PSI: Brock

Minulý čtvrtek, tak jako každý jiný den, jsme se s Habsburky potulovali ráno po okolním buši. Sluníčko se právě vyhouplo nad obzor a vzdoušek byl čerstvý, jak už tady v horách bývá v zimě zvykem.

Psiska si četli novinky a zanechávali svoje navštívenky cestou a hlavně necestou. Lítali po okolí rychlostí dělové koule a ne vždy jim to vyšlo, aby si vzájemně vyhnuli. A tak se jednou také ozvalo temné zadunění, jako když se spolu trkají dva berani. Do tohoto se vmísilo jen neparné vyjeknutí a jak Ferda, tak i Max si to každý mazal svým směrem. Mě tímto způsobem dokázal Ferda před časem zmršit vazivo v pravém koleni, ale oni jsou jaksi odolnější a jejich práh bolesti je asi někde ve stratosféře.

Pohybovali jsme se bušem nahoře ve svahu, který se zvedá od Sydneyských plání, nad námi už byly jen domky a ulice osady kde bydlíme. A tak z čista jasna se k nám najednou přidal nesmírně přátelský, krásně rostlý nejspíš golden retriever. Jeho hebký, hustý a čisťoučký kožich byl světle béžový, téměř bílý. Do zdejšího terénu jak dělaný:-)) Ferdinand byl poněkud rezervovaný, jak je jeho zvykem, zato Maxmilián si s novým kamarádem náramně rozuměl. Asi proto, jak jsem později zjistil, že to byl také mlaďoch. Psíci si hráli a honili se bušem, až funěli jako lokomotivy. Tedy hlavně nový přírůstek, který byl podstatně robustněji stavěný než lehkonohý kelpie Max.

Zjistil jsem, že přírůstek je dobře vychovaný, na zavolání přiběhl a na povel si sedl. Good boy! Ano, byl to pes. A tak se nás držel po celou dobu v buši a pak i kousek po ulici než jsme došli k našemu domečku. Jeho skvostně čistý kožich dostal v procesu trochu terénní barvu a taky obdržel nějaké travní semena, kudlibabky a tak podobně. Začal vypadat jako pes bušový. Tlemil se a měl zjevnou radost. S naprostou samozřejmostí si to namířil s Habsburky do domečku.

No co, o jednoho psa více či méně, nésu žádné troškař, že jo. Až se všichni tři napili, pěkně po pořadě, Ferda, Max a pak host, tak jsem mu sundal obojek, kde měl známku a dověděl se, že se jmenuje Brock. Byla tam i adresa jeho bydliště a telefonní číslo. Takže nejdříve jsem tu smečku vypustil na zahradu a pak zatelefonoval. Odpověděl mě příjemný ženský hlas s pravým australským přízvukem lidí z outbacku. Ani nevěděla, že jí prchl pes. Začla se hned velice omlouvat, vzala si naši adresu, a že si pro Brocka ihned dojede. Bylo to jen pár ulic daleko, ani ne celý kilometr.

Psíci se zatím na zahradě věnovali svým vlastním kratochvílím a vypadali velice spokojeně. Brock sice už začínal být unavený a polehával, aby si odpočal, ale to by ho musel Max nechat. Udělal jsem pár fotek a do pěti minut zastavila před naším vjezdem malá jutka. (Jutility (Utility) je malý zpravidla 1 tunový náklaďáček) Nikdo z něj však nevystupoval a tak jsem po chvíli šel k autu. Otevřely se dveře a od volantu na mě volala celkem pohledná ženská asi, 35 – 40ti letá.

„Darling, nemůžu vystoupit, jsem jenom v pyžamu, skočila jsem do auta tak jak jsem po ránu byla“. „Honey, můžeš, prosím, dovést Brocka sem, on už sám skočí do auta.“ A tak se i stalo. Potom mě tato pohledná žena v nejlepších letech zahrnula vodopádem díků. Darling sem, honey tam, až jsem nevěděl, kdo vlastně jsem a začal přemýšlet jestli nemám do té jutky skočit taky.

Kdybych jednal rychle, rozhodně a bez přemýšlení, tak by mě to možná prošlo, pohlednou ženskou v nejlepších letech, nota bene oděnou pouze v pyžamu, nepotkávám každý den, že ano. Ale protože su váhavej střelec, tak ta pěknice se na mě naposledy líbezně usmála a odfrčela i s Brockem k domovu. Ještě že tak. A fotit jsem se ji taky neodvážil.

Další fotky najdete zde

Aktualizováno: 27.7.2010 — 07:36

28 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jiříku, jsem krapet vopožděná, ale o to s větší chutí jsem přečetla. Jak jsem už nasmolila k fotkám, jestli byla panička jsen z poloviny tak milá a hezká, tak jsi fakt „karakter“. (chuckle) (sun)

 2. Ale Georgi (rofl) , takový šance koulem svištěj neuchopený (rofl) (rofl) (rofl) . No jo, no… to je život (blush) .
  Tak díky za hezkej článek a ať je vám všem doma pěkně (y)

 3. Georgi ! To jsou citróny, že jo ???? Psi pěkný fakt, ale ty citróny 🙂 !!! . Mně se jeden krčil doma, ale dužina byla třetina v poměru se slupkou. Jak jsem viděla ty nádherný plody hned jsem si vzpomněla na citronovou limonádu mé kamarádky ze S. Franciska – to bylo něco ! Děláte ji taky ?

  1. Ano ty citróny !!!! Těch jsem si také okamžitě všimla a děsně závidím. Protože Zano – právě to lemoncello mě napadlo. Mám ho vurobené od zimy a navíc jedno orangello, ale musím ty pomeranča i citrony drbat kartáčem, zatímco ty bys je Jirko měl zcela nezávadné přímo u domu. Pokud nemáš recept na lemoncello – pošlu.

   A nadbytek cit. šťávy leji do mističek k výrobě ledových kostek. Když zmrzne, přendám do sáčků, uložím v mrazáku a pak stačí do konvice s horkým čajem vhodit jednu nebo dvě kostky.

 4. Georgi, i ty jeden, jen je Míla z baráku, hned je tam pěknice v pyžamu! No toto, to se dělá? (chuckle) Však ona ti to Míla spočítá! (rofl) A žádné další retrívry raději domů neber – třeba by začala přemýšlet, jak je možné, že se u vás cizí pes tak vyzná. (rofl)

  1. Milý Georgi, musím napsat pod jiného honzu, neb jsem měla ten stejný názor. Ale pozor, Míla se už bude vracet (wave) !

   1. Pozor, až najde Míla blonďaté ,,vlasy“! To jednou MLP vzal do auta našeho koliáka, to se tehdy ještě mohlo na přední sedadlo, někdo ho viděl a mě pak říkal, že vezl v autě nějakou blondýnu.

    1. Kolie jsou nádherní psi, všechna čest, ale ten váš známý to opravdu povýšil, když nerozeznal blondýnu od koliáka. 😀 😀 😀 Jen nevím, zda to pro ty blondýny není až příliš velká potupa. 😉

    2. Nooo, já bych byla opatrná. Co když to bylo tak, jak bylo viděno a koliák je nevinen 😉

 5. Pěkná ranní příhoda, také se mi semtam přihodí. Brock je chlapák, s tou širokou palicí a statným tělem. Je podobný našemu Rossovi, ten je ale opravdu golden. A asi to bude nemlich ten samý blbýš jako ten náš. Bezstarostný (coby, panička vždycky všechno zařídí!) kdykoliv připraven ke hře. Hezký den, honey!

  1. Brock je skoro určitě golden, jen ve smetanové barvě. Pokud si pamatuji tak je Ross zlatý. U goldenů jsou povoleny barvy od smetanové (prakticky bílá) po sytě zlatou. Červená (rezavá) je už nežádoucí vada. Mě se víc líbí ti opravdu zlatí, ale bílí jsou teď populárnější.

   1. Tak jsem se zase jednou vyjádřila ve zkratce. Chtěla jsem říct, že Ross je golden, tady zlatý barvou a ne že zpochybnuji Brockovu rasovou příslušnost :* ! Budiž mi odpuštěn líný mozek.
    Páni a ted jsem se zamotala znovu. Napsala jsem rasa, probůh! Naši přehumanizovaní norští myslitelé, z nedostatku jiných problémů vymysleli a to přímo hlavou, že slovo rasa je diskriminující a nemá se používat. Dokonce přepisují zákon kde toto slovo bude nahrazeno výrazem etnický/etnikum. Protože zákony se mají ctít, prohlašuji tímto, že jsem nezpochybnovala Brockovu etnititu (whew) .

    1. Někdy si myslím, že na tu korektnost vyhyneme. Bohužel některá slova dostala jiný význam díky lidským hrůzostrašným aktivitám, ale někdy b/l/bneme na kvadrát. Ale u psa bych slovo rasa nahradila slovem plemeno – to je, doufám, ještě politicky korektní.

     A teď jsem nesprávně sečetla 2+7. Ach jo, Včera a vlastně i dnes jsem si dala měření v terénu, celkem 3 x – 10 – 14 hod, 16 – 20 hod, 23 – 3 hod ráno. K tomu běhání s tak 25 kily materiálu po stanovištích v terénu a vzdálených od sebe několik kilometrů a pokaždé desítky až stovky metrů od silnice, kde jsme měli auto. Pak 4 hoďky spánku, uklidit stanoviště a hurá na zbytek dne do roboty. Tak už dnes půjdu asi domů. Nejsem pro dnešek opravdu k ničemu.

 6. Georgi, skvělý příběh!!! mám pusu od ucha k uchu, parádní kousek na ráno – děkuju!! ale prosím, dovolím si zcela OT – zdvořilý dotaz do pléna : dcerka naší kamarádky cestuje a pracuje na opačné polokouli, už je tam cca rok… stala se jí ( z evropského pohledu) drobná nehoda, trošku pocuchala plech protijedoucímu autu. zpočátku to vypadalo na záležitost, kterou spraví pokuta, kteroužto zaplatila. pojištění bohužel neměla. ale teď jí kontaktovali místní cops a padaly výrazy o 10tis dolarech a soudu a pod. je to strašně na dálku a anglosaské právo není moje parketa… snažíme se kontaktovat naše příbuzné na Novém Zélandu, ale než se to podaří – prosím o pomoc tady. Georgi nebo ostatní, Hani W., jste tu někdo, kdo byste tu chuděrku mohl trošku uvést do obrazu, jak si má počínat a co ji může u protinožců čekat v takovém případě? kontakt bych poté předala – bývá pravidelně na skypu. my jsme zatím snad zklidnili její mamku, která nám to přišla říct v sobotu večer naprosto vykolejená … vím, že Zvířetník má neuvěřitelnou základnu neuvěřitelných znalostí a každé palcodržení se zatím setkalo s úspěchem… díky a budu čekat (h)

  1. Milá EvoB – tak to má ta dívka opravdu zapeklitou situaci. Jezdit s nepojištěným autem se opravdu nevypatí. Z toho, co píšeš mám dojem, že ta pokuta asi byla právě za to, že neměla pojištěné auto a možná se omylem domnívala, že tím je situace vyřízená. Ale zřejmě nebyla a teď se možná ozvali ti „ublížení“, tedy nejen za úhradu poničeného auta, ale za ublížení na těle (ať už přehnané, vymyšlení, nebo pravdivé) – tedy to by vypadalo na ty tisíce. A to se může táhnout na hodně dlouho. Právě s takovými případy si umí poradit pojišťovna, přímá osoba to těžko zvládne. Takže – pokud tam ta dívka jen pracuje, asi by bylo nejlepší, kdyby se vrátila domů. Jinak s tím bude mít dlouhé popotahování. Ignorovat ty papíry moc nepůjde, pokud si najme právníka, bude to také velmi drahé (a jestli je nehoda její vina, bude se jí šptaně hledat). Nechci strašit a naštěstí jsme nikdy v podobné situaci nebyli, ale to co kolem slyšíme a vidíme nevypadá moc nadějně. Jeden bývalý manželův kolega byl zažalován o 300 000 dolarů za to, že jeho pes natrhl sousedovic dcerce (8 let) ret a tím jí prý „nadosmrti zhyzdil“. To, že dívka psa provokovala se nepočítalo. Nakonec to u soudu usmlouval na 100 000, zatímco dívce zranění dávno srostlo, nemá ani jizvičku, ale rodiče pro ní mají peníze na pozdější studium.

   Takže držím palce a doufám, že to není tak zlé, jak z tvého popisu vyplívá.

 7. Georgiiiiiiiiiiiiiiii (rofl) 😀 😀 (rofl) Ten konec mě zabil (rofl) (rofl) (rofl)
  a myslím, že Xerxová má pravdu, on se Brock určo zase přidá, takže šance do tej jutky skočit určo bude (rofl)

 8. Myslím, že se psík bude rád přidávat k ranním procházkám Habsburků… Pohraje si, projde se, nasnídá se… (chuckle)
  Hezký zlaťáček, jen mám pocit, že se mu dost rozbíhají přední tlapátka…

  1. Máš pravdu, přední fronta nevypadá moc pěkně. Trochu rozbíhavý postoj, kratší rameno, ploché předhrudí (panička má možná předhrudí lepší, o tom se George jako gentleman nezmiňuje). Zadní úhlení jakž takž, ale to se pozná lépe v postoji. Jenže pejsek je zřejmě spíš společník, takže na tom nezáleží. Jediné riziko je snazší vznik artrózy v pozdější době (mohl by mít problémy s lokty). Lítání s kelpiemi ho chudáka určitě zmohlo – zlaťák není žádný vytrvalec, kdežto kelpii utahat nelze. Pejsek vypadá mile a určitě má bezvadnou povahu – ta přátelská povaha z něj přímo vyzařuje. Byla to bezva smečka a také bych si tipla, že si to rád zopakuje. A to jméno Brock – skoro bych čekala původem české majitele.

   1. Já taky! Protože můj taťka jako malej kluk vyrůstal s Brokem I. a Brokem II. 🙂 Řekla bych, že to bývalo hodně časté psí jméno, podobně jako Azor a Punťa 🙂

   2. Brock je v Klokanii pomerne caste psi jmeno. Dokonce i jako lidske prijmeni. Jmenoval se tak i jeden zdejsi velice dobry a popularni automobilovy zavodnik. Peter Brock.

   3. Evo, je vidět, že máš úplně jinak cvičené oko než já. Já prostě vidím pěkného psa a ty bys z něho neudělala šampióna :O Já jsem vůbec nepřemýšlela o předhrudí, zaúhlení a podobně. :O :O :O
    Dělám si samozřejmě legraci. Chápu, že u velkého psa je třeba, aby měl korektně stavěné končetiny, jinak to může být předzvěst velkých problémů. Od určité velikosti se nosit opravdu nedá. Někdy, když vidím na ulici velké psy, kteří se sotva vlečou a je vidět, že jim dělá potíže každý krok, to je mi jich opravdu líto. Díky svému bolavému kolenu mám opravdu pochopení pro každého, kdo má problémy s chůzí, i pro to zvíře.

 9. Jéé to je ovšem hezký. (h) Tomu se říká společenská událost (y) .
  Dede a já si myslela, že jsem slepejš, a že neumím číst a já nevím co ještě. Ještě že zařádil Škudibík ( Naschválníček) 😀

 10. Omlouvám se Georgovi za pozdní zveřejnění této kouzelné historky, ale hláška „Zmeškaná publikace“, kterou si na mě bůhvíproč připravil redakční systém mě opravdu překvapila (fubar) , když vše bylo připraveno už od neděle… Tak doufám, že příhodu s Brockem užijete i dodatečně 🙂

  1. Jakýpak omlouvání, je přece úterý a to od půlnoci do půlnoci. Takže jsme to stihli. Pěknej den fšem co něco slaví a taky těm co neslaví nic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN