PTÁCI: Na ptáky jsme prostě krátký!!!

Ahoj ffffšichni, dovolte, abych se představil. Jsem papoušek druhu Aratinga Jenday a mé jméno je FFFFFF…..FroFroFro….Frodo. Jsem právoplatným členem Buffí smečky, i když tu vlastně mám jen přechodné bydliště.

 

Frodo

Když už jsem přestával doufat, objevila se dole jakási osoba. Volala mě, ale já nevěděl, jak za ní, v takové výšce jsem ještě nikdy nebyl. Ona zas měla problém, jak nahoru, lidi jsou v tomto ohledu děsně nedokonalí. Ale pořád mi slibovala, že to nějak půjde. Nakonec odkudsi dovlekla veliký žebřík, postavila ho ke stromu a začala šplhat nahoru. Docela šikovně, na to, že nemá křídla ani zobák. Jenže žebřík nestačil, chybělo ještě pár metrů. Nevzdala to, lezla dál po větvích za mého povzbuzování. A pak byla u mě! Opatrně pro mě sáhla a já se nebránil, věděl jsem, že přišla záchrana.

(Sebrala jsem ho jak houbu, strčila za mikinu a rozhlédla se z výšky zhruba dvanácti metrů po zšeřelém okolí. Chvíli jsem pouvažovala o přivolání hasičské jednotky za účelem sundání mě dolů, ale nakonec jsem slezla vlastními silami.)

Docela spokojeně jsem se usadil pod její mikinou a čekal, co bude. V bezpečí domova mě vytáhla na světlo a čekala, co já na to. No coby, lidský příbytek znám, tenhle je sice trochu jiný, ale nevypadá špatně. Tak jo, budu tu bydlet! Usadil jsem se jí na rameno a pozdravil okolí.

(Zatímco na levé ucho jsem částečně ohluchla, bubínek pravého se vyboulil směrem ven, jak si zvuková vlna razila cestu skrz mou hlavu. Psi zděšeně opustili místnost a manžel poznamenal cosi o tom, že tuší, proč si tenhle tvor hledá nové působiště. Nový nájemník dostal jméno Frodo, do zobáku piškot a byl spokojen.

Začalo pátrání po majiteli. Když jsme viděli, jak je Frodo neskutečně kontaktní a miluje lidi, bylo nám jasné, že je někdo někde hodně smutný… Ovšem přes veškeré inzeráty a obvolávání kdekoho se majitel neozval. Až později mi zkušený chovatel řekl, že Frodo vůbec nemusí být z blízkého okolí. Aratingy jsou prý excelentními letci, stokilometrové vzdálenosti pro ně nejsou problém.)

Frodo - hají:))

S novou rodinou jsem se rychle skamarádil. Moc jsem se bál, aby se mi neztratila moje zachránkyně, raději jsem ji tedy nikam nepouštěl samotnou. Teprve postupně jsem začal zkoumat své nové působiště a trochu ho uzpůsobovat podle svých představ. (Což znamená mírnou demolici vybraných kusů nábytku, stěhování nejrůznějších pochoutek velikosti půlky pomeranče na místa k tomu vhodná atd.)

Některé moje nápady se však nesetkaly s pochopením a dostal jsem klec. Velikou, vybavenou hračkami a větvemi na šplhání. Pokud je někdo doma, stejně lítám volně. Nejlepší jsou večery. Všichni jsou doma, usadím se na stole u svého talíře, vybírám si dobroty a co mi nechutná, hodím dolů těm třem chlupatcům, co tu žijou s námi.

Pak si panička sedne na sedačku, já se usadím u ní, zalezu pod deku a v leže na zádech odpočívám a vyprávím, co jsem celý den dělal. Nakonec zalezu do rukávu od jejího županu a usnu. Ovšem představte si, že má výhrady proti tomu, že mi chutná česnek. Prej jsem nemožnej spolubydlící, když mi pak táhnou ze zobáku česnekové výpary. Péťa mi dokonce nabízí svůj zubní kartáček, ať s tím něco dělám! Ale jinak pohodička…

Jenže život je změna. Terka, odrostlé lidské mládě patřící do naší smečky, mě moc chtěla. Byla mi sympatická od začátku, jen moje nová panička měla furt starosti, jak to spolu zvládneme. Nakonec ale nechala věcem volný průběh a já se i s klecí stěhoval do jiného bytu, kde bydlí Terka a její máma. Je to tu fajn, navíc na víkendy jezdím navštěvovat Buffí smečku a předvádět paničce, že jsem O.K. A jednou jsem přijel a zjistil, že už tu nejsem jediný zástupce papouší populace!

Když se Frodo odstěhoval k Terce, nesla jsem to těžce, ale nakonec jsem byla ráda, že to takhle dopadlo. To, co máme doma, mi ke štěstí úplně stačí. Ovšem jsou věci mezi nebem a zemí a člověk míní a najednou je vše jinak…

Mimi Dráček

Jednou jsem se takhle vracela z jakéhosi jednání a poblíž východu z metra uviděla dva kluky tak 13 – 14 let, jak si s něčím házejí. Nebylo by to nic divného, kdyby to něco zoufale nebrečelo. Pádila jsem k nim s vraždou v očích, ale donutila jsem se k diplomacii. Ti dva měli papouška. Malinké, ještě neopeřené mládě. Na dotaz, co s ním dělají, se mi dostalo odpovědi, že ho učí lítat! Prý ho dostali.

Můj osobní dojem byl, že někomu vykradli voliéru, ale to v tu chvíli nebylo podstatné. Zachovala jsem zbytky klidu a pokračovala v hovoru ve snaze toho mrňouse zachránit. Najednou z jednoho z mladíků vypadla spásná věta: „Tak nám dejte stovku a je váš!“ Nebylo jiné cesty a s pocitem, že tomu chudákovi kupuju posledních pár hodin klidného života, jsem jim peníze dala.

Pak jsem pádila k veterináři. Mládě prohlédl, konstatoval věk necelé tři týdny a žádné viditelné zranění. Ovšem upozornil mě, že své určitě udělal psychický šok a naděje na přežití je minimální. Doporučil mi dokrmovací směs a nastal boj.

Dráček, jak jsme papouška pojmenovali, odmítal jíst. A odmítal opustit moji dlaň. Při pokusu ho odložit se okamžitě s křikem začal na svých velikých nožičkách nešikovně hrabat za mnou. Vyřešila jsem to nakonec košilí s velkou kapsou a poté násilným nacpáním kaše do zobáku. Dráček protestoval, ale najednou zjistil, že je to dobré a má vlastně hlad a začal se doslova ládovat. Při tom si pomáhal plácáním křídel, takže jsme od kaše velmi rychle byli oba, ale hlavně, že jedl!

Ukecala jsem ho na přepravní tašku vystlanou ručníkem, krmili jsme po třech hodinách, naposledy v jedenáct večer, poprvé v půl sedmé ráno a Dráček se stal naším doprovodem kamkoli. Do práce, na tréninky, na závody, kde byl týmovým maskotem. A rostl. Oblékal se do krásného zeleného kabátku a konečně jsme poznali, že se jedná o Mníška šedého.

Draco

Tihle papoušci jsou nesmírně přizpůsobiví a odolní, v Itálii jich žijí celé kolonie v přírodě a údajně jedna taková žije i u nás kdesi u Sázavy! A tak pan Zelenej roste jako z vody a je čím dál kouzelnější. Pořád si s něčím hraje, v práci mi ťape po stole a stěhuje tužky, klíče, papíry a cokoli, co se mu vejde do zobáku.

Dostaví – li se únava, prostě zaparkuje do své tašky a začne se uspávat – krásně se naučil napodobovat zvuk zipu na uzávěru své ložnice, takže usíná a přitom zipuje. Kouzelné bylo, když ho Péťa začala učit létat. Stála před ním, mávala rukama a prý ,,Dráčku, letíme!“ No a malej šikula ji začal napodobovat. Když konečně tenhle tlustej zelenej kobliha vzlétl, byl to skoro důvod k oslavě! Sice se rozpleskl na zemi a ke mně došel pěšky, ale pak mi vyšplhal na rameno a dlouze mi o svém úspěchu vyprávěl, až se mi z uší kouřilo.

Teď jsou Dráčkovi necelé tři měsíce. Zároveň s tím, jak roste, je čím dál ukecanější. Frodo buď standardně řve jak šílenec, nebo si potichu žbrblá to své frofrofro. Draco komentuje veškeré dění, ne moc nahlas, ale vydává širokou škálu zvuků od ,,vrrrrrrrr!“ když něčemu nevěří, po různé pískání a žvatlání. A žvatlání postupně zdokonaluje. Když z něj prvně vypadlo zcela srozumitelné ,,kvákvákvá“, šli jsme do kolen.

Postupně přidal,, au, au, au“, což říkám já, pokud mi okusuje ucho nebo prst a přežene to. A nedávno poprvé vyslovil své jméno, které do té doby opakuje stále. Svět objevuje postupně a opatrně. Občas ho něco velmi překvapí, například jahoda byla strašidlo, kterému z bezpečné vzdálenosti vyhrožoval, ale když se pohnula, zdrhal, až si přišlapával nožičky.

Se psy kamarádí, hlavně po Xeně klidně ťape a snaží se jí z kabátku odstranit černé tečky. Buffinka se hlavně ze začátku o něj starala, lehala si vedle jeho tašky a pokud chodil volně, chodila za ním a hlídala ho. Teď už uznala, že to zvládne sám.

Specifický je jeho vztah k Frodovi. Ačkoli je Frodo křikloun, potížista a demoliční četa, je to v podstatě něžná a citlivá duše, konflikty nevyhledává. Ovšem má osobitý smysl pro humor. Dokud Dráček baštil kaši z plastové stříkačky, bylo výbornou zábavou mu ji sebrat a vyletět na kuchyňskou linku. Malej samozřejmě řval, jako by ho vraždili a Frodo se viditelně bavil.

Dráček - taky hají:))

Ta podoba chování s dětmi předškolního věku opravdu sedí – prostě miláčci na zabití. Možná i díky těm škodolibostem a taky vrozené žárlivosti a majetnickým sklonům, které jsou u Mníšků popisovány, Dráček Froda nemá rád. Sice je menší, ale brání si mě a nadává Frodovi, který mi samozřejmě na rameni potřebuje sedět taky.

Vyřešila jsem to stejně jak s těmi malými kluky – každý může na jedno rameno a běda, jak začne narušovat prostor toho druhého. Teď už stačí jen důrazně slovně upozornit a je klid.

Co říci na závěr? Tihle dva k nám vpadli neplánovaně a nečekaně. Trochu nám rozvrátili domácí klid a donutili nás se jim v některých věcech přizpůsobit. Tím, že je nerada vidím zavřené v kleci, se aktivně zúčastňují veškerého dění a neustále mi předvádějí svojí kreativitu. Občas je to o nervy, ale zároveň mě denně překvapují svojí neskutečnou inteligencí, citlivostí a láskyplným vztahem k nám.

Dráček je zatím dítě a taky se tak chová – chce se mazlit, hrát si, být v blízkosti člověka. Frodo je úžasná osobnost. Nezávislý, temperamentní tvor s vlastním názorem na svět. Ale umí být i něžný, kamarádský a touží po přátelství. Čím déle jsou tihle dva s námi, poznávám, že tihle tvorové opravdu nejsou pro každého a aby byli opravdu šťastní, člověk jim musí obětovat hodně ze svého času a pohodlí. Ovšem stojí to za námahu!

Aktualizováno: 10.8.2010 — 19:35

153 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Mám ochočenou korelu. Už 8 let žije se mnou a nejlepší zvířecí kamarád jakého jsme kdy měla.

  1. Milado – a co o ní něco napsat? Přece jenom ptáčků se tady vyskytuje docela málo a jak vidět, je to škoda.

 2. To je :* povídání, ať Vám ta pohoda vydrží.
  Já bych s Vámi neměnila – já se totiž ptáků i ptáčků bojím, jak se zjistilo, když si „naši mladí“ pořídili papouška. I když to bylo papouščí miminko, které si přinesli asi před pěti lety, měla jsem fyzicky nepříjemné pocity, když po mně lezlo. Když RRRRupíček povyrostl a lásku projevil snahou uštípnout mi naušnici přímo na uchu, bylo jasno – my dva se prostě nemusíme.
  Je pravda, že má osobité názory, má růszné nálady a umí ledacos povědět a napodobit, já tyhle domácí poletavce raději obdovuju z bezpeční vzdálenosti. Když si – teď při psaní – vybavím, jak mi frčí nad hlavou, naskakuje mi husí kůže… (think)

 3. Lucko V. ,krásné povídání, moc hezky se to čte , díky. Až jsem žasla, jak umí být papoušci přítulní a tvoří si k člověku vztah ( přiznávám, že o papoušcích moc nevím) .

 4. Zdravím večerně po kousku dovolené a přeji aspoň dodatečně všem oslavencům a dnešním Zuzankám všechno nejnejnej!
  Lucko, téměř neuvěřitelné příběhy psané s velkou láskou, jsem opravdu zvědavá, jestli dojde na tu žirafu! (chuckle) (clap)

  1. Já myslím, že bílej tígr se to té smečky hodí líp. A bude cvičit sestavu na hrazdě s kámošem Frodem. :*

 5. Milí Zvířetníčci, moc děkuju za krásné komentáře, tiše se tu červenám! (blush) S tou diplomacií – měla jsem hlavně strach, aby s Dráčkem nezdrhli pryč, tak jsem se ovládala. Ve chvíli, kdy jsem ho měla v ruce, jsem jim zcela upřímně popřála, aby se za tu stovku uchlastali (devil) !
  Dráček už šel spát do své tašky a Frodo na mě čeká, kdy už si půjdeme číst. Jinak si nemyslím, že bych byla nějakým vyjímečným zachráncem. Spousta lidí toho obětuje mnohem více. Vlastně mám dojem, že ti zvířáci nám dávají mnohem více, než my jim. Neznají přetvářku, když někoho mají rádi, je to láska nezištná, když se zlobí, mají k tomu opravdový důvod. A možná, při delším soužití, jsou jejich vlastnosti jen zrcadlem těch našich…. (h)

 6. Sice pozdě, ale ještě je pořád 11. srpna, takže přeji všem Zuzanám (ke kterým patří i moje dcera) všechno nej. Doufám, že oslavy (^) (d) (dance) jsou v plném proudu.

 7. Teda Lucko, klobouk dolů!
  CD dobře ví, co dělá. Já bych asi dostala hysterický záchvat spojený se záchvatem vzteku, vrhla bych se na ty kluky a pak od nich asi dostala přes h… V situacích spojených se zvířaty často ztrácím hlavu a neumím jednat s nadhledem a profesionálně (v ostatních situacích mi to jde, jak jsem si bohužel mohla ověřit na naší poslední bouračce se smrťákem). Když se mi doma postupně nakupily 3 kočky a pak se objevila 4., málem mě šlehlo, protože jsem se viděla, jak za pár let budu mít doma milion koček. Kolegyně z práce naštěstí chvíli předtím přišla o kočku, tak jsem jí politicky vysvětlila, že nejlepší, co může udělat, je vzít si tu moji 4. Naštěstí souhlasila, protože moje rodina si už začínala klepat na čelo a podezřívat mě ze sběratelství koček.
  Tvoje nacházení se vedle zvířat v nouzi mě nepřestává fascinovat, jsi prostě úžasná, stejně jako všechny/všichni ostatní, např. Týna, ZitaB – tam mě přímo mrazilo, chudák pejsek…

 8. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Důstojník vyřizuje stížnost na kvalitu chleba: „Vojáci by neměli dělat takový povyk okolo maličkostí, vojíne. Kdyby měl takový chleba Napoleon, když překračoval Alpy, snědl by ho s radostí.“ Vojín hbitě odpovídá: „Ano, pane, ale tou dobou byl ten chleba čerstvý.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným hezký večer a pěkně se vyspinkejte. ~o)

 9. OT – pro Maričku (inlove) . Maričko, musím ti poděkovat za radu – seš ten nejlepší dochtor (happy) . Otok po dvou měsících ustupuje sice pozvolna, ale už nebolí (skoro), heč. Děkuju! A taky dík za pochvalu fotek.

  Chi, stejně mě Zvířetník svým širokým záběrem nepřestává fascinovat. Ještě se snad nenašlo téma, se kterým by se tu nevědělo rady (sun) . Proto jsem měla potřebu písnout chválu veřejně (h) .

  1. Milá Louk, tak to jsem opravdu moc a moc ráda. Už pár dnů se chci zeptat, co a jak s nohou – no a tys mi četla myšlenky. Tak díky za zprávu a navíc dobrou (call) (clap)

   Zatahuje se to tam na pořádnou bouřku, ale po té dnešní výhni bude docela vítaná, alespoň nebudu muset zalévat. Rajčata už mi skončila, ale ta někdy ještě znovu v září „nasadí“ menší druhou úrodu. Zato paprik mám venku ještě nejméně sto. Ale klidně bych dala plnou zástěru paprik za nudle s houbami 😛 Vy mě všici těmi fotkami hub přímo mučíte. 🙂 Ale nejsem závistivec, tak ať vám chutnají.

  1. Fotky ukazovala Louk, já jsem jen připsala, že jsme také nějaké našli. 😛
   Jakkeli (inlove) , to jsou dokonalé popisky, živě vidím osobu, ana mrmle po fousy „houby … houby … houby“ a nevšímavě dál kráčí lesem. (chuckle)

 10. Lucko, díky. Nádherné vyprávění a ještě s akční autorkou (*) Zavzpomínala jsem si na vánoční nález papoucha australana. Ale nebyl kontaktní. Ono je možné, že prožitý stres ho udělal opatrným. Ale je to tak dávno. Žil u nás několik roků na otevřených dvířkách klece a pokud nebyl nikdo v dosahu, tak se proletoval po kuchyni. (inlove) Ale já věřím, že ty bys určitě přišla na to, jak se mu víc přiblížit. 🙂

 11. Bezva povídání (y) papoušci jsou tajná láska mé drahé polovičky… doufám, že se k nim také jednou „dopracujeme“ (sun)

 12. Lucko, díky za nádherný písání o ftácích. Dostalo mně to, jsi pozoruhodný člověk, tak díky za všechny ty tvorečky, které jsi přivedla znovu do života . (h) (h) (h)

  Všechno nej, nej, všem Zuzanám, krásný zbytek svátečního dne. (wave)
  (d) (^) (rose1)

 13. Lucko,
  jsi úžasná, nejen, že dokážeš tolika zvířádkům pomoct, ale ty o tom dokážeš i podat tak krásně zprávu. A ta diplomacie a odvaha, na strom do takové výšky bych si už asi netroufla.

  Všem Zuzankám, Zuzinkám …. vše nejlepší.

 14. Mám velmi ráda Lucčin (inlove) přístup ke zvířatům – nesmírně citlivý, ale bez sentimantality, každý ten tvor v její péči dostane vše, co potřebuje vzhledem ke svému druhu (rodu, věku, duševnímu stavu… 🙂 ), stejně jako výchovu a mantinely, které mu umožní žít maximálně svobodný život. A myslím, že malá Péťa dostává ohromný vklad do života, který se jí mnohokrát vrátí (chicht, aktivní utěrka! Ta se bude hodit taky 😀 ) A to nemluvím o osobní odvaze – myslím, že kluky bych zvládla, ale dvanáct metrů na stromě… brr. Ale je fakt, že v nouzi člověk dokáže opravdu hodně 🙂

  Jinak všechno nejlepší Zuzanám, Zuzkám a Zuzankám, včetně Zany a Rputi (inlove) Krásně si děvčata užijte dnešní den a udělejte si nějakou radost (f) (h) (d) (dance) (party)

 15. Krásný psaní, díky. Kamarádi mají andulku, už několikátou v pořadí. Z těch předcházejících se jim nepodařilo žádnou rozmluvit, teď u té poslední se o to už ani moc nesnažili (kamarádka moc nemůže mluvit nahlas) a ona začala mluvit sama a kupodivu až po dost dlouhé době (určitě na roky) – ale je dost možný, že si broukala už před tím, jen jsme si toho moc nevšímali, protože jak napodobuje kamarádku, tak nemluví moc nahlas. Jediný, co uměla brzy a nahlas nakonec donutilo rodinu k výměně mobilu, protože příchod sms zvládla napodobit naprosto neodlišitelně od mobilu. Vždycky, když si s kamarádkou píšem, tak nezapomínáme na pozdravy od anduláka :-).
  V souvislosti s tímhle se mi vybavilo ještě jedno OT pro Louk. Tyhle kamarádi jsou vozejčkáři a dokud mohli, tak objezdili trabantem celou republiku a viděli snad všechny zámky, ke kterejm se dá dostat po silnici (řekla bych že dovnitř se asi nikdy nedostali…). Kamarádka ukazovala fotky z veljetu jejich známejch ve Vambeřicích v Polsku, jaký tam mají krásný pidimodely památek. Tak jsem ji navedla na článek o Boheminiu a jásala nad tím celý dopoledne. Myslím, že se k fotkám bude ještě dlouho vracet. Tak díky, tolik radosti jsem u ní dlouho neviděla :-).

  Jinak díky za povodňové činění se na hadech a vše nejlepší oslavencům. (f)

  1. Jé, HCHO, děkuju za zprávu a mám radost, že obrázky potěšily.

   Kamarádi musí být obdivuhodní (bow) (h) .

 16. Honem, honem přeji všem Zu-zanám krásný zbytek jejich slavného dne (f) (^) (d) (f)

  A když už o papoušcích – tenhle je hodně podobný Dráčkovi (rofl)
  Některá s těch uvedených videí jsou opravdu povedená. Někde dole tam je obrázek retrivera v houpačce, tak si to případně také pusťte – opravdu vypadá, že se mu to líbí?

  http://purinaanimalallstars.yahoo.com/?v=7961092

  1. Špatně se to otevřelo, pokud budete mít koťata, tak dole vpravo klikněte na „next“ a tam by měl být obrázek papouška, jehož odkaz jsem chtěla poslat (hned vedle právě toho psa v houpačce)

   1. Maričko, na fťáka jsem se nedostala, ale bavila jsem se dobře. Snad nejvíc nad tou pohodovou číčou, která si cvrnkala kuličku v dráze a ještě u toho hodila záda. (rofl) Už jdu zkusit kliknout Tvůj návod. (sun)

 17. (clap) (chuckle) Lucko V., to je tak parádní článeček. 😡 (inlove)

  Známka za celkový umělecký dojem:
  1 + .(*) .(*) .(*) .(*) .(*)
  + (heidy) (heidy) (heidy) (heidy) (heidy)

 18. Lucko, mám dojem, že mě nakonec smíříš i s korelami mého strýčka (chuckle) nějak jsme si nepadli do noty (rofl) a klobouk dolů před tím vším zvěřincem. (y) (h)
  Zuzky, Zuzanky, Zany a vůbec všechno nej…..
  A teď O.T. přijeli jsme od veta Psina ještě vyspává narkózu. a Displazie obou kyčelních kloubů, ale toho tolik neznepokojilo, protože je to zatím bez artrotických změn, jako levé koleno. 1.9. ji čeká nejspíš plastika kolene :S 🙁

  1. to je mi líto… Artroskopicky?? To má alespoň kratší rehabilitaci a líp se to vrací k normálu. Ale zase to všude nedělají a vyjde to výrazně dráž 🙁
   Někdy pomůže změna pohybových aktivit, dobře osvalit pomocí třeba plavání, snížit hmotnost a nasadit kvalitní chondra… Ale to musí vědět vet, jestli je operace nevyhnutelná

   1. Bohužel to koleno je, kyčle zatím ne, a jestli artroskopicky, to nevím, ale je fakt že ordinaci má vybavenou pořádně a jedním z nejlepších na psy tady u nás. Minimálně revize, ale z toho nálezu na rtg. moc odvázaný nebyl. že to vypadá na urvaný meniskus nebo natržený křížový vaz, jestli si nepletu názvy a podle toho se bude dál rozhodovat.Mmch dostala jsem za ibalgin pro Psinu pěknýho spuca, teď aby nezatěžovala nohu tak nic a i tak je to pro psy hrozně nevhodné,

    1. Tak on ten ibalgin (brufen…) není nic moc ani pro lidi 🙁 . Pro psu jsem kdysi u veta dostala „cosi“ a stála jedna tabletka 20 kč a to bylo snad jen na dvacet kilo psa…

     1. já jsem taky kdysi psala, že mi byl dovolen pro zmírnění bolesti pro dogu, než se dostaneme k vetovi… Jako výjimka, která až tak neuškodí a zabere – nikoliv jako běžné tišení bolesti. Xerda snědl za svůj život tři tablety

     2. No to já vím že „růžový sen“ nicmoc a sama jsem si ho vzala akorát snad 5x kvůli zubům, to mi poradila paní lékárnice, že než dojdeme k tomu vetovi, takže….. eštěže jsem ji dávala jen tabletku obden a ne jak mi radila až 3x denně. No a teď má dokonce měsíce útrum my jsme przč, vet jede taky na dovču, takže pouze klidový režim

      1. Milá Aredhel, na tišení bolesti u psů existuje víc léků různých stupňů (máme bohužel zkušenosti), nejběžnější je Rimadyl a jeho klony, Kazan už skoro rok bere Caprieve, pro nárazové tlumení jsme měli zase něco jiného. Rozhodně ale pořiď chondroprotektiva – já jsem dostala přes Alex tip od doktora Štourače na Aptoflex Large, je to sirup s kyselinou hyaluronovou a fakt pomáhá. Tak byste mohly zachovat kyčle ve slušném stavu, pokud možno bez atrtrózy… Jinak držím palce (y)
       A jak je babičce? (h)

       1. Moc děkuji za rady, ty chodroprotektiva už mám, léky proti bolesti do operace v žádném případě, musí šetřit to koleno.
        A babička v tomhle případě žádné zprávy dobré zprávy, včera a dnes jsem se potkávala cestou na záchod a nevěděla co do něj dřív strčit, jestli hlavu nebo … (chuckle) , ale zítra už musím a budu v práci od rána do večera takže já budu mít zatěžkávací zkoušku (chuckle) a dozvím co s babičkou, naši tam jedou a budou tam asi až do pindělka

  1. Asi by stálo za to ten odkaz poslat do Hejnic a případně dalších obcí – ty to mohou vytroubit obecním rozhlasem. Ale asi nemají zrovna moc času na brouzdání internetem, takže možná asi volat nebo alespoň poslat SMS. Jinak to zapadne a mezitím lidi třeba zpanikaří a elektroniku zbytečně vyhodí. Zvláště u počítačů jde více o data než o počítače samotné.

   Pořádné vysušení dokáže dělat zázraky – mě vánoční řetěz fungoval ještě několik dalších let, a kdybych koupila nové žárovičky, určitě bych ho přiměla k akci i teď. Je to z původních vánočních ozdob skoro jediné, co se dalo zachránit. Což mi připomíná, že úplně nejhůře na tom budou duše postižených. Mě tenkrát k menší hysterii stačilo, když jsem musela do popelnice vyhodit ozdoby, na které jsem byla zvyklá od nejútlejšího dětství, a to jsem si musela několikrát rázně připomenout, že oproti jiným je to prkotina a proč tedy zbytečně bulím. Prostě , když se musí vyhodit vzpomínky do popelnice, to bolí více než skříně. Jenže s tím se ti postižení budou muset bohužel popasovat sami.

   1. problém je v tom, že na nejvíce postižených místech nejsou jak doručit informace… Proud nejde, telefony jsou dávno vybité, pevné linky nefungují, místní rozhlasy nejdou. Takže se vše vyhlašuje megafonem ulice po ulici, barák po baráku… Ale je fakt, že to dneska už je výjimečné – už tu techniku na mnoha místech obnovili. Ale celé pondělí to tak bylo…

    1. Jo, to mi samozřejmě mohlo docvaknout, když jsem si tu zkušenost kdysi také udělala. Když my už elektřinu považujeme za něco tak naprosto samozřejmého, že si ani neuvědomujeme, co všechno máme zapojené do zásuvek a co všechno bez ní nefunguje. Až když opravdu nejde. Snad v postižených obcích spojení a elektrické vedení postupně obnovují.

  2. Ten odkaz jsem hodila na diskuzní stránku webového portálu Hejnic, ale kdo ví, zda si to teď budou číst

   1. Do Hejnic jsem to poslala už v poledne a moc hezky mi poděkovali, na úřadě jim počítače jdou. (h)

 19. Mile Zuzanky, Zuzany, Zuzky – vsechno nej, nej, nej na vas den. (h) (d) (^) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) .

  Mejte se!!

  1. Málem bych na ně zapomněla a to na ně myslím už od rána. Zuzanky, krásné jmeniny! (h) (rose1) (d)

 20. Jinak ještě jedna perlička ohledně stravování našich opeřených zlatíček: Samozřejmě jsem prostudovala dostupné informace a zjistila specifika výživy jihoamerických papoušků. Krom jiného jsem se dozvěděla, že součástí jejich jídelníčku jsou i chili papričky! Že se Frodo láduje česnekem jsem tu už psala. Včera jsem konečně ty chili papričky sehnala a opeřencům je nabídla. Dráček před nimi zdrhnul – prý jsou nebezpečně červené. Frodo pouvažoval, pak bafnul papriku, odnesl si ji na stůl a spokojeně papal. Občas to prokombinoval piškotem a zapil ovocným čajem s medem. Ovšem chudáci ušatci – jako vždy čekali, co upadne. Upadlo, ochutnali, vytřeštili oči a vrhli se na misku s vodou 😀

  1. Auauau, chudinci slimáčci – a to zřejmě třeštili očka podruhé při cestě ven (wasntme) . Stejně, česnekový odér ze zobáčku, to musí být něco… (rofl)

   1. To je silný zážitek! (chuckle) Hlavně když majitel česnekového zobáku zaleze člověku pod župan nebo pod deku a pak je odkryt. A vůbec nejlepší je, když si mi zobák zapatlaný česnekem přijde otřít o vlasy, pitomeček!

  2. (chuckle) (chuckle) Dekuju za tenhle clanek. Frodo me fascinoval uz od prvni zminky – ze lezi na zadickach a povida. (inlove) A Deackova story – oror s dobrym koncem. (h)

  3. Chili papričky? Tak tohle bych nikdy nevěřila. Inu proti gustu….. ale pejsci z toho museli být dost mimo. To určitě nebylo jen o jazyku, ale i o pořádném protáhnutí nosů. Počítám, že podruhé už pohrdnou.
   Což mi připomíná mě asi tak tříletou. Na stole byly krásné kulaté skleničky s tekutinou barvy sytě zlatého čaje. Tak Apina vzala skleničku a napila se rychleji, než kdokoli stihl cokoli udělat. V ten okamžik se mi zastavil dech, plíce, prostě vše (whew) a když jsem dech opět naprala, jen jsem ohromeně řekla: „To není čajíček!! No, neměli si naši dávat dobrý gruzínský koňáček, ale měli zůstat u čajíčku (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) .

   1. Dík podobnému zážitku je ze mě celoživotní abstinent. Jen to nebyl gruziňák, ale vodka. Taky mi mohly být tak tři roky. Málem jsem se udusila a ještě mi pak bylo strašně špatně. Od té doby alkohol v jakékoli podobě prostě nemůžu.

   2. (rofl) (rofl) uáááá brečím smíchem, tohle udělala sestra našim o velikonocích, když měla asi 2-3 roky a totéž si zopakoval s jistým časovým odstupem Nejmladší cca 2 dcl slivovice, ta teda čekala na někoho jiného a na doupravení a tak jsme mu pak chodili hlídat tep a dech (chuckle) (chuckle)

    1. 2 dcl = 200ml, to je celá sklenička! To určitě nevypil všechno, ale určitě si pořádně lokl (whew)

   3. Babička zdobila dort višněma (v rumu) no a já jako předškolní jsem zbytek zavařovačky v domění kompotu – bylo to sladké dojel (fubar)

 21. (f) (f) (f) ….Milé Zuzany, Zuzičky a Zuzky (f) (f) (f)
  z medu vaše jméno má tu býti vysázeno… všecičko nejlepší k svátku…

 22. OT. Odkazy, které jsou na nástěnce jak ZDE tak TADY se neaktivují. Chyba u mne?
  Myslím, že už tu jeden stejný dotaz byl. Co s tím?

  1. Prosím, zkus to znovu, mám pocit, že se něco někam přesouvalo.
   Mně to teď funguje. Prosím, zkus to znovu a dej se hlášení – když tak písnu Bedě, ať se na to mrkne.

   1. Zkusila jsem, nefunguje. Objeví se žlutý, červeně olemovaný třesk a aby zdůraznil, jak jsem blbá, má ve středu ještě červený vykřičník (flex) !

    1. Děkuji, z Mozilly jsem se odkazem ZDE a TADY na Hadopasi dostala, ale pro změnu jsem se odtamtud nedostala do Hadopasů. Nemá mě to rádo, tím to je. Nelamte si s tím hlavu, požádám Zanu o IBAN a BIC.

     Zano, jestli se sem ještě dostaneš, pošli mi to prosím na můj mail. Adresu znáš. Díky. (Nemá mne to rádo, napsalo se mi Fíky) (shake) .

 23. Lucko, ty jsi prostě fenomén, neco jako Pipi Punčochatá nebo Mary Poppins nebo nějaká víla! A jak ty historky umíš podat, to je kapitola sama pro sebe. Zdravím a mávám (můžu si to dovolit, terrovi s copyrightem jsou na dovolené!)

 24. Omluvám se za OT – kdo má zájem pomoci vytopeným oblastem, mrkněte na Nastěnku. 🙂 (vpravo pod hodinami) Děkuju vám. (h)

 25. Zano, Rputi, Zuzko a všechny ostatní Zuzany, všechno nejlepší!!!!!! (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

 26. Lucko, jsi hodná holka a umíš hezky vyprávět. Díky za obojí. Potřebovala bych trochu tvé diplomacie, já si v těhle případech zadělávám na přeshubu. Vidím tak rudě, že bez rozmyslu konám. V Německu jsem např. mlčky vylila pivo klukovi, který si v něm mučil vosu, na pláži jednoduše sebrala žábu, na kterou dětičky sypaly písek apod. Zatím nikdo ani nepíp. Možná jsem natolik plná blesků, že je moment překvapení na chvilku zmrazí a tak mi ještě nikdo žádnou nevrazil. Ale asi to jednou přijde (punch) . Manžel jenom úpí, ježišmarjá, kde sou náplastě, vona už se zase vydala zachranovat (whew) !

  Všechno nejlepší Zuzanám (d) !

  1. Empiricky zjištěno, že patřičné odhodlání (čti vraždu v očích 😛 ) je schopen zachytit i hodně velký ignorant. A jak známo, agresor zároveň jest obvykle zbabělcem… Mno, ale pravda, lékárničku bych nezatracovala (wave)

  2. Jeste by to chtelo vylepsit nejakym takovym prohlasenim jako bylo Saturninovo „Je prostreno.“ (nebo tak neco) pronesene po odlozeni nesnesitelne zamestnavatelky do kasny 😉
   To vyvede dotycneho z miry tak, ze urcite bude cas v klidu odkracet.

  3. Jojo, já JanuBa (inlove) znám, ona je to drobná žínka, ale jak se někde děje někomu příkoří, tak sálá tak, že vazouni uskakují – a dělají dobře. To je ten případ malých potůčků, které když fakt zaprší, tak berou domy…

 27. Lucko, to je neuvěřitelné, jak se na tebe ta zvířena lepí. Prostě nějakým Xtým smyslem vycítí, že u tebe mají naději a asi si to myslí i ten nahoře, protože jak jinak by ses mohla ocitnout u těch dvou kluků tak blízko, aby postřehla, že si nehází míčem, ale živou bytostí, která nutně potřebuje pomoc. Je neuvěřitelné, jaký klid jsi zachovala, a diplomaticky (pravda za cenu ztráty stovky) ho od nich dostala. Přiznám se, že bych asi nevěděla, co dělat s takovým papouščím miminem. Když mi kdysi dávno andulky vyvedly mladé, tak se o ně postarala máma andulka. Teď nám žádný ptáček nehrozí, protože nemíním kocourovi připravovat zábavu tohoto druhu. Když se mi tuhle dostal do ruky drozdík potrhaný kočkou, sice jsem se pokusila mu pomoci, ale bohužel stejně nepřežil. I tak mě v té záchranné stanici dojali, když dojeli pro obyčejného drozda. Na mě to udělalo naprosto nezmazatelný dojem, ale to žu se opakuji.

 28. Lucko, tvoje články jsou za odměnu (h) . Krásné dokumentační obrázky a jedna pedla za druhou. Ne nadarmo přitahuješ zvířenu všeho druhu v nouzi jako magnetová hora. Díky za FroFroFro Frodíka a Dráčka! Chicht, nemůžu se dočkat, kdo se objeví příště. Nepochybně nějaká další nezávislá temperamentní osobnost (rofl) .

  1. LuckoV, Louk to napsala naprosto přesně.
   Hmmm, já, asi nejsem ten správný zachraňovací typ. Já nenašla ani kotě ( jen jednom jsem si to myslela. Sedělo čerňátko na chodníku a mňáááu, mňááááuuuu a když jsem se jala zachraňovat, vyjela po mě z branky mamka kočka a bylo po záchraně. Prcek jeden mrňavý….. ten pohled přes rameno, když se to odvznášelo za mamkou! )
   Jen doufám, že teď na mně neshlédne CD a nepošle mi pod nohy nějakého plaza nebo pajouka chlupatého, myš či ropušáka.

   (jéé, vyšla mi 13! (chuckle)
   Pro zasvěcené, trochu jsem zalenošila. Zatím 30. Tedy nelenošila jsem, ale zkusila něco, co se ukázalo neprůchodným.

 29. ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá Luckoooooooooooo!
  (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h)
  huba kolem celý hlavy a přiblblej úsměv – tak nějak teď vypadám!!!

  …….Trochu nám rozvrátili domácí klid ……………….. (rofl) (rofl) (rofl) ano, trošánek (rofl) (rofl)

  Lucko díky. A teď nemám na mysli jen článek, ale hlavně oba pernatce (h)

  1. co vlastně dělá Kostík ?? Nějak dlouho jsi nepřepsala žádný jeho zásadní projev – „ty Hruštičko“ (rofl)

   1. Xerxová – (rofl) (rofl) (rofl) No ony jsou tu dvě potíže – já zpravidla ten jeho slovní průjem moc nestihnu zapsat a nebo…….. nebo je to nepublikovatelný 😀 😀 😀 😀 (to jsem se právě během návštěvy Macešky Frydrychy Falcký dost modlila, aby nespustil 😀 :D)
    Teď má pré – jak je David doma, je puštěný celý den a lítá se družit. Aspoň se mu vynahradí to blbý období teď, kdy nám předělávají barák a nedalo se větrat jinak, než půlkou bytu-jinak byl všude polystyrén. No a to obnášelo, že musel být hodně zavřený :^) A taky teď furt řve. Páč ….. pánčička mu prej kupuje lepčejší zobání, než pánik, kterej ho teda nekupuje vůbec a teď naposled byl kupovat poprvý a podle Kostižera koupil největší humus na zeměkouli a přilehlým okolí (rofl) . tak prej aby o tom fšicí věděli. 😀

 30. Dráček si teda užil. Chudera malej zelenej. Ale je z něj pěknej fťák. Tak ať je vám spolu dobře. A ty bys zaloužila metál. Vlastně dva. Za statečnost (za neohrožené lezení po stromech) a Za diplomacii (za úspěšné vyjednávání, ačkoli by chlapci zaloužili pěkně na pr…. přes držku).

  1. Přesně, chudák Dráček, já když se to dozvěděla, chytnul mě amok. Hošíček zrzatej, když jsem to doma vyprávěla nechápal, proč tak hrozně křičim (rofl) , páč jsem fakt řvala jak prorvaný Slapy (devil) (devil)

   dneska pořád devět??

  2. Přesně tak měl štěstí jako hrom. No a Lucka, až půjde kolem metra a nezodpovědná mládež tam povleče na špagátu žirafu, má ji doma hned (rofl) (rofl) (rofl) Zajímavé, že do zvířatprosté domácnosti obvykle tolik nalezenců nepřijde…..

   1. Prostě někteří lidé jako LuckaV., z hlavy tuším i Rpuť a někteří další mají v sobě nějaký magnet, který přitahuje zvířata v akutní nouzi. A někdo to prostě nepřitahuje – nebo je méně všímavý? Možná ode všeho trochu. Já ale třeba nemám pocit, že bych si nevšímala, ale já na ulici nepotkala kotě, které by mě doprovodilo domů, jako před mnoha a mnoha lety mámu nebo boxera, který s mámou přišel domů. V obou případech se naštěstí našli majitelé. A pak za pár týdnů jsem v jednom obchodě viděla inzerát, že se ztratil přesně stejný boxer, který byl na několikadenní návštěvě doma. Tak to byl zřejmě velmi svobodomyslný tvor a usoudil, že na útěku si může jenom přilepšit 🙂

    1. magnet má i Ap – nejen na psy, ale třeba i na potkany a koně… a známá sběračka zraněných či plavacích psů je týna… (wave)

     1. Poslední odchytový úspěch-včera páneček uzřel poštolku s řemínkama. Odlovil si ji po rychlém hlášení její majitel. Chudinka měla hlad, přilítla k majiteli na kuře… 🙂

   2. Ta žirafa je dobrej nápad, nepotřebovala bych žebřík na sundávání pitomců, co někam vylítnou a pak se bojí dolů (rofl)

   1. RPUUUUUUUUUUUUUUUUUUTIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII A ZUZKYYYYYYYYYYYYYYY
    (rose1) (rose1) (f) (f) (f) (^) (coffee) (beer) (d) (h)

 31. Jj – CD ví, koho zaúkolovat. Kouzelný fťáci! Já se zatím propracovala, co dítko, jen k andulím. Ale třeba na toho papoucha taky budu mít někdy čas. A zatím si s gustem počtu… 😀

  1. Milá sharko.68 (inlove) , tento smutný příběh (u) je tak silný, že bude mít určitě publicitu i v televizi a vlna solidarity bude jistě obrovská.
   Doporučujeme proto směrovat pomoc do míst, která nejsou tak mediálně známá, koukni na nástěnku, prosím.

 32. Lucko děkuju, po delší době jsem nakoukla a díky tobě se zasmála, ale taky kvůli tobě tu mám smradu jak z hradu, protože jsem se začetla a zapomněla na mlíko na sporáku.

  1. No jo, mlíko! (whew) Tekutina škodolibá a nevypočitatelná! Tak promiň a větrej! (rofl)

 33. Děkuji za krásné uvedení do nového dne, jen ta pasáž s těma klukama by tam snad mohla chybět. Ne tedy že by neměla být popsána, ale neměla by být prožita. Pro žádného zůčastněného.
  Jinak Majda si zvyká, sice nechápe na co je procházka, ale užívá si ji a dokonce se dá pustit z vodidla. Bohužel bude asi hlídací, hlas má na takového prcka vydatný a hlásá pomalu každého z okolí. S kočičkama by si ráda hrála, ale je to rozjívenka a ony se jí straní. Snad to do podzima zvládnou, zatím jedou na letní provoz a domů se chodí jen nažrat a v noci prozpěvovat
  V rámci nastaveného výchovného programu byla včera zanechána půl hodiny sama a ani nekňourla. Ovšem s jídlem je to horší, jakmile ochutnala maso s rýží a mrkvičkou, granule jsou nežádoucí a ona nechápe, co vůbec v její misce dělají.

  1. Můžu ti říct, že jsem viděla rudě a měla jsem strašnou chuť ty zmetky zmydlit do kulatejch krychliček.
   Mám velikou radost z tvých zpráv o Majdě! (inlove) Myslím, že jste zvolili dobře!

  2. Márinka si určitě zvykne. Procházky pochopí – ono zdá se toho moc v životě ještě neviděla… Na lepší se vždy zvyká rychle 😉 Ji čeká objevování světa a vás objevování Márinky (chuckle)

   Nežravej mamut je k vzteku… zažili jsme s Aronou. Naštěstí Betka se stejným nadšením žere syrové maso s kostí, granule, meloun, suchý chleba, vařené maso, zbytky z kuchyně, papriky, rajčata, košťály ze zelí… Někdo má doma na zbytky prase, my dogu…

   1. My máme nežravýho Dona, na toho musím pomalu při každém krmení zařvat aby se najedl a taky máme všežravého Luxíka. Co pes to originál.

    1. Ona žravá je až až, taky je pěkně zkrmená, ale jak okusila maso, tak ty granule nechce. Mě nevadí jí vařit, jen mám bobky, abych tu dávku udržela vyváženou a v tom mi ty granule dobře pomáhaly.
     Abyste věděli jak je CD vyčůraná – dneska ráno jsem měla mail, že se jedněm chovatelům hárá fena a budou připouštět, tak jestli se nepřijedeme dohodnout

     1. Dva mamuti, to už by bylo asi moc, viď? Ale tak to chodí, myslím, že s Majdou jste udělali štěstí. Vždyť si vás sama vybrala, a to je důležité.

     2. to máte ještě 4 měsíce času na rozmyšlenou… jestli si k Márince nepořídíte toho vysněného psa amerického typu… (chuckle)

      1. Myslím, že to by už na Bimbouše bylo moc. Spíš podlehnu Kačce, zajedu někam do útulku a nechám Márinku, ať si vybere kamaráda velikosti boloňáčka. Dál si domyslete, on sem Bimbo taky občas leze

       1. A když sem Bimbo leze, nemohl by taky něco štěknout či mňouknout, ať taky víme, kdo má s tebou tu čest (chuckle)

        Bimbo Bimbo – teď jsem si vzpoměla na Anéžku – ta v poslední době sem chodí jednou za přestupný rok.

        1. To je pravda, jak Anéška, tak WWW se tu skoro neukážou, což je strašná škoda. WWWéčkovy rozumy tu chybí a Anéščino hádání rovněž.

        1. to by ses možná divil 😉 Naše Arona jednoznačně preferovala nápadníky typu jezevčík, případně malý chlupatý špicoidní psiska… (chuckle) Psí dámy mají někdy velmi zajímavý vkus – a na velikosti jim rozhodně nezáleží (chuckle)

 34. To je parádní povídání o ptáčíčcích, pravda, Jiříčkové takovýho kraválu nenadělali, ale i tohle je nádhera…. (rose1) (h) (y)

 35. Melda se Zrzím zdravím papouchy! Nevím nevím, jak by se Zrzínek s uřvaným ptactvem srovnal. Melíšek určitě, ten je tak zvědavý, že by ten všetečný čumáček nacpal kamkoliv a pokud to vysloveně není tak hlučné, aby se vyděsil, tak se nebojí ničeho. Zrzínkovi nedávno na venkovní parapet přiletěly dvě hrdličky. Spokojeně hnípal a najednou to zašumělo, mihl se stín a on se tak vyděsil, že zajel pod pohovku a vylezl snad asi za hodinu. Zato Melíšek si ty divné tvory šel zblízka prohlédnout a už už cpal hlavičku do škvíry mezi pootevřenými křídly oken, kam se nemůže vejít, je tak malá, aby větrala, ale aby se nedalo utéct. Tak tam aspoň šátral tlapičkou, jestli by se to divné šedivé nedalo chytit. Nedalo. Spokojeně se oďobkávaly, vrkaly a na kocourka vůbec nebraly ohled. Zato chudák Zrzínek to nemohl vidět a tak se nacpal až do nejzazšího rohu pokoje pod pohovku pěkně do bezpečí. Co kdyby mu ti opeřenci chtěli ublížit.
  Bylo to moc krásné povídání, díky.

  1. Tobě zaleze alespoň Zrzínek, moje holky si sednou na parapet a začnou „štěchtat“ – klapou zubama a vydávají takový zvláštní zvuky, jako zaseklej kulomet a fousky jim trčí vpřed jak dráty…. (wasntme)

 36. Krásne dobré ránko vinšujem. Milá Lucka, tak máš postarané na veľa rokov – o papagájoch je známe, že žijú dlho predlho. Napr. náš Cyro (alexander ružový) má už skoro 30 rokov a koľko sa dožijú žakovia to ani netuším (údajne okolo 40 rokov). Len počítaj s tým že papúch mení po pár rokoch povahu a z roztomilého tvora sa stáva tyran a terorista. Ale však Ty to zvládneš! A je s nimi zábava! Ináč krásne napísané. (clap) (f)

  1. Tyran a terorista 😀 A co je asi tak Frodo jiného? Není to už žádné papouší mimino, sebevědomí má na rozdávání a zpočátku taky zkoušel šéfovat. Ty hranice jsem mu vymezila velmi důrazně. Teď už, pokud páchá nějakou lotrovinu, stačí důrazné ,,Frodo?!!!“ Nasadí tázavý pohled a zcela nevinně pronese ,,HU?“ a přijde mi dát pusinku (inlove) Ovšem Péťa si to s ním musela tvrdě vybojovat, na tu párkrát zobák použil. Ona zas naoplátku použila aktivní utěrku a teď už jsou kamarádi (h)

   1. Ono je to fajn aj preto lebo sú pomerne malí. Žako má zobák teda riadny a pri svojich pol kila aj silu veľkú. No čo už? Tak mi treba. Mali to byť andulky! (bow) (f) (f) (f)

    1. Co jsem tak pročítala, Žako je možná i díky své nesmírné inteligenci velmi nervní a problémový. Známí mají ručně dokrmeného, vychovaného rodinou a stejně respektuje jen některé členy, ostatní tyranizuje. No a s tou sílou – Frodo má ke své velikosti zobák nadstandardních rozměrů – v pohodě mi s ním obejme ukazovák . A když ho vidím, jak v pohodě louská lískové oříšky, nechtěla bych s ním řešit vážnější nedorozumění (mm)

     1. Tak to máš pravdu. Silu majú papúchy v zobáku veľkú. Ostatne je to ich jediná zbraň (okrem kriku). A žako je známy tým, že si vyberie z rodiny len jedného člena, ostatní majú utrum. U nás utrum mám ja. (rose1) Ale aspoň nemám toľko poranení, lebo si dávam pozor. (inlove)

      1. U nás je to naopak – oba pitomečci si za objekt své nehynoucí lásky vybrali mě a pro změnu se kvůli tomu mydlej mezi sebou a předvádějí žárlivé scény! 🙂 Ale ostatní členové rodiny jsou prý taky fajn, zejména Tereza a přítel Lucky, toho Frodo taky zbožňuje.

 37. Díky za úžasné povídání – celá Tvoje smečka je obdivuhodná a výjimečná!

  A přeji všechno nejlepší k svátku všem Zuzanám, Zuzankám, Zuzkám, Zuzulienkám, Zuzíkům, Zuzičkám, … (rose1) , naší obdivuhodné a skromné strážkyni pokladu obzvláště! (f)

  1. Ano ano! (f) Spěchala jsem, abych napravila ranní opomenutí, ale na Alču je spoleh! (nod) (inlove)

   Milé Zuzky, Zuzany, Zuzanky a Rputinky, všechno nejlepší k vašemu letnímu svátku. (h) (f) (sun) (^) (dance) (music) (rose1) (wave) (h)

    1. MARi díky – tohle jsem neznala – moc se mi líbí. Tuhle muziku a Lasicu můžu vždycky 🙂

  2. Milé Zuzky, zany a Rputi – všecko dobré! Užijte si dnešní sváteční den a splňte si jedno malé tajné přáníčko. A posílám pugét (f) (f) (f)

  3. Á, začíná nám asi nejnabitější sváteční období… hojná letní úroda 🙂 .

   Zuzanám, Zaně, Zuzce, Rpuťce a spol. všechno nejlepší a krásný sváteční den! (f) (sun) (f)

 38. hezký den všem Zvířetníkům i zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)
  Lucko – neříkala jsi, že papouška rozhodně nechceš?? (rofl) Už máte dva… Týna sbírá psy, ty máš pravda trošku širší záběr – bílý tygr Jája, psík mývalovitý, lasička, papouši… nemluvím o ptáčatech, ježcích… no a když se k tomu přidá ta široká sbírka vlasních pořízených zvířátek… od koní přes potkany po ušatou smečku… tak prostě jste všichni dohromady úžasná rodina (inlove)

  Popouši to u vás vyhráli. Terka má uřvaného kámoše a ty máš krásnou náhradu…

  1. Líp než Xerxová bych to nenapsala – u vás je prostě zvířecí ráj (inlove) .
   Jo a taky je to náramně popsaný (clap)

 39. Jsou lidé, kteří v životě na opuštěného tvora nenarazí. Přemýšlím, zda skutečně nebo jen zdánlivě, protože ho nejsou schopni nebo dokonce ochotni rozpoznat. Nejspíš to bude kombinace obého.

  Zato Tobě, milá Lucko (inlove) , CD vodí do cesty opuštěná, poraněná či jinak potřebná zvířátka s železnou pravidelností. Jako by věděla, že pokud budou u Tebe, už se nemusí starat, protože se skvěle postaráš Ty. Vlastně – jakápak „jako by věděla“, ona to ví velmi dobře, ví, co činí. 🙂 Lucko, děkuju Ti za všechna zachráněná zvířátka. (h)

  Papouščí povídání je skvělé. Musím přiznat, že když jsi mi poslala první fotku dráčka, nevěřila jsem, že se z toho dostane. Jsi úžasná! O papoušcích jsem viděla pár pořadů a musím přiznat, že jen potvrzuješ všechno, co mě kdysi tak silně zaujalo a překvapilo. Jsou to chytří a citově založení tvorové a nejsou pro každého. Svého času jsem moc toužila po andulce, už ji asi nikdy mít nebudu, protože mi do života dřív přišli kosourci, po kterých jsem přece jen toužila víc. (nod)

  Přeju všem krásný den! (h)

 40. Zdravím všechny a Buffí smečku zvlášť!!!Lucko dík za ty dva opeřence a za úsměv, který mi po přečtení článku dnes jistě chvíli vydrží. Jsi neskutečná osoba a zasloužíš (bow) . Podrbej za mě celý ten Váš zvěřinec. (toivo)

  1. Ahóóój! A já ti děkuju za podporu a za to, jak jsi s námi prožívala Dračí příběh! 🙂

 41. Tééédaááá Lucko, já nestačím zírat :O Ano o Frodovi jsi psala a s velkým zájmem jsem sledovala, jak to s nim dopadne. Ale toho Dráčka jsi dokázala zamlčet (h) (h) (h) (tedy pokud jsem to někde v diskuzi nepropásla). Je to úžasné povídání, krásně popsané. Ale proboha, kde se v některé mládeži bere tolika krutost, jako tohle…“dva kluky tak 13 – 14 let, jak si s něčím házejí. Nebylo by to nic divného, kdyby to něco zoufale nebrečelo“ 🙁
  CD Tě zase jednou nasměrovala ve správnou dobu na správné místo (stejně jako kdysi ZituB k záchraně před oběšením jejího Bílého rytíře). A más můj hlubokosklon (bow) že se Ti podařilo Dráčka vypiplat, to by každý nezvládl (asi včetně mne). Vyrostl z něj krasavec (jsem teď nervoózní napsat „fešák“ (rofl) ) Oba papouchové jsou úžasní a přeji vám všem hodně veselých chvilek. Ale silně postrádám více fotek 😉 Chytrost papoušků je známá a Tvoje fotka to dokazuje – tří měsíční Dráček už dokáže uplést pomlázku z bužírky.

  Někdy loni, či předloni jsem četla o tom, že v Japonsku někdo našel na stromě papouška a odnesl ho na policii. Papouch jim tam stále dokola vykřikoval jméno a adresu, až na ní zavolali – a opravdu majitel papouška na ní bydlel a byl vděčný, že se pták našel. Prý ho tři roky trpělivě učil jméno a adresu právě pro případ, že by mu někdy uletěl. Možná bys Lucko mohla něco podobného také zkusit, když je Dráček tak učenlivý a Tys v jejich výchově tak nadaná.

  Děkuji za včerejší rady ohledně návratu z alb. Nikdy mě nenapadlo, k čěmu může ten „Tab“ užitečný, až dosud jsem vlastně ignorovala. A Renato, včera jsem také zapomněla komentovat na fotky „2+1 ve člunu“ – to se musely dětičky pořádně vyblbnout.

  YGo – nádherný západ slunce.

  Louk – úžo fotečky. Pedro se nádherně rozvaluje v obilí, i když to byla nějaká odfláknutá sklizeň, když má stále pod sebou tolik zrní. A být v blízkosti, šla bych do toho lesa s Tebou a všechny Tebou nalezené hřiby bych si s radostí odnesla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN