KOČKY: Norinka píše (4)

Ahoj úplně všechny moje tety a strejdové. Už jsem se přestala zlobit na maminku, že nás tu nechala v létě dva tejdny o samotě, jen se strejdou Zapadlem, co má kočičí obchůdek Ajro a chodil nás hýčkat, mazlit, krmit a povídat si s náma.

On nám sice vysvětloval, že maminka si potřebuje taky odpočinout, aby mohla vydělávat dál na kapsičky a jiné dobrůtky, ale řekněte, vždyť nás na tu dovolenou mohla vzít sebou, no ne? Když jela do Pitinina rodiště. A Pitina to poznala, podle vůně a vyvalovala se ve všem, co maminka po návratu vybalila. Já se bála, ten čmoud a kouř mi smrděl… byl takovej tajemnej a spíš zlej, ale Pitina byla nadšená. A pak tam vonělo ještě něco, Pitina říkala, že je to mech a jehličí a smůla. Smůla byla to, že smůlu měla maminka na sukni a pak Pitina v kožiše, takže jsem pochopila, že smůla je lepidlo nebo něco, co nechci…

Měly jsme se dobře, však jsem to mamince dala poznat. Pitina se lísala a podlejzala, já byla hrdá a uražená. Mě rozmazloval strejda, k němu zas byla nevšímavá Pitina, než začala vrkat. To pak dělala takový kotrmelce, že si to neumíte představit. Strejda nám předčítal reklamní letáky, takže jsem získala přehled o kočičích dobrotách a o ostatních věcičkách a zbytečnostech v těch všech super-hyper. Bylo to napínavé čtení, ale přece jen, když nám čte nebo vypravuje maminka, je to lepčejší..

Už se k ní teda zase lísám a jsem Norí, Norí Norísek a Norče –morče. A zpívá mi. Ale ještě nenašla ty vykousaný pletený ponožky, to pak budu Norina a káča pitomá. Dokud je nenašla, budu teda vesele bilancovat. Vesele proto, že Pořádníčkové mají taky po dovolené a vrátili mi hračky a maminka s tatim nám koupili ještě jednu zavěšovací postýlku. Jenže my chceme vždycky obě ležet v tý jedný. Achchch joo.

Pitina přibrala a stává se z ní kus kočky. Nějak ji to asi zaskočilo, protože se pořád lísá k mamince, objímá ji pacičkami a nechce mě k ní pustit. A to není jen vrkáním. A je hrozně těžká, když mě teď při kočkodu zalehne, tak mám co dělat, abych s ní pohnula. Jenže maminka se chce mazlit i se mnou, tak si mě vždycky někde uchmatne a pak se šmajchlujeme. Aby mi to nebylo líto.

Je to moc krásný, ale když já pořád nějak nevím, jestli to mám vydržet delší dobu. Ale už jsem se naučila spát mamince na bůčku. Pitině se to moc nelíbí, to je její místečko, ale když si zaleze mamince pod bradu a usne tam, přijde moje chvíle. Maminka se pak dlouho nehýbe, abych měla pohodlí, jenže je pak celá rozlámaná.

Navíc, někdy sebou melu a když začnu z bůčku padat, tak zaseknu drápky, no a někdy ne do deky, ale do maminky. Ta je pak tak rychle vzhůru, že si to neumíte ani představit. A jak krásně vyje. To její aúúúú, by jí i vlci záviděli. Tati taky umí. Když jsme se přes něj hnaly s Pitinou, protože jsme pronásledovaly můru, prošly jsme se mu po nějakých kuličkách. Tati naříkal a nadával a maminka odešla do kuchyně. Když jsme se šly za ní podívat, zjistili jsme, že ty divný zvuky, co vydává, jsou od toho, že se snaží sníst utěrku. ( smála jsem se do utěrky, aby mě nebylo slyšet)

Taky někam odjeli a vzali sebou košíky a přivezli houby a novej kmen na broušení drápků. Houby voněly a jak zvláštně vypadaly, jedna noha s kloboukem nebo čepičkou, a těch barev a tvarů… prej to je jedlý, Pitina si ukradla jednoho sametníka, zalezla s ním pod gauč a celýho ho snědla. Pak ho taky celýho vyblila, protože hltala. Já jsem je jen očuchla.

Nějak mi nepřišlo, že by to bylo k jídlu, ale mami a tati okolo nich pořád něco dělali a pak, když byly čisté a naporcované, tak je maminka dusila na smaženici a do omáček a tati ty větší kusy obaloval a říkal mi: Norísku, to bude dobrota, takovej houbovej řízek, to je lepčejší, jak maso. A bude k nim brkaše. A mrkal na mě.

Brrkaši já ráda. Pěkně teploučkou, máslíčkem pomaštěnou. Ale dostávám jen maličko, na 3 oblíznutí, aby mě nebolelo bříško. Polykala jsem sliny a těšila se. Dokonce jsem nepřekážela, aby to bylo rychlejc. A bylo. Vyloudila jsem i ten houbovej řízek a další jsem si ukradla. Je to zajímavý, ale po smažený houbě jsem nic předem nevrátila. A bylo to dóóóbrýýýý.

Když jsme později usínala v postýlce, tak mě vzbudily takový zajímací zvuky z ložnice. Šla jsem načíhnout, co se to děje a zjistila jsem, že nejsem sama. Pitina už tam byla. Seděla na koberci a koukala na postel. Tati s maminkou hráli kočkodo. Teda vypadalo to tak, já si to alespoň myslela, takže jsem jen strčila do Pitiny, jako že jdeme taky hrát a než mě stačila zastavit, skočila jsem ze země tatimu na záda. Tati jen heknul, maminka se začala smát a přestali si hrát. To mě naštvalo, tak jsem na ně zavrčela a šla si uraženě zase lehnout.

A včera mi maminka řekla, že jsem šlapka! Copak můžu za to, že když si na ní chci lehnout, že musím vyplašit všechny hady a ušlapat si místečko? A co je divnýho na tom, když to místo ušlapu, že si lehnu o kus dál? Já to prostě dělat musím, asi nějaký geny nebo co, ale Pitina je nemá, ta přijde, šťouchne do maminky pacičkou a uvelebí se…

Taky jsem to zkusila se tak rozplácnout a zhadrovatět, ale pak jsem usnula a sjela z maminky jako ze skluzavky a jak jsem se lekla, tak jsem hrábla pacičkami a ozvalo se aúúúúú a pak mě trefil polštář. Pitina se šla podívat, jestli se mi něco nestalo, aby mohla jít mamince říct, že malý ségry se netrefujou polštářem, ale když viděla, že po mě maminka hodila dadánka, kterej váží pár deka, tak na mě jen prskla, že nadělám a šla si k mamince lehnout a litovat ji. Vopice! (teda Pitina)

Taky jsem vylila z vázy vodu, byly v ní takový střapatý kytky, prej jiřiny, vypadaly jako oprašovátka, který s Pitinou rády přepadáme… kdo mohl tušit, že tohle oprašovátka nejsou? Chtěla jsem si jedno vzít, ale nešlo vyndat, tak jsem zabrala a převrátila tu vázu, ve který byly zastrkaný… že v tý váze je voda, to mi nikdo neřekl a už vůbec nikdo nenutil Pitinu, aby pod ní stála a čekala, jestli se mi to podaří.

Mějte se pěkně a já zas budu v říjnu bilancovat.

Norinka v.p.

Nějaký naše fotky jsou tady….

http://sharka-68.rajce.idnes.cz/koceny/

http://sharka-68.rajce.idnes.cz/kocky/

http://sharka-68.rajce.idnes.cz/kocky_srpen_2010/

Aktualizováno: 15.9.2010 — 10:03

50 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
    1. Já si myslím, že v prvním odkazu je Jenda několikrát, ale nevím to jistě. Bílá košile bez saka?

     1. Ju. Vytahl jsem na parket chudinku zpevacku. Tancovala to prvne 🙂
      Mam pocit, ze s nikym jinym tam vyfoceny nejsem.

      1. A mimochodem …. sako na argentino nikdy. V tom je clovek jak v krunyri, poradne se hybat nemuze …

       1. Jo a … mozna je na tech fotkach i ten ostravak co ho hned pak v pondeli postrelili v Bratislave na sidlisti 🙁
        Svet je maly … a ze to je on jsem se dozvedel o hodne pozdeji.

      2. Myslím, že s dvěma partnerkama (prohlížela jsem letem světem) a ta košile je úplně OK, já bych maximálně přidala vestu nebo pás (či jak se to jmenuje, už jsem zapomněla).

       1. Cernou vesticku mam ale moc nepouzivam. Spis jen tak na vystoupeni nebo tak. Ona je sice tenka ale stejne je v ni zbytecne teplo.
        Ono to mozna obcas zvenci tak nevypada, ale argentino neni snobarna a fakt neni zvykem se na to nejak desne oblikat. Jedine tak obcas na festival, ale jinak se to moc neresi. Takze damy v kalhotach a tak vubec nejsou vyjimkou.

 1. Yupeee, opravdu jsem se pobavila. (rofl) Stanou se situace… A Pitinka s Norinkou jsou moooc pekne. Objimajici se holky na sedatku na topeni ..
  (sun)

 2. Tedy, Norisko, ta tvá smečka se s tebou rozhodně nenudí. A prosím – pořádně si prohlídni tatínka, jestli nemá kolem hlavy takový zlatý kroužek – jsem přesvědčena, že soužitím s tebou a Pitinkou už má nárok na pořádnou svatozář!!!

  1. Teto Laďko,žádnej zlatej kroužek tati nemá, což je škoda,určitě bych si s ním vyhrála. (angel)
   Norinka

   1. Norinko, já myslím, že tati zlatý kroužek měl, ale možná se ti někam zakutálel. 🙂 Nebo že by ho někam uklidili pořádníčkové? (wasntme) I to je možné. Ale určitě ho tati kolem hlavy musel mít! (nod) 🙂

 3. Moc hezké, kočkodo mě nadchlo- svého času jsem to řešila se štěnětem, které to bralo jako ohromnou psinu a chtělo se taky účastnit, až soustavné vykazování na zem pomohlo. Nemám ráda zavřené dveře, což bohužel vedlo k tomu, že je Borůvka považuje za něco jako trest a do zavřených dveří od pokojů škrábe packou, pokud je někdo na druhé straně. Nicméně včera se jí povedlo se zavřít v pokoji, kde máme po stěhování skladiště, a to vyčítavé kvílení byste měli slyšet… (chuckle)

   1. No jasně to jsou Kristýnka s Karolínkou 🙂 ty znám 🙂 značně samoobslužné holčičky (inlove)

    1. a to blonďatý, co se tam krčí, to je jejich brácha Lukáš a mezi nimi je můj „tati“ Dan.
     Nemáš na Netíkovce mail?

      1. Já mám na Tomáše, ale ten je buď nečte nebo na ně nechodí…stačil by mi na Evču. Dík.

     1. sharko, houby, to není žádnej „tati“, to je regulerně Jack Sparow a jeho pirátský plavčíci 😀 už se nedivím, že se v hospodě ani nenajíte !!! Norčátku a Pitince posíláme podrbkání za ouškama a všude kam si přejí 🙂 nejvíc ze všeho mě dostala hláška “ strejda nám předčítal reklamní letáky, co je kde v hyper-super (chuckle) (clap) 😛 nevyrazíme po výplatě ( příští týden) zase někam?

      1. ahoj Evo,
       Jack Sparrow – a Dan by tě za to už snad i uškrtil..je mu podobnej,když má třírohák,já vím….ale když tě s tím pořád lidi otravujou,to je děsný..taky s tím mám pár příhod..povyprávím..příští týden jsem na For Arch, ale na kafe tě klidně pozvu i v pátek 17.9., jestli jsi zítra v podvečer doma. Alespoň si pokecáme.Š.
       Budu doma cca od 18h, tak se klidně stav a půjdeme.

      2. letáčky…kdykoliv je dotáhnu ze schránky, Norče si přede mne sedne, pronese – Mrouuu? |A čučí, tak začnu číst-chleba,mlíko,cukr, pak řeknu kapsička-ona hodí ksichtík a musím ukázat kde je..no,klidně ukazuju krabici s práškem na praní – číst ještě Noriska neumí,tak ji podvádím a říkám, je ve slevě, tu Vám koupím a ona se kření. nebo si sedne a ukazuje packou po letáku, nechápu,proč chce vědět,kolik stojí žehlička nebo pampersky, ale ráda jí poinformuju. Lídl je levný, to miluje… (angel)

       1. ježíšku, sharky kočky, vy mě máte dneska večer na svědomí 😀 „kolik stojí žehlička nebo pampersky!“ takové čtenáře doma nemám 😀

        1. včera v noci jsem jí musela číst z rozečtené knížky, no, předčítat Norisce o selských bouřích u Chlumce…co z toho bude, to se bojím pomyslet… (think)

         1. odpovědi myslím netřeba…je jen otázka, k kým se Nori ztotožní – jestli bude za panské nebo za sedláky 🙂 v každém případku bude jistě bojovat jako lvice 🙂 ]:)

  1. No bodejť by ne, když jste tu chuuudinku odložili do skladiště. :O
   Ale k článku: moc jsem se pobavila, kočenky se snaží, abyste se nenudily, jen co je pravda 😀

 4. Pelíšek zavěšený na kamnech je moc príma, Melda si ho šel odzkoušet hned, jak jsem ho z toho LIDLu donesla, Zrzínek ho tvrdě ignoroval, ale ani Melíšek v něm nebydlíkuje, nevím proč, možná, že až se začne topit, změní oba názor a budou si na něm vyhřívat zádíčka.

   1. Já myslím, že jim oba přijdou na chuť jakmile se začne topit. Ale Melíšek má svůj pelíšek za mou hlavou na nočním stolku, pak celá moje postel je jeden velký pelíšek a pak má „bydlík“, což je vysoký skákací-drbací sloup s několika plotničkami. Také rád spinká na parapetu, ale to mu tam musím dát polštářek. Zrzínek má své křeslo, tam je moc spokojený. Občas si vyleze na ten bydlík, ale málokdy.

 5. Teda! (y) Norinka (cat) je čím dál lepší sepisovatelka vašich domácích příhod, milá Sharko (inlove) . Je moc dobře, že sis ji pořídila, protože jinak bychom o vás nice nevěděli a to by byla obrovská škoda.
  Kočkodo mě dostalo, achich, jestlipak tu činnost budu umět ještě někdy nazvat jinak? (wasntme) (chuckle) (rofl)
  Jste báječné, Pitinko (h) a Norisko (h) , už se moc těším, až budeš podávat hlášení o vašich nových malých sestřičkách. 🙂
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Kočkodo je vlastně kočičí karate a judo …když si holky zkouší kočičí chvaty a hmaty a válí se po sobě…no, z pohledu Norisky, to muselo vypadat podobně (rofl)

 6. Ješkovi zraky – Norinko, měly jste moc krásné léto. Jsem ráda, že jsi si pochutnala na houbových řízcích a brkaši – taky bych si dala (nod) .
  A kočkodo mezi mami a tati mě dorazilo.

  1. Ygo, když zavřeme dveře tak za nimi Noriska tak pláče a naříká, že to kočkodo riskujeme s otevřenejma, aby nevřeštěla..ale ,že se bude chtít zapojit, tak to mne nenapadlo…Pitina po chvilce odejde a Šariček, ten si lehnul a decentně odvracel hlavu… (angel)

   1. Jo – tak zavřené dveře se u nás už léta nekonají ani na té nejmenší místnůstce. Zikmund ani tak nepláče, ale snaží se podhrabat – jestli on nebude křížený s hrabošem?!

    A jejda – už po třetí mám 4 + 6

   2. Shodit Princeznu z mých zad a potažmo z postele je proces dlouhodobý, ale pokud se podaří, dále se nezůčastňuje. Náš první NF Bohoušek byl vykazován za dveře kde teskně vyl, protože jako každé dítě to považoval za akt násilí na mamince. Jinak spal u mé postele, občas v ní. Mimi několikrát dopadlo Bimbovi na záda, dokud vážilo 40kg tak to šlo, později to bylo horší.

 7. ……… tatiho kuličky mne teda dostaly!!! Řvu tady smíchy až mi slzy tečou. A kočkodo jakbysmet. Norinko, krásně mňoukáš, budu to večer vyprávět klukům, aby si nebrali příklad – i když zaťaté drápky v bůčku taky umí moc dobře. Melíšek zase dělá něco jiného: ráno když se přijde přitulit, šmátrá tlapičkou s vytaženými drápky pod peřinou a loví mi palec. (h)

  1. a také …skočila jsem ze země tatimu na záda. Tati jen heknul…. tak to je také dobré – prostě chudák tati mezi kočkama

  2. Melda taky myškuje palečky? To je snad horší,než ty drápky v bůčku..já jsem na chodidlech lochtivá. U nás obě holky..někdy spím i v ponožkách… 😉

   1. Melda myškování palečků miluje a protože já mám tendence s palci hýbat, má to jasné! Docela to bolí. (wasntme)

 8. Jsou to pěkný příšery ušatý… Koukám, že je to u vás pěkně akční – být vzbuzena drápky, zaťatými v bůčku… možná bych neházela jen polštářem 😉 No dost se po těch kočičích příhodách divím, žes ještě celá, neudušená utěrkou a vůbec… bezva dvojka Nori s Pitinou (h)

 9. Pěkně jsi, Norinko, shrnula letní zážitky. Tak u příštího bilancování zase ahoj 🙂 .

  Jo, Sharko, se skluzem jsem prohlížela hrnčířské trhy. Rozhodně bylo na co koukat. Obdivuju tu neuvěřitelnou šikovnost i fantazii. Jen mraky lidí by mě asi otrávily, ale to je holt daň.

  1. ahoj Louk,
   ráno hned v 8h,než lidi dorazej,tak to jde prolítnout, ale v 10h je tam plno….až moc plno…tak to podle toho vypadá…taky bych chtěla hezký fotky, ale tady to jde jen letem, jinak ti tam pořád někdo leze…. (mm)

 10. Hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Norinkoi, to psaní ti jde mooooc pěkně. Těším se na další hlásání (nod) (chuckle)

 11. Ahoj teto Dede, já píšu teprvá po čtvrtý (cat) N.
  le sečíst to musí maminka, já to zatím moc neumím…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN