KOČKY: Felix v kočičím sousedství

Milí Zvířetníci, když tak čtu na vašich /našich stránkách jak se úspěšně rozrůstáme nejen o zvířecí ale i lidská mláďata, tak jsem se rozhodla vám povyprávět, co nového u nás. Felixe máme přes 2 roky a stále nám dělá radost. Teda pokud zrovna nelíná a nemáme zachlupacený celý byt anebo nemá „lovnou sezónu”. Ta je převážně na jaře a na podzim, kdy domů nosí i dvě myši denně. Naštěstí už neloví ptáčky, to jsem mu důrazně vysvětlila, že takhle nebudeme kamarádi. 

Felix je úžasný mazel, ráno nás budí skokem střemhlav do postele, uvelebí se nám na hrudníku nebo zádech a začne masírovat a příst. Jen se nemůže rozhodnout koho dřív, a tak většinou zapadne mezi nás a masíruje nás oba na střídačku. To by ani tak nevadilo, ale máme jednu velkou dvoupeřinu a pokud se mezi nás napasíruje 5-ti kilový kocour, zabere si většinu pro sebe a my na krajích mrznem. Že by vlezl pod ní ho ani nenapadne.

 Večer když se vrátíme z práce, tak nám pomáhá s vařením a následným úklidem kuchyně (rozuměj motá se pod nohama) a netrpělivě čeká, kdy se manžel uvelebí v křesle, aby na měj mohl skočit a masírovat mu rameno. A to tak důsledně, že má na něm modřiny, tudíž si ho podkládá dekou nebo polštářem. A pořád ho pusinkuje a snaží se škrábat o strniště na bradě. Za mnou nejde, ví, že ode mne dostane mazlení kdykoliv.

Felix a Brian

Děsně rád mi „pomáhá” převlíkat povlečení (dělá si tunely a odmítá vylézt) a věšet prádlo. Vždy, když se sehnu pro nový kousek, tak provádí výpady ze zálohy a má děsnou srandu, když se leknu. Přes den buď spí, nebo chodí na procházky v zahradách. Musí přece navštívit všechny své známé kočky a kocoury a taky starého pána, co ho občas přikrmuje. Ale už je to lepší, nečeká na něj se snídaní s výrazem – jsem děsně hladový kocour, dej dej dej! A pán asi taky pochopil, že krmit kočky v širokém okolí není nejlepší nápad.

Nějak se nám tady ty kočenky rozmnožily. Kromě těch starých známých se nám nedávno objevila velká chlupatá želvinka, malý zrzek Ginger a krásný peršánek Brian. Tady musím trošku odbočit a něco vysvětlit. Žijeme v bloku typických anglických cihlových domečků se dvěma podlažími a jedním bytem v přízemí a druhým v patře. Je to uzavřené ze všech stran, zahrady jsou bezpečné a dostat se do nich jde jen přes byt. Takže všechny nové kočičky a kocouři někomu patří a nejsou výsledkem množení.

Občas ty nové kočičky potkám v zahradě, občas je vidím z okna, jak prochází po své dálnici /plotě z jedné zahrady do druhé. A jednoho dne se objevil peršánek. Je nádhery a přítulný, chtěl si hrát s Felixem. Ten se na něj pohrdlivě kouknul a odešel. On, velký Pan Kocour a hrát si s kotětem? Jeden večer, bylo už po 22 hodině a tma nám někdo zvonil na zvonek.

Normálně neotvíráme, ale šla jsem se podívat, co se děje. Stál tam soused David, kterého známe jen od vidění. Že se mu zaběhl malý kocourek a že ho slyší plakat u nás v zahradě. Hned jsem zbystřila a ptala se, jak vypadá. Ano, byl to 5ti měsíční peršánek Brian. Šli jsme se tedy podívat. U nás v zahradě nebyl, ale uslyšeli jsme ho u sousedů na vysoké tújí. Snažili jsme se ho nalákat dolů, ale bál se.

David se mě ptal, jestli znám sousedy a zda by nás pustili na jejich zahradu, a tak jsme se vydali vzbudit Emanuela. Ten nás ochotně pustil dovnitř a podal nám světlo na prodlužovačce. Brian chudáček seděl na nejvyšší větvi obrovské túje cca 10 m vysoko a plakal.

Becs

Bohužel jsme neměli dost dlouhý žebřík a tak se David vydal za dalším sousedem Kevinem půjčit si jeho. Abych to nenatahovala – trvalo nám 4 sousedům, co se známe jen tak od vidění, skoro hodinu dostat Briana dolů. Emanuel držel žebřík, na něm byl Kevin a mu na zádech dvoumetrový David. Já stála dole a držela palce. Tomu říkám sousedská pomoc. Náš Felix to sledoval celou dobu z okna ložnice a tak nějak divně se tvářil. Že by v tom Brianově horolezeckém výstupu měl prsty?

Druhý den jsem je pozorovala v zahradě – Brian si chtěl zase hrát, ale Felix ne, a tak došlo na mírnou výměnu názorů a facky. Ovšem po pár týdnech se to zlepšilo a Felix Briana toleruje. Včera si hráli v zahradě všichni tři – Felix, Brian a Ginger. Toho má Felix raději, nechá se dokonce očuchat, ale před Brianem zdrhl na boudu na nářadí, odkud ty dva mladé pozoroval lumpačit. Jak říkám, on je Pan Kocour a s mládeží nekamarádí.

A máme ještě jednu novou kočičku – teda kocourka. Do naší hospůdky přišly děti, že u popelnic našly mňoukající kotě. Naštěstí se majitelé Malcolm a Rita slitovali, a kotě si nechali. Nejdřív si mysleli, že je to holčička a tak jí začali říkat Sexy Bexy, ale poté co zjistili, že je to kluk, je to prostě jen Becks. Zatím se moc nesnese s kočkou Tygrem, ale 3 labradory hospodských už má vycvičené. A taky nás štamgasty, kteří si s ním ochotně a moc rádi hrají. Já mu občas říkám Dolfi – hádejte proč.

Z Londýna zdraví Bára & Felix

Aktualizováno: 20.7.2010 — 13:58

95 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Alco: vsechno nejlepsi k narozeninam. (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) . At sedari tobe i rodince.

 2. Díky Báro, moc hezké čtení. A ta představa, jak se seznamujete při záchranné akci 😀 (sun)

 3. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Do fotoateliéru přijde pani s rodinnou fotkou a ptá se: „Prosím Vás. můžete mi zvětšit moji rodinku?“ „A bude s tím souhlasit Váš manžel?“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným hezký večer a hezké sny. ~o)

  1. A proc by s tim jako nemel souhlasit ? Jezuskote, kolik takova zvetsenina muze stat ? To by teda musel bejt jeji starej jo skrt. Ja tomu proste nerozumim. Potrebuju si zvetsit fotku, tak ji dam zvetsit. Nebudu se ptat ani prednosty , ani nepotrebuju poslouchat blby kecy pritroublyho fotografa.

   Znovu jsem si Rozvernicek precetla. Jooo, taaak, Boze, Jovo , ja jsem blba ! No jo, hele, to je dobry,cha cha,

   1. Jé, Anežko! To je krásný den, když Tě vidím. Ty jsi snad cestovala kolem světa? Tak vítej (*) 🙂 (rose1)

   2. Paní Anežko, no to jsou k nám hosti!!! Pozdravujte pana kapitána a pana kocoura a taky www, kdybyste ho někde potkala. Tak nějak tady schází furt a porád.

   3. Anežko – huráááá! Zase je večer o něco krásnější, když jsi se tu objevila. Jen houšť a větší kapky.

   4. Stavme slavobránu, Anežka přišla. Už jsme si dělali starosti. Co tě tak dlouho zdrželo, děvčico? Pozdravuj sousedy (kapitána a www) a hlavně Bimba. Dondi častější.

 4. Mili zviretnici hlasim: som pobalena,kufor ide zamknut/!!/,cakam na sestru z Brna,varim kukuricku pre nich a potom trada smer letisko BA a Zakyntos-kde si nas budu hyckat,opecovavat,krmit a pit cely den napoje domacej vyroby-snad do toho patri i Metaxa.Majte sa tu krasne,po navrate sa podelim /ale len o dusevne/obohatenie.

  1. Milá Verenko,
   přeju Ti krásnou dovolenou nařeckém ostrově. Užij si sluníčko, řecké pochoutky i Metaxu (d) (sun)

  2. Hezkou dovolenou (y)

   Ehm, pěkně prosím, fotky budou, ale musím to probrat a zatím se cítím jak zavalenej horník….

  3. Milá Verenko, krásně si to užij a odpočiň si (inlove) A foť! Určitě tam bude krásně, tak ať si taky užijeme 🙂

  4. teď jsem přijela z pohotovosti, Verenko (h) , snad ještě stačím zamávat a popřát ti krásnou dovolenou a hodně odpočívej a nezapomeň zabalit tu šňůrku. 🙂

  5. Jé, zase pozdě. Verenko, asi už budeč někde vysokoooo, ale neva. Krásnou dovolenou. (h) (*) (sun) (^) (d) (dance)

  6. No Verenko – s křížkem po funusu. Přesto přeji šťastnou cestu, hladké přistání a dovolenou snů. A taky tu Metaxu. Jo – a ať nemáte problémy se stávkujícími rozhořčenými Řeky – papapá

 5. krásné povídání 🙂 🙂
  Musím se malinko pochlubit. Připravujeme se na příchod nového zvířecího obyvatele naší domácnosti.
  Zatím jsme ve fázi výběru chovatelské stanice, ale máme jasno, že to bude kočka, spíše kocour a bude bezchlupatý.
  Manžel tuto zprávu zatím úplně nevstřebal, ale kočičák bude bydlet s dcerou v jiné části domu… Ale já se moc na (cat) těším

  1. Páni, další nahatý kocour! To je milá Epulko báječná zpráva, užij si už to těšení (inlove)
   A ještě něco – Bláža bude mít radost, že její vášeň pro bezchlupaté mazlíčky tu bude mít další oporu 🙂

  2. Moc se těším, až bude mezi námi nový sphynx. Toto zvířátko mám v plánu si pořídit, ale až půjdu do důchodu, abych se náhodou nenudila 😀 . Hodně piš a foť, určitě bude spoustu témat, o které se budeš chtít podělit.

 6. Takový roztomilý kočičí příběh s parádníma kočákama, to my v Kočetii rádi/y, to my můžeme. (inlove)
  Zrovna jsem klekla na Babetku a přepočítala vřídky na dásních: UBYLY!! Je jich tam tak půl.
  Aby toho rozzlobená kočenda neměla málo, tak když jsem ji zrovna měla v hrsti, plácla jsem si ji vedle dřezu a důkladně jí mokrejma rukama stáhla přebytečný chloupky z celých dlouhých zádíček a ocásku. Pak jsem ji ještě dostihla jednou a promazala tlamku chytrou pastičkou a pak jsem totéž učinila mamce Puse. To je hned člověk spokojenější – zatímco já se se v klidu připojuju a chválím, jak dodržujeme procedůůry, obě malé důry to rozpumpovalo a lítají jak dráčata. Bětuška také měla ve své misce dávku řas a také ještě dostane pastu, to je Vám bezvadné léčení, když to všem chutná, to se to pečuje, to je, pane, půdička – tady se to bude věšet! 😉
  A protože Kočetijním holkám je fajn, máme čas zatnout drápky pro potřebné. O kterých si teprve jdeme číst.

 7. Kocourek šplhací 🙂 To je roztomilé povídání, kterak sousedi kotě zachraňují. Díky.
  Alče vše nej nej k narozkám a zanu vítám a přávidím a těším se na tradičně krásnou fotodokumentaci

 8. A abych nezapomela. Jednou se takhle ptam Davida, jestli mu nevadi, ze jsem si Briana vyfotila a ze o nem napisu do Zviretniku. A David nejenom souhlasil, jeste mi poslal e-mail s adresou Brianovy fotogalerie. Takze kdo ma zajem, mrknete sem:
  http://gallery.me.com/dcollins#100124

    1. Báro – prosím, vyřiď Briankovu krmiči (předpokládám, že v Anglii je to v tomto ohledu stejné jako v Čechách a na Moravě (chuckle) ), že jeho kocourek je nevýslovně krásný (clap) . Jeho fotky mi udělaly radost.

     1. A stejně mi to nejde, jaké je uživatelské jméno? Na Brian / Brian mi to nereaguje, prosím help. 🙂

 9. Krásné povídání o lidech a kočkách, milá Báro 🙂 A že jsou kočky lepší než seznamovací piknik, mohu jen potvrdit. S jedněmi sousedy jsem se seznámil tak, že se mi ve chvíli, kdy jsem neměl pojízdné auto, začal dusit a „omdlévat“ kocour… Na moje SOS odpověděla sousedka (vééélmi mnohopsí a taky trochu kočičí, přesněji mainská mývalí), naložila mě i pacienta a počkala na veterině, dokud kočkour nedostal na svůj příšerný zánět všech polykacích a dýchacích trubek ATB… Felix je výstavní kocour „s pěšinkou“ (cat) a zvědavec a šplhavec Brian vypadá moc pěkně – jenom… ne že by na tom sešlo, ale není on spíš birma než peršák? V každém případě ani jedno tohle plemeno není zrovna šplhací 😀

  Přeji všem oslavencům, aby si užili svátků, narozenin a tak podobně, všechno dobré a možná i trochu navíc (f) Cestovatele vítám z cest a nezřízeně se těším, že třeba budou nějaké ty cestopisy na pokračování.

 10. Trochu OT:
  Lidi, taky máte takovou zimu? Sobota byla ještě odpoledne super, koupání, přípravy oslav, nachystané ohniště. Pak se všichni začali scházet, já zapálil oheň a když jsem dogrilovával poslední várku, najednou bum! a liják jako hrom (no, bylo to lepší než vloni – to jsme dogrilovali v mikrovlnce). Tak jsem zachránil co šlo, zapadl za ostatními na terasu, no pak jsem skákal pro pivo, nakořenit a v troubě upéct další maso, no sedl jsem si na chvilku kolem 22 večer, pak jsem si dal JEDNOHO panáka a pak už nevím nic. MLP mě vzbudila za hodinu – naštěstí jsem nechrápal, tak jsem nerušil zábavu – a poslala mě do postele. Vím, že za mnou byla ještě kolem 1 v noci – prý se mám jít rozloučit. No, nějak jsem nebyl schopen. Tenhle týden jsem nespal víc než 5 hodin denně a k tomu přípravy + další práce… Tak to na mě spadlo v den, na který jsem se moc těšil a chtěl si ho užít. ;(
  MLP si tím, že za mne zaskočila, namohla opařenou nohu, takže v neděli jsem kmital já – úklid po oslavě, vaření atd. a ona štrikovala u tv. Jen ta zima, ta nám oběma dost vadila. No, alespoň nám dopršel bazén doplna. (chuckle)

  1. Hanýsku (inlove) , tady není zima, je stále teplo, dusno, těžko a ze stálého větrání a věčných průvanů mám příšerně bolavá záda a nemůžu se dovolat k doktorovi a jsem z toho wellmi nevrdlá, grrrr, wwwrrrr. (punch)

 11. Báro, o by jeden neřekl jak takový kocourek skamarádí sousedy, co? (chuckle) Musí to být mo fajn, když jsou lidi takhle ochotní. A Felixovi to moc sluší!

 12. Milá Báro a Zvířetníci, já se moc omlouvám, ale tenhle článek je asi začarovaný (sweat) Už včera jsem ho předělávala třikrát a stejně se na hlavní straně neobjevil obrázek. Zkusila jsem všechno možné, navíc mi takřka nejde net, takže na výsledek každého pokusu čekám a čekám… (devil)
  Nemám ve zvyku se vzdávat, ale tady by už asi nemohlo nic jiného, než všechno smazat, překopírovat text zcela bez formátů do wordu, a potom začít úplně znovu – nejlépe i s obrázky znovu načtenými do redakčního systému. Jenže to bychom přišli o všechny komentáře, že… už jsem dvakrát restartovala počítač i modem, přitom mi nejde ani skype, takže momentálně to vzdávám a jdu dělat cokoliv, k čemu není potřeba počitadlo!
  (aspoň to mám za 3, systém vidí, že zuřím!!!)

   1. Huž jsem klidnější :^) , ale stejně nevím, co se vlastně děje a to nemám ráda. Už se to stalo jednou, tehdy jsem článek skutečně smazala a přišli jsme asi o 4 komentáře, dnes jsem to našla pozdě, no… On to nějakým způsobem udělá ten obrázek na hlavní straně a jak se to cosi stane, tak už vůbec nepomůže, že všechno vyčistím a znovu zadám (udělala jsem postupně čtyřikrát), prostě to nějaké špatné formátování tam je a cesta přes to nevede. Uvidím, jak se na zítra povede George 🙂

  1. Milá Dede, posílala jsem Vám v sobotu prosbu o uveřejnění článku a pár fotografií, raděj se připomínám, protože jsem asi skončila ve spamech 🙂

   1. Milá Leno, nic jsem nenašla (je fakt, že jsem včera smazala asi 380 spamů s tím, že jsem přehlídla jen první stranu 🙁 ) a moc prosím, pošli to znovu, ano? V normální poště to nebylo a spamy jsem si holt nechala za 4 dny nezájmu přerůst přes hlavu…

      1. Milá Dede,
       tak teď už nevím kde je zakopaný pes (kočka)… Adresa je správná, velikost i s fotklami 456 Kb, skrytá kopie mi došla okamžitě… máme možnost jiného kanálu…skype např. ?

       1. Už to došlo 🙂 – oboje najednou a oboje do spamů. kdybych to nehlídala, tak se do zítřka v tom neřádu spamovém zase utopí. (Naštěstí google spolu s outlookem hlídají dost spolehlivě. Jenže když jsou aktivní moc, tak se to pak špatně hledá.) To víš, když má člověk úplně veřejnou adresu, jako já, tak je těch spamů opravdu moc, víc než sto denně…

  2. Článek je krásnej (mám i ty obrázky – už?) a připomněl mi, jak jsme se měli v Británii príma.
   Dorazili jsme včera večer, rovnou jsem šla do práce, blééé, kudy chodím, tudy nestíhám…

   1. Ahoj cestovatelko 🙂 doufám, že jste tam nahoře ve Skotsku moc nezmokli 😛 , tady u nás je pořád hrozné sucho a v Eden River se už nevykoupe ani Berry! (shake)

    1. Doporučuju výlet na sever, od Edinburghu nahoru jsme deně zmokli aspoň pětkrát. Ale ono většinou tak fičelo, že jsme zase rychle uschli (rofl) .
     Ale bylo to bezvadný!
     Opatrujte se a neuschněte docela – pejskům posílám pohlazení.

     1. Ajajaj, Zana je už na značce (wave)
      (music) Sláva nazdar výletu, výletu, výletu, nezmokli jsme (chuckle) , už jsme tu, už jsme tady. Maminka nás pochválí, pochválí, pochválí, že jsme jako cikáni, cikáňata. (music) .
      A těším se na fotky a povídání – juchjuch, to bude pocestováníčko (clap) .

   2. Zano, přilípnu se a vítám Tě doma z dovči. Také se moc těším na fotky a povídání, nejsem aňouma jsem Marska jen z jiného počítadla. Za to, že jsem se přiznala mám oblíbenou 11

    1. Ahoj marsko, všecko bude, ale ono 18 dní je děsný sousto … ehm, hrozí nebezpečí, že než to proberu, zapomenu začátek (whew)

 13. Toto milé vyprávění mě vrátilo o 2 týdny zpět, kdy jsme trávili dovolenou na řeckém ostrově Rhodos. Na Rhodu se vyskytuje spousta volně žijících bezprizorních koček, které lezou do odpadových lošů a vytahují papíry se zbytky jídla. Na celém ostrově není ani jeden veterinář pro malá zvířata, dvě dobrovolnice, jedna Angličanka a jedna Dánka mají útulek, kde se starají asi o 16 psů a několik koček, další chodí krmit na pláže. Chtěla jsem napsat o Rhodu článek, ale asi zůstane jen u fotek. Nahlédnout můžete zde: http://emteska.rajce.idnes.cz/Rhodos_jinak_2010/

   1. No, vidíš, dobře, že jsi mi to připoměla, já jsem si ho teď přečetla znovu. Staré Město je skutečně krásné, ale mně vadí ty šílené davy prodírající se úzkými uličkami. To platí i pro Lindos, naštěstí jsme tam byli velmi brzy a včas jsme ujeli. No, možná ten článek vypotím, to vnitrozemí bylo skutečně krásné a mnohotvárné a stojí za to o něm něco napsat. (rofl)

    1. Emtesko – fotky jsem prohlídla velmi zběžně a těším se na večer, kdy si k nim naleju studené bílé víno a budu nad nima snít. Ale jenom jsem otevřela album, hned mi naskočilo Řecko – bílá a modrá! A žabička je super a vlaštovky taky. Myslím, že bys o vnitrozemí Rhodosu měla určitě napsat – Rohodos … tak tam jsem taky ještě nebyla (chuckle) .

  1. Alčo, všechno nejlepší! (f) (h)
   A taky všem, co jsem přes víkend prošvihla….. (f) (h)

  2. Jen letím z porady na jednání (nebo navopak?) a posílám jedno udýchané, ale velmi upřímné přání pro Alču (h) – ať jsi pořád tak prima a bezva baba 🙂 (inlove) (y) a hodně zdraví a štěstí a spokojenosti. (f) (music) (^) (music) (f) (h)

  3. Milá Alčo (inlove) , všechno nejlepší, ať jsi zdravá a spokojená kytka v té vaší krásné rodinné holčičí řadě (f) (h) (^) (party)

  4. Milá Alčo, přeji ti krásné narozeniny a ten nejhezčí rok, jaký si jen dokážeš představit! (h) (rose1) (^) (d) (Ale musí být o kousínek horší než ten rok, co přijde po něm. (rofl) )

  5. Alčo – hodně štěstí zdraví, hodně štěstí zdraví, hodně štěstí, milá Alčo, hodně štěstí zdraví! A ať máš nožku jako laňka a vůbec, ať jsi v pohodě.

  6. Alče, Týninu tatínkovi a všem ostatním, co něco slaví, přeju hodně moc zdraví, pohodu a vůbec všecko nejlepší. (f) (f) (f)
   A dnešní fotka v APODu je krásná, jen si ji prohlídněte celou, musí ze zarolovat za roh:
   http://www.astro.cz/apod/ap100719.html
   A kočičí povídání a řecké fotky – prima!

  7. Jé, Alčo, přidávám se do řady gratulantů a přeju ti jen to nejlepšejší a teď hlavně uzdravení bolavé nohy (rose1) (h) .

 14. Zdravím po dovče. Se psy venku to bylo lepší. I vedro se přežívalo lépe. Měli jsme na hlídání jedno z našich letošních štěňat – byla to docela pěkná smečka. Pejsek byl hodný a vypadal, že se náramně baví. Ostatně lítal s holkama v lese, v rybníce… Zkoušel po nich opakovat některé cviky – i vycpanou králičí kůži (cca 3 kg) chtěl nosit a docela úspěšně ji unesl (ještě mu není půl roku a vylomily se mu u nás poslední dětské špičáky – aby ne, když tahal takovou obludu 😀 ). Ještě si vše začátkem srpna zopakujeme.

 15. S kočkami je život lepší. (party)
  Já se musím pochlubit – my máme dneska VELKÝ DEN – přivezeme domů naše bytového kocoura, který trávil 6 týdnů v azylu u „našichmladejch“. Přestavba bytu skončila, my s čubiznou jsme se už nastěhovali, všude spousta prachu, vykrámováno, ale dělníci jsou už pryč a teď je to na nás. (flex)
  A kocour bude koukat jako blázen, protože už se mu nepodaří nacpat se pod vanu a tam, kde byl průchod, je dnes zeď a naopak.
  Když jsme projektovali kuchyň, linku jsme přizpůsobovali kočičím potřebám. To byste nevěřili, jak na mne koukali v různých těch kuchyňských studiích jak na blázna, když jsem vysvětlovala, že varná deska nemůže být, kde mi ji malovali, protože tam MUSÍ BÝT PROSTOR pro kočičí misky a PŘISTÁVACÍ PLOCHA pro kocoura.
  Tak mám na lince poněkud nelogicky namačkáno vše na sobě, aby zbylo dost místa na kočičí zadek.
  Už se na něho doma moc těšíme, naše čubizna ho hledá a tak se večer dočká!

 16. Milá Báro, díky za veselé povídání o kočičkách v Londýně. Potvrzuješ jak Angličané milují zvířata a je vidět, že k obrazu svému se jim také daří vychovávat i ostatní. Ta noční záchrana jednoho „ubohého“ kocourka je toho dokladem 🙂 .

 17. Jů Báro – tvé kočičí povídání až z Londýna je bezvadné. A taky fotky – nejvíc se mi líbí to Felixovo černobílé klubíčko. Mávám za kanál.

 18. Felix je pašák. (cat) A nemá on náhodou pěšinku? Na fotkách to není moc poznat, ale podle činů bych si tipla, že bude s pěšinkou…. (chuckle) A Briánek je taky číman. Takhle zbuntošit čtvero scousedů! Scénka s odlovem Briánka na tůji mi připomíná medvěda kodiaka v Pelíškách. (chuckle) (clap) (chuckle)

 19. OT, i když ne tak úplně, jak vidím podle hezkého článku.
  Ehm, nechcete někdo kotě? Včera večer, když jsem byla v velkým psem na procházce, mi někdo hodil domů kotě, cca 2 měsíce, tříbarevka. Hubené, jinak zdravé, leda asi trochu svrab, ale to není problém, s tím dnes zatočím. Nejde o to, že bych další kočku neuživila, ale může se dožít dvaceti let, a kde já tou dobou budu? Ach jo, nemáte někdo nápad, kam s ním? Přispěju na ošetření a později na kastraci, nechám ho očkovat, cokoliv, co si kdo bude přát.

  1. Milá Aleno s Maxem – obávám se, že ti nezbude nic jiného, než v tomto slzavém údolí pobít dalších dvacet roků – ono to uběhne jako nic (nod) .
   A teď vážně – obávám se, že tady už všichni, kdo potřeboval kočičku, už nějakou má. I já bych mohla nabídnout duo úžasných venkovních kočiček – kočika se nechá pohladit a kocourek je zase velice ukecaný. A chodí s námi na krátké vycházky – tak kdyby někdo chtěl na dvorek dvě malé šelmičky (opravdu jsou malincí, i když už mají rok), které potřebují jenom něco malého pod zoubky a místu na ukrytí před nepřízní osudu … Já vím, takových potřebných je ;(

   1. Já vím, já vím, ale říkala jsem si, co kdyby…, třeba.., náhodou…, . Mně je jasný, že nabídka vysoce převažuje poptávku. Ale vyměnila bych aspoň to kotě za něco staršího až starého (svůj k svému). No, odpoledne jedu k veterináři, provedeme základní ošetření a budeme doufat.

    1. hele s tou výměnou „svůj k svému“… já myslím, že by ti v řadě útulků toto docela rádi splnili. Určitě se jim líp udá trojbarevná kočičí holčička, než starší, třeba ne úplně tulivá kočka.

      1. Tak teď nevím, že by šlo kotě do Londýna? Nebo je to Bára Podbrdská? Ale rýsuje se jedna možnost, je to tak padesát na padesát, do čtrnácti dnů by mělo být jasno. Jinak bych vážně jednala o výměně, tedy pokud si mrňouse dokážu odtrhnout od srdce, kam mi za těch čtrnáct dnů určitě přiroste. Rozum však velí měnit.

  2. Aleno, jestli ON je klasická tříbarevka, tak je to ONA. A tedy ne kastrace, ale sterilisace. Ale to je fuk, on to snad veterinář pozná (think) !

   1. Tady se provádí kastrace i u koček, tedy systém „všechno pryč“. Jsem stoupencem, protože kočka přijde nejen o plodnost, ale i o říji a všechny doprovodné jevy s ní spojené. Rizika, pokud vím, nejsou žádná, obě moje kastrované kočičky se dožily skoro sedmnácti let.

 20. omlouvám se za vsuvku: onehdá jsme se bavili i o doručování balíků, uvedla jsem, co jsem si dovolila napsat k jejich nové službě a co mi odpověděli, tak jsem napsala znovu a přišlo toto:
  Dobrý den,

  vzhledem k tomu, že se jedná o pilotní-zkušební provoz – pouze pro vybrané odesílatele, kteří musí na podací doklad uvést telefonní číslo adresáta,
  nevztahuje se možnost odpoledního doručování automaticky na všechny obyvatele města.
  Prohlášení, které k tomuto tématu vydala pošta, naleznete na našem webu: http://www.ceskaposta.cz/cz/aktualne/tiskove-zpravy/2010/ceska-posta-zkousi-dorucovat-do-sedmi-hodin-vecer–id30858/

  S pozdravem


  Eva Šindlerová
  Informační pracoviště
  Call centrum

  Info@cpost.cz
  Tel.: +420 840 111 244

  Česká pošta, s. p.
  Call centrum
  Mlýnská 2353/12
  728 60 Ostrava 1

  takže to doručování do 19ti hodin není pro všechny…přitom podnikatelé si nechávají doručovat na provozovny a tam jsou,takže služba k ničemu, pro veřejnost to fakt není.
  Jinými slovy: Pošta je jeden velkej bordel a ještě dlouho bude! (punch) (headbang)

  1. O poště mi nemluv, vidím rudě….. (headbang) (punch) Nedávno jsem reklamovala rozbité zboží. Na venkovské poště fakt zážitek. Baba to dělala zřejmě prvně a tak mi to velmi rozmlouvala, aby se nemusela špónovat. Byla jsem asertivní a nakonec to do týdne bylo vyřízeno a dostala jsem odškodnění. Ale pošmistrová byla na přesdržku (fubar)

  1. Myslím si to už nějakou dobu taky, ve městech ty změny nejsou tak markantní, ale od té doby, co žiju na venkově, pozoruju, jak se ta pila zakusuje.

 21. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Krásné povídání o londýnském kočičím životě. Je vidět, že (cat) Felix se mám móóóc dobře (inlove)

  Dneska jdu po dovče do práce – a vůbec se mi nechce…

 22. Krásne dobré ránko vinšujem. Tí vaši vonkajší kocúri ako by z oka vypadli našemu Murkovi a Cicúrovi. Akurát tí naši musia dávať pozor – susedovi buldočíci po nich idú ako diví. Ešte že „lovci“ nevedia loziť po plotoch a stromoch! (cat) 😉

 23. Milá Báro (inlove) , jsem moc ráda, že jsi zase jednou napsala o svém krásně vybarveném Felixovi (cat) a vašich sousedech. Musela jsem se usmívat, jak vás malý Briánek dokázal bleskově seznámit a donutit ke spolupráci. 🙂 Tohle většinou dokáží spíš pejsci, ale jak vidno, když se jeden mňoukálek vynasnaží, jde to. 🙂
  Přeju všem krásný den! (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN