PSI: Polly

Domů mě přinesl coby malinkaté štěňátko z brněnského útulku Kociánka nejmladší páník, aby panička přestala tolik oplakávat mou předchůdkyni Elinku – no a v listopadu to bude už přesně 14 let, takže jsem už senijórka, ale protože zase nevím, co to je, tak prý kromě mírné hluchoty a lehkého zákalu na očích řádím pořád stejně.

Lovím bez oddechu myšičky – umím to jako mí předci – když doskočím na všechny čtyři, je myška už ubezdušená a já pak musím ale hóóóóóódně rychle polykat, protože panička, která tohle neumí a asi má chuť, mi vždycky tu myšku bez milosti rve z tlamičky. No a to nemluvím o svých dvou čtyřnohých komplicích Bonině a Bojarovi, kteří číhají opodál, kdyby ten úlovek náhodou panička neodhodila dost daleko… jenže ona je fikaná a nese to v pytlíku na enóno tak dlouho, až nás přestane bavit ji obléhat a jdeme si ulovit novou.

Taky se musím pochlubit, že mi přezdívají bobřice, protože odmalička nenechám žádný klacík ani větvičku, dokud z ní nesloupu kompletně kůru a poté ji nerozseparuju na tisíce kousků. Jednou měli páníci málem infarkt, když jsme odpočívali po výletě na Pálavu někde na louce a já si z dlouhlé chvíle přitáhla přes jejich spící hlavy ke kompletní devastaci asi dvoumetrový keř ještě s listy, který tam právě někdo uřízl.

Odjakživa taky miluju krást klacíky z táboráků – víte, jaká je to psina, když běžím po zahradě klacík v tlamičce a na jeho druhém konci čím dál tím větší plamínek a za mnou paničky i pánečci ječící jako o život? A víte, že nikdy neocení, jak se jim starám o přísun kyslíku do plic, ač tuhle kratochvíli provozuji minimálně desetkrát za večer! A přitom jak se nám potom všem krásně tvrdě spí!

Musím se pochlubit, že jako jediná ze smečky (pravda, páník mi trochu konkuruje) jsem fakt jedlík a mohu jíst, kdykoliv mi někdo něco nabídne nebo někde něco zapomene. My tři pesové si při hlavním večerním krmení vždycky své misky důkladně vzájemně zkontrolujeme, jestli náhodou není někdo šudinka šizená. No a já pak jdu ještě na finální kontrolu po těch dvou flákačích, co by jen masíčko (mimochodem po vyslovení tohoto slovíčka se odmalička otočím na toho, kdo to vyslovil, usměju se a olíznu kolem celého čumáčku – zkoušeli to na mně i kamarádi od páníků a fungovalo to!!).

Taky jsem si páníky vycvičila, že když jsme někde v občerstvovně a já musím sedět pod stolem, tak aby na mě nezapomněli, začnu si po pár minutách stěžovat svým huhly-mumly a zvolna zrychluji a zvyšuji tón, dokud mě neuplatí nějakou dobrůtkou – a že si někdy za večer přijdu fakt na své. No a taky umím krásně jíst z vidličky, ale to praktikujeme jenom doma a jenom se mnou, protože Bonina a Bojar nebaští tak elegantně jako já a panička se bojí, že by se k tomu soustu na vidličku napíchli.

Taky miluji vánoce a vše co s nimi souvisí – dokonce v posledních letech musí páníci zavírat před nadílkou dveře od obýváku, protože já si chodím nadělit už během večeře a jak jsem zvědavá, tak občas otevřu kromě svých voňavých dárečků i dárečky páníků, protože ty občas taky voní, i když jen čokoládově.

Co nemám ráda, jsou bouřky a kroupy – to pak vždycky vyčítavě hledím na paničku, proč mi to dělá, když ví, že se bouřek bojím. Ale posledních pár měsíců fakt už trochu hůř slyším, takže když je bouřka v noci, tak ji prý (!) obvykle zaspím. Když ji nedokážu zaspat, tak se pokouším prohrabat botníkem nebo vanou a ve finále nepohrdnu ani peřináčem s náhradními polštáři a dekami. Panička mě pak z toho tahá, protože má strach, že se tam udusím, jak jsem hluboko zahrabaná, ale já se raději dusím než tu bouřku.

Jako malá jsem spávala jen na paniččině polovině postele, ale páník o mě říká, že jsem klasický Meresjev, což taky nevím, co je, ale faktem je, že jsem se postupně nenápadně pod dekou přeplazívávala k pánečkovi a krok za krůčkem se posunovala až na jeho polštář. Dneska mi občas uprostřed noci páník vynadá, abych se otočila a nedýchala mu do obličeje, ale jinak v poho…

Odjakživa jsem také milovala honičky všeho druhu, ale dnes už si střihnu hoňku jen, když není moc horko a navíc už jen s dlouholetými kamarády, kteří mi ale čím dál víc odcházejí za Duhový most. No a těm mlaďochům se přece nebudu předvádět jako nějaká puboška. Paničku to mrzí, ale protože jinak jsem fakt přátelská pesa a u nás v brněnském sídlišti dokonce i sousedi tvrdí, že snad neumím ani štěkat.

Panička je pak obvykle zve na chaloupku k naší starší paničce, kam odjíždíme v pátek odpoledne a vracíme se v pondělí ráno (někteří přímo do práce a někteří dospat víkend), protože tam jsem za provokatéra burcujícího zbytek smečky v pravidelných pětiminutových intervalech k hlasitému hlídání domu, zahrady, sousedčina domu i zahrady a vůbec celého okolí… Však mě taky všichni sousedi chválí, a jakmile přijedeme, tak volají, že bude veselo, protože už je tu zase ta Brňačka. No a to máme v okolí aspoň pět chalup Brňáků i s jejich čtvernožci… ale Brňačka jsem jen já za to, jak je dobře hlídám.

Tak si ale říkám, že pro dnešek už by to moje štěkání stačilo. Ostatní vám dopovědí Boninka a Bojárek.

Tak na brzkou štěkanou!!! Vaše Polča a Laďka, co si myslí, že je alfa samice naší smečky

P. S. od paničky:

Pollynka je stále pohodová peska, ale na začátku našeho společného soužití týden po přinesení z útulku onemocněla psinkou a poté, co ji po pár týdnech vet z téhle nemoci dostal, tak se objevil zákal obou oči coby druhotný následek této nemoci u štěníka. No a po dalších pěti měsících, kdy už páníci chtěli začít trénovat slepého pesa, tak přece jen zabraly kortikoidy a oči se vyčistily. V sedmi letech pak nečekaný zánět dělohy, který výustil v komplikovanou operaci, ale dle veta je Polča klasickým příkladem mětaje, který se ze všeho rychle vylíže!!!

Aktualizováno: 13.9.2010 — 14:01

114 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milá Laďko, díky za milý, vtipně napsaný portrétek a povedené fotky (inlove) . Lištička Polča je charismatická rozesmátá pejska. Těším se na představení zbývajících členů smečky 🙂 .

 2. O.T.HEJNICÍM CHTĚJÍ FAKT ZRUŠIT JEDNOKOLEJKU (devil) Raspenava – Bílý potok, takže jim od října do března zůstane jako jediné spojení se světem jediná silnice, přes léto teda přímo až dvě. Trať je využívaná jako školní spoj, pro nákupy, cesty k doktorovi i veledůležitý zdroj rozvoje obce – turisty pro cesty do poutního místa a dál do hor. Dnes večer to přinesla MF Dnes.
  Na hejnické stránce (viz nástěnka) nebo tady v diskusích vítám jakýkoli nápad, jak jim pomoci v boji o záchranu trati, do kterého jdou. Starostenskou kuchařku pro boj s molochy už dostali, hledají se další možnosti a nápady. :@

  1. Jo můžu jim tam připomenout Desnou, kde byli pře 13 lety ve stejné situaci, ale když to napíšu veřejně na jejich stránky, tak si toho určitě všimnou lidé ze Správy železnic a už tam tuplem nebudou nic opravovat. Před časem jsem si o tom dopisovala s panem místostarostou. Tak snad to má ještě v hlavě. Já myslím, že nejdříve je nutné v tom Správě železnic a ČD vymáchat pusinky nějakými peticemi a podobně (Nevím, co jim v tomto ohledu psala Jenny, to mi uniklo), přitom si připravovat záložní plány ala Desná nebo domluva s jiným dopravcem (Student Agency a pod. – ale ta tu trať stavět nebude).

   1. k peticím by se nás určitě spousta připojilo. Ale chtělo by je to co nejvíc zveřejnit, třeba aspoň rozeslat všem známým.

   2. Odkazy na Desnou jsem poslala i starostovi. Teď budou muset zlomit pražskou centrálu SŽDC, aby spravila koleje. Novináře nějaké neznáme, kromě toho mýho, co je ještě chvíli na nemocenské?

    1. Dávám tu odkaz, aby si tu lidi udělali představu:
     http://www.udoli-desne.cz/zeleznice-desna
     O vlastní stavbě nové trati píší dost opatrně, vyplývá z toho, že se to hnulo, až když založili svazek obcí – ten už asi mohl jednat o stavbě trati, když se asi uvolil ji zaplatit. Co mě štve, že si dráhy chtějí ponechat pouze to, na čem bezečně vydělají a nejsou schopni s přiměřenou ekonomikou zachovat i ty menší trati, na kterých je navíc kolikrát závislý život obcí. Ale s novým ministrem to asi bude opravdu těžké.

  2. No já bych ještě oslovila přímo ministra dopravy, on rád dává „kartáč“ těm potřebným byrokratům a na železnici je jich neurékom,tam je potřeba zatřepat s křesly pořádně. Úplně kliďánko bych použila toho co se přihodilo v obci a otočila bych to tak, jako jestli se jim zdáme už dostatečně postižení nebo je třeba ještě přihrnout. Pak bych dále postupovala dle kuchařky od baty, s tím, že předchozí bych rozhodně poslala do všech TV, dále stížnost adresovanou na Ministerstvo dopravy, odkaz lze najít na nettu odd. stížnosti, vím že to fungá neb jsem takhle cvičila s českou poštou na MV, která nám chtěla zrušit schránku a taky jsem poukazovala na nevyžádané časopisy,které nám chodí a kdo za ně vlastně těm vydavatelům platí. Nesmí se jim dát pokoj, jen tak to funguje, za tím si stojím. Mosíte být jak sršni, štórat a štórat. (y) Věřím ve vítězství slušných lidí, jednou se to přece musí zlomit. (y) (handshake) (wave)

 3. Jejda, teď jsem si všimla, že má svátek Radka, čili Radanova – tak snad ještě stíhám. 🙂 Všechno nejlepší, milá Radanovo, hlavně ať se Ti zamotané všechno rozmotá a ať Ti svítí (sun) a voní (f) a (dog) (dog) (dog) pěkně poslouchají. (h)

  1. Milá Radanovo, přeju pořádnej kus štěstí … ten zbytek se obvykle nějak poddá 🙂 (y) (rose1) (y)

  2. Ano, mila Radanova a vsechny dalsi Radky- vsechno nejlepsi, radost, stesti, zdravi. Doufam, ze jste si sveho dne uzily. (rose1) (sun) (h) (d) (^)

 4. Je to mětaj, ale já tam toho urozeného velškorgiho úplně vidím. Ale to je jedno, hlavně že je vám spolu dobře. A nedokážu si představit honit psa, co běhá s hořícím klackem v hubě, to by mě fakt asi omejvali- ale každý máme něco. Borůvka mi zase právě v pracovně rozkousala borovou šišku, co si přivlekla venku z prochajdy. A že ta jde rozložit na velmi malé kousky…

  1. No – mezi náma, velškorgi vypadá jako ukázkový podvraťák (chuckle) – to Pollyanka vypadá daleko vznešeněji

   1. Jo! Polly se mi taky moc líbí, vidím tam pro změnu šibu, je to taková lištička, s duší pyromana 🙂

   2. Milá Ygo, to tvoje konstatování „vznešeného vzezření“ naší Polči mě dostává úplně na obláče!!! A jak to víš, že jí ve slabých chvilkách říkám já i syneček, protože jsme oba rádi četli Pollyannu, ty naše Pollyjaničko????

    1. Ono se mi to dralo na jazyk hned, jak jsem ji uviděla – a ještě jsem chtěla říct, že je to vyloženě psík do sněhu a do peřin – tam nejlíp vynikne (nod)

 5. Polčo, jsi nádherná hafuška. Jak jen mohla panička tak dlouho tutlat tvoji existenci. Moc jsem se bavila. (sun) A už se těším na další členy smečky. (inlove)

  1. Tak a tady se připojím sem, taky tu je všechno napsáno. Taky se těším na další povídání 🙂

 6. Polča je krásná. Vždycky říkám, že kdybych měla mít psa (už léta mám dvě (cat) (cat) ), šla bych do útulku a přivedla bych zrzavého vořecha s ocasem zakrouceným do kolečka na zádech. A najednou ho tady vidím (inlove) . Úplná klasika, usměvavý vořech s chlupatým ocasem do kolečka, nádhera. A jaký má bezvadný život! Tak přeju hodně zdravíčka a energie. (A toho „vořecha“, prosím, nemyslím nijak pejorativně, vořech je kategorie, patří do ní mětaj a vetaj a liškopes a jsou to skvělá plemena.)

  1. Milá Tapuz, vořech je v případě Pollynko to opravdé „ořechové“ a navíc jí to zřejmě zachránilo život, když jsme ji přinesli z útulku a do dvou dnů se u ní projevila psinka. Náš rodinný vet mi pak dodatečně řekl, že právě to, že je vořech, jí zřejmě umožnilo tuhle nemoc – absolutně smrtelnou pro štěňátka čistokrevných pejsků – přežít a zcela se vyléčit i z dalších následků téhle nemoci, jako byl v jejím případě kompletní zákal na obou očích.

 7. Polča je bezvadný pejsek, milá Laďko (inlove) , a hrozně moc mi připomíná Míšu, pejska dědečka přeslicového. To bylo zlatíčko hodné, vykutálené, zrzavé, věčný pochůzkář a také vyhlášený kibic u dědečkova štamgastského stolu. (h)
  Díky za krásné vyprávění i přivolanou vzpomínku. 🙂

  OT hlásání o Rozárce: ta je tu prostě od začátku doma, splněné přání a dárek, a taky pěkný dáreček. 🙂 Už se naučila dvířka, mydlí jimi o 106, hlavně večer. Lítá na balkón a dovnitř, celá blažená, že může všude za kosourkama. 🙂 S Bertíkem se večer honili jako blázni. Mikešek už na ni nesyčí, jsou i velmi blízko sebe naprosto v klidu. Jen jsem je zatím neviděla olizovat se navzájem nebo tulit, ale myslím, že to přijde.
  Rozárka je poděs, všude vleze, odevšad někam padá – za skříňku s televizí, pak zas je na té nejvyšší skříni pod stropem, skáče z ní dolů přes všechno možné, sjíždí po zadní straně televize jako po tobogánu, chytne se drápkem nebo čím, a zas se promenuje na poličce mezi kytkama. Hupne mina klín, přitiskne hlavičku, zapřede mocně, něco uslyší, odrazí se a frrrnk! odletí jako ftáček … a buch buch, dvířka dvířka a je v rouře na balkóně.
  Bertík že byl akční? Tsss! Bertík byl proti Mrně hotový leňochod. (wasntme)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Vavísku já Ti Rozárku tak přeju, ani nevíš jak moc! Užíváš si to, to je znát z každého slovíčka o ní. (h) Tak ať je Vám tam společně dobře, přejou strejdové Zrzínek a Melíšek a teta Karolína. Melíška budu dneska večer rozmazlovat, mám ho přesně rok. To je děsné, jak to letí, ale krásně v té milé hebké společnosti. Zrzínek je mazlivý, pořád se mi motá kolem nohou, nechá se hladit, drbkat, kouká na mne oddaně, srst má krásně heboučkou a s Meldou včera navečer dováděli jak dvě koťata.

  2. Vave, tak teď se probírám starším počtením a ha ! , co vidím u Vave se nasadilo zvířátko. (inlove) Já to věděla, já to věděla, že to přijde, byla to jen otázka času, oni totiž kosoursi nutně ale nutně potřebovali holčičku. (cat)
   Rozárka už si je omotá a zexecíruje. Vavísku, ty jsi tak hodnááááá, mějte se krásně a moc si užívejte, pohlaď je všechny za celou naši smečku. (h) (hug) (wave) Rozárka je nádherná. (h)

    1. koukám, koukám, koho to vidí mé bystré oko – má neteřka se tady s domácím úkolem zviditelňuje… (chuckle) Přesto si myslím, že máš jedničku blbě. Teď jsem projela fotky na googlu a ten to není…

   1. Dík – tak tady bych zcela vybouchla. Nejen, že ho nepoznám, ale já ani nevím, že někdo takový existuje (tmi) Je fakt, že člověk ministry sousedních států většinou znát nemusí (shake) Bohužel si myslím, že bych měla problém poznat i některé naše nové ministry…

   2. Nevím, kdo je to ten náš anonym, který zná tolik politiků, ale klobouk dolů, to jsou znalosti. Já bych teda tady pohořela. Takže anonymní si zaslouží kytičku. (f)

     1. Přiznejte se, kdo jste anonym (chuckle) (y)
      Teda tyhle lidi … vůbec netuším… (no ale když vezmu to panoptikum, co se teď vyrojilo na předvolebních plakátech (think) )

      1. Hihi, u nás kandiduje do Senátu nějaká ženská, kterou neznám ani podle jména, a že prý je náš kandidát (rofl)

      2. taky by mě anonym zajímal (nod) . Že by nějaký politolog ?? 😉 Ten druhý anoňouma z odpoledne jsem jáááá (chuckle) , protože jsem restartovala noutbůčka a on mě nepoznal (fubar)

  1. Petro, dík za info 🙂 . Jsem moc ráda, že už to klaplo – to je poslední zbytek z Mácháče, blíže v přehledu za září.

 8. Polly je jednička – určitě jste si užili spoustu krásných chvil a ještě užijete, posílám pohlazení a podrbání 🙂

 9. Laďko, Polly je krásná dobře živená lištička a velškorgi v jednom pejskovi, prostě královský pejsík, výsledek je moc hezký a milý. Jak vidno, má smysl pro humor jako páníčci.
  Když ono pod peřinkou je táák dobře. Těším se na další povídání a přeji ještě moc radostí pospolu. (h) (y)

  O.T. Kdo se chcete podívat a pobavit koukněte sem, http://www.rajce.net/a2607759?

  k podzimu to patří, je to se sousední vísky, moc pěkné dýňobraní, soutěžilo se o nejpodařenější výjev. My máme letos 2. října zelobraní s figurami ze zelí a soutěžemi o zelové pochoutky a nejkrásnější nožky šlapající zelí. Jdu do toho (wave) (rofl)

  1. Jéé – moc jsem se pobavila – nejlepší byla tá tetka, co sletěla z kola – ta vyražená zubiska (rofl) !

   A držím palce ve šlapání, nožky potom budeš mít jak alabastr.

   1. jenny, náááádhera, báječně jsem se pobavila, portréty jezevčíka byly taky dobrý! Lidi u vás mají báječný smysl pro hru a legraci a to krásné počasí (clap) (clap) (clap)

    1. Podle mne v tom je taky velka zmena od r. 1989. Ze v rade mensich lokalit si lidi takovymi akcemi nejen zprijemnuji zivot, ale vytvareji tim pocit jiste sounalezitosti a snahu urdzovat misto tak, ze je v nem dobre zit. ja treba vidim ohromne zmeny u nas na vesnici, jak tobylo, kdyz jsem odchazela, a jak se spolecensky zivot dobrovolne vylepsil a kolik fajn akci lidi sami pro sebe.

  2. To je fajn, že se tam lidi umějí tak pěkně bavit, mooc péěkné postavičky. A se zelím to bude taky paráda, škoda, že jste tak daleko…A ať se Ti dobře šlape (clap)

  3. Jenny, to je pekny. Krasne podzimni barvy – proto ja ten ranny podzim tak rada. Pekne dynove panaky ve vetsim mnozstvi jsem naposledy videla v Nove Anglii. Dotaz: To v te vesnici KAZDY pestuje ruzne druhy dyni v mnozstvi velkem? Ja nahodou tyhle podzimni dyne rada pouzivam na vareni – pecene, do polivek, i do rizota… LENKA S mela loni pekny clanek s receptama na ruzne dyne.

   1. Hmmm … tak to ja jsem tedy presvedceny, ze takovehle hratky jsou jedinym rozumnym zpusobem zuzitkovani dyni 🙂

    1. Jeniku, to ja jsem si taky dlouho myslela, protoze v podstate jedinou upravu dyne, co jsem znala bylo, ze se to zavarilo do kompotu a starsi zahradnicici tetky si libovaly, ze je to lepsi nez ananas. No, kdyz se obcas v zasobovacim objevil ananas, tak jsem z tech dyni byla pekne nastvana. Ale treba takova rozmixovana polivka s oranzove dyne se zazvorem, jablickem, smetanou, zasypana zelenou cibulkou a platky kapii – MNAM! Anebo pecene na kousky s hnedym cukrem, trochou balsamiku, bylinkama a kusama cibule – to je o necem jinem.

   2. Pěstuji,pěstuješ, pěstují všichni. Přišla toď onehdá doba, kdy jsme chtěli ve školce vytvářet něco z dýní a ono nebylo kde vzít, to už je ale pryč. Každý nasadil a teď sklízí a tvoříme. Jsou z toho krásná aranžmá a figurky jste viděli, když se to pak večer rozsvítí svíčkami, (na Moravě – rožne), je to moc milé a poetické. Pak se dýně zavaří, zpracují rozličným způsobem,dýňové buchty, dýňové koláče, naloupou se semínka aby se nemuseli kupovat v obchodě a žije se zdravě (angel) než přijde nějaký zimní nářez (rofl) .
    Hano a jinak máš pravdu, začíná to být o něčem jiném ,nicméně tady v tom kraji pod Hostýnem se lidi vždy více družili,bez nucení.

    1. Jo, ještě doplněk, dýně jsou ze zahrádek, u nás se ale zelí pěstí ve velkém, náš zemědělec pan Dostál má zelíčko výborné celou zimu, taky krouhá, můžeš tedy vybrat sobě jak se říká přímo ze dvora a to je taky paráda.

 10. Moc se všem dopředu omlouvám, že nestíhám odepisovat jednotlivě – já mám během dne vždycky možnost jen „tryskem“ nakouknout na Zvířetník….. Takže: a) Polča skutečně většině lidí připomíná lišku, i když často bývá považována za křížence welshcorgiho – dokonce se na nás jednou sesypal autobus důchodců z UK, kteří všichni vykřikovali, že to je jeden z pejsků Her Majesty – a tak jsem je přitom nechala 😉 Obávám se, že Pitrýskovu myšku by fakt nelovila, protože je, jak psali i ostatní, neloví ani doma, kde jich máme teď na podzim plný sklep. Ona dokonce neloví na naší zahradě ani kuny, které se nám tam vesele prochází poránu a podvečer a jen jim kouká z voka do voka, než se kuna otočí a odejde – a to se říká, že kde jsou psi, tam kuny nepáchnou! Moc mě mrzí to Svatováclavské venčení, Ygo, fakt bych se bývala aspoň s Polčou ráda přihlásila, ale prostě já míním a můj kloub mění, to už tak v životě chodí, ale slibuji, že se z toho prosím fakt nějak vylížu a příště, když tak přibelhám i s holí, protože moji pesi si na ni už zvykli a ti ostatní to snad taky přežijí. Zdravím Jackeyho – mám už rozepsaný mail pro jeho paničku, tak snad ho dnes, nejpozději zítra pošlu. ]:) Jinak vám na ni ještě bonznu, že dnes ráno mě budila už ve čtvrt na pět, protože jsem jí večer odebrala šišku z vycházky, aby ji neseparovala na koberec a ona si ráno vzpomněla, že tu šišku nezbytně nutně potřebuje a tancovala a kníkala pod poličkou v předsíni, kde šiška ležela…. (chuckle)

  1. Zdravím Polču. Ta fotka v peřinách mi také připomněla welshcorgiho, ale má na něj dlouhé nohy. Na shibu má zase jinak chlupatý ocas a bílý límec (a to že neloví – shiba je lovec). Něco ze špice tam také je. Ale cožpak to není jedno? Hlavně že je veselá a spokojená.

   1. Špic byl můj první psí kamarád a nějak ho tam laicky vidím – asi jak se směje (inlove)

 11. Laďkoooooooooo – Polča nejni mětaj. Polča je skoro šibi-šibi-šibí péf 🙂 . Je úžasná (h) a má smysl pro hjůmor, což je dokonalý 🙂

  1. Petro, Polča není šibi péf, ale občas pěkně šíbnutej péf!!!! Ale my ji máme o to radši – určitě je to stejné jako s Ešuskem, kterého tímto moc z Brna zdravíme!!!

   1. no bať že je šibi-šibi-péf, když je právě šíbnutá 😀 😀 vyřiď podrbání a že je moc krásná.

 12. Teda Laďko – konečně jsi nám začala představovat smečku (ehm, neslibovala jsi to už od klokaního Brnění?! (wait) ). Pollynka je překrásná, jak už tak mazané pejsky bývají, ale je zajímavé, že mne na mysl liška nepřišla – spíš taková miniaturka Akita Inu (nod) . A určitě ze špice něco v sobě má – totiž ten úsměv je na beton špicoidní, no a taky ten ocásek chundelatý přes zádíčka stočený.

  Mrzí mne, že ti nožka stále neslouží k úplné spokojenosti, protože smečka takových krásných pejsků by se velice vyjímala na Svatováclavském mikulášení (protože v Mikulově (chuckle) ) příští sobotu (nenápadně tu ohřívám polívčičku moravských sester – viz Nastěnka (nod) ).

  1. Přesně to mne napadlo – akita inu. Hlavičku má nádhernou. Celá je krásná, to je dobře, milá Laďko, že jste se pustily do psaní!!! Už se těším na představení dalších kamarádů. (dog) Měj se krásně a ať se noha brzy zlepší. (rose1)

   1. No jasně, špicoidní lištička. Ale pěkná. A mazaná. A prima. 🙂 Tak pomáhej paničce opatrně trénovat nemocnou nožku. (h)

    Karolíno, tvé včerejší kocourky jsem nestihla komentovat, ale četla jsem a měla jsem stejně jako dnes hubu úsměvem rozsvícenou. Vy se tak máte, že se máte. (h)

  2. Miniaturní akita je shiba (inu je snad přípona pro psa takže i tosa inu). Ale to jsou povahově dost odlišní psi. Prostě východní povaha. To Polly neodpovídá, ale souhlasím s názorem, že je tam zřetelná podoba.

 13. Můžu vám myslím prozradit, že Laďka nemá takovou unikátní lištičku jedinou… 😉 Je to zajímavé, u unikátního jedince, co? 😀

 14. Hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Krásné povídání a jedné starší psí dámě (inlove) . Chtěla jsem napsat důstojné psí dámě – ale to k téhle veselé lištičce asi moc nepasuje (chuckle) . Těším se na představení dalších členů smečky (nod)

  Betka velmi dobře rozumí slovům masíííčko, páááreček (za mlada občas zaměnila se slovem páááneček) a hlavně „co to máš v mističce?“ Pokud toto vyslovím nad spícím psem uprostřed zahrady, ihned se smykem zhmotní v kuchyni a kontroluje, jaké překvápko do misky přibylo (třeba maso z polívky, zbytek pomazánky…)

 15. Pollynko, liško jedna podšitá,mazaná,chyyyyyyyyytráááá, ty jsi to s těma páníkama vyhrála a oni s tebou…..jen buď ještě dlouhou dobu veselá a hravá a rozdávej ten svůj pejsčí optimismus….. (sun)

 16. Pollynko, ty jsi ale krasna a sikovna pejska. 🙂 Vis, ja na metaje a vetaje mam slabost. Je to takove chlupate tajemstvi. Kolega metaj Jakey zdravi az do Brna.

  Ovsem pes nosici horici klaciky z taboraku – to je sila. (rofl) Nebo spis :O ??

 17. Pollynko, jsi nádherná lištička a taky děsně mazaná a chytrá lištička, jak už tak Bystroušky z Brna a okolí bývají. Pollynko, obracím se k tobě s prosbou o pomoc. Když jsi ta zdatná myšilovka, prosím tě, nemohla bys bydlíkovat pár dní u nás? Prostě je to u nás jak v tom filmu Tom a Jerry. Myša jedna se k nám nastěhovala, že prý bude za pár týdnů venku zima a kdesi cosi. A protože máme kuchyňu obloženou sádrokartonem, tak si vybudovala hrad za stěnou a naprosto klíďo píďo přichází a vychází. A ty naše schnauzerky Chipsy se vůbec nenamáhají zabodovat! (devil) a myšu vyhnat. Že b y ji zardousily to ani nápad. A prý byli knírači vypěstovaní na hlídání a myšolovení. :@ Tak pozdravuj všechny u vás doma a ať ti tví parťáci brzy napíší nějaký primovní článeček.

  1. Emh, Pitrýsku, ty svoje holky nechápeš! Tu myš nemůžou ulovit, páč je u vás a proto je vaše a domácí zvířata se nelověj… 😛 Přesně tak se chovali Nazgúlové na naší zahradě – všude jinde myšli lovili, jen u nás ne. A myší expanzi (Je tu krásně a bezpečno, přijeďte i s dětma!) zastavila až Čita 😀

   1. No jo, svatá pravda. Toya je velice schopná myšilovka (teda, když ji na tu myš upozorním), ale doma je doma, tam se neloví – proto mi vždycky ohlídala křečka (no ohlídala – čuměla na něj do kýbla a nechala ho přes svůj čumec vylézt ven). Ale když byla jedna myša na chodbě (tedy ne v bytě), tak tam ji ubezdušila ancvajdraj – hop, cvak a ukliď to, paničko, to už je na tobě (chuckle) .

    1. Dede, psát o Nazgúlech a pak vysvětlovat, kdo že je ten aňoným, je naprosto zbytečné!! Kolik je, asi (na celém světě) Nazgúlích smeček?? Ale máte obě, Ty i Yga, svatou pravdu. Na procházce je největší myšoloffka Týnečka. Antrcitová žížnivá čára a pes končí čumákem zapíchnutý v díře. Jenže, já si je pokazila.
     1) zájem psa o myši na stopě, rozlišku, aportu a pod. není zrovna to, co by pánčičku nadchlo.
     2) mám strach, že by ulovená myška mohla být přiotrávená a dohasínající a tak by se mohly duplicitně otrávit i Chipsy.
     A tak to, co mizí za sádrokartonem začíná být noční můrou. Ale dnes pojedu do Bvi a zakoupím pasťu, takovou tu kupolku a za ledničkou ji nastržím na myší cestičku. To by bylo, aby nebylo…

     Myš, jako taková, by mi nevadila. Ale když ony ty myší pelechy poněkud nelibně voní, všude jsou hovínka a rozkousají všechno, na co příjdou. :@

  2. Pitrýsku, buď ráda, že jen jedna myša! My už jsme stražili hafo pastiček všude, protože letos je jich pěkná úrodička a hovinka jsem našla i v místnostech, kde myšky nikdy nebyly. Asi bud krušná zima, protože se stěhují přímo hromadně. V noci se mi o víkendu na chaloupce zdálo, jak myškyni se sbalenými kufříčky tvoří jednu linii po sobě jdoucích šedivých kožíšků a mašírují si to z přilehlých luk a strání rovnou k nám do chalupy.

   1. Tchýýýýýýýýjooooooo! Také máš činoherní sny v barvách vyvedené. No, doufejme, že za sádrokartonem je jen jedna. Aspoň jsem vždycky zahlédla jen jednu. Ale místa je tam dost pro celý zájezd! (envy) . To je za to, že kvůli Chipsám máme celý den otevřené dveře na dvůr. To se jim to potom stěhuje!

   2. No prosím, to je aspoň sen – myši s kufírkama (rofl) .

    Nedá se nic dělat, Karolínko, a okamžitě musíš začít učit Zrzínka na cestování, aby si myši vybrali svou zimní destinaci jinde než v domě U dvou kocourků (chuckle)

   3. No tak nasim se mys pokusila nastehovat do bytu v prvnim patre cinzaku (tedy nikoli prizemi). Pekne po fasade … byla odhalena a opet po fasade, desnym fofrem, cumakem dolu, odbehla.
    Ovsem ve „sklepe“ uz uradovaly. Nacata kilovka mouky a tak podobne.

    1. MILÁ LAĎKO, TAKY MÁME DOMA SENIORA,KTERÝ JEN O ROK STARŠÍ NEŽ POLYNKA. NÁŠ UŽ JE SKORO HLUCHÝ A VELICE ŠPATNĚ VIDÍ, ALE JE TO HROZNÝ SMETIŠŤÁK, KTERÉHO MUSÍME VELMI BEDLIVĚ HLÍDAT, ABY VENKU NESEŽRAL, CO VŮBEC NESMÍ. HOKIN JE DOŽIVOTNĚ ODKÁZÁN POUZE NA VELMI PŘÍSNOU JATERNÍ DIETU A SMÍ ŽRÁT VÝHRADNĚ SVOJE GRANULKY, ABY NEMĚL PROBLÉMY. JE TO CCA 2 MĚSÍCE, CO MI V NESTŘEŽENÉ CHVILCE UZMUL ZE STOLU V KUCHYNI 2 DOCELA VELKÉ NOHY KLOBÁSY, KTERÉ SE TAM ROZMRAZOVALY NA VEČER.MY SIC NEMĚLI NIC NA GRIL, ALE ON TO DOCELA ODSKÁKAL ZDRAVOTNÍMI POTÍŽEMI, JELIKOŽ JEHO JÁTRA TVRDĚ ZAPROTESTOVALA A POTRESTALA NEJEN HOKINA ,ALE I NÁS. ŠTĚSTÍM BYLO, ŽE JSEM MĚLA DOMA SEMÍNKA OSTROPESTŘCE A AČ SE HOKIN BRÁNIL JAK LEV, OKAMŽITĚ JSEM NASADILA OSTROPESTŘCOVOU LÉČBU. NO, NEMĚL MNE HOKINEK DLOUHO RÁD ZA ZPŮSOBENÉ PŘÍKOŘÍ. NEBYL ČAS JET PŘES 20 KM K VETOVI PRO LÉK V PRÁŠCÍCH, TAKŽE SEMÍNKA MUSELA STAČIT JAKO 1.POMOC. PODRBEJ ODE MNE SVOU POHODOVOU PEJSINKU.
     JENDO, TVÁ MYŠA VYLEZLA DO 1. PATRA.MY VŠAK BYDLÍME VE 2. PATŘE NAŠE ŠDODÍCÍ MYŠA, KTERÁ VYLEZLA AŽ K NÁM, SI SMLSLA NA PŘÍVODOVÉ HADICI K PRAČCE. CO UDĚLÁ NATLAKOVANÁ VODA Z PŘÍVODU PRAČKY JEN SE DVĚMA MALIČKÝMI DÍREČKAMI OD MYŠÍCH ZOUBKŮ, KDYŽ SE VODA NA NOC ZAPOMENE ZAVŘÍT, TO SI DOVEDE PŘEDSTAVIT JENOM TEN,KOMU SE NĚCO PODOBNÉHO STALO TAKY. TA VODA V POKLIDU A TAJNĚ PRÝŠTILA JAKO GEJZÍREK OD CCA 19 HODIN AŽ DO DVOU DO RÁNA, KDY NAŠE MLADŠÍ DCERKA ŠLA NA WC A V PŘEDSÍNI SE UŽ BRODILA PO KOTNÍKY. HRŮZA A DĚS. PROLITÁ CELÁ SEKCE PANELÁKU AŽ DOLŮ….

     1. Jé Lenko – tak tu hadici si představit dovedu – nám rupla a já bláhová v polospánku myslela, že venku prší (chuckle) – MY jsme naštěstí vytopili JEN sousedy pod nama. Od té doby přívod do pračky furt kontroluji 😉 .
      A chudinka Hokinek – ještě že to nakonec dobře dopadlo. Tak ho za mne podrbkej za ouchama (dog) .

     2. Lenko, držím palce s Hokinkem – mám ještě další dva – jsou zhruba šestnáctiletí a jedna z nich – Boninka – vyjde o ní taky povídání – je už 3 roky závislá třikrát denně nadávce v celkovém počtu 4 ks prášků (z toho jeden také na játra) a měla by být na přísné dietě. Ale ona samozřejmě nevynechá jedinou možnost, jak někde něco uzmout, event. venku do sebe vcucnout nějaký fujtajbl, než ji stačím odlovit a rozčílit se, protože nad takovým senijórkem už ani nic jiného nejde – tam už fakt hubování ani krákání za kůži nemá na nic vliv (chuckle)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN