PSI: SOS pro Darlenku a Elišku

Z vážných zdravotních důvodů hledám pro své dvě fenky kavkazského pasteveckého psa Darlen Lajdn (6 let) a Elishu Lajdn (5 let) nový domov. I jednotlivě. Nejsou zvyklé na děti, ale jsou velmi dobře socializované, zvyklé na vodítko. Skvělí a oddaní hlídači, ale jen pro lidi se zkušenostmi s tímto nebo obdobným plemenem. Opravdu to spěchá.

Další informace o fenkách najdete tady.

L. Švecová, kontakt: lj.svecovi@seznam.cz, tel: 737 36 36 33

Darlenka

 

Eliška (Elisha)

Aktualizováno: 12.9.2010 — 22:42

73 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Koukám, že tu nikdo nepřipsal informaci, že holky už od soboty mají nový domov 🙂
  Byla jsem tam v neděli na „inspekci“ – ťuk ťuk mělo by to být O.K.

 2. LI,draha,poslala som ti mail na dve adresy,prosim,precitaj si a posli mi &Tvoju postovu adresu-balicek je pripraveny.

  1. Verenko (inlove) , adresu Ti pošlu a zítra Li řeknu, aby si maily přečetla. Někdy jim tam zlobí pošta a maily neprochází. Doma má zase problémy s připojením.

   1. já mám vztek, hroznej vztek na to všechno co Li potkalo, na to jak se to namíchalo, na to, že člověk nemůže pomoct.
    Tak to alespoň rvu všema kanálama, kde mám pocit, že by na konci mohli být zodpovědní lidi. Jdu pryč, nemůžu o tom mluvit.

    1. Jo souhlasím, také mám takový ten naprosto bezmocný vztek, někdy si osud zahraje opravdu nepěknou hru…. Je vidět, že někdy holt nastane situace, kdy i ten nejzodpovědnější páník, který své psy miluje více než sama sebe se jich pro jejich dobro musí vzdát. Ale je to k breku. Jsi fantastická, co se ti povedlo. Musíme doufat, že všechno dobře dopadne.

 3. Li, co můžu dodat??? dneska jsem po delší době na Zvířetníku…( nová práce) zeptám se , kde budu moci a držím tlapky i s celou huňatou smečkou !!! (h) (h) (h) (y) (f) (f) (f) zvládneš to a holky taky, musíte tomu věřit! a vždyť víš. do čeho Zvířetníci vsunou tlapky a čeníšky, to dopadne jaksepatří!

 4. Li,vratila som sa z jednej cesty-nasla som mail od Vave a“rozhodila“som siete na doriesenie nasej veci.Hned teraz idem do postovej schranky,poslem Ti mail.

 5. Li – byla jsem v Malšicích. Situace je řešitelná, hlavně teď musíš dbát o sebe. Držím všechny palce.

 6. Dobrý večer paní Švecová, nejsem členem Zvířetníku, no vetřelec, mail se ke mne dostal od kamarádky. V první řadě Vám držím palce, musíte nemoc zvládnout.
  Nevím, jste chovatelka, nebylo by dobré se o pomoc obrátit k jiným chovatelským stanicím kavkazáků ? Ti jsou snad odborníci, já mluvím z vlastní zkušenosti, tedy laika, po desítkách let vlčáků, dog a boxerů jsem si pořídila před 6-ti lety středoasiatku, krásný pes, jen
  podle atlasu psů, co následovalo asi tušíte, její dominance, zvládla jsem to, přežily jsme obě ve zdraví a lásce, ale bylo to studium, i fórum středoasiatů, co mi pomohlo.
  Dnes tu mám skoro 3 roky i moskevského strážního psa, taky asiat, ale bezproblémový. Je cíleně vykřížený, ne svéráz jako středoasiat a kavkazák.
  Tím chci říct, že Vaše fenky snad dočasně, než se uzdravíte musí vychovávat někdo, kdo o této rase něco ví, ne byť hodný člověk, který má snahu pomoct.
  Musí vědět, že je to pes, co miluje svou rodinu, položí za ní život, ale je nebezpečný všem cizím. Taky že to není pes cvičitelný, tedy z cvičáku, skákat kolem nohy opravdu nebude. Já už bych jiné rasy nechtěla, ale už vím, co to obnáší. Nezkušený člověk může nedej bůh usoudit, že ten pes se chová divně, je snad vadný, přitom opak je pravdou.
  Strašně Vám přeju jen vše dobré, Vám i Vaším psům.

  1. Milá Yvo, Li je dlouholetá chovatelka, její psi (odchovy) jsou úspěšní v práci i na výstavách, takže si dovolím říct, že o těchto psech ví první poslední. Ostatní chovatelé (pokud vím), již o její situaci vědí a jak doufám, pomáhají hledat pro holky vhodný azyl. O tom, že tito psi opravdu nepatří do nepovolaných rukou víme a i inzerát – či snad prosba – je v tomto duchu psán. Děkuju za váš zájem a pokud byste o někom vhodném věděla, dejte mu o této situaci prosím vědět. Darlenka i Eliška jsou krásně socializované a velmi milé, moc doufám, že brzy nějaký domoc najdou. Li je už nyní na pokraji sil a snaží se pro svoje psy udělat to nejlepší, co může…

 7. Li, co ti už můžu víc napsat, než ti přede mnou? Strašlivě, usilovně držím palce. (h)
  A případným zájemcům nabízím odvoz holek – kamkoliv. Jednotlivě i společně. Mám vhodný automobil a čas si můžu udělat podle potřeby.

 8. Moji Zvířetníčkové, moc vám děkuju za milá slova, poslanou sílu a pomoc. Bylo to strašně těžké rozhodnutí, bolavé, drásavé, stále s otazníky. Ale například dnešek… Od 7 hodin jsem byla na vyšetření na Bulovce. Vrátila jsem se před chvilkou. Mám všeho plný kecky, těžko dýchám, mám teplotu 38.6 a to se musím ještě postarat o Jirku, přinutit ho, aby něco pojedl. A taky musím nakrmit, ale především vyvenčit holky, přičemž bych nejraděj padla do postele. Ale to taky nejde, jak si lehnu, začne boule v krku tlačit na plíci a kašlu a kašlu a kašlu. Tak nic, půjdu venčit, malinkou procházku bez kopečku, páč ten bych neudýchala… To je dokolečka dokola.
  Mějte se tu krásně

  1. Li, jsme s tebou, CD určitě fakčí na plné obrátky, prosím drž se, objímáme Tě všichni. (h)

  2. Li, držím Vám všem čtyřem pěsti, určitě to dobře dopadne, sama bohužel pomoct nemůžu, omlouvám se.

  3. Li, moc, moc na vás myslím a všem vám držím palce (h) Prosbu mohu jen tlumočit dál. Ta smůla se už přece musí konečně od vás odlepit!

 9. Potřebuji na mail napsat, kde se vynacházíte, nějak se to nemůžu na stránkách dočíst. Poslala jsem to všude, kde to šlo. Člověk nikdy neví…
  Li jsem s Vámi v myšlenkách (h) !

  1. Pokud jsem dobře pochopila je to Praha – Uhříněves, informace jistě ráda dodá Li na zveřejněném telefonu a mailu.

   1. Děkuju, jak jsem byla v tom „ajfru“ , zapomněla jsem napsat mail, který se normálně nezobrazuje. Kdyby Li měla náladu napsat později a potvrdit Tvou laskavou odpověď, tak tady je mail: aewyn@centrum.cz

 10. Bože, Li, vím, že je to nanic, když tady brečím nad nespravedlností světa a nemůžu udělat nic víc než to poslat dál, protože mám kolem sebe jen jen lidičky, co s tímhle plemenem nemají žádnou zkušenost. Strašně tě obdivuju za tvé rozhodnutí a držím palce a už dlouho na tebe denně medituju, aby se to už konečně obrátilo tím správným směrem.

 11. Li, držím palce, aby holky našly dobrý domov (h) a aby se už vše obrátilo k lepšímu (y) (y) .

 12. Lidosku, srdce se mi svira nad tim rozhodnutim. A obdivuju tvou odvahu udelat to, co je nutne. Drz se. ted to potrebujes nejvic.

 13. Liduško, moc na Tebe myslím a držím palce. Věř si a bojuj. Bude to těžký boj, zvláště, když musíš dát pryč své milované kamarádky a ani jinak se nic nevede tak, jak má, ale musíš vydržet a vše dobře dopadne. (rose1) (h)

 14. (h) Li, poptám se. Neboj – holky novou situaci zvládnou (inlove) Hlavně to musíš zvládnout i ty (u) Snaž se !! (wave)

 15. Milá Li,
  je to strašně těžké, ale asi to jediné, co se dá dělat. Bohužel přímo pomoci neumím, jen to pošlu dál. Je mi to tak líto….
  A moc na vás oba myslím, držím palce a vůbec… držte se (h) (h) (h)

 16. Milá Lidko,
  myslím si, že snad i chápu, jak Ti je těžko, když zvažuješ možnost vzdát se svých holek. Já osobně nepomohu (věř, že je mi to líto. Ale nemám na to už síly a chipsy by asi takovou změnu nevydýchaly. Jediné co mohu, poslat dál po moravských pejskařích.
  (wave) (f) (sun) (wave) (sun) (f) (wave)

 17. Milá Li, pořád na vás s Jirkou myslím a pokud bych pro vás mohla cokoliv udělat, tak mi prosím dej vědět (h) Doufám, že holkám najdete dobrý domov a ty se budeš moci soustředit na svůj boj. Podporujeme tě všichni – nevzdávej se! (f) (h)

 18. Milá Li, bohužel mě nenapadá, jak pomoci a neznám nikoho, kdo by se holek mohl ujmout, tak jen pouštím dál do světa mezi lidičky, co by snad mohli o někom vědět…Myslím na Vás (h) a (y) . Bojuj, nedej se, musí být přece líp.

 19. Li,
  vím jak je to těžký, takhle se rozhodnout..a tak jen prosím, aby to byli lidi,co jim budou poskytovat plnou měrou to,co Vy….lásku,přátelství a domov. A aby už ten zlej a dlouhej sen skončil a bylo zase dobře… (h) (y) (hug)
  PS: taky to lano házím dál….

 20. předpokládám že jeleni a ostatní kopytníci zůstávají, stejně jako výběhy,… nešlo by nechat psy tam kde jsou? Sice jiným páníkem, ale přece jen – ty podmínky které tam mají vypadají pro kavkazáky ideálně… asi nešlo, co… 🙁

  1. Nešlo, protože od jara tam už nejsou – mají svůj výběh u Lilina domu. A s páníkem by to taky nešlo, protože páník je taktéž nemocný.

 21. Milá Li, rozhazuji sítě, tohle je mi strašně líto! ;( Moc na vás všechny myslím, to špatné už musí jednou skončit! (h) (h) (h)

 22. Milá Li, je mi strašně, strašně líto, že musíte udělat tento krok a navíc Vám nemůžu pomoct. Nemít Biru, klidně bych si od Vás jednu holku vzala, protože pastevci jsou skvělí a nádherní psi. Nejsou pro každého, ale nám učarovali. Takhle Vám můžeme jenom i s Birou držet všechny tlapky co máme, ať holky najdou co nejdříve vhodné páníčky. Moc na Vás myslím, držte se, neb Vaše trápení, zdá se, nebere konce.

  1. Renato, pokud se pohybuješ mezi lidmi, kteří chovají tato plemena, nemůžeš se mezi nimi poptat? To SOS je velmi urgentní a fenky musí najít nový domov co nejdříve.

   1. Apino, ač máme šarplanince už cca 20 let, mezi lidem pasteveckým se nepohybuji. SOS jsem rozeslala dál. Víc bohužel nemůžu.

    1. Děkuji, že jsi to rozeslala dál. Clověk nemůže všechno, ale mohla bys nám někdy napsat o Biře. Určitě spolu máte spoustu zážitků.

 23. Li – s těžkým srdcem, ale snažím se po všech možných důvěryhodných kanálech to poslat dál. Myslím na Vás (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN