PSI: Betí prázdninová procházka

Byl krásný letní podvečer, který lákal k procházce. V poslední době často průzkumničíme „za humny“, chodíme do lesa na okraj Jizerek – mezi Javorový vrch, Milíř a Brdo.

Autem jsme u lesa za pět minut, Betka celou cestu funí a kvílí: „kdýýýý úúúúž tááám bůůůůdéééém??“ Ani kšandičky nenosí (jen obojek), protože lítá celou dobu na volno. Vodítko nosím jen pro výjimečné případy (třeba tentokrát jsme hned u silnice potkali dva malamuty s voříškem Bětkou – ale to je fakt náhoda, tento les je většinou lidí i psů zcela pustý). Tedy Betka si myslí, že to vodítko přehozené kolem krku mám pro to, aby se o něj občas mohla přiletět přetahovat a mě při té příležitosti zkusila lehce přiškrtit…

Les je to zvláštní. Terén je hodně kopcovitý, stráně jsou strmé, potoky bublají ze všech stran, žulové balvany a skalky jsou taky zcela běžné. Místy je les krásný – čistý, smrky se střídají s buky, podrostem je borůvčí nebo lesní tráva. Ale často je les neproniknutelná zpustlá smrčina, kde je tma, na zemi jen popadané tlející kmeny a větve. A protože je terén opravdu velmi strmý a kamenitý, tak se i těžko hledá, kam šlápnout.

Betka tyto procházky miluje. Lítá jak praštěná, hbitě se proplétá mezi kmeny, šikovně si hledá cestu tam, kde to není až tak snadné, skáče přes potoky i padlé stromy… a zatímco ze zahrady si často přinese krvavý šrám na tlapce (jak řve u plotu na nebohé pocestné), tak z těchto dostihů pralesem se vrací kupodivu celá.

Odbočím – pro ty, co si myslí, že lítající pes v lese nemá co dělat… Beta je stále v naší těsné blízkosti – málokdy je dál než 10 metrů. Migruje neustále mezi mnou a páníkem – neboť v terénu nechodíme těsně vedle sebe a ona nás stále „shání“ dohromady. Pravda – většinou se přemisťuje tryskem…

Máme tam několik „houbotras“, ale tentokrát jsme se rozhodli prozkoumat cestu, kterou mapy neznají, a která nás lákala. Ztratit se nemáme kde – oba to tam známe dost dobře a hlavně jsme věděli, že v případě nouze časem zkřížíme značenou „kateřinskou cestu“ (část staré poutní cesty přes Jizerky do Hejnic) a z ní snadno trefíme zpátky k Yarýskovi.

Objevitelská cesta byla široká, žulové kameny se střídaly s polštáři trav. Vedle bublá potok – ale je uvězněn v kamenném poli. Betku z těchto míst honím pryč, protože často je voda i více než metr hluboko a škvíry mezi balvany volají o nějakou tu zlomenou tlapu.

Stoupali jsme, před sebou vrcholek Milíře i vzdálenější kopce hor, za zády jsme měli průhled přes celé město na Ještěd. Lesní traviny byly v plném květu, zelený podrost dostal stříbřitou či zlatou ozdobu. Ptáci pískali a zpívali, hmyzáci bzučeli a kousali… prostě paráda.

Cesta se trošku kroutila, ale stále byla pohodlná a široká a najednou co? …Konec :o) Cesta dál nevede, prostě se rozpustila na úbočí kopce s žulovými skalisky. Varianta jedna – návrat – byla ihned zamítnuta a tak jsme se pustili do realizace varianty dvě – zdoláme vrcholek a za ním musí být kateřinská cesta.

Trošku jsme se zapotili, ale vrchol byl dobyt. Nečekaně jsme se vynořili přímo u skalního útvaru Krabice, výhledy na hory zalité nízkým večerním sluníčkem byly parádní. Ale hledané cesty se klikatily daleko a hlavně hluboko pod námi. Vrcholek byl vykácen, paseku pokryl porost vysoké trávy. Betka se tvářila dost vyděšeně, že je tráva vyšší než ona. Nebylo vůbec jasné, kam člověk (či pes) šlape – tráva ukryla balvany, kmeny, prohlubně. Navíc jsem měla takový podivný pocit, že šlápnu na nějakého toho jelena či divočáka – vlnící pole trav bylo nekonečné…

Klesání bylo výživné (no – to bych nebyla já, kdybych si jednou neustlala mezi kmeny…), ale nakonec jsme na silničku dorazili ve zdraví. Betka si ještě chvíli „hrála na Indiány“ – tj. vyřítí se za každým trošku větším letícím opeřencem. Srny nehoní, od zajíce jí odvolám po třech skocích… ale když vidí hřivnáče nebo vránu, tak je z ní Apač na válečné stezce… Snad proto, že ví, že ten pták je dávno pryč a tudíž nehrozí nebezpečí, že by ho fakt ulovila… tak si vesele a bezstarostně hraje. Ale zase platí, že se rozhodně neztratí z dohledu.

Uslintanou a ufuněnou tlamajznu si umyla v potoce a kupodivu se tentokrát s námi k autu vracela typická doga. Pomalu důstojně kráčející elegance :o) Pocit, který s Kosatkou dravou nezažíváme často :o)

Aktualizováno: 22.7.2010 — 20:59

167 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Xerxová – paráda. A koukám, že na tý poslední fotce hraje Betka takovou tu hru zvanou Where is Wally? 😀 (rofl)

  ZASE JEDENÁCT?? 8-|

 2. Povídání o Betynce nikdy nezklame, ale opravdu hlubokosklon za všechna ta neuvěřitelně krásná její fota – fotíme pilně celý život, ale vyfotit naše čtvernožce v pohybu je opravdu nad moje síly – obvykle tam máme jen rozmazanou siluetu…. Jinak naši pesové celý život v lese migrují mezi členy naší smečky a nikdy jsme se jich nemuseli dovolávat ani je odnikud odvolávat, protože jen ta vzdálenost mezi námi (v průměru kolem 50 m, ať jsme na houbách či jen na procházce) a snaha nás neustále obkružovat po spirále, je tak totálně vyčerpá, že obvykle už v auťáku (pokud jedeme do vzdálenějších oblastí) nebo hned doma po příchodu z lesů okolo chalupy upadají do hlubokého bezvědomí.

  1. Laďko, za ty fotky nemůže jen fotograf, ale hlavně technika… Před rokem k „velkým narozkám“ se celé příbuzenstvo složilo polovičce na „dospělej“ foťák – a je to vidět.

 3. Jo jo není nad krásně unaveného a vylítaného pesa. Betka v trávě vypadá jako indián! 😀 (h) Mávám všem, přeju dobrou noc a jdu se plížit do postele. P.S. Sean se začal včera nahlas smát, je to veliká legrace (party)

 4. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Manželé Goldbergovi si vyjeli na zimní dovolenou do Śvýcarska. Hned první den Goldberg své ženě oznámí, že vyráží na vysokohorskou túru. „Nic se neboj, Sára. Nejpozději v šest jsem zpátky.“ Sára však celý den nervózně přechází sem a tam a když odbije sedmá, zalarmuje horskou službu, Červený kříž a vojáky. Po hodině vyráží speciální záchranářský tým Goldberga hledat. Záchranáři vystoupí na nejbližší svahy a volají: „Pane Goldberg, pane Goldberg, tady Červený kříž. kdepak jste?“ Ale nikdo se neozývá. sestoupí do údolí a znovu volají: „Pane Goldberg, pane Goldberg, tady Červený kříž. kdepak jste?“ Zase žádná odpověď. Vystoupají tedy až na kraj ledovcového pásma a znovu volají:“Pane Goldberg, pane Goldberg, tady Červený kříž kdepak jste, tady Červený kříž?“ Tu se zpod ledového příkrovu ozve slabě: „Já už přispěl.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem hezký zbytek večera,
  pěkné sny a hezky se vyspinkejte. ~o)

 5. Tak jsme poslechli panprésorku :* a následovali příkladu. Konečně jsme se pořádně vyvětrali. Louky, lesy, borůvky, bodláky, Pedrouš topící se v historické vodní soustavě – idylka (rofl) . K vidění zde http://louk.rajce.idnes.cz/Vylet_na_Blatak_2010/

  Vopožděně se připojuju s přáním všeho nejlepšího Týně (inlove) .

  A všem hezký nedělní večer (sun) .

  1. fotky parádní jako vždy. Koukala jsem, že „vzorně opečovávaný“ (tmi) les máš taky zdokumentovaný. Tak podobně zaneřáděný, jen ve velmi svažitém a kamenitém a vody plném terénu jsme dneska zdolávali (asi 2 km… (fubar) )

   1. Neboj, my jsme si z vás vzali mustr i v tomhle. Lehce jsme zakufrovali, směr byl jasný, ale cesta (protivně štěrková) vedla děsnou oklikou, tak jsme to střihli napříč vrstevnicema. Džungle děsná, pod borůvčím nebyly vidět ďolíky a kamení a kořeny, místy spousta popadaných stromů… eh, chudák buldok. Paničku má tuze (fubar) . Ale obstál a měl ze sebe radost a samým blahem mi každou chvíli hryzal do sandálů. Vyválel se v každé lesní louži a bažince a Kozím potoce a nakonec zahučel do Blatenského příkopu. I s hlavou, po zádech. A pozor – i když se pořádně lekl, dokázal se předníma tlapama vyšvihnout na okraj. Takže jsem odložila baťoh, sundala foťák z krku 😛 a teprv ho šla vytáhnout. Nato, že se teď víc jak měsíc povaloval, se buldočík držel skvěle 🙂 . Možná ho cestou posílily zblajznuté srnčí bobky (wasntme) .

    1. Jj, tenhle způsob lesa zná asi každej, kdo víc chodí :S Fotky parádní, umíš – a kolem Blatný je krásně (h) .
     Ale Pedro je hrdina – a na fotkách mu to tradičně sluší.

    2. jj, to bylo určitě těma bobkama. Jsou v nich totiž vitamíni (rofl) . Ale mám dojem, že mu to povalování docela prospělo. (h) Je to krásné buldočí sluníčko. (inlove)

    3. Loučko, chvála Tvých fotek je nošení dříví do lesa, dobré zboží se chválí samo , dále viz teta Kateřina v Saturninovi,

  2. Krásný fotky a úžasně fotogenickej buldočík! Já hodnotím nejvýš č. 07 – s jazykem do ruličky! 🙂

 6. FURminator. Odpovidam na vcerejsi nebo ranni dotazy. Jednim slovem – parada. Jackman byl asi pred deseti dny vycesan takovym hrablickem. Jeden by rekl, ze moc te podsady na nem nezustalo. Ale vcera jsem z nej vycesala horu. Ale hlavne: Jakey povazuje jakoukoliv snahu vylepsit jeho zevnejsek za utok na jeho osobnost. Takze se pri kartacovani a koupeli napred zmita a pak nasadi vyraz obeti domaciho nasili. Ale pri FURmiatoru drzel jak beran. Udelali jsme tak 2/3 psa a nechali toho, aby se mu to nahodou neznechutilo. Staricky Kocur Chlupac vzdycky bojoval pri cesani, hlavne na brichu, ocasu a pozadi. Tak jsem se soustredila na tyto partie a on ten trouba u toho predl. (clap) Takze uspech veliky. Nakolik to omezi vypadavani chlupu, jeste nevim, zejmena proto, ze Jakey ma jeste 1/3 na vycesani a vychytraly kocour Kuliferda se od vcerejska nekam zasiva, kdyz by to vypadalo, ze by na neho mohlo taky dojit.

  1. 😀 chichi Hani ,taky bych se zdekovala.
   Vrátila jsem se se Psinou z procházky bohatší o zážitky s páníky. Dnešní příjemné počasí vylákolo veškeré psí i nepsí obyvatele na špacír do lesa a to i tam, kde moc přepsano a přelidněno nebývá,. Tak to vypadalo dnes v lese jak na korzu.Lidé příjemní „je to je hezký pejsek“ „Dobrý den to je pejsek, tak ji můžete pustit“ Až na jednu paní s kolií, té bylo celkem jedno, kde ji pes běhá, vzhledem k počtu psů mi to přišlo poměrně nezodpovědné. I když psina je klidný pes má svůj názor na symaptie a antipatie k ostatním čtyřnožcům a já to odhadnu jen krátlou dobu předtím podle toho jak se postaví. Takže vodítko a chůze u nohy to dnes jistilo a tak jsme trasu dnes proběhly spíš, než prošly. A dostala mě paní s francouzským buldočkem. Uklízela už u nás u domu a tak si nevšimla, že jdeme málem jí urval i ruku s vodítkem a reakce neměla chybu. „Bene, na ženu se neútočí!“ (y)
   Už si užívám samoty, šmejdím na starém Zvířetníku, piju kafe, mám zapálenou svíčku a ve stojanech asi 500 CD, takže to beru odshora dolů. Ta všehochuť je suprová 🙂

  2. Vy mě tak napínáte s tím česacím zázrakem. :^) Mně ho poslala Vave poštou ve stejný den, jako nějaký balíček Dalmi. A co myslíte? Dalmi už dááávno balíček má a já mám balíček v Čudu 8-| No, v pondělí se jdu ukázat na oblíbenou poštu, která NIKDY nezklame a vždy mi zajistí ozvláštnění dne. Těžko může Vave reklamovat zásilku, když se dovoluje někde v divočině s Tádou a ten ji obehrává v Pexesu. 😛

 7. Hezké nedělní odpůldne! My máme období premiérových zážitků, které bych si s radostí odpustila, ale ten dnešní nejvíc ze všech. Nedávno to byla první myš, včera první vyválení se v čemsi smradlavém a dnes poprvé Denouška napadl pes. Na cvičáku, německý ovčák, policejní, to moc přátelská zvířata nebývají, zvlášť ve vztahu ke konkurenci. Ale zase mohl respektovat, že Denis je jiná váhová a velikostní kategorie. No, nerespektoval. Naštěstí nedošlo k pokousání, jen to bylo takové to zvalchování pod sebou, a Denis se díky své mrštnosti rychle vyprostil. Ale stejně to byl oškliváckej pohled, brrr! Na tohle já nemám nervy! Denis se otřepal, zdá se, docela rychle a na zpáteční cestě si normálně vesele hrál s přátelským labradorem. Tak mu snad žádné šrámy na dušičce nezůstanou (to spíš panička je otřesená!).

  1. Chudak Denis a hlavne zjevne chudak panicka. By si jeden rekl, ze na cvicaku bude bezpecne. Posilam Denouskovi podrbani. NIkdy jsem strakace na vlastni oci nevidela, ale ze vsech prispevku od ruznych „strakatych“ lidi je zjevne, ze je to krasny, chytry, vesely, a, ano, krapet potrhly pes. Co vic by si jeden mohl prat? (h)

   1. Denis děkuje za laskavé (krásný, chytrý) a výstižné (veselý, potrhlý) hodnocení. 🙂 Strakáči pořád nejsou moc známí a spousta lidí si myslí, že český strakatý pes je eufemistické vyjádření pro voříška. Jeden dávný strakáč hrál v Obchodě na korze.
    Vidíš, Hani, měla bys zkusit sladit nějakou příští návštěvu ČR s Coursingovým setkáním – abys poznala nejen Zvířetníky, ale i jejich psy. 🙂

  2. Nojo, Denis už je velkej kluk. Jsou to nervy, ale obvykle je setkání s dominantním jedincem hrozné spíš na pohled – naštěstí. Tak co nejmíň takových zážitků (h) .

 8. Přidávám se ke gratulantům. Kubíčkové, Andulky i vy v kleci, narozeninové všechno nej nej.
  Jinak další potkan k svátku nebude, Malej už byl Nejstarší přát. UFFFF 😀
  P.S. může mít potkat alergii? náš vet tvrdí, že prý jo, z hoblin :O

 9. Dobrou a hezkou popolední neděli.
  Včera jsem si užila opravdu dlouhou prochajdu se dvěma pesama, trochu jsem si pokecala se stromečky v lese 🙂 . A dnes je prázdno, Přednosta vyrazil s mladšími potomky do Liberce, uvidíme s jakou přijedou z těch atrakcí. Psa si vyzvedla právoplatná panička z prázdnin, zbytek hlídaných dětí taky se rozjel do domovů, tak jsme tu s Nejstarší a Dropsíkem samy. Ten třípokoják je najednou nějaký prázdný a uklizený, když nezakopávám za ) o psy, b) o oblečení, c) madrace, které se stěhovaly z pokojů do pokojů dle činnosti, kterou zrovna děti podnikaly, d) o papírky, e) drobky, f) zmateného potkana g) další kamarády a kamarádky tady i moje h) další jiné zvíře např. černá hyperaktivní labradorka i) další si doplňte podle fantazie a bude to pravda 😀 . Uznávám, že já taky spíš bydlím na zemi, než v normálních výškách, jako je stůl, židle sedačka a tak 😛 .
  Jinak maso naložené v podmáslí a obalené v lupenech sklidilo takový úspěch, že Prostřední (nejvybíravější) se po o. ke mně přitulala a říká mi “ mami jsi vynikající vařečka“ větší poklonu už mi dát nemůže. (y) Tudíž se musím o pochvalu podělit, protože vy jste mě navedli (h)

  1. Představa, jak po letech zkoumají, co tím chtěl autor říct … a najdou bolidy…. :O :O To je úžasný (y)

 10. Doufám děvčata, že na ten „jistý“ příspěvek nebudeme reagovat, protože ten pán vůbec nic nepochopil. Toho bych tedy chtěla za souseda, možná že ho mám.

 11. Tak třetí pokus, furt mi to tvrdí, že už jsem příspěvek posílala:
  Všem oslavencům přeji všechno nejnejnej, hodně zdraví a taky trochu toho štěstíčka! Matyldo, dort vypadal moc hezky, jsi šikulka! 🙂 Z Kačky už je opravdu pěkná slečna, ale synek se tedy taky pěkně vytáhl!
  Xerxová, ráda čtu o vašich výletech a o Betce, ale s jením nemohu souhlasit: Beta je důstojná a elegantní psí dáma, ať už provádí cokoliv… a ty vlající uši, nádhera! (chuckle)
  Napřed 13, pak 4, teď 9 a jestli nepomohl ani restart, tak už to vzdávám (whew)

 12. tak jsme vyrazili na další průzkum… Ono teda hledat v lese útvar, když jsem nikde nenašla, jak má vypadat, jde opravdu těžko… Ale už jsme alespoň byli na správné stráni a v mlze bylo žulových balvanů mocmoc. Možná, že Krabice (Škatule) je právě ta stěna velkých balvanů … prostě ono se z názvu nepozná, jestli Krabice je jednotné či množné číslo… Až nebude mlha, tak to zkusíme znovu.
  Nechtěli jsme se vracet po cestě, tak jsme zvolili přesun lesem. No – před několika lety prořezali les a všechno nechali ležet (nechápu, je to CHKO… když chtějí mít neproniknutelný prales plný větví, klestí, bince…, proč to řežou a nenechají samovolně popadat ) Prostě tak zasviněný les jsem snad nikde neviděla. tak jsme se prodírali, voda nám padala na krk, místy paseka s trávou po pás (jasně že mokrou), někde potok rozlitý do bažinky nad kotníky… Zkrátím to – ani nit na nás nezůstala suchá (chuckle) Ale směr jsme udrželi skvěle – vynořili jsme s epřesně podle plánu… jen na mapě to vypadalo jednodušeji (rofl)

  1. To se Jindro přijeďte projít někdy k nám, dřevo je uklizené jen na přístupných místech, jinak strašnej b..rdel jinak se to napsat nedá. Jsou to samé stráně a pořezat se to dá ale kdo by to uklízel- velké dřevo se dá prodat, to se vytahá koňmi ale co se nedá dále poničit traktory to tam zůstane – ráj pro klíšťata a kůrovce a jinou havěť. To pozvání myslím i bez toho průzkumu pralesa. Uvidíte konec světa – rozhraní libereckého a středočeského kraje. 776227049

   1. Maruško, to je tuze nebezpečná, jelikož lákavá, inzerce. Znáš to s tím podaným prstíkem? „Dobrý den, nedali byste nám trochu vody? My máme takový hlad, že bysme u vás přespali“. (rofl)

    Musí být u vás krásně 🙂 .

    1. Marsko – dík. Naše rychlovýlety jsou většinou blízko (dvouhoďky i s cestou) . Ale až zatoužíme za delší výpravou, tak se klidně ozvu. A nebo počkám, až se třeba Zaňáci objeví v Liberci – a uděláme jim „autozájezd“…

     A mimochodem Louk… co expedice ?? (wave)

    2. Ehm, Marsko, já teda jsem poslední dobou voprsklá jak nádražní holub, ale to fakt nebylo na tebe (alébrž na blátivej les) … no ale, kdyby náhodou jeli Xerxovi tím směrem 😉 .
     Děkuju (h) .

 13. Hezkou neděli všem přeju. A protože je neděle, Andulka má narozeniny, neprší, není vedro, Andulce je přece jen líp a Svátě je to úplně jedno – tak jedem na výlet.

  1. Týno, Ty máš tak krásné holky, že máte svátek denně.
   O.T. naše sousedka má také dvě holčičky jedna je Nikolka, druhé jméno nevím a druhá je Stella Diana – ale říkají ji Stelunko.

 14. Krásne nedeľné ránko vinšujem. Zamračeno, jesenne a 12 stupňov u nás, ale až na to tmavo je to fajn. len ten vetrisko by nemusel byť. Bojím sa že nám vyvalí niektorý smrek alebo borovicu. (dog) (cat) (dance) (h) (f)

  1. Hlavně bych se bála o smrk, ty plochý kořeny moc nevydrží… Tak ať se vítr posune někam dál (y)

 15. Zdravim a preju vse nejlepsi vsem slavicim vcera, dnes i zitra. Bezva Beta v trave. Taky byvam na jinem kopci, ale je to ten druhy, ne treti.

  1. Jak vidíte, vidím vás v mobilu, tak buďte hodní. Dort i Kačka moc hezký. Hananouma nejsem, ale hádanka pro tento den. Neumím smajly, tak srdíčko.

   1. Na smailíky stačí, když ťuknutím vybereš ten, co potřebuješ, ze seznamu nad boxem, ve kterém píšeš. Pozor, je potřeba, aby byl mezerou vpředu i vzadu oddělen od texto či dalších smailíků, pokud je použiješ.
    🙂 (f) (*) (heidy) (cat) (dog) (bow) (rose1)

     1. Ono je možné sem přijít i z mobilu :O :O :O Já zírám. No jo, vot těknika (y) , na tohle jsem ještě nenajela.

      1. Apino, tohle je nad me schopnosti. Ja proste nejsem schopna mobilem manipulovat krome prijimani a odesilani hovoru. Hlavne mi vadi, ze je to cele takove prtave. A, musim se priznat, neumim textovat. Tady to vskutku nepotrebuju, ale v CR je to problem.

    1. A hele, i v mobilu, zdravím Vave a všechny ostatní s nedělním ránem. Budu se kát, ale KONEČNĚ trochu chladným a dá se žít.

 16. hezkou prázdninovou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Když jsem vstávala, tak jen Betka zamňoukla, že si žádá pořádně přikrejt. Dveře na balkón jsou dokořán (miluju spaní v chladnu) a že těch 10 stupňů, co je venku, jí nezahřeje. Zachumlala se do deky a že prý můžu ven jít sama… No až vyndám meruňkový koláč k snídani, tak si to rychle rozmyslí 😛

  1. Hi, hi, u nás je to také tak, dveře od balkonu otevřené, já se kochám chladným vzduchem a protože Klérka má vyletněný střih, balím jí do deky, neb se bábinka třese zimou. Ale za chvíli přijdou její dvě kníračí kamarádky a vyrážíme na lesní prochajdu.

 17. Xerxová, moc hezké povídání o takových lesních procházkách se nám tadu může jen zdát. Betka ve vysoké trávě vypadá jako černo-bílá laňka a fotka s ušima v pozoru a větrem rozevlátýma je bezva.

  Matyldo – Katce gratuluji, je to moc hezká slečna a máš milou celou rodinu. A ten dort (^) To tedy muselo dát práci. Žes dělala ty kytičky by mě při tvé šikovnosti nijak neudivilo, ale jestli jsi dělala i tu labuťs korunkou – tak to opravdu smekám. A jak jste to krájeli ? Nejprve jen kousky z té vrchní části a opatrně vysunuly, nebo prokrojili až dolů na jednu óbr porci ? A co bylo uvnitř? A všimla jsem si na zdech těch zbraní – téééda, ty jsou. Ale tady byste s tím asi měli problém, možná na takovéhle a na tolik byste možná museli mít i zvláštní povolení. Zde musí být jakékoli zbraně a obzvláště, jsou-li v domě děti, buď schované, nebo ve skřínce na zámek (dokonce se tu prodávají speciální vysoké prosklené skříně s jich zabudovanými „zážezy“ na pušky.

  Sweet sixteen je pro zdejší americkou mládež opravdu velký mezník. Nevím přesně proč, možná dříve byl tohle věk, když se děvčata „vyváděla do společnosti“. Ale jak děvčata, tak chlapci se těchto narozenin nemohou dočkat z jednoho hlavního důvodu. Dosažením šestnáctého roku se jim totiž splnilo největší přání – mohou mít ŘIDIČÁK !!! A opravdu u těch movitějších to auto k narozeninám i dostanou. Většina jich v té době už stejně řídit umí, do autoškoly se zde chodit nemusí, stačí, když je to naučí rodiče a pak zvládnou písemný i jízdný zkoušku (mě řídit také naučil choť a k tomu jsem pak před zkouškou musela nastudovat knížku pravidel). Např. sousedčin syn už jezdí pod dohledem babičky a v jejim autě v naší čtvrti nějméně půl roku a je mu něco přes 14. Pokud s autem nejede na hlavní, myslím, že to ani není přestupek – tedy zde v Alabamě asi ne, protože některé děti z farem se už v tomto věku samy na zvláštní povolení dovezou ze vzdálených míst ke stanici školního autobusu (na silnice samozřejmě nesmí). Bohužel není nijak ojedinělé, že právě takový vele dar k narozeninám má tragické následky – zrovna předloni se tu takový stal. Dívka dostala auto, udělala si řidičák a hned na svoji první solo projížďku pozvala dvě kamarádky. Pouze ta druhé, co seděla na zadním sedadle nehodu přežila (srážku s náklaďákem).

  Přeji všem krásnou neděli

 18. Zkrácený prodloužený víkend nad Dalmatinovem měl být veskrze pracovní. V plánu bylo sekání trávy, sekání trávy, sekání trávy, celková estetická údržba zahrady za pomoci pily, sekery a elektrických nůžek. K tomu lehké ošolíchání chalupy před příjezdem 10 hostů příští týden. K ošolíchání patřila instalace myčky z druhé ruky, zakoupené v internetové aukci náhradou za nebožku, která nepřežila zimu.
  Když jsem ve čtvrtek večer vyjížděla vstříc bouřkovým mračnům, těšila jsem se, že až bouřku podjedu, nad Dalmatinovem bude svěží povětří, do rána ta tráva uschne a v pátek zvesela do sekání.
  Hm, tentokrát to fakt nevyšlo. Bouřku jsem nepodjela a nebyla jsem sama. Nějaký truhlíkamion se na sjezdu z dálnice tak úspěšně převrátil, že mě policajt se svítícím pendrekem odeslal do horoucích pekel. Samozřejmě v situaci, kdy – jak říká můj exchoť – „padaly ho/vna s hákem“. Asi po patnácti kilometrech objížďky už jsem konečně věděla, kde jsem. Pořád padaly ty výše zmíněné a tak se obvyklá svižná devadesátka o dost snížila. Po odbočení k Dalmatinovu už jsem se plazila skoro krokem. Nejen,že padaly, ale místní přebujelá populace jelenů a černé zvěře usoudila, že není nic lepšího, než se pěkně sprchovat na silnici 8) Netuším, jaký z toho byl požitek, když vzduchem létaly větve.
  Abych to zkrátila – i v pátek pěkně lilo a z vysušených luk se valily potoky k nám do zahrady. A v sobotu taky tak. Myčku jsme vyzvedli, zaplatili, nainstalovali, tekla, odvezli jsme zpátky, dostali zpět peníze a jeli zpátky do Prahy.
  Výsledek celého podujatia jsou dva pověšené obrázky a jedna přitlučená polička. Bezhřívnatec už se těší, jak si potrénuje s kosou – hm, ale ještě o tom neví (rofl)

  1. Hm Renato, tak tenhle víkend se ti tedy asi opravdu nevydařil. Ale zase z té pozitivní stránky – i přes ten ukrutný lijavec jsi nakonec bez nehody dojela a nezabloudila, Bezhřívnatec se bude chlapsky a v pravidelném rytmu ohánět kosou a tys sice nezískala novou myčku, ale na druhé straně jsi peníze dostala zpět a tak si říkej, že se ti ta její fazóna (barva,velikost) stejně hned ze začátku nelíbila 🙂 Takže to vlastně byl velice úspěšný „zkrácený prodloužený víkend“. 🙂

 19. Xerxova, ta humna vam zavidim. Jsou krasna.

  A jdu testovat FURminator na velmi vlasateho Jakeyho.

 20. Blahopreju vsem oslavencum – teda spis prevazne oslavenkynim. Se nam toho v cervenci nashromazdilo.

  Obzvlaste sweet little sixteen Kacce drzim palce na ceste k dospelosti a posilam velke blahoprani. A vubec, at se vsem slavicom dari. (h)

 21. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Nadřízený se ptá policisty: „Byl obžalovaný hodně zmaten křížovým výslechem?“ „Nebyl. Vždyť je už dvacet let ženatý.“ =)) .(*)

  ~o) Vinšuju všem hezký zbytek večera a těšte se na neděličku. ~o)

 22. Když se umíte hezky i ztratit. Ale ještěže jste se zase našli….

  A všem co něco slaví, všechno nejlepší

  1. my se neztratili (shake) , my jsme průzkumničili (nod) Ono to je skoro stejné – jen že to „bloudění“ byla naplánováno…(chuckle)

   Pohlaď Barušku (wave)

  1. Kačce to s šestnácti růžema moc sluší (inlove) , dort se ti povedl skvěle (^) a prababička je štramanda (y) .
   Vyoadá to, že se akce podařila.

  2. Krásné růže a krásná šestnáctka. Moje babička byla taky Anna.
   Dort se moc povedl. Marcipánové růže i labuťka….

   My máme takový chumel oslav na konci června, to máme svátek skoro všichni – Zdeňka (2x – máma a ségra), Petr (2x – manžel a syn) a Šárka. V květnu to bývalo taky „hustý“ – 10. moje narozeniny a svátek babička Blaženka, 12. druhá babička narozeniny, a do toho svátek matek. Babičky už bohužel nejsou.

  3. Matyldo, Kacka s ruzema je krasna. Jak ten cas leti – videla jsem ji v Thalii- na vanoce to budou dva roky a bylo to takove pekne tintitko. A ona je z ni zenska (skoro). Ale nejvic se mi libi na fotce, kde ji dedecek gratuluje. Hlava vzhuru,usmev, cely svet a zivot pred ni.

 23. Tak to bych si nepomyslela, že vy, kteří to musíte mít ve vašich končinách tak prochozené, že dokážete malovat mapy i doma u kamen, že vy si dokážete najít kout, ve kterém i kufrujete pro radost. 🙂 O Jízerkách se mi i zdá. Jsou krásné. (h)

 24. Tak další kus fotodokumentace je v deníčku:

  http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/0710/index.html

  A jinak tedy přiznání… (wait) Nebyli jsme na Krabici (shake) . Podrobným zkoumáním mapy speciálky (dneska u šváry) jsme zjistili, že jsme byli ještě na jiném kopečku… Takže výprava za Škatulí (jiný název na jiné mapě) teprve bude – hlavně prý není na vrcholu, ale volně ložená v lese (pochopitelně mimo veškeré cesty). Takže ten hezký žulový útvárek v deníčku je bezejmenný… jako řada dalších. Co by jinde za takové pěkné skalky dali… (nod)

  1. jo a ten buk narostlý do spirály byl taky překrásnej (wave) Na koho jsem si asi tak vzpomněla… ?? (f)

   1. Ba ne, to jsme zavinili my, v úterý nám přijdou montovat protisluneční žaluzie. Pochopitelně jsem je objednávala, když bylo na teploměru v okně na lodžii 35.7 stupňů. A to už tam slunce odpoledne nesvítilo

     1. Veram, to bych ani tak nebrala. Já využívám žaluzie moc ráda. Myslím, že se hodí i za menších veder.

      1. Žaluzie jsou rozhodně dobrá věc, ty užijete.
       My jsme si (celý byt na jihozápad) pořídili ještě k nim i protisluneční fólie na okna a ty naopak nejsou k ničemu a navíc ještě ubíraj světlo.

  2. Betynko, nic si z toho nedělej, to nebyl Váš páník, který zavinil změnu počasí ale náš, protože koupil nafukovací příšeru – bazén když prý je takové teplo… cha cha, ještě ho nestačil postavit protože má ruku v gypsu

    1. Zdeno, děkuji, já se na to podívám ráda znovu, protože teď mě to zajímá víc -teď jste moje kamarádky alespoň virtuální. Teď právě zavařuju 50kg meruněk, které objednal MLP nedovedl odhadnout množství- původně jich chtěl 100. Bude se nám o nich s dcerou zdát. On je moc hodný, ale pro domácí práce nemá opravdu odhad

     1. Tak sem něco pošli. Já loni bojovala s obrovskou meruňkou. Česala jsem ji vleže. Teda, ona ležela po veliké bouřce a já strašně pospíchala, aby se ty hory nádherných plodů nezničily, protože byly hlášeny další deště. Nebyla to moje meruňka ale byli všichni na dovolené a tak jsem trhala a vypeckovala a zpracovala (i pro ostatní rodiny) až se mi o nich zdálo. Tento týden jsem chodila do té sborové zahrady každý den a tu padlou meruňku jsem tam pořád viděla.

  3. Všem oslavencům přeju všechno nejnejnej, hodně zdraví a krapítek toho štěstíčka! Matyldo, Kačka už je opravdu velká slečna k nepoznání a synek se teda taky pěkně vytáhl! 🙂
   Xerxová, ráda čtu výlety a deníčky, ale s jedním nesouhlasím, Betka prostě na fotkách vypadá jako důstojná dáma, ať už vyvádí cokoliv a ty vlající uši, nádhera (chuckle)

 25. Xerxová, ono by záleželo na tom, jestli by se Blesan lek.
  Včera jsme byli opět po roce na přeočkování a jelikož na veterinu chodíme fakt jen na to očkování (už to klepu), je z toho Blesan vždycky pořádně vyjevenej. Ne z injekce – tu ani nezaznamená – ale z toho nezvyklého prostředí a hromady puchů, které není schopen identifikovat.
  Tak jsem je po vakcinaci polala s aplégrem do čekárny, než zaplatím. I otevřely se dveře a vešel pán. To ještě Blesana nechalo v klidu, ale za pánem se vevalila feňule berňáka, což naprosto nečekal a jak byl vyjukanej, tak na ni zavrčel.
  Poprvé v životě zavrčel na fenu!
  Takže pokud by se toho kance nelek, tak by se s malým kanečkem určitě chtěl kamarádit. 😀

 26. XERXOVÁ, TY JSI OPRAVDU RANÍ PTÁČE. BETKA JE SKVĚLÁ . PŘEČETLA JSEM A MUSÍM ZUPOZORNIT, ŽE I U NÁS V PŘEDHŮŘÍ ČESKÉHO LESA SE VYSKYTUJÍ OBLASTI, KDE JEDEN ŽIVÁČKA NEPOTKÁ.
  MUSÍM TU VŠAK S OBROVITÁNSKÝM POTĚŠENÍ NAHLÁSIT, ŽE KONEČNĚ U NÁS V NOCI NA VČEREJŠEK ZAČALO DEŠ¨TOVAT. ŽÁDNÉ PRUDKÉ LIJÁKY A KROUPY SE NEKONALY. JEŠTĚ VČERA VŠAK BYLO HODNĚ VEDRO. ODE DNEŠNÍ NOCI ZAS KRÁSNĚ A DOCELA VYTRVALE PRŠÍ. NEJEN ŽE PRŠÍ, ALE TAKY SE KONEČNĚ OCHLADILO. DNESKA RÁNO UKAZOVAL TEPLOMĚR NA MÉM ZÁPADNÍM OKNĚ V KUCHYNI 20°C. JE TO NÁDHERA, ALE NETUŠÍM, JAK DLOUHO TO OCHLAZENÍ VYDRŽÍ. VŠE JE NA ZAHRÁDCE KRÁSNĚ ZALITO A ROSTLINKY SI JEN MLASKAJÍ A LIBUJÍ. PŘED CHVÍLÍ JSEM DOPLNILA ŽELEZNÉ ZÁSOBY DEŠ´TOVKY. MÁM VŠECHNO PLNÉ A JEŠTĚ MI ZBYLO CCA 100 LITRŮ., KTERÉ MUSEJÍ ZŮSTAT VE VANĚ OBROVITÉM MALTOVNÍKUu.JINDE UŽ MÍSTO NEMÁM. UŽ MÁM I VŠECHNY NASYSLENÉ PLASTOVÉ FLAŠKY PLNÉ. A MUSÍM SE TU POCHLUBIT. UŽ SKLÍZÍM SVOJE RAJČÁTKA . JE TO VELIKÝ ROZDÍLM V CHUTI A VŮNI OPROTI KUPOVANÝM A DOVEZENÝM PŘES PŮL SVĚTA.O OKURKÁCH RADĚJI NEMLUVÍM. JDU NYNÍ NA ZAHRÁDKU ZASÍT ŘEDKVIČKY A ŠPENÁT, DOKUD JE TAK KRÁSNĚ NAPRŠENO. A ROSTE MI UŽ 3 GENERACE HRÁŠKU A 2. SALÁTŮ A ŠPENÁTU. CELÉ LÉTO SE NEJRADĚJI ŽIVÍM VLASTNÍ ZELENINOU. TAKY FAZOLEK SE DOČKAT NENMŮŽU. ZATÍM JEN KVETOU,ALE UŽ KVETOU HODNĚ A BUDE TO JISTĚ ÚRODA BOHATÁ. MĚJTE SE VŠICHNI KRÁSNĚ. ZDRAVÍM ZANU A DOUFÁM, ŽE KDYBY SE VYSKYTLA NĚKDE V OKOLÍ BĚLÉ, OZVE SE MI, ABYCHOM SE NĚKDE SRAZILY.

   1. ZANO, DOJE¨DTE A UVIDÍŠ NA VLASTNÍ OČI. JEN TY KYTKY A OVOCNÉ STZROMY NEMÁM. tY OVOCNÉ STROMY BY NERODILY, BO BY JIM VŠECHNU VLÁHU ZE ZEMĚ VYSÁL OBROVSKÝ JAVOR, S NÍMŽ SE STÁLE O VODU A PŮDU NAZÁHONY PERU A HANDRKUJU.LETOS KYTKY POŘÁDNĚ NEKVETOU,JELIKOŽ SUCHO A SLIMÁCI UDĚLALI SVOJE. KYTEK JE MÁLO, ALE MÁM KRÁSNOU NOVOU MLADOU MERUŃKU, KTERÁ ROSTE JAKO DIVÁ A TAKY SE PO ZDI SOUSEDNÍ STODOLY PNE TO HROZNOVÉ VÍNO. LETOS BUDE TAKY VŠAK MÍŇ HROZNŮ. JIŘÍ SE TEPRVE UČÍ RÉVU STŘÍHAT A ZJARA TO NĚJAK PŘEHNAL. ALE POD JAVOREM MÍSTA DOSTI A I NĚCO NA ZUB NAD OHEŇ A NA GTRILOACÍ KÁMEN BY SE NAŠLO, KDYBYCH DOPŘEDU VĚDĚLA.JÁ TI TŘEBY PŘÁVIDÍM, ŽE JSI SCHOPNA CHODIT DLOUHÉ ŠTREKY A I LETADLO SNESEŠ. LÍTÁNÍ BY MNE STÁLO ZDRAVÍ, NE-LI ŽIVOT.ZKRÁTKA- KAŽDÝ MÁME SVOJE TRÁPENÍ A RADOSTI.

  1. LENKO, ZÁVIDÍM I PŘÁVIDÍM, TY MUSÍŚ MÍT ZELENÉ RUCE I SRDCE A NÉJAKOU SMLOUVU TAM NAHOŘE, ŽE TI TO TAK PĚKNĚ VŠECHNO ROSTE A JAK TO VŠECHNO STIHÁŠ,TO JE HODNĚ PRÁCE. JÁ PĚSTUJI JEN RAJČATA V PYTLÍCH, LONI BYLY BRZY ALE LETOS JE MÁM JEŠTĚ ZELENÁ. JINAK MÁM JEN KYTIČKY.

   1. marsko-Maruško, narozdíl od jiných zvířetníků jsem invalidní důchodkyně a zahradu mám sic maličkou jako dlaň( 10×12 metrů a ještě nejmí¨n 1 třetina je nepoužitelnáj, jelikož je na ní místo normální země směs škváry, štěrku a hlavně popela z kamen, v nichž se topilo uhlím) a mám ji ako zábavu a pro potěšení.Krom toho mám vedle sebe svého Jiřího, který, ačkoli nerad a s bručením a frfláním ,s těžšími zahradními pracemi( rytí, budování buněk ,vybudování foliáku vlastní konstrukce a nošen ízalévacíchí konví k záhonům pomáhá. On totiž taky miluje zeleninkzu doma vypěstovanou. ještě mohu dodat, že ne mne třeba naprosto nelezou ta hnusná klíš´ta a moje krev nechutná ani kiomárům, takže borelióza a jiné hnusné nemoci mne snad ani potkat nemohou. Kvůli tomu kvantu nejrůznějších léků na neurologické a srdeční problémy , které denně musím spoykat vlastně havěti nuijak vábně nevoním . ano, ráda pěstuju i kytičky pro radost, ale letos se mi v těch děsivých hicech nějak nezadařily. rajčata v pytlích nepěstuju, neboť jsem od svého už 23 let mertvého tchána okokla způsob pěstování n rajčat ve vlastnoručně zhoto vených buňkách.stačí k tomu jen trocha zryté země , na jednu buňku vyměřený čterec o straně 50 cm, pak 4 vrbojívové silné a dostatwečně dlouhé klacky zapíchnuté do rohů, 1 plastová flaška bez dna a kus(cca150-180 cm vysoký, dvojité igelitové nohavice,což je vlastně metr široký a dvojitý tunel, který se na klacky navlíkne.vše se dá snadno sehnat, takže je to otázka pár korun investice a hlavně taky práce a šikovnost mého mužského. O svých domaniko klima buňkách jsem někdy předloni psala na zvířetník a dokonce tam u článku byly i obrázky.moc jsem se nasmála tomu, jak v diskusi zdena bez psa nazvala ty buňky. Ano, tancuje mi letos po zahradě 6 igelitopvývh bubáků. neumím zas najít ten článek, ale veram nebo někdo z šikovnějších zvířetníků jistě najde a sem píchne na článek odkaz. mám však svůj článek stažený právě kvůli té změně webu, kdy hrozilo, že nebude přístup do archivu lidovek. Nechce se mi vše vypisovat, takže pokud o ty instrukce v článku stojíš, písni mi na lenka53uzenáč na centrum české a já ti ho pošlu. Pokud se nemýlím, ty sis stěžovala na borerliózu a problémy s ní, takže tuším, že zahradu moc nezvládáš. Já mám nohy a ruce zdravé, jen srdíčko a oči neslouží, jak by měly.a heč, mám 1+5, i když se tu chlubím dost.letos teprve začaly kvést letničky , ale dost třeba lichořeřišnic padlo za obě’t nenažraným slimákům, kterým moc chutnaly. trošku kvetou terčovky, začínají echinacey a spousta afrikánů, které však nepáchnou, ale vonějí.Jiřiny letos ještě ani ťuk.

   2. MARUŠKO, KDYBYCH TY SMLOUVY MĚLA, NETRÁPILI BY MNE TAM SHORA TAK DLOUHO VEDREM, V NĚMŽE JSEM JEN ŽIVOŘILA DOMA ZA ZATAŽENÝMI ZÁVĚSY A ZABEDNĚNÝMI OKNY. VEN NA ZAHRADU JSEM CHODILA BRZO RÁNO, KDY TAM JEŠTĚ CHVÍLI BYLO PŘIJATELNĚ NEBO JEN POZDĚJI VEČER, KEDY HIC POMINUL.ALE ZAHRÁDKA JE PRO MNE OBROVSKOU RADOSTÍ. KDYŽ MNE DOKTOŘI ODEPSALI A DALI KE DNI 31.12.1995 DO PLNÉHO DŮCHODU S TÍM, ŽE NEJSEM JAKÉKOLI VÝDĚLEČNÉ ČINNOSTI SCHOPNA, STALA SE ZAHRÁDKA MOU VELIKOU RADOSTÍ A ZÁBAVOU. NIKDY DŘÍVE JSEM NEZAHRADNIČILA, ALE ZDE SE DOKÁŽU VYBIČOVAT K VÝKONŮM, KTERÉ BYCH V SOBĚ NIKDY NEHLEDALA. TAKY SE PRACÍ NA ZAHRÁDCE SEBEREALIZUJU. UŽ SI NEPŘIPADÁM TAK BEZCENNÁ A ZBYTEČNÁ JAKO DŘÍVE A BEZPROSTŘEDNĚ PO TOM VYNUCENÉM ODSZUNU DO INVALIDKY.UŽ NEJSEM PRO RODINU JEN ZÁTĚŽÍ, ALE NĚCO JINÉHO JIM PŘINÁŠÍM. JE TO MNOHEM RADOSTNĚJŠÍ POCIT.

     1. ZDENI, DÍK. JSI PRO MNE HVĚZDA, JELIKOŽ JÁ OSOBNĚ S PECKEM NEUSTÁLE ZÁPASÍM, TAKŽE KDYŽ NĚCO POTŘEBUJU NAJÍT, TRVÁ MI TO DĚSNĚ DLOUHO A KOLIKRÁT ANI POTŘEBNÉ NENALEZNU.

      1. ALE NEJSEM, JEN SE NESMÍŠ PŘEDČASNĚ VZDÁT. A KDYŽ TO NEJDE TAK, TAK SE PECKA ZEPTEJ JINAK. 🙂

 27. Beta ztrácející se v trávě – to je fakt nevšední pohled! 🙂
  My máme les a louky za humny, takže všechno křížem krážem prochozené. A přesto jsem se nachytala, když jsem s Denisem zvolila méně frekventovanou cestičku, po níž jsem před lety chodila ještě s Alfem – a najednou, hele, to křoví nějak mocně povyrostlo, že by se uživila i mačeta a trávu tady taky nikdo neposekal! :O Ale vracím se nerada, a tak radši přetrpím kalhoty po kolena mokré, než abych to obrátila.
  Dnes jsme měli jiné zpestření – Denis si poprvé pořídil přírodní parfém! Zahlídla jsem, jak v trávě hodil rameno a jede po něm, ale přiběhl hned, když jsem zavolala, a žádné znečištění na kožichu vidět nebylo. Až doma se páníček při vítání ptal, v které žumpě se válel. V uzavřeném prostoru to byla síla! Takže jsme neotáleli a naložili milého Denise do vany – a že jsme na něj byli dva, ani se nepokusil vyskočit (tím mě překvapil), jen stál jak ovce a trpně snášel sprchování a šamponování a zase sprchování a vynesení z vany. Až na pevné zemi do něj zase vjel život a než jsem na něj stačila hodit froté prostěradlo, třikrát se oklepal! Fakt zajímavé, kolik vody pojme srst i středně velkého psa! Možná, kdyby se válel v té kukuřičné kaši jak ti jižani Hanky W, vynesl by z bazénu kaše víc než leckterý člověk! 😛
  Jo a nesmím zapomenout koupit psí šampon!

  1. No, ta Beta ztracejici se ve vysoke trave mne taky zaujala. Asi kdybych byla nic netusici turista v lese, tak by mi krapet zatrnulo.

   Ja jsem dnes rano mela taky usmevnou historku se psem. Chet ma blby zvyk – jeste rozespaly se usadi do kresla vedle postele, prinese si neco sladkeho na zub, k tomu sklenici mleka, nacez u toho hbite usne a vetsinou mu kus pozivatiny zustane v ruce volne visici dolu. Dnes rano si vyjimecne pripravil housku se sunkou a syrem. A usnul. Ja jsem se vzbudila, kdyz Jakey na dalku asi 30 cm hypnotizoval ruku s houskou. Mam?/nemam/muzu si to vzit? Mel bych si to vzit? Jak si Jakey vsimnul, ze jsem vzhuru a sedim na posteli, tak zacal studovat podlahu – ja si tady panicko, jen tak lezim a koukam a ta houska mne ale vubec nezajima. Predstirala jsem, ze zase spim a jen koutkem oka pozorovala. Jakey se po milimetrech posunoval k housce a bylo videt, jak mu to v te makovicce srotuje. Kdyz se takhle opatrne priblizil k housce asi na pet cm, tak jsem vystartovala, housku lapila z prednostovy dlane a Jakeymu ji venovala. Sice jsem moc chtela videt, jak Jackman zuzla housku z dlane spiciho Cheta a skodolibe sledovat, jestli se Chet probudi, ale zas nechci podporovat spatne zvyky u psa, kdyz uz jsem vychovu manzela krapet zanedbala. (rofl)

   1. Chichichi, to muselo bejt divadlo 😀 .
    U nás by to pes měl jednoduchý, přednosta po usnutí okamžitě pustí držený předmět. Nejčastěji to TV ovladač 😛 .

   2. Hani 🙂 (y) vidím to v barvách. Ale že to s námi naši milánkové válejí co? (chuckle) (sun)

    1. AAAAAAA (rofl) jé to muselo být úža. Asi bych to bez udušení smíchy neabsolvovala 😀

     1. 😀 Nejsem škodolibá , ale řáchala jsem se na celou hlavu, u nás je to jak říká Zana, jídlo ne ale ovladač jó a ovladače ty psi nejedí 😀

   3. Super scénka (chuckle) (clap) (rofl) (rofl) (rofl)

    U nás se stalo něco podobného na jedné šašlikové párty. To takhle tatánek sedí na lavici, v pravé ruce třímá pívo a v levé kus masa a gestikuluje a vede řeči a plká a plká a vůbec nevidí, že před ním sedí v pozoru čuba a chtivě pozoruje ten kus šašliku, co s ním tatánek šermuje. V tom se jeden poťouchlík ozval: „tatí, kolik je hodin?“ Tatánek otočí levačku hřbetem nahoru, koukne na hodinky a Bára něžně odebere maso z hrsti….. „tý čubko, to bylo moje maso!“ Kolik bylo hodin, jsme se nedozvěděli….

 28. Téda, lidi, tady je dneska slavících … Tak všem to nej nej nej, zářivé zdraví, pohodu, radost, užijte si to!!!
  A 16 růží :
  (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  A ještě jednu s dlouhým stonkem navíc!
  http://www.astro.cz/apod/ap080214.html

    1. vždycky si říkám – je to Kristýna, Faustýna, Leontýna, Justýna, Valentýna… Naštěstí všechna přání odbydu hned ráno jednou větičkou – a nespletu se (rofl) (inlove)

     1. To je jednoduchý – Justýna je nejmladší neteř, Faustýna je Andulka, Kristýna je já 🙂

        1. Já jsem Lea ale občas mi říkají Leontýna a měla jsem pratetu Klementýnu – teď nevím, jestli se psala s y nebo i – a té jsme jako děti říkali Tante/Tantina – z němčiny teta. Tenkrát jsme bydleli 2 km od rakouských hranic a ta němčina tam byla za každým rohem.

    2. No vida, přiznala se (clap) .
     Přeju ti hodně radosti s holkama a s Ferdou a s bílým tygrem – a vůbec hodně spokojenosti a zdraví a těch … studijních úspěchů 😉
     Ať ti všecko klape!
     (rose1) (rose1) (rose1)

  1. Všem oslavencům – Týně i ratolestem od Matyldy – všechno nejlepší a každému jednu kytičku! (rose1) (rose1) (rose1)

    1. Zase vopožděná (wasntme) . Tak aspoň večer. Všechno nejkrásnější všem oslavencům svátkovým a narozeninovým. (rose1) (^) (*) (dance) (inlove)

 29. A to je mi krásný povídání. Už se těším, jak příští týden – jestli to aspoň trochu půjde – vyrazíme někam do českýho lesa porovnávat 😉 :*

 30. tak jsme se právě vrátili… Odkud ?? No z lesa – přece nějaké přeháňky a větřík nás nedostanou 😉 Pravda – Yarýsek byl teď dost opocený, jak jsme se odpařovali (rofl) , ale bylo to fajn. Houby stále nerostou, ale té vody v potůčkách co najednou všude bublalo… a toho bahýnka v sandálech… Ale nakonec jsme probrodili hluboké čisté kaluže – my vymyli bahno ze sandálů, Betka si omyla tlapátka… a hurá na kávičku o desáté 😛

  1. Xerxová, ty mě normálně štveš, s tou tvou divočinou 😛 Já ti normálně zá… no dobrá, přávidím! Tady mám pod pojmem divočina k dispozici akorát neprostupné houštiny plné vysokánských kopřiv a krvežíznivých ostružin (prosím nezaměňovat s Ostružinkou:) ), ale po kamenech bublající potoky a hluboké lesy? Ty tady opravdu nejsou 🙂

    1. jé – tos mi připomněla, jak jsme u prvního průsmyku mezi Lochy (Glen Kinglas) oba najednou řekli: „Jizerky“ (rofl)

      1. Zano, uz se tesim na clanek/clanky a fotky. Spolecne s Xerxovou jste mne na to Skotsko naladily.

  1. tak by jeden z nich utíkal… Pokud by to byl mladý osamělý kaneček, pak by zdrhal on, pokud by to byl statečný kaneček – zdrhal by Blesan (rofl) Vím, jak jsme ztuhli, když nám Xerda z pod smrčku vyhnal kanečka přímo pod nohy… naštěstí překvapený kaneček odešel na jinou stranu, než my (rofl) A Xerda se držel nás … takže to dobře dopadlo

   1. Utíkat ani náhodou, s Janou a Donem jsme nejednou potkali a veeelmi zblízka – jednou 14 odrostlých nám přešlo na procházce přes silnici a párkrát v lese na cestě ke krmelci úplně blizoučko. Donovi stačí lidsky potichu domluvit a ani se nehne, s mladým zatím tak daleko nechodíme ale ten by se asi lekl a uškrtil na vodítku.

    1. Strašně ráda bych věřila, že i Kazan by měl rozum , ale mám jisté pochybnosti (wait) Nazgúlové prokázali ve svém životě ohledně divokých zvířat jen velmi málo soudnosti a byly to jediné chvíle, kdy mě fakt dožírali. Jako dorostenci honili kance (také mladého, snad byli nakonec i rádi, když jsem je v druhém kolečku lesem odvolala), v Norsku vyhledávali losy, i když to žádný soudný pes nedělá (přežili i naštvaného losa, ale podle mně jen proto, že byli dva – i tak Daník dostal kopanec, který dlouho cítil) a vyvolávali výtržnosti s jezevci (opět měli kliku jen na pár škrábanců, opět si myslím, že je zachraňovala jejich dokonalá spolupráce). Ze srdce doufám, že Berry bude rozumnější, tady v okolí ji naštěstí nemá Kazan co učit – tedy pokud jde o větší a nebezpečnější zvířata. Myslím, že je to ten systém soukromých a veřejných lesů, který tady drží vysokou z dohledu, zvěř dává obvykle rozumně přednost tom být nerušena. Za ten rok jsme viděli srnce v našem venčícím lese jen jedinkrát, a přitom vím, že tu jsou. Jak já jsem ráda! Jinak jsem si fakt neměla na co s Nazgúly stěžovat, ale prevece jejich loveckých excesů mě stála šílených nervů a pozornosti, nevěřila jsem jim nikdy, i když jak rozum brali, tak byli většinou od zvěře odvolatelní. Jinak ten vlk mezi nimi byl štěňátko Daník… (inlove)

     1. Od všech místních jsme slyšeli, že Skotsko je zamořený jelenama (red deer), který sežerou, na co přijdou (zejména mladej les) – vlastně některý ohrady jsou kvůli nim.
      Teda žádnýho jsme neviděli, ale přijde mi, že bez toho žít můžu 😛

      1. už jsem viděla i zbytek – paráda… Hele a přes ohradu s hovězím jste taky šli ?? A nebo jen ty ovce a ovce a ovce…

       1. Hovězí bylo taky (chuckle) . Nejdřív jsem koukala, jak koukaj (wasntme) , ale oni koukali po žrádle a ne po nás. Akorát mladý hovězí bylo rozverný, ale ty se zase chtěli honit sami mezi sebou.

 31. Na rozlítanou a rozesmátou Betku je radost pohledět. Jsem ráda, že jí to takhle běhá a že na obvyklé trase se jen nudila. Tss, moravská puga. Kosatka je horalka každým coulem. A uměla si vybrat páníky (chuckle) (inlove) .

  Jo, náhle zmizelé cesty… to je moje. A jak píšeš, nebyly to žádné srnčí pěšiny, nýbrž široké, vcelku pohodlné a nezaměnitelné člověčí cesty. A najednou šlus. Křoví, vysoká tráva, pařezy, zarostlé dolíky a kameny – terén pro sandály jak dělaný (wasntme) . Vždycky jsem se nechca válela. Ale pokud kosti vydrží a nezahučí se do vosího hnízda, tak to furt jde (rofl) .

  Achich, my už tak dlouho nebyli v lese. Snad ochlazení chvíli vydrží a nebude lejt v kuse…

  1. sandály na boso – moje obuv celé léto… v terénu nic moc, ale jsem nepoučitelná (wave)
   Pohlaď buldočíka – teplotu už máte ideální, osušku do batohu a hurá ven (nod)

    1. palec jsem si urazila v pantoflích… to je ještě blbší obuv, než sportovní sandál (chuckle) Vlastně druhá moje používaná letní obufff

   1. Na boso nemuzu. Desne se mi poti nohy. A pak je mi na ne zima i kdyz jinak je desny vedro.
    O tom, ze kdybych vyrazil v sandalech tak posbiram veskery kaminky, vetvicky, pisecek, …

    1. Taky moc naboso nechodím, je mi vedro na celýho člověka, ale nohy studěj. Asi máme divný nohy :^)

    2. Copak u nás na fsi naboso klidně, ale v Praze ne. Jsem cepovaná od jedné pražské tetičky. Ta trvala na bavlněných ponožkách do sandálů. Bydlela u Vrtbovské zahrady a když jsme vyrazily spolu, tak mi ukazovala veškeré hnusy, které se mi lehce dostanou z rozpáleného chodníku na nohy. Ona ta teta trvala i na jiných pravidlech. Meloun? Ano, ale celý a doma ti ho umyju a pak nakrojím. Veřejné WC? Ano, ale NESEDNEŠ SI a neutřeš si do hadrového ručníku ruce. Prostě moje teta byla vrchní sestra na infekčním. Ale sranda s ní byla. Ne, že ne. (dance) (sun)

     1. Když na to tak koukám, asi jsem měla napsat na „fsi“. To byl pokus o vtip (wasntme)

 32. Krásne sobotné ráno vinšujem všetkým! Slniečko (sun) , ale v noci bola taká búrka ako už dávno nie. Blýskalo sa v jednom kuse, pes sa išiel zblázniť, no paráda. Ukazuje sa pekné ráno, tak uvidíme. ]:)

 33. V Brně pršelo, ale moc to nezchládlo. To bych chtěla vědět, jak budu chystat tu oslavu, když v půlce lednice trůní dort a venku není tak chladno, jak jsem si představovala. No, uvidíme, uložit na balkon to bude problematické, když má dorazit i Barnabáš loupeživý a babička, co kouří na balkoně….

   1. Kačce i Kubovi všechno nejlepší (h) .

    A mamce co nejmíň nezvaných pomocníků 🙂 . I když Barnabáš nebo tchýně v dortu, to by byl článeček (rofl) . Ať se vám oslava vydaří bez zádrhelů!

   2. Tak gratulace k narozkám i k svátku (f)
    Andulka má zítra celý 2 roky a pozítří svátek. Ale slavit budem až příští týden, protože teď ještě uzdravujeme to Ánino bolavý bříško

   3. Tvým šikovným velkým dětičkám přeji hodně zdraví a úspěchů v životě (f) (^) (f)

  1. Sweet sixteen (v USA je to prý až snad nějaký obřad, třeba nám to dámy emerické napíšou) jsme slavili zjara – dcéra to pojala jako dětsko-barbínkovskou oslavu (sama je naprosto opačná, měla to být prča – a byla), takže dort byl medvídek, vše bylo růžové, všude spousta ozdůbek apod.
   Oběma dětem přeju vše nej nej nej!

   1. No však to tak Kačka nazvala podle nějakého amerického filmu, kde to byla cukrkandlová oslava ve velkém stylu. Naštěstí její touhu představoval jen ten veliký dort- žádala dvoupatrový se spoustou marcipánového zdobení. Má totiž narozky zároveň se svou sestřenkou (rozenou o den dřív), která má dědečka cukráře- takže dort byl obvykle částečně její, ale nikdy nebyl takový, jaký chtěla, protože tyhle narozky pořádá švagrová. Jenže letos jsou na dovolené a vrátili se dneska ráno, takže jsem se uvolila uspořádat oslavu místo nich (ovšem výměnou za tu další hromadnou, kterou mám obvykle na hrbu já- a letos budu mít 40 a budu trvat na velké slavnosti- jo, užijou si to 😛 ) Prostě dneska slaví i moje babička narozky a svátek (je Anna, rozená 25. července) plus neteřka. Ta má deset. Je to děsně složitý, ale v podstatě výhodné, že to lze uspořádat najednou. Nejlepší je chvilka, kdy si oslavenci navzájem potřásají rukama, případně fronta gratulujících se přesouvá od jednoho ke druhému a snaží se přijít na to, jestli na někoho nezapomněli, protože systém v tom nemá nikdo.
    Navíc jsem dneska ráno při nákupu šla kolem květinářství a měli tak kbelík smetanových růží po desetikačce- a bylo jich akorát 16, no nekupte to… 🙂

  2. Milá Matyldo, popřej za mě prosím oslavencům vše nejlepší (inlove) Jsou milí, chytří, šikovní a je s nimi legrace. 🙂 Je to pro vás letos v mnohém přelomový rok, oba se dostali na školy, na které chtěli jít, můžeš se nad tím ohromným dortem oprávněně nadýmat mateřskou pýchou (inlove) a o to, abys neuvázla v nějakém dojetí, se nejspíš postará Borůvka s Barnabášem, a když trochu počkáš, tak možná i babička 😛

   1. Babičkou je naštstí míněna moje máti, ale i ta mě dovede dostat do varu, i když v tomhle na mou tchyni nemá- ta je profesionálka 😀

    1. Matyldo, tomuhle se u nás říká „slavná výročí“. Užijte si to a hodně oslavujte – a třeba se vám ještě ochladí, tady máme asi 18 stupňů, ono to k vám taky dojde. Ale je fakt, že včera bylo strašlivý dusno.
     Tak všecko nej (inlove) dětičkám i šikovný mamině (rose1) (rose1)

 34. Milá Xerxová, kafíčko počteníčko a jdu do pr…áce 😀 děkuji ti i za přání dnes ho bude téže potřeba.
  Jinak Kosatka s lítacíma ušima nemá chybu. Nevím proč, ale u naší psiny se mi to nepovedlo. Tiše závidím a odpoledne vyrážím se psíky mimo město. Děkuji ti
  (h)

 35. hezkou prázdninovou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Betce se dneska ráno na žádnou procházku nechce… protože pršípršíjenseleje (rain) a to se jí nelíbí. Pravda – těch 12 stupňů a vítr překvapilo nějak i mě a ranní průzkum zahrady jsem zkrátila na minimum (chuckle)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN