KOČKY: Přijďte si na výstavu pro kočičku

Přijďte si pro kočičku do expozice útulku O. S. na ochranu zvířat Podbrdsko při tradiční dvoudenní Mezinárodní výstavě koček pořádané Sdružením chovatelů koček v České republice – ZO Praha 4/17, kde právě kromě ušlechtilých koček můžete najít domácího kamaráda zachráněného v některém ze zúčastněných útulků.

KDE? v Tenisové hale TK Sparta Praha, Stromovka,

Za Císařským mlýnem 2/1115, Praha 7

www.czecot.cz/sport/3233_sport-park-stromovka-praha

KDY? sobota 31. 7. 2010 a neděle 1. 8. 2010

vždy od 10 do 17 hodin

KUDY? AUTEM směrem od Výstaviště a hotelu Expo

MHD z metra Hradčanská autobusem 131 do zastávky Nádraží

Bubeneč, potom pěšky do Stromovky cca 10 minut chůze

Pěšky od Výstaviště přes Stromovku

Od ZOO přes pěší lávku přes Vltavu

Vstupné 50 Kč, děti 6 -15 let, studenti a důchodci platí zlevněné vstupné 15 Kč.

Opuštěným kočičkám můžete pomoci najít nový domov, nebo přispět krmením či finančním dárkem. Přijďte si užít den ve znamení koček 🙂

Těšíme se na Vaši návštěvu !

www.podbrdsko.kocky-online.cz

Aktualizováno: 27.7.2010 — 19:27

49 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. jsem tu s křížkem (neboť prostě nestíhám nic číst – ale napadlo mě, že pod tímtp oznámením nějaké reakce budou) docela dost po funuse… bohužel

  nebudu se vyjadřovat na tomto místě ve smyslu kdo, co, kdy, komu…. pozjišťovala jsem si, což mohl ostatně každý, přinejmenších částečně, poptat se, zajet, podívat….

  jenom jedno chci: Anonyme, proč ty jsi Anonym??????????? jestli něco nebudí důvěru, tak pro mne teda tohle

  např. s Bárou tady můžu souhlasit i nesouhlasit, můžu ji velebit nebo poslat do horoucích pekel…. ale aspoň se neschovává, píše za sebe

  na tvou otázku bych např. já ani neodpovídala – když ti nestojí za to podepsat se, nestojí tvá otázka za to, aby byla zodpovězena

 2. Ahoj. Fakt se nehádám, ostatně, nemělo by to smysl. Jen na upřesnění, členy OS Podbrdska zůstali EvaTobolková, Dana Javůrková, Petr Javůrek a Iva Klímová. Takže Bára nerovná se Podbrdsko. Chcete -li Podbrdsko,kontaktujte Evu. Holky se rozhodly řešit něco, co považovaly za problém, způsobem pro nás dost nestandartním a nám, druhé půlce, se to moc nelíbilo a protože řešit v „oesku“ cokoliv ve dvou přibližně stejně početných skupinkách s diametrálně odlišným názorem nemá nejmenší smysl, prostě nás pět odešlo a zařídilo se radši jinak. „Naše“ depozita samozřejmě dál pečují o zvířata, teď coby soukromé osoby, Podbrdsko samozřejmě taky funguje dál. Na tuhle chovatelskou výstavu chodila vždy ta „sekce“, která zůstala pod Podbrdskem, není důvod, aby to tentokrát bylo jinak. Pokud je kočka ve slušném zdravotním stavu a od někoho, kdo zná její povahu, zvyky a nároky, je dost fuk, odkud je.Tak klidně vyražte na výstavu:-) Vlastního psa mám z jiného (ikdyž trochu nestandartního) útulku, u nás prostě za tu dobu nebyl k nám do domácnosti (natrvalo) vhodný adept. A když se sem po sto letech dostanu (najdu diskusi ke kočkám,ach jo:-)), tak alespoň přihřeju vlastní polívku… žlutá labradorka, sedm let, milá, čilá, pohodová, kulhá na přední nohu po zlomenině, zvyklá na zahradě… chcete?
  Za poslední tři dny mi ukradli dvě velká jehňata, mobil, co chytl průtrž mračen, beznadějně zastávkoval, kozy s prudkou změnou počasí začly kašlat, přibylo mi kotě s ukázkovým vředem a kobylce Marcelce se projevuje alergie na štípance od hmyzu, takže si jdu spravit náladu Ešusem a mizím z civilizace zpět do bažin. Mějte se.

 3. Souhlasim s Dede, kocky za nic nemohou. Co se tyka události v OS Podbrdsko, zástupci Zviretniku provedli setreni, zprava bude podana mailem a na Hadech do konce prazdnin, jak to jen dovolene dovoli.

 4. Pro Anonymní – přesně tohle napadlo i mě, když jsem žádost o uveřejnění dostala. Dost jsem to zvažovala, ale pak jsem si řekla, že kočky za to nemohou a čím víc lidí na výstavu přijde, tím větší šance na nové domovy, a pozvánku jsem uveřejnila.
  Jen by si rozhádané kočičí spolky měly uvědomit, že vzájemnými spory a osočováním, včetně „praní špinavého prádla“ na veřejnosti, hodně ztrácejí důvěru právě těch, kteří jejich činnost podporují. A důvěra se buduje dlouho a těžce, zatímco ztratit se dá velmi snadno. Takže by to chtělo trochu sebekázně a snášenlivosti, protože jinak tím opět utrpí právě ty kočky, o které by mělo jít v první řadě.

 5. Figurka je krásná číča, tu bych směl… 😀 Jenže naše smečka je opravdu komplet – víc než čtyři kousky se doma prostě neshodnou a já jim to pískat nemíním, jsem taky kocour. Takže na výstavy, najmě pak ty umisťovací, máme rodinně vstup zakázán, a fakt to dodržujeme. Jinak – kdo nás nezná – máme dvě peršanky po zemřelé majitelce, jednoho sibiřáka z Toulavých tlapek, a jednoho černého „von“ peršana z útulku Tibet. Negativní zkušenost žádná, spíše naopak.
  Hysterické reakce na některých kočičích stránkách nekomentuji, protože nikam nevedou. Komu jde o kočky, cestu si najde.
  Všem číčám, hledajícím své doma, drží celá smečka palce a tlapky. Holky a kluci chlupatí, ať máte co nejdříve měkké pelechy, plné mističky a pár rukou na drbání za fouskama 🙂 A na vaší kočičí cestě světem ať (sun) nezapadá.

 6. Nojo, teď mi to seplo, Melíšek je vlastně taky z Podbrdska, protože je od JanyBu, tímto jí zdravíme!Zrzínek je z PSOZ.

 7. A která část OS Podbrdska kočky nabízí? Jak vlastně dopadl incident popisovaný zde cca před 2 měsíci? Nezlobte se, ale OS tím ztratilo poněkud na důvěryhodnosti … tak mě jen zajímá, s kým máme tu čest …

  1. Ta část Podbrdska, která se chovatelských výstav účastní už několik let, tzn. Dana Javůrková, Eva Tobolková , Ivana Klímová a depozita, která jsou pod nimi. Dřív jsem tam patřila i já, vystoupila jsem kvůli tomu, že už kočky opravdu nestíhám, ale spolupracuji s nimi stále.
   Kočky na těchto výstavách byly vždy v perfektním zdravotním stavu a hledají nový domov a o to snad jde, ne?

   1. Z OS Pobrdsko mám 2 kočičky a doufám, že jsou tady spokojené. Pak mám ještě jedno nechtěňátko a poslední člen smečky je malý raubíř z Hodonína, který si taky nestěžuje. Takže mi už nezbývá než držet palce jak kočičkám, tak OS, aby se na té umisťovačce potkali ti správní lidé s těmi správnými kočičkami.

   2. Ano i ne.
    Proti stavu nabízených koček i záslužné činnosti OS ani popel, ale ono jde například i o to, které ze sdružení člověk svým zájmem, pomocí či případnou adopcí podpoří … a věřte, že se mi ani trochu nechce podporovat v pořadí 155. hysterickou hádku kočkomilů o to, kdo se o kočky dokáže postarat lépe … ani vzájemné podrazy atd.
    Tak proto ten dotaz – není mi jasné, kdo dnes OS Podbrdsko řídí/reprezentuje, co je výsledkem celé situace atd.

    1. z jednoho úhlu pohledu tě, anonyme, naprosto chápu…smůla je ta, že na hádky kočičích opatrovnic doplácí finálně jen a jen kočky, tím, co bylo shora právě popsáno. a čí je doopravdy máslo na hlavě, to se můžeme zase jen dohadovat. proto jsme se před pár lety z této dobročinnosti úplně stáhli… řeknu jen tolik, že za holky kočičí + Báru Podbrdské bych se postavila i dneska. řešení je pak jedině to, vzít si kočičku z malého depozita nebo od soukromého nálezce, ti se ( snad ) zpravidla do takových tahanic nestihnou dostat ? my máme micinky: od Jansů, od Bu., z Kozlů, příbuzní lovili u Smejkalů, takže nám to Nejvyšší kočka namíchal hezky od malých i od velkých 🙂 o debaty mezi útulkáři jsem si zakázala se starat, protože mě čert potom může vzít… mám kočičí povahu, nesnáším nespravedlnost.

     1. No právě! Zaplaťpámbu, že někdo chápe můj poněkud rezervovaný postoj.
      Báru K. a spol. bez problémů podpořím, ovšem to neplatí o „autorkách“ Bárou popsaného incidentu.
      Do sporů se již léta nemíchám – ale protože OS Podbrdsko od incidentu mlčí, považuji za správné se zeptat, která „sekce“ stojí za touto výstavou? Kdo je dnes OS Podbrdsko?
      Ono je to pak i otázka toho, že člověk například doporučí urč. útulek známým, takže i z tohoto pohledu jsou důležití i lidé, a nejen kočky… a to, že jsou kočindy v perfektním stavu. Osoby, které předvedly zmiňovaný incident, si prostě podporu nezaslouží, a že na to doplácí kočky, je smutný fakt – ovšem kritérium výběru si dárce určuje tak jako tak.

      1. No, já mám jednu kočku právě od jedné z uvedených depozitářek a do dneška jsme v kontaktu. Druhá mi rychle a bez ohledu na svůj čas či plány pomohla s druhou kočkou, která se dostala do maléru. Ale Bára K vždy byla pro mne synonymem OS Podbrdska. Proto mi zmíněné události opravdu vyrazily dech a pocit z toho všeho mám pořád nepěkný.
       Ale prosím, můj příspěvek není záminka k jakékoli diskusi na toto téma.
       Jen jsem chtěla trošku zmírnit ten přísný odsudek.

       1. Odkdy je otázka (kdo je v současnosti OS Podbrdsko?) odsudek???

        Jinak 100% souhlas s Dede nahoře; je mi líto, že na otázku zatím nikdo neodpověděl… Protože důvěra fakt nestojí jen na tom, že to či ono sdružení dokáže vypiplat takový a makový počet koček.

        1. Já jsem nereagovala na otázku “ Kdo je OS Podbrdsko ?“, ale na větu :

         „Báru K. a spol. bez problémů podpořím, ovšem to neplatí o „autorkách“ Bárou popsaného incidentu.“
         Proto jsem odpověď přidala až k onomu vyjádření, nikoli k otázce kdo je kdo.

  2. Podobné incidenty nedopadnou nikdy a nijak. Vše je vedeno pouze v rámci virtuálních ringů, něco na způsob – já znám Boha nejlépe, ač jsem ho nikdy neviděl.
   Nikdo proti nikomu, ale každý proti všem a s každým, kdy se to hodí.
   Důvěryhodnost – není o bojůvkách po éteru.
   my si tím prošli též.
   Recept?
   Neřešit tlachy, makat, mít co ukázat …
   kdo to dělá fakt pro zvířata, nemá se čeho bát.
   kdo má máslo na hlavě, dočká se …

   řeším dilema – FURMINÁTOR !!!
   ANO, NE?
   ŽE MÁME CHLUPY V KAFI, KLASIKA.
   ALE NAKONEC BUDU MUSET POLYKAT BEZOPET (cat)

   1. Ten „fur fuj“ 🙂 mám 2. den. Funguje to a evidentně to není bolestivá procedúra. Hodily by se 3 ruce, ale i 2 to dnes zvládly. Jelikož nemám fintivé a česání milovné plyšáky, tak jednou rukou držím, druhou češu a vedle mám vlhký hadr do kterého utírám haldy chlupů. Jen mi stoupla spotřeba chechtavé krávy. Mám s miláčky smlouvu. Za každé příkoří je trojúhelníček sýra. (inlove)

 8. Nás už se do bytečku víc nevejde (wave) Ale přeji všem kocourkům, kočičkám, koťatům, aby našli nový domov a hodné a laskavé lidičky, co jim budou věrně sloužit. Bohužel je jasné, že čím více se jich umístí, tím více jich zase nově do útulků přibude. Je to smutné, ale je to tak. (y) (cat) (y) (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN