KOČKY: Charita – pomoc útulku tak trochu jinak

Prosíme, věnujte zvýšenou pozornost těmto řádkům. Rádi bychom vás – širokou veřejnost – požádali o pomoc. Pomoc může mít různou podobu i tvář, důležitý je výsledek, kterým je v tomto případě péče o opuštěné kočičky a pomoc soustředěná právě na náklady útulku. Jakou může mít taková pomoc podobu, to vše se dozvíte v následujících řádcích.

Zamyšlení

Existuje spousta odložených věcí, na které si mnozí z vás běžně nevzpomenete, stačí však zatápat v paměti a určitě vás napadne, že jste tuhle kdysi založili nepotřebné perličky, kamínky či korálky, tamhle ve skříni se válí kousek nevyužité látky, vlny, kousky kůží či podobných materiálů. Pro mnohé již věci nevyužité, opotřebované, nevzhledné, a proto také nakonec nechtěné. Pro nás však tyto věci znamenají mnoho, mají váhu zlata a našim zvířátkům přináší obrovskou pomoc.

Kočičí náušnice

 

Sbírka všeho možného

Ti z vás, kteří nemají jinou možnost, ale přesto by chtěli zvířátkům z útulku pomoci, mají jedinečnou příležitost nám věnovat cokoliv do charitativního krámečku. Prosíme, vzpomeňte si, třeba máte opravdu někde odložený pytlíček s korálky, mušličkami, barevnými kamínky, ale i dalším pro nás velmi důležitým a potřebným materiálem. Také by nám pomohly látky, které nevyužijete, látky všeho druhu. Nemusíte se vůbec obávat zasílat i látky horší kvality, co se totiž nezužitkuje v rámci charitativního krámečku k našití například pelíšků či podložek do přepravek, to zužitkují naše zvířátka na karanténách.

Každá dospělá kočička, která překročí práh útulku, musí být vykastrována, ošetřena a tím pádem i zajištěna v základní karanténě. Také koťátka přijímáme většinou s virózami, zaprůjmovaná, začervená a zablešená. Dále velmi často přijímáme kočičky nemocné či po úrazech – zlomeniny, rány všeho druhu, škrábance a další šrámy na těle i duši. Právě zvířátkům na karanténě vykládáme látkami a podobným materiálem pelíšky a klece nejvíce, proto není tohoto materiálu nikdy dost. Z převážné většiny jde o materiál vás dárců, kterého si moc a moc vážíme a ceníme.

Ruční práce

Velmi oceníme nejen materiál, ale také hotové výrobky ručně vyráběné. Z tohoto důvodu zároveň vyzýváme veřejnost, aby se neobávala odhalit své kvality a talent. Pokud tedy máte možnost, ale především elán, chuť či třeba jen soucit cokoliv vyrobit a darovat do charitativního krámečku, budeme jen rádi. Veškerou pomoc s otevřenou náručí uvítáme, ale hlavně v konečném důsledku vaši pomoc proměníme za granulky, steliva a veterinární náklady za naše svěřence, kteří tuto pomoc nesmírně potřebují.

Pejsánek na kabelku či mobil

Ruční práce mohou mít různou podobu, může se jednat o pletení, háčkování, drhání, paličkování, výrobu obrázků malovaných či formou ubrouskové metody, výrobu bižuterie a šperků. Do charitativního krámečku lze ale také přispět i podobnými ručními pracemi všeho druhu – vypalováním, malbou na sklo, malovanými obrázky sloupnutím přenášené na sklo, tvorbou postaviček z vosku či moduritu a dalších šikovných věcí.

Co vás jen napadne, za vše budeme nesmírně vděční. Výrobky nemusí být dokonalé, vždyť nikdo nejsme dokonalý, každý výrobek – horší i ten lepší – má přeci obrovské kouzlo. Výrobky, které potřebujeme, jsou určeny pro chod útulku, proto nehledáme dokonalost, která de facto neexistuje, jedinou nadějí pro nás je vaše pomoc v různých podobách.

Všestranná pomoc

V tuto chvíli už je jen a jen na vás, co šikovného dokážete vymyslet anebo jen poradit, co by se dalo z darovaných věcí vyrobit. Také je jen a jen na vás, zda byste nám rádi pomohli materiálním darem v podobě surovin pro další výrobu věcí do charitativního krámku anebo přímou výrobou dárků.

Měsíční náušnice

Pomůžete nám také přeposláním tohoto odkazu: http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/641, který nese důležité poselství, dál mezi vaše známé, i tímto způsobem náš útulek velmi podpoříte. Proto bychom vás rádi touto cestou požádali o pozornost a zamyšlení nad těmito řádky, zamyšlení nad tím, jakou jinou podobu může mít také pomoc pro opuštěná, toulavá a hendikepovaná zvířátka.

Charita na Fler CZ

www.fler.cz/o-s-srdcem-pro-kocky  – zde jsou již hotové výrobky k zakoupení na podporu našeho útulku. Jistě jste také zaregistrovali charitativní krámek pod záštitou našeho štěstí v podobě paní Moniky Fillové, která nám bezmezně pomáhá v charitativní činnosti, ale také především alternativní léčbou našich svěřenců. Pro zajištění chodu charitativního krámku však potřebujeme také vás – širokou veřejnost.

Adresa určená pro zasílání pomoci:

O.S. Srdcem pro kočky

Michal a Kristýna Kacálkovi

Vrbičany 18,

273 74 Vrbičany, okr. Kladno

Děkujeme za pozornost, ale také především za pomoc.

Kristýna Kacálková a spol.

O.S. Srdcem pro kočky

www.kocky-utulek.cz

www.srdcemprokocky.cz

e-mail: info@kocky-utulek.cz

e-mail 2.: kristyna.kacalkova@seznam.cz

mob. 777 757 445

Aktualizováno: 1.9.2010 — 17:39

14 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Tak jsem objednala nausnice s kocickou pro kamaradku. (cat) Doufam, ze posilate do Londyna. :*

 2. Dobrý den :-), to je úžasné, moc děkuji za vstřícné odezvy. Není to vůbec časově omezené, momentálně s krámečkem začínáme, kdo by chtěl tedy pomoci, budeme mooooc rádi. Máme hodně zvířátek a velké náklady. Denně aktualizované informace se dozvíte zde: http://www.kocky-utulek.cz/?q=node/34 . Díky, díky, díky – Kristýna (rose1)

 3. Super nápad, tvořim ráda, i když na to teď není moc času, ale určitě něco pošlu. Není to časově omezené, že?

 4. Nabídka: bydlíme kousek od Kristýny a jezdíme každý všední den do Prahy (do Dejvic) a zpátky. Kdybyste měli problém s odvozem, není problém se domluvit (mp) . Máme velké auto (wasntme) A ještě mám dvě pojízdné dcerky v Brně, zrovna jedna přijede teď v sobotu. Takže výzva i pro moraváky (chuckle)

  1. Milá Vikulenko,
   to by se hodilo, kdybyste mohla vzít do auta balík hadrů pro Krystýnu.
   Dejte mi prosím vědět, kterou částí Dejvic projíždíte, kde by bylo pro vás možné na minutku zaparkovat a v jakou asi denní dobu. Já bych se tomu zkusila přizpůsobit.
   Moc Vás zdravím Alena

 5. Tohle je úžasný nápad! Rozhodím sítě u sebe v zaměstnání i mezi svými kolegy, a protože moje děti žijí v Praze, odkud je to na Kladno jen kousek, tak by to přímo dovezli – doma jsem mj. momentálně vyřazovala kromě zbytků látek i ručníky, povlaky na polštáře a nějaké deky, které by stejně skončily v útulku, tak je pošlu – a nějaké drobnosti pro prodej se určitě také najdou. Držím moc palce a přeji, aby vás váš entuziasmus a energie zaměřená jen na to dobé nikdy neopustila!!

 6. Milá paní Kacálková,

  bylo by Vám k něčemu staré seprané ložní prádlo (z bavlny, ne z umělin), myslím jako vystýlka pelíšků pro nemocné kočky, pak se to vyhodí nebo spálí.
  Dejte vědět, jestli ano, tak to pošlu poštou na vaši adresu do Vrbičan.
  Srdečně zdravím a přeju hodně sil
  Alena

  1. Dobrý den,

   ano, hodí se nám staré ložní prádlo moc a moc. Budeme prádlem vystýlat zateplené boudičky venkovních výběhů na zimu. Pokud tedy můžu poprosit, nabídku přijímám a moc za vše děkuji. S pozdravem, Kristýna (clap)

 7. A co knoflíky? Těch mám plný šuplík. Jsem bohužel, co se týče ručních prací, zcela neschopna vytvořit cokoliv, co by se někomu líbílo. 🙁 Natož aby za to platil. Ale mohla bych pomoct něco ušít, i látky mám. Asi se konečně u vás stavíme a domluvíme se (wave)

  1. Dobrý den,

   ano ano, zastavte se, budeme jen rádi. Nabídku přijímáme s nadšením, šití čehokoliv do krámečku by se nám hodilo. Knoflíky jsou dobrý nápad, můžou sloužit jako očička postaviček :-). Jéje, děkuji moc, jsem nadšená.

   S pozdravem,
   Kristýna

   1. Mám na chalupě spoustu krásných knoflíků po mamince, budou se Vám určitě hodit. Pak tam mám hodně různých drobností, které mi je líto vyhodit, tak já to nějak zabalím a pošlu nebo odvezu, až budu mít cestu kolem.
    Také mám spoustu krásných ručně vyšívaných, paličkovaných, pletených nebo háčkovaných deček, také po mamince, je mi to líto vyhodit. Třeba by se to někomu hodilo a rád by si něco podobného koupil, jsou opravdu nádherné.
    Však si to kočičky z útulku zaslouží, vím o tom své už skoro rok a skoro 4 měsíce.

    1. Jémináčku, na Zvířetníku se setkávám opravdu s partou vstřícných lidí. Jsem za vás všechny a všechno nesmírně vděčná. Zveme vás také na prohlídku kočiček, přijeďte se podívat. V poslední době zažíváme hodně smutné kočičí příběhy, máme také co vyprávět, chystáme nové články do budoucna, ale vše nějakou dobu trvá… (wave)

 8. Milá Kristýno (inlove) , pokud se k něčemu pro Vás zajímavému a potřebnému dostanu, určitě Vám to pošlu. Vámi nabízené věci jsou moc pěkné a také se mi líbí, že získáváte příspěvky tímto způsobem. Bohužel Vám nemohu z časových důvodů nabídnout pravidelný přísun věcí do dražby, sami se v rámci Zvířetníků snažíme získat peníze právě uspořádáním dražby.
  Děkuju Vám za kočičky a držím Vám palce a určitě pošlu dál odkaz na oboje uvedené stránky.
  (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN