PSI: Potvrdilo se to!

Český strakatý pes je hravý, společenský, neagresívní, miluje lidi, miluje ostatní zvířata a miluje vymýšlet blbiny, i když mu to chvilku trvá, to vymýšlení. Teď se to v praxi potvrdilo. Určitě to odsouhlasí i naši sousedé, jen se neptejte ovcí a kozy, tyhle by určitě naši čubičku pomluvily…

Nedávná povodňová vlna, která se prohnala po sakra průtrži mračen, z minuty na minutu, zvedla hladinu nenápadného potůčku o 2 metry. Nám vzala kus pozemku, kus plotu a naštěstí nás jinak minula, zato se vyřádila na níže stojících sousedech a pak zplanýrovala i Edmundovu soutěsku nad Hřenskem.

Soused přes potok chová ve výběhu kozu a ovečky. Má to pěkně oplocené, plot má až k baráčku a vrata do výběhu vedou přímo z baráčku, zbytek zahrady oplocen nemá. Náš pozemek oplocen je, zahrada by měla být psotěsná – tedy pokud nám nějaká velká voda se šutry a kládami ten plot nestrhne.

Naše čubizna, česká strakatá slečna Bony, měla přísně zakázáno chodit dolů k tomu potoku, když jsme zjistili rozsah škod. Opravu jsme o týden odložili, nijak to nespěchalo, mysleli jsme si… Rozmyslíme, zařídíme, nakoupíme materiál. Lidi seženeme a nějakou opěrnou zídku vybudujeme, nebudeme nic flikovat provizorně, plánovali jsme. Říká se, že když plánujete, Pánbůh se směje.

Poklidně si užíváme nedělní poledne, když tu je slyšet ryk a křik a sousedé nás přivolávali. Copak se děje a co to, že čubizna se neaktivovala, když dole sousedi tak vyvádějí? Kde vůbec je, potvora flekatá? Zase spí v posteli?

Čubizna využila příležitosti a po dlouhém vymýšlení našla díru po strženém plotu. A hop pěkně přes potok a hopky-šupky přes sousedovu zahrádku a pěkně do baráku. Skrz barák až k vrátkům do výběhu oveček a šup, strčila do vrátek a už byla ve výběhu. Čubí ráj to na pohled! Hle tu ovečka černá, hle tu koza strakatá rohatá, hle tu ovečky provedení klasik, ale s několika malými exempláři kolem!

Čuba byla chvíli v transu a pak začala ta nebohá zvířata prohánět. Vždycky zahnala ovečku až do rohu, do vlny se otiskl vzorek plotu, zvířata si hleděla do očí a čuba se fakt dobře bavila. Ovce asi tolik ne, protože po zoufalém zabečení vyrazila stranou, čubizna za ní a už ji proháněla. Když ovečka našla azyl v křoví, objevila čubizna další oběť a celé to začalo znovu.

Naší čubě svítily oči, uši jí vlály a ocásek kmital blahem. Ovečky skákaly, jehňata bečela a čuba lítala jak splašený míč. To pochopitelně zase aktivovalo souseda, takže dílem hulákal na nás, ať s tím něco uděláme (co asi?), dílem hulákal na čubiznu, ať toho nechá.

My vyrazili, já jen v pantoflích, manžel se zdržel hledáním obojku a vodítka. Soused vrazil do výběhu a čubu si nějak přivolal. To poslušné zvíře zřejmě zjistilo, že něco je špatně a asi hodně, hodně moc špatně. Bony ztuhla, nechala se od souseda chytit za kůži na krku a potupně vláčet výběhem.

Soused na mne volal: „Nekousne mně?“ Tedy to byla hodně legrační otázka vzhledem k tomu, že už tu čubiznu dobré tři minuty držel a ona se nebránila. „Nekousne,“ odvětila jsem pevně a polykala, abych neřvala smíchy. „Ještě nikoho nekousla, moh’ byste bejt první“ mumlala jsem si potichu a sama byla zvědavá, jak to dopadne.

Soused odvláčel čubiznu k plotu a podal mi jí přes ten plot výběhu. Trochu u toho heknul, holt dvacet kilo je dost, ale když zvládne ovci, zvládne i čubu, která se proměnila v mrtvou váhu a vůbec se nevzpírala. Tak jsem to naše zvíře popadla do náruče, mrskla s ní na zem (spíš mi vypadla) a hned před sousedem jsem čubizně vzorově vykrákala za kůži a vynadala jsem jí a jakmile dorazil manžel s vodítkem, hned jí vynadal taky, ale bylo slyšet, že to nemyslí až tam moc vážně.

Soused se uklidnil, když zjistil, že kromě leknutí jeho brav úhony neutrpěl a my jsme hned další víkend zflikovali plot, aby tamtudy už žádná čubizna nemohla utéci. Zahrada je zase psotěsná.

Závěr: doporučuji toto české národní plemeno každému, kdo se nudí a zvažuje, že by si pořídil medvídka mývala. Tohle je větší zábava!

Aktualizováno: 4.7.2010 — 19:57

126 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. NO TODLE JE FAKT ÚŽASNÝ ČLÁNEK.
  TU PANI BYCH RÁD POZNAL.
  PROTOŽE PODOBNÝM OSOBÁM NEPATŘÍ NA VODÍTKO ANI JEZEVČÍK, NATOŽ BLBÉ MONSTRUM.
  AUTORKA ZŘEJMĚ BUD MÁ MINDRÁK KTERÝ SI VYBÍJÍ NA TOM ŽE JI ¨DĚSNĚ RAJCUJE SLEDOVAT ČUBU JAK STRESUJE CIZÍ ZVÍŘATA, ANEBO MÁ TAK NÍZKÉ IQ, ŽE JI TO NEDOCHÁZÍ. PES MŮŽE I VRAŽDIT HLAVNĚ ŽE SE PANIČKA BAVÍ. SOUDED NA NÍ MĚL PODAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ NEBO JI NAKOPAT POZADÍ.JÁ OSOBNĚ BYCH UDĚLAL S CHUTÍ TO DRUHÉ!
  PODOBNÝM BÁBÁM SLUŠÍ VAŘEČKY, NE PSI.

 2. Ramza český strakatý zdraví slečnu Bony! O nudě nemůže být se strakatým kamarádem opravdu řeč. Poslední dny hárá fena ob jednu zahradu a Ramza vyvádí jako šílený. Poprvé se nám stalo, že večer zmizel, začali jsme ho postrádat, když jsme šli spát. Za normálních okolností spí v jednom z mnoha pelíšků v domě, teď nebyl k nalezení. Jirka jezdil po vsi na kole s čelovkou, nic. Už jsem ho obrečela a představovala si to nejhorší. Náš smilník se objevil před šestou ráno, nohy se mu trochu třásly a hned se vrhnul k miskám. Zavřeli jsme ho k sobě do pokoje a chvíli dospali, oč nás noční trápení připravilo. Ráno jsme po ohledání plotu našli uvolněné plaňky, tu i onde něco uhnilého, dali jsme se do správky. Aby si Ramza zatím neodskočil za dámou, natáhli jsme mu lanovku mezi stromem a kůlem nesoucím konstrukci s pnoucím se trubačem a přicvakli na ní jeho vodítko. Zpočátku bezvadný, pak ale Ramza hnán touhou zabral, nosný kůl najednou vůbec nebyl nosný a celá porce trubače s květy připravenými k rozpuku žuchla na stůl, lavice i houpačku, jedna velká, skorokvetoucí hromada. Ramza se docela leknul, já jsem zanadávala, ale pak se už jenom smála a čekala jsem, co strakatý fešák zbourá příště. Tož tak. Kam se hrabe mýval!

 3. este pred spanim:
  ako spoznas,ze muz chce povedat nieco mudre?…..Ked zacne:..Raz mi zena povedala…

  / tento preto,lebo si neviem spomenut na ziadny tak dobry zidovsky ako ten od mileho JoVO.

 4. uplne OT:Mila Zdeno b.p. napisla som Ti mail,dostala si ho?Na monitore mi naskocilo,ze robia udrzbu a zasielanie mailov bude obmedzene.Tak neviem obmedzili aj ten moj?Toto je teda republika!!!

 5. Zdeno, nahaneni ovecek nema chybu. Je to vesela cubizna. Rovnez tak nazguli a Asteris historka. Co bychom si bez nich pocali

  Jakey a dva kockouri meli pred chvili v obyvaku schuzi. Sedeli v kruhu a obcas nekdo vydal zvuk. Trvalo jim to dost dlouho a byli soustredeni. Jakey vypadal, ze tomu sefuje, ale to byla asi iluze. Myslim, ze sefoval Kuliferda. Nez jsem tise vymenila baterku ve fotaku, tak prohlasili schuzi za skoncenou a sli chrnet. Jestliva se na nas nedomlouvali. (bat)

 6. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . .;;)

  .(*) Turista z Texasu, který projížděl v Izraeli velkou, rovinatou stepí poblíže Beeršeby, zahlédl pojednou malý, ale hezký domek; zajel k němu, vystoupil z vozu a zazvonil. Ve dveřích se objevil starý Žid: „Dobrý den.“ „Mám hrdlo vyprahlé jako po požáru,“ řekl muž z Texasu. „Byl byste tak dobrý a dal mi sklenici vody?“ „Ale ovšem, pojďte dál, udělejte si pohodlí.“ Muž z Texasu vešel do domu, napil se vody, poděkoval a zeptal se: „To je váš dům?“ „Ano.“ „A z čeho tu žijete?“ „Chovám slepice.“ „Jak velký je váš pozemek?“ „Jak velký?“ řekl Žid. „Vpředu to bude dobrých dvacet metrů a vzadu takových třicet až čtyřicet.“ “ Muž z Texasu se zasmál: „To já, když v Texasu ráno vstanu a v devět hodin nasednu na svém ranči do auta a jedu a jedu a jedu, dojedu na konec svého pozemku v šest hodin večer!“ Žid si povzdychl: „Ach, takové auto jsem kdysi taky měl.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným hezký sváteční večer, pohodu a hezky se vyspinkejte. ~o)

   1. 🙂 Miloučký, miloučký vtip, Jovásku! (inlove) Tyhle prostě zbožňuju. (clap) (wave) Zdravím Janičku a přeju hezký večer a dobrou noc. (h)

 7. Zdravím z rozpálených Ostrovů nejen akční slečnu Bony 🙂 Příhodu s ovečkama a s infarktem lze zažít i s jiným národním plemenem – ano, choďáci se taky rádi zapojí 😛 Nazgúlům bylo teprve půl roku, když jsme v lese nad Doubravicí narazili na stádo ovcí (coby novousedlík jsem o pasení ovcí v lese tehdy jaksi nevěděla) a aniž by dbali na moje povely, krásně stádo sehnali do houfu a odehnali ho z lesa domů. Došlo jen k jedné drobné chybce – místo do hospodářského dvora umístli stádo mezi slunečníky a stolky na dvorek odpočinkový 😀 Byl to šílený trapas, samozřejmě žádné ovečce neublížili, ale nezapomenutelné to bylo, to je fakt 🙂 Jen taková drobnost – dovedete si asi představit, jak vypadá terasa po nájezdu stáda hodně rozčilených ovcí…
  Jinak se hlásím k velkým obdivovatelům piškvorkářských výrobků našich děvčat šikovných – na něco takového nemám ani šikovnost, ani představivost, ani trpělivost a řemeslný um. Takže jen obdivuju a říkám áách…
  Blahopřeju synkovi od Aidy i hrdé matce – palce jsem odpovědně držela a jsem moc ráda, že se to podařilo a chlapec je tam, kde chtěl být.
  A milá Ygo, je u vás moc krásně… (ale na hmyzáky nekoukám! 🙂 )

  1. Jasně, choďáci to mají vychytané. Mne s papillonem v téměř identické situaci to stádo spíše tlačilo před sebou,,,A poslední desítky metrů k ohradníku jsem pádila s psem pod paží. A to tak, že rychle. Stalo se mezi Starým Městem a Olšankou. A byly to krávy. Zdravím pesíky.

  2. Živě si to představuju, milá Dede! (rofl) Škoda jen, že zrivna nepřádali nějakou párty – ale to bych toho chtěla od života moc! (wasntme) I takhle jsem setřela slzu. 😉 (rofl) (rofl) (rofl)

  3. Pááni, Dede, tenhle hrdinský počin mlaďoučkých Nazgúlů mi nějak proklouzl. Terásku si barvitě představuju, jj jistě nezapomenutelné pro všechny zúčastněné (rofl) .

   Eh, ani s buldočíkem nejsem uchráněna pasteveckých historek. Nejlepším kouskem bylo podběhnutí do ohradníku plného koní a oslů :O . Lichokopytníci se nestačili divit. Ani elektrická pumelice nevyléčila pitomce od dalších exkurzí.

   1. (inlove) Ty se mýlíš, Louk. On není pitomec,:P on je velmi zaujatý vědec a nějaká elektrická pumelenice ho nemůže odradit. (chuckle)

   2. Šmarjá, ten Pedro je ale ďábel! Jestli je něco na infarkt, tak právě tohle!! Ještě že si překvapení lichokopytníci nestačili vzpomenout na svoje kopyta!

  4. Tak napoprvé a bez tréningu to byl od Nazgúlů pěkný výkon, že se trefili a zahnali ovečky domů, dvůr nebo dvorek, to už je detail! Co kdyby je přihnali na úplně cizí pozemek, to by teprve bylo vzrůšo! (rofl)

 8. Tak zase asociační pochod k neoprávněným průnikům. Jak jsem psala, sousedům se kočky množí geometrickou řadou. Jedna z nich v pokročilém stupni těhotenství (březosti?) se vyskytla na naší zahradě v okamžiku, kdy jsme já a čiperný geront papillon Adys bdělým okem kontrolovali rodinné latifundie. I když Adys po řadě špatných zkušeností košišky ignoruje (párkrát dostal šeredně naliskáno od kocoura), tentokrát se s mou plnou podporou rozběhl a jal se košišku pronásledovat. Naplněná košiška se snažila převlnit přes drátěný plot. Zde uvízla v poloze visící kočky a nehýbala se. A teď ten asociační myšlenkový proud: Problém..Je mrtvá.. Co sousedi.. Viděl to někdo jiný.. Co s tím.. Igelitka.. A kam dál… Naštěstí se plná košiška zmátořila, přelezla plot a obávámsr, že v reálném čase vrhla příslušný počet dalších našich sousedských koťat. Tož tak. Krásný den přeji všem.

  1. Se sousedama si užíváte mocně :O . Ovšomž včerejší story o cíleném vyhánění krtků nemá chybu (y) (rofl) .

 9. OT – palcodržna. Dnes jsem v našem domečku odlovila zraněného drozda. Asi ho pocuchala kočka nebo i pes. Má zlomenou nohu a nejméně jedno křídlo, možná obě. Nejdříve jsem chtěla ukončit jeho trápení co nejdříve, protože pro mě se dívat, jak poskakuje po jedné a opírá se křídly, nemůže létat a vlastně vůbec nic, to byl smutný pohled. Ale koukal po mě živýma očkama a nevypadal, že by měl hned umřít. Tak jsem se na netu podívala po nějaké záchranné stanici a zjistila, že v Třeboni jedna je. Byli ochotní a pak pro něj přijel sympatický mladý muž. Byli ochotni přijet i pro drozda, to mě překvapilo. Tak drozdík má šanci, ale je s ním hodně ouvej a nevím, zda přežije. Tak by mu možná vaše palečky mohly pomoci.

  1. Apino, držím (y) . Chjo, tohle jsou těžký chvíle a rozhodování. Fajn, že pro drozdíka přijeli.

 10. Sláva nazdar výletu- už jsme zpět. byli jsme i s Borůvkou ve westernovém městečku Šiklův mlýn. Hezké, štěkala na koně i krávy, přežila i představení se střelbou, jen bylo hodně horko, davy lidí a jak se zatáhlo, začala být unavená a přepadlá a stáhla ocas. Ale i tak se nechala v klidu hladit od jedné rodinky, co se přišla zeptat, jestli smí 🙂
  A stejně jako Vave musím taky něco ukázat- v pátek jsem došívala deku Kačce, aby si ji mohla v sobotu vzít na tábor. Je šíleně barevná a cukrlátková: http://malcka.rajce.idnes.cz/Patchwork/#DSC05740.JPG
  No prostě takový holčičí kousek 🙂

  1. Matyldo – náhodou je moc hezká a sladěná je dokonale – ke Kačce se opravdu hodí. (y)

   1. Teda dámy, já vás tak obdivuju, nic podobného bych nevyrobila ani náhodou. Moc pěkné, moc.

  2. Opet obdiv. (y) Zensky piskvorkarsky – ja bych neco takoveho vytvarela prinejmensim rok, a stejne by to nedopadlo dobre. A vy tohle tahate jak kouzelnik kraliky z klobouku.

   1. Já v životě šila dost, ale jakmile to „neodsejpalo“, tak jsem dílo nedokončila. Proto jsem asi nepletla. Bylo to na můj vkus příliš dlouhé. Moje šití muselo mít dohledný horizont. 😀 Plesovky? 2 dny. Výbava pro princeznu k moři? Týden. Jakmile jsem to musela uklidit, tak jsem se k tomu těžce vracela. Obdivuji vás. Já bych měla jen nařezané tisíce hadříčků a sešité 4 čtverečky. A pak bych měla depku ze své neschopnosti a nedůslednosti. Nene, já si nechám roli koukací. A budu dělat ještě daleko nadšenější JÉÉÉÉ. 🙂 Kdybyste věděli, jak dlouho promýšlím ten džínový báglík s kapsičkami (wait)

      1. No víš, Zdeno b.p., já si myslím, že mnohá česká pořekadla jsou stále v platnosti, např. „Dvakrát měř a jednou řež“ či „Práce kvapná málo platná“ – zrovna tato dvě jsou jako dělaná na tebe a báglík (nod) (nod)

        1. Zdeno, možná, že to trvá trochu déle ala DOKÁŽEŠ TO. Ale já bych to nezvládla ani za pečené prase. 🙁 ;(
         Takovou nešiku, jako jsem já na ženské ruční práce abys pohledal. Moji přísnou babičku – dámu s vychováním a představou, co musí umět dívka – to přivádělo k zoufalství. Ovšem cokoli se šroubováním, pilováním, řezáním a podobně – to mi šlo na jedničku. Což jednou přivedlo babičku k zoufalému povzdechu: Manko (to byla moje maminka), víš jistě, že to není kluk?

   2. Já se s dovolením připojím k obdivujícím a obdivovat se nepřestanu protože ať dělám co dělám tohle se už nenaučím. (bow) (bow) (f)

  3. Matyldo, krásná něžná dívčí deka (clap) .

   Ještěže studny v Africe nejsou závislé na mých rukodělných schopnostech (chuckle) .

 11. Meli jsme prijemnou oslavu 4. cervence – jen my dva a zver. Marinovane stejky se povedly presne, jak se od nich ocekavalo. Vysoky kus New York strip – krasne mramorovany kus kravy – v podstate to musi byt neco jako rostenka, jenze tady se ten dobytek rozkrajuje jinak a na dobry steak to chce flakotu prinejmensim 3 cm vysokou, udelanou uvnitr jen do ruzova a zalite bylinkovym maslem. Na grilovani mam rada ta drobna extra. Tentokrat jsem prihodila pulky rajcat, sul, pepr, trochu hnedeho cukru (at to karamelizuje), potrene zalivkou z oliv. oleje a octu. A pak zvlastni vec, co jsem videla na televizi – tluste platky melounu i s kurou, potrene balsamikovym olejem a chvili na grilu. Chut je opravdu zajimava a dobra. Ono se to nad tim ohnem zkaramelizuje, a je to sladko-pikantni. Sedeli jsme na verande. Jak se stmivalo, tak se objevili netopyri a svetlusky, a zacaly jecet cikady a hejna prtavych stromovych zabicek (tree frog). Ti, co jeci, jsou zabaci. Pokusili jsme se nahrat zvuk na fotak, ale jeste to neodcestovalo do pocitadla. Zrovna kdyz jsem potesene zkonstatovala, ze kupodivu komaru je malo, tak mi jeden vlitnul do ortezy tim otvorem u kolena a nejak se tam pinozil. Lidi, to byla chutovka. (whew)

  1. Teda Hani! Je príma, že jste si svátek užili, ale popis grilovačky je tak náramnej, že jdu vybílit lednici 😛 .

 12. Hlásím návrat od Skaláka (byli jsme s MLP na jednom undergroundovém hudebním festivalu, tolik 50-60letých mániček jsem ještě pohromadě neviděla, ale je to nádherný romantický areál, ilustrační fota z loňska jsou např. zde: http://www.veselyhrbitov.com/soubory/fotoga/skalakt.html) a moc děkuju za palcodržnu, pomohla; na MČR synek uspěl (ve skifu 4. v U23, na dvojskifu U23 stříbro) a hlavně – BEROU HO DO DUKLY, to je úspěch jako hrom, jupí!!!

  1. Mne se to nechce otevrit 🙁 . Na manicky me vekove skupiny se obcas rada podivam. Takovej ten „nedame se zmast postupujicim vekem“ pristup k veci. Synkovi (a starostlive maticce) ohromna gratulace. (y) (y) (y) (clap) (clap) .

    1. Nevím, jestli to tam na těch starších fotkách je, ale zaujalo mě, že tam měli kozy ve stodole, ale v druhém patře. Pak jsme zjistili, že je tam přístup i ze zadu (stodola stála u svahu). Ale o jedno malinké kůzle jsem měla strach, pořád koukalo dolů, bála jsem se, že spadne. Jo a podávalo se tam kozí mléko, bohužel zrovna tehdy, když jsme u toho nebyli. Ale ti stopaři, které jsme vezli dom (manželský pár, ještě tak o 5-10 let starší než my a fakt androši, na rozdíl od nás), ti měli to štěstí, prý bylo výborné.

    2. Diky, Veram. To je parada. To by se mi libilo. A pripomina mi to nektere strelene akce, ktere jsem absolvovala s prednostou. Nejak tim obcas kontruju serioznejsi aspekty zivota.

     1. Je, fakt to má vydřené. Den co den hned po škole na trénink, pak 10-15 km na vodě, 10 km běh, hodinu a víc posilovna; doma nad knížkama padal, jak byl unavený, ale podařilo se. Holt ho od září budete mít v Práglu, doufám, že mi tam na něj aspoň virtuálně dáte pozor. Nejblíž ho bude mít Renata, škola i Dukla jsou tam u ní.

       1. Že jo; já jsu momentálně šťastnější než Franta Venclovský, když říkal to své okřídlené „já jsu tak šťastné…“. 😉
        Veslovat začal přesně 11.11.2005, to šel na první trénink – na vodě se samozřejmě svezla až pak na jaře. Mmch. dobře se známe s břeclavskýma veslařema, MLP a kluk s nima v zimě jezdí na hory, kluk s nima jezdí takové ty sranda dračí závody, vloni na Chalupa Cupu dokonce vyhráli Pohár měst. Foto zde, synek je ten, co se tam nejvíc nadýmá (a drží moje dřevěné pádlo): http://veslari.breclav.net/photos/chalupacup_2009%2806%29.jpg

        1. Aido – nejenom, že je šikovný jakožto sportovec, ale je i hezký (chuckle) ! A ty Břeclaváky některé znám od vidění, některé osobně – Luboš Krátký (vpravo s plnovousem a brýlemi) se mnou jistou dobu pracoval v ne-za-po-me-nu-tel-ném podniku Drupos – (chuckle) (chuckle)

  2. Aido, obrovská gratulace! Je fajn, když se dřina zúročí. Tak ať je synek v Dukle spokojený (sun) .

 13. Strakatý kolega Denis zdraví slečnu Bony! – Neoprávněné vniknutí na cizí pozemek, ano, i my máme již tento delikt za sebou, a to doslova oba – nejprve Denis za neznámou psí kráskou na její vlastní zahradu a posléze já, abych odlovila Denise. Majitelé pozemku jen čubrněli.
  U nás je dnes příjemně – celé dopoledne kolem 21 st., odpoledne teplota popolezla na 25 st. a celou dobu je víceméně pod mrakem. To je tak úlevné! Tak jsme mohli zase po čase zvolit na procházce okruh luční namísto lesního a Denis si zaskákal ve vysoké trávě. Ještě by to chtělo deštíček!

  1. Šikounej Denda! A z paničky delikventka snadno a rychle (chuckle) . Hančo, jak zvládáte horka? Máte hodně šetrný režim?

   1. Chodíme ven ráno a do lesa, kde je celkem příjemně, na trase máme studánku, a když to trochu protáhneme, dojdeme až k řece, takže přehřátí nehrozí. Ale včera bylo vidět, jak i na jindy hyperaktivní psiska vedro působí. Navštívil nás známý s Růženou, velššpringeršpanělkou – za normálních okolností spolu s Denisem lítají po zahradě jak neřízené střely. Tentokrát spolu bok po boku CHODILI, a to bylo tak nezvyklé, že nám to nejdřív přišlo k smíchu a pak nám došlo, jak jsou oba utavení, takže jsme obě psiska osprchovali hadicí.

  2. Mě by zajímalo, jak jste vnikali? (chuckle) U Deníska je celkem jasné, že to zvládne i pod plotem ale Ty, milá Hančo? (inlove) Přes plot? (wasntme) (chuckle)

   1. Naštěstí jsem nemusela přikročit k nebezpečným sportovním výkonům jako je přelézání plotu. Krasavice psí se producírovala venku a tak jsme všichni vstoupili (naštěstí pro mě) brankou.

  1. YGO, kyticky jsou krasne, ale „‚polibek“ mne dostal. Nejen, ze to vidis, ale krasne to i pojmenujes. 🙂 🙂

  2. Zgo, Tvé fotky jsou tradičně výborné, umíš se dívat a pojmenovat. Jen by mě zajímalo co je to ta puntíkatá křídlatka?

   1. Ygo, už se opět omlouvám, ale už jsem si poznačila správnou klávesu, protože jsem blbka a jsem rychlejší v psaní než má hlava (headbang) (bow) , za to mě můžeš poslat na Mars nebo i někam jinam

  3. Ygo, moc hezký obrázky! (y) (nod) Tyjo, komáří upíři dokážou květinovou romantiku totálně zazdít. Tak ještě metál za statečnost! Ani se ti ruka nezachvěla (chuckle) .

   1. Ale chvěla, jenže zřejmě má foťák dobrou takovou tu automatiku, co chvění rukou dost eliminuje.
    Jinak jsem ale celou cestu lesem vypadala jako podivný větrný mlýn – mávala jsem nejen rukama, ale i nohama – bylo to fakt vysilující (whew) (chuckle) .
    Já vím, dlužím emilka, ale v poslední době na mne padla taková nějaká chandra – ale už se to lepší, tak pak písnu. Doufám, že se u vás už ochladilo a že Pedroušek dýchá konečně vlahý vzdoušek – u nás furt tropy (nod) .

    1. Nojo, jsou to bestie. Ze mě se stává vélmi sprostě hudrající větrnej mlejn. V některých místech je jejich invaze k zešílení.

     Jo mailík! Bych si už nevzpomněla (chuckle) . Nelam si hlavu (inlove) .

     Až dneska trochu sprchlo, ale teplo se drží ve zdích – nic moc úleva.

  1. Vavís – ty ale jsou!!! Já si zase cvičně prošla všechny deky na tvém albíčku – a ne přávidím, ale závidím, pustě závidím tvým blízkým tak nádherné přikrývky! Moc se mi líbí jak tyto poslední, tak zahrada pro tvou maminku anebo deky pro dědu a babi … všecky!!!
   Já být tvoje, tak byh už žádný jiný dárek od tebe nepřijala, než tvoje deky, polštářky, taštičky a medvědy (možná, jsa děvče (chuckle) bych chěla eště panenku (clap) ).

   1. Děkuju, milá YGO. (inlove) Panenky neumím, ty umí jen Dalmi. 🙂 Ale jinak mám radost, že jsem s piškvorkama potkala – v tu pravou chvíli. (nod)

  2. Tedy Vave, to je nádhera!! Kochala jsem se všemi dekami, to je prostě paráda. Jsi prostě šikulka (jak říká naše Eliška). (clap)

  3. Závidím, závidím, závidím a stydím se za to.
   Na toto nemám ani jednu buňku v mozečku. Ale děsně se mi to líbí. A nevím, po kom já su takový gramloň na ruce, že nevyrobím věc hezkou, natož tak krásnou

   1. Milá Týno (inlove) , Ty jsi tak všestranně šikovná a nadaná, že kdybys měla ještě buňky na šití, už by to bylo moc! 😉 (nod)

  4. 3+8!!!To preto,ze ZAVIDIM.Paci sa mi zviretnicke pravidim,ale ja zavidim.Hlavne,ze mam problem prisit si gombik/resp.navliect nit/Vave k tym rukavickam-mam dojem ze jemne bavlnene chirurgicke k operaciam kosti je to prave orechove na deky.V cervenci/juli/budem v Brne ,ak mi posles adresu ,niekolko parov Ti poslem

   1. Jé, Verenko, to jsem vůbec netušila. Já jsem byla v přesvědčení, že se na operace používají jen ty tenké (latexové? gumové?) A v těch se zase dobře myje vzácné teninké sklo. Připravovala jsem tak expozice broušeného skla. Když se myje holýma rukama, tak po delším ráchání jsou ruce ohlazené a můře něco proklouznout a rozbít se. V rukavicích je větší jistota.

  5. 3+8!!!To preto,ze ZAVIDIM.Paci sa mi zviretnicke pravidim,ale ja zavidim.Hlavne,ze mam problem prisit si gombik/resp.navliect nit/Vave k tym rukavickam-mam dojem ze jemne bavlnene chirurgicke k operaciam kosti je to prave orechove na deky.V cervenci/juli/budem v Brne ,ak mi posles adresu ,niekolko parov Ti poslem./Tie deky to nie je rucna praca-to je UMENIE

   1. Milá Verenko (inlove) , děkuju za pochvalu i za nabídku rukavic – moc ráda je vyzkouším. Snad se večer dostanu k odpovědi na Tvůj dopis a adresu Ti napíšu.
    Víš, já možná dokážu ušít deku, ale skutečné umění je umět šít lidi. To je to opravdové v životě a za to Ti náleží obdiv a úcta (bow) – to bych nikdy nedokázala. (shake)

  6. Já už áchala v předstihu mailem podobně jako vy. Vave opravdu umí mocmoc. (sun) (*) (rose1)

  7. FUJTYSEŠ ták čikouná, že nebejt zapocená i mezi – ehm. No prostě všude, zapotím se vzteky. 😛

   Já si zas ušila na sebe novou boudu: vedra, žáno, kočky visí na parketě nebo z voken, žáno, tak mne napadlo, co už jsem trochu dělala, když jsem si předmáčela hřeben k česání. Pustila jsem čůrek do dřezu (osvěží to vzduch – aspoň doufám, ochladí dlaně), namočím ruce a přejedu kočku a pod čůrkem opláchnu stáhnuté chlupy a jedu podruhé. Víc než dvakrát Babetí ani Pusí psychicky neunesou, ale Bětuli se to zalíbilo, tak pucuju Bětuli teď už třikrát denně, dokud nevypadá, jak kdyby právě vylezla z potoka. Fakt to má plno přínosů: já si ochladím krevní oběh, zlikviduju plno chlupů – však taky nestačím vyklepávat sítko z odtoku, a zřejmě, a to je hlavní, tím ochladím i kočku, dycky se pak jde sušit na okno pod větračku a tak si myslím, že ji to musí pěkně profukovat pupík… Sice sličná panterka vypadá spíš jak ježek, ale evidentně tento typ koupele prej ano. Možná že bych ji časem zkusila šoupnout do lavórku? Uvidíme.
   Eště někdo nějak chladíte svý kočky?

   1. To musím vyzkoušet na kosourky – češou se poměrně neradi. Mikešek má občas milostivou náladu, Bertík se to učí, ale musí to být jednou kartáčem, potom pohladit, kartáč, ruka … a ta by mohla být vlhka? 8-|
    Děkuju, Lásková. (inlove) Jsem ráda, že se Ti to líbí. 🙂

   2. Jó čičiny a údržba kožíšků. Mokré ruce na línání kožichů jsem objevila taky. Mína těžce nese jakoukoli péči, maximálně ji drbu a drbu i proti srsti a ona se potom učeše.(chuckle) Ale při prvním projevu nelibosti to znamená STOP a už ani jednou. Mouryn je takové zlatíčko, které o sebe moc nepečuje. Tak ho beru mokrýma rukama po i proti směru a ruce oplachuju. Ale zrovna v těchto dnech mám u Mourynova kabátku veliký rest. Poslední týdny jsem byla doma jen sporadicky a jemu konečně dolínal zimní kožíšek. Na zadečku u kořene ocásku si kožíšek neošetří (Mína ano) a já to zanedbala. (headbang) Tak se mu tam vytvořily 2 spečené chuchvalce (asi jako miminčí pěstičky). (wasntme) Tak Mouryna trápím hřebenem, protože žádný kartáč nepomáhá. A on chudák vrčí a kope tlapkami, ale ku podivu mne nekousne. Pak ho pustím, on uteče na střechu, tam se otočí a vrátí se pro odměnu a tu strašnou újmu. Pochopitelně se musím ukázat a taveňák to jistí. Je to boj na několik dnů a mně je líto, že jsem to tak zanedbala. Už jednou se mi to u něj podařilo. To jsem byla na několik dnů slůžo a bylo vystaráno. Tenkrát jsem to zbaběle řešila ustřižením spečené srsti. A Mouryn měl plešatou pr-delku až do listopadu. Je to asi tím, že Mouryn není tak ohebný, jako jiné kočky. (sun)

   3. Jůů Bětu-Pusí-Babílásková – to by mne nenapadlo, vlhkou rukou. Zikmund taky česat moc nee (a přitom jeho polodlouhá srst si o to říká – ne, že by ji měl zamuchlanou, ale prostě vyčesávat by to chtělo, abych omezila výskyt chlupů v bytě). To budu muset zkusit, díky za nápad.

    1. Taky nechápu, že mne to nenapadlo dřív. Přeci kdykoli vařím, myju nádobí, něco COKOLI činím, holky se nasáčkují na linku a na stůl a jsou po ruce, ale nehlásila bych to pochopotelně nadšeně, kdyby to Bětuš nebrala za své – páč ona to fakt takhle chce, i prodloubat a promasírovat mokrými prsty pod bradou a bříškem, takhle každý nepodrží.
     Přeju úsměv a úspěch!!

  8. Pokaždé, když vidím takovou nádheru, dostanu záchvat, že bych snad mohla taky…. Zatím jsem se vždycky vzpamatovala. Vave, pokušitelko, to je nádhera a zase úplně jiná než ty předchozí! Zasluhuješ poklonu (bow) !

   1. Děkuju, milá Hančo. (inlove) Já jsem odjakživa na sebe i děti pletla a šila z kousků, říkala jsem tomu sešívance a spletence a vůbec jsem netušila, že to jsou vlastně piškvorky. (nod) Vlastně pořádné šití ani neumím. (blush)

  9. Vavi, jestli ostatní závidí, tak já závidím strašně moc, ze všech nejvíc. Já si sednu a mám nápadů ale ruce mě neposlouchají. Dřív jsem toho našila na děti , na sebe a do domácnosti dost i napletla protože nám nic jiného nezbývalo, ale po úraze a borelioze zůstávám jen u těch nápadů.

  10. Vave, zase jenom ziram. Jenom te prace a trpelivosti, co je v tom. Uz jen pri predstave se zapotim. Ale hlavne je to umeni. 🙂 Piskorkarky vsechny – mate muj obdiv.

  11. Vaví, jeden kousek krásnější než druhý. Nepřestávají mě fascinovat jedinečné deky i ostatní, šité obdarovaným na míru. Jj, seš kouzelnice (inlove) .

   A díky Bětuláskové nezávidím, heč! Ač obouruč levoruká, rovněž vynikám v umění ušít si na sebe boudu (wasntme) . Nechcete někdo fenečku??? Malinká, roztomilá, fousatá, kost a kůže, již odblešená a možná březí?!? Nekupte to 8) . To mám za to, že se mi nechtělo ráno vstávat a posunuli jsme vychajdu.

   Jinak vyčesávání mokrýma rukama je stará osvědčená věc. Funguje to výborně na kdejakou domácí havěť 😛 . Ovšem naše kočeny si jako jediné v domácnosti vedra užívají, chlazení netřeba…

   1. Já bych chtěla, ale jsem v této domácnosti jediná! Neříkej, že jsi si ji nadělila k dnešnímu státnímu svátku (wasntme) ?! Jojo, cesty páně jsou nevyzpytatelné (nod)

   2. Já bych taky chtěla, ale jsem jako Yga v domácnosti jediná. (think) Páníček mi moje potrhlé nápady při prohlížení stránek Útulku v Troji rozmlouvá, no a Olda by to počítám nevydýchal.
    Dnes u mě byla dcéra s Natálkou a Olda neskutečně žárlil a celou mě zasedl, že abych se věnovala jen jemu!! (inlove)

  12. Krásný deky všechny!! Já bysem taky moc chtěl (nod) ale u mě to přání zůstává v rovině fantazie, protože něčeho takového nejsem a nikdy nebudu schopná. (whew) (inlove)

 14. Jejda, tak tohle raději Arince číst nebudu, nemusí vědět o všem. Stačí nám ty skopičiny, na které si přijde sama. Jako, když při poslední vycházce objevila dva na dece. Většinou si lidí bez psa nevšímá, ale tihle ji zřejmě svou činností zaujali i přiběhla k nim radostně, rozvalila se vedle nich na deku, vytrčila packy, nastavila bříško – drbááát. No, slečna leknitím vyjekla, ale mládenec to vzal s humorem, podrbal poslušně Arinku a já ji popadla a uháněla pryč s omluvným mumláním. Nojo, člověk se strakáčem musí být ve střehu. Arinka moc pozdravuje rodnou tetu Bonynku.

 15. Jejda, tak tohle raději Arince číst nebudu, nemusí vědět o všem. Stačí nám ty skopičiny, na které si přijde sama. Jako, když při poslední vycházce objevila dva na dece. Většinou si lidí bez psa nevšímá, ale tihle ji zřejmě svou činností zaujali i přiběhla k nim radostně, rozvalila se vedle nich na deku, vytrčila packy, nastavila bříško – drbááát. No, slečna leknitím vyjekla, ale mládenec to vzal s humorem, podrbal poslušně Arinku a já ji popadla a uháněla pryč s omluvným mumláním. Nojo, člověk se strakáčem musí být ve střehu. Arinka moc pozdravuje rodnou tetu Bonynku.

 16. Jj – ovečky jsou veliké lákadlo.
  Jednou jsme takhle ještě s Herem byli na návštěvě, kde používali stádečko ovcí místo sekačky. A v Herovi se probudily ovčácké geny a soudil, že ovce nemůžou po sadu courat, kde se jim zamane a pěkně je sháněl do houfu, na což ovšem ovečky jaksi nebyly zvyklé.
  A nedalo se nic. Ani vysvětlit majiteli oveček, že je jenom pase, ani Herovi, že je pást nemá. Byv uvázán, spílal toulavým ovečkám aspoň z povzdálečí a mejitel při každém štěku nadskakoval, takže nezbylo, než odjet. 🙂

 17. Madam Strakatá je přemýšlivá pejska, co by neudělala pro trochu zábavy s ostatní zvířenou 🙂 . Cituji „Vzhledem k jejich inteligenci se divím, že ještě nezastávají nějaké posty důležité pro chod státu.“ Tohle jsem vyčetla na stránce jednoho českého strakáče jménem Jaga a myslím, že to platí . Zdravíme celou smečku. 🙂 (y) (wave) Bony je prostě (angel) . (h)

  Cyrdovi a Metudkovi jsem přála už včera 🙂 nějak se mi to, to nevadí ale když mají dnes ten Státní svátek , ja je psáno nahoře vpravo, tak ještě jednou, dík za písmo a volníčko. (rofl) (y)

  1. Přeji všem vespolek pohodové prožití svátečních dnů.
   Za chvíli vyrážím do práce,
   ale protože jsem stará, tak jsem jen DPČ, to jako brigádník, takže žádné příplatky za (z)věrozvěsty.
   A těším se, že hned, jak se vrátím, tak hupnu na Zvířetník a budu číst nové příhody a komentáře. Tak se, prosím, snažte, pište, komentujte.
   Těším se a zdravím.
   Ještě nakrmím dravou zvěř a jdu.

 18. Jó Bonynka. To je hlava koumavá. (rofl) Mám dojem, že jejím heslem je :“Pro trochu srandy šla bych světa kraj.“ (h) (sun)

 19. Čubinka je hodně dobrá když si našla tak složitou cestu přes domeček. člověk jim musí vyhubovat i když by se nejraději smál a chválil. To náš první koliák chodil za nevěstou /malou špicovou/ k sousedce také tak- otevřel si vrátka do dvora, pak do předsíňky a do sednice a paní sousedka ho přivedla domů a říkala, že už to je vážná známost, že už chodí k nim až domů. A pak je hubujte doopravdy.

 20. Tak Verenka si ma predbehla! Článoček fajn, taký akčný pesko, to musí byť radosti. Aj keď ani s goldenom nie je nuda.
  A krásne dobré ráno všetkým vinšujeme. (f) (f) (f)

  1. Než som dopísala, už je tu Xerxová. Kedy ty spíš? Aj keď robiť babičku dá asi zabrať, čo? (inlove)

 21. hezký sváteční den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)
  Hezky akční počteníčko – hlavně že všichni akt (h) éři zůstali zdraví (nod)
  nejde mi psát, neb chovám (inlove) Maminu jsem vyhodila dospat… a mladíka učím na Zvířetník (rofl) Beru kočár, jdem ven…

  1. Sváťa zdraví svého spolublížence Vildu (wave) . My u Zvířetníku obvykle kojíme-jen ne v tak hroznou ranní hodinu, to se ještě chrní |-)

  2. Ano ano, milá Xerxová (inlove) , o Zvířetníku vyprávěj mladíkovi na dobrou noc i po probuzení. (nod)

   I já jedu něco Zvířetnického pošpitat svým chlapečkům. (h)

   Milá Zdeno (inlove) , to jsou žinfarktové situace! (whew) Podáváš to se svým kouzelným smyslem pro humor (chuckle) (clap) , ale věřím, že v tu chvíli vám nikomu do smíchu nebylo. (sweat) Co čubina? Nezalíbilo se jí býti nevyučeným pasteveckým psem? Nebo jí jedna zkušenost stačila navždy? (chuckle)

   Přeju všem krásný den! (h)

   1. Milá Vave, pošpitej chlapečkům něco pěkného i za mně. Nám dnes chybí malávíla, jeli do Nemojan k rodině, tak jsme sami se zvířenou. Vypadá to dnes na rozmarné léto. Zdravím celou Vaši smečku i s mláďátky. (wave) (h) (hug)

   1. Betka je v pohodě. K malému se moc nežene, zdá se, že jí opravdu je zatím ukradený… Ani když brečí, tak nijak nevyvádí. Na procházce byla pochopitelně s náma – ale zkoušela jsem, jak by mi to šlo samotné, a tam nám to moc nejde. Ona se kolem kočáru dost motá, i jsem ji přejela několikrát tlapajznu. Takže páník měl kočár a já psici – tak nám to jde nejlíp.
    Jinak před chvilkou řvala u plotu a vrátila se s utrženým bříškem prstu na přední tlapce. Takže mám všude krvavé stopy…

 22. Dobre rano.Vdaka Cyrilovi a Metodovi vieme citat a pisat-tak som si pocitala,zasmiala sa a mozem do vecera pracovat/za priplatok 100% za st.sviatok/Vazne uvazujem nad psom v rodine.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN