ZPRÁVA: Dražba! Aukce! Čtěte!

Milí Zvířetníci, před rokem jsme uspořádali velmi úspěšnou předvánoční dražbu. Dražili jsme ve prospěch zvířecích útulků a mnozí z vás si v aukci vydražili krásné vánoční dárky.

Rozhodli jsme se tuhle akci zopakovat. Nejen proto, že vynesla poměrně hodně peněz. Hlavní důvod je ten, že vám, kteří tak jak tak přispíváte na nejrůznější účely, aukce přinesla potěšení a vzrušení, zcela odlišné od toho, když zadáváte bankovní příkaz k úhradě.

Z ohlasů bylo zřejmé, že je mnohem zábavnější věnovat peníze tímto způsobem – když už chceme přispět, tak je fajn se u toho i pobavit a ještě pořídit vánoční dárek. Dokladem toho budiž bratrovražedný souboj Bláži a Krejga o sadu Kaččiných ozdobiček.

Loňská aukce byla pilotním projektem a její fungování záviselo na internetové fotogalerii Rajče a na tehdy zcela nové funkci komentářů k jednotlivým snímkům. Letošní ročník opět poběží na Rajčeti, systém se osvědčil a i mechanismus přihazování bude stejný, podrobné instrukce budou včas zveřejněny.

Zvířetnická deka

Vloni jsme dražili 19 položek. Zájem byl ale mnohem větší, a tak jsme letos rozšířili jak počet, tak sortiment. V naší letošní dražbě najdete jak drobnosti za pár korun, tak náročnější věci.

Aukce bude probíhat ve dnech 18.- 22. listopadu 2010, proto je uzávěrka pro příjem předmětů do aukce dne 10. listopadu 2010. V aukci bude nabídnuto celkem cca 40 předmětů různé hodnoty tak, aby mohl do aukce přispět i dražit skutečně každý.

Loňská aukce byla napasovaná na můj osobní denní režim a končila tedy ve 24.00. Zpětně jsem si uvědomila, že to není zcela fér. Letošní aukce bude končit ve 22.00, tak, aby obvyklí přispěvatelé měli možnost dražit a nemuseli si nastavovat budík.

Zvířetníci, kteří budou chtít dražit a mají přístup na net jen z práce, se mohou dohodnout se svými přáteli, kteří budou přihazovat za ně, rozhodující bude text komentáře (např. RenataE 396,- Kč), nikoliv odesílatel, ostatně tak už to bylo i vloni.

I letos budeme některé předměty „vykupovat“ pro zvláštní účel. Účel zatím neprozradím, na toto téma vyjde samostatný článek.

Máme mezi sebou spoustu nadaných tvůrců. A ty vyzýváme – přispějte svými výrobky! Pro předvánoční čas se hodí výrobky z mnoha oborů, jediným kritériem je určitá „nerozbitnost“ v případě zaslání vydraženého předmětu poštou.

Ze zákulisí dražby si dovolím prozradit – chybí nám zatím polštářky, prosím proto piškvorkové dámy o příspěvky. A ještě prozradím – už se nám sešly krásné věci – skleněné dózy, šperky, košíčky a podnosy. Zaslechla jsem i informaci, že do dražby půjdou i zvířetnické piškvorkové chňapky. Tuto informaci zveřejňuji jen s největším sebezapřením, protože chňapky chci já!

Milí Zvířetníci, těším se na vaše příspěvky. Podrobnější informace o počtu položek atd. najdete na Hadech, nabídky můžete posílat na mail Zv.aukce2010@seznam.cz nebo na můj soukromý mail.

za dražební tým

RenataE

Aktualizováno: 3.9.2010 — 10:48

42 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. OT – děkuji všem za vytrvalou palcodržnu. Firma se bohužel rozhodla, že místo vůbec neobsadí.

  1. Achjo Renato, jak já tuto situaci znám. Ale věř tomu, že pro Tebe ta práce je, jen ji objevit. Drž se, holka. (h)

 2. Jedno OT:
  Kolegyně má narozeniny a potřebuju (jako vtípek) přeložit asi 3 věty do francouzštiny. Ona francouzsky neumí, takže to nemusí být extra přesné. Moc prosím.

     1. Já zde prosím tlumočnice (blush) , tak bych se pokusila – pokud ještě není pozdě…

 3. Jajka měla na Doksech dotaz, jestli bych jí cosi nedotvořila k jejímu příspěvku- je někde tady?

  1. Ano ano, jsem tady. Ale ten předmět, který jsem už vyrobila, uchvátila Vave. 🙂 Jen jsem jí ho ukázala a už ho nedala z ruky. A to jsem ho neměla změřený… Naštěstí vyfocený ano. 😉

 4. Vypadá to zajímavě, doufám, že odkaz na aukci se objeví tady v nějakém samostatném článečku, jinak se o tom nedozvím.

 5. My sice nesmíme ani naznačovat (wasntme) , ale možná mi projde, když tu pošlu šeptem zprávu, že věci, které jsem měla možnost vidět, jsou úžasné – zdá se, že je mezi námi mnoho ostýchavých a zakopaných hřiven! 🙂 Tak se nebojte a nabídněte nějaké vzorečky ze svých koníčků, určitě někoho zaujmou a vy tím pomůžete dobré věci. (nod) Děkujeme. (inlove)

 6. Jsem náramně zvědavá na pestrou paletu věcí, které se dražby sejdou a těším se, že si budeme hrát (happy) .

  Rajče jsme během roku s komentáři docela proklepli a vypadá trvanlivě.

  Jo, přestože jsem sůva, oceňuju přesun na desátou. Renáto, dík za článek (y) (inlove)

 7. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Krásné nápady šikovních lidiček – i to je Zvířetník (inlove)

  1. Připomínám, že dnes má půlkulaté (u nás se říká hranaté) narozeniny Jenda!
   Takže, milý příteli, všechno nejlepší, štěstí, zdraví, lásku a ať ti nohy šlapou v rytmu! (y) (^) (d) (cash)

   1. (d) nebo raději (beer) ?
    I já se připojuji se svou (rose1) k dnešním půlkulatinám (h)

   2. Tam ta dáá, ta ta tatata tam ta dáá, táá dáá dáá dááá dááá, tadada dadadadadáádáá…..
    Amatérský pokus přepsat tangovou melodii a tím ti přeji všechno nejlepší!

   3. Všechno nejkrásnější k půlkulatinám! Ať nohy jsou pořád bystré a pohyby ladné! 🙂 (rose1) Zdraví, zdraví, zdraví! A nějakou milou a kráááásnou slečnu!
    Nevím, jestli jsem tenhle snímek už neposílala, ale je hezký, snad by to nevadilo…
    http://www.astro.cz/apod/ap100823.html
    A všecko nejkrásnější a spoustu zdraví ostatním slavícím! (rose1)

   4. Taky se stavím do fronty gratulantů, ať se Ti daří a splní se Ti tajná i netajná přání (rose1) (rose1) (rose1)

   5. Všechno nejlepší k narozeninám našemu dvornímu (dance) (emo) . (inlove) (f) (music)
    Ať se Ti daří techtle i mechtle a botky nikdy netlačí. 🙂 (h)

     1. Uspechy? Nehrozi. Tanecni ani jine.
      Ostatne kdyby nejakym nedopatrenim k nejakemu netanecnimu uspechu doslo, tak by to dopadlo jak s tou slecnou co cele detstvi marne touzila po barbine a pak si ji v devatenacti konecne, z prvni vyplaty koupila. A zjistila, ze uz jaksi nevi co s ni.

      http://www.youtube.com/watch?v=M72V212JTLg

      1. Jendo, pozdě ale přece všechno nej! A s tou barbínou jsi mě dostal. Ne snad, že bych si ji koupila z první výplaty. Ale jako malá holka jsem ji dostala od známé, která emigrovala do Kanady. Asi to byla první barbína v ostbloku 🙂 Nikdo takovou panenku neměl, ještě neexistovaly ani napodobeniny, tak jsem se ani nemohla vytahovat (rofl) Dodnes ji mám schovanou včetně dvojích šatiček a botiček a jednoho ramínka na šaty 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN