PSI: Léto, ach léto… a jděte mi na kolo s dobročinností

Jakmile začínají redaktoři nedělních příloh oprašovat recepty na nakládání hub a pečení štrůdlů, léto je pryč. Přesněji řečeno – za chvíli tu jsou vánoce a začne co nevidět mrznout…

Naše čubizna, česká strakatá slečna Bony, je narozena v červnu a je na ní vidět, že je milovník léta. Zimu moc nemusí a vůbec nejhorší je, když na ni prší nebo sněží. Jezdit s ní na hory znamená, že si vždycky přibalím nějakou další knížku navíc.

Naše čubizna miluje sluníčko, miluje vodu a miluje letní procházky po lese. Nevynechá žádnou příležitost k tomu, aby si zaplavala, nebo si aspoň packy a bříško smočila. Obzvlášť podařené to je, když po cestách v lese najde kančí louži nebo pěkně uleženou bahnitou vodu, která zbyla ve vyjetých kolejích po lesáckých strojích – to má pak jistotu, že si vody užije ještě jednou, doma v koupelně nebo na zahradě pod hadicí, chichi. Teď o povodních bylo docela těžké jí vysvětlit, že si zaplavat nepůjde, protože namísto potoka či říčky jsme měli hučící vodní živel, který by nám ji odnesl nejmíň do Hřenska.

Jako malá dostala na zápraží veliký pekáč plný vody na pití. Když jí chytla řádivá, vletěla packami do pekáče a hrabala a hrabala, až vodu vycákala na sebe a okolí. Letos to už neudělala, taky je jí 6 let, ale třeba si zas za rok vzpomene.

Když do toho pekáče dostává čerstvou vodu, děje se tak zahradní hadicí, což je zdroj zábavy pro všechny. U čubizny se najednou setkají dvě naléhavé potřeby – potřeba chňapat po proudu vody a potřeba schovat před vodou kapající na záda psa, co nesnáší déšť. Zlomyslný držitel hadice (KAŽDÝ, domácí, cizí, prostě každý) vždycky dostane nápad dorážejícího psa aspoň trochu pokropit.

Když už jednou držíte tu hadici v ruce, ten nápad se sám dostaví. Čubizna to vymyslela – schovává se za nohy člověka, co má v ruce tu hadici a napouští pekáč vodou, a zpoza jeho kolen vyrazí po vodním proudu. Jakmile se otočíte, hadici v ruce, pes není – je totiž stále za vašimi koleny, protože čubizna nějak odpozorovala, že dozadu prostě člověk stříkat neumí.

Máme psí kamarády, kteří si s vodou nerozumějí a když je horko a páníčci je chtějí ochladit vodou, je to přímo utrpení. Na procházce se třeba kamarád Štaflík, nalezenec útulkář – útěkář úzkostlivě vyhne i čůrku vody stékajícího ze svahu, jen se nenamočit.

Kamarád Brit, borderák, si naopak umí vodu užít a pokud na vycházce natrefí na jakoukoliv bahnitou louži či rigol, hezky do toho svinstva zalehne, aby si ochladil bříško. No taky má pak jistou očistu ve vane… Taky má svou zahradní vaničku a když je horko, tak si v ní s chutí pohoví – viz foto.

A k té dobročinnosti: na nástupišti metra na Václaváku ke mně přišla stará žena se starým psem, skorovlčákem. Oba byli čistí, nepáchli. Pes po mně potutelně pokukoval, vycvičeně postával u nohy a paní kňouravě mlela: „Nemáte ńáký drobný? My už jsme dva dny nejedli, já nemám peníze, já se snad zabiju…“ Zalovila jsem v kabelce, vytahla peněženku a zašátrala v příhrádce na drobné.

Paní to okoukla a pravila: “Já bych rači papírový. Ty drobný ne.“ Jak trubka jsem koukla do přihrádky na bankovky a povídám: “Já nemám žádnou papírovou, kterou bych vám chtěla dát“. Paní ožila a normálním hlasem nabídla: „Tak já vám rozměním, třeba na dvoustovku!“ a začala lovit v ledvince na břiše, kterou měla pod bundou.

Tu mi došlo, že jsem za kavku a rezolutně jsem jí nabídla ty drobné, asi tak 18 korun. Paní mávla rukou: „To nechci, to si nechte“ a šla dál. Pes po mně kouknoul rovněž zcela znechuceně a já stála jak blázen s hrstí drobných. Vedlestojící slečna se smála „Jó tu já znám, ta tu chodí denně“. No už se vám stalo, abyste chudáka drobnými urazili?!

Aktualizováno: 26.8.2010 — 17:25

210 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Svítí, fučí a já jdu stavebně pracovat- včera tu lilo, tak se leccos nedalo, ale dneska snad domalujeme Kaččin pokoj (svítivá žlutooranžová, ráno mě první vrstva málem vypálila oči). A dneska mi dovezou kuchyň do kuchyně, která není vymalovaná a není v ní lino, tak si to jdu dneska užít (clap)

 2. DĚCKA!
  Nic nestíhám – tak jenom oznamuju, že od zítřka jsem celý týden mimo (no – mimo sebe jsem už dneska) – budu až následující pondělí (jedu k móří). Mějte se tu hezky a moc nezlobte – já se budu taky snažit.
  Omlouvám se všem, komu jsem neodpověděla na emilka – já se po dovči polepším. A děkuju za pochvalu mé neteřky a kmotřenice v jednom – je opravdu šikovná a má nápady (to je zcela subjektivně objektivní názor (chuckle) ) – a navíc je velice milá.
  Papapá – budu na vás všechny myslet – hlavně na ty, co potřebují podržet palečky (y) (h)

  1. Krásnou dovolenou, slané moříčko, pohodičku a klídek. (sun) 🙂 (d) (pi) (dance) (*) (party)

 3. Ten haf ve vaničce je přímo léčivý. Mám dnes den, který bych s chutí nežila, ale když se kouknu na to potěšení v modrém. Nádhera (h)

   1. Links, pak klik na slovo Ostrava za Je zde : ….. a pátý odkaz u obrázků – shora. Cheopsovca pyramida .

    1. Já vím, Jenny, já to pro vás už proklikla a pak poslala odkaz. A ten nefungoval. 😛

    1. Takže ve 21:00 začal desetiminutový ohňostroj. (Ale tady v Ostravě jsme už viděli onačejší ohňostroje.) Pak jsem uviděl dva slabé, rozplizlé, neostré paprsky, které se (snad) někde protínaly. Možná byl z mého pohledu v zákrytu i třetí, ale ten čtvrtý určitě ne. V tomto okamžiku svítí už jenom jeden. Velice chabě, normálně bych si toho vůbec nevšiml. Připomíná to nanejvýš efekty na vesnické diskotéce. Pyramidu rozhodně ne. Kde asi udělali soudruzi chybu?
     Před lety tady nějaký „světový“ iluzionista měl nechat zmizet radniční věž. A když se nepovedlo, tak prý tajně uprchl z města.
     Uvidíme, jestli se to v příštích dnech podaří spravit, nebo to bude další ostuda.

     1. P.S.
      Prý tam i ten čtvrtý paprsek byl. Ale u mně, ze vzdálenosti asi 800m, už nebyl vidět. Ze vzdálenějších čtvrtí města ovšem lidé neviděli vůbec nic, ač bylo slibováno.

 4. OT- mohu si objednat malé přidržení palečků na středu 1.9. asi tak mezi 11:45 – 12:00? Jen tak zlehka. Ty velké jsou pro Li a Jirku. Mám se vejít do 12 minut, aby zbyly 3 na diskuzi, ale zatím 5min přetahuji. Tak mě čeká zkracování jako v Postřižinách 😛

   1. To víš, že jo! Mírnou bombu na začátek, aby se probrali, pak to vyargumentovat a pádnej závěr, aby celou dobu valili bulvy a nestačili zas upadnout do nirvány, sympoziáni. A budeš za hvězdu! Co máš na to na sebe?

    1. Sice jsem uvažovala o červeném oblečku s hlubokým výstřihem, minisukní a síťovanými punčochami (rofl) 😛 a 220 cm šteklemi , ale pak jsem před zrdcadlem posoudila svou momentální figuru a usoudila jsem, že černé kalhody a černobílá halenka a případné černé sáčko (při klimošce) jsou také velmi hezké (rofl) . Budu sice za můru, ale moc jiných kombinací mi momentálně nepadne. Navíc ta halenka je nežehlicí. Prostě krásné na mě musí být ty výsledky. Já naštěstí dost řvu, takže spát nebudou moci. Momenálně mám ale starost, abych se k tomu závěru včas dostala, tak jdu zkracovat – jeden slide už jsem vyhodila, čeká to asi další, i když nerada. Při takových příležitostech vždycky děkuji tréninku v LŠU, kdy jsem celá léta hrála na koncertech na klavír. Jak já se pokaždé strašně klepala. Ale obrousilo mě to…. i když respekt a lechtání okolo žaludku mám vždycky. (whew)

      1. To není špatné, přednášet v podstatě na chůdách. (chuckle) Ale Apinko, neboj, oni k Tobě budou vzhlížet, i když budeš mít jen normální podpadky. (nod) A představ si v první řadě někoho, kdo je Ti blízký, že to vykládáš jemu a on vstřícně a láskyplně naslouchá. To zmákneš … co zmákneš! – sukces to bude! (y) (h)

     1. Na tom černobílým vohozu by se měla skvět alespoň jedna nenápadná leč úderná bróžička . A když 220 tak jedině voltů a do nich.
      Budeme držet taky , atˇ to vyjde . (y) (y)
      Zkracování schvaluji a to velmi, nejhorší jsou uspavači hadů. 🙂

      1. To nemá chybu, ale broožička, šálička, jojo, pohledej, nenápadná, leč úderná, to je to pravý slovo. Třeba cestou potkáš něco charmant!

     2. No ono se to s cervenym obleckem, kratkou sukni a sitovanejma puncochama nesmi prehnat, ani kdyz na to dotycna ma postavu. Onehda jsem mel nekde vystoupeni s jednou co si fakt muze dovolit … no vyrazit naha ne, to by ji neochranila ani URNA … ale i ten pytel od brambor by ji slusel. Ovsem v tech cervenych satickach a se sitovanejma puncochama s kytickama vypadala (po patricnem dozdobeni valecnymi barvami) jak s odpustenim levna pracovnice nejstarsiho remesla.

      Kazdopadne budu drzet palce! 🙂

 5. O Bonynce si pokaždé s chutí přečtu a hned srovnávám s naším strakatým nadělením. Denis se v letošním parném létě s hadicí skamarádil – zpočátku sice dával pozor, jen aby nějaká kapka neukápla na záda, ale postupem času zjistil, že zakusovat vodní proud je obrovská bžunda, i když se přitom jeden namočí. Zajímavé taky je, že doma ho miska s vodou k ničemu neinspiruje, zato na zahradě – napije se, pohrabe vodu, napije se, postojí ve vodě, napije se a cáká a cáká…..
  A já mám dnes nějaký den blbec. Ráno jsem se probudila s oteklým okem, vypadám trochu jako Quasimodova sestra. Na procházce jsem se prodírala zkratkou, poněkud zarostlou – mimo jiné kopřivami, v tříčtvrťákách. A večer máme jít do přírodního Lesního divadla ve Sloupu, jenže je zataženo a tma a s přestávkami vydatně (rain) , tak to vypadá, že budu muset na Karla Kahovce zapomenout. Snad už aby radši byla sobota!

  1. Jééé, lesní divadlo… a Kahovec … to je škody :S
   Kopřivy jsou děsně zdravý … aspoň mi to Franta říká vždycky, když do nějakejch vlezu. Když do nich vleze on, tak mu to až tak blahodárný nepřijde 😉

  2. Jo – přes-ně! Napije – pohrabe – napije – cáká a cáká…
   No nejsou ti strakáči všichni sladcí pitomečci s legračními nápady? 😀 (y)

 6. Milá jmenovkyně. Moc hezké čtení, moc. Jen bych Tě ráda vyvedla z omylu, že Bonynka miluje léto proto, že se do léta narodila. Já se narodila poslední letní den. Tedy od nového tisíciletí jsem prý rozená už v prvním podzimním dnu. Ale miluju léto a podzim a zimu opravdu nemusím. Joo, nedá se nic dělat, když už ten podzim a zimu mají na repertoáru, ale léto je LÉTO (sun)

  1. Zdravím milá jmenovkyně! Já jsem podzimní a díky tomu – zřejmě – ZÁVIDÍM tažnýám ptákům. Ó jak ráda bych s nimi letěla na celou zimu do teplých krajin…

 7. Denně jsem dojížděla do práce na Hlavní nádraží. Ještě před rekonstrukcí. Ve spodní části nádraží byly maminy z Rumunska s malými dětmi a dej. Dobře jsem věděla, kam peníze jdou, proto jsem vzala dítě za ruku a u pekaře mu dala vybrat, že koupím. Protesty maminy a taťky stojícího u sloupu opakovat neumím. Dělala jsem hluchou a kluk si vybral tvarohový koláč. Dostal i pro sestřičku. A víte, že si mě pamatovala mamina i kluk? 🙂

 8. Mohu něco nechutného? OT, ale taky o zvířátkách…
  Včera byl v Televizních Novinách šot o tom, jak je New York zamořen štěnicemi. Kdo to tam znáte, je to opravdu tak hrozné, nebo televize jako obvykle přeháněla?

  Sám mám se štěnicemi trojí zkušenost. Poprvé někdy kolem roku 1960 na vysokoškolské koleji v Poděbradech. To dlouhém, předlouhém boji je uklízečky vyhubily. S trochou přehánění bych řekl, že vychytaly.
  O pár let později v bytě ve starším domě. To jsme museli zavolat firmu, která je vyhubila opravdu rychle a účinně. (I když s troškou „collateral damage“.)
  A konečně i v úplně novém bytě. Ale tehdy vyhynuly skoro samy, už jim to nějak nesvědčilo. Pravda, trochu prášku s menším obsahem DDT tomu napomohlo.
  Od té doby už 40 let jsem o štěnicích neslyšel. Prý se tu snad vůbec nevyskytují. Navzdory problematické čistotě některých občanů. Nevíte čím to je?

  1. Do panelaku, kde jsme bydleli se pristehovali zluti spoluobcane a najednou stenice vsude! V koupelne to zaclo (stupacky), pak kuchyn. Hrozne! Byli vsude, dokonce jsme je nasli v mrazaku!!!Na zachod se chodilo s novinami nejen na cteni, ale hlavne na zabijeni. A biolit / reid. Kdyz jsme se odstehovali (cca leto 2000) nastehoval se tam kamarad s kockou. Hned jsme mu to hlasili, ale on pry zadne nevidel. Pry je kocour vychytal. 😀

  2. Hmmmm to je blbé, máma mi vyprávěla, že za jejích studií kdysi dávno v Leningradu byly snad všude a byly i v úplně nových domech, protože si je tam noví nájemníci přinesli v nábytku, v oblečení. Vyhnout se tomu prostě nedalo. Když se jeden byt vyplynoval, bylo to k ničemu, protože tam přilezly z jiných bytů. Prý si dávaly nohy postele do konzerv s vodou, aby se tam tak snadno nedostaly. Jinak byly pod tapetami, v nejrůznějších zákoutích a po nocích vysávaly lidi. 🙁

   1. kluci z Tesly,když tam makali,tak do plechovek lili petrolej a nad postelema měli nebesa-moskitiéru,aby ty bestie na ně nepadaly

  3. štěnice si mohou přivézt i velice čistotní a hygieny dbalí..o to je to horší..a NY je jimi zasycen, psala mi kámoška, že se bojí při návratu cokoliv nést domů….našli je i v bytě,kde bydlí a majitel je nešťastnej,protože je to čistej dům…u nás v domě byly ty mrchy taky, sousedi si je přivezli z dovolené-cestovali po Caribicu……něčím to vystříkali i v okolních bytech,stoupačkách a v bytech pod i nad…a máme už 2 roky pokoj…

  4. Udajne je to v tom NY letos dost hrozny, a to i na echt nobl mistech. Nevim, jestli neprochazi nejakymi zivotni cykly, jako treba kobylky. A jsou pry i v jinych mestech. Ted jsem slysela na radiu, ze se treba daji privizt v kufru co lezel v hotelu…

 9. OT – potrebuju se vypovidat. Bracha nasel v parku kote a strasne plakalo, tak si ho vzali domu. Krasny mourek, hned se zabydlel. O 3 dny pozdeji se jim na zahradu zatoulalo dalsi kotatko (zrzek) a s prvnim si krasne hralo. Nasi s brachou sice 2 kotata nechteli, ale rekli si, ze pokud se o nej nikdo neprihlasi, ze si je obe nechaji. No a vcera odpoledne si mamka povida na ulici se sousedkou, kotata se motala kolem nich a najednou vyrazilo odnikud auto a toho mourecka prejelo a ujelo. Pred jejich ocima. Bydli ve slepe siroke ulici, pred domy je travnik, chodnik a dalsi travnik, tohle ze se stane by je ani ve snu nenapadlo. ;( :@
  Bara s Felixem

  1. To byl ale … :@ Poznali by to auto (barva, typ, poznávací značka)? Třeba by se mu po jedné (či více) čenichovce (punch) rozsvítilo.

  2. Ano, jsou taková hovada. A mají jen dvě nohy. Kdys jsem měla kamarádku, kníračkářku, samosebou. Měla krásnou fenečku, vyhrávala výstavy, ve výcviku se chystala na ZMMP2. Večer, na slepé ulici v Brně, s parčíkem vjel ten ubožák až na chodník, aby tu fenečku srazil, zhasl světla a ujel. Nepřežila. O tom, že když stojí Chipsy na kraji pěšiny, cykloturisté do nich – schválně- najíždějí, o tom jsem už psala. Co to je v člověku, že mu to dělá radost? Jedni zachraňují i beznadějné případy a další si o sobě myslí, že mohou rozhodovat o bytí a nebytí. Vždyť je to sranda!! Je to JEN zvíře!! :@

   1. PITRÝSKU, CO POPISUJEŠN TY I JINÍ JE HRŮZA A DĚS, ALE DĚLAJÍ TO DOSPĚLÍ LIDÉ. MNĚ SE VŠAK CELKEM TRŘIKRÁT STALO NĚCO, COMI DECH VYRAZILO. JLIKOŽ HOKIN SE MNOU DO KRÁMU NESMÍ, UVAZOVALA JSEM HO PŘED OBCHODEM, KE SLOUPKU PLOTU.VE 2. PATŘČENAD SAMOŠKO MÁ OBCHOD VIETNAMKA, KTERÁ MÁ SYNKA, CCA TŘÍLETÉHO. TENHLE KLUK UŽ TŘIKRÁT UBLIŽOVAL HOKINKOVI. PRVNĚ HO NĚOLIKRÁT UDĚŘIL JEN TAK ÝNUDY.POUŽIL K TOMU OBROVSKOU PLÁČAČKU NA MOUCHY Z PVXC. TO JSEM MU MÍRNĚ DOMLUVILA A BYL NÁSLEDNĚ ODVEDEN OTCEM . PODRUHÉ MI BXYO VELICE DIVNÉ, ŽE HOKINEK STRAŠNĚ ZOUFALE A VYTRVALE ŠTĚKÁ.NECHLA JSEM ZBOŽÍ ZBOŽÍM AA VYBĚHLA JSEM PŘED KRÁM. NA VLASTNÍ OČI JSEM VIDĚLA TOHOHLE MALÉHO NIČEMU, JAK SPOLEČNĚ S CCA STEJNĚ STAROU VIETNAMSKOU KAMARÁDKOU UVÁZANÉHO HOKINA DOSLOVA KAMENUJÍ. KAMÍNKY NEBYLY KAMÍNKY, ALE ASI 2 CM V PRŮMĚRU VELKÉ ŠUTRY A KLUK MÁ SÍLU DOST VELKOU. KDYŽ JSEM TOTIŽ DĚTI NAPOMENULA A KLUK JEŠTĚ STEJNĚ HODIL PO HOKIM DALŠÍ KÁMEN, ZDVIHLA JSEM HLAS A ZAJEČELA VÝHRŮŽNĚJI. NAČEŽ TEN MALÝ SPRATEK POPADL KÁMEN VĚTŠÍ ,MRŠTIL JÍM PO MNĚ. A TREFIL MNE DO KRKU. TO UŽ JSEM NEČEKALA NA NIC. KLUKA BAFLA ZA RUKU A VYBĚHLA S NÍM DO PATRA, K JEHO MÁMĚ.TA DĚLALA, JAKO ŽE MI VŮBEC NEROZUMÍ A NEVIDÍ DŮVOD, PROČ SE ČÍLÍM. NO, NENÍ DIVU, ŽE Z TAKOVÝCH MILÁČKŮ VYROSTE TO, CO JSTE TU POPSALI VŠICHNI.

  3. Já prostě nemám slov, prostě jsou z podstaty zlí lidé. Srazit tu kočku náhodně, bohužel se to stává, ale takovýhle naschvál :@ :@ :@ Pak někdo řekne, že je to jen kočka. Bohužel kočky takové tyrany hodně „přitahují“. :@ :@ :@ :@

 10. Lidi, já jsem v šoku:
  http://www.novinky.cz/domaci/209829-u-ostravy-radila-vetrna-smrst-a-nicila-domy.html
  Vratimov je na kopci nad námi.
  Já už taky jedno minitornádo zažil. Naštěstí opravdu jen mini. To se tak dívám na F1 a během reklam mrknu ven, tam takový divný vítr. Ještě větší šok měl soused – o reklamách vyšel na balkon v patře a kolem něj proletěl žralok. Nafukovací, z našeho bazénu, nad kterým vír vznikl. Naštěstí trval jen pár vteřin a žraloka odnesl jen přes 2 zahrady, cca 70 m.

  1. jiný Honzo – žralok ve výši prvního patra nemá chybu (chuckle) (clap) – i když ta větrná smršť nic moc (shake) !

  2. Ufff! (whew) U vás vše v pořádku, drahý bratránku? 🙂 (inlove) ? Netušila jsem, že to je tak blízko!
   Ovšem létající žralok na Ostravsku nema chybu. (clap) (chuckle)

   1. Jééé, já myslela , že se Hanýsek dal na šlechtění krokoušů a křížil je s netopejrkem ? A ono to není schválně? (rofl)

  3. Taky už jsem jedno tornádo viděla na vlastní oči. Bylo to při sjíždění z D1 na Hodonín. Trychtýř se pohyboval po oblouku a rval z pole průsekem vzrostlou kukuřici, terá letěla po spirále do veliké výšky. Dráha toho trychtýře byla nevypočitatelná a když zajel do trávy uprostřed klotoidy nájezdu. My jsme byli jen kousek od něj, právě na tom nájezdu. Pak padaly kukuřice. UF, připadali jsme si jako mravenci.

   1. tak nějak začínám přemýšlet,že si zvednu pojisrtku o tornádo a možná i o meteority a lavinu, byť jsem v Pardubicích…jeden nikdy neví ;( 8

  4. Občas se nějaké to tornádičko i u nás objeví….
   My takhle jednou stěhovali foliák. Už je to dlouho, Junior byl ještě malé robě a tatánek júra. Prostě mamka mívala dvě zahrady, pak se jedné zbavila a zrovna té s foliákem. Tatánkovi bylo líno rozebírat kostru, folie taky byla ještě dobrá, tak se s Mým nejdražším rozhodli, že jsou silní jako býci a ….. a že přenesou celý foliák. Vzdálenost mezi zahradami cca 700m. Nejhorší bylo „přehodit“ foliák přes plot. Pomocí několika dalších asistujících lidí a násad od hrábí foliák i přes plot dostali a protože toho měli dost, uložili foliák na připravený záhon, setřeli z čela pot a šli na oběd. Po obědě se vrátili, že foliák řádně ukotví a…… foliák nebyl. Vlastně byl, ale o tři zahrady dál a v ruinách jiného foliáku. Soused vyprávěl – „přihnal se vír, foliák se vznesl dobře 5 m vysoko a letěl. a letěl. a najednou padal. jen ne na ten foliák. jo! přesně na něj!“
   Takže místo jednoho foliáku stavěli dva.

   1. My jsme si takhle jednou vyzedávali u sousedů na zahradě party-stan, též to bylo pěkné 🙂

   2. BUUBU, TO BYL CESTOVATEL, EN FÓLIÁK. K NÁM SICWE JEŠTĚ TORNÁDO NEDORAZILO, ALE NEŘÍKÁM, ŽE NEMŮŽE DORAZIT BUDOUCNU. K NÁM DOSVIŠTĚL ORKÁN KIRIL, KTERÉHO NÁSLEDOVALA VICHŘICE EMMA..NĚKOLIK DNÍ PŘED PRŮLETEM KIRILA DOSTAVIL MŮJ JIŘÍ FÓLIÁK. STAVBA J TRVALA PODLE MNE VELICE DLOUHO, TAKŽE JSEM MĚLA STÁLÝ VZTEK Z TOHO, JAK SE S PRACÍ MLP LOUDÁ. JIŘÍ STAVĚL CCA TŘI TÝDNY, ALE ZATO FORTELNĚ . KDYŽPŘILÍTL KIRIL, FÓLIÁK OPDOLOL BEZ ZTRÁTY KLYTIČKY, I KDYŽ KIRIL SHODIL NĚKOLIK STŘECH V OKOLÍ A POKOSIL I VELKÉ KUSY LESA JAKO SIRČIČKY. SOUSEDŮV PLOT SE VÁLEL VŠUDE PO OKOLÍ A PLAŇKY BYLY PO CELÉ NAŠÍ ZAHRADĚ. KDYŽ DOBĚHLA MMA. SITUACE SOE S MALÝMI OBMĚNAMI ZOÚPAKOVALA, ALE NÁŠ FÓLIÁK SWE ANI NEHNUL. TEPRVE TEHDY JSEM DOSLOVA SMEKLA KLOBOUK A SVÉMU SICE LIOUDAVÉMU, AVŠAK FORTELNÉMU JIŘÍMU JSEM SE OMLUVILA A HLUBOCE SE POKLONILA PŘED JEHO PEČLIVOU A FORTELNOU PRACÍ. FÓLIÁK MÁME UŽ ČTVRTÝM NEBO SNAD UÝŽ PÁTÝM ROKEM A STOJÍ PEVNĚ A BEZ NEHODY. JEN DVEŘE MUSÍM UDĚLAT NOVÉ, JELIKOŽ NA NICH FÓLIE , KTERÁ JE JINÁ NEŽLI NA STŘEŠE A BOCÍCH, NEVYDRŽELA . KDOVÍ, JAK BY U NÁS NA ZAHRADĚ TORNÁDO ZAŘÁDILO. ZDÁ SE MI TOTIŽ, ŽE NÁŠ KRÁSNÝ A MOHUTNÝ JAVOR TRPÍ NĚJAKOU CHOROBOU. MOŽNÁ, ŽE SWE MI TO JEN ZDÁ A ON JEN TRPĚL DŘÍVĚJŠÍMI SUCHÝMI LÉTY. LETOS NEJSOU VŮBEC V KORUNĚ ŽÁDNÉ NAŠKY(NOSY) A UŽ VÍCEKRÁT JSEM NA JAVORU ZAHLÍDLA DATLA. SNAD BUDE S JAVOREM DOBŘE. NERADA BYCH SE S TÍMHLE STROMEM LOUČILA, JELIKOŽ JE NEJKEN KRÁSNÝ, ALE UŽITEČNÝ PŘÍJEMNÝM STÍNEM, KTERÝ NÁM POSKYTUJE.PROTO AKY JAVORU ODPOUŠTÍM, ŽE SEBERE SKORO VŠEM ROSTLINÁM TÉMĚŘ VŠECHNU VLÁHU, TAKŽE MUSÍME DOST ZALÍVAT. JAVOR MÁ KOŘENY POD CELOU MOU ZAHRÁDKOU.
    PŘEJU VŠEM KRÁSNÝ VÍKEND. MUSÍM SE POCHLUBIT A PPROSIT O MALÉ PODRŽENÍ PĚSTÍ PRO ŠTĚSTÍ SE ZÍTŘEJŠÍM POČASÍM.VEČER NA ZÁMKU V NEDALEKÉM BORU DÁVAJÍ PŘEDSTAVENÍ RUSALKY A JÁ MÁM UŽ KOUPENÝ LÍSTEK. MOC A MOC SE TĚŠÍM A JEN DOUFÁM, ŽE NEBUDE CELÝ VEČER A AŽ DO KONCE PŘEDSTAVENÍ CHČLÍT JAK Z KONVE. OPERA ZAČÍNÁ V OSM VEČER, HRAJE SE POD ŠIRÝM NEBEM BORSKÉHO ZÁMECKÉHO PARKU A ZA KAŽDÉHO POČASÍ . MIZÍM DO PELECHU, ABYCH BYLA ZÍTRA FIT.

 11. Hrabání vody na břicho? Známe, známe… byla to Filinčina specialita. Dělala to do pokročilého věku. A taky neměla rádá mokrý hřbet, proto nerada plavala.

 12. Těm žádostem o peníze je opravdu těžké odolat. Máme v domě sousedku – 5 dětí, k nim nejméně 3 otcové, přičemž žádný trvale doma. Namísto nich tam jsou momentálně pravidelně „na návštěvě“ nejméně dva „bratranci“. Sousedka a děti mají tmavší pleť, stejně tak jeden z „bratranců“, druhý je gadžo. Ten bílý je, myslím, partner nejstarší dcery. Sousedka má oblíbenou taktiku, jak si půjčuje peníze – pošle vždy to nejmenší a nejroztomilejší dítě, musí být pouze schopno dosáhnout na zvonek a ukázat lísteček. Nejmenší částka, o kterou žádá se pohybuje okolo 400,- Kč. Máma jí na to skočila a oni si začali pravidelně půjčovat. No, díky mámině postoji jsem nedokázala být tvrdá ani já, ale nikdy ode mě nedostali plnou částku. Pravda vraceli, ale postupem času na vracení začali „zapomínat“ a bylo nutné jim to stále častěji připomínat. Nakonec mámě došlo, že má u nich prakticky pořád částku okolo tisíce a více korun, a protože její mírnější napomenutí, aby si přestali chodit půjčovat a hlavně vraceli, měla stejný účinek jako házení hrachu na zeď, jednou jí konečně došla trpělivost a sousedce řádně vyčinila. Od té doby je po této stránce klid. Po jiných ovšem ne. Poslední příhoda se týká otevírání vchodových dveří, zazvonili jednou, zda bych jim neotevřela, poznala jsem je a tak jsem otevřela, od té domy u mě zvonky začaly drnčet a já se začala stávat vrátnou. Kromě toho je to báječná kontrola, zda jsem doma nebo ne. Dokonce si u mě zazvonil jeden „bratranec“, že je dole zamčeno a zda bych mu nepůjčila klíče!!! :O Při posledním zazvonění jsem jim řekla jasně, že nemůžu za to, že poztráceli klíče (nejspíše jsou u nějakých bratranců, kteří nám vykradli skepy), a že při příštím zazvonění to nahlásím správci domu, aby to s nimi dal dopořádku. Zatím je klid.
  Mimochodem tato rodinka neplatí už skoro rok činži, ale obec se ji bojí vystěhovat, že budou za rasisty. Kdybych nezaplatila já, tak letím, ani se za sebou neohlédnu.
  Prostě v těchto případech se opravdu nedá dělat nic jiného, než nekoukat na hezké tvářičky dětí (šikovná taktika) a prostě nedat. Je to kruté, ale nic jiného se nedá dělat. Já ráda dám tam, kde k tomu vidím smysl, ale v tomto případě je má trpělivost u konce.

  1. Apino, dívala ses ještě dnes ráno na „Příležitostné známosti“? SaNaa ti tam dala zajímavý odkaz!

   1. No, maminka je duše citlivá a od jakživa má smysl pro sociálně slabé. Jenže za 1. republiky to byli opravdu chudí – jako dítě dávala holčičkám své vlastní hračky a oblečení – tajně, aby ji její máma neviděla. Prostě to nemohla snést, a teď na ni zvonily malé hezké černooké děti, že nemají co jíst…. Musela si to sama vyzkoušet, že tady je to o něčem jiném.

    1. Po dlouholetém pobytu v takto obydlené oblasti jsem vůči jakýmkoli žádostem tohoto druhu naprosto imunní. Tam děti mají děti, aby byly peníze, i chytré dítě schválně propadne v devítce, aby se dalo zdůvodnit, proč nejde dál do školy a začne pobírat dávky, drogy se dají koupit na každém rohu a v kteroukoli dobu tam postávají prostitutky. Teda u nás to až tak divoké nebylo, u nás tak poslední dva roky se rvali na ulicích, chlapi vláčeli ženské za vlasy a s kopanci domů, děti kradly ve všech obchodech a dospělí jim kryli záda. U bankomatu ženské vytrhli z ruky peníze a diskriminovaná madam jí do cesty šprajcla kočárek s miminem, aby zloději mohli v klidu utéct. V den výplaty sociálních dávek chodí i malé děti nakupovat rodičům láhve s vodkou. To jim ještě tak 2 až 3 dny vydrží a pak jdou do centra města žebrat.
     Takže žádosti jakýchkoli okatých dětí mě naprosto nedojímají.

 13. Tak jen v rychlosti probíhám, nějak nestíhám………….. (doh)
  Myslím na Tebe, milá Li, dočetla jsem včerejší příspěvky až teď, je mi to moc líto, drž se a nepropadej tomu, všechno se dá zvládnout (y) (h)

 14. OT – ale musím se pochlubit.
  http://yga.rajce.net/2010_Vernisaz

  Vystavuje moje neteř a její přítel. Tak vás zvu – kdo se budete nacházet v Hodoníně (do 16. října), běžte se podívat – třebas se vám to bude líbit (zápis v knize ze včerejška „Já toto nepovažuju za umění!“ (chuckle) ).

  1. Líbí, líbí – a to dost. Ale do Hodonína se asi nedostanu, škoda, ty grafiky by mě zajímaly. Nepoznala jsem z obrázků, jaká je to technika, (nebyly přímo na ty vystavené grafiky). Neměla bys nějaký snímek?

   1. Veram – bohužel, bylo tam moc lidí a moc zářivek a já jsem špatný fotograf – ale chystám se tam ještě jednou, až bude klid, tak snad …

    Techniky neumím pojmenovat (jsem absolutné laik-obdivovatel), ale vím, že některé obrázky maluje vodovkama (teď mluvím o ilustracích) a obtiskuje do nich různé materiály – např. lístky či hrubé tkaniny – určitě to má nějaký název, ale ten neznám (chuckle) .

    Teď dělá interaktivní Perníkovou chaloupku (anglicky) – prý do i-podů či do čeho. Taky to nevypadá zle.

    1. To, co popisuješ, je nějaká varianta monotypu, ale vidím tam i jiné. Tak když tam půjdeš, ty fotky by mě zajímaly

  2. Krásná dvojice a nádherné obrázky! Konečně zase dětské ilustrace, které jsou skutečně ilustrace a ne jen nafouknuté „UMĚNÍ“ pro snoby.

  3. YGO, Ty jedna!! Vždyť jsi slíbila, že mi dáš vědět termín vernisáže. Ty jsi zapomenula ( a já také (doh) ). Škoda, ale zajedu se tam podívat. Stejně, pojedu na chatu a do OBI také musíme. Tož to vezmeme z jedné vody načisto. Navnadila jsi mě pěkně. Je to určitě šikovná výstavička šikovných autorů. A s dovolením, kdepak to v tom Hodoncu je? Neboj, zjistím si to.

  4. Tak to já bych do té knihy napsala – že je to nádhera a že mi to potěšilo oko….jenže do Hodonína se nedostanu… (rose1)

  1. Krááása – gratuluju, babi Kytko!
   Jo, včera jsem hlídala dva nejmladší vnuky (šest a půl a necelé dva roky) a jsem utahaná jak kotě. Ale kluci byli s výpravou do divočiny kolem rybníka a potom doma z řáděním na počitači a různým kočkováním velice spokojeni, jen jsem nezvládla ani fotečku 🙂

  2. Krásná Natálka (h) – jsou s Matýskem letošní nejstarší prckové, už půlroční – to to letí! :O 🙂

  3. Kytkóó, to je bdouček krásný, oči jako dva koláče s medem. (h)
   A co na Naty říká Oldík ?! 🙂 (dog)

 15. Hm, pes a voda… Mám pocit, že v létě holky skoro neuschnou, pokud je v čem se máčet. Na procházku občas plavou po řece, my jdem po cestičce. Ale hadici, vanu, sprchu, to neee!!! Přitom do vody skáčou po hlavě, jsou schopny lovit aporty ze dna, potápět se. Ale vlažná sprcha – Fuuuuj!!! O šampónu nemluvě.
  Jenže ony jdou do vody nejen v létě. Jediný důvod, proč se nekoupat je, když je zamrzlo. Déšť ani sníh jim nevadí, hlavně když se něco děje. Takže v zimě mámě občas šedé melírované psy – mokré konce chlupů jim namrznou a čuby zešednou. U kůže už mají sucho a teplo.

  1. Ano, tento mokrý styl šťatsného psího života znám také důvěrně – ale bez potápění! Tomu moje psiska nějak ráda odolala 🙂 Jo a ten borderák ve vaně kouká jako Daník (inlove) – to není jen výrazem očí, to je ta nezastřená radost, jak se mu něco povedlo a je mu strašně fajn – a koukejte, jak se mám! Takhle se uměl Daník smát i když jezdil v kolečku 😀 To vezl Marek do lesa shrabané listí, Daník běžel za ním a zpátky se vezl. A smáli se u toho oba – Daník i Marek, byť ten trochu udýchaně… přece jen mu v té době bylo +- 12 let, takže se mu psisko kapku „provezlo“ 🙂

  2. Ó ano, jediná voda, která není vhodná ke koupání je voda zamrzlá. Taky to máme tak.
   I do sprcháče Bára nastoupí dobrovolně. Sice s výrazem „ach jo, už zase…. vopruuuuz“, ale nastoupí, počká, až ji vydrbu, pacenky podá na vypláchnutí zákoutí plovacích blán, dokonce počká s oklepáním až po osušení. A venkovní hadice? Ta voda je mrcha, co se musí zakousnout. Ulovit a zakousnout. 🙂 😉

   1. Oblíbený sport erdeličky Aidy – skoky z ledu do vody. Obvykle cestou ze cvičáku. Bylo to o strach. Yga pochopí. Skákala pod splavem a my bydleli u nádraží tam, co je dnes lékárna. Pod splavem se každoročně utopilo několik lidí (mladých, samozř.), led se pod ní ulamoval, musela doplavat na mělčinu. Cesta domů cca 2km. Ale nedala se zadržet. Také pudlice Aida ll. a její dcera Brianka byly vodní žínky ( však on pudl byly původně vodař). Jediné, komu se do vody nechce jsou Chipsy. Jéééé bláto, kaluž!! A kudy se to dá obejít??? Fuuuuuuuuj, mám to na nožičkách!!

 16. Stalo, paní Zdeno, stalo a buďte ráda, že Vám po té peněžence neskočila a nevybrala si sama… Asi holt není zas takový chudák. Měla jsem nedávno trable osobní, jela jsem ze špitálu a smutek mě zavedl do kostela, že si chvilku sednu a srovnám v klidu myšlenky. Jenom jsem dosedla už se na mě mačkal nějaký podobný člověk a hudl do mě, jak nemá ani na polívku. Po nabízené padesátikoruně nejen že neskočil, ale začal zvyšovat hlas, že co si vůbec myslím…. No zdrhla jsem odtud jako cukrář.

  1. To je drsný! Kamarád mi taky říkal, že mám být ráda, že mi zatím komplic kabelku nevybrabčil… Když mně se líbil ten pes a obměkčil mne psím pohledem. Úplně nejvíc mne ale dostalo, že ta baba vůbec nebyla nijak zanedbaná, naopak byla čisťounká, ruce měla čistější než já a měla nalakované nehty…

   1. Prostě to byla technická ředitelka pro vyprošťování finančních hotovostí klientů, tak se teda nediv, že musí být upravená. (rofl) (rofl)

  2. Nojo, kdyby bylo na refýži sto lidí, vždycky si ti potřební vyberou mne – ale už jsem se obrnila a říkám: peníze bohužel nemám. Nicméně z toho mám nepříjemný pocfit a pokaženou část dne.

  1. Týýýjo, Týno, ta Áňa má kukadla jak zrcadla. A Sváťa je krásné mimí. A jak si navzájem slušíte.

  2. jste krásná rodina (inlove)
   A lítací Áňa nemá chybu – není ona náhodou trošku sportovní po mamince (rofl)

   1. Sportovní ani ne. Ona je tak trochu blázen a asi z ní bude skokanka kamkoliv-ona furt hopsá, trampolína netrampolína, je to její nejoblíbenější činnost (od té doby, so se rozhodla chodit). Sbírání kamínků je pak hned v závěsu, co se oblíbenosti týče

  3. Nádhera, milá Týno (inlove) – holčičky, obřad, tatínek i moje oblíbená keltská princezna. 🙂 (h)
   Je úchvatný výraz malé Ančí, když skáče, ještě celá miminkovsky baculatá, ale už táááák velká holčička s vlastním názorem. (h)

  4. Neuročku!! Takové krásné robečky. Hodně štěstí dětičkám a rodičům (rose1) (sun) (h) (h)

  5. Všichni jste moc krásní a Sváťa je anděl , vlastně andělka , ať z holčičky zas neudělám chlapečka . 🙂 (sun) (sun) (angel) (h)

  6. Rostou jako z vody obě holčičky a do krásy! (h) My máme taky Aňu, ještě přednedávnem Ňáňu a teď už i Anišku. A já už nejsem bába, ale babí anebo babiška. 🙂

 17. Jestli chcete „chudaka“ skutecne urazit, nabidnete mu jidlo. Nejlepe po jeho prohlaseni, ze ma hlad a uz dva dny nejedl.
  Ale tedy nedoporucuji pokud je „chudak“ silnejsi nez vy.

  1. A nebo práci…..
   Taky máme u nás paní, co chodí po parkovišti u alberta a prý dvacku na chleba. Tak jsem jednou šmátla do tašky, vydrápla půlku chleba „tumáte, vemte si to, já mám ještě rohlíky, to nám do zítřka vyjde“. A co byste řekli? No jasně. Baba vohrnula pysk. Jo hlad je jen převlečená žízeň.

   1. Kája jednou takovému nabídl práci. Chlap se vyděsil, utekl a na dotyčném místě ho už nikdy neviděli.

    1. A ten znáš? O tom v třetí generaci nezaměstnaném, málo přizpůsobivém, jak jde se synkem po ulici a synek najde na zemi lžičku. Zvedne ji a ptá se „tati, co je to?“ Táta koukne, vyděsí se a volá „honem to zahoď… a daleko… to je semínko od lopaty!“

     1. Anebo jak nezaměstnaní skandují, že chtějí práci. Tak si jednoho cikánka vyhlédl majitel zednické firmy a že jemu by práci dal. „A prečo si si vybral cigána, zasa diskrymynácija!“ odvětil tmavý občan.

   2. Presne tak. Ovsem libila se mi fotka na kterou jsem kdysi narazil na ktere jakysi americky zebrak postava s ceduli „Potrebuju penize na chlast, cigarety a devky. Aspon vam nelzu!“ … mam pocit, ze ten by dolar dostal.

  2. Tak to s Tebou, příteli, souhlasím na 100%. Jeden takový bydlel vedle nás. Stoupl si k oknu a chtěl padesátikorunu, že dva dny nejedl ( zajímavé, že vždy jsou to dva dny). Právě jsem přišla z obchodu, tak jsem rozkrojila půl bochníku na čtvrtky, ukrojila jsem půl másla. I salám jsem rozpůlila. Týýýýbrďo. Ten nadul hubu!! Že on chce peníze, ne jídlo. Povídám, na tekutý chleba nedám ani padoš. Špatně to s ním dopadlo. Měla bych napsat, že ho byla škoda? Nevím, celá rodina z něho byla nešťastná.

 18. Chichi, termín „držitel hadice“ se mi děsně líbí. (rofl)

  V noci lilo, teď zatím ne, ale prej zase bude.
  Li, myslím na tebe (h) .

 19. Praha hlásí lehce zataženo po vydatném časně ranním (rain) – chjo, napršelo mi mohutně do auta, naštěstí na sedadlo spolujezdce; uffff, není to tak dlouho, co jsem jezdila týden na velkém igelitovém pytli (fubar) . Tentokrát moje hodná paní sousedka selhala, tento týden mi už otevřené okno hlásila, vypadalo to tehdy na trakaře, ale nic, až dnes jsem si to vybrala řádně. (fubar)

  Krásné povídání, milá Zdeno (inlove) , ostatně jako pokaždé. (y) Anka je potoční pes, od mala chodíme na procházky kolem potůčku, milujeme to obě, a že je jaro tady, to se pozná neomylně podle toho, že si Anka potok po zimě odemkne slavnostním zalehnutím do vody. Leží, zasněně hledí a zlehka okusuje vodu. 🙂 To je úplně něco jiného, než když do vody zalehne proto, že byla předtím prase. Upřeně se na mě dívá a jasně říká: „Jen se koukej, paničko, jak se meju, jsem úplně vzorná a budu čistá a ty se nemusíš zdržovat s mou očistou doma ve vaně, ne ne!“ 🙂
  Voda je prima – letos v Polabí na dovolené Anka (i já) trochu trpěla, samá placka, nikde žádná voda. (shake)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Jak Ti mohlo napršet do auta??? 😡
   Nám jednou napršelo do škodověnky. Voda tekla odkudsi dírou v kapotě dovnitř, protože déšť šlehal momentálně nesprávným směrem a v autě byl rybník. Jak jsem jela do zatáčky, pootevřela jsem dveře, přidala plyn a v tom smyku se část vody pěkně vylila z auta ven. Ten za mnou málem naboural.

   1. Napršelo – okýnkem otevřeným na DVA prsty. Holt to šlo z té strany, mohutný slejvák. :O (fubar)

   2. Ježkovyoči!!! Vylévat vodu z auta smykem!! Zachraňte mě!!! (chuckle) (chuckle) (chuckle) (chuckle)

 20. Ale , ale, jak je mi to všechno povědomé. Arinka zdraví tetu. Taky miluje vodu, venku plave ve všem, kde se to jen trochu dá, ani mráz ji neodradí. Ovšem koupání – to tedy ne, to je boj, to se snaží využít sebemenší nepozornosti a vyklouznout ze sprcháče, nejlépe namydlená. To by člověk neřekl, kolik vody se drží v hladkosrstém psovi! Přeji všem pěkný den a díky za pěkné povídání

  1. Zdravíme příbuzné strakáče a všechny další strakáče!! (inlove)
   je vidět, že je to z jednoho hnízda – honička, koupáníčko, ale nikoliv v koupelně!
   My jsme čubiznu naučili povel BONY A KLID! Trvá to chvilku, kdy ztuhne a nechá se buď umýt nebo ošetřit, ale musí být odměna.
   S tímhle povelem jsme sklízeli úspěch zejména na veterině, ale jen u starších ročníků, Ti mladší už tenhle starší český film neznají.

   1. Hmmm, pamatuju si, kdysi dávno to bylo, měl jeden pán fenečku Bonnie, venčil ji na trávníčku vedle Digitalstrasse v Ostravě (digitalštráse proto, že tam hnědočeši prodávali bony a digitálky – jejich věta: „nechceš dygy?“ byla pověstná). No a když ji volal asi potřetí, objevil se orgán a požadoval občanku a vysvětlení. Prý měl pán naštěstí očkovák v kapse… (chuckle)

    1. JHonzo – ty nám dneska valíš šrouby do hlavy (rofl) (rofl) (rofl) – a jak bývalo veselo v našich krajích (happy) !!!

 21. Krásne dobré ráno vinšujeme. Tu zatiaľ ne (rain) , ale sa chystá. Stále myslím na Li a jej fenky. (h)

 22. Borůvka dlouho do vody nemusela, ale letošní léto přesvědčilo i ji. Teda pokud jde o vanu a sprchu, tak tam problémy nebyly, problém byl s řekou nebo něčím přírodním. V těch vedrech vlezla nakonec i do řeky a bráchovi do bazénu. Tam se jen muselo hlídat, aby ji někdo přes okraj vylovil, po žebříku ven neumí (žebřík zvládá jen našikmo položený dřevěný na cvičáku), ten svislý neumí. No a na přelezení okraje je moc malá.
  Taky tady prší. Ble. |-(

 23. Dobrý nový, ale deštivý den. Naše známá kamarádka, labradorka Aranka, (už je za Duhovým mostem) tak milovala vodu, že když jsme šli z Líšně Mariánským údolím na Muchovu boudu, podél rybníků, trasa asi 4 km, tak to celé vedle nás proplavala. My šli pěšinou po březích, Aranka vodou plavala.
  Brněnsko též hlásí, že leje a leje, už od noci.

 24. hezký pátek, sobotu i neděli všem Zvířetníkům i zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h) A Li, drž se a bojuj !! (u)

  Sice ještě páník skočí do práce, ale hned potom jedeme směr sever. Nezlobte tady – už žádné smutné zprávy ! Jen doufám, že silnice nejsou pod vodou – leje a leje a vstávala jsem za mohutného houkání sirén ;( Zase už někdo někde plave (tmi)

  1. Milá Xerxová (inlove) , přeju Ti šťastnou cestu (wave) a ať se vám tam s Kosatkou líbí jako ri a jakkelovi. (nod) (sun) (f)

  2. Užijte si to a pečujte o malinkou Betku, ať nemusí v Betíčku líčit způsobená příkoří (jako že jí nedáte dostatečný příděl řízků nebo tak něco (rofl) )

   1. co máte všichni s těmi řízky ?? (rofl) To už je tak známé, že páník bez řízků delší trasy nejezdí ?? (chuckle)
    Nebojte se – Betka má taky svůj řízek právě dosmažený – a navíc měla ze zbytků vajíčka (a trošky strouhanky) smaženku (ochutnala jsem já jen ždibíček) a ještě vyjíždí právě pánvičku „s vyjetým“ olejem – já vím, že by neměla – ale ona ráda a tuk tráví móóc dobře a už 16 let tyto předmyčky používám pravidelně a „bez následků“ (nod)

    Jinak Kosatka už se ode mě nehne, ví, že je zabalená taška, granulky… jen neví, že páník se určitě zapracuje a že má tedy ještě dost času…

    1. moje rodina bez řízků zásadně nevyráží na trasy nad 80 kilometrů, bez ohledu na druh dopravy. Jen já ty řízky nemusím 😡 . A moje máma trpí, že nevyžaduju aspoň dva řízky na cestu, když jedu od nás sem. Ona je na cesty ráda smaží

     1. Taky mi studeny rizky moc nejedou. Nejak jich v detstvi bylo prilis.
      Ale takovy karbenatky od maminky …

      1. Jsem v úterý vypravovala Juniorka na cestu k móřu. A co si vyžádal? Ořechovou bábovku a sekanou. Včera volal, že prý je to nejlepší sekačka, co kdy jedl a zbytek expedice prý nemohl mluvit, bo měl plnou hubu a s plnou pusou se nemluví.

  3. Mějte se tam hezky a lítejte pomalu a nízko. A nešiďte Betynku. Nedostatek bílkovin ve formě řízků by se mohl trvale podepsat na její psíchyce 😉

    1. to se nemůžeš divit. Košťál ze zelí jí určitě brát nebudete a nějak tu energyjy doplnit musí, kočička malá
     Štastnou cestu a pěkně si to užijte.

      1. na dva dny mazanec nepeču – je zabalená buchta s jablíčky a čokoládovou polevou. Dva dny vydrží. A je jí dost i pro Kosatku. Navíc jak znám dědu s babčou, tak Beta tam hladovat nebude…

  4. Milá Xerxová, krásně si to užijte, pečujte o psí holčičku (jak vidíš nepíšu NIC A ŘÍZCÍCH!! 😛 ) a sbírejte zážitky. O tom, že budou skvělé fotky nepochybuju 🙂

   1. OT – Včera jsem posílala mail, vlastně pak ještě další s fotkami (příliš úzké dráty). Došel?

    1. Došel, děkuju (inlove) a už včera jsem posílala v odpověď – tak se někde cestou utopila ona… ani bych se nedivila, leje a fičí, Kanál musí být bouřlivý…

     1. Asi se opravdu utopila, tady též (rain) . Případně ji pošli ještě jednou, hlavně jestli opravdu došli oba dva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN