

   1. Jéminkote. Já koukla na dýňobraní a měla naopak krásný sny. To je nespravedlivý, viď? (rofl) Promiň :* .

    A hele, Jenny, proč nejseš přihlášená na Svatováclavské venčení? Že bys to měla tak z ruky? (chuckle)

    1. Je mi líto ale nemůžu, mám každý víkend nějakou akci v obci a to vyžaduje přípravu. Teď máme v sobotu Moped- Cup, pořádá náš tým Záhorská střela, příští víkend máme vítání občánků, nacvičujeme s dětmi klutůru (dance) (rofl) , další víkend je Zelobraní,u nás se totiž pěstuje zelí , no a takhle to jde až do Vánoc, před dušičkami je světlušková procházka ,pak na chatu s dětmi a rodiči na bramboráky a punč a to je furt něco. Snad mi už vyjde někdy volníčko. Pěkně si užijte venčení, budu na Vás vzpomínat, možná stihnu až něco později.
     Zdavím celou Tvou smečku z Moravy. (wave)

  1. Všem, co slaví, přeju hodně zdraví, štěstí a spokojenosti (a Li ještě jednou tolik!).

 13. Asi na tom něco bude. Když jsme měli štěnda, tak Airinka byla moje srdeční záležitost. Nepomohly slzy ani přemlouvání- manžel byl nekompromisní, štěně si necháme až za dva roky, měli bychom pak doma tři staré psy. No a po třech měsících se mi Aira vrátila, hned se radostí počůrala a chovala se, jako by nikdy neodešla do světa – žádné prozkoumávání, pamatovala si kde co je, přivítala se s mámou, tetkou a kocourky a začala řádit.

 14. Také gratuluji k dárečku, Rozárka je krásný dárek, ale ty si ani jiné než krásné dárky nezasloužíš. (h)
  Všem co dnes něco slaví – všechno co si přejí a hodně štestí,
  to štěstí i všem co to štěstí vysloveně potřebují. (rose1)

 15. Drahá příbuzná, víš, ona Rozárka je opravdu dárek. Ona totiž šla přímo za tebou a Tebe osobně si vybrala. To, že sfoukla omotání přednosty jen tak bokem (a Anky vlastně taky), jasně svědčí o úmyslu a cíleném záměru. Teď jen doufám, že tento výsadek CD nebyl určen k tomu, aby ti ukázal některé kočičí negativa v plném rozsahu. (chuckle) Držím palce, aby to tak nebylo! (h)

 16. Děkuju vám všem za milé ohlasy. (h) Rozárka je hebký a vrnivý dáreček, i když poněkud akční. 🙂

 17. všem Li, Lídám, Liduškám a Ludmilám všeeeechno nejlepší k svátku!!! a Vavískovi gratulůuju ke kočičce Rozárce – takové krásné jméno pro překrásnou kočičku, povedlo se oboje!! to mělo být, CD nikdy zbytečně svoje kola nespouští 🙂 a tři mušketýři byli přece taky ČTYŘI 🙂 (f) (h) (f)

 18. Milá Vavísku – to je dneska krásná a hebká stopětka. Rozárka je dárek pro tebe, že jsi tak hodná na nás ostatní. Moc ti ji přeju.

  A máš naprostou pravdu – když si člověk něco přeje, nakonec to dostatne … ale je nutné vyjít přání vstříc a popadnout štěstí za pačesy (u Rózky teda spíš za kožuch) a ne jenom čekat, až co mi spadne do klína.

  Těším se na krásné fotky tvého tříkočičína a jednopsína – jsou tak prosicené pohodou, že jsou přímo balzámem na duši.

  1. Vždycky, když si říkám, že bych nějakej článek chtěla opravdu hodně pěkně pochválit, tak zjistim, že už to přede mnou někdo napsal tak hezky, že bych to líp neuměla 🙂
   Vave moc děkuju za milé a laskavé povídání (h)

 19. Kde jsou, vážení přátelé, táži se… kde jsou ty tisíckrát avizované, vyzdvihované, literárně opěvované ctnostné kočky, které celý den úhledně spočívají v hebkém klubíčku v předem vyhrazené prostoře, již tímto ozdobují, a ku potravě či onomu prostoru se dostavují rozvážným, ba neviditelným krokem? Proč naše kočky kradou kolíčky, sponky, cigára, špejle a jídlo, převracejí květináče, žužlají boty, devastují nábytek, a když se paničky skloní nad jejich či vlastním záchodkem, s nadšeným jucháním a všemi drápky vytasenými přistávají na nebohé lidské šíji?
  No asi aby nebylo núďo, že jó. (rofl)
  Už vidím, jak doplazím z práce, postavím na kávu, otočím se, a do očí mi ze stolu a linky budou zírat tři načepejřený fúrie a co nevypoví očima, nejméně dvě z nich doprovodí vřeštěním: „Co máš v tý tašcéé? Gdé je náše masíškoO? Gdéé sou náše paštičkýýý? Gdéés bylááá!!“

  A tak máš, cos chtěla, milá Vavílo, a tolikrát, kolikrát Tě Tvůj strakatě medový ďáblík ještě rozpálí, tolikrát náš všechny zahřeje, že korzárka Rozárka našla před zimou svůj přístav.
  Ježiš, to je poetické, asi potřebuju kafe a podívat se do pracovní pošty, aby mne to tokání přešlo.
  😉

  Všem oslavencům a Li zejména přeju velkou fůru štěstí. (h) (rose1)

 20. i ked mam 7+8,risknem to:vsetkym oslavencom prajem,aby dnes bol pre nich den,ked pride ten spravny cas -ako pisala Vave.V tento uprsany den na celom Slovensku to bolo pohladenie po dusi hned zrana.

 21. Padá hviezda, padá Rozárka a dopadne to dobre 🙂 (f)
  Ako keby som znovu videla Mandy, ako skáče naším chlapcom na hlavu, loví im chvosty atď. Dnes ju všetci do radu milujú, ona ich má omotaných okolo labky a kocúrici malú občas omotaný jej chvostík okolo krku a potom majú v očiach taký zvláštny neprítomný pohľad 😀
  Nejako mi pripomínajú mužov v istom veku v prítomnosti mladej slečny, ani neviem prečo… (chuckle)
  A Bertík s Mikeškom nedopadnú ináč. Rozárka im za chvíľu bude vládnuť labkou pevnou ale hodvábnou a hebkou. 😀

  1. Editko, napsala jsi to krásně a ještě navíc lahodnou slovenštinou.
   Stejně, jak tak čtu, máte na ty nalezenečky a opušťeňátka všichni kliku. Vave, Karolínka Terra…. Ať čtu vyprávění jednoho nebo druhého, všechno parádička. A teď se ještě připojí Matylda a zallíčené. Tak ať máte příhody jenom veselé. (y) (y) (y)

 22. Nějak se nám dnes ty oslavy pomnožily 🙂

  Ludmilky, všechno nejlepší k jmeninám (rose1) (sun) (h)
  Xerxová a Pudlíková, vše nejlepší k narozeninám (sun) (rose1) (h)

  A Li, tobě ještě další (sun) (h) Modlím se za tebe a TLP. Iz 42,3

  1. …………………………(f) (f) Slavné oslovené oslavené oslavenkyně. (f) (f) …………………………..

   Také se řadím do fronty gratulantů. Ať se Vám daří a splní tajná přání.
   Na všechny myslím a vzpomínám, ale nezlobte se, na jednu myslím úplně nejvíc
   (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h)

  2. Buffí smečka přeje všechno nejlepší všem oslavenkyním (h) (dog) (h) (dog) (h) (dog)
   Milá Li, moc ti držíme palce, ať se vše obrátí tím správným směrem a na cestu svítí (sun)

   1. I když se známe jen ze stránek Zvířetníčku, dovolte, abych se připojil k zástupu gratulantů. (rose1) (cat) (h) (dog) (sun)

  3. ,,Chce to jen věřit a čekat, a když přijde správný čas, vyjít svému přání vstříc.“ (h) (cat) (h)
   Milá Vave, zase jsi to napsala moc krásně! Mě vlastně postihlo něco podobného s Dráčkem – když si Terka odvážela Froda, já, tvor racionálně uvažující a celkem nesentimentální, jsem to strašně obrečela. A chyběl mi opravdu hodně, takže jsem začala tajně uvažovat, že možná… jednou…. No a za necelý měsíc mi kapsu u košile obsadilo dračí mládě 😀

 23. Ahoj lidi, tak jsem zpět po delší pauze, už jsem měla absťák jak na hezké články, tak na hodné lidi. Vave, jsi velký člověk s ohromným srdcem, Rozárce se nemohlo přihodit nic lepšího, jste skvělí včetně přednosty.

 24. no, a malé OT, za pár hodin jsme v Amsterdamu, v jednu v noci v Panama city, pak panamský průplav a ostrovy Bocas del Torro, poté Belize – Cay Caulker, Belize vnitrozemí, Guatemala – mayské památky, pak zase Cay Caulker, pak zase Panama City, Amsterdam a Praha 🙂
  celkem 21 dní.
  Cestopis předem neslibuji (Xerxová nebít, prosím) , fotit ale budu 😛

  Takže tak. Mějte se tu dobře. Jestli narazím na net, tak se sem podívám 8-|

  1. dobře – nebudu tě bít (chuckle) Na tvoje exotické fotky se těším. Hlavně si užijte pohodovou dovču (wave)

   1. Ach! Jak roluju, tak čtu (a pokaždé!) …“Na tvoje erotické fotky se těším“ …ufff (whew) (chuckle)

     1. kklidně, naučím tě chodit Na Veselí,do hospody U Klokočníka, točí tam Kácov..je to u zezadu vazební věznice Pankrác .-), která je údajně v Nuslích 😀

      1. Jé, ty chodíš na kácovský? Já teda raději do Kácova (mám to – aspoň na čas dojetí) skoro stejně daleko 😉

       1. 🙂 no, Hubert je moc dobrý pivo a vánoční a velikonoční černý, je ještě lepší..naučil mě na něj Dan a já v Pardubicích pláču,že ho tu nikde nemají,tak si vozím lahvový…

    1. Já bych se na ně i těšil, ale obávám se, že na ně nedojde. Tak aspoň ta exotika, no. (chuckle)

  2. Já vím, že vymáhat na tobě cestopisy je velice těžká práce (chuckle) , ale hlavně foť a foť – a pak dej co nejdřív na rajče, a když to bude s popiskama, tak to bude jako komiksový cestopis. A dávej na sebe pozor a šťastnu cestu.

 25. dneska má narozeniny i Pudlíková (inlove) tak jí přeju, opici mojí, vše nejlepší (h)

  1. Jůůůů, Pudlíková! Krásné narozeniny a hodně zážitků s kudrnáči (čtyřnohými!). (h) (rose1)

   1. No počkej, jinýHonzo, znamená ta závorka to, že naší pudlíkové nepřeješ DVOUNOHÉ kudrnáče? (chuckle) (chuckle)

  2. A všechno nejlepší pro Paní z Pudlíků (inlove) Ať se ti vše daří a radosti máš na rozdávání (h) (sun) (dance) (party)

  3. Jéé to je tu dneska oslavenců (čtu diskuzi odspodu) – takže další přání NEJ a NEJ (h) (party)

 26. Vave – Rozárka je překrásná!!! Jsem moc ráda, že ses jí ujala, krásně doplňuje kosourky a navíc s nimi ladí, resp. dělá přechod mezi černobílým Bertíkem a hnědošedě proužkovaným Mikeškem 😉 Prostě byla vám všem zapotřebí (blush)

 27. Možná se Ti Vavílo splní přání když budeš koukat na padající Rozárku. Jsou to takové naše hvězdičky, u nás převážně černé

  1. Tak tohle se povedlo (chuckle) . Nemajíc kočky, nemohu očekávat splnění přání – koukat na padajícího psa – to se člověk jen děsí, aby si to hovado něco neudělalo. (chuckle)
   Rozárka věděla, ke komu se vetřít (h)

 28. ad …já jsem lítací akční želvu ještě neviděla …
  Takové jsou při nejmenším 2 – Rozárka a Sára .. 😀

 29. Hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví – Třeba Li a nebo naše mlaďaska (inlove) mají svátek – přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Rozárko, vítám tě na Zvířetníku. Jen se musím opakovat – paničky by neměla říkat, že jsi želvička. Barvou možná, ale já jsem lítací akční želvu ještě neviděla (jen ty kreslené Ninja želvy (rofl) )

  1. Milá skřivánková Xerxová, všechno nejlepší k narozkám! (h) Plno radosti s Betkou a Kvildou, spoustu krásných výletů, bystré studentíky… jo vlastně, taky kus štěstí, hodně zdraví tobě i všem okolo atd. dle vlastních přání… (nod)

    1. Xerxová! Přeji vše nejlepší (^) (d) (dance) (dance) zdraví, spokojenost, štěstí, ať vše klape doma i v práci a ty i všichni tví blízcí jsou v pořádku a spokojení (h)
     (party)

  2. Milá Xerxová (inlove) , mi to, že máš narozeniny (f) (^) (music) , máš (opět) pravdu. (nod) Není to ževička, nýbrž poletucha povětrná. (bat) (s dovolením, Betynko) Ráno opět baletila na hraně dveří, až se tyto kývaly sem tam. Nedbala jsem Tvých rad „za každých okolností fotit“ a běžela pro stoličku, abych Mrňu zachránila. Když jsem se chtěla vyšplhat nahoru, přeplachtila mi poletucha přes rameno na skříňku. Se o mě pokoušel žinfárkt, jak říká PetraK. (whew)
   Milá Xerxová (h) , všechno nejlepší k Tvým narozeninám, hodně radosti s Kvílíkem (inlove) a Betynkou (inlove) a hodně krásných výletů a vycházek (o kterých nám budeš poutavě psát, že ano? 🙂 )

   1. Milá Xerxová, Vave to báječně shrnula – takže všechno nejlepší a hodně akčních časných rán s Kosatkou a po čase i s Kvilíkem (inlove) Těžko říct, jak bude mladík jednou založen (co víš, třeba se vrhne právě na matiku 😀 ), ale pod tvým vlivem určitě poroste ve fyzicky zdatného mládence s vřelým vztahem k přírodě (a do takových pěti let možná i s vřelým vztahem k časnému vstávání! 😛 ). Užij si narozeniny a ať se ti všechno daří a stále nám děláš vítaný raníček, který nás ujišťuje, že všechno je jak má být (h) (^) (party) (f)

  3. Milá Xerxová, přeji ti krásné narozeniny, štěstí, zdraví, milé lidi okolo a ještě hodně zakosnutí od kosatky dravé. (chuckle) Všechno nejlepší! (h) (rose1)

 30. Dnes má svátek náš Lídošek zlatej! (inlove)
  Milá Li, přeju Ti všechno nejlepší (h) a držím palce na dnešní výsledky! (y)

  1. (rose1) Li všechno nejlepší k svátku, i ostatním Liduškám přeji krásný sváteční den (f) (f) (f)

  2. Lilili – přeji ti, aby výsledky byly co nejoptimističtější. (h) (y) (h)
   A všem ostatním Liduškám přeju hezký sváteční den. (rose1)

  3. Li, ať je vše co možná nejlepší! Celá naše smečka drží poctivě palečky už delší dobu vaší smečce. Tak hodně sil!

  4. Liduško (inlove) , hodně štěstí a síly, aby se i to zdraví zase v pořádku vrátilo. Modlím se za tebe a vydrž – myslí nás na tebe moc! (h) (f) (sun)

 31. Gratuluji k Rozárce, je moc krásná. Takovou bych taky chtěla, ale manžel je považuje zastrašidelné. Jednu takovou želvičku jsme potkali na židovském hřbitově v Osoblaze a to působila hrůzostrašně i na mě.

 32. Naprostej souhlas, taky bych nikdy neřeklsa, že k jedné kočce z Beaveru ,přibude další a pak ještě dvě… 😉

 33. Milá Vave, víš co se říká…jakmile u domu jednou nakrmíš kočku – je tvoje (h) (h) (h) Takhle jsme dopadli i my s bílou Indy, která se od našeho domu daleko nehne. Moc ti Rozázku přeji. Když se k nám do garáže kdysi nastěhovala tři sousedčina koťata (a my jim pak museli hledat nové pány), tak jedna z nich jakoby byla Rozárčino dvojče. Často jsem si říkala, jaká z ní asi vyrostla kočka, nikdy před tím jsem tohle zbarvení neviděla. Tak teď budu moci sledovat růst a „vybarvování se“ tvoji Rozárku. Přeji hodně štěstí a podle fotek už Rozárka těm dvěma tvým kočičím klukům vládne pevnou rukou. (h) (h) (h)

 34. Tak tak … clovek vjede do starych kalhot … a nevsimne si, ze mu ruply …, dostane lano … aby se na nem obesil … dostane pozvani na rande … aby zjistil, ze dotycna/y pouze cosi potreboval/a …

  Blahopreju k Rozarce.

  1. Ale no tak, Jendo. Neponocuj, vede to ke zbytečnému pesimizmu. Někdy to vyjde, někdy ne. Na oběšení je furt dost času. No a že nevyjde rande.. už se mi i stalo, že jsem byla po nějakém roce ráda – s tím dotyčným, který byl v době oblouznění ten nej bych nevydržela ve skutečnosti ani týden. Prostě někdy se daří, někdy ne. Kdyby bylo jen dobře, tak bychom to ani nedocenili…

    1. Jendo, připomněls mi Ebena „v písni se zpívá, že život je náhoda a já si říkám: „ty vole“, jak je to možný, že dva dny seš nahoře a potom tři tejdny dole…“ Moje oblíbená 😛 .

  2. Jendo! (rofl) (rofl) (rofl) To je dokonalé! 🙂 Doufám, že dnes ráno se do kalhot vejdeš, do lana chytíš svého vysněného pohádkového koně a to rande bude o mechtlích. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN