PSI: Jak jsem potkala… zvířata

Každé ráno začínám svůj pracovní den chvilkou s kávou a Zvířetníkem. Raduji se z úspěchů těch báječných lidiček, smutním s nimi, nadávám na lidi a nespravedlnost vůbec. A tak jsem si řekla, že bych neměla být až takový zabukista a taky něčím přispět. A protože Zvířetník, tak snad těmi zvířátky…

Bohužel jsem se tak dlouho rozmýšlela, že tohle psaní, věnované převážně našemu milovanému Mimi Bobánkovi je už in memoriam, protože nás po téměř 12ti letech společného života nedávno opustilo.

Když jsem byla malá holčička, věděla jsem naprosto přesně, že budu zvířátková paní doktorka – asi jako kluci chtějí být popelářem. Když jsem byla větší, pochopila jsem, že pro svůj sen budu muset něco udělat. A když jsem dospěla, pochopila jsem, že prostě přes některé problémy se člověk nedostane, pokud si chce zachovat úctu sám k sobě. A tak jsem se alespoň stala odborníkem na reprodukci velkých zvířat, což ovšem ukončila doba likvidace velkochovů.

Bohoušek

Bydlela jsem s rodiči v Praze a můj tatínek byl zásadně proti chovu psů a koček v bytě, takže jsem směla potkávat rybičky, ptáčky a dokonce křečky, kteří mne naprosto uchvátili. Ale pes to nebyl, kočka též ne. Jakmile jsem se dostala na školu, bylo po problému, zvířat stále dost a i když žádné nebylo moje, učila jsem se s nimi alespoň rozmlouvat a rozumět jim.

Jakmile jsme se s manželem usadili v domku se zahradou, vyvřela u mne potřeba života se zvířaty a potažmo zvířaty chlupatými, jako láva. Z dob mých studií již věděl, že to jednou přijde, netušil ovšem, že pro mne žít se zvířaty je něco jiného než pro něj. Náš první pes podle jeho představ směl jen do chodby, ale v průběhu deseti let se propracoval k novofundlanďanovi v posteli.

Také velikost se změnila (natož počet) – začínali jsme u velššpringeršpaněla a dneska máme pět koček a doufáme, že k nim brzy přibude psí miminko jako náhrada za naše milované mimi Bobánka.

Jak se ze mne stal člověk novofudlandí

Když nám umřel náš druhý velššpringeršpaněl, byl můj manžel již duševně připraven na psa velkého a díky paní Kubišové a jejímu pořadu Chcete mě? mu nebylo zatěžko přijmout myšlenku psa z útulku. A tak CD upřela naši snahu správným směrem a jeden mladý NF se v útulku opravdu zrovna vyskytoval. Po týdenní výměně telefonátů jsme vyjeli v sobotu pro Bohouška, připustit si, že by to třeba nevyšlo, nám opravdu nedocházelo.

Stanuli jsme před starým statkem a tam v kuchyni opřený o okno koukal ven Bohoušek, manžel na druhé straně právě ztratil veškerou soudnost a přes to okno mu sliboval, že bez něj neodjedeme. Když přijelo osazenstvo útulku, paní vedoucí zhodnotila duševní stav mého muže a strčila mu psa na vodítku se slovy…“ tak si to vyzkoušejte, jestli vám to spolu půjde“, pánové se na hodinu vytratili, my zatím sepsaly papíry a když se vrátili, tak paní vedoucí podotkla, že k nám snad ani na kontrolu nepojedou, neb by to byla věc naprosto zbytečná. Otevřeli jsme dveře od auta, pes nastoupil a jeli jsme.

Snad mne omlouvá opravdu slepá důvěra ke zvířatům, nakonec obě svoje děti jsem „odnosila“ ve volném ustájení 1 000 krav a nikdy jsem neměla ani příležitost se nějak strachovat, ale prostě jsme ke psovi velikosti telete na zadní sedadlo naložili děti ve věku sedm a čtyři roky a jeli 60 km domů. Teď po letech mi dochází, že jsem byla opravdu trochu mimo, ale Bohoušek byl od prvního dne náš a nikdy jsem se nemusela o děti bát, spíše na nás koukal zle, když jsme ty raubíře trochu umravňovali. Dodnes vzpomínám na jeho bohatýrské činy…

Jezdili jsme se skauty vodu a tak sotva po měsíci našeho soužití jsme jeli otvírat. Bylo zrovna hodně zima a hodně vody, takže se pár lodí parádně udělalo a my měli co zachraňovat. Psa jsme uvázali, aby se nepletl a pomáhali jsme lovit lidi a lodi. Psa jsme během akce uvázali ještě několikrát na stále se zkracující nepřekousatelné a nepřetrhnutelné vodítko než jsme si holt přiznali, že máme doma vodního záchranáře.

Po akci jsme se museli jít alespoň trochu ohřát a co s tím nebožákem bez vodidla. Holčičky se šly do hospody zeptat, zda si s sebou můžeme vzít pejska, což jim pan vrchní povolil a jaký byl jeho údiv, když při roznášení párků rozháněl jejich srocení kolem kamen a z jejich středu se najednou vynořila kebule, sebrala mu z tácu jeden párek a zase slastně zaplula do bezpečí.

Bez Bohouška (nevím, proč lidé házejí NF a bernardy do jednoho pytle) jsme se nikam nehnuli a tak jsme ho začali učit na lodi. Jezdil s námi v kanoi, ale raději měl pramici, tam se cítil v bezpečí. V lodi zásadně vstával v peřejích, takže to bylo dosti o ústa. Ale děti miloval a celé naše “ tábořiště “ ohlídal. Uměl být velmi nenápadný a následující akce proto bývala dost adrenalinová. Jedna z nejhezčích se mu povedla na Ohři.

Stáli jsme na jezu v Radošově, kemp obrovský, tak jsme si postavili stany do podkovy a Bohouškovi jeho plachtu. V noci býval na 10m řetězu, ale stejně by se nikam nehnul. Uprostřed noci nás vzbudil vyrvál, pes bublal a řval, holky pištěly, protože jim někdo spadl do stanu a nějací kluci pádili pryč. Ráno nám přišli s vysvětlením – když si šli prát trenýrky. Šli v noci z hospody a zkrátili si cestu přes naše tábořišťátko. Když byli uprostřed, ozvalo se chrastění řetězu, jako když leze čert z pekla, pak děsný řev a ze tmy zářily bílé pěticentimetrové zuby. Svěrače nevydržely a chlapci se museli ráno přijít přesvědčit, co to bylo.

Naučil nás milovat tohle zvláštní plemeno tak, že auto je pro mne Renault a pes foundland. Když nám po téměř šesti společných letech ve věku asi osmi let najednou odešel, bylo celkem jisté, že tentokrát si to chceme užít od začátku a za týden jsme si jeli pro Bobánka, který pro nás byl Mimi, byť slepý důstojný kmet.

Mimi Bobánek

Mimi Bobánek

Náš miláček po prodělané operaci cysty pod krkem, která mu již zřejmě vadila, naprosto ožil a choval se ve svých téměř 12ti letech jako malé miminko. Což tedy by nevadilo, pokud by k těm hrám, které hodlal provozovat, byl patřičně vybaven. Ale házejte si se slepým psem mičudou a co je důležitější – vysvětlete mu, že tohle již nejde.

Vrcholem byly naše odpolední procházky, protože to jsme museli jít s tou mičudou a když fufňal nějakou tu slečnu, tak ten hnusně oslintanej míček nechal někde ležet a pak ho hledáme a protože nic nevidíme tak k tomu pískáme jako debil a maminka ho musí najít, vzít do ruky (brrrrr) a narvat nám ho do huby, protože už zase nepíská, neb je uslintanej.

Doma pochopitelně bez míčku ani ránu, ale zkuste škemrat párek s mičudou v hubě – jasně, že ji položíte, potom do ní kopnete a všichni lezou po zemi a hledají ji, protože zkuste si chvíli poslouchat kvílející Mimi. Jak ráda bych ještě lezla po podlaze a hledala mu mičudku…

Těch nádherných příhod, které mi raubovaly nervy a dnes se jim usmívám. Třeba kouzelné období „odnes a ukryj“. Ta první odstartovala gumicuk na lednici – v neděli dopoledne jsem šla do lednice pro krásný kus krůtích prsíček k nedělnímu obědu a ejhle nic. Velké štěstí bylo, že mrzlo a tak byl pytel s bratru 2kg masa zahrabán ve sněhu a vykukoval nápis na igelitce Novák.

Tím pádem jsme zjistili že a) naše půlroční štěňátko má dost síly tu lednici i zavřít a b) odnese v tlamě klidně 2 kg. Takže jsme nastolili režim obtočená lednice a důsledné proclívání našeho miláčka vždy, když šel ven.

Neuvěřitelné věci jsem mu vytáhla z huby a nebyly vidět. Co jsem mu z huby nevytáhla, byla manželova peněženka s 2000 korunami, kterou si připravil na příborník a kterou Mimi nejenže vyneslo z pečlivě střežených dveří, ale i zahrabalo na zahradě tak, že jsme již nenašli. V té době pro nás ty peníze byly obrovský obnos.

Občas i něco donesl zpět – náležitě upravené. Jednou jsem vyhnala rodinu na regatu na Seč – bylo to prvního máje a já hodlala tento svátek oslavit prací. Nádherné počasí, prádlo, koberce, dveře a vše, co jsem namočila, schlo, a já vygruntovala náš obrovský byt a odpadla. Nějak v radosti, jak mi to šlo, jsem povlékla bílé povlečení a dlouho po půlnoci odpadla.

Ráno bylo na co koukat: nějak se v noci rozpršelo, Mimi si vzpomnělo, že má na zahradě schovanou kost z krávy a tak si ji vyhrabalo, OTEVŘELO (víte asi jak) si všechny troje bílé dvoukřídlé dveře, prošlo 10m chodbou do ložnice s krásným světloučkým čerstvě vypraným kobercem a sebe i kost uložilo na manželovu postel (bíle povlečenou). Když jsem ráno otevřela oči, radoval se, že jsem už vzhůru – konečně – a můžeme si dát buřta a procházku. Neuhodila jsem ho, dala jsem mu buřta, namíchala saponát, zapnula pračku a zopakovala jsem si minulý den.

Kormidlování slepého postaršího leč mamutího foundláka je samo o sobě zážitek, ovšem pokud chytne stopu fenky, okamžitě ohluchne a to moje „opatrně, pozor, auto, spadneš tam“ to prostě neslyšel. Takže to občas končilo pěknou hrčou do hlavy, ale už přece jenom nenabíral rychlost, na to mu nožky, plíce a srdíčko nestačily. Ale když byl v plné síle…

Já nevím, jak ostatní, ale naše Mimi objevilo ŽENU asi tak mezi 4 – 5 rokem, v době, kdy mělo v zimě metrák a tahat ho od nějaké té stopy bylo nadlidské. Alespoň tedy za tou lákavou vůní většinou nešlo a jenom jedenkrát uteklo. Ovšem to stálo zato.

Bylo to takhle o vánocích, nádherně napadl sníh a já již za tmy – ve čtyři odpoledne – šla na procházku. Vzhledem k tomu, že mne nikdy neopouštělo, propadla jsem plánování návštěv a potažmo silvestrovské žranice a najednou kolem mne jen tma a bílo a milé Mimi nikde. Chvíli jsem si vyřvávala hlasivky a potom jsem se vydala domů pro posily. Každý si vybral jeden směr a já se vracela tam, kde zmizel.

Najednou se ke mně přiřítil, celý šťastný, že mne vidí a za ním značně otrávený pán s golden retrívřicí. Bylo mi trapně, omlouvala jsem se, seč to šlo. Pochopitelně jsem pánovi nemohla říct, že s hárající fenou se nechodí na dlouhé procházky, aby si všichni ti ometáci přišli na své.

Asi za měsíc sedím u holiče a kamarádka holička mi povídá: „Tak jsme byli na Silvestra u známých (páníčků té krasavice) a pán domu tam dával do placu historku o tom, jak ho napadl váš Boban. On chránil svoji fenku před zprzněním a tak Bob skočil na záda jemu. Všichni se hrozně bavili“ – no bodejť ne, když naše Mimi je prakticky nepřehlédnutelné a zná ho celý náš městýsek. Tak jsem jen byla ráda, že jsem to nevěděla hned při akci, to bych se asi hanbou propadla. Dodnes teda nevím, jak se ubránil a přesvědčil Mimouše, aby zanechal svých snah, a raději to snad ani už nechci vědět.

Nikdy jsem neměla psa, který by mohl žít s kočkama. Nevím proč, ale každý náš pes byl proti kočkám. Když táhlo Mimimu na druhý rok, začaly děti otravovat s koťatama. Takže jsme vyzkoušeli reakci psa na kočky a doufajíce v pomoc nejvyšší jsme povolili dvě koťata. Pes byl z těch dvou kuliček na větvi a ony se mu dokázaly schovat ve chvíli, kdy už se dostával do ráže.

Za pár měsíců jsme doma měli dvě pružné šelmičky, které se neustále lovily a začaly pošťuchovat psa, který se her nemohl nabažit. Problém byl jen ten, že i když mohli být na dvoře či zahradě, nejlepší hřiště byl náš byt, protože pokoje byly dokola propojené a změnou směru byl soupeř dokonale zmaten.

Jednou seděl manžel v křesle jen tak podoma (v teple pouze v kraťasech bez trika) a decentně pochrupoval u sportovního přenosu v TV. Za jeho zády se ze dveří vyřítila koťata, mohutně se za křeslem odrazila a drápkama se zachytila na manželových ramenou.

Přeletěla mu přes hlavu a pokračovala směr děcák. Než stačil vyskočit a začít nadávat se v závěsu objevilo Mimi a přes opěradlo křesla kopírovalo kočičí dráhu. Vzhledem k tomu, že mělo svých zatím jen asi 60 kg, přežil to manžel i pes. My s dětma málem smíchy ne…

Mimi se nám podařilo tak rozmazlit, že jsme si ho s sebou brali, kam to šlo a hlavně za těch téměř 12 let nebylo nikdy doma samo déle než 12 hodin, no přes noc už vůbec ne. Na pravidelná, jednou za tři roky setkání trvající 4 dny, jsme ho do deseti let brali s sebou.

Stejně jakmile jsme začali balit, propadal šílenství, že ho necháme doma. Před šesti lety jsme jeli každý zvlášť, tedy Bimbo s Mimim napřed a já se zbytkem o půl dne později. Jak tak mužský balil a nosil krámy na hromadu, pletlo se mu Mimi zdatně pod nohy a tak když na dvoře otevřel auto a jal se to do něj hrnout, zaujalo Mimi místo v autě a odmítalo ho opustit.

Bimbouš byl rád, že si to v klidu naloží, tak se moc nenervoval, naložil psí mísy a žrádlo, zamkl barák a vyrazil. Asi po 40km ho napadlo, že je dost vedro a že by měl psa napojit. Nalil vodu, otevřel kufr, Mimi se vyvalilo a teprve teď zjistil, že je nahaté, tedy bez obojku a vodítka.

Nevím, jak jiní foundláci, ale Mimi je záchranář a děti ve vodě nemají co dělat. Prakticky celý den strávený na přehradě v 30°C vedru s naším hovádkem na provázku a houfem výskajících dětí ve vodě – nikdy mne manžel tak nevítal, jako když jsem konečně dojela s obojkem a vodítkem. Kupte někde jen tak stahovák velikost 100 cm!

Dnes už pouze vzpomínky, které i po 14ti dnech tahají slzy do očí…

Aktualizováno: 6.7.2010 — 18:56

132 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. Blážo, díky, že ses podělila (inlove) . Nádherná místa! A ještě s tolika překvápky (happy) .

   1. Louk, děkuju za ohlas a jsem ráda, že se ti líbí. Tohle místo nám prostě padlo do oka (sun) 🙂 :*

   2. Včera se mi nenačítaly fotky a já přestala mít trpělivost. Tak jsem si vaši dovču nechala na dnešek. Díky Blážo. Skvělý, že jsem tam mohla být s vámi. (*)

  2. Stejnak je nejhezčí dovolená, když tam jsou nějaká překvapení – a vy v jednom dni dokonce čtyři! Hurááá!!!

  3. Poctive jsem postupne prohledla vsechny fotky a moc chvalim a pravidim. Priroda nadherna, mestecka romanticka. A Krejg coby kapitan na clunu je absolutni svihak. Ty dve fotky by mohly slouzit jako propagacni material pro jeho druh.

  4. Vsechna fotoalba jsem postupne peclive prohledla. Nadherna priroda, romanticka stara mestecka. Ovsem Krejg coby kapitan na lodi – tyhle dve fotky by se mohly pouzit jako propagacni materialy pro jeho druh. (y) (y) (y)

  5. Blážo, nádhera. My jsme tam byli loni, dokonce jsme s Péťou vyvezly kola lanovkou nahoru a pak jsme jely nádhernou cestou dolů, byl to zážitek! (clap)

 1. To som netušila, že s dôstojne veľkolepým novofundlákom môže byť toľká zábava 😀 (h)
  A ten skok cez kreslo je mi dôverne známy, našťastie za Filipom nenasleduje 60-kilový pes, to sa mám (chuckle) 🙂
  Krásne spomienky (h) na skvelých priateľov (h)

 2. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Dvě babky čtou noviny: „Poslyš, v Novém Bydžíkově byly zase znásilněné dvě staré ženy…“ „No, a my husy bydlíme v Růžené!“ .(*)

  .(*) Ptá se pocestný babičky: „Nač máte tu pistoli?“ – „To kvůli znásilnění!“ – „Ale já vás proboha nechci znásilnit!“ – „Ale budeš mušet, budeš mušet…!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem klidný večer a hezké sny. ~o)

  1. Babka jde v noci parkem a přepadne ji sexuální loudil. Babka z úleku začne křičet. Ale místo aby volala „POMOC“, tak se spletla a křičela „HURAAA“. No, a násilník se polekal a utekl. :@

 3. Cvičený záchranný NF je krása, podívejte se na NF v nouzi, jsou tam i videa. Nejvíc se mi líbí, když skákají ze záchranářského vrtulníku do moře. Plavou velmi rychle a elegantně, srst se jim nenasáká, často vylezl z vody a podsadu měl suchou. S novým miminkem bych chtěla zkusit trochu plavacích aktivit.

  1. Ze zvědavosti jsem koukla na pár stránek NF a úplně jsem se tam zapomněla. A netušila jsem, že kromě černých a hnědých jsou i černobílí fundlandíci, taky moc krásní! Jaképak asi bude nové miminko? 🙂

   1. Jsou i hnědí od zlatavé po temně hnědou. Miminko s velkou pravděpodobností bude černé, líbí se mi černobílí, ale momentálně je pro mne důležité zdraví, neagresivita a tzv. americký typ. Dnešní NF už je jen stínem bývalého medvěda, který byl nejmohutnější plemeno. Srdíčko a klouby velmi trpí tím zatížením a zřejmě nepřispívá i teplo. Ale americký typ má tu nádhernou těžkou hlavu s těma otevřenejma pyskama které tak nádherně slintají…..

 4. Mila Inko, diky za pekne a laskyplne vzpominani na NF. Priipomnelo mi to vzpominky naseho taty z detstvi. Taky meli NF. Jmenoval se Baloo (jako z Maugliho), ale rikalo se mu Balousek. Tata vzpominal, ze Balousek byl taky vodni zachranar, ovsem nejvic proslul, kdyz zachranoval meho stryce, ktery nestatnou nahodou spadnul do mocuvky. I babicka obcas tuhle historku pridavala k lepsimu. (rofl)

 5. Mimi byl krásný, povedený pan pes. Dnes jich NF ,už není moc vidět, on to taky není lehce údržbový, tomu se musí dát co mu patří. Srst a tak vůbec asi je to náročné. Když jsem jezdila s naši první boxerkou na veteri. kliniku do Kroměříže, to tehdy jinde všude vůkol byla vet. pro psy a kočí v plenkách , měli tam NF jako medvěda, jak jsem tak seděla na lavečce a čekala venku, rozešlo se to ke mně,strachy jsem byla málem mimo, fakt jsem myslela , že je to medvěd, přišel ke mně a položil mi hlavu do klína a nevím na co čekal ale seděl tiše až skoro dřímal. Vydrželi jsme tak drahnou chvilku a strach mně přešel, byla to krásná chvilka a vzpomínka. (h) (u) (h) (hug)

 6. Nádhernej mamutík! Moc se mi líbí obří pejskové, připadají mi důstojní a vyrovnaní, skoro by se chtělo říct moudří (a proto mám doma strakaté třeštiprdlo). I když Bohouškovy a Bobánkovy taškařice taky stály za to! 🙂 Držím palce, aby to v září se štěnítkem vyšlo a těším se, že si o něm počteme!
  Včera nám Denis připravil překvapení. Nechtělo se mu ani v 10 večer ze zahrady domů, něco si tam v trávě žužlal – někdy ukradne z dřevníku kus kůry a žmoulá si ji. Přišel neochotně a držel se nápadně stranou, až jsem se podívala, co za poklad si hlídá – i ukázalo se, že kůra má ocásek a nožičky a že to vůbec není kůra, ale myš!!! Chcípla možná strachy, protože vypadala celistvě a neměla žádné viditelné zranění. Tak jen doufám, že toto byl zbloudilý jedinec a že dalších pohledů na sladkého pejsáčka, kterému trčí z huby myší tělíčko, už budeme ušetřeni!

  1. No to bych se divila, milá Hančo, kdyby zůstalo jen u jedné! 🙂 Nazgúlové blbouni doma myši nelovili (byly „naše“, ještěže jsme měli potom Čitu), ale venku na louce a na poli často, rádi a dovedně. Kazan je žral, Daník nerad – ale zase je musel schovat před Kazanam, že jo 😛 Jo a že byla celá, to nic neznamená, pravděpodobně jí zlomil vaz. Kazan takhle ulovil i velkou krysu… Oni to umějí od přírody, učit se jim netřeba 😀 Takže se na tu představu radši připrav (sun)

   1. Dede, ty ale dovedeš potěšit! 🙂 Víš, jak strašně se mi nechtělo páčit tu chcíplou myš z Denisovy tlamy? S představou, že trochu přitlačí a – dál to raději nerozvádím. Nakonec jsem ho uplatila salámem, což – uznávám – bylo velmi, velmi nevýchovné!

    1. Pokud si vzpomínám, tak jsi ve článku o Denisovi tvrdila, že existenci uzenin před ním tajíte- a vida, co dokáže jedna myš!! 😀

     1. No jo, účel světí prostředky – musela jsem zvolit potravinu pekelně atraktivní, aby tu mrtvolu sám dobrovolně vyplivl!

    2. To je jednoduché – do každé ruky uchopíš jednu čelist, roztáhneš a vyklepeš. Pokud ji drží jazykem, klepeš víc! 😀 Jak říkám, zvykneš si 😛
     Pozor pro slabší povahy – dál nečíst! (tmi)
     Horší je, když ti tu myš pes vyblinká doma na podlahu… brr, jak říkám, Daník myši neměl rád a občas to dopadlo i takhle (wasntme)

  2. Hančo, zbloudilý jedinec? I ty jedna optimistko (rofl) .

   Nezáleží na plemeni, ale na osobním vkusu a založení psíka. Už jsem asi psala, že nejdovednější myšilovkou z okolí je kříženka asikokra Sára. A umí je propašovat domů v držtičce živé a pouští je i k sousedům (rofl) . Denně jich zahubí klidně 5-6 kousků, fanatička. Neboj, jsou i umírněnější až distingovaní jedinci. A taky nemehla, kteří by chtěli, ale neumí (viz buldok).

   A co – horší než čerstvá ulovená myš je sežvejkaný hlodavec v rozkladu – jak nedávno Ldu? zmiňovala…

   Denis má mnoho talentů (inlove) (rofl) .

  3. Bleeee! Anka jednou v životě ulovila myš – v kempu v Chrástu u Plzně. Pozřela ji a po chvíli za stany potupně vrhla. Byla to už druhá ostuda během jednoho odpoledne. Poprvé se šla vykoupat ve svém námořnickém triku a pak se v něm vyválela v poli, čímž můj pracný výrobek zbavila všech pruhů. Potvora jedna! (chuckle)

   1. Jééé, a já hloupá si myslila, že myší radosti si zažije jen kočičí člověk. 🙂 Já už jsem tak cepovaná, že okamžitě vstanu a jdu vítat i uprostřed noci. (chuckle) Příchod s úlovkem je totiž patřičně hlasitě ohlášen. Takový mňouk je rezervován pouze na návrat s úlovkem. a je naprosto jedno, (teda lovci) jestli se živým, nebo už skoleným. (wasntme)

  4. A to je šikovný Denisek, že myšku ulovil. Měla jsi chválit a chválit a nahradí ti kočičku.
   Toya je lovec myší od pánaboha (no – však knírač původně byl chován v stájích kvůli lovu hlodavců – viz starší název stájový pinč), akorát ju nebaví ty myši vyhledávat – ale když jí ukážu, že tudy běžela hlodavka, udělá hup dup hamst chramst a odchází středem, za ní perfektně ubezživotěná myš – čistě zlomený vaz, ani nestačí vykviknout – ta myš 😉

 7. Inko, nádherné vzpomínání.připomělo mi Ctirádka našich známých s kterým se mi podařilo při návštěvě Olomouce (v roce 81nebo82) rozpustit pochodující ruskou vojenskou jednotku. Hafan neměl rád když někdo dupal.

  1. Smankote, to musela byt krasa ! (clap) Jako rodacka z Olomouce jsem si pochodujich ruskych jednotek uzila.

 8. Milá Inko, krásné vzpomínání i když už Mimi není. (u) Když jsem četla o Bářiných kobylkách říkala jsem si, proč se také kočky a psi nemohou dožít tak dlouhého věku, nemusela by být ta častá bolest při jejich odchodu. Jenže to by se pak v milujících rodinách moc těch zvířátek nevystřídalo a možná by se tím i ti páníčci ochudili o sladkobolné vzpomínky na toho kterého, tu kterou. Chápu, že často i v těch vzpomínkách zůstane vždy ten jeden nej, ale jistě ani ti ostatní nepřijdou zkrátka.

  Nevěděla jsem, že NF je známý vodní záchranář. A dost mě to překvapuji. Vždyť to musí být, jako když plave dlouhosrsté tele. Jak může při té metrákové váze a hustém nasáklém kožichu plavat dostatečně rychle ? A pak ještě přidat váhu zachráněného – v tom případě chápu, že si pak k odložení svého břemene vybere ten bližší břeh, ač nesprávný (rofl) (Rputi).

  A YGo, když jsem včera večer ležela v posteli, polykala jsem smích při představě „šťastného vdovce“, kterak mu špatný směr větru znovu foukne manželku do kuchyně (rofl) (rofl) Ale i ostatní včerejší fórečky jsou krásné.

  U nás bude dneska zase hic, ale ono je už pár dnů šílený vedro po skoro celých Státech, denní teploty 40 a úleva v nedohlednu. Dokonce v severním Bostonu mají vyšší teploty, než my tady.

  1. Čtu pořád dokola Kotě, moc krásné povídání a ten kámen,taky bych něco takového brala, to je úžasný. S tou břízou bych to babě napražila pořádně,jen si představuji jak jsi ji to Maričko dala. My jsme mívali zvířátka pod šeříkem, pak nám nuceně zbourali domeček a odešel i šeřík, dnes když jdu městem rodným okolo, už jen někdy i tak slzím ,když se tam jen lehce kouknu. Tak to dobře chápu… Vydržte v těch vedrech, zdravím celou smečku, všechno tvé kvítí a ptáčky, u nás jsou hlášena také vedra, prý 35 a výše.

   1. Jj, taky mám Kotě a břízu i umanutou sousedku v hlavě. Silný příběh, Maričko (inlove) .

    1. Ano, Jenny a Louk, ještě po tolika letech, když jsem teď o té semetrice psala, tak ve mně vřela krev. Já se strašně nerada hádám a svádím ústní boje a tenkrát jsem to musela dělat v řeči, která není moje mateřština, takže jsme pak měla pocit, že jsem jí to stejně nenandala jak by si zasloužila – ale nepamatuji si, že jsem kdy před tím nebo potom měla takovýhle vztek (devil) . Ale Kotě byla „moje kočka“ (jak o ní mluvil i choť „Maricka’s cat“), dělala mi společnost dlouhé dny v motelech při těch našich mnoha stěhování (manžel chodil do práce a já byla sama), seděla mi na klíně v letadle při zámořských přesunech, plakala jsem jí do kožíšku v těžkých chvílích – a těď, když mi odešla se jí nějaká mrcha chystala vyhodit z hrobu, což by se určitě stalo, kdybych byla nezachránila ten pařez :@ (punch)

     Jsem ráda, že se povídání líbilo a Kotě je tak dále se mnou.

 9. Tak dneska jsem stihla článek i komentáře, to je zase pošušňáníčko. A ještě o pejskovi, kterého bych tak ráda měla… Velký, hodný….
  Sebíka mi dneska hlídá babička, tak myslím na Xerxovou a moc jí blahopřeju k vnoučkovi, jak jsem vyrozuměla, je čerstvou babičkou (h) . Moc zdravím a mávám pod Ještěd. Už strašně dlouho jsem si pořádně nic nepřečetla, občas stihnu jen článek, a tak mi určitě soustu věcí uniklo…
  Dneska ráno to u nás dopadlo, jak předvídala Vave…. MLP držel Sebíka a říkal, že se něco děje v plíně. Pak komentoval pachy kolem a pravil, že dojde Sebína přebalit. A jak se zvedl, zjistil, že se též může jít rovnou převléknout (rofl)

 10. Inko, co po 14 dnech…mě i po 4 letech….a Tvoje vyprávění je nádherný…. (y) (h)

 11. Inko, kde jsi se schovávala? 🙂 To je dobře, že jsi přišla vzpomínat. Oba jsou nádherní. A moc mi připomínají dětskou partu, ve které nás všude doprovázel Hary. Taky pan fountland. Jen koupat se s ním nedalo. To musel být uvázaný u stromu. (blush) Jinak nás zachraňoval, ať jsme chtěli, nebo ne. (wasntme)

 12. Krásnej pes, krásnej. Chtěla jsem ho. Moc. Ale jaksi jsem se k nim v té době, kdy jsem se rozhodla pro prvního psa, nedostala.
  A tak jsem hledala a hledala, až jsem skončila u čuvačů. A Bruno, to byl čuvač trochu přerostlejší, takový hovádko flegmatický, taky byl zachraňovací a pravidelně mě přitopil, aby mi mohl dát první pomoc. A byl nejkrásnější (inlove) . Když mu bylo 5, tak jsem o něj přišla. Ale připlaval mi Hugo, ten byl zase nedorostlý krpec (na čuvače). Ale byl taky nejkrásnější (inlove) celých svých 13 let. A až budu mít prostředí pro psa vhodné, budu velice řešit, jestli kouli bílou nebo kouli černou (chuckle) .

   1. Vím o něm, taky krasavec. A byl by vidět v noci i na sněhu – oba moji kluci bílí měli smysl pro humor a projevovali ho hlavně tak, že imitovali hromadu sněhu. Prostě si lehli, zavřeli oči a tlapou zakryli čumák. A to pak čuvače nenajdeš 😀 . A v mlze to zkoušeli taky. Sice se spolu nepotkali, ale triky měli stejný

    1. Jo, mimikry, to znám. Najít černého Melíška na čeném koberci je taky docela hoňka.

   2. Ale toho bych nedoporučovala…. Byl tu jeden ve vsi. Pes jak stodola. Ale bestie nevypočitatelná. Na cizí psy jako pes (panička si přehazovala vodítko okolo kandelábru, aby ho udržela), na lidi někdy tak a někdy onak. Netroufla jsem si ho drbnout na hlavě, jen po stranách krku a po hrudi. A přitom s paničkou předváděli číslo s tatrankou – panička tatranku mezi zuby a psíček si jemně odkousl. Ale taky už je za duhou a teď mají pyrenejského horského psa. Lední medvěd hadr a dobračisko. Tak toho jsem mohla drbat kdekoli a pořád, jen jsem měla problém to ustát. Aponek se o mě lehce opřel.

 13. OT – v pondělí jsem poprosila o palcodržnu pro drozdíka potrhaného kočkou. Bohužel nepřežil. Tušila jsem to od začátku, ale když jsem ho zraněného (zlomená noha a nejméně jedno křídlo, k tomu různé další krvavé škrábance) odlovila, měl celkem jasný bystrý zrak a nedokázala jsem mu trhnout krkem, jak jsem měla správně udělat. Byli jsme u toho 4 a nedokázali jsme to ani jeden. Nicméně v záchranné stanici Třeboň byli moc laskaví, přijel pro něho (obyčejného drozda, kterých je spousta) jeden velmi sympatický mládenec a pokusili se mu dát šanci. Dnes jsem tam volala, sice měli pro mě smutnou zprávu, ale mile mě zvali, ať se přijedeme podívat. Tak myslím, že jeden výlet je v letošním létě jasný. Mimochodem mají záchranný program pro vydry, tak by to mohlo být zajímavé. A za velkou ochotu jim v záchranné stanici velmi děkuji.

  1. Apino, škoda drozdíka, ale obdivuji ochotu stanice se pro „obyčejného ptáka“ přijet a pokusit se ho zachránit.

 14. Milá Inko, vítám tě mezi námi. S fundláky jsem měla tu možnost se setkat, dokonce i na coursingu, kde jich běhalo víc profíků. Pak jsem taky byla na křtu fundlandích miminek. Chlupatí medvídci! A je mi jasné, že ti musí být smutno (rose2)

 15. Díky všem za milé řádky, nové medvídě zatím nemáme a intenzivně sháníme, jen trochu poučeni bychom rádi psa alespoň s předpoklady zdraví a neagresivního, což se zdá u těchto miláčků divné, ale bohužel se v chovech i tato vloha vyskytuje. Ta fotka s dítětem je s naší vnučkou a i když v té době už byl slepý, s dětmi si hrál velmi opatrně a obě ho milovaly. Je smutné, že s námi naši pejskové a kočičky nevydrží déle, ale člověk to holt musí brát jak to je a snažit se jim ten život nezkrátit.
  Nechala jsem si dovolenou na září a doufám, že budu doma čtrnáct dní zvykat nové miminko na život v naší smečce

 16. Váš komentář čeká na schválení ???
  jestli vložím duál, omluva předem (rose1)

  Přečetla jsem jedním dechem ke (coffee)

  A když zvířátkově, tak poprosim o palčáky pro Salmu, o které píšem v článku níže.
  Včera se cvikal ocas – tedy, to, co z něj zbylo.
  No, s tím co má za sebou a s váhou kilo třicet narkoza byla riziko ..
  Tedy na první živí cvaknutí odlétl obratel, na druhé kůže a odumřelé uhnilé cosi dříve ocas
  ( přiznávám, nebrali jsme si ho na památku … fotku pahýlku máme už na webu

  a fakt v tu chvíli, kdy jsem viděĺa ty drápky zaťaté do vet-stolu, mi bylo všelijak …
  Tak nějak když jde o život, byť pouze kočičí, je v tu chvíli všechno vůkol šumafuk …
  uf
  bojíme zanícení …
  a zánětu od ucha do hlavy …
  duhové mosty nechť počkají …

  1. Salminko bojuj, ocásek není zas až tak potřebný, Zrzínek z něj má taky jen kousíček a jak mu to, panečku, sluší!

  2. Salmo,Salminko…bojuj kočičko,bojuj, život je krásnej,když máš konečně ty správny lidi…. (h) (y)

 17. Inko, díky, že jsi vylezla zpozabuku. Je mi úplně jasné, že jsi při psaní těchto půvabných řádek měla často zamlženou obrazovku, ale napsala jsi to všechno s úžasným humorem a já tu uctívám Bohouška i Mimi Bobánka smíchem. Píšeš krásně, s půvabným humorem a hlavně velkou láskou ke tvým černým chlupatým kamarádům. Věřím, že někde bude brzy nějaká ta černá chlupatá kulička, že které se stane tvůj příští velký černý chlupatý kamarád. (h) (h) (h)

 18. Milá Inko – krásné povídání o krásných pejscích. Je mi líto, že už žijí jenom ve vzpomínkách, ale je mi jasné, že jejich život u vás byl úžasný a stejně tak, jako oni byli jedineční pro vás, tak vy jste byli jediní pro ně.

  Doufám, že už někde funí nový pejsek, aby pro vás udělal rajské peklo či pekelný ráj na zemi (h) (h) .

 19. Zdravím ze štěněcího království,
  jsem pěkně nevyspalá, jelikož zatím bydlíme v mírném provizoriu, tak máme místo postele jenom matrace na zemi a Bayshenka se mě celou noc snažila přesvědčit, že ideální místo pro její spánek je na mojí hlavě 😀 😀 ale zase to má tu výhodu, že si na ranní venčení v pět vždycky vybere jednoho z nás, kterého si nekompromisně vzbudí:-) vůbec je to holka šikovná, už umí „sedni“ a „ke mně“, oboje samozřejmě jenom když nejsou poblíž žádné rušivé elementy. Dneska jsme zkoušeli i vodítko a docela to šlo, i když teda jenom chvilku, než se šprajcla. Akorát aport teda zatím nepochopila ani částečně, předmět odhozený jenom kousek z jejího bezprostředního okolí pro ni přestává být zajímavým. Ale to se poddá… 🙂

 20. Tihle medvědi jsou báječní. Už máte vyhlídnutý nový černý chlupatý medicimbal?

  Taky vozíme čubu v kanoi, sice jenom labruši, ale i 35 kg stojícího porcelánu je znát. Chlapci v Radošově musí na setkání se svítícími tesáky vzpomínat dodnes. (chuckle) A přeskok přes křeslo nadél…. no to muselo být něco! :O (chuckle) (clap)

  My máme taky záchranáře a asistenční čubu. V neděli jsme se zajeli vykoupat Na mandl (rybník v lese u chatové osady). Vlezli jsme do vody a jakýsi pán usoudil, že rybník je už moc zarostlý stolístkem (je zarostlý) a tak plaval a vytrhával stonky stolístků a s plnou náručí plaval ke břehu, kde je odložil. Bára to vyhodnotila a šla mu na pomoc. Naštěstí nevlekla ke břehu onoho plavce, ale odebrala mu stolístků, co jí huba pobrala a vyvlekla na břeh. Hupla zpět a hurá pro nový náklad. Chlap se tak chechtal, že se málem utopil.

  Jo a Bára líná a líná, asi se chce na léto převlíknout do šifonu. Můj nejdražší si k ní včera sedl a místo kartáče (byl daleko, asi 2 kroky) použil vlastní ruce, takže ji drbal a tahal za chlupy, a že mu jich v ruce zůstávalo hodně. Čuba držela, nepříjemné jí to asi nebylo. Nakonec zbyly dva kýble chlupů a Bára s holým krkem. Teď budu muset na procházkách na soucitné pohledy „chudinka nemocná, alergie? prašivina? ekzém?“ odpovídat „nene, čuba je v pohodě, zato u páníčka si zatím nejsme jisti diagnózou!“ (fubar)

  Nestíhám, nestačím, dočítám pomalu….

  1. Bubu! Ty vrahu (rofl) „nene, čuba je v pohodě, zato u páníčka si zatím nejsme jisti diagnózou!“ mě fakt dostalo…
   Jinak hlásím, že Kazan nelíná a mrně taky ne. On je chudák opožděnej, stejně jako byl Daník – oni vždy trpí celé léto v kožichu a přelínají v říjnu (fubar) což je záměr Matky Přírody, který jsem ještě nepochopila… (tedy pokud v tom není MP nevinně a tuhle blbost si nenaplánovali sami 😛 )

   1. MP v této záležitosti asi není nevinně, kamarádčiny choďačky jsou vždy začátkem zimy ještě v opalovačkách a potom krásně obrostou.

    1. Vážně??? To mě těší, už jsem si říkala, že mám fakt divné exoty… (chuckle) To jsem zvědavá, jak bude línat Berry – jestli po chodsku nebo po německu 😉 (I když já nevím, jak vlastně línají němečtí ovčáci – třeba taky na zimu 😛 )

  2. musím se tvého nejdražšího zastat – (wait) prostě ty chlupy, co jdou po chumáčích vytáhnout by stejně brzy vypadaly. Pravda postupně… Ale Barušce pomohl a tobě snížil množství chlupů v domácnosti. Však ona zaroste (wave)
   Ehm – taky mám Betku s lysinkama – vytrhávám ji totiž taky (rofl)

   1. Co 3 dny z Borůvky vyčešu hrst chlupů- češu pravidleně. Střapatá zadelka, co ještě měla na Doksech, už zdaleka tak střapatá není a vůbec vypadá už mnohem líp, jen jí narostly dlouhé praporky na nohách a na břuše, na hrudi vlnitá náprsenka a kolemjdoucí se mě ptají, jestli ji nebudeme stříhat. Hm, asi ne- Lucka říkala, že to pak kudrnatí a já jsem ráda, že si část chlupů konečně lehla 🙂

   2. Myslíš, že snížil množství chlupů v domácnosti? On totiž ty chlupy shrábnul rukou a jen tak „po rynku“. Zbytek budu muset vyluxovat dnes odpoledne, v 9 večer se mi už fakt nechtělo.

    Ale jo, nejspíš máš pravdu, ale mohl být v tom trhání alespoň trošku úhlednější. Ještě včera odpoledne jsem měla tak pěknou čubu a teď mám holokrčku místylysou.

    1. Poslušně hlásám, že jsme s Mourynem konečně ty 2 ukrutné spečence přeprali. No a na oslavu jsem dnes vygruntovala. No, chlupů bylo tak na 4 Mouryny. A fšude. Dokonce jsem je potkala i v WC míse. (wasntme) No, má takovou prosvítající pr-delku, ale pořád lepší, než ta zbaběle ošmikané dredy, jako před několika roky. Je zajímavé, že Mína si tyhle problémy vždycky dohlídá sama.

 21. Inko, Mimi bylo skvělý pes (h) a tvé vzpomínání se krásně četlo. Vítej zpoza buku. Jenom jsem při popisu kočko-psí honičky via pánovo křeslo (i s pánem) málem spadl pod stůl. Cítím v kostech, že Mimi dlouho bez následovníka nezůstane… CD určitě někde chystá malou (zatím) černou kuličku… Mívali jsme kdysi sousedy vlastněné fountlandem. Dobrák od kosti a pes vodní záchranář. Nedalo by se spočítat, kolik lidí ( i opakovaně) „zachránil“ proti jejich vůli z řeky. Jeho nejmilejší zábavou bylo v největším lijáku ležet venku pod okapem a nechat na sebe téct vodu. Ovšem když se opřel o vrátka, zapružil a udělal dvakrát „Baf baf!“ možná došlo i na to praní trenek 😀

  1. Jo, jo, běh koček a následně černého medvěda po spícím pánovi v šortkách, to muselo být výživné. Chudák – nejdříve bolestivé probuzení a hned na to pytel cementu do náruče (rofl) (rofl) (rofl) U nás Micinka blahé paměti jednou použila pro přesun do vyšších pater tátovu holou nohu coby kmen stromu a měla kliku, že byla tak mrštná, protože opozdit se jen o zlomek vteřiny, tak to snad nepřežila (rofl)

 22. Moc hezké, ukápla i slzička při pomyšlení, že pesáci už dovádějí za Duhovým mostem. Dala jsem si závazek, že příhody našeho čiperného geronta Adýska zkusím sepsat tak, abych mu je mohla osobně přečíst. Jinak Inko, totoléto přeje zabukistům (wave)

 23. heč – mám osobní volno (rofl) Mlaďaska odjela na návštěvu a vrátí se až poo… Takže rychle vykartáčovat Kosatici (taky vám tak hrozně línají psiska ?? :O ) odstranit z podlahy ty závěje chlupů, předvařit véču a vyprat miniponožky, co si do nich mladík načůral…
  (sun) svítí, ale zatím není vedro – takže je moc hezky. Betka se válí po zahradě a spí a spí a spí – nemusí být ve střehu. Sice Viléma moc neřeší, ale přeci jenom… co kdyby u něčeho chyběla a něco jí uteklo…

  1. Betka musí být z permanentní bdělosti pěkně zmordovaná – to je horší než vaše výlety napříč vrstevnicemi. Určitě bude po odjezdu dospávat jako by strávila týden ve Skotsku.

   Línání je strašný. Buldok ve vedrech odkládá kožich nevídaným způsobem – místama úplně plešatí, resp. jsou chlupy tak řídké, že kůže snadno prosvítá. V bytě radost převeliká…

   Počasí u nás parádní 😉 . Sem tak vykoukne slůňo zpoza mraků, cca 20 stupňů, větrno… chvílemi je v tričku skoro chladno. Kéž by to vydrželo!

   1. Zlatý Pedroušek, množstvím vylínaných chlupů na nás nemá, heč! To my máme na každé česání kbelík od Doníka a Luxíka musíme česat po částech aby nás nesežral, ten neuměl snad vůbec nic.

 24. Inko! Proč jsi doteď byla zabukista?? Moc hezky se to čte, fakt moc hezky.. A věřím, že Mimi moc chybí, protože to evidentně byl pan psí profesor. Ale stejně tak věřím, že bude další černá kulička. Nebo kulička – spíš koule. A moc držím palce, aby to bylo brzo. A taky věřím, že tentokrát napíše hned a nebudeš čekat. 🙂

 25. Ahoj Zvieratníci. Nebola som tu niekoľko mesiacov. Čo sa stalo s Daníkom?
  Pozdravujem FŠETKÝCH.

  1. Daník onemocněl a od zimy je za Duhovým mostem. (h) Kazan byl moc smutný a tak dostal do výchovy malou slečnu Ostružinku. 🙂

  2. Daník byl velmi nemocný (nádor na mozku) a proto odešle za Duhový most – všichni jsme ho tady obrečeli a teď se zase všichni radujeme, protože za sebe poslal plnohodnotnou náhradu – anglickou dlouhosrstvou něměckou ovčačku Blackberry, či-li Berrinku, či-li Berrušku, či-li Ostružinku.

   1. Milé dievčatá.
    Ďakujem Vám, že ste na mňa nezabudli. Chudáčik Daník, bol to veľmií milý havino. Ako iste viete, môj Minko I. odišiel za dúhový most. Teraz mám Minka II. a poraďte mi, prosím, ako ho dostať čo najjednoduchšie k Vám do Zvieratníka.
    Teraz žijem v Nemecku a domov chodím len “ na dovolenku“.
    Zuzana – Yetti

 26. Milá Inko, díky za krásný povídání. Dobře, že jsi vykoukla!
  Zdravím všecky ze slunného, ale velmi studeného, Invernessu. S připojením to tady v Británii není slavné, takže příliš nestíhám. Ale vzpomínám na vás (h)

  1. koukám, že jste dobyli další postupový cíl (nod) Tak ať velepěškovýlet u Lochnosky klapne a neztratíte se (chuckle)

  2. Vidím dobře? Je to pocestný? Je to pocestný Zana… dík za pozdravy z toulek, a ať vám všechno klape! Užijte si to… a pozdravujte Lochnesku, je to strašně milý zvíře 😀

  3. (*) Ahoooj krajánci.(dance) Jsem ráda, že se ozýváte. Rozpis vaší cesty nemám, ale vzpomínám na vás každý den. Tak hezky foť pořádně se koukej, ať si taky užijeme (inlove)

 27. Milá Inko, báječné zavzpomínání – díky (inlove) . I ostatní váhající nepsavci by se mohli inspirovat, protože je veliká škoda nás o takové krásné příběhy ochudit. Moc jsem se pobavila, zvlášť při barvité představě skoku přes zabydlené křeslo (rofl) . A chlapci z Radošova taky určitě vzpomínají dodnes (rofl) . Netruchlete dlouho (h) .

  Jj, Ohře, ve Vojkovicích by se mi před lety udatný vodní záchranář náramně hodil (wasntme) .

  1. Se s radostí připojím – skok přes křeslo mě taky dostal – ta moje představivost! (rofl)

  2. O skocích NF přes křeslo nemohu soudit, to jsem si nezažila, zato dneska se mi zrzavočerné komando prohnalo cca ve 4.30 asi 3x po hlavě! Jak se honili, skákali přes noční stolek a postel zpátky na zem k bydlíku a přitom se mi odráželi od hlavy! Divím se, že mne nekleplo!

   1. Ale to je přece báječné, že si tak dobře rozumí a pěkně si spolu hrají, ne? (chuckle) (cat)

   2. Karolíno, ty snad nemáš radost z pokroků?!? (rofl) Hoši se pěkně sžívají (inlove) . Zvykej si, kočendy nejvíc ožívají nad ránem…

    1. Ano ano, kočkovité šelmy patří k živočenichům s tzv. soumračnou aktivitou – tedy nejvíc řádí za svítání a za soumraku. Nevím jak Zrzínek s Melichem, ale Ebony se už naučil svá noční pasivní období trávit napříč přes můj obličej (když se probudím uprostřed noci s intenzivním pocitem nedostatku vzduchu, nejedná se o apnoe, ale o kocoura). Vůbec se řada jeho nemravů silně začíná podobat těm Tazovým – před několika dny spásl zázvor :O Klidovou fázi předvedli kočičáci v panujících vedrech, kdy ověsili svůj šplhací strom, z jehož jednotlivých plošin pak splývalo ovoce končetin, hlav a ocasů zcela nehybně… Vždycky obdivuji, jak se tyhle šelmy dovedou uvolnit. Potřeboval bych se to naučit taky.

   3. No prosím, to bylo starostí, aby se Zrzínek zapojil a Melíšek se necítil ukřivděný – demoliční komando je náhodou úžasné (clap) . Odrazová hlava je super vynález (rofl) , ja myslím, že ji budou kluci využívat hodně často.

  3. No však já si, prosímpěkně, vůůůůůůůbec nestěžuju! Naopak! Je to super, že se tak sžili rychle dohromady. Akorát chudák já! Ta postel je vyloženě v cestě jejich skotačení. Ale pozorovat je, jak se olizují, třou si hlavičky o sebe, pacičkují se, honí a dohoní a skočí na sebe a kočkují se, to je fakt TV-program nejlepší.

 28. Dobré ránko vespolek, tak jsem zpět po kratičké dovolené a nestačím číst články, natož komentáře. Musím, i když opožděně, reagovat na Salmu z Hájku – děkuji, Majko, za vše, co děláš, pro těžce zkoušené kočičky. Ještě teď nevidím pořádně na monitor a až budu mít nějakou vhodnou fotku, tak si nechám udělat nějaké hrníčky. A co se týče NF, známí ho měli a když se chtěli jít koupat, tak jedině bez psa, neboť ten nesnesl, když si kdokoliv v okolí smočil víc než kotníky. Okamžitě startoval zachraňovat a jednomu cizímu chlapovi, který si nic netušíc plaval v řece, sáhnul tlapou na záda, takže se opravdu začal topit a pések byl šťastný, že může být užitečný. No nekupte to, že?

 29. Milá Inko (inlove) , postavila jsi Mimi Bobánkovi krásný pomníček. (h) Jsou to úžasní pesani a Mimi byl hrdým představitelem této rasy. 🙂

  Připomněla jednu dávnou drobnou příhodu. Píďulce tehdy bylo ani ne pět měsíců asi půl roku a štěníkovi NF našich známých asi necelé tři měsíce. Byli jsme u nich na návštěvě na chatičce, cosi přistavovali a měli tam obrovskou hromadu písku. A ta se pro štěníky stala ohromnou výzvou, neustále spolu zápolili o vrchol. Píďulka pravidelně vyhrávala, protože byla starší, tedy hbitější a mazanější, a nebohý NF se pravidelně kutálel dolů. Byla jsem na Píďulku ukrutně pyšná, což jsem se pokoušela skrývat, zatímco páník od štěníka byl zhrzený, což se též pokoušel skrývat. (chuckle)
  Nakonec jsme prcky zavřeli do chatičky a jeli se koupat a po návratu jsme našli v předsíni bobek, ke kterému se dodnes nikdo nepřiznal. 🙂
  Díky za krásný portrét Mimi i za vyvovanou vzpomínku, milá Inko. (f)

  Přeju všem krásný den. (h)

 30. Krásne stredajšíe ránko aj celý deň vinšujem. Včera krásne popršalo a dnes je znesiteľne.
  Krásne čítanie o psom mamutkovi! Veľké psy ja milujem – čím väčší tým lepšie – len by mali žiť aspoň 20 rokov – všetci, aj malí. (h)

  1. Jj, Maťo, čím větší tím lepší (nod) . Hmm, ono by nám i dvacet let bylo málo… Rychle s nimi čas utíká.

   Chi, já se momentálně zhlídla ve dvou nádherných mazlivých berňandách, které občas potkáváme na vycházkách. Ty ještě buldočík jakžtakž snáší. Ale když mi dá tlapy kolem krku bílý boxín Zeus, Pedrouš se chvěje hrůzou a vzteky, protože má oprávněnou obavu, že bych ho přeci jen mohla vyměnit 😛 .

   1. Tsss! To Ti nevěřím, milá Louk! (inlove) Prstíčkem bys hrabala – sím Tě! Podroušek je skvělý model s tklivým okem, kde bys asi podobného našla, co? No v bílém boxínovi určitě ne, byť to by byl bůh! (chuckle)

    1. Kdybys viděla ty projevy přízně (rofl) . Zeus má jedinou vadu – nejde mi z huúst oslovování Zeusku – přeci jen škola zanechala nějaké následky 😛 .

      1. Nojo, jenže psíkovi je správné skloňování ukradené a na Dia neslyší (rofl) . To byl nápad se jménem. Mě se teda líbí, jen je nepraktický a hulákat Zeuskůů vyžaduje zvyk a jistou dávku sebezapření. Ach, ale je to ufuněný zlatíčko (happy) .

       1. to znám – jedinkrát jsem přemýšlela o štěnítkách – a Aronky ženich se taky jmenoval Zeus… Už když jsem jeho majitelům psala první dopis, tak jsem slovní spojení „krytí psem Diem…“ zavrhla a krkolomně vymýšlela větu, aby tam byl Zeus v prvním pádě…
        No a oni mu doma od malinkata říkali Maxíčku (rofl) (Zeus byl jen v PP) a bylo po starostech…

     1. Nic si z toho nedělej, Louk – já mám úplně stejný problém s jedním sousedícím dobrmanem. Je taky Zeus, na Dia taky neslyší a mně to „Zeusku“ taky nejde z pusy. Naštěstí se naučil rozumět oslovení „Ty bambulo“, jen mi není jasné, jestli mě kvůli tomu nestihne hněv bohů olympských skrze svatokrádež…

      1. Tak mu říkej „božský bambulo!“ A bude všechno v pořádku. (chuckle)

       Chudák Bláža se na coursingu tak snažila vyvolat Báru jménem z PP a taaak jí ta Clayre Daysi Art nešla z pusy. Však nám taky ne. 😉

       1. No počkej, chceš mi tvrdit, že s ní vedeš konverzaci ála „Drahá Clayre Daysi Art, byla byste tak laskava a nechala mi kousek z toho koláče, který právě pojídáte, bych též ochutnala?!“ Kam ten svět spěje (clap) ! (to netleskám, leč ruce v hrůze spraskuji a nad hlavou jimi lomím (chuckle) – a to se nesměji, ale nevěřícně odkašlávám – mi zaskočil drobek z toho koláče )

        1. Oprava – vypadlo mi ne a už to dává úplně jiný smysl – místo slova vedeš tam mělo být NEVEDEŠ.

         1. Nevedu!
          Ono to skončilo záhy. Poctivě jsem se snažila jí říkat alespoň Kláro, ale vždycky to dopadlo tak nějak jako „Kláro, pocem…. no pocem poď… ty seš taková moje barunka, viď…..“
          A vůbec, ten koláč by mi rozhodně nenechala, protože než bych to vykoktala, byl by sežranej třikrát (chuckle)

          1. To já jsem Borůvku teda přejmenovala cíleně- Borraska se mi nelíbila a navíc to znamená něco jako bouře nebo vichřice- a to je nomen omen, že 🙂 Jenže chovatelé to chtěli nějak sesouznět s tím zbytkem, tak je to Borraska Malcriado de la Casa- prostě Borůvka.
           Včera jsem potkala pětihlavou kavalíří smečku a doma jsem rozjímala, jestli by ke kastrované Borůvce byla lepší fena nebo pes a můj nejdražší pravil, že nejlepší by bylo nechat si samotnou Borůvku- no, buďme rádi, že máme aspoň jednoho psa, že jo…. Konec konců, ještě neví, že bych si chtěla koupit místo želvy gekončíka….

 31. Hezké vzpomínání na obříka (h) Moc se mi líbí ta fotka malého dítka a obr psa. No a pes v posteli- to je samostatná kapitola, můj muž nechtěl ani toho psa, natož v posteli- a kde psová spí? 😀

 32. hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Krásné vzpomínání… už je objednán nový fundlandík ?? (inlove)
  V lodi (tedy úzké vertexce) jsme vozili dogu, tak moc dobře vím, co je to stojící mamut v peřejích… (rofl) A vodní skautské tábory měla Aronka taky zmáknuté…

  Zase vás zdravím s mladíkem v náručí – ale asi rychle dopíšu, neb to, co se právě zvukově odehrává v plíně je dost děsivé… bojím se bojím, že se nebudeme jen přebalovat, ale i sprchovat a převlíkat (rofl)

 33. Dobré ránko!
  To jsme takhle jednou byli v bufáči u tenisových kurtů na Vyšehradě a místní správce tam měl něco, co aplégr odmítl uznat za psa a tvrdil, že je to medvěd. A protože to bylo za socíku, kdy těchhle pejsků u nás moc nebylo, měli vybraní pejskové povinnost a pochybnou čest sloužit v socialistické armádě na Dunaji, neb tam potřebovali na honění diverzantů plavací psy.
  A jednou takhle nějakej nepřítel státu se usnesl, že to není k vydržení a za nejlepší způsob, jak bolševikovi zdrhnout považoval přeplavání Dunaje. Jelikož to nikdy před tím nezkoušel, netušil, co ho čeká a v polovině řeky mu došly síly. Mezitím byl už na hranicích poplach a naši hrdinní hraničáři vyrazili na člunu i se psem chytat úprchlíka. Jenže úprchlík přeci jen stihl doplavat do rakouské části Dunaje a tam si čačtí pohraničnícui netroufli. A tak poslali čubinu, ať diverzanta přinese v zubech. Jenže diverzant se začal mezi tím topit a tak psová usoudila, že diverzanta nutno nejdřív zachránit. A protože jí nikdo neproškolil v oblasti mezinárodních vztahů, zvolila logicky břeh, který byl blíž – tedy rakouský.
  A tak pískající a řvoucí pohraničníci již jen v ranní mlze viděli, jak rakouská pohraniční hlídka pomáhá vyčerpanému úprchlíkovi na břeh. A protože pejsková byla poslušná, tak po té, co utonulého dopravila ke břehu a předala do péče imperialstům, skočila do vody a přeplavala zpátky do ČSSR.
  Byla ovšem zásadně potrestána a jako naprosto nespolehlivý antisocialistický živel promptně odvelena zpět ke svému pánovi na Vyšehrad.
  (sun)

  1. Uááááá! :O Rputinka (inlove) nám poránu krásně rputí! (clap) (chuckle) (rofl) (rofl) (rofl)

  2. Rputi, úžasná historka, přesně tohle jsem potřebovala na zvednutí nálady:D Fundlák je můj tajný sen, ale to až jednou…

   1. Efko, to máš jedno jeden pes nebo dva, zvlášť pokud máš jednoho samoposlouchacího. Ten druhý se to od něho naučí a máš vystaráno. Až na to místo. Tak budete ležet na jedné matraci. Co by člověk pro psy neudělal, anebo vyhodíte televizi, ta v tom případě není k potřebě. Na sportovní přenosy může TLP do občerstvovny a Ty stejně nebudeš mít v nejbližší době čas. Tak to moc neřeš – víš jak hezky vypadají psi -jeden světlý a druhý černý? (sun)

  3. Rputi, ty jsi naprosto neuvěřitelná! Nejen skvělá rputí historka (rofl) , ale navíc vyprávěná dokonalým jazykem – smála jsem se už brzy ráno, když jsem nakoukla a směju se dál (inlove)

  4. Rputi – po svátcích jsi opět v plné formě!
   Jen jsem tak trošku doufala, že i hrdinný Rek – tedy pes – využil nastalé situace a zažádal o politický asyl a že ho i dostal! To by kolovalo nót mezi socialistickou otčinou a kapitalistickou cizinou!!! (chuckle) (chuckle)

  5. Dovolte malou poznámku – ale to je krásná, přímo kouzelná historka (nebo story?) a pokud jde o formu, souhlasil bych stoprocentně s paní Dede. Škoda jen, že si nemůžeme přečíst co o události napsal do hlášení příslušný – nejspíše náležitě uvědomělý – lampasák. Kdybychom si to mohli přečíst, smáli bychom se možná na pokračování… (dog) (hug) (h) (sun)

   1. No vojenskej průšvih to byl asi dost velikej a navíc za něj nikdo nemoh a to je vždycky v armádě složitý. Jak degradovat psa, že ano?

    Nicméně děkuji za pochvaly a jsem ráda, že pobavilo. (sun)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN