PUPÍCI: Jak k nám přišel Drops

Naše Nejstarší má v druhé polovině července svátek. Na tu svatou, co švidrá zrána. To je takové rodinné úsloví po jednom tahu 😛

A protože už je zase o nějaký ten pátek starší a snaží se vychovávat k obrazu svému jednoho mládence, onen seznal, že na svátek by to chtělo nějaký pořádný dárek, kterým oblaží celou rodinu i stalo se.

Vykonávala jsem nějakou jistě bohulibou domácí činnost, když se ode dveří ozvalo, “ brý den…“ „Čau mámíííí, poď se kouknout, co jsem dostala od Malýho (tak tituluje svého přítele a je pravda, že co do výšky má ještě, co dohánět) Natáhla dlaň a v ní se krčilo jedno potkaní mládě. No vzhledem k tomu, že mě jímá hysterický záchvat už jen při zmínce o potkanovi, ne tak když se s ním někde setkám a já ho mám mít doma??!!! No to v žádném případě!!

A vydala jsem striktní příkaz „s tím hajzlem sem nechoď“ jo až tak je velká moje potkanofobie. „Ale mamíííííí on za to nemůže, že je nemáš ráda“ Argument jak stehno. Půl hodiny jsme licitovaly na chodbě. “ Na ukecaní, abych z něj neudělala bezdomovce, má dva dny“ teda ten potkan. Za zády jen slyším, „No vidíš, ani to tak dlouho netrvalo ji ukecat.“ ach jo mám to ale těžký život.

Abych je umravnila, mám dotaz, kde ho hodlá ubytovat a jak se jmenuje. “ V kleci po Pištovi (to byla laboratorní myš, s Houdinniho sklony a jeden útěk ze svého bytu nepřežila) a na jméně se ještě musíme domluvit“ A tady byl zakopaný pes, holky mu začaly říkat Kámo, Přednosta Pišta a já jsem nebyla s to ze svého odporu slevit, teda aspoň na oko, tak jsem ho vytrvale titulovala Hajzlem. Ale druhý den jsem už s Prostřední šla kupovat potkaní byt, dvouposchoďový s bazénkem s hamakou a domečkem no prostě komfort. Nakonec se jmenuje podle potkáních mlsek Drops.

Jenže milý potkan je značně akční, když jsme odjížděli na týden na dovolenou, převzal péči Malej se svojí rodinou, maminka ho vypustila při čištění potkaního domečku ven a on si vypíchl oko o čouhající drátek. Budiž ke cti, že se k tomu hlásili a že jsou ochotni Nejstarší pořídit nového potkana, že Dropse si nechají. Uvažovali jsme pouze o tom, že bychom ho přejmenovali na Žižku a to bylo vše.

Psina při představování nového člena rodiny k němu jen čuchla, zhodnotila, že se nestane součástí potravního řetězce a to bylo vše, čím to okomentovala.

Je to zvláštní i přes moje vřelé uvítání mi Drops opravdu projevuje náklonnost a to dost silně. Vždycky, když si ho vezmu, si mě pěkně označkuje, aby ti venkovní věděli, že já už svého potkana mám. Teď už jenom odolávám cíleném tlaku mladších potomků, že by neměl být sám a že by se ještě jeden potkan a nebo potkanka k nám domů vešel…

Aktualizováno: 27.6.2010 — 20:18

66 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milá Aredhel, především držím palce všemu, co podnikáš (y) . No a pak konstatuju, že máš pěknýho potkánka. Já myšovatý můžu a fakt je, že když takhle někoho potkám s potkyšem na rameni, tak se mi to moc líbí. Ať se vám spolu príma daří 🙂

  1. Mila zano, nejedete nahodou ted nekdy na dovcu smerem, kde je Dede? Jestkiva jo, tak si to uzijte a tesim se na fotky a vypraveni.

 2. Kdyz on je ten Drops opravdu roztomily. Dik za dalsi pouceni ze zivota techto tvorecku.

  Doufam, ze dnesni obchodni akce se podarila.

 3. AUUUU ! Jsi hvězda. Nebývám hysterka, ale s potkanem jsem se potkala jen 2x. Jednou ve sklepě a podruhé těsně před Štědrým dnem pod kuchyňským stolem . Vždy u nich hrdě řvala Mína a já byla mrtvá strachy, že mi tento úlovek přinesla jako šípkovou Růženku. To ona umí. Jdu patřičně ocenit uloveného hraboše a on prohlásí, že už ho spaní neba a maže za ledničku. Ke cti Míny musím přiznat, že lov na potkany bere vážně. Tak je za zvuku pohřebního pochodu (nepřestává ječet a je hrdá) nesu na lopatce do popelnice. A pak drhnu a myju a čistím. Joooo potkyš, to je událost. (wasntme)

 4. OT – Začaly se mi tu ozývat tajemné zvuky….
  Blesan je v tom horku úplně tuhej a praštil sebou do kouta na dlaždičky: Huíííííí pfůůůůůůůůů …. huííííííí pfůůůůůůů ……. huíííííí pfůůůůůůů …… (Už to dělá asi hodinu 🙂 )

 5. A ještě pro HankuW – ptalas se na ty borůvky. No zase jsem je rozvařila jak to dělám vždy (tedy po oddelení dostatečného množství čerstvých). Pak jsem je rozmixovala a dala do trouby péci. Jenže jsem si mezitím já trouba zadělala na housky k večeři (a měla dokonalé okno, že ty se pečou), tak jsem borůvky vyndala. Pak jsem zase musela na den pryč, tak jsem je raději zase vytáhla, pak jsem troubu zase potřebovala na večeři atd, atd. Ze 4 pekáčů borůvek, byly 2 drtě a po svaření nakonec jeden velký. A ten jsem furt vynadavala a zase do ještě teplé trouby znovu dávala, takže se to spíše vysoušelo, než peklo a výsledek byly ty nejhustší povidla, které se mi povedlo zatím udělat (jinak mám vždy takové polohusté). Jsem z nich nadšená a další úkaz toho, jak někdy něčím chybným přijdete na něco nového a lepšího. Tedy nebudu to v budoucnu tak dělat pokaždé, protože je to dost hazard, ale tahle povidla jsou vynikající.

  A Hanko ještě k té fotce u motorky – přesně takovéhle úpletové kalhotky s laclem jsem také měla – asi v tom stejném věku, dokonce mám s nimi někde fotku (rofl)

  1. Borůvková povidla 😛 to musí být něco.
   Automaticky se mi vybavil Křemílek s Vochomůrkou 😀

  2. Nahlizeno zpetne, detske obleceni v dobe, kdy jsme vyrustaly, bylo primo desne. A to jeste nektere veci po mne, jako treba tyhle gatky s laclem, musel jeste nosit muj mladsi bratr. Potupa!

   1. Vapadalo to děsně, ale mělo to jednu výhodu, a sice že maminy netrápilo, že se v tom děcka válej po zemi. Dneska se mi zdá, že hlavním účelem venčení dětí je, aby se nezamazaly (emo)

    1. Checheche, jak kde. U nás na vsi to s našimi ratolestmi chodí tak, že si obléknou „skafandry a nemají zakázáno nic. Jen když je chladno, tak platí zákon č.1 – nevstoupíš do potoka. zákon č. 2- Pokud vstoupíš do potoka, dostavíš se domů obratem. Pokud bude zjištěno, ýe couráš venku mokrý, tak bude následovat exemplární trest. A platí to už 3. generaci. 😀 Skafandry se většinou svlékají na rohožce a po o. se berou jiné. (chuckle)

 6. Potkani plovací blány rozhodně nemají.
  Dál, pokud ten druhý potkánek bude opačného pohlaví, dočkáte se v dohledné době klubka mláďat. A dalšího. A znovu. A furt. 😀 A pozor, potkani „to“ jsou schopni dělat i přes mříže klece. 🙂

  1. No jó, Pů a Ap – dyk sem to řikala, že si připadám jako blb (wasntme) a ten stín fotky mě napadl (wait) Jenže když želvy také mají a nemají blány….Navíc, jedinou myš, kterou jsem v ruce držela byla ta chysená do pastičky a o tom, že se potkani dají chovat doma jsem dlouhatánská léta vůbec nevědala. Tak teď už vím (happy)

   My jsme z Prahy naší tehdejší kočku vozili do chaty. A jedna milá sousedka, jí jednou přinesla „prý na přilepšenou“ mrtvou myš, kterou tam přes týden chytla do pastičky. Položila jí před kočku a když ta ten pamlsek odmítla, sousedka se vyjádřila, co že to máme za rozmazlenou kočku „že ani myši nežere“.

   1. Tak si tak nepřipadej, nikdo přece neví všechno, propánajána. 🙂 Potkani nicméně mají koupání rádi (i když to bude individuální, já takové neměl).

 7. Dalšího potkana doporučuju v případě že lidi nejsou ochoti se tomu jednomu dostatečně věnovat. Osamělý potkan je smutné zvíře a steskem strádá až fyzicky. Pokud má ale druhého, zabaví se spolu (pokud se tedy neservou). Pokud si ale člověk udělá potkánka dost času (a že to nejde je jen výmluva, na psa či kočku si čas také uděláte 😛 ), je to mazlivé a hravé zvířátko. Nesmírně zvědavý průzkumník, zlodějíček drobností. Slyší na jméno(sluch má ostatně mimochodem lepší než třeba pes).

  P.S. Druhé zvíře musí být nutně také potkan, v žádném případě ne myš. Zabil by ji.

 8. Aredhel, držíme palečky, aby to, co jsi vymyslela, zítra krásně vyšlo a všichni jen chválili a chválili (clap)
  Žižkovi-Dropsovi se nediv, že si tě vybral – on totiž docela určitě „po zvířecím“ pochopil, že ten svůj odpor k potkánkům jen předstíráš, abys neztratila „glanc“ 🙂 , a že máš vlastně pro zvířátka jako je Dropsík slabost – jen o tom ještě nevíš. On už ano, tak si tě přivlastnil.

 9. Potkánek je chytré zvíře a ještě mazané, ví ke komu se má lísat 😉
  Ostatně „no vidíš, tak to netrvalo ani tak dlouho ji ukecat…“ mě rozesmálo

 10. Potkánek je prima, ale nechci dělat Prašivce v kebuli galimatyáš, chválíme ji za každou přinesenou ulovenou myšu a měli bychom jí pořídit pod frňák hájeného potkánka. To tedy nee.
  Ale je pěknej, Žižka… Drops…. Hajzl…. 😉
  (náš černý kocour Prcek má druhé jméno Šmejd)

  1. U nás je potkan taky řazen mezi lovnou zvěř. Kdysi měla naše nejstarší 3 křečky, kočky ulovily 2 z nich (Ťapka a nebožka Bessy) a jeden jí umřel. Zajímavé je, že Vítkova křečka nezkoušely lovit nikdy.
   Zážitek ze včerejška: Příšera leži na terase u misky opřená o francouzká okna. Za nimi se promenuje tříbarevné kotě. Když se přiblížilo příliš k její misce (přes zavřené dveře (chuckle) ), Příšera vyskočila a štěkla. Kotě odskočilo asi o metr, pak zjistilo, že na něj pes nemůže, tak narhblo hřebet, vztyčilo anténku a vztekle na psa prsklo.
   Večer jí to Příšera vrátila – počkala až kotě prozkoumá všechno pod kotcem, drapla ho a odnesla si ho do boudy v kotci (kam jinak chodí pouze na povel). Kotě jí bylo odebráno a kromě toho, že bylo oslintané, bylo vše OK.

  2. svině pruhovaný, mrchy chlupatý, hyeny smradlavý – tak občas říkám s láskou Pitině a Norisce…. (angel)

 11. Milá Aredhel,
  žižka Drops mě potěšil – já bych taky chtěla potkánka, ale Jenda je velice silně proti (jednou jsme byly na výstavě psů, kde v jednom pavilonu byla i výstava hlodavců – přes jeho odpor jsem ho tam dotáhla – stál vprostřed, co nejdál od klecí – a když se nedopatřením šel podívat, nad čím se rozplývám – byli to potkánci bezsrstí a opravdu vypadali dost šíleně (chuckle) – musel rychle prostoru opustit, neb se mu navalovalo). Tady jsem narazila – křečka prodýchal (ale v životě ho nedržel v ruce), morčata přetrpěl, ale potkanek nám do bytu nesmí ;(
  A držím pro zítřejší den palce, ať akce vyjde ke tvé spokojenosti. Jooo – vinočajovnička je super nápad – doufám, že se budou kšefty hýbat (y) (y) .

  1. Ygo, ani se Tvému Jendovi nedivím. Já mám ráda všechna zvířata až na myšovitá doma. Venku mi nevadí a v zimě krmím ondatry jablky a mrkví. Ale domů ne – to bych se stěhovala já do domova důchodců.

 12. Drops vypadá tak frajersky (y) Nás Clavicula už je prostě dědek. Má dva a čtvrt roku, z původně mohutného potkana je značně pohublejší dědek, ale pořád je docela čipera a pažravec (inlove) A je to ten potkan s PP, jak se tady o tom mluvilo- stál trojnásobek (ne 50 kč ze Zverimexu, ale celých 150kč!) Tak mu podstrojuju krmením pro hlodavce, ve kterém je víc sušeného ovoce a oříšků, ať se dědula má. Tuhle dostal i trochu psích granulí, co Borůvce silně nejely- a jak o ně najednou měla zájem, koza zachtivá (rofl)

 13. děkuji mám radost, že se Drops líbí.
  Xerxová v obchůdku nee, vzhledem k tomu, že je to vinotéka umístěná ve sklepě, tak kdybych se snažila, tak si je ulovím 😀 . Ale nemám jen víno taky hromadu čajíčků a mlsek. ¨
  Betty je lepší, všimla jsem si, že když bylo hůř mě i jí se přitížilo ;( . Na zítra už teď prosím o palcodržnu, vymyslela jsem si jeden projekt pro maminky, tak jsem zvědavá, jak dopadnu (sun)

  1. Moje holky Zoe a Tkanička zdraví Dropse (blush) ! Přimlouvám se k potkanímu klukovi do spolku. Jeden nebo dva, to už je člověkovi jedno, ale potkani společnost ocení. Měla jsem potkanku Popelku, nalezenou u popelnice. Měla jsem ji samotnou, byla děsně milá. Když umřela, chyběla mi a pořídila jsem si malinkou potkaniču Tkaničku. A k ní přibyla Zoe, potkanka s PP od kamarádky, která na ni měla málo času. Trochu jsem se bála, jak se dvě skoro stejně staré dospělé holky sžijou, první dny bydlela Zoe v malé kleci vedle Tkaničky. Pak jsem je vypustila polu volně po předsíni a holky byly v pohodě. Jak je tak pozoruju, jsou spolu vyloženě šťastné.

  2. Holka, ani nevíš, jak moc jsem rád, že jsi zpáky v téhle partě. Moc jsi mi chyběla. Takže palce samozřejmě držím! (y)

 14. hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat nějaké bolístko na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)
  Koukám, že je u Vás veselo (rofl) Potkaní holku bych nekupovala… pokud tedy nechceš prodávat ve svém obchůdku i potkaní miminka (chuckle)

  1. Xerxová (inlove) , zvládla jsem včera Betíček (nod) – to Ti povím, jste s Betynkou hotové kaskadérky, tfujttabl! 😉 Bych tam nevlezla ani za korunu! (shake)
   Jinak jako obvykle fotky parádní ….aaaaa! Blahopřeju Vilémkovi ku ztloustnutí – to se někdo má, že se cpe jako bumbrdlíček, přibývá na váze a ještě jsou z toho všichni nadšeni. (wasntme) To mě se stát nemože. (shake) (think) ;(
   Mávám do L. (wave) a jen pěkně kyňte dál! 😉 🙂 (h)

   1. hele jak se mu u mě líbí http://www.vilemcvrcek.eu/vilem/alba/sobota_260610/pages/vilem_260610_02_jpg.htm

    A Betka na tom mostě byla hodná – trošku se bála, ale šla u nohy zkázněně – protože se bála, tak ani netáhla ale ani nestávkovala. Cesta tam i zpátky byla vlastně přímo ukázková… Ale ještě že nejel ten vlak (až tam půjdeme příště, tak si zjistím jízdní řád (chuckle) a nebo to budeme obcházet z druhé strany Machnína… )

    1. Vilda je hezkej, ale ještě víc mě nadchl nadpis- návštěva staříků (chuckle) Xerxová, už ti doma říkají stařenko? 🙂

    2. Vilik je nadherny!!!Licka ma naducane,tlapky v dospelosti odhadujem na 10.A prstikov 5-to je krasne

    3. Ahoj, stařenko Xerxová 😀 (rofl) 😀
     máš skvělého vnuka ! Tak ať jen dál prospívá a je zdravý a veliký jako buk!
     (f) (f) (hug) (f) (hug) (f) (f)
     A Aredhel, kdepak bude ten jistě příjemný obchůdek?

    4. Téda, to se Vilímek za těch pár dnů hezky spravil – a vypadá na víc než necelá tři kila (teda blbé přirovnání, ale Zikmund je momentálně stejná váhová kategorie – a taky vypadá na víc (chuckle) ). A už velice moudře kouká – bude kluk jako buk.

    5. Muhehe! Teď jsem zmatena, milá Xerxová (inlove) – jsi stařík nebo babka? (chuckle) Každopádně Vilémek vypadá senzačně, na fotce Babiččina náruč působí jako pan starosta. 🙂 Krásný chlapeček a zjevně přibral a zjevně je stále při chuti. (nod) (clap) (h)

     1. Před 29 lety přijel můj otec z Brna a mezi dveřmi zahlásil: „Slávek je babičkou.“ Čímž na maximum zkrátil informaci, že náš stotřicetikilový fousatý rodinný přítel uvítal ve své rodině první vnučku.

    6. To je mooc krásný klučík a bude asi pěkný dlouhán a sluší Ti jako bys nebyla ani babička ale jako by byl Tvůj vlastnoručně narozený /nebo jak to mám napsat?/.

    7. Hele, to staríci nesedí – když už tak se říká u STAŘÍČKŮ, ale to by zas nebylo o vás. (chuckle) ALe prcek je krásný!

 15. Milá Aredhel (inlove) , při čtení Tvého rozkošného článku mě napadlo, že odříkaného bývá největší krajíc. A tak přemýšlím, kdy se začneš pídit po potkáncích s rodokmenem; místní znalci Rpuť a Beňa Ti jistě rády poradí. (chuckle) Protože samosebou, takový vymazlený potkánek z domácího chovu, to už je něco! 🙂
  Doufám, že nám o vašem Kámovi-Hajzlovi-Dropsovi budeš ještě hodně vyprávět. Když je tak akční, určitě bude co! (chuckle)

 16. Myšky, ani potkany jsem nikdy jako mazlíčky neměla (a ani netoužila), ale věřím, že i ti dokáží přirůst k srdci. A Drops se jasně snaží si přízeň získat. Dokáže takhle chovaný potkánek vyrůst do velkých rozměrů? Musím se přiznat, že jsem nevěděla, že má blány mezi prsty. Tedy vím, že potkani plavou, ale nějak mi ty blány unikly – normální myši je přeci nemají, nebo ano? Teď si tedy připadám jako pořádný blb.

  1. Maričko, posílám pozdrav a úsměv od ucha k uchu ]:) – jaké blány mezi prsty?! Moje holčiny potkaní tedy ani jedna fakt žádné blány neměly a nemají?? Nevypadá tak jen stín na fotce?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN