PSI: Tak ti teda CD pěkně děkuji…

a doufám, že se nemýlíš. A děkuji všem Zvířetníkům za pomoc a zřejmě i mohutné držení tlapek, protože to, co na mne padlo naprosto překonává všechny mé naděje.

No posuďte sami: objednala jsem si mohutného psa s americkou hlavou, malinké miminko, abych měla co ňufat , pejska protože za a) s fenkama nemám žádnou zkušenost a za b) mám strach, aby se k nám v době naší nepřítomnosti nedostal nějaký obšourník. Sice zrovna těch foundláků na trhu moc není, ale zas tak přehnané to nebylo.

Nakonec jsem mohla dokázat naprostou mravní bezúhonnost protože co já si od těch potvor chlupatejch nechám líbit, to je na medajli. No a co myslíte, že si nejpozději v úterý vezeme domů??? Sedmiměsíční fenečku evropského typu velikosti kapesní.

Nevím komu poděkovat, ale jeden z těch odkazů na inzeráty byl na osmiměsíčního pejska velmi nadějného. No, sice to nebylo miminko, ale vzhledem k tomu, že nikde nic nebylo, domluvili jsme se s majitelkou, že se těch 45 km přijedeme podívat. V tomhle šíleném počasí jsme se jeli podívat na zmáchaného novofudlanďana o kterém jsme byli přesvědčeni, že by musel být opravdu mimořádně krásný, abychom si ho odvezli. Věděla jsem, že paní má ještě fenečku, která je bohužel nechovná a protože to měl být původně chovný pár, rozhodli se jednoho či oba prodat.

Já nevím, jak dalece znáte mentalitu a inteligenci foundláků, ale po 18ti letech mne nic moc nepřekvapí, tedy nepřekvapilo. Pejsek nás otypoval hned, takže se sice s námi trochu bavil, ale byl skoro zcepenělý a tisknul se k paničce. To fenečka prakticky neslezla z naší Kačenky a předváděla se, byť jsem vehementně mlela o tom, že opravdu čubinku nemůžeme…

Nakonec pejsek tak intenzivně vysílal znamení, že pochopila i jeho panička, která zatím neměla o vlastnostech tohoto plemene povědomí. Nakonec paní plakala, já taky a pejsek zůstal doma. Dostal výhružku, že tedy teď se začne makat, protože na první výstavě povídali, že by trochu bylo potřeba tu poslušnost. To už mu pomalu odlehlo a jasně že si můžou to cvičení nabouchat do trenek nebo něco tak.

Rozloučili jsme se, pomalu odcházeli a čubinka s námi… Já vás opravdu nebudu moc dlouho napínat, protože asi již i modří vědí, že jsme dojeli domů a naše dvaadvacetiletá dcera začala s novofudlandí umanutostí – nakonec s nimi prakticky vyrůstala – hudnout, že táta měl Bohouška a já Mimi a ona prostě má Márinku, jak jsme nepředloženě fenečku přejmenovaly.

Já jenom doufám, že se snesou se synovou huskou, která k nám občas přijede na návštěvu. Teď otec poháněn dcerou vyráží na úpravu bydliště Márinky, protože Mimi byl otužilý chlap, já půjdu zavolat majitelce a příště to bude s fotkou. Tímto tedy odpovídám všem, co posílali odkazy i těm, co se ptali, zdali by to nemoha být fenečka. A teď se těšte, jak budu loudit rady na čuby, protože co je člověku platné, že rozumí zvířecí duši, ale co problémů je s babama.

 

Aktualizováno: 8.8.2010 — 20:31

156 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jéé, nová pejska. Velikosti kapesní?? Bych tu kapsu chtěla vidět :O Přávidím pejsku velice a převelice a moc a hodně a nejvíc!! (h)

  1. Tohle jsou fakt unikátní fotky, milá Renáto. (y) (h) To je něco podobného, jako když se pramen ze studny cca 25 metrů nad domem z ničeho nic přestěhuje pod dům – to je stejná záhada. (wasntme)

  2. Ejejej víš co??? Jsem si vzpomněla, když jsme jako děti se plavily my při potopě. A jediný pocit, který si z toho vybavuju je “ co na tom ti dospělí maj, když je to tak príma“ Ehm no teď už to tak nevidím.

   1. Já vím, že pro nás nahoře na kopci má potopa opravdu spíš legrační charakter – semtam někdo musí hodit čerpadlo do sklepa (když neposlechl předky a sklep omítl atd.), někomu uplavou kytky nebo hračky… Ale moc dobře víme, že stačí sjet o dvě vsi z kopce a tam už je to průšvih.
    A ještě jedna odlehčená – letos jsem pochopila, jak je možné, že člověk občas v lese na podivných místech najde podivné věci. Kdyby Bezhřívnatec těsně před lesem nechytil odplouvající rugbyový míč, mohli ho pozítří najít turisté v lese u Rosenthalu (rofl)

    1. No víš ono se mě to i dotýkalo, ale tenkrát jsem to fakt tak neprožívala, viz ten Lukáš níže nebo, kdyba babička ještě mohla mluvit tak svatba a potopa taky nejde dohromady a tad…

  1. Milá Kláro (h) , to je síla! ;(

   Pořád hledáme, komu bychom přispěli třeba na novou lednici – tak koukám, že možná už vím, komu by se Zvířetnická sbírka mohla hodit.

   Lidi, co vy na to? (h)

   (Původně jsem si chtěla postěžovat, že jsem měla popsané poslední album a už jsem jen opravovala překlepy a kouslo se to a pak zeptalo, zda nahrát znovu, tak jsem dala ano – a všechna několikadenní práce je v háji. Ale tváří tvář vodě si nebudu stěžovat, jen si ještě počkáte. (nod) )

   1. Ne Vavísku, píšu o tom někde dole – my pomoc opravdu nepotřebujeme. Je to „jen“ chalupa. Lidé, kterým to vzalo domy ve kterých bydlí jsou na tom strašně- ty by to potřebovali. A na ty i já ráda přispěju. My tam nebydlíme – my se tam jezdíme jen „rekreovat“ 🙂

    Perličky ze záchrané akce: v povaleném botníku který byl 24hod pod vodou máma našla svoje boty v igelitlíku – úplně suchý (rofl). V kuchyni byl povalenej kredenc – takovej hodně starej, jako kus nábytku nic moc, ale jeho zvláštností byli porcelánový šuplíčky na různý potraviny a koření, ještě s nápisama v němčině – ani jeden se jako zázrakem nerozbil.
    V tu sobotu nad ránem když máma utíkala s dvěma psama pod paží, tak tam nechala i krabičku se všema prstýnkama a brejle – i ty se našly 🙂 Nicméně třeba uplavalo jedno křídlo od okna….

    1. Kláro držím palečky a tohle si matně vybavuju ze čtyřiaosmdesátýho, tenkrát tam zůstal i kamarád s tátou (sweat) , potopy později už šly mimo okolo, ale už se mě nedotýkaly, co je to majetek proti Lukášovi….

 2. Hlásání ze vsi nad Dalmatinovem – i u nás byla vydatná potopa, přes zahradu tekla regulérní řeka a odpouvající hračky jsme lovili v lese. Metr vody ve sklepě nás nemohl rozhodit, původní sklepy jsou přesně na tyhle příležitosti stavěné a proto ve sklepě nic neskladuju. Někteří sousedé ovšem tento fakt dodnes nepochopili a lovili podběrákem plovoucí jablka, rajčata a papriky, případně se potápěli pro uskladněné víno. Fotky dětí, plujících po zahradě na nafukovacím člunu, dodám později. Za kuriózní situaci lze považovat fakt, že momentálně mám zahradní jezírko, ale není v něm voda. Hladina spodní vody byla tak vysoká, že zvedla rybniční fólii, voda z jezírka se vylila a po poklesu spodní vody mám prázdné jezírko (rofl)

  1. Nojo, dyť vy ste taky částečně seveřani. Ou, tak ať chaloupka brzy vyschne. Hlavně, že vás to neodneslo s hračkama.

   1. To je právě půvab našeho sklepa z pískovcových kvádrů – barák je úplně suchej a ve sklepě dnes byly už jen asi tři centimetry vody – jak přiteče, tak taky odteče.

    1. Jojo chlapi u mě se onehdá zrovna bavili o tom, jak původní majitelé dokonale stavěli svá stavení ať se to týkalo vytápění vodou z potoka nebo z kamen (chuckle) . Průduchy ve stěnách kanálky na odtok vody v domech starších stopadesáti let :O

  2. RenatoE,je dobře,že to bereš s humorem, nicméně na Vás na všechny moc myslím, přeji hodně sil, vydržte děvčata statečný.Snad už bude líp. U nás dnes padaly kroupy jako mičudy, naštěstí mně nebimly. Slůňo prosím sviť jim na sever. (sun) (h)

  1. Fotky jsou krásné a Táda je opravdu komediant ale mooc hezký komediant a až budeš brát sebou oba kluky… tak to bude veselo.

  2. No tohle, zase jsi nám fotila barák 🙂 sice není ta těmi topoly vidět, ale je tam.

 3. Tak jsme doma , zatím šmejdíme a občas trochu popískává, snědla maso s rýží, napila se, tak snad to bude dobré

  1. Tohle krásný medvídě už máš doma? A nemá ona slečinka náprsenčičku či snad zástěrčičku? (f)

  2. To je krása, tak hlavně hodně radosti s fenečkou. (h) (y) oufám, že si brzy zvykne a nebude moc smutnit. Je dnes pro ni všechno nové a ještě neví, že se dostala k nofoundlandím fandům.

  3. Jupíííí !!!! (clap) Márinka už je doma. (h) Doufám, že bude pravidelné hlášeníčko a taky obrázky. 🙂 A taky že jméno Márince zůstane, ohromně mi k ní sedne. (nod)
   A koukala jsem na Valinku, je moc krásná. (cat) (h) A ještě mě zaujal ten úžasný americký psací stůl; kdysi jsem pár měsíců jeden podobný (ještě o kousek víc hogo fogo) vlastnila – a pak jsem ho musela kvůli stěhování do pidiprostor prodat. Nikdy jsem ho neoželela, bylo to něco tak úžasného, že to už nikdy nepotkám, a i kdybych potkala, nikam se to nevejde. A navíc jsem ho tehdy koupila doslova za pár korun.

   1. Stůl jsem zdědila po dědečkovi, trochu jsme na něm zapracovali, je to moc príma mít starý nábytek. Po babičce máme zařízený obývák vlastně ze tří pokojů – co zbylo po bombardování v pořádku. Kuchyň jsem sestavila ze dvou kredencí, kam se hrabe moderní linka. A poctivé mlýnky jsou nad celé roboty

  4. Buffí smečka posílá velikánskou gratulaci k velikému chlupatému přírůstku! (inlove) To je super, že vás CD takhle rychle nasměrovala. Márinko, do lepší smečky jsi se dostat nemohla! 🙂

  5. Chichi popískává, doufám, že to bude všechno (chuckle) takový štěněčinkový zpěv (clap) (clap) ten vzbudí i mrtvého (chuckle)
   odešla zrovna kamarádka z masáže, pak jsme si ještě daly dobré vínečko a poplkaly… (chuckle) (chuckle)
   K furminátoru veškeré info proběhlo zde a já jsem už potom jen řešila jestli do toho něco investuji eventuelně který zásilkový obchod to bude a upřímně řečeno, myslím že by Zvířetník měl dostávat provizi za neplacenou reklamu (chuckle) (chuckle) devět deset jedenáct :O

 4. Tak jsme se vrátili od veterináře (viz dole 🙂 ) a bylo konstatováno zlepšení na obou postižených místech (ucho i anální žlázky 😛 – Kazan se fakt nezanedbává, když nějaký zánět, tak na obou koncích těla), leč je třeba s atb pokračovat ještě týden, jelikož potíže jsou úporné. Ale to už zvládneme.
  No a Berry byla teď prvně sama doma, spala ve své kleci a vůbec se necítila být nešťastná – když jsme přišli od veta, tak jsem ji musela vzbudit 🙂 Jinak dnes jsme v lese zase potkali koně, tak je statečně „přeseděla“, než přešli kolem a potom se za nimi s velice opatrnou zvědavostí rozeběhla a nechala se posléze snadno odvolat. Očichala si jejich čerstvé stopy a úplně na ní bylo vidět, jak si v té hlavičce říká… jo tak to teda je! 😛

  1. Dede, držím (y) (y)
   No ve středu jdeme se Psinou ne rtg. kvůli levé kyčli :S
   A jinak hlásím, že jsem též rozšířila řady furminátorkyň (chuckle)

   1. Ten fuminátor mne zajímá, je opravdu tak super? My používáme kartáč s otočnými hroty, taky moc príma

    1. JÁ BYCH BA I UVÍTALA PŘÍMÝ TIP, KDE HO POŘÍDIT, ANŽTO CHLUPY PLIVEM HOREM DOLEM (cat)
     JDE HLAVNĚ O KOČIČÁKY, VÁHOVÝCH KATEGORIÍ KLASICKÝCH …

  2. Tohle jsou taky vlastně hezké zprávy. A princezna se doma sama docela vyzná. 🙂

  3. Tak to je šikovná feňulka, když vydrží sama v klidu bez strejdy. Klidná, vyrovnaná – no prostě ženská. Vidíš Inko!!!!
   Já jsem ani nevěděla, že Kazan má bebe s uchem a i na opačném konci! Chudák malý, na každé straně těla něco bolavého. Držím palce, aby se to brzy spravilo (y) (f) !

   1. No minulý týden to vůbec nevypadalo pěkně, a to jsem přišla vlastně neuvěřitelně včas – nebýt toho, že si nevšímal veverky pobíhající po kraji cesty, tak na něm fakt nebylo nic vidět. Jenže aby Kazan minul veverku, to už muselo být NĚCO v nepořádku… tak jsem prostě hledala, co by to mohlo být. Ucho to nebylo – to je stejná patálie, jaká nás tady postihla loni, měl rozbolavělou i kůži (to jak se mu loni udělaly ty lysiny). Myslím, že za tím stojí nějaká alergie, v Norsku ani doma tím netrpěl. Potíž je v tom, že se do té alergií a drbáním podrážděné kůže dala rychle nějaká úporná infekce. Jestli to nějak souvisí i s análními žlázkami, to netuším, ale zatím s nimi nikdy problémy neměl, tohle je premiéra (pracuje chlapec na tom, aby mě přivedl do blázince… víte, jak jsem se lekla, když je to tak brzy po Daníkovi a jeho nádorech?). On vlastně neměl zevně ani žádné příznaky, ani „nesáňkoval“, nic, a přitom zervnitř už mu hrozil abses…

    1. Vypadá to fakt na nějakou botaniku v Anglii, která asi nastupuje koncem léta, když už se to projevilo hned vloni, když jste dorazili na místo. Ty anální žlázky mě tedy vyděsily, že se to nijak neprojevovalo. Nedivím se, že jsi se tak polekala. Víš, je zajímavé jak -hlavně ženy dokážou i z nejnenápadnějšího odlišného chování zjistit, že pes není vpořádku. To jsoou u nás dost časté debaty. Kdy páneček tvrdí, že maluji čerty na zeď a za pár hodin sklapne, protože dojde na moje slova. Ten pozná, že je zle, když už pes, nebo kocour zvrací, nebo má průjem.

     1. Já si vždycky vzpomenu na Irenu Sehnerovou a její „Něco tomu kocourovi je, on se nesměje…“ No a tohle bylo podobné, až na to, že Kazan si třeba v té době hrál s Berry úplně normálně… jen ta veverka tam nehrála 😛

 5. O.T. velmi rychlé. Babička je po operaci a už komanduje celé oddělení (chuckle) Sestřičky i zdravotní bratr už na ni žalovali (rofl) a v rámci možností operace dopadla dobře, Prý už ji začnou honit brzo. Tak děkuju moc za palcodržnu. Ono toho je teď na mě víc, ale to bylo pro mě zásadní (h) (h)

  1. Skvělé, když babička komanduje sestřičky, tak je všechno na nejlepší cestě. Sice je mi těch sestřiček trochu líto, protože se jistě naběhají, ale je to to nejlepší v dané situaci co může být. Ať se babička drží. Držím dál palce (y) (y) (y)

  2. To je fajn, že je babička po operaci už plná elánu – tak držím palce, ať se nedostaví nějaké nenadálé komplikace a babička je co nejdřív na nohou (y) (h)

  3. Hihi, když babička velí, tak už je dobře. (h) Díky za zprávu — a radši ještě palce přidržím. 🙂

  1. Milá Ygom ty umíš vidět i obyčejné věci úplně neobyčejně, jsi moc šikovná (inlove) Jen ty tvoji hmyzové! Jsou jak živí a já pak couvám od monitoru 😀

 6. Tedy řeknu Ti Inko, to byl fofr! Takhle rychle splašit štěně. A že je to holka, to buď jenom ráda. Já jsem kdysi jako mladá preferovala psy-samce, jejich mohutnost (dogy), nádherná postava, typičtí zástupci svého plemene. Ale potom se mi dostala do rukou fenka-harlekýnka a já jsem zjistila, že je to bezva parťačka, ohromně jsme si rouměly. Dál jsem měla na starost psy, ale když došlo na lámání chleba, konečně u vlastního psa, tak to vyhrála fenka, i když jsem věděla, že chovat nebudu. Nu, a už máme třetí holku a je to třicet let, co má páneček doma frauzimór.

 7. to je ale hezounká holka černá 🙂 . To je skoro jako u nás, Ferda chtěl kluka a místo toho máme Sváťu (wasntme)
  A ptala jsem se na úřadě, jak to vypadá a jestli tady nemáme někoho s velkým vodním problémem – ale tady jsou na tom všichni skoro tak dobře jako my, takže jen povrchový škody. A dál (blíž k vodě) se mi s holkama moc zajíždět nechce. Jen mě napadlo, že v Nové Vsi u Frýdlantu je komunita na léčbu závislostí-nevím přesně kde a jestli je to taky spláchlo, ale párkrát jsem se s nima potkala.

  A protože zítra odjíždíme s holkama k našim, tak už toho tady moc nezjistím. A od rána zas prší 🙁

 8. Chi, když to má být raplík, nezáleží na pohlaví (rofl) . Inko, mám radost, že CD zapracovala – Márinka k vám určitě skvěle zapadne 🙂 . Těším se na zpravodajství!

  My krom jedné výjimky měli vždy fenky, rozhodně jsem u nich chtěla zůstat a CD nadělila kluka buldočího. A ono to jde. Důležitější je povaha. Pokud si vás Márinka vybrala, není co řešit (sun) .

 9. 😀 to jste tedy dopadli!
  Báječně jste dopadli!!! ]:)
  Nejlíp, jak to šlo zařídit, věřte tomu.

  Čuby neběhají za fenkami, čuby se ochotněji podřídí a rozhodně jsou (Ešus promine) chápavější a učenlivější než kluci.
  Čuby jsou mazlivé – tedy jak kdy, ta naše se stává mazlivou až ve svých šesti letech, jako štěně o nějaké mazlení nestála, leda se přetahovat a prát a hryzat a tak, to jí šlo.

  Hárání JE probém, jenže obvykle jen 2x do roka a kastrací se dá odstranit.

  A vůbec – prostě do dopadlo, jak mělo.

  Horší je, když se dvě dominantní čuby neshodnou, to je pak o strach, aby se nedostaly k sobě.

 10. Omlouvám se, nevíte někdo jak je v Ludvíkovicích pod Smrkem u Gideona? Hejnicemi protekla spousta vody. Měli sme tam jet na víkend. Od CHrastavy sme se vraceli a rušili pobyt. Tak jestli nepotřebujou nějakou pomoc.

  1. My tam máme jet teď v sobotu, tak jsem Gideonovi psala ráno mail, jak jsou na ton, ale zatím mi neodpověděl.

   1. uvidíš, jak ti odpoví. Snad Nové město nedopadlo tak strašně, jako Hejnice, Libverda či Raspenava. Jen tam teď všude ujíždí svahy na silnice a některé místní silničky nejsou průjezdné (třeba i Ludvíkov – Raspenava). Aktuální stav průjezdnosti silnic je na stránkách kraje – a taky na stránkách Nového Města pod Smrkem – Ludvíkov pod ně spadá…
    Už jsem ti už psala ráno – pokud Gideon napíše, že to jde, jeďte. Vždyť když turisti teď Jizerky opustí, tak ta oblast přijde i o všechny přijmy z cestovního ruchu. Místňáci těch hospod a parkovišť… moc nevyužijí…
    Pokud napíše, že je zle – vyrazíme určitě s polovičkou na brigádu. A to jsme se tam letos vůbec nedostali a nerada bych tam jela zrovna z důvodů katastrofy… Tak snad bude vše v rámci možností v pořádku.

     1. pokud ti neodpoví na emaila, tak mu zavolej. Možná jsou bez internetu… Telefonní sítě jsou sice taky přetížené, ale nakonec se dovolat dá…

  1. A teď OT:
   Kolem 16. hodiny vyjíždíme směr móře. Buďte tady hodní, nezlobte a za 14 dní nashledanou!

   1. Šťastnou cestu, užijte si, v pořádku se vraťte, budem na vás myslet. A odpočiň si, pokud nevíš, co to je, ve slovníku to najdeš pod „o“, infinitiv odpočívat. (y) (wave)

   2. Pěkně si odpočněte a pozdravujte; letos se tam opět nevypravíme (fňuk). Kam přesně vlastně jedete?
    P.S. Ten kluk s polámanýma rukama z kolotoče tam u vás (viz. Novinky) asi není váš, že?

    1. My byli na pouti až včera. Ale jak znám tam-tamy, určitě se dovím, kdo to byl. Chudák.

   3. Jiný Honzo – dobrou cestu a krásný pobyt u moře. Nespalte se a nezapomeň, že u móře se organizmus musí posilovat – nejlépe páleným, aby jste se moc nenaběhali (chuckle)

    1. Beru vařené, pálené i míchané a slibuju, že budu dodržovat pitný režim. (chuckle)

   4. Šťastnou cestu, lítejte pomalu a nízko, pořádně se vyčvachtejte a v pořádku se vraťte. A pozdravujte móóóře, já ho letos neuvidím.

   5. Hanýsku (inlove) , dobře dojeďte a užijte si to tam. 🙂 A kdybyste tam potkali našeho mladýho, tak ho pozdravujte. 🙂 (wave)

  2. Milý Honzo, užijte si krásně a odpočiň si (inlove) – i tak velký chlap, jako jsi ty, nemá těch sil nekonečně mnoho 🙂 A dodržovat pitný režim se musí, to máš pravdu! (rofl)

 11. Tak to je celá CD, Inko. Ale ví, co dělá, i když to tak na první pohled nemusí vypadat. Já jsem chtěl černého perského kocoura, a než jsem se k němu dopracoval, stihl jsem nám pořídit 2x perskou činčilu (kočkoura a kočku) a 1x červeného mramorovaného sibiřáka…
  Márinka vypadá úchvatně, a to prosím psy posuzuji stylem „líbí – nelíbí“, protože jako kočičí zaprodanec houby tuším, jak vypadá novofundláčí slečna amerického nebo evropského typu 😀 Slečna si vác vybrala, a všechno ostatní se zvládne, fakt. Držím (y) a těším se na černá chlupatá hlásání.

   1. Sympatická kočenka (cat) Podle srsti nejpíš kříženka, peršandy a něčeho s „normálním“ profilem, a to ta peršanda mohla být „staroperská“ 🙂 – tedy původnější forma, ty ještě mívaly alespoň nějaký nosík. Ty se mi taky líbí víc než ty, které mají v linii příliš moc „exotické“ krve a čeníšek skoro vpáčený. To byl, vzhledem ke zdravotním problémům takových koček, trochu chovatelský úlet… A Márinka se mi možná líbí i proto, že před léty kousek od nás bydlel novofoundlanďák Ajax, a byl hrozně milý. Jen poněkud velký na mě, tehdy desetiletého kluka…

    1. To k nám chodilo tři roky na dvorek jíst a předloni o Vánocích stanula ve dveřích se slovy “ mám chřipku, jdu k vám bydlt “ a už zůstala

 12. Tomu říkám BOMAAAA. Už se těšíííím. To je tak skvělá zpráva. TRALALALA (inlove) (h) 🙂 (dance) A mně se nikdo neutopil (jeden skoro jo při zachraňování můstku u chaty své milované) a všechna mláďata mám už v doupatech.

 13. Inko, to je krásná holčička!!! A neboj se, vždyť jsi vychovala dceru, tak máš s holčičími způsoby a chováním zkušenosti 🙂

  I my jsme jeli loni cíleně do útulku pro zrzavé kocouří kotě – chtěla jsem jedině zrzka – a přijeli jsme s dvouletou mouratobílou kočičí dámou…. On nás totiž ten zrzek nechtěl a kočička Rozárka se před námi tak nestydatě vyvalovala, že jsme jí tam prostě nemohli nechat 😀 A jak jsem vždycky měla a chtěla mít kocoury, tak teď nedám na kočičku dopustit!!

  1. Já mám doma od obojího a jak kocour, tak kočka mají něco do sebe. A ještě se s věkem velmi zajímavě mění. Jsou to prostě plyšáci. 🙂

 14. Inko, mám radost, že hledání dopadlo tak jak mělo (h) a už jsem celá napínací, na vaše společné zážitky a co budeš psát 🙂
  A taky se připojuju k mnohým, kdysi dávno jsem si jela pro zlatou kolií slečnu a přivezla jsem si černého pejska (rofl) (rofl) (rofl)

  1. no a Beta je taky předpisový žíhaný pejsek s povahou klidného a mírného vědce (rofl) (rofl) Vlastně pro nás byl hlavní požadavek na klidné štěně – pohlaví a berva byly až na dalším místě (chuckle) no a jak to dopadlo…

   1. No, máš Kosatku dravou (chuckle) A Black byl taky velmi kolií (rofl) V roce měl složenou první zkoušku z výkonu, včetně obrany, a rval se se psy. A to to měla být sladká čubička, div že jsem si pro ní nenakoupila i pentle do hřívy (ninja) (rofl) (rofl)

   2. Xerxová!!!
    …………Beta je taky předpisový žíhaný pejsek s povahou klidného a mírného vědce…………
    (rofl) (rofl) (rofl)

    jdu se převlíkat 😀

    dneska pořád třináct?? (y)

 15. No to je prima, že jste se s Márinkou našli… Moc jsem držela palce.
  A já bych pejska nechtěla, jenom čubinku. Ta naše je závislačka muchlivá. A hárání taky není problém – Bára hárá po 9 měsících, přesně 3 týdny a falešku neměla nikdy (je jí 6 let). Je sice lehce „atraktivní“ i v mezidobí, zrovna před dvěma týdny jsme byli nařčeni, že máme háravku navolno. Prdlajs! Ten mrňavej seladon (jorkšírek) se prostě zakoukal do toho našeho slonbidla (černá labruška). Musela jsem trošku zasáhnout, protože si Bára sedla a málem přisedla tomu rómeovi kebuli. Bára hárání nijak zvlášť neprožívá, neutíká, poslouchá.
  Já to vidím tak, že psa musím hlídat celoročně, aby neprchnul za háravkou a čubu dvakrát ročně tři neděle.

  Moc myslím na postižené povodněmi (hlavně na Dalmi a Týnu, ale i ostatní), u nás klid, pohoda, jen zalito.

  Musím se pochlubit o víkendu Bára pokořila děravé schody. Zatím ty u babičky (je pod nima tma, takže nejsou tak hrozivé). A motivace? Panička. Junior s ní sice spal dole, ale čubinka se posadila pod schody a plakala. Tak vzal Junior pelech, stoupnul si za Báru, položil jí ruku na hřbet a řekl „tak polez, to zvládneš, panička je nahoře“. Vylezla a s rozběhem mi hupla do postele. I ráno pak schody zopakovala, ale musí jít někdo s ní. Sama se bojí.

 16. Inko omlouvám se za O.T. CHCI SE JEN ZEPTAT, JAK JSOU NA TOM ZVÍŘETNÍCI S POVODNĚMI?? Jsou všichni v pořádku?

  1. týna má zahrádku a kotel utopený, uplaval jí kočárek… ale ona stihla ještě při úklidu zachránit jednoho uplavaného pejska a zřizuje pomoc pro jiné. Znáš ji (inlove)
   Dalmi má spodní vodu ve sklepě a pochroumaný kanál
   Zuzka přežila – má jen vodu na půdě (ne až od sklepa, ale od prasklé tašky na střeše (chuckle) )
   ri prošla potopa zahrádkou
   Hanča je od vody daleko
   My jsme taky na kopci
   Marsce taky starý mlýn přežil

   Ráno u nás byl zase děsný liják a bouřka – lidi to snáší moc špatně 🙁

   1. Xerxová – díky moc za přehled 🙂 . Jen s tou Zuzkou jsi mě kapek vzala dech, než jsem to dočetla dál :O

    Organizuje se něco někam pro někoho?

    1. Se Zuzkou jsem mluvila naposledy v sobotu večer. Včera mi nebralamobil, ani se neozvala na SMS. Teď jsem jí poslala mail. Obávám se, že je tak zapřažená, že se nejdřív musí zastavit, a pak se teprve ozve.

   2. Týna je neuvěřitelná osoba. (h)
    Zatopené sklepy a utopený kotel je hromada nepříjemné práce a starostí, ale barák jim stojí a jsou živí a zdraví. Takže nakonec ještě dobrý. Ufff.
    Hej slůňo (sun) , vylez a koukej sušit!

    1. Ano, Týna je úžasňácká a je jen jediná. Měla by se klonovat, aby byl celý svět zaplaven skvělými Týnami. Ještě že se snaží a má ta mláďata (inlove) .

  2. Trošku pozdě – dřív jsem se sem nějak fakt nedostala, ale hlásím poněkud utopenou chaloupku v Mníšku. Cca 2m vody v baráku, t.j. celý přízemí utopený – naštěstí alespoň nově zbudovaný podkroví to přežilo. Skoro všechno rozbitý, od bahna – no děs běs. Záchranná četa tam od nás dneska vyrazila a ještě stále pracujou. Pak je ještě čeká cesta domů do Prahy a část i do Plzně. Nevím co bysme si bez nich všech počali. Mně ze záchranných prací i přes moje protesty vyloučili – že bych z toho za 1. porodila a za 2. chytla nějakou infekci. Takže dneska sedím doma, snažím se nepřizabít Vítka a jsem napružená že nemůžu nic. Ale píšu to jen pro info – mi pomoc nepotřebujem – je to „jen“ chalupa. Ale i tak to „bolí“. Určitě přispěju na nějakou Zvířetníky vybranou pomoc – protože spousta lidí i našich známých v Mníšku jsou na tom asi teď dost blbě. Jsem ráda, že ze Zvířetníků to nikoho nepostihlo nijak katastrofálně. (h)

 17. JÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  JÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  (h) (h) (h) (h) (h) (h)

  CO MOHU VÍCE DODATI??? 🙂 (clap)

  INKO!! Márinka je – no pusinkááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá úplně boží, úžasňácká pusinka (h) (h)

 18. Chichi, Inko, řadím se do davu mírně škodolibejch potěšenejch čekatelů na fotky a pravidelný reportáže :*

 19. Chi,chi, přidávám se k řadě těch, kteří si jeli pro pejska a přivezli si pejskovou (rofl) , můj první dalmatin měl být krásný mohutný pes, a byla to krásná mohutná pejska, vydající za tři psy.Při jejím hárání bivakovalo před bytovkou 6 až 7 psů a já chodila venčit s jezdeckým bičíkem v ruce.MLP sbíral hovňouse poctivě po všech těch nápadnících, protože jinak by nás sousedi asi vystěhovali. Ale nikdy jsme nelitovali a z Ejšiných štěňátek jsme si nechali také fenečku.
  Takže CD určitě věděla, co dělá ! (h) a vy budete mít z holčičky radost (inlove)

 20. To je nádherná psí slečna- já mám fenky ve větší oblibě, což nepochybně znamená, že někde v budoucnu na mě čeká pes, jak to CD tak pěkně umí…. Fenky jsou milé a asi ovladatelnější.
  Jinak hlásím, že peripetie se studnou (co studnaři zvorali) dopadly dobře, voda teče, ale byla to dřina na tři dny. U televize jsem se nervovala, jestli naši seveřani nejsou utopení a hloubala, kdo z nich bydlí na kopci- a nevzpomněla jsem si na nic. Celou akci zpestřoval bráchův pes Bárny, který štěkal i na ptáky, co nalétávali na rybíz, zatímco Borůvka na něho jen mlčky zírala, co ten pes blbne, protože její jediné zaháněcí akce představovalo ve čtvrtek večer oštěkání drzých koček v „její“ zahradě. Zato cestou do lesa na houby zavrčela na dvoje houbaře- asi se jí nelíbili, zatímco ten v lese se jí líbil moc, jenže neměl piškotek a měl jen houby, tak byla zklamána.

 21. Chicht, já jsem hned psala Ince, jak mi došla tahle zpráva, že my jsme také ze začátku o fence vůbec neuvažovali (rofl) A teď naše Berry (momentálně vypadající jako chlupatý chrt s vlčí hlavou 😛 ) je sluníčko, které bych nevyměnila… a kastrovat budeme, teď ještě kdy.

  Jinak jsme následovali Zanu a zaběhli si do Hampton Court – já vím, že je to už pro Zvířetníky stará vesta, ale kdo má chvíli čas, tak jsou tam nejen fotky interiérů (ne moc kvalitní, uznávám, neměla jsem stativ a s bleskem to nejde), ale i strojení Catherine Parr na svatbu s Jindřichem VIII (on se tam v sezóně žení snad denně (rofl) ), takže dámy brokát a šněrování, potom je tam asi milion kytek a zahrady – pro někoho inspirace, jiný jen zbožně kouká (já 🙂 ) a snad každý se rád podívá na veliké shirské valachy Aragona a Roye… (inlove) Jo a kdo má rád tenis, tak je tam vše o nejstarším kurtu dochovaném v Evropě (myslím, že je nejstarší – 1530) a to prosím i s hráči, kteří ovšem vypadali podstatně mladší (chuckle) Jo je to tady http://sandvika.rajce.idnes.cz/Dede_-_Anglie_-_Hampton_Court_v_letnim_havu/

  1. Jéé, já můžu až doma, ale děsně se těším (inlove) , jak si to zvopáknu (nám nestrojili :O )

   1. chicht – taky jsem koukla, jestli nevywebila víc alb najednou. Nevywebila… Dostane černý puntík (wait) , takhle se růst štěníků nedokumentuje !!

    1. Huž na tom pracuju, no 😛 Odvezli mi do Emeriky foťák, pak jsem tu měla mládežníky a nehla se z kuchyně, potom fotila jen rozmazané čmouhy! Jak je pod mrakem, tak se mi holka věčně maže 😀 Ale doháním zanedbané a doufám, že něco slušného bude co nejdřív. Jinak je to holka nohatá, čumák má až do Pardubic a ocásek někam ke Karlovým Varům (ten je fakt momentálně nadrozměrný!) a uši jí plandají, protože se chystá měnit chrup. No je to tak trochu šeredka moje malá (inlove)
     Jinak jdeme zase dnes k vetovi, s Kazanem na kontrolu. Uhnal si zánět análních žlázek (poznala jsem to tak, že si občas lízal zadek a neprohnal veverku – jinak na první pohled na něm nenašla nic zlého ani pídr – ale na druhý pohmat to bylo o dost horší), bere atb a mám dojem, že ani po týdnu to ještě není OK. Tak kdyby zbýval paleček, tak by se hodil 🙂

     1. to víš, že hned držím palečky… Snad ATB zaberou a Kazanovi bude zase dobře. Máš písnout, když máš další starost…

      No jo – slečna určitě roste před očima, pravda – asi teď trošku našišato (rofl) To je úúúplně normální, Betce zase rostly jen zadní nohy, byla děsivě přestavěná

     2. Dede, hned jsme zapojili tlapky i palce, Kazánkovi zas bude dobře. To náš Luxík měl v těch čtyřech měsících také strašně dlouhý ocas, skoro ho coural po zemi a hubu taky tak strašnou, pak zas měl vysoké zadní nohy, stavělo se mu jedno ucho, teď se nám zdá tlustý ale pí.vet říkala, že není,, že to je huňatá srst, Když rostou, tak některou chvíli vypadají strašně. (y) (h) (y) 🙂

      1. Jo, to je přesně ono – i s těma ušima (rofl) A Xerxová – malá Kosatka se po tetičce Kosatce velké opět opičí – ještě minulý týden byla vzadu přestavěná jako nějaký dingo 😛 , teď se to malinko srovnalo…

       1. No co co co, taky jsme v pubertě vypadaly všelijak (ne že bych si to připouštěla 😀 )

 22. Inko!
  Já to původně nechěla říkat, když jsi mluvila kategoricky o pejskovi, ale fenečka – to je něco úžasného. Feňulky jsou mazlivky (všeobecně, i když tady se taky vyjímka najde) a většinou je s nimi lepší pořízení než s pejsky. ¨

  Ad hárání – ono to jde ohlídat, ale jestli nechcete mít fenku chovnou, tak možná zvaž kastraci – předejdeš zánětu dělohy a vaječníků a pejska (ani vy) se nebude stresovat při hárání a následné falešné březosti (tedy ne, že by tu březost měla každá – nám se úspěšně vyhla). Já taky moc pro kastraci nebyla, ale teď si to nemůžu vynachválit (nemluvě o tom, že k zákroku došlo za minutu dvanáct, tak veliký zánět měla, chudinka).

 23. Gratuluji k Márince.A s hlídáním v době hárání si nedělej starosti.Mám už pátou holku a k žádnému maléru nedošlo.A to chodím ven i v době hárání a i na volno.Chce to jen větší ostražitost v kritických dnech a to je tak týden.

 24. Psí holčičky, to je ono. Inko , moc Ti to přeju, holčička i když bude temperamentní, určo bude mazlivá a to je ta správná náplast ve správnou dobu. Přeji hodně krásných zážitků s Márinkou, hned bych ji poňufala. (h) A ještě něco, naši předposlední boxerku ,Edynku, co už je za duhovým mostem , jsme si brali v necelém roku od majitele, který ji nemohl mít. Edynka pak s námi chodila i na WC a čekala až vykráčíme, tak si nás hlídala aby ji zas někdo neopustil. (wave)

 25. Inko gratuluji, (y) (y) :*
  jeli jsem pro černého pejska labíka a máme téměř sněhobílou fenečku (chuckle) . Dočkala ses a Márinka taky. Taky jsme chtěli pejska kvůlivá hárání, ale ke kastraci mám odpor pokud si ohlídám zvíře (tj panelákový, bytový pes kočka ) Takže oči jako E.T. a jde to
  Hodně štěněčinek a úžasných zážitků

  1. My jsme taky chtěli původně pejska nestříhacího, ale z útulku jsme si přivezli fenku pudla, tedy stříhací. Psa – teda samce jsem nikdy neměla, nemohu tedy srovnávat. A co se týká kastrace fen, názor naší vetky je jednoznačný – pokud je fena nechovná, je lepší ji v rané dospělosti vykastrovat, čímž se předejde ve stáří nádorům mléčné žlázy. Tuto informaci jsem bohužel kdysi neměla, tak jsme se starší fenou – výše zmíněnou pudličkou – už absolvovaly jednu velkou operaci mléčné žlázy a velmi pravděpodobně ji čeká ještě jedna a že není o co stát, věřte mi. Takže kdybych mohla vrátit čas, nechala bych obě své feny včas kastrovat.

 26. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 , těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Inko – neboj – měla jsem nejdřív fenku, pak psa, teď fenku… je to jedno, na zabití jsou občas všichni a miluješ je stejně bez ohledu na pohlaví… (inlove)

  jedno povídání pro majitele feneček: http://neviditelnypes.lidovky.cz/psi-arona-a-napadnici-0rr-/p_zviretnik.asp?c=A090301_180812_p_zviretnik_dru

  1. No, mnohokráte děkuji, vzhledem k tomu, že v celém baráku máme toliko jedny dveře a to na záchod, moc se těším, až ji budu muset zamykat doma. Jinak Bimbo tvrdí, že vrata do průjezdu zabezpečí a zadem se snad nikdo k nám nedostane. Jak fungují ty spreje, co po jejich nastříkání fenky psům nevoní???

   1. Inko než uteču, Bettyna má podobnou vůni pro psy jako Aronka Xerxové, a s potěšením mohu říct, že ….. nefungoval….a to i přes to, že jednomu velmi neodbytnému nápadníkovi, jsemze zoufalství ten sprej foukla před čumákem, (think)

   2. Nefungují. Nejlépe je pořídit kotec, do kterého se pes nedostane. Někteří nápadníci jsou prý tak neodbytní, že dovedou načít domovní dveře, rozhryzat plot, nejen dřevěný. Naštěstí neznáme, jen jsme museli u země nastavit plot, neboť soused sice do země dal betonové desky proti podhrabání, ale plot byl místy 15 cm nad nimi a navíc volný. Pro jejich desetikilového podvraťáka žádný problém podlézt

   3. Spreje údajně moc nefungují. Mám psici malou, zato neustále voňavou- jako menší si ji velcí psi obraceli tlapou na záda, aby ji mohli pořádně olízat. První hárání proběhlo se strašlivou faleškou, na kterou běžné metody nezabraly a museli jsme sypat léky, takže poté, co jsme zjistili, že je psina nechovná, jsem po konzultaci s několika veterináři včetně Lucíška souhlasila s kastrací. Psovou to nijak nepoznamenalo, ohledně atraktivnosti bych dodala, že voní o něco méně- tedy jako běžná fena na začátku hárání. Býváme neustále osočování, proč chodíme s háravkou ven a Borůvka už umí ten zadek hbitě připlesknout na zem, nechce-li být obtěžována- ale někteří větší a silnější tam čenich stejně cpou.

   4. spreje nefungují, když tak jen na chvíli

    Záleží na fence – některá je nesmírně atraktivní (naše první doga Arona)- často psům voní i mimo hárání, při hárání je dům obložen nápadníky, venčení háravky je za trest, prostě radost… Pak jsou fenky (třeba Beta), které moc psů nepřitahují, nápadníci nechodí, s dohledem se může i venčit na volno.
    Ale to si nevybereš – jsou psi (třeba Xerxes), kteří si sice rádi čmuchnou, třeba si i kňournou u plotu, ale to je tak všechno. Poslouchají, v noci nekvílí, žerou, jsou úplně normální. A jsou psi, kteří utíkají, nežerou, pořádají noční koncerty – v lepším případě jen 2x ročně, když hárá jejich vyvolená jedna favoritka, v tom horším „asistují“ u všech háravek v okruhu 10 km…

 27. OT – POVODNĚ (omlouvám se Ince)

  Včera večer se z několika stran objevil nápad, že bychom možná mohli pomoct lidem a/nebo zvířatům postiženým povodním. Pokoušíme se spojit se Zuzkou, která by měla mít přehled o nejpotřebnějších v oblasti Raspenavy, také jsme oslovili Týnu, aby se poohlédla tam u nich. Pokud někdo z vás má přehled a ví o někom potřebném, písněte to sem. A prosím o Vaše názory, návrhy, nápady.
  Děkuju. (h)

 28. Milá Inko (inlove) , od začátku dokonce Tvého článku se usmívám 🙂 – tak přece někde vyrostl pejsek jen pro Tebe, pro vás. Co na tom, že má sukni a jmenuje se Márinka. (wasntme) Což je mimochodem krásné jméno a pro foundlečí slečnu jako ušité. 🙂

  Prosvětlila jsi mi jinak trpké ráno, ano ano, je po dovolené, hajdy do procesu. ;( A přitom tak krásně prší, to by se to doma dobře bylo a šilo. (nod)

  Přeju všem krásný den, ať už na dovolené nebo v práci nebo jinde. (h)

  1. No, ona se nejmenuje ještě Márinka, jméno dostala Henrieta, doma jí říkají Magdaléna neboli Majda a mě k ní ta Márinka nějak sedí a když bude zlobit, jako že bude, tak Mařena

  2. S dovolením se přilepím k Vave – moc mě těší, že se našla holčička miloučká. Ale my všichni přece víme, že páník míní, ale CD mění… 🙂
   A zcela potichoučku si říkám, že by u nás mohlo zapršet – když čekáme tu důležitou návštěvu z jihu Moravy, tak ať aspoň ty hřiby rostou… (wasntme)

   1. No to teda opravdu potichoučku, nás se sice záplavy netkly, ale zato nám propršela střecha která dostala palbu těma vedrama a crčelo nám rovnou do postele.

    1. No jo – že prý rostou! Ale kde? My byli včera na houbách (s kýblem, neb košík Jeni nechal na zahradě) a donesli jsme 6 (slovy šest) minibabek. A přitom v lese bylo jako v pařeništi, člověk by čekal, že o huby bude zakopávat na každém rohum, ale ani těch prašivek nebylo. Do Jeseníků košík beru! tak doufám, že nezklamou (chuckle) .

     1. U nás na kolínsku tedy opravdu rostou hřiby jako talíře, měli jsme hromadu řízků a Bimbo je chroupal k televizi jako brambůrky i když smažené nemá. Fantastická lahůdka

      1. Jenže my jedeme až za dva týdny (skoro), tak aby vydržely! Předloni jsme se nasmáli – místní domorodkyně jsme se ptali, jestli rostou a ona nám řekla „Já nevím jak tady, ale zítra jedu na houby na Šumavu!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN