KOČKY: Melíšek a Zrzínek

Melíšek: Všem Zvířetníkům dvounohým, čtyřnohým, opeřeným, chlupatým i nahatým, s ploutvičkami, krunýři apod. přeju krásný sluníčkový (to já rád do kožíšku) den a jsem zase tady se svým kocouřím hlásáním.

Děsně jsem vyrostl! Jsem sice drobnější, ale i tak kocour chlapák, statný a krásný, s obrovskýma oranžovýma očima. Mám nádherný hebounký a lesklý kožíšek, už mi dorostly chloupky na prdelce, takže nevypadám jak opičák, jsem prostě úžasný! To říká panička, ale nejen ona, taky hodně paničky kamarádů a kamarádek, mně to dělá, pochopitelně, moc dobře, když mne tak chválí!

A ostatně – vím to i sám, protože se mooooc rád zhlížím v zrcadle. To si usednu do umyvadélka tam doma, co bydlíme v Praze, je malé, akorát se tam tak vejdu a vyplním ho zadínkou celé, natáhnu tlapičky na tu stříbrnou věc, co z ní teče voda, elegantně vystrčím ocásek a koukám se upřeně na sebe dlouhé minuty do zrcadla.

Pak, spokojen sám se sebou, si jdu po svých záležitostech a nesu se u toho jako falešná pětka do záložny – to říká panička, já bych to tak nenazval, copak já vím, co je to falešná pětka nebo záložna? Já se prostě nesu jako nádherný kocour! Panička mne tak zkusila vyfotit, ale nepovedlo se, prý ten blesk ozářil zrcadlo a byl tam jen zářivý flek bez kocoura.

Panička: Tak já také přeji krásný den, s Melicharem je to tak, že z něj roste pěkný ješita. Pozoruje se v zrcadle, je legrační ho sledovat, protože natáčí hlavu střídavě na jednu a druhou stranu, aby si důkladně sám sebe prohlédl. Obvykle si k tomu vybere dobu, kdy jsem si právě umyla ruce, takže umývadélko je mokré. Tím ho hezky vysuší, pak vyleze a s mokrými tlapičkami, zadečkem a bříškem se zabydlí v záchůdku, kde spořádaně vytvoří, co vytvoří. Ven vyleze kocour v trojobalu!

Ale oblíbenou máme také hru „Pojď se kouknout na kocoura“. To si mi vleze do náručí, zádíčka přitiskne ke mně, tlapičkami mne objeme kolem ruky, za zadní ho držím a jdeme k velkému zrcadlu, kde se zálibně prohlíží, točí přitom hlavičkou zprava doleva a vypadá náramně spokojeně s tím, co vidí, tedy sám se sebou, o mně se raději nezmiňuje! Je děsně hravý. Takže si taky musím dávat pozor na to, s čím si chce hrát!

Melíšek: To je nějakých řečí o tom, že se sám sobě líbím! Měl jsem se asi jmenovat Narcis! A krade mi panička hračky! To na ní musím prásknout! Tuhle jsem na stole okusoval vysunutý žiletkový řezač a řvala jak protržená a umí děsně rychle běhat, sem si všim! Ale teď se lidičky podržte! Představte si, co mi provedla! Dotáhla mi do bytu vetřelce. Musím říct, že jsem z toho byl celý paf.

Začnu ale od začátku.

Jednou takhle přišla domů a nějak divně voněla. Pěkně jsem si jí očuchal, samé kočky to byly. A muselo jich být hodně, co se o ní nějak otřely, protože voněla úplně celá – ruce, boty, kalhoty… Drbala mne a brečela mi do kožichu! Nevím proč, ale začal jsem z toho být nějaký nesvůj! Pak asi za 5 dnů přišla zase domů a voněla kočkama. Zase stejně. Sice nebrečela, ale byla taková posmutnělá a cosi povídala o chudáčkovi, který si prožil hrozné utrpení, nerozuměl jsem hlavu ani patu, tak jsem to zajedl kvalitními pamlsky, které jsem si vyžebral a ten kousek hovězího zadního z mladého býčka tedy taky nebyl špatný!

No a pak jednou přišla, zase tak voňavá, dala mi napapat, vyčistila záchůdky a někdo klepal. Jsem obvykle uvítací domácí výbor, takže jsem šel zkontrolovat, co, či kdo se to k nám chystá na návštěvu a tam stála ta paní, co jí znám a co mi voněla už tehdy a přinesla mi spoustu hraček a válela se se mnou po podlaze. V ruce držela modrou přenosku. Cítil jsem, že se děje něco historicky zaznamenatelného!!!

Panička: Ta paní byla Beda a nesla Zrzínka. Postavily jsme přenosku na zem, odstranily tu blokovací mřížku a Melda, zvědavec, strčil dovnitř čumáček, nasál a zasyčel. Couvl a šel to rozchodit. Připlížil se z druhé strany, strčil dovnitř fousky, znovu nasál a zase zasyčel. Nervózně pochodoval po apartmánu a nevěděl, odkud začít.

Protože jsme trochu necitlivě v útulku nacpaly Zrzínka do přenosky i s tou kukaní, kterou jsem mu koupila a ve které od pondělka do dne převzetí, čili do čtvrtka, opravdu rád bydlel, měl tam totiž dokonalé soukromí, a byl chráněn před výpady Bílého ocáska a ostatních kočiček, které opravdu nemusel, byl chudáček spláclý, strachy počůraný i bobíka jsem tam našla.

Když jsme ho vyndaly ven, odstranila jsem kukaň, vyčistila jsem mu přenosku, vybavila ji měkkým koberečkem a flísovou dečkou a on si tam zase zpátky zalezl. Melíšek obcházel, sem tam si zasyčel, ale to bylo tak asi všechno. Ostatně – kdo jste viděl video, co Beda natočila, víte o čem je řeč, kdo jste někdy seznamovali dvě kočky v domácnosti – starousedlíka a vetřelce, asi víte také své.

Melíšek: Byl jsem rozčílený, strašně rozčílený. Chodil jsem kolem a chtěl vidět toho zrzouna drzouna, co si hodlal u nás zavést bydlík, jídelnu a ložnici. Nechápal jsem, proč paničce nestačím jen já! Proč musí tahat domů konkurenta, copak nejsem dostatečně krásný, hodný, vrnivý, mazlivý, poslušný, heboučký… Proč zrovna já mám to štěstí, že se mi do kožichu nasadí veš v podobě jednoho zrzouna, ještě k tomu bez ocásku!

Já, lesklý krásný kocourek se mám kamarádit s takovou obludou ošklivou? Srst to stvoření má mastnou, zknocenou, ustrašeně tam sedí a kouká jak puk, určitě mi všechno sežere. Tak jsem do něj dloubl pacičkou a syknul jsem na něj. Zalezl ještě dál, zbabělec jeden. Ale do misky s granulema už nos strčil, když mu jí tam ta teta drbací Beda vsunula, vždyť to povídám, že mi všechno sežere, já budu taaaaakový chudáček.

No, počkal jsem si, dostal jsem zatím tyčinku a panička se chtěla vlísávat, ale to já teda neee, nejdřív musím prověřit, co bude vetřelec dělat. Hele – vylezl z přenosky, zrzoun jeden. A vzal to rovnou dráhou do šatny, tak já fofrem za ním, prohnal jsem ho po šatně a zahnal do kouta. Jsem hrdina!

Tak jsem si šel dát další tyčinku a pochlubit se, jaký jsem chlapák a ten příšernej rezatej oprsklec se šel klidně napít z mé misky a kašlal na mně, no chápete to? Syknul jsem na něj a on zase poslušně zalezl do toho kouta. No proto! Musím říct, že lidi to mají jednodušší. Když to potřebují, dají si panáka! Taky bych si nejraději dal panáka!

Panička: Měla jsem ze seznamování strašný strach. Měla jsem strach, že Melíšek ztratí svoji příchylnost a mazlivost vůči mně, že se neshodnou, že se porvou, že budou lítat chlupy, že Melíšek bude trpět – je jasné, že Melíšek pro mne byl ten nejdůležitější, snad mi všichni odpustí, že jsem preferovala právě jeho!

Měla jsem hrůzu z toho, že Zrzínek nebude chtít spolupracovat, že se situace vyhrotí, že ho budu muset vrátit, to jsem si ale odmítala připouštět, že bych ho dala zase zpátky tam, kde byl tak nešťastný, v koutku duše jsem doufala a věřila, že to dopadne! Jednoduché to pro mne tedy opravdu nebylo.

Zmítala jsem se v pochybnostech, jestli jsem udělala dobře, jestli to byl dobrý výběr, proč jsem si k Melíškovi nevzala vymazlené kotě, jestli ho nakonec opravdu nebudu muset dát pryč a další a další otázky se mi honily hlavou. Myslím, že bych to i udělala, kdybych viděla, že Melíšek nějak strádá, ale asi bych hledala řešení někde jinde, nežli zpátky v útulku. Hledala bych starší lidi, kteří by se Zrzínka ujali a věnovali se mu. To on totiž potřebuje k získání důvěry v lidi nejvíc. Nakonec to snad dobře skončilo, o tom potom!

A teď jen v rychlosti, jak jsem se vlastně k Zrzínkovi dostala. Že by to byl nějaký překrásný kocour, co zaujme na první pohled, to tedy nebyl! Ale když jsem útulkem procházela, tak jsem zabloudila i do karantény a tam jsem ho našla. Zacpaného v rohu malé klece v pelíšku, z jedné strany záchůdek, uprostřed misky s vodou a granulemi. Smutný pohled krásného čumáčku. Požádala jsem o dovolení ho pohladit, nastavil ouško levé, ouško pravé, pak se ale celý jakoby vnořil do sebe a přestal mít zájem.

Tak jsem ho nechala, ale vrtalo mi to v hlavě. Odjela jsem a přemýšlela. O tom, co se mu asi mohlo stát a co prožil. Při příští návštěvě jsem se hrnula rovnou do karantény. Nechal se pohladit, nastavil ouško levé, ouško pravé a najednou „hodil zádíčka“ a půjčil mi bříško. Paní, co se o kočičky přes den stará, prohlásila, že to u něj ještě nezažila. Dlouho mu to ovšem nevydrželo, jako kdyby si to rozmyslel, opět se zasunul do úplného rohu klece a nenechal na sebe už sáhnout.

Podrobně jsem se vyptala, co mu vlastně bylo a dozvěděla se, že ho našli strašně zasvrabeného, plného parazitů a boláků, slezla mu kompletně srst a měl ty boláky až do živého masa. Kromě toho ho musel někdo týrat a přišel i o ocásek. Z toho má asi 5 cm pahýlek. V karanténě byl vyléčený, dorostla mu srst, ale asi si nebudeme nalhávat – šťastné zvířátko vypadá jinak.

Nevím, co se to ve mně zlomilo, prostě jsem se rozhodla, že jestli druhého kocourka, aby Melíškovi přes den nebylo smutno, bude to právě tenhle. Byl zrzavý, to jsem chtěla, cosi mně k němu přitahovalo, lítost, ale nejen lítost, také ten jeho čeníšek, důvěřivý, přesto bázlivý, prožité utrpení měl vepsané v očích.

Tak jsem si dlouze korespondovala s paní Janišovou, která mi trpělivě vysvětlovala vše, na co jsem se ptala, otravovala jsem všechny Zvířetníky kočičí: JanuBu, Bedu, Vave, Terru a další. Všem dodatečně díky za trpělivost, to jste si se mnou užili!!! S paní Janišovou jsem si vyměnila desítky e-mailů, nakonec mne sice chválila, že jsem svědomitá a nechci nic zanedbat, ale myslím, že ve skutečnosti si párkrát ťukala na čelo.

Dnes situace vypadá následovně: Melíšek přijal Zrzínka do své domácnosti. Já ale stále ještě netuším, který z nich má navrch. Hrají si, dovádějí, ale občas po sobě vyjedou a lítají chlupy. Melíškovi jsem nedávno sundávala stroupky z podrápaného zahojeného boku. Nedělá mi to dobře, ale asi to mezi dva kocoury prostě patří, že si to občas vysvětlí a vyřeší.

Jinak šla adaptace Zrzínka do domácnosti mnohem snáz a rychleji, nežli kdo vůbec očekával – hlavně odborníci kočičí – JanaBu, Beda a spol. se nestačili divit, že vše proběhlo tak hladce. Zrzínek byl 2 dny zalezlý v šatně a ven vylezl pouze v noci. Pak se ze šatny přestěhoval do škvíry mezi postel a topení. Tam byl zalezlý a připláclý do koberce. Z této skrýše pozoroval dění.

Tam vydržel taky 2-3 dny a pak se postupně přesunoval do přední části pohovky, odkud už mu koukala hlavička. Občas vylezl a dravě si vzal z ruky nalámanou tyčinku, když jsem mu nabídla, ale většinou po mé ruce vystartoval tlapkami. Po asi 6 dnech jsem seděla na křesle a přišel mi nabídnout hlavičku k podrbání, pak seknul tlapkou a šel si po svých.

Ale osměloval se čím dál víc, už spal i na křesle, kam jsem mu dala flísovou teplou a měkkou deku a jednou ráno mne překvapil tím, že stál v kuchyňce vedle Melíška, otíral se mi o nohy a dožadoval se snídaně. Místo toho jsem seděla se slzičkama v očích na bobku a hladila jednou rukou Meldu a druhou Zrzího. Pak dostali nabaštit a šli si po svých, každý do svého bydlíku.

Zrzínek byl od první minuty v bytě neuvěřitelně čistotný. Zatímco Melíšek se neustále olizuje, myje a čistí, Zrzínek na to zpočátku kašlal. To bylo, když si olízl ledabyle tlapku. Najednou se ale také začal mýt. Hlavičku, ouška tlapkou, začal si olizovat bříško, boky a dnes, cca 4 týdny po jeho převzetí domů, má mnohem světlejší, jemnější srst, je vidět, že vystouplé boky se mu už kulatí a že vynikající speciální granule na srst zabraly.

Pozn.: Melíšek je ještě lesklejší, protože je baští taky. Dostávají oba stejně, to nejlepší, co jim můžu nabídnout, co dosud nejedl Melíšek (zakysaná smetana např.) to má rád Zrzínek, takže Melda už taky a naopak. Když je vidím na křesle na měkké dece ležet vedle sebe, stočené jako dva banánky, černý a světle rezavý banánek, tak se musím štípnout, abych uvěřila, že jsou moji.

Já, která toužila léta po kočičce a směla mít tak leda jednu plyšovou, mám najednou 2 krásné kočičáky, kteří si na sebe zvykli a pomalu si zvyká ten jeden i na mne, otázka času je, kdy ho začnu seznamovat s přenoskou, abychom případně taky ve 3 spolu mohli někam jet.

Melíšek: Tak už toho ta panička nacvakala dost, teď zase chvilku já! No, nechtělo se mi, ale smířil jsem se s tím zrzavcem bezocasým. Co mi taky jiného zbylo, že, když panička vypadala od prvního okamžiku tak odhodlaná mi ho nechat? Nakonec to není tak zlé, jak to vypadalo, když ho vyplivla ta modrá přenoska. Aspoň nejsem přes den sám.

Občas proženu já Zrzka, občas on mne, občas lítají chlupy a zatím nemám příliš chuť s ním sdílet společné křeslo moc často, ale možná to ještě přehodnotím. Já mám svojí maminku, s tou spinkám v posteli, Zrzín zatím tu lebedu neobjevil, takže spí na křesle, ale stejně ho podezřívám, když na nás kouká žárlivě, jak se tam s maminkou mazlíme, že tam za chvíli taky vleze. Ale nakonec to nebyl zas tak špatný nápad mít kámoše, a když se nepereme, tak si to i užívám. Na zrzavočernou chlupatou kouli je prý moc krásný pohled.

Jo a ještě bych rád napsal, jaký nám panička vytvořila rodokmen, jsme opravdu 2 ušlechtilí kocouři:

Melicharius d.I Taube von Kleno-Witz

Barbarosa d.I von Strassnitz und Erdbeerkorb

 

Neboli: Melíšek I. Holub z Klánovic (za svobodna jsem Holubová, depozitum Klánovice)

 Zrzínek I. ze Strašnic a Jahodnice (nalezen ve Strašnicích, útulek Kyje-Jahodnice)

Ale jinak prý je panička docela normální! Tak já zase něco mňouknu, nebo že by Zrzínek, až najde ještě víc odvahy?

Váš Melda

Další fotky najdete zde a na video se podívejte tady

 

Aktualizováno: 22.7.2010 — 11:46

193 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jen bych to trochu poopravila: oni (cat) (cat) nejsou tvoji, ty jsi jejich. A chlupy budou občas lítat pořád. Anežka s Rijou jsou sice nejlepší kamarádky, ale i tak má občas Anežka na ouškách ráhy od své chlupaté náušnice (tu hned tak někdo nemá) a Rija zase na krku, jak se jí starostlivá Anežka pokouší nosit (9 kg je přece jen 9 kg a tak veliká štěňátka už obvykle běhají po svých).
  4+7. Za co?

 2. Tak jsme se vrátili z obchodu. Cestou tam v půl páté odpoledne tepoloměr na bance ukazoval rovných 110F což je 43C. Cestou zpět to kleslo na pouhých 109 . Tak tomu říkám výheň a má tak být ještě zítra a pozítří (sweat) (sweat) (sweat)

  1. Smarja, Maricko, no ono je fakt, ze vy jste tak bajvoko 6 – 7 hodin na jih od nas, ale je to stejne sila. U nas bylo jenom 99. Chet a nejaci kamaradi meli hrat v centru u nejake hospody, ale na asfaltovem parkovisti bez stinu, a ono i kdyz uz i slunko zajde, tak ten asfalt horko dejcha. Vzhledem k tomu, ze v tomhle miste hraji jen pro zabavu a kamarady a nahodne prichozi a za penize do klobouku, tak se to zrusilo.

  2. (call) hlásím, že mě právě probudil zvednuvší se vítr a hřmění…a tohle předpovídali až na večer a dnešní noc, tak je to zas předběhlo…., to bude odjezd na dovolenou a stavění stanů… a už blejská…a ochladilo se…to jediný, mi nevadí….ještě ten déšť, třeba na dvě -tři hodiny, to bych rozdejchala, ono by za chvíli bylo sucho,ale líp by se jelo…kvůli jejeich předpovědím,že se prudce ochladí a pak zase vedro…táhneme věcí až moc… 🙁

   1. Doufám, milá Sharko.68 (inlove) , že máš nějakou bytelnou staro-středo-věkou pláštěnku …. nevím, jak napsat, že ne novověkou. (chuckle)

 3. Karolino, jeste jsem chtela rict, ze moc krasna je ta fotka jak Zrzinek sedi na parapetu u nadoby na snitlich. Krasna je vyrazem jaky ma na tom ksichticku. Takovej trosku ostrazitej, vaznej. Zjevne si hlida sve dobre bydlo.

 4. ;;) RO Z V E R N Í Č E K. ;;)

  .(*) Agresivní kočka. Na policii řinčí telefon: „Volám od Nováků. Prosím, okamžitě sem někoho pošlete. Právě vlezla do bytu kočka!“ „Helejte, nedělejte si z nás legraci!“ „Musíte sem někoho poslat, u telefonu Novákovic papoušek!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidý večer a hezky se vyspinkejte. ~o)

 5. Víš Karolíno, také jsem mohla sledovat nejdřív tvoje úvahy a potom sžívání kocourků v takřka přímém přenosu a mám ten dojem, že jsi nejen byla maximálně připravena, ale tak plna obav, že se ti to tu kocouři prostě museli snažit usnadnit! když jsem slyšela, jak chudák Zrzínek v útulku žil kdesi pod umyvadlem (či kde), k smrti vyděšený, tak tohle fakticky zázrak – tobě za odměnu (inlove)
  Obávám se, že naše Berry to praktikuje obráceně – asi dvakrát jsem ji pochválila do mailů, že je moc hodná, takže okamžitě se dala do páchání lumpáren. Že jsem ji nemohla odehnat od nalezených zbytků ryby (zkoušela všechny triky jako starý delikvent a přitom to byla její první ryba! – ten Daník jí snad napovídá, nebo co), to bych ji odpustila. Že mi ukradla čisté prádlo ze sušáku v zimní zahradě a roztahala ho po dvorku… no dobrá. Že mi pod počítačovým stolem s prominutím prdí jak ďábel, že se musím občas evakuovat – mohlo jí něco nesednout. Že mám smetáček častěji pod fuchsiemi než kuchyni, budiž. Ale proč mi musela na záhonku sežrat kopr? Rozdupat, co zbylo? Když jsem se na něj tak těšila, ha? Vuvuzela jedna, a ještě se tváří jako černej chlupatej (angel)

  1. chicht… Kosatka dravá II. mi dělá radost (rofl) , hezky tě zabaví, nenechá tě smutnit po zbytku rodinky (chuckle) A koneckonců já tvrdím, že kopr se pěstovat nemá (wave)

  2. Prosím Tě, drahá Dede (inlove) , Ty toho naděláš kvůli kousku zeleného! (wasntme) Kdoví, třeba chudinka malá trpí meteorismem kvůli tomu … vlastně Tě zachránila před potížemi, ba i možná před společenským znemožněním se – a Ty bys jí nasadila hned psí hlavu! (chuckle)
   Mmch, pamatuj na Petru K, ta taky vždy litovala veřejné chvály Ešuska. (rofl)

  3. Sežrání kopru bych hodnotila jako hrdinskej čin kříženej se sebeobětováním … já bych to teda nedokázala (rofl)

   1. Áno áno, hrdinskej čin a sebeobětování v jednom 😛 .

    Berrinka je úžasňácká, zdá se, že předčí mistra (clap) (rofl) .

     1. Na každého jednou dojde, milá Louk (inlove) – aneb My všichni jsme hanoným (chuckle)
      Ale ňoumový klub, to je úža! (y)

  4. DEDE, TO SEŽRÁNÍ KOPRU NECHÁPU. NÁŠ HOKIN BY SE HO NETKNE A ANI K NĚMU NA ZÁHONU NEPŘIČUCHNE. JÍ KOPR TAKY MOC NEMUSÍM JAKO XERXOVÁ. ALE SNAD BY POMOHLO, KDYBY SIS ZASELA KPROVÁ SEMÍNKA ZNOVU, AVŠAK DO TRUHLÍKU A DALA JE NA MÍSTO, KAM TA PAŽRAVKA KOSATČÍ NEDOSÁHNE NEBO SI TAM NETROUFNE. U NÁS SE DOSTANOU SEMÍNKA MINIKOPRU COMPAKT, KTERÁ SE PRÁVĚ V TRUHLÍKU NEBO V KVĚTINÁČI PĚSTUJÍ. SAMA MÁM DOMA TENHLE MINIKOPR V DOCELA OBYČEJNÉM KVĚTNÍKU , TERÝ MÁ PRŮMĚR CCA 20 CM.MOC SE MU TAM DAŘÍ A UŽ DOKONCE ZAČAL KVÉST. NEBAVÍ MNE LÍTAT ÚPRO VŠECHNO NA ZAHRÁDKU, TAKŽE MÁM TAKOVOU BYLINKOVOU ZAHRÁDEČKU PŘÍMO ZA OKNEM OBÝVACÍ LOŽNICE. TAM PĚSTUJU BAZALKU, MINI KOPR, ŠNITLÍKOPAŽITKU – ALIAS KNOFI, ŘECKÉ OERÁNO, MAJORÁNKU, ROZMARÝNU, PETRŽELKU A TAKY PŘEVISLÁ BALKÓNOVÁ RAJČÁTKA- ŽLUTÁ I ČERVENÁ. Jakmile zahrozí ochlazení, poputují bylinky z VENKOVNÍHO okenního PARAPETU DOVNITŘ, ZA OKNO. TAKTO LZE VYPĚSTOVAT SKORO VŠECHNO .JEN MUSÍŠ MÍT DOBŘE SLUNCEM OSVÍCENÉ OKNO. MÁM ŠTĚSTÍ, ŽE DVĚ OKNA NAŠEHO PIDIBYTEČKU SMĚŘUJOU NA JIHOZÁPAD, NDALŠÍ DVĚ NA SEVEROVÝCHOD A JEDNO , KOMOŘE ,MÍŘÍ NA ZÁPADNÍ STRANU, TAKŽE MOHU ZATÍM PĚSTOVAT ROSTLINKY, KTERÉ VYŽADUJÍ JINÉ PODMÍNKY. JEN DOUFÁM, ŽE AŽ NÁM NA PODZIM ZREVITALIZUJÍ NAŠI STAŘIČKOU BYTOVKU A VYMĚNÍ NÁM DŘEVĚNÁ OKNA ZA PLASTOVÁ, ZŮSTANOU PARAPETY ASPOŇ NĚJAKÉ. POKUD SE TO TAKTO NESTANE, VYŘEŠÍME VŠE POMOCÍ TÉČKOVÝCH DRŽÁKŮ ( DŘÍVE UŽÍVANÝCZH NA UPEVNĚNÍ UMYVADEL)A UDĚLÁME POLICE TĚSNĚ POD OKNY. PĚSTOVÁNÍ BYLIKINEK PŘÍMO ZA OKNEM BYTU SE NEVZDÁM NIKDY.KDO BY LÍTAL PRO KOUSEK PETRŽELKY DVĚ PATRA SCHODŮ DOLŮ A ZAS NAHORU, ŽE? MOC ZDRAVÍM VŠECHNY. MUSÍM SE TROŠKU POCHLUBIT, BO NA ZAHRÁDCE SKLÍZÍM PRVNÍ VENKOVNÍ RAJČÁTKA, KEDLUBNY, OBRSALÁTY A DALŠÍ ZDRAVÉ DOBRŮTKY. A I KDYŽ SE TU CHLUBÍM ,MÁM SOUČET 1+2.

   1. MILÁ LENKO, JÁ TO TAKY NECHÁPU 🙂 JINAK TO BYL TEN MINIKOPR A UŽ BYL MOC PĚKNÝ, TEĎ JSOU TAM JEN PAHÝLKY. MYSLÍŠ, ŽE JEŠTĚ OBROSTE NEBO HO NÁM ODSTRANIT? ZAJÍMAVÉ JE, ŽE OSTATNÍ BYLINKY NECHALA NA POKOJI (ZATÍM!) JO A MYSLÍŠ, ŽE ZE SEMÍNEK JEŠTĚ LETOS NĚCO VYROSTE???
    JO A MUSÍM PODĚKOVAT ZA RADU PROTI MOLICÍM NA RAJČATECH – SILNÝ ROZMARÝNOVÝ ROZTOK OPRAVDU POMOHL, OBĚ NOHATÉ ROSTLINY SICE PŘIŠLY O NĚJAKÉ LISTY, ALE PŘEŽILY A DOKONCE JSOU NA NICH I NĚJAKÁ RAJČATA! :O

    A MALÁ BERRY JE VUVUZELA JEN NĚKDY, ČASTĚJI JE STÁLE JEŠTĚ SPÍŠ ZLATÍČKO A BOHYŠKA! (rofl) UVIDÍME, JAKÁ NOVÁ JMÉNA PŘINESE JEJÍ PUBERTA (chuckle)

    1. DEDE, NIC NEODSTRAŇUJ, KOPŘÍK BY SE MĚL ZMÁTOŽIT A ZNOVU OBRŮST. TA SEMÍNKA VYSEJU KKLIDNĚ, ALE DO TRUHLÍKU NEBO KVĚTINÁČE. AŽ SE OCHLADÍ, DEJ JE KAMKOLI KE SVĚTLU DO BYTU. KOPŘÍK TAM BUDEŠ MÍT POŘÁD A AŽ DO ZIMY. JÁ TO TAK DĚLÁM SKORO KAŽDÝ ROK. N O ,TROŠKU ZÁLEŽÍ U TOHO SEŽRANÉHO NA TOM, ZDA SE KOSATCE PAŽRAVÉ NEPODAŘILO VYTÁHNOUT KOŘÍNKY. TO BY TI PAK UŽ NEOBRAZIL. TEN MINIKOPR JE PRÁVĚ NA TO, ABY SE DAL PĚSTOVAT ZA OKNY BYTU. NEJPRVE ZEM V KVĚTNÍKU SMÍCHEJ S PERLITEM( CCA 1:2 VE PROSPĚCH ZEMINY,)DOSLVA VESKRZ NASKRZ VŠE PROLIJ VODOU, NECH JI VŠAK PROTÉCT A PAK Z PODMISKY PŘEBYTEČNOU VYLEJ.AŽ SEMÍNKA VYSEJEŠ,PŘEKRYJ OKRAJE OSETÉ NÁDOBY DOBŘE NAVLHČENÝM PAPÍREM NEBO NOVINAMI, ABY SEMÍNKA VZEŠLA RYCHLEJI. VLHKÉ NOVINY VŠAK NESMĚJÍ LEŽET PŘÍMO NA ZEMINĚ, ABY NEZPLESNIVĚLA. TRUHLÍK ZALÍVEJ POCTIVĚ DO PODMISKY, ABYS SEMÍNKA NEVYPLAVOVALA. ZALÍVEJ VYDATNĚ. TAK PO CCA 4-5 DNECH PAPÍ R ODSTRAŇ. SEMÍNKA VZCHÁZEJÍ TAKHLE VELICE DOBŘE A SNADNĚJI NEŽ NA SVĚTLE. KOPŘÍK BY UŽ TOTIŽ MĚL MÍT ZUELENÉ OCÁSKY MYSLÍM SI, ŽE TVÁ PSÍ SLEČINKA MÁ NĚJAKÉ TRÁVICÍ TRABLÍČKO. POKUD NEMÁ MOŽNOST JINÉ ŮPASTVY, VYSELA BYCH JÍ DO JINÉHO TRUHLÍČKU TROŠINKU VELIKONOČNÍHO OSENÍČKA.NÁŠ HOKIN SI VŽDY NA ZAHRADĚ A KOLEM DOMU VYBÍRÁ ŠIROKÉ LISTY OSTŘICE ,KTERÁ JEN TROŠKU POKOUŠE A PAK VYBLINKÁ( SAMO, ŽE NEJRADĚJI DOMA NA KOBERCI!!)

     1. MILÁ LENKO, JSI LASKAVÁ, ALE TRABLÍČKO MÁ BERRY V HLAVIČCE! 😛 KOLEM MÁ PASTVY, KRÁSNÉ ČISTÉ TRÁVY VŠEHO DRUHU, JAKÉ SE JÍ JEN ZACHCE A TAKÉ SE SPOLU S KAZANEM VYDATNĚ PASOU (A NEBLINKAJÍ, KUPODIVU). TEN KOPR JE ČIRÁ ZLOBIVOST, MÁM DOJEM 🙂 KAŽDOPÁDNĚ JI NEZAUJAL ANI JEDEN DRUH PETRŽELKY, ANI BAZALKA S MÁTOU. JEN TEN KOPR. ASI ŽE SE NIČIL NEJLÍP! 😀 ONA SE MNOU KAŽDÝ VEČER ZALEJVÁ A O KYTKY JEVÍ ZNAČNÝ ZÁJEM – K JEJICH ŠKODĚ, OBVYKLE, PROTOŽE MÁ VE ZVYKU NA NĚ ZŘEJMĚ Z VÝZKUMNÝCH DŮVODŮ Z VYSOKA SKOČIT. MOJE POKYNY, ABY ZMIZLA, ZATÍM PŘÍLIŠ VÁŽNĚ NEBERE 🙂

    2. DEDE, TA RADA PROTI MOLICÍM NEBYLA Z MÉ HLAVY.PORADIL TI NĚKDO JINÝ, JELIKOŽ JÁ DORAZILA MOC POZDĚ, TAKŽE JSEM NERADILA. PORADILA BUĎ TERRA -SAN, TERRA NEBO XERXOVÁ ČI NĚKDO JINÝ. VĚDĚLA JSEM SICE, ALE BYLI TU JINÍ, RYCHLEJŠÍ., TAKŽE ZÁSLUHU O ZÁCHRANU TVÝCH RAJČÁTEK OPRAVDU ŽÁDNOU NEMÁM.

   2. MILÁ LENKKO, POKUD PARAPETZ V SOUČASNÉ DOBĚ MÁŠ, TAK TI YŮSTANOU,POKUD NE, MŮŽEŠ SI O NĚ ŘÍCT,ONI TI JE DODAJÍ- TO JSEM UDĚLALA JÁ,ALE NENÍ TO ONO, SEDĚT SE NA NICH DÁ,JEN KDYŽ JE OTEVŘENÉ OKNO. TO UŽ LEPŠÍ BEZ PARAPETU A UDĚLAT SI ŠIROKEJ-VLASTNÍ. PROTOŽE KDZŽ BUDEŠ MÍT PARAPET DODĚLÁVANÝ-ÚYKÝ A POD NĚJ DÁŠ TU KONSTRUKCI,O KTERÉ UVAŽUJEŠ,TAK TO VZNIKNE NEPOHODLNEJ SCHOD A TEPLO OD RADIÁTORŮ SE DO OKOLÍ STOUPÁNÍM NAHORU MOC NEROZNESE … OKNA JSEM SLAVNOSTNĚ PŘEDALA MAMCE MINULEJ TEJDEN,MĚLA STARÁ 42 LET A UŽ TO FAKT POTŘEBOVALO VYMĚNIT, PŮVODNÍ PARAPETY – BYLY PŘÍMO VE ZDI,OBLOŽENÉ KACHLIČKOU, PŘES NĚ JÍ POLOŽILI TEN PLASTOVEJ A VYPADÁ TO SKVĚLE,DOKONCE JE O NĚCO ŠIRŠÍ. a JEŠTĚ JSEM SE PŘEPSALA VE VÝBĚRU ŽALUZIÍ,MÍSTO KLASICKÝCH BÍLÝCH SE MI PODAŘILO ZADAT KÓD NA TAKOVÉ METALIZOVANÉ – SVĚTLOUČKÝ BRONZ, LIDI,TO VÁM JE NÁDHERA,KDYŽ OŘES TUHLE BARVU JDE SLUNÍČKO,JE TO TAKOVÉ MĚKKÉ UKLIDŇUJÍCÍ SVĚTLO. A CENA BYLA STEJNÁ JAKO U BÍLÝCH….NENÍ TO TAK STERILNĚ KANCELÁŘSKY NEMOCNIČNÍ….ALE TEN ÚKLID, TO MĚ MÁLEM ZABILO….. (wave)

  5. Vuvuzela perlí 🙂 Borůvka se na chalupě chovala celé 4 dny vzorně, pokud nepočítám, že v okopaném záhonku hrabala jak zjednaná. Jediný problém se psem jsme řešili v lázních Luhačovice, ale nakonec nás nikdo nechytil při přestoupení pravidel- prodtě z jedné strany parku značky zákazu vstupu psů byly jen na písčitých cestičkách a na asfaltových ne, jenže když jsme to an druhé straně otočili zpátky, byly i na asfaltových… no a kolem vede jen silnice bez chodníku, na které se jezdí značně vysokou rychlostí… tak jsme to prostě riskli…

 6. Karolínko, moc a moc ti přávidím. Pozdravuj ty svoje kočičáky šikovné.
  Jo, nechce někdo kotě? Se mi tady zase objevila tři (sweat)

 7. Karolíno, moc hezké kočkopsaní, čte se to… no úplně jako by člověk tu vrnivou kocouří dvojku hladil a drbkal za oušky.

 8. Mila Karolíno (h) (party) (h) (cat) (cat)

  Já Ti to tóóóólik přeji (h) Ono je vždycky lepší být připravena na horší, pak když se to horší nedostaví, tak si člověk to lepší o to více vychutná. A Melda se Zrzínkem Ti jsou jistě ještě o chlup milejší (pokud to vůbec jde) za to, že Ti udělali takovou radost a spolu se nejen krásně, ale hlavně RYCHLE sžili – a aby ne, když mají oba takové honosné rodokmeny a dokonce to budou moci dokázat erby. (rofl)

  Já jsem si včera večer prohlédla jen fotky, anžto jsem čekala kamarádku na návštěvu a věděla jsem, že bych s tím čtením moc spěchala. Pak už bylo moc pozdě a tak jsem si povídání přečetla až teď, znovu prohlédla fotky a navíc tu třešničku – video od Bédy.

  Oba kocourci jsou krásní, Melíšek je jak samet a Zrzínek roste do krásny každým dnem – má nádherné kukuč a ten kraťoučký ocásek ho dělá o to zajímavějšího. A že je najednou velice čistotný – to je jasný znak, že je mu dobře, že má najednou zase zájem o život a baví ho svět. Právě kočka, která zůstává špinavá a o hygienu zcela ztratila zájem – tak taková už často život předem vzdala a „návrat do životě“ je o to těžší.

  Loni jsi mi v Praze povídala o svých „plyšmyších“, rok se s rokem sešel a Ty máš dva živé a nádherné kocourky. (clap)

  1. Maričko, i Ty jsi mi strašně moc pomohla, díky. To úžasně dlouhé povídání o kočičkách jsem si vytiskla a brala ho jako nápovědu pro další naše sžívání a brala jsem si z něj ponaučení co ano a co nemám dělat! Léta odebírám časopis „Kočky“, vždycky mne zajímal a dodnes je mi inspirací, hodně mi pomohl se vyznat v různých situacích, ale přeci jen jsou i takové neočekávané, zkušení chovatelé už vědí, já začínám, takže konzultuji s ostatními a jsem Vám všem moc vděčná za pomoc i za tu palcodržnu!

 9. Blahopřeji kočičákům i paničce.
  Díky za pěkné povídání.
  Můj dětský sen byl bohužel mít těch koček alespoň 5.
  Mám jich 5, to že to byl původně můj dětský sen mi došlo, až když jsem po letech uvažovala, proč mi probůh centrální distribuce přidělila tolik mňau nalezenců. A že se to číslo stále motá kolem 5 i v bytě 2+1. Se sbližováním nemám problémy, prostě nový přírůstek, tak den izoluji v jiné místnosti a pak přistrčím k ostatním a je to. Sice si ze začátku chvilku zasyčí, ale to je přejde a skamarádí se. Jen ta první a nejmenší kočička, moc s ostatníma nekamarádí a oni ji pokouší, ale i když je malinkatá, tak dokáže spráskat na hromadu i největší raubíře. 🙂 Lenka

 10. Karolíno, tak jsi se konečně dočkala a Tvůj dětský sen se splnil. Takoví dva krásní kocourci! Nezapomínám na Tvé starostlivé, úpěnlivé mejlíky, když jsi Zrzínka přinesla (to ještě neměl jméno) 🙂 , nu a vidíš jak krásně to dopadlo. Tak jak píšeš, ještě jej seznámit s přepravkou, ať můžete cestovat ve třech. A Ty to dokážeš, uvidíš! Držím všechny palce !!!

  1. To nebyl jen dětský sen, to byl sen velmi aktuální. (h)
   No, s přepravkou se bude muset „poprat“ sám, pak si objedeme blok v autě, pak víc bloků, pak pojedeme na delší výpravu, snad se to naučí a smíří se s tou nutností. Melíšek jako koťátko také plakal strachy, snažil se vyhrabat z nenáviděné bedny, drápal, mňoukal, brečel, pokakal se, počůral, nakonec jsem nevydržela a nechala ho volně chodit po autě! Kdyby mne tehdy zastavili policajti, tak si rovnou můžu pořídit řidiče, protože to bylo fakt o řidičák. Kotě jsem měla za hlavou, na palubní desce, na klíně, auto bylo jeho, já jen sledovala, kudy jedu, jak rychle, ale také kde mám kotě. Strašné 3 cesty! Pak jsem se rozhodla, že takhle tedy ne, že se prostě bude muset přizpůsobit, jinak bude doma sám celé víkendy a nechala jsem ho v té přepravce. Po asi 4 cestách si to začal užívat a dneska, když postavím přenosku do místnosti, je připraven i s batůžkem. Rozvalí se v ní na zádíčka, usne a vystupuje až tam, kde zastavíme. Vrní si a je v pohodě. Kéž by to tak bylo i se Zrzínkem!

   1. To je prima, že si Melíšek nakonec zvykl a Zrzínek si, doufám také zvykne. Ona i naše Micka nám lezla do pedálů, což tyk trochu brnkalo na nervy, aby jeden nepotřeboval sešlápnout brzdu a ta kočka pod ní nebyla. Tak musela dostat přepravku. Ale Micánek přepravku dodnes nesnáší. A to už absolvoval cest. Dokonce, ani když se chystáme na letní byt a mohlo by mu dojít, že bude mít volnost, tak se schovává. To je vždycky lov na kocoura. Nejdřív ho dostat někam, kde se nebude moci schovat a pak následně do přepravky. Už pláče předem a když ho tam zavřeme, to je teprve pláče. Alespoň, že za jízdy dnes už pláče jenom v prudších zatáčkách. Jenže třeba u Tábora, to si dá – jedeme tam přes 4 kruháky a to nepočítám ten v Planné, kde se téměř stojí.

   2. Melíšek to unesl, ale Zrzínek nemusí být tak dokonalý a uteče a ztratí se a už ho nenajdeš!!; opatrně, pomalu, šetrně zvykat!! Nebo sem budeš chodit plakat o ztraceném kocourovi.

    1. Nenene, to je jinak! Já ani jednoho nebudu pouštět ven! Budou to pouze kočičáci domácí, niikdy nepůjdou z domu. Převezu je z bytu do bytu! Už jsem tu psala, že chalupu mám kousek od cesty, kudy jezdí dřevaři, chalupáři, zásobovatelé……….. všichni jako závodníci. Vůbec jim nevadí špatná cesta, vůbec jim nevadí, že jsou v obci, prostě to tam perou co to dá! I když jsme s Melíškem byli dole v bytě ve vsi a já jela nahoru na chalupu, Melíšek zůstával doma. Já jsem se vrátila na noc k němu. Nemůžu ho pustit ani na rozsáhlou půdu nahoře v chalupě, kde by se proběhl. Jsou tam staré nástrahy na myši, jsou tam pastičky, spousta různých nebezpečných věcí, prostě to nejde. A ani nechci. Melíšek nikdy volnost nepoznal, ani nechci, aby se tak stalo. Chtěla bych, aby si Zrzínek zvykl na transport a odvezla bych ho z Prahy do bytu v Krkonoších, já bych si pracovala na chaloupce, ale na noc bych jezdila dolů do bytu, takže by nebyli sami přes víkend. O tom to je, ne o tom, že bych je chtěla pouštět ven aby zmizeli.

     1. Aha, tak to je prima – když na sebe budou kosourci takhle a víc navyklí, tak výlet zvládnou. Když by znervózněli, opřou se jeden o přítomnost druhého. 🙂

      Vzbudila mne bouřka (pámbuzaplať, já ta vedra tak nesnáším!), elektrika jen jednou poklekla a už zase jedem – a co nevidím? Za opětovné novum? Bětuška, která dřív při bouřkách a různých hlucích sekaček, popelářů a podobných prchala pod postele, dřepí naprosto poklidně na topení na osušce a opaluje si čumák pod lampičkou a hromy ji zjevně nechávají docela klidnou. Žvatlá televize v pozadí, panička si plácá u stolu do klávesnice – tak co bych se lekala?
      Malé mršky pochopitelně naběhly k vaření čaje a vynutily si noční půlkapsičku. Zákeřně jsem přidala mořské řasy a Pusině maltsoft a Babetu jsem nechala olíznout kus léčivé pasty, už totiž líže rovnou z tuby. Měly jsme tu vosu a vosičku. Vosu zabila panička Mladou frontou, vosičku si ulovila Babetka sama. Je pravda, že co mám kočky, nevím skoro, co je moucha nebo komár či snad mol. 😉

 11. Krásny horúci deň všetkým!
  Tak buldoček Hugo už nie je. Včera ho dali kastrovať a nejaký blbec veterinárny ho predávkoval uspávacími prostriedkami – aj to sa asi dá. Chudák Hugo. Zostal sám Štoplík, chodí po dvore a je mi ho ľúto. Dúfam že si už dajú s ďalším psom pokoj!
  Neviem prečo sa nás neopýtali na veterinára – my máme spoľahlivých. ;( ;(

    1. taky mě to napadlo… Ale ono u těch krátkočenichových plemen je k průšvihu blíž, než u „normálních“, takže to fakt mohlo být i důsledkem narkózy

  1. Určitě se to dá s narkózou přehnat! Já si jen velmi nerada vzpomínám, když se Melíšek po kastraci ne a nebudil, jaký jsem měla strach, jestli dávka narkózy nebyla přemrštěná! Nakonec mi vet sdělil, že ne, ale že Melíšek reagoval velmi rychle na uspání a tudíž se automaticky i předpokládalo, že se bude déle probouzet. Nevím, netuším, asi by někdo fundovanější mohl říci víc, já jsem jen šťastná, že je v pořádku! Budil se o 2 hodiny déle, nežli je obvyklé po narkóze při kastraci.

   1. Ono je to také kočka od kočky a asi i podle druhu anestezie. Naše Micka snášela anestezie poměrně dobře, zatímco kocour nám jednou téměř zahynul a když později dostal nižší dávku (to bylo čištění zubů), tak měl při probouzení hrozné křeče. Takže jsme pak z další narkózy měly s mámou úplnou hrůzu. No jo, jenže jsme to zase skoro přehnaly naopak, asi jsme mu měly nechat včas opět nechat vyčistit zuby a pro jistotu jinde, jenže jsme se bály narkózových následků a řešily to díky tomu na poslední chvíli. Jenže kocour měl pak už těžkou stomatitidu a zuby bohužel musely ven. Jiný doktor mu dal jinou anestezii a kocour byl v pohodě. Od té doby vím, že ketaminy našemu zvířeti ne.

  2. Ale to mě mrzí… fňuk. Byl to lotr, ale tolik snad zase ne… A pokud jde o to předávkování – jde to asi po čertech snadno, vím o mladém zdravém psovi, který dostal narkózu z velmi banálního důvodu (nějaké vyšetření, snad rentgen?) a už se neprobral. Na dobré veterinární klinice, se kterou měl majitel z minulosti ty nejlepší zkušenosti. Páneček byl na odpis skoro stejně jako pes… ;(

   1. Chápu to! Naprosto! Já byla polomrtvá strachy, jestli je všechno v pořádku, připadalo mi nenormální, že se budí tak dlouho. Strašně jsem to prožívala a vše dopadlo dobře, ale nezávidím těm, pro které to skončilo špatně. Ostatně – dokud jsem neměla Melíška, teď i Zrzínka, prožívala jsem s přáteli, kteří měli to štěstí, že mohli mít zvířátko dávno dávno přede mnou, jejich strasti při různých zákrocích u veta. A asi ve dvou případech vím, že pejsek narkózu nepřežil. Ostatně – bojím se narkózy i já, prožila jsem si v roce 2006 3 za sebou v půlroce, první na několikahodinovou operaci, druhou na kratší dobu, ale náročná byla také, třetí už byla jen takové „pošimrání“. Ale je mi jasné, že moc dobrou službu to organismu nedělá!

    1. To je pravda, ani člověku to moc dobře nedělá a pokud je to možné, je vždy lepší epidurál – alespoň neničí buňky v mozku. Přitom doktoři se přizpůsobí prání pacienta, takže když při epidurálu nechce nic slyšet, mohou mu pustit muziku do sluchátek nebo ho i jen tak nechat prospat bez následků na hlavu. Při své větší operaci jsem se z narkózy vzpamatovávala tak 6 neděl, ještě za měsíc jsem nedokázala sedět více než hodinu a přečíst jeden časopis byl pro mě knihomola nepřekonatelný úkol.

     1. Tak já měla to štěstí, že jsem se z narkóz vybabrala vždycky docela dobře a rychle, a že jich tedy už v mém životě bylo! Ale fakt je, že už bych se této „slasti“ ráda vzdala. A u toho posledního úrazu epidurál nešel, bylo to hodně vážné, hlavně ta první operace. Otázka je: přijít o nohu a mít protézu po amputaci nebo lehce zblbnout po narkóze? Volila jsem druhou možnost a výsledek jsou Melíšek se Zrzínkem! (rofl)
      P.S.: pochopitelně žertuji! Nejsou ani jeden výsledkem mého lehkého zblbnutí, naopak mých velmi velmi pečlivých úvah a přemýšlení, jestli na to mám nebo ne! MÁM!

  3. Tak to je mi líto, i když důvody, proč se z narkózy neprobral mohou být dva, jak už bylo zmíněno. Možná právě proto se naptali na tvého veterináře.

  4. Musím se zastat toho ubohého veterináře, kterého tak rychle odsuzujete.. Anestezie je VŽDYCKY riziko! Může se objevit abnormální reakce na anestetikum, anafylaktický šok nebo se projeví nějaká skrytá vada (srdce, plíce, cévy), na kterou se při předoperačním vyšetření nepřišlo. Člověka před operací protáhnou vším možným (vyšetření krve, sono srdce, rentgen atd.) a stejně občas někdo umře i při „banálním“ zákroku… U zvířat se obvykle takto podrobná vyšetření ani nedělají – tady to totiž neplatí pojišťovna, ale platí majitel a málokdo je ochoten do zvířete tolik investovat. Kolikrát jsem ráda, když majitele staršího psa umluvím aspoň na vyšetření krve, zda má v pořádku játra a ledviny (sweat)
   A buldočci, buldoci a další psi se zkrácenou čenichovou partií jsou na anestezii ještě rizikovější než ostatní plemena!!! Mají tak extrémně zkrácený čenich, že špatně dýchají i přes zavedení tracheální intubace a všemožný monitoring. Osobně dělám operace u těchto plemen hrozně nerada… A s vyšší dávkou anestetik to rozhodně nesouvisí!

 12. Tak takéto zžívanie sa dvoch dospelých kocúrov je vari snom každého „kočkomila“. Melíšek je tolerantný gentleman (rose1) (cat) a výsledkom je happyend ako v americkom veľkofilme. 🙂 Melíšek má kamaráta, Zrzínek domov a panička dvoch super kocúrikov. Tak čo si viac priať, len veľa šťastných dní (h) (h) (h)

  1. Milá EditoK, máš naprostou pravdu, Melíšek je opravdu gentleman, protože tak, jak přijal Zrzínka, to opravdu zaslouží metál! Je to moje zlatíčko, mám ho za to ještě víc ráda, protože právě jeho přístup k „vetřelci“ pro mne byl ten nejdůležitější bod v celé této akci.

 13. Je dobře, že se Melda se ZrzímTak hezky sžívají a nejdůležitější je, že jsi šťastná i Ty a tak tvoříte trojici navýsost spokojených tvorů… (h)

 14. Mám kočičí problém.
  Jsem z Prahy a kamarádka, o kterou jde taky, z Bulovky. Má své tři kočky domácí a ještě krmí kočku venkovní plachou. První vrh tří koťat rozdala a s hrůzou zjišťuje, že může hledat nové páníčky znovu 😛
  Ví, že nejlepší způsob je vykastrovat venkovní kočičku, celou proceduru by zaplatila, ale neví jak s odchytem divokého zvířátka a kde se kočička bude moci v klidu po provedené operaci dávat dohromady.
  Nevíte na koho se obrátit? děkuji moc.

  1. Zuzucho (inlove) , písni mi na arolf tečka 07 zavináč gmail com, dám Ti kontakt na Bedu, Janu a LucYnku, určitě některá z nich kamarádce pomůže – poradí s odchytem. (Teda Jana Bu osobně určitě ne 🙂 , ale bude vědět, kdo by mohl).

  2. Možná, že toto je ten správný dotaz pro lucYnku – pokud vím, má dokonce i povolení odchytávat „divou“ zvěř pro potřeby kastrace – snad se domluví.

  3. Jistě dostaneš fundovanější odpověd, ale to málo co vím, sdělím. At přítelkyně zkusí mu/jí dávat jídlo do přepravky. Jestli chodí zvíře na baštu pravidelně, po nějaké době na něj počkat, bleskurychle vězení zavřít a odnést k veterináři. Mezitím sehnat ubytovací možnost na rekonvalescenci. Celé to není jednoduché, ale někdy se zadaří.
   Tady v Norsku mohu kontaktovat útulek, který zapůjčí větší klec, do které se vloží jídlo. Když zvíře do klece vleze, dveře za ním sami zapadnou. Pokud zvíře jančí, má klec posuvné stěny, které prostor zmenší, zvíře znehybní a dá se mu píchnout třeba injekce na uklidnění. Ale to už je pro odborníky. S touhle klecí je to jednodušší, nemusí se zpovzdálí jukat, ale vyžaduje to VELICE častou kontrolu. Pak přes klec přehodit kus látky, aby se zvíře nestresovalo víc než třeba.
   Nevím, jak jsou útulky v Cesku vstřícné, ale nejlepší by bylo kontaktovat je. Přeji hodně štěstí, hlavně kočce (handshake) .

   1. Moje zodpovědná pražská skorotchýně Věruška,takhle odchytila u jídla zahradní kočky, co jí chodí na záhumenek,posbírala koťata, až kočky dokojí , tak je nechá vykastrovat..má je doma u svejch 5, dalších 9. 2 kočky s koťatama. Koťata budeme nabízet. (cat)

 15. ehmmmm, dovolila bych si … svestičku… 😀 (inlove) 😉 (h)

  kdo už článek četl a nevšiml by si –
  na konci přibyl odkaz i na vídejo !!!!
  (h) (cat) (h) (cat) (h)

  1. grrrr – jasně že švestičku (headbang)

   to asi jak jsem mimo z toho překrásného něžného kocouřího psaní (h)

   1. Tak se mi po troše zápolení povedlo i video, i když bez zvuku. Do očí bijící rozdíl mezi zrzinkatým kopečkem typu „já tady na konci přepravky vlastně vůbec nejsem“ a slastně rozplácnutým Zrzínem zdomácnělým na parapetu.
    A mezi náma, paničko, my asi budeme vzdálení příbuzní, protože Melda jakoby Bětušce stavbou těla, i tím mohutnějším pupíčkem, krátkým hladkým ocáskem či chůzí z oka vypadl – akorát ta oka jsou u něj jantarová a u nás spíš smaragdová. :*

    1. Bětuláskovo často si vzpomínám, jak jsi popisovala to sžívání u Tvých kočiček, proti tomu my jsme tedy byli opravdu světoví! Jsem ráda, měla jsem z toho obrovský strach, občasné nahlédnutí sem na Zvířetník, kde se diskutovalo o tomto problému mi taky moc na jistotě nepřidávalo, ale dnes svého rozhodnutí nelituji a jsem ráda, že jsem to udělala. Není krásnější pohled, nežli na spokojené šťastné kocourky, Zrzínka, pomalu si zvykajícího, kterému se navrací víra v lidskou laskavost a dobrotu a zapomíná na to, co prožil zlého a Melíška, který akceptuje, že láska k němu bude rozdělena na dva stejné díly, ale že se zdvojnásobila, takže ani jeden z nich nebude trpět jejím nedostatkem. Mám je oba stejně ráda, Melíšek je na prvním místě vždycky, ale dělím pozornost, mlsky, hlazení, lásku a vše ostatní rovným dílem mezi oba. A Zrzínek to cítí a je znát, jak se změnil a jak se z něj stává spokojený mazel! Kdyby to šlo, mám těch koček víc, jenže 2 jsou maximum, co se nám do pidibytečku vejde!

     1. Dva kočkouři jsou na Tvé prostory načisto akorát a navrch se vejde leda kanárek u stropu, to máš recht (radši ne, to vtipkuju, i kanárka je třeba pouštět na procházky po bytě… 🙂 ), a úplně nejbezvadnější na tom všem je, že můžeš odcházet do práce nebo odjíždět za zábavou s vědomím, že navrch ke vší péči a ke všemu pohodlí, co poskytuješ, jsi dosáhla právě toho, cos plánovala. Anebo na to skoro dosahuješ.
      Nejenže nejsou sami – HLAVNĚ jsou rádi spolu. Vono to totiž tak evidentně vypadá…
      Ty ani netušíš, že jsi měla kliku jak vod kilometrovejch vrat!
      Natož ovšem kosourci. (h)

      Vím, že někdy někdo slučování koček vzdá po týdnu, měsíci, tří… z vlastních zkušeností ten rok je tak akorát, aby páník viděl do budoucna, a pak mohou přijít jen milá překvapení a mně, po 17 měsících, jedno převčírem přišlo. Zdá se, že mezi lidem a kočičinstvem jde hlavně o to „vydržať.“ Nepolevit v dávání – a pak se to vrátí. 🙂

      1. Tak to VYDRŽAŤ podepisuje naše smečka všemi tlapami 😀 Třeba se taky někdy dočkáme šedo-černo-rezavé koule. Pánové už se sice nefackují, ale zatím ta koule může být buď šedo-černá, nebo černo-rezavá. Šedo-rezavá ani omylem! A Célina stojí pevně na straně svého bratra…

 16. Zdravím všechny Zvířetníky, jen prolítám . (wave) Těším se na písáníčka, páč od Felixe jsem nečetla, to vedro mně snad umoří. Včera mi už bylo na nic (envy) a to mám jet s vnučkou na dovču. Snad ten nahoře bude mít slitování a aspoň na chvilku toho Oskara vypne. 😛

  Karolinko, ,moc Ti přeju krásné žití s kosourky, konečně jste se našli a tak to má být. Je vidět,že se máte moc rádi a tvoje psaní je něžně kočičí a hladí dušičku. Díky za oba kosourky , kteří našli domov (h) (inlove) (cat) (cat)

 17. Melichu! Zrzínku – a samozřejmě Karolíno kočičí 🙂 Díky za krásné hlásání z bydlíku, vypadá to, že je všechno na nejlepší cestě. A když říkám nejlepší, myslím nejlepší. Céčka nemají za sebou ani desetinu toho, co zřejmě Zrzínek, nemusela si zvykat na žádného „domácího“ kocoura, jen na nás majordomy… a trvalo jim to víc než měsíc, než vylezla zpod nábytku (asi týden), přestala se domem plížit v podřepu ( další dva týdny) a dokázala uvolněně užívat kočičích dnů (to jim šlo rychle, tak že taky týden?) Kocouři jsou úžasní, Zrzík vypadá jako kočka z ostrova Man (cat) Přeji Jejich Výsostem krásné léto (sun) a tobě spoustu skvělých chvilek s vytouženými kocourstvy.

  A mimochodem, to, že jsi konzultovala na všechny strany, chápu – ani netušíš, jak moc. Takhle bych dopadl, kdybych si pořizoval psa 😀 Ono platí víc než jinde – dvakrát měř a jednou řež, protože se „řeže“ do živého… (h)

   1. No, tady musím trochu „přiznat barvu“, protože Melíškovi jsem celý titul vymýšlela sama, ale pro Zrzínka dohromady s paní Janišovou, která s tím „Erdbeerkorbem“ přišla. Dodatečné díky.
    Na chalupě mám knihu o historii erbů. Takže už pracuji na erbech pro jejich šlechtické rodokmeny, budou na ručně dělaném starém papíru, ten mám ještě z tatínkovy pozůstalosti. Samozřejmě, že ten „Erdbeerkorb“ se tam někde musí také objevit!

    1. Páni! Tak to každý kocour asi opravdu nemá… A heraldika je děsně zajímavá „pomocná věda historická“, jenže vyžaduje jistou výtvarnou dovednost, takže nic pro mne… 🙂 Na výsledek ale budu stráááášně zvědavý.

     1. Výtvarničení je moje hobby. Malovala jsem vždycky moc ráda, na chalupě jsem si restaurovala všechen malovaný historický nábytek, malovala jsem křídou a tužkou obrázky, hodně jich je různě poschovávaných v truhlách na půdě…… K těm obrázkům jsem si vyřezávala rámečky. Jako holka jsem dělala keramiku, malovala, vyšívala, háčkovala, pletla a paličkovala, hlavně dekorační věci – spoustu výtvorů dodnes používám. Dnes na něco podobného nemám ani čas ani trpělivost. Když si zpětně uvědomím, co času mne stály 2 háčkované přehozy přes válendu a gauč, každý ze 64 čtverců velikosti 25×25 cm……….. chjo, ten čas tak mít zpátky.
      Až erby dotvořím, a na to se moc těším, tak je sem, pochopitelně, dám všem na vědomí.

 18. Páááni, konečně jsem si mohla dopřát tenhle krásný článek. 🙂 Už jsem ho objevila po půlnoci, ale padala mi víka na klábosnici, nevychutnala bych si ho, tak jsem ho nechala na ráno. To jsem ale musela něco nutně vyřídit. A v práci jsem si teprve teď vydechla a udělala kafe za odměnu, že jsem vyřídila jednu moc ošklivou věc, a užívám si hebkého povídání a krásných obrázků; k těm se ještě určitě vrátím. (nod)
  Milá Karolínko (inlove) , vím moc dobře, jaké sis na začátku dělala starosti, že Melíšek syčí a Zrzínek je v šatně, ale Tvoji kluci jsou skvělí, senzační a zvládají seznamku moc dobře. (clap) (h) Úplně jsem valila oči nad tím, jak baští masíčko z jednoho prkýnka. Páááni! Normální jídlo mají kosourci odmala vedle sebe na svém stole (našem bývalém jídelním (chuckle) ), ale masíčko, syrové masíčko servíruju jinak! Bertík má mističku na stole, ale Mikýskovi ji dávám na parapet. Jako kůťata u masa tak mocně mručeli, vrčeli a bručeli, hlavně Bertík, že jsem jim ho radši začala dávat kousek od sebe. Dnes už je mnohem klidněji, jednou je najedený dřív ten, jindy onen a pak si kontrolují misky a dojídají spolu, ale zvyk servírovat na dvě místa nám zůstal. 🙂
  Nevím, který kocourek je krásnější, oba jsou krásnější! Zrzínek má užasnou barvu – a jak byla napsala YGA, je to malý rysík. 🙂
  Karolínko (h) , musím Ti teď říct, že když jsem tehdy u Tebe v kanceláři viděla, jak si na chalupu vezeš své neživé plyšáky, jak je máš položené v taštičce, sevřelo se mi srdce dojetím a lítostí, že to musíš mít takhle. A když jsem se dozvěděla o Melíškovi, byla jsem šťastná s Tebou, ovšem příchod Zrzínka do smečky mě definitivně dostal, to už jsem slzy vážně neudržela, jak se mísila radost a vzpomínka na spící plyšové hračky. (h)
  Přeju vám hodně radosti a mazlení a ať už konečně nemáš tolik starostí. (h)

  1. A víš, kde jsou teď plyšmyši? Ve vitrínce za sklem dohlížejí na dovádějící kočičáky! (rofl)

  2. V prvních dnech Zrzínkova pobytu doma jsem mu dávala mističku tam, kde byl zasunutý, aby se nebál najíst. Jenže ten věčný hladovec se stejně nebál vylézt za kusem žvance! I přes strach, bašta je ale bašta, to si ujít nenechal. Když se sblížili, zkusila jsem prkénko s masíčkem a ono to fungovalo hned napoprvé. To víš, že jsem byla ve startovní pozici, kdyby byl problém a chtěli se třeba porvat. Ale Zrzínek si vzal kousek, Melíšek druhý, oba si ho na své půlce prkénka sešrotovali a natáhli se pro další, úplně bez jakéhokoliv problému. I teď mají mističky s granulkami vedle sebe na jednom tácku a mističky s kapsičkou na druhém tácku. Když jim dám kapsičku – do každé misky půlku, tak si ochutnají, pak si mističky vymění a zbaští zbytek po tom druhém. Oba se přesvědčí, že žádný z nich nemá něco lepšího a je klid. To samé s granulemi, pamlsky dostávají tak, že lámu tyčinku a jednou rukou Melíšek, druhou Zrzínek, Melda přitom tyčinky miluje, takže má opřené tlapičky o moji nohu a Zrzínek se mi motá dole a kňourá, tyčinky totiž taky může.

  1. Holčičky krásné (h) – a jako přes kopírák! 🙂 Inu, nač měnit povedené vzory, že? (chuckle) (inlove)

  2. Jojo – jsou jak z jedné formičky, holky jedny modrooký.

   A ještě ke jménu Sváťa – taky mě to vždycky splete, že jako kluk (wasntme) . U nás se holčičce říká Svatka (krátce a tvrdě) a klukovi Svaťa (krátce a měkkce). Já vím – jiný kraj, jiný mrav, ale Sváťa byl pro mne dycinky jen pan Svatopluk Beneš (chuckle) (chuckle)

   1. To u nás taky tak. Ale když jsme nevěděli, jestli bude holka nebo kluk, tak Ferda začal říkat Sváťa-že jako univerzálně a pak se uvidí. Pak se vidělo, ale Sváťa zůstala.
    A navíc, tady to jméno vcelku neznají (jak jsem zjistila, tak Svatava se tady prostě nevyskytuje a my jsme za extravagantní exoty (rofl) ), tak to asi tak i zůstane

    1. A to jsem netúchala, že v jste za extravaganty. U nás (jih Jižní Moravy) to taky není tak běžné jméno jako Marie či nověji Tereza, ale taky to není žádná exotika. Zrovna moje sousedka je Svatka (zdrobnělina Svatěnka a běžné oslovení Svati).

     1. U nás, pod Pradědem, se semo tamo Svatava objeví. Zrovna bábinka moje drahá je Svatava. A ostatní staříci jí říkají Svatuško nebo Svatěnko. Tam jsme za mírné exoty s dvojjmenním a Stellou.
      Ale tady za Ještědem, tady ty Svatavy prostě nejsou, ani v babičkovské generaci. Dokonce ani na hřbitovech jsem jich moc nenašla, vlastně jen 2

      1. Vilémů asi taky dneska moc neběhá 😉 Alespoň se nemusí bát, že se jich ve třídě jednou sejde třeba pět…

       1. No to máš pravdu. Já znám pouze dva (wait) a to ještě z doslechu – Viléma Oranžského a Viléma, co peče housky (chuckle) . A po kterém z nich dostal vnouček jméno 😉 ?

        1. po svém praprapradědečkovi (chuckle) V dalších větvích rodokmenu by se jich dalo najít podstatně víc (wave)

         1. no, kdyby Sváťa byla kluk, byla by s největší pravděpodobností Vilém (chuckle) . Fakt. Tedy Vilém František, aby Andulce nezáviděl, že má dvě jména a může si vybrat. Takže nám Vilém zůstává v záloze, kdyby náhodou 😉

          1. No – a kdyby se zadařila další princezna, tak by to klidně mohla Vilemína Františka – a to by teprve čubrněli závistlivci – jméno hodné císařovny.

          2. Ale to je moc pěkný jméno (nod) .. ehm, Týno???? 😉

        2. hele – z doslechu bys měla znát ještě toho od Hynka a Jarmily … a taky toho od včelky Máji (rofl)

       2. vedle mne bydlí dva Vilémové, otec a syn..a oslovujeme je Vildo, Viloušku,Vilouši…. 😉

      2. Moje sestřenice Svatava pochází z Liberce. 🙂 A dycinky to byla Sváťa – nebo Svatka, podle gusta. (chuckle) Kluk je je ale Svatopluk, žádný Sváťa – to je přece holka. (nod) (chuckle)

  3. Týno, to jsou krásné fotky a dojemné (h) Jen mám škodolibou otázku – jak to, že nikde není kocourek? 🙂

   1. On je totiž model a manekýn solitér, fotí se zásadně sám. Skupinové foto není nic pro něj 😀 . Ale snažím se, plížím se, on je mrchoň a stále číhá a pak je z něj jen bílá čára na úprku

  4. Týno, krásné okaté princezničky (inlove) . A s taťkou jak přes kopírák.

   Nojo, na západě se holčičky Sváti taky moc nevyskytujou. Znám akorát ves toho jména (chuckle) . Ale je fajn vybočit z konvencí 🙂 .

 19. Karolíno, to se to krásně četlo! Pocity jako když ulizuješ medu. Zrzek je přenáramný. Mám pro celozrzouny slabost, ale CD mě nenechala jentak si vyskakovat a přidělila něco napůl. A Melíšek – ježkovy voči, málem bych zapomněla – to je zase jiná paráda! Přeju ti oba, at se vám spolu dobře žije (wave) !

 20. Karolíno ten Zrzínek je úžasný! Vůbec se Ti nedivím, že se Ti líbil, má nádherný pohled a bude z něj jednou macek. Krásné povídání, vyzařuje z něj ta láska k oběma i dilema, abys tomu původnímu neublížila a přitom dalšímu pomohla, je to neuvěřitelné, jak se to povedlo. Moc Ti to závidím. Já mít zvířátko nemůžu, jsem těžký alergik na všechny typy srsti a nahatí se mi nelíbí. Toužím se zachumlat do hebkého kožíšku, mít ho v noci u sebe stuleného, vrnivého, jenže bych to nepřežila dlouho. Nemáme doma ani koberce, koženou soupravu, žádné polštáře, nic, co by pouštělo nějaké chlupy. Tak si to aspoň čtu tady na Zvířetníku. Jste tady príma parta a tenhle „kočičí“ týden se fakt moc povedl.

 21. Moc hezký článek, dobře napsaný i naškrábnutý. Melíšek je jak černá polobotka a Zrzínek zase vypadá jako britka. A že má jenom kousek ocásku? No a co, o to je zajímavější, takového kocourka přece nemá hned tak někdo. Hezky si na sebe zvykejte a podávejte další hlášení.

 22. Karolínko a Melichárku a Zrzínku! To povídání je heboučké jako hedvábíčko. Jsem tak ráda, že vám to tak pěkně klape a těším se na další povídání. A fotky jsou kouzelné!!!

  Karolíno – to je obrovské štěstí, že jsi si konečně splnila svůj kožíškový sen, škoda, že to nemohlo být dřív – kolik zdomácnělých šelmiček jsi už mohla udělat šťastnými! Jsi člověk s úžasným srdcem. (h)

 23. A vida, jak se kluci sžili….. Mám radost, velkou radost. A Zrzínka je třeba trpělivě a pomalu chočit a chočit, až do úplného ochočení. Však už je to na správné cestě. Já věděla, že to dobře dopadne. (h)
  A klubko „peroucích“ se kočičourů je to nejhezčí dívadlo. A neomrzí.

 24. Krásně se to čte, Karolíno, z tvého povídání o kocourcích je cítit taková láska! Jsem ráda, že jsi se od plyšáků propracovala k živým kožíškům, je vidět, jak moc ti chyběly. A kocourci mají u tebe krásný život, hlavně chudák Zrzínek si musí připadat jak v ráji. Zvykli si na sebe vážně rychle, asi věděli, že ti nesmí přidělávat starosti. Já mám u sebe od neděle to nechtěné kotě a Mauglí před ním v hrůze prchá, dokonce označkoval půl pokoje, kastrát jeden pozdní. Max se kotěte bojí taky, protože na něj prsklo, tak ho obchází uctivým obloukem. Jediný, komu je to jedno, je dědeček Žaník, tomu by nevadilo, ani kdybych domů přivedla slona, hlavně když tu může zůstat on.

 25. Skvělý urozený útulkový kočíčín! Kocouří nebíčko! (cat) (cat) (f) (ta kytka, to je šanta pro kocourky 😀 )
  A O.T. : Jsou zde nějací příznivci Star Treku? Díky různým nákupům „do vlaku“ a podobně mám několik knížek dvojmo: Ze StarTreku Druhá generace to jsou : Výkřik do tmy, Čest kapitánů, Prašť jako uhoď, Zóna úderu, Otázka bezpečnosti a Boj o moc, z Deep Space Nine je to Obležení. Je mi líto to vyhodit, tak to tu zadarmiko čeká.

 26. Dede díky, načasovala jsi povídání o Zrzínkovi naprosto skvěle – dneska je to totiž přesně 6 týdnů, co přišel do jednokocouří domácnosti.
  Povídání je cca 14 dnů staré, dneska už je situace zase o něco lepší – Zrzínek už neprchá, sám se nechá pohladit, nastaví hlavičku, vrní jak motorek, přichází mne uvítat s Melíškem, včera dokonce jsem ho zvedla a posadila na bydlík, neutekl, nesekl, nekousl. Nechal se tam vysadit a pohladit. Je to obrovský pokrok a čím dále tím více se z něj stává velký mazel.
  Včera mne přišli navštívit známí, kamarád si sedl na schůdek v podlaze a hrál si s Melíškem, najednou vystartoval Zrzínek a ukradl Meldovi hračku. Tu pak vyhazoval do výšky a honil ji po podlaze návštěva nenávštěva. Jeho žena měla privilegium, že Zrzínka mohla snad 10 minut hladit. Je vidět, že potřebuje lidskou ruku, pohlazení, že na to byl asi zvyklý, netuším, co se odehrálo, jestli někomu utekl nebo ho někdo vyhodil………? To už se asi nikdy nedozvíme.

 27. To je ale kočičí tejden, jedno povídání lepší než druhé! Meldovi a Zrzínovi už nezbývá nic jiného, než v láskyplné péči rozkvétat do pohody a krásy. (f)
  Předevčírem zrovna nešel počítač a tolik jsem chtěla napsat, že mé fackovací kočky zas učinily nevídaný pokrok. Běta se prvně pokoušela hrát si s Pusinkou: bafala ze stolku tu z jedné, tu z druhé hrany na Pusinu, krčící se pod stolkem, a závěrem se odhoňkovaly do ložnice. Jen jsem Bětulku pochválila, jak umí být veselá, když Běta při odchodu z mého polštáře kolem Pusy stočené na sousední dece zaváhala na třech a pak se jí pokusila udělit facana. Příšera jedna. Ale bylo to asi rozjařenou náladou, protože za chvíli Běta hnala do ložnice Babetku, po krátkém šramotu hnala naopak Babetka Bětu z ložnice, a protože Běta zabrzdila na místě, musela si ji rozběhnutá Babeta přeskočit.
  A zábavný obrázek závěrem: kvůli všetečné Babetce mi doktorka poradila několik chytáků, takže mám například na sporáku velký polévkový hrnec a pokud dovařím a odcházím a hořák je ještě horký, přesunu na něj hrnec, aby si tam bambule neopekla drápek. Kde tuhle spočívala spokojeně bambule Babeta? Áno – v hrnci: je akorát tak velkej na jednokočkovou polívku.

  1. Já mám zase fotku kocoura v hluboké pánvi! Taky jeden kocouří smažák, tak akorát se tam vešel, to byl Melda ještě kotě.

   1. Taky občas máme kočkanátky… především Dalí se na pánvi moc dobře vyjímá. Zvlášť když odspodu ještě trochu hřeje (ta pánev). 😀

 28. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jé – Karolína konečně napsala o svém dvojkočičíně (cat) (cat) . Tak ať se vám všem spokojeně a krásně žije (inlove)

 29. Dobré ráno, je krásné, jak se kocourci zkamarádili. Myslím, že největší odměnou za ty nervy je pohled, jak ti dva spí v jednom křesle vedle sebe.

  Jinak využívám příležitost, abych veřejně poděkovala Matyldě za zmínku o kartáči furminator. Včera mi přišel a je to bomba. Nejenže toho plno vyčesal, ale kočkám se to i líbilo a Kryšpín se pak ještě celý večer zuřivým mňoukáním domáhal dalšího česání. Byla toho docela pěkná hromada chlupů. Vyčesával hlavně z podsady. Kdo váhá s koupí, neváhejte.

  1. Připojuji se s díky Matyldě, taky mi furminátor včera přišel. Vyčesává skvěle, hrabala jsem to po Maxovi na dvoře hráběmi. Asi si nacpu matraci.

   1. Taky mi přišel včera. Česala jsem chvilku a vyčesala chlupy na celého psa. A Bára nebyla plešatá. Divné….. Kde ty chlupy bere?! Dneska si to zopáknem.
    Ale zametená podlaha vydržela od večera do rána. Včera stačilo, aby se Bára posadila a podrbala se za uchem a mohla jsem zametat znovu.

    1. Já to taky nechápu: Ebony se konečně rozhdl, že se stane „přijemně bezúdržbovým“ a přelínává do kvalitnějšího kabátku. Už jsme z něj rukou společnou doma vyčesali hromadu chlupů snad na dva další peršáky, sice trochu zeštíhlel a víc se leskne, ale že by byl plešatý… (chuckle)

  2. OT – využívám příležitosti a oznamuju, že první objednávka hřebenů přes LucYnku je už uzavřena, ale kdo by měl ještě zájem, může napsat přímo LucYnce na adres lucia13uk na seznamu českém. Mně je zbytečné psát, od soboty na týden nebudu na příjmu.
   Já sama už hřeben mám a jsem naprosto nadšená (y) , z Mikeše jsem vyčesala už asi dva kosourky a Mileš si to užívá, zkrásněl a když mi lehne na oblíčej, už se tak nedusím. 🙂 S Bertíkem je česání složitější, ale na rozdíl od minulého hřebene se přece jen sem tam nechá. Nechci to lámat přes koleno, tak ho češu po pár tazích, však on si časem zvykne. (nod)

   1. Ani si nepředstavuji, co by mi ta naše smečka za podobnou frizůru provedla (bat) Péče o srst peršanek je sice náročnější (ve srovnání s „bezúdržbovostí“ krátkosrstých plemen), ale rozhodně to není taková řehole, jak si spousta lidí myslí. Tedy – pokud se zrovna nechystáte vystavovat. Kdepak lev! Dlouhosrstou kočku přece chci, protože se mi líbí dlouhá srst, nebo ne? 😀

    Užitečnost účinných hřebenů tím samozřejmě nezpochybňuju.

    1. No – a na té hořejší fotce to vypadá, že kocour nestihl shodit do plavek (chuckle) . A na té spodní vypadá jako ubohý bezdomovec v posledním tažení (rofl) .

     1. 😀 Peršan totiž nikdy neshodí do plavek – macatá postavička jest jeho přirozeností a dokonce i Ebony si rovnou z útulku přinesl slušivý OTK. A ten bezdomovec je ještě navíc pořádně, ale fakt pořádně nas*atý… Nedivím se mu, taky bych byl. 😀

       1. mě z těch sestřihů málem vomejvali…..a OTK jde taky – když to přeložíš jako Ozdobný tukový kruh 😛

   2. Přiznávám, že tohle občas u nás na veterině děláme… Ale ne jen tak pro nic za nic.. To obvykle lidi přinesou kočku, která má na sobě deku zplstnatělé srsti… Ten chuchvalec začíná už od kůže… Kůže pod ní je zapařená, zvíře na sebe nenechá sáhnout… Už se mi i stalo, že měla kočka část té plsi olouplou i s vrchní vrstvou kůže!!! Nezbývá, než ho uvést do lehké narkózy (tzv. sedace) a celé zvíře ostříhat přesně tímhle způsobem. Následuje probuzení a pak důkladně poučuju majitele, že se musí o rostoucí srst starat hned od začátku… A na jeho, že se kočka česat nenechá je jen jeden argument – musíte jí na to postupně zvykat!

 30. Karolino: Mam z tebe a tvych kocourku zcela nepokrytou radost. A oba jsou moc pekni. Protoze moje kocky jsou a vzdycky byly cerne s jistym zabarvenim do bela (krome Glena, ktery byl prevazne bily s cernyma skvrnama), tak obdivuju ten nadherne leskly cerny kozisek. A Zrzinek, chude male, ty ho vymazlis – neboj. (h)

 31. Jj, Karolíno, kdo by to byl řek, že budeš mít v relativně krátké době takovou parádní smečku (h) . Oba kluci jsou zlatí, že tě s trucováním a naschvály netrápili dlouho (jak to někteří jejich umanutí kolegové umí). Díky za vyprávění. Hodně společné radosti 🙂 .

 32. Karolíno, přeju šťastnej bydlík Tobě i dvěma klukům kočičím. Jsou parádní…zvyknou si a prací-hrací kočkodo tě sice bude občas děsit, ale pro ně to bude normál. Včera se mi Tu válely holky v jedné kouli po koberci a děsně se mi divily,proč okolo nich pobíhám a jak pravila Pitina – poděšeně kvokám. A to netušila, že jsem se snažila zachraňovat ji. Protože mi přišlo,že chroptí – houby,plnou hubu chlupů měla a potřebovala je vykašlat a nechtěla si přestat hrát. 😉 (y) (h)

  1. Sharko, díky za odpověď k včerejšku! Mně se důkladný zájem o doby minulé a úcta k předkům opravdu hodně líbí. Včetně schopnosti si hrát. Napnelismus se týkal výhradně bitev. Moc se těším na reportáž z dovči 🙂 . Heleď, takže vůbec žádná civilizační vymoženost nebude mít přístup? Žádné mobily, noťasy? É, a teď se předvedu jako ercblb – čím vlastně rozděláváte oheň? Resp. jak byl rozděláván v 18. – 19. století? Asi bych spíš měla zagooglit na sirky a spol., ale to není ono 😉 .

   1. ahoj Louk,
    ne, vše je zakázáno – kromě foťáku a kontaktních čoček…a oheň se rozdělává křesadlem, ale nepředstavuj si,že tam klečím a tluču kamenama o sebe..křesadla byla a sirky kovbojové taky používali, to víš,že pivo a voda je v plastech, ale buď se to přelévá do kameninových- opletených drátem nebo ošitých kůží,látkou..prostě petky nesmí být vidět a ve stanu je musíš mít schované. jíme převážně z plechových misek nebo dřevěných-dlabaných, vaříme prakticky všechno,co na ohni v kotlíku nebo na pánvi uvařit jde, případně pečeme v popelu….i grilujeme..hlavně ryby, okolo j espousta rybníků a pytlačený jsou nejlepší…
    jinak při soutěžích třeba rozděláváme oheň i pomocí dřívek a suchého mechu, to je nářez…ale vede křesadlo, když je to navlhlé,přisýpne se troška střelného prachu..to pak blafne vždycky… 😉 jen se pak doma musím vzpamatovat,když si stoupnu ke sporáku…a z té divočiny,se nám nikomu nechce…
    PS: to víš, že mám mobil, on ho má každej, schovanej,vypnutý zvonění, jen na SMS. Ale já jen proto,že mi budou chodit zprávy,jak si vegetěj moje kočičí holky a jestli jim nic nechybí, když je svěřuju na hlídání panu Zapadlovi z obchůdku AJRO.

    1. Sharko! Tak to je na pořádný článek a ne jenom na střípky v komentářích. (clap) (clap) Tak tam bych taky chtěla (nod) – akorát nevím – já s tím křesadlem … (shake) To je splnění mého dětského snu!!!

     1. Ygo, já si přibalila i sešit na poznámky, abych Vás o nic nepřipravila…to nebude na jeden článek 😉

    1. Chi, na funkčnost ti tak skočim 😛 . Teda, připouštím, že v šikovných rukách a se spoustou trpělivosti je možný se ohýnku dobrat. Ale bez zkušeností a cviku a kvalitního troudu je to spíš groteska.

     Sharko, určitě si dělej poznámky pro seriál, siím 🙂 .

     Ještě k ohýnkům. S lupou by to nešlo? Jasan, když je pod mrakem, není to zrovna praktická metoda. Ale ono křesat za vlhka taky nebude snadný. S lupou se dá báječně malovat na dřevo, nejlépe na školní lavici. Eh, pár jsem jich propálila (blush) . Jenže mě ten úzký světelný proužek neodolatelně fascinoval. Jé, musím to zase vyzkoušet. Stejně je zázrak, že s mým dětským pyromantsvím neshořel žádný stoh ani stodola (wasntme) .

     1. Lupa byla, ale málokdo ji sebou tahal a používal a rozebírat cibule-hodoinky adělat si čočku na zapálení..to budu křesat a křesat…troud je, na něj stačí plechovka,do ní plátno,pořádně uzavřít a hodit do ohně….po nějaké době máš uvnitř piksly troud .-)

 33. Milá Karolíno.
  Pokaždém když čtu takovýto příběh, mám normálně „husinu“ a chce se mi slzet ;(
  Přeji mnoho krásných zážitků s oběma loupežníky.

  1. Bedo Tobě díky největší, všechno jsi to se mnou prožívala (a ještě prožíváš), pomáhala jsi mi od prvních minut se Zrzínkem doma, obětovala ses a ve vedru je jela zkontrolovat, když jsem 3 dny nebyla doma a chůvička neměla čas, jsem ráda, že Tě znám!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN