ZPRÁVA: Dáme se do toho znovu aneb NEKONEČNÉ POVODNĚ

Je to tady zase. Voda si vybírá nemilosrdně svou daň. A lidé můžou jen bezmocně stát, zatínat pěsti a dívat se, jak jejich domov devastuje povodeň. Tentokrát nečekaně rychle a s nečekanou silou. A lidé se na tu katastrofu můžou jen dívat.

To ale mluvím o těch, na které povodeň namířila svůj prst tentokrát. Nemluvím o nás, kteří jsme na suchu. Tentokrát to byla BATY, kdo se do toho obul a vzal do ruky telefon. Přes faru se dostala k místostarostovi Hejnic Demčákovi přímo doprostřed jednání. Přes to, že času nebylo nazbyt, našel si čas a vyslechl asi trochu složitější vysvětlování. Ono taky, jak začít, jak to vysvětlit, jak říct proč volám, aby to nevyznělo – řekněme – hloupě, že třeba kdosi zpoza vody chce dělat gesta.

Navíc, když v daný okamžik voláte, nevíte ještě vůbec, zda to co máte v plánu vyjde – pamatuju si to z minula – takže tak trochu plácáte a blábolíte, protože takhle taky běžně nevoláváte každý den. Nicméně pan místostarosta byl evidentně trpělivý, nechal si vše vysvětlit a Baty řekl, že se jí ještě během dne ozvou s konkrétním jménem těch, kteří rozhodně pomocnou ruku potřebují a potřebovat budou.

V Hejnicích, které jsou místem momentálně dost odříznutým od světa, pomoc se tam evidentně kamiony zrovna nevalí, v televizi taky nejsou 24 hodin denně a navíc je tam hodně sociálně slabých rodin, evidentně pracují zdatní lidé. Protože to netrvalo dlouho a ozvala se kolegyně pana místostarosty a dala Baty jméno a adresu člověka, jehož dům stál hned u vody. Rodina je evakuovaná a přišla úplně o všechno. Manželé jsou čtyřicátníci se třemi dětmi. Dvě jsou školou povinné, třetí nejstarší má partnerku, která je nyní těhotná.

Baty vyhodila po soukromé linii získané informace mezi Zvířetnický lid a rozjelo se sbírání. Jsem maximalista, takže mě napadlo, že by nebylo od věci, stejně jako minule, kdy se sbíraly peníze na Moravu pro paní Březinovou, poslat tuhle skvělou myšlenku víc do světa. Protože je určitě víc lidí, kterým je také bližší myšlenka dát peníze na konkrétní místo, konkrétním lidem, než je dát do anonymní hromady.

Tak jsem se Baty a ostatních zúčastněných zeptala, zda nechtějí svůj záměr zveřejnit, že se určitě najde pár dalších lidí, kteří tuhle cestu uvítají. Dostala jsem souhlas a tak jsme tu. Pokud si do Googlu zadáte slova „povodeň Hejnice“, lze najít množství fotografií a videozáznamů včetně zprávy městského úřadu Města Hejnice, takže je možno si ověřit situaci

Jak jsem psala, v Hejnicích je hodně sociálně slabých rodin, takže tentokrát bylo rozhodnuto, že po ukončení sbírky se nebude předávat hotovost, ale za vybrané peníze se nakoupí to, co bude pro vybavení domácnosti v daném momentě nejvíce potřebné.

Sbírání bude probíhat do ve dvou vlnách. První, která spontánně začala hned v pondělí po první povodni, končí pro příspěvky složenkou 20. srpna, pro převody na účet 23. srpna.

Hned 24. 8. vejdeme opět do kontaktu s Hejnicemi a zjistíme, co je potřeba nejdřív a nejvíc, to koupíme prostřednictvím internetu a dodávkové firmy, případně najdeme mezi sebou kurýra, protože nejpotřebnější budou třeba menší věci, související s nástupem dětí do školy, ochlazením, drobným, běžným provozem domácnosti.

Průběžně se pak dají posílat příspěvky do druhé vlny, jejíž konec včas oznámíme a za jejíž výsledek opět koupíme něco po konzultaci s hejnickou radnicí. Podle vývoje situace, podle toho, kde evakuovaná rodina bude v tu chvíli bydlet, a jak na tom bude, je možné, že výsledek první vlny počká na vlnu druhou, pokud by se to ukázalo být účelnější. Veškeré informace budou průběžně na diskusním fóru, uvedeném na „nástěnce“ vedle Zvířetníkového textu.

Pro ty, kteří neznají č. účtu a budou se chtít k myšlence připojit, je následující návod: vpravo na Zvířetníkových stránkách je nástěnka a na ní je odkaz na fórum, kde probíhá jednání o sbírce. Na straně 1 diskuse na tomto fóru je v jedenáctém příspěvku v pořadí nick zana-moderátor, 10. 8. 2010 17,35 hod., uvedeno číslo účtu a vypsána celá procedura posílání, včetně variabilního symbolu. (Fórum má určitou přihlašovací proceduru, úplně nejjednodušší zdroj informace je, mezi námi, dotaz na některého Zvířetníka.)

TAKŽE OTÁZKA ZNÍ – VSTOUPÍME ZNOVU DO TÉŽE ŘEKY?? (jak příhodné v téhle souvislosti). Jak znám Zvířetníky, Zabukisty i Nezvířetníky, tak si myslím, že to pořekadlo, že nevstoupíš 2x, že ho popřeme.

Aktualizováno: 17.8.2010 — 16:52

95 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milý Krakonoši, opět jsi nezklamal a vlil jsi mi do žil naději, že mi to spláchne alespoň bl..ce souseda, který má v zátopovém území skládku dřeva, všeho možného bordelu i bydliště, ale to má dál od vody. Mlýn je na místě doložený doklady od roku 1650, já jen o dobu trochu kratší. Tvá proroctví se skoro rovnají Nostradamovi. Raději se z Prahy odstěhuj do Krakonošova. Fakt se bavím, pokračuj, prosím.

 2. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Taxikář oznamuje na konci cesty: „Pane, stala se chyba. Já zapomněl zapnout taxametr.“ „To nic,“ říká právě vystupující zákazník, „já zase zapomněl peněženku.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným hezký zbytek večera, krásné sny a pěkně se vyspinkejte. ~o)

 3. Moc se omlouvám za OT.
  Dede, v pátek jsem posílala příspěvek, ztratil se? Že nebudeš jsem se dočetla až dodatečně.

 4. Díky Baty (h) , díky Petro (h) , díky Zdeno (h) – a díky všem.
  S konkrétním výsledky prvního kola se ozvu (wave)

  1. Sorry, nerad bych byl za vyvrhela, ale: Je dobře, že vytopeným se pomáhá. Otázkou je, zda je dobře, že domy, které stojí v záplavové zóně, se tvrdohlavě dávají do pořádku, jen proto, aby je příští povodeň zničila opět. A že další a horší povodeň jednou a možná už brzy přijde, je víc, než jisté. Pozměnili jsme krajinu k obrazu svému, čili zvýšili její ekonomickou výtěžnost, a příroda na to, bohužel, ale zcela adekvátně, reaguje. Položme si otázku, zda by nebylo mnohem lepší pomáhat tak, aby postižení lidé si mohli postavit nové domy na bezpečnějších místech, viz Jeseník nad Odrou, kde došlo k výměně pozemků a nové domy stojí mimo záplavovou zónu.

   1. To by bylo určitě optimální řešení. Bohužel, teď se stává, že záplavy bývají i tam, kde by záplavovou zónu nikdo nepředpokládal. To by bylo potřeba přesunout takové množství obydlí, že si ani nedovedu představit nutné náklady. Ovšem, tam, kde je to možné, by to bylo nejlepší.

   2. Krakonoši, v letošním roce byla zaplavena část obce Zdounky, kterou znám od dětství – nějakých 50 let. Sice tam nebydlím, ale nedaleko mám příbuzné, ke kterým jsme vždy jezdili. NIKDY se nikdo nezmínil, že by tam byly záplavy… nevím, nakolik je váš návrh realizovatelný, když se voda objeví i tam, kde celé roky nebývala

    1. Chyba! Přístup typu: Tohle by asi nešlo, nic neřeší! Je naopak potřeba udělat vše pro to, aby ,,to šlo“! A pokud jde o náklady: Výměna pozemků rozhodně nic drahého není, stačí se dohodnout a vyřídit vše na katastru, pokud vím, měl by to spravit stokorunový kolek. A náklady: Jde o jednorázovou investici, takže si dovedu představit, že by se z pojištění postavil nový domek a stát by na to přispěl. Sice by to nebylo levné, ale škody při každé další povodni by poklesly tak podstatně, že by to byla dlouhodobě velmi výnosná investice; činnost záchranářů platí stát a pokud by náklady na tuto činnost klesly, stát by z toho profitoval a náprava škod by byla mnohem levnější a rychlejší, o pocitu bezpečí (mě osobně se rozvodněná Vltava v r. 2002 v Praze, pozorovaná z výšky 80 m docela líbila, kdybych bydlel někde dole, bylo by to asi o něčem jiném). Pokud jde o Zdounky: Ta voda tam musela odněkud přitéci, je potřeba zjistit, kde se co stalo a zjednat nápravu tak, aby příští příval odtekl tam, kde nezpůsobí škodu.

     1. Podíval jsem se na mapu. Zdounky leží na soutoku Olšinky a Kotojedky, takže potenciál k záplavám tam je a prostě byl jen využit. Teď je otázka, co s tím. Takže: Vytvořit pro oba potoky v obci širší a hlubší koryta, domy a komunikace přesunout do vyšších poloh, to, co u vody musí zůstat ,,obrnit“ důkladným obezděním a hlavně: Znovu a důkladně zalesnit, nejlépe listnáči, každou volnou plochu v povodí těch dvou potoků od obce až k pramenům! Pokud jsou nad obcí louky, přes které potoky protékají, tak je upravit na poldery a hlavně obnovit původní meandry; regulace s pečlivě vydlážděnými, nebo vybetonovanými břehy je to nejhorší, co se může s jakoukoli vodotečí udělat! A čím dřív se s tím začne, tím lépe, čím později, tím vyšší budou škody a náklady. Tahle povodeň zaručeně nebyla ani poslední, ani nejhorší. A vezměte na vědomí, že každé sídlo, kterým protéká i sebemenší potůček je v budoucnu potenciálně ohroženo, čili v žádném případě nepodceňovat prevenci, byť i formou neplacených brigád (on ten reálný socialismus měl přece jen občas jakýs takýs smysl).

      1. To se Ti to Krakonoši z vršku Prahy mluví, byl jsi někdy mimo Prahu déle než na víkend? Nikde není žádná koordinace, když se nevyvrbí nějaká kalamita. To, co Ty hlásáš, to se ví už dávno. Když ale: jedni vykácejí lesy- to se kácelo i dříve ale ne takovým devastujícím způsobem, kdy se naruší půdní systém, další nechají zabordelařit rokličky, kudy mohla odtékat voda pozvolna a ne si utvořit přehrazení ze zbytků dřeva. Tam se voda nahromadí, pak se naráz provalí a je mela. Pak se nechají udělat skládky ze dřeva na místě kudy by mohla voda odtéci, na konci pole bývaly meze a takzvané hrobky z kamení, které se vysbírávalo na poli ty byly za léta ulehlé a vodu volně nepustily a nakonec se při povolování staveb nehledí na zátopové oblasti. Kolem vody bývaly většinou louky po kterých se vody mohly rozlít. Ale o tom by mohla něco říci Jenny, že není moci, která by to uvedla do souladu s přírodou zpět. A teď se zase do mě dej…

       1. Nevidím důvod. S tím, co tu píšeš se dá jen bezvýhradně souhlasit. A pokud jde o ten vršek Prahy; také jsem kdysi bydlel v ,,zátopové oblasti“, ale po r. 2002, když byly v ulici přes dva dny skoro 2 m vody jsem se sebral a co nejrychleji přestěhoval. A pokud postižení neudělají totéž, je jen jedno řešení a sice vrátit krajinu do stavu, v jakém byla na začátku 20. století a zvětšit plochu lesů, protože to, co se teď děje kolem větších měst, t. j. výstavba satelitů na dříve zemědělské půdě, je cesta do pekel! Zkuste porovnat, kolik srážkové vody (v procentech) vypije listnatý les, kolik jehličnatý, kolik zámková dlažba a kolik asfalt! A řešit deště tím, že srážkovou vodu odvedeme do kanalizace je prvotřídní hovězina, protože přesně ta voda, která z obce X kanály odteče a v obci Y vyvolá povodeň potom po několika týdnech sucha zejména v obecních vodovodech zoufale chybí. Bohužel je to o tom, že než bychom věnovali X milionů na udržení vody v krajině, zalatíme raději 5 x X milionů na likvidaci následků povodní. Jak dalece je takovýto systém rozumný, ať posoudí každý sám.

        1. Tentokrát souhlasím, bydlím 40 let u vody, ale tolik strachu jako letos jsem nikdy neměla. Nemáme nový dům v zátopové oblasti, ale starý mlýn. Už jsem myslela, že Tě přejmenuji na Trautenberka. Hezký večer

         1. A počítej s tím, že bude hůř. Pro výhru prvního pořadí ve sportce je potřeba přibližně třináct milionů kombinací. Riziko, že příští povodeň ten mlýn totálně zničí je mnohem větší; tipoval bych max. 1:8 – 1:10. A pozor! to platí pro všechna lidská sídla, která leží níž, než 10 m nad hladinou nejbližší vodoteče.

          1. Tak to doufam, ze uz si stavis archu! Vodoteč je velmi široký termín.

           The end is nigh!

          2. Pro Jendu:
           Nemám důvod. Šance, že by se Vltava vyšplhala až k nám, je, vzhledem k hloubce a konfiguraci koryta naprosto nereálná. A jak jsi na tom ty? Jak vysoko jsi nade dnem nejbližší obecní strouhy? Jak vypadá okolí tvého domu? Jestli bydlíš někde v nějakém dolíku, tak si tu archu raději začni stavět sám! 😀

 5. Vsem Helenam, Helenkam vsechno nejlepsi k vasemu dnu, hodne stesti a radosti. (^) (d) (rose1) (sun) (h)

  1. Hani, se k tobě přilepím. Během dne jsem se jen mihla a zapomněla popřát.

   Takže na poslední chvíli, milé oslavenkyně, HCHO, Tosco, Yezi… i ostatní Heleny, krásný sváteční den (f) (sun) (f) .

   1. Já zase jen tak rychle, ale k blahopřání Helenám se připojuju! Krásně si to užijte (rose1) (h) (rose1)

 6. Také blahopřeji našim Helenkám (inlove) – ať máte každý den aspoň chvilku sváteční a máte se čemu zasmát (h) (sun) (party) (dance)

  Jinak dnes má narozeniny i Martin (inlove) , můj slunečný lev – tedy aspoň podle svého znamení (sun) (rose1) (h)

  1. I když jsem už… tak Martinovi i touto cestou přeju všechno NEJ. Ráda bych sem hodila bušící srdce, ale mám obavu aby ho strachy nekleplo! Takže radši (d) . Martine, užij si své narozeniny s Tvojí fajn rodinou. Skoool!

    1. I já se přidávám s přáním všeho nej! (rose1) (rose1) (rose1) (sun) (^) (d) (dance)

  2. Přeju všechno nejlepší lvímu Martinovi (inlove) , hlavně dobré zdraví a práci, co ho baví, a stále spokojenou smečku kolem sebe. (h) 🙂 (sun)

 7. Musím moc poděkovat Baty (f) , Petře (f) , Zaně (f) a nyní i Zdeně bp (f) (inlove) (na kterou prosím směřujte maily s dotazy o čísle účtu a registraci na Hadopasy – zdenabezpsa@seznam.cz) za to, jak se okamžitě ujaly organizace pomoci. (call) Díky nim my osatatní můžeme pomoci velmi jednoduchým způsobem, vždyť já sama jsem jen poslala příspěvek a uveřejnila, co bylo třeba. Všechny nezachráníme, ale přece jen někomu sejmeme trochu tíže z ramen a dodáme trochu sil k boji s následky této pohromy.

  1. Díky všem zmiňovaným organizátorkám, ale nejen jim – bez Dede a ostatních by nebyl Zvířetník ani sbírání… Dík (h)

 8. Zase jen probíhám: vše nejlepší Helenkám a díky moc všem, kdo se aktivně popovodňově angažují, svůj drobínek jsem už také poslala. Jste úžasné.

 9. Baty a PetroK, děkuju, že jste nelenily, hlavu si lámaly a pusu i prsty si třepily a já už mohla jenom něco málo poslat. (y) (h)
  Snad to té rodině z Hejnic aspoň trošku pomůže.

  A Helenkám, zvláště milé Tosce všechno nej! (h) (rose1)

 10. Ještě než sednu na autobus a děj se vůle Boží (rofl)
  Helenky všechno nej nej nej (f) (f) (f) (d) . (rose1) (h)

  1. Měj se krásně a o domácích pohromách (jako je rozbité nádobí a pes na samostatné procházce) vůbec nepřemýšlej. 😀

  2. ÓÓÓÓÓÓ převeliké díky (chuckle) (devil) chichichi mám hodinku k dobru, ukoukla jsem se při odjezdu busu. Tak tu odpičívám piju čajík a těším se na nadcházející dny. Zbytek raději neřeším (rofl) (whew) (rofl) (rofl)

   1. jo a ještě včera „vedoucí zájezdu“ taky psala emila, že prostě sraz až odpůldne nikolivě dopůldne. No a teď jsem si ještě natáhla hodinku. Je úžasný jak je ten čas relativní.
    P.S. nemáte někdo recept jak upravit patizon, aby vám to Krkavci nehodili na hlavu? Klasicky smažený, kořeněný v trojobalu neměl úspěch „klidně si to dělej, ale já to jíst nebudu!“ (punch) (devil) (rofl) . Tak teď jsem půlku propašovala do bramboráků, jsou podstatně jemnější mňam 😛 😛 .
    No a za odměnu sem plpnu skorozdravou buchtu
    1 hrnek polomouky
    1 hrnek celozrnné jemné mouky ( jedno jestli pšeničná žitná) eventuelně špaldová
    1/2 hrnku ovesných vloček a strouhaného kokosu
    1/3 hrnku obyč cukr ( ale to je spíš kvůli cenně)
    1/3 hrnku třtinový nebo tmavý cukr
    1/3 hrnku medu
    1 vanilkový cukr
    1 prdopeč pokud chcete perník tak prášek do perníku a 2 Pl marmelády
    1/2 hrnku oleje
    1 hrnek mléka lepší je podmáslí nebo kefír
    2 vajíčka
    smícháme vylijeme na namazaný plech a posypeme asi 6 strouhanými jablky a skořicí.
    Až je bochta opečená tak si uděláme borůvkový sníh ze dvou bílků a necháme do zatuhnutí pěny dopéct.

    1. Tak šťastnou cestu Aredhel. Já v ty kraje vyrazím zítra k polednímu, kolem druhé naberu Jendu ve Vyškově (kam on dokvači od nás na piciklu) a pak juchachaá do Karlova. Červenohorské sedlo tedy letos nepokoříme – i když kdo ví, co vedoucí zájezdu vymyslí, i tato alternativa padla – ale to víš, ti vlci … (chuckle) (chuckle)

    2. Nic si z toho nedělej (rofl) . Loni jsem se pokoušela o cuketu. 3x mi ji ti zrzaví slimášoví nájezdníci sežrali už jako miminko. Letos jsem nad nimi vyzrála spodní závlahou a mám všechnu jednu malinkou 😀 (víc než m2) a ta potvora si klíďo vyplodí takové kolosy, že jsem z toho paf. Furt ni, furt nic a pak děsný kusanec.
     Patizony jsou nejlepší malinkaté, naložené jako okurky a těm říkáme OBRĎOLY 🙂 . A jinak je krájím s cibulkou do míchané zemdleniny.

     1. K tomu patizonu, kterak upraviti, aby ho Krkavci nehodili na hlavu – jedině propasírovati přes prase, milá Aredhel (ale nevím, jak u vás, když tuším, že vy jste býložravci (chuckle) ).
      K patizonům (teda k cuketám, ale ono je to v konečném důsledku jedno) měl velice vyhraněný vztah TJF (rofl) a já bych se jeho rad držela – zkrátka to nesmí do domu ani jeho okolí (clap) .
      Mám doma dvě cukety, co mi darovala maminka, a nevím, co s nima, neb „… už ani pes to nežere …“ Ale to se mamce neodvážím říct (shake)

      1. Patizonky o velikosti dědečkových „cibulí“ v octě můžu, nejlépe jako přílohu k masu, ovšem když je patizon jak kolečko od kočárku, dá se to použít zase jen jako kolečko od kočárku. Naše rodina je výrazně masožravá a lilky, cukety a patizony se konzumují jen sporadicky a velmi obezřetně. Darovanou kapustu jsem tedy zpracovala do karbanátků, kapustových závitků a nákypu – kde podíl kapusty vůči masu a sýru byl maximálně 1:2. 😉

     2. Já mám ráda dýně Hokaido, to jsou takové menší oranžové a cukety do takové míšeniny:
      nakrájet cibuli na kolečka, dát na olivový olej osmažit , na to plátky cukety nebo Hokaida nebo i špagetové dýně, dalšší vrstva jsou papriky a navrch rajčata také na plátky osolit, okořenit bazalkou a zapéct, když to je zapečené tak posypat bohatě balkánem a ještě chvíli dopékat a to je mňamka. Ale já nejsem žádná velká kuchta a vy ten recept tady určitě znáte.
      Letos jsem ale žádné dýně ani cukety nevypěstovala, něco mi nevzešlo a něco sežrali slimáci.
      Ale stejně nejlepčí je od Petry bzz buchta- tu jsem právě pekla.

    1. To jsou tak krásná přáníčka (jak jiřinka, tak hvězdičky) !
     (ty hvězdy mě fascinují, až si říkám, co by ze mě bylo, kdybych v životě potkala dřív dalekohled než mikroskop 🙂 )
     Všem takyhelenám vše nejlepší (f) (sun) (f)

 11. Moc hezky jsi to Pretro napsala 🙂 a ještě líp Baty zařídila 🙂 . Pro Hejnice mám slabost, tak jsem ráda že pomoc půjde právě tam. Poslala jsem taky něco málo. Všem hezký den.

  1. Připojuji se,to samé, až na to, že dosud jsem o existenci Hejcice (Hejnic?) neměla tucha. Škoda, že se s nimi seznamuji při tak smutné záležitosti.

 12. tak jsem ve druhé vlně přispěla přes Zvířetník….a díky za to nečekám, ale nebojte, kočky šidit nebudu, utrhnu si od úst sama 😉

 13. Tak už jsem něco málo poslala minulý týden.

  A dámy – díky. Především batýskovi, která se velice pochlapila a briskně našla toho, kdo velice pomoc potřebuje. Následuje PetraK, která srozumitelně napsala, o co nám všem jde. V neposlední řadě Dede, která uveřenila „okamžitě a střelhbitě“ článek a potom taky zaně, která se zase bude muset popasovat se sčítáním i odečítáním penízků. A pak taky díky všem, kteří jakýmkoli způsobem pomáhají plaváčkům.

 14. Tak tuhle formu pomoci uznávám nejvíce a posílám příspěvek.(y)

  A přeji všem Helenám, Helenkám a Helám všechno nejlepší k svátku! (h)

  1. Helenky, které mám v seznamu, jsem už obšťastnila svojí tvorbou 😛 . A těm, co jsou za bukem přeju touto cestou všechno nejlepší (sun) (rose1)

  1. Díky za odkaz – já už na NP chodím velice sporadicky, tak by mne článek určitě minul, a to by byla škoda, protože je velice milý.

   1. Ále kdepak baty, ta to jen prstíčkem postrčila s kopce, všecko ostatní je neskutečná zvířetnická empatie.

    1. Noo, já si myslím, že baty měla tentokrát úžasný „tah na bránu“. To nebyl jen prstíček (inlove) A tobě Petro veliké díky. Umíš. A moc. 🙂

     1. Nesmíme zapomenout na Apinu, která se ozvala jako první, že bychom mohli sbírat. Baty pak našla komu, Petra K. pěkně sepsala – a Zana bude sčítat. (y) (h) (sun)

      1. Chich, jak kdyby se abecedně domluvily (rofl) . Přidávám se s velikými díky všem zúčastněným (inlove) .

 15. Milé Heleny a Helenky, přeju vám všechno nejlepší k svátku! (f) (sun) (h)
  (nezdá se vám, že srpnových jmenin je tu nějak nejvíc? 🙂 )

  Co se týče povodní, už jsem „na Hejnice“ přispěla a jsem moc ráda, že Petra sepsala tento článek, aby bylo informováno co nejvíc lidí. Baty, Petro a ostatní, díky! (h)

  Onehdy proběhla v TV informace starosty jedné z postižených obcí, že místní lidé nepotřebují nejdřív věci, ale opravit byty. Tady v Hejnicích je to nejspíš jinak, protože naopak pan starosta doporučuje onu postiženou rodinu vybavit věcmi.

   1. Přeju všem Helám a Helenám a Helenkám všechno nej ku dnešnímu svátečku (rose1) (^) (coffee)

    1. Ráda bych se připojila k Vaší výzvě, ale nedaří se mi zaregistrovat, můžete mi mailem zaslat potřebné informace ? Děkuji.

     1. Olo, netuším, proč se moje uzpráva pro Tebe octla o patro níž. Tak to zkusím ještě zkopírovat (wasntme)
      Zkus to na nástěnce, kde je hned první oznámení právě o pomoci pro vyplavené. Slůvko „zde“ by Tě po kliknutí mělo zavést na diskusi. Je tam cca ve čtvrtém příspěvku (od Zany) č. konta, na které posíláme penízky. Pokud by to nefungovalo, tak se spojíme. a poradím. A ráda.

       1. Ono to asi nefachá pro neregistrované na Hadopasech, jinak po kliknutí na zde se to otevře.

        1. Určitě je potřeba zaregistrovat se na Hadopasech, pro neregistrované, nebo pro ty, co se s tím nechtějí zdržovat, je v článku rada obrátit se na některého Zvířetníka, K DISPOZICI JE OD TEĎ MAIL zdenabezpsa@seznam.cz nebo mohou poslat do Hejnic něco rovnou prostřednictvím jejich stránek.

         1. Zdeno, když už jsi byla tak laskavá (h) a poskytla veřejně svůj mail, možná by nebylo od věci ho pro jistotu také napsat do diskuze až nahoru. Pro mě není třeba, já už jsem něco odeslala.

          1. No, ne že bych musela být všude, ale asi by bylo praktické, dát toho maila na nastěnku, vedle sdělení. Ráda každému vysvětlím, že jsme parta lidí, kteří si věří a každý pomáhá jak umí a může. Já tu sice několik hodinek nebudu, ale navečer každému ráda odpovím. (sun)

  1. Milé Helenky – krásný svátečkový den – hodně sluníčka a málo deštíčku – a splňte si jedno tajné přání (h) (f)

    1. Zkus to na nástěnce, kde je hned první oznámení právě o pomoci pro vyplavené. Slůvko „zde“ by Tě po kliknutí mělo zavést na diskusi. Je tam cca ve čtvrtém příspěvku (od Zany) č. konta, na které posíláme penízky. Pokud by to nefungovalo, tak se spojíme. (sun) a poradím. A ráda. 🙂

 16. Petro, nevstoupíme do téže řeky, ale opět se vrhneme po hlavě do jiné. Řek v životě je… Díky organizátorkám. (tedy aby to nevyznělo, že řeky jsou díky organizátorkám, tak jsem to nemyslela. Dík organizátorkám za to, že se toho ujaly, ne za to, že jsou lidé vyplavení. Za to, myslím, ani naše schopné organizátorky nemohou. Dede sice pršívá, ale jednak je v Anglii a jednak nevím, že by dělala povodně 😉 Baty a Petru už chválila Xerxová, tak se připojuji, jen doufám, že nezpychnou 😉 , fakt je to skvělý nápad)

 17. hezký den všem Zvířetníkům i zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Holky organizátorky, jste (*) (*) – ať už z Brna či Prahy

  1. ještě pro Petru – a víš, že v nejbližším okolí není jen „číslíčko“ Klášter Hejnice, ale i Lázně Libverda, Rozhledna Smrk, Černý vodopád, Smědava… ?? To jen, kdybys chtěla dorazit 😉 Nebo už tento kus hor máte vysbíraný ?? (wave)

   1. Xerxová- něco z toho už myslím máme, ale ne všechno, Jizerky jsou na číslíčka bohatý.

  1. Petro, dodatečně všechno nejlepší! (f)
   Jsem teď tak vytížená, že mi uniká kde co, nejen tvůj svátek.

  2. Jsou sice důvěryhodní profesionálové, kterým je možné poslat pomoc bez obav, že se za moje peníze bude někdo válet v kanceláři, ale v osobní pomoci je něco přitažlivého. (ostatně už jsem včera spontánně našla na Hadech a poslala) Doufám a věřím, že postižené rodině pomůžeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN