KOČKY: Zrzínek

Hoj ahoj, tak jsem tu, abych vám něco mňoukl o svém životě v nové rodině, s novým kamarádem a s novou maminkou – paničkou, jak chcete! Přišel jsem sem ve čtvrtek 10. června letošního roku. To to letí, co? Etapa mého, nevím jak dlouhého, kocouřího života před příchodem sem byla tak krušná, že o tom raději nechci ani nic mňouknout, raději to chci co nejdříve zapomenout a postupně se mi to tady u nové maminky a černého kamaráda Melíška taky daří.

Nejde to ale jednoduše a pořád ještě trochu nevěřím, že vše bude opět v pořádku, pořád se ještě trochu bojím, že zase budu vystrčený na ulici a budou mne pronásledovat, trápit, budu mít hlad, žízeň, budu se bát ran od lidí, útoků psů, nebezpečí aut, nepříjemného deště, mrazu, prudkého slunce, bolesti a všeho, co mne děsí a zneklidňuje. Pořád jsem ustrašený malý opuštěný kocourek, ale už se čím dále tím více osměluji a snažím se sám sebe přesvědčit, že tohle je opravdový domov.

Od první chvíle jsem se snažil neudělat nic špatně – používal jsem záchůdek, dostal jsem jeden jen svůj, ale teď už často zabrousím i na ty, co byly původně jen Melíškovy. A jsem všeobecně čistotný. Aby měla maminka radost a neměla důvod mne hubovat. A musím mňouknout, že Melíšek mi v tom zbavování se nedůvěry a strachu hodně pomáhá, je to hodný kocourek, odkoukávám od něj pomalu to jeho nekonečné mazlení.

Zatímco můj kámoš Melíšek chodí jako vítací výbor ke dveřím, kdykoliv zaslechne kroky naší maminky a nejen její, já k nim nejdu, co kdybych se ztratil! Maximálně si stoupnu na práh předsíňky, dál ani omylem. Melíšek mi tuhle mňoukl, že už několikrát utekl a že ho maminka honila po té dlouhé chodbě, že se jen chtěl podívat, co je tam, kam ona denně chodí a odkud přichází, tak jsem mu hned domlouval, ať to nedělá, co kdyby se mu stalo to, co mně a ztratil se někde na ulici. A zvláště on, takový ťunťa, ten by to nepřežil. Tak už si dává pozor, ale víc ho dává maminka a opatrně otevírá a hned ho bere na ruku, aby náhodou zase neměl ten hloupý nápad. Ale i když tuhle zůstaly dveře pootevřené, tak Melíšek u nich seděl a nejevil touhy někam zdrhat. V tom zase poslouchá on mne!

To já na ruku ještě neeee. To se ještě bojím! Sice to Melíškovi závidím, zvláště tehdy, když leží pěkně na zádíčkách u maminky v náručí a ona ho drbe na pupíčku a on tak blaženě vrní, to trochu žárlím, ale zatím jsem se nerozhodl, jestli si tohle nechám líbit. Zatím ten pupík ne a ne a nedám. Ale zádíčka drbkat, to se mi líbí, hlavičku nastavím rád a tuhle mi dělalo dobře i drbkání pod bradičkou. Pak jsem seknul zoubkem, ale jen tak, abych neublížil, to já občas dělám. Dávám tak mamince najevo, že kdyby náhodou mi chtěla ubližovat, tak že se taky umím ohnat. Jenže ona by mi neublížila.

Dává nám spoustu dobrůtek – kapsičky ty nejlepší, výborné granulky, to jsem schopen je vyluxovat ještě než dopadnou z toho pytlíku do mističky. Prý jsou to nějaké francouzské, speciálně na srst, taky už jsem krásný kocourek, ve srovnání s tím, co jsem byl v útulku po té nemoci. A taky mi dává pasty na prstě – multivitamínovou a na rozpouštění olízaných chlupů, sýrová mi nechutná, tu miluje Melíšek. A baštíme vitamínkové bonbónky s droždím a játry, mátové pastilky, zakysanou smetanu, pacholíčka, tavený sýr, smetanový jogurt, masíčko – hovězí, kuřecí, šunčičku, ale hlavně tyčinky. Ty my oba s Melíškem milujeme.

Sedíme každý z jedné strany pohovky nebo křesla a maminka láme tu dobrotu a krmí nás oba stejně. Já jsem takový trochu nešika, takže občas mi tyčinka vypadne z tlamičky a Melíšek po ní vystartuje a slupne mi ji, ale to maminka nedopustí, abych měl méně, takže mi dodá chybějící kousek. Ona vůbec nás dělí stejně – máme každý svoji mističku. Do té dostaneme půlku kapsičky ke snídani. Hravě to sníme, aspoň nám to neoschne.

Další půlku kapsičky nebo konzervičky máme večer k večeři. Já jsem chytrý kocourek – když dostanu mističku, oblíznu si obsah a pak šťouchnu hlavičkou do Melíška, který zase ochutnává tu svou. Vyměníme si mističky a svorně baštíme. Aspoň mám jistotu, že máme oba to stejné. Při vydávání do mističek Melíšek leze mamince málem po hlavě, já se jí jen motám okolo nohou a vrním a slintám u toho, tuším, že bude zase nějaká mňamka.

Granulek máme pořád k dispozici plné dvě mističky, máme denně čerstvou vodu 4-5x měněnou, když je maminka dole v kanceláři, tak k nám chodí často, když je někde mimo nebo o víkendu na chalupě, tak máme chůvičky. Už jsem si zvykl na tu, co k nám chodí nejčastěji a už se jí také motám kolem nohou a nechám se od ní i pohladit. Jen když přijde někdo cizí, tak to se pořád ještě bojím. No, nedivte se lidičky, já jsem si fakt prožil peklo. A nemám důvod věřit jen tak někomu.

Melíšek mi mňouknul, že dokud jsem nebyl doma já, jezdil rád autem v přenosce, že jezdili s maminkou do takového velkého bytu, kde měl stejné šplhadlo, jako máme tady, jen ten byt byl asi 3x tak velký, takže tam měl príma probíhačku. A prý tam nebyl ten celopodlahový koberec, jako máme tady, byla tam prý plovoucí podlaha a dlažba (copak podlaha může plavat, to jsem z toho teda fakt vykulenej kocour), na té mu to strašně klouzalo a všichni se smáli, že občas mu prdelka předbíhá hlavičku.

A prý si tam hrál s „čvončíkama“, krásně na podlaze klouzaly a dělaly pěkný randál, zvláště tak okolo 4.00 ráno! (Pozn. paničky – „čvončíky“ jsou takové ty oboustranné knoflíky do cích a polštářů. Jednou mi jeden upadl, Melíšek si ho znárodnil a strašně si s ním vyhrál. Jenže jsou zasunuté všude možně, takže jsem jich asi 10 vyžebrala u sousedů a asi 10 koupila a nemáme stejně už ani jeden! Tady nemají ten půvab, protože na zátěžovém koberci tak necvakají a vůbec ho tudíž nezajímají.) No, trochu vyčítavě mi mňoukl, že by tam hned zase jel, že by se aspoň proběhl, ale že respektuje, že jsem teď doma i já a že se ještě bojím.

Ale že se musím co nejdřív naučit tím autem jezdit a vůbec – vlézt do té přenosky a spoustu dalších věcí, než tam budu moci s ním vyrazit. A že už abych s tím začal, protože tam je to rozhodně lepší a větší, nežli to máme tady. A taky bychom byli oba s maminkou i o víkendech! On totiž Melíšek je tuze nešťastný, když maminka nespí doma a nemá jí jen pro sebe v posteli. To mně v tomto ohledu tolik neschází, spím si na svém křesle, ale smutno už je mi taky, když není doma delší dobu!

No jo, jenže co já chudák kocour s tím cestováním mám dělat, když se pořád ještě tolik bojím! Já vím, Melda má pravdu, taky bych rád jel a byl o víkendu „v houfu“, dělám, co můžu, tak snad se nám to nějak v horizontu pár měsíců povede. Teda nevím, jak budu snášet auto, ale uvidíme. Když to vydrží Melíšek, tak proč ne já! Hlavně budu vědět, že jsme všichni spolu a že nevezou jenom mně někam pryč od domova, kde jsem konečně šťastný.

Trochu závidím Melíškovi tu pohodu v posteli s maminkou. Leží si na dece, olizuje se, maminka ho drbe a hladí, on občas sebou mrskne na zádíčka, vyšpulí pupík, všechny 4 tlapičky vystrčí nahoru a vrní, až se za mnou třesou okna, já bych tak rád taky něco takového zažil, ale pořád se ještě bojím. Tedy už na tu postel i vyskočím, sice pořád pokukuju po Melíškovi, co že jako on na to, přeci jen je tam doma déle, ale je mi tam dobře, je to měkoučké, voní to maminkou, jen mám pořád takový zasunutý strach. Jakmile se maminka k posteli přiblíží, mám pocit, že mne chce shodit a tak raději seskočím sám. Asi by nechtěla, asi je to jen moje divná vize, ale pořád jsem takový „bojásek“. Ale však já se jednou osmělím a budu tulínek.

Tuhle jsem měl pocit, že se maminka docela vykulila. Jak tam tak Melíšek ležel a spokojeně vrněl, zatoužil jsem po té měkké dece. Maminka měla otočenou hlavu na druhou stranu a spala. Sebral jsem odvahu, vyskočil na postel a ustlal si na kraji, hned vedle Melíška. Usnuli jsme všichni. Taky jsem vrněl a najednou koukám, maminka na mne zírá z naprostého blízka a něco mi špitala. Trochu jsem znejistěl a raději zmizel za své křeslo. Ale bylo to tak krásné, že si to brzy rád zopakuju. A určitě mi nenadávala, to by ten hlas zněl jinak. Vztažená ruka mne asi chtěla pohladit, ne uhodit, ale já jsem prostě zazmatkoval a utekl.

S kámošem Melíškem dovádíme a hrajeme si. Nedávno jsem vytáhl tašku s hračkami, vlezl do ní a tam je věcí. Všechno jsem to pěkně roztahal po bytečku, abychom měli výběr a maminka se nestačila divit. Zvláště když v posteli nacházela chlupaté kuličky, rolničky, zvonící válečky, kousky rozkousaných myšů a další. No, proč ne, taky si může s něčím hrát. Tak jsme jí toho tam nanosili docela dost. No a já jsem to korunoval tím, že jsem ze sebe udělal „kocoura taškového odnosného“, jen mi z té tašky hlavička s oušky koukala. Že už bych si začínal zvykat na přenosku a transport do velkého bytu, o kterém mi mňoukl Melíšek?

Miluju naše šplhadlo, protože dole za žebříčkem mezi 3 nohama, na kterých jsou upevněny další pelíšky a plotničky na ležení, vlastně bydlím. Mám tam pocit bezpečí, všechno vidím, ale nikdo za mnou nemůže, kdyby tam chtěl někdo strčit ruku, kousnu, škrábnu… On naopak nemá šanci mne rušit.

Taky nám maminka pořídila prolézací rouru! Prý za 3 kg granulí byla jako dárek. No, stejně jsme je potřebovali. Já se tak bál, když to rozložila a postavila na podlahu! Prchnul jsem za postel, zatímco ten lump Melíšek v rouře lítal a řádil, děsně si to užíval. Prolézal ven a dovnitř bočními otvory, vystrkoval hlavičku a tlapkami honil vázací cancourky, za chvíli byla roura posunutá na druhý konec pokoje. Tak jsem druhý den taky sebral odvahu! Je to príma! Zvláště když Melda je uvnitř a já na něj z výšky skáču. On vystřelí jak dělová koule ven, já dovnitř, provlaju rourou, Melda pokojem a srazíme se na druhém konci, oba se obejmeme tlapkami kolem krku, kocourujeme se a pak hurá zase do roury! Randálu u toho je, že i ulice má co poslouchat. A maminka se tomu směje!

Jsem už spokojený kocourek. Sice maminka trochu brblá, že by to mohlo jít rychleji, ale na druhé straně je ráda, že to vůbec šlo tak rychle. Já se snažím pochopit, že tady jsem doma a že tady mi nic nehrozí. Snažím se ten svůj strach překonat co nejrychleji. Ale nic nechci uspěchat a chci si být naprosto jistý, že opravdu tohle je ten pravý domov.

A maminka nás pořád fotí, tuhle zase cosi huhlala, že aby chodila s foťákem i do postele, protože ty naše pitominy, co vyvádíme, nemá šanci jinak zachytit, takže se snažíme, seč můžeme, výsledek je např. shozený ventilátor, rozlitá káva na stole a občas si i hrajeme s dálkovým ovládačem televize, takže místo ČT1 koukáme na nějaký animovaný blábol v ruštině na jakémsi divném programu, tak to nesmí maminka vidět, jinak hubuje a hned nám ho bere do šuplíku.

Jen ta klimatizace, ta nám teda dala. Maminka tuhle v těch vedrech nastěhovala do bytečku takový óbr krám na kolečkách, já jsem to, pro jistotu, pozoroval z bydlíku, Melda je starý zvědavec, ten halt musí všude strkat ta svoje fousínka, tak překážel při transportu jak mohl. Pak to maminka s pánem, co tam dělal poličky a spravoval světla v koupelně a já se ho děsně bojím, zprovoznili a odešli. Když maminka po hodině dorazila domů, nevěřila svým očím!

Já jsem zalezl před tím strašným zvukem do nejposlednějšího kouta za pohovku a byl jsem jak malá plyšová myš, ustrašená a vyplašená. Melíšek doslova brečel za dveřmi a škrábal pacičkami, jak se chtěl dostat z dosahu té hrůzy. Pro nás kočky to byl vražedný jekot. Přístroj byl okamžitě vypnut, Melíška maminka zklidňovala v náručí a já jsem vylezl až pozdě večer, to už jsem měl fakt hlad.

Bylo nám kocourům opravdu naprosto šumák, že mamince je vedro a trpí, protože vedra nesnáší a že tu klimatizaci koupila i pro nás. Ten zvuk byl pro nás tak ušidrásavý, že jsme tam prostě nemohli být s tou hučivou krabicí pohromadě. Tak tam ta bedna stála a čekala na transport do kanceláře, pak jsme ovšem zlikvidovali ventilátor, tak nebylo nic a jen vedro! No, dobře nám tak, máme být šikovnější, ovšem maminka si za to může sama, protože musí počítat, že jsme rychlá rota, a co máme v cestě, to lítá!

Tak to je tak asi dneska všechno!

Mám Vás všechny rád, Váš Zrzínek!

Pozn. k ventilátoru: shodili ho z parapetu okna, moje chyba. Ale už je zase spravený a funguje, vedrem jsme tehdy neumřeli. A naštěstí se pak i ochladilo.

Další pozn.: na erbech se ve chvílích volna usilovně pracuje. Už jsou hotové štíty a vybrané další komponenty dovnitř a na dekoraci, jen to vše musím sesadit nějak pěkně dohromady a vybrat barvy. Neteřinka si koupila skvělou věc – přístroj, na kterém se dá v počítači kreslit téměř cokoliv. Teď jen, aby měla čas, protože já sama to nezvládnu a rozhodně to bude lepší a rychlejší, nežli mojí obvyklou a donedávna používanou technikou přenosu obrázku pomocí čtvercové sítě.

OT: 14. 09. to je rok co mám Melíška, věřili byste tomu?????

Vrchní kontrolor textu: Melicharius d.I Taube von Kleno-Witz

Sepsal: Barbarosa d.I von Strassnitz und Erdbeerkorb 

 

Jinak s kocouří úctou Vaši: Zrzínek a Melíšek!

Aktualizováno: 12.9.2010 — 22:22

71 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Zrzínku, něco tak milého už jsem dlouho nečetla ! jsi pašák a pěkný kocourek a zdá se, že máš tu nejhodnější kočiččí maminku v EU ! přeji vám všem hodně hodně chlupatého štěstí a pevné zdraví ♥

 2. Karolíno, krásně jste se vzájemně našli. Ten rok neuvěřitelně utekl. Gratuluju a přeju spoustu dalších společných let (inlove) .

 3. MLSOTNÍK:
  Rychlá treska
  Potřebujeme: tresku, olivový olej, papriku, česnek, cibuli, sůl, pivo a ženu.
  Způsob přípravy: Postavíme ženu s ingrediencemi do kuchyně a zavřeme za ní dveře. Otevřeme si pivo a za hodinu je jídlo hotové. Je to chuťovka a nedá skoro žádnou práci. (rofl)

  Skvělý recept, teď jsem se ho dozvěděl.

  1. Recept dobrej, akorát jsi popletl název. Za hodinu se to bude jmenovat Trosky z tresky (rofl)

 4. Milá Karolinko, jsem moc ráda, že se Vám daří a máte se rádi.Moc hezké psaní. Díky za zachráněná zvířátka. (y) (h)

 5. krásné plyšové povídání, však jsem se na ně těšila (h)
  a ta fotka poslední, na postýlce – to je ovšem NĚCO (h) (h) (h) (cat) (cat) (h)

  1. Ňo ňo! Jenže je tam, když tam nejsem já! A až tam budu já i on, plus pochopitelně Melíšek, tak to bude teprve to „pravé ořechové“. A ono to přijde. Já už jsem si tím docela jistá, protože teď se muchluje jak nikdy a úplně se mění před očima, bude to čím dál tím lepší. Zkušenost např. od sousedky, která má útulkovou trápenou kočičku, tam to trvalo ROK! Rok, než se smířila, než si zvykla a než akceptovala novou rodinu. My jsme na tom byli podstatně líp, ještě to potrvá, ale máme hodně dobře nakročeno! Byly dny, kdy jsem pochybovala, kdy jsem nevěřila, že to půjde, kdy jsem litovala toho kroku, že jsem si Zrzínka z útulku vzala, že jsem si způsobila další problémy, přitom jich mám dost jiných, měla jsem zmatek v hlavě, jestli to vydržíme, jak to bude dál probíhat………………. Nedám ho, už je můj, krásně se adaptuje a zvykne si i na to cestování a budeme rodinka. Tak brou všem, opouštím kancelář a jdu za plyšáky.

   1. Moje skorotchyně si kdysi z útulku, když kocourci Pepino s Matesem odešli za Duhový most, vzala z útulku kočku Micku. Kvůli ní se miska s pitím i záchůdek stěhovaly z koupelny, protože Micka z ní měla panickou hrůzu. Patrně tam byla zavíraná a na hodně dlouho a beze světla.Když po 5ti letech, přišla do koupelny a nakoukla do vany, ve které se skorotchýně koupala, tak to bylo takový překvápko, že se Věruška málem utopila. …

 6. Moc Ti Karolíno přeju Ty dva muchláčky, z vyprávění je cítit, jak moc je máš ráda a jak jsi s nima šťastná. Kdyby tak každé zvířátko mohlo mít svoje doma.

 7. Milý Zrzínku,
  neboj, časem si zvykneš, že doma je nejlíp a i když se někdy vyděsíš, tak Tě to rychle přejde. A za chvíli se budeš po paničce sápat a budeš chtít drbat. A že máš kámoše na hraní je jedině dobře. Když jsem přišel domů já, tak už tam byli sourozenci Kischovi (Egon a Ervína) a já se jich trochu bál, hlavně Egona. S Egonem teď máme uzavřený pakt o neútočení (a skoro pořád ho dodržujeme) a s Ervínou jsem si začal dokonce hrát a je to děsná švanda. Když jsem přišel jednou na začátku zimy do svého současného domova (dle vyjádření veta asi 3-5 letý vesnický matador, bez jednoho tesáku – buď srážka s autem, nebo nohou (punch) ), neměl jsem ani 2 kila, v uších svrab a na bříšku jsem neměl žádné chlupy a moc mi na něj táhlo. Teď vážím skoro 6 kilo, panička mi říká tlusťochu a bříško není vůbec vidět, tak moc tam mám chloupků. Někdy se doma strašně leknu (mám pocit, že se leká jen proto, aby nevyšel ze cviku) a vyřítím se ven, ale hned se zase vrátím (to Kischata se nevyděsí, ani kdyby vedle nich popadaly hrnce na dlažbu). A v noci si vyskočím na peřinu a celou ji zalehnu. A když mě někdy páníček nebo panička chtějí setřepat na stranu – většinou ležím pěkně uprostřed, tak zatnu všechny drápy, zavřu oči, složím uši a když je nevidím, tak tam vlastně nejsem a nemůžou mě setřást. Takže se ničeho neboj, když už máš takovéhle doma, tak je to napořád.
  Zdraví Tě kocour Garfield (když jsem mu dala tohle jméno, bylo to směšné, vychrtlá, napůl vylysalá, vyděšená chudinka, ale teď už to sedí)

  1. Víš milá Jano, z takových příběhů, jako je třeba tvůj a Karolínin, kdy zubožená zvířata najdou lásku a péči a mohou rozkvést, mám vždy tak trochu slzy v očích a cítím velikou vděčnost. Takže posílám všem, kdo tyhle zázraky páchají, veliké DĚKUJU! (inlove)

   1. Právě to byl důvod, proč jsem si k Melíškovi nevzala vymazlené kotě. I když to bylo, je a bude ještě těžké, tak když vidím to zlepšení ze dne na den, tak je to opravdu zázrak. Prý měl pochroumanou bederní páteř, přeražený ocásek, který museli amputovat, svrab celotělový, takže neměl vůbec srst a byl úplné holátko – Garfielde, to, že jsi měl jen holé bříško, bylo ještě v pohodě, on byl jak čínský chocholatý, akorát bez chocholek. Úplně holý s boláky do hloubky kůže. Když jsem viděla ten kouzelný čumáček v karanténové kleci, věděla jsem, že to je on. Když mi půjčil pupík ještě v té kleci, věděla jsem, že budeme trojka! A jeho srst je dneska heboučká a měkká, vyčesávám furminatorem a moc si ho užívám! Je to zlatíčko.

   2. Dede, teď jsem dochroustala národohospodářskou výstavu po anglicku. Jen těch psů, co tam bylo a v pohodě, krásní koníčci takoví pevní, jéj a ty punčošky, nádhera. V mém rodném městě bývávaly také vyhlášené zemědělské výstavy v perfektním areálu, se spoustou pozemků. Tam bylo taky leccos k vidění .Teď je to ale špané, současná garnitura to chce zase nějak zakšeftit a je po slávě. Škoda, že u nás nemají někteří tu správnou výchovu .
    Prosím pozdrav za mne celou svou smečku. (wave)

    1. Jsem moc ráda, že se ti to líbilo (inlove) Bylo tam moc hezky a všichni ti chovatelé byli na svá zvířeta velmi hrdí 🙂

 8. Jedno OT (SMS v 6:02:23):
  Dnes, v 3.53 se narodil Richard (mimitiger od Tigera a toscy), 3840 g, 50 cm. Mama i mimi v poradku. Dekujeme vsem, co na nas mysleli.
  Takže vítám nového Zvířetníčka Ríšu! (h)

  1. Moc gratuluju a hodně štěstí a zdraví malému Ríšovi i jeho mamince (inlove) Tak vida, Minitosca má bratříčka 🙂 (sun) (party)

  2. Gratuluji!!!
   A neco pro Toscu … http://www.youtube.com/watch?v=P8nPO9n5GAo

   P.S. To je desny, clovek si na youtubu pusti E lucevan le stelle a Google se ho pta pres pul videa, jestli chce sexy zadecek. Samozrejme ze chci a naprosto presne vim kterej. Co nevim je jestli vypadal lip kdyz se prevlikal pred vystoupenim nebo kdyz spal v autobuse prikryty moji teplakovkou.

  3. Jééé, vítám tygříka Ríšu (h) (h) (h) … hihi, máme už rysíka Vašíka, je vidět, že to jsou nefalšované Zvířetnické dětičky. 🙂
   Ať jsou tygřík i jeho maminka, tatínek a sestřička zdrávi a ať je v jejich smečce stále taková pohoda. 🙂 (h) (f)

   1. Vave, tak jsem poptávala bundu, ale neuspěla jsem-jedinou dětskou měli červenou, holčičí a navíc malou. Tak jsem tě teda nepotěšila

    1. Jsi moc hodná, milá Týno. (inlove) Děkuju Ti. (f) Byl by to asi zázrak, zřejmě toho bylo málo a bylo to všude hned pryč. Alespoň, že má „hasičské“ kalhoty proti (rain) .

  4. (rose1) (rose1) (rose1) Vítej tygříčku Ríšo! Ať je Ti dobře na světě. Blahopřeji šťastným pánům rodičům. (rose1) (rose1) (rose1)

  5. Přeju malýmu Tygříkovi, ať se mu na světě líbí a daří. A celý rodině hodně štěstí, zdraví a spokojenosti (y) (h) (y) (h)

 9. Děcka, teď jsem se vrátila ze zverimexu (taky se vám záhadně ztrácejí vodítka? my je už ani nepoužíváme, ale když bude ten Svatováclavský Underground v Mikulově – viz nástěnka!, tak ho potřebovat budeme) a tam vám měli čtyři překrásná koťátka. Prý na prodej – ale moc se mi líbilo, že lítala po celé prodejně (ehmm, mám dojem, že ten horní pelíšek v pelíškové pyramidě už označila (chuckle) ) – žádná klec nebo ohrádka. Neodolala jsem a dvě nejkrásnější jsem si pochovala. Vůbec se nebála a šplhala po všech šplhadlech (tam klidně můžou napsat, že jsou testovaná na zvířatech (rofl) ). Hnedle bych si jedno vzala domů.

  1. To jsi nebyla u Žofky, že ne?? Tam já chodit nesmím. Už jsem tam jednou málem udělala skandál, už tam nemohu. Jenže, měla bych tam nakouknout, jest-li ta mláďátka nemají zase v těch klecích.
   Slíbila jsem, že tam na ně pošlu kontrolu.

   1. No – právě že byla – já tam moc nechodím, ale teď tam měly vodítka ve slevě, tak jsem nakoukla. A právě mě nadchlo, že ta koťata běhala úplně volně. Možná, že se poučili?!

 10. O.T. Karolino s kočičí familií, zdravím a promiň, ale tohle musím ukázat. Zvířetníci, tady máte krásnou fotku zvířetníkového světla. Je to ten světelný trojúhelník vpravo od oblouku Mléčné dráhy
  http://www.astro.cz/apod/ap100913.html
  A pokud někdo něco slaví, tak všecko nejlepší a zdraví, zdraví, zdraví (f)

 11. To je báječné, moc pěkně se to čte, jak si užíváte. Moc Ti to přeju a taky trochu závidím, ale však já se taky dočkám. Náš Ferda nejdříve taky nebyl mazel, ale jak plynul čas, začal se čím dál častěji tulit a nakonec, když už se rozhodl, že se bude mazlit, tak se prostě mazlil a vůbec ho nezajímalo, jestli někam spěchám, nebo jsem ve slavnostním právě odchlupeném oděvu. Tak ty zlatíčka za mne podrbej (cat) 🙂 (cat)

  1. No Matyldo – myslím, že tohle je trefa na desítku,že tohle naprosto vystihuje situaci (y) , viď Karolíno? 🙂

 12. Karolínko! Zrzínek je překrásný kocourek a s Melíškem mu to náramně sluší. Ta fotka, jak leží natažení na posteli je skvostná.
  A nic si nedělej z toho, že není chovací – myslím si, že už mu je jasné, že je konečně doma, ale holt bude kapku bázlivější. To víš, kočky jsou jako lidi – každá má svou náturu. Takže si užívej chovacího Melichárka a proplétajícícho se Barbadoska (Zikmund taky není moc chovací a mazlící, a vítací už vůbec ne – a pokud k nám někdo příjde, zašije se tak dobře, že ho nikdo nenajde – a to určitě nemá za sebou tak pohnutý osud jako Zrzínek). Zkrátka zrzounci jsou trošku opatrnější než černoušci (nod) (nod) .

  1. Já si Melíška užívám, když vejdu dovnitř a vezmu ho do náručí, chytne mne těma ručičkama a blaženě vrní a nechá si drbat pupíček, to je tak krásný pocit důvěry toho zvířátka, které nikdy nepoznalo nic zlého. Nejdřív ho rozmazlovala JanaBu, pak já. To Zrzínek na tom byl podstatně hůř, nemusí být muckací do náručí, stačí mi, když přede mnou nebude utíkat, nechá se pohladit, zavrní a občas se mi promotá mezi kotníky. (h)

 13. Milá Karolínko (inlove) , Tví kocourci spolu báječně ladí nejen barvou srsti, ale i povahou. 🙂 Vždycky, když čtu Tvá vyprávění, tak jsem dojatá. Vzpomínám na Tvé plyšáky a Tvou touhu po kočičce. (cat) Z celého srdce Ti to přeju radost, kterou kocourci vnesli do Tvého života. Bambulka Zrzínek se jezdit naučí, a pak budete užívat větších místností i honiček čvončíků po podlaze. 🙂 (h)
  A Karolínko! Chybí mi fotka tunelu. My doma jeden máme, ale zdá se býti úplně pitomým, nemá boční výlezy a nic. 🙁
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Já mám fotek asi 700. Jenže jsem počítačový blb a neumím je seřadit do alba, neumím je upravit, neteř mi to vysvětlila, ale jen jednou, já jsem typ, co potřebuje vysvětlení 5x a stejně si to musím „ohmatat“ sama, jenže na to nemám čas. Jakmile to zvládnu, dám sem nějakou odvolávku a pak si můžete zalistovat v albu.
   Roura je skvělá. Má nahoře vlezový velký otvor a asi 3 malé po stranách, akorát tak na vystrčení tlapičky. Má jen jednu nevýhodu – šustí! Takže brzké ranní hrátky jsou docela zážitek – spala bych jak batole a kluci se honí v rouře, dupou jak slůňata a šustí! Nemám to srdce jim to sebrat a strčit na skříň, tak se na ně dívám a mám z nich radost. Zvláště ten bojásek Zrzínek – když si vzpomenu, jak se té roury nejdříve bál a teď v ní řádí jak zrzavá dělová koule. Vůbec on si strašně vyhraje. Se vším. Myšky si hází a chytá je ve vzduchu, rolničky honí po místnosti, kdykoliv něco někde najde, šup s tím do tlapek a všechno se hodí. Je znát, jak je v pohodě.

   1. Milá Karolínko, je vidět, že jsi nad 100% vytížená paní. Já jsem se (aspoň jakžtakž) naučila přetahovat a upravovat fotky sama. Synek jednou ukázal a potom mi řekl: „Uč se!“ a hotovo. To bylo hodin upecka, než jsem na to přišla!
    Kocourstvo, nádherné, ale to už jsem Ti psala. Ráda Tě čtu. Formulace o vyšpuleném pupíčku a drbkání se mi moc líbí. Použila jsem, když jsem před časem stříhala kočičku Keysinku. Bála jsem se toho, ale zvládly jsme to všechny tři. Jen jsem pánčičce musela půjčit svařovací rukavice. Čičinka ji totiž kousala. Ale potom se uklidnila, když zjistila, že to nebolí. Teď je z ní manšestrový stříbrný lefff, protože hlavička zůstala chlupatá ai ocásek..
    To byla ta zaplstěná kočička, co v parných dnech lehala v koupelně a totál si zaplstila pupíček.

    1. Ano, bohužel, to jsem! Nicméně kdyby se zadařilo a všechno dobře dopadlo, tak týden dovolené věnuji opravdu jen a jen zkoušení, jak se to dělá s fotoalbem! Možná si při tom pár fotek i vymažu, ale jsou na CD zálohované, takže houby zle. Jenže není čas a do konce roku ho ani mnoho nebude! Teď se množí výběrová řízení, množí se poptávky (dneska jsem odpovídala snad na 30 mailů ohledně cen), každý na konci roku chce investovat zbylé peníze, takže se nezastavím a den by mohl mít i 36 hodin! Zaplať pánbu nemá! A s těmi miláčky chlupatými nic neudělám – Melda se buď sápe tlapičkou a chce si hrát nebo si mi lehne na klávesnici nebo na předlohy….. vždycky tam, kde to nejmíň potřebuji.

  1. Sharko – tak to je nádhera, hrnčířský trh je můj sen! A náhodou pod Zrzínkův článek se náramně hodí, protože kočičkama se tam jenom hemží (chuckle)

  2. Milá Sharko (inlove) , děkuju Ti za fotoreportáž. Zdá se, že letošní zadání znělo „jočky, kočky, kočky“. 🙂 Nebo Tvé oči už jsou dočista kočičí? 🙂 (cat) (h)

   1. ahoj Vavísku,
    asi je to IN…samý kočky, já to brala poctivě, od každýho stánku něco…v květnu i v září a ono to je hrnečkový a kočkový pořád…. 😉
    uvidíme v květnu 2011 (angel)

  3. TAK TOHLE MÁM ZAKÁZÁNO, TAM NESMÍM! 😡
   Odjela bych totiž o pár tisícovek lehčí, zato o pár koček, misek, zvonečků, pekáčků a různých nádob na cokoliv těžší! Nene, není to kam dávat.
   K té polské keramice: ta pochází právě z našeho kraje a z naší části Krkonoš, mám ještě staré, původní hrnce na mléko, hrníčky, vše přes 100 let staré. Ale sbírám i tu novou keramiku, jezdím si pro ni do Jelení Hory nebo Karpacze. Je překrásná, zvláště ta puntíkovaná. Je to většinou modrý základ s bílými puntíky, které mají uvnitř ještě modré očičko. Mají ale i s různými kytičkami a dalšími vzory, mně se ovšem nejvíc líbí ty bílé puntíky na modrém základu. Manufaktura je v Polsku kousek za hranicemi a tam je teprve výběr.

   1. To jsme stejné. Keramiku nesmím ani vidět, neb se, okamžitě, stěhuje k nám domů. Jenže ne jako pracholapky, ale jako funkční nádobí. Když ona ta měkká keramika tak málo vydrží! Ale mít u PC litrový hrnek s bylinkovým čajíkem, to je samozřejmé.

  4. Tak to jsme se určitě někde míjely, byla jsem tam taky a díky za fotky, já musela hlídat, aby Arinka něco nerozbila, takže k focení nedošlo a moc mě to mrzelo, jsem zatížena na kočičí předměty a tam bylo takových pěkných věcí. Takže díky, žes to všechno vyfotila a že ses o to podělila 🙂

   1. asi ano,někde v tom davu …. to jsem ráda, že jsem Vám udělala všem radost… (nod)

  5. Náááádhera!!!! My jsme tam teda byli, ale v poledne a se psy, takže jsem skoro nic neviděla, jen jsem dávala pozor, aby mi je lidi neudupali ;( Obdivovala jsem krásnou smetanově bílou velikou prořezávanou kouli – zahradní svícen, bohužel jsem jí nekoupila, byla dost drahá. Nakonec jsem koupila hranatou mísu na kytky, máš jí taky na fotce 025, ta hnědá 😉
   Příště jedu určitě zas, ale bez psů, a prý v neděli tam bývá méně lidí. Těším se už teď!!! (inlove)

 14. Zrzínku,Karolíno, Melíšku..
  jste fajn rodinka a pěkně se to čte. Zrzínku zapomeň co nejdřív,na ty hrůzy a raduj se…to je v kočičím životě jedna velká paráda.:*
  Karolíno,jestli jim vadí ten hluk kompresoru z klimošky, zkusím ti na příští sezonu něco vymyslet, je to můj job….jen mi písni na mail sharka.68@seznam.cz. (y) (h) 😉

 15. Zrzínku, jseš krásnej kocour! A neboj, všechno se časem srovná a i tebe bude penička drbat na pupíku! (sun)

 16. Hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)
  Karolíno, tvoji (cat) (cat) jsou úžasní. Když si vzpomenu, jak jsi moc toužila po živém kocourkovi… no vida, máš dva (inlove)

 17. Karolino, mas kocourky moc pekne – bodejt by ne s takovou super luxusni peci a naruci lasky. Co se prevozu tyce, mne se nejvic osvedcily ty prenosky, co maji viko nahore. nech si ho v tom hrat jako ve skatuli a treba si rychlec zvykne. (h)

  1. Jo, to je pravda..pokud si bude myslet,že je to krabice na hraní,zvykne si na ni rychle… 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN