RÁDIO DEDE: Je to malé, černé a ozubené – co je to?

Milí Zvířetníci, dnes to bude zase psí povídání 🙂 Odpovídající fotky najdete v mých albech a pro ty, kteří si povídání z nějakého důvodu nemohou poslechnout je psaná verze zde. Přeju příjemný poslech (inlove)

Musím vás ovšem varovat – naše slečna Blackberry je velké téma a příspěvek je proto poněkud delší než obvykle. Vezměte si proto ke kávě radši i koláček 😛

Aktualizováno: 14.7.2010 — 12:47

183 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Pan Staširybka se seznámí na inzerát, vymění si fotografie a dojde k prvnímu setkání. Slečna přijde na místo schůzky o něco později a omlouvá se: „Promiňte, že jsem přišla o něco později.“ „0 něco? Vy jste měla přijít tenkrát, když Vám udělali tu fotku.“ .(*)

  ~o) Hezký večer všem. ~o)

  1. Dobrý, Jovásku! (clap) Co Janička (h) , jak přežíváte v Plzni vedra? (sun)

   Já nemám vtip, ale něco ze života, teda z rádia. Je to hodně černý humor, ale neodolatelný. Moderátorka hlásila, že došlo k dopravní nehodě, při které došlo ke smrtelnému úmrtí. :O (chuckle)

   1. (headbang) Milá Vave, ta vedra opravdu přežíváme. Od 11:00 hod. do 20:00 hod. , držíme siestu. Ležíme a rovnáme si krovky. (call)

  2. Chichichi.
   Nojo, to se pan Straširybka nemůže divit, když hledá slečnu na inzerát. To pan Kaproun na to šel fikaněji a hledal děvče přes seznamovací kancelář. „Mátre veliké štěstí,“ vece Kecal. „Zrovna pro vás jednu dámu máme – a představte si, je velice, ale opravdu velice bohatá. Dostane věnem deset milionů!“ I zaraduje se pan Kaproun: „Ale to je velice příjemné, mohu vidět její fotografii?“ „To snad nemyslíte vážně?! Při takových finančních možnostech po klientkách fotografie zásadně nepožadujeme!“

 2. O. T.: Baysha má pořád jednoho volného brášku – je to exteriérově i pracovně nejnadějnější štěník z vrhu, báječný rošťák. Bohužel všichni zájemci chtěli klidného gaučáka a tenhle bude zrovna opravdu potřebovat, aby s ním někdo pracoval. Kdybyste potkali někoho, kdo by chtěl temperamentního labradořího kluka, nasměrujte ho na http://www.riverdance.wbs.cz/Stenatka–Puppies.html
  Díky 😉

 3. Prosím o poradu – jak nacpat do sveřepé Andulky cokoliv? V noci jsme byli na pohotovosti, bolí bříško, děsně zvrací, nějaká břišní infekce. Včera snědla jen polívku, dnes nic. Jen trochu pije. A odmítá rohlík, rýži, prostě všechno. Jenom leží, nechává si hladit bříško a tváří se (yawn) .

  1. Když fakt nic nechce, nedostaneš to do ní. Pořád nabízej pití! Hypotonický ionťák, vodu. Proti zvracení zkus po lžičkách ledovou cocacolu (pravou), doplníš tím i trochu energie. Vymíchat bublinky!

   1. Přesně tak, jak říká Renáta – nic nenutit, po lžičkách až podchlazenou plnotučnou Coca-colu (ne Pepsi, ne light!), pokud nemáš colu, uvař hodně silný černý čaj a podchlaď a taky po lžičkách. Ale dětem to moc nechutná.
    Kdyby Ti v tomhle vedru zvracela a nepila ještě ráno, honem k doktorce, hrozí dehydrování.
    Pamatuj, že ještě žádné dítě nikdy neumřelo dobrovolně hlady. To mi jako majitelce nežravkyně stále opakovala dětská doktorka. 🙂
    Držím palce! (h) (y) (h)

    1. colu nemám, ale ten čaj máme a to je to jediný, co si dá. ani vodu nechce, jen ten čaj. piškoty tu má nachystaný, do rohlíka ďobla a ten šel ven hned.
     pila vodu z bazénu, v neděli, Ferda to přiznal až včera, než byl vyslanej na pohotovost.

     1. Zítra radši colu kupte a měj ji v létě po ruce. Pít po lžičkách, ale častěji. Hlídej kůži, když dloubneš prstem, musí být pružná, jak se Ti to nebude zdát, tak k doktorce. Je moc horko a voda tělu hodně chybí. Jídlo nevadí, tekutiny jsou důležité. Jestli Ti bude pít čaj z lahvičky, dávej ji po chvilkách tak tu pětku, opatrně, pomalu.
      To bude dobré, jen to pití hlídej. Myslím na vás. (h)

      1. OT – Dávají Jáchyma. 🙂 Byl to pro nás kultovní film, chodili jsme tehdy na něj celý týden, co ho dávali, a používali pak mraky hlášek, vlastně asi nejvíc ze všech filmů. Je to nesmrtelné. (h) … á, zrovna je: plivni na mě! (rofl)

        1. Nemusí pršet, jen když kape. Jáchyma já ráda, takže koukáme. Zrovna Andulka poštěkává na výstavu psů 🙂

      2. No, pít po lžičkách, jídlo nenutit a potom po lžičkách dětskou výživu- jablečnou. A vezmi do prstů kůži na bříšku- pokud se srovná, je to dobrý, pokud zůstává záhyb, bleskem k doktorce. Obzvlášť v tomhle počasí je dyhadratace za rohem. Držím palce.

     2. Tak ať pěkně Ferda pro tu cocacolu dokluše, stačí malá z hospody nebo od pumpy, ale originál! Čaj trochu osladit a trochu osolit (tj. vyrobíš iontový nápoj).

      1. sladím a solím. Ferda je fuč, jinak bych ho vyslala do civiizace. A ani hospodu tady nemáme, obchod a benzínku taky ne. Tady je jen hezky 😉 a uran

       1. Aha 🙂 Tak zakup aspoň preventivně. Pediatři přiznávají, že nevědí úplně přesně, proč to funguje, ale funguje to 🙂

  2. To je z toho vedra, colu vyhrkanou po lžičkách,studenou…a pít a pít..jídlo nenutit,až bude mít hlad,vezme si rohlík nebo piškoty..

 4. Milá Dede, tohle je tak krásné a vzrušující období, kdy se ti štěňátko doslova mění před očima, radostně objevuje nové a nové věci, stále se něco učí. Užij si to, uteče to podstatně rychleji, než by sis přála! Berrynka je kouzelná a je skvělé, že se jí daří plnit jen tak mimochodem jeden z nejdůležitějších úkolů – vrátit mír do duše strýčka Kazana. To jejich souznění jim a tobě moc přeju! (h)
  A když je řeč o štěněti – kamarádce před pár dny odešel kokřík, v 15 ti letech. Už nějakou dobu to nevypadalo dobře a ty vedra mu jistě dodaly. Ona prohlašovala, že bez psa nebude, a dnes mě překvapila, že už má objednané štěňátko – strakáče. 🙂 Denis bude mít kámoše a já se taky těším na strakaté miminko (a hned jsem v euforii nabídla hlídání, když bude potřeba – asi je mi jeden ztřeštěnec málo, hihi).

 5. Dede, ještě pořád jsem nespadla a pořád po třech dnech půstu čtu (zázrak!, děkuji poskytovateli a nenápadně drbu udýchaný počítač), ale už jsem stihla fotky. Berry se mi začíná líbit víc a víc, miminkovská byla roztomilá, vlčice z ní bude úchvatná, dá rózum, teď je na cestě mezi psem a vlkem a je vidět, že z ní jednou bude úděsně strašný běs napohled nebezpečný, ovšem se zábavnou povahou. A furt dokola řikám, co už jsem desetkrát napsala: Hlavně už je Kazanova.
  To budeš mít krásné léto s nezbednou puberťandou – to Ti to ale přeju! 😛

 6. Honem, než zas spadnu (počítače ve stávce, všechny, ale zrovna jsem chytře přepojila šecky dráty ze starýho na o něco mladší): už se těším na Berrundu, jde o to, kdy přečtu. 🙂
  Vedra strašná, trpíme, potíme, zviřátka chladíme, s Babetkou jsem dnes musela utíkat na veterinu: neví, holčička, nic lepšího, než již v 15 měsících mít problémy se zoubky, a tak jsem ji našla s oteklou pusinkou, což má po mamince Pusince, pravila panídr. Přiběhly jsme tak rychle, že není třeba ATB, nafasovaly jsme pastičky, nekřesťansky drahý prášek zřejmě ze smaragdových mořských řas a navrch přeočkování. Takže letní boty vyšší kvality až zas příští rok a budeme mastit dásně a přisypávat všem – nechce se mi co rok pokládat některou z holek pod laser.
  Držím palce všem potřebným, o nichž z důvodu odstávek ani nevím.
  Kočičky by zamávaly, ale jsou upadlé na posteli (Pusa), na stolku pod oknem (Běta) a v závěsném koši (z veteriny vyděšená, pročež dnes velice hodná a vzorná Babetka), tak mávám sama a honem posílám, než se Nejvyšší Technik zas s tím připojením rozmyslí. (f)

  1. A to jsem ráda, že to s Babí relativně dobře dopadlo – a na co drahé letní boty, za měsíc je po létě a narok budou z módy 😉 !

   Ale mě zarazilo, že na zoubky jsou už dnes pastičky – já myslela, že taková udělátka jsou jenom na myšky (chuckle) !

   1. Ygo, je sranda, že tady jsem u psaní zaváhala, zda napsat mastička nebo pastička, a pak jsem laicky usoudila, že když je to kolem zoubků, je to spíš pastička, čili dítě od pasty.
    Ofšem ta slovní hrátka je pozoruhodná. Pastička na kočku místo na myš, chm. To by fakt neznalé mohlo šeredně zmást. 🙂

    Nebudete mi to věřit, ale otok už hodinu po prvním pomazání malinko ustoupil (jde o klasický Orozyme, to asi používá každej kočkař), jen já byla tak blbá a nepoužívala ho preventivně, i když se před rokem doktorka zmínila, že tak špatné zoubky u Pusinky vzhledem k jejímu mládí nestihl zavinit jen život na ulici, ale že tam určitě jsou i geny. No tak když nic, tak víme, co jsme zdědily a že už nemáme být líné (zejména panička) a že ta podvečerní chvilka boje o pomazání dásní za výsledek stojí.
    Nutno přiznat, že tato PASTIČKA všem třem kočkám vcelku chutná a tak to tak strašný boj není. Vřele doporučuju všem, kdo se obávají o své kočičáky, tuba sice stojí asi dvě kila, ale vydrží dlouho. Eště jsem zvědavá na ten zázračný předrahý prášek, ale jeho účinky se poznají prý až za 14 dní nejdřív. Paní doktorka mi dnes ukázala povlak na zoubcích a miniaturní vřídky na bočních dásních, o kterých jsem vůbec nevěděla a které mám sledovat, zda mizejí. Ale další pravda je, že Babetka je letora rozmazlená, domácí a splachovací a když jí budu takhle občas civět na hlasivky, že ji to moc nerozhodí. Prostě mohlo to bejt horší, tohle všechno je nějak řešitelný, pámbuzaplať, a jesi Pusí a Babí i tak nakonec přijdou brzo o zoubky? No tak jim budu vařit doměkka a šlehat žloutky a míchat smetanu, furt to řešení má.
    Nejde si prostě od CD objednat každé zviřátko zdravé, žežejo. 😉

    1. Milá Lásková (inlove) , jsem ráda, že když už je zle, tak že je zle docela dobře 🙂 a že pastička na kočky funguje. (wasntme) Mávám do Kočetie – a bez se dá žít! 😉 (h)

      1. Náhodou jsi to napsala správná – ono se dá žít prakticky bez všeho – takže co člověk, to jiné bez – a každý si doplní, co mu libo (chuckle)

    2. Moc jsem na tebe a na Babetku myslela a jsem ráda, že to není nic strašného. (inlove) Přiznám se, že poslední dobu, jak něco někde začne marodit, tak se rovnou děsím, o jaký typ nádoru zase jde 🙁 Pokud to vyřeší pastička na kočky, tak je to moc fajn. A vůbec jsem přesvědčená, že jsi pro ten svůj kočičinec opravdovou spásou (angel) a tvoje holky kočičí to vědí (nod)

     1. Ale di Ty, brouku. (blush)
      Nečiním pro své košky nic míň a nic víc, než Ty pro své psejky, přeci. 😉

      (Vidíte? Zahozený počítač z předsíně, dobře, nepřipojila jsem repráky a mikrofon a eště něco a rači to zkoušet nebudu, páč co kdyby se „TO“ rozmyslelo – a chodím! A to jsem tuhle volala z práce na technickou podporu a byla jsem seznána počítačovým debilem. Mno když se sce…)

 7. Tak nejprve balhopřání Karolíně k „předsvátku“ nebo také prvímu svátku, když už ten pravý má až v listopadu. Užji si s chlupatými kluky a všechno NEJ. (rose1)

  Také jsem si doposlechla radio Dede (včera jen četla) a ještě jednou prohlédla fotky.
  Naše kočka Dixie také nemá ráda, když je přistižena při jakékoliv hře. Už řadu měsíců s manželem „cvičí“, ale až dosud se mi to nepodařilo ani vyfotit, ani nafilmovat,.Manžel, když si poránu neprotáhne cviky záda, tak ho pak večer bolí. Dixie, jakmile zaslechne šustění rozkládané podložky, jako smrádek se zhmotní v ložnici. Sedne si u dveří a čeká, až se choť natáhne, dá ruce za hlavu a začne se protahovat. Pak si mu buď sedne do „kolečka“ které jeho spojené ruce za hlavou vytvořily, nebo mu sedne na břicho. V obou případech natáhne pacičky, zatíná je a otvírá („mléčná masáž“), když je za manželovou hlavou, dokonce se lehne na bok či záda a začne se kroutit a protahovat. A přede jak zjednaná. Manžel mě vždycky zavolá, ať se jdu honem podívat. Samo, že jdu koukat, ale jen očima . Jakmile přijdu i s digitálem, Dixie nejenže okamžitě přestane, ale zmizí z ložnice a já se jí omlouvám, za přerušený tělocvik. Zkoušela jsem digitál už předem připravit, plížila jsem se potichu do ložnice, čekala tam už na ní – ale né a né, ona všechny moje fígle prokoukne a vyfotit se prostě nedá.

  Tady moje Gazpacho i když ho asi každý zná (jak se včera ukázalo a znovu díky za připomenutí)

  4 hrnky tomatového džusu (já rozmixuji velikou plechovku rajčat – 28oz, tedy 794gr, z džusem jsem to nikdy nedělala)
  Na maličké kostičky pokrájím:
  1 cibuli
  1 zelenou a 1 žlutou papriku
  6-8 vyzrálých rajčat
  1 větší okurku
  2 lžíce cukru (dávám hnědý)
  2-3 stroužky cesneku (možno dát při mixování plechovky rajčat).
  trochu koření oregano, bazalku, petrželku, pažitku, sůl, pepř, pálivou papriku či jiný ostrý pepř.

  Já dávám půl petrželky a pažitky „k uležení“ a pak ještě čerstvě posypu při podávání. Pozor s česněkem, já včera chtěla dorazit vysychající zbytek hlavičky a tak jsem dala těch stroužků asi 5, ty se rozležely a je to trochu silnější, než bych chtěla, ale my česnek rádi, tak to tolik nevadí. Také nedávám žádný olej ani ocet, rajčat mi přijdou dostatečně nakyslá. Jsou z toho dva litry Gazpacha. Jíme ho s batetou a většinou si pak po něj ještě dáme sýr Brie, abychom nebyli „nadití“ jen tou zeleninou.

  A takhle dělám šopský salát – tady pod názvem „řecký“, takže je možná o maličko jiný, než který znáte. Sníme celou mísu k večeři. Také pouze s vekou, ale sýr pak už ne, jelikož je v salátu.

  4-5 velkých zralých rajčat
  1 velká dlouhá okurka (oloupat)
  1 celká cibule
  1 hrnek na kostičky pokrájený balkánský sýr (Feta)
  1 menší hrnek na kolečka pokrájených černých oliv

  Zálivka: 1 lžíce oregana
  1 lžíce octa (já dávám dvě našeho, je slabší)
  3 lžíce oleje
  sůl, pepř.
  Vše v hrnečko dobře promíchat

  Na kostičky pokrájet první tři zeleniny, přidat sýr a olivy, vmíchat dobře promíchanou zálivku a salát dát do lednice alespoň na hodinu proležet a vychladit.

  1. Milá Maričko (inlove) , já jsem teda Gazpacho neznala, takže moc děkuju za recept. (bow) (f) Připravím ho v pátek. (nod)

  2. Zapomněla jsem u Gazpacha napsat, že ho servíruji tak, že dám na talíř 2-3 kostky ledu a přes ně přeliji tu studenou polévku. Ale také jsem meditovala nad tím, zda by tahle polévka byla dobrá i studená 🙂 Já vím, já vím, to by pak už nebylo Gazpacho a možná neodpustitelný „kulinární hřích“ (jak bylo včera povedeně u toho „trpaslíka“), ale vždyť se jí rajská polévka horká a tohle je taková vylepšená. Já jsem sice rajskou polévku (a ani omáčku) moc ráda neměla i když jí maminka dělávala mírně sladkou což bylo lepší, než ostrá kyselá.Tak kdybyste to náhodou někdo měl chuť zkusit, uvítám komentář, jak chutná „teplé Gazpacho“ 🙂

   A ještě k horkým dnům. My normálně neobědváme, ale když tu máme hosty, kteří jsou na obědy zvyklí, tak ano. A tehdy často dělám oblíbenésandviče BLT (bacon-letuce-tomato). Zde je to běžný sandvič v restauracích. Chce to ale právě ta dobře vyzrálá rajčata a tak tenhle sandvič dělám právě když je jejich sezóna. Slanina ale musí být hodně křupavá, nevím, jestli se u vás takové plátky prodávají a salát by měl být „iceberg“ – tedy taková ta hlava, co vypadá jako zelí. Ale jistě i normální by šel. A chleba bílý, toastovací.

   Nakrájíte rajčata (na každý sandvič dva plátky stačí)
   Připravíte si několik lístků salátu
   Vypečete slaninu do krupava.
   Mírně otoastujete chleby podle počtu strávníků (u nás sní každý dva).

   Otoastované chleby pomažete mírně majonézou, na jeden krajíček položíte salát, na to dva kousky slaniny a navrch rajčata. Přikoplíte druhým krajíčkem, sandvič trochu přitisknete a příčně rozkrojíte (na dva trojúhelníky). Je to opravdu moc dobré, skvělá kombinace.

   1. Maričko – to Gazpacho mne nadchlo, nikdy jsem je nedělala, ba ani nejedla – a přitom rajčata (a rajskou omáčku) miluju. Myslím, že bude v sobotu – to bude Terka na závodech (ona si na takové kulinářské novoty vůbec nepotrpí (fubar) ), ale my s Jendou ho v horký den určitě oceníme. A taky se mi líbí sendvič s ledovým salátem a slaninkou – to taky bude na pořadu dne.

    A vůbec – proč tu není nějaký Mlsotník pro horúčavy?! Kuchařky a kuchtičky, hoďte něco do placu. (clap)

   2. Maricko, jsme v tomhle pocasi asi na jedne vlne – ty a ja. Rikala jsem si, ze obedove pauze sem soupnu recept na BLT, pac to je dalsi jidlo, ktere v horku potesi a je raz dva hotove. A vida – uz tady je. Jen bych jeste dodala, ze ja ten ledovy salat nepouzivam (protoze ho nemam rada), ale davam na to cokoliv jineho zeleno salatoveho, a ten toastovaci chleba si lehce otoustuju. Vysledek je ponekud kompaktnejsi, vydrzi to kruplavejsi – i kdyz tradicni verze je presne ta, jak pises.

    Jo, mimochodem, ja jsem gazpacho spachala uz vcera vecer a pouzila jsem na zaklad kvalitni rajcatovou stavu a je to vynikajici a jeste se nemusi nic mixovat. Takze si vsichni uzivejte.

  1. No totok! :O To se jim to tam žije, když jim v kašnách palvou sumci! 😉 Nejspíš ve víně. (chuckle) To my v Praze jsme chdáci, tady je takový hic, že v kašnách není ani voda. (wasntme)

  2. Chichi – je vidět, že v Mikulově mají veselo – viz mimo jiné:
   „V minulosti pronásledovali kance, srnu nebo kachnu, lovili holuba v obchodním domě, nebo odchytávali krajty, které utekly místnímu chovateli.“ (rofl) (rofl)

 8. Povídání si nechám až na večer, ale fotky jsou úžasné!!! Berryška je skvělá, ten kukuč a zvědavé oči. Skvělé, jak se povedla, mám z vás holky a kluku ohromnou radost.

 9. Je nádhera, že se sžívání daří. (h) (h) Dede, Tvoje vyprávění je jako z pohádky. Veliké pozdravení oběma chlupáčům a Tobě díky. (sun)

 10. Já jsem vlastně ještě nepochválila článek. Četla jsem si, poslechnu si až večer.
  Obrázky jsou prima a Berrynka už začíná být pěkně vlčí. A je to prima čuba. Daník poslal skvělou štěnici. A Kazánkovi už není smutno. Společné zpívání mě okouzlilo….

 11. Milí Zvířetníci, děkuji Vám za krásná přáníčka k svátku ať tady nebo milými e-maily a SMSkami, které jsem dostala. Moc si toho vážím a jsem ráda, že Vás všechny mám!
  Ve skutečnosti slavím svátek 4.11. na Karla. Babička byla Karolína, po ní jsem jméno dostala, zemřela před mým narozením. Ale tehdy Karolína v kalendáři nebyla a babička stejně prý zarputile trvala na listopadových oslavách. A tak to rodina převzala. Všem jsem trpělivě vždy vysvětlovala, že vlastně svátek nemám, že ho budu mít až v listopadu, pak jsem to vzdala. V listopadu se na mne každý vykašlal, v červenci mi všichni přáli. A tak to praktikuji takto: slavím 2x! Proč ne? (d) (beer) (^) (coffee)

  1. No vidíš, skvělé řešení! (y) 🙂 Tímto se ke gratulaci s přáním všeho nejlepšího přidává i Buffí smečka! (dog) (dog) (dog) (f) (f) (f)
   A na Karla si to zopakujeme!

  2. Velmi podobně dopadla moje dcera. Když jsem jí dala jméno Petra, tak v kalendáři nebyla. Slavila to na Petra – Pavla 29.6. Pak ji najednou zařadili na 17. srpen a ona to slaví v srpnu. Ale někdy se i zadaří v červnu (chuckle)

   1. já raději pomlčím… 😉 taky jsem nebyla v kalendáři a vlastně tam nejsem dodnes…

  3. Karlíku, tak všechno nejlepší. Milá Karolinko hezký zbytek dnešního svátečku přeje celá naše smečka. (h) (cat) (cat) (dog) (h) (rose1)

 12. Milá Dede, jak jsem ráda, že Berrynka „zapadla“ do své nové smečky. Tak, jak všechno krásně popisuješ to vypadá, že jste měli „štastnou“ ruku na výběr štěněte a dobrý nos na chovatele. Berry je naprosto vyrovnaný pejsek a jak je vidět, i Kazan poznal, že má dalšího skvělého parťáka do života (inlove) . Fotky jsou všechny kouzelné, je vidět, že se slečinka mění i fyzicky, už má jiný kukuč, už to není mimíšek. Nejvíc se mi líbí ta, jak sedí osůbka na pláži a hledí na moře v dál ….

  Zvířetnickým Karolínkám všechno nej a nej k jejich jmeninám (rose1) .
  Ostatním šťastné přežití vedra (rose2) , i přes zalévání takhle vypadá naše zahrada ;( !

 13. Zdravím všetkých. V tomto hyce sa ani nevládzeme hýbať – ani ja ani pes. Čo asi tak robíme? Polihávame. Je to hrôza! A požierame zmrzinu.
  Berry je fešanda. (f) (f) (rose1) (cat) (dog) (toivo) (toivo) (beer) (beer)

  1. Maťo (inlove) , vezmete mě do smečky? Popisovanou činnost bych s vámi dělala moc ráda. 🙂 (h)

 14. Milá Dede, to je tak krásné povídání, škoda, že nejsem muška jenom zlatá abych mohla nahlédnout jak se ti dva braši sbratřují, to musí být nádhera. To okusování mně ouplně vzalo. Pohlaď je za mně, jinak jak jž řečeno, Daník to krásně zařídil. (y) (h) (hug)

 15. OT: FURminator. Mam dotaz. Studovala jsem to na netu a rikalo to, ze casem je k tomu potreba nova ziletka (blade). Mate s tou vymenou nekdo zkusenosti? Ptam se, protoze Chet zatim na netu nenasel zdroj nahradnich soucasti.

  1. Někde jsem viděla, že je furminator česací a furminator trimovací. Pak je dokonce ještě nějaký masážní, po koupeli. (chuckle) Tak se podívej, Hani, k jakému typu žiletku nabízejí.

 16. Dede, díky moc za jako vždy úžasný popis nejen vnějšího, ale i niterného dění. Ta CD skutečně vždycky dobře ví, co dělá a kam má koho poslat! Jsem šťastná i za Kazánka, že to vypadá tak dobře – u nás to kdysi trvalo více než 2 měsíce, než náš amer. kokřík Dick akceptoval útulkovou několikatýdenní Pollynku. Ale pak ji natolik adoptoval, že dodnes mj. čůrá s vysoko zvednutou nožičkou, z čehož jsou lidé, co potkáváme ve značných rozpacích – je to teda holka nebo ne?? No, a co se týká té věčné hladovosti, tak tam držím palečky, aby ji to pustilo, protože tohle naše Polča taky zřejmě přebrala od Dicka, který nám „kradl“ ze špajzu i syrové brambory, jak byl pažravý. Pollynka sice syrové brambory nee, ale zato vyžaduje krmit min. pětkrát denně (je v tom i syr. zelenina a „hubnoucí“ granule) a navíc jí každý musíme automaticky nechávat ze své porce desátku, jinak začně velmi vyčítavě mručet – a někdy i štěkat nad tou nespravedlností, která v naší smečce vládne….

  1. Hele, Ladko, to nas Jakey, neovlivny feneckama, dodnes cura jak fenka. Obcas u toho zvedne predni nohu, takze vypada, ze chce davat pac. Akorat v poslednich par mesicich obcas konecne, po vic jak 3 letech, tu zadni nohu zvedne, ale jen velmi obcas. Obavam se, ze je to gesto zcela nahodne.

  2. Laďko! Měla bys jít do sebe a o své smečce napsat článek a nejenom trousit drobky do diskusí. (nod)

   1. Povídání o Polče už mám nachystané, ale vázně to na fotkách, které MLP syslí ve svém PC…. O těch dalších dvou to chystám.
    Jinak pro Xerxovou: Polča je jen částečně dominantní – ze tříčlenné smečky je jasně na druhém místě.
    Na prvním je totiž nejmenší a nejdivočejší (původně ale nejzuboženější) Bona a na posledním je „chudák manžel“ Bojárek, který je těm dvěma dračicím naprosto bezmezně oddán.

    1. Ehmmm, milá Laďko (inlove) , marně přemýšlím, čí vlastně je „chudák manžel“ Bojárek. (chuckle) (chuckle) (chuckle)

  3. někde jsem četla, že fenky, které zvedají nohu jsou dominantní ve smečce – tím výrazným značkováním to dávají najevo… Je fakt, že jsem znala dvě „vysokočurající“ psí dámy a obě byly silné osobnosti. Takže možná za to až tak nemůže psí kámoš 😉

   1. Píďa značkovala své teritorium a Anka se to od ní naučila. Obě samozřejmě uměly/umí čůrat jako dámy, což předváděly/Anka předvádí hlavně ve chvíli, kdy spěchám a čuba čuchá a čuchá a čuchá a nejde a když se rozčílím a jdu pro ni, tak přidřepne a kouká mi do očí s výčitkou: vidíš jak já tady nutně musím čůrat a ty na mě hulákáš a přitom já prostě musíííím. (chuckle)

    1. Na Příšeře poznám podle čurání kdy jí bolí záda. To pak čurá vestoje a čurá pod úhlem dobrých 45° ale DOZADU!

    2. Borůvka čurá jako obyčejná fena, ale sotva jí loužička teče pod tlapku, nadzvedne ji aspoň 5 cm nad zem, aby si neučunila tlapajznu. Zřejmě z téhož důvodu odmítá chodit se venčit na pos..né trávníky, kde to majitelé nechají ležet, protože na trávě to přece nevadí, že. Takže na mě následně lidi vrhají vyčítavé pohledy, že mám nahrbeného psa na chodníku, ale protože mě vidí natahovat igeliťák na ruku, neřeknou ani popel. Na nepos..ném trávníku problém není. 😉

     1. cizí ženská na mě: Paní, po tom psovi si to uklidíte!!!!
      já: Uklidím…
      cž: Paní, Vám snad je to jedno,že ten pes kálí na trávník!!!
      já: Řekla jsem Vám, že to po něm jako vždy, uklidím!!!
      cž: Paní, koukejte to hned uklidit!!!
      já: Paní, Vám taky nikdo neutírá prdel,když ještě serete!!!

      a byl klid…. 😉

   2. Asi to tak bude, protože naše Šeri čurá zásadně se zvednutou nožičkou a je to šéfová. Občas to zkusí i Jesie, ale je okamžitě srovnána do latě, buď přečuráním značky nebo „stržením“ na zem – to probíhá tak, že si ji stáhne pod sebe buď taháním za ucho nebo ji podtrhne přední nohu.

 17. Dede: To je krasna steneci doba, koukat jak slecna objevuje svet a intenzivne se uci. Jo, nase Grizzly taky, kdyz ji neco zarazilo, prekvapilo, nebo mela problem, tak si na to taky musela sednout – do tehoz posedu jak Berry. A kdyz mela situaci narocnejsi, tak si jeste u toho kroutila srandovne hlavou – tak ze strany na stranu, jako by si rikala – no tot toto – co s tim fcil?

  Nejvic mne zas dostala ta fotka jak bezi na tech ohromnych tlapkach a hlavu ma fakt jak vlce. No vzdyt to je uplne k pomilovani. A pratelstvi Berry s Kazanem – co vic by sis mohla prat? (h) Je z toho radost.

  1. Milá Hanko, s tou hlavou je to přesné! Nejdřív ji dá na stranu, a když to přesto nevydumá, tak tak s ní zakroutí do nové polohy 🙂 Je to strašně legrační pozorovat (nod)

 18. jsem normální?? (fubar)

  Pravidelně nechávám od každého jídla Betce něco na talíři. Ona to pochopitelně ví a stepuje nedočkavě kolem stolu a čeká, až se zvednu a talíř jí na „jejím“ místě zapůjčím. Dneska už je z vedra tak hotová, že leží na boku placatá v pokoji a ani můj talíř jí nezvednul.
  Co udělá panička? Bramborový knedlík nakrájí na kousky, zanechá dost kostiček masa i majdy a odnese talíř za funící Kosaticí. Ta dvakrát mrskne ocáskem o podlahu (jako že mě ráda vidí), v LEŽE NA BOKU !! vylíže talíř (pečlivě, ani kapka omáčky nazmar), nechá si utřít tlamajznu a klidně leží placatá dál…

  Ale chutnalo jí to 😛

  1. Jsi normální 🙂 Když byli občas Nazgúlové zmoženi vedrem, poskytovala jsem podobný servis 😛 A že uměli být zmožení… s těmi jejich kožichy
   Nechtěla bych být zlomyslná, ale my máme 20 stupňů a polojasno… Tak vám přeju, ať je i tam u vás líp, tedy teplo, ale ne vražedné horko… (sun)

   1. Takový servis má náš Doník s pitím. celé odpoledne leží a ani se nejde napít, tak vezmeme jeho hrníček a musíme mu ho donést s pitím až pod hubu a pak se milostivě napije. Píšu správně h r n í č e k a k tomu barevný. Zelený nebo modrý od mala neakceptuje-má růžový, žlutý mu okousal Luxík. To nikoho za fusekli netahám- má někdo rozmazlenějšího psa? Jinak je velmi hodný a poslušný kéž by byl takový i Luxík.

    1. Šarik měl na vodu takovou nádhernou porcelánovou salátovou mísu a udivoval okolí tím, že mu chutnalo podmáslí a nikdy se po něm neposejřil…to pil z menší porcelánové misky..z nerezu nechtěl, když dostal něco na plastovém tácku,tak ohrnul pysky a šel pryč..a když dostal nanuka, tak ho držel mezi předním apackama za dřevíčko nebo za kornoutek a způsobně ho lízal..žádné hltání a kousání…miloval pierota-cornetto a míšu.

  2. Milá Xerxová,
   jsem ráda, že se najde podobný typ,jako já….. (rofl)
   o normálnosti neuvažuj, pro nás je to normální,pro naše chlupaté kamarády taky a ostatní ať si trhnou…. 😉

  3. U nás máme na tenhle druh servisu babičku – ona to nosí za každým z našich tří psů pravidelně – ne jenom ve vedrech, protože jim nechává vždy desátek ze svého vlastního, tedy dohromady tři desátky, takže fakt někdy nechápu, z čeho stále přibývá na váze (babička!!!) A naši miláčci opatrně přičichnou a buď se decentně odvrátí (Bojar a Bony) nebo po tom rafnou a vylížou dočista do čista (Polly).

  4. Samozřejmě, že jsi normální! Já v mém normálu např.VYSAZUJI kocoura na židli kde má misku, aby se napapal! Von ten mizera si někdy dokonce mnoukne kde jako jsem, i když jinak se bez námahy VZNESE na vysoký plot. Ale zatím ještě nepředkousávám granule. A ležícímu psovi po procházce přistrkuji misku s vodou a žadoním krásná vodička, čistá, studená, no tak bumbej blboune! By mne zajímalo, co ty kosé pohledy, které se po mně háží, vlastně říkají.

   1. Nóó, tohle je přesně můj případ, Mia se nehne až ji zvednu na parapet, kde má stálou misku, jak nezvedám ,tak vříská.
    Daník krade i ze stolu a je tak šikovnej , že poruší desatero i na kuchyňské lince. Hledám hovězí, co jsem chtěla do polívky, maso nikde, zato slyším za křeslem podivné tláskání a odporné mlaskání, nahlídnu a Daník drtí hovězí flákotu, nu což povídám tak se z toho třeba po … (rofl) No a naše babi, to byla teda kapitola, babi venčila a když jsem přicházela odpoledne domů, seděla pod stolem a krmila svojeho Robinka a Áju spravedlivě – dvě hromádky masíčka na koberci. Ach jo, tenkrát jsem se zlobila, dnes bych byla ráda kdyby tu byli. (wave)

    1. To naše kočena Líza odmítá jíst, pokud u ní já nebo přednosta nestojíme a nechválíme, jak je hodná, že tak krásně papá (v mládí špatně žrala, tak jsme byli rádi, že pozřela aspoň něco a toto je výsledek). Teda chválím já, přednosta zarytě mlčí, max. brble pod fousy, že tu potvoru rozmazlenou… Ale to je závist, že tak nestojíme a nechválíme i jeho 😀 😀

   2. Pochopitelně jsi normální! Já dávám oběma kocourkům jídlo v kuchyňce. Oba teď svorně žebrají ráno o snídani a pak si každý zbaští svojí mističku, občas si to prohodí, to aby se ujistili, že oba mají to samé, nikdo žádná privilegia. Přes poledne je děsné vedro, takže oba leží na svých oblíbených místečkách, Melda vypadá jako kočka chcíplá, Zrzín jako kočka vycpaná. Naleju čerstvou vodičku a volám: „Kucí, vodičkáááááá! Studená! Dobrá!“ Nic. Melda se teda přišourá, ale já jdu a pod Zrzínkovu hlavičku nasadím misku s vodou, on se na mne pohrdlivě zahledí, jako kdyby mi chtěl říct, že to trochu přeháním, ale milostivě se nabumbá!. (cat)

  5. Tak vidím, že v to nejedu sama! Ještě před kastrací mívala Toya nežrací období a to taková, že se divím, že nezhynula hlady. Zkrátka nejedla a nejedla. A já už šla tak daleko, že ráno jsem se zastavila v místním krámku a kupovala jí čerstvý tvarohový koláč, po ždibíčkách ho ulamovala, rozinky vyhazovala a takto ne-ná-pad-ně krmila pejska. Jak jsem jásala, když zbaštila celý! A když jsem byla na setkání spolužáků v dost drahém steak baru, tak tu větší polovinu stejku jsem si nechala zabalit pro chudinku pejsinku a po návratu v cca 4.00 hod ráno jsem ji tím dobroučkým masíčkem krmila – a ona se tvářila, jako by mi prokazovala královskou milost a to ještě nerada!

   No co si budeme povídat. „V podstatě jsme normální.“

  6. A nešlo by, že bych jako u Vás dělal alespoň týden psa? Ani venčit byste mě nemuseli……
   Fuj nech toho, závist je ošklivá….

   1. No Jindřichu – ty jsi jak Halleyova kometa, taky se tu zjevuješ jednou za 74 roků (či kolik). Tak kdybys zítra zas odsvištěl do vesmíru, přeju ti všéééécko nejlepší k zítřejšímu slavnému svátku (zrovna jsem si před chvilkou na tebe vzpoměla, hleďa do kalendářu).

  7. Hmmm, jsi na tom podobně jako já, takže jsi asi v podstatě normální. (rofl) (rofl) (rofl)

  8. Nooo, když je Anka unavená a leží v posteli a já potřebuju uvolnit a předmýt talířek před myčkou, tak jí ho donesu až do postele, aby nemusela vstávat. Ale nikomu to na mě neříkejte. (shake) (wasntme) (chuckle)

   1. A ta úspora vody, že? Ono je to vlastně oboustranně výhodné, jak pro Anku (Mohla bych dotaz? Uniklo mi, co je za rasu.), tak i pro tvoji peněženku, to se ví.

     1. Hezká psová, líbí se mi. Tchyně (fuj, to je ošklivé slovo) měla kníračku taky a byla super – jak povaha, tak ten život s ní. Jediná výhrada – byla dost uštěkaná. A Betka je impozantní. U nás na vsi potkáváme stříbrnou dogu – Huga, je velmi milý a opatrný při setkání s našimi čubami.

  9. Jsi myslím v rámci této komunity úplně normální! Xena s Buffinkou spolehlivě předmývají talíře, stačí zavolat ,,holky, Calgonit prosím!“ Argus z talíře nerad, protože si vždycky omatlá uši a já mu je pak – ó hrůzo – musím umýt. No a papouch Frodo je taky kapitola sama pro sebe – snídani dostává na stůl a to včetně čaje s medem do puntíkatého hrnečku. Večer k televizi na povel ,,Frodo, hají!“ uléhá na deku – na záda, blbeček! 😀

   1. (rofl) (rofl) (rofl)

    A ja jsem myslela, ze rozverny podivuhodny Frodo uz u vas neni. Ze by byl clanecek o Frodovi?

    1. Myslela jsi správně, ale Terka si prázdninově užívá na vodě, tak si ten opeřenej uřvanec prázdninově užívá u nás 😀 Je to jednočlenná demoliční četa, nic před ním neobstojí, huláká, až se nám kouří z uší, ale pak přiletí, usadí se člověku na rameni, dá několik pusinek, sdělí nám to svoje ,,frofrofro, hu, žjóóó!“ a nelze se zlobit. Pak bafne půlku česneku, odnese si ho na dveře, částečně posvačí, zapije čímkoli co najde – běda někde nechat sklenici s vínem (rofl) No a pak se zavrtá pod deku nebo do vlasů, udělá hají a to, co mu táhne ze zobáku, by zabilo vola!
     No a námět na papouší článek mám, neb po Frodově odchodu jsem od CD obdržela ještě jeden podobný dáreček. Jenže ze začátku to vypadalo na beznadějně smutný konec, tak jsem se nechtěla šířit úplně veřejně. Ale stal se zázrak, vše se povedlo a článek bude!

     1. Holka, na článeček se moc těším, ale ten šrapnel o papouchovi jak mu táhne ze zobáku, málem jsem měl pití v klábosnici! (rofl) (rofl) (rofl)

     2. Už se nemůžu dočkat, papoušci se mi strašně líbí, ale mám 3 (cat) a nemusím ten binec okolo ptactva – stačila mi andulka. A netušila jsem, že jsou schopni pojíst česnek a zapít ho vínem, to musí být nářez (chuckle)

  10. To je uplně noumauní, Uďo… teda Xerxová
   Každé ráno a večer v 7 dávám Báře prášek. V salámku samozřejmě. A protže nesmím zapomenout, zvoní mi mobilový budík. Zazvoní budík, kočka s kocurem se zhmotní u lednice a mňéééé mňéééé mně taky dej. Dám. A Bára pořád leží na křesle s hlavou položenou na područce a jen po očku sleduje, tak už mi to přineseš? Báro, pocem, dobrotka…. Nepruď a přines, po budíku mi to stejně vždycky doneseš až do tlamy, tak nedělej drahoty, nemel a pocem ty!…. Tu máš, mrcho líná, polkneš už to sama? Nebo ti to mám ještě předkousat?!
   Ale jindy se po otevření lednice zhmotňuje v kuchyni stejněš rychle jako kočky.

 19. Dede fotky jsem zatím neviděla, dala jsem si čtenou verzi a – můžu být taky patetická?? jsem hrozně šťastná, že Kazan Berůůůšku už přijal do posledníhou koutku jeho psího srdce. A věřím, že se na to člověk dívá a nic lepší v tu chvíli není. a jdu číhnout v rychlosti na fotky

  1. I já zdravím z grilu, kde navíc právě odpojili plyn na vaření, takže zpola hotový oběd dodělávám v mikrovlnce. Hrášek na smetaně a brambory. Ó, byla jsem ráno osvícena, že jsem vajíčka natvrdo uvařila brzy 😀 U plynoměrů ve čtvrtém patře uniká plyn a hrozí výbuch. Jak je to možné, když uniká už minimálně půl roku a zkraje roku u nás byly plynárny dělat odečet (a to už tutově unikal….)

   1. nikdo to neurgoval a nehlásil, odečítači s tím nemají co dělat, pokud to cítí – tak to ohlásí,pokud ne, musí nájemníci nebo majitelé …..ale jestli jim neseděly počty kubíků, měli tam někoho poslat..to je praxe…

    1. Ten matla, co u toho bydlí, tak je umělec a asi mu to nevadilo, jinak to nechápu, protože to má hned vedle dveří. A dolů to moc nešlo, tak jsem si myslela, že to není tak zlý. Zhoršilo se to až teď v těch vedrech….

   2. Matyldo, nechci být škodolibá, zeptej se Krakonoše! Ten Ti to vysvětlí! Přidá i pár postřehů o řemeslnících!

 20. Tak jsem si početla. (y) Berry je krásná holka (inlove) a Kazan zdá se mi trochu ožil?!? To je moc prima. Přeju hafo krásných dní. (sun) (h) (sun)

 21. O.T.
  Hledala jsem něco na servru computerhelp a jsou tam e-verše.
  Neodolám a musím je vám napsat:
  Virus.
  Přes všechny možné antiviry
  můj systém infikován je.
  A podle všeho do té míry,
  že tenhle souboj prohraje.

  Virus mi zapisuje – běda –
  tvé jméno do všech složek dat.
  Proč jen se proti lásce nedá
  od narození očkovat!?

  1. Ockovat nejde ale takova vcasna kastrace …
   Oč by bylo více síly,
   pro lopaty, dláta, pily,
   pro sekyry, pro motyky,
   nebýti té erotiky.

   Drzte mi pristi tyden palce at se tam z toho nezvencnu.

      1. V tomhle vedru se i klasika bude svlékat, co to půjde. (chuckle) Jooo, milý Jendo (inlove) , budeš se potit a myslet na techtle i mechtle (wasntme) . Upřímně Tě lituju (a vůbec nevím, proč se mi u toho upřímně zvedají koutky. (chuckle)

          1. To jsou jenom takové třesky-plesky. Koneckonců já bych mechtle, bez hlubších techtlí, snad ani nechtěl. I když to jsou možná jenom láry a kdyby přišlo na věc…

     1. Tak to mu budu skutečně přávidět – přát mu to pocení a závidět ty polooděné slečny. (rofl) (rofl) (rofl)
      Ještě, že to nečte MLP. (chuckle)

 22. Dede, nádherné povídání, Berrinka je úžasný štěník a s Kazanem jsou bezvadná dvojka (h) A přiznám se, že mi tvoje postřehy z výchovy štěněte moc pomáhají, měla jsem třeba taky komplexy z toho, že nezvládáme vodítko – a dneska jsme jeli s Bayshou zastávku metrem na veterinu a jak krásně s námi v provozu ťapala (y) Díky a pozdravuj čertici chlupatou! (h)

  1. Milá Efko, však jsem si na tvoji Bayshu vzpomněla, když se Berry honila v Brightonu s Charliem – tak se jmenoval ten malý labradůrek 🙂 Kdypak nám ji už představíš? Jsme všichni zvědaví!

   1. jo jo – byli tu tací, kteří vzorně psali každý měsíc… 😉 A jsou i tací, kteří na nás dlabou a nepíšou skoro vůbec… Takže Efko, z těch vzorných si ber příklad (wait) – užíváš si štěněcí dovolenou, tak koukej psát

     1. Takových deset dnů pro mimištěňátko je jak deset týdnů pro desetiletého psa! Neříkej, že se „nic zvláštního nestalo“ (chuckle) .

     2. první díl „jak roste doga Beta“ jsem psala asi po třech dnech doma (rofl) A to byla Kosatka ještě opravdu maličký mimíš – neb jsem ji mamince ukradla hned na 7 týdnech (to už bych si dneska rozmyslela – ale my už jsme byli moc nedočkaví… vždyť to bylo od odchodu Xerdy skoro dva měsíce…)

      1. My jsme měli Berry na sedmi a půl týdnech a byly tam s Rosie poslední, ostatní šli na sedmi týdnech přesně. Chovatelka to vysvětlovala tak, že je dobré stihnout tenhle čas tak důležitý pro socializaci, že si miminka doma dobře zvyknou a psrávně se zafixují na novou rodinu. Je fakt, že u nás to fungovalo… 🙂

       1. je fakt, že jsem často slyšela, že nad osm týdnů je pozdě… Dneska se zase říká, že pokud je chovatel v pohodě (a tedy mimíši znají psy a lidi a trávník), tak štěníkům nic neuteče a klidně se může počkat i na deset týdnů… Co člověk, to názor.
        Aronu jsme si brali na osmi – a se socializací nebyl problém žádný. Xerdu jsme si braly skoro na deseti týdnech – a byl to náš brouček rozumný a bezproblémový. A Kosatice šla k nám na sedmi týdnech a taky pohoda – jen třeba štěník sedmitýdení chodil v noci čůrat i třikrát, devítitýdenní už jen jednou… Prostě víc práce je s miminky (happy)

        prostě si myslím, že to je dost jedno, záleží na lidech kolem pejsků – pokud se ví, že se majitel dobře postará, tak se nemusí chovatel strachovat předat padesátidenní miminko. Pokud je chovatel skvělý, nemusí se majitel bát vzít si i štěně starší.

 23. Á, zatím jsem nakoukla jen na psanou verzi. Mám velikou radost ze zpěvavých pesů (h) . A dokumentace je náramná – zmáchaná vlčka, rojení na pobřeží, hospodští teriéři… jeden obrázek krásnější než druhý (y) .

  1. Hodně štěstí a zdraví Karolínkám všem – a z těch našich jaké té kočíčí (cat), tak i pudličí (dog) (inlove) (party) (f)

   1. Pridavam se k prani vseho nejlepsiho k svatku. Karolinko, at se ti dari, na co sahnes a z kocourku a zahradky at mas porad hodne radosti. (h)

    A samozrejme vsem dalsim Karolinam napodobne. Uzijte si to, holky. (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (d) (^)

 24. Dede, paráda veliká!! Jak povídání, tak fotky. A nepomlouvej štěněčí ušiska, dyt‘ stojí jako svíce! Bůhví jak vypadají tvoje!

 25. No ta je kouzelná! 🙂 A s Kazanem jim to moc sluší. To je super, že se takhle sžili, to láskyplné okusování hlav naši ušatci provozují taky. (inlove)

 26. Milá Dede! Rádio si nechám až na večer na doma – přece jenom si tady nemůžu pouštět anglické zvony, že jo. Ale přečíst, to jsem si přečetla – a představovala jsem si tvůj hlas. Tak jsem zvědavá, jestli jsem se trefila do pomlk a změny hlasu anebo jestli tvé vyprávění bude v úplně jiném podání, než jsem si vysnila (chuckle) .
  Mám z vás všech obrovskou radost – teda především ze soužití Kazana a Berrynky (nebo Berrinky?) – a popis jejich zpěvu mi vehnal slzy do očí, tak mne to dojalo. Tak si říkám, jestli Berrýs není takový chlupatý černý anjel štěstí.
  P.s. – nechce se mi věřit, že by nějaký prťavý kokřík (teď majitelé kokršpanělků prominou (wasntme) ) byl roztomilejší než NAŠE vlčka – tož to ani ve snu (shake) (rofl) .

  1. Děkuju milá Ygo, tobě i Vave za milé komentáře – nejen tady, ale i k fotkám (inlove) Já s tím mám problém, jaksi jsem zapomněla svoje heslo na rajče a hřeším na to, že když potřebuju udělat album, tak si ho pamatuje počítač (chuckle) Budu se o něj holt muset zase zajímat.
   Jinak jsem zapomněla říct, že náš chlupatý anjelík už váží 10,6 kg! Předevčírem jsem si myslela, že má o víc než kilo míň, ale jak jsem zjistila, to dosáhla tím, že si vždycky jednu packu sundala z váhy dolů… tak už vlastně vím, kolik váží její zadní packa! 😀
   A k té roztomilosti – ona je spíš legrační, než roztomilá. Mně ten vlčí xichtík nevadí (naopak, já to mám ráda), ale v chování běžně lidí na ulici je ten ústup od roztomilosti hodně znát, přestože jsou Angličané hodně psí 🙂 Prostě nemá ty velké oči, malý čumáček a překlopená ouška…

   1. Já si zásadně nechávám mail, který se posílá s přihlášením. Jméno a heslo v něm mám jako pojistku spíš kvůli jménu – ne všude povolují diakritiku a mezery. (chuckle)

   2. zkus tohle „SniffPass“, je to freeware a najdeš ho např tady „http://www.slunecnice.cz/sw/sniffpass/“ , mělo by to pařičné heslo na compu najít, tedy, pokud si tam alespoň jednou úspěšně byla a nemažeš cookies.

    1. Ideální pokud mi někdo píchne do PC červíčka – má všechna moje hesla hezky na jednom místě. A cookies mažu při každém vypnutí firefoxu. Raději.

     1. Jene, tahle rutinka se chová mravně, opravdu hesla vyčuchá, flákne je na screen a tím to vadne, ale fakt to nikam nepošle. Testováno. Takový mravný vir. Jinak dobře činíš. On to Firefox umí i nativně, stačí použít funkci „Vymazat nedávnou historii“ a odkliknout v zabezpečení funkci „pamatovat si na serverech hesla“. Ale to jsme opravdu daleko od krásné pohody štěněčího života..

     2. Jene,
      tahle rutinka se chová mravně, opravdu hesla vyčuchá, flákne je na screen a tím to vadne, ale fakt to nikam nepošle. Testováno. Takový mravný vir. Jinak dobře činíš. On to Firefox umí i nativně, stačí použít funkci „Vymazat nedávnou historii“ a odkliknout v zabezpečení funkci „pamatovat si na serverech hesla“. Ale to jsme opravdu daleko od krásné pohody štěněčího života..

        1. Ono se to stejne plete. YGA vzdycky prohlasi, ze Jenda tohle, Jenda tamto a hned je nejasno. Ja nebo jeji polovicka? 😉

         1. Milý Jendo, pokud prohlásím, že Jenda tohle a Jenda támhle (a možná se připletou techtle mechtle), tak se jedná dycinky o polovičku (chuckle) . To se totiž jednoduše pozná – moje polovička Jenda je NETANČIČ (rofl) (rofl) (rofl) !

 27. Ta holka chlupatá pěkně rychle roste, už to je pořádný kus psa! Fotky jsou moc hezké a vyprávění jsem si nechala na odpoledne. Venku se stejně nedá nic dělat, tak aby se bylo nač těšit. My jsme měli včera na zahrádce představení – Luxík chodí hrabat díru do hlíny a pak do ní štěká. Včera pokračoval, jenže si tam pak šel zahrabat míček, který v zápalu zas hned vyhrabal a pak ho hledal. Potom si našel takový větší kus hadry, tu si do té díry dotáhl a šel si tam lehnout. Byl špinavý, hubu plnou hlíny a my jsme se skoro váleli smíchy pod stolkem. A pak, že psi nemyslí.

  1. Marsko – a neni načase napsat Luxíkovi portrét – i s fotkami? Já mám totiž tendenci si představovat kolie jako velice impozantní a vznešeně se tvářící pejsky (maní si vzpomínám na Gillečka – toť veliký elegán – doufám, že je zdráv).

   1. Jo Gilleček to je krásný, vznešený pes, Don také- to je estét jak říká náš vet., ale nevím jaký bude Luxík, to je takové třeštiprdlo kousavý a skákací a žravý.

    1. Já si myslím, že Luxík do estétsví doroste. Vzpoměla jsem si na jeden kreslený anglický večerníček o štěňěti afgána – on tam vypadal spíš jak oškubaný potkanek, ale vždycky nakonec k němu přišla jeho vznešená maminka – teda z ní byly vidět jenom elegantní nohy, ale všem bylo jasné, že přišlo NĚCO. Tak neboj, i Lux bude krasavec k pohledání.

  2. Milá Marie, tak už nám Luxíka s Donem představ 🙂 Zahradní pelíšky vykopané na nejrůznějších místech… to je lahůdka, kterou si psí lidi se zahradou prostě vychutnávají 🙂 když jsme se odstěhovali, takse náš pořádkumilovný soused, co nám dohlíží na dům (a není psí), rozhodl zavézt nazgúlí pelech vyhrabaný pro případ horka pod ozdobnými keři. Bylo to na tři plná kolečka! hlásil. My se neunavovali – byli jsme rádi, že je jáma více méně z mimo a netoužili jsme, aby si ji třeba vyhrabali znovu, třeba na místě podstatně frekventovanějším 😛

 28. Neměla jsem kafe ani koláček, ale povídání jsem si dala, zvony dokonce vytáhly Kačku z postele. Je krásné, že se Kazan s Berry tak sžívá. A kosatka nenažraná- to my teda v těch vedrech nemáme, dost často psová na granule čumí, a pak jde pryč. Sežere je někdy- třeba až za tři hodiny. Nechávám jí je tam, i když bych je měla odnést- prostě chápu, že na tu suchou věc nemusí mít chuť, protože kusy okurek a paprik baští v pohodě, když krájím do salátu.
  Včera jsem ji učila lézt do řeky- nikdy si nechtěla namočit víc než špičky tlapek, ale včera jsem do řeky vlezla s ní a Borůvce to došlo. Nakonec si tam vlezla zase sama, protože pochopila, že to vedro bude pak snesitelnější. jenže po cestě domů vletěla na posekaný trávník, kde ležela suchá tráva a vytírala s ev tom. Víte, jak vypadá pes s dlouhými chlupy, do kterých má zamotanou kupku sena??? A to pomíjím to, že s ní furt vytahuju osiny, aby se jí někam nezapíchly…

  1. Jojo, vím to naprosto přesně 😀 Ale my máme štěstí, chodíme se koupat ke splavu u fotbalového stadionu, takže tráva na utření je tam přímo luxusní. 😉

  2. Vítej Matyldo v mokré psí realitě – nakonec, kdo ji to naučil, ha? (rofl) Tedy se namočit, to vytírání zvládla sama 😛 Mohla bys jí nosit ručníček… A teď si představ, když se Nazgúlové pravidelně koupali ve fjordu a potom se šli vytřít do toho tmavého hrubého písku, který na mnoha místech byl mezi skalami. Potom fakt nebylo divu, že jsem mívala písek i s úlomky mušliček až na konferenčním stolku! (wasntme)

  3. Vím moc dobře, o čem je tu řeč, protože jsem si tohle prožívala se svými amer. kokřány, kteří ale na rozdíl od Borůvky skákali do vody všude, aby se pak o to radostněji vyváleli a vytřeli v tom lepším případě na trávníku – no a v těch horších ve křoví, na prašné cestě nebo nejlépe v oranici… Jen vřele doporučuji pořád bedlivě hlídat ty osiny – my jsme i přes každodenní prohlídku absolvovali během jejich aktivního života dvě „operace“, kdy se jim osina tak dobře zapíchla pod kůži na přední tlapce mezi drápky, že se stala neviditelnou. A až teprve pesíš začal kulhat na pacinku, tak jsme objevili malý červený flíček ve žlábku mezi „prsty“, ze kterého pak vet po vyříznutí vymačkal plnou kádinku hnisu…. a to nemluvím o následných ATB a mazání na další 2 týdny… což bylo víc než BRRRR jak pro mě, tak pro pesíše.

 29. hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Paráda (nod) , jen tak dál (wave) Jste holky šikovný – Berrýška bude príma psice kosatice (bat) . A strejda Kazan je fajnový učitel (inlove)

 30. Milá Dede,
  tak si Tě tu poslouchám, nemám ani kafe ani koláček, jen čas se vrátil do doby, kdy mi Šarik zpíval a kdy jsem se spolu váleli v trávě a tahali se o míček…v očích mám slano a jsem šťastná, že Daník vybral Berinku a Kazan to konečně poznal…. (h) (y)

 31. Milá Dede (inlove) , Vochvilka neVochvilka, sedla jsem si, dala kafe, pustila rádio, poslouchala s úsměvem a při tom párala pokažený blok ze včerejška. A bylo mi při tom tak krásně nedělně, že se mi teď ani nechce věřit, že je středa a musím do práce a ne na vycházku s malou černou zubatou a strejdou-kamarádem Kazanem. (h)
  Udělala jsi mi velkou radost svým vyprávěním, je to jako ráno najít pod polštářem malý dárek. 🙂
  Přeju všem krásný a radostný den. (h)

 32. Milá Dede, bohužel už musím jít do rachoty a poslechnu si povídání až večer. Jen se sem vmáčknu: ještě jednou moc a moc všem děkuji za blahopřání a předávám štafetu. ¨Dnes má svátek Karolína!!

  Karolínko, dnes je Tvůj den, užij si ho! (rose1) (d) (h)

  1. Milá Karolínko (h) dvoukočičáková (cat) (cat) , přeju Ti k svátku všechno nejlepší a ať jste všichni zdraví a dobře se vám daří. (f) (sun) (h)

   1. Karolínko, přeji Ti ať se Ti daří v práci i v soukromí, ať Ti rostou (f) (rose1) (f) , a kočičákům posílám pohlazení

   2. Karolíno (inlove) Přidávám se s přáním všeho dobrého Tobě i kočičákům. (cat) (cat)

  2. myslím, že Karolína tu není jen dvojkočičákovatá (f) , ale taky je jedna dvoupudlatá… (f)

   1. Nojo, blbnu z vedra! Díky, Xerxová. (inlove)

    Milá Pudlíková (h) , všecičko nejlepší k svátku! (f) (music) (dance) (^) (inlove)

  3. Milé Karolínky zlaté – ať už kočičáková či pudlíková. Přeji vám hezké prožití dnešního svátečního dne – užijte si ho co nejlíp se svými zvířátky i s lidmi, které máte rády. A hlavně, hlavně přeji splnění jednoho malého tajného přáníčka. A nezapomeňte na pitný režim – čin čin (d)
   A ještě kytííí (rose1) (rose1)

  4. Milé Karolíny, přeji všechno nejlepší k svátku. Ať vám dnes a napořád vaši miláčci dělají jen a jen radost! (h) (rose1)

  5. Aaaa jo, dnes Karolíny.
   Tak milé Karolíny (kočičákové (cat) i pudlíkové (dog) ), všechno nejlepší k svátku!

   (f) (d) (h)

  6. Aaaa jo, dnes je Karolíny.
   Tak milé Karolíny (kočkové (cat) i pudlové (dog) ), všechno nejlepší k svátku!

   (f) (d) (h)

   1. Jsou dvě, tak dvojí přání snad nevadí (asi bych si měla dojít do lékárny semtele a semosel (headbang) )

  7. Vsechno nejlepsi Karolínkám 🙂

   (P.S.: Já myslel, že žádnou neznám. Houbeles! No jo, to je tak když někdo zásadně používá jen hovorovou verzi a ona je stejna hned pro tri ruzna jmena. Vcetne jednoho muzskeho. :-))

 33. ;( Milá Dede, chybí odkaz na vysílání. Ale naštěstí jsi dala odkaz na písemnou formu, takže jsem o nic nepřišla. Přečetla jsem a prohlédla krásné fotky z Brigtonu. Malá B. je čím dál tím roztomilejší, ta fotka, jak sedí na pláži a kouká na moře je kouzelná. A jak se honí se štěníky, a jak dělají „hospodské teriéry“, a jak….. no prostě krásně fotky a barvité povídání. Moc a moc vám všem ze srdce přeji jen a jen šťastné psí dny. (h) 🙂

  V lednici mám uložené Gazpacho na zítra k večeři. Jsou ho asi 2 litry a už se těšíme. Napíši zítra svůj recept.

  1. Tak to je nějaká telepatie, nebo se na Ostrovech ponocuje (rofl) Já sotva odešlu poznámku, že není co poslouchat a už to tam je (clap) Ale teď už musím jít od počítače, tak si to poslechnu zítra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN