PSI: Zn. jsem veselý, hravý i žravý

No fakt, tohle všechno já, Beny, dovopravdy jsem. A nebojte, já si žádný inzerát nedávám, ani fakt nikdy nebudu, to jenom tak blbnu, víme? Proč bych to dělal, jídlo mi dají, že se musí mlsat, to chápou celkem taky (když jsem dostatečně důrazný), hrát si se mnou chtěj, tak dobré bydlo mám, ne.

Něco v tom nadpisu jsem ale neuvedl – že jsem velice krásný!! Říkal jsem si, že to by moh′ leckde i počítač zkolabovat, kdybych to všecko tak najednou vybafnul. Srst ebenově černá, lesklá tak, že při slunce svitu kdekterá psí krasavice i oči mhouří, však pod bradičkou až na hruď se táhnoucí mléčný pruh jen zdůrazňuje tu ostatní černotu (když jsem byl ještě štěndo malý, tak se mi lidičky smáli, že mi furt teče mlíko po bradě).

V oku žár a pružný krok, chovám se však někdy jako cvok. Není to, jak myslet byste mohli, krásnými psicemi (tyhle touhy mi, nevím proč, má paní definitivně už před drahnými lety zatrhla, prý blbnul jsem už privel′a). Já totiž milovník jsem veliký všech předmětů točivých. A můžu já za to, že točí se snad ouplně všecko (však i ta zeměkoule, ne? Vždyť chtěli dokonce upalovat ty, co to hlásali, jak si tak nějak pamatuju).

Nejradši mám, když se to točí a ještě utíká. To potom okolí jen čubrní, co ve mně dříme za dovednosti. Cvičenci Sokola by bledli závistí a cirkusáci chtěli brát u mě lekce. Panička dokonce usoudila, že asi nebudu obratlovec, ale prý jakási měňavka nebo co (tak já si to s ní klidně vyměním, ale nevím teda co je zač – to jsme ještě ve škole, prosím, nebrali).

Když to konečně lapím, tak umím ještě cosi – ha, to úplně každý psí kámoš neumí – sám to vyhodit, otočka, zamávat všema čtyřma a znovu lapit. Teda tlesknout těma packama jsem ještě nenacvičil, ale makám na tom pilně. Jediný problém je v tom, že panička chce furt chodit, prej hubne nebo co (má to holka marný, že to ještě za půl století nepochopila, to teda nevím). Pořád na mě „jdeme, jdeme“, co na tom kvaltu má, mně by bohatě stačila zahrada s dvorkem. Vždyť to říkám, ne – vyhodit, otočka…

Abyste ale nemysleli, i v psím ráji je někdy neveselo, no, truchlivo úplně ne, ale neveselo jo. Ta potvora Betyna už není, co bývala, znáte ženský; zpočátku mě docela mrzelo, že se tak změnila, nevděčnice nevděčná, že nevděk až tak i psím světem vládne, jsem netušil. Když nás seznamovali, jako správný gentleman jsem dámu zcela naprosto ve všem pardonoval, u misky trpělivě vyčkával, až ona své si dopřeje, ve dveřích přednost dával (tedy do kabátu jsem ji nepomáhal moc často, to je fakt, ale když ona si žádný kabát nikdy nesvlíkala, tak co jsem moh′ dělat.).

A byla jak to hovádko boží – představte si, lidi, ona nikdá nebyla v lese. Fakt všecko jsem ji musel ukazovat, však taky panička říkala, jak je to dojemné, vidět nás dva jak běžíme loukou hlavičku u hlavičky (Asi šestiletá Betynka žila se svou majitelkou, starou paní, zcela izolovaně, nejenže nikdy nebyla v lese, ale ona nikdy neopustila dvůr; lidi, auta i psy mohla pouze tušit přes vrata. Když jsem ji poprvé vyvedla před dům, zdálo se, že se s tím snad nikdy nesrovná; dneska je z ní vládkyně lesů, vod i strání).

A najednou, co byla taky na takové té operaci, však víte – aby náhodou někde k outěžku nepřišla – je z ní úplně jiná baba. Satorie je z ní. Komandovat by chtěla, jednoho seřve ani neví za co, tak nevím, mám ještě počkat nebo ji rafnout hned? Nějak se jí ty hormóny pomátly nebo co. Je sice o něco těžší (já mám kil tak 8 a ona asi 13), ale zuby máme dobrý oba.

To bude u nás jednou tóčo. Ještě si to musím nechat projít hlavou. Jestli ji zakousnu, dám vám vědět (z Betynky se stala něco jako dominantní fena, jestli jsem to řekla správně, nevím, jestli je to odborný výraz, ale „šéfuje“ nás všechny“).

Tak tohle všecko shora popsané jsem já, černý kříženec Beny. Říkají, že jsem se matičce přírodě móc povedl. Tuhle mámu neznám, ale tu lidskou maminku, tu teda miluju mocmocmoc. (Benýsek je kříženec kdovíčeho s kdovíčím, ale teriér je v té směsce tutově, našla jsem ho jednou v červenci v šíleným parnu uvázaného u kontejneru jako tří – čtyřměsíční zoufalé žíznivé klubíčko, které mi ještě ten večer prokouslo prst).

 

Aktualizováno: 28.6.2010 — 16:08

116 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. No jo – jak se jí postavily vlčí uši, hnedle by se jí jeden bál (chuckle) (chuckle) (chuckle)

  2. jo jo – už mají nebezpečnou šelmu… (inlove)
   Hezké portréty – mokrá kryska je stejně nejhezčí (rofl)

  3. jéééééééé Berůůška (h) , je krásná, je úžasná a je v pohybu nezachytitelná. Chůdě Kazan 😀

 1. Zito, Benýsek i Betyna jsou báječní pejsci a ty jsi pro ně udělala moc a moc. Benýsek to sem moc pěkně naštěkal a úplně mě šokoval příběh Betyny, která se tak dlouho vůbec nedozvěděla o okolním světě. Oteření nových obzorů musel být pro ubohou pejskovou opravdový psí kulturní šok.

 2. Mily Beny, on to o nekolik prispevku dole vyresil Jenda – ani nevis, jak se mas. 🙂 A jsi sikulka, jak si umis hrat. A tvoje panicka uz ma nekde v te velke knize zapsanou velikanskou (*) za to nestastnou chlupatou hromadku, co si prinesla domu.

 3. OT. Jako věrný zabukista ještě z éry TJF dodala jsem si konečně odvahu a přispěji.
  Dnes jsem končila dvoudenní projekt se studenty naší sekundy „Chemie kouzelná“. Nabídla jsem jim stažení fotogalerie projektu na jejich flešky, které jsem si naházela do kapsy svého chemicky umatlaného pláště. Tahám jednu po druhé a fedruju tam Px.JPG jak do míchačky. Jedna řvavě zelená fleška mi nešla nasadit na kabel. I vezmu si brýle a vidím, že se na USB port snažím narvat svůj plastový zapalovač. Takže lidi, kdo z vás to má?
  HanaDu poprve zde, omlouvám se předem i zadem. 12

  1. To je moc dobré, milá HanoDu (inlove) (y) (chuckle) .
   Myslím, že jasně patříš mezi nejvíc nejlepší přátele, kterých je tu plno. 🙂 (nod) (h) Vítej! (h)

   1. Děkuji Vave, dalo mi to hodně sebezapření. Až ten šok vydejchám, zkusím přispět příhodami se svým třináctiletým papillonem, takto čiperným gerontem.

   1. Dík, jsem takový zapadlý vlastenec. Asi budu trapně potřebovat radu – když budu chtít vložit fotky, jak na to? Můj čiperný geront je skutčně neskutečně fotogenický ( na rozdíl ode mne 🙂

    1. Fotky musíš poslat Dede s článkem jako přílohu, pokud chceš vložit odkaz na album do komentáře, tak jen zkopíruj adresu a vlož do textu. Vítám!

     1. Jj, dík moc, tahám. Asi mi to bude chvilku trvat, ale příhody s čiperným gerontem už jsou ve vývoji ( zatím v mé šedé hlavě 🙂 Dík za podporu a ohlasy, je to moc hezké. HanaDu
      13 na druhý pokus 🙁

  2. Nazdar spolujmenovkyne! Kdyz nas bude vic, nebudeme se bat vlka nic… 🙂 No a historka se zapalovacem by se mohla stat i mne (clap) , protoze ja uz bez bryli nablizko jiste detaily taktez herozeznam.

  3. Vítej, Zabukistko, jsem moc rád, že se objevil další potenciání přispěvatel ať už konverzační nebo publikační. (y)

  4. HanoDu, zavítej častěji. Zapalovač po kapsách nenosím, ale snažit se ho strčit do USB je opravdu půvabné. A neboj se a zavítej častěji.

 4. O.T. Nějak mi vytanul zážitek z nedávna. Byla jsem (samozřejmě proti své vůli (chuckle) ) zatažena do hospody. Je to u nás na sídlišti v takovém tom objektu, co se mu říkalo „občasná vybavenost“. Kromě jiného je tam dole pizza, uprostřed (s terasou) hospoda a nahoře fitness. Připouštím, že bych byla bývala asi měla spíš makat v tom fitku – ale to byste nevěřili, jak úžasně chutná pivo a chleba se škvarkovou pomazánkou, když k tomu posloucháte tu tu nadupanou muziku a výkřiky „vydrž – heh – heh – eště jeden – makám – heh – heh“
  (rofl) (rofl)

  1. Teda Zano! (inlove) Ufff, chvíli jsem musela přemýšlet, kde vlastně jsi byla na tom pivu. (wasntme)

 5. Nadech, vydech, nadech, vydech … ani nevis drahy Beny, jak se mas, ze mas klid! Nadech, vydech, nadech, vydech a vyrazit.

 6. Dobrý večer vespolek, nechci rušit debatu, ale ráda bych se zeptala (asi nejspíš paní Dede – kterou mimochodem velmi obdivuji za všechny její aktivity a dovednosti ) , zda mohu poskytnout přístup na Zvířetník asi dvěma lidem, kteří jsou taky tak trochu, no – jak to říci – ujetí , jsou v majetku svých psů a kočkourů. Pokud ano, jakou adresu mohu uvést?
  Ač zabukistka, jsem věrná čtenářka a pozorovatelka, málem jsem se vydala na cestu na Mácháč, a „odbukovala se“,leč vis maior mi v tom zabránil(a),a teď jsem také dost absentovala, protože jsem měla starosti a musela moc chodit -no, chodit – jak se chodí se dvěma berlema a přepravkou – k vetovi, Ríšenka, černá kočička, zle doplatila na vedra, která byla .A doprovodila jsem za duhový most
  kocourka, kterého jsem měla moc ráda, však pamatoval i mého muže a byl to džentlmen každým chloupkem.
  Prosím o odpověď a předem díky, i za to, že se mohu vypovídat a troch odlehčit na duši.

  1. hexe, zdravím a mám radost, že trochu vystupuješ zpozabuka. (f) Nejsem sice Dedé, ale ona by ti určitě taky řekla, že tady je vítaný každý, kdo v dobrém přichází. 🙂 A pro ty nové zájemce – stačí se dostat na adresu
   naszviretnik.net
   není třeba se nikde hlásit, těšíme se na nováčky. (h)

  2. Milá Hexe (h) , škoda že jsi nemohla přijet. Objímám Tě, je mi líto kocourka. (u)
   Myslím, že všichni dobří lidé jsou tu vítáni. 🙂 (handshake) (h)

  3. Zvířetník je přeci zcela veřejný prostor – tedy pro „slušné“ lidi 😉 Pokud jde o možnost příspěvků, tak ty se posílají na adresu Dede – její emailová adresa je na stránkách vpravo – modře zvýrazněná. A do diskuzí se nemusí nikdo hlásit nikde – tam se prostě vyleze zezabuku… (nod)

  4. Milá Hexe,
   je mi líto kocourka a taky Ríšenky (ale u ní doufám, že je už v pořádku).
   Určitě tady budou tví kamarádi vítáni – vždyť většina z nás je „postižená“ (chuckle) – ať už zvířátky nebo dobrými lidmi – ono to v konečném zůstatku vyjde nastejno (nod) . A na Náš zvířetník se taky dostanou, když si zadají do Google jeho název – myslím, že jsme mezi prvníma odkazama (y) .

  5. Hexe, vítej a tví kamarádi také. Každý, kdo přichází v dobrém a chce tu v dobrém zůstávat, je vítán. Tak vstupte beze strachu všichni.

  6. Milá Hexe, moc rádi si přečteme o tvých zvířátkách a pofoukáme bolístka. Každý z nás má nějaké smutky na duši a věř, že sdílená bolest je poloviční bolest. Tak piš a nestyď se, já jsem taky čerstvá přispěvatelka a musím říct, že je mi tady moc dobře.

  1. Šermíř sice nejsem, ale už se těším na toho humra 😛 Možná bychom mohly kolem toho 12. poprosit o malilinkou palcodržničku 🙂

   1. Že jo? Ale podle mě to stejně zas vyhraje někdo, kdo si to vůbec, ale vůbec nezaslouží – na rozdíl od nás, že. 😉
    P.S. Jak to dneska dopadlo? Držela jsem pěsti tak, že jsem málem nemohla pracovat. 😉

    1. Další kolo cca 12.7., za všechny pěsti děkuju! Třeba pan L. – všimla jsem si, že už neriskuješ napsat celé jméno (rofl) – přihlédne k vytvořeným spotřebním družstvům (chuckle)

     1. Třeba jo, doufejme. Jinak – zajímalo by mě, jestli by byl pan L. schopný bez chyby napsat nebo říct moje příjmení, když jsme u toho…

 7. OT – Beník snad promine 🙂 ale musím nahlásit, že Berrinka už vypadá skoro jako vlčka – dnes se jí bezmála postavily uši! 🙂 Sice ještě stojí tak trochu opile opřené o sebe, ale stojí – takže už nevypadá ani jako krtek ani jako medvídka 😛

  1. to je paráda (wave) už budeš mít nebezpečnýho psa s ušima nahoru (rofl)
   Já se taky musím pochlubit – Betka dneska zcela v klidu a pohodě uvítala Viléma u sebe „v pelíšku“. Absolutně bez potíží – nežárlí, nevnuvuje se – ale ani nestojí stranou… prostě se vůbec nic zajímavého nestalo, jen tu byl jeden mimíšek navíc. V neděli se jí sem mlaďaska s mrňousem nastěhují na celý týden – to už bude mít delší službu (chuckle)

 8. Děkuji všem za vlídné přijetí, jsem takový kluk nezbedník, rošťák a uličník, ale mám vás ,lidi, fakt, rád. A když mě hezky posloucháte a po vůli děláte, tak vás mám ještě radši, Tu Betku jednu protivnou (ale docela vám hezkou) už jsem trochu srovnal. Včera na mě bafla, ale já ukázal zuby…
  Myslím, že to nakonec půjde, protože, víte, my oba moc milujeme naši paničku a ta když zvedne jenom trošku hlas, tak my oba móc chceme být za hodný pejsky. Ta to s nama teda umí!!!

  Mějte se hezky a poslouchejte své zvířecí kámoše, ať se mají všichni tak dobře, jako my na našem dvorku.

  Váš černokněžník Benýsek

  1. …………………….., ale já ukázal zuby………………………………..

   a byly žahnutý hanolu?? 😀

 9. Šťastný pes – jediná radost uondaného páníčka. (rofl) Tak ti Beníku přeju ještě hodně výskoků a chytání a na tu satorii se vybodni, však ona zklidní.
  A paničce díky za povídání – šťastný pes = úsměvy Zvířetníků zaručeny. (chuckle)

 10. Zito- (bow) , nejdřív úklona a pak (h) (y) poděkování za ty dva chlupatce, za Betynku a Beníka. Že díky Tobě mají svoje psí krásný doma. A pak taky pochopitelně díky za článek. Beníkovi vyřiď, že je šikule – takhle si sám nadhazovat, to fakt skorem žádný pesan neumí (y) 🙂

  1. Ale umí, umí si třeba přiklapnout jídelní misku na hlavu, když žádá o potravu – čili ešus na hlavu Ešuse- umí si tahat bydlík do auta a vůbec umí jiné věci, na př. strpět ostudu v tramvaji, a pod. Nemusíte se rosit, milá PetroK, jste klasik. A Ešus s panem profesorem jsou dvojka, jejichž příhody volají po knižním vydání.

   1. Teda eizi náma, PetroK, Ešusí kniha je snad jediný Zvířetnický projekt, který ještě nedojel do konce, jakpak ono to je daleko? (call)

  1. Jo, v práci nepokoukám neb máme dotyčné stránky zatrhnuté, a jak jsem zvědavá:O Holt až doma.

 11. Milý veselý a žravý Beníku (dog) (h) , docela ráda bych tě viděla v akci, jak doběhneš a předběhneš to točivé a chytíš to v letu a doneseš zpátky paničce. 🙂
  Tohle já totiž neznám, ani Píďulka kdysi, ani Andulka nejeví o aporty pražádný zájem. Tedy – pokud je to jedlý klacek, lze pro něj s rozmyslem doběhnout a pak ho zamyšleně žvýkat v trávě. Pokud je to cokoli jiného, doběhni si pro to paničko sama – to čtu ve zhnusených zracích Anky, kdykoli se o nějaký aport pokusím. (wasntme)

  1. Aportíky Bára může. V množství větším než malém. Včera ji Junior dokonce rozštěkal, když váhal s hozením klacku do Desinky.

   Beníku, užívej si s paničkou a navrhni jí, že jí občas nějaký ten aportík taky hodíš, aby se proběhla, když už na tom trvá 😉 😛 (chuckle) (h)

   1. Nojo, ale Baruška je RETRÍVR, ti mají aportování v popisu práce (jestli si dvojnožec užene tenisový loket jim je fuk).
    Kdežto v černém krasavci je teriér (škoda, že není fotka), a ten loví vše, co se hýbe (nebo točí). Od Betynky si nenech moc líbit. To nejsou hormóny, to je dobré bydlo, co z ní udělalo dračici. 😉 (h)
    A hodně hezkých procházek paničce dopřejte. Ono je to zdravé.

  2. VIď Vave? Taky bych to ráda viděla. Aportíky u nás v kurzu jsou – hlavně tenisáky a tenisáky do vody úpa nejvíc, ale takovejhle majstrštyk teda v zásobě Ešus nemá, to ani náhdou.

  3. Jééé, to bych taky ráda viděla. Arinka je na tom jako Anka s jedinou výjimkou: jakmile má balonek jiný pejsek, tak se ho rafinovaně zmocní, vesele provokuje, odmítá ho dát a ohluchne, čím víc psů ji honí, čím víc panička řve až chraptí, tím je to větší zábava. Předvedla naposledy dnes ráno.. :^)

  4. Don aportíky a fotbálek miloval /teď taky ale už nemá přední zuby a te pohyb už není takový/ ale malej ten přinese jednou dvakrát a pak ho to přestane bavit a přitom to jsou oba koliáci

 12. Milé Šárky i Sharky (inlove) , přeju vám všechno nejlepší k svátku (f) a hezky si ho žijte! (sun) (music) (dance) (d) (^)

     1. No, vlastně ano!

      Milí Petrové a Pavlové (inlove) , přeju vám všechno nejlepší k svátku (f) a hezky si ho žijte! (sun) (music) (dance) (d) (^) (beer)

   1. Jsi mě zblbla svým přáním tak, že jsem seřvala kluky na dílně, že nemají hotové jednotky, když je středa a musej odejít k zákazníkovi…. (blush)

   2. tenhle přehmat se mi povedl včera, hned ráno jsem si na Zvířetníku přečetla, že svátek má Pert a Pavel a abych nezapomněla, hned jsem poslala manželovi sms (krásný svátek, miluji tě…), bohužel hned vzápětí jsem si uvědomila ten omyl, že není Petra a Pavla, ale Lubomíra… Tak jsem poslala ještě jednu, ať se netrápí, že tohle bylo pro Luboše, a že na jeho svátek taky nezapomenu. Naštěsí to pochopil, ale řečí bylo plno…

 13. hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)
  Další nově představený Zvířetnický mazlík (inlove) – jen tak dál… Škoda, že není fotodokumentace

 14. Beníčku, ty si se fakt poved! A měj trpělivost, ony se ty hormony časem snad srovnají! (sun)

 15. Hlásání: Stafík řízlej cirkulárkou šel dneska odpoledne domů – chodí, venčí se, žere, pije a je to velký mazel.. jestli se něco nepo…, tak by měl být v pohodě 😉

  1. Teda Lucko, klobouk dolu za takovouhle praci. To je snad zazrak – teda spis umeni lekarske. Doufam, ze uz zustane pri dobrem.

  2. Dík za zprávu, Lucíšku! (inlove) Jste všichni pašáci – dochtoři i pséko. (y) (clap) (h)

  3. Teda, to je úspěch. Gratuluju. Přiznám se, já byla pesimista. To jsem moc ráda, že jsem byla na omylu.
   (y) (rose1) (handshake) (rose1) (y)

  4. To mám velkou radost. Určitě teď tam u vás na veterině máte dobrý pocit z výborně odvedené práce. Na začátku to muselo vypadat hrůzostrašně.

  5. Jste (h) , že jste hafušu zachránili, jsou to takoví troubelínkové, že si myslí, že se jim doma nemůže nic stát, že jim nikdo neublíží. Ještě by mě zajímalo, jak to přežil ´ten pán, tomu asi muselo být hodně blbě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN