ZPRÁVA: Zpráva o stavu povodňové pomoci

Pamatujete? „Zpráva o stavu vody na českých tocích dnes v sedm hodin ráno: Vltava – České Budějovice, Labe-Litoměřice, Ohře – Louny…“ a pokračovalo to legrační topornou němčinou. Tak tohle bylo dávno. Velká voda v Jizerkách byla ovšem prakticky před měsícem. A osmého září to bylo přesně měsíc, co jste se na Zvířetníku rozhodli, že budeme pomáhat.

Sbírka vynesla díky dlouhatánské řadě bleskově po sobě následujících vkladů (k nahlédnutí na Hadopasech, viz nástěnka) pětapadesát tisíc a nějaké drobné v neuvěřitelně krátkém termínu. Zaměřili jsme se na Město Hejnice, domluvili se s tamní samosprávou a její pověřenou pracovnicí a už v pondělí 30. srpna měli peníze od nás na kontě.

Díky strážkyni pokladu Zaně, která s tím má spoustu práce a vyřešila geniálně i jeden nenadálý bankovně – technický problém. S potěšením vám můžu říct, že na MÚ nevěřili svým očím. Ono jako milion na hasičárnu od známé osobnosti, vládnoucí množstvím pozemských statků, je jedna věc. Příspěvky od podniků na infrastrukturu, od státu na nejrůznější účely i cíleně pro občany, je věc druhá.

Ale třetí a taky důležitá věc je jakási ne nejmenší částka s jediným určením, které postupně vykrystalizovalo během našeho sbírání v diskusi na příslušném fóru: potřebným lidem na potřebné věci, které jim voda vzala, a bez kterých se těžko žije. Lidem, kteří se chodí na městský úřad zeptat, co jako teď, protože si nevědí rady a stres je zmáhá. V případě Hejnic hlavně rodičům a důchodcům. Některé rodiny jsme znali předem, o jiných se dovídáme postupně.

A to vám pak takhle v pondělí odpoledne zazvoní telefon a přerývaný ženský hlas vás prosí, abyste zprostředkovali všem přispěvatelům dík její, jejích dvou dětí a starých rodičů za vestavnou troubu, jak je to krásný, že si budou moct péct, že už to vzdali, protože ta uplavaná trouba byla nová a na další by se za téhle situace nezmohli. To má pak zpětná vazba podobu probrečeného kapesníku tady na druhém konci republiky.

Nebo volají z Městského úřadu, jestli můžou koupit uplavané uhlí a dřevo, aby se mohl vysoušet barák a bylo na zimu. Taky se nakoupily nějaké pračky a vysavače. Mají to na starosti ženy praktické – objednávají v internetových slevách, což je i s dovozem pro lidi bez aut, vysavač je třeba i jako bonus k pračce, a přitom krásně vyzrály na obchodní vykuky v okolí, kteří bílé elektrozboží místy zdražili v řádu desítek procent. A moc se mi na nich líbilo, že jeden z vykuků to ve vší slušnosti, ale s velkým elánem schytal naplno aspoň telefonem.

Kromě cinkajícího hardwaru jsme zkusili přispět i nějakým softwarem – starostenské zkušenosti z bojů za oprávněné požadavky zejména dopravní dala perfektně dohromady Jenny, pan starosta je má už dávno v mailech.

Rozjetá je fáze věcné pomoci, Karolina zprostředkovala zásilku množství kompletních povlečení, která v dobrém stavu vyřadil jeden penzion pro exkluzivní klientelu, Jana P. a KláraS spolu s Karolinou právě organizují složitou logistickou akci přísunu potřeb pro domácnost, ozvala se Týna i Inka a jistě pomáhají i další, o kterých nevím. Všem zprostředkovávám velký a opravdu upřímný dík.

Shrnuto – peníze jsou vynakládány účelně a doložitelně, veškeré doklady se posléze dostanou ke mně a já je pošlu strážkyni pokladu Zaně. Až bude akce ukončena, na Hadech bude podrobné vyúčtování a ostatní Zvířetníky seznámím s výsledkem zase v takovémhle článečku.

STÁLE JE MOŽNO PŘISPÍVAT na číslo konta, uvedené na první straně diskuse, označené na zdejší nástěnce, je to v druhé polovině první stránky pod nickem Zana. Definitivní konec sbírky je dvacátého září, aby se ještě peníze stihly poslat a utratit, než začne sněžit. To se totiž 15. 10. jako každý rok zavře jedna ze dvou přístupových silnic a všecko bude komplikovanější.

A TEĎ ZBOŘENÁ MATEŘSKÁ ŠKOLKA V RASPENAVĚ

Tohle mě napadlo dneska, když jsem se ptala, jestli v Hejnicích nepotřebují hračky pro děti (zase Karolina!). Prý ani tak ne, ale dětské i dospělé oblečení zimní a hlavně hračky je prý dobré směrovat do Raspenavy, kde bylo postiženo mnohem víc rodin s malými dětmi, a museli strhnout podemletou mateřskou školu, děti jsou v provizoriu a hračky jim uplavaly.

Takže, milé zvířetnické maminky, které se změnou sezóny vkročíte do pokojíčků s očima otevřenýma a nikoli přimhouřenýma (jako obvykle) a začnete tak trošku řádit a třídit – cokoli, s čím by si mohly hrát děti ve školce, od plyšáků přes stavebnice, pastelky, omalovánky až po panenčí kočárky a jánevímcoještě, co se dá svěřit České poště – adresa je Městský úřad Raspenava, Fučíkova č.p. 421, Raspenava PSČ 431. Stačí strčit dovnitř papír s nápisem „pro mateřskou školu“.

A to je zatím všecko. Je to suché jako troud, i když je to o velké vodě, ale píšu to s velikou radostí, že můžu mezi vás patřit. Ještě jednou díky za každou drobnou i velmi nedrobnou částku, které se sešly, každá svítí informací, že šla ze srdce, to světýlko ať vás všechny zahřeje.

Aktualizováno: 9.9.2010 — 18:56

76 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. ;;) R O Z V E R N Í Č E K. ;;)

  (*) Pan Tanenzweig, krejčí, zhurta udeří na svého kolegu: „Jak to, žes zase levnější? Nemůžeš být levnější než já, když šiju jen z kradených látek!“
  „Já prodávám jen kradený obleky.“ (*)

 2. Ioannino, dole v diskusi o farmářích jsem Ti přihodila nápad historika (a lingvisty vedlejším oborem, praktikujícího pro vlastní potřebu), jak k tomu mohlo dojít. Co na to říkáš jako praktický a činný lingvista, než se zeptám toho svýho obecnýho superteoretickýho, co ho mám doma. (chuckle)

 3. VZKAZ PRO YGU (inlove) – tak pan Vave si Tvůj sen pobaveně přečetl a mám Ti vyřídit, že prý si tady často jako pozorovatel OSN připadá. Prý všechno jen může pozorovat, ale nemůže s ničím nic dělat. :O
  Tomu teda nerozumím. (shake) (wasntme)

   1. Tohle mu hrozně rychle vymluv, protože všechno, co pozoruje, může řádně zaprotokolovat a taky ODSOUHLASIT (dance) AAAA, pane Vave, do hlavy neee (clap)

  1. YGO: Uz jsem to chtela psat vcera v noci, ale nejak se to ztratilo ci co. Vitej do klubu zabavnych, akcnich a barvitych snu. Jejda, co mne se nekdy zda… 🙂 A jak se to spatla dohromady – americke, ceske, lidi zivi i ti po smrti, a furt se neco deje.. .

   1. …teda jen zírám. Mně se buď nezdá nic nebo jen takový (ne moc) živý obrazy. Kdepak epický veledíla 😡

   2. a já se přidám, občas ( věšinou teda) se mi zdají barevný velkofilmy, skoro holivůdský

 4. TEPRV TEĎ JSEM SI VŠIMLA CHYBY V PSČ DO RASPENAVY !!463 61!! Buď ho vykousaly myši v tunelu pod Kanálem nebo sardinky v La Manche.

 5. Milí Zvířetníci,

  četl jsem tu něco o tom, že se stránky špatně/pomalu načítají. My sice tenhle problém nemáme, ale kouknu se na to, jestli něco není v nepořádku. Rozhodně se za poslední dva dny nic neměnilo ani nenastavovalo, tak nevím… ale snad to zjistím 🙂

  1. Díky 🙂
   Dneska se mi to zdá lepší, ale stejně to není moc rychlé. Ale někdy předevčírem (nebo kdy) už jsem uvažovala, jestli nemám zavirováno (think)

 6. Milí Zvířetníci, děkuji vám, že jste vzali na vědomí zprávu a že s ní souhlasíte. Krásné uznání, kterého se mi dostalo, tímto rozprostírám na všechny jakkoli zúčastněné (blush) (inlove) (handshake) a těším se, že to zdárně dovedeme do konce.
  Zkusíme přes zimu na Hejnice nezapomenout a občas se zeptáme, jak se jim vede. Třeba i nějak ta média popostrčíme, aby na postižené nezapomínala, měl-li by někdo nějaký nápad, prosím sem s ním. (Jeden malej mám, ale víc je lepší.)

  1. Bylo by hezké, kdyby se u vánočních stromů vybíralo třeba na postižené povodní- na dětské domovy to sice hezky působí na city, ale podle toho, co říkají statistiky, teče do těchto zařízení spousta peněz. Když to řeknu tvrdě, kdo ví, koho to postihne na jaře…. jenže sbírky tohoto druhu asi vyhlašují starostové? Jak je přesvědčit?

   1. Nápad! Pokud nebude krpolskej starosta komanč, hodím se po volbách za dámu a půjdu to zkusit, nebude od věci, navést kamarády od novin!

    1. TSSS, nechápu, jak se chceš házet? Pro nás jsi dáma každým coulem. (jak vidíš, smajlíka k tomu nedávám!) A tohle opravdu není marný nápad. (*)

    2. Ne že bych chtěla být sýček, ale jestli vláda odsouhlasí tu stovku měsíčně, o kterou zkrouhnou slevu na dani, tak lidi budou mít za to, že už jsou obráni dostatečně a přispívat se jim nebude moc chtít. Oni přitom ještě drze tvrdí, že jde o stovku, jenže už raději nenásobí dvanácti. Ta stovka přitom nejvíce postihne ty nejméně výdělečné skupiny lidí. Fakt je, že takto z nás stát vytáhne okolo 6 miliard, ale skončí ty peníze na pomoc při živelných katastrofách? Podle mě ne a to lidi akorát naštve a dost si rozmyslí vydávat další peníze kamkoli. Navíc podobných katastrof bylo v poslední době bohužel dost a dost a lidi začínají být unavení. Ledaskdo už leckde přispěl a pořád to nestačí a teď je budeme žádat dejte ještě… Já myslím, že s těmi akcemi je třeba také trochu šetřit. Já vím, že ty lidi o vánocích z toho zdaleka nebudou venku, ale ta ochota pomáhat také podle mě není nekonečná. I ti pomáhající se unaví. Prostě si myslím, že je třeba to dávkovat. Navíc se současně rozběhnou i ty druhé charity 🙁
     Osobně bych se spíše soustředila na naše možnosti, myslím, že akce Hejnice se povedla dokonale, pokoukám, co bych ještě poslala. Taková přímá akce s jasným výsledkem se mi totiž líbí.

 7. To je dobře, že sbírka ještě není uzavřená. Doufám, že ještě něco vyždímám. Ale stejně, bude to znít blbě, co teď napíšu: Mám z této akce dobrý pocit. Ještě to není s lidstvem tak špatné,,,,, Ovšem, lepší by bylo, kdyby nemuselo, že ano… (handshake) (handshake)

  Baty+Zana= pupíček celé akce. (cz) Bravo

 8. Milá Baty, jsi duší této akce a já ti moc děkuju (h) a stejně děkuju všem Zvířetníkům, za hojnou a pozitivní účast (inlove) A zkuste si pamatovat, že pomocí nemusí být vždy jen peníze – cení se i nápady a rady, jak na všelijaká úskalí ve vyplaveném domě a při rekonstrukci zničené zahrady… Takže případné zkušenosti si prosím nenechávejte pro sebe – mohou se hodit 🙂 (Jak ostatně zjistil i onen starosta:))

 9. (call) O. T. Hlášení o Josefínce. Na několik dnů nám svěřila vnučka Evča kočičandu. Josefínka (Pepina) je z toho trochu paf, ale už se trochu rozkoukala. Je to ještě mrňavé kotě. Posíláme pár fotek z našeho azylového doupěte. (wave)

  ;;) http://jovo.rajce.idnes.cz/Josefinka/ ;;)

  1. A jak má Pepinka krásně popsané škatule…. Ona umí číst? Už takhle malá a taaaak šikovná.
   Na mourinky trpím, hnedle bych ji pomuchlila – much much

  2. YGO! Ty jsi měla pravdu! Stačí kočičce napsat „pouze pro kočku“. Když stačí napsat ložnice a WC a čičí ví…
   Obdivuji kočky. S ústy otevřenými zírám na načechrané obláčky i vznešené siamky, udivují mě naháčci. Ale…….nejkrásnější minitygr je evropská krátkosrstá (cat) a šlus

  3. Ta je skvostná. Mám doma 2 exempláře v mouratém dresu, ale musím uznat, že jí to velice sluší. (inlove)

 10. Já bych sem neměla lézt z práce, já bych sem neměla lézt z práce, já bych … ale musím ti, Baty, napsat (inlove) . Je to skvělý! Máš tam nahoře veliký červený razítko (h) .
  Dobře že jsi dala mezizprávu – nejsme jako oni (v novinách) a navíc člověk fakt chce slyšet, jak to bylo dál.

 11. OT: VZKAZ PRO VIKULENKU – v pondělí budu mít nachystáno pro Kristýnu Kacálkovou a její kočičky, a protože naši mladí budou do konce září mimo Prahu, tak bych uvítala, kdybych mohla tady v Brně dle Tvé nabídky předat věci pro Kristýnin útulek Tvým dcérenkám, jak jsi psala min. týden. Prosím, jestli je to možné, písni mi na mail f tecka stava zavinac centrum tecka cz Díky moc.

 12. Ach, Baty, mně se zamlžily hned všechny čtyři voči (i ty skleněné, co mám na práci s PC)…. My jsme doma posílali i soukromě příspěvky na některé psí útulky v té oblasti (našla jsem je na netu dle rady Xerxové) a zatím se nám ozvali jen z Dobranova, ale dovedu si představit, že v těch ostatních asi mají úplně jiné starosti, než potvrzovat, že dostali příspěvek….
  Jinak OT: Já se dostávám během dne na net jen nárazově, takže chci moc a moc poděkovat všem, kteří mně včera chtěli potěšit. On ten můj příspěvek má ale od včerejška nechtěné pokračování, kdy je pro změnu na mě, abych nechala „to sklízení plodů“ na mého muže. Ten byl totiž včera odpoledne vyzvednout místo mě vstupenky na koncerty a divadla pro mé kolegy (celkem za 12 tisíc) a podařilo se mu je cestou k autu někde ztratit. A protože jemu se na rozdíl ode mě ještě nikdy nic neztratilo, tak z toho fakt zkolaboval a já s Polčou coby samozvané „psícholožky“ ho teď utěšujeme – Polča olizováním a nošením svých hraček a já vysvětlováním, že kolegové přežijí, že nepůjdou na koncert a že by mi žádné pozbyté peníze nikdy nenahradily jeho i celou naši smečku atd. atd. A bojím, bojím, že takhle hezky budeme pokračovat i o víkendu…

  1. Laďko, tohle je rána pro sebeúctu každýho (a myslím, že pro chlapa zvlášť). Opatruj ho!

 13. Včera mi dorazily 3 pytle oblečení. Ve skladu máme asi 5 beden hraček, nějaké ještě dorazí. Asi to nebudu komplikovat a dojedu s tím do Raspenavy a do Hejnic příští týden sama. U Jany jsem se nestíhala stavit při své cestě ze Zlína tento týden, protože jsem tam měla 3 jednání a jela do Prahy fakt utahaná a pozdě. Ale zařídí to má švagrová Eva, která má kousek od Jany chalupu. Pokud budete chtít někdo ještě něco pro Raspenavu nebo Hejnice zorganizovat, ozvěte se mi, mailík znáte nebo na Hadech.

  1. Kdyby ti to z jakéhokoli důvodu nevycházelo, tak jsem stále připravená věci do Hejnic odvézt. 🙂 Když se domluvíme, myslím že bych je i mohla někde v Praze převzít – tak se kdyžtak ozvi. 😉

   1. Kláro díky, že ses ozvala, já mám na Tebe připraven telefon stále na psacím stole, ale tento týden mi to fakt časově nevyšlo. Určitě se ozvu hned v pondělí a domluvíme se. Myslím ale, že i na Tebe dojde! Věcí bude hodně.
    Krásný víkend přeji všem a prchám.

 14. Milá baty, nyní jsem dočetla s pánečkem všechny diskusní příspěvky a není už co dodat. Jsi naše skvělá BATY a už vůbec nejsi onou tajemnou bytostí jako je třeba kněžna Libuše, vzpomínáš YGO 😛 ? Takže moc velké díky, že jsi nás postrkovala k rychlosti, ta byla opravdu důležitá.
  Nebyla jsem od začátkutýdne na NZ (doh) , tak budu dočítat. S údivem jsem zjistila že se modřanská smečka rozrostla. Vave jste skvělí a neuvažujete odstěhovat se někam na venkov do domečku??? Potom můžete přijímat dál (chuckle) !

  1. Ahoj Alex – prosím, jak je s Klérkou?
   Pořád na vás myslím a zrovna jsem se chystala, že pošlu mejlíka.

   A máš naprostou pravdu – baty už není bájná, ale báječná (h) !

 15. Tahle konkrétní informace zahřeje. Dát peníze je jedna věc, ale přispět rodině, že zase může péci v troubě… Je to jiné, Baty – díky.

  1. Přesně, takhle nějak jsem si tu zpětnou vazbu představovala. Rodina, která může péci v troubě, uhlí na vysušení domu. Myslím, že to byl dobrý nápad peníze svěřit obci, kde je paní, která s tím naloží podle našich představ a přitom ví, kdo aktálně nejvíce potřebuje pomoci. Myslím, že konečný účet bude velmi zajímavý. Baty díky za veškerou práci a informace.

 16. Milá Baty, sepsalas to moc pěkně a je úžasné, že se někdo ozval a poděkoval. Prostě to potěší (h) A taky mě štve, že se už nepřipomene v médiích, jaká je situace ve vyplavených oblastech a že teď dochází bída na kozáka- hlavně že víme, kde jaká pseudohvězda co komu řekla a co u toho měla na sobě… 😐

  1. Na prostý souhlas s Tebou, Matyldo (y) , ještě bych dodala, že ještě informace o co se zase hádají polici (envy) .

 17. Tss, jaký troud?!? Milá Baty, díky! Hlášení jsi sepsala krásně, taky mám zamlžíno (inlove) .

  Achjo, jak píše Yga – po dalších zprávách z postižených oblastí se slehla zem, přitom na oběti teprve teď vše dopadá s plnou razancí. Únava, zoufalství, zima na krku… bez novinářských atrakcí.

  Díky všem! Kéž by se našlo dost firem ála šéf od Xerxů (h) .

 18. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Baty – dík za krásné mezihlášení.
  Školka v Raspenavě dopadla opravdu zle – ale díky šéfovi mojí polovičky (ten, který pěšky šlapal přes celé hory v onen povodňový den, aby vůbec dorazil domů), jejich firma velkým nákladem vybavila zničenou školku nábytkem (inlove) Takže dítka budou v novém (nod)

 19. Zpráva o stavu modřanské smečky (s dovolením, drahá Baty (inlove) ):
  Kotě Rozárka je přátelské a přede jako dva Bertíci najednou (a právě teď mi sedí na klíně a dohlíží, zda píšu pravdu, čistou pravdu). Při odpolední Rozárčině návštěvě na svačinu Mikeš v pohodě dohlížel, kterak jí. Ovšem teď se ubydlel na balkóně a zdá, že se trochu bojí. Nebo spíš že neví. Ale není ustrašený, tak si myslím, že to bude v pohodě. Bertík naopak z Rozárky nespustí oči, ale když se ona k němu přiblíží nebo nedejbože ho začne honit, tak uteče. Anka za Rozárkou taky chodí a vrtí ocáskem. Když Rozárka začne Bertíka honit, Anka mezi ně vletí, cože se to děje. Na to Rozárka zasyčí, udělá štětku a prchne, a Bertík také zasyčí, udělá štětku a prchne, a Anka stojí a zmateně hledí, kam že se jí ty dětičky poděly.
  Rozárka jí za dva. Dnes ráno vážila 1,1 kg. Ještě neobjevila kočičí dvířka, takže kluci mají únikovku na balkón, kdyby je moc strašila. 🙂
  Všichni jsou v pohodě, takže si myslím, že mohu klidně do práce. Počítám, že odpoledne už si Bertík s Rozárkou bude hrát, u Mikeška to bude trvat o den dva déle. 🙂
  Přeju všem krásný den! (h)
  Hrací Rozárka je tady:
  http://vave-ri1.rajce.idnes.cz/Rozarka/#IMG_0935.JPG

    1. Chachachááá – moc bych chtěla vidět výraz pana Vave, když Rózka vkráčela do bytu (chuckle) .

     A vůbec, dnes se mi o Vás zdálo. Přiznávám, že jsi mě dost překvapila, když jste se odstehovali do Chorvatska – a ještě na takový rozpadlý statek – očekávala bych, že pozorovatel OSN – jako pan Vave (to mi říkala jedna, že on to tady pozoruje, tak jsem si vydedukovala, pro jakou organizaci (rofl) ) – dostane lepší ubytování. Ale vy v tom máte asi už zkušenosti, když jste už jeden statek v Čechách zrestaurovali (wasntme) . Ale pan Vave pěkně vykukoval z okýnka, když na tebe volal, že Anka nejedla – poslala jsi po mě dva ešuse rizota – jenže z Anky se stala Rozárka :O – a místní bývalý usedlík furt hledal kočky, které v statku původně bývaly – ještě že se nešel dívat na druhý dvůr, jak se Róza cpe rizikem (whew) . Nicméně, až narok pojedeme na dovolenou, tak se u vás zas stavíme – moc se mi líbila knihovna, kterou zabral pan syn (ale tady se mi trošku zkřížily rodiny, páč se jmenuje Andy) – hlavně způsob vyhledávání knížek – na kterou sedne sova, ta se vznese a doručí se čtenáři až na stůl a otevřená na aktuální stránce. Jo – a schody z té druhé kuchyně máte takové, jaké mívala stařenka na hůru – já to vím, protože jsem po nich sjela jako po jezdících schodech.

     1. Teda Ygo, ty máš ale sny 🙂
      Vzhledem k tomu, že jsem Vaškův výraz, když hovořil o stop stavu zvířat, viděla, je mi jasné, jak Rozárku halasně zval dovnitř. (rofl)

      1. :O :O 😀 No to jsou sny, YGO….. (rofl) (rofl) (rofl) Musím říct, že z toho bych si ukroutila hlavu.

     2. Uááááá :O (rofl) (rofl) (rofl) , YGO! (inlove) Tak tohle panu Vave budu muset přečíst. (chuckle) Pozorovatel OSN …. sova v knihovně – tu by mi teda už určitě nedovolil! …. ale rizoto jsme už dlouho neměli, to je fakt! (rofl) (whew) (rofl)

     3. Téda Ygo, to jsou sny Maxipsa Fíka – Ty jsi moje příbuzná ? Já mám takové sny třikrát do týdne.

     4. UUUUÁÁÁÁÁ Takovýhle sny, to je dar. Ygo, to si zapisuj. To se dá zúročit. Nádhera!!! (rofl) (chuckle) (*) (dance)

      1. Hmm – takové mám pořád – Jenda mi říká, když mu chci nějaký opakovat: „To je vidět, že nemáš žádné starosti – to JÁ v noci ani nespím!“

    2. Nojo, když přišla sama, tak to se nedá nic dělat. (chuckle) 😉 Ale sluší to želvičce Rozárce. (makeup)

    3. Jak koukám, stopstav je takový velmi přechodný záchvěv pudu sebezáchovy. Koukám, že přešel už řadu lepších a rozumnějších poloviček. My, zvířecí blázni, asi pud sebezáchovy nemáme. Tak si pro jistotu ani stopstav neukládáme, jen hlásek rozumu občas tiše pípne – „není už těch zvířat doma dost?“
     Rozárka je pěkná, jak je asi stará?

      1. Jé – májová kočička! Tak té si važ, po májovkách byla na vesnici vždycky velká sháňka – prý tříbarevná májová (myslím, že želvička se k tříbarevce klidně může hlásit 😉 ) nejlépe chytají myši. Možná i proto si hraje s hračkami.

       P.s.: Zikmund v poslední době nejvíc miluje aportek s tlustou tkaničkou – smotám ji a hodím do chodby, on vystartuje, skočí na ni a dojede skluzem až nakonec. Tam ji popadne do tlamičky a přinese mi ji – klidně destkrát za sebou (Toya si na křesle znechuceně tluče tlapkou do čela – nosit aport, kdo to kdy viděl takovou pošetilost – aportky si panička zásadně nosí sama!). Tuhle nějak špatně zamířil a místo na tkanici dopadal na Želvu – tedy vyjevení byly oba – Ziki to nakonec zachránil a s lehkým meziskokem skončil až za korytnačkou (rofl) !

  1. Gratuluju převelice k holčičce (inlove) . Tak máme další trojkočičín. Rozárka asi bude pěknej rarach a vnese hošíčkům do pohodlného života nějaké to vzrůšo. Nemůžu se dočkat aktuálních hlášení modřanské smečky. A že jistojistě bude o čem vyprávět (nod) .

   Chi, Rozárka je tak výjimečná, že se nemůžu zbavit dojmu, že je vymyšlená. A proč by Kouzelnice větru nemohla zhmotnit intenzivní přání, že?

  2. Vave, jsi skvělá ženská s velkým srdcem (chtěla jsem napsat hodná, ale někdo to bere trochu pejorativně). Proto tě má CD v merku a proto nasměrovala Rozárku ke dveřím, na které se může zaklepat. Ted‘ jen aby se to mezi kočičí komunitou nerozkřiklo a nebylo potřeba trhat pořadová čáslo (whew) 🙂 ! A just! Jsi hodná, díky.

  3. Vavís, ta je úžasně krásná, želvičky se mi vždycky moc líbily, ale Rozárka je taková krásně pravidelně zbarvená, moc jí to sluší, holčičce chlupaté. Gratuluji k tomu novému přírůstku. Kluci si určitě zvyknou a to bude řádění. Melda se Zrzínkem dneska ráno měli gymnastická cvičení – vlezli snad všude, lítali v rouře, honili se, kocourovali a všeobecně vláli prostorem. Bavila jsem se jako už dlouho ne, i když bylo krátce před 5.00!

  4. Vzpomínám si dobře, Vave, že ses někdy loni?, předloni? zmiňovala, že želvičky jsou tvá srdeční záležitost? Vlastně jsi virtuálně pokřtila Scarlettino želví kotě na Jenny Morganovou. Ta CD skutečně ví, co činí. (h)

  5. Vždyť jsem to napsala o kousek výš. Nejlepčejší jsou evropští tygři. Vave, Rozárka se mi moc líbí. Věřím, že k Vám zapadne jako nožka do papučky.

   YGO! Ten sen nemá chybu! Také se Ti zdají takové činoherní ptákoviny jako mně.

 20. O baty, jaképak suché jako troud, když se mi oči zalévají. Podala jsi krásnou zprávu. Já vím, že jsem na Hadech tak trochu popichovala ohledně účtů a paragonů, ale ta zpětná vazba (paní s troubou) mi ukazuje, že peníze jdou tam, kam je potřeba.
  Ehm – všimla jsem si, že pro novináře už povodeň na severu (nemluvě o ničivých jarních povodních na Moravě) je už vyčichlá káva a přitom teprve teď na lidi plně doléhá to neštěstí – domy, oblečení, školní i kuchyňské potřeby – všecko je pryč, přístupové cesty nevalné a zima na krku. Jenže to už není tak „fotogenické“ jako metr vody v ložnici … ach jo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN